Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

My jsme zvyklí pracovat, oni ležet u koz. Stanislav Huml promlouvá o stupiditě Merkelové, strachu policistů a hrozbě, které si doposud nikdo nevšiml
ROZHOVOR Podle poslance Stanislava Humla byla německá policie pod politickým tlakem a teprve počet „hostů madame Merkel“ si vynutil zveřejnění jejich deliktů. Pokud jde o integraci imigrantů, ve statisícových počtech jde podle Humla o utopii, či spíše stupiditu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jaromír Štětina líčí, jak dával rozhovor ruské televizi. Bylo to prý velmi zajímavé
Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) na sociální síti Facebook popsal střet dvou světů. Světa západního a ruského. O tom, jak moc jsou tyto světy rozdílné se přesvědčil, když poskytl interview jedné ruské státní televizi. Sdělil prý redaktorovi, že ruskou imperiální říši čeká rozpad, čímž redaktora notně vyvedl z míry. Došlo však i na právo bránit se se zbraní v ruce či na „korektnost“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Merkelová ohromila ohledně uprchlíků. Až jim doma skončí válka, pomažou prý rychle zpátky
Německá kancléřka Angela Merkelová na zasedání vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU-CSU) v Meklenbursku-Severním Pomořansku spolustraníky ujišťovala, že migranti v Německu rozhodně nezůstanou na věky. Až se zklidní situace na Blízkém východě, budou muset vyrazit urychleně domů. Jedno jim ale zůstane, vědomosti, které nabyli v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Komunisté vybírali lídry do krajských voleb
Středočeskou kandidátku KSČM vede do letošních krajských voleb současný radní pro kulturu středočeského hejtmanství Zdeněk Štefek. Náměstek hejtmana pro oblast finanční kontroly Pavel Jetenský, který kandidátku před čtyřmi roky vedl, klesl na 24. místo. Kandidátku včetně lídra dnes schválila krajská konference středočeské KSČM, řekla ČTK krajská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr obrany navštíví 13. dělostřelecký pluk Jince
V pondělí 1. února 2016 navštíví ministr obrany Martin Stropnický v doprovodu 1. zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálporučíka Jiřího Balouna 13. dělostřelecký pluk v Jincích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák navštívil studenty, kteří učí domkaře správně topit
Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák navštívil studenty Slezského gymnázia v Opavě, kteří se už několik let věnují unikátnímu projektu Emise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Konvička sepsal prognózu vývoje v Německu, respektive na území dnešního Německa. Je to nadsázka, ale ne zase tak velká
Předseda Bloku proti Islámu Martin Konvička ukazuje českým čtenářům dva obrazy Německa. Jedno Německo je odpovědné a myslící. Druhé Německo je moralizující, ale plné studu, studu za vlastní němectví. Pokud se nic nezmění, tak se tato dvě Německa oddělí a to západní nakonec zanikne v mase muslimů. Voliči Angely Merkelové a vyznavači "sluníčkářství" na sebe budou možná hrdí, protože konečně zmizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Táňu Fischerovou už opravdu mrazí: Prezident vystupuje s nejhoršími extremisty a pak doporučuje kalašnikov. Civilizovaný svět na nás jen šokovaně zírá
ROZHOVOR Známá herečka, občanská aktivistka a politička Táňa Fischerová nebere slovní nadsázku Miloše Zemana o nedemokratické cestě pomocí kalašnikova na lehkou váhu. Považuje dokonce tento bonmot za nebezpečný. Domnívá se, že prezident tím překračuje naprosto všechny hranice a vytváří tak Česku v zahraničí velmi špatnou pověst nekulturní země. Připouští ale, že i díky těmto výrokům mu stoupá popularita a může tak příští prezidentské volby znovu vyhrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil se podíval na "kauzu kalašnikov" trochu jinak. Zeman měl prý stoprocentní pravdu
Poslední kontroverzní výrok Miloše Zemana, který pronesl na setkání s občany jihomoravského Tišnova, vzbudil opět veřejnou diskusi. Politolog Zdeněk Zbořil se na prezidentova slova podíval z poněkud jiného úhlu, než bylo v dosavadní veřejné debatě obvyklé. Zbořilův komentář zveřejnil server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Merkel raus. Už čtyřicet procent Němců by svou kancléřku rádo vidělo rezignovat
Podpora německé kancléřky Angely Merkelové stále klesá. Ukázal to průzkum pro německý magazín Focus. Dvě pětiny Němců si přejí, aby politička odešla z nejsilnějšího politického postu v zemi. O pět procent lidí víc si to ale nepřeje. Nevěří totiž, že by uprchlickou krizi dokázal někdo vyřešit lépe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Podle odborů může být čínský dovoz pro české ocelářství likvidační
Pokud Evropská unie od začátku příštího roku změní status Číny na tržní ekonomiku, může to být pro české ocelářství likvidační. Po dnešním jednání s ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD) to uvedl předseda odborového svazu KOVO Jaroslav Souček. Podle ministra je možným řešením zachování takzvaných antidumpingových cel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Identitu Hnutí PRO!kraj se opakovaně pokouší někdo zcizit
Identitu Hnutí PRO!kraj, které je výraznou opozicí vládě v Ústeckém kraji, se opět pokouší někdo zcizit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Česká armáda by mohla do Mali vyslat zdravotnickou jednotku
Již podruhé zavítal za českými vojáky do Mali ministr obrany Martin Stropnický. Ti mají nyní v zemi na starosti ochranu velitelství výcvikové mise Evropské unie (EUTM) a částečně i výcvik Malijců. Od začátku roku jsou na severu afrického státu také první příslušníci českých speciálních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Prodejci na závodech v Novém Městě na Moravě nebodovali
Závody Světového poháru v lyžování v Novém Městě na Moravě byly pro jihočeské inspektory ČOI důvodem k mimořádné kontrolní akci. Zaměřili se na prodejce a poskytovatele služeb, kteří samozřejmě na této významné soutěži s mezinárodní účastí nechyběli. Inspektoři kontrolovali zejména poctivost prodeje a dodržování informačních povinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Poslanci posunuli zákon o zadávání veřejných zakázek opět kupředu
Na jednání Poslanecké sněmovny ČR se tento týden projednával nový zákon o zadávání veřejných zakázek. Klíčový zákon prošel druhým čtením. Česká republika je zase o krok blíže k přehlednějšímu prostředí pro zadavatele a k bezproblémovému čerpání evropský dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bloomberg bude kandidovat na prezidenta USA?
Zdá se, že tajenka amerických prezidentských voleb může nabrat nečekaný směr řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Žertovný kvíz prokremelské televize: Kdo je autorem výroku? Za A Miloš Zeman, za B Donald Trump
Na podobnost ve vyjadřování českého prezidenta Miloše Zemana a uchazeče o republikánskou nominaci na prezidenta USA Donalda Trumpa upozornila ruská televize RT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Podnikatelé řadu let jasně požadují euro, ale politici nejsou schopni konkrétních kroků
Firmy v České republice dlouhodobě požadují euro, vzhledem k výraznému exportnímu zaměření naší ekonomiky na trh zemí eurozóny vidí podnikatelé v přijetí společné měny značné přínosy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Legionáři a operace vojsk v zahraničí během první světové války si zfilmování zaslouží
Svůj záměr natočit film věnovaný působení českých legií v Rusku představil na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně režisér Petr Nikolaev. Osobně by si přál, aby film, nad kterým převzali záštitu předseda a místopředseda Sněmovny Jan Hamáček a Petr Gazdík, přišel do kin na konci roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Není problém vyhlásit další vlnu kotlíkových dotací i o půl roku dříve. 15 nejčastějších dotazů na ministerstvo
Kotlíkové dotace pod taktovkou Ministerstva životního prostředí jsou v plném proudu. Příjem žádostí odstartoval už v 10 krajích a ve všech je o dotace obrovský zájem. V Královéhradeckém i Zlínském kraji už 1. kolo dotací zájemci vyčerpali. Lidé se v souvislosti s kotlíkovými dotacemi Ministerstva životního prostředí nejčastěji ptají na tzv. mikroenergetická opatření, na způsob proplácení dotace, přehled doporučených výrobků či zda mohou vyměnit stará kamna nebo zdroj na elektřinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Žádám zveřejnění platu, protože "každá moc korumpuje, i ta demokratická"
Zastupitel Městské části Praha 5 interpeluje členy rady ve věci Zveřejnění výše platu vedoucích odborů a tajemníka Úřadu MČ Praha 5:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V centru Prahy vyjádřili Palestinci solidaritu se soukmenovci
K vyjádření solidarity s Palestinci, kteří žijí v Izraeli na území historické Palestiny, se dnes sešly tři desítky lidí v centru Prahy pod sochou sv. Václava na Václavském náměstí. Akci uspořádalo při příležitosti dnešního Mezinárodního dne na podporu Palestinců v jejich vlasti Palestinské národní osvobozenecké hnutí s Palestinským klubem a velvyslanectvím Státu Palestina v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bakala prý horníkům žádné byty závazně neslíbil. Neuvěřitelné rozhlasové sólo jeho manželky Michaely. Došlo i na peníze pro politické strany a neslušného Zemana
O svých filantropických aktivitách, o tom, jak se jí poslouchá, když je její manžel označován za gaunera i o tom, jestli ještě bude její rodina podporovat české politiky, mluvila ve vysílání Českého rozhlasu manželka miliardáře Zdeňka Bakaly, Michaela Bakala, rozená Maláčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česká národní banka zveřejnila aktuální bankovní statistiku včetně komentáře
Bilanční suma bankovního sektoru ČR činila na konci prosince 5 549 mld. Kč. Dominantní položkou aktivní strany bilance jsou úvěry poskytnuté rezidentům. Jejich objem dosáhl 3 417 mld. Kč. Objem vkladů rezidentů, jež tvoří nejvýznamnější položku pasiv bankovního sektoru, činil 3 484 mld. Kč
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Není pro nás problém vyhlásit další vlnu kotlíkových dotací třeba i o půl roku dříve. 15 nejčastějších dotazů na ministerstvo
Kotlíkové dotace pod taktovkou Ministerstva životního prostředí jsou v plném proudu. Příjem žádostí odstartoval už v 10 krajích a ve všech je o dotace obrovský zájem. V Královéhradeckém i Zlínském kraji už 1. kolo dotací zájemci vyčerpali. Lidé se v souvislosti s kotlíkovými dotacemi Ministerstva životního prostředí nejčastěji ptají na tzv. mikroenergetická opatření, na způsob proplácení dotace, přehled doporučených výrobků či zda mohou vyměnit stará kamna nebo zdroj na elektřinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vyšší důstojníci zakončili přípravu na působení v obtížně předvídatelném prostředí současného světa
Bezpečnostní a obranná studia či teorie řízení a obranné plánování tvořily součást náplně prezenčního kurzu, který dnes převzetím osvědčení úspěšně zakončilo 23 vyšších důstojníků nejrůznějších složek Armády ČR. Kurz, jehož obsah a forma prošly v loňském akademickém roce zásadní proměnou, probíhal v rámci programu celoživotního vzdělávání v Centru bezpečnostních a vojenskostrategických studií, které je součástí Univerzity obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Opět z Německa, tentokrát Düsseldorf: Dva migranti měli znásilnit dvanáctiletou, svědkovi hrozili podříznutím
Server britského deníku Daily Mail přinesl znepokojivé zprávy z německého Düsseldorfu. Dva mladiství migranti byli zadrženi za sexuální útok na dvanáctiletou dívku. Šestiletému svědkovi později vyhrožovali, že ho zabíjí, pokud něco prozradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Více lidí se zdravotním postižením bude žít plnohodnotnější život
Sněmovna v prvním čtení podpořila zvýšení příspěvku na péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Táhni, čokoládový zrádče. Ukrajinskému prezidentovi lidé napadli firemní prodejnu
Město Lvov je považováno za kulturní a hospodářské centrum západní Ukrajiny. Té části Ukrajiny, která je podle všeho motorem pohánějícím zemi k EU a Západu. Dalo by se proto předpokládat, že se tu bude popularitě těšit i prozápadní prezident Petro Porošenko. Tamní hlava státu se však přesvědčila, že to neplatí absolutně. Ve Lvově totiž došlo k útoku na jeho obchod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Syrská opozice dorazí na mírové rozhovory do Ženevy
OSN svolala do švýcarské Ženevy jednání o řešení krize v Sýrii. Jednání běží od pátku, ale prozatím je důležitým účastníkem jen vláda prezidenta Bašára Asada, před nímž podle vlastních slov mnoho Syřanů prchá ze země. Na cestu už se ale vydali i představitelé syrské opozice. S odvoláním na agenturu Reuters o tom informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Herold (ODS): Vaše žena nevystudovala, pane místostarosto. Jde o prachsprostý podvod. Odejděte!
Zastupitel Městské části Praha 5 za ODS interpeluje místostarostu Lukáše Budína (SZ) ve věci jeho manželky, která údajně neoprávněně užívá titul Ing. a rezignovala na zastupitelský mandát i členství ve Straně zelených:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Daněk (BPP): Jak předběhnout Sobotku...
Populistický tah, který jen dále rozděluje společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V únoru bude zahájen provoz mamodiagnostického centra v Bílině
Od 2. února 2016 mohou obyvatelé Bíliny využít screeningového mamografického vyšetření prsu v Hornické nemocnici s poliklinikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman už ví, kdy oznámí, zda bude znovu kandidovat
Prezident Miloš Zeman se znovu vyjádřil k uprchlické krizi. Zatímco mnozí evropští politici v čele s šéfkou francouzské Národní fronty pohřbívají Evropskou unii, nejvyšší politický představitel České republiky má za to, že je EU velmi životaschopná. Představuje zásadní projekt, jen ji teď řídí neschopní lidé. To by se však mohlo změnit. Dnes se totiž EU stará spíše o rozměry pozadí traktoristů, než o uprchlickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co ten Sobotka za ty dva roky vlastně udělal? Vláda má pololetí, zde jí vystavujeme vysvědčení
POLITOLOGOVÉ Polovina funkčního období pryč a Sobotkova vláda za dva roky ještě nic zásadního nepředvedla, shodují se politolog Jan Kubáček i ekonomka Markéta Šichtařová. „Dokázala jen zbořit to, co postavila minulá vláda – druhý pilíř penzijní reformy i zdravotnické poplatky, ale nemohu si vzpomenout na nic zásadního, co udělala nového nebo dokonce objevného,“ řekla ParlamentnímListům.cz ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tajemno kolem odchodu pražské státní zástupkyně. MF DNES spekuluje o sporných kauzách Janouška a Opencard
Šéfka pražského městského státního zastupitelství Jana Hercegová opouští svou funkci. Podle vlastních slov se k tomu rozhodla z osobních důvodů a věří, že tím umožní posunout pražské státní zastupitelství kupředu. Její krok ocenili pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Sobotní MF Dnes však přináší trochu jiný pohled na celou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé mohou posedávat, kde chtějí, vzkazuje Šabatová. Města, která jim to neumožní, žene k Ústavnímu soudu
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová žádá Ústavní soud o zrušení některých částí vyhlášek severočeských měst Litvínova a Varnsdorfu, které lidem zakazují sedět venku na zídkách či schodech. Uvedl to dnes server iDnes.cz. Podobných vyhlášek v posledních letech stále přibývá, podle ombudsmanky porušují svobodu pohybu a jsou protiústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Počet firem, které se chystají hromadně propouštět, v prosinci klesl
V prosinci 2015 nahlásilo hromadné propouštění celkem 8 zaměstnavatelů. Tento krok se dotkne 229 jejich zaměstnanců. Nejvíce zaměstnavatelů, kteří nahlásili hromadné propouštění, působí v Královehradeckém, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. Nejvíce lidí, které firmy v nadcházejících měsících propustí, pracuje na Plzeňsku a na severu Moravy. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR (ÚP ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Evropští liberálové vítali imigranty, že nám zachrání ekonomiku. Ale teď už prý také obracejí. Toto k tomu říká Pavel Telička
Není to tak dávno, co členové liberální frakce v Evropském parlamentu ALDE hlásali, že přicházející migranti představují ekonomickou šanci pro celou Unii. Teď se jejich názor pomalu mění. A podle informací sobotních Lidových novin na tom mají velký podíl dva europoslanci zvolení za ANO Petr Ježek a Pavel Telička. Hranice EU mají podle představ frakce ALDE chránit mimo jiné i tisíce úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Turecko si řeklo o další miliardy na syrské běžence. Jinak se prý Evropa nebude stačit divit
Turecko přitvrzuje. Pokud chce EU skutečně pomoci s uprchlickou krizí, měla by podle Ankary sáhnout podstatně hlouběji do své pokladnice. Místo tří miliard eur teď Turecko požaduje miliard pět, v přepočtu jde asi o 135 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Blok proti islámu: Ve Zlínské restauraci Vlžan byla bomba
Dne 29. 1. 2016 měl předseda Bloku proti islámu Martin Konvička v restauraci Vlžan přednášku na téma „Islám a lidská přirozenost“. Sál byl nad očekávání naplněn k prasknutí a zájemci o přednášku stáli i v přísálí. Zájem byl obrovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Neziskový sektor by měl mít svoji centrálu
Jihomoravský kraj finančně podpoří Asociaci nestátních neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 09:35, zobrazit podobné
K poskytovatelům sociálních služeb na jižní Moravě míří 755 milionů korun
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 28. ledna 2016 schválilo rozdělení dotací ve výši 755 milionů korun pro poskytovatele sociálních služeb v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Írán - naděje na lepší život nebo oddechový čas
Írán zaujímá strategickou polohu na rozhraní Blízkého východu a střední Asie. Se svými více než 75 milióny obyvatel a velkým územím, je silným hráčem v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vypadá trochu jako Matěj Hollan, vede největší neziskovku na vítání uprchlíků, a teď se chystá expandovat i do ČR. Přes noviny nám proto posílá ostré kázání
Německo dokáže pojmout mnoho uprchlíků. Celá Evropa to dokáže. A musí to dokázat, když celé léta stavěla svůj blahobyt na vykořisťování Afričanů. Je naší povinností podat jim pomocnou ruku. A to i přes odpor části evropské společnosti a části politiků. Ti zadělávají na další humanitární katastrofu. Takto se na uprchlickou krizi dívá jeden ze zakladatelů iniciativy Refugees Welcome, která prý začne brzy působit i v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dohánění západní Evropy? Na to zapomeňte. Ekonom rozebral, proč se nemůžeme pohnout z místa
ROZHOVOR Obavy o rychlý návrat bankovní krize z roku 2008 Jan Bureš, hlavní ekonom Ery Poštovní spořitelny, určitě nesdílí. Říká, že i Německo by mohlo být v letošním roce, přes všechny problémy s migrační krizí, v poměrně dobré finanční kondici. Podporuje u nás i rozumný růst minimální mzdy. Od intenzivnějších kontaktů s Čínou neočekává žádné zázraky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Babišových novinách oslavují nápad na zlevnění piva. Zase prý budeme spolu vysedávat v hospodě jako za Hrabala...
Komentátor Zbyněk Petráček hodnotí v sobotních Lidových novinách Babišův nápad na zlevnění piva. Je to sice nápad populistický, ale bude prý zajímavé sledovat, jestli levnější pivo zafunguje jako společenský tmel a společenský život se z Facebooku vrátí zpět do hospod. Stejně jako za socialismu, kde nad pivem seděl dělník vedle intelektuála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Velký počet žádostí ukazuje důležitou roli MMR v ČR
Ministerstvo pro místní rozvoj v průběhu listopadu minulého roku vyhlásilo výzvy z národních programů v oblasti podpory bydlení, obnovy a rozvoje venkova, cestovního ruchu a podpory na pořízení územních plánů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Výcvik maliských vojáků se komplikuje. Prý kvůli jejich mentalitě
Při výcviku maliských vojáků se čeští instruktoři potýkají především s odlišnou mentalitou Malijců. Oproti vojenským kurzům v Česku musí pro maliské kolegy vymýšlet výuku především ve stylu "škola hrou". Novinářům to ve čtvrtek, kdy české vojáky v Mali navštívil ministr obrany Martin Stropnický, řekl Alexandr Martynov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šesták (HOPB): Prezident Zeman zapomněl na své závazky
Miloš Zeman ve svém inauguračním projevu v březnu 2013 mimo jiné prohlásil, že chce být prezidentem všech občanů. Chtěl být také hlasem „dolních deseti milionů“ Čechů. Chtěl přispět k uklidnění a stabilizaci politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
„Je to čirý populismus!“ rozohnil se Kalousek v televizi nad Babišovým návrhem zlevnit pivo. „Jen vyměnil koblihu za pivo,“ přidal se Urban
O nejnovějším návrhu ministra financí Andreje Babiše snížit DPH u sudového piva, který se nesetkal s kladnou reakcí ani z koaličních stran, diskutovali v České televizi Milan Urban (ČSSD), Ivan Pilný (ANO) a Miroslav Kalousek (TOP 09). Dotkli se také připravovaného zákonu o elektronické evidenci tržeb, který předseda TOP 09 Miroslav Kalousek ostře kritizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pavlína Filipovská ke kauze „Zemanův kalašnikov“: Hulvátština na entou. Jak Zemanovi ta jeho palice funguje? Jo, Václav Havel, s tím byla lidská legrace...
„Od Miloše Zemana to byl další blbej fór. Už mu asi dochází munice v tomto žánru, a proto ty jeho další ‚bonmoty‘ zřejmě budou čím dál nevkusnější. Třeba se časem dočkáme i nějakých lascivit,“ říká herečka, moderátorka a zpěvačka Pavlína Filipovská na konto Zemanova vyjádření „o nedemokratické cestě a ta se jmenuje kalašnikov“. V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale Filipovská zamyslela i nad konáním jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Věřili jsme, že Unie sníží korupci. Komise je odtržená od toho, co si myslí lidé. Falešný sen se totálně rozpadá
Příspěvek na lednovém plenárním zasedání europarlamentu ve Štrasburku v rámci jednominutových projevů k důležitým politickým otázkám:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mrtvý komunista, dobrý komunista, napsal kulturní šéf Respektu po smrti Ransdorfa. Teď se kaje a vysvětluje, jak to vzniklo
Vedoucí kulturní rubriky Respektu Jan H. Vitvar se jal vysvětlovat, co stálo v pozadí jeho poznámky zveřejněné na sociální síti Twitter po smrti komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa: Mrtvý komunista, dobrý komunista. Ačkoli prý osobně klade rovnítko mezi komunisty a nacisty, uznává, že byl jeho výrok zkratkovitý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Každého obžalovaného bychom měli považovat za nevinného
Příspěvek do rozpravy na lednovém plenárním zasedání europarlamentu ve Štrasburku, k bodu "16. Presumpce neviny a právo být přítomen při trestním řízení před soudem":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Chemici se specialisty Státního ústavu radiační ochrany společně monitorovali radiaci z vrtulníku
314. centrum výstrahy proti zbraním hromadného ničení v Hostivici je jediným armádním zařízením, které působí ve prospěch celostátní Radiační monitorovací sítě (RMS) České republiky. Vojenští specialisté tohoto centra se ve středu 27. ledna společně s odborníky Státního ústavu radiační ochrany zdokonalovali v leteckém monitorování radiační situace na našem území. Výcvik ve vzdušeném radiačním průzkumu absolvují vojáci čtyřikrát ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pozor na Rusko a držme se Německa. Jiří Pehe varuje před vládou pevné ruky, i když je dnes tak populární
Střední Evropa má problém, neboť má ve svých základech zabudovaný příklon k vládám pevné ruky. Pokud s tím chceme něco udělat, měli bychom se podle politologa Jiřího Pehe inspirovat v Německu. A měli bychom si dát pozor před Ruskem. Vladimir Putin totiž uprchlickou krizi využívá jako zbraň hromadného ničení. A před touto zbraní nás neochrání ani sebevyšší zeď, kterou by zřejmě rádi vystavěli prezident Miloš Zeman nebo ministr Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a Česká hlava podepsaly memorandum o spolupráci
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) podepsal 29. ledna 2016 se společností Česká hlava Memorandum o spolupráci. Dokument podepsala generální ředitelka Dagmar Kuchtová jednatel společnosti Česká hlava Václav Marek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Homola (BPP): Poslal jsem dopis a radní zrušili výběrové řízení...
Tomáš Homola, člen zastupitelstva Městské části Prahy 5 (předseda politického klubu Demokraté JK, bez politické příslušnosti), interpeluje místostarostu Jana Smetanu ve věci záměru jmenování MUDr. Miroslava Doležala (ČSSD) do funkce ředitele příspěvkové organizace CSOP Praha 5:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Náměstci Landovský a Koštoval jednali s polskými protějšky o obranné spolupráci
Tento týden se v Praze uskutečnilo jednání náměstků ministra obrany Jakuba Landovského a Daniela Koštovala s novými představiteli polského ministerstva národní obrany - státním tajemníkem Bartoszem Kownackim a náměstkem ministra Tomaszem Szatkowskim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): DPH je nemravná celá. Zrušme ji! Stát na ní jen parazituje
Daň z přidané hlíny - pojem z pohádky o bambitce ironizuje DPH (ať vědomě nebo nevědomě) snad nejlépe. A je úplně jedno, zda se připočítává k pivu, plenkám nebo jakékoli službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bandy běženců celé dny a noci profesionálně loupí. A nedá se s tím nic dělat. Zoufalý německý policista promluvil úplně o všem
Bandy mladých mužů ze severoafrických států  pořádají loupežné nájezdy v německých vlacích. A policie pouze zoufale přihlíží. Když si cizince zaeviduje do systému, musí ho pustit, a ten se často vrací rovnou „do akce“. Německé bezpečnostní sbory se snaží situaci řešit seč mohou, ale někdy se prý již propadají do beznaděje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Českých Budějovicích je s nemocničním pachem konec. Teď je tu cítit vanilka či růže
Návštěvníci či pacienti českobudějovické nemocnice už neucítí typický nemocniční pach, který je ve zdravotnických zařízeních způsobován zejména používáním desinfekčních prostředků. Některá oddělení, na nichž to dovolují podmínky, se totiž nově provoněla. V pokojích i společných prostorách je tak cítit například vanilka, jasmín nebo růže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Sankce ještě nikdy ničemu nepomohly
Projev prezidenta republiky při „Setkání lídrů českého exportu 2016“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Winter Survival 2016: Potřetí v řadě zvítězili vojáci z hranické brigády
Ve čtvrtek 28. ledna odpoledne je v Jeseníkách po všem. Čtyři dny tvrdého soupeření s nástrahami přírody, náročnými úkoly a se sebou samým mají účastníci armádního závodu Winter Survival 2016 za sebou. Po finálové etapě přední pozice na mistrovství obsazují české týmy, které následně oceňuje náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jurečka a Babiš se střetli nad změnami daní u piva
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) odmítl kritiku lidoveckého ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten na svém facebookovém profilu upozornil na to, že Babiš byl ještě před rokem proti snížení spotřební daně na pivo. A přitom ve čtvrtek navrhl snížit DPH u sudového piva na pouhých deset procent. Podle Babiše ale Jurečka jeho návrh nepochopil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Opět z Německa, tentokrát Düsseldorf: Dva migranti znásilnili dvanáctiletou, svědkovi hrozili podžíznutím
Server britského deníku Daily Mail přinesl znepokojivé zprávy z německého Düsseldorfu. Dva mladiství migranti byli zadrženi za sexuální útok na dvanáctiletou dívku. Šestiletému svědkovi později vyhrožovali, že ho zabíjí, pokud něco prozradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pánbůh s námi a zlý pryč, úpí Petr Žantovský nad ČT. Zejména moderátorům Událostí, komentářů se tento týden mimořádně dařilo...
TÝDEN V MÉDIÍCH V domácích sdělovacích prostředcích poutal v uplynulém týdnu největší pozornost výrok prezidenta Miloše Zemana z jednoho mítinku. Velice dotčeně zareagoval premiér Bohuslav Sobotka, a tak mu mediální analytik Petr Žantovský připomíná jeho neomalenost, kdy se posmíval kandidátům pro přímou prezidentskou volbu kvůli věku a nazval je partičkou mocichtivých sedmdesátníků deroucích se na Hrad, u nichž hrozí, že jim při debatách vypadne z pusy protéza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Uniklé odpolechy Hiillary Clintonové jsou čím dál větší skandál. Už došlo i na tajné skutečnosti
Demokratická kandidátka na prezidentku USA Hillary Clintonová má další problém. Vyšlo najevo, že v pozici ministryně zahraničí posílala soukromým e-mailem i zprávy, které byly později označeny za tajné. Zákon sice nic takového nezakazuje, ale Clintonová byla nejednou nařčena, že tímto svým neuváženým postupem ohrozila národní bezpečnost. Její volební štáb teď zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Evropská unie vyrůstá z kořenů judaismu, křesťanství a antiky, ale...
Příspěvek do rozpravy na lednovém plenárním zasedání europarlamentu ve Štrasburku, ke zprávě "17. Úloha mezikulturního dialogu, kulturní rozmanitosti a vzdělávání při podpoře základních hodnot EU":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Herold (ODS): Jak nahlížet na to, že se titul objevil nejen na volebních lístcích, ale i na živnostenském listu...
Zastupitel Městské části Praha 5 za ODS interpeluje Jakuba Lapáčka, pověřeného výkonem funkce tajemníka MČ Praha 5:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist