Oficiální zpravodajská média

Ředitel Miloslav Koudelný skončí. Jeho nástupcem bude Pavel Bacík
Ředitel Správy uprchlických zařízení Ministerstva vnitra Mgr. Miloslav Koudelný skončí na vlastní žádost ve své funkci k 29. únoru 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek je šokován tím, co prohlásili iráčtí uprchlíci v televizi
Doslova šokován je jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) z informací, které zazněly ve včerejší reportáži televize Prima o sedmnáctičlenné rodině iráckých křesťanů, kterou přesídlil nadační fond Generace 21 z libanonského Bejrútu na Vysočinu. Tato rodina prý zažívá velké rozčarování. Zatím sice bydlí v penzionu poblíž Jihlavy, brzy by se ale měla přestěhovat přímo do města. Rodině se ale, jak v reportáži zaznělo, byty nabízené jihlavskou radnicí vůbec nelíbí. A pokud jim nebude nabídnuto jiné, důstojnější bydlení, hodlají se Iráčané vrátit zpět do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jana Černochová popsala, jak se za zavřenými dveřmi sněmovny choval Sobotka. Neuvěříte
Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se dnes v Poslanecké sněmovně odehrálo jedno z nejtrapnějších divadel, jaká viděla za posledních pět let. Její strana prý dala v dobré víře vládě šanci se obhájit v neveřejném hlasování v kauze Libanon (Fajád), což ale vládní koalice neocenila a hlasovala proti programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
S reportáží Primy s běženci to prý bylo úplně jinak. Redaktoři popsali, co prováděli jejich průvodci při natáčení
Ostré diskuse na internetu vyvolala čtvrteční reportáž televize Prima týkající se života iráckých uprchlíků, kteří do Česka přijeli díky pomoci nadačního fondu Generace 21. Podle televize měl totiž jeden z uprchlíků pronést nespokojenost se svým ubytováním. Ten podle překladatele údajně mluvil o přemalovaném kravíně a okamžitém odjezdu zpět do Iráku, což ale někteří odborníci považují za zmanipulovaná slova. Prima si ovšem trvá na svém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
V Dánsku řeší delikátní problém s běženci. Jde o islámskou zvyklost, kterou s evropským právem prostě nesloučíte
Internetový server Breitbart informuje o snahách dánské vlády oddělovat po příjezdu do země nevěsty v dětském věku od jejich muslimských manželů. Jeden z předních dánských imámů však tvrdí, že by dětské sňatky mělo Dánsko akceptovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: Policisté jsou naprosto bezmocní proti imigrantským gangům. Děti migrantů terorizují učitele, učitelé marně žádají ochranu a pomoc
ROZHOVOR Podle předsedy SPD Tomia Okamury Evropané budou v budoucnu prchat před muslimy ze Západu k nám. Jediné, co se dá dělat, je dle něj udržet národní státy maximálně evropské a maximum neevropských muslimských migrantů vyhostit v co nejrychlejším čase. Islám je dle něj rasismus v té nejnegativnější formě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
"Jestli nepřivezu senzaci, nemusím už zítra chodit do práce." Hašek zveřejnil nová fakta k šokující reportáži s iráckými uprchlíky
Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) byl zděšen z toho, co viděl v reportáži FTV Prima, kde se údajně jeden z uprchlíků – iráckých křesťanů – nelichotivě vyjádřil o ubytování v Jihlavě. Nadační Fond Generace 21 v celé kauze pátral do hloubky a zjistil, že pracovník televize reportáž zkreslil. „Jestli nepřivezu senzaci, nemusím už zítra chodit do práce,“ bránil se. Tak vytvořil „senzaci“, kterou fond uvádí na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Azylové zařízení v Benešově nevznikne, uklidňuje poslanec ČSSD občany
Azylové zařízení v bývalých Pražských kasárnách v Benešově nevznikne, tvrdí poslanec Richard Dolejš (ČSSD). V prohlášení zaslaném ČTK dnes uvedl, že toto rozhodnutí učinil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už koncem ledna. Ministerstvo dosud informace o možném vzniku centra pro běžence nechtělo komentovat, proti případnému vybudování střediska se ve městě zvedla vlna odporu. Místní uspořádali petici, pod níž shromáždili tisíce podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stropnický před jednáním lídrů koalice: Neřeknu ani dobrý den, jinak mě znovu někdo obviní
Předsedové CSSD, ANO a KDU-ČSL jednají o setrvání ministra obrany Martina Stropnického ve vládě.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:36, zobrazit podobné
Mimosoudní řešení sporu s prodávajícím – od února s ČOI
S účinností od února 2016 přináší novela zákona o ochraně spotřebitele další možnost řešení sporu spotřebitele s prodávajícím, pokud se sami nedohodnou na oboustranně přijatelném kompromisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ministr Stropnický by měl rezignovat a nezamotávat se dál do svých výmluv
Reakce ministra Stropnického jen dokládá oprávněnost naší výzvy k jeho odchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hašek: Rodiny prošly pečlivým výběrem a bezpečnostními prověrkami, nepředstavují žádné riziko
Jihomoravský kraj podpoří příchod iráckých křesťanských rodin prchajících před Islámským státem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Bezpečnostní strategie EU musí být suverénní
Současná Evropská unie má k dispozici pouze jeden komplexní bezpečnostní dokument, a to Evropskou bezpečnostní strategii pocházející z roku 2003.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Daněk (ODS): Živnostenská krize
ANO! Živnostenská krize nás určitě čeká a nemine, kdo se postará o naše živnostníky, kdy někteří z nich už dnes klečí u kostelů a rušných prostranství...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci budou řešit migrační krizi. A možná i údajný únik tajných informací v kauze Čechů zadržovaných v Libanonu
Poslanci by se dnes měli vrátit k diskusi o migrační krizi. Na poledne je navíc svolána mimořádná schůze, na níž by poslanci měli jednat o údajném úniku informací z Bezpečnostní rady státu. Jde zejména o propuštění pětice Čechů zadržovaných v Libanonu, prý výměnou za Libanonce Alího Fajáda. O Fajádovo vydání žádaly Spojené státy pro podezření z terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Multikulturalismus je bohatství. Islám nemá problém s rovnoprávností žen, spustila aktivistka u Jílkové. Hradní Kmoníček se bránil a čtěte, jak to schytal
„Proud přicházejících imigrantů do Evropy nezpomalil. Naopak. Meziročně se několikanásobně zvýšil. Včera Evropská komise vyzvala členské státy, aby urychleně začaly přijímat běžence dle přijatých kvót. Jsou obavy českých občanů z uprchlíků oprávněné, nebo je to jen panika? A pan prezident, nazývá věci pravými jmény, nebo podporuje v lidech strach?“ otázala se úvodem pořadu Máte slovo České televize moderátorka Michaela Jílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Daněk (ODS): Zeman nemlží...
Zemanova přílišná otevřenost většině českých politiků příliš nevoní, ale lidé ho za to milují...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
HK ČR: Investice v těžebním průmyslu jsou pro makedonskou ekonomiku extrémně důležité
Podnikatelská mise HK ČR se vrátila z návštěvy Turecka, Makedonie a Řecka, kam doprovázela ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka. Cesty se zúčastnili podnikatelé z oblasti těžebního průmyslu, dopravního sektoru, zdravotnictví a farmacie, energetiky a služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hádky kvůli Stropnickému, zveřejněné výkupné za dvě unesené Češky a útoky na Zemana. Expert za tím vším čte...
POLITOLOGOVÉ "Probíhá až taková groteska, politikaření, posílání si vzkazů, které nejsou až tak navážno myšleny. Pro mnohé jsou to žabomyší spory, veřejnost žije jinými tématy, hlavně migrační krizí," okomentoval pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček současné diskuze ohledně výměny Libanonce Fajáda za české občany či prozrazení výše výkupného za unesené Češky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Situace je velmi vážná. Riziko vzniku třetí světové války se prý značně zvýšilo
Ruský premiér Dmitrij Medveděv poskytl deníku Handelsblatt rozhovor, ve kterém tvrdí, že v případě zahájení pozemních operací v Sýrii může vypuknout třetí světová válka. Podobné obavy však má i bezpečnostní expert John. R. Schindler, který tento černý scénář rozebírá v britském týdeníku The Observer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Environmentální výchova musí reagovat na výzvy dneška, jakou je třeba klimatická dohoda
Tento týden proběhlo na Ministerstvu životního prostředí veřejné projednání návrhu nového Státního programu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty i poradenství na léta 2016–2025 za účasti zástupců ministerstev, krajů, neziskových organizací a vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Principem české zahraniční politiky dnes je deeskalace napětí
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Neuvěřitelné – jméno Mohamed se stává jedním z nejoblíbenějších v Evropě
Toto zjištění pro nás znamená obrovské nebezpečí, jelikož už teď je toto jméno druhé nejpopulárnější mezi novorozenými chlapci v Nizozemsku. Stejně tak je tomu i v Bruselu, Oslu, Londýně a vůbec v celé Velké Británii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ŘSD nabízí řidičům bezplatnou asistenční pomoc na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem
Ředitelství silnic a dálnic zavedlo na dálnici D1 mezi Prahou a Brnem bezplatnou asistenční službu pro řidiče. Asistenční služba je zajišťována pracovníky ŘSD a funguje 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Komentátor Bakalových novin se bojí, že posilování NATO ve východní Evropě nechá Putina v klidu
Nad tím, že NATO se rozhodlo posílit přítomnost svých sil rychlé reakce ve východoevropských zemích a v Turecku, se v dnešních Hospodářských novinách zamýšlí komentátor Teodor Marjanovič. Zmíněnou zprávu okomentoval výmluvným titulkem „Aliance cení své viklající se zuby“. Komentář zveřejnil také web zmíněného listu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal pozemky v Praze za 19 milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Praze prodal ve výběrovém řízení šest pozemků v Praze 4 – Podolí za 19 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Starostka Ratíškovic: Svůj pracovní čas musím hodně nastavovat
Hned v úvodu našeho rozhovoru nová a současně historicky první starostka obce Anna Hubáčková (BPP) uznává, že v obci nebylo třeba po volbách něco přeorganizovávat. Naši redakci tak zajímalo, co plánuje pro rozvoj Ratíškovic do budoucna a co vnímá jako největší problémy jedné z nejlidnatějších obcí v ČR. Prozradila nám také, proč v souvislosti s migrační krizí sdílí obavy z budoucího vývoje sbližování našich kultur. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Imigrační politika EU nemá naší důvěru. Chceme komisi pro vyšetření úniku informací
Poslanecký klub strany Úsvit – Národní Koalice dnes na jednání o imigrační krizi a úniku tajných informací navrhne jasně formulovaná, adresná usnesení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rada schválila seznam letošních oprav a rekonstrukcí silnic
238 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury a 111 milionů korun z rozpočtu kraje. Rada Jihomoravského kraje schválila 11. února 2016 seznam akcí v dopravě, které zafinancuje právě ze SFDI a krajských peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Celý (KDU-ČSL): Jsme o krok blíže k přestavbě tří komunitních domů v JMK
Již v loňském roce schválila Rada Jihomoravského kraje architektonické studie komunitních bytových domů v Boskovicích, ve Vyškově a v Kyjově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Je tady další průzkum. Kalouskovu Topku asi moc nepotěší
Sněmovní volby by v současnosti vyhrálo ANO se ziskem zhruba čtvrtiny hlasů, sociální demokracie by byla těsně druhá. Vyplývá to z průzkumu agentury Median z přelomu ledna a února. Třetí místo v průzkumu má KSČM. TOP 09 a ODS se poprvé od voleb v roce 2013 dělí o čtvrtou pozici, dosud se v průzkumu Medianu držela TOP 09 nad ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Chovanec zvažuje nápad. Obec vstřícná k uprchlíkům získá dotace na rozvoj
Každá obec, na jejímž území se nachází zařízení pro zajištění cizinců, by měla dostat milion korun. Počítá s tím podle informací ČTK návrh ministerstva vnitra, který úřad rozeslal dalším institucím k posouzení. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) také příští týden ve středu předloží vládě návrh na humanitární pomoc ve výši 15 milionů korun pro syrské uprchlíky ze syrského města Aleppo, kteří čekají na turecko-syrské hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Říkat pravdu se nevyplácí, dokud lidé neodstraní pokřivený systém...
Jak ukázat občanům – svým voličům svou moc a aroganci moci, umí mnoho volených politiků. Jsou to ztráty práva, omezování svobody a odírání poctivě pracujících a to formou tvorby občanům škodících zákonů. Už toho bylo dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Azylové centrum v Benešově nebude, Chovanec to zatrhl, tvrdil významný člen ČSSD. Jenže ministerstvo o tom nic neví...
Azylové zařízení v Pražských kasárnách v Benešově nevznikne, tvrdí poslanec Richard Dolejš (ČSSD). V prohlášení zaslaném ČTK dnes uvedl, že toto rozhodnutí učinil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) už koncem ledna. Ministerstvo však zatím informace o možném vzniku centra pro běžence nechce komentovat. Proti případnému vybudování střediska se ve městě zvedla vlna odporu. Místní uspořádali petici, podle odhadu organizátorů shromáždili už přes 10.000 podpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stíny nad budoucností ČSSD
Dva poslední průzkumy veřejného mínění, a to agentur SANEP a TNS Aisa, které se v odhadech volebních preferencí mýlí nejméně, respektive mají odhady méně vzdáleny od reality nežli jiné agentury, přicházejí se zjištěním, které mě osobně nepřekvapuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Frekvenci 1
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí v neděli dne 14. února 2016 v 17:00 hodin v pořadu Prezidentský Pressklub na rádiu Frekvence 1. Rozhovor bude vysílán živě ze zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bělobrádek asi zase naštval Babiše. V rádiu mluvil o EET a Stropnickém, a hezké nebylo ani jedno
Předseda křesťanských demokratů Pavel Bělobrádek se v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu ještě jednou pustil do Stropnického. Podle Bělobrádka se sice ministr dopustil hrubé chyby, ale premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebo vicepremiér Andrej Babiš (ANO) to viděli jinak. Bělobrádek ale nešetřil i exšéfa civilní rozvědky Karla Randáka a dal radu živnostníkům. Babiše by nepotěšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Zdravý rozum zvítězil, konečně zjednodušíme život postiženým
Sněmovnou hladce prošel návrh zákona o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením. Jeho předkladatelem byl Jan Bartošek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Požár Historické budovy Národního muzea
V pátek 12. 2. 2016 v ranních hodinách vypukl požár v podstřeší Historické budovy Národního muzea. Hasičský záchranný sbor obdržel hlášení o požáru v 1.32, u požáru zasahovalo 20 jednotek hasičů a pod kontrolu se dostal ve 3.25. K monitoringu situace byl přivolán i policejní vrtulník. Požár vypukl v podstřeší budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Komunisté mají jasno: Vláda musí padnout, kvůli Stropnickému
Komunisté požadují demisi premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) i ministra obrany Martina Stropnického (ANO) v souvislosti s úniky utajovaných informací. Uvedli to v tiskovém prohlášení zaslaném ČTK. Úniky utajovaných skutečností týkajících se unesených Čechů v Libanonu a Pákistánu jsou podle KSČM selháním systému, nikoliv pouze jednotlivce, a vláda z nich musí vyvodit zodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká centra si v Japonsku připomenou Den dětské onkologie
Výstava MŮJ NOVÝ ŽIVOT zaměřená na problematiku dětí s onkologickým onemocněním putuje do Japonska. Od 15. 2. do 29. 2. 2016 bude k vidění v prestižním Národním centru dětského zdraví. Akce se koná v rámci celoevropského projektu Den dětské onkologie, který letos připadl na sobotu 13. 2. 2016. Vernisáž výstavy bude doprovázena projekcí dokumentárního filmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Velký rozhlasový countryový večer s Tomášem Linkou a kapelou Starý fóry
Ve středu 17. února vystoupí ve Studiovém sále při veřejné nahrávce Českého rozhlasu České Budějovice zpěvák, vynikající hráč na foukací harmoniku i autor Tomáš Linka. Rovnocenným partnerem na jihočeském pódiu mu bude brněnská kapela Starý fóry, s níž natočil i společné album Jdu do toho s vámi a s níž také často hostuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Valašské Meziříčí se bude soudit kvůli bazénu. Je to skandální, co Skanska předala městu, řekl zastupitel
Zpoždění stavby a průsak vody z bazénové vany jsou důvody, proč se město Valašské Meziříčí bude soudit s dodavatelem stavby - společností Skanska. Informaci přinesla regionalnitelevize.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Uprchlíci jsou mladí muži a mají drahé mobily, hlásí Zeman. A toto mu vzkazuje mladý Syřan
„Před smrtí neutíkají jen chudí,“ říká třicetiletý syrský uprchlík Dani v reakci na časté výtky Evropanů, kteří poukazují na to, že migranti jsou mnohdy oděni do značkových obleků a mají s sebou drahé mobilní telefony. Dani na rozdíl od řady svých krajanů nepokračuje v cestě dál do Evropy a zůstává v Řecku, kde pomáhá s tlumočením. Rozhovor s ním přináší dnešní Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
A je rozhodnuto. O Fajádovi a údajném úniku tajných informací poslanci jednají za zavřenými dveřmi
Na dnešní poledne byla svolána mimořádná schůze Sněmovny, na níž mají poslanci jednat o údajném úniku informací z Bezpečnostní rady státu. Jde zejména o propuštění pětice Čechů zadržovaných v Libanonu – prý výměnou za Libanonce Alího Fajáda. O Fajádovo vydání žádaly Spojené státy pro podezření z terorismu. Poslanci ale na návrh místopředsedy Sněmovny Vojtěcha Filipa (KSČM) odhlasovali, že schůze bude neveřejná a všichni v jednací síni si také budou muset vypnout své mobilní telefony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
NATO pomůže s migrační krizí
Ministři obrany Severoatlantické aliance se dohodli na pomoci s migrační krizí v Evropě. Do Egejského moře zamíří alianční lodě, situaci budou ze vzduchu monitorovat průzkumná letadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Bezpečnost státu a jeho občanů je základním úkolem každého demokratického státu
V souvislosti se horšením bezpečnostní situace v regionu Severní Afriky, Sahelu, Blízkého východu i na Ukrajině se konečně změnil i pohled českých politiků k potřebám zajistit bezpečnost České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický z vlády nepůjde. Sobotka se ho zastal
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) udělal podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) při komentování případu únosu Čechů v Libanonu chybu, ale ne tak závažnou, aby navrhl jeho odvolání z vlády. Stropnický by se podle něj měl zamyslet nad tím, jestli je schopen se při zasedání vlády a Bezpečnostní rady státu účastnit projednávání bodů, které jsou v některém z utajovaných režimů, protože člen vlády musí přizpůsobit své chování příslušnému stupni utajení. Sobotka to řekl dnes po jednání předsedů vládních stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Čistočistá účelová lež! Babiš rozčílil šéfkuchaře Polhreicha
Elektronická evidence tržeb je diskriminace části podnikatelů, uvedl pro Živnostenskélisty.cz kuchař Zdeněk Pohlreich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): České republice v této chvíli hrozí přehradní efekt
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura: Nepoužívejte termín uprchlíci, jsou to ilegální, tedy nezákonní imigranti
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Černá středa pro české podnikatele
10. únor 2016 vejde do historie jako černá středa pro podnikatele. Koalice ČSSD, ANO 2011 a KDU – ČSL, i za cenu porušení jednacího řádu Sněmovny, odhlasovala zákon o elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Klausovo veřejné vystoupení: Plán Merkelové na totální přeměnu Evropy. Dost masové migraci! A něco velmi znepokojivého za silvestrovskými útoky na ženy
REPORTÁŽ Mluví o zásadním rozdílu mezi individuální a masovou migrací. Tu druhou zásadně odsuzuje. Václav Klaus nevidí řešení ani v administrativním zvládnutí ohromné vlny běženců pomocí hotspotů a dalších opatření. Chtěl by, aby ji evropské elity prostě odmítly. Dále podezřívá Angelu Merkelovou i další vlivné politiky, že mají v úmyslu udělat z lidí manipulovatelnou masu bez národního cítění. Uvažuje také, že za II. světové války by mohl být masový odchod mladých mužů z konfliktem zmítaného státu považován za dezerci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Česká pošta ušetřila díky CNG už 50 milionů korun
Česká pošta patří mezi největší společnosti využívající ekologické palivo CNG. Od roku 2012, kdy řidiči České pošty začali CNG vozidla využívat, se vozový park těchto vozů u státního podniku rozrostl na 1042 vozidel a najezdily zhruba 50 milionů kilometrů. Finanční úspora za tu dobu činí 50 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Pojem solidarita nesmí být zneužíván
Na setkání ministrů zahraničí v Římě zaznělo, že Evropská unie prochází "kritickou dobou" a její členové by se měli oprostit od sobeckých zájmů a soustředit se na problémy migrace a terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na dnešní schůzce lídrů koalice bude asi dusno. Podívejte se, co v noci napsal Bělobrádek
Poté, co předseda lidovců Pavel Bělobrádek včera uvedl, že jeho kolega z vlády, ministr obrany Martin Stropnický (ANO), by měl zvážit rezignaci kvůli svým výrokům ohledně unesených Čechů v Libanonu, strhla se mela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
U Jílkové bylo živo kvůli Zemanovi, uprchlíkům a islámu. Vše sledoval mediální expert a pak stručně řekl...
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ "Emoce v pořadu byly, ale daly se očekávat. Diskuze byla zvládnutá," ohodnotil pro ParlamentníListy.cz analytik Jiří Mikeš pořad Máte slovo s Michaelou Jílkovou, kde se řešilo, zda prezident Zeman zveličuje rizika uprchlické krize, či jestli je multikulturalismus hrozbou. Nejvýraznějšími hosty podle něj byli ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta Hynek Kmoníček na straně jedné a předseda Strany zelených Matěj Stropnický na té druhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident dnes vystoupí v Bratislavě na konferenci o sociální demokracii
Prezident Miloš Zeman dnes v Bratislavě vystoupí na mezinárodní konferenci zaměřené na téma sociální demokracie ve 21. století. Projev má podle programu naplánovaný i slovenský premiér Robert Fico a prezident Rakouského odborového svazu Erich Foglar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Podaří se lídrům vládní koalice zažehnat rozkol? Řešit budou požadavek Bělobrádka na odstoupení Stropnického
Lídři tří vládních stran mají na dnešní schůzce řešit napětí, které v koalici vzniklo kvůli komentování případu únosu pěti Čechů v Libanonu. Vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek řekl, že by měl ministr obrany Martin Stropnický z ANO, který veřejně připustil spojitost jejich propuštění s případem Libanonce Alího Fajáda, zvážit setrvání ve funkci. Stropnický stejně jako jeho stranický šéf Andrej Babiš takovou výzvu odmítli jako nemístnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Je mi až zle z toho, jak se naše ekonomika stala závislá na dotacích
V úterý 9. února 2016 navštívil europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach jižní Moravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Tři kroky k obraně svobodného Internetu v ČR 2016
Internet již dávno není nástrojem vybrané skupiny lidí nebo zábavná knihovnička obrázků, písniček či forma elektronických supernovin. Internet je součástí každodenního života většiny z nás, a proto je v zájmu nás všech, aby zůstal svobodný, necenzurovaný a respektující soukromí dle svobodné vůle jeho uživatelů - občanů České republiky!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSZ: V roce 2015 vzrostl počet zaměstnavatelů i pojištěnců
Více zaměstnavatelů, více zaměstnanců, za které jejich zaměstnavatelé odvádí pojistné. A rekordní příjmy z pojistného. Takto by se dal stručně charakterizovat uplynuvší rok 2015 z pohledu České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Projev k EET, který nezazněl
Rád bych zmínil dva aspekty, které v mnohdy ploché debatě o Babišových účtenkách zůstávají stranou. Pokusím se být maximálně věcný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Pozvánka na Karlův běh
Přijeďte 20. – 21. února na Boží Dar. Na programu je běžkařská klasika, volný styl, dětské závody ale také fatbiky!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj pokračuje v obměně zdravotnické techniky
Jihomoravský kraj bude pokračovat v obměně zdravotnické techniky složek integrovaného záchranného systému, zejména zdravotnické záchranné služby. Rozhodla o tom krajská rada na svém jednání 11. února 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pozitivní trend našeho zemědělského zahraničního obchodu pokračuje
Agrární zahraniční obchod loni vzrostl na historické maximum. Jeho obrat stoupnul z 380 miliard korun v roce 2014 na 420 miliard v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Změny v MHD znovu a snad lépe
Každá výraznější změna v organizaci pražské veřejné dopravy vždy vzbudila vlnu kritiky. Bylo to tomu tak nepochybně i proto, že byla občanům představena jako holý fakt. Proto to chceme tentokrát udělat jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek srovnal Babiše s Hitlerem a sepsul Sobotkovy ministry. Pak ohromil výjkladem, jak jej sledovaly bezpečnostní složky
„Vláda nezačala otázku migrace dobře. Dostala se do vleku velkých zemí a nedokázala problém přesně pojmenovat,“ domnívá se někdejší předseda ČSSD Jiří Paroubek, který si zároveň myslí, že by neměl premiér Bohuslav Sobotka tolik útočit na prezidenta Miloše Zemana, který má coby levicový politik větší podporu veřejnosti. Expremiér se rovněž vyjádřil i k následujícím volbám, ve kterých podle něho jeho bývalá strana příliš úspěšná nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnického není třeba kvůli jedné chybě hned odvolávat, prohlásil Sobotka. A z opozice se ozvalo něco o strachu z Babiše
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) udělal podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) při komentování případu únosu Čechů v Libanonu chybu, ale ne tak závažnou, aby navrhl jeho odvolání z vlády. Stropnický by se podle něj měl zamyslet nad tím, jestli je schopen se účastnit projednávání utajovaných bodů. Sobotka to řekl dnes po jednání předsedů vládních stran. Bělobrádek trvá na tom, že Stropnického vyjádření bylo závažnou chybou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministryně podporuje zvýšení platu pedagogům
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová na tiskové konferenci představila návrh kariérního řádu učitelů. Zároveň podpořila návrh školských odborů na zvýšení platů učitelů o 10 %, což by podle propočtů znamenalo pro státní rozpočet investici 13 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vláda podpořila mezinárodní terorismus a porušila platný zákon
Prohlášení TOP 09 k dnešní mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny k úniku informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Odvolávat se na skutečnost, že USA nepožádaly o stíhání na území ČR je absurdní
Komentář poslance Marka Bendy k výrokům ministra spravedlnosti k propuštění Fajáda
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Političtí vězni koncentračních táborů obdrží od kraje příspěvek na léky či zdravotnické pomůcky
Poskytnutí daru v celkové hodnotě 174 tisíc korun Českému svazu bojovníků za svobodu doporučila Rada Jihomoravského kraje ve čtvrtek 11. února 2016 schválit zastupitelstvu. Dar poputuje na zdravotnické pomůcky, potravinové doplňky a léky pro bývalé politické vězně nacistických koncentračních táborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda podle TOP 09 vydáním Fajáda porušila zákon. Ministr Pelikán reaguje
Vláda podle TOP 09 při propuštění Libanonce Alího Fajáda porušila české i mezinárodní právo. Když muže podezřelého z terorismu nevydala do Spojených států, měla ho za údajné trestné činy stíhat v Česku, je přesvědčena opoziční strana. Kvůli případu se TOP 09 obrátila na Městské státní zastupitelství v Praze, aby zvážilo, zda nebyl spáchán trestný čin zneužití pravomoci úřední osoby, popřípadě jiný. Ministerstvo spravedlnosti se brání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
MPSV a společnost GORDIC s.r.o. podepsaly dohodu o narovnání
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) a společnost GORDIC spol. s r. o (GORDIC) se s účinností ke dni 5. února 2016 dohodly na společném postupu, který povede k ukončení konfrontačního charakteru vzájemných jednání ve věci dodávky a provozu ekonomického informačního systému GINIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úsvit: Vláda nemůže vyšetřovat sama sebe. Je třeba nezávislá vyšetřovací komise
Jsme svědky toho, jak se jednotliví členové vlády a parlamentu obviňují a házejí vinu jeden na druhého. Kdo je skutečně vinen, nevíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr kultury navštívil Národní muzeum, aby se přesvědčil o rozsahu škod, které napáchal noční požár
V pátek 12. 2. 2016 v ranních hodinách vypukl požár v podstřeší Historické budovy Národního muzea.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lodě NATO začínají zasahovat proti pašerákům uprchlíků. Novinář Palata píše o zásadním zlomu
Za zlom v nynější migrační krizi označuje v dnešní Mladé Frontě Dnes její redaktor Luboš Palata nejnovější rozhodnutí Severoatlantické aliance o nasazení vojenských lodí do boje proti pašerákům migrantů na tureckém pobřeží. Podle Palaty již plavidla Aliance vyplula od Kypru a během dneška budou na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Nekonečná rozprava k migraci
Před několika týdny jsem se přihlásil do rozpravy Poslanecké sněmovny PČR k migraci. Ani dnes se na ni přes přednostní práva a populistické věcné poznámky, které mají také přednost, nedostalo. Zveřejňuji tedy zde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sberbank a České aerolinie se staly partnery v oblasti akceptace platebních karet na ruském trhu
Sberbank a České aerolinie, vlajkový dopravce České republiky, zahájily spolupráci v oblasti eCommerce, konkrétně zprostředkování a akceptace internetových úhrad platebními kartami na ruském trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
HK ČR: Podnikatelé se dnes vrací z Gruzie a Arménie. Řada z nich si z mise přiváží konkrétní kontrakty
Podnikatelé se dnes vrací z podnikatelské mise v Gruzii a Arménii. Na cestě doprovázeli ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. V obou zemích HK ČR uspořádala úspěšná podnikatelská fóra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman na Slovensku. Nahlas vyjmenoval zla v islámské civilizaci a zmínil i něco, co jistě nepotěší Sobotku
Prezident Miloš Zeman vystoupil v Bratislavě na mezinárodní konferenci zaměřené na téma sociální demokracie v 21. století. Ve svém projevu, který následoval po úvodní řeči slovenského premiéra Roberta Fica, se zaměřil i na téma migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Ceny pohonných hmot se opět snížily
Spotřebitelské ceny vzrostly v lednu proti prosinci o 0,6 %. Tento vývoj ovlivnilo především zvýšení cen v oddíle potraviny a nealkoholické nápoje a v oddíle alkoholické nápoje a tabák. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v lednu o 0,6 %, což je o 0,5 procentního bodu více než v prosinci 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Náměstek primátorky Dolínek oceňuje noční zásah pražských hasičů a IZS při požáru budovy Národního muzea
K požáru střešní konstrukce severozápadní věže budovy Národního muzea došlo před půl druhou. Do zásahu se zapojilo 12 jednotek Hasičského záchranného sboru a 8 jednotek Sboru dobrovolných hasičů, magistrála a další komunikace v okolí muzea byly uzavřeny a na místě zásahu byl zřízen a práce koordinoval pracovní štáb všech složek Integrovaného záchranného systému hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA: Nové vybavení pro léčbu onkologických pacientů umožní lépe sledovat průběh léčby
Celkem čtyři moderní zdravotnické přístroje výrazně zlepší diagnostiku a léčbu onkologicky nemocných pacientů v rámci Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stropnický by měl skončit, ale stejně neskončí. Zde je sedm důvodů od Tomáše Klvani
Tomáš Klvaňa v komentáři pro Reflex.cz nikoli poprvé konstatoval, že ministr obrany Martin Stropnický (ANO) fatálně pochybil, když potvrdil informace o výměně Libanonce Alího Fajáda za pět Čechů. Současně však sdělil, že Stropnický svůj post neopustí. Když může být „prezidentem, vrchním velitelem ozbrojených sil, Miloš Zeman, putinofilní opilec“, proč by ministerstvo obrany nemohl vést herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Klaus (ODS): Problémem socialistů je, že nakonec jim dojdou i peníze těch druhých
Komentář Václava Klause ml. k návrhům ministryně školství Kateřiny Valachové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
John Bok: Celá věc kolem Fajáda smrdí. Smrdí rozhodnutí Pelikána. Stropnický z nás dělal idioty. A klíčovou osobou v kauze je...
ROZHOVOR "Ta celá věc smrdí. Smrdí rozhodnutí ministra spravedlnosti Pelikána, který tady v tom byl asi jen za užitečného idiota. A ministr obrany Stropnický? Ten tady dělal idioty z nás všech!" tvrdí John Bok k případu Alího Fajáda, který byl podle spekulací vyměněn za pětici unesených Čechů. Politický aktivistra, chartista a předseda Spolku Šalamoun Bok kromě toho nahlíží na kauzu Fajáda ještě z jiné stránky. A taky hodnotí "velezrádnost" prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Skupina států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijala Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení
Plénum Skupiny států proti korupci Rady Evropy (GRECO) přijalo dne 4. prosince 2015 na svém 70. zasedání Třetí průběžnou zprávu o plnění doporučení, která byla České republice uložena v dubnu 2011 v rámci třetího kola hodnocení protikorupčních opatření v oblasti stíhání korupce a financování politických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stropnického není třeba kvůli jdné chybě hned odvolávat, prohlásil Sobotka. A z opozice se ozvalo něco o strachu z Babiše
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) udělal podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) při komentování případu únosu Čechů v Libanonu chybu, ale ne tak závažnou, aby navrhl jeho odvolání z vlády. Stropnický by se podle něj měl zamyslet nad tím, jestli je schopen se účastnit projednávání utajovaných bodů. Sobotka to řekl dnes po jednání předsedů vládních stran. Bělobrádek trvá na tom, že Stropnického vyjádření bylo závažnou chybou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek radí Sobotkovi: Vyměň poradce a neútoč na prezidenta Zemana
Expremiér Jiří Paroubek se dívá na poslední volební průzkumy a vyjadřuje obavy nad dalším osudem ČSSD. Šéf ANO Andrej Babiš nedělá sice nic velkolepého, dokonce spíše naopak, ale i své chyby umí dobře prodat. Premiér Sobotka se místo toho pouští do střetu s prezidentem Milošem Zemanem, pro což nemají voliči levice příliš pochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Hlaváček: Něco k EFEKT, kriminalizaci živnostníků a k daním
Protože prý malí podnikatelé a živnostníci kradou a podvádějí stát na daních „ve velkém“, vymyslel si pan Babiš (a spol) elektronickou evidenci tržeb (EFET).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Zdědili jsme karikaturu tržní ekonomiky po pravicových vládách
Projev prezidenta republiky na konferenci „Sociálna demokracia v 21. storočí – bez škrtov a bližšie k luďom!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman a Robert Fico mimo kamery. Známe zákulisí prezidentské mise na Slovensku
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman zavítal v pátek na pozvání premiéra Roberta Fica do Bratislavy. Ve slovenské metropoli vystoupil s projevem na mezinárodní konferenci „Sociální demokracie v 21. století – bez škrtů a blíže k lidem“. ParlamentníListy.cz byly u toho a přináší i to, co se dělo před a po Zemanově projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Teska Arnoštová (ČSSD): Mýty okolo návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek
Veřejná i odborná diskuze o návrhu zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek je naneštěstí plná omylů a dezinformací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
„Aktivistka“ obrala známé o poslední úspory. Je to humanitární pracovnice, nebo podvodnice?
Paní Hana Demeterová podle všeho nedělá úplně dobrou pověst humanitárním pracovníkům. Ačkoli se prohlašuje za lidskoprávní aktivistku, která se prý snažila pomáhat v Albánii nebo na Kavkaze, realita je jiná. Hana Demeterová podle serveru Lidovky.cz pomáhala především sama sobě a řadu lidí obrala i o poslední úspory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL) vyzývá vládu: Michaláková musí dostat své děti zpět
Soud, který rozhodl o vrácení devítiměsíčního dítěte česko-norskému páru, prokázal, že Barnevernet lhal a manipuloval s informacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Ty poslední kroky opravdu nebyly gesta humanity, to byla gesta nezodpovědnosti
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny 12. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
JUDr. Ivana Janů: Chci změnit pověst Úřadu pro ochranu osobních údajů
V září minulého roku nastoupila JUDr. Ivana Janů do funkce předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) s 18letými zkušenostmi ve funkci soudkyně a místopředsedkyně Ústavního soudu a také se zkušenostmi z českého parlamentu, Rady Evropy ve Štrasburku či Mezinárodního soudu v Haagu. A přesto se při bilancování prvního půlroku v čele Úřadu bez rozpaků přizná, co ji v novém působišti překvapilo a co pro ni bylo nové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
V Praze proběhla velká konference: V Izraeli zastaví teroristu nejblíže ozbrojený občan. Návrhy EK na zákaz zbraní jsou nekompetentní. Co prý má zásobník jako banán, to zakázat
REPORTÁŽ Optimista se učí anglicky, pesimista arabsky a realista se učí střílet. Jen v máločem se postoje Čechů tak liší od plánů a direktiv Evropské unie, jako v případě práva na soukromé vlastnictví zbraně. Hluboké rozpory navíc prohlubují stoupající rizika a nebezpečí přistěhovalecké invaze, především od útočících mladých muslimů. Není tedy divu, že Češi reagují velmi negativně na snahy EU odzbrojit evropské držitele zbraní. Tedy i je – vždyť jen těch legálně držených je mezi námi skoro milion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V Praze proběhla velká konference: V Izraeli zastaví teroristu nejblíže ozbrojený občan. Návrhy EK na zákaz zbraní jsou nekompetentí. Co prý má zásobník jako banán, to zakázat
REPORTÁŽ Optimista se učí anglicky, pesimista arabsky a realista se učí střílet. Jen v máločem se postoje Čechů tak liší od plánů a direktiv Evropské unie, jako v případě práva na soukromé vlastnictví zbraně. Hluboké rozpory navíc prohlubují stoupající rizika a nebezpečí přistěhovalecké invaze, především od útočících mladých muslimů. Není tedy divu, že Češi reagují velmi negativně na snahy EU odzbrojit evropské držitele zbraní. Tedy i je – vždyť jen těch legálně držených je mezi námi skoro milion.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO, které letí internetem. Žena z Calais detailně popisuje, co děsivého ve městě provádí uprchlíci po setmění
Rodačka z francouzského přístavního města Calais vystoupila se svým rozhořčeným projevem, ve kterém líčí těžký život ve městě obleženém migranty. Její video koluje s úspěchem internetem a setkává se s velkou podporou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Dopisy nic neřeší
Problémy kolem situace v OKD jsou pro náš kraj dlouhodobé. Ať už se jedná o situaci kolem těžební společnosti či kolem bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pelikán porušil zákony, tvrdí Kalousek o nevydání Fajáda do USA. Pelikán to odmítl
TOP 09 podalo podnět městskému státnímu zastupitelství, protože podezírá ministra spravedlnosti Roberta Pelikána z poručení zákona.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:36, zobrazit podobné
„Muž v hnědé bundě“ a další konspirace: Policie cvičí provokace demonstrantů sedmkrát ročně v Milovicích. Stejná akce jako na odstranění Paroubka. Cílem je více peněz na sledování a blokování internetu
„Muž v hnědé bundě“, který na sobotní demonstraci řídil skupinku maskovaných mužů, to na Facebooku schytává. Podpálili Kliniku sami špiclové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSÚ: 95 let od prvního československého sčítání lidu
Na pondělí připadne výročí prvního československého sčítání lidu. Konalo se 15. února 1921. Prováděl ho nově založený Státní úřad statistický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Premiér nám musí vysvětlit úniky informací
Občanští demokraté svolali spolu s TOP 09 mimořádnou schůzi k úniků informací z bezpečnostních složek, na které by měl premiér Sobotka vysvětlit, jak je možné, že z Bezpečnostní rady státu unikají informace. Zároveň ODS trvá na odvolání nebo rezignaci ministra obrany Martina Stropnického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Padesátiminutové vystoupení pana ministra Zaorálka bylo opět o ničem
Projev na 39. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
„Muž v hnědé bundě“ a další konspirace: Policie cvičí provokace demonstantů sedmkrát ročně v Milovicích. Stejná akce jako na odstranění Paroubka. Cílem je více peněz na sledování a blokování internetu
„Muž v hnědé bundě“, který na sobotní demonstraci řídil skupinku maskovaných mužů, to na Facebooku schytává. Podpálili Kliniku sami špiclové?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Šéf Unie bezpečnostních složek rezignuje. Chce zjistit pravdu o „zakuklených policistech“ z demonstrace
Předseda Unie bezpečnostních složek Jiří Vítek se rozhodl, že rezignuje na svou funkci. Chce totiž šetřit síly na vyřešení celé kauzy kolem střetu demonstrantů v Thunovské ulici při sobotních demonstracích. Média podle jeho názoru dělají chybu, když přebírají závěry levicových extremistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
„Jestli nepřivezu senzaci, nemusím už zítra chodit do práce,“ bránil se reportér. Hejtman Hašek znovu píše o uprchlíkovi z Vysočiny
Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) byl zděšen z toho, co viděl v reportáži FTV Prima, kde se údajně jeden z uprchlíků – iráckých křesťanů – nelichotivě vyjádřil o ubytování v Jihlavě. Nadační Fond Generace 21 v celé kauze pátral do hloubky a zjistil, že pracovník televize reportáž zkreslil. „Jestli nepřivezu senzaci, nemusím už zítra chodit do práce,“ bránil se. Tak vytvořil „senzaci“, kterou fond uvádí na pravou míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Chovanec v listopadu: Má vazby na teroristy, tak jsme ho zadrželi. Teď jeho vydání soud zamítl a propustil jej z vazby
Vydání tureckého občana Nazmiho Sahina, po němž pátral Interpol a o jehož vydání žádalo Turecko, není přípustné. Rozhodl tak dnes krajský soud v Hradci Králové, který zároveň propustil muže z předběžné vydávací vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šéf ODS se bouřil ve sněmovně: Pokud veze Sobotka na Hrad demisi nějakého ministra, pak je omluven. Ale jinak...
Poslanci od rána diskutují o migrační krizi. K ničemu uchopitelnému se ale prozatím nedostali. Ráno přednesl usnesení Sněmovny k této věci jen předseda poslanců KDU-ČSL Jiří Mihola. To ale kritizovala opozice, zejména zástupci ODS. Někdejší poslanec Úsvitu Tomio Okamura pak zmínil, že pokud bude ČR pod diktátem EU, tak vláda nic nevyřeší. „Bude jen řečnit a na víc nemá odvahu,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Až nebudou ruské bomby nad Sýrií, nebudou statisíce uprchlíků. Lidovec Gabal se v ČT snažil přesvědčit poslance Úsvitu a příliš neuspěl
NATO se rozhodlo pomoci Evropské unii s řešením uprchlické krize. Pomůže to? Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali poslanci Ivan Gabal (KDU-ČSL), Martin Lank (Úsvit-NK) a někdejší ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Lidovecký poslanec konstatoval, že je ještě třeba Rusy přesvědčit, aby přestali bombardovat civilisty v Sýrii. Nakonec udeřil na ministra obrany Martina Stropnického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist