Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.524x, což odpovídá cca 183.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Štěpán Kotrba: Slávku, lidé už mají dost západního žvanění. Dienstbiera, Špidly a dobroserných
Originálně reagoval na výsledek slovenských voleb mediální analytik Štěpán Kotrba. Premiéra vyzval ke změně politiky. „Liberální bordel podle kavárenských elit musí skončit,“ zdůraznil. V opačném případě prý přijde k moci krajní pravice, která se „nezakecá“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Válka na Krymu, pravda o Savčenkové, tajnosti kolem malajsijského letadla. Pozorovatel přináší žhavé novinky z Ukrajiny
ROZHOVOR Ukrajinští oligarchové jdou po městských rozpočtech. Sedmá vlna mobilizace nepřináší kýžené výsledky. Pozorovatel Roman Blaško hovoří o prodeji milionu hektarů úrodné půdy. Aktuální nebezpečí ukrajinského pokusu vzít si vojenskou silou za asistence Západu zpět Krym je podle účastníka pozorovatelské mise při volbách na východě země v těchto měsících velmi vysoké. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se obává vtažení Polska a pobaltských států do ozbrojeného konfliktu s Ruskou federací, rozkradení země zdejšími politiky a oligarchy a vysmívá se bývalému gruzínskému prezidentu Saakašvilimu, který na pozvání Petra Porošenka velmi nekonvenčně řídí více než milionovou Oděsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Zeman je podělaný z trenek, z Hradu dělá pevnost, psal Schwarzenberg. Ovčáček jej obvinil ze lži
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg si posteskl, že se chtěl v neděli podívat do sídla českých králů i prezidentů. A spatřil něco smutného. Neviděl otevřené sídlo hlavy státu, jak jsme ho znali posledních 25 let, ale takřka pevnost připravující se na urputný boj. Sídlo hradního pána, který je „podělán z trenek“. Slova někdejšího ministra zahraničí obratem okomentoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Došlo na lži a pozvánku na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman o Jiřím Dienstbierovi a Mirce Němcove. Mluvil o zabíjení odpůrců a lidé křičeli smíchy
REPORTÁŽ Posledním bodem prvního dne prezidentské návštěvy Karlovarského kraje bylo město Nejdek. Miloš Zeman se zde setkal s představiteli města a zhruba tři čtvrtě hodiny diskutoval s občany. Byla řeč o migraci, uzavírání hranic, případu kolem šéfky ERÚ Aleny Vitáskové, ale padl i dotaz, proč se vůbec rozhodl být prezidentem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Hillary Clintonovou byste za tchýni vážně nechtěli. Biolog Jírovec přináší trochu jiný pohled na americké volby
Prezidentská kampaň v USA je na začátku. Přesto ji pro ParlamentníListy.cz Čechokanaďan Jiří Jírovec rozebral i s patřičným historickým pozadím. Píše o tom, v jakém pořadí tyto estrády probíhají, jakými politickými skandály byla americká politická scéna zmítána či jaká primitivní hesla se používají. Bernie Sanders je prý nevolitelný, protože americký establishment zásadní změny nepřipouští. Hillary Clintonová je zase osobou s naučeným úsměvem a la Bělobrádek, která napadne Donalda Trumpa, že ví kulový o zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Páteční Žebřík zahájí electroswing a zakončí Jelen, vystoupí i No Name, Tata Bojs, Marpo a Barbora Poláková
Už tento pátek 11. března se v Plzni sejde elita tuzemské hudby na vyhlášení ankety Žebřík. Během šestihodinové show se v areálu DEPO2015 koncertně představí Kateřina Marie Tichá, Mydy Rabycad, No Name, Barbora Poláková, Marpo & Troublegang a skupina Jelen. Start nabitého programu je už v 19 hodin!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Papaláši, takhle skončíte. I kdyby všechno hořelo. Martin Konvička dští nechuť nechuť a dodává: Rusko není žádná spása
CIVILIZACE A MY Bláznivý projekt evropských papalášů. Eurohujeři to prostě zvorali. Šéf BPI Martin Konvička opět nešetřil ostrými slovy: „I kdyby Evropa hořela, hospodářství zkolabovalo, v okrajových čtvrtích Bruselu kamenovali nezahalené ženy a obyvatelstvo Británie zmíralo hlady, bude se Evropská komise zabývat zákazem kouření nebo kvótami na počty žen.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také doporučuje: „Je důležité, abychom se politicky přiklonili k ostatním zemím rozšířené V4, a nikoli k západoevropským etnomasochistům.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vyhráli jsme nad Merkelovou? Zajímavý vývoj schůze EU
Balkánská trasa pro nelegální migraci je uzavřena. Z dnešního summitu Evropské unie s Tureckem o tom informoval český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Píše to server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Průzkum: Ceny nových bytů se v roce 2016 zvýší v průměru o 5 procent
Růst cen nových bytů bude podle ředitelů developerských společností v letošním roce dále pokračovat, a to v průměru o 5 procent. Největší zájem budou mít kupující podle ředitelů developerských firem o byty s dispozicí 2 kk a 2 1. Při výběru nemovitosti bude hrát největší roli cena bytu a jeho umístění v atraktivní lokalitě, důležitá bude i dopravní dostupnost. Nejméně pozornosti bude většina kupujících věnovat energetické náročnosti stavby a míře její rozestavěnosti. Vyplývá to ze Studie developerských společností Q1/2016 zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci s KPMG Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Michek (LEV 21): Proč zmizel zlatý poklad České republiky?
Zlato lidé rýžují, těží a také tezaurují již tisíce let. Zlato je vždy jistotou pro své majitele. Pro státy je zlato vždy součástí jejich národního či státního pokladu a rovněž je součástí jejich devizových rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Cvičení VLNA prověří postupy při příchodu většího počtu migrantů
Součinnostní cvičení prověří postupy při příchodu většího počtu migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
S Turky jsme jednali jako páni, tak se nám to teď vrací. Expert na ČT rozebral neradostné vyhlídky
Analytik Břetislav Tureček, expert na Blízký východ, se vyjádřil k summitu EU – Turecko. Rozebíral otázku, kdo koho vydírá, kdo koho potřebuje a tak dále. Faktem je, že Západ potřebuje Turecko k boji s islamisty, takže přehlíží útoky na Kurdy. Evropa v minulosti Turecko přehlížela a teď se jí to vrací. Turecký prezident Erdogan prý teď hraje vabank. To vše se děje v situaci, kdy Američané Kurdy podporují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zastupitelé za Žižkov (nejen) sobě vyzvali k projednání budoucnosti Autonomního sociálního centra Klinika
Na žádost 12 zastupitelů a zastupitelek klubu Žižkov (nejen) sobě (ŽNS) bylo na úterý 8. 3. 2016, v 15 hodin svoláno mimořádné zastupitelstvo MČ Praha 3 na téma budoucnost Autonomního sociálního centra Klinika (ASC Klinika). Vedení radnice třetí městské části požádalo po útoků agresorů 6. 2. majitele objektu Kliniky, Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), nepřímo, aby neobnovil Klinice smlouvu o výpůjčce. ÚZSVM vzápětí prosbu Prahy 3 vyslyšel, a vyzval kolektiv Kliniky, aby objekt Jeseniova 60 opustil. MČ Praha 3 významně přispívá k ukončení činnosti Kliniky, která přinesla na Prahu 3 řadu společensky prospěšných aktivit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Válka na Krymu, pravda o Savčenkové, tajnosti kolem malajsijského letadla. Pozorovatel přináší žhavé novinky z Ukrajiny
ROZHOVOR Ukrajinští oligarchové jdou po městských rozpočtech. Sedmá vlna mobilizace nepřináší kýžené výsledky. Pozorovatel Roman Blaško hovoří o prodeji milionu hektarů úrodné půdy. Bude válka s Ruskou federací? Aktuální nebezpečí ukrajinského pokusu vzít si vojenskou silou za asistence Západu zpět Krym je podle účastníka pozorovatelské mise při volbách na východě země Romana Blaška v těchto měsících velmi vysoké. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se obává vtažení Polska a pobaltských států do ozbrojeného konfliktu s Ruskou federací, rozkradení země zdejšími politiky a oligarchy a vysmívá se bývalému gruzínskému prezidentu Saakašvilimu, který na pozvání Petra Porošenka velmi nekonvenčně řídí více než milionovou Oděsu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Šest pedagogů bude usilovat o titul Zlatý Ámos 2015
Semifinále ankety Zlatý Ámos ve čtvrtek 3. března rozhodlo o šestici finalistů. V zrcadlových sálech MŠMT o postup usilovalo čtrnáct pedagogů, kteří do semifinále postoupili z regionálních kol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Společné vzdělávání odnesou žáci se speciálními potřebami. Tak to vymysleli rádoby odborníci, děsí se ředitel školy v Březové Zimčík
ROZHOVOR My integraci dětí řešíme přirozeně dlouhá léta. Asistentky vybírám podle životních a profesních zkušeností. Rozpory mezi asistenty a učiteli mohou přijít. Ve sněmovně to ale nevědí. Společné vzdělávání nesplní požadavek možností pro všechny. Rodiče ohledně inkluze tápou. Špatně placené učitelky si nemusí se společným vzděláváním poradit. Finanční ocenění udělalo z učitelek vystresované „úči“. Neodsuzujme současné české školy. Jednotná škola ničila aktivitu. Děti se nezměnily. Žáci byli, jsou a budou takoví, jaké si z nich uděláme. To řekl PL Ludvík Zimčík, ředitel základní školy v Březové u Uherského Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Pirát Bartoš sepsal perličky ze schůzky s Andrejem Babišem: Věří svým krokům. Já se nedozvěděl nic nového
Ivan Bartoš měl včera schůzku s Andrejem Babišem, z níž zaznamenal následující postřehy a domněnky, včetně krátkých úryvků z dialogu s ministrem financí nejen na téma hazardu, EET, médií:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Co myslíte: Dívalo se víc lidí na prezidenta Zemana, nebo na Václava Moravce? Máme přesná čísla
Partie na TV Prima, nebo Otázky Václava Moravce České televize? Který diskusní pořad přilákal více diváků k televizním obrazovkám, zjišťovaly ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdroj z Kremlu: Vladimir Putin na 95 procent...
Londýnský korespondent internetového serveru The Globe and Mail Mark MacKinnon konstatuje, že se ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi na mezinárodní scéně mimořádně daří. Poukazuje však na to, že na domácí scéně to zdaleka není tak slavné a brzy může být ještě hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Protikorupční útvar obvinil několik osob z téměř miliardového podvodu. Jde o solární elektrárnu
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v minulém týdnu obvinili čtyři osoby v souvislosti s neoprávněným vydáním licence na výrobu elektrické energie z fotovoltaických zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Zeman opět provokoval: Zasáhl do politiky na Slovensku. A čeká za to trestní oznámení
Prezident Miloš Zeman zahájil třídenní návštěvu Karlovarského kraje. Jde už o třetí cestu hlavy státu do tohoto kraje. Prezident zavítá do celé řady měst, obcí, firem a diskutovat bude také s univerzitními studenty. Během první debaty se Zeman vrátil ke slovenským volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Kauza „učitelka od Jílkové“: Nový vývoj
Učitelka Petra Štěpánová nedávno před kamerami odsoudila ruského prezidenta Vladimira Putina a uvedla, že Evropu osvobodili v roce 1945 od agresora Hitlera Američané. Takřka vzápětí se nad jejími slovy přehnala bouře emocí, na kterou zareagovala i Česká televize. Ta v pořadu 168 hodin odvysílala reportáž, kde se Štěpánová nechala slyšet, že uvažuje o vstupu do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Výsledky soutěže "Absolventská práce na téma rovnosti žen a mužů" byly vyhlášeny
Ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu, Jiří Dienstbier vyhlašuje výsledky soutěže Absolventská práce na téma rovnosti žen a mužů, která je součástí aktivit projektu spolufinancovaného z Norských fondů s názvem Domácí násilí a genderově podmíněné násilí / Uplatňování hlediska rovných příležitostí žen a mužů a podpora slaďování pracovního a soukromého života realizovaného Oddělením rovnosti žen a mužů Úřadu vlády ČR (Oddělení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bude se střílet. Vrcholně nekorektní rozhovor s kmetem – poradcem premiérů
JINÝMA OČIMA Takzvaní dobrovolníci a neziskové organizace hrají také dost špinavou hru. Jsou bohatě placeni OSN a EU a uprchlická krize jim vyhovuje. Podle mě si mezi migranty některé ženské jezdí i zašoustat. Tak tvrdě hovoří poradce několika československých komunistických premiérů a významný politický analytik Jaromír Sedlák. Podle něj je nyní třeba promýšlet, jak přestavět lidskou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Žumpa, fašismus. Jde o osud Evropy, kterou ohrožuje Rusko, a nás přeřvávají populisté, běduje český tisk nad Slovenskem
Výsledky slovenských voleb se zabývají i komentátoři českých deníků – MF Dnes, Lidových novin a Hospodářských novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Panika z voleb u „bratrů“ Slováků: Tohle je jen začátek...
Výsledky slovenských parlamentních voleb vyvolaly na sociálních sítích pozdvižení. Hojně je komentována zejména skutečnost, že u našich východních sousedů zabodovala krajně pravicová Lidová strana Naše Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ztroskotanci. Fico za to nemůže, zní o slovenských volbách
Řada politiků se v průběhu dnešního dne vyjadřovala k nečekaným výsledkům včerejších slovenských voleb. Přinášíme přehled těch vyjádření, která se objevila na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Držet hubu a krok, to se po nás chce. Zdeněk Zbořil o vzpouře Slováků, Babišovi i o tom, co bude dál
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za překvapení nepovažuje politolog Zdeněk Zbořil to, že sobotní parlamentní volby na Slovensku vyzněly jako hlasování proti Evropské unii, protože rady z Bruselu se mohou líbit jen prezidentu Andreji Kiskovi nebo obdobě pražské kavárny v Bratislavě. Nepředpokládá, že by si slovenskou vzpouru proti establishmentu vzali jako varování v Německu a ve Francii, kde se budou konat parlamentní volby v příštím roce, protože tam si takovou možnost vůbec nepřipustí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tomu byste před rokem neuvěřili. Tsipras s Merkelovou si prý padli do náručí
Ještě před pár měsíci by málokdo předpokládal, že by mohly Berlín a Atény společně stát na jedné strany barikády. Migrační krize však podle zpravodajské agentury Bloomberg učinila z obou znesvářených zemí nejbližší spojence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bílek (KONS): Zachraňte Naďu Savčenko!
V pátek 4. března 2016 odeslal předseda Konzervativní strany Josef Bílek premiérovi vlády České republiky Bohuslavu Sobotkovi a ministru zahraničních věcí České republiky Lubomíru Zaorálkovi dopis následujícího znění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jednání EU s Tureckem se chýlí ke konci. Zaplatíme prý tři miliardy euro
S různými očekáváními začal dnes v Bruselu mimořádný summit Evropské unie a Turecka k uprchlické krizi. Zatímco Unie chce od Ankary především závazek, že to bude hlavně ona, kdo zastaví další příliv uprchlíků na evropský kontinent, Turecko přišlo podle všeho s požadavkem na další tři miliardy eur pomoci od Unie a zrychlené uvolnění vízového režimu pro turecké občany cestující do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti vyzvali ministryni školství: Zveřejněte data k výsledkům z maturitních testů
Zastupitelé hl. m. Prahy za Piráty Adam Zábranský a Ondřej Profant v otevřeném dopise vyzvali ministryni školství Kateřinu Valachovou, ať se zasadí o rozsáhlejší zveřejňování dat ze státních maturit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Papaláši, takhle skončíte. I kdyby všechno hořelo. Martin Konvička dští nechuť a dodává: Rusko není žádná spása
CIVILIZACE A MY Bláznivý projekt evropských papalášů. Eurohujeři to prostě zvorali. Šéf BPI Martin Konvička opět nešetřil ostrými slovy: „I kdyby Evropa hořela, hospodářství zkolabovalo, v okrajových čtvrtích Bruselu kamenovali nezahalené ženy a obyvatelstvo Británie zmíralo hlady, bude se Evropská komise zabývat zákazem kouření nebo kvótami na počty žen.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také doporučuje: „Je důležité, abychom se politicky přiklonili k ostatním zemím rozšířené V4, a nikoli k západoevropským etnomasochistům.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
O víkendu mají v Německu důležité volby. Nad posledním průzkumem zamrzl fandům imigrace úsměv
V Německu je týden před klíčovými státními volbami a v Hesensku nyní probíhají volby komunální, které mohou leccos naznačit. Podle jejich předběžných výsledků se totiž na třetí pozici umístila protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) Frauke Petry, která tak předběhla Zelené. Informuje Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Jiří Ovčáček je opět vedle
Nejen v rámci článku o Peroutkovi, ale i ohledně voleb na Slovensku, se mluvčí prezidenta Ovčáček hluboce mýlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice zve na Den ledvin
Klaudiánova nemocnice připravila pro své návštěvníky další z řady pravidelných preventivních akcí. Letošní oslava Dne ledvin ovšem přináší novinku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ze Švédska utíkají Švédové. A český lékař je popotahován za to, že na sále nechtěl muslimku v šátku
Uprchlická krize stále hýbe Evropou. Novinky.cz přinesly dnes další příspěvky, ve kterých informují o životě migrantů i o stanovisku německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Doktor Macek: Máte koule vyšetřovat Sobotku za zločin století?
Někdejší místopředseda ODS Miroslav Macek glosoval na svém webu Viditelný-Macek.cz aktuální politickou situaci. Vyjádřil se například ke slovenským volbám i k osobě Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá dezinformace kolem Technologické agentury ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) důrazně odmítá dezinformace, které se objevují v souvislosti s volbou nového předsedy Technologické agentury ČR (TA ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Západ dělal vojenské intervence v dobré víře. Rusko a Čína jich teď zneužívají ke kořistění. Bruselský expert radí, jak tomu čelit
Podle ředitele Evropské rady pro zahraniční vztahy Marka Leonarda nastala nová doba intervencionismu. Západ již postupně přestává bavit vojensky řešit problémy cizích zemí a na jeho místo nastupuje Rusko, Čína a Blízký východ, kteří se vměšují do záležitostí svých sousedů. A to z dosud nevídaných důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Uprchlík: Špinavé záchody, k jídlu jen máslo a džem. Ponižujete nás
Afghánští uprchlíci si stěžují, že je Evropa ponižuje. Prý mají horší podmínky než Syřané. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Profesor Rajko Doleček: Zločin USA, na který nelze zapomenout
Lékař česko-srbského původu profesor Rajko Doleček se pro server ParlamentníListy.cz vyjádřil ke zločinu, který podle něj nelze promlčet. K agresi NATO proti Srbsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Stát není zlo. Budoucnost není projektem na jedno volební období
Sociální demokraté připravili speciální video ke kampani "Dva roky ve vládě".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Aktivisté v centru Klinika ubytovávají nelegální imigranty. Lidé se tu bojí. A role Babiše… Občan Žižkova a soused Kliniky promluvil
ROZHOVOR Stanislav Jánský bydlí jednu minutu chůze od takzvaného sociálního centra Klinika, které provozují lidé navázaní na autonomistické, anarchistické a squatterské hnutí. Podle něj se v Klinice ubytovávají nelegální imigranti. „Tak si představte, že jste důchodce – a těch tu je na Žižkově mnoho – a u ‚Kliniky‘ bydlíte, parkujete na ulici auto a vystoupíte kriticky proti ‚Klinice‘. Co vás asi čeká? Nejspíš mediální dehonestace jakožto ‚neonacisty‘, možná vyhrožování, možná přepadení, možná zapálení auta. Levicoví extremisté jsou všeho schopní,“ řekl Jánský. Klíč k celé věci má dle něj Andrej Babiš, který nad „Klinikou“ drží ochrannou ruku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): V USA zřejmě nepochopí, že dohody s islamisty platí pouze potud, pokud jsou pro ně výhodné
Nějak se to Američanům vymyká z rukou, jak už ostatně v posledních 60 letech tolikrát. Vyprovokovali a podporují tzv. umírněnou syrskou islámskou opozici, kde mj. bojuje řada cizinců. Stejně jako dříve provokovali a podporovali islamisty v Afghánistánu (Al-Káida), Íránu (napřed Chomejní proti Pahlavímu, pak sunnitské radikály Jondolláh proti islámské republice), Libyi, Egyptě a v Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sex je ta největší bída. Tělo ženě nepatří, promluvil známý intelektuál o sexualitě muslimů. A dostává co proto
Ve světě Alláha je největší bídou bída sexu, napsal alžírský spisovatel Kamel Daoud. Odmítá ale, že by měli být muslimové viděni jako „divoši“. Jsou jenom... „jiní“. Žena je pro ně zakázanou touhou – oproti věčnosti. Kolektiv vědců protestuje... Pro ParlamentníListy.cz zpracoval publicista a překladatel Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kandidátka ODS pro Středočeský kraj: K lídrovi Kupkovi se přidávají Poláková, Skopeček a řada úspěšných starostů
ODS ve Středočeském kraji o víkendu nominovala celou svoji kandidátku do podzimních krajských voleb. Martina Kupku, kterého ODS zvolila jako krajského lídra už na konci minulého roku, nově ve vedení kandidátky doplnila na druhé pozici Jana Poláková, úspěšná starostka Byšic, na třetí pozici krajští delegáti určili Jana Skopečka, ekonomického experta strany, krajského zastupitele a předsedu regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šok. 500 marek za Žida. Svět hledí na povolební Slovensko
Zahraniční média se zevrubně věnují volebním výsledkům na Slovensku. Poukazují na obtížné vyhlídky při sestavování vládní koalice a zaměřují se také na překvapivý úspěch krajně pravicové Ľudové strany Naše Slovensko (ĽSNS), v jejímž čele stojí kontroverzní Marian Kotleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babišova žena přináší drsný text: Lžete, nevážení migranti. Barbarské zrůdy
Poslankyně za Babišovo hnutí ANO Jana Lorencová sdílela v noci na svém facebookovém profilu text Zdeňka Majzlíka. Ten je mimo jiné známým propagátorem legalizace konopí k léčebným účelům. Tentokrát se však na svém blogu na serveru iDNES.cz věnoval muslimským migrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Tripartita bude jednat o platech v kultuře i o čerpání peněz z EU
Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů budou dnes společně jednat o situaci a odměňování v kultuře. Tripartita se zaměří i na plán podpory výzkumu do roku 2020 či na stav příprav novely stavebního zákona. Jako na každém zasedání se bude věnovat také čerpání peněz z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Brady (SZ): Paradoxy 13. zastupitelstva
13. zasedání zastupitelstva v tomto volebním období a první letošního roku bylo plné paradoxů. Následující seznam není vyčerpávající a je subjektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zděšená Helena Langšádlová: Nic dobrého...
ROZHOVOR Výsledky hlasování na Slovensku ovlivnila předvolební hysterie v souvislosti s migrační krizí. I to si myslí místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popsala, jak by měl teď postupovat premiér Robert Fico, proč nelze vyloučit předčasné volby, a vysvětlila i to, čím ji vyděsil kandidát na amerického prezidenta Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Policie bude nacvičovat zavedení kontrol na hranicích
Policie v úterý cvičně zavede kontroly na státních hranicích s Rakouskem. Cvičení se bude týkat hraničních přechodů v Dolním Dvořišti, Mikulově a na části zelené hranice. Jeho tématem bude příchod většího množství uprchlíků na české území. ČTK to dnes sdělil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Úder ministryni Marksové. Kritika, která ji možná zasáhne na citlivém místě
Manželé Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora, oba ekonomové, podle všeho nemohou uvěřit tomu, co vidí. Nemohou uvěřit jednomu z posledních nápadů ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD), která národu v podstatě vzkazuje: Nemějte děti. Ekonomové kontrují radou: Buďte jako Romové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Beznoska (ODS): Sociální bydlení po Česku
Dovolte mi, abych se ohlédl za seminářem, který jsem pořádal spolu s kolegy z Good Government Institutu v prostorách staré konírny v Poslanecké sněmovně. Seminář pod mojí záštitou měl nosné téma - „sociální bydlení“. Sociální bydlení je aktuální téma a bezesporu stojí za pozornost širšího okruhu zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Novinka pro OSVČ z Chomutovska: S daňovým přiznáním mohou odevzdat i Přehled pro správu sociálního zabezpečení
Novinka pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) z Chomutovska: S daňovým přiznáním mohou odevzdat i Přehled OSVČ. Na finančních úřadech v Chomutově a Kadani otevře chomutovská Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) svou podatelnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Moderní společnost nemůže ženu vytlačit jen do úlohy matky a hospodyňky
Sociální demokraté si každoročně připomínajíí Mezinárodní den žen. Například na uherskohradišťsku a uherskobrodsku každoročně navštěvují DPS, penziony a Domovy pro seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Vítám cvičení policie a celníků k ochraně státní hranice a ke zvládání případné migrační vlny
S námětem znovuzavedení hraničních kontrol se v úterý uskuteční v Jihomoravském kraji na hranicích cvičení připravované ministerstvem vnitra a Policií České republiky. Hejtman Jihomoravského kraje obdržel o cvičení informace a jako předseda Bezpečností rady kraje se části cvičení také zúčastní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek přijal běloruskou náměstkyni Alenu Kupchynu
V rámci bilaterálních česko-běloruských konzultací koncem týdne ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek krátce přijal náměstkyni Ministerstva zahraničních věcí Běloruské republiky Alenu Kupchynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ostrá situace v USA. Bílí se prý bojí
Geolog Václav Cílek se na Českém rozhlasu v pořadu Jak to vidí zamyslel nad situací ve Spojených státech. Američané jsou zahnáni do kouta, roste nenávist a strach, tvrdí. A právě proto prý může Donald Trump vyhrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Umělec Jan Kraus seřval národ: Berete korupci jako samozřejmost. Může za to prý i naše školství
Herec a moderátor Jan Kraus se ve své pondělní glose na webu Nadačního fondu proti korupci vyjádřil ke korupci v České republice. Tu totiž mnozí berou jako samozřejmost. A za vším je možná jen naše vlastní fascinace zločinci a zločinem obecně, za který se ve veřejném prostoru netrestá tolik, jak by mělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Špičkový bankéř bude působit ve službách státu
V dozorčích radách Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a České exportní banky (ČEB) zasedne Pavel Kysilka, významný český bankéř, který v devadesátých letech působil na postu viceguvernéra České národní banky a později zastával vysoké manažerské funkce v České spořitelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová zrušila návštěvu Královéhradeckého kraje
Plánovaná pracovní návštěva ministryně školství Kateřiny Valachové v Královéhradeckém kraji je zrušena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Domácí zabíjačka, a ne prasete, uzemnil Zeman fabriku. A rázně řekl: Ten Peroutkův článek se najde. A pak...
REPORTÁŽ „Vy stojíte, já sedím. To je rovnoprávnost. Ale mně bolí nohy a mám hůl. Přeji vám, aby vás nebolely nohy a neměli jste hůl,“ zahájil své setkání se zaměstnanci strojírenské firmy Rotas v Rotavě prezident Miloš Zeman. Setkání se uskutečnilo v rámci prezidentské návštěvy Karlovarského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Odbornou konferenci v Plzni nahradí setkání Energetického regulačního úřadu
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková se dne 9. března 2016 zúčastní diskusního setkání ERÚ, které pro občany úřad pořádá v Plzni od 11:00 do 13:00 hodin v Hotel & Congress centre Primavera (Nepomucká 1058/128; přízemí, salonek B).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Mají v naší republice gauneři náskok před slušnými lidmi? Změním to
Cítíte se v naší republice bezpečně? Bojíte se zlodějů či podvodníků, a proto máte doma bezpečnostní zámek či alarm v autě? Můžou jít bez obav ženy sami o půl noci domů parkem? Bojíte se v pražském metru, aby Vás neokradli kapsáři? Mají v naší republice gauneři náskok před slušnými lidmi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Kohout napsal o Miloši Zemanovi: Hnůj českého rasismu. Stala se z něj karikatura člověka. Uškvařil a oběsil národ
KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout pro ParlamentníListy.cz tentokrát komentuje protiimigrační politiku prezidenta Miloše Zemana. Myslel si prý, že levicový politik Zeman se vždy zastává slabších, teď mu však přijde, že se zastával jen české sobeckosti, ze které se momentálně vyvalují hektolitry hnisu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Islámský imperialismus a násilí. Nechci tu mít arabské Chánovy. Je chybou spoléhat se na USA či Rusko, musíme hájit své zájmy, říká místopředseda Úsvitu Lank
ROZHOVOR Místopředseda Úsvitu s Blokem proti islámu a poslanec Martin Lank odmítá masovou imigraci, která nás může potopit. Ozbrojené složky by podle něj v krajním případě měly použít proti migrantům zbraně. Islám je v současné podobě zločineckou politickou ideologií více než náboženstvím. Neměli bychom spoléhat na USA ani na Rusko, ale hájit české zájmy. Měli bychom bránit své hranice. A pokud EU nebude řešit migraci, tak z ní vystoupit a bránit se společně se státy Visegrádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Středoškolská unie je pro mě relevantním partnerem pro diskuzi o řešení šikany
Reakce ministryně Valachové k práci ombudsmana MŠMT:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
S ČT SPORT NA VRCHOL VI. - Beskydy
Bílá – Beskydy 4. – 6. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí: Vítání občánků by mělo být pro města a obce jednodušší, nejasné je však stále sociální bydlení
Města a obce by měly mít možnost nahlédnout do registru obyvatel, aby se dozvěděly o narození dětí a starostky a starostové mohli vítat občánky. Počítá s tím právní úprava, která je v současné době v Senátu. I to zaznělo na Krajském setkání pro Liberecký kraj, které jako třetí v pořadí v letošním roce uspořádal Svaz měst a obcí ČR. Mluvilo se také o trvalých bydlištích na úřadech, sociálním bydlení či stavebním zákonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
EU potřebuje změnu rozpočtu, aby měla na řešení migrační krize, navrhuje Kalousek
Evropská unie by měla upravit svůj rozpočet, aby měla dostatek peněz na řešení migrační krize. Je o tom přesvědčen šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, který je také pro záložní plán, který počítá s přísnou regulací západobalkánské migrační trasy. Řešením migrace se dnes budou zabývat lídři evropských států na summitu s Tureckem v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: EU by měla kvůli migraci upravit svůj rozpočet
Evropská unie by měla upravit svůj rozpočet, aby měla dostatek peněz na řešení migrační krize. Je o tom přesvědčen šéf TOP 09 Miroslav Kalousek, který je také pro záložní plán, který počítá s přísnou regulací západobalkánské migrační trasy. Řešením migrace se dnes budou zabývat lídři evropských států na summitu s Tureckem v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Vláda superhrubou mzdu nezdědila, ani ji neruší. Vzkřísila ji
Minulý týden Sněmovna projednala vládní návrh zákona o daních z příjmů. Navzdory koaličním slibům novela neobsahovala zrušení superhrubé mzdy a sjednocení základů pro výpočet daně a pojistných odvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Paroubek: Živnostníci mnoho zastání ve vládě nemají
Je pravda, že z někdejších hodnot odvedené živnostenské daně v letech 2005 (vybráno 26,6 miliardy korun) a 2006 (vybráno 17,9 miliardy korun) se za minulý rok na živnostenské dani vybrala pouhopouhá miliarda korun. Za pravicových vlád šly ODS i TOP 09, ve snaze zajistit si živnostníky jako voličský elektorát, cestou bezbřehého daňového populismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Na jednání tripartity se opakovaně vracejí zásadní témata
Dnes se na Úřadu vlády ČR uskuteční další z plenárních schůzí Rady hospodářské a sociální dohody ČR (tripartity). Přes avizovanou neúčast premiéra Bohuslava Sobotky chtějí zástupci zaměstnavatelů v čele se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) se svými sociálními partnery projednat řadu významných a některých často nedořešených otázek významně ovlivňujících fungování tuzemského hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pracovní skupina pro mezinárodní spolupráci romské Rady připravovala mezinárodní setkání
V uplynulém týdnu se uskutečnilo II. zasedání Pracovní skupiny pro zahraniční spolupráci Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Kiska pověří sestavením vlády Roberta Fica
Prezident Andrej Kiska pověří zítra lídra vítězného Směru-SD Roberta Fica sestavením vlády. Uvedl to server HNonline.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na vládu může vtrhnout policie, udeřil Bělobrádek
Předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek poskytl rozhovor časopisu Týden. V něm mimo jiné řekl, že kvůli hnutí ANO Andreje Babiše může na vládu vtrhnout policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje práce na modernizaci dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v sobotu 5. března práce na modernizaci dálnice D1 mezi Hvězdonicemi a Ostředkem. Vzhledem k mírným klimatickým podmínkám se jedná již o druhý úsek dálnice D1, který bude letos modernizován. Modernizace tohoto úseku byla zahájena již v květnu loňského roku. V letošním roce je na programu rekonstrukce pravého i levého jízdního pásu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman zahájí třídenní návštěvu Karlovarského kraje
Prezident Miloš Zeman zahájí dnes třídenní návštěvu Karlovarského kraje. Setká se s představiteli samospráv i s podnikateli z oblasti strojírenství či lázeňství. V neděli naznačil, že do lázní v regionu by mohli investovat Číňané, kteří by vystřídali ruské investory. Jako příklad zmínil Lázně Kyselka. Několikrát se sejde i s občany kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Koubek (TOP 09): Pane ministře Zaorálku, co odpovíte Taiwanu?
Čtvrtek ve Sněmovně se nesl ve znamení interpelací, ve večerních hodinách se dostal k ústní interpelaci i náš předseda a poslanec Jiří Koubek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zapletal (ANO): Zbytečně tristní prezident Zeman
Prezident Miloš Zeman se v nedělní primácké Partii opět velmi zbytečně „hňahňal“ ve svém omylu ohledně meziválečných článků novináře a intelektuála Ferdinanda Peroutky v jeho časopise Přítomnost a v jiných periodikách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kavárna a pravdoláska končí, jásá po slovenských volbách Petr Hampl. No a u nás?
ROZHOVOR „Fico zůstává reálně držitelem moci,“ reaguje na výsledky voleb na Slovensku sociolog Petr Hampl. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz kromě komentáře k rozložení politických sil Slovenska předestřel vizi, podle které dnes končí nejen Evropská unie, ale i liberální řád. „Buď se k moci dostanou jiné skupiny a systém se posune více k nacionalistickým režimům, k přímé demokracii, to je první možnost. Druhá možnost je, že se vše posune k islamizaci,“ předpokládá sociolog. Zmínil, proč čeká Babišovo hnutí rychlý konec, a sečetl průšvihy Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Jsme proti zavádění nových daní
ODS důrazně odmítá návrhy vedení České lékařské komory na zavedení nových daní, a to tzv. zdravotní daně na tabák a alkohol. Již dnes patří český daňový systém mezi nejsložitější na světě a to i kvůli existenci vysokého počtu nejrůznějších daní, kterým náš daňový poplatník čelí. Podle srovnání Světové banky je náš daňový systém 122. nejsložitější ze 189 sledovaných zemí. Jakékoliv zavádění nových typů daní by nás v tomto nelichotivém umístění posunulo ještě níže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Deset procent navíc žádají lidé v kultuře. Ministr Herman vrtí hlavou
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) bude jednat o desetiprocentním navýšení platů státních zaměstnanců v kultuře při skládání rozpočtu na příští rok. Po dnešním jednání vlády se sociálními partnery novinářům řekl, že po zkušenostech s vyjednáváním s ministerstvem financí Andreje Babiše (ANO) nepokládá za nereálné splnění požadavku odborů na desetiprocentní růst. Na potřebě zvýšení odměn v kultuře se dnes shodli všichni členové tripartity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česká kancelář europarlamentu zve na debatu Ženy a migrace
Zveme Vás na debatu Ženy a migrace, kterou pořádáme 11. 3. 2016 od 14:00 v Moravské zemské knihovně v Brně u příležitosti Mezinárodního dne žen. Účast na debatě přislíbila poslankyně Evropského parlamentu, členka Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví Michaela Šojdrová (EPP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ukažte muslimům, jak je křesťanský svět krásný. Toto prý káže Merkelová i někteří duchovní
CIVILIZACE A MY Cristian Popescu je pravoslavným duchovním a zároveň pracuje v organizaci SOZE, která se stará o migranty. Tvrdí, že pokud nevznikne mezi evropskými zeměmi jasná dohoda, jak dál postupovat, krize bude pokračovat. Mělo by se také jednoznačně rozlišovat mezi uprchlíky, kteří utíkají před válkou v ohrožení života, a těmi, co přicházejí vyloženě z ekonomických důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Občané Kamenického Šenova, zeptejte se hejtmana Půty
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta pokračuje ve svých pravidelných setkáních s občany a zastupiteli měst. Tentokrát se v rámci Dne s hejtmanem sejde ve středu 9. března s obyvateli Kamenického Šenova, od 16:00 hodin ve velkém přednáškovém sále nad knihovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Vojta (ANO): Do Břeclavi přijede ministr dopravy, lidé mu mohou předem klást dotazy
V pondělí 14. března 2016 navštíví Břeclav ministr dopravy Dan Ťok (za ANO). Na programu je setkání s vedením města a jednání nad nejpalčivějšími dopravními problémy Břeclavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor slavnostně otevřel novou stanici v Čáslavi
Koncem týdne byla ve Vrchovské ulici v Čáslavi slavnostně otevřena nová stanice profesionálních hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Firmy z Moravskoslezského kraje se učily, jak úspěšně exportovat do Německa
Praktické tipy pro obchodování s Německem, možnosti podpory českých firem při podnikání a aktuální situace na německém trhu byly tématem první ze série exportních konferencí pro malé a střední podniky v regionech, kterou v Ostravě uspořádala agentura CzechTrade, zřízená ministerstvem průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Dostaneme se do permanentního vydírání od Turecka
Dohoda ze summitu EU je nepřijatelná. Je postavená na přerozdělování imigrantů a vydírání Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tři hlouposti, které nám cpou do hlavy ohledně terorismu. Nejhloupější je prý ta, že si za něj můžeme sami
Ekonom a publicista Pavel Kohout shrnul na svém webu Pavel-kohout.cz tři omyly, které kolují ohledně terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Začal Týden otevřeného vzdělávání
Spuštěním on-line vyhledávače obrázků a fotografií a jejich citování se Národní ústav pro vzdělávání (NÚV) zapojuje do Týdne otevřeného vzdělávání. Pedagogové, rodiče a další zájemci se mohou také zúčastnit trojice on-line seminářů, tzv. webinářů, které NÚV tradičně připravuje na Metodickém portále RVP.CZ. Týden otevřeného vzdělávání letos připadá na 7. – 11. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Je to jako útěk z vězení. Barvité argumenty pro opuštění Evropské unie
Velká Británie žije diskusí o své budoucnosti v Evropské unii. Zůstat, či vystoupit? Premiér David Cameron by rád zůstal, proti němu však stojí silný protivník, starosta Londýna Boris Johnson, který se postavil do čela kampaně za vystoupení z EU. Ten brexit popisuje jako útěk z vězení. Informuje The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Kotlíkové dotace vzbudily zájem. Budu jednat s ministrem o urychlení druhého kola
Osmdesát milionů korun, které rozděloval Jihomoravský kraj na tzv. kotlíkové dotace, vyčerpali žadatelé během necelého měsíce. Díky elektronické registraci se netvořily fronty, celkem pracovníci úřadu přijali více než 900 žádostí o dotace od fyzických osob na výměnu stávajících kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nové nízkoemisní zdroje. V papírové podobě, kterou i s příslušnými přílohami museli žadatelé doložit do pěti pracovních dní, přišlo nakonec 791 žádostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka: V4 měla pravdu, už to ví i EU
Evropská unie dala za pravdu státům visegrádské skupiny (V4), když mezi závěry dnešního summitu s Tureckem zahrnula také uzavření balkánské trasy pro nelegální migraci. Řekl to dnes premiér Bohuslav Sobotka. Považuje přitom za podstatné, aby Evropa jasně řekla, že cesta přes balkánské země není volná. V jednání s Tureckem považuje Sobotka za stěžejní, aby Ankara spolupracovala při vracení ekonomických migrantů a s protipašeráckou misí NATO v Egejském moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Někdy je těžké dostat se do tak potřebných budov jako je městský úřad či dům s pečovatelskou službou
Ministryně Karla Šlechtová schválila dotace pro tři projekty, na které přispěje Ministerstvo pro místní rozvoj částkou přesahující 14 milionů korun. Projekty na odstranění bariér umožní lepší přístup handicapovaným lidem. Do konce března 2016 lze podávat opět žádosti v rámci nové výzvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zástupce ombudsmanky informuje o naprostém selhání stavebního úřadu v Novém Městě na Moravě
Zástupce veřejné ochránkyně práv se zastal lidí, kteří už více než deset let bojují se sběrnou odpadů, jejíž vznik umožnil stavební úřad v Novém Městě na Moravě i na pozemcích, které k takovému podnikání nejsou určeny. Úřad navíc svou pětiletou nečinností zmařil možnost donutit vlastníka k odstranění stavby, kterou bez povolení postavil. Na kritiku úřad nereaguje a své chyby odmítá napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policie si posvítila na Radmilu Kleslovou, bývalou starostku Prahy 10
Pražská policie zahájila úkony trestního řízení a prověřuje působení někdejší místopředsedkyně ANO a bývalé starostky Prahy 10 Radmily Kleslové ve státních firmách. Na dotaz ČTK to dnes bez dalších podrobností sdělila šéfka Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 4 Blanka Valsamisová. Policisté tak zareagovali na trestní oznámení, která v souvislosti s angažmá Kleslové obdrželi státní zástupci. Kleslová jakékoliv pochybení opakovaně odmítla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jsme Kašpárkov s Obrkašpárkem v čele. Chybí nám učitelé demokracie, například Američané, zoufá si germanista Šonka
ROZHOVOR V Německu posilují nové strany, které jsou stávajícímu establishmentu poněkud trnem v oku. Kromě Pegidy je na vzestupu především AfD (Alternative für Deutschland). Jak dopadnou zemské volby, které se někde budou konat již v letošním roce, a pak ty „velké“ v roce 2017? Pro ParlamentníListy.cz se k tomu vyjadřuje novinář Jaroslav Šonka, který žil dlouhou dobu v Německu a zná tamní poměry velmi dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tvrdý útok na Zemana z řad ČSSD. Ne, nejde o Dienstbiera
Poté, co se sociálnědemokratický poslanec Ladislav Šincl dozvěděl, kolik stála oslava třetího roku prezidenta Miloše Zemana ve funkci, rozhodl se reagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pracovní skupina pro mezinárodní spolupráci romské Rady se připravovala na další setkání
V uplynulém týdnu se uskutečnilo II. zasedání Pracovní skupiny pro zahraniční spolupráci Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Obce mohly mít z nerostů navíc 120 milionů. Náš pozměňovací návrh k hornímu zákonu to řešil, říká senátor Vystrčil
ROZHOVOR Těžbou nerostů jsou postiženi obyvatelé obcí. O úhrady navíc by se měl stát dělit s obcemi. Podmínky pro podnikání se nemají řešit nařízením vlády. Senátoři vládní koalice se více než dříve ohlížejí na sněmovnu. Hydraulické štěpení hornin je pro Česko nevhodné. Doufám, že nehrozí budoucí nebezpečí ohledně břidlic. To říká senátor Miloš Vystrčil (ODS) k Senátem schválené novele horního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
To se Babišovi líbit nebude: Další akce ČSSD
Zhruba osm měsíců před krajskými a senátními volbami odstartovala ČSSD předvolební kampaň s názvem „Srdce bije vlevo“. „Stát není firma. Je to společenství lidí,“ hlásají slogany, které od minulého týdne můžeme vidět na billboardech v okolí silnic a dálnic. Dnes strana také zveřejnila videoklip, v němž ukazuje, co se jí za dva roky ve vládě povedlo prosadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová navštíví Královéhradecký kraj
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy pokračuje v regionálních návštěvách. Ve středu 9. března zamíří do Královehradeckého kraje, kde se setká například s rektorem Univerzity Hradec Králové, navštíví žáky základní školy, kteří se zapojili do Sportovní ligy ZŠ o Pohár ministryně a bude také diskutovat se studenty a řediteli škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Převratná zpráva: Babiš navštíví Zemana. Řeč může být i o předčasných volbách
VÍME PRVNÍ Vicepremiér Andrej Babiš se chystá na Hrad. Příští středu ho přijme prezident Miloš Zeman. ParlamentnímListům.cz to potvrdil mluvčí prezidenta Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecká Krajská zdravotní podpoří Den zdraví s VZP
Všeobecná zdravotní pojišťovna ve spolupráci s Krajskou zdravotní pořádá „Den zdraví s VZP“, který proběhne v Atriu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Stav nula není vakuum, ale počátek všeho. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti
Projev vicepremiéra Bělobrádka na konferenci Synergies between European Structural and Investment Funds & Research and Innovation Funding:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří, pravda je jinde. Dienstbier se projevil... A ozval se nesouhlas
Poté, co byly zveřejněny výsledky voleb na Slovensku, došlo k názorovému střetnutí mezi stranickými kolegy Jiřím Dienstbierem a Jaroslavem Foldynou (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR získaly od ÚZSVM pozemky ve Slavonicích dříve zapsané na neznámého vlastníka
Jindřichohradecké pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezúplatně převedlo státnímu podniku Lesy České republiky celkem deset lesních pozemků v katastrálním území Slavonice. Pozemky o celkové výměře 8 613 m2 byly původně vedeny na neznámého vlastníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman vážně chce být prezidentem ještě jednou, píší LN. A tvrdí, že mají důkaz
Miloš Zeman chce na Hradě zůstat až do roku 2023. Píší to dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ne, Andreji, na to kašleme. Politická dohra nového nápadu ministra financí
Přesunout volby do Poslanecké sněmovny o pár měsíců dříve, na květen či červen 2017. S tímto návrhem přišel v minulých dnech ministr financí Andrej Babiš (ANO). I když to zdůvodňuje mimo jiné tím, že si nový kabinet bude moci připravit svůj rozpočet, podporu nezískal. Souhlasí s ním jen komunisté. Píše to dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Na brožury peníze jsou na pomoc obyvatelům při naplňování zákona nikoliv
Z rozpočtu kraje se ročně uvolňují milióny korun za účelem zvýšení bezpečnosti obyvatel Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Střet zájmů opět na pořadu dne
V poslední době se často objevuje téma zákona o střetu zájmů. Samozřejmě jedná se o zákon, který je nezbytně potřeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Slovo k „tiché vzpomínce“
Prezident Zeman si připomene okupaci Československa 1968 čímsi jako tichou vzpomínkou. Podobně jako předtím 17. listopad. Mnozí namítají: od hlavy státu bychom snad mohli očekávat víc.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Filipe sedmilháři, přestaň s hulením
Vojtěch Filip je český politik, současný předseda Komunistické strany Čech a Moravy, v letech 2002–2010 a znovu od roku 2013 místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, od roku 1996 člen Poslanecké sněmovny. 
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 20:40, zobrazit podobné
Miroslav Žák: Úspěšný rozklad českého zdravotnictví pokračuje
Dalo by se též zvolat: „Volte Andreje Babiše! Jen on je schopen spolehlivě rozložit české zdravotnictví.“ Především současný premiér jako velice bohatý člověk není odkázán na veřejné zdravotnictví a je tedy zcela oddělen od problémů, s kterými se musejí potýkat běžní občané, kteří přijdou do kontaktu s lékaři a zdravotními sestrami. Nemůže tedy vůbec chápat jejich problémy a potřeby. Problémy lidí, kteří jsou ošetřováni v nemocnicích, ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
Radim Bureš: Brání korupce v podnikání?
Korupci jako překážku v podnikání považuje podle průzkumu Eurobarometru z loňského roku 37 % dotazovaných firem působících v EU. Není to číslo zanedbatelné, ale v evropském průměru stojí korupce poměrně daleko za jinými závažnějšími překážkami.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Co přineslo půlstoletí od 21. srpna 1968
Blíží se 50. výročí sovětské okupace Československa, od 12. července 2018 máme vládu trestně stíhaného premiéra podporovanou komunisty, a předseda KSČM tvrdí, že v srpnu 1968 zosnovali invazi hlavně Ukrajinci. Jak to souvisí?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Trump ohrožuje diktaturu správného názoru
Na popud deníku Boston Globe včera otisklo skoro 350 amerických novin komentáře, ve kterých se ohrazují proti Trumpově kritice médii. Ozval se názorový kartel, který je ublížený, protože prezident zpochybňuje jeho monopol na pravdu. Místo Trumpa by si novináři přáli prezidenta tak názorově beztvarého a politicky slabého jako byl Barrack Obama. A proto od Trumpova zvolení prosazují jeden názor: To co dělá on je špatně a to i v tom případě, když právě…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist