Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.990x, což odpovídá cca 156.014-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Budete kandidovat na Hrad? Škromach: Ano. Pospíšil: Možná ano. Dlouhý: Nelíbí se mi Zeman
Prezidentské volby budou sice až za dva roky, kandidáti se však objevují již nyní. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Calais řádí uprchlíci a občané se bouří. Pohleďte na VIDEA
Francouzský přístav Calais se stal v sobotu svědkem dalších násilností ze strany uprchlíků, kteří zde přebývají v nechvalně proslulém uprchlickém táboře nazvaném příznačně „Džungle“. Skupina asi 30 až 40 z nich vtrhla na trajekt ve snaze dostat se do Velké Británie. Incident museli řešit těžkooděnci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČT: Ženskou biatlonovou štafetu podporoval v boji o stříbro každý třetí divák u televize
Nedělní dopolední biatlonové závody se na programu ČT sport staly nejsledovanějším pořadem minulého týdne. Přímý přenos světového poháru ženské štafety z italské Anterselvy zhlédlo včera před polednem přes 800 tisíc diváků při podílu na publiku 31,19 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Robert Fico k uprchlíkům: Ve všem jsem měl pravdu. Chtějí jen sociální dávky. V Srbsku jim nebylo bezpečno, ani v Rakousku. Až v Německu si řekli, že jsou doma
Slovenský premiér Robert Fico burcoval ve svém rozhovoru s MF Dnes Evropu, aby co nejrychleji vytvořila společné pohraniční síly, jež zastaví migrační vlnu. „Ať mi nikdo neříká, že tak bohatá, 500milionová EU nedokáže z technického hlediska zastavit nelegální migraci,“ uvedl. Fico je znám svým postojem vůči uprchlíkům, kdy odmítá přijmout povinné kvóty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Polanecký (Svobodní): Diplomaté pěti zemí nás drze poučují o korupci
Ambasády USA, Velké Británie, Norska, Jižní Koreje a Kanady spustily několikatýdenní protikorupční kampaň zaměřenou na Českou republiku. Přiznám se, že se nestačím té nebetyčné drzosti ani divit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
STEM: Světové osobnosti v zrcadle našeho veřejného mínění
Svět se výrazně mění a s ním i obraz světových osobností a státníků. V našem sekulárním státě asi překvapí suverénně nejlepší hodnocení papeže Františka napříč všemi skupinami obyvatelstva. Pozorujeme rozčarování z představitelů západních velmocí i rostoucí sympatie k našim sousedům. Evropská unie stojí stranou zájmu naší veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kadlec (SZ): Jak je to se zákazem prodeje léčivých bylin?
Již v roce 2010 a pak ještě několikrát opakovaně se na internetu čas od času objeví informace, že Evropská unie zakázala užívání a prodej léčivých bylin. V takovém podání to není pravda, resp. jedná se o klasický hoax.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tak tohle opatření Cameronovy vlády se voličům líbit nebude. Muslimové však budou jásat
Muslimští přistěhovalci žijící ve Velké Británii v polygamním manželství dostávají od státu příspěvky na všechny své manželky. Podle nové sociální reformy už brát britské zákony v potaz polygamní svazky nebudou. Více informací přináší britský deník The Express.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na Merkelovou krutě udeřilo z opravdu nepříjemného místa
Bavorsko žádá ochranu hranic. Pokud se tak nestane, chce se obrátit na německý ústavní soud, případně dokonce chce navrhnout odvolání kancléřky Angely Merkelové. Uvedl to server Novinky.cz s odvoláním na deník Augsburger Allgemeine. Řekl to premiér této spolkové země Horst Seehofer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Věřím, že jednou se dílo, o kterém snil Karel IV. i Baťa, podaří dodělat
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Jihomoravského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Seberte Chovancovi Internet
Ministr vnitra Chovanec, ale i další vysoce postavení političtí představitelé v České republice, opakovaně napadají dosavadní míru svobody a anonymity Internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ožrali Zemana. Dokonale. Napsal...
Náměstek brněnského primátora Matěj Hollan (Žít Brno) se posměšně vyjádřil o výrocích prezidenta, které pronesl v neděli v pořadu Partie televize Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zabijeme vás. Těm, kteří připravili prouprchlický komiks pro děti, chodí „vzkazy od fanoušků“
Nezisková organizace META, která připravila pro školy kontroverzní výukové materiály, které mají dětem pomoci vcítit se do role uprchlíků, nyní čelí agresivitě a verbálním útokům. Upozornil na to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Samopalem na Sobotku? Miloš Zeman to rozjel mezi Moraváky
V pondělí v podvečer přijel prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje do Tišnova u Brna, kde v přeplněném sále kina Svratka besedoval s občany města. Zájem o setkání s hlavou státu byl větší než kapacita tisovského sálu, a tak setkání s prezidentem sledovaly další desítky lidí ve foyer kina prostřednictvím videopřenosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Doktor Macek a šéf MF Dnes úplně jinak o „zabití Sobotky“ a Zemanovi
„Tak – chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje, je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby, které v daném případě budou za rok. Vypadáte mladě, takže roku 2017 se zcela určitě dožijete. A pak existuje nedemokratická cesta. A ta se jmenuje kalašnikov.“ Tento výrok hlavy státu Miloše Zemana, jímž odpověděl na dotaz studentky na besedě v Tišnově, jakým způsobem se dá zbavit premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), přiměl k vyjádření mnohé politiky i osoby veřejného života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Praha dá letos na integraci cizinců 10 milionů korun
Na integraci cizinců letos Praha rozdělí neziskovým organizacím či školám v grantech 10 milionů korun. Nechá také zpracovat analýzu postavení migrantů na území města za asi 1,5 milionu korun. Vyplývá to z Akčního plánu integrace cizinců pro letošní rok, který dnes schválili pražští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Potrefená husa zakejhala aneb nepokračování v soudním sporu je chybou
Kauza soudního sporu kolem prodeje pozemků města Uherské Hradiště a nedodržení podmínek prodeje ze strany kupujícího má několik rovin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česko-slovinská pracovní skupina se sešla v Praze kvůli nominaci Plečnikova díla na seznam UNESCO
Slovinští a čeští experti, zástupci Ministerstev kultury a měst Lublaně a Prahy jednali o společné nominaci děl architekta Jože Plečnika na Seznam světového dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch a Hamáček (ČSSD): Prezident se nevkusně vyjádřil o použití zbraní vůči premiérovi
Společné prohlášení předsedy Senátu a předsedy Poslanecké sněmovny k výrokům prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bohuslave, Bohuslave... Premiér Sobotka vysekl poklonu těm, kteří jezdí pomáhat uprchlíkům. To je budoucnost levice, řekl. A toto nastalo
Zcela ztotožněn s názorem premiéra Sobotky o tom, že budoucí lídři levice vzejdou z těch, kteří dnes pomáhají uprchlíkům, není známý sociální demokrat Stanislav Křeček. „Dost dobře nechápu nadšení levicových politiků nad přílivem migrantů a nadšení nad těmi, kteří jim pomáhají,“ uvedl. V rozporu vidí střet tradičnější a nové levice. „Obávám se, že nové levici podstatná část voličů ČSSD nerozumí,“ prozradil ParlamentnimListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vladimír Železný a jeho inventura: Havel, Klaus, Zeman, Kalousek, Rusové. Na každého se dostalo
Bývalý generální ředitel televize Nova, později europoslanec a nyní podnikatel Vladimír Železný pro ParlamentníListy.cz krátce, zato výstižně rozebral jména, která momentálně na domácí politické scéně rezonují nejvíce. „Mně se na Miloši Zemanovi líbí, jak má důslednou vnitřní kontinuitu,“ podotkl třeba k hlavě státu. Ale co jeho předchůdce Václav Klaus? Vrátí se do politiky? A pokud ano, která politická strana by ho nejspíše lákala? I na to Železný hledal odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministři států visegrádské čtyřky budou v Praze jednat o využívání evropských fondů
Ministři visegrádské skupiny (V4) a čtyř partnerských zemí budou v Praze jednat o využití evropských fondů. Schůzky se zúčastní také evropská komisařka pro regionální rozvoj Corina Cretuová. Na setkání i následné odborné konferenci budou představitelé V4, Bulharska, Chorvatska, Rumunska, Slovinska a unijních institucí hodnotit dosavadní praxi ve využívání miliardových dotací z EU a debatovat o jejich nastavení v budoucnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně se bude dnes opět diskutovat o migrační krizi
Poslanci budou pokračovat dnes odpoledne v debatě o migrační krizi, kterou nedokončili minulý čtvrtek. V úvodním kole by měli projednat vládní předlohu, která zvýší o desetinu příspěvky na péči postiženým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Další pokus vyřešit krizi na pražském magistrátu: Strany okolo TOP 09 budou jednat s ČSSD
TOP 09, ODS, Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) budou dnes jednat o podobě možné nové koalice se sociálními demokraty. Jde o druhou schůzku, první se uskutečnila před týdnem. TOP 09 společně s ODS a Trojkoalicí původně jednaly ještě s piráty a nezávislými, ti ale od jednání odstoupili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Horlivá ČSSD střílí v kauze špatného prodeje pozemků do vlastních řad
Někdy to tak bývá, že někdo ve své horlivosti vylije vaničku i s dítětem. Pěkným příkladem toho je současná situace kolem dvanáct let starého prodeje pozemků města podnikateli Pavlovi Pokornému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Válka mezi Babišem a rodinou Stropnických? Ten kluk se zbláznil, sjel šéf ANO Matěje. No a o Veronice Žilkové, která rozebírala uprchlíky a sex, řekl...
Hádka mezi rodinou ministra obrany Martina Stropnického (ANO) a předsedou hnutí ANO a ministrem financí Andrejem Babišem pokračuje. Nyní Babiše rozladil syn ministra Matěj, který se o víkendu stal předsedou Strany zelených. Píší o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Možná je načase vyloučit Řecko ze Schengenu, promluvil po bruselském jednání ministr Chovanec k divákům ČT
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) v pondělních Událostech, komentářích ČT popisoval, jak to může dopadnout se Schengenem. „Na tapetě“ je totiž teď Řecko. Ministři vnitra osmadvacítky budou řešit, zda není načase tuto zemi ze Schengenu vyloučit, neboť podle všeho nezvládá migrační krizi. Své k tomu ale říkají i Řekové, ostatní členové EU jim prý dost nepomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní: Vyšla nová publikace "Odcizená Evropa. Rozpadající se EU"
Je tady nové vydání publikace Odcizená Evropa, která je nyní doplněna o část nazvanou „Rozpadající se EU“. Evropská unie není schopna čelit krizím, které si mnohdy vyvolala sama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Systém vyhlašování stupňů ohrožení terorismem
Dnešní návrh vlády na zavedení čtyř stupňů bezpečnostního rizika souvisejícího s teroristickými útoky by měl být pouhým prvním symbolickým krokem v sérii nutných opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Komunistka a šéfka exmuslimů v Německu: Žádný muž tady nesmí ženy bít a znásilňovat
ROZHOVOR Vladimir Putin pomáhá Íránu a jeho barbarskému režimu. Barack Obama zase pomáhá islamistům na druhé straně. Oba pak o lidských právech nestoudně mlčí. Takto se vyjadřuje Mina Ahadi, zakladatelka německé Centrální rady exmuslimů. Proti trestu smrti a kamenování začala bojovat poté, co byl manžel, též politický aktivista, v Íránu popraven v den výročí jejich svatby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prohlášení Ministerstva průmyslu a obchodu k nové tarifní struktuře
Nová tarifní struktura je ve výhradní působnosti Energetického regulačního úřadu, který ji dlouhodobě připravoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jana Černochová vážně: Chybí tisíce vojáků. Nechci předpovídat katastrofu, ale...
ROZHOVOR Poslankyni Janu Černochovou (ODS) kroky lídrů předních evropských zemí nijak nepřesvědčily o tom, že by česká kritika jejich migrační politiky byla mylná či nepřesná. A když Veronika Žilková říká, že útoky na silvestra v Kolíně byly jen přírodní pudy mladých nevybouřených samců, bagatelizuje problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Zvonařce hrana nezvoní, ale jen prozatím...
ČTK a následně řada deníků včera přinesla informaci, že opoziční zastupitelé na Praze 2 podali stížnost na postup rady MČ Praha 2 v souvislosti s developerským projektem zástavby památkově chráněné zahrady pod pražskou Zvonařkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dánští politici vyslyšeli občany. Uprchlíci to tu vůbec nebudou mít snadné
Dánský parlament schválil razantní zpřísnění azylových zákonů. Úspěšní žadatelé o azyl dostanou povolení k pobytu jen na dva roky. K získání trvalého pobytu v zemi navíc bude nutné splnit řadu přísných nařízení. Migranti budou muset například doložit, že jsou zvyklí pracovat. Ale to stále není vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ivan Hoffman: Ransdorf nikdy nemohl být s KSČM úspěšný
Miloslav Ransdorf byl velmi originální, nesmírně vzdělaný a důležitý politik. Ale nikdy jsem nepochopil, proč nevstoupil do jiné strany, která by se stále jen nesnažila komunismus obhajovat. Tak okomentoval nedávnou nečekanou smrt komunistického europoslance známý komentátor Ivan Hoffman ve vysílání Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Koalice a opozice si přestala naslouchat
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Polsku téměř probíhá válka. Připomíná to boj Zemana se Schwarzenbergem, hlásí zpravodaj ČT
Zpravodaj České televize Josef Pazderka popsal, co se v posledních týdnech a měsících děje v Polsku. Lze říci, že u našich severních sousedů probíhá téměř regulérní válka mezi dvěma tábory polské společnosti. Spor se vede o to, zda vládnoucí strana Právo a spravedlnost má právo dělat změny např. v ústavním soudu. Lidé prý očekávají, že vláda naplní svůj v podstatě sociálně demokratický ekonomický program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Od pussy až po kalašnikov, tak šly slovní přestřelky mezi Zemanem a Sobotkou
Zemanův nemístný bonmot o tom, že premiéra Bohuslava Sobotky se lze zbavit buď svobodnými volbami, nebo použitím kalašnikovu, není jediný který prezident na adresu ministerského předsedy vzkázal. A dle zákonu akce a reakce, ani Sobotka si neodpustil řadu výroků na adresu prezidenta. V grafice naleznete výběr výroků, které si politici vzájemně vzkázali.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:36, zobrazit podobné
Katyň - Stalinský masakr opět knižně
Katyňský zločin je označení pro povraždění polských válečných i civilních zajatců vězněných v sovětských koncentračních táborech a táborech pro válečné zajatce, které provedla NKVD v roce 1940. Povražděno bylo přibližně 22 tisíc mužů, zejména důstojníků a příslušníků inteligence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany využívá informační systém VERA Dimenze
V listopadu 2015 vyhlásilo Ministerstvo obrany veřejnou zakázku s názvem Poskytování služby internetového hostingu. Jejím vítězem se stala společnost VERA se svým informačním systémem VERA Dimenze, který je určen právě ministerstvům, krajským úřadům a vybraným institucím veřejné správy. Tento systém poskytuje plnou podporu pro efektivní řízení interních a správních procesů a kompletní zpracování ekonomiky. Zahrnuje také agendu Střet zájmů, která umožňuje plnění zákona č. 159/2006 Sb., o střetu zájmů. Pro Ministerstvo obrany je aplikace hostována v cloudovém prostředí, které objednateli zajišťuje nižší provozní náklady, vyšší bezpečnost a provozní spolehlivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Terorista Zeman! udeřil Jiří Dienstbier
Velmi ostré vyjádření ke slovům prezidenta Miloše Zemana uvedl na své sociální síti ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Holeček (STAN): Neztrácejme zdravý rozum, soudnost a podporujme každý dobrý nápad
Názor k přípravě Středočeského kraje na možnou migraci
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
DIAMO: Vláda schválila postupnou uzavírku uranového dolu Rožná I
Vláda České republiky na zasedání 25. ledna 2016 schválila postupnou uzavírku uranového dolu Rožná I v Dolní Rožínce na Vysočině do konce roku 2017 a zadala úkoly a opatření ke zmírnění negativních dopadů tohoto kroku. Některé z nich připravuje přímo státní podnik DIAMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Jsme připraveni podílet se na přípravě a realizaci Strategie bydlení 2016-2026
Představujeme Stanovisko TOP 09 ke konceptu Strategie bydlení 2016-2026 v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Brigádní generál v záloze František Mičánek byl zvolen děkanem NDC
Dne 25. ledna byl v rámci stálého zasedání Vojenského výboru NATO vojenskými představiteli členských zemí Aliance zvolen brigádní generál v záloze František Mičánek do pozice děkana NATO Defence College (NDC) se sídlem v Římě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nenávist, agrese, úpadek, škůdce... Nejlepší hlava státu. Jde mu o národ a ten mu věří. Tohle vše nám řekli o prezidentu Zemanovi Babiš, kníže, Sobotka a další politici
ANKETA Dnes, tedy 26. ledna, uplynuly tři roky od zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky. Jak jeho dosavadní působení hodnotí čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal k likvidaci nelegální herní přístroje
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Strakonicích předal k likvidaci 12 výherních hracích přístrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česko bude v polovině února hostit mimořádný summit V4 k migraci
Česká republika svolá na 15. únor mimořádný summit visegrádské skupiny (V4), jehož hlavním tématem bude řešení migrační krize. Na twitteru to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Šéfové vlád Česka, Slovenska, Polska a Maďarska budou na summitu pravděpodobně jednat o lepší ochraně Schengenu, případně o vytvoření záložní hraniční linie na úrovni Bulharska a Makedonie. O tři dny později se má konat summit Evropské unie věnovaný migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČISTÍME SI ZUBY.CZ: Jak na zubní plak
Kazivost zubů všeobecně způsobuje přítomnost zubního plaku v dutině ústní. Ostatní faktory, jako dědičnost, léky, závažná onemocnění, oslabená či jinak porušená zubní sklovina způsobuje kazivost jen v zanedbatelném procentu. Nejzákladnější pomůckou dentální hygieny je zubní kartáček, který je určený k odstranění zbytků potravy a především zubního plaku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Z dotace 9,5 milionu spolkne 1,2 milionu dotační úřad
Zastupitelstvo Ústeckého kraje má dnes 25.1.2016 jednat o poskytnutí dotace Regionální radě regionu soudržnosti Severozápad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman a zastřelení Sobotky: Premiér vrací úder
„Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády. Já se s tím vyrovnám, ale vadí mi, že tím Zeman děsí moje děti, celou rodinu a přátele,“ uvedl dnes pro server Novinky.cz premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman tentokrát pošťouchl odpůrce slovy o Rusku. A smál se těm, co vypadají jak blbci
REPORTÁŽ V úterý před polednem se prezident Miloš Zeman v jedné z výrobních hal brněnského výrobce traktorů Zetor setkal s pracovníky firmy. Kromě prohlídky výroby usedl do nového traktoru a debatoval se zaměstnanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Český rozhlas připravil dokumentární sérii o ženách, které hledají cestu z nezaměstnanosti
Český rozhlas v únoru odvysílá čtyřdílný dokumentární cyklus o nezaměstnaných ženách, kterým se nakonec podařilo jejich nelehkou životní situaci překonat. Rozhlasová dokumentární série „Dobrá vůle - Cesta ze dna“ vznikla ve spolupráci s Tvůrčí skupinou dokumentů a nových formátů České televize. Jde o první počin zamýšlené rozsáhlejší spolupráce rozhlasových a televizních dokumentaristů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
A další aféra kolem Zemana. Už se vyjádřili Kalousek, Chovanec, Komárek, Gazdík, Štěch i Hamáček
Prezident Miloš Zeman se na besedě s občany v Tišnově dopustil dalšího ze svých kontroverzních výroků, kterého si jako první povšimly právě ParlamentníListy.cz. Je samozřejmé, že takovýto výrok nenechali bez povšimnutí politici napříč stranickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kysela (ANO): Liberecký Veřejný Technopark aneb znovunabytí jména LVT
V instituci majestátní radnice pracuji rok a čtvrt. Během svého působení tady jsem se nyní poprvé setkal s pečlivě připraveným návrhem námětu. Jde o projektový námět na znovuvzkříšení značky LVT. Jsem za to upřímně rád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Součinnost VTÚ a ŘLP ČR zvyšuje bezpečnost využívání vzdušného prostoru
Úzká součinnost mezi Vojenským technickým ústavem, s. p. a Řízením letového provozu České republiky, s. p. pokračuje zdárně dál. Svědčí o tom i nedávno podepsaná rámcová smlouva o spolupráci obou státních podniků, kterou podepsali generální ředitel ŘLP ČR, s. p. Jan Klas a ředitel VTÚ, s. p. Jiří Protiva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Gattermayer (SZ): Lítačka je rychlé a levné řešení. Umožní městu získat čas
Před téměř deseti lety zahájila pražská radnice práci na projektu Univerzální karty Pražana. Za předražený a od počátku nefunkční projekt zaplatilo město firmám s neznámými vlastníky přes 1,7 miliardy korun. I díky zeleným teď ostudná kauza vizionářské éry primátora Béma definitivně končí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce investovala do zajištění vyšší spolehlivosti dodávek pro průmyslové zóny v Mošnově a Nošovicích
Skupina ČEZ se připravuje na možný příchod nových investorů do průmyslových zón v Moravskoslezském kraji. Loňské investice společnosti ČEZ Distribuce za více než 100 milionů korun zajistí vyšší spolehlivost dodávek elektřiny do zón v Mošnově a Nošovicích a zároveň rychlé připojení potencionálních investorů v průmyslové zóně v Hladkých Životicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Podpory pro solárníky jsou nelegální. Jde o 42 miliard ročně
Už za dva týdny, tedy 15. února, má stát vyplatit první skoro 4 miliardy korun solárním baronům. Je to první splátka z celkem 42 mld. Kč, které mají dostat letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Čtěte pozorně: Andrej Babiš nám řekl tato zásadní slova o Miloši Zemanovi. Máme totiž tři roky od volby prezidenta
Dnes, tedy 26. ledna, uplynuly tři roky od zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky. Andrej Babiš nám pár slovy zhodnotil Zemanovo dosavadní působení ve funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola řešil s jihočeskými poslanci a senátory změny v EIA
Změny pravidel u posudků vlivu staveb na životní prostředí - takzvané EIA ohrožují dostavby páteřní dopravy v kraji, zejména dálnice D3 a IV. železničního koridoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Na Zámecký vrch se vrátil obnovený kříž
Na Zámecký vrch ve Vysoké Lípě v národním parku České Švýcarsko se vrátil v obnovené podobě tzv. Teuschelův kříž. Kříž s plechovou malovanou siluetou zhotovený podle nově nalezené dobové fotografie vytvořil a osadil z podnětu správy národního parku umělecký řezbář Ivo Švejnoha z Dolního Falknova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodní: Netransparentní a nadbytečná „Lítačka“
V pondělí 25. ledna představil Magistrát základní informace o nové kartě „Lítačka“, která má od poloviny roku postupně nahradit problémovou kartu OpenCard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šéfka ERÚ Vitásková byla včera obžalována
Jihlavský státní zástupce Kamil Špelda podal v pondělí obžalobu předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Aleny Vitáskové kvůli zneužití pravomoci a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obžalobu podal k Okresnímu soudu v Jihlavě. Informace dnešního Jihlavského deníku potvrdil ČTK státní zástupce Špelda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanci prý dnes možná o migraci diskutovat nebudou
Poslanci mají dnes odpoledne pokračovat v debatě o migrační krizi, kterou nedokončili minulý čtvrtek. Diskusi ale možná odloží kvůli nepřítomnosti premiéra Bohuslava Sobotky i ministra vnitra Milana Chovance (oba ČSSD), uvedla Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na veletrhu Monumento v Salcburku bude NPÚ prezentovat méně známé oblasti památkové péče
Materiál a emoce je téma letošního mezinárodního odborného veletrhu Monumento a salcburské Messezentrum očekává mezi 28. a 30. lednem až 180 vystavovatelů. Národní památkový ústav zde formou výstavy představí svůj koncept péče o industriální, moderní a venkovské památky a postupy a technologie užívané v této oblasti; kromě toho bude mít na veletrhu vlastní stánek s prezentací své činnosti včetně nabídky odborných publikací a časopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu podporuje zaměstnávání vězňů
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) podporuje záměry Ministerstva spravedlnosti ČR umožnit věznicím více zaměstnávat vězně. Tento záměr je i součástí Koncepce vězeňství do roku 2025, kterou by dnes měla projednávat vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ženy jsou v Německu lovná zvěř pro útoky. Je to prý mnohem horší. A padla zlá předpověď, jak dopadne Merkelová
Přistěhovalci v Německu se osudné silvestrovské noci dopouštěli sexuálně motivovaného násilí vůči Němkám nejen v Kolíně nad Rýnem. Podle zjištění policie obdobné útoky proběhly ve dvanácti ze šestnácti spolkových zemích Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zkušený lidovec bije na poplach. Data pacientů jsou prý v ohrožení
Návrhu na zamítnutí bude ve Sněmovně patrně čelit novela o zdravotních službách, která mimo jiné zřídí nový neveřejný registr zdravotníků a modernizuje další databáze. Jeho podání ohlásil lidovec Ludvík Hovorka v souvislosti s pochybami o ochraně dat. Sněmovna dnes druhé čtení předlohy nedokončila. Kdy se k ní vrátí, není jasné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ANO: Demolice kasáren nešla zvrátit
Jezdecká kasárna v Prostějově stála 125 let, teď se do nich, díky převaze jednoho koaličního hlasu prostějovského zastupitelstva, zakously bagry. Ortel zbourat byl prosazen s největší urputností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj a město Pardubice: Terminál letiště začneme stavět ještě letos
Terminál pardubického letiště se začne stavět podle stávajícího projektu v letošním roce. Na tomto a dalších bodech se dnes na svém společném jednání shodly rady Pardubického kraje a města Pardubice. Výsledkem je sedmibodové společné prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ŘSD dnes zahájilo práce na modernizaci dálnice D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím
Díky vhodným klimatickým podmínkám zahájilo dnes Ředitelství silnic a dálnic práce na modernizaci dálnice D1 mezi Měřínem a Velkým Meziříčím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Schválení aktualizovaného Akčního plánu vlády pomůže dalšímu hospodářskému růstu
Akční plán na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti ČR je dokument, který má udržovat přehled nad operativními opatřeními vlády směrem k hospodářskému růstu a trhu práce, a v této podobě funguje již rok. Jeho tvorbě předcházela dlouhá diskuze se sociálními partnery a vláda nyní schválila aktualizaci pro rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman znovu veřejně vystoupil a pronesl vážné varování. Tentokrát se týkalo Velké Británie
REPORTÁŽ V úterý odpoledne prezident Miloš Zeman v rámci své návštěvy Jihomoravského kraje zavítal do Slavkova u Brna, kde se setkal v sále společenského centra Bonaparte asi se čtyřmi stovkami obyvatel Slavkova a okolí. Beseda měla tentokrát i částečně polemický charakter a někteří diskutující vystoupili i s kritickými příspěvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Snazší obchodování s Íránem je zase o krok blíž. Postarala se o to sněmovna
Sněmovna schválila smlouvu s Íránem o zamezení dvojímu zdanění a zabránění únikům na daních z příjmů. Zástupci obou zemí ji podepsali loni v dubnu v Praze. Problematiku zdanění nyní žádná smlouva mezi oběma zeměmi neupravuje a některé české firmy to podle vlády považují za velký nedostatek ve vzájemných obchodních vztazích. Senát dal souhlas k ratifikaci smlouvy už loni. Ratifikoval ji i íránský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident pokračuje v návštěvě kraje. Zamířil do Zetoru
Druhým dnem pokračuje v úterý 26. ledna 2016 návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana na jižní Moravě. Prezidenta po všechny tři dny návštěvy doprovází hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf projektu FNUSA-ICRC poradcem Evropskému parlamentu
Šéf Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) Dr. Gorazd Stokin byl vybrán mezi experty, kteří budou v rámci programu "MEP-Scientist Pairing Scheme 2015" poskytovat evropským poslancům poradenství ze všech oblastí vědy a výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Padlo trestní oznámení na Miloše Zemana. Do cesty se mu okamžitě postavil Ovčáček
Český novinář, publicista a moderátor Zdeněk Šarapatka, který v minulosti vedl premiérský kabinet Miloše Zemana a Stanislava Grosse, podal na prvně jmenovaného trestní oznámení. A to kvůli výrokům ohledně nedemokratického zbavení se premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) kalašnikovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Totální propad Merkelové v očích občanů České republiky
Ze zahraničních osobností vnímají Češi nejpříznivěji papeže Františka a slovenského premiéra Roberta Fica. Dobře si vede také britský premiér David Cameron. Uvedla to agentura STEM. Od posledního průzkumu v roce 2013 si výrazně pohoršila německá kancléřka Angela Merkelová. O něco menší pokles zaznamenal také americký prezident Barack Obama, v jeho případě ale stále převažují kladná hodnocení. Ruského prezidenta Vladimira Putina Češi vnímají spíše negativně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Osevní plochy ozimých plodin pro sklizeň v roce 2016
Ozimé obiloviny byly podle stavu k 30. listopadu 2015 vysety na 978 tis. ha, řepka na 381 tis. ha. Meziročně jde u plochy ozimých obilovin o přírůstek 31 tis. ha ( 3,3 %), u řepky ozimé o 15 tis. ha ( 4,2 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VLS: Povolenky k vjezdu se budou vyřizovat nově on-line
Pro žádost o povolení k vjezdu na účelové komunikace v lokalitách ve správě VLS slouží přehledný elektronický systém, prostřednictvím kterého mohou zájemci svou žádost vyřídit on-line.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VZP důrazně dementuje článek Aktuálně.cz
Všeobecná zdravotní pojišťovna je nucena důrazně dementovat článek, který v pondělí 25. ledna 2016 zveřejnila na serveru Aktuálně.cz redaktorka Veronika Rodriguez.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Odkládáním diskuze migraci nevyřešíme
Občanští demokraté kritizují přístup premiéra k imigrační krizi. ODS také upozornila na chyby spojené se zákonem o veřejných zakázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Tyto dny jsou těhotné nevhodnými žerty, ať už v Tišnově, nebo v Poslanecké sněmovně
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Vzpomínám si, jak tato sněmovna se jasně postavila proti uznání Kosova
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
On-line chat ČPZP v letech 2014 a 2015 využilo téměř 38 tisíc klientů
On-line chat České průmyslové zdravotní pojišťovny využilo za poslední dva roky více než 37 600 klientů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
24. ročník konference SECURITY: Setkání odborníků na počítačovou bezpečnost
Zveme Vás na 24. ročník konference SECURITY, která se věnuje aktuálním otázkám bezpečnosti informačních a komunikačních technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Výroky prezidenta Zemana o zabití premiéra jsou otřesné!
Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný (ČSSD) se vyjádřil k výrokům prezidenta ČR Miloše Zemana při jeho prezidentském setkání s občany v jihomoravském Tišnově u Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zastřelení Sobotky kalašnikovem: Vyjadřují se Jakub Janda a Jiří Ovčáček. Co chtít více...
Poslední výroky prezidenta Miloše Zemana ohledně premiéra Bohuslava Sobotky vyvolaly silné kontroverze. Na ohlasy mezi novináři, které výroky hlavy státu vyvolaly, reagoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Během dnešního dne hned několikrát na ně reagoval také Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Týdeník INSTINKT má rekordní prodeje
Praha 26. ledna 2016-Společenský týdeník INSTINKT z vydavatelství Empresa Media dosáhl za rok 2015 nejlepších prodejů za posledních 5 let. V průměru se tohoto titulu vloni prodávalo téměř 32 tisíc kusů týdně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Věřím, že jednou se dílo, o kterém snili Karel IV. i Baťa, podaří dodělat
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Jihomoravského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman půjde k soudu
Obvodní soud pro Prahu 1 předvolal prezidenta Miloše Zemana jako svědka ve sporu o odměnu za právní služby pro ČSSD v kauze Lidového domu. Na dotaz ČTK to uvedla soudkyně Hana Marsová, která rozhoduje o žalobě bývalého notáře Václava Halbicha. Někdejší předseda ČSSD Zeman by se měl 1. února vyjádřit ke smlouvě o právním zastoupení strany, kterou uzavřel s právníkem Zdeňkem Altnerem. Halbich totiž tvrdí, že ke kontraktu později přistoupil, a za svou práci se domáhá 17 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Miloš Zeman sliboval, že bude společnost spojovat. Celé tři roky dělá přesný opak
Miloš Zeman sliboval voličům, že bude jako prezident společnost spojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kontrola NKÚ dopadla pro hasiče velmi dobře
Při své kontrole u HZS ČR nezjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) žádná vážnější pochybení. NKÚ nezjistil žádné porušení právních předpisů ani neoprávněné použití rozpočtových prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Daněk (BPP): Opencard versus "lítačka"
Ano, "lítačka" bude stát určitě méně než Open card, ale okopírovat systém není rozhodně tak nákladné, jak ho vytvořit! Název nové karty je vždy v uvozovkách z důvodu zařazení spíše do slangu, než do odborné nebo aspoň spisovné češtiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hasiči měli v roce 2014 dostat od pojišťoven přes 300 milionů, nezískali ani polovinu
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření hasičských záchranných sborů (HZS) Prahy a Jihomoravského, Libereckého a Pardubického kraje v letech 2013 a 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Popov (TOP 09): Propaganda
Propaganda je vnímána jako rozšiřování názorů a informací za účelem vyvolání nebo zesílení určitých postojů nebo jednání. Je to systematické vytváření společenského vědomí pomocí prezentování systematicky uspořádaných idejí, názorů nebo ideologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Muslimská profesorka o tom, zda islám umožňuje ubližovat ženám. Raději to nečtěte
Muslimská profesorka z prestižní univerzity Al-Azhar v Káhiře Suad Salehová v televizním rozhovoru obhajovala znásilňování nemuslimských žen. Tvrdila, že Alláh něco takového v době vedení války s „nevěřícími“ povoluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka svolal mimořádný summit zemí V4. Bude se zabývat řešením migrační krize
Z iniciativy českého předsednictví ve Visegrádské skupině se na pozvání premiéra Bohuslava Sobotky v pondělí 15. února uskuteční v Praze summit předsedů vlád V4. Mezi hlavní témata summitu bude patřit řešení migrační krize a také zhodnocení fungování Visegrádské skupiny u příležitosti letošního 25. výročí V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj se podílí na spotech, které podporují technické vzdělávání
Zatraktivnění technických profesí, informovanost žáků základních škol o technických oborech, motivace ke studiu na technických školách, zlepšení nevyváženého poměru na trhu práce a zlepšení orientace v problematice volby povolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
A Miloš Zeman je znovu slavný
Prezident Miloš Zeman vtipkoval na účet premiéra Sobotky, když poznamenal, že politika, jako je on, lze vyměnit v podstatě jen dvěma cestami. Buď hlasováním ve volbách, nebo s kalašnikovem v ruce. Vtip prezidenta už zaznamenali i za velkou louží. Zprávu o žertujícím Miloši Zemanovi přinesla agentura Reuters se sídlem v New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Vy migraci prostě nechcete projednávat. Nejdřív ty tabákové výrobky, ty jsou důležitější
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Je nesmysl, že vláda migraci nemá jako prioritu. Přece nežijeme ve skleníku
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MSp: Boj s kyberkriminalitou v EU - klíčové je zajištění důkazů a společný další postup
Trestní justice v oblasti kyberkriminality byla hlavním tématem justiční části Rady Evropské unie pro spravedlnost a vnitřní záležitosti. Českou delegaci na dnešním jednání v Amsterodamu vedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil v rádiu bez obalu: Někteří politici starých zemí EU mají k novým zemím přezíravý vztah
Svou případnou prezidentskou kandidaturu ani nevyloučil, ale ani nepotvrdil europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). V dnešním vydání diskusního pořadu Dvacet minut Radiožurnálu naznačil, že své rozhodnutí oznámí až rok před prezidentskými volbami. Uvedl také, že je jako právník přesvědčen, že Evropská komise nemusela s Polskem zahajovat řízení kvůli údajnému porušení principů právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Rozhodnutí o budoucí dálnici na Vídeň máme na dosah
Jeden z klíčových bodů Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje (ZÚR JMK), který nejen Brno posune blíže k Vídni, čeká 28. ledna projednání v Zastupitelstvu Jihomoravského kraje. Jedná se o výběr varianty R52 z Pohořelic do Mikulova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Bojíte se debaty o migraci, občas nám něco předhodíte, nejlépe ve čtvrtek v noci
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Pan Kalousek mluví, jako by hořelo, hysterické reakce tady spouští
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Textař Horáček cítí za Zemanovým "bonmotem" vážné ohrožení Sobotky
Slova prezidenta Miloše Zemana na adresu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) pobouřila i textaře a hudebního skladatele Michala Horáčka. Ten se na svém facebookovém profilu vyjádřil k Zemanově „bonmotu“, v němž na besedě v Tišnově uvedl na dotaz jedné ze studentek, jakým způsobem lze odstranit Bohuslava Sobotku od moci, to, že v případě demokratickém je to volbami, v případě nedemokratickém kalašnikovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Akce ALKOHOL odhalila stovky opilých dětí
Na kontrolu nedovoleného podávání alkoholu dětem a mládeži se zaměříme i v budoucnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci se hádali o debatě k migrační krizi. Chováte se arogantně, pěnil Kalousek
Slovní přestřelka se dnes téměř hodinu ve sněmovně vedla o migrační krizi, respektive o to, kdy budou poslanci v debatě o migraci vlastně pokračovat. Návrh šéfa poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiřího Miholy, aby poslanci dnes v debatě o migraci vůbec nepokračovali a bod tak odročili až na 12. února, totiž značně napěnila opozici. „Je to nesmírně urážlivé z vaší strany, míra vaší arogance dostoupala vrcholu,“ útočil proto vůči koalici šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Podělal to Zeman? Našli jsme politiky, kteří fandí jeho vtipu o zastřelení Sobotky
ANKETA „Nemá smysl řešit nadsázku.“ „Prezident je šprýmař.“ „Premiér není chlap, jinak by to přešel.“ I takové reakce zaznamenaly ParlamentníListy.cz v souvislosti s výměnou názorů mezi prezidentem a premiérem kvůli žertování hlavy státu o případné likvidaci premiéra kalašnikovem. Politolog Josef Mlejnek je ale přesvědčen o tom, že když je řeč o použití zbraně, sranda končí. „Žádný zodpovědný politik takové věci nemá říkat už jen proto, že ve společnosti je jedno promile pošuků, kteří něco takového pak mohou skutečně udělat. Může jim dát impulz.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Německý exposlanec českého původu: Čeští politici jsou ufňukaní
České politiky za jejich přístup k migrační krizi ostře kritizoval jeden ze zakladatelů německých Zelených a bývalý poslanec německého Bundestagu a také bývalý europoslanec, německý politik českého původu Milan Horáček. V rozhovoru s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV také uvedl, že německá kancléřka Angela Merkelová má stále podporu většiny německých hlavních politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Evropské dotace od roku 2007 pomohly uskutečnit 1175 projektů v Moravskoslezském kraji
Přibližně 20,5 miliard korun z Evropské unie pomohlo od roku 2007 uskutečnit 1175 projektů v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šéf MF Dnes se vysmál České televizi a všem, kteří vítali uprchlíky a nyní...
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se na svém facebookovém profilu zamýšlí nad uprchlickou krizí v Německu. „Z vítačů uprchlíků a uctívačů morálně vyspělého Německa se v těchto dnech stávají ochránci evropské integrity, bojovníci za kontrolu hranic a komisaři asimilace,“ píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Být vtipný za každou cenu vede mnohdy k hloupým výroků
Vyjádření k včerejším výrokům prezidenta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dánsko ve varu: Mladá dívka se bránila před znásilněním pepřovým sprejem a zle dopadla
V dánském Sonderborgu byla napadena sedmnáctiletá dívka. Muž, který hovořil anglicky, k ní přistoupil, násilím ji povalil na zem a chtěl jí svléknout kalhoty. Studentka však stačila použít pepřový sprej, který měla při sobě, útočníkovi se s vypětím sil ubránila a utekla. Teď jí hrozí obvinění z neoprávněného použití pepřového spreje a pokuta v přepočtu přibližně 1 750 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Loupež 42 miliard za bílého dne. Jde o 4500 Kč pro každého Čecha ročně
Dnes jsme zastavili jednání poslanecká sněmovny kvůli chystanému neoprávněnému vyplacení 42 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Poslanci podpořili desetinový růst příspěvku na péči pro zdravotně postižené
Změna by měla platit od srpna, letos si vyžádá rozpočtové náklady asi miliardu korun.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.1.2016 v 17:36, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist