Oficiální zpravodajská média

Porošenkovi na světové konferenci povolily nervy a porval se s ruským politikem. Prý prohrál
Ruský server Dni.ru přináší informace o porážce ukrajinského prezidenta Petra Porošenka v pěstním zápase. Pikantní na celé věci je, že k potyčce došlo na Světovém ekonomickém fóru v Davosu, a to ještě mezi významnými politiky. Na jedné straně stál Porošenko a na straně druhé ruský vicepremiér Jurij Trutnev. K incidentu se vyjádřil i prezident Ruské federace Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Temné zvěsti o smrti Ransdorfa: Možná to bylo jinak
Smrt komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa bude asi prošetřována. U několika českých politiků toto požadovaly Ransdorfova manželka Vlasta a jeho dcera Aneta. Píše o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Pane premiére, děkuji předem za nevyhýbavou odpověď o regulaci intermetu
Projev a 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Soudce se smí kritizovat pouze „věcně a konstruktivně“. Jinak je v pořádku mastná pokuta, posvětil dnes Ústavní soud
Zbyněk Šimůnek, zmocněnec muže, jenž se již dlouhá léta soudí s někdejší partnerkou o to, kdo se bude starat o jejich děti, narazil u Ústavního soudu. Zostra se pustil do plzeňské soudkyně a dostal za to pokutu padesát tisíc korun. Nešetřil ani sprostými slovy. Proti pokutě se sice odvolal, ale Ústavní soud konstatoval, že soudce lze kritizovat jen konstruktivně a především bez vulgarit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vitásková nepočítá, že by musela opustit funkci
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková nepočítá s tím, že by po 1. březnu už nebyla ve funkci. Řekla to ČTK po dnešním jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Právě do začátku března má šéfka ERÚ podle ministerstva vnitra složit služební slib, jinak zanikne její služební poměr. Pokud ale slib složí, tak podle služebního zákona nebude moci v čele úřadu stát kvůli tomu, že čelí obvinění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotkovy maily prý záměrně šíří proruské servery. Lidovec Gabal vyprávěl Zuzaně Tvarůžkové, co všechno kremelská mašinerie dovede
Poslanec Ivan Gabal, jenž byl do sněmovny zvolen za křesťanské demokraty, zavítal do čtvrtečního Interview ČT24. Armáda se podle jeho názoru musí opět naučit bránit nějaké území, nejen vyjíždět na zahraniční mise. Musíme se také naučit pracovat s tím, jak se chová Rusko. Do konfliktu posílá neoznačené vojáky a v propagandě lže a budí emoce tam, kde je třeba vést věcnou diskusi. Ruské propagandě navíc napomáhá prezident Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chudák uprchlík, umřel zimou. Nebo... Neumřel zimou? Existoval vůbec?
Novináři a lidskoprávní aktivisté měli vzhledem k údajnému úmrtí syrského uprchlíka v Německu našlápnuto na další dojemnou kampaň. Nyní se však ukazuje, že si celou záležitost vymyslel jeden z dobrovolníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co nevíte o Německu a Merkelové. Mluvčí Pegidy mluví i o kálení a masturbování muslimů do bazénů
ROZHOVOR Z některých regionů Německa jsou už dnes chalífáty. Jestliže Evropa přežije, bude rozdělená. Visegrádské země půjdou možná i s částí Německa vlastní cestou a nedivím se. Takhle negativně smýšlí mluvčí německého hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Evropy (Pegida) Tatjana Festerling. Dále hovoří i o kancléřce Angele Merkelové či úpadkovém chování migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Soud dal v kauze Motocentra sourozenců Bratránkových na D3 za pravdu Ředitelství silnic a dálnic
Ve věci žalobců Petra, Pavla a Lenky Bratránkových, kteří se domáhali nahrazení projevu vůle ŘSD k uzavření kupních smluv na prodej nemovitých věcí (Motocentrum) ve vlastnictví žalobců, byl dnes Okresním soudem v Táboře vyhlášen rozsudek, jímž byla tato žaloba žalobců v plném rozsahu zamítnuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Spadla klec. Imigranty posílají pryč
Až polovinu ze 160 tisíc migrantů, kteří vloni přišli do Švédska, nyní země vyhostí. Píše to server iDNES.cz s odvoláním na slova ministra vnitra Anderse Ygemana pro agenturu AFP. Ze země musí odejít všichni neúspěšní žadatelé o azyl, ať dobrovolně, nebo s nátlakem úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To ty lidi máme topit či posílat zpátky? Filozof Bělohradský o uprchlících
Hostem pořadu Daniely Drtinové v DVTV.cz byl filozof a sociolog Václav Bělohradský. Hlavními tématy rozhovoru byla migrační krize či situace v eurozóně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Špička penisu... Opravdu silný komentář o Miloši Zemanovi
Redaktor Deníku Referendum Petr Bittner dává za pravdu novému lídrovi Strany zelených Matěji Stropnickému, který označil Miloše Zemana za prezidenta slabochů. Bittner se o tom přesvědčil v restauraci Na Rychtě mezi obyvateli Újezdu, kam prezident Zeman zavítal v rámci návštěvy Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Jak je na tom Česká republika v mezinárodním srovnání
Již delší dobou hýbe naší veřejností migrační krize. Není se čemu divit, když do Evropy doputovali stovky tisíc běženců, zejména z muslimských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Změní se něco ve vládě?
Vláda premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) vládne dva roky. Za tu dobu byl odejit pouze jeden její ministr, zato tři ministři ANO. Analýzu přinesly dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vláda proti podnikatelům, ruší přístup k technickým normám zdarma
Poslanci TOP 09 dnes hlasovali proti přijetí novely stavebního zákona. Technické normy, podobně jako běžné zákony a podzákonné předpisy, by podle nich měly být dál volně přístupné na internetu. Změna, kterou prosazuje koalice, dál komplikuje a prodražuje podnikání v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj dá v rámci mimořádné dotace dobrovolným hasičům 16,7 milionu
O téměř 42 milionů korun se budou moci ucházet letos v rámci mimořádné dotace sbory dobrovolných hasičů na jihu Čech, tedy obce, coby jejich zřizovatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman podepsal zpřísnění zákona proti praktikám řetězců
Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o významné tržní síle, která má více chránit dodavatele před nekalými praktikami obchodních řetězců. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle Svazu obchodu a cestovního ruchu může novela zdražit potraviny a umožňuje šikanovat odběratele. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže však už dříve obavy ze zdražení odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nový vysílač vylepší příjem stanice Český rozhlas Plus na severní Moravě
Český rozhlas spustí pro severní Moravu nový středovlnný vysílač. Od pátku 29. ledna tak zajistí obyvatelům severní Moravy nově poslech stanice Plus ve všední dny od 04:00 do 24:00 hodin, o víkendu pak od 05:00 do 24:00 hodin. Vysílač Ostrava – Svinov bude spuštěn na frekvenci 1071 kHz s výkonem 5 kW.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s velvyslancem Turecké republiky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 28. ledna 2016 setkal s velvyslancem Turecké republiky Ahmetem Necatim Bigalim. Tématem jednání byla problematika migrační krize a s tím související naplňování Společného akčního plánu EU-TR a rozvoj česko-turecké spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Putin prokázal svůj talent, Západ utrpí drtivou porážku. Jiří Vyvadil vám teď vysvětlí proč
Ruský prezident Vladimir Putin je geniální. Takto se o pánovi Kremlu vyjádřil zakladatel Přátel Ruska v ČR Jiří Vyvadil, který pro své tvrzení následně předložil několik podpůrných myšlenek. Putin na jedné straně dokázal uklidnit muslimy doma, ale zároveň zasáhl v Sýrii tak, že se teď bez tamního prezidenta Bašára Asada už neobejde žádné řešení. Západ tak utrpí potupnou porážku. Vrací se prý doba bipolárního světa, ve kterém se prý Češi měli dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ERÚ: Alena Vitásková odmítla schválit novou tarifní strukturu bez úprav
Zavedení nové tarifní struktury bez úprav a v podobě, která je nyní předmětem konzultačního procesu, odmítla schválit předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková a na poradě vedení ERÚ 12. listopadu 2015 nařídila vyhlásit veřejný konzultační proces a na jeho základě tarify upravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Analytik Martin Koller: Zrádce národa Sobotka, peníze od podivných strýců. Anální expedice do Bruselu. Chtějí z nás udělat duševně omezený hnědý mišmaš, jako kdysi SS
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Vojenský analytik Martin Koller v pravidelném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tentokrát promlouvá především o tom, jaký trest by si zasloužil premiér Bohuslav Sobotka. Za své protinárodní akce, při kterých ochotně plní úkoly z ciziny, byl podle Kollera neměl dostat dávku z kalašnikova, jak v překrouceném výroku prezidenta Zemana doporučovali čeští novináři, ale společně se všemi svými poradci začít normálně pracovat a poznat starosti obyčejných lidí, kterým se celý život úspěšně vyhýbal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Dolejš zavzpomínal na Miloslava Ransdorfa. Ani straníci prý nechápali, co v něm mají
Miloslav Ransdorf se potýkal nejen s antikomunisty, ale i s konzervativci ve vlastní komunistické straně. Ve vzpomínce na zesnulého europoslance to píše poslanec KSČM Jiří Dolejš v článku, který vyšel v Deníku referendum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Jaké dopady to bude mít na spotřebu piva, vína a alkoholů, žádná studie neřekne
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Novým ředitelem Nemocnice Břeclav se stal Jiří Jurník
Jednomyslně schválila Rada Jihomoravského kraje 28. ledna 2016 na funkci ředitele krajské příspěvkové organizace Nemocnice Břeclav Jiřího Jurníka. Jmenovací dekret převzal nový ředitel, který se funkce ujme 1. února 2016, od hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Gazdíkův senátor: A já si myslel, že po arogantním prezidentu Klausovi už nemůže přijít nic horšího...
V úterý 26. ledna uplynuly tři roky od zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky. Jeho dosavadní působení ve funkci velmi kriticky zhodnotil senátor STAN Jan Horník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotkův sliz a pokrytectví, hysterka Němcová. Žluč a pomsta. Zemanův kalašnikov má ještě ostrou dohru
Prezident republiky se ještě jednou vyjádřil k aféře „kalašnikov“. Někteří politici podle něj vyvodili, že chce premiéra Bohuslava Sobotku zastřelit. Jiní politici svou hysterickou reakcí ze sebe udělali tak trochu šašky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tak vy máte raději Putina než Merkelovou? Komentátor, exnáměstek Jana Rumla, účtuje po průzkumu s národem
Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k výsledkům průzkumu STEM oblíbenosti zahraničních státníků a významných osob. „Češi milují papeže Františka? Zázrak. Putina si oblibují víc než Merkelovou? Nesoudní, slepí,“ podotýká s tím, že to je zároveň postoj, který svědčí o naprosté lhostejnosti k demokracii a svobodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Drábová bude kandidovat za STAN, ve Středočeském kraji chce porazit komunisty
Drábová bude dvojkou za starostou Kolína Rakušanem. Předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík kandiduje ve Zlínském kraji za primátorem Adámkem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:36, zobrazit podobné
Ústavní soud odmítl stížnost Afghánce, který nechtěl zpět do Maďarska
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost afghánského migranta, který kvůli obavě z porušování lidských práv nesouhlasil s předáním do Maďarska. Právě Maďarsko by podle českého ministerstva vnitra mělo na základě dublinských nařízení rozhodovat o Afgháncově žádosti o azyl. Podle ústavních soudců se migrantovi nepodařilo prokázat, že mu v Maďarsku hrozí nelidské zacházení. Stížnost proto odmítli jako zjevně neopodstatněnou, zjistila ČTK z usnesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy podá trestní oznámení kvůli nevýhodným dodatkům ke smlouvě s firmou Kapsch
Tvůrce smlouvy s firmou Kapsch na provoz mýtného systému buď vůbec nepočítal s výběrem mýta i po roce 2016, nebo se změnou provozovatele, případně s tím, že změna bude drahá a obtížná. Ve Sněmovně to řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Vláda bude s firmou podle něho chtít sjednat nápravu chyb v uzavřených dodatcích. Mimořádná schůze svolaná k mýtnému z popudu pravicové opozice se však podle očekávání neuskutečnila, protože koalice nepřipustila schválení programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): O stavebním spoření dětí nemá rozhodovat soud
Pokud chtějí nyní rodiče ukončit smlouvu o stavebním spoření svých dětí, musí tento záměr potvrdit soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hněv zastánců uprchlíků zesílil. Zapojili se i umělci
Editor internetového serveru The Atlantic Edward Delman se znepokojením komentuje přistěhovaleckou politiku Dánska, která je prý vůči uprchlíkům čím dál nepřátelštější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman a další útoky na Sobotku. Rozhovor PL, při kterém se všichni smáli, ale premiér se smát nebude
ROZHOVOR Premiér nemá vlastní mozek, uvedl nepřímo v interview pro ParlamentníListy.cz prezident Miloš Zeman. Ten také poprvé oznámil, že ještě do březnových parlamentních voleb na Slovensku navštíví premiéra Roberta Fica, anebo co soudí o prohlášení Human Rights Watch, že jsou na Západě uprchlíci démonizováni a proti terorismu je nejlépe bojovat projevem lásky. Rozhovor se odehrál v závěru prezidentské návštěvy Jihomoravského kraje a ti, kteří mu byli přítomni, se často neubránili návalu smíchu. Včetně samotné hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Aspoň řekněte, co chcete dělat do budoucna
Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Valachová chce začít víc podporovat humanitní obory
Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) chce začít víc podporovat humanitní obory. Řekla to dnes při rozdávání vysvědčení v pražském Karlínském gymnáziu. Školu si k návštěvě vybrala právě proto, že se zaměřuje na výuku češtiny, literatury, dějepisu a společenských věd. Pro základní a střední školy šéfka resortu zvláštní plán nemá, podpora bude spíš symbolická. Posílit by se ale mělo financování humanitních fakult.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): S tou pravdou jste nepřišel první vy, pane Ťoku. Já jsem to třeba věděl...
Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kauza ,,Miloš a kalašnikov“: Prezident Zeman vrátil úder Kalouskovi. Jen u nás
Poslanecká sněmovna se měla ve středu na návrh Miroslavy Němcové z ODS zabývat výroky prezidenta Miloše Zemana o „kalašnikovu“. Návrh sice neprošel, nicméně zazněla řada ostrých výroků. Autorem jedním z nich je šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. Podle něho se prezident nekontroluje a navozuje to úvahy o jeho vlastní svéprávnosti. A Miloš Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nebývale překvapivě reagoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zapletal (ANO): Co jsem (ne)napsal o senátorovi Valentovi
Nelze nereagovat na dnešní opus senátora Valenty („Popletená kritika pana Zapletala“) na jeho parlamentnichlistech.cz a FB. Vzhledem k některým nesmyslům, mnoha polopravdám a nepřesnostem, jsem nucen znovu uvést svá tvrzení na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zelinka (SZ): Obnovení Československa může být reálnou možností
Všichni víme, jakým způsobem a za jakých peripetií bylo rozděleno Československo. Tento stát fungoval dobře a měl známé jméno ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Další nepříjemnosti z cesty prezidenta Zemana
„Sobotka a kalašnikov“ není jediná „nepříjemnost“, která prezidenta Zemana během návštěvy Jihomoravského kraje potkala. Hovoří se také o tom, že na něj čekaly předem připravené otázky studentů a přemítá se, zda je prezident vůbec demokrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Toto Jan Kraus řekl v televizi o Miloši Zemanovi
„Neviděl bych to tak dramaticky, to je prostě humor Miloše Zemana,“ říká moderátor Jan Kraus k aféře „Sobotka a kalašnikov“. Zároveň však Zemana přirovnává ke komunistickému prezidentovi Klementu Gottwaldovi, který prý o kalašnikovu nejen mluvil, ale i ho použil. „Miloš Zeman je takovej Gottwald dvojka,“ konstatuje Kraus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
DPP: Do změn tramvají se zapojí veřejnost formou ankety
Organizace ROPID ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy, a. s. připravují na základě vyhodnocení současného stavu dílčí úpravy v provozu tramvajových linek tak, aby více odpovídal požadavkům městských částí a cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Opoziční ODS vystavila vládě vysvědčení, je kritické
Opoziční ODS vystavila v poločase vládě ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL kritické vysvědčení. Podle předsedy občanských demokratů Petra Fialy je kabinet velmi dobrý například v šikaně aktivních a pracovitých lidí nebo omezování osobních svobod, naprosto špatný je naopak třeba v řešení migrační krize nebo zjednodušování daňového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Analytička: Sobotko, chlapi nefňukají. Nechci premiéra, který se bojí. Zeman by dnes vyhrál volby v prvním kole
„Chceme předsedu vlády, který se bojí?“ „Muži nefňukají, konají.“ I tyto věty o absenci mužnosti v politice zmiňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analytička Irena Ryšánková. Zároveň také uvedla: „Fakt, že prezident předsedou vlády pohrdá, je znám dlouho.“ Uplynulé tři roky působení prezidenta Miloše Zemana hodnotí jako úspěšné, a to i přes „každodenní nenávistnou kampaň.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: Vláda je v poločase. Vystavili jsme jí vysvědčení
Kabinet Bohuslava Sobotky vládne dva roky. Občanští demokraté vládě vystavili vysvědčení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Hysterie v Poslanecké sněmovně
Prezident opět vyvolal bouři ve sklenici vody na politické scéně tím, že na debatě v Tišnově na dotaz z pléna, jak se mají lidé zbavit Sobotky, prohlásil, že jakéhokoli politika se lze zbavit demokraticky volbami, nebo nedemokraticky kalašnikovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Kauza Miloš Zeman
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 08:31, zobrazit podobné
Popov (TOP 09): Naše republika
Ještě stále platí, že tím, kdo rozhoduje o budoucnosti našeho státu, jsou jeho občané!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg „zdrbal“ Zemana i český národ
Někdejší předseda TOP 09 a neúspěšný prezidentský kandidát Karel Schwarzenberg si na svém facebookovém profilu povzdechl nad posledním bonmotem prezidenta Miloše Zemana „o odstranění premiéra Sobotky za použití kalašnikovu“, jež vyvolal prudkou bouři reakcí a vlnu nevole. Podle Schwarzenberga úroveň Zemanových bonmotů bolestně klesá a spíše než vtipné, jsou prý trapné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Popletená kritika pana Zapletala
Komu je lhostejný budoucí vývoj příjmů městského rozpočtu Uherského Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hovado, prezident závistivé lůzy. U Zemana vydrží jen zmetci jako Gross nebo Mynář, slušný člověk ne. A John Bok nám toho pověděl ještě mnohem více
To, že opoziční ODS neprosadila návrh, aby se Poslanecká sněmovna zabývala výrokem prezidenta Miloše Zemana o použití zbraně v souvislosti s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), považuje někdejší disident a aktivista John Bok za hloupost. Podle něj je totiž povinností poslanců o podobných věcech jednat. „Poslanci totiž byli zvoleni občany, a tak jim na oplátku mají garantovat, že budeme žít v demokratickém a právním státě, kde se budou respektovat pravidla a zákony,“ tvrdí Bok v rozhovoru ParlamentníchListů.cz, kde poměrně ostře komentuje i tři roky Zemana na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Vysoké školy přežily nápady dalšího ministra. Naštěstí
Oblíbenou disciplínou českých ministrů a ministryň školství bývá vytvoření ambiciózní reformy překopávající celé základní a střední, nebo vysoké školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Index vnímání korupce klesl. Hurá?
Různé zpravodajské portály informovaly, že si Česká republika výrazně polepšila ve srovnání podle indexu vnímání korupce. Kdo na tom má zásluhu? Máme jásat? Poklesla korupce nebo je to trochu jinak?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš vzpomínal na svou původní profesi: Dříve jsme měli skvělé obchodníky se zahraničím
Pochvalně se o bývalých předlistopadových podnicích zahraničního obchodu (PZO) vyjadřoval dnes na setkání lídrů českého exportu v Praze ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Upozornil na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Země zaslíbená, aneb i mistr tesař se může utnout
Stovky přeplněných azylových míst, bující kriminalita v nich i mimo ně, hromadné žaloby, strach, zášť, extremismus na vzestupu, obnovené kontroly vnitřních hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Světový den mokřadů, mokřady mezinárodního významu máme i v České republice
Mokřadů v celém světě výrazně ubývá. Během dvacátého století jich zmizela polovina. Mají přitom mimořádný význam – zadržují vodu v krajině, příznivě ovlivňují podnebí, jsou domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Ke mně do kanceláře v regionu chodí lidé a ptají se na migraci, co budete dělat?
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Náš recept na migraci je stále stejný. Už to začínají chápat i jiné evropské státy
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Čím se bude Úřad pro ochranu osobních údajů zabývat v roce 2016?
U příležitosti mezinárodního Dne ochrany osobních údajů, který připadá na 28. ledna, seznamuje Úřad pro ochranu osobních údajů veřejnost s plánem kontrolních aktivit pro rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Vláda nakládá na malé a střední podnikatele postupně čím dál tím víc povinností
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj poskytne bezplatnou stravu dětem ohroženým chudobou
Téměř dva miliony korun rozdělí Jihomoravský kraj mezi mateřské a základní školy v kraji. Díky podpoře z Evropské unie a státního rozpočtu získá od února do června 2016 bezplatnou stravu až 659 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman: S kardinálem Dukou jsme se dohodli, že pracovním týmům dáme více času, do 26. 2. 2016
Společné prohlášení prezidenta republiky Miloše Zemana a J. Em. Dominika kardinála Duky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal šest zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve čtvrtek dne 28. února 2016 těchto šest zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Pane premiére, copak nevíte, že projekty byly podány dřív, jen platba přišla až v roce 2014?
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Jenom jsem zmínil jeden kontrolní údaj, který si myslím, že je důležitý
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Minimální mzda má plnit funkci ochrany před pádem do takzvané pracující chudoby
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Musím potvrdit, že máme v EU absolutně nejnižší minimální mzdu
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: B4 Consortium vstupuje do SJU
V pondělí 25. ledna 2016 podepsali ve Varšavě zástupci poskytovatelů letových navigačních služeb České republiky, Slovenska, Litvy a Polska sdruženi v „B4 Consortium” žádost o členství v SESAR Joint Undertaking (SJU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Jsme znepokojeni výroky nového předsedy Strany zelených
Předsednictvo hnutí Starostové a nezávislí se obává, že Zelení pod vedením Matěje Stropnického nebudou pouze směřovat více doleva, ale začnou se vymezovat proti stávajícímu politickému i společenskému uspořádání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Vysokorychlostní paralýza
Budování vysokorychlostních tratí u nás připomíná neveselou grotesku. Tedy budování – nejen, že nebylo kopnuto, ono se pořád jen diskutuje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Epoque Quartet, Dan Bárta a SOČR ve večeru premiér
První abonentní koncert z cyklu Nové horizonty v novém roce nabídne v pondělí 1. února hned tři světové premiéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Babiš vzpomínal na svou původní profesi: Dříve jsme měli skvělé zahraniční obchodníky
Pochvalně se o bývalém předlistopadovém Podniku zahraničního obchodu (PZO) vyjadřoval dnes na setkání lídrů českého exportu v Praze ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Upozornil na to server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Je důvod, abychom vedli debatu, ale cílem není omezit svobodu internetu
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Do Budvaru netečou veřejné peníze. Nemá smysl, aby zveřejňoval smlouvy
Ministr zemědělství Marian Jurečka předloží vládě a poté poslancům novelu zákona o registru smluv. Podle návrhu nebude muset národní podnik Budějovický Budvar od července povinně zveřejňovat své smlouvy nad padesát tisíc korun, jak mu ukládá v listopadu přijatý zákon o registru smluv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Vláda byla informována dle skutečnosti
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková ve svém vystoupení v DVTV (26.1.2016) prohlásila, že předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj na jednání vlády „hovořil nepravdu“ a mylně informoval členy vlády ohledně charakteru podpory na obnovitelné zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČRo Plus – už zase štvavé vysílání z pražských Vinohrad
Na veřejnoprávních vlnách, konkrétně ve vysílání rozhlasové stanice Čro Plus, přibývá propagandistických metod. Tvrdí to mediální analytik Radim Hreha, který se podivuje nad tím, jak novinář Jiří Leschtina z Bakalovy pravdoláskařské stáje nálepkuje lidi, kteří podporují či jen chápou prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Zemanovy bonmoty, levicová radikalizace Strany zelených a vládní bod zlomu
Prezident Miloš Zeman dělá všechno proto, aby byl svým lidem milován. Na svých spanilých jízdách republikou nevynechá jedinou příležitost pro zisk obdivného potlesku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Holanďané ocenili Českou republiku jako nejlepší evropskou destinaci pro kempování 2016
Mimořádným úspěchem pro Českou republiku skončila anketa na nizozemském cestovatelském portálu Zoover. Holanďané ohodnotili české kempy natolik pozitivně, že se Česká republika stala top evropskou destinací pro kempování v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na Babiše dnes večer čeká Jílková. A s ní i rázná dáma z ODS
Ve sněmovně se o ní už prodiskutovaly desítky hodin. Dnes večer se bude o elektronické evidenci tržeb, ale také o kontrolním hlášení debatovat zhruba hodinu přímo na televizních obrazovkách, a to v pravidelném diskusním pořadu Máte slovo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tři sta tisíc fanoušků opery na ČT art
Kulturní program České televize nabídl v minulém týdnu divákům každý všední večer jednu operu. Počet lidí, kteří zhlédli tematický operní program Domingo Festival uváděný k výročí narození Plácida Dominga, tak překonal v úhrnu 300 tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Praha už není v exekuci kvůli sporu s EMS. Obvodní soud exekuci pozastavil
Praha už není v exekuci kvůli sporu s firmou eMoneyServices (EMS) ohledně problematického projektu opencard. Obvodní soud pro Prahu 1 ve středu rozhodnutí o exekuci pozastavil. Informaci, kterou první přinesl server aktuálně.cz, potvrdila ČTK primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Vedení města už dřív pochybení ve vztahu k EMS odmítlo. Primátorka na začátku týdne představila náhradu opencard – kartu Lítačka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Přerušit jednání o migraci je alarmující
Pro TOP 09 je téma migrace zásadní, přerušení bodu s názvem Informace Vlády České republiky o migrační krizi proto považuje za alarmující. Vláda ve sněmovně prokázala, že upřednostňuje projednávání marginálních norem před zásadními tématy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš zcela vážně: Všechno čtu. Napište mi
Ministr financí Andrej Babiš pokračuje ve své akci na podporu elektronické evidence tržeb, kterou je rozdávání dětských pokladniček. Babiš o tom informoval na svém facebookovém profilu s tím, že pro zájemce má připraveno dalších 1500 pokladniček. Na svém blogu na serveru iDnes.cz pak vysvětlil, proč je tak těžké uspořádat tendr na nového provozovatele mýtného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý muniční areál ve Vrběticích je oplocen, střežení převezmou Vojenské lesy a statky
Příslušníci Armády České republiky a pracovníci státního podniku Vojenské lesy a statky dokončili oplocení muničního areálu ve Vrběticích. Vojáci tak budou moci předat střežení areálu Divizi ostrahy a služeb státního podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Likviduje malé a střední podnikatele. Jsem zvědavý, koho potom budete zdaňovat
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman v únoru navštíví Slovensko, zaznělo v rozhovoru pro PL
Český prezident Miloš Zeman se chystá na Slovensko. V únoru se k našim sousedům vydá na neformální přátelskou návštěvu. Hlava státu to řekla v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Cesta se uskuteční ještě před slovenskými parlamentními volbami, které jsou vypsány na 5. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident příští rok navštíví Vietnam a Indii. Jsou to prý perspektivní trhy
Prezident Miloš Zeman chce ještě letos nebo příští rok znovu navštívit Rusko. Řekl to na dnešním setkání lídrů českého exportu. Zeman předpokládá, že po zrušení ekonomických sankcí vůči Rusku budou mít čeští podnikatelé v zemi dobrou pozici. Na příští rok plánuje prezident cestu do Vietnamu a Indie, obě země považuje za perspektivní trhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti odmítají likvidaci pouličního umění v Praze, předloženou zastupitelstvu
Novela vyhlášky hlavního města Prahy o provozování pouliční umělecké veřejné produkce fakticky likviduje pouliční umění v Praze. Piráti proto připravili vlastní alternativu této vyhlášky a předkládají ji zastupitelstvu jako protinávrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Exprezident USA Jimmy Carter: Povím vám příběh, jak Saudové veřejně zavraždili dívku a jejího přítele
39. prezident Spojených států amerických Jimmy Carter ve své nejnovější knize „Ženy, náboženství, násilí a moc“ vzpomíná. Chtělo by se říci, že na veselé příběhy z fungování jeho úřadu, ale tak to není. Ostatně obsah titulu napoví některé z kapitol: Násilí a válka, genocida děvčat, domácí násilí, znásilňování, otroctví…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Změnili jste příjmení? Pošleme vám novou průkazku sami
Víte, že jako klienti zdravotních pojišťoven máte oznamovací povinnost o změně osobních údajů jako je změna rodného čísla, jména, příjmení či adresy? Ale vy, kteří jste pojištěni u ZP 211, to máte jednodušší! Změnu jména a příjmení či adresy už nám nemusíte hlásit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Poplatky za technické normy vracíme do "normálního stavu"
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Jde o uzavřenou klec, v níž celý mýtní systém s ministerstvem je, a klíče má jen Kapsch
Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny dne 28. 1. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Komise vybírá ze dvou návrhů nových lesnických stejnokrojů
Po 20 letech chce státní podnik Lesy České republiky obměnit lesnické uniformy. Proto vyhlásil veřejnou zakázku na návrh nového stejnokroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lipno je přichystané na prázdninové hosty. Závodní trať si vyzkouší i Chalupa a Doktor
Velmi dobré lyžařské podmínky panují v těchto dnech ve Skiareálu Lipno. Na téměř jedenácti kilometrech sjezdovek je přes čtyřicet centimetrů sněhu a areál je tak připravený na víkendový nápor lyžařů. Přijedou také především děti, kterým začínají v příštím týdnu jarní prázdniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vinaři se pustili do nového zákona. Cílem je zlikvidovat vinotéky a oslabit malé vinaře, hřímali na konferenci ve slovácké metropoli
Vinaři ze Slovácka mají velký problém s novým vinařským zákonem, který před několika dny schválila vláda. Nelíbí se jim nejen způsob, jakým byla na vládu „propašována“ finální podoba návrhu zákona, ale také například to, jakým způsobem chce ministerstvo zemědělství omezit prodej sudového vína. Podle slováckých vinařů i majitelů vinoték bude schválení tohoto zákona znamenat nejen krach tisíců malých živnostníků, ale také výrazný pokles prodeje vína moravských vinařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Směnárenské služby na Letišti Václava Havla Praha nově poskytuje síť směnáren Interchange
Mezinárodní řetězec Interchange bude nově poskytovat směnárenské služby na Letišti Václava Havla Praha. Zatímco na druhém terminálu již nahradil dosavadního dodavatele, společnost Travelex, na prvním terminálu bude působit od 1. 6. 2016 vedle stávajícího poskytovatele, firmy Cash Point. Smlouva s Interchange bude platit do 30. listopadu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal k likvidaci tisíce zabavených kusů omamných látek
Břeclavské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) schválilo likvidaci celkem 1 873 kusů léků obsahujících omamné a psychotropní látky. Léky propadly státu na základě rozhodnutí Okresního soudu v Břeclavi ve věci zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman a Babiš touží rozkládat ČSSD a vadí jim Sobotka. Nikdo rozumný si nepřeje rozpad EU, říká analytik Jiří Sezemský
ROZHOVOR Výrok o nedemokratické možnosti, jak se zbavit premiéra, nepovažuje komentátor Svobodného fóra a mediální analytik Jiří Sezemský za běžný prezidentův bonmot. „Za tento lapsus by se měl Miloš Zeman omluvit, jako hlava státu by měl mít svoje veřejná vystoupení pod kontrolou,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Výhra v druhém kole boje za proplácení nemocenské
Senátní výbor jednomyslně schválil návrh zákona na navrácení prvních tří dnů „nemocenské“ zaměstnancům. Hlavním předkladatelem je opět místopředseda Senátu PČR Ing. Zdeněk Škromach, k jeho návrhu se však tentokrát připojilo dalších 29 senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Za 10 let odemkla 382 třináctých komnat. Nyní Česká televize nabídne speciál
Dokumentární cyklus 13. komnata vysílá Česká televize už deset let. Ve speciální sérii pořadů se nyní tvůrci vrátí k osobnostem, které se o své příběhy už podělily, ale prošly od té doby dalšími životními zvraty. V nových dílech se tak od 29. ledna opět objeví například Tereza Pergnerová, Naďa Urbánková, Michal Viewegh nebo Radek Jaroš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oberreiter (SPO): Politik musí umět být razantní, ale nejen to
Blog se zabývá kriterii kladenými na politika ve srovnání s neschopností vlády postavit se před národ a otevřeně sdělit, jak ho bude v případě potřeby bránit v souvislosti s veletokem Afričanů mířících do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pane prezidente Zemane, všimli si vás Arabové. Vědí o vás...
Výrok prezidenta Zemana o „odstranění premiéra Sobotky za použití kalašnikovu“ se šíří za hranice České republiky. Vedle jiných si ho povšimla i arabská televizní stanice Al-Džazíra, která především zdůraznila, že prezidenta za jeho výrok „roznesli na kopytech“ politici napříč politickým spektrem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Členové vlády jednali o naplňování Akčního plánu pro rozvoj digitálního trhu
Premiér Bohuslav Sobotka svolal ve středu 27. ledna 2016 na Úřad vlády jednání na téma digitalizace státní správy a plnění Akčního plánu pro rozvoj digitálního trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Máte radost, když se o vás stát stará? Tak si přečtěte toto a děkujte uprchlíkům, naznačuje ekonom
Profesor ekonomie a veřejných financí na mnichovské univerzitě Hans-Werner Sinn tvrdí, že je v důsledku masivního přílivu migrantů vážně ohroženo fungování sociálního státu. Zásadní chybou je z jeho pohledu skutečnost, že mají přistěhovalci od začátku přístup k sociálním benefitům jako původní obyvatelstvo dané země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Je to velká tragédie, když zemře mladý člověk při velmi těžké důlní práci
Vyjádření poslance Ladislava Velebného k tragédii v karvinském dole
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČD: Blansko, Svitavsko, Ústeckoorlicko i Přelouč obslouží moderní rychlíkové soupravy InterPanter
Ve středu 27. ledna 2016 vyjela na rychlíkovou linku mezi Brnem, Českou Třebovou a Prahou první nová jednotka InterPanter. Cestujícím nabízí komfort srovnatelný s vlaky vyšší kvality včetně klimatizace nebo WiFi připojení k internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Co nevíte o Německu a Merkelové. Mluvčí Pegidy hovoří i o kálení a masturbování muslimů do bazénů
ROZHOVOR Z některých regionů Německa jsou už dnes chalífáty. Jestliže Evropa přežije, bude rozdělená. Visegrádské země půjdou možná i s částí Německa vlastní cestou a nedivím se. Takhle negativně smýšlí mluvčí německého hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Evropy (Pegida) Tatjana Festerling. Dále hovoří i o kancléřce Angele Merkelové či úpadkovém chování migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká inspekce životního prostředí zná kuriózní skrýše pašeráků
Uspaný tygr, krajty pod nohavicemi, kolibříci ve slipech, kočkodan ovázaný izolepou. Nosorožčí kly ukryté v cívkách, kožešiny sněžných levhartů mezi lahvemi vodky. Inspektoři z oddělení CITES České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří dohlížejí na obchod s ohroženými druhy zvířat a rostlin viděli a zažili mnohé. Jejich akce vyvolávají zájem i ocenění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Nová výstava na Zámku Žďár nad Sázavou mapuje pronásledování římskokatolické církve v Československu
Zámek Žďár nad Sázavou ve spolupráci s Ústavem pro studium totalitních režimů a Archivem Kanceláře prezidenta republiky představí svým návštěvníkům novou výstavu pod názvem „Diktatura versus naděje“, která mapuje pronásledování římskokatolické církve v Československu 1948–1989. Výstava bude přístupna veřejnosti od 1. února do 15. března 2016 v prostorách Muzea nové generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Syřan v Německu: Chápu ty, co se nás bojí. Ale ne všichni z nás přicházejí jen sedět a jíst
Příběh třiadvacetiletého Kamala z malého města Talas v Sýrii přináší server Blesk.cz. Do Evropy přišel proto, aby dostudoval matematiku. „V Sýrii jsem měl se studiem problém, protože jsem tam dvakrát skončil ve vězení,“ podotkl členům projektu Příběhuprchlíků.cz v Drážďanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Janeček (Patrioti): Jaké divadlo se chystá, když Schapiro napíše scénář?
Skutečně netuším, co mají velvyslanci vést v cizí zemi boj proti korupci!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zastřelení Zemana, zabití jeho poradce. Z toho, co napsal Jan Rejžek, na Hradě prasknou počítače
Podle filmového a hudebního kritika Jana Rejžka překročil prezidentův výrok ohledně premiéra Bohuslava Sobotky a kalašnikovu všechny myslitelné meze. Uvedl to ve svém pravidelném sloupku v Lidových novinách, kde vytáhl z rukávu několik podobných bonmotů na adresu zbytku hradního osazenstva. „Co s tím, když hodlám třeba nedemokraticky zastřelit Zemana kalašnikovem?“ dodal na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci se sejdou z podnětu části opozice kvůli vybírání mýtného
Poslanci se dnes sejdou kvůli mýtnému systému. Mimořádnou schůzi podnítily opoziční kluby ODS a TOP 09 a Starostů, které vyčítají vládě nečinnost ohledně soutěže na nového provozovatele vybírání mýta. V případě, že sněmovna neschválí její program, se však mimořádná schůze neuskuteční. I tak se ale otevře prostor pro debatu, byť omezený. Potom by měla pokračovat řádná schůze, na jejímž programu jsou pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Marek Benda hovořil na ČT o Babišově korupci. A Ištvan vždycky jen spustí humbuk, a tím to skončí
Českým občanům se zdá, že korupce v zemi ubylo. Místopředseda ODS Marek Benda se domnívá, že za to můžeme poděkovat expremiérovi Petru Nečasovi. Právě za něj se stalo, že k odstoupení ministra z funkce stačil jen stín podezření. Dnešní ministr financí Andrej Babiš bohužel neuplatňuje stejnou přísnost na své kolegy. Poslanec ODS si rýpnul také do olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana. Dělá prý jen humbuk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová a komisařka Creţu: Kohezní politika tvoří pojítko mezi všemi státy Evropské unie
V Praze se 26. ledna na pozvání ministryně Karly Šlechtové setkala eurokomisařka Corina Creţu se zástupci zemí Visegrádské skupiny (České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska) v rozšířeném složení o delegace Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska a za účasti zástupců Evropského parlamentu a předsedy evropského Výboru regionů. Společné prohlášení, na kterém se při jednání dohodli, slaďuje přístup zemí Visegradské skupiny k budoucnosti kohezní politiky jakožto základní investiční politiky Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Politik je jako herec - oba mají rádi plné sály. To se splnilo
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Jihomoravského kraje 27. ledna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nejnovější průzkum: Babišovo hnutí se po prosincovém poklesu opět vrátilo před sociální demokracii
Lednové volby do sněmovny by podle Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) po prosincovém poklesu opět vyhrálo hnutí ANO, ČSSD odsunulo na druhou příčku. Poměrně výrazně posílila i třetí KSČM, naopak TOP 09 se dál propadla za ODS. Poslanecká křesla by si udržela také KDU-ČSL. Vyplývá to z výsledků průzkumu, které dnes CVVM poskytlo ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policie prověřuje Ransdorfovo úmrtí. Bude i soudní pitva
Okolnosti úmrtí europoslance Miloslava Ransdorfa (KSČM) prověřuje policie. ČTK to dnes řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Ransdorfova asistentka Helena Suchá ČTK sdělila, že se uskuteční soudní pitva. Dlouholetý politik zemřel náhle v pátek ve věku 62 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Vyjednejme si v EU výjimky jako Velká Británie
Europoslanec Petr Mach (Svobodní) vyzývá premiéra Sobotku, aby vyjednal pro Českou republiku výjimku z povinnosti přijmout euro a výjimku z imigrační a azylové politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pětiletý rozjezd FNUSA-ICRC financovaný z OP VaVpI byl úspěšně završen
Pětiletou rozjezdovou fázi, financovanou z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI), završilo na konci loňského roku Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Levnější lyžování s voucherem ČD Yetti ve skiareálech Lipno a Kubova Huť
I v letošní lyžařské sezóně mají cestující Českých drah možnost využít zvýhodněného nákupu skipasu ve dvou šumavských areálech: Skiareálu Lipno a ve Skiareálu Kubova Huť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Výstava v Národním technickém muzeu je věnována Libeňskému mostu
Komorní expozice představuje dobové materiály z doby vzniku mostu: jeho sádrový model, plány a kresby z pozůstalosti architekta Pavla Janáka i dobové fotografie ze stavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist