Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.457x, což odpovídá cca 180.381-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

DPP: Elektrobus jezdí po Praze téměř půl roku – zvládá i mrazivé teploty
Již více než pět let se Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) věnuje testování elektrobusů a možnosti jejich začlenění do provozu pražské MHD. Aktuálně testuje elektrobus SOR EBN 11, který je již téměř v polovině svého zkušebního provozu s cestujícími. Jeho cílem je plnohodnotné otestování vozidla a nabíjecí technologie v různých provozních a zejména klimatických podmínkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se postavil proti Merkelové a Sobotkovi: Úplně zastavit vlnu uprchlíků. Odmítám i ty, které máme přijmout podle odhlasovaných kvót, řekl PL
ROZHOVOR První vicepremiér, předseda hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš říká, že snaha dohodnout se s Tureckem je jen důsledkem neschopnosti a nekonání EU při ochraně vnějších hranic Schengenu, která nefunguje. Na dohodu s Tureckem by nespoléhal, protože to nás může vydírat, a je potřeba budovat i záložní řešení spočívající ve stavbě plotů na hranicích. Je třeba úplně zamezit přílivu uprchlíků a tuto otázku řešit mimo Evropu. Babiš též říká, že by ČR měla odmítnou přijmout již dohodnuté uprchlíky, ačkoli premiér Sobotka a státní tajemník pro evropské záležitosti EU říkají, že je přijmeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Doktor Cílek varuje: Šaría už je v Evropě
Skutečnost, že si v našich supermarketech můžeme vybírat z více než tisícovky druhů zboží ukazuje, že naše civilizace je nestabilní a může se kvůli své složitosti zhroutit, varuje v rozhovoru pro server Literarky.cz geolog Václav Cílek. Upozorňuje také na to, že v některých částech Evropy již nyní platí právo šaría. Křesťané a muslimové prý budou na starém kontinentě vedle existovat nejméně dalších 300 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Úsvit podává trestní oznámení: 45 miliard pro solárníky se vyplácí nelegálně
Strana Úsvit podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli nelegální výplatě podpory pro obnovitelné zdroje energie. Včera byl první výplatní termín podpory pro obnovitelné zdroje energie. Podle všech dostupných informací včera státní firma Operátor trhu, podřízená ministerstvu průmyslu a obchodu, vyplatila solárním baronům nelegálně tři až čtyři miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karel Dolejší má opět strach, že tento týden vypukne válka mezi NATO a Ruskem
Karel Dolejší se na serveru Britské listy zamyslel nad krizí v Sýrii a nad zřejmě nejhorším týdnem našeho života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česko uděluje méně státních občanství než jiné země EU
V roce 2014 udělila Česká republika nejvíce státních občanství od začátku tisíciletí. Získalo jej 5 114 cizinců. Ve srovnání s Evropou však dlouhodobě patříme k zemím, které vykazují nejnižší počty udělených státních občanství. Jsme až na 24. místě žebříčku EU28. Např. srovnatelné Portugalsko udílí 6krát více občanství, Německo až 53krát více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Prostě ji utrápili tři zlí výrostci. Noviny píší, jak to bylo s nebohou učitelkou
Peklo zažívala před svou smrtí učitelka Střední průmyslové škole Na Třebešíně v pražských Malešicích. Pětapadesátiletou Ludmilu V. šikanovali tři studenti. Žena následně zkolabovala a skončila v léčebně. V nemocnici poté zemřela. Píše to MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Opravdu hrozí světová válka. Ale ne kvůli Rusům a ne kvůli Ukrajině, uvádí jasně exministr Bašta
Někdejší ministr ve vládě Miloše Zemana a též velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta varuje před vznikem světové války na podkladě blízkovýchodního konfliktu. Vyjadřuje též znechucení ze současných evropských elit. „Současná evropská politická kultura vyrostla ve skleníku. Dnes jsou jeho okna rozbita, vane mrazivý vítr a rostlinky uvnitř vadnou. Koho jsme si zvolili, toho tam máme a neměli bychom se divit,“ sdělil Bašta ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kvůli suchu Povodí Odry omezilo odtok z nádrže Žermanice
I přes současné deštivé počasí není situace na přehradách vodohospodářské soustavy státního podniku Povodí Odry dobrá. Týká se to zejména nádrží Žermanice, která je naplněna z 60 %, a Olešná, kde se plnění pohybuje pod 20 %. Hladina v obou nádržích, využívaných pro dodávky průmyslové vody, stoupá, malé sněhové zásoby nicméně neslibují jejich doplnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ceny ropy: Dobré zprávy pro Rusko, horší pro USA
Saúdská Arábie a Rusko se podle informací zpravodajského serveru Bloomberg dohodly na tom, že nebudou zvyšovat svoji produkci ropy. Představitelé obou zemí se na tom dohodli při společném jednání v Kataru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Czech POINT zažívá rekordní zájem o své služby
Historie se opakuje, nový rekord v počtu výpisů, pro které si lidé došli na Czech POINT, padl opět v lednu. V lednu 2016 vydali zaměstnanci Českého Podacího Ověřovacího Informačního Národního portálu přes 206 tisíc výpisů. Rekord padl přesně po dvou letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Doména „.cloud” představující novou éru internetu bude konečně dostupná pro všechny
Dne 16. února v 16:00 bude .cloud doména zpřístupněna pro všeobecnou registraci a začne soutěž o nejlepší doménová jména.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ceny zahraničního obchodu nadále klesaly
V prosinci 2015 vývozní ceny meziměsíčně klesly o 0,4 %, dovozní ceny o 1,2 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,8 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 3,3 %, dovozní ceny o 3,9 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Křehké pohlaví vydá napospas jen debil. Šejdíři z nevládních organizací a karta ředitele zeměkoule. Kandidát na šéfa KSČM Skála trochu jinak k vlně migrantů
ROZHOVOR Historik, publicista a nyní jeden ze dvou uchazečů o post předsedy Komunistické strany Čech a Moravy v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz zasazuje současnou uprchlickou krizi do širšího rámce a naznačuje, že jde o kritickou chvíli, která urychlí změny ve světě. „Obratu chyběla kauza, která to obnaží na dřeň. ‚Třetí svět‘, valící se Evropou, se jí stává. Kdy se té šance chopí síla schopná promluvit z duše většiny? A dát jí i většinový politický tvar? O tom – a ničem banálnějším – je hlavolam, jemuž už běží countdown. Levici, která není na prodej, nabízí nevídanou šanci,“ uvádí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Veleba: Na Pražském hradě jsem viděl něco, co mě vyděsilo tak, že jsem ani nemohl fotit. Tak to alespoň popíšu
Senátor Jan Veleba (SPO) prozradil, že byl na Pražském hradě svědkem zvláštní události. Když odcházel z jednoho služebního jednání, spatřil na nádvoří Hradu několik muslimů, jak se modlí. „Nevím, co si o tom mám myslet,“ napsal člen horní komory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Cestující na Jesenicku mohou platit v autobusech kartou
Jesenicko je prvním regionem v České republice, kde mohou cestující na vybraných autobusových linkách zaplatit jízdné bezkontaktní platební kartou, ke které je možné přiřadit časový kupón. V budoucnu se má tento systém rozšířit do celého Olomouckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ROP Severovýchod: Během mohutného finiše byly proplaceny 2,8 miliardy korun
Nové silnice, lepší vybavení škol, modernější přístroje v nemocnicích, památky v novém hávu, interaktivní expozice anebo rozšířená síť cyklostezek a cyklotras i zrekonstruovaná náměstí, návsi a sportoviště. To je jen zlomek z výčtu všech možných typů projektů, které byly za dobu osmi let podpořeny z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. V Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji mohlo více než 700 projektů vyčerpat 18 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba má novou mluvčí
Novou tiskovou mluvčí Vězeňské služby ČR je Petra Kučerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Komunisté zakrsli, Úsvit ve sněmovně, Okamura v problémech, ANO dominuje před ČSSD
Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly nyní, uspělo by s velkou pravděpodobností až sedm politických subjektů. Povinnou pětiprocentní hranici by zřejmě překročilo i hnutí Úsvit – Národní koalice. Ukázal to průzkum agentury Phoenix research.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
EU se opravdu rozpadne, začal drkotat zuby nejvyšší muž Bruselu. A dějí se věci
Předseda Evropské rady Donald Tusk tvrdí, že riziko rozpadu Evropské unie je velmi reálné. Především v souvislosti s požadavky Velké Británie, jež jejich splněním podmiňuje své setrvání v Evropské unii. Společná jednání vyvrcholí pozítří na společném summitu v Bruselu. Tusk dnes také dorazí do Prahy, aby se seznámil s postoji V4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Státy V4 vyjádřily solidaritu s balkánskými zeměmi při řešení migrační krize
V druhé části včerejšího mimořádného summitu zemí Visegrádské skupiny jednali premiéři České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska s prezidentem Makedonské republiky Ďorge Ivanovem a premiérem Bulharské republiky Bojko Borisovem o aktuální migrační situaci. Ve společné deklaraci se státy V4 zavázaly k další pomoci těm, kteří se podílejí na ochraně vnější hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Západ brání Rusku zničit Islámský stát. Chce ho zachovat, naznačuje Tereza Spencerová
Situace jak na syrském bojišti, tak na diplomatické úrovni nevypadá pro Západ moc dobře, píše na serveru Literarky.cz analytička Tereza Spencerová. Rozebírá také to, k čemu může vést dohoda dosažená na konferenci v Mnichově zástupci Ruska, USA a dalších států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Přijmeme 900 uprchlíků, kvóty platí, řekl Prouza. Ale Erik Best vytáhl jiná slova
Státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Tomáš Prouza uvedl v rozhovoru pro MF Dnes, že držíme dohody. Kvóty jsou dle něj náš závazek a ten platí. Rozhovoru si povšiml hned ráno i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, který jej následně okomentoval na sociální síti Facebook. „Páně premiérova zahraničněpolitická ruka Tomáš Prouza v Mf DNES: Kvóty platí, je to náš závazek. Letos by ČR mohla přijmout asi 900 migrantů,“ poznamenal k rozhovoru mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Senátoři se vyjádří k ústavní stížnosti týkající se insolvencí
Ve středu 17. února se uskuteční tiskový briefing senátorů, kteří v létě podali ústavní stížnost týkající se insolvenčních správců. Část vyhlášky ministerstva spravedlnosti ukládá insolvenčním správcům povinnost zdržovat se v úředních hodinách v jejich provozovnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Povinnost nosit za snížené viditelnosti reflexní prvky začne platit už o víkendu
Tuto sobotu, 20. února, vejde v platnost novela zákona 361/2000 Sb., o silničním provozu. Chodci budou mít povinnost nosit reflexní prvek, pokud se za snížené viditelnosti pohybují mimo obec po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Drama v Kyjevě: Jaceňukovi se hroutí vláda. Dnes jej odmítl podporovat už i Porošenko
Na Ukrajině se schyluje k dalšímu problému. Tamní premiér Arsenij Jaceňuk se totiž netěší velké podpoře, a tak možná dojde k pádu vlády. Z vládnoucí koalice má totiž za zády pouze Lidovou frontu, což je jeho vlastní politická strana. A rezignace ministra hospodářství a náměstka generálního prokurátora jeho situaci nijak nepomohly. Informuje Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Za poslední měsíce jsme v energetice společně dosáhli řadu úspěchů
Tripartity zemí Visegrádské skupiny diskutovaly o evropské energetice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Celní protidrogová jednotka odhalila mezinárodně organizovanou skupinu obchodníků s drogami
Na konci ledna celníci a policisté společnými silami úspěšně ukončili půlroční protidrogovou operaci pod krycím názvem FRANC. Od jara 2015 zahájili na základě vlastních poznatků a pod dozorem státního zástupce trestní prověřování, které bylo zaměřeno na odhalení mezinárodně organizované skupiny obchodníků s marihuanou. Během toho byla navázána efektivní spolupráce i se zahraničními kolegy. Celníkům se podařilo identifikovat objekty na území Prahy a okolí, ve kterých byla průmyslovým způsobem nelegálně produkována marihuana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Organizace Spojených národů pro výživu a zemědělství vyhlásila výběrová řízení na 100 nových pracovních pozic
Informace o nových výběrových řízeních na odborné i provozní pozice v Organizaci Spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) – římské ústředí, regionální kanceláře i projektové země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
S ČT SPORT NA VRCHOL VI. - Klínovec
Podruhé v historii zavítala naše show do Ski areálu Nový Klínovec. Na Klínovci jsou čtyři sedačkové lanovky, ale pro náš závod bylo nejlepší využívat malou pomu hned vedle trati. Mělo ten jen malý háček, posledních 30 metru bylo potřeba vyšlapat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Legislativní rada vlády schválila návrh insolvenčního zákona
V únoru se v budově Úřadu vlády konalo zasedání Legislativní rady vlády (LRV) ČR. Rada měla k projednání dva body. Oba přijala…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: HDP v roce 2015 vzrostl o 4,3 procenta
Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2015 podle předběžného odhadu o 4,3 %. Ve 4. čtvrtletí se HDP meziročně zvýšil o 3,9 % a mezičtvrtletně se téměř nezměnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prachsprostý útok na sudové víno, rozčiluje vinařská novela obchodníka Kunce
ROZHOVOR Novela se dotkne všech prodejců sudového vína. Potíže čekají malé i střední vinaře. Zemědělský svaz není kompetentní se vyjadřovat za vinaře. Vinařskou asociaci do Sněmovny nepozvali. Čeká nás „dělostřelecká příprava“ na zpřísnění prodeje sudového vína. Licencování dovozu vína nic nevyřeší. Potírejte nepravosti, ale měřte stejným metrem, řekl PL Radovan Kunc, majitel obchůdku s vínem z Uherského Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Reportér Primy, kterému „dělají na hlavu“ kvůli uprchlíkovi z Iráku, si z toho nic nedělá. A toto vzkazuje
Reportér TV Prima Bohumil Roub, jenž natočil reportáž o iráckých křesťanech, kteří získali azyl v Jihlavě a následně si měli na podmínky v Česku stěžovat, se nyní vyjádřil na svém facebookovém profilu. Po odvysílání reportáže se totiž strhla mela, že došlo ke špatnému překladu slov zpovídaného muže, že si ve skutečnosti na podmínky v Čechách nestěžoval. To však popírali zase jiní překladatelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Muslimové na Pražském hradě aneb Co jsem viděl
Odcházel jsem dveřmi pod balkonem na hradním nádvoří Pražského (naproti chrámu Sv. Víta) ze služebního jednání. To, co jsem uviděl, mne velmi zaskočilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pohled na uprchlickou krizi očima ekonoma: Je možné, že budoucí ministr hospodářství Sýrie je dnes v nějakém uprchlickém táboře
ROZHOVOR Podle ekonoma Miroslava Radiměřského z Mendelovy univerzity v Brně je hlavní šancí Německa na zvládnutí krize efektivní navracení ekonomických migrantů. Je to ale zároveň paradox, protože mezi nimi bude řada těch, kdo chtějí pracovat a mohli by se snadno integrovat. Kvóty jsou podle Radiměřského v současnosti mnohem větší téma, než by si reálně zasloužily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Praze se mělo dohodnout, jak se postavíme uprchlíkům. Ale Angela Merkelová nám to rozkopala a zakázala
Sotva se státy Visegrádské skupiny začínaly shodovat na tom, jak by měl vypadat záložní plán řešení migrační krize, Německo jej zařízlo. Píše to dnešní vydání MF Dnes. Lidové noviny však tvrdí, že jasno bylo dokonce ještě před pondělní schůzkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Semelová (KSČM): Rozhodne pětadvacátý únor?
Ve čtvrtek 25. února bude zasedat Zastupitelstvo hl. m. Prahy. Do tohoto data chce ANO s ČSSD vyřešit otázku vlády nad Prahou. Alespoň jsme si to mohli přečíst před pěti dny v tisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit-NK): Drony a radary na ochranu ČR před migranty
Úsvit Národní Koalice (ÚNK) a Blok proti islámu (BPI) od loňského léta požadují dlouhodobou ochranu státní hranice ČR. V říjnu proto podpořily prezidenta při zasedání bezpečnostní rady státu a v listopadu na Albertově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Věhlasný profesor Klener: Islámská komunita zatím neprokázala schopnost se přizpůsobit, ani její pracovitost není vysoká. Mám pocit, že lidé si nechají líbit cokoliv
ROZHOVOR Významný hematolog a onkolog profesor Pavel Klener je znepokojen sílící migrační vlnou, která se valí do Evropy, protože příliš nevěří v integraci muslimů v odlišné evropské kultuře. A podivuje se i chování migrantů. „Když budu utíkat před válkou a někdo mne přijme a nabídne mi útočiště, budu rád za ubytování a stravu a nebudu si klást ještě nějaké požadavky,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Fojtík (STAN): Stav je neúnosný. Zdraví obyvatel Nymburka je přednější než byznys AZOSu
Zastupitelstvo Středočeského kraje se zabývalo peticí spolku občanů Permanent se stížností na provoz továrny AZOS cz., s.r.o. v Nymburce. Dle posledních měření znečištění ovzduší jsou stížnosti oprávněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jihočechy 2012 povede do krajských voleb Pavel Hroch
Politické hnutí Jihočeši 2012 povede do podzimních krajských voleb jeho předseda Pavel Hroch. Rozhodlo o tom shromáždění členů hnutí, které se konalo v Sedleci u Českých Budějovic. „Důvěra, kterou jsem dostal, je velmi zavazující. Nejenom vůči kolegům, ale především s ohledem na voliče,“ uvedl Pavel Hroch a dodal, že heslo „Jsme Vaši sousedé“ bude i tentokrát ústředním mottem volební kampaně Jihočechů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek jako ruský agent? Možná to nebyl jen Zemanův bonmot, naznačuje renomovaný bezpečnostní expert
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek naznačil, že ministr spravedlnosti Robert Pelikán může být ruským špionem, když rozhodl o nevydání Libanonce Alího Fajáda do Libanonu. Analytik Jan Schneider si však na serveru Česká pozice klade otázku, zda skutečným ruským agentem není sám Kalousek. Padlo také jméno europoslance Jaromíra Štětiny (TOP 09). Zmínění pánové protiruskou fanatičností kryjí skutečné ruské agenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vsetínská radnice, strážníci a místní spolek chystají přednášku na téma Systém ochrany obyvatelstva
V lednu se ve Zlíně konalo Bezpečnostní fórum Zlínského kraje. Toto fórum pořádané v rámci celostátní iniciativy si klade za úkol diskusi o bezpečnostních rizicích dnešní doby jak přírodních, tak industriálních, humanitárních a vojenskopolitických a o jejich projevech i způsobech, jak jim čelit. Ani Vsetín a vsetínský region nezůstává v těchto otázkách pozadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Ve Štiříne se sejde historická tripartita. Dominantní téma - mobilita pracovních sil
Poprvé v historii existence České republiky se zítra uskuteční Rada hospodářské a sociální dohody (tripartity) zemí Visegrádské skupiny (tzv. V4). Jednání se uskuteční v zámku Štiřín za účasti zástupců vlád, zaměstnavatelských svazů a odborů z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Státy V4 vyjádřily solidaritu s balkánskými zeměmi při řešení migrační krize
V druhé části včerejšího mimořádného summitu zemí Visegrádské skupiny jednali premiéři České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska s prezidentem Makedonské republiky Ďorge Ivanovem a premiérem Bulharské republiky Bojko Borisovem o aktuální migrační situaci. Ve společné deklaraci se státy V4 zavázaly k další pomoci těm, kteří se podílejí na ochraně vnější hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Kladně hodnotí prezidenta většina Čechů. Hlavně za postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů
Prezident Miloš Zeman získává stále větší podporu široké veřejnosti za svůj postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů. Kladně jej jako prezidenta hodnotí více jak 70 % Čechů. Za své postoje k uprchlické krizi a zahraniční politice je převážně kladně hodnocen i exprezident Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD) k úmrtí učitelky: Škola musí také hledat možnosti, jak podobným situacím do budoucna předejít
Náměstek primátorky hlavního města Prahy pověřený řízením oblasti školství Petr Dolínek vyjádřil hlubokou lítost nad úmrtím učitelky střední průmyslové školy v Praze 10, která byla podle všeho terčem šikany ze strany žáků. Za účelem objasnění celé záležitosti bylo vedle probíhajícího šetření orgánů činných v trestním řízení iniciováno důkladné šetření České školní inspekce a Oblastního inspektorátu bezpečnosti práce. Svoláno bylo také mimořádné zasedání školské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Situace s poplatky za půdu je přes navrhované změny stále tíživá
Svaz měst a obcí ČR dlouhodobě prosazuje a podporuje změny v zákoně o ochraně zemědělského půdního fondu. Poplatek za půdu při stavbě rodinných domů a veřejně prospěšných staveb by totiž neměl být pro stavebníka likvidační. Přestože v případě rodinných domů dochází k jakési dohodě, pro veřejně prospěšné stavby se zatím se změnou neuvažuje. Přes veškeré snahy zabránit neúměrnému navyšování cen staveb a zatěžování obecních rozpočtů není Ministerstvo životního prostředí ochotno argumenty přijmout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda ví, jak řešit uprchlíky. Ne, ochranou hranic ne. Ale kvótami také ne
Ani kdybychom poslali na vnější schengenské hranice miliony vojáků a policistů, migrační krizi to nezabrání. Proč tomu tak je, vysvětluje na svém facebookovém profilu Jakub Janda, zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty. Zároveň naznačuje, jaké postupy by mohly k řešení migrační krize vést.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Výsledky jednání V4 ve věci migrace jsou zmatečné
Oficiální výstupy dnešního jednání V4 sice hovoří o tom, že oslabování evropské jednoty může být nebezpečné a že jediným možným řešením migrační krize je řešení celoevropské založené na řecko-turecké ochraně vnější hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Případ Fajád: Erik Best našel přirovnání
O případu Libanonce Alího Fajáda už toho bylo napsáno bezpočet, ale většinou jen z několika málo, většinou stále stejných, úhlů pohledu. Americký novinář Erik Best dlouhodobě žijící v Praze ale celou kauzu pro lepší pochopení přirovnal k případu ukrajinského oligarchy Dmytra Firtaše. Best o celé věci píše na svém serveru fsfinalword.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zástupkyně a zástupci byznysu podpořili Akční plán pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích
V pátek 12.února se v Hrzánském paláci v Praze ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier a jeho náměstkyně Martina Štěpánková sešli se zástupkyněmi a zástupci firem sdružených v platformě Byznys pro společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ovčáček: Zeman nesouhlasí s tím, aby se Turecku daly peníze
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček předstoupil dnes před novináře na své pravidelné tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Veřejnoprávní manipulátoři a neználkové
Velmi často se na mě obracejí občané se stížnostmi na veřejnoprávní televizi. Včera jsem obdržel upozornění na manipulaci úrovně žáka páté třídy v pořadu Horizont na ČT 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Uvědomuji si obtíže vyvolané tím, že vaším územím prošlo přes šest set tisíc ilegálních imigrantů
Projev prezidenta republiky při pracovní návštěvě prezidenta Makedonské republiky v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
O migrační krizi i o požadavcích Velké Británie. O tom všem bude dnes jednat Sobotka s Tuskem
Návrhy na reformu Evropské unie, které požaduje Velká Británie v souvislosti s referendem o setrvání země v unii, budou hlavním tématem dnešního setkání premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem v Praze. V Kramářově vile budou mluvit i o aktuálním vývoji migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babišovci a Sobotkovci pokračují v jednáních o vzniku pražské koalice. Dnes se setkají s ODS i s Trojkoalicí
Na pražském magistrátu dnes budou pokračovat vyjednávání o možné koalici. Na dvou schůzkách se postupně ANO a ČSSD sejdou s ODS, následně pak se zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Po volbách v roce 2014 spolu vládly ANO, ČSSD a Trojkoalice, spolupráce ale skončila loni v říjnu. K ovládnutí 65členného zastupitelstva potřebují strany většinu 33 hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj se připravuje na příjem žádostí o tzv. kotlíkové dotace
V pondělí 22. února 2016 přesně v osm hodin ráno začne Olomoucký kraj poprvé ve své historii přijímat žádosti o finanční podporu na výměnu starých kotlů na pevná paliva za ekologičtější topidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Schengenský prostor a záruka volného pohybu osob nesmí být porušeny
Svaz průmyslu a dopravy ČR k výsledkům jednání tripartity V4:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jak se toto může v tomto století dít? V Praze besedovala sestra souzené ukrajinské pilotky, dorazil Schwarzenberg i Petra Procházková. Čtěte, co se dělo
Prahu navštívila sestra v Rusku zadržované a obviněné ukrajinské pilotky Nadi Savčenkové. Spolu s poslankyní Kristýnou Zelienkovou z ANO, čestným předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem a novinářkou Petrou Procházkovou v pondělí večer debatovala s lidmi v Malostranské besedě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Veleba uviděl na Hradě modlící se muslimy, vyděsil se a nám k tomu řekl více: Jak vypadali, co prováděli, co cítil...
Senátor, někdejší prezident Agrární komory ČR a předseda SPO Jan Veleba na Pražském hradě prý viděl něco, co jej vyděsilo tak, že to ani nemohl nafotit. „Stal jsem se svědkem následující scény: Asi 25 metrů vlevo od balkonu mezi dvěma bílými lavičkami u hradní zdi vykonávala modlitební obřad skupinka sedmi muslimů,“ popsal Veleba. Pro ParlamentníListy.cz pak v rozhovoru prozradil o něco víc...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Další šokující čísla a fakta o uprchlících v Německu i o Merkelové a o tom, co dělá. Máme svědectví přímo z německých hranic. Je to ještě horší, než jste si mysleli
Euroskeptická a protiimigrační Akce D.O.S.T. v pondělí uspořádala v Praze přednášku a následnou debatu s předsedou bavorské zemské organizace Alternative für Deutschland Petrem Bystroňem na téma „Německo na rozcestí: Utopí se v migrační vlně? A potopí i nás?“ Ten během přednášky i debaty zmínil řadu znepokojujících informací o migraci v Německu i o kancléřce Angele Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Putin nastartuje třetí světovou válku, zaznělo z USA
Bývalý analytik NSA John Schindler vyjádřil na webu Observer svůj názor, že se ruský prezident Vladimir Putin připravuje na třetí světovou válku. Obama podle něj nechává Rusku v Sýrii moc velký prostor a vytváří tak potenciálně velmi nebezpečnou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Měli bychom dokázat vědu více využít ke změně života lidí k lepšímu
Projev vicepremiéra Bělobrádka na XLVII. zasedání Akademického sněmu AV ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Útočí na nás roztleskávači ruské propagandy, vysvětluje Marek Wollner, proč lidé kritizují ČT
Na Českou televizi útočí roztleskávači kremelské propagandy, uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz šéf Reportérů ČT Marek Wollner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Libor Rouček pro PL: Objevuje se u nás agrese a nenávist. Uprchlická vlna tu není a nebude. Zeman je populární, ale to je i Putin
ROZHOVOR „Prezident si nepřeje takové vedení ČSSD, jako má dnes.“ I takto vysvětluje český konflikt mezi prezidentem a premiérem bývalý europoslanec Libor Rouček, který považuje situaci za krajně nešťastnou a zároveň i zcela výjimečnou. „Když se podíváte kolem po Evropě, nebo dokonce po celém světě, neuvidíte, že by prezident neustále kritizoval premiéra,“ říká Rouček, který zároveň vysvětluje prezidentovu ostrou rétoriku. Sám s ním byl v kontaktu denně při své práci mluvčího české vlády i ČSSD. Zároveň zdůraznil: „V České republice žádná uprchlická vlna není a také nebude.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Ministryně Marksová pokračuje v plenění svého úřadu
Nyní přišel na řadu ústřední ředitel ČSSZ profesor Vilém Kahoun. Za zvláštních podmínek při výběrovém řízení nebyl vybrán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poprask na vsi: Mají přijet uprchlíci, tak se křičelo. Jiří Zlatuška si z vesničanů utahuje
Velmi bouřlivé jednání mají za sebou zastupitelé ze Smilovic na Frýdecko-Místecku. Na včerejším mimořádném jednání obecního zastupitelstva se totiž diskutovalo o tom, že do této obce s asi sedmi stovkami obyvatel přijede 33 křesťanských uprchlíků z Iráku. Informovala o tom ostravská mutace serveru iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Obcím v okolí Brd přibylo území, peníze nikoliv
V souvislosti se zrušením Vojenského újezdu Brdy se řada středočeských obcí, jejichž území se rozšířilo o nová katastrální území, setkává s nemalými problémy. Změny totiž vyvolávají mimořádné náklady, které citelně zasahují do rozpočtů samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Politici nemají sloužit veřejnému mínění, mají ho formovat, zaznělo v ČT
Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza (ČSSD) a předseda České pirátské strany Lukáš Černohorský v pondělních Událostech, komentářích mluvili o uprchlické krizi. Prouza diváky uklidňoval, že Německo sice trvá na kvótách, ale nemůže uspět. Šéf pirátů Černohorský si rýpl do EU jako celku, tedy i do Česka, že kritizuje Řecko, místo aby mu pomohlo. Ještě tvrdší slova přidal politolog Rudolf Kučera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jirsa (ODS): Nad migrací nelze zavírat oči
Minulý týden jsem měl možnost účastnit se dvou mezinárodních setkání, resp. konferencí, k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečný (Svobodní): Hejtman zneužívá veřejné peníze na svou volební kampaň
I letos proběhne na konci února tzv. hejtmanský ples. Ples, který její účastník, primátor Liberce Batthyány, popsal jako „velkolepě pojatý“ a na kterém se setkávají senátoři, poslanci, velvyslanci, starostové z Libereckého kraje nebo třeba vedení Krajského ředitelství Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda projedná strategii proti sociálnímu vyloučení či národní politiku výzkumu
Členové vlády ve středu 17. února 2016 od 9.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Debata o nedůvěře vládě po ukrajinsku: Žádám vás, abyste si nás vážili, hulákal Jaceňuk na poslance
Spolupracovnice PL Veronika Sušová-Salminen na svém Facebooku sledovala debatu o dalším osudu ukrajinské vlády Arsenije Jaceňuka. Ten v jeden okamžik poznamenal, že možná končí v pozici premiéra. Jenže pak přišel zvrat. Podívejte se sami, čeho všeho si analytička všimla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zaorálek jen polkl, když mu na ČT citovali, co dnes řekla Merkelová. Pak přiznal, že do EU prchají i zločinci před kriminálem
Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) zavítal do úterního Interview ČT24. V úvodu ocenil, že na jednání v Bruselu byl dobře přijat pondělní summit Visegrádské čtyřky. Přiznal také, že se do EU snaží dostat i zločinci, kteří v domovských státech prchají před zákonem. V EU se ale vydávají za uprchlíky. Ministra ve vysílání také zaskočila údajná slova německé kancléřky. A nakonec se vymezil proti nápadu prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Posílíme financování ligových klubů na jižní Moravě
Hejtman podepsal za kraj memorandum s Jihomoravskou unií ligových klubů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Islám a české zákony
Několik úvah o výrocích představitelů islámu v ČR a o svobodě vyznání z pohledu českých zákonů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vidíme kriticky parametry úpravy dětských přídavků a podmínky "záchranné brzdy"
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 16. února 2016 setkal v Kramářově vile v Praze s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem. Hlavními tématy společného jednání byly reformní agenda Velké Británie a závěry mimořádného summitu zemí Visegrádské skupiny k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg v rádiu perlil. Starej kamarád z Lucemburska je na kvadrát, Erdogan si bude vraždit Kurdy a my budeme držet hubu
V dnešním vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vystoupil Karel Schwarzenberg. Mluvil o migrační krizi, o současných jednáních V4, ale i o Turecku a o možném vystoupení Velké Británie z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rusko je teroristická organizace, spustil turecký premiér. Zde je odpověď z Moskvy
Rusko se ohradilo proti nařčení z válečných zločinů. Jeho jednotky údajně nejsou zodpovědné za poslední útoky na nemocnice v syrském Idlíbu, jak tvrdí Turecko a mezinárodní komunita. Vyjma Turecka je pak obecně přijatý konsensus, že Rusku nelze nijak zabránit v pokračování války, lze však vůči němu dodatečně přijmout určitá opatření. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Varnsdorfu ostře: Ombudsmanka nám hází klacky pod nohy
Hned v úvodu našeho rozhovoru se Stanislav Horáček (BPP) obul do ombudsmanky Anny Šabatové. Jak ale přiznává, není to jediné, co ho v prvním roce nemile překvapilo. Naopak za úspěch považuje navázání spolupráce Varnsdorfu s Agenturou pro sociální začleňování. Co od toho očekává? Jak také prozradil naší redakci, za mnohem závažnější problém, než jsou drahé ubytovny, považuje nekontrolovatelně rostoucí doplatky na bydlení v nájemních bytech. Co s tím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Měli bychom dokázat více využít vědu ke změně života lidí k lepšímu
Projev vicepremiéra Bělobrádka na XLVII. zasedání Akademického sněmu AV ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Na dnešní jednání V4 jsme zařadili mimořádně aktuální témata
Historicky poprvé se sešli zástupci tripartit všech zemí V4, jednali o energetické bezpečnosti EU i volném pohybu pracovních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Bruselu se žvaní, žvaní a žvaní, řekl Miloš Zeman. A udeřil i proti USA
Prezident Miloš Zeman se zúčastnil pořadu Téma dne slovenského kanálu TA3. Hlavním tématem byla migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká republika už není naše, překvapil Václav Klaus. A toto se strhlo
Podle exprezidenta Václava Klause Česká republika už není naše. Nesouhlasí s ním Petr Gazdík, předseda STAN. „Podstatné pro mne je, jaká Česká republika je, tedy jak se v ní lidem žije, nakolik je demokratická, nakolik je právním státem, nakolik je ekonomicky úspěšná,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz. Naopak místopředseda Svobodných František Matějka Klausovo hodnocení sdílí. „Přesto stále platí, že náš stát patří občanům České republiky a je na nás, abychom se stejně jako v minulosti postarali o návrat suverénních a výsostných práv z Bruselu zpět do vlasti,“ domníval se. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) míní: „Nadávat umí každý, ale Václav Klaus nenabízí alternativu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Na nové jesle nemůžeme čekat čtyři až pět let
Rada městské části Praha 2 ustoupila od svého záměru vybudovat nové jesle v rámci rekonstrukce domů Na Slupi. Proti vzniku jeslí protestují někteří nájemníci, kteří nebyli ochotni jednat o vstřícných podmínkách, jež jim městská část nabízela. „Část nájemníků odmítá velkorysé nabídky Prahy 2 a hrozí využitím všech právních prostředků. Jsem přesvědčena, že by právní spory Praha 2 vyhrála, ale trvalo by nám to řadu let. My ale potřebujeme nové jesle co nejdříve,“ vysvětlila dnes místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zelení a Piráti jdou ve volbách společně otevírat kraj. Povede je Berg
Otevřený kraj (OK) - tak zní název volební koalice Strany zelených a Pirátů, pod kterým obě strany společně kandidují do podzimních krajských voleb. V čele kandidátky bude stát vsetínský zastupitel a internetový podnikatel Michal Berg (SZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Íránský ministr burcoval Brusel: Teroristé mohou dorazit kamkoliv, i sem k vám
Extremisté jsou i váš problém, řekl v Bruselu na jednání Evropského parlamentu íránský ministr zahraničí Mohamed Javad Zarif. Extremismus se podle něj nedá izolovat v pevně ohraničeném území a současný konflikt v Sýrii je střetem regionálních zájmů, nikoli bojem o demokracii. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Patrioti ČR spouštějí petici: Jsme proti odtržení Prahy 11 od hlavního města
Patrioti ČR spouštějí petici proti odtržení Prahy 11 (Jižního Města) od Hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Usnadníme platby daní těm, kdo chodí raději platit do pokladen finančních úřadů
Ve snaze usnadnit občanům plnění jejich daňových povinností, zavádí Finanční správa od 1. března tzv. daňovou složenku. Díky této složence budou moci občané, kteří preferují hotovostní placení, zaplatit své nejběžnější daně na nejbližší poště bez poštovného. Mnohonásobně se jim tím rozšíří dostupnost této služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Děti ve cvikovské léčebně se uzdravují v modernějších pokojích
Tři dětská oddělení Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Ve středu 17. února budou zmodernizované prostory představeny a nejmenší pacienti je začnou využívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Kosovo je Srbsko
17. února 2008 došlo v rozporu s mezinárodním právem k jednostrannému vyhlášení samostatnosti Kosova. Vyhlášení samostatnosti Kosova bylo porušením rezoluce 1244 Rady bezpečnosti OSN z roku 1999. Stalo se tak proti vůli srbského státu. Desetitisíce Srbů muselo následně opustit své domovy. Nastal další exodus. Připomínám, že Kosovo bylo v minulosti vždy součástí Srbska. Dnes, tak jako před osmi lety, stojíme za srbským národem, v jeho boji za celistvost své země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): Obstál by dnes primář Sova?
Úspěšné pokračování seriálu Nemocnice na kraji města není možné. Nejen proto, že už je nemůže napsat Jaroslav Dietl, ale především proto, že zdravotnictví dnes žije úplně jinými strastmi než za dob Sovových, kdy šéf musel řešit neumětela Cvacha, nevěru u kolegy, alkohol u syna nebo natvrdlost u sestřiček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Levicoví radikálové, schvalující žhářské útoky jako "akt revoluce". To je prý Klinika, kterou šli bránit Dienstbier s Krnáčovou
Publicista Petr Vrabec se na Svobodném fóru Pavla Šafra ohlédl za útokem na komunitní centrum Klinika. Zdůrazňuje, že podobné akce jsou naprosto nepřijatelné a je třeba je důrazně odsoudit. Jenže stejně tak je nutné odsoudit i levicový extremismus, což se po hříchu neděje. Proč? Možná proto, že se Klinika schovává pod vládní křídla Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prima jede. Ostrůvek svobody v moři lží. Držte se! Diváci se postavili za svou televizi
Českými médii otřásá kauza, která od minulého týdne provází zpravodajskou relaci FTV Prima. Ta zveřejnila reportáž o křesťanských uprchlících z Iráku, ve které se měl zpovídaný Iráčan údajně vyjádřit o poskytnutém ubytování jako o přemalovaném kravíně. A najednou se všichni začali vzájemně kritizovat a obhajovat. Prima, vládní iniciativa HateFree Culture, Nadační fond Generace 21 a mnozí další. A zatím na facebookovém profilu FTV Prima přibývají souhlasné reakce, které zpravodajství chválí za pravdu bez obalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šanc (STAN): Podnikatelé se bojí zmaření svých investic. Obce u spalovny se obávají dopravní zátěže
Zastupitelé klubu TOP 09 a STAN nesouhlasí se způsobem projednávání Plánu odpadového hospodářství Středočeského kraje na rok 2016 – 2025. tento závažný dokument se významně promítne do činnosti středočeských měst a obcí i do života jejich obyvatel. Proto nelze opomíjet zástupce obcí a dalších zúčastněných stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Současný přístup vlády od podnikání spíše odrazuje
Dnešní vyjádření generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka v Hospodářských novinách dokládají současný přístup vládní koalice k podnikatelům. Všichni jsou podezřelí a je třeba zpřísnit kontroly bez ohledu na to, zda na to doplatí poctiví podnikatelé a živnostníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

V roce 1968
komunisti v Sovětském svazu svým vpádem „bratrských“ armád Varšavské smlouvy v zájmu komunistické moskevské hegemonie zachránili naše neschopné komunisty od „kontrarevoluce“, která zde nebyla.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 06:40, zobrazit podobné
Merkelová zradila EU
Přesně takto by o setkání Merkelové s Putinem psala americká liberální média. Protože ta jsou ale zaneprázdněná Trumpem, setkání německé kancléřky a ruského prezidenta jen odbydou krátkou poznámkou.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
TOPlist