Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.418x, což odpovídá cca 178.346-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Policie ČR: Nový trenažér ve Zbirohu pomůže při výcviku speciálních útvarů
V areálu Záchranného útvaru HZS ve Zbirohu se uskutečnilo slavnostní otevření takticko-lezeckého trenažéru, spojené se součinnostním cvičením zásahových jednotek a Útvaru rychlého nasazení za letecké podpory vrtulníku Letecké služby Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babišovy noviny přinášejí trochu jiný pohled na norskou sociálku. Češky a Slovenka promluvily
Obraz norské sociální služby Barnevernet v českých médiích je značně pokřivený. Alespoň to vyplývá z článku, jenž vyšel v příloze Orientace dnešních Lidových novin a který napsaly čtyři české ženy a jedna Slovenka, všechny dlouhodobě žijící v Norsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: V novém čísle Zpráv památkové péče se dozvíte především o trendech v archeologii
Poslední číslo Zpráv památkové péče roku 2015 je věnováno převážně archeologii. Antické vykopávky ani pravěké pohřby však nečekejte – toto číslo se věnuje méně akcentovaným, přesto velmi zajímavým archeologickým tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
MO ČR: V Pardubicích cvičí piloti thajského Královského letectva
V pardubickém Taktickém simulačním centru státního podniku LOM Praha se uskutečnila ceremonie k probíhajícímu výcviku pilotů thajského Královského letectva (Royal Thai Air Force). Intenzivní týdenní výcvik, který bude ukončen zítra, piloti absolvovali na nejmodernějších simulátorech JAS-39 Gripen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Do vesnice, kde je lidé nechtějí, dorazila v noci skupina iráckých křesťanů
Do Smilovic na Frýdecko-Místecku dnes v noci dorazila skupina iráckých křesťanských uprchlíků – deset dospělých a čtyři děti. Dočasný domov našli ve středisku Karmel. Na starost je budou mít pracovníci Slezské diakonie. Do osmi týdnů by areál měli opustit a získat byty. Příjezd se odehrál bez mimořádných událostí. Minulý týden přitom část obyvatel obce, kde žije asi 800 lidí, s příjezdem uprchlíků bouřlivě vyjadřovala nesouhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Evropské ženy jsou pro muslimy prostitutky. Postavit železnou oponu asi bude nutné. Evropa vymírajících a zbabělých lidí. Konec národa je pak nevyhnutelný, říká konzervativní myslitel
ROZHOVOR Konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký říká, že hrozbu samozřejmě uprchlíci znamenají v každém případě, nikoliv jako teroristé, ale jako lidé jiné kultury a jejich chování samo od sebe je nebezpečné, jak ukázal silvestrovský incident, který byl jen náznakem odlišného kulturního chování. „Největším nebezpečím jsme my sami, lépe řečeno naše neschopnost si zajistit svoji vlastní budoucnost vlastními silami. Vidím to na neustálé snaze obcházet realitu našeho vymírání, stálé zvyšování dluhu a podobně,“ varuje Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pitr prý má zájem o majetek zkrachovalé Viktoriagruppe
Podnikatel Tomáš Pitr má zájem o majetek zkrachovalé společnosti Viktoriagruppe, která Česku schraňovala strategické zásoby nafty. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MU Brno: Tradiční lidová kultura v netradičním pohledu
Tým etnologů Masarykovy univerzity představuje moravskou lidovou kulturu osvobozenou od umělé tematické systematiky. Životní realita na moravském venkově si v jejich podání udržuje svou přirozenou celistvost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bezpečnost občanů je pro nás prioritou, ale uprchlíkům pomůžeme, říká premiér Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) promluvil na jednání ústředního výkonného výboru strany. Spolustraníky vybídl k tomu, aby společnými silami prosadili minimální mzdu ve výši 11 tisíc korun. Mluvil také o uprchlické krizi, Česká republika podle názoru předsedy vlády nemůže zůstat stát stranou při řešení této krize. Důrazně proto odmítá volání populistů o zadrátování republiky. Doplnil však také, že můžeme pomáhat jen v rámci našich možností, a ne více.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Česko-polské projekty pomohou cestovnímu ruchu v pohraničí
Krajští zastupitelé na svém čtvrtečním jednání projednali a odsouhlasili několik projektových záměrů v oblasti přeshraniční spolupráce v rámci programu Interreg V-A Česká republika – Polsko. Mezi tyto projekty patří nejen zlepšení dostupnosti oblastí v okolí masivu Králického Sněžníku, ale také podpora pevnostní turistiky, která láká na Králicko každý rok desetitisíce návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
MŽP: V kosmu je už třetí družice z programu Copernicus, zaměří se na snímkování oceánů
V úterý 16. 2. v 18:57 SEČ úspěšně odstartovala v pořadí již třetí družice vyvíjená Evropskou kosmickou agenturou (ESA) v rámci programu Evropské komise Copernicus. Družice o váze 1250 kg byla vynesena z kosmodromu Pleseck v Rusku ruskou nosnou raketou Rockot do výšky 815 km.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MO ČR: Děti v Hovoranech a Mikulově se učily od vyškovských profesionálů
Program POKOS aneb Příprava občanů k obraně státu zamířil do Jihomoravského kraje. Na základní škole v Hovoranech a na nižším stupni Gymnázia v Mikulově se ve dnech 16. a 17. února prezentovali zástupci Ministerstva obrany a profesionálové z Velitelství výcviku – Vojenské akademie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
MZV ČR: Náměstek Tlapa jednal v Argentině s představiteli nové vlády
Náměstek ministra zahraničí Martin Tlapa navštívil ve dnech 18.-19. února 2016 Buenos Aires, kde jednal s představiteli nové argentinské vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
MŽP a SFŽP ČR: Další stovky milionů na obecní čistírny, kanalizace a vodovody
Obce Osík, Hostomice, Bezdědice a Radouš, Jedovnice, Krasová, Rudice a Senetářov brzy zlepší stav svých povrchových vod. Čerpat evropské prostředky mohou prakticky okamžitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Třináct projektů Lesů ČR přispělo k obnově lesů v Krušných horách
Zlepšit stav lesů v severozápadních Čechách, zejména v Krušných horách, to bylo cílem třinácti projektů realizovaných v letech 2010 až 2015 státním podnikem Lesy České republiky. Obnova 1453 hektarů lesa přišla na 232 miliony korun bez daně, výrazně přispěla Evropská unie. Celkem bylo vysazeno šest a půl milionu sazenic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Usnesení 134. zasedání Pléna České konference rektorů
Plénum České konference rektorů (ČKR) přijalo na svém 134. zasedání, Výročním shromáždění ČKR, konaném dne 18. 2. 2016 v Brně, následující usnesení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kampaň agentury CzechTourism přispěla k nárůstu trávení volného času v tuzemsku
Stěžejní aktivitou projektu Česko – naše destinace, jehož cílem bylo zvýšení podílu trávení volného času v tuzemsku a vyzvednutí rostoucí kvality nabídky služeb, byla rozsáhlá komunikační kampaň realizovaná v poslední třetině roku 2015. Zasáhla prakticky celou populaci a pozitivně ovlivnila vnímání České republiky jako zajímavé turistické destinace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Potřebujeme lidi do gastronomie, kteří navážou na dobrou tradici
Bzenecká Střední škola gastronomie, hotelnictví a lesnictví prošla rekonstrukcí. Slavnostního otevření zateplených objektů na náměstí Svobody v Bzenci se zúčastnil hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babišův tisk znovu útočí na Sobotku, jeho přítele Pokorného a lobbistu Růžičku
Dnešní Mladá fronta Dnes přináší podrobnosti o blízkých spolupracovnících premiéra Bohuslava Sobotky – právníkovi Radku Pokorném a lobbistovi Miloši Růžičkovi. Text nese výmluvný titulek „Zlatá vejce Sobotkových dravců“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministryně Valachová navštíví v úterý 23. února SPŠ Na Třebešíně
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová jednala v pátek s ředitelem SPŠ Na Třebešíně v Praze Františkem Bártlem, s náměstkem pražské primátorky pro oblast školství Petrem Dolínkem (zástupce zřizovatele SPŠ Na Třebešíně), ústředním školním inspektorem Tomášem Zatloukalem a generálním inspektorem Státního úřadu inspekce práce Rudolfem Hahnem. Tématem byl vážný případ šikany na této střední škole, kterou ministryně příští týden navštíví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPSV: Na Domažlicku padly pravomocné tresty za podvody při čerpání nemocenské
Podmínečné tresty a náhrada škody. Tak zní verdikt Krajského soudu v Plzni nad čtyřmi obžalovanými, kteří podváděli při čerpání nemocenských dávek a odvolali se proti prvoinstančnímu rozsudku Okresního soudu v Domažlicích. Za podvod udělil soud tresty v rozmezí 6 měsíců až 2,5 roku s podmíněným odkladem na zkušební dobu 12 měsíců až 3 roky. Zároveň musí odsouzené osoby uhradit škodu způsobenou státu, její celkovou výši soud vyčíslil přesně na 728 984 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Narovnat, okecat, nebo přitvrdit?
Nerovné postavení „podnikatelů“ netkví v jejich poctivosti, ale v postavení před zákonem. Podnikateli jsou všichni, kteří podnikají, tedy všichni, kteří prodávají služby či výrobky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ekonomka Šichtařová ironicky: EU promarnila šanci na obrodu. Poděkujte Sobotkovi
Ekonomka Markéta Šichtařová jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) říká o dohodě EU s Velkou Británií. Zachránil nám prý pár sociálních dávek, a to vše jen proto, aby pohřbil naději na obrodu EU. Stejně kritický byl také předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Já budu hlasovat pro setrvání v EU, oznámil britský premiér Cameron
Britský premiér David Cameron oznámil, že referendum o vystoupení či setrvání ostrovního království v EU proběhne 23. června. On sám bude hlasovat pro setrvání Velké Británie v evropském společenství. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Je to uprchlík, k tomu gay, pacifista a ještě tanečník. Příběh o Syřanovi v ČT ukázal jen polovinu pravdy, upozorňuje Petr Žantovský. A odporností týdne je...
TÝDEN V MÉDIÍCH Označení za největší mediální odpornost týdne si od Petra Žantovského vysloužil komentátor Martin Fendrych za článek, v němž přisoudil vinu za šikanu a týrání učitelky prezidentu Miloši Zemanovi. Mediální analytik se také pozastavuje nad tím, jak často dostávají prostor na obrazovce veřejnoprávní televize brouci Pytlíci české politiky. Poukazuje rovněž na to, jak jsme ohlupováni reportážemi o gayovi uprchlém ze Sýrie či koncertu kapely Eagles of Death Metal v pařížské Olympii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Diváci se zajímají o kulturu stále více. Kanálu ČT art loni vzrostla i spokojenost
Během loňského roku nabídl kulturní program České televize 1257 premiérových pořadů, z toho tři čtvrtiny tvořila původní česká tvorba. Programovou nabídku diváci ocenili jak vyšším hodnocením spokojenosti, tak mírou sledovanosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČD: Železnice křižuje Pardubický Porter nebo Hutník
Také v jízdním řádu 2016 nesou desítky vlaků jména významných osobností, regionů, řek, hor nebo hradů. Jméno vlaku si lze také koupit a použít ho k propagaci své služby či zboží. V letošním jízdním řádu nesou dálkové vlaky 169 různých pojmenování. Jsou mezi nimi i nová jména, například Petr Ginz, Jiří Bouda nebo Porta Moravica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Český stát stále hledá cestu k miliardám ve Švýcarsku. Inspiruje se prý třeba kauzou bosse z japonské Jakuzy
K průlomu do dobře střeženého švýcarského sejfu, jehož hlídači nepřekypují ochotou podělit se o svůj poklad, přirovnávají dnešní Lidové noviny snahu právníků českého státu přesvědčit Švýcarsko, aby se s Českem podělilo o balík více než 22 miliard korun. Právě takovou sumu vyměřil švýcarský soud českým manažerům za machinace či za praní špinavých peněz v kauze privatizace Mostecké uhelné společnosti. Článek nese výmluvný titulek „Česko hledá cestu ke švýcarskému pokladu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VTÚ umí nabídnout komplexní řešení, což je profesní benefit
Řešení projektů vojenské vědy a výzkumu, jakožto technická pomoc Vojenského technického ústavu, s. p. ve prospěch Armády České republiky má svoje pokračování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V Reflexu udeřili na prezidenta:Takhle to dopadá, když Zeman lže!
Do České republiky dorazila třetí skupina uprchlíků – křesťanů pronásledovaných v Iráku. Mají bydlet na Frýdecko-Místecku, ale zdejší obyvatelé se proti příchodu lidí prchajících před utrpením bouří. Přítomnost běženců se jim nelíbí. Křesťané odmítají křesťany. A podle sociologa Jana Jandourka za to můžeme poděkovat demagogii a lžím prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČD: Cestujícím v Turnově se slavnostně otevřela zrekonstruovaná hala výpravní budovy
České dráhy dokončily opravu haly výpravní budovy v Turnově. Objektu se vrátilo původní členění a ve světlé výmalbě vynikly nástěnné malby s tematikou Českého ráje od místního malíře a grafika Karla Vika. Rekonstrukce se prováděla za plného provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Přijďte v sobotu do Náprstkova muzea a oslavte s námi čínský nový rok!
Další akci z cyklu Aspoň na víkend přichystalo pro rodiny s dětmi Národní muzeum na nadcházející sobotu 20. února od 13 do 17 hodin v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté představí priority pro další dva roky své vlády
Členové vlády za sociální demokracii dnes spolustraníkům představí své vládní priority do příštích dvou let. Ústřední výkonný výbor ČSSD, který se sejde v Praze, bude mimoto jednat například o volební kampani pro podzimní krajské a senátní volby. ČTK to řekla mluvčí strany Eva Gregorová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Násilí přímo vyrábíme!
Násilí se stalo každodenním jevem. Zvykáme si na něj. Bohužel ty poslední medializované události na školách, jsou jen tou „špičkou ledovce“. Násilí se stalo fenoménem doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kdyby se EU s Cameronem nedohodla, následoval by dominový efekt, míní politolog Petr Kaniok
Rizikem pro dezintegraci Evropské unie by spíše bylo, kdyby se Unie s Británií nedohodla na vyřešení jejích požadavků. ČTK to dnes řekl politolog z brněnské Masarykovy univerzity Petr Kaniok. Podstatnější než samotná dohoda je výsledek referenda o setrvání Británie v Unii, které britská vláda vyhlásila na červen, uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lidé dnes v Praze demonstrovali za svobodný internet. Orwell nás varoval, měli na transparentech
Demonstrace Pirátské strany za zachování svobody internetu se na pražském Klárově zúčastnilo podle odhadů organizátorů 250 lidí. Protestovali mimo jiné proti návrhu ministra vnitra Milana Chovance na povinnou registraci uživatelů internetu nebo proti návrhu ministerstva financí na tvorbu seznamu blokovaných internetových stránek. Přítomní nesli transparenty s texty jako internet = svoboda nebo Orwell nás varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Michalákovým v Norsku odložili soud. Na nový termín si ale musejí počkat
Soud, který měl ve středu v Norsku začít projednávat odvolání Evy Michalákové proti rozhodnutí o zbavení rodičovských práv a adopci mladšího syna, byl odložen. Norskému soudu se nepodařilo sehnat tlumočníky. Novinářům to dnes sdělil zástupce petičního výboru na podporu rodiny Michalákových Jakub Cyrani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Svobodní: Připravme se na odchod Británie z EU
Británie nic nezískala. Ani Česká republika nic nezískala. Připravme se na odchod Británie z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
První dáma ODS se na Frekvenci 1 utrhla ze řetězu: Tohle je průser a bude to průser
První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija zavítala do sobotního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Promluvila o síle ODS, chybách české vlády a uprchlické krizi. Stranou pozornosti občanské demokratky nezůstala ani elektronická evidence tržeb a jeden „průser“. Moderátor Veselý ihned dámu krotil: „Abyste nebyla slavná jako prezident Zeman.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Neblokuju internet, blokuju jen černý hazard
V sobotu proběhne demonstrace proti blokování internetu organizovaná pražským zastupitelem České pirátské strany Mikulášem Ferjenčíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Evropské řešení neexistuje, konat budou muset státy
Neschopnost špiček EU dojít ani po celonočním jednání k závěrům ohledně migrace jasně ukazuje, že konat budou muset členské státy samostatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Primář a specialista na infekční nemoci o uprchlících, zdravotně rizikových zemích i viru Zika v Evropě
ROZHOVOR O uprchlících a jejich případné zdravotnické dokumentaci, ale i o potencionálním nebezpečí viru Zika v Evropě hovoří v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz primář Kliniky infekčních nemocí 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze Petr Smejkal. Řeč byla i o zdravotních kartách, které by bylo výhodné – tak jako například ve Francii – mít u sebe nejen na dovolené v zahraničí, ale i v případě „pouhého pohybu“ mimo své bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ZP 211 nabídla praktickým lékařům a gynekologům smluvní jistotu
Praktičtí lékaři pro dospělé, pediatři a ambulantní gynekologové budou v průběhu února a března dostávat od největší Zaměstnanecké zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra (ZP 211) smlouvy, uzavřené na dobu neurčitou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti budou odpoledne demonstrovat proti cenzuře na internetu
Česká pirátská strana svolala na dnešní odpoledne na pražský Klárov demonstraci za zachování svobodného internetu v České republice. Pirátům vadí snaha o cenzuru internetu, o kterou se podle nich snaží ministerstva financí a vnitra. Demonstraci podpořila Strana zelených a naváže na ni protestní pochod k budově ministerstva vnitra na Letné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení: Pošťák není pojišťovák. Zaměstnanci si zaslouží důstojné pracovní podmínky
Strana zelených podporuje požadavky zaměstnankyň a zaměstnanců České pošty (ČP) na lepší pracovní a mzdové podmínky. Je veřejným tajemstvím, že pochybná praxe povinného nabízení nadbytečných bankovních produktů na poště je jen bičem na poštovní zaměstnance, kteří jsou vlivem této praxe vystaveni nejistotě a často i penalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Usnesení RR ODS Libereckého kraje
Usnesení Regionální rady ODS Libereckého kraje ze dne 16. 2. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Někteří běženci ztrácí trpělivost a zvažují úprk z Německa zpět domů
Nepříznivé zimní počasí, zdlouhavé čekání na vyřízení žádosti o azyl či údajně nevhodné podmínky v uprchlických centrech. To podle informací serveru iDNES.cz žene běžence z teplých zemí Blízkého východu zpět do jejich vlasti. O životu v Německu prý ztratili všechny iluze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Podle Fica může Slovensko přijmout opatření k ochraně hranic s Rakouskem
Po rozhodnutí Vídně omezit počet žadatelů o azyl je Slovensko připravené přijmout technická opatření k ochraně hranic s Rakouskem. Během druhého dne summitu Evropské unie v Bruselu to prohlásil slovenský premiér Robert Fico, kterého dnes citují slovenské sdělovací prostředky. Česká republika je podle svého ministra vnitra Milana Chovance na případné omezení toku migrantů v Rakousku dlouhodobě připravena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Turkolog Laně otevřeně o možnosti války mezi Ruskem a Tureckem. A přidal varování ohledně Sýrie a Asada
ROZHOVOR Podle turkologa a bývalého velvyslance v Turecku Tomáš Laně bude v Egejském moři muset být vytvořena zóna, která uprchlíky přiměje, aby zůstali v Turecku. Už ale nejde ani tak o zastavení uprchlické vlny, ale spíš o její selekci. Pokud jde o vývoj syrského konfliktu, Laně varuje, že jestli Asad Sýrii s podporou Ruska ovládne, mohl by se z ní stát druhý Irák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Turkolog Laně otevřeně o možnosti války mezi Ruskem a Tureckem. A přidává varování ohledně Sýrie a Asada
ROZHOVOR Podle turkologa a bývalého velvyslance Turecku Tomáš Laně bude v Egejském moři muset být vytvořena zóna, která uprchlíky přiměje, aby zůstali v Turecku. Už ale nejde ani tak o zastavení uprchlické vlny, ale spíš o její selekci. Pokud jde o vývoj syrského konfliktu, Laně varuje, že jestli Asad Sýrii s podporou Ruska ovládne, mohl by se z ní stát druhý Irák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Maršíček (KSČM): Vyjádření k dalšímu vývoji v kauze Vrbětice
Podle sdělení Vlády ČR, stát odkoupí či smění pozemky v muničním areálu ve Vrběticích, kterým v roce 2014 otřáslo několik výbuchů. Rozhodla o tom na jednání vláda. Areál podle ministra obrany Martina Stropnického zůstane bez munice a v budoucnosti má sloužit pro výcvik či testování dronů. Vyšetřování explozí však stále pokračuje, dokončeno by mělo být zhruba do poloviny roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Praha rozdělí více než 415 milionů na předškolní a základní vzdělávání
Pražští radní v úterý vyslovili souhlas s návrhem na rozdělení rozpočtové rezervy určené na investiční dotace městským částem. Podle schváleného rozpočtu hlavního města činila rezerva původně 350 milionů korun, vzhledem k množství požadavků městských částí bude ale dále navýšena o dalších osmdesát milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč takový pesimismus a neklid v naší společnosti
Nejen podle posledních průzkumů veřejného mínění stoupá v naší společnosti „blbá nálada“, jak se před lety vyjádřil prezident Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Úsvit se dál sbližuje s Konvičkou. Mění název
Parlamentní strana Úsvit - Národní koalice změní kvůli sbližování s Blokem proti islámu svůj název. Nově se bude jmenovat Úsvit s Blokem proti islámu. Schválily to orgány obou subjektů i dnešní společná ideová konference v Praze. Konference měla dát najevo větší propojení Úsvitu s Blokem proti islámu a také představit volební program pro letošní krajské i senátní volby. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Starostka Police nad Metují: Denně se pohybuji na tenkém ledu
Čekání na dotace je dlouhé a zcela jistě ovlivňuje i možný a potřebný rozvoj, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Ida Jenková (Sdružení pro rozvoj města – sdružení nezávislých kandidátů). I ona by uvítala zjednodušení legislativy v Česku. Jak toho docílit? Starostkou je již třetí volební období. Co jí v poslední době udělalo největší radost, a co jí naopak způsobuje největší vrásky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (NEZ): Živnostníci a zaměstnanci, spojme se proti politikům
Politici vyvolávají skupinové nenávisti schválně. Kdybychom se totiž všichni spojili proti nim, byli by v koncích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Západ je dnes jako Francie v roce 1940. Nechce válčit, tak prohraje, obává se Martin Konvička
Docent Martin Konvička opět udeřil. Současný uprchlický problém nenazval krizí, ale válkou. „Západ to popírá a odmítá válku vést. Podobně odmítala válčit Francie roku 1940. A prohrála,“ připomněl lídr Bloku proti islámu historický fakt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Komentář k summitu EU
Na summitu EU se státům V4 nepodařilo prosadit rozumný návrh na vícenásobnou ochranu hranic mezi Řeckem a střední Evropou před migračními vlnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Úsvit a Blok proti islámu schválil program za Bezpečnou a hrdou zemi. Úsvit změnil název na Úsvit s Blokem proti islámu
Na společné ideové konferenci UNK a BPI jsme přijali 18 bodů programu do krajských voleb s názvem Hrdá a bezpečná země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Jablonec přispěl seniorům na přátelský domov
Tento týden předal jablonecký náměstek primátora Pavel Svoboda v Domově důchodců ve Velkých Hamrech šek na 5000 korun. Finanční dar má přispět na realizaci projektu Přátelský domov, jehož cílem je prožít v klidném a příjemném prostředí aktivní stáří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé dnes v Praze demonstrovali za svobodný internet. Orvell nás varoval, měli na transparentech
Demonstrace Pirátské strany za zachování svobody internetu se na pražském Klárově zúčastnilo podle odhadů organizátorů 250 lidí. Protestovali mimo jiné proti návrhu ministra vnitra Milana Chovance na povinnou registraci uživatelů internetu nebo proti návrhu ministerstva financí na tvorbu seznamu blokovaných internetových stránek. Přítomní nesli transparenty s texty jako internet = svoboda nebo Orvell nás varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Sobotka v tisku promluvil k Zemanovým útokům na jeho osobu
Během několika let by Česko mohlo bez problémů integrovat dva tisíce až tři tisíce cizinců, řekl v rozhovoru pro dnešní Právo premiér Bohuslav Sobotka. Vyjádřil se také k některým výrokům prezidenta Miloše Zemana i k tomu, koho by ČSSD mohla postavit jako svého prezidentského kandidáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nový plzeňský biskup o migrační krizi: Zveme lidi domů, a tím pádem máme povinnost, aby ten domov zůstal zachován
Největším problémem Česka v diskusi o migrační krizi je, že se tu vytvořily dvě krajní fronty a že se debata vede způsobem buď – anebo. A zlatá střední cesta dostává z obou stran na frak, posteskl si v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny čerstvě jmenovaný plzeňský biskup Tomáš Holub, který byl dosud generálním sekretářem České biskupské konference. V rozhovoru přišla také řeč na to, k čemu mu jsou dobré zkušenosti z pobytu v Bosně z doby, kdy byla zmítána občanskou válkou, ale i na to, čemu se věnuje ve volném čase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Německo trpí duševní chorobou, varovala na konferenci Úsvitu mluvčí Pegidy
Úsvit - Národní koalice uspořádal společnou ideovou konferenci s Blokem proti islámu. Bylo na ní mimo jiné oznámeno, že Úsvit znovu mění název a hodlá vstoupit do krajských voleb společně s Blokem proti islámu. Na téže konferenci vystoupila také mluvčí hnutí Pegida Tatjana Festerling. Podle jejího názoru Německo trpí duševní chorobou, ale v zemi naštěstí stále žijí lidé, kteří s tím chtějí něco dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Na kotlíkové dotace pro Pražany půjde 23,7 milionu korun
Program „Kotlíkové dotace Praha“ byl zahájen 18. února 2016 vyhlášením Výzvy č. 1 k předkládání žádostí o dotaci z programu „Zlepšování kvality ovzduší v hl. m. Praze – pořízení ekologického vytápění v domácnostech“ financovaného v rámci Operačního programu Životní prostředí 2014 – 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Když už tady jste
Od pondělní epizody s modlením skupiny muslimů před chrámem Sv. Víta a následným zablokováním mého osobního profilu na facebooku uplynulo několik dní a rád bych různým zde uvedl některá fakta nutná pro pochopení kontextu celé události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Další označení potravin bude více mást spotřebitele
Označení potravin by mělo lidem pomoci se v nich orientovat a na první pohled sdělovat konkrétní zprávu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Těhotná Němka uvažovala o konvertování k islámu, turecký přítel ji upálil. Teď přišel trest
V roce 2015 otřásl Německem případ těhotné devatenáctileté dívky, kterou upálil její turecký přítel s pomocí kamaráda. Po roce na útočníky dopadlo kladivo spravedlnosti. Dívka prý svého přítele, s nímž měla dítě, milovala natolik, že uvažovala o přechodu na muslimskou víru. Mladý muž ji však místo svatby zabil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Počátkem prázdnin zmizí parkoviště z Malostranského náměstí
Na pokyn náměstka pražské primátorky Petra Dolínka vypoví Technická správa komunikací (TSK) v nejbližších dnech nájemní smlouvu provozovateli parkoviště na Malostranském náměstí. Od 1. července se tak v lokalitě nebude parkovat a náměstí změní svoji tvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Promlouvá policista oceněný za práci ve Slovinsku: Pokud se bavíme o zbraních uprchlíků...
Tisíce uprchlíků všech věkových kategorií od malých dětí přes dospívající po starce, kteří se touží dostat do Evropské unie, viděl během své šestitýdenní služby na chorvatsko-slovinské hranici šéf kontingentu českých policistů David Předota. Ve čtvrtek spolu s několika kolegy dostal vyznamenání od slovinského prezidenta Boruta Pahora. Čeští policisté ve Slovinsku s ostrahou hranice pomáhají už několik měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nedbálek (ČS): Vlastní odpovědností a cílevědomou prací zemědělců k lepší budoucnosti
Považuji práci za jednu ze základních hodnot, a proto si vážím každého, kdo dokáže poctivou prací uživit sebe a svoji rodinu. Poctiví řemeslníci, živnostníci i zemědělci jsou skutečnou základnou prosperujícího státu a je nutné, aby jim stát vytvářel k jejich práci dobré podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka si pochvaluje dohodu dosaženou na probíhajícím summitu: Prý je dobrým předpokladem pro udržení Británie v EU
Dohoda, kterou v pátek s britským premiérem Davidem Cameronem uzavřeli prezidenti a premiéři ostatních zemí Evropské unie, je podle předsedy české vlády Bohuslava Sobotky dobrým předpokladem pro to, aby se Britové v referendu mohli rozhodnout pro setrvání v Unii. Sobotka to řekl novinářům v noci po skončení summitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): S takovým životopisem za peníze daňových poplatníků nelze očekávat férové hodnocení ani omylem
Místopředseda Svobodných na sociální síti komentuje názor "expertky na evropskou integraci" Marie Bydžovské, že kýžené dohody státníci na čtvrtečním summitu jistě dosáhnou, jelikož odchod Britů z Unie by totiž poškodil všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jestli se prokáže u ředitele školy, jejíž učitelka po šikaně zemřela, pochybení, měl by odejít
I když František Bártl, ředitel školy, kde trojice studentů tvrdě šikanovala učitelku, odmítá rezignovat, podle dnešní Mladé fronty Dnes se bude muset funkce vzdát v případě, že se mu prokáže pochybení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO To je naprostá pitomost, křičí na Čechy Jan Čulík a varuje: Skončíte jako kolonie Ruska
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík varoval Čechy, Moravany a Slezany, že si zadělávají na bezpečnostní, politické i ekonomické problémy, ale moc si to neuvědomují. Nespokojení lidé probouzejí duchy nacionalismu, aniž berou v potaz, že je to žene do autoritářské náruče vládce Kremlu Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: ČR společně s V4 přispěla k úspěchu jednání o reformních požadavcích Velké Británie
Lídři EU uzavřeli v Bruselu dohodu o britských reformních požadavcích v souvislosti s plánovaným referendem o setrvání Velké Británie v EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Rád bych zájemcům o dotace postup při jejich vyřizování zjednodušil
Regionální kancelář slováckého senátora Ivo Valenty pokračuje v bezplatných konzultačních hodinách, které jsou zaměřeny na čerpání dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Z rakouských škol a školek přišly alarmující statistiky. Týkají se přistěhovalců a odpůrce multikulti rozpálí do běla
V Rakousku se dramaticky zvyšuje počet dětí ve školách, pro které není němčina mateřským jazykem. Zatímco v celé zemi se tato skutečnost týká asi dvaceti procent dětí, tak v samotné Vídni jde dokonce až o polovinu dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Když vám běhá po místnosti čert, potřebujete někoho, kdo jej vymítí. Tak Kmoníček vysvětlil postoj prezidenta Zemana k imigraci
„Čerta, který vesele zdraví, je lepší vymítit dřív, než když už bude sedět spokojeně v obýváku,“ řekl ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, který byl hostem pořadu Interview 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Na protiislámské akci to vřelo: Válečná sekyra je vykopána. Neschopný Dienstbier. Afterpárty na velvyslanectví USA. Dotovaní herci a neziskovky. Neakreditovaný Český rozhlas a údajný útok na štáb...
REPORTÁŽ Více než sto mladých i starších lidí z Plzeňska se zúčastnilo debaty s lídry iniciativy Blok proti islámu a Úsvitu – národní koalice, která se uskutečnila v Plzni. Téměř dvě hodiny, především pak diskuse, se hovořilo o ochraně hranic, nebezpečí islamizace Evropy a dalších tématech. Akce se zúčastnili Miroslav Lidinský, Martin Konvička, Petr Hampl, poslanec Marek Černoch a bezpečnostní expert, bezpartijní podplukovník v záloze Martin Koller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Slovo k „tiché vzpomínce“
Prezident Zeman si připomene okupaci Československa 1968 čímsi jako tichou vzpomínkou. Podobně jako předtím 17. listopad. Mnozí namítají: od hlavy státu bychom snad mohli očekávat víc.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
TOPlist