Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.167x, což odpovídá cca 217.428-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Šéf Unie bezpečnostních složek šokuje. Odhalil v zakuklených útočnících policisty a vyzval Chovance k odstoupení
Předseda Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek se na svém blogu na serveru iDnes.cz vyjádřil k sobotním demonstracím, které se konaly v Praze. Zároveň vyzval ministra vnitra k odstoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Vztah Zemana a Sobotky je pod bodem mrazu. Z indicií, které mám...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Podle senátora Jana Veleby spor mezi prezidentem Zemanem a premiérem Sobotkou dostal jejich vztahy pod bod mrazu, přístup ČSSD k migraci a její „neslaná-nemastná“ politika navíc může stranu poškodit v letošních volbách. Německu jde v migrační krizi o přežití a letos musí tok uprchlíků zbrzdit, pro Evropu to ale podle Veleby může znamenat dominový efekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ve vysílání ČT nevidím žádné záměrné zkreslování reality, řekl Michael Žantovský na Frekvenci 1
Hostem dnešního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl bývalý diplomat, velvyslanec, ředitel Knihovny Václava Havla a překladatel Michael Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka: Zeman jen zvyšuje napětí, takové politiky nepotřebujeme. Co říká Ovčáček, mě nezajímá
Podle premiéra by se Zeman také neměl "míchat" do vnitřních poměrů v ČSSD, kterou už dávno opustil.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.2.2016 v 20:36, zobrazit podobné
Starostka Hujová odsoudila brutální útok na Kliniku. Zmínila i Zemana, takže Ovčáček zakročil
Žhářský útok na žižkovské Autonomní sociální centrum Klinika odsoudila dnes Strana zelených třetí pražské městské části. „Věříme, že policie bude postupovat vůči pachatelům tvrdě,“ napsal předseda základní organizace Matěj Michalk Žaloudek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na MU vznikla nová protinádorová vakcína pro děti
Novou vakcínu, která pomáhá zvýšit úspěšnost léčby solidních nádorů u dětí, vyvinuli odborníci a lékaři z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity (LF MU), Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) a Masarykova onkologického ústavu díky podpoře Ministerstva školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lamač (ODS): Co je víc? Ústava nebo korán?
Vždycky, když si přečtu, jak u nás v Evropě utlačujeme menšiny a ubližujeme rozličným skupinám obyvatel, tak si vzpomenu na známé úsloví „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Vláda na posledním zasedání v lednu prokázala svou nesuverenitu
Že je mi z některých rozhodnutí vlády České republiky čím dál hůř asi nemusím zdůrazňovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
To vše se v sobotu stalo: Útok v centru Prahy, masivní demonstrace u Hradu, policejní blokáda a uvězněné kočárky i opilci a „zkopání Araba“
REPORTÁŽ Policejní manévry, jaké Praha hodně dlouho nezažila. Kvůli několika početným demonstracím byla několik hodin zcela uzavřena řada ulic v centru metropole. Největší akce se konala u Pražského hradu, kde proti imigraci demonstrovaly tisíce příznivců Bloku proti islámu a hnutí Úsvit. V projevech zaznívala hesla jako kolaboranti, my jsme tady doma či požadavky na okamžité zavření hranic. Akce proběhla v klidu, nicméně ji předcházelo i následovalo několik potyček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek: Ze včerejších událostí je zřejmé, že si policie počínala nedůsledně
Miroslav Kalousek na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vážná slova ze sněmovny: Nebyl útok na Kliniku něčí špinavá hra, která má zvednout přesně zamířenou vlnu společenské nevole? Co požár německého Reichstagu...
ROZHOVOR Manipulace České televize s veřejným míněním, její vazby na TOP 09 a „posthavlistické“ kruhy vidí v informování o víkendových demonstracích komunistický poslanec Jiří Valenta. Obává se rovněž, aby útok na zařízení pro uprchlíky nebyla něčí špinavá hra. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz dále Valenta upozorňuje na povyšování neziskových organizací nad stát a celkovou frustraci ze Sobotkovy politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová udeřila: Nědělejte z útoku na Kliniku Křišťálovou noc. O tom, co dělá ta partička z Kliniky jiným, se už pokrytecky nepíše!
K útoku na žižkovské Autonomní sociální centrum Klinika se vyjádřila i poslankyně za ODS Jana Černochová, a to prostřednictvím svého profilu na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Další problém české diplomacie? Za Hanku a Tonču se prý platilo obrovské výkupné ze státní kasy
Za Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou, které byly uneseny v Pákistánu, zaplatila Česká republika šest milionů dolarů (zhruba 145 milionů korun). V čísle, které vyjde v pondělí, to uvedl týdeník Respekt. Uvedená částka podle listu výrazně převyšuje dřívější spekulace, které se zmiňovaly pouze o dvou milionech dolarů. Češky se zpátky domů dostaly loni v březnu po dvou letech v zajetí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ze sobotních zápisků aktivisty Peszynského: Chlap mě poznal v tramvaji a začal mi nadávat. Už to začalo. Temná předzvěst naší budoucnosti...
Svolavatel včerejší demonstrace na podporu premiéra Bohuslava Sobotky, aktivista Pražského Majdanu Tomasz Peszynski, si jako do poznámkového bloku zapisoval na facebookový profil své zážitky poté, co se vydal do pražských ulic. Kupodivu jsou psány v dost pesimistickém tónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Textař Horáček naznačil, že Zeman svým výrokem o kalašnikovu vyprovokoval včerejší útok na Kliniku
Na útok dvacítky maskovaných osob zápalnými láhvemi na Autonomní sociální centrum Klinika, nacházející se na pražském Žižkově, reagoval na svém facebookovém profilu textař Michal Horáček. Naznačil souvislost útoku s nedávnými prezidentovými slovy o kalašnikovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Státní fond kinematografie zveřejnil Krátkodobou koncepci podpory Rady Fondu na 2016
Hlavní principy sestavování této koncepce, priority a cíle Rady představí prezentace 19. 2. 2016 od 9,30 hodin ve velkém sále kina Světozor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Kamenný most přes Vltavu
Psal se rok 1827 a hrabě Chotek učinil prohlášení k veřejnosti. Vyzval Pražany, aby zakoupili akcie společnosti založené ke stavbě nového, po Karlově mostu druhého mostu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Další kontroverzní krok severokorejského režimu: Dnes ráno vypustil raketu dlouhého doletu
Navzdory mezinárodní kritice vypustila dnes ráno KLDR dopředu hlášenou raketu dlouhého doletu. S odvoláním na tiskové agentury, kterým to sdělilo jihokorejské ministerstvo obrany, o tom informoval server Českénoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Večer po demonstracích dopadl zle. Maskovaná skupina podpálila centrum, kde pořádali sbírku pro uprchlíky
Pražská policie pátrá po skupině 20 maskovaných osob, která dnes večer házela zápalné lahve na Autonomní sociální centrum Klinika a způsobila požár. Informaci o útoku, kterou přinesly servery idnes.cz a novinky.cz, ČTK potvrdila policejní mluvčí Iveta Martínková. Z centra, které mimo jiné pořádalo sbírku oblečení pro uprchlíky, muselo být evakuováno 19 lidí. Jeden člověk skončil v péči záchranné služby, doplnila mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc byl schválen
Vláda na svém zasedání schválila Národní akční plán pro Alzheimerovu nemoc a další obdobná onemocnění na období 2016–2019, který je provázán s již vypracovanou a schválenou Strategií reformy psychiatrické péče a Akčním plánem Duševní zdraví v Národní strategii Zdraví 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vysvětlení k užití značky B4 pro nákladní vozidla
Nová značka B4 (Zákaz vjezdu nákladních automobilů) platí od 1. ledna 2016 pro všechna nákladní vozidla, bez ohledu na jejich kategorii či hmotnost. Ke změně ministerstvo dopravy přistoupilo při novelizaci vyhlášky, kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Sobotka: Zeman jen zvyšuje napětí, takové politiky nepotřebujeme
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je přesvědčen o tom, že prezident Miloš Zeman jen zbytečně zvyšuje napětí ve společnosti, když opakovaně kritizuje jeho osobně či sociální demokracii. Česko podle něj nepotřebuje politiky, kteří aktuální hrozby zneužívají pro své politické cíle. Sobotka v aktuálním vydání časopisu Týden také řekl, že Zeman by se neměl „míchat“ do vnitřních poměrů v ČSSD, kterou už dávno opustil, a měl by fungovat jako nadstranický prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Ve Vyškově přísahalo pět stovek armádních nováčků
Ve čtvrtek 4. února zaplnilo nástupiště kasáren Dědice pět stovek žáků kurzu základní přípravy, tedy nováčků Armády ČR, k vykonání významného mezníku v nové profesní kariéře - absolvování vojenské přísahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV ČR k vypuštění severokorejské rakety dlouhého doletu
Ministerstvo zahraničních věcí ČR důrazně odsuzuje vypuštění rakety dlouhého doletu dne 7. února 2016 uskutečněné Korejskou lidově demokratickou republikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Policie šetří útok na Kliniku pro výtržnictví a obecné ohrožení
Pražská policie prověřuje sobotní útok na sociální centrum Klinika v Jeseniově ulici pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví, obecného ohrožení a poškození cizí věci. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Iveta Martínková. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) i další politici útok odsoudili. Starostka Prahy 3, kde centrum sídlí, svolala na pondělí bezpečnostní grémium. Klinika mimo jiné pořádala sbírku oblečení pro uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Postránecký: Odborní náměstci nesmějí vystupovat ve služební době
Je nepřípustné, aby se odborní náměstci ministrů účastnili stranických tiskových konferencí v době, kdy mají plnit služební povinnosti. V diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes uvedl náměstek ministra vnitra pro státní službu Josef Postránecký. Reagoval tak na případ z konce ledna, kdy na tiskové konferenci předsedy ANO a ministra financí Andreje Babiše ve sněmovně hovořila Babišova odborná náměstkyně Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ kvůli odstavení bloků v Dukovanech loni přišel o 2,5 miliardy
Elektrárenská skupina ČEZ přišla kvůli odstavení bloků v jaderné elektrárně Dukovany v loňském roce o 2,5 miliardy korun. Vyřadit musela tři bloky ze čtyř kvůli nutnosti znovu zkontrolovat svary po pochybení dodavatelů, kteří dodali nekvalitní rentgenové snímky. ČEZ kvůli tomu podal trestní oznámení na dodavatele a chystá personální změny ve firmě. V pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl předseda představenstva ČEZ Daniel Beneš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Největší mešita v Německu je před dokončením. A toto nám řekli místní o muslimech, Merkelové a uprchlících
REPORTÁŽ Kostra pravěkého zvířete, symbolické minarety, velké podzemní parkoviště. Přestože je ještě částečně skryta za lešením, zhruba tak vypadá úplně největší mešita v Německu, která by měla být za rok dokončena v Kolíně nad Rýnem. Lidé, žijící v okolí, se většinou vyjadřují velmi tolerantně a chválí Angelu Merkelovou za její proimigrační politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
GSK úspěšně ukončila rok 2015, tržby vzrostly o 6 %
Jedna z největších farmaceutických společností na světě, britská GSK, ukončila loňský rok nad očekávání dobře – 6% růstem tržeb. Ty tak dosáhly celkové částky 24 miliard liber. Tímto výsledkem opět překonala očekávání analytiků a finančních trhů, které reagovaly růstem akcií společnosti. Provozní zisk současně přesáhl 10 miliard liber.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kadlec (SZ): Havířov začal pracovat na dokumentaci k Přednádražnímu prostoru
Poté, co se uskutečnila anketa, kde měli obyvatelé Havířova vybrat jednu z variant ze čtyř připravených návrhů prostoru před havířovským vlakovým nádražím, zadalo si nyní město zpracování dokumentace pro podobu nového přednádražního prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Úsvit navrhuje omezit podporu elektřiny z obnovitelných zdrojů
Opoziční Úsvit chce uzákonit hranici pro množství elektřiny z obnovitelných zdrojů, na něž by měli výrobci nárok na podporu. Limit by byl podle novely zákona o podporovaných zdrojích energie pro jeden kalendářní rok a pro celou dobu životnosti elektrárny. Zavedení hranice souvisí podle autorů s plánovanou kontrolou elektráren, zda nečerpají nadměrnou podporu z veřejných zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nejdražší mince světa poprvé v České republice! Na výstavě v Nové budově Národního muzea
Národní Pokladnice ve spolupráci s Národním muzeem představí ve dnech 9. až 12. února 2016 v Nové budově Národního muzea unikátní minci Flowing Hair Dollar. Tato jedinečná mince z roku 1794, v hodnotě více než 10 milionů dolarů, je vůbec nejdražší mincí na světě, která se kdy objevila na světových aukcích. Návštěvníci budou moci vedle této vzácné mince zhlédnout také bostonskou originální kopii Deklarace nezávislosti USA. Výstava v Nové budově Národního muzea bude přístupná zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svědectví humanitárního aktivisty: "Ty jsi Čech, u vás uprchlíky neberete." Do tábora taxíkem, prodej syrských pasů na ambasádách
REPORTÁŽ „Vzhledem k některým událostem mám stále větší strach o českou společnost, která přestává být schopná nějaké srozumitelné, racionální debaty a převládají v ní emoce, a to především strach. My jsme navštívili uprchlický tábor Zaatarí v Jordánsku a mluvili s mnoha lidmi. Oni dobře vědí, jak se o nich hovoří, a vůbec se jim nelíbí, že se o nich píše jako o mase uprchlíků, hordách nebo vlnách. Jsou to všechno lidé, kteří mají své osudy se všemi strastmi a sny, jako máme my,“ uvedl svoji besedu Jiří Pasz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Transparent s podobiznou džihádisty Johna a s popiskem „kulturní obohacení“. Proti islamizaci protestovali lidé po celé Evropě
Demonstrace proti islámu se včera konaly mimo jiné i v Dánsku, Británii, Irsku, Rakousku či Finsku, účast se zde pohybovala spíše v řádu několika desítek lidí. I tak ale policie hlásila potyčky z Dublinu a Kodaně, kde odpůrci místních odnoží německého protiislámského hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) uspořádali protidemonstrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čechy Čechům a Kohouta zabít! Známý performer chtěl jít s "blanickými" Čechy na demonstraci, ale byl odhalen
KOHOUTA DO KOUTA Výtvarník a performer Milan Kohout ve své pravidelné rubrice na ParlamentníchListech.cz stylem sobě vlastním popsal, jak se pokusil dostat na sobotní demonstraci na Hradčanském náměstí. Rovněž prozradil, že se v Praze setkal s čínským bojovníkem za lidská práva Aj Wej-Wejem i co mu řekl o českém národu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Mluvčí policie: Zakuklená skupinka útočící na levicové aktivisty nebyli policisté, ale radikálové. Lituji ty, kteří věří konspiračním teoriím
TýdeníkPolicie.cz přinesl obhajující text na adresu policistů. Vzhledem ke včerejším demonstracím v hlavním městě totiž vyvstaly spekulace, že zakuklená skupinka útočící na levicové aktivisty v centru Prahy byli policisté. To server popírá a ústy mluvčího Policie ČR Jana Daňka tvrdí, že to byli radikálové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Evropský projekt Společně, na kterém se Thomayerova nemocnice podílí, má u maminek velmi pozitivní ohlas
Pilotní fáze projektu Společně, která probíhá od poloviny loňského listopadu, ukázala, že se těhotné a kojící maminky mají zájem o období před a po porodu dozvědět co nejvíce a prospět tak jak sobě, tak svým potomkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šlechtová se v Partii zastala Zemana v kauze kalašnikov. "To by Gauckovi vůči Merkelové neprošlo," vyletěl Kupka
Za selhání tajných služeb označil případ zmizení pěti Čechů v Libanonu, spojený s nevydáním Libanonce Alího Fajáda Američanům, místopředseda ODS Martin Kupka. Uvedl to v dnešní Partii na televizi Prima. Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová ale poukázala na to, že každý lidský život je důležitý, a proto by ve snaze zachránit své občany ve stejné situaci postupovaly stejně i jiné státy. „I Američané,“ podotkla. V diskusi moderované Tomášem Hauptvogelem se hovořilo také o novém zákonu o zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šéfredaktor známého týdeníku hájí média a stěžuje si na čtenáře. Prý jej obviňují z židomilství a idiocie
Šéfredaktor prestižního německého magazínu Der Spiegel Klaus Brinkbäumer připouští, že média ztratila v posledních měsících s ohledem na masivní migrační vlnu svoji důvěryhodnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec vyzývá: Kdo viděl útoky na Český rozhlas, ať se ozve
Český rozhlas (ČRo) požádá policejní prezidium o prošetření incidentu, který se stal během sobotní demonstrace proti islámu na Hradčanském náměstí v Praze. Během shromáždění několik agresivních útočníků opakovaně napadlo jeho přenosový vůz, ale přítomní policisté na žádost o pomoc podle rozhlasu nereagovali. V dnešním prohlášení to uvedl mluvčí veřejnoprávního rozhlasu Jiří Hošna. Informace nechal prošetřit ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD), výsledky chce mít za dva týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Prezidentův realizační tým v zajetí stereotypů
Něco se zřejmě mělo povést. Možná aranžmá, jak jsou prezidentovy postoje populární mezi mladými lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Výjimečná prezentace historických pokladů z Afghánistánu
Národní muzeum otevírá v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur novou výstavu Afghánistán – zachráněné poklady buddhismu, která představuje jedinečné sbírkové předměty z Národního muzea Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Základem demokracie je různost v rovině výměny názorů, nikoliv násilných činů
Připojuji se ke všem rozumným politikům napříč celým politickým spektrem, kteří odsuzují včerejší násilný útok na sociální centrum Klinika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stovky lidí podpořily Kliniku. Mezi nimi Láska či Dienstbier s Valachovou ze spolku Idealisté
Autonomní sociální centrum Klinika, které se včera stalo terčem nenávistných útoků, podpořili dnes také sociální demokraté sdružení ve spolku Idealisté.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Útok na Kliniku se hodí odpůrcům prezidenta. Česká nezávislá žumpa, Sobotka a Dienstbier teď rozjedou nehoráznou kampaň, obává se Zemanův fanoušek
Zakladatel facebookových skupin na podporu prezidenta Miloše Zemana Vilém Rössler se vyjádřil ke žhářským útokům na centrum Klinika v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Zeman svým kalašnikovem neminul – první dlažební kostky letěly
Prohlášení předsednictva Strany zelených ke včerejším událostem, které doprovázely pražské demonstrace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPO k nové tarifní struktuře: Chudí nesmí dotovat bohaté
Hospodářský výboru Poslanecké sněmovny se zabýval návrhem nové tarifní struktury předloženým Energetickým regulačním úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zloba, nenávist, podkopávání demokracie, vážný trestný čin. Politici odsoudili sobotní útok na Kliniku
Na včerejší žhářský útok na Autonomní sociální centrum Klinika v Praze-Žižkově reagovala řada politiků i politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Objem nevyřešených smluv IBV klesl v roce 2015 meziročně o 150 milionů korun
O téměř 150 milionů korun se v roce 2015 meziročně snížil objem prostředků u smluv o státním příspěvku na individuální bytovou výstavbu (IBV), u kterých ještě neuplynuly termíny sjednaných smluvních podmínek a smluvní podmínky nebyly zatím porušeny nebo porušení nebylo zjištěno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Zpravodajské služby - bezpečnost státu a jeho občanů
Doporučuji nám všem více uvážlivosti a respektu k základním prvkům podstaty bezpečnosti státu, bezpečnosti nás občanů ČR a méně hysterie a nepodloženého znejisťování občanů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Odsuzujeme nenávist a násilí
Představitelé TOP 09 odsoudili včerejší útok na sociální centrum Klinika v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VTÚ: Delegace výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR
Ve čtvrtek 4. února 2016 navštívila Vojenský technický ústav, s. p. delegace výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR vedená předsedou Davidem Kádnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Demokracie je diskuse, ne nůž a zápalné lahve
Velmi mě znepokojily útoky z poslední doby, které mířily na lidi pomáhající uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Agrese a hrubost je příznakem vlastní slabosti
Mezi hodnoty, které chci chránit, rozhodně nepatří vulgarita, neúcta člověka k člověku, násilí a agrese...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VLS: Lesní pedagogika v čerstvém šumavském sněhu
Noční počasí na pátek pocukrovalo Šumavu čerstvým popraškem sněhu, proto děti z mateřské školy v Horní Plané rády vyrazily do lesa na plánovaný program lesní pedagogiky, který pro ně připravila místní divize Vojenských lesů a statků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Návrh zákona o veřejných zakázkách není dobře připraven
Sněmovna bude hlasovat o novém zákonu o zadávání veřejných zakázek s více než 350 pozměňovacími návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Největší světový veletrh nanotechnologií navštívilo 50 tisíc zájemců
Ve dnech 27. až 29. ledna 2016 se v Tokiu konal 16. ročník největšího světového veletrhu nanotechnologií nano tech 2016. V konkurenci 586 expozic z celkem 23 zemí se mezi nejvýznamnějších japonskými společnostmi z oboru neztratili ani čeští zástupci. Představili oborově rozmanitá témata od nanovlákem a funkčních textilií až po biomedicínské aplikace a monokrystaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Novotný (Svobodní): Vážené Ministerstvo, já o konkurenci na trase Praha - Ostrava stojím
Dnes v práci, během přestávky na kávu, projíždím zprávy na idnesu. Co to na mě nevykoukne? "Stát zvažuje regulaci vlaků z Prahy do Ostravy. Trať je přeplněná" Normálně jsem málem vychrstl kávu na monitor! Takhle se řeší problém?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: Zákon o obalech byl loni porušován méně
Na projektu České obchodní inspekce, jehož cílem bylo ověřit, jak osoby uvádějící obaly na trh a do oběhu dodržují povinnosti stanovené zákonem o obalech a zákonem o ochraně spotřebitele pro nakládání s vratnými zálohovanými obaly, se podílely všechny inspektoráty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Wollner z ČT zveřejnil svůj zážitek ze sobotní demonstrace u Hradu. A nastala mela
Šéfredaktor reportážní publicistiky v České televizi Marek Wollner se na svém facebookovém profilu svěřil se zážitkem ze včerejší protiislámské demonstrace na pražském Hradčanském náměstí. Svým nezapomenutelným stylem ji okomentoval, a vyvolal tak pod tímto postem obsáhlou diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
MŠMT podniká další kroky k zajištění společného vzdělávání
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydává další materiály k náběhu novely školského zákona. Především jde o harmonogram kroků ke společnému vzdělávání a odpovědi pro rodiče. Vyšel také Průvodce ředitele společným vzděláváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česka strana sociálně demokratická odsuzuje útok na sociální centrum Klinika
ČSSD jednoznačně odmítá a odsuzuje žhářský útok, ke kterému došlo včera proti sociálnímu centru Klinika v Praze, které mimo jiné pořádá akce na pomoc uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ťok v ČT představil plánované změny, kterými chce vychovat řidiče
Řidičáky na zkoušku. Povinné jízdy se zkušeným spolujezdcem nebo přísnější autoškoly. Lze se to však naučit? O tom v dnešních Otázkách Václava Moravce diskutovali ministr dopravy Dan Ťok (ANO) a jeho předchůdce Zbyněk Stanjura (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Příčinu nízkého důchodu lze včas odhalit. ePortál ČSSZ nabízí online transparentní
„Přihlásil mě zaměstnavatel k pojištění, aby se mi evidovaly odpracované roky na důchod?“, „Shodují se příjmy, které mám na výplatní pásce od zaměstnavatele, s příjmy, které eviduje ČSSZ pro důchodové účely?“ Na takové otázky může být při sepisování žádosti o důchod mnohdy pozdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Mám radost, že byly rozpuštěny některé obavy našich zastupitelů a starostů
Navýšení autorských poplatků se nebude vztahovat na akce, u kterých byl zahájen prodej vstupenek v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lžete, tak si najměte svoji vlastní ochranku! Takto podle redaktora ČRo reagovali policisté, když byl štáb napaden demonstranty
Český rozhlas (ČRo) požádá Policejní prezidium o prošetření incidentu, který se stal během sobotní demonstrace proti islámu na Hradčanském náměstí v Praze. Během shromáždění několik agresivních útočníků opakovaně napadlo jeho přenosový vůz, ale přítomní policisté na žádost o pomoc podle Českého rozhlasu nereagovali. V dnešním prohlášení to uvedl mluvčí veřejnoprávního rozhlasu Jiří Hošna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministři obrany EU jednali v Amsterdamu
Ve dnech 4. a 5. února se ministr obrany Martin Stropnický účastnil neformálního zasedání ministrů obrany členských států EU v Amsterdamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Přenosový vůž Českého rozhlasu během demonstrace napadli útočníci. A policie prý nereagovala
Český rozhlas (ČRo) požádá Policejní prezidium o prošetření incidentu, který se stal během sobotní demonstrace proti islámu na Hradčanském náměstí v Praze. Během shromáždění několik agresivních útočníků opakovaně napadlo jeho přenosový vůz, ale přítomní policisté na žádost o pomoc podle rozhlasu nereagovali. V dnešním prohlášení to uvedl mluvčí veřejnoprávního rozhlasu Jiří Hošna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Krčmář (KDU-ČSL): Čechy Čechům, ale jen těm normálním
Migrační krize se dotýká každého z nás. Mnoho z nás se setkalo s migrantem usazeným v naší společnosti, často si to však neuvědomujeme, protože potkáváme člověka, který se sžil s naší společností a přijal její hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
OSN hledá fotografie do nové publikace
Výzvu fotografům vyhlásil Program OSN pro životní prostředí. Do své publikace o životním prostředí hledá vhodné ilustrační fotografie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): NE nelegální imigraci, ANO bezpečné zemi
Projev na demonstraci v Praze na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Taxikáři v pondělí ráno zablokují pražskou magistrálu
Taxikáři se v pondělí časně ráno chystají blokovat pražskou magistrálu, může jich být i několik stovek. Jednání Asociace koncesionářů v taxislužbě (AKT) s magistrátem ztroskotala loni v listopadu, chce proto použít nátlakovou cestu. Řidiči požadují, aby Praha zrušila maximální povolenou cenu za kilometr jízdy taxi a ustoupila od přezkoušení řidičů z cizího jazyka a místopisu. Vadí jim také to, že jeho úředníci nekontrolují řidiče, které si zákazníci objednávají přes mobilní aplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Podyjí po letech opět zimuje kachna kopřivka obecná
Po sedmi letech v Národním parku Podyjí opět zimuje kopřivka obecná. Tato menší kachna se obvykle v chladném období uchyluje do jižnějších částí Evropy. Přibylo zde také orlů mořských a cizokrajné kachničky mandarinské. Vyplývá to z údajů pořízených ornitology při pravidelném zimním sčítání vodních ptáků v polovině ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V sobotu byl opakovaně napaden přenosový vůz Českého rozhlasu, policie jen přihlížela
Prohlášení ČRo k incidentu při demonstraci na Hradčanském náměstí v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hes (ODS): Copak se z těch imigrantů všichni úplně zbláznili?
Včera byla Praha plná demonstrací. Na Hradčanském náměstí se srocovali polofašisti, na Malé straně proběhl happening rudozelené hate-free koalice. Pokud se na nás někdo díval z vesmíru, tak si musel myslet, že jsme úplný magoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Takhle ne! Konvičkovci odsoudili útok na pražskou Kliniku
Blok proti islámu na svém facebookovém profilu v souvislosti se včerejším žhářským útokem proti pražskému Autonomnímu sociálnímu centru Klinika odmítl násilí a veškeré podobné akce odsoudil. „Naše demonstrace byla v poklidu a takový musí být i další vývoj,“ uvedl Blok proti islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
"Naše rodina přišla v prosinci a držky nám omrzaly tak, že burky začali nosit i chlapi." Případ soudce, který psal texty kritizující menšiny, má pokračování
Podle ministra spravedlnosti Pelikána by soudce krajského soudu v Liberci Miloš Zbránek neměl dál vykonávat soudcovské povolání, důvodem jsou texty, které Zbránek zveřejňuje na internetu a které označuje za satiru. Zaměřují se na menšiny, muslimy i na ombudsmanku Annu Šabatovou. K případu se pro ParlamentníListy.cz vyjádřili tři právníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Odsuzujeme útok na Kliniku a vyzýváme ostatní politické strany k témuž
Strana zelených Praha 3 ostře odsuzuje žhářský útok na žižkovské Autonomní sociální centrum Klinika. Věříme, že policie bude postupovat vůči pachatelům tvrdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Sborník vybraných příspěvků z mezinárodní konference
Ve dnech 19. a 20. listopadu 2015 pořádal Národní památkový ústav ve spolupráci s národním komitétem ICOMOS a Národním technickým muzeem v Praze mezinárodní konferenci Management statků světového dědictví – rizikové faktory. Vybrané příspěvky, zaměřené především na rizikové faktory statků světového dědictví v ČR a jejich eliminaci, shrnuje sborník v elektronické formě, který si můžete stáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Rozšíření podnikatelské činnosti
Pravomocným rozhodnutím Úřadu městské části Praha 7 ze dne 19. ledna 2016 získala společnost ČD Cargo koncesi na provozování silniční osobní motorové dopravy provozované vozidly určenými pro přepravu více než 9 osob, včetně řidiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Korektní žurnalistika
Z mého poslaneckého deníku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

David Rath: Syrští sirotci a sir Winton
Už několik dní bičují syrští sirotci naše emoce, a to v situaci, kdy vlastně nic nevíme. V ČT paní Šojdrová, autorka nápadu, nejistě říkala, že mezi těmi mladistvými v táborech jsou asi i sirotci. Pak zase někde jinde prohlásila, že mezi nimi mohou být snad i nějaké dívky (samotné?). Následně připustila, že nejspíš nepůjde o malé děti, ale o mladistvé a hned upozornila, že přeci i s našimi puberťáky bývají problémy. Nejspíš jako přípravu…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Eva Kislingerová: Unijní hodnoty podle Věry Jourové = abstraktní pojem!
Při pohledu na aktuální dění na sociálních sítích by mohl člověk nepříliš znalý věcí nabýt dojmu, že pro nemalou část naší populace není důležitějšího politika, než je maďarský premiér Viktor Orbán.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
Arogance moci Finanční správy
Od chvíle, co ministerstvo financí řídí hnutí ANO, začaly se ve velkém měřítku používat zajišťovací příkazy, zřejmě pod vlivem hesla: "všetci kradnú". Přitom v soudních sporech zatím Finanční správa prohrála 35 z 89 případů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Jiří Chýla: Zatmění rozumu na ministerstvu zahraničí
Poslední krok dějství ve frašce kolem obsazení místa ministra zahraničí lze vysvětlit jen zatměním rozumu na ministerstvu zahraničí a především samotného ministra zahraničí a předsedy ČSSD. Ten svým rozhodnutím navrhnout na tuto funkci místo Miroslava Pocheho svého současného námětka a bývalého Pocheho poradce Tomáše Petříčka promarnil poslední příležitost ukázat, že má aspoň špetku politického rozumu a chápe, jak zachránit ČSSD před naplněním…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Chronologie jednoho novinářského úletu
Časový přehled události: Facebookový profil zpravodaje ČRo v Německu Pavla Poláka 19. září - 10:12 "Návštěva Miloše Zemana v Berlíně je podobná té před pěti lety. Ovšem s tím rozdílem, že teď s ním letí i tři lékaři a čtyři zdravotní sestry. Celá třídenní návštěva je spočítaná na krok přesně a pokud možno bez schodů. Vykonávat úřad prezidenta je bezesporu náročné. Právě proto Joachim Gauck na konci roku 2016 odmítl pokračovat,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist