Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.083x, což odpovídá cca 213.045-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Odsuzujeme vypálení kliniky, napsala Filozofická fakulta. A strhlo se peklo
Pedagog Karlovy univerzity v Praze Josef Šlerka na svém sociálním profilu sítě Facebook sdílel s ironickým komentářem status stránky Islám v ČR nechceme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zemane, odstup, přiletělo z TOP 09. Prezidentovy výšplechty už prý ohrožují bezpečnost státu
První místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek nepřímo vyzval prezidenta republiky Miloše Zemana k demisi. A to za to, že potvrdil, že za unesené dívky Hanu Humpálovou a Antonii Chrásteckou v Pákistánu bylo zaplaceno 150milionové výkupné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čeští učitelé před dětmi zesměšňují homosexuály, vyzkoumala nevládní organizace
Výzkum o homosexualitě, který provedla Platforma pro rovnoprávnost, uznání a diverzitu (PROUD), přinesl nečekané výsledky. Z 1314 dotázaných se jich stovka setkala s tím, že učitelé jinak sexuálně orientované studenty zesměšňují a útočí na ně. Píše o tom dnešní deník Právo s tím, že někteří učitelé dokonce dětem říkají, že homosexualita je nemoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jde jí o život, píše expert o unesené a propuštěné „Hanče“
Podle experta na vyjednávání s teroristy Adama Dolníka jde Haně Humpálové, Češce unesené v Pákistánu, znovu o život. Píše to dnešní vydání deníku Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Reakce z Facebooku: Toto se strhlo po dnešním dramatu ve sněmovně
Elektronická evidence tržeb je schválena. A sociální sítě zaplavily nejrůznější komentáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Výbušné tvrzení: Lidem se nechce pracovat
Těžko uvěřitelná situace nastává v Moravskoslezském kraji, kde žije 70 tisíc lidí bez práce. Společnost KES, která vyrábí kabely pro světlomety, nemůže najít zaměstnance. Z toho důvodu ředitel Martin Svozil uvažuje, že nové výrobní haly nebude stavět v Česku, ale v Polsku. Píše to server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Já fakt, ale fakt chcípnu, napsal známý novinář po poznámce Michala Haška
Jihomoravský hejtman Michal Hašek mohl mít na svědomí život známého novináře z Hospodářských novin Petra Kamberského. Ten totiž svému twitteru prozradil, že jej málem potkala smrt, když si četl výklad hejtmana Haška, kterak je právě jeho kraj kolébkou celé evropské civilizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zaorálek znovu promluvil o Turecku. To je něco hrozného, ozval se turkolog Laně
Zvládá Turecko uprchlickou krizi? Přímo ze země půlměsíce o tom v úterních Událostech, komentářích České televize promluvil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Analýzu doplnil turkolog a bývalý velvyslanec v Ankaře Tomáš Laně. Šéf české diplomacie popsal, co od EU Turci očekávají, a Laně se při jeho popisu velmi zhrozil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rykala (ČSSD): Uprchlická krize
Nejen Českou republikou, ale celou Evropou hýbe v posledních měsících uprchlická krize, jejíž řešení jsou zatím jen velmi mlhavě prezentována evropskými politickými špičkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
A je to tady. Německo prosí NATO o pomoc s běženci
Německá kancléřka Angela Merkelová požádala ministry obrany NATO, aby projednali pomoc Aliance při hlídkování na moři. Jde tak o krok, jak zastavit migrační vlnu. Turecké pobřežní hlídky a agentura Frontex na to samy nestačí. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová si vyšlápla na Rusko. Tusk se k ní přidal, ale jedna známá osobnost naopak Rusy překvapivě pochválila
Kritická slova německé kancléřky Angely Merkelové na adresu ruských vojenských sil v Sýrii vzbudila ve světě pozornost. Zatímco předseda Evropské rady Donald Tusk Merkelovou podpořil, Kreml samozřejmě její názor odmítá. Překvapivě pozitivně se o ruské přítomnosti v Sýrii vyjádřila Carla del Ponte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr zahraničních věcí je na návštěvě Turecka, Makedonie a Řecka
Ministr zahraničních věcí České republiky Lubomír Zaorálek uskutečňuje ve dnech 8. -11. února 2016 pracovní návštěvu v Turecku, Makedonii a Řecku. Cílem cesty je posílit dvoustranné vztahy na úrovni ministrů zahraničí a osobně se seznámit se situací na místech postižených probíhající největší migrační krizí v dějinách současné Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman potvrdil zaplacení výkupného za unesené Češky
Prezident Miloš Zeman potvrdil, že Česko zaplatilo za dvě unesené Češky v Pákistánu výkupné. Částka se podle jeho informací pohybovala kolem 150 milionů korun, a to podle kurzu využitého při přepočítání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odmáváno. Babišova evidence tržeb prošla sněmovnou
Sněmovna dnes konečně po 236 dnech od prvního projednání odhlasovala vládní návrh o elektronické evidenci tržeb (EET). Pro návrh hlasovalo 105 poslanců, proti 3. Poslanci ODS i TOP 09 odešli ze sálu, komunisté se hlasování zdrželi. Pokud předlohu schválí senát a podepíše prezident, podnikatelé začnou elektronicky posílat údaje o tržbách do registru patrně od listopadu. Nejprve půjde o restaurace a hotely, postupně budou přibývat další odvětví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Otevřte oči a hlasujte za návrh, vyzval Andrej Babiš poslance
Poslanci opět od rána debatují o zavedení kontroverzní elektronické evidence tržeb (EET). Pokud budou o předlohách hlasovat, očekává se, že je koaliční poslanci většinou navzdory odporu pravicové opozice schválí. Předpokládá se ale, že pravice se bude snažit hlasování zbrzdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V roce 2015 přijelo o 10,2 % více hostů
Počet přenocování hostů se v hromadných ubytovacích zařízeních ve 4. čtvrtletí 2015 meziročně zvýšil o 6,6 %, v tom domácích návštěvníků o 11,1 % a zahraničních o 3,5 %. Celkově v tomto období přijelo o 7,4 % více hostů. Domácích turistů přibylo o 10,1 % a zahraničních o 5,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Martin Konvička zhlédl VIDEO o krásách islámu. A neudržel se
Že islám do Evropy nepatří a Korán je krutý? Nemůže prý existovat větší blbost. Představovací video, kolující po internetu, zaujalo i aktivistu Bloku proti islámu Martina Konvičku. Ten silně pochybuje, že by výklad zjevného fanouška islámu mohl zaujmout kohokoliv nad deset let, a pokud ano, je to prý velmi smutná zpráva o našem vzdělávacím systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Merunka pro PL: S migranty to skončí tím, že někdo vezme kalašnikov. Schwarzenberg by byl lepší prezident než Zeman. Babiš je děs
ROZHOVOR Karel Schwarzenberg by byl podle bývalého televizního moderátora Zbyňka Merunky prezident, který by perfektně hrál roli hlavy státu. „Nemluvil by do všeho, dělal by zásadní věci, cestoval by jen tam, kde to má smysl, a ne nesmysl, a hlavně – choval by se státnicky. Určitě by nedělal ve světě ostudu. A kdyby usnul někde na státní večeři? Tak co. Jeden bonmot Zemana je tisíckrát horší,“ řekl populární moderátor v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Vládní koalice odmítla návrh ODS na plošné snížení DPH
Poslanci vládní koalice společně odmítli plošné snížení DPH na 14 a 19 %. Oproti populistickým návrhům některých vládních představitelů by tento návrh znamenal snížení cen u většiny zboží a služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Proč Čína a Rusko kupují zlato…
Lze vsadit hodně, hodně a hodně moc ku jedné, že v žádné myslitelné vzdálené budoucnosti (dvacet, třicet, padesát let) nebude existovat ani zlatem podložený jüan, ani zlatem podložený rubl. A ani zlatem podložený dolar či euro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČT si nejraději zve redaktory od pana Bakaly z bunkru na Modravě. Miloš Zeman opět rozpoutal bugr
Redaktoři „Bakalových“ Hospodářských novin jsou zváni jako hosté diskusních pořadů v ČT nejčastěji. Televizi ovládá zájmová skupina napojená na topku. Tak pravil prezident Zeman při diskusích s lidmi v krajích. Členové Rady ČT jeho názor nesdílí. „Žádná taková statistika neexistuje. Je to nesmysl, dojmologie, střílení od boku. Nepravdivé a absurdní tvrzení,“ konstatují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Velvyslanectví České republiky v Rakousku: Pečlivě zvažte rizika spojená s outdoorovými aktivitami
Upozornění pro klienty cestovních kanceláří, které zprostředkovávají tzv. outdoorovou turistiku na území Rakouska:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman udělil milost těžce nemocnému. Chtěl dvě, druhou mu prý zamítl Pelikán
Prezident Miloš Zeman omilostnil muže odsouzeného na tři roky za méně závažnou majetkovou trestnou činnost. Část trestu si podle prezidenta odpykal a poté byl kvůli zdraví podmínečně propuštěn do nemocničního ošetřování. Zeman to řekl při návštěvě Plzeňského kraje. Od ministra spravedlnosti Robert Pelikán prý obdržel návrh na dvě milosti, druhé nevyhověl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a dopravy: Pro poctivý byznys v ČR je elektronická evidence tržeb přínosem
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) oceňuje schválení elektronické evidence tržeb (EET) v Poslanecké sněmovně ČR. Podle tohoto nejvýznamnějšího zaměstnavatelského svazu v České republice jde o klíčovou změnu v daňové oblasti, která má narovnat podnikatelské prostředí a zvýšit příjmy veřejného rozpočtu v rámci boje proti daňovým únikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Obří kartel strojírenských firem skončí bez sankce, vypršela lhůta
Obří kartel strojírenských firem, v kterém figurovaly například Siemens, Areva nebo Alstom, skončí bez sankce. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) svoje řízení zastavil, uplynula totiž lhůta pro uložení pokuty. ČTK to zjistila z webu ÚOHS. Původně přitom měly firmy platit skoro miliardu. Existenci kartelu v minulosti potvrdil i Krajský soud v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Míša Marksová zjevně nepochopila, proč jsme hlasovali proti, napsal Bělobrádek o úmluvě o právech žen
O rovnosti mužů a žen by se měli začít učit žáci už na základních školách. Píše o tom server Echo24.cz v souvislosti se schválením tzv. Istanbulské úmluvy, která kromě důrazu na potírání genderově motivovaného násilí páchaného na ženách a domácího násilí klade důraz i na prevenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Robert Fico důrazně: Zamlčujete zločiny migrantů!
K migrační vlně se na svém facebookovém profilu vyjádřil premiér Slovenska Robert Fico (SMER-SD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tržby ve službách v roce 2015 rostly o 2,6 %
Ve 4. čtvrtletí sezónně očištěné tržby ve službách reálně mezičtvrtletně klesly o 0,3 %. Tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní se meziročně zvýšily o 1,7 %, bez očištění o 2,2 %. Na růstu se podílela všechna odvětví s výjimkou profesních, vědeckých a technických činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Názor starostů na problematiku kontrol respektuji
Poslankyni Martinu Berdychovou zajímají starosti starostů. Právě pro ně ve spolupráci se zástupci Ministerstva financí a Ministerstva pro místní rozvoj připravila odborný seminář k novému zákonu o řízení a kontrole veřejných financí, který by měl přinést značné zjednodušení současné praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kdo zvítězí v boji o protikuřácký zákon? Politici, lobbisté, anebo aktivisté?
Často se mluví o tom, že současný boj o nový protikuřácký zákon je zároveň i neúprosným střetem různých tabákových společností s politiky. Méně už se ví o vlivu aktivistů, kteří zase u politiků a úředníků ministerstev prosazují každý zákon, u kterého tuší kritický lobbing významných korporací. Někdy bojují proti jaderným elektrárnám, dálnicím, autům anebo za rozmnožení kůrovce na Šumavě nejčastěji „ve jménu Evropy“. Nyní prosazují co nejpřísnější zákaz kouření… Příště zákaz aut o víkendu na nábřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Stát jen roky slibuje a výsledkem je nezájem investorů o region a odliv lidí
Vedení města Jevíčko a starostové z mikroregionu Moravskotřebovska-Jevíčska se dnes shodli s europoslancem Tomášem Zdechovským na společné výzvě ministrovi dopravy Danu Ťokovi k okamžité dostavbě páteřní silnice D 35 a D 43.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman zasadil čerstvou ránu České televizi: Do jejích pořadů chodí nejčastěji redaktoři Bakalových Hospodářských novin, nejméně čteného deníku
REPORTÁŽ Druhý den pobytu na Plzeňsku završil prezident Zeman v Blovicích, kde velmi srdečně pobesedoval s občany a dlouholetým starostou Janem Poduškou (ODS). Témata byla jak obligátní migrace, tak například i práce vězňů, přijetí eura neb stav dnešní České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj chce novým projektem pomoci handicapovaným se začleňováním do společnosti a na trh práce
O částku více než sto milionů korun se uchází Liberecký kraj prostřednictvím projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb v komunitě pro osoby se zdravotním postižením v Libereckém kraji. Žádá o ni v rámci Operačního programu Zaměstnanost, který cílí na podporu zaměstnanosti, sociálního začleňování a efektivní veřejné správy z Evropského sociálního fondu v období 2014–2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš ukázal, že nemá vůbec žádné hranice, varuje Tomáš Klvaňa
Tomáš Klvaňa si v komentáři pro Reflex.cz klade otázku, co bude dělat Andrej Babiš teď, když dosáhl nesporného politického úspěchu s elektronickou evidencí tržeb. Otázkou je, zda má vůbec nějaké osobní hranice, za které by v touze po ještě větší moci už nebyl ochoten zajít, nebo bude po vzoru prezidenta Miloše Zemana ochoten zneužít třeba i xenofobní strategii, aby definitivně ovládl Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bill Clinton vychvaloval svou manželku Hillary. Ale vzešel z toho spíš trapas
Bývalý prezident Bill Clinton doprovází během kampaně svoji ženu Hillary a snaží se ji pomoct stát se první prezidentkou Spojených států. Jeho snaha však občas nepadá na úrodnou půdu, jako například nyní ve státě New Hampshire, kdy před publikem prohlásil, že by občas raději nebyl jejím mužem, aby mohl mluvit na rovinu. Informuje NBC news.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Fotograf, kterému spílali za ošklivé vyobrazování uprchlíků, promlouvá: O agresivitě vítačů, elitářských médiích i podivnostech největší české soutěže fotografů
ROZHOVOR Negativních ohlasů bylo jen několik desítek. Naopak přišly tisíce pozitivních reakcí. Když jsem se to snažil vysvětlit, měl jsem na Facebooku sedm tisíc lajků, což se mi nikdy nestalo. To se stalo poté, co reportážní fotograf Jan Šibík vyvěsil na Facebook video, na němž se uprchlíci nechovali moc skromně. ParlamentníListy.cz s ním v první části rozsáhlého rozhovoru mluvily i o pomalém umírání reportážní fotografie, soutěžích Czech Press Photo a angažovanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Elektronickou evidencí tržeb to neskončí. Petr Hampl tuší, kam státní kontrola povede dále
Sociolog Petr Hampl se na svém webu vyjádřil k dnes schválené elektronické evidenci tržeb. Shrnul, co nám přinese elektronická registrace výdajů domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Legislativní rada vlády projedná návrh insolvenčního zákona
Návrh zákona o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) má na programu Legislativní rada vlády (LRV) na svém zasedání ve čtvrtek 11. února od 9:30 hodin. Dále LRV projedná návrh zákona o sběru vybraných dat pro účely monitorování a řízení veřejných financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Končíš, Kalousku, příště už ve Sněmovně nebudeš. Triumfální výsměch Martina Komárka po hlasování o EET
Poslanec Andreje Babiše Martin Komárek (ANO) se osobitým způsobem zaradoval ze schválení elektronické evidence tržeb. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek byl prý znásilněn, ale nejde prý ani tak o sexuální příměry, jako spíše o to, že vzpírat se elektronické evidenci tržeb je pitomost a Kalousek za ni zaplatí tím, že po příštích volbách už ve Sněmovně nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fotograf, kterém spílali za ošklivé vyobrazování uprchlíků, promlouvá: O agresivitě vítačů, elitářských médiích i podivnostech největší české soutěže fotografů
ROZHOVOR Negativních ohlasů bylo jen několik desítek. Naopak přišly tisíce pozitivních reakcí. Když jsem se to snažil vysvětlit, měl jsem na Facebooku sedm tisíc lajků, což se mi nikdy nestalo. To se stalo poté, co reportážní fotograf Jan Šibík vyvěsil na Facebook video, na němž se uprchlíci nechovali moc skromně. ParlamentníListy.cz s ním v první části rozsáhlého rozhovoru mluvily i o pomalém umírání reportážní fotografie, soutěžích Czech Press Photo a angažovanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vzrůstá agresivita, musíme tomu vyhlásit nulovou toleranci, vyzval z ČT ministr Pelikán. Pak vyprávěl o naštvaném Schapirovi a o tom, jak chce ANO pomáhat uprchlíkům
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) usedl do křesla hosta středečního Interview ČT24. Dal jasně najevo, že patří k lidem, kteří si myslí, že se o některých věcech nemá mluvit. Snažil se proto odpovědím velmi vyhýbat. Ptal se např moderátorky, zda stoprocentně ví, že za dvě Češky unesené v Pákistánu bylo zaplaceno 150 milionů. Já to nevím, zdůraznil. Nevydání Alího Fajáda do USA označil za drobnou událost, která nepoškodí naše vztahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR čistí Boří les u Břeclavi. Hejtman poděkoval za kraj vládě
Nevybuchlá munice z druhé světové války leží stále na téměř pěti stech hektarech v Bořím lese u Břeclavi. V loňském roce však začalo tolik potřebné čištění zasaženého území, kterým vede řada cyklo a pěších tras. Rada Jihomoravského kraje poděkovala Vládě České republiky za řešení této problematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Armáda zajišťuje přepravu mládeže na olympijské hry
Českou výpravu čítající 13 chlapců, 30 dívek a doprovod přepravil na zimní olympijské hry mládeže v norském Lillehameru armádní letoun Airbus A-319 CJ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Vláda dnes poslala řadu živnostníků na dno. Na EET ale doplatí všichni občané
Elektronická evidence tržeb dnes dostala ve Sněmovně zelenou. Vládní koalice tak poslala ke dnu množství živnostníků, pro něž budou náklady související s EET likvidační. Na EET ale doplatí bez rozdílu všichni daňoví poplatníci. Náklady na zavedení systému a jeho následný provoz si totiž na straně státu vyžádají stovky milionů korun a již tak přebujelý aparát se rozroste o další úředníky. Zahraniční zkušenosti přitom ukazují, že zvýšený výběr daní toto opatření nepřinese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Velezrádce Zeman. TOP 09 už sbírá podpisy pro jeho sesazení
TOP 09 začala sbírat podpisy, kterými chce podpořit ústavní žalobu za velezradu na prezidenta Miloše Zemana. Již jej také vyzvala k demisi; za všechno může jeho potvrzení citlivé informace o částce, kterou Česká republika vydala za dívky, které byly unesené v Pákistánu. Informuje iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Havlistická stoka TOP 09. Kalousek, Štětina, to je odpudivost sama. Jiří Vyvadil si ulevil na síti
Někdejší nejvyšší správní soudce Jiří Vyvadil si na svém profilu na ParlamentníchListech.cz odplivl nad Miroslavem Kalouskem a Jaromírem Štětinou. Těm podle něj již není pomoci, jelikož se navzájem plácají po zádech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Je hanba, že tento zákon už tu není dávno. Umožní nám zvýšit platy učitelům, sestřičkám, vojákům
Vyjádření ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše po schválení zákona o EET:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Náklady zaplatíte vy. Živnostníci dělají, co mohou
Komentář ke schválení elektronické evidence tržeb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Primátorka hlavního města vyhlásila krajské kolo soutěže JuniorErb 2016
Primátorka hl. m. Prahy Adriana Krnáčová ve spolupráci se sdružením Český zavináč a sdružením Junior Internet vyhlásila 6. krajské kolo celostátní soutěže JuniorErb 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
O zřízení městské policie rozhodneme letos, slibuje starosta Chocně
Migrační krize má sice pro celou Evropu řadu obrovských rizik a hrozeb, ale právě proto je nutné situaci chápat i jako příležitost. Tak smýšlí o uprchlické krizi Ladislav Valtr (ODS). „Důležité věci se posouvají dál, byť k mé a všeobecné spokojenosti by se muselo udělat ještě mnohem více.“ A prozradil nám, co konkrétně proto plánuje v letošním roce učinit. Rozebrali jsme také aspekty demografického vývoje ve městě, ale i řadu dalších témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Českobudějovická porodnice nedostatkem lékařů netrpí
Přestože v českých porodnicích chybí podle nedávného průzkumu 200 lékařů, v Nemocnici České Budějovice, a. s., si na nedostatek porodníků nemohou stěžovat. Důvodem je podle vedení nemocnice i samotného oddělení zejména nabídka práce v moderním prostředí prosperujícího zdravotnického zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Komplot Hanči, Tonči a teroristů. Vylákali z nás stamiliony. Promlouvá doktor Miroslav Sládek
K zaplacenému výkupnému Českou republikou únoscům Hany Humpálové a Antonie Chrástecké, které dnes potvrdil prezident Miloš Zeman, se vyjádřil i bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek. Video se svým příspěvkem zveřejnil na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká móda opět zazáří. Pavel Ivančic na International Fashion Showcase v Londýně
Klobouky kaktusovitého tvaru, excentrické výšivky, svůdné dámské šaty či romantismem inspirované fetišistické spodní prádlo – to jsou příklady kolekcí studentů a čerstvých absolventů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Největší nebezpečí vidím v manipulaci a úniku dat
Projev na 37. schůzi poslanecké sněmovny 10. února 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Velmi neblahá předpověď pro Spojené státy od zpravodajských špiček. To vůbec nevypadá dobře
Přední američtí zpravodajci se na včerejším jednání senátního branného výboru shodli na tom, že se Islámský stát s největší pravděpodobností letos pokusí zaútočit přímo na půdě Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Dnešní den je černým dnem pro české živnostníky a podnikatele
Komentář ke schválení elektronické evidence tržeb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Tak to se Madeleine Albrightové moc nepovedlo. Hillary Clintonová musela zuřit
Demokratické kandidátce na amerického prezidenta Hillary Clintonové se prozatím v kampani nedaří podle jejích představ, tak se rozhodla „povolat do zbraně“ svého manžela, bývalého amerického prezidenta Billa Clintona, a k tomu také bývalou ministryni zahraničí v jeho vládě Madeleine Albrightovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Čulík požádal čtenáře o peníze, i když mu to bylo „blbé“. A shrnul nesmysly, kterým propadl český národ
Server Britské listy, respektive jeho šéfredaktor Jan Čulík, prosí českou veřejnost, aby finančně podpořila vydávání jeho webu. K žádosti Jan Čulík přidává též ujištění, že je mu to, citujeme, ,,blbé", a rovněž vzkaz, že podpora veřejnosti jeho serveru je nezbytná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Donald Trump „vydrtil“ volby a šokoval prohlášením o uprchlících v Evropě. Oblíbený kandidát Jakuba Jandy propadl
Výsledky hlasování v New Hampshire potvrdily předvolební odhady, podle kterých měli ve svých stranách dominovat republikán Donald Trump a demokrat Bernie Sanders. Trump zvítězil s náskokem 19 % na druhého Kasiche. Sanders porazil Clintonovou dokonce o 22 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Národní park Šumava: Objevuje se vlk. Loni ho zachytily fotopasti na velké části území
Vlka, pohybujícího se po Šumavě, zachytily fotopasti například na Železnorudsku, ale i na Lipensku nebo v Novohradských horách. Několik fotografií skrývaly přístroje umístěné v centrální části Šumavy. Za celý rok 2015 jsme tak evidovali více než pět takových nepřímých pozorování, což je nejvíce za celou dobu, co Správa Národního parku Šumava využívá pro pozorování fotopasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Likvidace zbývajících odpadů z Bulovky má začít v březnu
V březnu by mohla začít likvidace zbývající části nelegálně navezených odpadů z lokality Arnoltice – Bulovka. Liberecký kraj rozhodl o výběru nejvhodnější nabídky veřejné zakázky „Odstranění ilegálního návozu odpadů z lokality Arnoltice – sanace ekologické zátěže“. Pokud vše půjde hladce, bude prostor s nelegálně navezenými odpadu z Německa definitivně čistý o letních prázdninách letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mihola: KDU-ČSL podporuje domácí vzdělávání
V souvislosti s novelou školského zákona opět vyvstala otázka možného uzákonění individuálního čili domácího vzdělávání na druhém stupni základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kdo žvanil? Toť otázka
Premiér Sobotka sice poslance v úterý nabádal, aby se nenechali unést mediálními spekulacemi, ale podle komentátora Ondřeje Neffa je to dost těžké, když média píší o věcech, které mají zůstat v nejpřísnějším utajení. Konkrétně informaci o výkupném za proslulou dvojici turistek „Hanča a Tonča“, kterou zveřejnil týdeník Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka to schytal nejen od vlastního senátora. Měl prý víc mlčet
V Kauze Libanonce Alího Fajáda a dvou Češek unesených v Pákistánu v roce 2013 došlo k řadě úniků citlivých informací, a to je opravdu velký problém. Předseda senátního výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost František Bublan (nestr. za ČSSD), členky sněmovního výboru pro bezpečnost Jana Černochová (ODS) a Zuzka Bebarová Rujbrová (KSČM) se shodli na tom, že by premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) měl raději mlčet. A nejen on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
O propuštění Fajáda z vazby žádal ukrajinský velvyslanec
O propuštění Libanonce s ukrajinským občanstvím Alího Fajáda z české vazby, kde čekal na rozhodnutí o svém vydání do USA, usilovala ukrajinská ambasáda v Praze. Ukrajinský velvyslanec Borys Zajčuk napsal dopisy na ministerstvo spravedlnosti a vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové, ve kterých se ptal i na kauci za Fajádovo propuštění. Napsala to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD), která z dopisů citovala. Fajád se minulý týden dostal z vazby ve stejný den, kdy se do Prahy vrátila pětice Čechů, kteří v Libanonu zmizeli loni v červenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prý poteče krev. Toto nám řekli Babiš, Bělobrádek, Filip, kníže či Okamura. A takhle se předvedl Stropnický…
ANKETA Exministr zahraničí USA Henry Kissinger v časopise The National Interest napsal, že v blížícím se multipolárním řádu by Rusko mělo být vnímáno jako základní prvek jakékoli globální rovnováhy, nikoli primárně jako hrozba pro USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodl: Závaznost rozhodnutí odvolacího soudu pro soud nalézací v trestním řízení je v souladu s ústavním pořádkem
Ministerstvo spravedlnosti vítá nález Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 15/14, který zamítá návrh na zrušení ustanovení § 264 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád). Napadené ustanovení vyjadřuje zásadu, že v případě zrušení rozsudku je nalézací soud vázán právním názorem odvolacího soudu a je povinen řídit se jeho případnými pokyny stran doplnění dokazování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Ministerstvo podpoří obce, které jsou aktivní ve zlepšování životního prostředí
Lukavec u Litoměřic, Slavkov v okrese Opava a obec Ždánice z Hodonínska získají na své projekty dotaci v rámci soutěže Zelená stuha. Ministr životního prostředí Richard Brabec schválil příspěvek třem obcím, které uspěly v soutěži „Vesnice roku 2014“ a navíc v krajském kole získaly ocenění Zelená stuha. Další tři obce na schválení své žádosti čekají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Erik Tabery, šéfredaktor Respektu, se hájí: O výkupném za Hanču a Tonču jsme napsali, ale bylo to citlivě
Šéfredaktor týdeníku Respekt ve středeční Kauze dne prozradil, jak to bylo s článkem o výkupném za Antonii a Hanku, které byly v roce 2013 uneseny v Pákistánu. Z jeho úst mimo jiné zaznělo, že je teď časopis hodně kritizován, ale on vše vlastně potvrdil prezident Miloš Zeman. „A myslím, že tím nepotěšil ani ministerstvo zahraničí, ani tajné služby,“ poznamenal Tabery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Sněmovna podpořila náš návrh – rodiče mohou využít peníze ze stavebního spoření
Poslanecká sněmovna dnes schválila novelu zákona o stavebním spoření, kterou předložil klub ODS. Změna umožní rodičům využít stavební spoření svých dětí i bez souhlasu opatrovnického soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Zeman zveřejňuje tajné informace. Není to vlastizrada?
Prohlášení 1. místopředsedy TOP 09 k výrokům prezidenta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Vyzýváme ministerstvo ke splnění úkolu. Stále nevypsalo titul na sanaci svahu
Rada Jihomoravského kraje vyjadřuje nespokojenost s přístupem Ministerstva životního prostředí České republiky k dořešení následků sesuvů svahů na jižní Moravě v roce 2014. Rada Jihomoravského kraje považuje za nepřijatelné, aby od 24. listopadu 2014 nebyl do dnešního dne splněn úkol uložený Vládou České republiky, tedy vyhlásit příslušný dotační titul pro postižené obce, zejména dolní Věstonice. Rada Jihomoravského kraje pověřuje hejtmana Michala Haška a radního pro životní prostředí Igora Chlupa, aby seznámili se situací předsedu vlády a požádali ho o sjednání nápravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj a město Liberec společně promění zanedbaný parčík U Jezu. Přijít s nápady může i veřejnost
Liberecký kraj a statutární město Liberec se nově staly spolumajiteli malého zpustlého parku mezi budovou Krajského úřadu Libereckého kraje a OC Forum. Zelený prostor přezdívaný Sherwood, se rozhodly společně zvelebit. Do proměny chtějí zapojit i širokou veřejnost, která se může zúčastnit debaty nad budoucností parčíku. Ta se uskuteční ve středu 17. února od 18:00 hodin na krajském úřadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Právnická osoba nemůže vykonávat trest, ale když bude zrušena...
Projev na 39. schůzi poslanecké sněmovny 10. února 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek chytil ve Sněmovně slinu: Pane ministře Pelikáne, vy jste kreatura Putinova režimu. Vám už nepodpoříme ani to, že dneska je středa. A když to pokračovalo, neudržel se Jandák a kamsi jej poslal
Poslanci dnes odpoledne měli na stolech druhé čtení zákona o trestním řízení soudním, které představil Sněmovně ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO). Jenže kolem projednávání se zničehonic strhla nevídaná mela. Ne ovšem o obsahu zmiňované normy, ale o samotného ministra Pelikána. Toho totiž předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nazval „nedůvěryhodnou kreaturou zpravodajských služeb Putinova režimu“. To ale pak nevydýchal poslanec Vítězslav Jandák (ČSSD) a provolával tak cosi o napadení zikou...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Při schvalování zákona o EET porušila koalice zákon
Komentář ke schválení elektronické evidence tržeb:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Doporučil bych všem důchodcům, aby odešli z měst a přestěhovali se na vesnici
Projev prezidenta republiky při setkání s občany Kornatic:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Už začal hlasitý řev na Zemana kvůli milionům za Hanču a Tonču. A vy teď budete nejlépe vědět, jak to bylo doopravdy
REPORTÁŽ V malé obci Kornatice začal prezident Miloš Zeman svůj třetí den pobytu v Plzeňském kraji. Hovořil o médiích, Bakalovi a kauze byty OKD, řeč se samozřejmě stočila i na uprchlíky. Prozradil mimo jiné, jak to bylo s výkupným za známou dvojici mladých turistek „Hanča a Tonča“. Za tato slova okamžitě schytal kritiku, z TOP 09 dokonce zazněla výzva k prezidentovu odstoupení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Je to spravedlivé řešení vůči všem občanům
Poslanecká sněmovna dnes ve třetím čtení schválila vládní návrh zákona o evidenci tržeb. Hlasování proběhlo na základě schváleného procedurálního návrhu na pevně stanovený termín. Opozice se snažila zabránit přijetí zákona obstrukčním jednáním. V bezmála třicetihodinové rozpravě v rámci třetího čtení měla přitom možnost vyjádřit své připomínky, které se však ve většině vystoupení opakovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vítězný únor, nová forma znárodnění. Podnikatel se rozepsal, k čemu všemu povede Babišova evidence
Místopředseda Strany soukromníků ČR ve Zlínském kraji Michal Dvouletý se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz vyjádřil k dnes odsouhlasené elektronické evidenci tržeb. „Jak si pantáta komoří našel fígl na novou formu znárodnění,“ zkonstatoval lakonicky. Podle něj prohlasování zákona bylo zcela v rozporu s demokratickými principy i platnými zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Asociace českých reklamních agentur: Reklamožrouti vás sežerou již 25. a 26. února!
Praha opět jedním ze 135 měst celého světa, které hostí Noc reklamožroutů. Reklamožrouti vás sežerou již 25. a 26. února! Megaprojekce více než 300 reklam z 50 zemí světa. Nejlepší světové reklamy v pětihodinovém maratónu opět v Praze!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Žák z Třince mezi vítězi v překladatelské soutěži EU
Mezi 28 vítězi dalšího ročníku překladatelské soutěže Juvenes Translatores, které začátkem února vyhlásila Evropská komise, se objevil i český zástupce Miroslav Řehounek z Gymnázia Třinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Taková jiná turistika: Lidé se jezdí dívat do imigrantské čtvrti v Bruselu, kde je nezaměstnanost až 50 procent
Bruselská čtvrť Molenbeek, která byla po listopadových atentátech v Paříži médii označena za džihádistické doupě, se vrací k normálnímu životu. Opět sem přijíždí turisté, a to možná ještě v hojnější míře než dříve. Jsou totiž zvědaví. Z Molenbeeku byl totiž mimo jiné strůjce teroristických útoků Abdelhamid Abaaoud. Píše to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek: Ústa si zacpat nenecháme
Koaliční poslanci dnes prosadili hlasování o elektronické evidenci tržeb, aniž by umožnili vystoupit některým poslancům opozice. Jedná se o popření demokratických zásad, říká předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Věra Jourová pro PL: EU prosazuje vládu práva všude. To, jak jedná s Polskem, nesouvisí s tím, že je to „východní“ země
ROZHOVOR Podobně jako německá kancléřka Angela Merkelová říká, že uprchlickou krizi musíme zvládnout, a vyjmenovává řadu činností, na kterých prý EU nyní intenzivně pracuje. Bývalá ministryně pro místní rozvoj a nynější eurokomisařka Věra Jourová (ANO) zastává zatím zdrženlivý postoj vůči událostem v Polsku. Nicméně dodává, že Evropská unie má určitě právo mluvit do toho, jestli se v některé zemi dodržují společně přijaté závazky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sebezničení Evropy a ohrožení života našich dětí. A uprchlíci ze zemí, kde je žena považována za podřadnou bytost... Poslanec ČSSD Tejc promlouvá
ROZHOVOR Předseda ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc z ČSSD říká, že Evropa má uprchlíkům pomoci, ale nikoliv za cenu vlastního sebezničení a ohrožení života našich dětí. Nápomocni musíme být uklidněním konfliktů, které vyvolávají migrační vlny, nikoliv jejich přiživováním. Říká, že je daleko efektivnější podporovat rodiny s dětmi a zvýšení porodnosti, než integrovat migranty. Navíc je zde riziko, že se integrovat chtít nebudou a postačí jim život na sociálních dávkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zacpali nám hubu, opakoval Kalousek stále dokola
Elektronická evidence tržeb budí vášně. Dnešní jednání Poslanecké sněmovny je tak plné emocí. Na jedné straně stojí její zastánce Andrej Babiš (ANO), na druhé předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj chystá seminář pro začínající podnikatele
Ve středu 17. února proběhne od 15.00 hodin v hlavní budově Krajského úřadu Ústeckého kraje, Velká Hradební 48 v pořadí druhý seminář pro žadatele o dotaci z programu „Podpora začínajících podnikatelů v Ústeckém kraji pro rok 2016“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ŘSD má zaplatit pokutu 180 000 korun za chyby v zakázce
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má zaplatit 180 000 korun za chyby v zakázce na opravu silnice mezi Hradcem Králové a Náchodem v úseku mezi Jaroměří a Svinišťany. Pokuta od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je za nezákonné dělení zakázek, rozhodnutí úřadu je pravomocné. ČTK to řekl jeho předseda Petr Rafaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová je na návštěvě Plzeňského a Karlovarského kraje
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová je dnes na návštěvě Plzeňského a Karlovarského kraje. Hlavními body programu je diskuze s řediteli škol k aktuálním tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Politolog: Podporuji Miroslava Kalouska, abych si nemusel připadat tak trochu jako prase
Politický komentátor Bohumil Doležal se na serveru Echo24.cz vyjádřil k tomu, proč podporuje Miroslava Kalouska. Podnět k jeho zamyšlení mu dal časopis Respekt, který se otázal Jana Rumla, Jana Kalvody, Hany Marvanové a Ivana Pilipa, proč klesají preference TOP 09. „Je důvodem chyba, kterou strana udělala tím, že si do čela zvolila Miroslava Kalouska, nebo je za tím nějaká jiná chyba?“ zněla otázka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice už nemohou zpětně vymáhat stokorunové poplatky za pobyt
Zdravotnická zařízení už nemohou zpětně vymáhat poplatky za lůžkovou péči za období, kdy zákon stanovoval denní sazbu 100 korun. Postavil se proti tomu Ústavní soud (ÚS), který stokorunový poplatek za hospitalizaci v roce 2013 zrušil. Dodnes ale pokračovalo mnoho sporů mezi nemocnicemi a pacienty. Řešily je soudy po celém Česku, některé mohly vyústit v exekuce. Tam, kde nemocnice své nároky dosud nevymohly, už neuspějí, vyplývá z dnes zveřejněného nálezu Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
A mezitím v Kyjevě: Na Ukrajině vskutku přituhuje
Ukrajinská vládní krize dostala v posledním týdnu na nových obrátkách díky skandální rezignaci prozápadního ministra ekonomiky Aivarase Abromavičiuse. Vnitropolitická stabilita, která je podmínkou jakýchkoliv úspěšných reforem, se Ukrajině stále více vzdaluje. Pokračování vládní krize na Ukrajině mapuje pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To jsou věci. Vladimir Putin prý už má nástupce
V Moskvě již prý našli nástupce Vladimira Putina. Myslí si to alespoň Petra Procházková, redaktorka Lidových novin zaměřující se tradičně na postsovětskou oblast. Možný příští prezident za sebou má, tak jako Putin, úspěšnou kariéru zpravodajce a i v jiných věcech prý připomíná Putina roku 1999, když si jej místo sebe vybral Boris Jelcin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sněmovna by měla rozhodnout o zavedení evidence tržeb
Sněmovna by měla dnes rozhodnout o zavedení kontroverzní elektronické evidence tržeb. Pokud budou poslanci o předlohách hlasovat, očekává se, že je nejméně koaliční většinou navzdory odporu pravicové opozice schválí. Předpokládá se, že pravice se bude snažit hlasování zbrzdit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Špína byla vržena. Zásadní věc kolem Ivana Langera
Server iDNES.cz zveřejnil omluvu exministru vnitra Ivanu Langerovi, a to ve věci téměř osm let starých článků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dalších 1,65 miliardy na protipovodňové projekty z OPŽP 2014-2020
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR dnes vyhlašují dvě výzvy v Operačním programu Životní prostředí 2014-2020 se zaměřením na protipovodňové projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zelení: Lidovci nepodpořili prevenci násilí na ženách a domácího násilí, vláda musí jednat
Vláda 8. února vyslovila souhlas s podpisem Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulské úmluvy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jižní Čechy mají díky Polné už 624 obcí. Jihočeský kraj je připraven nejmladšímu členu rodiny pomoci
Jihočeský kraj je připraven nově vzniklé obci Polná na Šumavě pomoci při řešení počátečních problémů, na které může místní samospráva narazit. Hejtman Jiří Zimola to řekl během ustavujícího zastupitelstva obce na Českokrumlovsku, které se konalo v úterý 9. února. Do svého čela si tu sedmičlenné zastupitelstvo zvolilo za starostu Jaroslava Pavlíčka (Sdružení nezávislých kandidátů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje z důvodu chřipkové epidemie omezí návštěvy
Ve všech pěti nemocnicích Nemocnice Pardubického kraje bude od pátku 12. února 2016 vyhlášen zákaz návštěv z důvodu chřipkové epidemie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Náš on-line model bude patřit k nejmodernějším a pro podnikatele nejlevnějším
Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh zákona o evidenci tržeb, který představuje jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky. Zároveň schválila návrh Ministerstva financí na snížení DPH v oblasti stravovacích služeb z 21 na 15 % s výjimkou alkoholických nápojů, a to od okamžiku účinnosti zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Elektronická evidence tržeb pomůže omezit šedou ekonomiku a narovnat podmínky v české ekonomice
Jsem velmi rád, že se podařilo po mnoha měsících projednávání schválit v Poslanecké sněmovně zákon o elektronické evidenci tržeb, další z důležitých opatření, kterými vláda bojuje za narovnání podmínek v podnikání a proti daňovým unikům. Jde o krok, ke kterému jsme se občanům zavázali ve volebních programech, v programovém prohlášení vlády a nyní jej plníme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Holeček (ODS): Tento legislativní zmetek popírá princip dělby moci. Kiksy, hříchy, kladivo na živnostníky...
Projev na 37. schůzi poslanecké sněmovny 10. února 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Amazon patří mezi nové významné zaměstnavatele v Česku, ale...
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová spolu s generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem v únoru navštívili distribuční sklad společnosti Amazon v Dobrovízi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Reprezentanti uspěli v celostátním ročníku Fyzikální olympiády
Dva ze tří studentů reprezentujících Moravskoslezský kraj se umístili ve vítězné desítce celostátního kola 57. ročníku Fyzikální olympiády kategorie A.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Ještě lepší nástroj, než jsme si mysleli. Na chvíli zavřete oči...
Projev na 37. schůzi poslanecké sněmovny 10. února 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Agrární diplomat pro Srbsko nastoupil na zastupitelský úřad v Bělehradě
Dne 25. ledna tohoto roku nastoupil na Zastupitelský úřad ČR (ZÚ) v Bělehradě nový agrární diplomat Mgr. Pavel Svoboda, který je jedním ze čtyř zemědělských diplomatů zahajujících v letošním roce své působení ve vybraných zemích (Srbsko, Rusko, Čína a Saúdská Arábie).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Totální dusno ve sněmovně: Křičí se. A Kalousek měl na jazyku něco, co nakonec raději ani neřekl. Pak vykřikl a odešel
Sněmovna dnes konečně po 236 dnech od prvního projednání ukončila rozpravu o návrhu a dostala se k závěrečnému hlasování. Pokud předloha nakonec bude schválena a schválí ji i senát a podepíše prezident, podnikatelé začnou elektronicky posílat údaje o tržbách do registru patrně od listopadu. Nejprve půjde o restaurace a hotely, postupně budou přibývat další odvětví. Těsně po rozpravách se ale stačila ve sněmovně strhnout ještě pěkná mela...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Merkelová mi připomíná Hitlera na konci války. Stejně ztrhaný výraz, stejně roztěkaný pohled, stejně okousané nehty, uvedl analytik
ROZHOVOR Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec objevil velmi zajímavou paralelu současné situace německé kancléřky. Její předchůdce také seděl v Berlíně a také projevoval řadu neurotických projevů svědčících o blížícím se kolapsu jeho země. Má k tomu prý důvod – situace skutečně začíná být alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Živě: Sněmovna se připravuje na hlasování o EET, opozice hrozí Ústavním soudem
Hlasování poslanců o elektronické evidenci tržeb sledujeme v online přenosu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:36, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: V roce 2015 vzrostl počet zaměstnavatelů i pojištěnců
Více zaměstnavatelů, více zaměstnanců, za které jejich zaměstnavatelé odvádí pojistné. A rekordní příjmy z pojistného. Takto by se dal stručně charakterizovat uplynuvší rok 2015 z pohledu České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Duševní ejakulace Babišovy Mladé fronty
Redaktor MfD Jiří Štický v pátečním článku: Velká sázka na levné pivo se pouští do zvláštní eskamotáže. Místo, aby jednoznačně odsoudil plácnutí majitele MfD A. Babiše o snížení DPH na pivo, „hlubokomyslně“ se pouští do úvah nad historií DPH v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Benefity pro válečné veterány mají pozitivní odezvu. Je to dobrá vizitka
Projekt Benefity pro válečné veterány, který loni v listopadu u příležitosti Dne válečných veteránů představil ministr obrany Martin Stropnický, se dále úspěšně rozvíjí. Nabízená zvýhodnění se týkají stále širšího spektra služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Vláda je za skandál tajných služeb plně odpovědná
Vyjádření Úsvitu-NK a Bloku proti islámu ke skandálu tajných služeb v kauze Libanon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist