Oficiální zpravodajská média

Číp (KSČM): Ještě dovětkem k EET
Jak jistě zaregistrovala většina občanů ČR, byl v minulém týdnu v Poslanecké sněmovně schválen Vládní návrh zákona o evidenci tržeb (EET). Zákon nyní poputuje do Senátu a po očekávaném schválení k podpisu prezidentu republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Léčení za miliony? U VZP žádný problém
Ať už vás potká jakýkoliv zdravotní problém, Všeobecná zdravotní pojišťovna za vás nebude váhat zaplatit ani tu nejdražší léčbu, kterou budete nezbytně potřebovat. Nevěříte? Přesvědčte se na následujících řádcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Švédsko je na tom hodně zle. Země se prý kvůli uprchlíkům dostává na okraj propasti
Britský deník The Express ve svém dnešním internetovém vydání přináší obsáhlou analýzu situace ve Švédsku a jeho problémů s migranty. Bezpečnostní stav v zemi se pod tíhou kriminality páchané migranty den ode dne zhoršuje. Švédsko se dle britského deníku pomalu propadá do naprostého chaosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman udeřil. Tentokrát kvůli číslům na účtech, které musíte platit
Marže za plyn jsou jako lichva. Tento názor zazněl přímo z nejvyšších míst – od prezidenta Miloše Zemana. Ten se v rozhovoru pro deník Blesk mimo jiné vyslovil pro to, aby byly zákonem nastaveny maximální, nepřekročitelné ceny energií. Tak to prosazuje Energetický regulační úřad, jehož šéfku Alenu Vitáskovou Zeman rovněž podpořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Farmaceutický průmysl zahajuje spolupráci s Technologickou agenturou ČR
Čeští výzkumníci v mnoha případech nejsou informováni o možnostech spolupráce na výzkumu a vývoji. Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) a Technologická agentura České republiky (TA ČR) proto spojily síly s cílem zvýšit zapojení českých výzkumníků do mezinárodních výzkumných projektů prostřednictvím vzájemné podpory informačních a propagačních aktivit. Závazek stvrdili zástupci obou stran podpisem Memoranda o spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
I vraždy jsou zakázané, a pořád se vraždí. V boxerském klubu vám dají do čenichu, zakážete je? Svérázné vystoupení proti zákazu kouření
„Kouření zdravé není v žádném případě. Rozhodně ale lidé nebudou zdravější, když se to zakáže. Zákaz nikdy nic nevyřešil. Koneckonců vraždy jsou zakázané také. A vraždí se pořád. Jsem pro to, ať mají kuřáci vyhražené své podniky, kde kouřit mohou. Stejně jako je mají jiní, co dělají něco nebezpečného. Například třeba boxerské kluby. Tam také můžete dostat pěstí do čenichu. Každý je ale s tím srozuměný, kdo tam přijde,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz kandidát libereckých Svobodných do Senátu David Forbelský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Reportáž: Terénní expert Člověka v tísni podrobně vyprávěl o Sýrii, Asadovi a Turecku. Jinak, než byste možná čekali
„O umírněné opozici tady nelze mluvit,“ řekl Tomáš Kocián, vedoucí misí Člověka v tísni během své pondělní přednášky Uprchlíci ze Sýrie a Iráku, Islámský stát a Evropa, která se konala v Pražském literárním domě. Konflikt v Sýrii je velmi složitá záležitost, která nemá mírové řešení, a i přes osobní antipatie vůči Rusku a Asadovi by podle Kociána bylo lepší, pokud by válku vyhrál syrský režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda možná navrhne větší zvyšování důchodů
Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) dnes posoudí návrh změn ve zvyšování důchodů. Nově by vláda měla dostat možnost zvýšit penze výrazněji než podle současných pravidel, a to do určitého limitu. Ministři se budou zabývat také strategií boje proti sociálnímu vyloučení pro příštích pět let, věnovat se podle ní bude stát i boji proti dluhům a zdraví sociálně vyloučených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obrovská změna, miliony lidí bez práce. A že nás zachrání uprchlíci? To se zcela míjí, naopak, předvídá Ilona Švihlíková budoucí vývoj
ROZHOVOR Jedním z hlavních témat nedávného Světového ekonomického fóra v Davosu byly změny, které přináší takzvaná čtvrtá technologická revoluce. Jejím největším problémem bude podle ekonomky Ilony Švihlíkové to, co s uvolněnými lidmi. Poukazuje na to, že snaha změnit nerovnoměrné rozdělování přínosů z technologických změn naráží na parazitické a mocné jedno procento nejbohatších, které se nebude chtít nechat zkrotit. To může skončit velkým střetem, který vyústí v otřes celého systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Areál ve Vrběticích zůstane bez munice
Vláda ve středu 17. února projednala možnosti dalšího využití areálu muničních skladů u Vrbětic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hákové kříže, fašismus. Poslanec vyprávěl, co viděl při návštěvě Ukrajiny
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, který se nedávno vydal na východní Ukrajinu. Poté mu tamní vláda odepřela vstup do země. Řeč byla o jeho výletu, ale i o budoucnosti Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda schválila strategii boje proti sociálnímu vyloučení
Na 6000 rodin, které žijí v ubytovnách, by se mělo do konce roku 2020 přestěhovat do běžných bytů. Za pět let by v nestandardním bydlení nemělo déle než měsíc pobývat žádné dítě. Počítá s tím Strategie boje proti sociálnímu vyloučení na roky 2016 až 2020, kterou dnes schválila vláda. Novináře o projednání materiálu informoval ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy přepravily na 5300 předhlášených vozíčkářů, nejvíc v historii
České dráhy v loňském roce zajistily 5 297 zaregistrovaných přeprav cestujících na vozíku, kteří si objednali přepravu prostřednictvím elektronického systému. Je to nejvíce v historii železniční dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČNB: Upozornění na aktivity Point of Business
Česká národní banka upozorňuje, že společnost POINT OF BUSINESS a.s., se sídlem Na poříčí 1060/39, 110 00 Praha 1 – Nové Město, která se prostřednictvím webových stánek http://pointofbusiness.cz/ prezentuje jako obchodník s cennými papíry disponující licencí ČNB, nemá žádné oprávnění udělené ČNB k poskytování investičních ani jiných služeb na finančním trhu v České republice a není ČNB dohlížena. Případná investice není ze zákona pojištěna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Odborník na extremismus: Efekt kampaní pro uprchlíky není přílišný. Napětí plyne i z toho, že je platí stát. Nálada se mění, humanisté ztrácejí své výsadní postavení
ROZHOVOR Podle odborníka na extremismus Miroslava Mareše, efekt HateFree kampaní není vždy takový, jaký by si jejich autoři představovali. Pro prouprchlickou scénu jde spíš o utvrzování ve vlastní pravdě, na druhou stranu to povzbuzuje k větší aktivitě a k internetovým přestřelkám s protiuprchlickou skupinou. Novinkou na scéně jsou političtí youtubeři, objevuje se ale i islámský extremismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ještě do neděle lze nominovat do soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2015“
Ještě do neděle 21. února 2016 lze přihlásit památky do devátého ročníku soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2015“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
SP ČR požaduje přijetí konkrétního plánu pro národní politiku výzkumu
Vláda na svém dnešním jednání schválila Národní politiku výzkumu, vývoje a inovací České republiky na léta 2016-2020. Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) připomíná, že jejímu přijetí nepředcházela dostatečná diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
VTÚ: Součinnost s pražskými hasiči? Pokračování ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému!
Aktivní spolupráce s Hasičským záchranným sborem České republiky není pro Vojenský technický ústav, s. p. proklamací, ale dalším pokračováním již realizované součinnosti se složkami integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Profesor Krejčí: Berlín musí pochopit, že už nejde o prestiž Merkelové. Rýsují se nové a větší krize. Skutečná katastrofa vypadá jinak
ROZHOVOR „Zastrašování koncem schengenského systému patří k politice vydírání, kterou vůči svým partnerům v Unii používá Berlín,“ upozorňuje v rozhovoru, ve kterém rozebírá geopolitickou situaci dneška, profesor Oskar Krejčí. V souvislosti s konfliktem v Sýrii také zmínil: „V této chvíli největší naděje na ukončení války má podobu vítězství vládních vojáků podporovaných ruským letectvem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR přihlásily do ankety Dřevěná stavba roku dvě stavby. Hlasování veřejnosti začalo
Dvě stavby realizované státním podnikem Lesy ČR, budova krajského ředitelství v Dobré Vodě u Českých Budějovic a seniorpark v Klánovickém lese v Újezdu nad Lesy, jsou přihlášeny do ankety Dřevěná stavba roku 2016. Můžete pro ně do 26. února hlasovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu projednala opatření ke zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích v České republice
Bezpečnostní rada státu se na svém jednání ve středu 17. února 2016 zabývala návrhem opatření ke zvýšení bezpečnosti na mezinárodních letištích v České republice, zhodnocením možností trestního postihu činnosti zahraničních bojovníků a také analýzou hrozeb pro ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti: Absurdistán, Praha nevlastní studie ke svým stavbám
Praha není schopná si u objednávaných studií zajistit dostatečný rozsah výkonu majetkových autorských práv. Následkem toho utajuje důležité dokumenty před veřejností a zadává zakázky bez soutěže za miliony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
IPR Praha: Podobu nové čtvrti na Nákladovém nádraží Žižkov určí urbanistická soutěž
Zastupitelstvo Prahy 3 včera schválilo vyhlášení urbanistické soutěže na budoucí podobu Nákladového nádraží Žižkov. Uspořádat by ji měl Institut plánování a rozvoje Prahy (IPR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Myšlenky, že bychom získali celou společnost Pražské služby, se nevzdáváme, prozradila radní Jana Plamínková. A k odpadovému hospodaření v metropoli dodala...
RNDr. Jana Plamínková je pražská zastupitelka a radní za Starosty, v Trojkoalici SZ, KDU-ČSL, STAN zastává post místopředsedkyně. S ParlamentnímiListy.cz hovořila o otevřeném tendru na zajištění svozu odpadu pro období příštích 10 let, ale i dalších věcech, které s problematikou odpadů v hlavním městě souvisejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Spolupráce s dobrovolnými hasiči je nejlepší v historii
Během své návštěvy v Moravskoslezském kraji jednal generální ředitel HZS ČR brig. gen. Drahoslav Ryba s vedením dobrovolných hasičů o jejich problémech a další spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy předalo hasičům speciální přívěs
Speciální přívěs, který bude HZS využívat při zásahu v případě vzniku ekologické havárie či jiné krizové události v blízkosti vodního toku nebo nádrže, předalo Povodí Moravy, s.p. jednotce HZS JmK Ivančice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sólisté Národního divadla zpřítomní nejniternější rozpoložení duše písňovým repertoárem
Jedinečný večer složený z pěti písňových cyklů v jazycích pěti největších operních kultur připravilo na sobotní večer 20. února 2016 Národní divadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Radiožurnál a Radio Wave nabídnou reportáže z Fashion Week v Londýně
Stanice Českého rozhlasu Radiožurnál a Radio Wave přinesou novinky z letošního Fashion Week v Londýně. Moderátorka Veronika Ruppert odvysílá pro posluchače přímo z místa reportáže a rozhovory o módě, špičkových návrhářích a nových talentech. Na Fashion Week se představí i několik českých návrhářů. Hodnotit je budou experti módního průmyslu včetně zástupců platformy Not Just a Label.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Evropské země představily v Bostonu příležitosti výzkumu a vývoje
V pátek 5. února 2016 se v Bostonu konala konference s názvem Destination Europe. Badatelé z celého světa, jež mají zájem pracovat v Evropě, se na ní seznámili s výzkumnou a inovační kulturou evropského kontinentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČT: Vrací se Marie Výrová. Viktor Tauš vystavil tým detektivů většímu tlaku
Převést tým detektivů od Nejsvětější Trojice do částečně odlišného žánru. Před tímto úkolem stál režisér Viktor Tauš v Modrých stínech, čtyřdílné minisérii, jež navazuje na Hřebejkův Případ pro exorcistu. Modré stíny se ve vysílání České televize objeví poprvé v neděli 28. února, ve 20.00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Soudný den Angely Merkelové? Dost se jí toho hroutí, klíčová zkouška je tu
Berlínský dopisovatel deníku The Financial Times Stefan Wagstyl analyzuje současnou pozici německé kancléřky Angely Merkelové na domácí i mezinárodní scéně. Konstatuje, že ztratila mnoho spojenců, ale zatím by bylo předčasné ji odepisovat. Klíčové pro ni bude, jak uspěje na zítřejším summitu v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
HK ČR: Ministr Mládek přislíbil řešení situace ohledně dotací na vysokorychlostní internet
Po včerejším jednání Hospodářské komory České republiky a zástupců ICT průmyslu s ministrem Janem Mládkem na téma budování sítí vysokorychlostního internetu (NGA) a evropských dotací na jejich rozvoj můžeme konstatovat, že se po dlouhé době podařilo prolomit dosavadní negativní přístup úřadu a nastolit s ministrem konstruktivní jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Roman Joch: Zeman taky nechodí pro sprosté slovo daleko. Tudíž si sám nemůže stěžovat. I vulgární projev patří ke svobodě
ROZHOVOR O demonstracích v Praze i o tom, zda má Česká republika podle jeho názoru problémy s imigranty, promluvil pro ParlamentníListy.cz ředitel Občanského institutu a někdejší Nečasův poradce Roman Joch. Vyjádřil se k „muži v hnědé bundě“ a ostře odsoudil víkendový žhářský útok na sociální centrum Klinika. „Musíme mít nulovou toleranci vůči těmto útokům,“ řekl Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se bude prezentovat na veletrhu Holiday World Praha 2016
Na jubilejním 25. ročníku veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha 2016, který se bude od 18. do 21. února konat na Výstavišti v pražských Holešovicích, se bude prezentovat také Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Čelit personální krizi v kovoprůmyslu lze jen podporou technického vzdělávání
Čelit personální krizi v kovoprůmyslu lze pouze podporou technického vzdělávání, shodl se jihočeský hejtman Jiří Zimola se zástupci Odborového svazu KOVO na jednání, které se uskutečnilo nad rámec pravidelných jednání krajské tripartity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Nešlo o žádnou „tajnou malou domů“. Pan Macek nedostal nic zadarmo
Faktury Jakuba Macka za dotační fond - přínos pro Změnu nebo pro město?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO "Děvka" Karel Schwarzenberg v korzetu. Podívejte se sami, jakou zradu mu demonstranti na Václaváku připomněli
REPORTÁŽ Kolem stovky lidí přišlo ve středu na pražské Václavské náměstí podpořit tradiční demonstraci proti nezávislosti Kosova. Akce se koná každý rok na den jednostranného odtržení této jihosrbské provincie. Mezi řečníky vystoupil třeba poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. „Odmítáme nové Mnichovské dohody! Jsme svědky zabíjení, ze kterého profitují nadnárodní zbrojní korporace,“ řekl v projevu Foldyna. Z úst jiného řečníka zazněla věta o „zmetkovi na Hradě“. Miloše Zemana se to ale rozhodně netýkalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí nenavrhuje převedení letecké záchranné služby pod Ministerstvo obrany
Ministerstvo financí se zásadně ohrazuje proti tvrzení ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, že jím prezentovaný návrh na převedení letecké záchranné služby (LZS) na Ministerstvo obrany, mu byl navržen ministrem financí Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Velezrada, nesvéprávnost, křičí z TOP 09 na prezidenta Zemana. Uznávaný právník je odkazuje do patřičných mezí
ROZHOVOR V minulém týdnu přišli poslanci TOP 09 s iniciativou k odvolání prezidenta Miloše Zemana. Ještě předtím předseda jejich strany Miroslav Kalousek tvrdil, že prezident není schopen kontrolovat svá slova a již vůbec není způsobilý vykonávat svůj úřad. ParlamentníListy.cz oslovily uznávaného ústavního právníka Jana Kudrnu z Právnické fakulty Univerzity Karlovy, který se na šance těchto snah dívá značně skepticky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Světový objev ve sbírce Českého muzea hudby! Podařilo se určit ztracenou Mozartovu a Salieriho skladbu
Ve sbírce hudebněhistorického oddělení Národního muzea – Českého muzea hudby byl objeven vzácný tisk, který byl doposud považován za ztracený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit-NK): Výroky pana Schwarzenberga mi přijdou naivní a nebezpečné
V úterý jsem si naladil pořad 20 minut Radiožurnálu, kde byl hostem čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, a doteď některá jeho vyjádření nevěřícně vstřebávám. To si opravdu myslí, že zvládneme přijmout statisíce uprchlíků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ochránkyně pomohla babičce, aby mohla vídat vnučku
Babička z Brna chtěla vídat svou malou vnučku, ale bývalá snacha tomu bránila. Když nepomohli sociální pracovníci, obrátila se o radu na ombudsmanku. Díky tomu se situace mění k lepšímu a babička se s vnučkou bude vídat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman pro PL: Jsem na straně Bašára Asada. Respekt je odpadkový koš české žurnalistiky. Jsem jako zralý koňak
Z PROFILU Prezident Miloš Zeman opět odpovídal na otázky, které mu na jeho profilu kladli čtenáři ParlamentníchListů.cz. Hlava státu tentokrát probrala celou řadu témat. Zazněla patrně nová myšlenka ohledně lékařů odcházejících do zahraničí. Čtenáři se prezidenta ptali na to, zda věří Andreji Babišovi, zda se ve svém věku cítí dobře nebo proč považuje přeoperování transsexuálů za sebepoškozování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dánsko chce muslimům odebírat nezletilé nevěsty. Ničíte rodiny, je to zcela normální, protestuje tamní imám
Britská redakce webu Breitbart nedávno informovala o dalším palčivém problému, který provází migrační krizi. Do Evropy totiž příchází mnoho manželských párů, v nichž je dívka nezletilá. Nejmladším vdaným děvčatům je čtrnáct let, byl zaznamenán dokonce jeden, kdy bylo dívce pouze jedenáct. A dánská vláda se rozhodla tyto manželské páry rozdělit, což se však nelíbí jednomu z předních tamních imámů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kapka naděje pomáhá společně s Pražskou energetikou
11. února 2016 proběhlo slavnostního setkání u příležitosti předání darů Urologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK. NF Kapka naděje předal laparoskopické přístroje v celkové hodnotě 400 tisíc korun. Obrovský dík patří společnosti Pražská energetika, a.s., která na nákup přístrojů věnovala 200 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
I letos se mohou žáci ZŠ a gymnázií zúčastnit oblíbené Robosoutěže ČVUT
Od 22. února se mohou tříčlenné týmy hlásit do 2. ročníku Robosoutěže pro žáky druhého stupně ZŠ a víceletých gymnázií. Vlastní soutěž se uskuteční 22. dubna v Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí (Karlovo náměstí 13, Praha 2).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Farmářské trhy se stěhují na Slováckou tržnici!
Uherskohradišťská Slovácká tržnice přichází s další novinkou pro své zákazníky. Zahajuje tradici tzv. farmářských trhů. Ty se budou konat vždy každou třetí sobotu v měsíci. Poprvé jsou zájemci na farmářské trhy zváni již na tuto sobotu – 20. 2. 2016, a to mezi sedmou a třináctou hodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Uprchlíváci a uprchlípníci. Migranti jdou do Evropy parazitovat na sociálních dávkách. Sobotka se štítí českých občanů. Sluníčkářská propaganda... Klausův Jakl tvrdě udeřil
ROZHOVOR Podle Ladislava Jakla ohrožuje masová imigrace evropskou společnost i bez ohledu na kriminalitu a terorismus. Například stačí jen fakt, že migranti jsou v drtivé většině mladí muži, a může se pak stát, že v určité věkové kategorii budou v poměru tři muži na jednu ženu. Migranti přicházejí podle Jakla za bezpracným životem na sociálních dávkách jako statisíce před nimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík vynadal českému národu: Jsem otřesen. Zkazil vás Zeman. Uprchlíci od nás utíkají a nestojí o nás
Takříkajíc doběla se rozpálil kněz Tomáš Halík v dnešním vystoupení na stanici Dvojka Českého rozhlasu v pořadu Jak to vidí. Důvodem jeho rozčilení jsou postoje prezidenta Miloše Zemana a některých dalších českých politiků k současné migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Zahradil popisuje, co jsme zažili s Německem a Merkelovou: Dávali českým politikům peníze, aby poslouchali. Teď vytřeštěně koukají
„Německé politické elity teď koukají vytřeštěně, že se jim středoevropské země – o kterých se domnívaly, že je budou vždy a ve všem kopírovat – vzepřely. Ale bohužel si to vykoledovaly samy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz eurospolanec Jan Zahradil (ODS). Současné evropské politické elity se podle něj nedokáží adaptovat na novu realitu. „Bude muset dojít k jejich vystřídání pragmatičtější a praktičtější vlnou nových politiků. Věřím, že takoví jsou i v Německu. Rozhodně to není garnitura paní Merkelové,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Sankce za konkurenční zvýhodňování při zadávání veřejné zakázky
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 170 tisíc korun státnímu podniku LOM PRAHA za správní delikt, kterého se dopustil při zadávání veřejné zakázky na koupi osobních automobilů střední třídy tím, že stanovil technické podmínky tak, že zaručovaly konkurenční výhodu určitým dodavatelům osobních automobilů značky Volkswagen a vytvářely neodůvodněné překážky hospodářské soutěže. Rozhodnutí již nabylo právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Devizové zásoby ČR ve zlatě meziročně opět poklesly o více než půl tuny
Tuzemské devizové zásoby, které má pod správou Česká národní banka (ČNB) meziročně poklesy o zhruba půl tuny. Vyplývá to z informací, které s odvoláním na údaje centrální banky zveřejnil portál Zlato.cz. Zatímco v roce 2014 ČNB držela v rezervách 10,6 tuny zlata, ke konci ledna 2016 už měla jen 9,92 tuny. Ještě v roce 2007 vlastnila ČNB 13,4 tuny zlata, připomněl portál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Němečtí kriminalisté zveřejnili statistiku kriminality běženců. Čísla jsou překvapivá
V Německu došlo loni k nárůstu počtu trestných činů spáchaných migranty o 79 %. Samotný počet běženců ale vzrostl o 440 %, takže nárůst kriminality migrantů není nijak závratný. Informuje o tom server Novinky.cz s odvoláním na zprávu německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
A je to: Rakousko jde po našem boku proti Merkelové
Rakousko oznámilo, že podporuje iniciativu V4 ve věci výstavby plotu na severní hranici mezi Makedonií a Řeckem. Vedle toho Vídeň zavádí přísnější kontroly na své jižní hranici. Rozhodnutí Vídně v předvečer konání summitu EU tak ještě více stěžuje pozici kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česko chce záložní plán pro případ, že Turci neudrží utečence
Turecko má jen pár týdnů na splnění dohod o migraci. Když se v půli března tok utečenců nezmírní, bude třeba vytyčit nové hranice. Vyplývá to z mandátu pro premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) pro nadcházející summit EU, který dnes schválila vláda. Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza novinářům řekl, že Česko pro případ, že Turecko své závazky nesplní, slíbilo Bulharsku pomoc podobnou té, kterou už nyní poskytuje Makedonii. V polovině března se bude konat další summit EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český komentátor: Pomatený Obama, západní bláboly, zaslepenost intelektuálů. Rusko odvrátilo katastrofu
Na webu Neviditelný pes publikoval komentátor Václav Vlk zamyšlení nad děním v Sýrii. Ukázalo se prý, že Rusko je v současnosti jedinou zemí, která je schopna čelit nebezpečí postupujícího islamismu. Dokáže i věci, o kterých Západ tvrdil, že nejdou. A úspěch Ruska podle Vlka přináší zajímavé důsledky pro střední Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SOČR: Dvořákovo Requiem – Hornyaková, Kružliaková, Berger a Kocán
Čtveřici špičkových slovenských pěvců přizval k interpretaci Dvořákova vrcholného duchovního díla šéfdirigent SOČRu Ondrej Lenárd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR, ČZU: Na konferenci se můžete dozvědět, jak pomáhá pastva přírodě v chráněných územích
Konference Pastva v chráněných územích, která se koná 10. března 2016, je určena vědcům, ochranářům, zástupcům krajů, obcí, vlastníkům pozemků, v krajině hospodařícím subjektům a dalším, které téma ochrany a údržby krajiny zajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ti Češi jsou fakt kreténi, musí si o nás teď říkat. Tolik hloupých lidí ve Sněmovně ještě nesedělo. Jsem vychován k nenávisti vůči komunistům, říká pravičák Baránek
ROZHOVOR Parlamentní volby v roce 2017 budou podle prvního místopředsedy Strany soukromníků ČR Rudolfa Baránka politický masakr. „Netvrdím, že by pravice mohla vyhrát nějakým dramatickým způsobem, ale musíme je oslabit,“ říká znalec politického prostředí, že generálka jejich porážky musí proběhnout v krajských volbách a volbách do Senátu na podzim letošního roku. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Baránek prohlásil, že tolik hloupých lidí, kteří byli zvoleni poslanci, v Poslanecké sněmovně od listopadu 89 ještě nikdy nebylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: V Rovensku se sejdou starostové i odborníci kvůli přeložce silnice I/35
Společné jednání na téma „Aktuální informace k problematice přeložky silnice I/35 v širších vztazích“, se uskuteční ve čtvrtek 18. února od 12:00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bojíte se, že vypukne světová válka? Uklidní vás Tomáš Klvaňa
Přestože se v poslední době zejména s ohledem na napětí mezi Ruskem a Tureckem mluví o hrozbě vzniku třetí světové války, něco takového prý nehrozí o nic víc, než tomu bylo před pěti deseti patnácti lety. Na serveru Reflex.cz to uvedl publicista Tomáš Klvaňa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodne o tom, zda budou muset být insolvenční správci v provozovnách skutečně přítomni
Ústavní soud (ÚS) se dnes vyjádří k povinnosti insolvenčních správců trávit úřední hodiny ve své provozovně. Povinnost stanovilo vyhláškou ministerstvo spravedlnosti. Podle 21 senátorů, za které jednal Petr Bratský (ODS), je sporná část předpisu v rozporu s platným insolvenčním zákonem i se zdravým rozumem. Jde prý o exces výkonné moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
První březnová schůze Senátu začne 2. 3.
19. schůze Senátu bude zahájena ve středu 2. března 2016 v 9:00. Rozhodl o tom Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu bude jednat o migrační krizi. A možná i o únicích informací
Ve Strakově akademii v Praze dnes zasedne Bezpečnostní rada státu. Úřad vlády podrobnosti o jednání nesdělil, ale dá se očekávat, že rada bude, tak jako v minulých měsících, jednat o migraci. Mohla by se také dotknout úniků utajených informací z poslední doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
EU na něco zapomněla, varoval z rádia Saša Vondra. Vážně prý hrozí, že se úplně rozpadne
Do středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls zavítal exministr obrany Alexandr Vondra (ODS). Ocenil, že EU mění postoj k uprchlické krizi, ale vyhráno ještě není, neboť Západ se projevuje celkově slabě. EU má podle jeho názoru jednu z posledních šancí se zachránit, Rusko tuto záchranu bohužel komplikuje. Tato záchrana zahrnuje i setrvání Velké Británie v EU. Za každou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V jeho škole studenti trýznili učitelku, ta zemřela. A teď pan ředitel vzkazuje: Trojka z chování je dostatečný trest
Ředitel Střední průmyslové školy Na Třebešíně František Bártl kvůli šikanování učitelky žáky odstoupit nehodlá. Na dnešní tiskové konferenci odmítl jakékoliv pochybení ze své strany. Pozval ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD), aby školu navštívila. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Tkví kvalita života pouze v ekonomických základech?
Kvalita života je důležitá pro všechny. Někdo vidí cestu k prosperitě v ekonomické svobodě, někdo v solidárním přerozdělování. Já jako konzervativec uvažuji spíše hodnotově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Gregora (TOP 09): Jen přisypávání peněz praktické lékaře do obcí nedostane
Nedostatek lékařů jak v terénu, tak v nemocnicích je celoevropský problém, který u nás do nedávné doby veřejnost příliš nevnímala, a tak ho nevnímali ani politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Metoda jau-jau se neosvědčila, aktivistka dostala flastr, raduje se bloger nad rozsudkem za napadení policisty, který hlídal protiuprchlickou akci
Levicovou aktivistku Kateřinu Krejčovou, která se loni v Praze snažila zabránit průchodu demonstrace odpůrců migrace, potrestal soud měsíční podmínkou za napadení policisty. Verdikt není pravomocný, žena se proti němu na místě odvolala. Podle obžaloby skočila Krejčová policistovi na záda, když zakročil proti jejímu příteli. Soudkyně mimo jiné uvedla, že nechápe, proč město povolilo konání dvou názorově odlišných demonstrací tak blízko u sebe. Mezi těmi, kteří rozsudek přivítali, byl i bloger Viktor Lošťák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): O důchodech nemůže rozhodovat jenom vláda
Není možné, aby o valorizaci důchodů rozhodovala samostatně pouze vláda. Ta by tímto získala nástroj pro zcela populistická rozhodnutí o zvyšování důchodů např. před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Budování nenávisti
Můj dlouholetý kamarád, architekt z Berlína, mi zatelefonoval a ptal se, kolik že stojí pronájem menšího bytu v centru Prahy. Sám bydlí v centru Berlína, je mu lehce přes šedesát a začíná se ve svém městě bát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Účastníme se soutěže Dřevěná stavba roku. Můžete nás podpořit
Národní park České Švýcarsko se účastní letošního ročníku soutěže Dřevěná stavba roku, pořádaného nadací Dřevo pro život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Neslyšící děti stále nemají rovné podmínky ve vzdělávání
Konference Neslyšící a bezbariérová společnost - první setkání neslyšících v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zvára (Svobodní): Doba pokrytecká
Každá doba je něčím specifická. Tu dnešní bych nazval dobou pokryteckou, i když si jsem vědom toho, že se u nás opakuje po nepříliš dlouhé době.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Konečná (BPP): Vyhláškou regulujme vyhlášky a zákony
Jako z Kafkova procesu si člověk připadá poté, co přijde v České republice v účinnost novela jakéhokoli zákona, zvláště "lahůdky" pak má na svědomí Ministerstvo dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Krampol: Jestli se sem nažene lůza, která počítá s tím, že se tady bude válet... Zemana podporuji. Příště ať je prezidentem Marek Eben
ROZHOVOR O případu dvou unesených dívek a výkupném za ně i o prezidentovi Zemanovi pohovořil pro ParlamentníListy.cz Jiří Krampol. „Prezident, ať je jaký chce, ať má vůči němu kdo chce jakékoliv výhrady, tak je to moudrý člověk, který věci nazývá pravými jmény,“ řekl mimo jiné oblíbený umělec, který také prozradil, kdo by se mu líbil na místě budoucí hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hlavně, aby se nerozpadla EU. Odborář, Marksová i podnikatel se shodli
Spolupracovník České televize ve Velké Británii Ivan Kytka popsal v úterních Událostech, komentářích, jak blízko je případný odchod ostrovního království z EU. Následně se k tématu rozpoutala debata, co by odchod Velké Británie z EU znamenal pro Česko. Předseda ČMKOS Josef Středula naznačil, že jsme si na současné problémy s Británií zadělali sami, když exprezident Václav Klaus prosazoval výjimku pro Česko, bez které odmítl podepsat Lisabonskou smlouvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Solis: Další psychologické operace v horké fázi syrské krize
Aktuálně se medii středního proudu šíří dezinformace o leteckých raketových útocích na nemocnici Ma’arat Al Numan v syrské provincii Idlíb, provozovanou neziskovou organizací Lékaři bez hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Západ zradil Ukrajinu a její revoluci. Americký profesor se rozepsal o ruských lžích, Putinově agresi a zoufalé zemi přes palubu
Americký profesor Timothy Snyder se zamýšlí nad situací na Ukrajině. A pro Západ to není zamyšlení nijak lichotivé. Dospívá například k závěru, že v USA komentuje situaci na Ukrajině řada lidí bez toho, aby vůbec kdy na Ukrajinu osobně zavítali. Nevidí proto, že Západ zradil ukrajinskou revoluci. Kdyby chápal, jaké nebezpečí představuje Vladimir Putin, možná by jednal jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Spokojený policejní prezident: Díky migrační krizi se nám zájemci o službu hrnou
Migrační krize povzbuzuje zájem českých mladých mužů a žen stát se policisty. Dnes to řekl policejní prezident Tomáš Tuhý. Potvrdil, že letos chce policie zvýšit stavy o 850 lidí. Nová tabulková místa jsou součástí již dříve zveřejněného plánu rozvoje činnosti policie. Nábor 850 lidí je rekordní za poslední roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Vláda ČR porušila zákon a schválila balkánský šmírovací tunel
Vláda ČR nejenže pošlapala demokratické zásady našeho státu, zapříčinila další likvidační opatření (po kontrolním hlášení DPH) pro poctivé malé, střední podnikatele a živnostníky, ale ještě ukázala nám všem, že zákony jsou tu od toho, aby se porušovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ošklivý vtip na Baracka Obamu z Ruska. Řeší se v něm, kolik zabil lidí
V Rusku útočí na prezidenta Spojených států Baracka Obamu. Tentokrát tak činí docela netradičně. Pokud bychom převzali ruský nápad i v Česku, ocitl by se americký prezident na krabičce cigaret. Podle jednoho z ruských politiků to nebude dlouho trvat a za dlouhých večerů nebudou děti děsit ježibaby, ale Obama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Ve vínu je pravda a všichni, nejenom prezidenti, bychom ji měli hledat
Projev prezidenta republiky při předávání ocenění vítězům Salonu vín – Národní soutěže vín ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Na nadcházejícím summitu bude klíčové, jak premiér ustojí tlak Merkelové
Komentář Jana Zahradila k nadcházejícímu summitu v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Řecko se začalo snažit. Čtyři hotspoty hotové, pátý už se chystá, hlásí
Řecko se rozhodlo vyhovět požadavkům Evropské unie a založilo čtyři nová přijímací centra, tzv. hotspoty, na ostrovech poblíž tureckých břehů. Páté, se kterým se počítá na ostrově Kos, zatím není připravené k provozu. Řekové zároveň dodali, že počet migrantů přicházejících do země v poslední době klesl. Informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Návrat „osvědčených“ stavebních firem na Prahu 2?
Na radnici Prahy 2 vrcholí v těchto dnech práce na přípravě rozpočtu pro rok 2016. Návrh sice dosud nebyl projednán a schválen zastupitelstvem, nicméně Rada městské části Praha 2 nelenila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Neskandujte „Pryč s EU“, přijdete o práci
Bylo by zajímavé vědět, kolik z rozezlených žen a mužů skandujících při nedávné vlně demonstrací „Pryč s Unií, pryč s Bruselem!“ si alespoň rámcově uvědomuje, co takové členství v EU vlastně obnáší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kolosální pitomost. Šílená Angela. Toto nám Babiš, Gazdík či Okamura řekli k uprchlickým plánům Merkelové. A tato země je prý pro Evropu mnohem větší hrozbou než Rusko...
Podle uniklých dokumentů turecký prezident Erdogan na jednání s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem řekl: „Kdykoli můžeme otevřít dveře do Řecka a Bulharska a posadit uprchlíky do autobusu. Německá kancléřka Angela Merkelová přesto podporuje dohodu s Tureckem a odmítá postavit plot na hranici Bulharska, Makedonie či jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Žena podporující migranty dostala podmínku za napadení policisty
Levicovou aktivistku Kateřinu Krejčovou, která se loni v Praze snažila zabránit průchodu demonstrace odpůrců migrace, potrestal soud měsíční podmínkou za napadení policisty. Verdikt není pravomocný, žena se proti němu na místě odvolala. Podle obžaloby skočila Krejčová policistovi na záda, když zakročil proti jejímu příteli. Soudkyně mimo jiné uvedla, že nechápe, proč město povolilo konání dvou názorově odlišných demonstrací tak blízko u sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Novela vinařského zákona může být ještě tvrdší
Novelou zákona o vinařství se bude ve čtvrtek zabývat zemědělský výbor Poslanecké sněmovny. Jeho předseda Jan Faltýnek (ANO) svolal již v úterý neformální diskusi k zákonu, kde o sporných bodech hovořili zástupci státu a části vinařské obce. Podle šéfa zmíněného výboru Faltýnka měl seminář přispět ke konsensu ohledně navrhované novely, která se na plénum Sněmovny má dostat již v březnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zákaz kouření v restauracích dostal podporu výboru pro zdravotnictví
Sněmovna by měla schválit zákaz kouření v restauracích, barech, kavárnách, vinárnách a dalších podobných zařízeních. Poslancům to dnes doporučil značnou většinou hlasů výbor pro zdravotnictví. Nepodpořil navrhované úpravy, jež by vládní normu ohledně omezení kouření zmírnily. Úlevy se ale možná nakonec dočkají elektronické cigarety, na něž by se podle návrhu zákona vztahovaly stejné restrikce jako na standardní tabákové výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Příspěvek turecké vládě je naší další pomocí
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k pomoci syrským uprchlíkům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Strejček (ODS): Česká republika opravdu naše není
Odpověď na otázku „Je Česká republika opravdu naše?“, o kterou únorové Literární noviny požádaly Václava Klause, vzbudil zájem i polemiku. To je správné, a u zamyšlení nad tak závažným tématem, ke kterému byl pan president vybídnut, dokonce nutné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kolosální pitomost. Šílená Angela. Toto nám Babiš, Gazdík či Okamura řekli k uprchlickým plánům Merkelové. A tato (islámská) země je prý pro Evropu mnohem větší hrozbou než Rusko...
Podle uniklých dokumentů turecký prezident Erdogan na jednání s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem a předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem řekl: „Kdykoli můžeme otevřít dveře do Řecka a Bulharska a posadit uprchlíky do autobusu. Německá kancléřka Angela Merkelová přesto podporuje dohodu s Tureckem a odmítá postavit plot na hranici Bulharska, Makedonie či jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tony Blair promluvil
Bývalý britský premiér Tony Blair se v rozhovoru pro italský deník La Repubblica jasně vyjádřil pro setrvání Velké Británie v Evropské unii. Podle Blaira by měla země předat ještě více pravomocí do Bruselu a navíc brát masivní migraci směřující do země pozitivně. To nejzajímavější z rozhovoru ve svém dnešním vydání shrnuje britský deník The Express.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Přivíráme hranice, řekli Rakušané. My taky, přidali se Chorvati
Chorvatská policie v úterý oznámila, že plánuje poslat na hranice více policistů za účelem snížení počtu migrantů jdoucích do země ze Srbska. Úřady to oznámily poté, co podobný krok učinilo i Rakousko, které oznámilo přísnější hraniční kontroly. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rusové ničí všechno. Co chtějí dobýt, promění ve spálenou zemi, pravil svědek z trpící Sýrie
Jen Rusko se zatím osvědčilo. Evropa a arabské země se neosvědčily, nikdo z nich nemůže soupeřit s Rusy, řekl serveru ynetnews.com o probíhajících bojích v Sýrii Abd el-Kádir Abú Jusúf, který žije v Azazu, důležitém městě na hranici Sýrie s Tureckem. Překlad příslušné reportáže přinášejí Britské listy. Tento server rovněž do češtiny přeložil reportáž britské televize Channel 4 News ze severosyrského Aleppa, což je vůbec nejlidnatější město v Sýrii. V současnosti je dějištěm prudkých bojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti na Hradecku chtějí, aby se občané zapojili do rozhodování
Rok od posledních voleb se Pirátská strana na Hradecku může pochlubit prvními úspěchy v komunální politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nařízení upravuje přímé platby zemědělcům
Vláda dnes schválila návrh nařízení o stanovení některých podmínek poskytování přímých plateb zemědělcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Německo: Migranti loni spáchali 208 344 trestných činů
V Německu došlo loni k nárůstu počtu trestných činů spáchaných migranty o 79 %. Samotný počet běženců ale vzrostl o 440 %, takže nárůst kriminality migrantů není nijak závratný. Informuje o tom server Novinky.cz s odvoláním na zprávu německého Spolkového kriminálního úřadu (BKA).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nová změna umožní zvýšit penze více, než stanovují současná pravidla
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k novele zákona o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Luboši, k čemu vlastně máme armádu? Zaorálek se vyjádřil proti použití síly na uprchlíky a toto přilétlo
Posílání vojáků proti migrantům nechápe ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. V Interview ČT jej tato myšlenka překvapila, neboť prý Evropa není ve válce. Sám by preferoval, aby země EU mohly společně chránit schengenskou hranici, pokud při jejím střežení samotný hraniční stát selže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zabiju tě. To prý stále častěji slýchají středoškolští učitelé
Případ pedagožky pražské střední průmyslovky, která čelila šikaně ze strany svých žáků, není nijak výjimečný. Ze zpráv České školní inspekce vyplývá, že za poslední tři roky se slovní i fyzické útoky zdvojnásobily. A někteří učitelé si dokonce stěžují, že jim žáci vyhrožují likvidací. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Budvar ani ČEZ nemají mít absolutní výjimku ze zveřejňování smluv
Vláda má na svém dneším zasedání projednat návrh ministra Jurečky na udělení další výjimky v případě registru smluv. Tentokrát se má týkat Budějovického Budvaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Těžký život pašeráka uprchlíků: Třicetiletý Turek vypráví o svém ilegálním byznysu
Reportéři zpravodajské agentury Reuters vyzpovídali tureckého pašeráka lidí, který tuto ilegální činnost provozuje již deset let. Pašeráctvím se na tureckém pobřeží Egejského moře živí stále více lidí. Tresty se však značně zpřísnily a pašování lidí je i vzhledem ke zvýšení počtu hlídek riskantnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Žádný plot se na severní hranici Řecka stavět nebude. Server zjistil, že tento nápad V4 v Bruselu neprojde
Plán zemí visegrádské čtyřky na stavbu plotu na severní hranici Řecka nemá v EU naději na úspěch, tvrdí server řeckého listu Ta Nea. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Daň z nabytí nemovitostí navrhujeme zrušit
Na dnešním jednání rozpočtového výboru jsme projednali novelu zákona o dani z nabytí nemovitých věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet rozhodl, že bude důchody zvyšovat víc. Ještě to ale musí schválit poslanci
Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) posílá do Poslanecké sněmovny návrh, který má kabinetu umožnit zvyšovat penze víc, pokud by valorizace podle pravidel zákona měla být hodně nízká. Důchody by ale mohl ročně zvedat maximálně o 1,7 procenta. Penzisté by vyšší částku dostávali vždy od ledna jako dosud. Na úpravě pravidel valorizace se dohodla v prosinci koalice. Aby změna začala platit, musí ji schválit zákonodárci a podepsat prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Pamatujete na pohádku Miroslava Donutila? Teď odpůrci ČT znovu objevili „vymývání dětských mozků islámem“
Na další údajné vymývání dětských hlav ze strany České televize upozornila facebooková komunita Červená karta pro Českou televizi. Vadí jí, jakým způsobem informuje veřejnoprávní televize dětského diváka o regionální arabské mocnosti v cestopisném pořadu „Cestohrátky o Saúdské Arábii“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): V minulosti byl „talentovaný“ synonymem sprostého slova
V Dlouhodobém záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy ve Středočeském kraji na rok 2016 až 2020 vedení kraje zapomíná, že kvalitní učitel je základním předpokladem pro vzdělaného žáka. Kraj také neklade důraz na nutnou změnu kvality výuky středních technických škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Společné zasedání výborů Parlamentního shromáždění NATO
Ve dnech 13. až 15. února 2016 proběhlo v Bruselu každoroční společné zasedání výborů PS NATO k ožehavým bezpečnostním otázkám současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pechanec, který „seděl“ za rasovou vraždu, bude v krajských volbách kandidovat za DSSS
Vlastimil Pechanec, odsouzený a potrestaný za rasovou vraždu, bude kandidovat v podzimních krajských volbách za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti. Soud jej poslal před 12 lety na 17 let do vězení za smrt Roma Oty Absolona ve Svitavách, propuštěn byl podmíněně po dvou třetinách trestu. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD) v příloze pro Pardubický kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Skrývá vláda něco? Vnitro se připravuje na velkou vlnu uprchlíků, odhaluje česká novinářka a předkládá důkazy
Odstoupit ze své funkce se ke konci února rozhodl Miroslav Koudelný, ředitel Správy uprchlických zařízení. Šéf všech zařízení pro imigranty pod Ministerstvem vnitra, který byl vloni kritizován především za poměry v centru Bělá-Jezová, má být nahrazen jiný úředníkem z Ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): O zastrašení, odzbrojení, Rusku jako ublíženém státu...
Vyjádření ke společnému zasedání výborů Parlamentního shromáždění NATO:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Zastupitelstvo Středočeského kraje blokuje poskytnutí informací občanům
Pokládám za velice varující, že nejen že informace o migraci zastupitele za ČSSD vůbec osobně nezajímají, ale především to, že aktivně brání tomu, aby byly poskytnuty občanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist