Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.433x, což odpovídá cca 179.129-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ředitelka školy, kde se dětem připravovaly otázky pro Zemana, se ozvala. A ne všem se to bude líbit
Předem připravené a učitelkou rozdané otázky pro debatu studentů s prezidentem nepovažuje vedení Střední vinařské školy ve Valticích na Břeclavsku za chybu. Ředitelka školy Ivana Machovcová řekla, že příprava na návštěvu hlavy státu není nic špatného. Škola čelí kritice veřejnosti, která polemizuje o spontánnosti a objektivitě akce. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček i hejtman Michal Hašek (ČSSD) byli přípravou otázek překvapeni. Prezident Miloš Zeman zavítal do školy minulý týden při návštěvě Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Věří teď lidé Zemanovi, Sobotkovi a dalším? Tady je to černé na bílém
Prezidentovi Miloši Zemanovi v lednu důvěřovalo 59 procent lidí, což je stejně jako v prosinci. I důvěra ve vládu zůstala stejná, a to na úrovni 44 procent. Nejdůvěryhodnější ústavní institucí pro občany i na začátku roku zůstávají starostové a obecní zastupitelstva, jež dlouhodobě kladně hodnotí přes 60 procent veřejnosti. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
To je ostuda. Výsměch Zemanovi z pořadu Nory Fridrichové rozmazává Kalousek
O tom, jak vypadala beseda s prezidentem Milošem Zemanem na Střední vinařské škole ve Valticích, informoval pořad moderátorky Nory Fridrichové 168 hodin České televize. A samozřejmě nezůstala bez povšimnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Konvička důrazně varuje: Islám je šílený, ale tohle...
Marta Albahri vyznávala deset let islámskou víru z pozice druhé manželky radikálního muslima syrského původu. Ve jménu víry byla týrána, snažila se tedy zavděčit a chtěla se ve víře zdokonalit. Jednoho dne si ale řekla dost. Islám opustila, dnes je členkou Bloku proti islámu a otevřeně mluví o tom, co zažila. Předseda BPI Martin Konvička volá po její ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Imigranti mohou v Německu beztrestně páchat trestné činy
Kapitulace německé policie v praxi. Zjistilo se totiž, že policisté v Kielu dostali rozkaz, podle kterého nesmí imigranty, již se dopustili trestného činu, stíhat!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Politika je taková, jací lidé ji dělají
Zamyšlení zastupitele a neuvolněného předsedy kontrolního výboru Královéhradeckého kraje Ing. Vladimíra Dernera
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Textař Horáček si tropí žerty ze Zemana. Chystá jednu „pěknou inovaci“
Esejista, textař, básník a producent Michal Horáček našel inspiraci v návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Jihomoravském kraji, kde mu žáci na jedné ze škol četli předem připravené otázky z papírků. Podle Horáčka je to sympatické. Vždy je příjemné, když se vás lidé mohou na leccos zeptat. Samozřejmě nesmí to dělat kdekdo a ptát se na kdeco.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Pane prezidente, mlčeti zlato...
Bonmot (fr. bon mot: dobré slovo, pikantnost) lze vyložit jako vtipné slovo, vtip, rčení nebo také úsloví. Často se objevuje jako krátký citát známé osobnosti se satirickým podtextem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti podali trestní oznámení kvůli penězovodům Radmily Kleslové
Pražský zastupitel za Piráty Adam Zábranský podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli podezření, že některé státní společnosti a příspěvkové organizace platily peníze Radmile Kleslové, aniž by pro ně dělala reálnou činnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka má podle Ransdorfové šetřit okolnosti „švýcarské kauzy“
Vdova po zesnulém europoslanci Miloslavu Ransdorfovi v dopise vyzvala premiéra Bohuslava Sobotku, aby prošetřil události, které předcházely jeho lednovému úmrtí. V dopise zveřejněném na stránkách svého manžela se Vlasta Ransdorfová zaměřuje především na události z curyšské banky, kde byl bývalý politik KSČM loni 3. prosince zadržen, a které podle ní Ransdorfovi „ukrátily život“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Středočeský kraj nesprávně vyhodnotil kvalifikaci
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým příkazem pokutu ve výši 160 000 Kč Středočeskému kraji za chyby ve veřejné zakázce Dodání a implementace datového skladu kraje. Proti příkazu nebyl podán odpor a je pravomocný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šlechtová zlepšila čerpání dotací. Ale za to, jak připravuje zákony, sklízí kritiku
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) má zásluhu na tom, že se snížil schodek čerpání evropských dotací. Naopak u připravovaného zákona o zadávání veřejných zakázek nebo v případě novely stavebního zákona ministryně sklízí spíše kritiku. Vyplývá to z vyjádření oborových svazů a politické opozice v polovině volebního období vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pivo? Kdeže. Babiš toho chce zlevnit mnohem víc
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhne zařadit do desetiprocentní daňové sazby vedle piva i vodu. „Můžeme přemýšlet i o nealkoholických nápojích vůbec,“ řekl ministr v rozhovoru pro Právo. Stát by podle něj přišel u vody ročně o 15 milionů korun a u nealkoholických nápojů zhruba o 50 milionů korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SSHR nakoupí nové provizorní mosty
Správa státních hmotných rezerv nakoupí během příštích tří let pět moderních provizorních mostů. Každý bude mít délku 21, 15 m.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Už to začíná být ošklivé. Čtěte ještě více o válce mezi Zemanem a Sobotkou
Po „aféře kalašnikov“ přestřelka mezi premiérem Sobotkou a prezidentem Zemanem pokračuje. Miloš Zeman řekl, že Bohuslav Sobotka spíše ničí sociální demokracii a že je neúspěšný politik. Sobotka zase řekl, že se Zeman svým výrokem o kalašnikovu zařadil do sestavy fašistů. Zeman dle něj zvyšuje napětí ve společnosti a rozděluje ji. Co o tom soudí čeští politici?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Čtěte, co také řekl Sobotka Respektu. A zdroj z ČSSD řekl novinám naprosto natvrdo, že...
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v dnešním vydání Respektu vyjádřil k prezidentově bonmotu o kalašnikovu i k možnému rozpadu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO V přístavu se to řezalo kvůli uprchlíkům. Řinčelo sklo, tekla krev a málem došlo i na znásilnění novinářky
V jihoanglickém Doveru se v doposud nejdrsnější bitce od počátku migrační krize střetly stovky příznivců a odpůrců uprchlíků. Vzduchem vedle nepublikovatelných vulgarit létaly cihly, řinčelo sklo a někteří účastníci demonstrace byli dokonce ozbrojeni. Policie měla se zpacifikováním davu násilníků plné ruce práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Nemoci dýchací soustavy - tradičně nejčastější důvod tzv. neschopenek i v roce 2015
Onemocnění dýchací soustavy měla „na svědomí“ bezmála 600 tisíc ukončených případů dočasné pracovní neschopnosti v roce 2015, z celkového počtu více než půl druhého milionu ukončených případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Soutěž mladých talentů Concertino Praga 2016 zná své vítěze
Mezinárodní odborná porota určila v neděli 31. ledna vítěze 50. ročníku tradiční rozhlasové soutěže Concertino Praga. Letos byla soutěž vypsána pro housle, violoncello, klavír a kytaru. Absolutní vítězkou a držitelkou ceny Heleny Karáskové se stala Maria Zaitseva z Ruska, která porotu svými výkony okouzlila natolik, že jí byla udělena také cena EMCY.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sucho jako hlavní téma Jihomoravského společenství. Vzniká koordinační komise
Aktuální situace a další vývoj zemědělství na jižní Moravě a v celé republice bylo hlavním tématem dnešního jednání jihomoravských politiků, vědců a byznysmenů v sídle Ústavu globální změny Akademie věd ČR v Brně. Jednání se zúčastnil hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Přebytek rozpočtu není snahou vlády o úspory ani efektivnějším výběrem daní
Komentář k plnění státního rozpočtu za leden 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
K prevenci rakoviny děložního čípku se v ČR distribuoval 1 milion dávek HPV vakcín
V České republice se od uvedení HPV očkování k prevenci rakoviny děložního čípku distribuoval 1 milion dávek očkovacích látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
České drama v Libanonu skončilo. Dopadlo to dobře
Pět Čechů, kteří loni v červenci zmizeli v Libanonu, je na svobodě a v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rozhněvaný poslanec Zavadil před kamerou: Svinstvo! Vzal bych na ně karabáč!
Někdejší odborář a dnešní poslanec za ČSSD Jaroslav Zavadil (ČSSD) usedl do křesla pro hosta v pondělním Interview ČT24. Napřed vychválil premiéra Bohuslava Sobotku a jak jemu, tak prezidentovi Miloši Zemanovi doporučil, aby se usmířili. Následně došlo na uprchlickou krizi, elektronickou evidenci tržeb a firmu OKD. Tady si host nebral servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Nenávist není program
Začíná to připomínat perpetuum chorobné nenávisti: z tunelu Blanka si mnozí udělali svůj jediný protestní politický program, a proto teď nemůžou s nenávistí přestat ani po jeho otevření, i když Praze jednoznačně ulehčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chceme nadstranického Zemana, říkají sociální demokraté v krajích
Prezident Miloš Zeman by měl být nadstranický, shodují se krajští sociální demokraté. V hodnocení aktuálních výroků Zemana na adresu premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky se ale liší. Zatímco většina hovoří o urážkách, nepřijatelném vystupování nebo nekorektnosti, jiní mají za to, že prezidentovi nejde o osobní spory, a dokážou si představit, že ČSSD podpoří Zemana při jeho případné další kandidatuře na post hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
BIS: Varovný systém bez výhrad přijímáme
Reakce na informaci deníku Právo ze dne 25.1.2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Pivo bude levnější, tři dny se radujte
V těžko popsatelném šoku jsem si v pátek ráno pročítala zpravodajské servery přinášející ty „senzační“ zvěsti, kterak se ministr financí Andrej Babiš rozhodl snížit DPH u točeného piva z 21 na 10 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kdo chtěl pomoci českému mýtu. Pozadí nezištné slovenské nabídky
České mýto nepřestává budit vášně a pozornost médií. A to i poté, co schůze Sněmovny, která se mýtu měla věnovat, byla zrušena, a co ministr Ťok prohlásil, že 17. února předá vládě návrh řešení, jak vybírat mýto i po skončení smlouvy s Kapschem. Současnou smlouvu – prý nerad – ale prodlouží o dva až tři roky, než připraví otevřené výběrové řízení na nového „výběrčího mýta“. Všechno by tak mohlo být jasné a vyřešeno tak, že český stát nepřijde o miliardové zisky, denně asi 25 milionů korun, a na zodpovědnou přípravu nového tendru získá potřebný čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šumová (SZ): Česká Lípa je okresní město a proto by měla být ostatním městům v okrese vzorem
Otevřený dopis Vladimíry Šumové zastupitelům města Česká Lípa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Böhnisch (ČSSD): Co přináší novela zákona o ochraně přírody a krajiny?
Poslanecká sněmovna postoupila minulý týden do výborů k projednání novelu zákona 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Babišovi se daří. A nejde o politiku ani Agrofert. Podívejte se
Restauraci, kterou vlastní ministr financí Andrej Babiš ve Francii, se podařilo získat druhou michelinskou hvězdu. Babiš o tom informoval na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš chce snížit DPH nejen na točené pivo. Ale i pro vodu. A možná i na nealko nápoje
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhne zařadit do desetiprocentní daňové sazby vedle piva i vodu. "Můžeme přemýšlet i o nealkoholických nápojích vůbec," řekl ministr v rozhovoru pro Právo. Stát by podle něj přišel u vody ročně o 15 miliónů korun a u nealkoholických nápojů zhruba o 50 miliónů korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Britských dnů ve východních Čechách se účastnil i CzechInvest
Pardubická radnice ožila ve středu 28. ledna 2016 přednáškami v rámci vzdělávací a společenské akce Britské dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Atomová válka mezi Zemanem a Sobotkou: Proběhla další výměna
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) upozornil na svém facebookovém profilu mimo jiné na článek komentátora Petra Kamberského v dnešních Lidových novinách. „Zeman i Klaus neskousli odchod z mateřské strany,“ píše Kamberský v komentáři nazvaném Milovaní tatínci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Nový web je teď výrazně jednodušší a přehlednější
Sociální demokracie dnes spustila nový web, který v atraktivní podobě přehledně prezentuje aktuální politickou činnost ČSSD na celostátní, regionální i místní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hasiči loni nejčastěji vyjížděli v úterý
Rok 2015 byl pro hasiče z mnoha ohledů úspěšný, ale na druhou stranu také velmi náročný. Kromě dvou krajů ve všech ostatních narostl počet událostí, ke kterým museli hasiči vyjíždět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Chlast je páteří českého života, směje se novinář Babišovi a Zemanovi
Redaktor Lidových novin Jiří Peňás soudí, že Češi jsou národem alkoholiků. Tento předpoklad prý názorně potvrzuje politická elita, včetně prezidenta Miloše Zemana. A týt se z něho prý snaží i ministr financí a šéf hnutí ANO, který chce Čechům zlevnit pivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Hostem stanice Dvojka bude Václav Klaus
Za mikrofon pořadu „Jak to vidí“ usedne 2. února bývalý prezident Václav Klaus. S šéfredaktorem a moderátorem Českého rozhlasu Dvojka Miroslavem Dittrichem bude hovořit například o migrační krizi či politice Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Lidé poslali už 100 tisíc Pohlednic Online
Aplikace Pohlednice Online slaví velký úspěch. Od svého spuštění koncem února 2015 si aplikaci do svých mobilních telefonů stáhlo 43 500 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Novinářka upozorňuje na případ v Německu. Ústavní soud se vzbouřil proti evropskému právu
Novinářka Irena Válová se na serveru Česká-justice.cz zamýšlí nad rozsudkem německého ústavního soudu, který uvedl, že nebude dodržovat evropské právo, je-li v rozporu s ústavou a právem na lidskou důstojnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Další starosta z Babišova ANO padl. Nahradila ho politička TOP 09
Novou starostkou Prahy 21, pod kterou patří Újezd nad Lesy, Běchovice, Klánovice a Koloděje, byla zvolena Karla Jakob Čechová (TOP 09). Koalici vytvořila ČSSD, TOP 09, Otevřený Újezd, Pro Prahu, Strana svobodných občanů a dvě nezávislé kandidátky, společně má deset ze 17 hlasů. Nová koalice vznikla poté, co v polovině listopadu odvolali zastupitelé starostu Zdeňka Růžičku (ANO) a dva radní. Dva místostarostové rezignovali už v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Právnička z legislativního oddělení MSp zvítězila v soutěži Právník roku
Lenka Trešlová z oddělení trestněprávní legislativy Ministerstva spravedlnosti zvítězila v celorepublikové soutěži Právník roku v kategorii trestní právo. Finále soutěže, nad kterou převzal záštitu ministr spravedlnosti Robert Pelikán, se konalo 29. ledna v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Závažná slova europoslankyně Konečné ke kauze Dieselgate: Evropská komise o tom zřejmě věděla a...
Evropská komise i jednotlivé členské státy Evropské unie měly evidentní signály, že v automobilkách dochází k praktikám, které mají upravovat konečné výsledky škodlivých emisí, říká europoslankyně Kateřina Konečná, členka vyšetřovací komise, kterou zřídil Evropský parlament kvůli aféře s obcházením emisí dieselových motorů koncernu Volkswagen. Ale podle Konečné informace, které dnes vyplouvají na povrch, ukazují, že Volkswagen nebyl jedinou automobilkou, která si „hrála s čísly“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rada kraje vyhlásila soutěž „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2015“
„Jde již o devátý ročník soutěže. Motivujeme tak vlastníky kulturních památek k jejich příkladné obnově, chceme takto propagovat jihomoravské památky pro veřejnost,“ uvedla radní Bohumila Beranová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Do hladovky za osvobození Savčenkové se zapojí se i poslankyně hnutí ANO
Řetězovou hladovku na podporu vězněné ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové odstartují v druhé polovině února členové evropské frakce ALDE v rámci Rady Evropy (15. – 29. února).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Přebytek státního rozpočtu za leden činil 46 miliard
K 31.1.2016 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 125,9 mld. Kč, celkové výdaje 80,0 mld. Kč a přebytek hospodaření 45,9 mld. Kč (v lednu 2015 vykázán přebytek 28,6 mld. Kč). Jde o nejlepší lednový výsledek rozpočtu od vzniku České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sudetští Němci změnili stanovy tak, že už nepožadovali navrácení zabaveného majetku. Německý soud tuto změnu zrušil
Mnichovský soud zrušil loňskou změnu stanov Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL), po níž ze základního dokumentu této organizace zmizel požadavek na vrácení zkonfiskovaného majetku. Podle rozsudku nedalo vedení SL před schválením stanov dostatek prostoru pro vypořádání všech připomínek. Soud ale zároveň zamítl stížnost některých menších sudetoněmeckých organizací, které se domnívaly, že pro stažení požadavku na vrácení majetku ze stanov je nutný souhlas všech sudetských Němců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Odbory a zaměstnavatelé se výjimečně shodnou: Nechtějí, aby stát nalil peníze do OKD
Odbory a zaměstnavatelé se důrazně stavějí proti tomu, aby stát naléval peníze do společnosti OKD. Podle nich je za situaci ve firmě odpovědný jednoznačně vlastník. Novinářům to dnes po jednání tripartity řekli šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák a předák Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Těžební společnost New World Resources (NWR), která OKD vlastní, navrhla uzavřít prodělečný Důl Paskov už letos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Projekt zmapoval objem a sortiment dříví zpracovaného v roce 2013 v České republice
Objem a sortiment dříví zpracovávaného v České republice v roce 2013 zmapoval projekt, na němž se podílely kromě Lesů ČR také ministerstva a další subjekty. Lesnicko-dřevařský sektor získal díky detailnímu šetření přehled o českých zpracovatelských kapacitách. Obdobný projekt se v rezortu neřešil posledních dvacet let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Proč strávit zimní dovolenou v Rakousku
Rakousko je tradičně rájem pro lyžaře a ani letošní zimu tomu nebude jinak. Jenže zhýčkaného českého lyžaře neohromí jen skvěle upravené sjezdovky a moderní lanovky a tak se rakouské regiony snaží rok co rok přicházet s něčím navíc. Která místa v Rakousku stojí za to navštívit letos?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa při kontrolách zaměřených na daňové ráje doměřila 50 milionů korun
V rámci celorepublikové kontrolní akce provedly loni finanční úřady u českých firem desítky šetření, zaměřených na vazby a transakce se subjekty v daňových rájích. Výsledkem akce bylo dodatečné doměření daně z příjmů v částce 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Spolupráce kraje a Povodí Moravy se rozšíří
Snížit negativní dopady extrémů počasí, zejména nastupujícího sucha, je hlavním cílem memoranda o spolupráci mezi Jihomoravským krajem a státním podnikem Povodí Moravy, jehož uzavření schválila krajská rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Taková nenávist až za hrob. Lenka Procházková drásavě o smrti Miloslava Ransdorfa
Spisovatelka a signatářka Charty 77 Lenka Procházková se ještě jednou ohlíží za smrtí komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa. Srovnává jeho osud jako dle jejího názoru štvaného člověka s životním příběhem svého otce, kterého semlel normalizační režim. Cituje též postřeh o nenávisti až za hrob k Janu Husovi, který jí měl Ransdorf sdělit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
NP Podyjí: Nahlédněte s námi do Barmy i Íránu
Hned na několik světadílů vás letos zavede cyklus šesti přednášek Správy Národního parku Podyjí nazvaný Přírodou celého světa. Kromě Evropy se s námi může vypravit do Ameriky i Asie. Celou sérii v úterý 9. února zahájí Barma – země tisíců pagod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Státní zástupce chce poslat Dalíka za korupci na sedm let za mříže
Lobbista Marek Dalík by měl jít za údajnou korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu na sedm let do vězení. Výši trestu dnes v závěrečné řeči navrhl státní zástupce Jan Kořán. Podle něj by měl zaplatit také peněžitý trest ve výši téměř 22 milionů korun. Dalík vinu odmítá. Jeho advokát požaduje, aby byl zproštěn obžaloby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Všechny podvodníky žádající o azyl musí Evropa poslat zpátky
Většina příchozích do Evropy jsou pouze ekonomičtí migranti. Přiznávají to i oficiální místa EU. Místopředseda EK Frans Timmermans prohlásil, že více jak 60 % žadatelů z loňského prosince ve skutečnosti nemá na azyl nárok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Svobodní: ČR se nachází až na 21. místě na světě v míře ekonomické svobody
Heritage Foundation s Petrem Machem odhalila žebříček ekonomické svobody pro rok 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek: Merkelová mi připomíná Jaromíra Jágra
Tabletový týdeník Dotyk uspořádal anketu o kancléřce Angele Merkelové, které se zúčastnily známé osobnosti českého veřejného života. Mnozí vyzdvihli její přístup k uprchlické krizi, ex-premiér Mirek Topolánek kancléřku dokonce přirovnal k ikoně českého hokeje Jaromíru Jágrovi. Našli se však i tací, kteří poukazují na to, že Merkelová selhala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Divadelní škola pro pedagogy v NDM CELOROČNĚ
Na velmi úspěšnou tradici Letních divadelních škol naváže Národní divadlo moravskoslezské novým projektem – Divadelní školou pro pedagogy 2016, která bude probíhat celoročně!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Klíma (TOP 09): Ani za úplatek nedáme souhlas k rozšíření těžby
Ani 2,5 miliónu korun zřejmě nebude těžařské firmě Keramost stačit k tomu, aby občané Maršova a Obory na Táborsku změnili názor na rozšíření těžby bentonitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zimní dovolená na horách v Rakousku
Zimní měsíce občas bývají trochu pošmourné a zdlouhavé. A možná právě proto by si měl člověk vytyčit nějaké záchytné body, na které se může těšit. Nabízí se třeba dovolená. A nejblíž to máme k našim sousedům do Rakouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Cyril Höschl k uprchlíkům: Začali vraždit nevinné lidi, nejde zůstat v klidu. Za karikaturu Mohameda mě vyhodí do vzduchu. Kde to jsme?
Psychiatr Cyril Höschl má pochopení pro ty, kteří se bojí uprchlíků a islámu. „Když kolem vás začnou vraždit nevinné lidi, je těžké si zachovat chladnou hlavu,“ uvedl v rozhovoru pro slovenský Týždeň. Velké množství příchozích muslimů představuje dle jeho názoru pro Evropany nebezpečí. „Uveřejním karikaturu proroka Mohameda a vyhodí mě za to do vzduchu. Kde to jsme?“ táže se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Duchková (BPP): Další černý mrak nad Prahou 2?
Prodává Praha 2 obecní byty za stovky miliónů na základě zpackaných znaleckých posudků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Špičkový generál Mičánek pro PL: Rusové na NATO určitě nezaútočí, ale musíme si na ně dávat pozor. Díky bohu za Rusko, díky kterému jsme oživili naši Alianci
ROZHOVOR I když Rusko překvapilo svět anexí Krymu a rychlým zásahem v Sýrii ještě se prý kvůli tomu nestalo globální mocností. Chránit schengenské hranice proti uprchlíkům není specifický úkol pro NATO… To si alespoň myslí generál František Mičánek, který nyní povýšil z Univerzity obrany v Brně na děkana prestižní římské vojenské školy NATO Defence College. Česká republika bude mít tak ve složkách Aliance svého dalšího významného zástupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nová podniková kolektivní smlouva platná od 1. března byla podepsána
Kolektivní smlouva, která vstoupí v účinnost 1. března 2016 a bude platit dva roky, byla podepsána 26. ledna. Na jejím znění se dohodli zaměstnavatel v čele s generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR Danielem Szórádem se Sdružením základních organizací odborového svazu dřevozpracujících odvětví, lesního a vodního hospodářství v ČR (dále jen ZO OS DLV) a Nezávislé odborové organizace Lesního závodu Židlochovice v čele s předsedou Zbyňkem Nečasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dnes je poslední termín na přiznání daně z nemovitých věcí
Dnes je konečný termín pro podání přiznání daně z nemovitých věcí. Daňové přiznání se podává jen jednou, a to po pořízení nemovitosti nebo v případě změny. Platit daň je třeba každý rok, finanční úřady poplatníkům zasílají složenky s uvedenou výší stanovené daně. Nově lze od letoška přitom nastavit placení daně z nemovitých věcí prostřednictvím soustředěné inkasní platby obyvatelstva (SIPO). Pokud celková daňová povinnost u jednoho správce daně činí méně než 30 korun, daň se neplatí. Daň z nemovitosti je třeba letos uhradit do 31. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Malá škola logiky
Z mého poslaneckého deníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Facka Zemanovi. Ze zahraničí
Podle Marwana Muhammada, experta Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a poradce pro boj proti rasismu a intolernaci v rámci Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE, jsou výroky českého prezidenta Miloše Zemana spojené s uprchlickou krizí zcela jasně islamofobní. Uvádí to server HlídacíPes.org.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vysrat se. Svině komoušská se smaží, píší někteří Anetě Ransdorfové. Ale přišla mužská odpověď: Vy prasata
Divoká přestřelka nad hrobem zemřelého komunistického europoslance Miloslava Ransdorfa pokračuje dále. Někteří jeho odpůrci si po pohřbu našli na Facebooku jeho dceru a počastovali jí vybranými výrazy. Dva nejpeprnější výplody ukázala Aneta Ransdorfová světu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky řešila nelegální provozování kvízomatů a podporu výzkumu léčby pervitinu
Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky (RVKPP) v rámci prvního jednání v tomto roce zhodnotila současnou situaci spojenou s vysokou nabídkou nelegálních technických herních zařízení (tzv. kvízomatů, slevomatů) a zabývala se možnostmi, jak na tuto situaci účinně reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Egyptský prezident se prý vyzná v českém průmyslu. A prosí nás o pomoc
Egypťané stojí o českou pomoc v boji s terorismem. Po jednání s egyptským prezidentem Abdal Fattáhem Sísím to dnes řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Sísí podle něj během debaty zdůraznil, že Egypťané mají radost z přílivu českých turistů do země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Paroubek odkryl původ rozkolu v ČSSD a ohledně války Zemana a Sobotky přidal varování
Současné mediální přestřelky prezidenta a premiéra oslabují sociální demokracii a jsou cestou do pekel, varuje bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dva špatné nápady
Minulý týden médii proběhly informace o dvou návrzích zákonodárců. Oba se shodou okolností týkají alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se bude podílet na pořádání Kontinentálního poháru IAAF 2018
Smlouvu o spolupráci při pořádání Kontinentálního poháru IAAF 2018, na jehož konání poskytne kraj dotaci ve výši 15 milionů korun, podepsal dnes (1. 2. 2016) s Liborem Varhaníkem, předsedou Českého atletického svazu hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák. Krajská dotace je určena na přípravu a organizaci akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Herec a režisér Jan Kačer a trochu jiný pohled na roztržku Zemana a Sobotky
ROZHOVOR "Lidi v podstatě nechtějí bezchybnýho panáka, který nemá žádné mouchy," tvrdí k osobě prezidenta Mioše Zemana v rozhovoru ParlamentníchListů.cz herec a režisér Jan Kačer. Herec soudí, že mediální útok, který se na Zemana řítí ze všech stran, je neseriózní a mnohdy i sprostý. "Třeba to, co o něm píše Rejžek v Lidovkách, je už daleko za hranicí sprostoty," říká k tomu Kačer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Horáček (TOP 09): Nemusí pršet, stačí, když kape
Práce poslance je někdy nevděčná. Příprava či prosazení zákona trvá měsíce či roky a nakonec se ne vždy dostanete k výsledku, na který byste byl hrdý, protože do celého procesu zasáhne prostě moc lidí (rozuměj kolegů poslanců – někdy s dobrým úmyslem, někdy naopak).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Cervarix k prevenci rakoviny děložního čípku v ČR dostupný již více než 8 let
V České republice jsou dostupné tři HPV vakcíny. Jednou z nich je vakcína Cervarix, která byla uvedena na trh v září 2007.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš z rádia poradil Sobotkovi se Zemanem. Válku by měli vyřešit následovně
Ministr financí a majitel Agrofertu Andrej Babiš (ANO) zavítal do pondělní Kauzy dne Rádia Impuls, které také vlastní. Čas určený ve vysílání využil především k vychvalování elektronické evidence tržeb, ale dotkl se také neutuchající přestřelky mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Zemanem. Prozradil také, že krajské volby nepovažuje za důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Rusku jsou nejpopulárnějšími Čechy Hašek a Zeman. Tvůrci filmu o legionářích dostali slovo v Poslanecké sněmovně
JINÝMA OČIMA V Rusku je komunismus stále živý. V Česku jsme si zvykli, že jsme Švejkové, což je pěkná blbost. Národní hrdost jsme z mentality vytěsnili, ale je třeba si dodat kuráž, protože máme být na co hrdí. Tak smýšlí tvůrci chystaného velkofilmu o legionářích, režisér Petr Nikolaev a producent Jiří Pruša. S projektem se dostali i do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Krajský úřad začal přijímat žádosti o „kotlíkové dotace“. Zájem je obrovský
Lidé, kteří si chtějí pořídit nový, ekologický kotel, mohou ode dneška do 29. dubna žádat Moravskoslezský kraj o stopadesátitisícovou dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Vítám návrh ministra zdravotnictví na změnu zákona o vzdělání zdravotních sester
Systém vzdělávání zdravotních sester je tak trochu krkolomný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ve Švédsku to stále více doutná. Po brutálním útoku na mladé uprchlíky se ozvaly švédské ženy
Když si před několika dny švédská policie stěžovala na to, že není schopna zajistit pořádek na vlakovém nádraží ve Stockholmu ovládaném dětskými gangy z Maroka, netušila, co tím způsobí. O víkendu se jejich role „zhostila“ skupina krajní pravice. Vše mělo nakonec dohru na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Čekat v kanceláři na kameru nebudu, raději chodím mezi lidi
Média, konkrétně pořad Očima Josefa Klímy, se opět snažila dokázat, jací jsou poslanci flákači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Drtinová zkoušela na scenáristu, zda přirovná strach z muslimů k hilsneriádě. A on...
Hostem pořadu DVTV.cz Daniely Drtinové byl scenárista filmu Zločin v Polné Václav Šašek. Film pojednává o hilsneriádě, o níž byla řeč i v průběhu rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Projekt Lítačka je ušit horkou jehlou a jeho hlavním účelem je pouze odvést pozornost
Adriana Krnáčová v souvislosti s projektem Lítačka opakovaně nepravdivě informuje veřejnost. Vyvrcholením bylo její vystoupení v pořadu Události Komentáře České televize 25. ledna, kde se dopustila hned 2 zřejmých nepravdivých tvrzení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Blíží se slavnostní zahájení prezentace odborných středních škol v OC Olympia!
Jihomoravský kraj ve spolupráci s odbornými střednímu školami a s obchodním centrem Olympia v Brně připravil druhý ročník interaktivní prezentace odborných středních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Připadá mi to jako „Poučení z krizového vývoje“ za normalizace
Celá hysterie kolem Kalašnikova má podle mého názoru úplně jiné pozadí. Tady nejde o premiérovy děti či přátele, Bohuslav Sobotka sleduje jiné cíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Kdo objednává, platí. Nebo ne?
V normálním životě to tak je. Objednám si řemeslníka, on pro mě vykoná nějakou práci a já ji zaplatím. Objednám si zboží, dostanu ho a zaplatím. U státu to ale neplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Senátu se diskutovalo o podpoře rovnováhy žen a mužů v politice
Senátní Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice ve spolupráci s Fórem 50 % uspořádal konferenci na téma „Jak podpořit rovnováhu žen a mužů v politice?“. Konference se uskutečnila v pondělí 25. ledna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Německo přitvrzuje na uprchlíky. A úřad začal sypat čísla: Moc od nich nečekejte. Pracovat jich bude tak deset procent, za pět let možná polovina
Spolková ministryně práce a sociálních věcí (SPD) Andrea Nahles tlačí na migranty s tím, že dojde ke snížení podpory, pokud se aktivně nezapojí do integračního procesu, tedy že nebudou absolvovat jazykové kurzy, navštěvovat rekvalifikační kurzy... Pro méně vzdělané to znamená dokončit základní vzdělání ve školách pro dospělé, pochopit a přijmout tradice země, kulturní zvyky Evropy, snažit se přizpůsobit evropskému způsobu života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman se prý už rozhodl, zda chce příště kandidovat na prezidenta. A je toho více
Bude-li Miloš Zeman zdravotně v pořádku, chce se o post hlavy státu ucházet za dva roky ještě jednou. S odvoláním na přátele současného prezidenta to na webu Neovlivní.cz oznámila jeho šéfredaktorka Sabina Slonková. Sám Zeman chce ale to, zda se bude o prezidentský post ucházet i podruhé, oznámit až v březnu příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odkaz legií se připomíná i ve Sněmovně
Svůj záměr natočit film věnovaný působení českých legií v Rusku představil na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně režisér Petr Nikolaev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Profesor: Stojíme před totální změnou všeho
Česko-americký ekonom Milan Zelený se na serveru E15.cz zamýšlí nad světovou ekonomikou. Setkání Světového ekonomického fóra v Davosu bylo podle něj ohňostrojem marnosti, a to i přesto, že stojíme na prahu fundamentální změny ve světové ekonomice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tu máte na cestu a jděte. Způsob, jak se zbavit imigrantů?
Rakousko je další z evropských zemí, která ohlásila svůj úmysl deportovat ze země desítky tisíc neúspěšných žadatelů o azyl. Rakušané hodlají migranty určené k deportaci motivovat také finančně a slibují každému z nich 500 eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury zaštítí festival s proslavenou tradicí masopustní obchůzky s mečovým tancem
Masopust v obci Strání má dvousetletou tradici, svérázná „koleda“ se blíží!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT hledá odpověď na záhadu svítícího kanálu, rektor ohlásil oficiální vyjádření
Aktuálně největší záhada na Českém vysokém učení technickém v Praze možná spěje ke svému vyřešení. Svítící kanál se v polovině ledna bez jakéhokoliv vysvětlení objevil přímo v areálu univerzity a od té doby budí zájem všech kolemjdoucích, kteří se přou o jeho možný účel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Spravedlnost vyčerpala jen část peněz na nákup majetku
Ministerstvo spravedlnosti v uplynulých letech vyčerpalo jen 3,4 miliardy korun z pěti miliard, které byly z rozpočtu uvolněny na nákup majetku a opravy budov. Uvedl to Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). V koncepcích pro roky 2008 až 2013 přitom ministerstvo vyčíslilo, že bude na obnovu majetku potřebovat 22 miliard korun. Vyjádření ministerstva spravedlnosti ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dupač (BPP): Kdo rozděluje společnost a kdo je na straně extremismu?
Zeman rozděluje společnost a jde na ruku fašistům, řekl Sobotka. Ale není to náhodou opačně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Veronika Žilková už prý chtěla o sexualitě uprchlíků mlčet. Nakonec to dopadlo následovně
Zastupitelka za ANO v pražském Suchdole, herečka a manželka ministra obrany Martina Stropnického Veronika Žilková poskytla dnešnímu vydání časopisu Týden rozhovor o uprchlících. A není to její první rozhovor na toto téma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Naším úkolem je hledat nové trhy, ale seznam prioritních zemí je v dnešní době překonaný
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se koncem týdne zúčastnil slavnostního „Setkání lídrů českého exportu 2016“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Žalobce: Dalík v kauze Pandur spáchal trestný čin
Lobbista Marek Dalík spáchal podle státního zástupce Jana Kořána v případu údajné korupce při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu trestný čin. Pokusil se o podvod, když předstíral, že může ovlivnit armádní zakázky. Kořán to dnes uvedl při závěrečné řeči u soudu, v které se zabýval také jednotlivými výpověďmi u soudu. Dalíkovu výpověď považuje za nepravdivou. Kritizoval také bývalého premiéra Mirka Topolánka, který se lobbisty zastával. Podle žalobce před soudem předvedl rétorické cvičení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
NKÚ: MSp dostalo čtvrtinu peněz potřebných na nákupy majetku a opravy budov. I tak je ale nezvládlo vyčerpat
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jak Ministerstvo spravedlnosti stavělo a rekonstruovalo budovy, nakupovalo informační a komunikační technologie, auta a další majetek pro některé soudy, státní zastupitelství a věznice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Izraelský velvyslanec: Jak je to doopravdy s Palestinci
ROZHOVOR Evropa by měla od přistěhovalců vyžadovat, aby respektovali národní i místní zvyky. Je nebezpečí, že budou nejen šířit radikální islámský fundamentalismus, ale v praxi jej i vykonávat, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nový velvyslanec Izraele na Slovensku Zvi Aviner Vapni. Věnuje se i palestinské otázce a ukazuje, komu může prospívat, že dlouhá desetiletí, prakticky od vzniku židovského státu, jsou statisíce Palestinců stále v utečeneckých táborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Údajní únosci Čechů v Libanonu: Budou volní, když do USA „naše chlapce“ nevydáte
V případu zmizení pětice Čechů v Libanonu loni v červenci se podle serveru Neovlivní.cz poprvé ozvali jejich údajní únosci. Osud Čechů spojili s vydáním trojice cizinců viněných ze spolupráce s teroristy z Česka do Spojených států. Do Prahy dorazil e-mail, který říká: nevydávejte do USA „naše chlapce“ a „vaši chlapci“ budou volní, napsal server. Autentičnost dopisu nyní zkoumají bezpečnostní složky. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) řekl, že případu české úřady stále věnují velkou pozornost. Víc informací podle něho zveřejnit nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Turecko žádá výkupné za Evropu
Sázka na "Tureckou kartu" selhala. Turecko za slíbené 3 miliardy EURO neudělalo vůbec nic pro to, aby alespoň omezilo proud migrantů do Evropy. Přesto už natahuje ruku po dalších miliardách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zemanova kritika Sobotky je za hranou, chce stranu oslabit
Kritika prezidenta Miloše Zemana na adresu premiéra a šéfa ČSSD Bohuslava Sobotky je za hranou a vedená cílem oslabit sociální demokracii, zní ze strany. Zeman si prý vyřizuje účty a snaží se sociální demokracii znovu rozdělit. ČSSD by si to neměla nechat líbit, řeklo dnes ČTK několik čelných představitelů strany. Někteří pochybují o Zemanově deklarované levicovosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SZPI: Kontrola čajů a tabáku do vodních dýmek v čajovnách
V rámci rozšíření kompetencí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) o provozovny společného stravování od začátku roku 2015 uskutečnili inspektoři SZPI kontrolní akci se zaměřením na jakost a bezpečnost čajů a tabáku do vodních dýmek v čajovnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MF zveřejní výsledky státního rozpočtu za první měsíc roku
Ministerstvo financí dnes zveřejní informace o vývoji státního rozpočtu v lednu. V lednu 2015 skončil rozpočet přebytkem 28,6 miliardy korun, ze celý rok se schodkem necelých 63 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tripartita bude dnes jednat o situaci ve zdravotnictví či v OKD
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se dnes sejdou na svém prvním letošním společném jednání. Diskutovat budou o situaci ve zdravotnictví, o surovinové politice, přípravách stavební novely, migraci či situaci v OKD. Tripartita se pravidelně zabývá i čerpáním peněz z evropských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
To je kanonáda: Miloš Zeman i dnes setřel Sobotku. Tentokrát vytáhl konkrétní hrozbu, co mu provede
Velmi ostře se vyjádřil prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro časopis Týden o premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). Podle hlavy státu je Sobotka ňouma, neumětel, bezvýrazný úředník i bacil. Jde o čtvrtý rozhovor za pět dní, který předsedu Sobotku hodnotí velmi negativně. Předtím prezident poskytl rozhovory Deníku, ParlamentnímListům.cz i České televizi. V rozhovoru Zeman říká, že ministra za hnutí ANO odvolá jen se souhlasem Andreje Babiše, bez ohledu na názor premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Novela propojí potřeby dítěte, školy a finance na jejich zajištění
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává další materiály k náběhu novely školského zákona. Především jde o harmonogram kroků ke společnému vzdělávání a odpovědi pro rodiče. Začátkem týdne také vyjde Průvodce ředitele společným vzděláváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Fašisté na nás tahají nože. Zmrdi, rozléhá se internetem po pobodání muslima v Praze. Ať to raději nečte Zeman
Sociální sítě se začínají plnit reakcemi na útok na muže islámského vyznání, kterého se měli dopustit dva holohlaví muži v sobotu ráno v Praze. Zpravodajské servery uvádí, že ataku předcházelo několik výhrůžek přítelkyni napadeného i nasprejování hákového kříže na jeho auto. Vedle pohoršení nad tímto násilným činem zaznívají „výčitky“ směrem k prezidentu Zemanovi či iniciativě Islám v ČR nechceme. Mají prý na nastalé situaci svůj díl viny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Oběsit na nejbližší větvi. Zdeněk Zbořil připomíná politikům to, co nechtějí slyšet v kauze „Zemanův kalašnikov“. Je toho hodně
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za totálně nevzdělané považuje politolog Zdeněk Zbořil pětasedmdesát poslanců, kteří hlasovali pro to, aby sněmovna vyzvala prezidenta Miloše Zemana k omluvě za výrok o kalašnikovu. Jako apel k odstranění premiéra to mohlo připadat jen těm, kteří své scestné myšlení vkládají do výroku někoho jiného. Ve svém pravidelném ohlédnutí za politickým děním uplynulého týdne se zabývá i tím, jak to, že my, nesoudní a slepí důvěřujeme víc prezidentu Putinovi než kancléřce Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nacismus je socialismus dovedený do extrému. Setkáváme se se zmatkem
Média a politický mainstream nám schválně převrací znaménka a z extrémismu dělají normu a naopak. Přičemž fašismus, nacismus, xenofobie, rasismus nebo pravicový nacionalismus se staly dnes záměrně nadávkami pro ty, kdo jsou vlastenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud dokončí dokazování v údajné korupční kauze lobbisty Dalíka
U pražského městského soudu dnes skončí dokazování v případu lobbisty Marka Dalíka, který je viněn z korupce při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Podle předpokladů by také měly zaznít závěrečné řeči, v nichž státní zástupce navrhne trest a obhajoba se pokusí obvinění vyvrátit. Rozsudek se očekává v úterý, záležet bude mimo jiné na tom, jak dlouho závěrečné řeči potrvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Daněk (BPP): Neomarxismus v podobě špatných dotací
V současné době jsme svědky, kdy naprosto nesmyslné byrokratické překážky nedávají žádné šance menším podnikatelům na ně dosáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Michal, manžel Heleny Vondráčkové, o vtipném Zemanovi i jeho odpůrcích, uprchlících, Rusku a křiku za Alexandrovce
ROZHOVOR O migrantské krizi, útocích na ženy i o výroku Miloše Zemana ohledně kalašnikova promluvil manžel Heleny Vondráčkové Martin Michal. Vyjádřil se například také ke kritikům filmu Lída Baarová. „Veškerá kritika vznikla jen z důvodu nenávisti k panu prezidentovi Zemanovi a jeho lidem, mezi které pan Filip Renč patří,“ řekl Martin Michal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe jako kůl v plotě
Jiří Pehe to stejně, jako ostatní mediální pravdoláskaři, poslední dobou nemá lehké. Jeho agenda je totiž předem odsouzena k neúspěchu. Jak by ne, když má občany přesvědčit o tom, že vstřícnost k uprchlíkům je cool.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist