Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.524x, což odpovídá cca 183.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Neskutečná drzost, nenávist. Dienstbier je vlastizrádce a Šabatová a Marksová nepřátelé Česka. Za migrací stojí Američané. Klaus se pustil do Sobotky kvůli uprchlíkům. A tohle se pak stalo…
Exprezident Václav Klaus na TV Prima řekl, že Češi protestují strašlivě málo proti pasivitě premiéra Bohuslava Sobotky a české vlády ve věci masové migrace. Podle něho se schyluje k dalšímu stěhování národů a migrační tsunami teprve přijde. Vláda podle něj kvóty na migranty nakonec přijme. Prý fanatičtí promigranti jako Dienstbier, Marksová či Šabatová každého, kdo migranty nevítá, považují málem za egoistického opočlověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tahle země není pro chytrý, píší na Britských listech. Lidé tu odmítají uprchlíky a nedovedou si ani zjistit informace...
Tato země není pro chytrý, píše na serveru Britské listy Petr Huďa z Jihlavy. O vánočních svátcích totiž navštívil svoje staré známé a příbuzné, lidi různého sociálního postavení a věkových kategorií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tragédie v rodině ústeckého hejtmana
Rodina hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka (KSČM) prožívá velmi smutný začátek roku. Třiadvacetiletou dceru pana hejtmana pobodal její o rok mladší přítel. Mladá žena svým zraněním podlehla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Česká televize přestává být objektivní
Mnoho lidí v poslední době kritizuje Českou televizi, že prý není objektivní. Kritici jsou zejména z řad fanoušků prezidenta Zemana nebo odpůrců jakékoli pomoci uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ŘSD: Změny pro řidiče v roce 2016
Začátkem roku 2016 začalo platit tzv. nové pojetí dálniční sítě, v rámci kterého byly téměř všechny rychlostní silnice přeznačeny na dálnice a značka Silnice pro motorová vozidla (auto na modrém podkladu) bylo uvolněna pro silnice I. třídy, na kterých je bezpečné a vhodné zvýšit maximální rychlost z 90 km na 110 km/h. Nové pojetí dálniční sítě přinese jednodušší značení a větší komfort pro řidiče díky zvýšení na 110 km/h na vybraných úsecích silnic I. třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chceme do Švédska, volali běženci. Jestli si přečtou toto, asi rychle změní názor
Skandinávské země se v současnosti předhánějí v zavádění protiimigračních opatření. Nejdříve Švédsko zavedlo kontroly dokladů na hranicích, následovalo jej Dánsko se zavedením kontrol na hranicích s Německem. Norsko nezahálí a hodlá zavést jedny z nejtvrdších evropských opatření vůbec. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ruští vojáci od Kurska prý vědí, kdo sestřelil MH17 na Ukrajině
Nizozemská prokuratura hodlá „pečlivě prostudovat“ seznam dvou desítek ruských vojáků, kteří se údajně podíleli na sestřelení malajsijského civilního boeingu z letu MH17 na východní Ukrajině. Seznam prokuratura dostala od investigativních novinářů ze skupiny Bellingcat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zatím jsme znali migranty jen z televize. Letos se s nimi důkladně seznámíme i u nás, varuje politolog Nováček
Komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček zavítal do pondělního Interview ČT24. Prozradil, co nás čeká v roce 2016 na politické scéně. Krajské volby budou generální zkouškou pro vládu, resp. pro ANO a ČSSD. Pokud se na jaře v plné síle vrátí migrační krize, bude krajským volbám dominovat, protože tentokrát už se uprchlíci Česku nevyhnou. Zatím známe běžence jen z televize. Došlo i na možnou spolupráci Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman očividně věděl, co říká. Obsáhlý rozbor tvrdých slov prezidenta z veřejnoprávních vln
„Migrantskou invazi organizuje Muslimské bratrstvo,“ řekl v rozhovoru na Českém rozhlase Plus prezident Miloš Zeman. „Prohlášení to byla silná. Setkáváme se s nimi ale i od představitelů bezpečnostní komunity – evropské, mimoevropské i tuzemské. Střelba nezajištěnou zbraní to tedy není,“ domnívá se politolog Jan Kubáček, který pořad pro ParlamentniListy.cz ohodnotil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hasiči vezou humanitární pomoc uprchlíkům do Řecka
V souvislosti s migrační krizí požádalo Řecko před koncem roku 2015 prostřednictvím Střediska pro koordinaci odezvy na mimořádné události Evropské komise (CECIS) o humanitární pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úder ČT: Zasloužíte si to, co televize v Polsku
Někdejší spoluzakladatel Občanského fóra a ODS Petr Štěpánek se pustil na webu Neviditelný pes do rozkladu současné České televize. Ta by se podle něj měla otevřít širšímu názorovému spektru, nebo rovnou zrušit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Takto ošklivě mluví uprchlíci o Evropě
Přicházeli do Evropy s vidinou lepšího života, pocítili hořkou deziluzi a raději se vrací zpět domů. Irácké úřady uvádí, že se do země vrátily tisíce občanů, další tisíce touží následovat jejich příkladu. Mnozí přitom utíkali před zvěrstvy Islámského státu, mnozí mají po návratu ještě méně, než měli před odchodem do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To zas bude křiku. Přelomové prohlášení Miloše Zemana k uprchlické krizi
Hostem pořadu Českého rozhlasu Plus byl prezident Miloš Zeman. Hlavním tématem byla uprchlická krize a aktuální politická situace. Vysílalo se živě z Pražského hradu. Moderoval Michael Rozsypal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ bude rozvíjet obnovitelné zdroje v Německu s tamním správcem fondů Aquila Capital
Další krok v naplňování strategie rozvoje obnovitelných zdrojů přinese spolupráce s německou skupinou Aquila Capital, která se řadí mezi přední správce aktiv v obnovitelných zdrojích v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Čistka v televizi: Zděšený Luboš Palata se bojí, že to, co se děje v Polsku, přijde i k nám
Veřejnoprávní televize a rozhlas v Polsku by se měly změnit ve státní, vládou řízená média. To se nelíbí ředitelům jednotlivých stanic Polské televize, a tak podali demisi. Rozhlas na protest hraje každou hodinu hymnu. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Moje dnešní otázka aneb pane Zaorálku vyjádřete se
V Saúdské Arábii v sobotu popravili 47 lidí, prý teroristů, mezi jinými i významného šíitského duchovního Nimr al-Nimra. V minulém roce v této zemi popravili 157 lidí, tedy nejvíce od roku 1995.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bubák Miloš Zeman? Čtěte, jaký dopad má to, co prezident říká o uprchlících. Je to důležité
Podle Lucie Sládkové, ředitelky české pobočky Mezinárodní organizace pro migraci, se Česko zachovalo k běžencům zbaběle. Vláda prý již na počátku krize mohla říct, že přijme pouze rodiny s dětmi, a bylo by po strachu. Sládková zároveň tvrdí, že uprchlická krize nekončí, přijít k nám může až milion migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
I ty černý vzadu... Tradiční sbírka do kasiček církevní charity letos budí vášně. Důvod: Uprchlíci
Ke svátku tří králů patří i tradiční „tříkrálová sbírka“. V jejím rámci dobrovolníci, převlečení za Kašpara, Melichara a Baltazara, vybírají od veřejnosti příspěvky na dobročinné účely. V letošním roce však možná bude ochota darovat menší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Evropa se zhroutí. Ozbrojte se, vyzval občany generál
„Společnost v západní Evropě je na pokraji chaotického násilí způsobeného narušením hospodářství, masovou imigrací a terorismem,“ varoval švýcarský generál André Blattmann občany Švýcarska s tím, že je podle něho starý kontinent na pokraji občanské války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Že prezident nálepkuje elitu národa jako "kavárnu", to vypovídá hlavně o jeho myšlenkové úrovni. Předseda akademiků Drahoš dodal ještě více
Předseda Akademie věd Jiří Drahoš má obavy z toho, jaký příkop kope prezident Miloš Zeman mezi sebou a akademickou obcí. Ta má právo a podle Drahoše dokonce i povinnost vyjadřovat se k zásadním otázkám dneška, jenže prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se akademiky snaží umlčet, což je rozhodně špatně. Akademická obec by totiž politikům mohla připomenout jednu věc. V čem je pro nás důležitá EU i v časech uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tisíce hokejových diváků vzdaly hold novodobým válečným veteránům a armádě
Na rozcvičení před nedělní bitvou o ligové body s plzeňskými Indiány v rámci brněnských Hokejových her 2016 se hráči domácí Komety stylově oděli do „maskáčových“ dresů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Rozbořil dnes zahájil provoz nové krajské mateřské školy
V Olomouci dnes byla slavnostně otevřena nová krajská mateřská škola. V předškolním zařízení na Gorazdově náměstí najdou zázemí především děti zaměstnanců krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Donald Trump našel v Evropě neuvěřitelného spojence. Neuhodnete, který evropský politik ho podpořil
Uchazeč o kandidaturu na prezidenta USA za republikánskou stranu Donald Trump získal zajímavého podporovatele. Absolutní podporu ve volbách mu vyjádřil politik ze země, od které by to asi nikdo nečekal. Jde o předsedu Srbské radikální strany Vojislava Šešelja, který byl loni před rokem dočasně propuštěn z vazební věznice haagského tribunálu pro bývalou Jugoslávii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jakub Janda a jeho překvapivý nápad na řešení uprchlické krize
Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty vyjádřil pro server Respekt.cz názor, že ochrana vnějších hranic Evropy je mýtus. „Poskytujme migrantům mezinárodní ochranu mimo území EU, zejména v rozsáhlých azylových centrech,“ vyzval Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zlé zprávy pro Angelu Merkelovou. Opravdu zlé
Uprchlická krize rozčeřila do té doby stojaté vody německé politické scény, kde jasně dominovala kancléřka Angela Markelová. Agentura Reuters uvádí, že pokud se kancléřce nepodaří zastavit příliv uprchlíků do země, mohla by se stát hlavním poraženým ve volbách do Bundestagu, které se konají za dva roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vystoupí v živě vysílaném rozhovoru pro ČRo Plus
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v pondělí dne 4. ledna 2016 v 11:33 hodin v pořadu Interview Plus vysílaném na Českém rozhlase Plus. Rozhovor bude přenášen živě z Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Odhalení o Andreji Babišovi? Jde o byt
Režisér Jiří Adamec odletěl s manželkou Janou a s dětmi za teplem na Floridu. Mají tam vlastní byt, kde tráví část roku. A navíc tam mají zajímavého souseda. Píše to deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Elity nahradily atrapy. Oč víc mají Marxe za svatokrádež, tím útrpnější z nich čiší bezradnost, shrnuje loňské dění doktor Josef Skála
ROK 2015 - A CO DÁL? Historik Josef Skála, jedna z nejvýraznějších tváří dnešní KSČM, patří k těm, kteří by mohli na sjezdu v roce 2016 vyzvat předsedu strany Vojtěcha Filipa. "Kapitalismus na druhý pokus" se podle něj točí ve stále ničivějším bludném kruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Havlíček (ANO): Centrální banky jsou nepředvídatelná monstra, která deformují trh
Předává stát postupně svou ekonomickou moc globálním korporátním prediktorům? To, že peníze ovládají svět, je rčení poměrně známé, kdo ale ovládá peníze, na to je poněkud složitější odpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rada vlády pro lidská práva chce upravit zacházení s uprchlíky. Ministerstvo vnitra nesouhlasí.
Zařízení pro zajištění cizinců by měla uprchlíky propustit, pokud jim nedokážou zajistit důstojné podmínky a také pokud je nebudou ostatní státy přebírat zpět. Zadržení běženci by měli dostat právní pomoc, aby se případně mohli včas bránit vyhoštění. Žádá to rada vlády pro lidská práva. Sestavila také desatero zacházení s dětskými uprchlíky. Podněty se chystá projednat kabinet. Ministerstvo vnitra s návrhy nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Otevírá se šance na rychlejší dostavbu D6
S nedávným otevřením nového úseku dálnice D6 na Prahu mezi Bošovem a Lubencem se otevírá i velká šance na zkrácení lhůty pro výstavbu celé trasy. A to zhruba o pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Informační letáky týkají se změn v oblasti evidence obyvatel, občanských průkazů a cestovních dokladů
Vzhledem k tomu, že dnem 1. ledna 2016 nabude účinnosti zákon, kterým se mění zákon č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných čísel a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech, ve znění pozdějších předpisů, zákona č. 329/1999 Sb., o cestovních dokladech, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, zpracoval odbor správních činností letáky pro lepší informovanost občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Švýcaři řádí
Zatím je to jen teoretická varianta. Švýcarské referendum směřující k zákazu tvorby „umělých“ peněz hrozí (nebo kyne – podle názoru) změnou celého finančního sektoru. Zatím v jedné zemi. Potenciálně ve všech vyspělých státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Novou ředitelkou Rejstříku trestů je Radka Paulová
Mgr. et Bc. Radka Paulová se od 1. 1. 2016 stala ředitelkou Rejstříku trestů. Ve funkci nahradila dosavadního ředitele RNDr. Františka Hodíka, který na svou funkci rezignoval z osobních důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Folkloristé se radují: Valentova novela autorského zákona je už ve druhém čtení
Senát ve středu projedná ve druhém čtení novelu autorského zákona z pera senátora Ivo Valenty. Podstatou Valentova návrhu je jednoznačnější vynětí folklórních děl z ochrany autorským zákonem. A to u hudebních děl, kde autor není znám. Díky Valentovi se také folkloristé zbaví ohlašovací povinnosti týkající se jejich produkce, pokud prezentují výhradně folklórní hudební díla, jež nemají autora. Šlo doposud o nadbytečnou administrativní zátěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zhubnul jsem, pochlubil se Zdeněk Škromach. A ministr Herman sdělil občanovi cosi o ČT
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) a senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) si na přání čtenářů ParlamentníchListů.cz zavěštili, co nás v novém roce čeká a nemine. Oba dva zmínili ve svých prognózách migrační krizi. Herman v této souvislosti zdůraznil, že bychom neměli migrantům ustupovat. Naopak je prý třeba se hrdě hlásit k vlastní identitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hrady, zámky a další památky ve správě NPÚ otevřené i v lednu
Pokud není uvedeno jinak, platí obvyklá návštěvní doba uvedená na webové stránce památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Arcibiskup Jan Graubner pro PL: Pokud nebudou mít Evropané stabilní rodiny a více dětí, nemohou mít budoucnost
ROK 2015. A CO DÁL? Myslí si, že křesťanské hodnoty určitě neleží v mrazácích a velkoskladech obchodních řetězců, ale lidé by je měli nalézat sami v sobě a podle nich také žít. Váží si nesobeckých rodin s mnoha dětmi, které nás podle něj zbaví i strachu z cizinců vyznávajících jiná náboženství. O dnešní české společnosti se domnívá, že není o moc duchovnější než po sametové revoluci, ale na druhou stranu má velkou radost z mnoha křtů dospělých. Metropolita moravský a zakladatel několika církevních škol – arcibiskup Jan Graubner – se ohlížel za právě uplynulým rokem 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kde jsou sankce? Tereza Spencerová o popravách a strachu Západu
Saúdskou Arábii čeká boží odplata. Uvedl to íránský nejvyšší vůdce ajatolláh Alí Chameneí. Íránce rozlítila poprava prominentního vůdce saúdskoarabských šíitů Nimra Bákira Nimra. Ten byl popraven spolu s dalšími 46 muži, Nimr byl jednou z tváří protestů proti saúdské vládě. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jidáš, očkování, babička... Máme přemýšlivé čtenáře
Politická strana TOP 09 zveřejnila 10 nejčtenějších článků uplynulého roku na webu TOP 09 a připojila k tomu vzkaz:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zloděj, mafián, monstrum. Putinův nepřítel obsáhle promluvil
SvobodnéFórum.cz přineslo překlad průvodního textu k filmu Případ Čajka, který vytvořil protikorupční fond Alexeje Navalného. Průvodní text je z pera samotného ruského právníka a politického aktivisty Navalného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na Ještěd letos na Nový rok vyšel rekordní počet účastníků
Novoroční výstup na Ještěd, který první den roku 2016 pořádal oddíl Klubu českých turistů TJ Lokomotiva Liberec, byl rekordní! Při 41. ročníku výšlapů se na vrchol Ještědu vypravil nejvyšší počet registrovaných účastníků, a to rovných 1674. Dosud největší počet lidí vystoupal na vrchol 1. 1. 2001, na přelomu století, a to celkem 1512.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Číně právem náleží status světové velmoci. Ale...
Z prosincového vystoupení europoslankyně v europarlamentu ke zprávě o vztazích EU a Číny, kterou parlament přijal 17. prosince 2015:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman schválil zápis dvou významných prvků lidové kultury do národního seznamu
Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury ČR obohatily dvě nové položky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zemanovo tupé stádo. Občané bojují proti běžencům ve své obci a takto to schytávají
Ortel smrti. Tupé stádo prezidenta, nebo užiteční idioti? A také porušování svobody slova „jako prase“. Ostrá slova už teď padají v Králíkách, kde je plánováno otevření azylového centra pro cizince. A i když je řízení zatím pozastaveno, nikdo neví, co si má myslet. Vznikají iniciativy a na adresu politiků se snášejí výroky typu: „Neudělal ani ň.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hasiči vyrážejí do Řecka. Budou pomáhat uprchlíkům
Hasiči ve středu vyrazí do Řecka s českou humanitární pomocí v hodnotě 4,25 milionu korun určenou pro uprchlíky. Zásilka hrazená ze státního rozpočtu obsahuje 2000 přikrývek, 500 lehátek, 2000 spacích pytlů, 10000 pláštěnek a 40 kamen na pevná paliva, informovala dnes ČTK mluvčí generálního ředitelství hasičského sboru Nicole Zaoralová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Za Lužánkami si pod širým nebem zabruslí držitelé Senior a Rodinných pasů. Zdarma
Ledová plocha za Lužánkami, kde v neděli zhlédl rekordní počet diváků extraligový zápas mezi Kometou a Plzní, bude ve čtvrtek 7. ledna 2016 patřit držitelům Senior a Rodinných pasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ve Vrběticích se začaly oplocovat muniční sklady
Ve Vlachovicích-Vrběticích na Zlínsku dnes začala výstavba plotu kolem areálu, kde předloni vybuchly dva sklady s municí. ČTK o tom informovali mluvčí policie a armády. Doba výstavby bude záviset na počasí, podle plánu by měl být plot hotov ještě v lednu. Staví jej pracovníci státního podniku Vojenské lesy a statky a pomáhají jim vojáci i policejní pyrotechnici. Plot ohraničující areál a jeho blízké okolí, kde se nachází zbytky rozmetané munice, bude dlouhý 16,5 kilometru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda zásadně zlepšila čerpání peněz z EU fondů
Česká vláda od počátku svého mandátu považuje efektivní čerpání evropských fondů za svou prioritu. Vláda zásadně zlepšila čerpání peněz z EU fondů, od začátku loňského roku vyčerpala Česká republika z eurofondů téměř pětinu z celkové částky, kterou máme v období 2007–2013 k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Muzeum umění v Olomouci přichází s novým čtvrtletníkem s názvem Muzeion
Od 4. 1. 2016 je milovníkům umění a čtenářům s dobrým vkusem k dispozici nový časopis, nahrazující dosavadní muzejní bulletin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Minulý rok se ukázalo, jak je na tom ekonomika. A opravdu to není hezké. Drtivá bilance docentky Švihlíkové
Ekonomka Ilona Švihlíková zkonstatovala pro server a2larm.cz, že pravda za rok 2015 vychází konečně najevo, a shrnula hlavní ekonomické události loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Miloš Zeman - Demokracie jako tyranie většiny?
Miloše Zemana jsem nevolil ani v jednom kole prezidentské volby. Ostatně stejně jako drtivá většina mých známých a kamarádů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Vždyť se nic neděje
I tak by se dal definovat stav, ve kterém se dnes nachází hradní kancléř Mynář. Prověrku sice nedostal, s úspěchem svého rozkladu proti neudělení prověrky na stupeň přísně tajné, jak sám říká, ani nepočítal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti hledá nové zaměstnance do služebního poměru
Ministerstvo spravedlnosti v těchto dnech vypsalo několik výběrových řízení do služebního poměru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Čína u nás asi není vidět. Zaplatila si kampaň na Facebooku, láká i na zprávy ze schůzí jejich komunistů
Jak nejlíp zviditelnit blahodárný vliv Číny na svět, o kterém se v České republice za poslední měsíce mnoho namluvilo? Samozřejmě přes sociální síť Facebook, řekla si zřejmě Chinese Embassy in Prague a jala se konat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
FÚ: Rozšířené úřední hodiny pro podání přiznání k dani z nemovitých věcí
Všichni, kteří jsou povinni podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí za rok 2016 nejpozději do 1. února letošního roku a rozhodnou se odevzdat daňové přiznání osobně na finančním úřadě či na některém z jeho územních pracovišť, mohou od 22. ledna do 2. února využít rozšířené úřední hodiny všech územních pracovišť Finančního úřadu pro Jihomoravský kraj (dřívější finanční úřady) na území Jihomoravského kraje, nad rámec obvyklých úředních hodin v pondělí a ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To je ostuda: David Cameron čelí nepříjemným dotazům
Po novoročních popravách v Saúdské Arábii vyplulo na povrch mnoho otázek, jež pálí britské politiky. Co je pravdy na tom, že Británie podpořila Saúdy v jejich snaze získat místo v Radě OSN pro lidská práva, to nyní chtějí zjistit představitelé Strany zelených a Liberálních demokratů a všechny jejich dotazy směřují na premiéra Davida Camerona. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Rykala (ČSSD): Jaké změny přináší rok 2016
Stejně jako každý rok byla i letos přijata řada zákonů, které budou mít od 1. ledna dopad na občany. Na tomto místě bych rád poskytl shrnutí nejdůležitějších změn v oblasti financí a činností úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Webový seminář pro učitele Využití fotografie ve výuce dějepisu
Ústav pro studium totalitních režimů ve spolupráci s Metodickým portálem RVP.cz pořádá ve čtvrtek 7. ledna 2016 od 20 hodin webový seminář Využití fotografie ve výuce dějepisu. Seminář je určen učitelům dějepisu a společenskovědních předmětů, kteří se ve výuce zabývají moderními dějinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman možná půjde k soudu
Obvodní soud pro Prahu 1 zvažuje, že předvolá prezidenta Miloše Zemana jako svědka v kauze Lidového domu. Někdejší předseda ČSSD by se měl vyjádřit ke smlouvě o právním zastoupení strany ve sporu o její sídlo, kterou uzavřel s právníkem Zdeňkem Altnerem. Bývalý notář Václav Halbich totiž tvrdí, že ke smlouvě později přistoupil a za své právní služby se domáhá 17 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Exdiplomat Polreich: Už víme, že jsme kolonie. Z Halíka jde strach. A ti naši experti na Rusko, co si je pěstují média...
ROK 2015 – A CO DÁL? Právě uplynulý rok 2015 nebyl nejsložitější od sametové revoluce, jak někteří analytici naznačovali. ParlamentnímListům.cz to v bilančním rozhovoru řekl bývalý elitní zpravodajský důstojník, diplomat, publicista a pedagog Miroslav Polreich. Iniciátory masové migrace jsme vedle velmocí dle doktora Polreicha i my a musíme se podílet na odstranění příčin. Pokud prý v ČR v souvislosti s touto krizí někdo selhal, byl to ministr vnitra Chovanec, který nechal migranty zatýkat jako zločince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Na rozdíl od prezidenta vládu nechválím, jelikož není za co
Pan prezident v první půlce svého vánočního poselství chválil vládu za ekonomický růst a za přípravu zákona o elektronické evidenci tržeb, s čímž není možné souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Premiér Sobotka si nevidí do úst
Podle premiéra Sobotky nemá bývalý prezident V.Klaus právo kritizovat jeho vládu a připomněl stovky rozkradených státních firem během privatizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Zdravotní pojišťovna MV se většinou neřídila vyhláškou
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZPMV) se v 82 procentech případů neřídila úhradovou vyhláškou a uzavřela dodatky, které umožňují hradit poskytovatelům zdravotních služeb rozdílné ceny za stejné výkony. Vyplývá to ze zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který prověřil hospodaření pojišťovny v letech 2012 až 2014. Rozdíly v úhradách za shodné úkony dosahovaly podle NKÚ až 46 procent. Nedostatky našel úřad i v dalším hospodaření pojišťovny. Její vyjádření ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Zrušení důchodového spoření mění sazby důchodového pojištění
K 31. 12. 2015 dochází k ukončení účasti na důchodovém spoření všech účastníků tzv. II. pilíře důchodového systému. V jeho důsledku dojde s účinností od 1. ledna 2016 u účastníků důchodového spoření k vypuštění zvláštních sazeb pojistného a k návratu ke stavu před zavedením druhého důchodového pilíře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
No tedy. Jožo Ráž brutálně o uprchlících, Rusku a politice
Chudákovi pomůžu, ale nechci, aby se k nám nahrnuli muslimové a rozkazovali mi, říká slovenský zpěvák a frontman hudební skupiny Elán Jožo Ráž. V rozhovoru pro server Čas.sk také prozradil, koho považuje za nejsilnější národ na světě i co by si přál do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Trump prý nebude kvůli islamistům cenzurovat své projevy
Donald Trump nebude cenzurovat své projevy jen proto, že je muslimští extremisté zneužívají při verbování nových členů. Americký realitní magnát a zatím nejvážnější uchazeč o republikánskou nominaci do Bílého domu tak dnes reagoval na výtky amerických novinářů, že jeho kontroverzní výzvy k zákazu vstupu muslimů na americkou půdu ve své propagandě využívají teroristé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hnutí Jihočeši 2012 upozornilo na rizika Olympijského parku u Lipna
Celkem 55 miliónů korun vynaloží Jihočeský kraj ze svého rozpočtu na propagaci projektu Jižní Čechy olympijské 2016 a projektu Olympijský park Rio – Lipno 2016. Krajští zastupitelé za Jihočechy 2012 tuto akci považují za divácky přitažlivou, zároveň ale mají pochybnosti, zda oblast Lipenska vše z hlediska stávající infrastruktury zvládne. Částku 55 miliónů vynaloženou z veřejných zdrojů jenom na propagaci Olympijského parku u Lipna považují Jihočeši 2012 za příliš vysokou. I s ohledem na to, kolik peněz na takovou akci dávají v Ostravě, Pardubicích či v Plzni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jak za Protektorátu. Krev nevadí, když páchne ropou. Zdeněk Zbořil se vysmál Západu, Člověku v tísni i EU. A co se týče řečí o upálení Merkelové...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Václav Klaus nepatří k politikům, kteří se toulají jen jednosměrnými ulicemi české politiky, a tak eminentní zájem o jeho názory ze strany médií na přelomu roku nebyl podle politologa Zdeňka Zbořila žádným překvapením. Ten se ve svém pravidelném hodnocení uplynulého týdne věnuje i krvi, jejíž prolévání nevadí, pokud ho má na svědomí naftový a finanční spojenec. Vyhrožování německého eurokomisaře uvalením dohledu nad Polskem mu zní tak trochu jako protektorát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanec Seďa (ČSSD) je spoluautorem nové knihy o legionářích
Na přelomu roku vychází kniha Legionáři s lipovou ratolestí III., jejímž spoluautorem je mimo jiné politik Antonín Seďa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Pochopte, že ne vše se dá zvládnout za šest měsíců
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy se na sociální síti ohlíží za svým půlrokem ve funkci a předestírá priority na rok 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR, s. p. začal používat nové logo
Státní podnik Řízení letového provozu České republiky začal dnešním dnem oficiálně používat nové logo a grafický styl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rusko porušuje mezinárodní pravidla, kárá generál Pavel. Třeba ta jejich propaganda...
Server Neovlivní.cz zveřejnil rozhovor s předsedou vojenského výboru NATO, generálem Petrem Pavlem. Ten hovořil o současných hrozbách naší společnosti, o tom, jak se v posledních letech změnila ruská politika, o hybridní válce i o migrační krizi, které je dnes Evropa vystavena. A také o ruské propagandě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bývalý předseda Pirátů se vyjádřil ke spolupráci s TOP 09 a ODS v Praze: Vytřou si s námi. Nevěřím jim ani nos mezi očima
Někdejší předseda Pirátů Ivan Bartoš řekl jasné ne spolupráci s ODS a TOP 09 v Praze. Zdůrazňuje, že má jen jeden hlas z mnoha a u Pirátů se o všem rozhoduje demokraticky, čili může být přehlasován. To ale nemění nic na jeho názoru. Zmíněné strany si prý s Piráty vytřou zadek. Stačí si vzpomenout na slova předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, jenž Piráty srovnával s „kokoty“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonomika roste navzdory vládě, vzkázal bankéř Kysilka. I když třeba EET je prý dobrý nápad
V dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vystoupil bývalý šéf České spořitelny Pavel Kysilka. Spolu s Helenou Šulcovou mluvili o jeho práci, plánované budoucnosti, ale i o ekonomické situaci České republiky, kterou Kysilka vnímá velmi pozitivně. Porostou platy a EET nebude mít tak negativní dopady, jak mnozí tvrdí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření ZP MV ČR - miliony na marketing, dárkové předměty a poradce
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky v letech 2012 až 2014. Ta je druhou největší zdravotní pojišťovnou u nás s více než 1,2 milionu pojištěnců. V roce 2014 vybrala na pojistném více než 26,4 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pokorná (STAN): Rok 2016 bude přelomový
Do nového roku vstupují Starostové a nezávislí (STAN) v Karlovarském kraji s velkým očekáváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Úvěrové programy SFRB v roce 2016
V roce 2016 SFRB otvírá programy, jejichž prostřednictvím poskytne nízkoúročené úvěry na:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Geist (ODS): Soukrom(n)í pod tlakem
Co mají společného kontrolní hlášení daně z přidané hodnoty, elektronická evidence tržeb a konečně i zákaz kouření v restauracích, či umožnění vstupu úředníků do soukromých obydlí při kontrole topiva?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Saúdové financovali 11. září a USA je v jejich činnosti záměrně podporují. Promlouvá český prezident Liberlandu Jedlička
ROZHOVOR Lidská ignorance je náš největší nepřítel a nevědomost kořenem všeho zla. Tak mluví prezident státu Liberland a člen Svobodných Vít Jedlička. Elity západního světa podle něj využívají krize k odvrácení pozornosti. Podotkl také, že prezident Zeman sice volá po politice skandinávského typu, ale to znamená snižování byrokracie a daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MD: První zájemci se dočkali registračních značek na přání
S novým rokem se naskytla majitelům vozidel možnost zažádat si o registrační značku na přání. Jen za dnešní den, který byl prvním, kdy bylo možné podat žádost osobně na úřadě, bylo podáno zhruba 800 žádostí. První české značky na přání bychom tak na českých silnicích mohli potkávat již koncem ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Příliv běženců neskončí, je to příliš zajímavý byznys. Čeká nás skutečný boj, teď se jen kočkujeme, varuje režisér Jiří Adamec
ROK 2015 – A CO DÁL? Přestože si v těchto dnech známý režisér Jiří Adamec užívá s rodinou na Floridě tepla a sluníčka, do ČR vzkazuje: Příliv migrantů se nezastaví ani v roce 2016! Proč? „Protože pro množství ‚obchodníků s bídou‘ je to skvělý byznys!“ odvětil režisér v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. Za oceánem se kromě toho zamyslel i nad konáním českých politiků. Hlavně k Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi měl co říct...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
S polským "televizním pučem" je to prý trochu jinak. Ti co křičí by měli raději mlčet
Novinářka Lucie Sulovská se na webu Svobodné fórum vyjádřila k současné politické situaci v Polsku. Podle ní nejde o konec demokracie, jak mnozí hystericky vykřikují, jen o standardní politický boj o moc v bleděmodrém. Vládnoucí strana Právo a spravedlnost totiž nedělá nic jiného než ty předchozí. Akorát bez servítek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman se seznámil s projektem zimního stadionu za Lužánkami
O projektu nové hokejové arény v Brně za Lužánkami jednal v pondělí 4. ledna 2016 hejtman Michal Hašek s majitelem Komety Brno Liborem Zábranským a architektem Karlem Tuzou ze společnosti A PLUS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman promluví těžkým hlasem a ozve se kdákání. Komentátor Peňás ještě k výroku "tato země je naše"
Prezident Miloš Zeman ve Vánočním poselství pronesl slova o tom, že tato země je naše a není a ani nemůže být pro všechny. A spustil se pokřik. Hlava státu si vysloužila hlasité pochvaly i odsuzující kritiku. Se svou troškou do mlýna přichází i novinář Jiří Peňas. Dává Zemanovi za pravdu v tom, že tato země je naše. To s sebou ale nese i řadu povinností, např. poskytnout pomoc těm, kteří jsou dočasně bez domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČT: Studio Kamarád slaví pětatřicet let své existence. Jů a Hele oslovují i dnešní děti
Již pětatřicet let patří v České, respektive v Československé, televizi nedělní ráno dětem. V lednu 1981 byl totiž odvysílán první díl Studia Kamarád, který zahájil tradici, jež dnes představuje přes pět tisíc hodin dětského nedělního programu a jejíž součástí jsou ikonické loutky a kulisy vycházející z návrhů Stanislava Holého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Osobně nevěřím ODS ani TOPce nos mezi očima
Stále mi někdo píše ohledně vyjednávání možné koalice Pirátů na pražském magistrátu, tak bych se tedy k tomu vyjádřil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Obce se budou moci vrátit tradici blahopřání oslavencům
Obce v posledních letech raději přestaly rozesílat blahopřání svým jubilantům a nezvou adresně ani rodiče k vítání nových občánků. Důvod? Obavy z porušování zákona o ochraně osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mynář neočekává, že uspěl s rozkladem kvůli neudělení prověrky
Hradní kancléř Vratislav Mynář neočekává, že uspěl s rozkladem k Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ) proti neudělení prověrky na stupeň přísně tajné. Řekl to dnes ČTK. Nebyl prý tak naivní, aby si myslel, že ředitel NBÚ Dušan Navrátil rozhodnutí úřadu zvrátí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Navrkal (KSČM): Píše se rok 2016
Jaký bude, záleží především na nás a lidech po celém světě. Poslední dobou mi připadají zprávy z domova i ze zahraničí jako hrozivá černá kronika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Premiér Sobotka je velmi spokojen
Interview premiéra Sobotky v nedělní ČT24 ukázalo člověka, který je plně uspokojen s výsledky své práce. Upřímně, po rozhádané, nekoncepčně pracující a zkorumpované Nečasově vládě a po pimprlovém divadle Rusnokovy vlády bez důvěry sněmovny je samozřejmě Sobotkův kabinet příjemnou změnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Poslankyně Jermanová chce zachraňovat politickou kulturu. Podívejte se jak
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová, která je zároveň místopředsedkyní hnutí ANO, přišla s návrhem na omezení času pro jednotlivá vystoupení v Poslanecké sněmovně. Těm, kdo mají co k tématu říct, by mělo stačit 30–45 minut. To se však nelíbí opozici. Informuje Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hudební ceny Žebřík startují, výsledky vyhlásí Tomáš Hanák a Barbora Poláková 11. března v Plzni
Anketa Žebřík právě vkročila už do 24. roku své existence. Výsledky hlasování, které probíhá na www.anketazebrik.cz celý leden a únor, budou odtajněny na velkém finálovém eventu 11. března v plzeňském areálu DEPO2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Závěry NKÚ potvrdily kvalitní zacházení s prostředky, určenými na léčení klientů ZP MV ČR
Více než rok trvající hloubková kontrola NKÚ ve Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR potvrdila velmi kvalitní zacházení se svěřenými finančními prostředky, vybranými a investovanými v oblasti veřejného zdravotního pojištění, tzn. na úhradu zdravotních služeb pro více než 1,27 milionu klientů pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vážný lyžařský úraz v zahraničí může přijít na statisíce, odškodnění na miliony
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna loni uhradila tři čtvrtě milionu za komplikované zranění hlavy a páteře. Průměrné náklady na léčbu sportovních úrazů v zahraničí se pohybují v desítkách tisíc korun. Například ambulantní ošetření zlomeniny stojí v průměru 30 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky poobědvá s J.Em. Dominikem kardinálem Dukou
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve středu dne 6. ledna 2016 ve 13.00 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze společného oběda na pozvání Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Pokud byl někdo laxní, pak určitě ne naše vláda
Bohuslav Sobotka na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Slovo k „tiché vzpomínce“
Prezident Zeman si připomene okupaci Československa 1968 čímsi jako tichou vzpomínkou. Podobně jako předtím 17. listopad. Mnozí namítají: od hlavy státu bychom snad mohli očekávat víc.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Filipe sedmilháři, přestaň s hulením
Vojtěch Filip je český politik, současný předseda Komunistické strany Čech a Moravy, v letech 2002–2010 a znovu od roku 2013 místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, od roku 1996 člen Poslanecké sněmovny. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 20:40, zobrazit podobné
Miroslav Žák: Úspěšný rozklad českého zdravotnictví pokračuje
Dalo by se též zvolat: „Volte Andreje Babiše! Jen on je schopen spolehlivě rozložit české zdravotnictví.“ Především současný premiér jako velice bohatý člověk není odkázán na veřejné zdravotnictví a je tedy zcela oddělen od problémů, s kterými se musejí potýkat běžní občané, kteří přijdou do kontaktu s lékaři a zdravotními sestrami. Nemůže tedy vůbec chápat jejich problémy a potřeby. Problémy lidí, kteří jsou ošetřováni v nemocnicích, ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Radim Bureš: Brání korupce v podnikání?
Korupci jako překážku v podnikání považuje podle průzkumu Eurobarometru z loňského roku 37 % dotazovaných firem působících v EU. Není to číslo zanedbatelné, ale v evropském průměru stojí korupce poměrně daleko za jinými závažnějšími překážkami.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Co přineslo půlstoletí od 21. srpna 1968
Blíží se 50. výročí sovětské okupace Československa, od 12. července 2018 máme vládu trestně stíhaného premiéra podporovanou komunisty, a předseda KSČM tvrdí, že v srpnu 1968 zosnovali invazi hlavně Ukrajinci. Jak to souvisí?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Trump ohrožuje diktaturu správného názoru
Na popud deníku Boston Globe včera otisklo skoro 350 amerických novin komentáře, ve kterých se ohrazují proti Trumpově kritice médii. Ozval se názorový kartel, který je ublížený, protože prezident zpochybňuje jeho monopol na pravdu. Místo Trumpa by si novináři přáli prezidenta tak názorově beztvarého a politicky slabého jako byl Barrack Obama. A proto od Trumpova zvolení prosazují jeden názor: To co dělá on je špatně a to i v tom případě, když právě…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist