Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.039x, což odpovídá cca 210.749-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Irácký běženec skutečně mluvil v souvislosti s přiděleným bytem o kravíně či stáji. Televize Prima vytáhla další záběry
„Máme důkaz o pravdivosti naší reportáže o uprchlících z Iráku." Těmito slovy dnes začaly večerní zprávy na FTV Prima. Jde o dnes již dobře známou reportáž z kraje Vysočina, kde je ubytováno několik iráckých křesťanů. Ti by se měli v krátké době přesunout do bytu přímo v Jihlavě. Pan Georgis Batto měl poznamenat, že stojí o důstojné bydlení a pokud se mu ho s rodinou nedostane, raději se vrátí do Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Takto jedná neziskovka, hostící uprchlíky: Budete je léčit, jinak vás nahlásíme pojišťovně, přikazovala lékařům
Žádost o vyšetření hraničící s totalitními manýry. To nedávno přistálo v mailových schránkách praktických lékařů z Jihlavy. Psala jim Generace 21, známé občanské sdružení, hostící na Vysočině syrské křesťanské uprchlíky. Lékaři jsou z tónu mailu šokováni, stejně jako z toho, že jsou po odmítavých reakcích prezentováni jako necitliví rasisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kauza "přemalovaný kravín". Zde je svědectví, jak se běženec skutečně vyjádřil o nabízeném bydlení
Po odvysílání čtvrteční reportáže televize Prima o tom, že sedmnáctičlenná rodina iráckých křesťanů odmítla dva byty, které jí nabídla jihlavská radnice, na sociálních sítích vypukl poprask. Mladá fronta Dnes proto zjišťovala, jak se celá věc má. A výsledek práce jejího reportéra? Místo, kde jsou uprchlíci ubytováni, zpovzdálí hlídá policie a samotní běženci nejsou zřejmě z bezpečnostních důvodů pouštěni mimo objekt. Reportér měl také možnost si oba nabízené byty prohlédnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Strašidelné obrázky na krabičkách cigaret: Tohle ministr Jurečka nejspíš nedomyslel
Odstrašujících fotografií na krabičkách cigaret má být 42, kdo je tam ale stihne vytisknout? Ví to ministr Marian Jurečka?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kolaboranti nikdy o okupantech špatně psát nebudou. Opravdu hutné pojednání Jaroslava Bašty o chování médií v migrační krizi
Způsob, jakým média hlavního proudu, a především ta veřejnoprávní, informují o migrační krizi, připomíná to, jak informovala naše média na konci 80. let dvacátého století – píše bezpečnostní analytik Jaroslav Bašta v komentáři, který zveřejnil server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Došlo i na Ivana Langera. Bruselští cifršpióni prověřují dva projekty z časů jeho ministrování
Hlídači správnosti využití evropských dotací z Bruselu nyní prověřují dva projekty Ministerstva vnitra z doby, kdy jej vedl Ivan Langer (ODS). Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Proč jsou tolerována závažná selhání Kosova?
Evropská komise přehlíží skutečnost, že Kosovo dlouhodobě nedodržuje lidská práva. Naopak je Kosovo v Bruselu poměrně často vychvalováno a je mu přisuzována falešná aureola státu, který v demokratizačním procesu nejvíce postoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Běženci po tísících odcházejí z Finska. Je tu zima, pašeráci slibovali něco jiného, stěžují si
Nejeden uprchlík, který v minulosti dorazil do Finska, uvažuje o návratu. Server britského deníku Daily Mail přinesl informace o tom, že na čtyři tisíce utečenců už stáhlo svou žádost o azyl a chystají se vrátit domů. Většinou jde o Iráčany. A proč se vracejí? Někteří uvádějí rodinné důvody, jiní nevlídné přijetí v zemi i příliš velkou zimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zákulisní boss české privatizace, o kterém se doposud mlčelo. Chlubí se šesti tituly, a mnozí prý nad jeho jménem skřípou zuby
Důležitou roli v řadě kontroverzních privatizačních kauz hrála osoba, která ke svému jménu připojuje hned šest akademických titulů včetně dvou profesur. Navíc je prezidentem Nadnárodní asociace právníků ve Washingtonu a rozhodcem několika arbitrážních soudů. Řeč je o Alexandru Bělohlávkovi, který až do letošního roku nepatřil dlouhých dvacet let do kategorie veřejně známých právníků. O osobě profesora Bělohlávka dnes obšírně informují Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovní špagetový western. Reportáž z „utajeného“ jednání poslanců
I když včerejší jednání Poslanecké sněmovny bylo neveřejné, žádné příliš tajné informace tam nezazněly, naznačuje dnešní Mladá fronta Dnes, která se pokusila na základě výpovědí jednotlivých politiků zmapovat, jak včerejší tajná schůze poslanců vlastně probíhala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra obrany jednal s francouzským protějškem o obranných akvizicích
Ve dnech 8. až 9. února se v Paříži uskutečnilo jednání náměstka pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Daniela Koštovala s jeho francouzským protějškem, generálním ředitelem národního úřadu pro vyzbrojování Hubertem L´Ebralym. Setkání se konalo u příležitosti v pořadí již 17. schůze francouzsko-českého výboru pro vyzbrojování, který se pravidelně schází již od roku 1998.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Daněk (ODS): Komunisté překvapili...
Kdo by čekal od komunistů tolik empatie s živnostníky, liberalismus v podání KSČM jsem osobně nečekal!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Soutěž Šumavská mozkovka dala nahlédnout pod povrch Šumavy, pod hladinu Vltavy i do života smrčin
Pestrý a nesmírně vyrovnaný až do samého závěru – takový byl druhý ročník soutěže o nejlepší popularizační odborný článek ze Šumavy. Čtenáři měli možnost zažít exkurzi mezi letokruhy šumavských smrčin u Plešného jezera a nad Březníkem s Tomášem Kouteckým, nahlédnout pod povrch v Boubínském pralese s Pavlem Šamonilem. S Jaroslavem Vrbou pak potkat kyselé deště, Petr Zahradník vzpomenul historii kůrovcové kalamity na Šumavě a Eva Zelenková představila projekt Soužití člověka a perlorodky říční ve Vltavském luhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zvláštní zmocněnec Füle navštívil Kosovskou republiku
Zvláštní zmocněnec pro OBSE a západní Balkán Štefan Füle navštívil ve dnech 7. – 9. února 2016 Kosovskou republiku. V Prištině se setkal s řadou státních představitelů i zástupci občanské společnosti a podnikatelů. Jednání se soustředila na proces vízové liberalizace, dialog o normalizaci vztahů mezi Kosovem a Srbskem, domácí politickou situaci i na příležitosti pro české podniky v Kosovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babišův primátor si postěžoval na síti: Soused mi oznámil, že mi kvůli EET přestane zadarmo pronajímat garáž
Liberecký primátor Tibor Batthyány (ANO) zažil nepříjemný střet s voliči. Ačkoli sám neměl nic společného s prosazováním elektronické evidence tržeb na parlamentní půdě, narazil na to, že nápad Andreje Babiše s EET se řadě lidí nelíbí. A pro Batthyányho platí, že je Babiš jeho stranickým šéfem. V diskusi na toto téma na sociální síti došlo i na „zhrzené milenky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vyšší poplatky za skládkování jsou pro obce trest, tvrdí svaz
Poplatky za skládkování odpadu, které by podle návrhu nového zákona o odpadech měly do budoucna až téměř čtyřnásobně vzrůst, mohou ovlivnit i poplatky za popelnice. Je o tom přesvědčen místopředseda Svazu měst a obcí Pavel Drahovzal. Navrhované zdražení skládkovacích poplatků nepřispěje k motivaci odpad více třídit, řekl ČTK. Změny v poplatcích navrhuje ministerstvo životního prostředí, chce totiž do roku 2024 výrazně omezit skládkování odpadu v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková se pustila do papeže Františka. Někdo tak proruský prý ještě ve Vatikánu neseděl
Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslela nad tím, proč je podle ní papež František nejvíce proruským papežem v dějinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vítací propagandisté propadají hysterii. Kopou už do každého, kdo se jim postaví. Shrnutí jejich faulů za poslední týden od Petra Žantovského
TÝDEN V MÉDIÍCH Na mediálním odrazu pro- a protiuprchlických demonstrací zaujalo Petra Žantovského především to, že se místo argumentů sahalo k osobním útokům. Je přesvědčen, že se přitvrzuje v prouprchlické propagandě, která se snaží přesvědčit lidi, aby věřili dogmatům, která jim předkládá. Zajímá ho, jestli média začnou reflektovat, že Evropa volí vůči Turecku politiku appeasementu jako kdysi vůči Hitlerovi. A nemůže pominout ani hloupost, kterou se jako téma snaží nastolit první místopředseda TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zemřel výtvarník a architekt Bořek Šípek
Zemřel světoznámý český výtvarník, architekt a designér Bořek Šípek. Bylo mu 66 let. ČTK o tom informovala rodina. Za prezidenta Václava Havla byl hradním architektem. Navrhoval skleněné umělecké objekty i designový nábytek. V posledních měsících byl vážně nemocný. Zemřel dnes dopoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Institut umění vydal publikaci Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR
Institut umění vydal publikaci Mapování kulturních a kreativních průmyslů v ČR – II. svazek s podtitulem Stav, potřeby a trendy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Výhody, které přináší firmě zdravotně postižený zaměstnanec, jsou nezanedbatelné
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová tento týden posnídala se zástupci komerční sféry. Na setkání, které ministerstvo pořádalo ve spolupráci s neziskovou organizací Rytmus, byly představeny výhody, které může firmě přinést zaměstnanec se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Úřad chce znát názory občanů na služby, které jim poskytuje
Znát názory občanů na služby, které jim poskytuje, chce Krajský úřad Jihomoravského kraje. Již od roku 2007 proto pořádá pravidelná dotazníková šetření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Azylové zařízení v Benešově nebude
V posledních dnech probíhá veřejná diskuse na téma možného umístění azylového zařízení pro uprchlíky v centru města Benešov v objektu tzv. Pražských kasáren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Britský ministr varuje: Porážka IS problém fundamentalismu neodstraní
Porážka radikálního hnutí Islámský stát (IS) neodstraní problém náboženského fundamentalismu. Na bezpečnostní konferenci v Mnichově před tím varoval britský ministr zahraničí Philip Hammond. Podle něj musí Západ podporovat umírněné muslimské země v boji s extremisty, protože jen umírněný islám může fundamentalismus potlačit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Další vládní úspěch - čistá pozice ČR je nejvyšší od vstupu ČR do EU
Vláda pod vedením sociální demokracie si ihned po svém nástupu v roce 2014 jako jednu z hlavních priorit stanovila efektivní čerpání evropských peněz. Zveřejněná čísla za rok 2015 jasně ukazují na intenzivní práci této vlády, která nyní nese své ovoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Velvyslanec Schapiro v hnědé bundě. V policejních provokacích může mít hluboko prsty americká ambasáda. Více u Petra Hájka
Server Protiproud.cz se zamyslel nad řízenými policejními provokacemi. Podle něj mají hlubší pozadí. „Za vším hledej americkou ambasádu,“ píše exkancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vzrostl počet důchodů s exekuční srážkou. Rostou i exekuce z nemocenských dávek
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v prosinci loňského roku evidovala bezmála 80 tisíc exekucí včetně insolvencí na vyplácené důchody. Jejich počet opět stoupl, meziročně o 6,21 %. Také počet exekučních a insolvenčních srážek z dávek nemocenského pojištění prudce roste. Za celý loňský rok jich ČSSZ provedla více než 130 tisíc, což je dvakrát tolik oproti roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Německo šíli z pražského summitu V4. Jde o ochranu hranic před běženci
Mimořádný summit zemí Visegrádské skupiny s Makedonií a Bulharskem, který se uskuteční v Praze, je trnem v oku Německa. Řekl to v sobotu slovenský premiér Robert Fico. Píší o tom Lidovky.cz. Státníci mají na summitu jednat i o posílení ochrany hranic mezi Bulharskem, Makedonií a Řeckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Letos by nemělo na silnicích kraje zemřít více než 14 osob – o 39 procent méně než vloni
Lednové nehody v Libereckém kraji bez obětí na životech. Výrazně poklesl počet těžce zraněných. Letos by nemělo na silnicích kraje zemřít více než 14 osob – o 39 procent méně než v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Istanbulská úmluva je mezinárodní standard v oblasti ochrany obětí domácího násilí, které zažívá každá třetí žena
Vláda na svém dnešním jednání vyslovila souhlas s podpisem Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí (tzv. Istanbulské úmluvy). Česká republika dosud patřila ke zbývajícím osmi zemím Rady Evropy, které Istanbulskou úmluvu nepodepsaly. Ratifikace úmluvy by měla proběhnout do poloviny roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra obrany a britská velvyslankyně podepsali změnu memoranda
Tento týden přijal náměstek pro řízení sekce obranné politiky a strategie MO Jakub Landovský britskou velvyslankyni Jan Thompson. Setkání proběhlo při příležitosti podpisu mezinárodní smlouvy – změny č. 2 Memoranda o porozumění mezi ministerstvy obrany České republiky a Velké Británie o zřízení BMATT v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fotograf Šibík fandil běžencům, ale pak je viděl a změnil názor. Zeman je škůdce, ale v tomhle má bohužel pravdu, říká
ROZHOVOR Máma, která má dvě děti a žije spořádaným způsobem života třeba v Berouně, si zapne televizi, kde informují jeden den o atentátech v Paříži, druhý o výbuších v Indonésii, třetí o nepokojích v Egyptě. Má logicky strach, že se k nám přes uprchlickou vlnu dostanou teroristé. Když k tomu připočtu chlad, který na ni jde z putinovského Ruska, tak se divím, že se nesloží. Tak hovoří o svém názorovém vývoji, při němž začal rozumět strachu spoluobčanů z uprchlíků, v druhém díle obsáhlého rozhovoru reportážní fotograf Jan Šibík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Po zkušenostech z období 2007-13 musí existovat jasné rozdělení kompetencí a odpovědností
Ministryně Karla Šlechtová na posledním jednání vlády představila materiál s názvem Pravidla řízení a koordinace Dohody o partnerství v programovém období 2014–2020. Cílem aktualizovaných pravidel je efektivní řízení evropských fondů za účelem naplnění cílů Dohody o partnerství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Stavby sloužící veřejnosti musí být bezbariérové
Nově budované či přestavované objekty sloužící veřejnosti, tedy např. vzdělávací zařízení, sportovní haly, správní a administrativní objekty, nákupní a obchodních centra, kulturní centra, domy s pečovatelskou službou apod. musí být bezbariérové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Otevíráme si dveře, abychom jako Česká republika nechyběli při budoucí rekonstrukci Iráku
Za účasti ministra obrany Martina Stropnického byl tento týden v Aeru Vodochody slavnostně ukončen výcvik čtyř iráckých pilotů a dvanácti členů technického personálu na letounech L-159. Jde o součást kontraktu, v jehož rámci Irák získal české bitevníky L-159.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Soud v pondělí začne rozplétat kauzu Key Investments
Pražský městský soud začne v pondělí rozplétat případ tří bývalých členů představenstva investiční společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Hrozí jim až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Za uplynulý rok úřad práce na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením poskytl 4,38 miliard korun
Ke konci ledna 2016 evidoval Úřad práce ČR (ÚP ČR) 59 533 osob se zdravotním postižením (OZP), tedy 12,7 % z celkového počtu uchazečů. Na podporu jejich zaměstnávání poskytl během 12 měsíců loňského roku celkem 4,38 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Mánie odvolání na pokračování
Nezávislý pozorovatel se musí podivovat duševním pochodům většinou naprosto klidného a rozumně argumentujícího místopředsedy vlády a předsedy lidovců Bělobrádka. Je poněkud nezvyklé, aby místopředseda vlády navrhoval premiérovi odvolání ministra z jiné politické strany. Bylo by to snad v pořádku, kdyby ten ministr spáchal nějaký hrdelní zločin. To se ovšem v případě ministra Stropnického nestalo. Zdá se, že věci jen komentoval a žádné státní tajemství nevyzradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vítací propagandisté propadají hysterii. Kopou už do každého, kdo se jim postaví. Zde je shrnutí jejich faulů za poslední týden
TÝDEN V MÉDIÍCH Na mediálním odrazu pro- a protiuprchlických demonstrací zaujalo Petra Žantovského především to, že se místo argumentů sahalo k osobním útokům. Je přesvědčen, že se přitvrzuje v prouprchlické propagandě, která se snaží přesvědčit lidi, aby věřili dogmatům, která jim předkládá. Zajímá ho, jestli média začnou reflektovat, že Evropa volí vůči Turecku politiku appeasementu jako kdysi vůči Hitlerovi. A nemůže pominout ani hloupost, kterou se jako téma snaží nastolit první místopředseda TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet zřejmě odmítne návrh Kalouskovy strany na zpřísnění podmínek pro znalce
Zřejmě se záporným stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat návrh Martina Plíška z TOP 09 na zpřísnění podmínek pro činnost soudních znalců. Plíšek chce novelou zákona o znalcích a tlumočnících zavést pro soudní znalce například vstupní zkoušky, které ověří jejich vědomosti. Podle předběžného stanoviska pro středeční zasedání kabinetu je záměr žádoucí, opoziční předloha má ale nedostatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Vadí mi falešné moralizování od lidí, kteří sami mají máslo na hlavě
Od 1. května dojde ke změně ve vedení města. Místostarostu Milana Vojtu nahradí ve funkci Svatopluk Pěček (oba ANO 2011).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj si vyměňovalo zkušenosti s Bulharskem
Ministerstvo pro místní rozvoj vedlo intenzivní jednání se zástupci Bulharska. Cílem setkání byla vzájemná výměna zkušeností s integrovanými nástroji využívanými k rozvoji území. Dvoudenní jednání probíhalo v Praze a v Pardubicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Skandál s únikem informací byl "babišovský manévr". Saša Vondra vysvětlil, proč z něj má vicepremiér radost
Za obrovský průšvih označil bývalý ministr zahraničí Alexandr Vondra (ODS) fakt, že Česko výměnou za propuštění pětice zadržovaných Čechů nevydalo zadržovaného Libanonce Alího Fajáda Spojeným státům, které o to požádaly, ale nechalo jej odletět do Libanonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Listovali jsme úctyhodnou knihou Místa zkropená krví. Historie brněnských kolejí za okupace na šesti stech stranách
Kniha, jaká není moc často k vidění. Tak lze stručně charakterizovat obrovsky badatelsky, historicky i fakticky postavenou publikaci autorů Františka Vaška, Vladimíra Černého a Jana Břečky, která do detailu přibližuje historii Kounicových kolejí v Brně v letech nacistické okupace 1940–1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vedení Jihočeského kraje se sešlo se zástupci měst a obcí Jindřichohradecka
V úterý 9. února se uskutečnilo v kinosále Kulturního domu Střelnice setkání členů Rady Jihočeského kraje s představiteli obcí Jindřichohradecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sociální demokracie pořádá první primárky v ČR!
Česká strana sociálně demokratická zveřejňuje výsledky jednání okresních a krajských organizací o podobě hlasování v primárních volbách pro krajské a senátní volby 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: V Čechách se vždy najde někdo, kdo musí být papežštější než papež
Vyjádření ministryně v návaznosti na článek portálu Echo24 s názvem "„Proč nikdo neprokoukne lež, kterou se za Babiše bije jeho ministryně“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje osmý ročník soutěže Obec přátelská rodině
Získat více obcí, které budou dlouhodobě podporovat rodiny a zlepšovat podmínky pro jejich život. To je cílem soutěže, kterou již poosmé vyhlašuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, Stálá komise pro rodinu, rovné příležitosti a národnostní menšiny Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR ve spolupráci s Asociací center pro rodinu, Sítí mateřských center a Svazem měst a obcí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hejtman Rozbořil se obrací na Ústavní soud
Olomouckému hejtmanovi Jiřímu Rozbořilovi došla trpělivost a obrátil se se stížností na Ústavní soud. V každé zemi se zavedeným právním řádem a s fungující soudní soustavou, k takovým zemím ovšem ČR již dlouhá léta nepatří, by musel hejtman Rozbořil se svou stížností uspět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Čeká nás občanská válka, bude to drsné. Ale nakonec islám porazíme, jsme chytřejší. Promlouvá ostřílená švédská novinářka
ROZHOVOR Švédští mainstreamoví novináři nazývají země jako Polsko, Česko či Maďarsko, rasistickými. Pravda je jinde. V postsocialistických zemích cítíte totalitní ideje na sto honů, a proto se bráníte masivní muslimské imigraci. Takhle mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinářka a tvrdá kritička islámu Ingrid Carlqvist. Podle ní je islám mnohem horší než nacismus a komunismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kraj naváže úzkou spolupráci s čínskou provincií Hainan
Krajská rada na své čtvrteční schůzi (11. února 2016) projednala dohodu o navázání přátelského vztahu mezi provincií Hainan v Čínské lidové republice a Jihomoravským krajem a doporučila ji schválit zastupitelstvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Do ČR poprvé přijede čínský prezident. A toto všechno prý přiveze
Dokončení nákupu 30% podílu ve finanční skupině J&T Finance Group, nákup podílu ve společnosti, která provozuje televizi Barrandov a možná i vstup čínských investorů do společnosti O2 Czech Republic, se má uskutečnit v rámci historicky první návštěvy čínského prezidenta na území samostatného Česka, která má proběhnout ve druhé polovině března. Informují o tom dnešní Lidové noviny. Podle nich se prý spekuluje i o tom, že by čínský internetový obchod Alibaba vstoupil do tuzemského internetového prodejce Mall.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ukončilo zákonná výběrová řízení na pozice náměstků
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ukončilo výběrová řízení, jejichž povinnost vyhlášení upravuje zákon o státní službě (podle § 188, odst. (6) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě, ve znění pozdějších předpisů) .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nový vítr ve vztazích mezi Ruskem a Západem? Schůzka, která může přinést mnohem více, než byste čekali
Schůzka papeže Františka a moskevského patriarchy Kirilla na Kubě už byla označena za historickou událost ve vztazích mezi oběma křesťanskými vyznáními. Nejen pro její náboženský smysl, ale také proto, že se koná ve stínu největšího konfliktu mezi Západem a Ruskem od konce studené války. Současné okolnosti a historický kontext setkání hlav římského katolicismu a ruského pravoslaví analyzuje pro Parlamentnílisty.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Stropnický udělal chybu, ale ne zase tak strašnou. Jedeme dál, uzavřela koalice kauzu úníků na ČT
Poslanci Bohuslav Chalupa (ANO), Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a Zdeněk Ondráček (KSČM) diskutovali v pátek večer v České televizi o úniku informací a jejich potvrzení ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO). K celé kauze se vyjádřil i bývalý ředitel Vojenské zpravodajské služby, podle kterého Stropnický sice udělal chybu, ale není to až tak strašné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jana Černochová popsala, jak se za zavřenými dveřmi Poslanecké sněmovny choval Sobotka. Neuvěříte
Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se dnes v Poslanecké sněmovně odehrálo jedno z nejtrapnějších divadel, jaká viděla za posledních pět let. Její strana prý dala v dobré víře vládě šanci se obhájit v neveřejném zasedání ke kauze Libanon (Fajád), což ale vládní koalice neocenila a hlasovala proti programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Ženy ve vědě představují nevyužitý potenciál
OSN vyhlásila letos poprvé Mezinárodní den žen a dívek ve vědě, který připadá na 11. února. Tento den má připomenout zásadní úlohu žen ve vědeckém světě a podpořit jejich zapojení do výzkumné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
USA a naši západní spojenci se snad museli zbláznit. Tato africká teroristická organizace může i díky nim udeřit též v Evropě, upozorňuje znalec západní Afriky
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a západní Afriky, přibližuje, co to je organizace Boko Haram a jaké má pozadí. Západní státy a USA podle něj podkopávají boj proti terorismu. A vysvětluje, jaký má dopad situace v místě na naši zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Albánie je dobrým partnerem v mnoha oblastech
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se tento týden setkala s velvyslancem Albánie. Klíčovým tématem byla oblast cestovního ruchu. Obě strany si pochvalovaly kroky k prohloubení vzájemných vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
KSČM: Vláda má povinnost z úniku informací vyvodit osobní odpovědnost
Skandál kolem úniku informací o okolnostech návratu jak pětice Čechů unesených v Libanonu, tak i okolnosti propuštění unesených občanek České republiky potvrzené ministrem obrany, ale i prezidentem republiky, otřásají důvěrou v kompetenci vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo poslouchal Zaorálka ve Sněmovně, musel dostat horečku. Advokátka Hustáková se neudržela a rozebrala nesmysly, kterými nás krmí
ROZHOVOR Premiér Sobotka má hrát dvojí líbivou hru, jednu pro Brusel, a tu druhou pro české voliče. Na Rusko se kydá jen špína a NATO by nás nedokázalo ubránit, když jsme si prakticky zrušili svoji armádu. O tom je přesvědčená právnička a expertka na Rusko Miroslava Hustáková. Obává se také, aby nás Turecko nakonec nezavleklo do války…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Nejsme tu od toho, abychom lidi strašili
Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel zavítal do Kraslic. Se starostou města Romanem Kotilínkem hovořil nejenom o uprchlících, kteří momentálně pobývají v sousedním Klingenthalu, ale také například o školství a spolupráci s podnikateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Západ musí vyvodit svůj díl odpovědnosti
Nevládní organizace Syrian Centre for Policy Research uvedla, že v Sýrii bylo během pěti let bojů zabito 470 000 lidí a téměř polovina Syřanů přišla o svůj domov. To je samozřejmě tristní výsledek pětiletého ozbrojeného konfliktu v Sýrii, který s ohledem na jeho internacionalizaci od samého počátku nelze nazvat občanskou válkou. Možná jen v jeho první fázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Uhl má radost: Antikomunismus odchází, mladí už zase uvažují normálně
Levicově orientovaný novinář a politik Petr Uhl se na serveru DeníkReferendum.cz zamýšlí nad tím, jestli je na odchodu geopolitický antikomunismus. Podle něj česká mládež začíná bránit univerzální hodnoty, o něž lze nejen usilovat, ale za něž stojí i trpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rath seděl ve vězení, ale pořád byl poslancem. Takže mu soud přiklepl přes čtvrt milionu za náhrady
Spor o nemravnost. Tak by se dala nazvat pře mezi exposlancem Davidem Rathem a Poslaneckou sněmovnou. Rath totiž požádal o doplacení poslaneckých náhrad ve výši 280 tisíc korun, a to za dobu, kdy byl ve vazbě. Sněmovna argumentovala právě nemravností požadavku, soudkyně, která Rathově žalobě nyní vyhověla, to však tak nevidí. Píše o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Spotřebitel už nebude muset rezignovat na svá práva v obavě, že dohoda s obchodníkem ze zahraničí je předem ztracená
Otevírá se nová on-line platforma pro mimosoudní řešení sporů mezi spotřebiteli a internetovými obchodníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mocný George Soros varuje Evropu: Putin je váš nepřítel, větší než ISIL. Pokud s ním budete spolupracovat, dopadnete špatně
Představitelé Spojených států a Evropské unie dělají podle amerického multimiliardáře George Sorose chybu, když uvažují o prezidentu Vladimiru Putinovi jako o potenciálním spojenci v boji proti Islámského státu. Soros tvrdí, že ruský prezident usiluje o rozpad Evropské unie a její zaplavení uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanec Zahradníček: Ransdorf by od prezidenta zasloužil ocenění
V rozhovoru, který poskytl naší redakci Josef Zahradníček (KSČM), okomentoval nejen události, které minulou sobotu doprovázely demonstrace v Praze. Prozradil nám také, proč je přesvědčen, že Evropa v řešení imigrační krize hodně zaspala, a zhodnotil možné následky. Vyjádřil se ale i k návrhu vyznamenat in memoriam Miloslava Ransdorfa za zásluhy o vlast. A nejen k tomu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman a podobní z nás dělají malé děcko. Sebevědomý národ se chová jinak, varuje historik
ROZHOVOR Evropská unie by potřebovala, aby se stala skutečnou federací. Myslí si to historik a filosof Petr Hlaváček, podle něhož je jen škoda, že se všichni tváříme, že je to nějaké hrozivé strašidlo. Koordinátor badatelského pracoviště Collegium Europaeum upozorňuje, že české členství v Evropské unii je nutností a šancí, které nelze hodnotit jen podle toho, jestli se nám vyplatí. Vadí mu, že část politických elit v čele s prezidentem i výraznou částí občanů stylizují Českou republiku do úlohy malého děcka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Noviny: Třetí muž kolem Fajáda nebyl v ČR propuštěn kvůli žádosti o azyl
Třetí muž kolem Libanonce Alího Fajáda zůstal v Česku ve vazbě, protože zde požádal o azyl, píše dnešní Právo. To k tomu dodává, že zmíněný muž azyl u nás nezískal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Rituální tance se mění v divoký rej. Kdo udrží jazyk za zuby?
Mediální pozornost je droga. Význam politika je dán tím, kolikrát denně je citován, objeví se na obrazovce, či kolik lajků dostane na facebooku či twitteru. Ale co dělat když se někteří politici zblázní?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist