Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.996x, což odpovídá cca 156.327-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Zeman je prý dement. A Radek John...
Praha 2. března (ČTK) – Kancelář prezidenta republiky se musí omluvit vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky prezidenta Miloše Zemana. Dnes o tom nepravomocně rozhodl soud. Zeman mimo jiné prohlásil, že novinář byl autorem článku „Hitler je gentleman“, což se prezidentské kanceláři nepodařilo doložit. Hrad se proti verdiktu odvolá, podle Zemanova mluvčího může věc skončit až u Ústavního soudu. Politici prezidenta za jeho postoj zkritizovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
V naší zemi už není bezpečno. V Německu byl zveřejněn třaskavý dopis
Značnou pozornost čtenářů vzbudil osobně laděný dopis německé novinářky Lisy Grüner, který byl publikován v prestižním deníku The Huffington Post. Grüner se v textu omlouvá své malé dceři, že ji již bohužel nemůže pouštět samotnou ven, do obchodu či na koupaliště. Kvůli uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
ODS: Vládní koalice odmítla podpořit rodiny a zvýšila daně
Občanští demokraté kritizují, že poslanci dnes odmítli podpořit návrh na slevy na dani pro živnostníky, kteří uplatňují paušál. Jejich rodiny by díky návrhu ODS získaly ročně přes 50 000 korun. Vláda ani neplní vlastní programové prohlášení, když odmítá zrušit 7% solidární přirážku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MPO odmítá alibismus předsedkyně ERÚ
Ministerstvo průmyslu a obchodu důrazně prohlašuje, že odpovědnost za návrh nové tarifní struktury je plně v kompetenci předsedkyně nezávislého Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové a odmítá alibistická tvrzení o spoluodpovědnosti členů expertní skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Praktičtí lékaři mohou využít dotaci kraje
Moravskoslezský kraj podpoří vzdělávání všeobecných praktických a praktických lékařů pro děti a dorost. Ze svého rozpočtu na rok 2016 vyčlenil jeden milion korun na proplacení kurzů a stáží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman trpí demencí, tvrdí vydavatel Přítomnosti
Vydavatel časopisu Přítomnost Martin Jan Stránský přivítal dnešní nepravomocný rozsudek, který konstatoval nepravdivost tvrzení prezidenta Miloše Zemana ohledně fascinace novináře Ferdinanda Peroutky nacistickou ideologií. Zeman loni uvedl, že právě v Přítomnosti zveřejnil Peroutka článek "Hitler je gentleman". Neurolog Stránský napsal v prohlášení zaslaném ČTK, že Zemanovo "urputné odmítání omluvit se" je jasným důkazem poruchy paměti, a tedy i demence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek: Nechali jste se zneužít. Opravdu vám blahopřeji, bratři
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Bratře, jeď do Libanonu? Do případu ministra Pelikána a jeho bratra promlouvá dokument, který jsme získali
Měl bratr ministra spravedlnosti Roberta Pelikána arabista Petr Pelikán vstoupit do vyjednávání únosu pěti Českých občanů v kauze Libanonce Alího Fajáda? Informace tohoto typu sílí, obzvlášť po včerejším vyjádření poslankyně ODS Jany Černochové, která zvažuje svolat kvůli těmto zatím neověřeným poznatkům vyšetřovací komisi Poslanecké sněmovny. ParlamentníListy.cz získaly minulý týden od pramenů z politických kruhů nepodepsaný dokument, který Černochovou zmíněnou teorii posiluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Popularita Zemanovi může vydržet. Politolog popsal, jak nad ním vyhrát
ROZHOVOR Jak porazit prezidenta Zemana ve volbách? To ví politolog Lukáš Jelínek, který svůj recept popsal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zároveň se vyjádřil k jeho aktuálnímu vystupování v médiích: „Média jsou pro Zemana dar.“ Zájem tisku a televize o Zemana ale považuje za přehnaný. Neodpovídá podle politologa v podstatě formální pozici, kterou má v českém ústavním systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Obce mohou žádat o dotace na zbourání vybydlených budov
Města a obce v Moravskoslezském kraji, které se potřebují zbavit vybydlených budov v sociálně vyloučených lokalitách, mohou žádat o státní dotace na jejich demolici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Clintonová zahájí hodně špinavý souboj s Trumpem, píší za mořem
Spojené státy mají za sebou tzv. superúterý. Úterý, kdy se o prezidentských kandidátech rozhodovalo v největším počtu států Unie najednou. Republikánský kandidát Donald Trump potvrdil roli favorita, čímž značně znervóznil řadu republikánů. Clintonová věří, že se s miliardářem nakonec utká o Bílý dům, a prý je připravena na hodně špinavý souboj. S odkazem na New York Times o tom informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): V neděli se má odpočívat, a ne pracovat
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Lítačka je krok správným směrem
Zastupitelé Pirátů se na projektu Lítačky nepodíleli a ani nejsou v řídících orgánech města ani jeho městských firem, které o zavedení Lítačky rozhodly. Protože se na nás obrací spousta lidí s dotazy na konkrétní detaily i názor na projekt jako celek, rozhodli jsme se sepsat vyjádření Pirátů k Lítačce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Antisemitismus a hrbení se před nacistickým Německem. Toho bych se nerad dožil, těžce kontruje Ovčáček
Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se na svém facebookovém profilu rozhodl obhájit postup Hradu v soudním sporu s vnučkou novináře Ferdinanda Peroutky Terezou Kaslovou. Soud totiž dnes nepravomocně rozhodl o tom, že se musí Kancelář prezidenta republiky omluvit za prezidentovy výroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Skláním se před těmi, co se vymanili ze zaprděnosti popřevratové české politiky
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle Merkelovou potěší. Podívejte se, co o ní napsali v britském deníku
Britský deník The Telegraph konstatuje, že by německá kancléřka Angela Merkelová mohla oproti očekávání zaznamenat velký politický comeback. Podle aktuálního průzkumu veřejného mínění její popularita za pouhý měsíc vzrostla ze 46 na 54 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zklamaní uprchlíci: Jídlo bylo odporné, ani zvířatům by to neměli dávat. Nutili nás spát ve studených budovách. Tohle nám pašeráci neslibovali, vracíme se
Z Německa odchází stále více Iráčanů, kterým se nelíbí protimuslimské nálady, špatná strava a přeplněná uprchlická centra. Deziluze z evropského snu se v posledních měsících rozšířila i do Švédska a Finska, kde se mezi uprchlíky objevují podobné tendence k návratu do vlasti. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Špatně od žaludku! Miroslav Kalousek se rozjel ve sněmovně
Tak to tedy byl „fičák“! Poslanci se ve Sněmovně dohadovali o přejmenování některých státních svátků a nakonec to dopadlo tak, že přejmenovali i svátek Dne boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopadu. Ten se tak nyní bude připomínat - pokud novela projde Senátem - i jako Mezinárodní den studentstva. To však vyvolalo mezi poslanci bouři. „Nechali jste se zneužít k hanebnosti!“ okřikoval k tomu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek některé poslance a zejména pak káral lidovce. „Dovolte mi, aby mi z toho bylo špatně od žaludku,“ vzkázal jim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vydržíme jen 15 dní... Analytik otevřeně o tom, co nastane, až ostatní začnou zavírat hranice
ROZHOVOR Vojenský analytik Jaroslav Štefec varuje před důsledky možného uzavření hranic mezi Bavorskem a Rakouskem, kdy by se Česká republika mohla stát tranzitní zemí pro imigranty. "ČR nezvládne ani oněch 580 oficiálně 'propouštěných' ilegálních migrantů denně, protože ubytovací a humanitární kapacity i přes půlmiliardovou 'investici' do neziskovek v roce 2015 nebudou stačit ani na 10-15 dnů podobného exodu. Reálný počet migrantů, kteří se budou každý den snažit dostat na naše území, se navíc bude pohybovat spíše v tisících. Tito migranti se budou hromadit u Hranic s Bavorskem a Saskem a budou se pokoušet pronikat na území Německa, které je bude vracet zpět na naše území," sdělil Štefec ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta se musí omluvit vnučce Ferdinanda Peroutky
Kancelář prezidenta republiky Miloše Zemana se musí omluvit vnučce novináře Ferdinanda Peroutky. Rozhodl tak dnešní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Temné záměry Angely Merkelové. Politik promluvil
Hostem Martina Veselovského v pořadu DVTV byl bývalý velvyslanec Jan Koukal. Ten je přesvědčen, že existuje diktát z Berlína a že německá kancléřka Angela Merkelová chce pomocí migrační vlny rozbít národní státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Z Prahy do Brna dalším moderním spojem, do dvou měsíců budou na této lince vyměněny všechny staré rychlíkové soupravy
Od úterý obsluhuje rychlíky Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno další moderní, bezbariérová a klimatizovaná jednotka InterPanter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Vysmátý Donald Trump zesměšnil soupeře, kterého právě rozdrtil
Republikánští a demokratičtí kandidáti na prezidenta Spojených států se včera střetli ve dvanácti státech najednou. Podle očekávání uspěli Donald Trump a Hillary Clintonová, kteří zvítězili v nejméně sedmi z doposud sečtených jedenácti států. Trump své vítězství následně zhodnotil při vystoupení v Palm Beach na Floridě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková vystoupí na zasedání Republikové rady ČZS
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková se s předsedou Českého zahrádkářského svazu (ČZS) Stanislavem Kozlíkem po účinkování v pořadu České televize Michaely Jílkové Máte slovo dohodli na vystoupení v rámci Republikové rady ČZS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Je Zeman vůl? Prý není, ale je to ještě mnohem horší
Již před třemi týdny napsal komentátor Martin Hekrdla na svůj facebookový profil, že prezident republiky Miloš Zeman je vůl. Stalo se tak poté, co Zeman vystoupil v Bratislavě. Nyní Hekrdla na serveru Altpress.cz svou myšlenku rozvíjí. Je Miloš Zeman opravdu vůl, ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kandidát na šéfa KSČM Skála: "Tam, kam dnešní vláda, nehnala české jednotky ani ´Třetí říše". Stěhování národů zvrátí až úplně jiná Evropa ...
ROZHOVOR Historik, publicista a jeden ze dvou uchazečů o post předsedy KSČM Josef Skála se pro ParlamentníListy.cz zamýšlí nad aktuálním vývojem v nejzávažnějších otázkách světového dění, jako jsou Sýrie, migrační krize, pokles čínské ekonomiky i hrozba nové světové ekonomické krize. Západní Evropa nás podle doktora Skály vnímá jako kolonii a není důvod nemít normální vztahy s Ruskem, na jehož trhu se můžeme plně realizovat. A Merkelová? Z jejích grimas a řeči těla je prý vidět odevzdanost hraničící s kapitulací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pokračujme v debatě v dubnu 2019, navrhl ve sněmovně Laudát. A Hamáček pravil...
Poslanci postoupili do závěrečného čtení senátní návrh na zavírání hypermarketů a supermarketů o vybraných svátcích. Aktuální návrh zákona předložil v březnu 2014 senátor za ČSSD František Bublan. Podle něj mají být svátky dny pracovního klidu. To si ale mnozí poslanci nemyslí. Jde podle nich o sociální inženýrství, které je zbytečné a ČR tím nezíská vůbec nic. Poslanec topky František Laudát dokonce žádal debatu o normě přerušit do dubna roku 2019. To mu ale neprošlo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští další nový FM vysílač pro stanici ČRo Plus
Pro Karlovy Vary a okolí spustí Český rozhlas nový vysílač. Od středy 2. března tak zajistí místním obyvatelům poslech stanice ČRo Plus. Výhodou vysílače je jeho příznivá poloha a relativně vysoký vyzářený výkon. Vysílač bude spuštěn na kmitočtu 97,8 MHz s výkonem 200 Wattů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Starostové, radní a chirurg. STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany
Kandidáti na hejtmany za STAN v podzimních krajských volbách jsou kompletní, hnutí dnes představilo zbývajících šest lídrů kandidátek. Všichni jsou zkušení starostové, radní nebo zastupitelé, mají reálnou praxi s řízením obcí a měst, a z toho důvodu jsou přirozenými kandidáty na post hejtmanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Němeček popohání protikuřácký zákon strašením sankcemi z EU. Ale prý je to úplně jinak
Protikuřácký zákon je neustále v centru pozornosti veřejnosti i médií. Mnohé už se o něm napsalo, mnohé ze strany politiků tvrdilo. Jako by nebyl v Česku větší problém než boj proti kuřákům. A to hlavní diskuze v Parlamantu nás teprve čeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyhověl Klinice a jednal se stavebním úřadem
Na základě předchozí žádosti zástupců Autonomního sociálního centra Klinika se 29. února konalo jednání na Odboru výstavby Městské části Praha 3 mezi zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zástupci Kliniky a představitelů stavebního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Na KSČM bylo podáno trestní oznámení za jejich vyjádření k roku 1948
Sedm nevládních organizací podalo trestní oznámení na KSČM kvůli prohlášení, ve kterém se strana přihlásila k revolučnímu základu února 1948. Strana se tím podle organizací dopustila trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy. Na svém facebookovém profilu to uvedlo Centrum pro dokumentaci totalitních režimů. Místopředseda komunistů Jiří Dolejš považuje podstatu podání za absurdní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Teroristé, zločinci a žoldnéři, hovořil na téma uprchlíků vrcholný generál USA
Vrchní velitel sil NATO v Evropě generál Philip Breedlove uvedl ve svém úterním vystoupení v branném výboru amerického Senátu, že mezi migranty mířícími do Evropy jsou i teroristé, zločinci a žoldnéři. Píše o tom server Novinky.cz s odvoláním na agenturu AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOHS: První místopředseda Hynek Brom nově povede hospodářskou soutěž
První místopředseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Hynek Brom byl od 1. března 2016 postaven do čela sekce hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
O demokracii v Polsku netřeba se strachovat, tvrdí maršálek Sejmu
Evropská komise si dělá starosti o osud demokracie v Polsku zbytečně, současná vláda změnami zákonů jen plní svůj volební program. Po setkání s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem to v Praze řekl maršálek polského Sejmu Marek Kuchciński. Nové zákony podle něj mají vrátit do veřejnoprávních médií rovnováhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec Fiedler: Nechtěl jsem se smířit s taháním za nitky a se snahami o ovládání Úsvitu zvenčí
K poslednímu únorovému dni ukončilo 11 členů strany Úsvit v Moravskoslezském kraji své členství v této straně. Mezi nimi i Karel Fiedler. Ten ve svém tiskovém prohlášení k danému rozhodnutí uvedl, že obecným a společným důvodem tohoto kroku je způsob direktivního centralistického řízení strany, zcela popírajícího proklamovaný a hlásaný princip přímé demokracie, který strana ve své vlastní činnosti odmítá. Co si pod tím představit? ParlamentníListy.cz mu proto položily několik otázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ODS: Ministr spravedlnosti Robert Pelikán by měl vysvětlit postup v kauze Fajád
Občanští demokraté již před třemi týdny požadovali, aby v souvislosti s úniky informací v kauze Fajád došlo ke svolání mimořádné schůze Sněmovny, na které by poslanci dostali odpovědi na své otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Východoněmecké město chce zaměstnat české učitele němčiny pro běžence
Saská Kamenice (Chemnitz) chce zaměstnat české učitele, aby naučili děti uprchlíků němčinu. Město se k tomuto kroku rozhodlo, protože se potýká s nedostatkem učitelů a zároveň se kvůli uprchlické krizi o několik set zvýšil počet dětí, které je potřeba vzdělávat. Dnes o tom informoval saský deník Freie Presse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Osazenstvo Kliniky ji odmítlo opustit. Podporu mu přišly vyjádřit desítky lidí
Desítky lidí přišly posnídat do Autonomního sociálního centra Klinika na pražském Žižkově, aby mu vyjádřili podporu. Centru dnes skončila smlouva o výpůjčce s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), lidé ale zatím zůstávají. V prosinci 2014 aktivisté dříve prázdnou budovu obsadili, po měsících jednání si ji mohli od úřadu vypůjčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Stanice metra Můstek je díky novým výtahům plně bezbariérová
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v úterý v doprovodu koncertu skupiny The Tap Tap slavnostně otevřel pro cestující výtahy do stanice metra Můstek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová nepříjemně překvapila uprchlíky
Německá kancléřka Angela Merkelová v pondělí řekla, že imigranti musejí být registrováni v Řecku a poté rozděleni mezi členské státy Evropské unie. Naznačila tak, že uprchlíci, kteří se nahromadili v Řecku, nebudou moci odcestovat do Německa a požádat tam o azyl. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sociálnímu centru Klinika dnes končí výpůjčka objektu na Žižkově
Sociálnímu centru Klinika, které vzniklo na Žižkově z aktivity squatterů, dnes končí výpůjčka budovy. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) smlouvu centru neprodloužil s odůvodněním, že budova, která je v majetku státu, nemá platnou kolaudaci. Na podporu centra o víkendu demonstrovaly stovky lidí. Budoucnost Kliniky bude i na programu zastupitelstva Prahy 3 příští úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš se vyjádřil k dění na Klinice: Toto jsme navrhli. Víc není třeba dodávat
Aktivisté znovu odmítají opustit budovu bývalé polikliniky na pražském Žižkově, kde funguje Autonomní sociální centrum Klinika. O půlnoci mu skončí smlouva o výpůjčce. Kolem poledne Kliniku navštívil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle aktivistů uvedl, že by centrum mohlo zůstat, dokud se nenajde kupec, a pokud zajistí, že nebude obtěžováno okolí, citovali ho na Twitteru. Právě na svém Twitteru ale Babiš večer uvedl, že budova je ve špatném stavu a aktivisté ji musejí podle zákona opustit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Za kolik se prodává herák? Mladý topkař Feri se byl podívat na Klinice
Mladý teplický politik Dominik Feri (TOP 09) navštívil komunitní centrum Klinika. Podle jeho názoru jde o zajímavý prostor, kam si chodí hrát i matky s dětmi. Ale nelíbí se mu dvě věci. Zaprvé politizace sporu o Kliniku a zadruhé skutečnost, že aktivisté obsadili objekt nelegálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Filmaři ocení nejvstřícnější regiony za rok 2015
Rozšířit povědomí o přínosech audiovizuální produkce, povzbudit regiony při jejich spolupráci s filmovými štáby a vysvětlit jim přínosy natáčení při propagaci směrem k turistům – to si klade za cíl soutěž o film friendly místo roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek: Stát slouží pro výkon veřejných služeb, určitě ne proto, aby vařil ležák
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bude z vás profesionální zpěvák? Poslanec Korte odpovídal čtenářům
Poslanec TOP 09 Daniel Korte se znovu jal odpovídat na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Prozradil, zda se bude věnovat profesionálnímu zpěvu, až skončí politikou, ale vyjádřil se i ke smlouvě Prahy s Pekingem. Došlo i na kauzu Fajád. Korte zkritizoval prezidenta Zemana, že si počínal hůř než ministr obrany Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Čulík si přečetl, co prohlásil americký generál o uprchlících. A spustil kanonádu
Jan Čulík se na Britských listech rozčílil nad tvrzením amerického generála a velitele NATO Philipa Breedlovea. Ten totiž tvrdí, že mezi lidmi mířícími do Evropy jsou i „teroristé, zločinci a žoldnéři“. Což je tvrzení, které není podložené žádnými daty. Přesto jej však lidé berou vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Češi jsou frontoví bojovníci, ohlásil v rádiu ministr Brabec. Když můžou ušetřit...
Ministr životního prostředí Richard Brabec usedl do křesla hosta středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls. Čechy označil za frontové bojovníky. Když si mohou vystát nějakou frontu a nakonec získat slevu, neváhají. Měl na mysli především dotace na výměnu kotlů. Došlo však i na kontroly toho, čím lidé doma topí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ani na ministerskou databázi ujetých kilometrů nelze úplně spoléhat
Zástupce ombudsmanky požádal Ministerstvo dopravy, aby co nejdříve zajistilo spolehlivost údajů v databázi www.kontrolatachometru.cz a umožnilo opravovat prokazatelně chybné informace nebo je alespoň označovat jako chybné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): pan předseda Kalousek tady vědomě říká nepravdy
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Koalice ČSSD, KSČM a ANO pokračuje ve snižování významu 17. listopadu
Dnešní hlasování v PSP, kterým byl přejmenován 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii na „Mezinárodní den studentstva a den boje za svobodu a demokracii“ je dalším krokem, kterým vládní koalice za podpory komunistů mění význam tohoto dne pro Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Podařilo uzavřít kompromis, ale ne za cenu obětování zájmů ČR, to bych nepřipustil
Projev na 19. schůzi Senátu dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Kácení borovic v NPR Mohelenská hadcová step
Rozsáhlé kácení borovice lesní a další opatření pomáhají obnovit významná společenstva hadcové stepi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Svině, bastardi. Nečekaný názor na volby v USA
Web Rutherford Institute vydal další komentář k současným prezidentským volbám v USA. Je totiž naprosto jedno, kdo bude jejich vítězem, jelikož voliči předem prohráli, ať si zvolí kohokoliv. V politice již nejde o pravici ani levici, ale o kontrolu populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Prosím, abyste nedělali rozdíly mezi zaměstnanci a živnostníky
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zesnulý detektiv obviňuje žalobce i GIBS. Ze záhrobí
Další závažná obvinění GIBS a také státního zastupitelství ze strany zesnulého detektiva Stanislava Švábenského přináší server Lidovky.cz. Ten spáchal sebevraždu, před smrtí ale nahrál šestihodinové video, kde tvrdí velmi závažné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
O řešení migrace se nemá jen mluvit, říká lucemburský ministr zahraničí
Evropa by neměla o společném řešení migrace pouze mluvit, řekl dnes po jednání s českým ministrem Lubomírem Zaorálkem jeho lucemburský protějšek Jean Asselborn. Evropské státy se podle něj musí více snažit, aby o společném postupu pouze nemluvily, ale začaly ho i provádět. Žádný plán B, který by měl zahrnovat uzavření hranic Řecka s Makedonií a Bulharskem, podle něj není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vracíme se zpátky do dob, kdy jsme Osmanské říši platili výpalné
Projev na 19. schůzi Senátu dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Senát si chce hrát na kádrováka. Má taková horní komora smysl?
Na návrh senátních klubů KDU-ČSL a STAN, s tichou podporou ČSSD, byl do programu 19. schůze Senátu Parlamentu ČR protlačen bod „Rozprava a návrh usnesení k jednání a výrokům prezidenta republiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): My ty uprchlíky spíš pořád řešíme odzadu. A doplácejí na to všichni
Projev na 19. schůzi Senátu dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Opět trefa vedle od bývalé elitní běžkyně
Se zájmem jsem si přečetl vyjádření Zuzany Kocumové ze Změny pro Liberecký kraj, kdy jako krajská zastupitelka vyjádřila k bodu, který měla předkládat radní pro školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Alena Losová na projednávání Rady LK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jakub Janda a hosté se přesunuli do Havlovy knihovny a dále hovořili o propagandě. Padlo i blahopřání Gorbačovovi
V úterý ve večerních hodinách se po akci v Poslanecké sněmovně odehrála druhá tématická přednáška organizovaná think tankem Evropské hodnoty na téma Jak porazit dezinformační kampaň Kremlu. Debatu, na které vystoupili novinář a bojovník proti ruské propagandě Jakub Kalenský a zakladatel webu StopFake.org Yevhen Fedčenko, moderoval zástupce ředitele think tanku Jakub Janda. Výsledek debaty je zřejmý, ruská propaganda nás ovlivňuje všechny a je důležité proti ní bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): A je to tady – Turecko chce zrušit víza a obnovit jednání o členství v EU
Zrušte nám víza a imigranty budeme brát zpět do Turecka. Ano je to přesně tak, jak jsem již několikrát psal, takto přesně zní turecká podmínka ohledně spolupráce s EU při řešení imigrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad se omlouvat nebude, odvolá se a klidně půjde až k Ústavnímu soudu
Kancelář prezidenta republiky podá proti rozhodnutí soudu týkajícímu se výroků prezidenta Miloše Zemana o novináři Ferdinandu Peroutkovi odvolání. Záležitost může skončit až u Ústavního soudu, řekl ČTK hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman loni prohlásil, že novinář byl autorem článku Hitler je gentleman, což podle odborníků není pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Zvyšujeme daňové slevy pro rodiny s dětmi
Poslanecká sněmovna dnes dopoledne schválila ve třetím čtení novelu zákona o daních z příjmů. Nová právní úprava přináší mimo jiné daňové zvýhodnění na druhé, třetí a další dítě. Opatření se podle Českého statistického úřadu dotkne více než půl milionu domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otevřelo v Kuala Lumpur putovní výstavu o českých hradech a zámcích
Národní muzeum ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Kuala Lumpur, Národním památkovým ústavem a za podpory Ministerstva kultury České republiky otevřelo 29. února v Malajsii výstavu s názvem České hrady a zámky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: A pak ještě někde někomu vyprávějte, že nezvyšujete daně
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2015
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jurečka si myslí, že by se Zeman měl osobně omluvit
Prezident Miloš Zeman by se měl zachovat jako chlap a vnučce novináře Ferdinanda Peroutky se omluvit osobně. V reakci na dnešní rozsudek, který kanceláři prezidenta republiky nařídil omluvu kvůli Zemanovu výroku o Peroutkovi, to na twitteru uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Další politici považují záležitost za trapnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Plošně odpouštět dluhy? Tyto zprávy vyvolaly chaos
Nedávno proběhla v médiích informace, která měla vzejít z názoru ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, na téma odpuštění 100% dluhů u osob, jimž, lidově řečeno, již není co vzít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bývalý uprchlík Libor Rouček navštívil současné uprchlíky: Pořádek je tam větší než za mě. Podmínky mnohem lepší, vše upravenější a čistší
EVROPAN LIBOR ROUČEK Prošel uprchlický tábor, kde byl sám před 38 lety, a popsal aktuální situaci. Bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také vysvětluje, jak postupně může dojít ke snižování počtu uprchlíků. A poukázal na velmi zajímavou skutečnost. Důvěryhodnost kancléřky Angely Merkelové v Německu stoupla o osm procent. A odchod z EU? To by pro nás mělo podle Roučka tragické následky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Agentura CzechInvest představí své služby pro start-upy
Brněnský veletrh představuje českou vědu a inovace v tom nejlepším světle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tento katolický kněz asi nepotěší Halíka: Otevřeně promlouvá o imigraci, islámu, multikulturalismu a médiích
ROZHOVOR Katolický kněz Josef Ptáček říká, že je potřeba uprchlíkům pomoci, ale ne tak, abychom napomohli zhroucení vlastní civilizace. „Každý, kdo navštívil v poslední době Francii či Británii nebo řadu jiných zemí, ví, že již nyní se zde vyskytují veliké problémy s integrací některých skupin obyvatel. Často se jedná o lidi, kteří mají kořeny v takzvaných muslimských zemích,“ říká kněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vtip? Ne, pravdivá zpráva z Ukrajiny
Agentura Reuters informuje o kontroverzním nařízení ukrajinské vlády, která zakázala vládním úředníkům kritizovat práci státních institucí a svých kolegů. Kritici poukazují na to, že nařízení vlády ohrožuje svobodu projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Zájemci mohou využít leteckou poštu Praha - Luxembourg
U příležitosti zahájení provozu nové letecké linky společnosti Luxair: Luxembourg – Praha dne 27. 3. 2016 bude na základě dohody mezi filatelistickými útvary poštovních správ Lucemburska a České republiky umožněna speciální letecká přeprava listovních zásilek tímto prvním letem – letecká pošta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš pro PL: Uprchlíci musí zůstat v Turecku. Buď Turci za naše peníze postaví tábory pro ně, nebo už nedostanou ani jedno euro
Ministr financí Andrej Babiš opět odpovídal na dotazy čtenářů, které zajímalo, jak je to vlastně s důchody, migrační krizí a také proč se ještě Evropa a NATO baví s Tureckem. Jednoho čtenáře také zajímalo, co plánuje ministr do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zemanovec Dušek, exodborář: USA nám ubližují více, než to dělal SSSR. Rok 1968? Víte, přemýšlel jsem a říkám...
ROZHOVOR Odbory jsou koupené za všemožné prebendy. Sociální demokraté u vlády se na ně vykašlali. Odboráři v politice jsou čerti čtvrté kategorie. Obyčejný odborář ohroženým druhem. Nikdy bych zákon pro homosexuály neodsouhlasil. Tyhle nesmysly sem tlačí ekonomické a politické síly ze zahraničí. Je to destruktivnější vliv než v časech Moskvy. Invaze v osmašedesátém měla i svá pozitiva. Vidíme jen samé provokace proti Rusku. Miloš Zeman ukazuje nezávislý postoj na EU. Předbíhá ostatní o mnoho koňských délek. Migraci pojmenoval bezchybně. Novinářské nýmandy je třeba přehlížet jak dvoumetrové lejno v průjezdu. Sobotka je vztahovačný a měl by mlčet. Ať řekne čím je zavázán Merkelové a Washingtonu. Budu znovu kandidovat a SPO na Pardubicku uspěje. Tohle vše nám řekl Jaromír Dušek (SPO), náměstek hejtmana Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Protiúder z ČT: Je čas se bránit, vy neschopní lháři. Jak fízlové. Dávám to právníkům
Mediální přestřelka mezi lidoveckým europoslancem Tomášem Zdechovským a aktivistkou Monikou Elšíkovou, vystupující pod pseudonymem Monika Le Fey, která pracuje jako redaktorka pořadu Reportéři ČT, ohledně norského Barnevernetu, pokračuje. Poté, co Zdechovský v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odmítl, že by informace o Barnevernetu byly pouhé mýty, a zkritizoval reportáž ČT, se Le Fey do Zdechovského ostře pustila na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): Hledá se shoda k zákonu o sociálním bydlení
Zákon o sociálním bydlení by měl značně omezit zneužívání státní sociální podpory a doplatků na bydlení, měl by ukončit lichvářské praktiky majitelů ubytoven. A to hlavní - měl by otevřít cestu k důstojnému bydlení ke skutečně potřebným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čekám použití střelných zbraní. Plukovník hrozivě o vývoji uprchlické krize
ROZHOVOR Muslimové chtěli dostat mešitu do středu Landshutu už v roce 1990. O situaci v Bavorsku, případném přivření hranice a zkušenostech z místa hovoří plukovník Pavel Skácel, účastník misí OSN v bývalé Jugoslávii a Kurdistánu. „Jestli k tomuto kroku sáhne pouze Bavorsko, nepůjde v žádném případě o řešení systémové. Namátkové kontroly? Koza poběží, kam jí libo, a vlk utře hladový čenich.“ A mimořádný summit EU – Turecko 7. března? „Jeden nemusí být zrovna původem z Delf, aby odhadl a předpověděl výsledek šarád nazývaných honosně summit,“ říká Skácel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Havel (ČSSD): Náhlý zájem o práci Bezpečnostní rady mě nepřekvapil
Komentář hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla k vyjádřením v médiích na téma činnosti Bezpečnostní rady kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nové webové stránky Národního památkového ústavu
Od pondělí 29. února 2016 má Národní památkový ústav nové webové stránky. Oproti předchozím v sobě zahrnují jak informace o instituci a sekci pro vlastníky památek, tak i jednotlivé weby 110 objektů ve správě NPÚ. Jsou připraveny pro mobilní i pro standardní verzi zobrazení, to v několika rozlišeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Žádná země by neměla mít prezidenta, za jehož slova se stydí, když je děti opakují, prohlásil v ČT ředitel Havlovy knihovny
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský usedl do křesla pro hosta ve středečním Interview ČT24. Obsáhle se vyjádřil k volebnímu boji v USA. Prozradil, koho by volil první český prezident Havel. Poznamenal také, že by žádná země neměla mít prezidenta, za jehož slova se musíme stydět. Zvlášť když je opakují děti. Došlo ale i na spor o pojmenování státního svátku 17. listopadu v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zelinka (SZ): Sblížení všech náboženství podpoří mírové snahy
Vůle k nalezení společné řeči mezi muslimy, křesťany a židy může být řešením našich problémů a může odvrátit další budoucí zdroje konfliktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ŘSD dnes zahájilo výstavbu přeložky silnice I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 2. března za účasti generálního ředitele ŘSD Jana Kroupy výstavbu silnice I/14 Kunratice – Jablonec nad Nisou. Cílem projektu je realizace přeložky silnice I/14 s výrazně lepšími směrovými a výškovými parametry ve srovnání se stávajícími komunikacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Herold (ODS): Bylo už zahájeno přestupkové řízení s paní Erikou Uchytilovou?
Interpelace a odpověď na interpelaci Jakuba Lapáčka, kterou pronesl Lukáš Herold na Zastupitelstvu MČ Prahy 5
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): K hodnocení Armády ČR Výborem pro obrannou politiku a plánování NATO
Ve Výboru pro obranu působím drahně let a vnímám i svoji osobní spoluodpovědnost za současnou situaci v naší armádě. Na svoji obranu však mohu dokladovat dlouholetou a konkrétní kritiku negativních okolností v AČR a MO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s ministrem zahraničních věcí Lucemburska Asselbornem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 2. března 2016 ve Strakově akademii setkal s ministrem zahraničních věcí Lucemburského velkovévodství Jeanem Asselbornem, který přijel do Prahy na pozvání ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Letiště Praha zavádí pro cestující novou službu Aerosnack, kvalitní a levnou svačinku do letadla
Novinkou gastronomie na Letišti Václava Havla Praha se stane mobilní stánek s občerstvením Aerosnack, který bude cestujícím nabízet denně čerstvé bagety a sendviče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Je to těžké. Ale milujeme tu práci, sdělili Jakubu Jandovi bojovníci proti ruské propagandě u Václava Havla
V úterý ve večerních hodinách se odehrála druhá tematická přednáška organizovaná think-tankem Evropské hodnoty na téma „Jak porazit dezinformační kampaň Kremlu“. Debatu, na které vystoupili novinář a bojovník proti ruské propagandě Jakub Kalenský a zakladatel webu StopFake.org Jevhen Fedčenko, moderoval zástupce ředitele think-tanku Jakub Janda. Výsledek debaty je zřejmý, ruská propaganda nás ovlivňuje všechny a je důležité proti ní bojovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Na koncertě Ústřední hudby AČR zazní díla českého krále pochodů
Letošní 100. výročí úmrtí hudebního skladatele, kapelníka a dirigenta vojenských hudeb Julia Fučíka připomene koncert Ústřední hudby Armády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy a dobrovolníci letos opět uklidí okolí řek
Státní podnik Povodí Moravy připravuje už třetí ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční ve dvou dubnových sobotách, a to 2. a 9. dubna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Zatímco my si tady budeme povídat, do Řecka připluje několik tisíc imigrantů
Projev na 19. schůzi Senátu dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Vláda svaluje vinu za špatně připravený návrh tarifů pouze na ERÚ
Předsedkyně ERÚ včera oznámila, že nové tarify za platbu elektřiny od roku 2017 platit nebudou. Nelogické, nesystémové a skokové zdražení, které by se dotklo většiny obyvatel, se tak zatím nekoná a toto rozhodnutí vítáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VOZP žádné smluvní závazky vůči umělcům nemá
Vojenská zdravotní pojišťovna ČR (VOZP) se důrazně ohrazuje vůči tvrzení některých médií, zejména bulvárních, že nedostála svým smluvním závazkům vůči několika známým umělcům, mezi kterými měli údajně být Bára Basiková, Karel Gott, Hana Křížková, Jaromír Nohavica, Jakub Smolík, Hana Zagorová a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Slavný manžel tiskové mluvčí ČT se drsně pustil do Zemana a chválil Merkelovou
Hostem Těžkého Pokondra na Frekvenci 1 byl v minulých dnech zpěvák Dan Bárta, který je manželem tiskové mluvčí České televize Alžběty Plívové. A řeč přišla i na politiku. A Bárta si nebral servítky. O prezidentovi Miloši Zemanovi a ministru financí Andreji Babišovi (ANO) řekl, že jsou to populističtí zabijáci. „Je to nebezpečně třaskavá směs,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Němec: Konec členů v politickém hnutí ANO20111 v Jihočeském kraji
V pondělí 29. února se konal v Českých Budějovicích krajský sněm na kterém byla schválena kandidátní listina hnutí ANO 2011 pro podzimní krajské volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Odmítáme, aby poplatky z těžby bylo možné měnit jen jednou za pět let
Poplatky z těžby musí být podle Strany zelených možné měnit častěji než jednou za pět let. Zelení senátoři proto podali pozměňovací návrh k novele horního zákona, který tuto pětiletou lhůtu ruší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Úspěšné začlenění cizinců? Z Německa přišlo velmi nepříjemné číslo
Pokračující migrantská krize a její řešení zůstává i nadále prioritou německé kancléřky Angely Merkelové. Otevřená imigrační politika kancléřky se setkává s kritikou z opozice, z domovské CDU a hlavně z bavorské a sesterské CSU, ale také uvnitř Evropské unie, kde se společné evropské řešení hledá s velkými těžkostmi a doprovází ho systémová nejistota. Poslední vývoj zmapovala pro Parlamentnílisty.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší: Postižené děti v běžné škole? Vnutí nám to, tak jako komunisti vnutili zemědělcům JZD
Syn exprezidenta Václava Klause a bývalý ředitel soukromého gymnázia Václav Klaus mladší se v dnešním vydání deníku Blesk vyjádřil k plánovanému zavedení společného vzdělávání dětí zdravých i mentálně postižených. Podle něj jde o nesmysl, který nám ale stejně nacpou do krku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Hrozí nebezpečí znovuzvolení Zemana?
Národ, který si nedává pozor na to, koho volí, toho potrestá Bůh Zemanem. Tvrdí se o mne, že prý jsem řekl „Zeman je prezidentem neandrtálců“. To je pravda, ale já jsem to neřekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Z Německa: Lidé se bojí říct svůj názor na uprchlíky, všichni mají strach. Sousedé se udávají navzájem. Tohle skončí zle
Němci se začali bát. Němců. To konstatuje zvláštní zpravodajka MF Dnes v Sasku Andrea Angermmanová v dnešním vydání deníku. Problémem je migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Zrakově postižení Pražané nyní mohou snáze třídit odpad
Nové plastové cedulky s hmatovým piktogramem a Braillovým písmem označujícím tříděné komodity (papír, plast, čiré a barevné sklo, nápojový karton) nyní usnadňují třídění odpadu nevidomým a slabozrakým Pražanům. Celkem bylo na 80 vytipovaných stanovištích takto označeno 500 sběrných kontejnerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci dnes možná schválí vyšší daňové slevy na děti
Poslanci dnes rozhodnou o zvýšení daňových slev na druhé a další děti. Schvalovat budou taky předlohu, podle níž bude moci stát pravidelně dotovat českou kinematografii. V úvodním kole by se měla Sněmovna zabývat například senátním návrhem na zavírání hypermarketů a supermarketů o vybraných svátcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Budvar je významný zaměstnavatel a do státního rozpočtu odvádí stamiliony korun
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Laudát: Švýcaři jsou úplně nejhorší. Já jsem tam bloudil hladový, v životě už tam nechci jet
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Nenaplněné ambice některých bývalých kolegů z hnutí vedou k rozhodnutí o jejich odchodu
Ráda bych se jako předsedkyně organizace hnutí ANO v Jihočeském kraji vyjádřila k informacím o vystoupení některých členů oblastních organizací z hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Žádná země by neměla mít prezidenta, za jehož slova se země stydí, když je děti opakují, prohlásil v ČT ředitel Havlovy knihovny
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský usedl do křesla pro hosta ve středečním Interview ČT24. Obsáhle se vyjádřil k volebnímu boji v USA. Prozradil, koho by volil první český prezident Havel. Poznamenal také, že by žádná země neměla mít prezidenta, za jehož slova se musíme stydět. Zvlášť když je opakují děti. Došlo ale i na spor o pojmenování státního svátku 17. listopadu v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Od tureckých břehů: Ankara odmítá vpustit do svých vod lodě NATO
NATO se odhodlalo k činům. Chtělo vyslat od Egejského moře lodě, jejichž cílem by byla pomoc se zvládáním migrační krize a boj proti pašerákům. Jenže podle posledních informací se plán zasekl. Čeká se totiž, až k celé akci dá svolení Turecko, členská země NATO, v jejíchž vodách se mají lodě pohybovat. Informuje agentura AFP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Příběh poslance Fialy: Začínal u Klause, přešel k Okamurovi a nakonec se spojil se Zemanem
Poslanec a vášnivý kynolog je společným kandidátem SPD a SPO na hejtmana v Olomouckém kraji.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Karamazov (ODS): Jako by neexistovaly skutečné problémy, kterými se má tato Sněmovna zabývat
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Prodejní řetězce zde mají velkou sílu a je potřeba stanovit určitá pravidla a řád
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bouře po soudu k Peroutkovi zuří dál: Jeho článek o Židech byl nechutný. Selhal! pálí Vyvadil. Prachsprostá pomluva, zapojil se kníže
ANKETA "Je to prachsprostá pomluva, nikoli otázka týkající se ústavy. Nevidím důvodu s tím obtěžovat Ústavní soud," sdělil ParlamentnímListům.cz Karel Schwarzenberg (TOP 09) k výroku soudu, podle kterého se musí kancelář prezidenta Zemana omluvit vnučce Ferdinanda Peroutky a následné reakci mluvčí Ovčáčka, že se odvolají. "Pan prezident pochybil a až klukovsky odmítá chybu uznat," doplnil senátor Václav Láska. Jiří Vyvadil to vidí jinak. "Podstatné je, že Peroutka selhal. Jeho text o Židech byl nevkusný a nechutný," řekl ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Smutný stav opozice proti Putinovi: Je to čím dál horší. Má cejch páté kolony, lidé se bojí chodit na akce
Situace ruské opozice se od vraždy Borise Němcova zhoršila, informuje Český rozhlas Plus. Od vraždy tohoto bývalého opozičního politika a vicepremiéra uplynul v sobotu rok. Toto smutné výročí si za mimořádných policejních opatření připomněly v Rusku desetitisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Společná kontrola SVS s Policií ČR odhalila nelegální prodej živočišných produktů neznámého původu
Společné kontroly Státní veterinární správy (SVS) a Policie České republiky (PČR), provedené 18. února 2016 v areálu tržnice SAPA v Praze 4 a v sídle podnikatele v obci Vestec u Prahy, zjistily nepovolenou manipulaci s nebalenými živočišnými produkty neznámého původu a jejich následný prodej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Subjektivní hodnocení finanční situace vlastní domácnosti se v české populaci zlepšuje
Svou rodinu za „chudou“ dnes považuje třetina občanů České republiky (32 %), v tom necelá desetina (7 %) je o chudobě své rodiny přesvědčena zcela určitě. Od roku 2015 pozorujeme mírné oslabování pocitu chudoby. Polovina populace (51 %) uvádí, že se jim daří spořit, což je v časové řadě STEM dosud nejvyšší zjištěná hodnota. Více než dvě pětiny občanů (44 %) uvádějí, že s příjmem v domácnosti snadno vycházejí. Opět jde o historické maximum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Rád bych reagoval na debatu, i když jí vůbec nerozumím
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Evropa bude podle Sobotky přitahovat migranty ještě dalších deset let
Evropa bude podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) magnetem pro běžence i v příštích deseti letech, pokud zůstane místem prosperity a stability. Migračním proudům nebude možné zabránit, pokud se v okolí Evropy nevytvoří stabilní prostředí. Premiér to dnes řekl senátorům v rámci debaty o výsledcích únorového summitu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek: Když se podívám na výdaje státního rozpočtu, já vám jako zdravotní pojištěnec fakt půjčit nechci
Projev na 472. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Volný (ANO): Já jako pojištěnec ty peníze rád půjčím, vím, že se neztratí
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna: Kalousek, ODS i komunisti šli proti Babišovi a smáli se mu. A ministr financí...
Poslanci hned ráno projednávali novelu o rozpočtových pravidlech, která zjednodušeně řečeno má za úkol rozšiřit okruh peněz, které musí mít v rámci státní pokladny kraje, obce a další instituce. Jenže jak se ukázalo, problém měli poslanci s tím, že se v novele počítá i se začleněním zdravotních pojišťoven. „Peníze, které posíláme na povinné zdravotní pojistné, mají mašličky a smějí být použity jen na poskytovaní zdravotní péče. A teď se to má rozšířit tak, aby to zalátalo cash flow?“ divil se třeba předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Proti tomu však protestoval ministr financí Andrej Babiš. Poslanci nakonec ale normu schválili a tak ji budou posuzovat senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha bylo oceněné za kvalitu svých služeb. V evropské konkurenci obsadilo druhé místo
Letiště Václava Havla Praha se umístilo na druhé příčce v prestižním mezinárodním průzkumu, který hodnotí úroveň kvality služeb v roce 2015. Ocenění získalo v konkurenci všech evropských letišť, kterými projdou ročně více než dva miliony cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pád vlády? Papiňák před výbuchem, všichni proti Babišovi, hlásí zasvěcení
Podle komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka jsou jediným důvodem „sitkomových hádek“, jak současné spory Sobotky s Babišem a občas i Bělobrádka s Babišem označuje, blížící se krajské volby. Server Deník Referendum zase oslovil politology s otázkou, zda se nyní nespojují tradiční strany proti Babišovi. Média poprvé zmínila možnost pádu vlády, když deník Právo otevřel své středeční vydání titulkem ,,Padne kvůli Agrofertu vláda? Babiš znovu zaútočil na ČSSD“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Noviny: NATO kritizuje ČR za nedostatek vojáků a investic do armády
Česko by v případě krize bylo schopné poskytnout Severoatlantické alianci mnohem menší vojenský příspěvek, než se od něj očekává. Páteřním útvarům české armády totiž chybí část vojáků a Praha dává málo peněz na stěžejní bojovou techniku. Podle dnešního vydání deníku E15 dospěl k tomuto závěru výbor pro obrannou politiku a plánování NATO. Jeho členové ale ocenili závazek české vlády postupně zvyšovat vojenské výdaje na 1,4 procenta hrubého domácího produktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hradozámecká sezona bude plná novinek. Většina památek otevře o Velikonocích
Státní hrady, zámky a další památky ve správě Národního památkového ústavu se připravují na novou sezonu. Protože roky 2014 a 2015 prokázaly, že hrady a zámky lidé navštěvují stále častěji, chystají kasteláni řadu nových prohlídkových tras, expozic, výstav i přitažlivých kulturních akcí, aby měli čím zaujmout i věrné návštěvníky, kteří se na památky opakovaně vracejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VZP zavádí speciální příspěvek na vakcínu proti klíšťové encefalitidě
Všeobecná zdravotní pojišťovna přidá svým klientům ke všem dosavadním benefitům nově 650 korun na vakcínu proti klíšťové encefalitidě. Reaguje tak na neutěšený stav, kdy v loňském roce byla Česká republika na prvním místě v počtu onemocnění klíšťovým zánětem mozku v celé EU. V současné době je podle odborníků ideální čas na očkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): ČSSD a její oranžové sliby
Sněží o sto šest a z billboardů nás atakuje kampaň ČSSD „Dva roky ve vládě“. Jeden ze sloganů zní, že vláda není firma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg: I my můžeme za to, že se lidem nežije dobře a musí prchat
V České televizi se znovu debatovalo o uprchlické krizi. Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) a Karel Schwarzenberg (TOP 09) se shodli na tom, že v tuto chvíli nepotřebujeme střežit své hranice. Podle Hamáčka k řešení celé situace pomáhá i tlak Visegrádské čtyřky na Řecko. Schwarzenberg doplnil, že musíme mít na paměti nelehké životní osudy uprchlíků. A to i těch z Balkánu, neb i my můžeme za to, že se tam řadě lidí nežije dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Biskupská konference pochválila cirkevní restituce. Nakoply prý rozvoj obcí
Obcím a krajům pomáhá, že vypršela dvouletá lhůta pro vypořádání nesporných restitučních nároků církví na pozemky, uvedl dnes generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub. Obce a města mohou pozemky vrácené katolické církvi odkoupit a využít pro léta odkládanou výstavbu. Blokované pozemky také už neznemožňují obcím schválit územní plány. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Spor Zemana s vnučkou Peroutky dnes projedná soud
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes projedná spor vnučky novináře Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslové s Kanceláří prezidenta republiky kvůli výrokům prezidenta Miloše Zemana na Peroutkovu adresu. Podle prezidenta byl novinář autorem článku "Hitler je gentleman". Kaslová to odmítá a požaduje omluvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek bude se svým kolegou z Lucemburska mluvit o migraci i obchodu
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a jeho lucemburský protějšek Jean Asselborn budou dnes v Praze jednat o migrační krizi, situaci v Sýrii a obchodních vztazích mezi Českem a Lucemburskem. Zaorálek s Asselbornem se budou věnovat také možnostem spolupráce regionálních skupin, kterým jejich země předsedají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ÚZSVM transparentně zveřejňuje na svém webu nabídku nepotřebného majetku státních institucí
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od 1. března 2016 začal na svém webu zveřejňovat nabídky nepotřebného majetku organizačních složek státu a státních organizací, které se řídí zákonem o majetku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Bez Británie by EU byla slabší a je proto v našem zájmu Británii v Unii udržet
Projev na 19. schůzi Senátu dne 2. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jsem pro zpřísnění zákona o střetu zájmů
Vládní politici mne srovnávají s Andrejem Babišem. Zapomínají však na několik zásadních rozdílů!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Expert: V Kremlu sedí dva lidé, kteří vytvářejí témata pro propagandu. Ta pak tlačí do médií. Máme důkazy
Ruská propaganda šířená po celém světě prostřednictvím různých webů je řízena z jednoho centra spolupracovníky ruského prezidenta Vladimira Putina. Serveru Echo24 to řekl Jevhen Fedčenko, spoluzakladatel webu StopFake.org, který se snaží vyvracet dezinformace o dění na Ukrajině a bojovat proti manipulacím šířeným prokremelskou propagandou. Rozhovor vznikl u příležitosti Fedčenkovy návštěvy Prahy, kam přijel na pozvání think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist