Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.215x, což odpovídá cca 167.754-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

VIDEO Útoky na ženy v Německu: Svědek promluvil
V Kolíně nad Rýnem došlo během silvestrovských oslav ke stovkám případů sexuálního obtěžování a krádežím, za které jsou odpovědné gangy cizinců. iDnes.cz přineslo svědectví několika obětí jejich řádění. Na YouTube se zároveň objevila výpověď hotelového zaměstnance, který nastalému chaosu přihlížel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pravda leze ven: Toto sdělil Muammar Kaddáfí britskému expremiérovi Blairovi. Je to na nahrávce
Bývalý britský premiér Tony Blair se byl zpovídat na ministerstvu zahraničí. Ukázalo se totiž, že jej někdejší libyjský diktátor varoval před vzestupem islámského extremismu již v roce 2011, což vyplývá z přepisů dvou telefonních konverzací, které mezi oběma státníky proběhly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Moskvě prodávají parfém „inspirovaný Putinem“
V luxusním moskevském obchodním domě GUM, přímo naproti Kremlu, je v prodeji nový parfém, o kterém jeho běloruský tvůrce Vladislav Rekunov tvrdí, že ho inspiroval ruský prezident Vladimir Putin. Nová pánská vůně nese název, který sice nezní moc rusky, ale i tak má prý být hned jasné, o koho jde: Leader's Number O­ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sověti na nás v roce 1968 udělali bububu, ale USA v té době házely napalm. ČT pozvala na obhajobu Marty Semelové doktora Skálu a stálo to za to
Pražské komunistce Martě Semelové pomohla svoboda slova. Od soudu díky ní odešla bez trestu. Je to správné? Neměla by svoboda slova mít nějaké hranice? Ve středečních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali komunistický historik Josef Skála a publicista Luděk Navara. Skála hovořil o americkém napalmu padajícím na Vietnam a o masakru na Blízkém východě. Navara naproti tomu vzpomněl Adama B. Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Považují ženy za špinavé a dělají si z nich otrokyně. Svědectví o německých muslimech
Početné sexuální i další útoky na ženy, k nimž došlo o silvestrovské noci ve velkých německých městech, které mají mít na svědomí muži severoafrického a arabského vzhledu, vzedmuly v Německu vlnu nevole a pohoršení. Politická elita i široká veřejnost volají po tvrdém potrestání viníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ransdorf chce dnes novinářům sdělit podrobnosti o švýcarské kauze
Poslanec Evropského parlamentu za KSČM Miloslav Ransdorf chce dnes novinářům poskytnout podrobnosti k takzvané švýcarské kauze. Jeho tiskové konference se má zúčastnit také Peter Guzmický, který byl podle Ransdorfa hlavním organizátorem jeho kontroverzní návštěvy ve švýcarské bance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Historický repertoár Stavovského divadla 1815–1826 k nahlédnutí i pro studium
Soupis je součástí publikační řady Studie a dokumenty k dějinám divadla, která je součástí elektronické České divadelní encyklopedie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Průšvih? Média prohrábla maily Sobotkova muže a rozebírají zejména tuto věc. A jsou zde i další informace
Korespondence premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) je v současné době tématem číslo jedna. Hackeři, kteří prolomili bezpečnostní heslo premiérovy soukromé schránky, totiž zveřejnili desítky jeho e-mailů. V době, kdy se do schránky dostali, v ní bylo 2 919 doručených zpráv, píše MF Dnes s tím, že únik zpráv nyní řeší protimafiánský útvar. A to z důvodu obav, aby někdo premiéra dosud nezveřejněnými e-maily nevydíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Do médií se to nedostane, ale lidé si ty informace stejně předají. Novinářka v rádiu promluvila nejen o sexuálních útocích v Německu
V dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vystoupila komentátorka Lída Rakušanová, která s Helenou Šulcovou mluvila o událostech silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem a o jejich dopadech pro budoucnost Německa. O organizované útoky podle ní nešlo, ticho médií však bere jako selhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Václav Havel by letos měl osmdesát let. A toto všechno jeho příznivci chystají
Happeningovou sbírku nazvanou Hele, Havel!, elektronické vydání Sebraných spisů Václava Havla a řadu dalších akcí bude letos pořádat Knihovna Václava Havla. Připomene letošní nedožité 80. narozeniny dramatika a bývalého českého prezidenta. Knihovna spustila dnes, v den založení Charty 77, v rámci programu Havel@80 novou webovou stránku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Nedodržování pravidel informační bezpečnosti bylo nezodpovědným hazardem
Stanovisko Pirátské strany k úniku korespondence premiéra Sobotky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Po útocích na německé ženy zahřmělo na Slovensku. Robert Fico vzkazuje uprchlíkům...
Slovenský premiér Robert Fico tvrdě zareagoval na německou silvestrovskou kauzu obtěžování žen. Mezi pachateli byli podle všeho i žadatelé o azyl a předseda slovenské vlády si nepřeje, aby se něco podobného stalo i na Slovensku. Proto nepošle peníze ani do potravinových fondů, ale jen na obranu vnější hranice Schengenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zpráva německého ministra o zločinnosti uprchlíků. Po silvestrovských útocích na ženy asi mnohé šokuje
Podle oficiální zprávy, kterou vydala německá vláda, nevedla migrační krize ke zvýšení kriminality v zemi. Spolkový kriminální úřad uvedl, že zločiny a přestupky uprchlíků jsou na stejné úrovni jako německých občanů. Data byla sbírána od ledna do září minulého roku. Informuje Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vytváření mýtů a tupost
Ještě dnes se najdou ekonomičtí beletristé (záměrně nepíšu publicisté, protože toto označení by pro ně prostě nebylo přesné), kteří u debaty o výši schodku státního rozpočtu za minulý rok vzdychají po tupé politice rozpočtových škrtů Nečasovy a Kalouskovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy bude společně se zástupci členských států Visegrádské čtyřky jednat o dalším postupu v kauze Volkswagen
Ministr dopravy Dan Ťok přivítá na Ministerstvu dopravy v pondělí 11. ledna ostatní zástupce členských států Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vzpomeňme na odposlechy Nečase... Další pohled na Sobotkův průšvih s uniklými maily
Novinář Ivan Hoffman se na webu deník.cz vyjádřil k úniku e-mailové komunikace premiéra Bohuslava Sobotky. Ty podle něj sice jsou hitem internetu, to však záhy přejde, jelikož nejde o žádnou senzaci a i odposlechy bývalého premiéra Petra Nečase byly zajímavější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Erik Best pro PL rozkrývá, co prozradily uniklé maily Bohuslava Sobotky a jeho lidí. Bakala, ČT, vydírání...
Veřejnost už má nyní důkazy, že právník Radek Pokorný není jen kamarád premiéra Sobotky, ale spolupracují spolu. ParlamentnímListům.cz to řekl politický analytik a novinář Erik Best. Podle něho kauza uniklých mailů premiéra a jeho poradce ukázala náklonnost České televize Sobotkovi a jeho okolí, když o věci v podstatě nemluví a ignoruje ji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Navrátil (ČSSD): Fotografie s s naskakujícími uprchlíky je hoax
Fotografie vlaku s naskakujícími uprchlíky na chebském nádraží, která koluje Internetem, je fotomontáž, vysvětluje vedení města Cheb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Jaký je český zákazník? Podle podnikatelů v cestovním ruchu požaduje levnější služby a není tak náročný jako zahraniční turisté
Podnikatelé v oblasti cestovního ruchu se shodují v tom, že český zákazník ve srovnání s tím zahraničním požaduje levnější cenu služeb, ale zároveň na její kvalitu není tak náročný. Hlavními cíli pro tyto podnikatele jsou zdvořilost, ochota personálu a spokojenost zákazníků. Vyplývá to z výzkumu zaměřeného na domácí cestovní ruch, který realizovala agentura CzechTourism ve spolupráci se společností STEM/MARK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Uprchlíkům jde o život, Zemanovi o hlasy. Zasvěcený aktivista varuje před prezidentem
ROZHOVOR Dezinterpretace a politické proklamace. Některá zásadní prohlášení prezidenta republiky Miloše Zemana zpochybňuje člen předsednictva Strany zelených Michal Berg. „Pan prezident hovoří ke svým voličům, které bude zřejmě v dalších prezidentských volbách opět žádat o hlasy,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Zároveň upozorňuje: „Radit někomu dalšímu v okamžiku, když mu jde o život, není úplně ideální ani od hlavy státu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
A co „známé firmy“ na případ uniklých e-mailů premiéra Sobotky?
K případu ukradených e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky se na sociálních sítích vyjádřila pestrá paleta novinářů, kteří se vesměs shodují na tom, že otištění premiérovy korespondence není v pořádku. Kauza, jež v posledních dnech hýbe Českem, neunikla ani vysokoškolskému pedagogovi Michaelu Romancovovi, který ve své glose neopomenul zmínit hradní osazenstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Exředitel ČT: Vliv sluníčkářů ve veřejnoprávní televizi je velký. Ejhle, dochází na slova Petra Robejška
ROK 2015 – A CO DÁL? Podle bývalého generálního ředitele České televize (ČT) a někdejšího ministra kultury Jiřího Balvína vládne ve veřejnoprávní televizi několik vlivových skupin, které se vzájemně drží v šachu, a tak si tam prý v podstatě každý dělá, co chce. „Vliv tzv. sluníčkářů je zde poměrně velký a jakmile někdo zastává konzistentní názory, jako třeba Miloš Zeman či Václav Klaus, stává se jejich nepřítelem,“ tvrdí na konto zpravodajství ČT také Balvín. Kromě toho se exministr v bilančním rozhovoru ParlamentníchListů.cz zabývá i migrační krizí, či třeba stabilitou Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Obama jednal s Tokiem a Soulem o reakci na jaderný test KLDR
Americký prezident Barack Obama v telefonických rozhovorech s jihokorejskou prezidentkou a japonským premiérem potvrdil americké závazky ohledně bezpečnosti spojenců po jaderném testu KLDR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Soud znovu projedná žalobu Rittiga na fond proti korupci
Městský soud v Praze dnes znovu projedná žalobu podnikatele a lobbisty Iva Rittiga na protikorupční nadační fond kvůli tiskové zprávě, v níž jej fond spojil s kauzou předražených jízdenek pro pražský dopravní podnik. Soud žalobu již jednou zamítl, odvolací senát ale věc vrátil k novému projednání. Spor řeší opět Městský soud v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Podpoříme vznik mikrojeslí
Čeští rodiče dlouhodobě pociťují nedostatek zařízení, která poskytují péči o nejmenší děti, případně jejich dostupnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nabouraný Sobotka už bude jen sčítat škody. Rozklad strany, odliv voličů, zesměšnění před celým národem. Rozbor ostudy premiéra
Každý politik se snaží působit dojmem, že je plně pánem jakékoli situace. Odborník na politický marketing Karel Komínek proto upozorňuje, že nabourání do schránky Bohuslava Sobotky tento dojem o premiérovi spolehlivě vyruší. Zveřejnění e-mailů může předsedu vlády a ČSSD oslabit, zhoršit vztahy mezi straníky a v nejhorším způsobit i odliv voličů. Minimalizovat dopad kauzy lze v první řadě aktivním vstupováním do médií, převzetím iniciativy, a ne stáhnutím se do defenzivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Kterak polská vláda vymítá ďábla demokracie
Že jednoznačné vítězství PiS v Polsku nepřinese posílení občanských a demokratických práv, to bylo jasné hned po volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Čestný rytíř a čestný komunista. Podívejte se, jak Ransdorf obhajoval svou akci ve Švýcarsku
Komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf se rozhodl promluvit a na tiskové konferenci objasnit svou švýcarskou kauzu. „Pravda má veselou tvář,“ řekl na úvod konference Ransdorf, který byl v prosinci zadržen ve Švýcarsku kvůli pokusu o výběr několika milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka promluvil: Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji
„Ve svých e-mailech nic tajného nevyzrazuji,“ zareagoval pro Respekt.cz na zveřejnění své soukromé korespondence předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD). Do jeho e-mailové schránky se totiž nabourali hackeři a zveřejnili stovky konverzací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To muselo přijít: Vtipy na premiéra Sobotku
Někdejší předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek ztrhal šéfa vlády Bohuslava Sobotku za uniklou korespondenci, kterou připisuje nevhodně zvolenému heslu. „Hovořit se svými blízkými telefonem nebo dokonce komunikovat e-mailem o jakýchkoli politicky zásadnějších, nebo dokonce zásadních věcech, je ukázka naprosté politické neschopnosti a amatérismu,“ říká. Premiéra za špatné bezpečnostní opatření vykoupali i karikaturisté Václav Teichmann a Miroslav Kemel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Násilí na ženách páchali uprchlíci ze Sýrie, promluvil německý policista
Kolínský bulvární deník Express ve čtvrtek 7. ledna publikoval anonymní svědectví policisty, který zasahoval při silvestrovských oslavách v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Po zrušení vojenského újezdu dochází ke změnám pro majitele nemovitostí
Finanční správa upozorňuje poplatníky daně z nemovitých věcí, že na základě zákona o zrušení vojenského újezdu Brdy, o stanovení hranic vojenských újezdů, o změně hranic krajů a o změně souvisejících zákonů, dochází k 1. lednu 2016 ke zrušení a změně hranic vojenských újezdů, ke vzniku nových obcí a také ke změně hranic krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Raninec (ODS): Budeme moci obdarovat i toho, kdo si nepožádá
Českolipští radní pomohou lidem v mimořádných případech - hodných zvláštního zřetele - i bez toho, aby ti, co mají být obdarováni museli o dar žádat. K poskytnutí daru bude stačit jen přímé rozhodnutí rady města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Drsně o poměrech v ČSSD: Toto byste měli vědět
Ostříleným politickým poradcem Otou Novotným se zabývá dnešní vydání deníku MF Dnes. Jeho korespondence nejen s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), pro kterého nyní pracuje, je totiž mezi uniklými e-maily ze soukromé schránky předsedy vlády. A Novotný je právě jedním z těch, kteří Sobotkovi radili, aby zaujal mírnější postoj v migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Náš užitek nelze exportovat do zahraničí
Navazuji na minulý příspěvek, že problém vývozu zisků do zahraničí ve skutečnosti není žádný problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ODS: Vedení Středočeského kraje v otázce odpadového hospodaření rezignovalo na své povinnosti
Na krajském úřadě Středočeského kraje proběhlo dnes veřejné projednání Plánu odpadového hospodářství Středočeského kraje z hlediska dopadů na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Novinářka Rakušanová znovu promlouvá: Německá společnost je rozumná, i když...
Novinářka Lída Rakušanová ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize přiblížila, jak se Německo vyrovnává se silvestrovskou kauzou obtěžování žen. U našeho souseda prý poněkud zaspali ve vedení jedné debaty. Ke cti však Němcům slouží, že odmítají uvalovat na jakoukoli skupinu obyvatel princip kolektivní viny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Přípravy na zimní olympiádu dětí a mládeže vrcholí
Organizační výbor Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016 (ZODM) projednal dnes na svém posledním zasedání celkovou připravenost her. Ty se uskuteční ve dnech 17. až 21. ledna 2016 na několika místech Ústeckého kraje. Jednou z diskutovaných otázek bylo zabezpečení lyžařských soutěž vzhledem k letošní sněhové situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Německá média lhala. Nepřijatelné! Publicista Neff se v ČT rozčílil kvůli neinformování o silvestrovských incidentech
Publicista Ondřej Neff zavítal do čtvrtečního Interview ČT24. Promluvil o svobodě slova a terorismu. Zastal se časopisu Charlie Hebdo, vyjádřil se ke kauze soukromých e-mailů premiéra Bohuslava Sobotky a nakonec přidal pár slov k souloži v dětském časopisu Čtyřlístek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Našeptávači proti Hradu i českým zájmům. Sobotkovi rádci to schytali od poslance vlastní strany. Čtěte jen u nás
Skutečnost, že premiéru Sobotkovi radí Oto Novotný a Vladimír Špidla, je vážná chyba. Ve vyjádření zaslaném redakci serveru ParlamentníListy.cz to tvrdí sociálnědemokratický poslanec Jaroslav Foldyna. Oba poradce označil za „našeptávače proti prezidentovi“ s tím, že víc hledí k Bruselu než českým národním zájmům a jsou mimo realitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Do České republiky zřejmě přiletí prvních 30 uprchlíků z Iráku
Do Česka zřejmě na konci ledna přiletí první skupina zhruba 30 křesťanských uprchlíků z Iráku. Po příletu projdou několikadenním přijímacím řízením v uprchlickém zařízení v Zastávce u Brna. Pak budou nejméně půl roku bydlet v Jihlavě, kde se budou učit jazyk a projdou dalším integračním procesem. ČTK o tom dnes informoval mediální zástupce Nadačního fondu Generace 21 Martin Frýdl. Celkem by do Česka mělo přesídlit 37 křesťanských rodin, což představuje 153 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec řekl, že útok na premiérovu e-mailovou schránku byl velmi sofistikovaný. Sobotka však vydíratelný není.
Hackerský útok na soukromý e-mail premiéra Bohumila Sobotky byl veden velmi sofistikovaným způsobem a bude složité vypátrat původce útoku. Vyplynulo to z dnešního vyjádření ministra vnitra Milana Chovance na tiskové konferenci v Hradci Králové. Premiér by podle ministra neměl být kvůli tomuto případu někým vydíratelný. Případ vyšetřuje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), který se mimo jiné zabývá kriminalitou na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Rozbořil: Na výměnu starých kotlů bude možné žádat od 22. února
Tzv. kotlíkovou dotaci vyhlašuje Olomoucký kraj poprvé. Hejtmanství občanům rozdělí přes 166 milionů korun. O dotaci na výměnu starých kotlů mohou žádat vlastníci nebo spoluvlastníci rodinných domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj: Rekonstrukce zámku v Panenských Břežanech výrazně pokročila
Areál horního zámku v Panenských Břežanech navštívil radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpánek (SZ): Kraje by neměly být závislé jen na evropských dotacích
Místopředseda Strany zelených Petr Štěpánek se bude tuto sobotu ucházet o nominaci na předsedu strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zájem o pivo z Budějovického Budvaru dlouhodobě roste
Pivovaru Budějovický Budvar se dlouhodobě daří zvyšovat prodej piva doma i v zahraničí. Během posledních 10 let se jeho produkce zvýšila o 39%. Pozitivní trend pokračoval i v roce 2015. Výstav piva se loni zvýšil na 1,6 miliónu hektolitrů, to je meziročně o 10% více. Podniku se dařilo v zahraničí, kde se objem navýšil o 10,5%. Velkým úspěchem pak je nárůst na tuzemském trhu o 9%. Tržby pivovaru se v roce 2015 meziročně zvýšily o 8% a přesáhly hodnotu 2,55 miliardy Kč. Pro další rozvoj pivovaru jsou proto nezbytné investice do rozšíření logistických a výrobních kapacit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Benc (ODS): Nevypadá to moc dobře...
Komentář k předsevzetím a přáním pro rok 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
V dačické nemocnici odvolali zákaz návštěv
Vzhledem k příznivé epidemiologické situaci a po provedení kompletní dezinfekce na lůžkovém oddělení se k dnešnímu dni ruší zákaz návštěv na Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) Nemocnice Dačice, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VZP dá nemocnicím o 5 miliard vyšší zálohy než předloni, přestože léčí méně jejích klientů
Nemocnice v Česku dostanou letos od VZP na zálohových platbách minimálně o pět miliard korun více než ještě před dvěma lety, v roce 2014. To představuje nárůst o 7,6 %. Meziročně, tedy při srovnání let 2015 a 2016, si polepší všech 149 nemocnic, s nimiž má nejsilnější zdravotní pojišťovna smlouvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Oblastní charita Ústí nad Orlicí: Děkujeme za Tříkrálovou sbírku 2016, pomůže například v hospici
Oblastní charita Ústí nad Orlicí upřímně děkuje všem, kdo se podíleli na letošní Tříkrálové sbírce: Paní Lomarové, farnosti, zástupcům městského úřadu a všem, kdo pomáhají v České Třebové a okolí sbírku organizovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Z Hradu přilétla facka Sobotkovi
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček přispěl do debaty nad kauzou uniklé emailové korespondence premiéra a jeho politického poradce Oty Novotného. Na svém facebookovém profilu připomněl jednu událost z konce loňského listopadu, která přímo s Novotným bytostně souvisí. Pro ParlamentníListy.cz pak přidal obsáhlejší komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Heslo „Bohouš“ prolomeno, jistě ne poprvé
Špidlovsko-sobotkovská skupina, která převzala do správy stranu po mém odchodu z vedení ČSSD v červnu 2010, a kterou vedle Sobotky tvoří Špidla, Novotný, Starec, Jelínek, Pokorný a někteří další výtečníci, dokázala svou stranu již jednou přivést k totálnímu debaklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Program přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Rakouskem je zahájen
Nový program přeshraniční spolupráce mezi Rakouskem a Českou republikou je dnešním dnem zahájen. Pro žadatele se otevírá monitorovací systém programu. Lze již vyplňovat a překládat projektové žádosti. V Evropském fondu pro regionální rozvoj čeká téměř 100 milionů eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lipno láká před víkendem na ideální sněhové podmínky
Nejlepší víkend v letošní zimě zažijí lyžaři ve Skiareálu Lipno. Ten hlásí ideální podmínky a přes čtyři kilometry sjezdových tratí, na kterých je půl metru technického i čerstvě napadaného přírodního sněhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
„Běh s čelovkou“ vynesl téměř devadesát tisíc korun
Centrum pro pacienty s roztroušenou sklerózou při Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnici Teplice, o. z., se již podruhé stalo příjemcem daru z výtěžku druhého ročníku akce „Běh s čelovkou“ Ostrovem nad Ohří. Na trať dlouhou 6,5 kilometru s dobrovolným startovným se dva dny před Štědrým dnem vydaly stovky účastníků. Výtěžek z akce tak dosáhl na bezmála devadesát tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pelikán nepodá stížnost proti rozhodnutí soudu o Dohnalovi
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán nepodá kasační stížnost proti soudnímu rozhodnutí, které vrátilo do čela Vězeňské služby Petra Dohnala. Řekl to dnes novinářům. Doplnil, že už nemá důvod scházet se s Dohnalovým předchůdcem Pavlem Ondráškem, jehož další zařazení je nyní právě na Dohnalovi. Ondrášek počátkem týdne uvedl, že se chce s ministrem setkat a dohodnout se s ním. Trvá totiž na tom, že bezpečnostní sbor nadále vede společně s Dohnalem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Toto chystá Rusko. Černé na bílém
Rusko bude pokračovat v neohlášených masivních vojenských cvičeních i přesto, že tato praxe je kritizována Západem. Cvičení totiž patří mezi hlavní úkoly pro letošní rok, které definoval ruský generální štáb. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Demontáž státu v přímém přenosu
Moje úvaha se nebude týkat nějaké rozvojové země nebo Sýrie. Bude se, bohužel, týkat Německa. Toho Německa, které většina z nás vždy vnímala jako právní stát a chování jehož politiků nám bylo vytrvale dáváno za vzor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Exhejtman Novotný: Vypadl Karlovarský kraj z priorit?
Vedení sociální demokracie vydalo 2. ledna 2016 tiskovou zprávu obsahující 23 bodů o tom, co by chtělo ve vládě a parlamentu prosadit v roce 2016. Většinu uvedených cílů budu velmi rád podporovat, nemohu však souhlasit s opomenutím Karlovarského kraje resp. těžbou poškozeného Sokolovska v deklarovaných prioritách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Armáda ukončí své více než roční nasazení ve Vrběticích, kde se vystřídalo 6350 vojáků
Od pondělí pracují vojáci na stavbě plotu kolem areálu muničních skladů ve Vrběticích. Ten má zabezpečit území, na kterém je po předloňském výbuchu dvou skladů rozházená munice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Domov pro seniory v Havířově přichází s novou odlehčovací službou, která přinese úlevu rodinám
Od ledna přichází Domov pro seniory GrandPark v Havířově vstříc zájemcům a nabízí další registrovanou službu. Tzv. odlehčovací pobytová služba je poskytována převážně seniorům, kteří mají sníženou soběstačnost a kteří jsou doposud v péči v jejich přirozeném sociálním prostředí – většinou u rodiny. „Odlehčovací pobytová služba je pro rodiny velkým přínosem, jejím cílem je umožnit pečujícím osobám nezbytný odpočinek,“ vysvětluje ředitelka GrandParku Kateřina Michaliková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Rychlá informace o konjunkturálním průzkumu pro odborníky dozná změn
Rychlá informace ČSÚ o konjunkturálním průzkumu dozná v novém roce několika dílčích změn. V textu již nebude primárně reflektováno saldo kompozitních a dílčích odvětvových indikátorů důvěry, ale jejich bazické indexy. Časové řady nebudou žádným způsobem narušeny. Metodika se nemění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Úřady projednaly většinu žádostí církví o majetek
Státní instituce projednaly ke konci roku 2015 většinu žádostí o vydání majetku církvím. Státní pozemkový úřad a Lesy ČR, tedy úřady, které obdržely nejvíce výzev na vydání majetku, jich projednaly přes 90 procent. Stát už uzavřel dohody o vydání asi 130 000 hektarů lesů či zemědělské půdy, vydány byly stovky staveb i některé kulturní památky. O další památky se církev a stát soudí a soudy budou asi ještě měsíce řešit desítky sporných případů týkajících se i dalšího majetku, o nějž církve žádají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Moc ve státě na prodej. Je vyšší forma korupce?
Doba, kdy v politice mohou uspět jen bohatí, protože si prostě kampaň, a tím hlasy voličů, koupí, nemá s demokracií co dělat. Už dávno nejsou volby rovnou soutěží, ale dražbou. Uvědomujeme si to vůbec?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V roce 2015 zkontrolovali celníci více než čtyři tisíce cizinců pracujících na našem území
V loňském roce zkontrolovaly celní úřady tisícovku firem a provozoven zaměstnávající cizince. U poloviny zjistily porušení právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hádka kvůli ČT: Toto byste v novinách nečekali...
Dva protichůdné komentáře sepsali na konto fungování veřejnoprávních médií šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl a šéfredaktor reportážní publicistiky České televize Marek Wollner. Zatímco Plesl hovoří o tendenčnosti vysílání veřejnoprávních médií, Wollner vyzdvihuje jeho vyváženost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nejvíce neplatičů mezi podnikateli pochází z Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje
Ke konci listopadu evidovalo sdružení SOLUS ve svém Registru IČ více než 61 tisíc firem a podnikatelů se závazkem po splatnosti. Podobně jako v případě nepodnikajících občanů patří mezi nejvíce problematické regiony Ústecký kraj, Karlovarský kraj a Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Německu mají binec, napsal kandidát na prezidenta USA Trump v reakci na střelbu v Paříži
Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump na sociální síti Twitter okomentoval zneškodnění útočníka v Paříži. Jenže se v jedné věci netrefil. Je přesvědčen, že Paříž patří do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Martin Koller v ráži: Neukojení chlapci chtěli trochu multikulturního sexu a ty německé rasistky jim ho neposkytly. Merkelová je ideologicky poblázněná jako Goebbels...
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Řekni mi, kdo jsou tvoji přátelé a poradci, a já ti povím, kdo jsi. Premiér byl odhalen jak císař v nových šatech, uvádí pro ParlamentníListy.cz mimo jiné ke kauze uniklých emailů premiéra Sobotky vojenský analytik Martin Koller. V rozhovoru se zaměřuje i na dění v Sýrii a terorismus, Turecko podle jeho názoru už nepatří do NATO, pro Alianci je dnes spíše příteží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj přerozdělí v rámci kotlíkové dotace 200 milionů korun
Dvě stě milionů korun má připraveno Jihočeský kraj na přerozdělení mezi zájemce o tvz. kotlíkovou dotaci. Ti se o tyto peníze určené na výměnu kotlů v rodinných domech mohou začít ucházet od 18. ledna do 31. března do 14 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Allahu Akbar, zakřičel falešný terorista a dostal kulku
V Paříži došlo k dalšímu útoku. Na místní policejní stanici vběhl za údajného křiku Allahu Akbar muž s falešným pásem výbušnin a byl okamžitě zastřelen přítomnými policisty. Vyjma samotného útočníka byl lehce zraněn jeden z policistů. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nominujte nejlepší Památku roku 2015 Libereckého kraje
Liberecký kraj vyhlásil novou soutěž Památka roku 2015 Libereckého kraje, jejímž cílem je ocenit nejlepší realizaci obnovy nemovité kulturní památky na území Libereckého kraje. Až do 30. dubna 2016 mohou lidé nominovat konkrétní stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Výběrem poradců pro mýtný tendr zachraňujeme špatnou smlouvu z roku 2006
Tiskové prohlášení ministra dopravy Dana Ťoka k rozhodnutí ÚOHS ve věci mýtného poradce:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Všichni obyvatelé Česka si musí osvojit evropské hodnoty
Poslankyně TOP 09 Nina Nováková navrhuje, aby poslanci přijali v rámci úprav školského zákona také změnu, která v době migrační krize posílí soudržnost Evropy. Zároveň současné i budoucí obyvatele České republiky povede k respektování evropské kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: K plnění cílů Evropské unie je třeba podporovat i velké firmy
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) již od počátku přípravy nových Pravidel veřejné podpory EU i nového programovacího období Evropských strukturálních a investičních fondů (ESIF) prosazoval hodnocení projektů dle jejich kvality bez ohledu na velikost firmy, jež se o dotace z ESIF uchází. V této věci se dlouhodobě vedla intenzivní jednání, která vycházela i ze skutečnosti, že podíl velkých firem na tvorbě HDP je v ČR významné vyšší, než je v EU obvyklé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr průmyslu Mládek tvrdí, že Terminál v Polsko České republice prospěje
Terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v polském přístavu Svinoústí bude pro Česko přínosem, protože tyto stavby pomáhají držet ceny plynu z Ruska pod určitou cenovou hladinou a zabraňují jejich rychlému růstu. Novinářům to dnes řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). První dodávku LNG dopravil Polsku tanker z Kataru před Vánoci. Plně fungovat by pak stavba měla po měsících odkladů v polovině letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu nepřekročilo 20procentní podíl velkých firem na čerpání OP PIK
Ministerstvo průmyslu a obchodu reaguje na aktuální mediální nepřesnosti plynoucí z neznalosti systému rozdělování dotací z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 – 2020 (OP PIK).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad zrušil Ťokovu zakázku na poradenství o mýtném
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil kontroverzní zakázku ministerstva dopravy na poradenství při přípravě veřejné soutěže na výběr provozovatele mýtného systému po skončení letošního roku. Informaci serveru Týden.cz ČTK potvrdil mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Zakázku za 52 milionů korun zadal začátkem loňského října ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) bez soutěže společnosti Deloitte. V zatím nepravomocném rozhodnutí úřad ministerstvu nařídil zaplatit pokutu 250.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Navrátil (ČSSD): Fotografie s naskakujícími uprchlíky je hoax
Fotografie vlaku s naskakujícími uprchlíky na chebském nádraží, která koluje Internetem, je fotomontáž, vysvětluje vedení města Cheb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Franc: Neustále narážíme na požadavek odborů na zrušení tendru
Komentář hejtmana po jednání s odbory:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu Milan Štěch chce do veřejných aktivit veteránů zapojit i mladší vojáky
Chystané změny armádních zákonů a zapojení vojáků ze zahraničních misí do aktivit organizací válečných veteránů patřily k tématům, jimž se dnes věnoval předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) se zástupci asociace Vojáci společně. Asociace se věnuje zejména osvětové činnosti se zapojením vojáků, kteří prošli druhou světovou válkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanec Pavera: Úroveň některých médií je tristní
Již více než dva roky zastupuje Herbert Pavera (TOP 09) občany Moravskoslezského kraje v Poslanecké sněmovně. Co považuje za svůj největší úspěch? V bilančním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřil také k nejdůležitějším událostem uplynulého roku a zhodnotil jednání sněmovny především s ohledem na spolupráci mezi opozicí a koalicí. Kriticky se vyjádřil nejen na adresu hnutí ANO, ale opřel se i do médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Jablko nepadlo daleko od stromu
„Válečník“ Karel Schwarzenberg, který se svými přáteli z Bilderbergu neváhal rozhodovat o „humanitárním“ bombardování Bělehradu, si vychoval ve své partaji zdatného militantního nástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Krajský úřad Moravskoslezského kraje navštívili Tři králové
Kašpar, Melichar a Baltazar rozdávali na krajském úřadu symbolické dárky v podobě malých kalendářů a cukru všem, kteří přispěli do Tříkrálové sbírky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident republiky poobědval s Jeho Eminencí Dominikem kardinálem Dukou
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastnil ve středu dne 6. ledna 2016 ve 13.00 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze společného oběda na pozvání Jeho Eminence Dominika kardinála Duky, arcibiskupa pražského a primase českého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Já a Andrej Veliký? Děkuji, nechci
Já a Andrej Veliký aneb Nechci koblihové království.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Vybrané vlaky SuperCity budou vedeny v kategorii IC
Vlaky SuperCity 503 a 508 dne 10. 1. 2016 a vlaky SuperCity 502, 503, 508 a 509 ve dnech 23. 1. až 11. 2. 2016 budou z provozních důvodů vedeny místo elektrické jednotky řady 680 Pendolino náhradní soupravou složenou z modernizovaných klimatizovaných vozů klasické stavby. Tyto vlaky budou z důvodu změny řazení v uvedených dnech mimořádně vedeny jako vlaky kategorie IC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Novotný (ODS): Zrušení mýtného tendru je velkým selháním ministra Ťoka
ODS dlouhodobě upozorňuje na chaotické kroky ministerstva dopravy v oblasti vyřešení technologie, ekonomického modelu a provozovatele mýtného systému v ČR pro následující období. Přešlapování na místě a protichůdné kroky ohrožují dodržení závazných termínů procesu a tím mohou způsobit nejenom absenci právního pokrytí provozovatele systému, ale i samotný výběr mýta jako důležitý příjem státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle se Zemanovi nedaří. Partner Hate Free provedl analýzu
Sledovanost televizních prezidentských projevů za Miloše Zemana proti předchozí době výrazně klesla. Server datovazurnalistika.cz to uvedl s využitím dat elektronického měření. Zájem diváků podle analýzy serveru oslabují přesuny času, změny míst i měnící se televize a jejich kanály, které projevy vysílají. Partnery serveru jsou Člověk v tísni či Hate Free.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kandidatura, uprchlíci i majetek. Na to vše vám odpověděl senátor Valenta
Z PROFILŮ Senátor Ivo Valenta se pustil do odpovědí čtenářům serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil, za koho bude kandidovat v letošních krajských volbách, ke komu má politicky blízko, jak se dívá na uprchlickou krizi, ale také jak přišel ke svému majetku. Valenta vlastní skupinu Synot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V porodnici ústecké Masarykovy nemocnice se narodila první letošní dvojčata
V Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, o. z. se 4. ledna narodila první letošní dvojčata. Dvě holčičky přišly na svět v 9:01 a 9:02 hodin. Šťastnými rodiči jsou tatínek David Fail a maminka Petra Tvarůžková z Loun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vsetín si došlápne na hazard, hlásí Čunek. Má to háček, kontruje ČSSD
Vsetínská radnice tvrdě zakročila proti hazardu. Starosta města Jiří Čunek (KDU-ČSL), jenž je zároveň senátorem, prohlásil, že se hráči budou moci věnovat hazardu na jediném místě ve městě. Má to ale háček. Pravděpodobně totiž půjde o dům, kde cvičí folklórní soubory dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta poděkoval úspěšným žákům
Za loňské výborné výsledky a skvělou reprezentaci školy a Libereckého kraje poděkoval dnes hejtman Libereckého kraje Martin Půta studentům SOU nábytkářské a SOŠ z libereckých Kateřinek. V sídle kraje přivítal mladé atlety, truhláře a aranžérky společně s ředitelem školy Václavem Tichým a jejich pedagogy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Radio Wave slaví deset let od startu vysílání
Ve středu 13. ledna oslaví Radio Wave desetileté výročí vysílání. Český rozhlas spustil novou stanici určenou zejména mladým a mladě smýšlejícím posluchačům 13. ledna 2006 přesně ve 13 hodin a 13 minut ve vinohradském studiu. V rámci oslav se mohou posluchači těšit na výběr největších hitů, nejúspěšnějších příspěvků a také na narozeninovou party v pražském klubu MeetFactory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Titanic, spáleniště. Shnilé ovoce politiky Západu. Bruselské bludy. Zeman má v mnohém pravdu. Rusko nemáme odmítat, ani obdivovat, říká místopředseda ODS
ROK 2015 - A CO BUDE DÁL? Místopředseda ODS a poslanec Martin Novotný říká, že prezident Zeman, pokud jde o racionální složku jeho politiky, má v mnohém pravdu. „Je jisté, že Le Penová představuje větší zlo než fanatici evropské integrace a multikulturalismu?“ ptá se. Dle něho bychom neměli podlehnout ani jednomu z extrémů v přístupu k Rusku, tedy buď totální negaci, nebo nekritické adoraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Odchytili jsme Miloslava Ransdorfa. Sdělil nám něco, co na tiskovce s jeho "parťákem" nezaznělo
„Chci vnést pravdu do klubka lží,“ vysvětlil europoslanec Miloslav Ransdorf na tiskové konferenci, která měla přinést přelomové informace k jeho „švýcarské kauze“. Pro ParlamentníListy.cz také politik zmínil, že by se nebál podobných aktivit ani do budoucna: „Pomoc bych poskytl, ale volil bych asi jiné metody,“ uvedl v souvislosti s aktivitami ve švýcarské bance ve prospěch Vladimíra Huňka. Ransdorf věří, že nakonec „skandál může sehrát produktivní roli“. Europoslanec také zdůraznil, že šlo o život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Potřebujeme změnu volby senátorů?
Za svůj život jsem se naučil, že prakticky všechno se dá zároveň dokázat i zpochybnit. A to vždy  s velmi závažnými argumenty.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 20:41, zobrazit podobné
Taky nepíšu s encyklopedií v ruce
Poslanec za SPD Václav Klaus mladší vyjádřil ve svém článku své neporozumění. jaký smysl má vojenská mise Armády ČR v Afghanistánu. Je poněkud překvapující, že než se s tímto nedostatkem svěřil veřejnosti, nezeptal se svého otce,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Co se v EU bude dít na podzim
Co nás čeká v Unii po prázdninách? Junckerovo poselství o stavu Unie, další řečnění o principu subsidiarity, snahy o využití pasarel, pletení biče na členské státy pod zástěrkou ochrany právního státu a leccos dalšího.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Soudruh F. hrubě znevážil zásluhy ruského lidu na vyrvání ČSSR ze spárů kontrarevoluce
Přeci kdo jiný, než obětavý ruský lid, mohl zachraňovat nás (kontrarevolucionáře) před námi samotnými (kontrarevolucionáři)? Kdo by se směl opovážit tyto zásluhy ruskému lidu sebrat a připsat někomu jinému? Dokonce Ukrajincům?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
Nesnesitelná lehkost cestování v milované i nenáviděné EU
Letos se mi poštěstilo, že jsem mohl cestovat více, než je pro mě obvyklé a navštívil tak Anglii, Španělsko a mou oblíbenou Itálii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist