Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.002x, což odpovídá cca 208.819-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Soud projedná odvolání bývalého Drábkova náměstka proti trestu za vydírání
Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v kauze někdejšího prvního náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky a exředitele ministerského odboru informatiky Milana Hojera. Za zneužití pravomoci a za vydírání firmy OKsystem nepravomocně dostali sedm a šest let vězení. Kvůli Šiškovu trestnímu stíhání skončil v roce 2012 ve funkci ministr Jaromír Drábek (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Folklorní akademie spustila unikátní web
Na vytváření pokladnice lidové kultury se mohou podílet všichni folkloristé. Za odměnu je čeká milionový grant Nadace SYNOT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Mrazivá hrůza. Líp už bylo. Tohle Evropa nezažila od třicátých let. Petr Robejšek před lidmi už úplně odhodil korektnost
REPORTÁŽ „Bez politické korektnosti“ byl titul veřejné debaty s Petrem Robejškem a Danou Bérovou z Institutu 2080, která se ve středu konala na brněnské Fakultě sociálních studií MU. Stěžejním tématem byly změny, kterými prochází současná západní společnost. Nešlo ale jen o migrační krizi, ale o celkové posuny ve vnímání ekonomiky růstu, médií a politiky jako takové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotka se sejde s poslankyní Chalánkovou kvůli dětem, odebraným českým matkám v Norsku
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes dopoledne chystá sejít s poslankyní opoziční TOP 09 Jitkou Chalánkovou, aby se od ní dozvěděl podrobnosti o odebrání českého děvčátka rodičům v Norsku. Devítiměsíční dceru české matky a norského otce norská sociální služba svěřila před pár týdny pěstounům. Rodiče se chtějí odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Hloupost Merkelové dosáhla hlouposti Havla
Když veřejně činná osoba nemá argumenty, vytáhne z arzenálu nejtěžší zbraně: buď pustý militarismus, zbrojení k útoku proti všem, nebo stejně obludnou zbraň –humanistické žvásty plné soucítění. Obě zbraně jsou podlé, zákeřné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek varuje před praktikami „finančních šmejdů“
V minulém roce dostala společnost DRFG od ČNB pokutu, protože veřejně nabízela cenné papíry, aniž by splnila podmínky zákona o kapitálovém trhu. Nyní nabídka probíhá skrytě, rizika pro investory však zůstávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ruská vysoká škola spálila knihy věnované nadací Američana Sorose
Vedení vysoké hornické školy v severoruské Vorkutě spálilo na hranici desítky knih vydaných s přispěním nadace Open Society Foundations amerického investora George Sorose. Oznámil to moskevský rozhlas. Publikace z oboru logiky, ekonomie a dějin umění podle vedení školy propagovaly názory cizí ruské státní ideologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Masochismus nebo pohodlnost
Nevím, zda česká společnost touží po pohodlí za každou cenu. Je však velmi pravděpodobné, že většina médií, pokud se týká politiky, rozhodně ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Doporučení ochránkyně k zápisům do základních škol
Zápis do základní školy není pouze významným dnem v životě každého dítěte, ale přináší sebou také možné komplikace jak pro rodiče, tak pro ředitelky a ředitele základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hračka norských Dienstbierů a Šabatových. Právník Hasenkopf vysvětluje, jak se stalo z Barnevernetu nelidské monstrum
Právník rodiny Michalákových, který bojuje proti norskému úřadu Barnevernet se po dalším nedávném případu, kdy úřad odebral české matce dítě, vyjádřil na svém profilu na Facebooku k tomu, proč vlastně Barnevernet funguje tak, jak funguje. A za vším je politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Exředitel ČRo Duhan vypráví: S bývalým premiérem Nečasem jsem zažil bitku
Někdejší ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan usedl do křesla hosta čtvrteční Kauzy dne na Rádiu Impuls. Prozradil, že zažil bitku s expremiérem Petrem Nečasem (ODS). Ale s premiéry si prý nepsal soukromé e-maily. To totiž vnímá jako problematické. Pár slov padlo i k situaci v Polsku. Duhan asi zklame všechny, kteří si myslí, že se u našich sousedů děje něco dosud nevídaného a zavrženíhodného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal na Úřadu vlády o aktuálním případu odebrání dítěte české matce v Norsku
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se dnes na Úřadu vlády ČR setkal s ředitelem Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí Zdeňkem Kapitánem a poslankyní Jitkou Chalánkovou. Hlavním tématem jednání byly aktuální informace, týkající se případu odebrání dítěte české matce v Norsku v kontextu fungování norského systému péče o děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šok a zoufalství. Naivky vítaly imigranty, a teď se bojí. Šéf protiimigrační strany AfD nám popsal, co se právě děje v Německu. Došlo i na české „přizdisráče“
ROZHOVOR Lidé v Bavorsku jsou zoufalí a naštvaní. O odstoupení kancléřky Angely Merkelové se už v Německu diskutuje veřejně. „Píšou o tom dokonce už i New York Times. Kdyby nebylo před volbami ve třech spolkových zemích, Merkelová už by teď padla,“ říká český emigrant Petr Bystroň, šéf bavorské zemské organizace euroskeptické strany Alternativa pro Německo (AfD), který její odvolání prosazuje dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
První aktivní středoušní implantát v ČR zavedený ve FNUSA navrátil pacientku do běžného života
V říjnu loňského roku zavedli lékaři Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně jako první v ČR pacientce aktivní středoušní implantát. Operace byla provedena ve spolupráci s profesorem Wolf-Dieter Baumgartnerem z vídeňské univerzitní nemocnice, který patří mezi přední světové specialisty v oblasti chirurgické léčby sluchových poruch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Odplata za rychlou kariéru? Noviny spekulují, proč chce generál Červíček kandidovat za ODS
Policejní uniformu chce vyměnit za křeslo hejtmana. Řeč je o bývalém policejním prezidentovi Martinu Červíčkovi, který se rozhodl usilovat o post prvního muže Královéhradeckého kraje. A to za Občanskou demokratickou stranu. Píše to MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Svatá (ANO): Rovnoprávnost žen v oblasti důchodů
Jak řešit ekonomickou nevýhodu žen v důchodu, které se velkou část života věnovaly nejdůležitějšímu poslání ve společnosti - plození a výchově potomků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Policisté kvůli migraci dál zůstanou na hranicích s Rakouskem
Policisté budou nadále hlídat mezinárodní přechody na hranicích s Rakouskem. ČTK to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec. Policisté dělají kvůli migrační krizi zvýšené kontroly sedm měsíců, za tu dobu zadrželi přes 3300 lidí. Policisté se nyní zaměřují hlavně na šest hraničních přechodů s Rakouskem, u zbývajících osmi dělají i dále namátkové kontroly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zásadní vyjádření k odebrání české holčičky v Norsku. Zeman chce „razantně reagovat“, Sobotka „je připraven podpořit“
Případ devítiměsíční nemocné holčičky, kterou norská sociální služba Barnevern odebrala české matce a norskému otci, už řeší česká nejvyšší místa. Premiér Bohuslav Sobotka po čtvrtečním jednání s poslankyní Jitkou Chalánkovou, která se v případu angažuje, uvedl, že Česká republika je připravená podpořit matku devítiměsíční nemocné holčičky, kterou norská sociální služba Barnevern odebrala z péče rodičů. Prezident Miloš Zeman dokonce hodlá na odebrání dítěte „razantně reagovat“. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Velezkušený novinář Jan Petránek: Imigranti jsou s naší kulturou neslučitelní, absolutně. Ti lidé přišli ze středověku. Zpohodlnělí politici se teď nestačí divit
Nejen o sexuálních útocích na ženy, ke kterým došlo na silvestra v Kolíně nad Rýnem a v dalších západoevropských městech, ale i o migraci hovořil v pořadu na DVtv.cz s moderátorkou Danielou Drtinovou publicista Jan Petránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kdo věří veřejnoprávním médiím, je naivní. V Německu i u nás. Obsáhlé pojednání Petra Žantovského
Názory, že veřejnoprávní média jsou jedinou hrází proti komerčnímu nebo politickému zneužití sdělovacích prostředků, jsou naivní. Dokázala to aféra německé veřejnoprávní televize ZDF, která několik dní vůbec neinformovala o masovém sexuálním násilí, ke kterému docházelo o silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem. Ve vysílání Českého rozhlasu Plus se nad celou aférou zamýšlel mediální analytik Petr Žantovský. Text jeho komentáře, určený původně pro Český rozhlas, převzal také server Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal v Ambergu s šéfem společnosti Siemens o rozvoji digitálního průmyslu v ČR
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v německém Ambergu digitální závod společnosti Siemens.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Zvyšování konkurenceschopnosti českých firem musíme stavět především na inovacích
Ministr Jan Mládek doprovodil premiéra Bohuslava Sobotku do německého závodu Siemens v Ambergu, jednali s bavorským premiérem Horstem Seehoferem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zákon o významné tržní síle je úlitbou významné vládní síle
Ani v Senátu se nám bohužel nepodařilo zastavit zákon, na který doplatí malí producenti i zákazníci. O to více je důležité se ptát, kdo naopak bude na něm profitovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Norsko vyžene zpátky do Ruska nelegální migranty. Pojedou znovu na kole
Norsko pošle zpět do Ruska tisíce migrantů, kteří loni do země vstoupili přes hraniční přechod Storskog. Cestu zpět budou prý muset absolvovat stejným způsobem, jakým se do skandinávské země dostali – tedy na jízdním kole, informoval zpravodajský server The Local.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Režim reverse charge se bude nově vztahovat také na dodání plynu a elektřiny
Ministerstvo financí nepolevuje v boji proti karuselovým podvodům a nadále pokračuje v uplatňování metody přenesené daňové povinnosti (reverse charge) u dalších vybraných kategorií zboží a služeb u tuzemských transakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Přímá cesta do pekel. Psycholog hovoří o sadismu mezi imigranty, děsivém vývoji ve Švédsku i Německu a omylech Tomáše Halíka
ROZHOVOR Když se k podrážděnosti a zvýšené nervozitě vyplývající z chybějícího sexuálního života přidá fakt, že mnoho muslimských mužů přistupuje k ženám bez respektu k jejich vůli a osobnosti, vzniká podle psychologa a psychoterapeuta Daniela Štrobla nesmírně nebezpečný koktejl, jenž se projevil mimo jiné i sexuálními útoky v Kolíně nad Rýnem během silvestrovské noci. Sexualizované násilí je jedno z vůbec nejhorších psychických zranění, jaké může člověk člověku udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V bolestech se rodící pražská koalice probere další postup
Nově vznikající menšinová koalice TOP 09, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) a pirátů na pražském magistrátu dnes probere další postup. Ve středu totiž jednání o možné koalici ukončili nezávislí zastupitelé, takže koalice má v 65členném zastupitelstvu pouhých 32 hlasů. V Praze vládne od října okleštěná sedmičlenná rada, kterou tvoří členové dnes už bývalé koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Něco jako Berlín roku 1945. Islámský stát prý mele z posledního, podívejte se, co provádí
Islámský stát stupňuje teror i ve vlastních řadách. Aktuálně podle informací britského deníku Daily Mail zveřejnil video, na kterém jsou upalováni zaživa jeho vlastní bojovníci. Mnozí experti tvrdí, že i vzhledem k mnoha těžkým porážkám v posledních týdnech se ISIS začíná rozpadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanci z východu Čech se bouří: Poláci chtějí hned za hranicí těžit uran
Poslanec Jan Birke (ČSSD) a Ivan Adamec (ODS) dnes spolu s dvacítkou starostů v Božanově u polských hranic podepsali deklaraci proti průzkumu a těžbě uranu a metanu v česko-polském příhraničí. Signatáři deklarace jsou přesvědčení o nebezpečnosti této těžby pro udržení jakosti podzemních i povrchových vod v Chráněné oblasti Polická křídová pánev. Voda v této oblasti patří k nejčistším ve střední Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Chovanec: Policisté zůstanou na hranicích s Rakouskem, uprchlíci stále proudí do Evropy
Policisté budou dál hlídat mezinárodní přechody na hranicích s Rakouskem. Informoval o tom ministr vnitra Milan Chovanec. Policisté dělají kvůli migrační krizi zvýšené kontroly sedm měsíců, za tu dobu zadrželi přes 3300 lidí. Policisté se nyní zaměřují hlavně na šest hraničních přechodů s Rakouskem, u zbývajících osmi pokračují v namátkových kontrolách. Česko je podle Chovance nadále na hranicích s Rakouskem obezřetné, protože do Evropy stále proudí několik set uprchlíků denně. V sousední zemi také zaznamenali až 100 tisíc žádostí o azyl a hrozí, že by přes Česko mohli putovat uprchlíci nelegálně. "Opravdu hrozí, že by z této strany mohli uprchlíci procházet," řekl Chovanec.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:36, zobrazit podobné
Světová premiéra a australská komedie, v divadlech ABC a Rokoko se zkoušejí dvě novinky
V Městských divadlech pražských se začalo zkoušet, režisér Miroslav Hanuš chystá pro Divadlo ABC světovou premiéru hudební revue Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách a v Divadle Rokoko připravuje režisér Pavel Khek australskou komedii Noc bláznů. Premiéry se odehrají v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Další kdo tvrdí, že Sobotkovy e-maily jsou podvrh, je šéf Rady ČRo Petr Šafařík
Předseda rady Českého rozhlasu (ČRo) Petr Šafařík odmítl, že je autorem e-mailů premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), které zveřejnil extremistický web White Media. Uvedl to v prohlášení pro ČTK. Server nedávno zveřejnil čtyři e-maily, ve kterých údajně Šafařík informuje premiéra o volbě generálního ředitele ČRo a dění v radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Martin Koller: S multikulti může souhlasit jen tupý dobytek. Přestaňte se stydět, že jste bílí a civilizovaní. Vstaňte od piva, vypněte tu americkou propagandu a dělejte něco
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Dostali do situace, kdy se nám snaží televizní i jiná jednostranná multikulturní propaganda namluvit, že být civilizovaný běloch je něco špatného. A toho, kdo s takovým názorem nesouhlasí, se pokoušejí všemi způsoby zastrašit a umlčet, uvádí mimo jiné pro ParlamentníListy.cz vojenský analytik Martin Koller. Multikulturalismus je podle něho v podstatě globální snaha o zničení genetické podstaty národů – tedy rasismus. Žádný národ s něčím takovým nemůže souhlasit, pokud nezdegeneruje na úroveň tupého dobytka, říká narovinu Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Okamura lže, protože se mu pravda nehodí
Po včerejším zasedání Petičního výboru uveřejnil Tomio Okamura odsuzující status k projednávání petice, kterou organizoval. Bohužel pro voliče Tomio Okamura lhal, lže a lhát (bohužel) bude. Jaká je realita a skutečnost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zhubl sedmdesát kilo a dnes vám přijde poradit, jak na to. Večer u Jílkové
O tom, jak nejlépe a také zdravě zhubnout, se bude diskutovat dnes večer na prvním programu České televize. Hostem moderátorky Michaely Jílkové tak výjimečně nebude žádný politik, ale pouze experti na hubnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit-NK): Nečinnost vlády v boji proti terorismu ohrožuje bezpečnost ČR
Vláda dnes svým negativním stanoviskem k našemu zákonu proti terorismu ukazuje, že odmítá přijímat jakákoli opatření proti terorismu, i proti migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Riziko vzniku smrtelné nehody v noci vzrůstá. Veřejné osvětlení toto nebezpečí výrazně snižuje
Za tmy významně klesá schopnost lidského oka vnímat průběh silnice a jednotlivé objekty a jejich pohyb. Kvalitní veřejné osvětlení navíc snižuje riziko oslnění účastníků silničního provozu od projíždějících vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vzpoura proti Merkelové ve vlastní straně
Údajně až čtyři desítky poslanců německé vládní strany CDU z celkových 311 se podepsalo pod výzvu, aby Německo uzavřelo hranice pro ty migranty, kteří se již předtím registrovali v jiné členské zemi EU. S odvoláním na informace německého bulvárního deníku Bild to píší dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Starosta Hlučína: Ve výčtu hrůz si loňský rok s rokem 2001 v ničem nezadal
Nejtěžší bylo naučit se čekat. V podnikání jsem byl zvyklý rozhodovat se rychle. Tak zhodnotil svůj první rok ve funkci Pavel Paschek (Občané pro Hlučín). Distancoval se také od populismu, což s sebou obnáší přijímání nepopulárních opatření. Jakých? V rozhovoru, který poskytl naší redakci, jsme se ohlédli nejen za uplynulým rokem. Zevrubně jsme hovořili ale především o investicích do rozvoje města včetně rekultivace a revitalizace areálu Hlučínského jezera. S jakou zpětnou vazbou se setkal ze strany vlády?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kraje a obce podepsaly memorandum se zástupci bezpečnostních složek. Chtějí zlepšit informovanost
Útok "aktivního střelce" v Uherském Brodě v únoru 2015, bezpečnostní hrozby či živelní katastrofy z posledních let. Předseda Asociace krajů České republiky Michal Hašek a předseda Svazu měst a obcí České republiky František Lukl podepsali ve středu 13. ledna 2016 memorandum o spolupráci s ministrem vnitra Milanem Chovancem, policejním prezidentem Tomášem Tuhým a generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky Drahoslavem Rybou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Forbelský (Svobodní): Přivážou nás politici na řetěz?
Libercem, nebo alespoň rodiči budoucích prvňáčků, nyní otřásá spor o řešení přihlašováni dětí na základní školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Inflace v prosinci výrazně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v prosinci 2015
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dnes v Senátu vyhrál Agrofert, stěžuje si senátor Valenta. Spotřebitelé prý brzo zapláčou
Senátor Ivo Valenta vyjádřil zklamání nad tím, že se mu spolu s některými kolegy nepodařilo zabránit přijetí zákona o významné tržní síle. Podle jeho názoru budou touto právní normou postiženi paradoxně i menší dodavatelé a následně také samotní spotřebitelé. Naopak pomůže velkým výrobcům, jakým je například Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Násilí migrantů, loupeživý norský Barnevernet a hrozící bankrot Číny
Německem a vlastně celou Evropou otřáslo násilné chování mužů „severoafrického a blízkovýchodního vzezření“ v průběhu novoročních oslav v Kolíně nad Rýnem a dalších městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nechutná záležitost spojená s imigranty brzy může potkat i naše ženy. Více o ní napsal známý holandský „xenofob“
Šéf holandské Strany svobody Geert Wilders ve svém textu publikovaném na webu amerického think-tanku Gatestone Institute komentuje hromadné sexuální obtěžování v Kolíně nad Rýnem. Zmiňuje i další podobné případy a vyzývá evropské vlády, aby chránily evropské ženy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Buditel z „naší“ Ukrajiny pod Karpaty: Kyjevská vláda zakazuje komunisty, ale jejich praktiky přebírá. Nacionalisté jdou po menšinách, hlásají „Ukrajina pro Ukrajince“
PŘÍBĚH Politika hlavně ze Lvova, tedy Ukrajina pro Ukrajince, není moc zdravá. Ukrajina zakazuje komunistickou stranu, ale ideje komunismu přebrala. Tak hovoří dlouholetý pedagog a lingvista Michajlo Ivanovič Almašij. Právě on je takovým novodobým rusínským Josefem Jungmannem a Parlamentním listům mimo jiné povyprávěl, jak to chodí v Zakarpatské oblasti na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman kondoloval německému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 13. ledna 2016 kondolenční telegram prezidentovi Spolkové republiky Německo Joachimu Gauckovi, v souvislosti s teroristickým útokem v Istanbulu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Chystá se spojenectví proti Babišovi. Kalousek už se prý domluvil s ČSSD a lidovci
TOP 09 se rozhodla posvítit si na podnikající ministry, zejména však míří na ministra financí Andreje Babiše (ANO) a jeho Agrofert. Strana chce totiž do zákona o střetu zájmů navrhnout skutečnost, aby členové vlády nesměli být tzv. ovládajícími osobami ve společnostech, tedy nesměli by vlastnit víc než 40 procent podniku. Píše to dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Merkelová se prý utrhla ze řetězu. Pustili se do ní už i z Ústavního soudu
Počet odpůrců přistěhovalecké politiky německé kancléřky Angely Merkelové narůstá takřka geometrickou řadou a zdaleka již nejde jen o opoziční politiky. Včera v deníku Kölner Stadt-Anzeiger kritizoval Merkelovou respektovaný ústavní soudce Michael Bertrams.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Má Praha na to, aby postavila nový most v Libni?
Libeňský most je jedním ze stěžejních architektonických děl skvělého architekta dvacátých a třicátých let 20. století Pavla Janáka. Je to most s výraznými kubistickými prvky, který se již dlouhá léta nalézá v zoufalém technickém stavu. Jakoby se nějaká zájmová skupina snažila most záměrně přivést do havarijního stavu, kdy by nezbývalo nic jiného, než vlastně ponechat tento most spadnout (zničit jej demolicí) a vybudovat most nový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prý je to černý den v dějinách: Předsedkyní dolní komory nizozemského parlamentu se stala Maročanka
Předsedkyní dolní komory nizozemského parlamentu byla zvolena poslankyně marockého původu Khadija Aribová, která má nizozemské i marocké občanství a v Maroku se roku 1960 narodila. V sedmnáctimilionové zemi, v níž žije 380.000 lidí marockého původu, jde o premiéru, napsala agentura AFP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Investory z Wall Street láká marihuana
Americké investory stále víc přitahuje obchod s marihuanou, který je už v několika státech USA legální a slibuje nemalé zisky. Investoři z Wall Street se ve středu shromáždili na konferenci v New Yorku, aby se dozvěděli více o rozvíjejícím se byznysu, který se zatím soustřeďuje na západním pobřeží USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Turkmenistánu se s kouřením nepářou. Prodej cigaret rovnou zakázali
Z trafik ve středoasijském Turkmenistánu zmizely cigarety. Rozhodl o tom diktátor této bohaté pouštní země Gurbanguli Berdymuhamedov, který proti kouření podle místních médií bojuje rozhodně a vytrvale. V roce 2014 dokonce za svůj zápas s tabákem dostal vyznamenání Světové zdravotnické organizace (WHO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ve Francii se množí napadení Židů. Naposledy na jednoho vytáhl kurdský přistěhovalec mačetu
Ve Francii narůstají útoky proti židovskému obyvatelstvu. Naposledy zaútočil v Marseille patnáctiletý turecký Kurd na pětatřicetiletého židovského učitele mačetou. Nejvyšší představitel zdejší židovské organizace následně vyzvali francouzské Židy, aby na veřejnosti raději přestali nosit své tradiční pokrývky hlavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Unesli nám svobodu, svázali ji a zmlátili. To, co dnes vládne v Bruselu, lze srovnat s Hitlerem a Stalinem, varuje bloger
Blogger a místopředseda Strany svobodných občanů František Matějka varuje před cenzurou a ztrátou svobody. Současné mazání komentářů, webů a stránek na sociálních sítích je podle něj jen krok od pálení knih a zbavování se nepohodlných lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Biologický rasismus se mění v kulturní, varuje publicista Hvížďala. A Merkelová...
Spisovatel Ivan Binar, novinář a spisovatel Karel Hvížďala a komentátor Českého rozhlasu a někdejší redaktor Rádia Svobodná Evropa v Mnichově Radko Kubičko diskutovali ve středečních Událostech, komentářích České televize o Německu a uprchlících. Shodli se na tom, že Německo prochází složitou dobou, ale může ji zvládnout. Kancléřka Angela Merkelová pořád má tak vysokou podporu, že jí může závidět i Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Integrovaný muslim musí přestat být muslimem, míní analytik Žantovský
Analytik Petr Žantovský napsal otevřený dopis Billu Warnerovi, zakladateli Centra pro studium politického islámu, a děkuje mu za realistický pohled a rozlišování islámu a islamismu v jeho knize Právo šaría pro nemuslimy. Autora knihy chválí za to, jak rozlišuje islám jakožto soukromé náboženství a islamismus jako politicko-náboženský proud. S ohledem na toto rozlišení dochází analytik k zásadnímu závěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pražští nezávislí: Zneužívání důvěry mladých členů v nových stranách nám připadá nevhodné
Vyjádření k současnému vyjednávání o koalici na pražském magistrátu, které médiím zaslal Tomáš Hudeček, předseda klubu Nezávislí Zastupitelstva hlavního města Prahy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V prosinci se ministři odmítli setkat s managementem OKD. Dnes už k jednání dojde
Zástupci vlády budou dnes jednat s managementem firmy OKD a mateřské společnosti New World Resources (NWR) o budoucnosti těžby černého uhlí v Moravskoslezském kraji. OKD má v současnosti existenční problémy, způsobené mimo jiné nízkými cenami uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zapomeňte na humanitarismus, je-li migrace zbraň. Analytik Jan Schneider zkoumá, kdo chce, aby v Evropě byla krvavá řež
Manipulace s emocemi a strachem odevšad vystrkuje ďábelské rohy, nenechme se unést prvoplánovými reakcemi. Takové varování pro ParlamentníListy.cz pronáší někdejší zpravodajec BIS, za minulého režimu signatář Charty 77, v současné době spolupracovník Lidových novin a České pozice Jan Schneider. PL se Schneidera ptaly na silvestrovské sexuální útoky v západoevropských městech, pozici kancléřky Merkelové nebo českou politickou reprezentaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministři diskutovali se zástupci managementu a vlastníků OKD
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek se dnes společně s dalšími vládními kolegy setkal se zástupci společností OKD a NWR a jejich věřiteli, aby pokračovali v debatě nad řešením nedobré situace tohoto důležitého zaměstnavatele v Moravskoslezském kraji. Prioritou vlády je nalézt takové řešení, které neohrozí sociální smír v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Přibývá prý policejní brutality. Strážci zákona se navíc vzájemně kryjí
Milan Fendrych se v komentáři na serveru Aktuálně.cz rozepsal o posilování policejního státu. Počty policistů mají v příštích letech vzrůst o čtyři tisíce, a to i navzdory tomu, že se nám vyhýbá uprchlická vlna, alespoň prozatím. V ulicích však možná uvidíme více policejní brutality. Otázkou je, jestli s tím někdo něco udělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Tvrdší regulace legálního držení zbraní je nesmyslným narušením práv
Poslankyně Jana Černochová k semináři na téma Omezování držení zbraní
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Kdo v potravinové vertikále velí, nejsou potravináři, ale zahraniční obchodní řetězce
Josef Lux: „hlavním problémem českého zemědělství bude boom obchodních řetězců“ aneb dopracovali jsme to tak, že už 40% potravin dovážíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SPO: Útok na senátorku Evu Sykovou. Česká televize by se měla paní profesorce omluvit
Česká televize se pokusila vylíčit v pořadu Reportéři ČT dne 9. 11. 2015 profesní selhání senátorky prof. MUDr. Evy Sykové, DrSc., přední české odbornice na kmenové buňky a mezinárodně uznávané vědkyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj spolu se soudem, probační službou, advokátní komorou a spolkem insolvenčních správců otevřely poradnu pro zadlužené lidi
Případy zneužívání zdánlivě bezvýchodné situace zadlužených osob podvodnými oddlužovacími agenturami byly impulsem k otevření insolvenční poradny v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dobře, že Brusel začal projednávat Polsko, jásá Luboš Palata. A na nás prý také brzo dojde
Komentátor Luboš Palata nikoli poprvé rozebírá aktuální situaci v Polsku. S velkou nelibostí a obavami totiž sleduje, co se u našich sousedů děje. Vládní strana Právo a spravedlnost bohorovně přehlíží ústavní soud a pokouší se ohýbat i média ke svému obrazu. Jednoho dne by se také mohlo stát, že ohne celou demokracii. Že je to zbytečné malování čerta na zeď? Luboš Palata vás vyvede z omylu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kdepak uprchlíci. Svobodu českých občanů mnohem více omezuje toto
Téměř každý den se na nás z masmédií valí jedna Jobova zpráva za druhou o devastující vlně uprchlíků. S touto problematikou pak obratně pracují nacionalistická hnutí s ambicemi prosadit se v politice. Mnohem větší nebezpečí pro svobodu českého občana představují opatření, která se od mediálních masáží odvíjejí. Příkladem může být volání ministra vnitra Milana Chovance po zpřísnění užívání internetu, kterým zareagoval na úniky z e-mailových komunikací předsedy vlády Bohuslava Sobotky a jemu blízkých lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Na veletrhu Regiontour bude kraj zvát návštěvníky na technické památky, gastronomické a folklorní zážitky i na sport
Prožij a vyprávěj! To je motto, kterým se Moravskoslezský kraj od loňského roku prezentuje v oblasti cestovního ruchu. Stejně tomu bude i letos na veletrhu Regiontour 2016, který se od 14. do 17. ledna koná na brněnském výstavišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Jihočeský kraj se v olympijském roce promění v největší sportoviště v republice
Jihočeský kraj se v olympijském roce promění v největší sportoviště v České republice. Čeká jen na vaši návštěvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Praze se sejdou ministři vnitra Visegrádu. Hlavní téma je jasné
Situace v záchytných střediscích - hotspotech - se lepší velmi nevýrazně a pomalu. K ideálu to je ještě strašně daleko, řekl dnes v rozhovoru s ČTK ministr vnitra Milan Chovanec. O migraci budou v úterý v Praze jednat ministři vnitra visegrádské čtyřky (V4). K jednání byli přizváni také zástupci některých balkánských států, přes které uprchlíci do Evropy přicházejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kolem Babišovy firmy je živo. Jde o prodej pozemků státu
Teď nejde o vyšetřování padesátimilionové dotace na výstavbu opulentního a drahého wellness komplexu Čapí hnízdo, ale o prodej půdy na výstavbu silničního obchvatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
SYNOT se prezentuje na veletrhu Regiontour 2016!
V Brně dnes odstartoval tradiční veletrh Regiontour. Jedná se o vůbec největší prezentaci cestovního ruchu s důrazem na regiony ve střední Evropě. S atraktivní nabídkou se zde stejně, jako v minulých letech, prezentuje také skupina SYNOT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Cestovní kanceláře budou bagatelizovat nebezpečí v Turecku
Zcela náhodou jsem vyslechl úryvek rozhovoru dvou mužů pracujících v cestovním ruchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Podnik Lesy ČR investuje do regionů
Lesy České republiky investovaly v loňském roce 1,4 miliardy korun do staveb vodních nádrží, cyklostezek, oprav lesních cest, úprav vodních toků a dalších projektů. Letos chce podnik podpořit regiony obdobnou sumou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Omezením legálního držení zbraní teroristu nezastavíte, varuje EU poslanec Váňa
Poslanec Roman Váňa (ČSSD), předseda sněmovního výboru pro bezpečnost, ve čtvrtečním Interview ČT24 promluvil o dokonalosti českého zákona o zbraních. Je prý tak dobrý, že by se jím měl inspirovat i americký prezident Barack Obama. Evropská unie v tuto chvíli kráčí zcela špatnou cestou, když věří, že omezováním legálních držitelů zbraní zastavíte i teroristu. To je nesmysl. Pravdou je vlastně opak, teroristovi tím spíše vraždění ještě usnadníte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Merkelová jede na tygru a letos nejspíš spadne. Přečtěte si, kdo všechno po ní jde
Rok 2016 opravdu nezačal pro německou kancléřku Angelu Merkelovou nejlépe. Ne jako příjemná oslava vstupu do nového roku, spíše jako extrémně akční drama. Letošní rok je podle čínského kalendáře rokem ohnivé opice – aktivní, vychytralá, praktická, stále v pohybu, přizpůsobivá. Podle všeho to ale vypadá, že pro Angelu Merkelovou to bude spíše jízda na tygru. A možná i boj o politickou existenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zveřejněny další e-maily členů ČSSD, tentokrát Jana Chvojky a Jana Birkeho
Nabourané e-mailové schránky má trojice poslanců sociální demokracie, žádných dalších straníků by se aktuální kauza zatím týkat neměla, vyplývá z vyjádření několika sociálnědemokratických poslanců, které ČTK oslovila. Zatím se hackeři dostali do e-mailu premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky a poslanců Jana Chvojky a Jana Birkeho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Novela branné legislativy aneb časy se mění
Senát Parlamentu ČR včera schválil novely branného zákona a zákona o ozbrojených silách a nový zákon o službě vojáků v záloze. Všechny tři normy – v kontextu současné bezpečnostní situace – dávají našim občanům větší možnosti dobrovolně se podílet na obraně státu. Ono už bylo načase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park má od Nového roku nový návštěvní řád
Se začátkem nového roku vstoupil v účinnost změněný a doplněný Návštěvní řád Krkonošského národního parku (NŘ). Důvodem jeho aktualizace byla změna zonace KRNAP, nutnost reagovat na nový občanský zákoník a potřeba vyřešit podněty veřejnosti či problémy spojené s návštěvností území, které Správy KRNAP sama registrovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jourová prozradila v rádiu, jak se Evropská komise chystá na inspekci Polska
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byla eurokomisařka Věra Jourová. Spolu s Karolínou Koubovou mluvily o demokracii v Polsku, o pravomocech Evropské komise, řeč však přišla i na uniklé e-maily premiéra Bohuslava Sobotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČT: Zločin v Polné se vrací na místo činu. Tentokrát ve třech předpremiérách
Dvoudílný televizní film režiséra Viktor Polesného a scenáristy Václava Šaška Zločin v Polné budou mít obyvatelé Polné možnost vidět dříve než televizní diváci. Česká televize ve spolupráci s kinem Polná film pojednávající o tzv. „hilsneriádě“ uvede pro velký zájem hned ve třech předpremiérách. Vstup na projekce je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vražda slavné americké herečky. Ke zločinu se přiznal imigrant ze Senegalu
V roce 2016 již zemřelo několik celosvětově známých celebrit. Jednou z nich je i americká herečka Ashley Olsenová, která byla zavražděna ve svém bytě v italské Florencii. K její vraždě se přiznal Senegalec Cheik Tidian Diaw, který do Itálie přišel před několika měsíci. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Školský výbor je proti změnám ve jmenování profesorů
Sněmovní školský výbor na dnešním zasedání nedoporučil žádnou změnu ve způsobu jmenování profesorů. Tato pravomoc by tak měla nadále zůstat prezidentovi republiky, jak s tím s drobnými úpravami počítá vládní návrh novely školského zákona. Předlohu jako celek výbor doporučil schválit. Stalo se tak ale až při druhém hlasování, první bylo prohlášeno za zmatečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
MD: Kraje v letošním roce dostanou na financování silnic 3 miliardy korun
Státní fond dopravní infrastruktury měl pro rok 2015 schválený rozpočet ve výši 94,4 mld. Kč. Tuto částku se podařilo vyčerpat v rekordní výši 91,5 mld. Kč, tedy téměř 97 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hračka norských Dienstbierů a Šabatových. Advokát Hasenkopf vysvětluje, jak se stalo z Barnevernetu nelidské monstrum
Právník rodiny Michalákových, který bojuje proti norskému úřadu Barnevernet se po dalším nedávném případu, kdy úřad odebral české matce dítě, vyjádřil na svém profilu na Facebooku k tomu, proč vlastně Barnevernet funguje tak, jak funguje. A za vším je politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chovanec tvrdí, že některé zveřejněné Sobotkovy e-maily mohou být podvrh
Některé e-maily zveřejněné extremistickým webem White Media jeví známky manipulace. V rozhovoru s ČTK to dnes uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Podle něj se na tom shodli analytici i nezávislí odborníci. Policie kvůli hackerským útokům prověřuje široký okruh lidí, řekl ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
HK ČR chce zpřístupnit veřejné zakázky podnikům. Navrhla také řešení soutěžení na cenu i víceprací
Prezident HK ČR Vladimír Dlouhý a viceprezidentka HK ČR Irena Bartoňová Pálková včera v Hospodářském výboru Poslanecké sněmovny a předevčírem v podvýboru pro podnikatelské prostředí informovali poslance o stanovisku HK ČR k novému zákonu o veřejných zakázkách a požádali je o podporu při uplatnění Hospodářskou komorou zpracovaných pozměňovacích návrhů. Ty HK ČR shrnula do čtyř okruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Královéhradecký a Pardubický kraj lákají návštěvníky pod jednou značkou Východní Čechy
Hejtmani Královéhradeckého a Pardubického kraje Lubomír Franc a Martin Netolický dnes slavnostně stvrdili Memorandum o spolupráci v oblasti cestovního ruchu. Stalo se tak na brněnském turistickém veletrhu Regiontour, kde se již oba kraje společně prezentovaly jako Východní Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvyšší státní zastupitelstvo odmítlo všechny stížnosti obviněných v olomoucké kauze
Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) zamítlo stížnosti všech čtyř obviněných v údajné olomoucké korupční kauze. Podle NSZ je zahájení trestního stíhání zákonné a odůvodněné, řekl dnes ČTK mluvčí NSZ Petr Malý. Podle žalobců z olomouckého vrchního státního zastupitelství jde o jedno z klíčových rozhodnutí. V kauze je obviněn olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), dva vysoce postavení olomoučtí policisté a podnikatel Ivan Kyselý. O jejich vině tak rozhodne až soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jsem rád, že občas v politice zvítězí zdravý rozum
Tři miliardy korun dostanou kraje ze Státního fondu dopravní infrastruktury na opravy silnic druhých a třetích tříd v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Podrobnosti o teroru v Jakartě. Někteří ukazují na ISIL, ale může to být úplně jinak
Dnes dopoledne se v indonéském hlavním městě Jakartě udály teroristické útoky velmi podobné těm, které proběhly loni v listopadu. Ve vysoce frekventované čtvrti došlo k přestřelce mezi pěti útočníky a místní policií. Kromě všech útočníků zemřeli ještě dva další lidé. Informují ABC News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NDM: Česká premiéra hry Deník mého otce zahájí dramaturgický cyklus Sousedé
Soubor činohry Národního divadla moravskoslezského čeká v divadelní sezóně 2015/2016 již druhá česká premiéra! Tentokrát půjde o dramatizaci oceňovaného románu slovenského prozaika Pavla Vilikovského pod názvem DENÍK MÉHO OTCE aneb PŘÍBĚH OPRAVDICKÉHO ČLOVĚKA. Režie se ujal mladý slovenský režisér Lukáš Brutovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČT: Od Rajka Dolečka k Doktoru Martinovi. Televizní studio Ostrava slaví 60 let existence
Televizní studio Ostrava začalo ve skromných podmínkách vysílat pro obyvatele slezské metropole a jejího nejbližšího okolí na Silvestra roku 1955. Od té doby nabídlo divákům přes 145 tisíc pořadů, včetně legendárních Lovů beze zbraní nebo Divadélka pod věží. Dnes slaví ostravské studio 60. výročí. Do své historie nechá nahlédnout prostřednictvím velké výstavy i koncertu ve vítkovickém Gongu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karla Šlechtová jednala s bavorskou ministryní pro evropské záležitosti a regionální vztahy Beate Merk
V budově Zastoupení Svobodného státu Bavorska v Praze proběhlo setkání ministryně Karly Šlechtové s bavorskou ministryní Beate Merk. Tématem jednání bylo prohloubení česko-bavorských vztahů, regionální rozvoj, ale také současná uprchlická krize a mimo jiné i úspěšné výsledky čerpání peněz z evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Česká republika partnerskou zemí na největším rakouském veletrhu cestovního ruchu
Od 14. do 17. ledna 2016 se představí více než 750 vystavovatelů ze 70 zemí světa na nejvýznamnějším rakouském veletrhu cestovního ruchu Ferienmesse Wien (www.ferien-messe.at). V letošním roce je partnerskou zemí veletrhu Česká republika, jejíž rozsáhlou prezentaci připravila agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mládek: Manažeři OKD si musí nechat zásadní kroky odsouhlasit věřiteli
Ministři průmyslu, financí a práce dostali na dnešním jednání s vedením společnosti OKD a jejími věřiteli jasnou odpověď, že o problémech společnosti mají jednat s manažery firmy. Novinářům to po jednání řekl ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD). Dodal, že management OKD bude ale muset mít všechny zásadní kroky odsouhlasené věřiteli. OKD, kterou vlastní společnost New World Resources (NWR), má existenční problémy. Ohrožena jsou pracovní místa 13 000 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda odmítá přiznat chybu při přípravě kontrolního hlášení
Na chyby v kontrolním hlášení upozorňujeme již několik měsíců. Vláda na svém dnešním jednání přijala novelu zákona o DPH, která zmírňuje pokuty související s kontrolním hlášením DPH. Stalo se tak pouhých 13 dní poté, co zákon vstoupil v účinnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V hlavním městě Indonésie dnes útočil Islámský stát. Zahynulo nejméně sedm lidí
K dnešním útokům v indonéské metropoli Jakartě se přihlásila radikální skupina Islámský stát (IS). Terčem atentátů byli podle IS cizinci a bezpečnostní síly. Při útocích zahynulo sedm lidí – pět útočníků a dva civilisté. Zprávy o jejich totožnosti jsou ale zatím nejasné. Podle policie je mezi mrtvými civilisty jeden cizinec. Některé indonéské zdroje tvrdí, že se jedná o Nizozemce, podle jiných zpráv citovaných agenturou Reuters zemřel Kanaďan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kdepak partička neonacistů. Bohumil Doležal odhalil někoho jiného, kdo má zájem na likvidaci Sobotky
Politolog Bohumil Doležal pochybuje o tom, že za únikem informací ze soukromého e-mailu premiéra Bohuslava Sobotky jsou skutečně neonacisté. Rozepsal se o tom na serveru Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Politická kultura dostává zabrat
Předmětem televizní diskuse v ČT v neděli 10. 1. t. r. byl zákon o Elektronické evidenci tržeb, respektive jeho projednávání v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Gaunerské akce, absolutní úpadek médií. Klesli jsme někam za Burundi. Politický pamětník od plic promluvil o šmírování premiéra
ROZHOVOR Bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Michal Kraus říká, že případ uniklé a zveřejněné korespondence premiéra Bohuslava Sobotky je důkazem úpadku politické a mediální kultury v České republice. „Je podle mne ještě zavrženíhodnější, že dopad a dosah těchto gaunerských akcí ještě zveličují tzv. seriózní média,“ prohlásil Michal Kraus v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Nevylučuje, že kauza může mít negativní dopad na voliče sociální demokracie, když říká: „Bohužel úroveň některých voličů v České republice je taková, že na to mohou i slyšet.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mívali jsme rádi Němce a Američany, ale teď už je to jinak. Zde jsou přesná čísla
Vztah Čechů k Německu, některým dalším evropským státům, ale i k USA za poslední dva roky znatelně ochladl. Vyplývá to z nejnovějšího výzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Německu údajně hrozí teroristický útok podobný tomu pařížskému
V Německu hrozí teroristický útok ve stylu pařížských atentátů z loňského listopadu. S odvoláním na analýzu ministerstva vnitra to dnes napsal německý deník Bild. Největší bezpečnostní riziko podle analýzy představují lidé, kteří se zapojili do bojů v Sýrii po boku hnutí Islámský stát (IS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští zelení pro přímou volbu primátora
Pražští zelení budou do budoucna usilovat o přímou volbu pražského primátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Zhoršuje se vztah Čechů k západoevropským zemím, především k Německu
Čeští občané mají nejlepší vztah ke Slovensku (86 % mu udělilo známku jedna nebo dva). Veřejnost výraznou většinou hodnotí pozitivně také Rakousko (72 %), Holandsko (71 %), Švédsko, Francii a Velkou Británii (všichni 70 %). Oproti předchozímu výzkumu v roce 2013 se vztah českých občanů k většině západoevropských zemí zhoršil, nejzřetelněji v případě Německa. Nejhůře hodnocenými zeměmi jsou stále Ukrajina (24 %), Čína (25 %), Rusko (30 %), Srbsko (31 %) a nově zařazené Turecko (15 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kulturní grant Nadace SYNOT: Celkem čtyři miliony pro tradiční lidovou kulturu!
Nadace SYNOT opět nadělovala. V rámci kulturního grantu tentokrát rozdala celkem tři miliony korun. Další milion podpoří zbrusu nový projekt – tzv. Folklorní akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babišovo pichlavé hnízdo. Historie jednoho projektu, který může přijít ministra draho
Čapí hnízdo, farma ministra financí Andreje Babiše (ANO), je poslední dobou v hledáčku kriminalistů. A to kvůli financování. Otázkou totiž je, zda by Babišovy firmy měly nárok na 50milionovou dotaci, kdyby v době jejího podání byly známy všechny okolnosti. Případu se věnuje server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
HK ČR dále zintenzivňuje podporu českých exportérů
Hospodářská komora České republiky přichází od února s další aktivitou na podporu českého exportu – Regionálními exportními konferencemi HK ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lorencová (ANO): Pokus o likvidaci Evropy a „němý Sobotka“
Reakce pro ty, kteří se v diskusi k rozhovoru ptají, proč je mě méně slyšet a proč jsem najednou přestala s upozorňováním na rozkrádání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Gaunerské akce, absolutní úpadek médií. Klesli jsem někam za Burundi. Politický pamětník od plic promluvil o šmírování premiéra
ROZHOVOR Bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Michal Kraus říká, že případ uniklé a zveřejněné korespondence premiéra Bohuslava Sobotky je důkazem úpadku politické a mediální kultury v České republice. „Je podle mne ještě zavrženíhodnější, že dopad a dosah těchto gaunerských akcí ještě zveličují tzv. seriózní média,“ prohlásil Michal Kraus v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Nevylučuje, že kauza může mít negativní dopad na voliče sociální demokracie, když říká: „Bohužel úroveň některých voličů v České republice je taková, že na to mohou i slyšet.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ve Skiareálu Lipno se sype sníh. Žhavou novinkou jsou sněžné brusle
Skvělé podmínky panují v těchto dnech ve Skiareálu Lipno. Lyžaři vyráží na více než čtyři kilometry sjezdovek a vedení areálu otevře v následujících dnech další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová vždycky bude nesrovnatelně lepší volba než Putin, vzkazují od Pavla Šafra
Johana Hovorková se na serveru SvobodnéFórum.cz zamýšlí nad tím, zda opravdu chceme od Německa k Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V sobotu se konají volby v 10 obcích
V sobotu 16. ledna proběhnou nové volby do zastupitelstev deseti obcí. V šesti z nich se přitom bude volit vůbec poprvé. Vznikly totiž na začátku roku na bývalém území vojenských újezdů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praze by prospěla přímá volba primátora
Dlouhodobým tématem hnutí Starostové – nezávislí je přímá volba starostů a hejtmanů a na příkladu současného dění v hlavním městě se ukazuje, jak by to bylo prospěšné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Zvyšování konkurenceschopnosti českých firem musíme stavět především na inovacích a kvalitativních faktorech produkce, které podpoří export
Ministr Jan Mládek doprovodil premiéra Bohuslava Sobotku do německého závodu Siemens v Ambergu, jednali s bavorským premiérem Horstem Seehoferem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Poslední bariéry v dostupnosti léků pro seniory padnou
Na pozvání ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka dnes (14. 1. 2016) proběhlo jednání s ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Zdeňkem Blahutou a náměstkem ředitele VZP pro zdravotní péči Petrem Hoňkem ve věci snížení cen léků pro seniory nad 65 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Konec Schengenu?
Minulý týden byly komentáře plné toho, jak se schengenský prostor nenapravitelně hroutí a končí. Zejména na sociálních sítích se objevovaly informace typu další státy Evropské unie Dánsko a Švédsko "zavírají hranice".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Letiště Praha pokračuje ve zlevňování a rozšiřování služeb
Letiště Praha přichází s dalšími novinkami pro své cestující, od ledna 2016 nabízí ve svých restauracích snídaňový bufet za 150 Kč nebo tříchodové menu za bezkonkurenční cenu 125 Kč.Společnost tak pokračuje v naplňování záměru zlepšování kvality a snižování cen, na který se v rámci kampaně „Měníme letiště pro vás“ zaměřila od června 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Namísto špiclování navrhujeme svobodný výběr školy
Za snahu zajistit svým dětem kvalitní vzdělání musí být rodiče potrestáni. To si myslí Ivan Langr ze Změny pro Liberec, náměstek primátora pro školství a člen Rady města a Zastupitelstva města Liberce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vystoupí v pořadu „S prezidentem v Lánech“
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v neděli dne 17. ledna 2016 v 11.00 hodin v pořadu „S prezidentem v Lánech“, kde bude mimo jiné odpovídat na dotazy občanů. Pořad bude živě vysílán na webu Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Evropa přivítala Nový rok
Silvestr je vždy mezník konce roku starého a počátku roku nového, je to čas rekapitulace minulého a předsevzetí do roku budoucího. Bude i mezníkem při řešení migrační krize? Pokud nepřejdou politici od summitů a silných slov k rázným a jasným činům, tak může být mezníkem skokové a nebezpečné radikalizace v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ředitel bral kokain, holdoval alkoholu, žil v paranoidním světě. Spoluobviněný v kauze Homolka ohromil soud slovy o Dbalém
Náměstek bývalého ředitele nemocnice Na Homolce Michal Toběrný se tvrdě pustil do svého někdejšího nadřízeného Vladimíra Dbalého. Obžaloba totiž těží z Dbalého deníku, jenž údajně obsahuje data nejen o Dbalého mnoha schůzkách. Toběrný však tvrdí, že si svých 30 milionů vydělal poctivou prací díky nadprůměrným příjmům. Informují Lidovky.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Milovníci cigaret zneužívají pojem slova svoboda
Názor lékaře a poslance Víta Kaňkovského na tzv. protikuřácký zákon, který míří do druhého čtení...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření krajských policejních ředitelství - chyby v účetnictví i při nákupech aut
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření vybraných krajských ředitelství Policie ČR v letech 2012 až 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Návrh zákona upravující vlastnictví zemědělské půdy nás vrací do 50. let
Jako porušení Listiny základních práv a svobod z hlediska svobodného nakládání se svým majetkem hodnotí ODS návrh zákona, který by zavedl povinnost všech vlastníků půdy v ČR nabídnout tuto půdu při prodeji přednostně na ní hospodařícím zemědělcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Britské listy přinesly vizi Ameriky pod Donaldem Trumpem. Jsou z toho dost vyděšené
Server Britské listy přinesl překlad z amerického serveru Alternet o tom, jak by vypadaly Spojené státy, kdyby se republikánský kandidát Donald Trump stal v letošních prezidentských volbách prvním mužem země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist