Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 955x, což odpovídá cca 49.831-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Miloš Zeman je kunda. Podepsán Peroutka. Prezidentovi odpůrci vytvořili v Brně velkoplošný vzkaz
Na hrubý pytel hrubá záplata. Zřejmě tímto úslovím se řídil neznámý vtipálek, který o tomto víkendu na jednom z brněnských mostů umístil nápis „Miloš Zeman je kunda. F. Peroutka“. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman je kunda. Podepsán Peroutka. Kauza brněnského transparentu měla odpoledne pokračování
Na hrubý pytel hrubá záplata. Zřejmě tímto úslovím se řídil neznámý vtipálek, který o tomto víkendu na jednom z brněnských mostů umístil nápis „Miloš Zeman je kunda. F. Peroutka“. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svoboda slova v Německu: Novináři vypovídají, jak se nevyplatí informovat "protivládně"
Překladatel Milan Faltus monitoruje pro Literární noviny situaci v Německu skrze tamní média. Veřejná diskuse se točí hlavně kolem uprchlické krize, která rozděluje národ na dva tábory, a média a politici jsou terčem kritiky veřejnosti i jeden druhého. A šíří se přesvědčení, že Pegida či AfD jsou přímým důsledkem selhávajícího Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Volby na Slovensku musí být vykřičníkem pro naši zemi
Vyjádření poslance Parlamentu ČR Ladislava Velebného k parlamentním volbám na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanec Fiedler a hrůzné zážitky z imigrantských táborů. Jestli se Němci nezbaví Merkelové, dopadne to špatně. A tvrdý vzkaz pomateným aktivistům
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Útrpné a kyselé vzpomínky má prý na loňskou návštěvu Calais poslanec Karel Fiedler. „Vše, o čem jsem tehdy psal, co jsem tam viděl, na co upozorňoval a před čím varoval, se naplnilo. Jen dnes je vše v mnohem větší míře a rozsahu, ať už v Calais, nebo na migračních trasách jihovýchodní a střední Evropy,“ říká Fiedler. Pro ParlamentniListy.cz promluvil nejen o rušení tábora právě v Calais, ale i celkově o uprchlické krizi a například i o tom, co řekl rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svobodní gratulují SaS k volebnímu výsledku
Svobodní gratulují Richardu Sulíkovi a jeho straně Sloboda a Solidarita k výbornému volebnímu výsledku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zemana bude za pár let nosit národ na ramenou. A ti tlučhubové se budou krčit v koutě. Za vším hledejte USA, vzkazuje rudý bard z Poruby Statis Prusalis
ROZHOVOR Výzvu Senátu ČR prezidentovi, aby nerozděloval společnost, považuje za zbytečnou a vyzval naše politiky, ať se raději začnou zabývat užitečnějšími věcmi. Majitel ostravského zámku a muzikant Statis Prusalis, který složil i volební hymnu pro Miloše Zemana, nevěří v jeho budoucí účelové spojení s Andrejem Babišem. Dále říká, že jeho řeckou vlast už delší dobu drtí velké výdaje na zbrojení kvůli napjatým vztahům se sousedním Tureckem. A když právě z něj pak přijíždějí čluny plné zubožených uprchlíků, Řekové je nenechají přece utopit...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ubohé, hnědnoucí, fašizující Slovensko. Od rána proudí z médií děs z volebních výsledků u sousedů, podle experta to však nebude tak horké
POLITOLOGOVÉ Politický pat, zmatek, vítězství „fašistů“, jiný premiér nežli Robert Fico, anebo dokonce menšinová vláda a pak předčasné volby – i takto se dá uvažovat o sobotních parlamentních volbách na Slovensku. Podle politologa Jana Bureše se teď může kolem sestavování slovenské vlády odehrát téměř vše, neboť není jednoznačný vítěz, pouze poražení. „Pro Roberta Fica nyní bude velmi těžké sestavit nějakou smysluplnou vládu, když se nejsilnější opoziční strany SaS a OĽaNO již nechaly slyšet, že spolupráci s Ficovým Smerom vylučují. Opakování voleb? To by ale také mohlo dopadnout úplně stejným patem,“ říká pro ParlamentníListy.cz Bureš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hodně ostrá Partie Miloše Zemana. Tohle senátoři, kteří jej umravňovali, neslyšeli rádi
Hostem Tomáše Hauptvogela v nedělní Partii na TV Prima byl prezident Miloš Zeman. Pořad se předtáčel v pátek v prostorách Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Hodně bizarní teorie: Hitler se prý nezastřelil, dožíval v Brazíli s černoškou
Britský deník The Express zveřejnil konspirační teorii Brazilky židovského původu Simoni Renee Guerreiro Dias, podle které Adolf Hitler uprchl do Brazílie a zemřel v malém hornickém městě Nossa Senhora do Livramento v polovině osmdesátých let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Lidé rozhodli a dali hlasy nestabilním novým hnutím, o kterých téměř nic nevědí
Vojtěch Filip k výsledkům voleb na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Expert sledoval prezidentskou Partii a váhal, co vytknout: Nemají na něj. Kritiky zesměšní tak elegantně, jako nikdo
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ „Byl to velmi kultivovaný rozhovor. Miloš Zeman byl totiž velmi dobře připravený, byl klidný, srozumitelný a byl nad věcí,“ soudí o celkovém Zemanově vystoupení v pořadu Partie bývalý prezident Rady pro reklamu a dlouholetý ředitel Asociace komunikačních agentur Jiří Mikeš. „Měl si vzít jen lepší kravatu,“ utrousil ovšem tak trochu nevážně Mikeš na konto Zemanova oděvu. Ale co prezidentova mluva? „Srozumitelná. Miloš Zeman prostě v pořadu na dotazy odpovídal tak, aby tomu lidé u televizí rozuměli a důvěřovali mu,“ soudí o Zemanově projevu mediální expert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se nám vyjádřil ke slovenským volbám: Novináři útočili na Fica, tak tady mají Kotlebu
Prezident Miloš Zeman poskytl prostřednictvím svého mluvčího Jiřího Ovčáčka vyjádření ParlamentnímListům.cz ke slovenským volbám. Jejich hlavní problém – úspěch ultrapravicového uskupení banskobystrického župana Mariana Kotleby – podle něj zapříčinila především slovenská novinářská lobby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Slovenská politická scéna se otřásla
Jiří Pospíšil na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nová teorie, jak chce Putin zničit Evropu invazí migrantů. Figuruje v ní Angela Merkelová
„Rusko záměrně vyvolává v Evropě protiuprchlické nálady ve snaze svrhnout německou kancléřku Angelu Merkelovou,“ uvádí server Britské listy slova odborníka z NATO Jänise Särtse. Server čerpá z informací britského The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
První odhady slovenských voleb: Fico vyhrál, ale získal hodně málo. Jak dá dohromady většinu je ve hvězdách
Dnešní parlamentní volby na Slovensku vyhrála podle odhadu vládní strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) premiéra Roberta Fica, která ale výrazně ztratila a přijde také o stávající většinu v Národní radě SR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bude to těžké, připustil Fico nad výsledky voleb
Vítězem slovenských parlamentních voleb je opět strana Směr-SD v čele s Robertem Ficem. Její pozice však není rozhodně tak silná, jako tomu bylo před čtyřmi lety. I přesto se Fico pokusí sestavit novou vládu. Uvedla to ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tak pane ministře, kolik jste ušetřil, zeptají se kontroloři
Nejvyšší kontrolní úřad zahájil v březnu čtyři nové kontroly. Prověří například tzv. nároky z nespotřebovaných výdajů, tedy peníze, které vybraná ministerstva ušetřila v minulosti. Zkontroluje peníze poskytované na zlepšování stavu přírody a krajiny a na vytváření rovných příležitostí pro zdravotně postižené. Prověří také loňskou účetní závěrku ministerstva spravedlnosti. Úřad o tom informuje na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
To už je skutečně nehorázné. Senátorka Wagnerová poslouchala Zemana v Partii a došla jí slova
Miloš Zeman by měl soudu předložit článek s titulkem „Hitler je gentleman“, jinak musí prohrát. Je o tom přesvědčena senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která poskytla rozhovor serveru Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ředitel Národního divadla jmenuje nové operní hudební šéfy
Novým hudebním ředitelem Opery Národního divadla se od 1. srpna 2016 stane Jaroslav Kyzlink. Funkce hudebního ředitele Státní opery se od téhož data ujme Andreas Sebastian Weiser. Již od příštího týdne však začnou připravovat příští sezonu a přebírat funkce jako designovaní ředitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ODS schválila středočeskou kandidátku. Kdyby vyhrála, bude hejtmanem Martin Kupka
Středočeská ODS má kompletní kandidátku do podzimních krajských voleb, vede ji starosta Líbeznic Martin Kupka. Dvojkou je starostka Byšic Jana Poláková, trojkou krajský zastupitel a regionální předseda Jan Skopeček. Kupka byl jako lídr zvolen už na konci loňského roku, další kandidáty strana představila dnes. ČTK o tom informoval manažer ODS pro Středočeský kraj Lukáš Toman Paclt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka míří na mimořádný summit EU-Turecko
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pondělí 7. března 2016 zúčastní jednání mimořádného summitu EU-Turecko v Bruselu. Předmětem jednání bude spolupráce při řešení migrační krize včetně zhodnocení provádění Akčního plánu EU s Tureckem, na kterém se EU s Tureckem shodla loni v listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stát na EET nic nevydělá, právě naopak. Zde je prognóza od Vlastimila Tlustého
Díky elektronické evidenci tržeb (EET) stát nevybere v konečném důsledku více peněz na daních, než je tomu v současnosti, tvrdí na svém facebookovém profilu bývalý ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš zhodnotil pro PL slovenské volby. Takový výbuch tradičních stran, to se prý u nás asi nikdy nepovede
ROZHOVOR Volby na Slovensku znamenaly takřka absolutní neúspěch tradičních stran, které buď úplně vypadly z parlamentu, nebo získaly mnohem méně hlasů, než se čekalo. V České republice bylo po minulých volbách symbolem podobných změn hnutí ANO Andreje Babiše. ParlamentníListy.cz se proto ministra financí, který mimo jiné zná Slovensko tak jako z českých politiků málokdo, zeptaly na jeho dojmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Jsem rád, že eurorealistická politika získala na Slovensku silný hlas
Komentář předsedy AECR Jana Zahradila k výsledkům slovenských voleb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nehrajte si se sirkami, nebo dopadnete jako na Slovensku. Tamní volby daly za pravdu Sobotkovi, ne Zemanovi, píše Erik Tabery
Poučení ze slovenských voleb pro naši zemi je v tom, že tradiční demokratické strany nikdy neuspějí, pokud rozehrají „extremistické“ téma. Včerejší slovenské hlasování tak dalo za pravdu Bohuslavu Sobotkovi, a nikoliv Miloši Zemanovi. K tomuto závěru dospěl šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery v zamyšlení, které zveřejnila webová stránka tohoto časopisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jen u nás: Neuvěřitelná slovenská volební noc minutu po minutě. Jeden předseda zpíval, druhý si hrál se šavlí a vezli jej na pohotovost
Slovensko dovolilo. Poté, co se celý den objevovaly zprávy o vysoké účasti, přišlo po zavření volebních místností další překvapení v podobě exit pollu, který zveřejnila Televize Markíza. A překvapením sobotní noci nebyl konec. Parlamentní Listy pro vás včera celý den sledovaly nejen dění během voleb, ale přinesli jsme i minutové zpravodajství z volebních centrál politických stran. Podívejte se na nejzásadnější momenty dlouhého povolebního večera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Izraelské inovace ve veřejné sféře – možná inspirace pro Českou republiku
Vědecká diplomatka v Izraeli Delana Mikolášová navštívila na začátku února v Tel Avivu mezinárodní konferenci k technologickým inovacím iNNOVEX 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další malá domů
Poslanecká sněmovna definitivně schválila novelu, kterou ministerstvo financí začne přímo ovlivňovat hospodaření zdravotních pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Bude velmi těžké, pokud ne přímo nemožné, sestavit rozumnou vládu
Komentář k výsledkům voleb na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Levice nejsou jen menšiny a multikulturalismus, říká Jaroslav Foldyna. A proto se svou frakcí „Doleva“ chystá mnohé
U příležitosti konference levicové platformy v ČSSD Doleva, která se v sobotu konala v pražském Lidovém domě, prozradil bližší podrobnosti o tom, proč platforma vznikla a o jejích cílech, jeden z jejích členů, poslanec Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Donald Trump prý v něčem připomíná Baracka Obamu. Skutečně
Donald Trump může vyhrát, pokud bude obklopen lidmi z Republikánské strany. Může se také stát, že nominován republikány nebude, a pak by kandidoval sám za sebe. V tom případě by volby nejspíš vyhrála Hillary Clintonová, říká v rozhovoru pro server Prvnizpravy.cz politolog Oskar Krejčí. Ten také nachází mnoho shodných prvků ve volební kampani Trumpa a Baracka Obamy z doby, kdy se poprvé ucházel o prezidentský post.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Přeji vítězi slovenských voleb úspěšná povolební jednání, jakkoliv budou složitá
U sousedů za řekou Moravou dobojováno a sečteno. Připojuji se s blahopřáním Smeru-Sociálnej demokracii a Robertu Ficovi ke čtvrtému vítězství v sedmých parlamentních volbách v novodobé historii Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Malina (ČSSD): Volby na Slovensku - sestavit vládu bude těžké pro kohokoliv
Slovenské parlamentní volby přinesly překvapivé výsledky. I když SMĚR-SD s přehledem, již po čtvrté v řadě vyhrála, procentuální zisk 28,3 % hlasů je o 5 % nižší než se obecně čekalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
SVS: Seznam šarží medu obsahujících rezidua antibiotik
Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje spotřebitele, že někteří z nich mohou mít stále doma med od společnosti Včelpo, spol. s.r.o., v němž laboratorní vyšetření potvrdila rezidua antimikrobiálních látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Devět set slavících Zemanovců. Prezident si připomínal tři roky v úřadě a my jako jediní byli u toho
Miloš Zeman slavil. Na Hradě se v sobotu večer konala slavnostní akce ke tříletému výročí jeho prezidentské inaugurace. Na koncert a následný raut dorazilo přes 950 hostů z řad Zemanových příznivců, podporovatelů a přátel. Ze současných politiků tam nebyl téměř nikdo. Dorazili ovšem lidé, kteří při Zemanovi stojí dlouhodobě. Prezident v projevu výrazně naznačil, že vážně přemýšlí nad další kandidaturou. Během prezidentovy řeči se řada účastníků dojala natolik, že neskrývala pláč. ParlamentníListy.cz exkluzivně přinášejí reportáž z celého večera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nejnovější průzkum: ANO by vyhrálo volby, ČSSD daleko vzadu. Třetí by byli komunisté
Hnutí ANO by nyní vyhrálo sněmovní volby s 27 procenty hlasů, druhá ČSSD by měla 17 procent. Vyplývá to z únorového průzkumu agentury TNS Aisa, který dnes zveřejnila Česká televize. Oběma stranám ubyly oproti lednu tři procentní body hlasů. Agentura také uvedla, že oproti lednu klesla důvěra ve vládu, a to hlavně u voličů ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na české železnici vloni ubylo mimořádných událostí
Na drahách provozovaných Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) došlo vloni k celkem 916 mimořádným událostem, při kterých zahynulo 234 osob. V obou ukazatelích to znamená pokles ve srovnání s předchozím obdobím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fašisté už rozpalují pece. Plivli jsme do tváře našim dědům. Úspěch Kotlebových neonacistů šokoval Slovensko
Poslanec Národní rady Slovenské republiky Ľuboš Blaha se vyjádřil k výsledkům parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Červenka (Svobodní): Kdo vlastně všechno na Slovensku prohrál?
Z tohoto úhlu pohledu je první poražený úplně jasně čnící: jsou jím agentury zkoumající veřejné mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Návrh záplavového území a aktivních zón toku Křepička
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman šíří strach. Musí se najít někdo, kdo ho porazí, vyzývá Jiří Pospíšil
Europoslanec Jiří Pospíšil (za TOP 09) poskytl rozhovor serveru SvobodnéFórum.cz, v němž mimo jiné uvedl, že prezident Miloš Zeman šíří zbytečný strach. Kritizuje jej také za populismus a šíření protimigrační hysterie. Zeman však nebyl jediným politikem, ke kterému se Pospíšil v rozhovoru vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Čeští politici hodnotí výsledek slovenských voleb: Sestavit novou vládu prý nebude lehké
Sestavení vlády na Slovensku bude podle českých vládních stran kvůli roztříštěnosti volebních výsledků velmi těžké. Stabilní slovenská vláda je podle tuzemských politiků z koalice i opozice důležitá i pro Česko, protože Slovensko bude letos předsedat Evropské unii. Dosud vládnoucí Směr-sociální demokracie získal v sobotních parlamentních volbách na Slovensku zhruba 28 procent hlasů, což je výrazné oslabení oproti minulým volbám i předvolebním průzkumům, a překvapivě uspěla krajní pravice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zase se blíží "Den Tibetu". Krnáčová odmítá vyvěsit vlajku, městské části ji za to kritizují
Většina pražských městských částí vyvěsí na svých radnicích tibetské vlajky. Magistrát se už dva roky po sobě k této symbolické akci nepřipojí, stejně jako Praha 1 či Praha 14, zjistila ČTK z ankety mezi jednotlivými radnicemi. Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují 10. března jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém zahynulo nejméně 80 000 Tibeťanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dagmar Havlová prý píše knihu o životě s Václavem
Manželka zesnulého exprezidenta Václava Havla chystá k jeho nedožitým osmdesátým narozeninám překvapení. Informuje o tom server Instory.cz s odvoláním na server Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka a Babiš, spolu chyceni, spolu pověšeni. Rozbor, proč ČSSD nakonec nehlasovala proti partnerovi
„Spolu chyceni, spolu pověšeni. ČSSD a ANO nemají alternativu.“ Tak nazval svůj komentář komentátor serveru Echo24.cz Petr Holub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na svět se řítí ekonomická katastrofa. Slavný ekonom přesně předpověděl finanční krizi a teď vidí blízko další
Bývalý ekonomický poradce prezidenta Clintona a spolupracovník prestižních světových finančních institucí Nouriel Roubini varuje před dalšími globálními otřesy finančních trhů. Další světová krize svět letos patrně nepotká, ale i bez ní může být v roce 2016 „pořádně horko“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman se neomlouvá, ani když mu to přikáže soud. Já na to čekám už dvacet let, připomněl se bývalý ódéesák. Prezident se mu posmíval, že ani nedokončil základku
Omluva. Tak zněl verdikt Obvodního soudu pro Prahu 1 pro prezidenta Miloše Zemana. Měl tak učinit za to, že uvedl, že novinář Ferdinand Peroutka sympatizoval s nacistickým vůdcem Adolfem Hitlerem a napsal o něm například text „Hitler je gentleman“. Tento článek se však nikdy nedohledal, a Zeman by tak měl vyřknout omluvu vůči vnučce Terezii Kaslové. Zda se však těchto slov dočká, těžko říct. Již desítky let na ně čeká jeden z exposlanců ODS, jenž soud nad Zemanem v minulosti rovněž vyhrál. Píše to Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
"Hejtman samopal" Martin Půta o Zemanovi: Alespoň někdo vidí, že i na venkově žijí lidé. Občas přestřelí, ale protistrana se chová velmi podobně jako on
„Vážím si toho, že pro pana prezidenta nekončí svět na Hradě, a chápe, že i v regionech a na venkově žijí lidé,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové). Hájí ho i v kauze „kalašnikov“, naopak ho kritizuje pro jeho vystoupení po boku Martina Konvičky. „Mám to tak, že s některými věcmi zásadně nesouhlasím, u jiných pro to můžu mít pochopení. Je to o jednotlivých názorech a tématech. Není to o tom, že by si člověk měl kohokoliv zařadit do škatulky nepřítel a vše co řekne, je špatně,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V noci v USA opět vybírali prezidenské kandidáty. A Donald Trump má možná problém...
I když v sobotních primárkách ve čtyřech federálních státech Hillary Clintonová a Donald Trump vždy nezvítězili, stále zůstávají favority svých stran v boji o nominaci do podzimních voleb prezidenta USA. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Klinika na Žižkově končí - a není mi to líto
Vláda práva, právní stát. Pro někoho to jsou prázdné fráze do předvolební kampaně, pro mě osobně nejvyšší hodnoty, které by měl každý politik hájit bez ohledu na politickou orientaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
SFRB: Nové nařízení vlády mění podmínky Programu Výstavby
Vláda na svém včerejším zasedání schválila nové nařízení na podporu výstavby nájemních bytů na území České republiky, kterým se mění podmínky úvěrového Programu Výstavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Ohrožené druhy ptáků začínají hnízdit, potřebují klid
S prvním březnovým dnem omezila Správa národního parku České Švýcarsko vstup do lokalit, ve kterých hnízdí zvláště chráněné druhy ptáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Znárodněné zdravotní pojištění, pokuty za nákup aut a Lex Babiš
Prakticky bez povšimnutí prošel parlamentem zákon, který nově upravuje správu peněz vybraných v rámci zdravotního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
CzechInvest prezentoval na veletrhu Middle East Electricity 2016 v Dubaji
V úterý 1. března 2016 začal v Dubaji největší elektrotechnický veletrh v regionu Blízkého a Středního východu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MPO: Náměstek ministra jednal se zástupci Ministerstva hospodářství a energetiky SRN a banky KfW
Náměstek ministra průmyslu a obchodu Tomáš Novotný se 4. března setkal s vrchním ředitelem sekce energetické účinnosti Ministerstva hospodářství a energetiky SRN Thorstenem Herdanem a zástupci německé rozvojové banky KfW.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
MPSV vydalo publikaci Politika přípravy na stárnutí v České republice
Stárnutí populace je nejcharakterističtějším rysem demografického vývoje Evropy i České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně jsou na zemětřesení připraveni
Na, v ČR těžko představitelné, zemětřesení pět a půl stupně Richterovy škály jsou připraveni v Jaderné elektrárně Temelín. ČEZ pořízením speciálních kontejnerů pro uskladnění těžké techniky dokončil balík ochranných opatření proti seizmické události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ruská propaganda? Média lžou zleva i zprava. Dělají z lidí blbce, říká expert a odhaduje, jak to skončí
Velmi vážný problém, nebo jen boj „proti Gottwaldovi“? Analytici rozebrali důvody i šíření ruské propagandy u nás. Shodují se na tom, že do mainstreamových médií se nedostává, otevřené hřiště je ovšem na sociálních sítích. Zatímco politolog Pavel Šaradín varuje před ruským vlivem, který mediálně považuje za silnější než dříve, analytik Jiří Mikeš se domnívá, že za chvíli začneme vyhledávat rádio Svobodná Moskva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dobešová (ANO): Zastupuji ČR při římském sezení OBSE, řeší se migrace
Právě se účastním Security Day OBSE v Římě, který je věnovaný migraci. Jsem ráda ,že diskuze k migraci konečně dostává realistický rámec a diskutují se příčiny migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Národní strategie inteligentní specializace je důležitou podmínkou pro čerpání evropských fondů
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek zahájil mezinárodní konferenci Synergies between European Structural and Investment Funds (ESIF) & Research and Innovation Funding: The Stairway to Excellence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek odboural Moravce i diváky: Babiše ten střet zájmů moc trápí. Uvažuje kvůli tomu i o ženitbě, ale ta žena ho nechce
Evropský úřad začal prověřovat dotace na výstavbu Čapí hnízdo. Předseda hnutí Andrej Babiš podezření o zneužití dotace neustále odmítá. I o tom diskutovali v pořadu Otázky Václava Moravce České televize ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) a předseda KSČM Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Státy EU si budou vzájemně uznávat technickou u aut
Státy Evropské unie si již brzo budou vzájemné uznávat osvědčení o technické způsobilosti. V platnost totiž brzo vstoupí nařízení Evropské komise o vzájemném uznávání si technických kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
MŽP podpoří projekty nestátních neziskovek částkou 13,5 milionu Kč
80 projektů zaměřených na ochranu klimatu, přírody a podporu biologické rozmanitosti, rozvoj šetrného turistického ruchu a na ekologické vzdělávání ve školkách i školách získá od MŽP celkem 13,5 milionu korun. Ministerstvo vyhodnotilo každoroční výzvu na projekty nestátních neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Expert, který důvěrně poznal Washington: Zahraniční politikou USA je vražda
Ekonom Paul Craig Roberts kdysi v Bílém domě radil prezidentu Ronaldu Reaganovi. Dnes má na americkou politiku mnohem kritičtější názor a ve svém nejnovějším textu rovnou píše, že zahraniční politikou Washingtonu je vražda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Obec chtěla čističku. Ale má smůlu, pozemek dostala církev
Obec Jinočany na západním okraji Prahy překvapili úředníci středočeského Státního pozemkového úřadu. V rámci církevních restitucí totiž vydali břevnovským benediktinům pozemek, na němž vesnice plánovala rozšířit čističku odpadních vod. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Gratuluji Richardu Sulíkovi a jeho SaS k výbornému výsledku ve slovenských volbách
Slovensku přeji politickou stabilitu a sestavení silné vládní koalice, i když z povolebního rozložení sil je jasné, že to nebude lehké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Bakala a jeho pohrobci
Již delší dobu posloucháme stále se měnící sliby majitelů OKD. To nejnovější sdělení, že bude uzavřen Důl Paskov, se horníci dozvěděli z firemních novin. Zhruba 1 300 lidí tak přijde o práci. Tato informace vyplývá z prohlášení výkonného ředitele Antonína Klimši v týdeníku Horník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vážně hrozí další vlna běženců, tentokrát z Ukrajiny. A opravdu to nebudou žádní inženýři. Zkušený Milan Syruček promlouvá také o tom, jak se v Rusku rozmáhá islám
ROZHOVOR Je taktické slibovat rozdávání pasů do EU jak Turecku, tak Ukrajině? Může nás ohrozit další uprchlická vlna, tentokrát z východní Evropy? Novinářský nestor a brilantní znalec bývalého Sovětského svazu a Ruska Milan Syruček se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnuje také genocidám, na které jsme – zvláště v případě Arménů – možná poněkud pozapomněli. Dozvíte se také, že islám je v současném Rusku největší náboženskou minoritou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
KRNAP: Krkonošské automatické pozvánky
Neuteče vám žádná naše akce, sami si řeknete, kdy a jak chcete dostat pozvánku! Správa KRNAP připravuje pro veřejnost kolem 250 akcí za rok. Málokdo chce vidět všechny, lidé jsou vybíraví. Škoda, že se o některých našich akcích lidé dozvědí pozdě nebo vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
MPSV: Novým náměstkem pro zaměstnanost byl jmenován Jiří Vaňásek
Náměstkem ministryně pro sekci zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek byl 1. března 2016 jmenován JUDr. Jiří Vaňásek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Energetická, vepřová a zeleninová bezpečnost
Známým evergreenem je energetická bezpečnost. Za strašlivé peníze se i ve jménu energetické bezpečnosti o nějaké to procento zvýšila produkce části paliv a jiných energií z domácích zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jste islámský výsadek v Evropě. Když vás budou chtít asimilovat, je to zločin proti lidskosti. Takto kázal německým Turkům prezident Erdogan osobně
Český politik a diplomat Jaroslav Bašta připomněl ve svém komentáři pro První zprávy knihu německého ekonomika Thilo Sarazina Německo páchá sebevraždu. Podle něj se závěry a varování napsaná v roce 2010 nyní beze zbytku naplňují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Navrhuji usnadnění poskytování dotací do 50 000 korun
V loňském roce jsme schválili novelu zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů. Novela však usnadněním pro obce není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Karolinu převzali diplomy první absolventi vzdělávacího programu pro pracovníky NPÚ
Předáním diplomů čerstvým absolventům skončil včera první běh nových kursů dějin umění pro odborné pracovníky Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
SFDI bude moci financovat nové dopravní projekty, sněmovna schválila potřebnou novelu
Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) bude nově moci financovat širší okruh dopravních projektů. Vyplývá to z novely zákona o Státním fondu dopravní infrastruktury, která byla schválena Sněmovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad povolil převzetí společnosti Hamé
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil svým prvostupňovým rozhodnutím spojení soutěžitelů Orkla ASA a Hamé s.r.o., neboť uvedené spojení nevzbuzuje obavy z narušení hospodářské soutěže. Rozhodnutí již je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vítr v plachtách Hillary Clintonové
zdroj: nazory.ihned.cz, přidáno 6.3.2016 v 13:31, zobrazit podobné
Výstava v Národním technickém muzeu „Bydleme zdravě – půjde to hravě“
Originální projekt - experimentárium Centra pasivního domu – je v NTM k vidění od 1. 3. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chtěl bych pogratulovat Robertu Ficovi k vítězství v parlamentních volbách
Komentář předsedy vlády Sobotky k výsledkům voleb na Slovensku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pondělíček (LEV21): Hrdinové od Sokolova
Od konce 2.světové války uplynuly již desítky let. Umírají poslední pamětníci mnichovské zrady i následné německé okupace v březnu 1939, umírají poslední váleční hrdinové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Cílem je co nejefektivnější řízení
K 1. lednu 2016 byla zřízena kancelář pro řízení strategických projektů a vnitřních procesů. Odpovídá za výkon činností spojených s projektovým řízením a podílí se na řízení projektového portfolia v působnosti Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
MPO: Na nové tarify není důvod spěchat
Ministerstvo průmyslu a obchodu vítá rozhodnutí nezávislého Energetického regulačního úřadu odložit nepodařený návrh nové tarifní struktury, který by nepříznivě zasáhl rozpočty 38 procent domácností a upravit jej dle výsledků z veřejné konzultace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Informace k povinnosti chodců mít na sobě za snížené viditelnosti prvky z retroreflexního materiálu
Zákonem č. 48/2016 Sb. byl s účinností od 20. února 2016 novelizován § 53 odst. 9 zákona č. 361/2000 Sb., o silničním provozu, který spadá do gesce Ministerstva dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist