Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.351x, což odpovídá cca 227.029-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Fuj, ty prase lokajský, napsal Štěpán Kotrba Janu Čulíkovi. Důvod stojí za to
Český lékař Vladislav Rogozov, pracující v sheffieldské nemocnici, je vyšetřován kvůli svým údajně islamofobním výrokům směřovaným na dresu svých muslimských kolegů. Udal jej šéfredaktor internetového serveru Blisty.cz Jan Čulík. O celém případu informuje britský deník The Star.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kde ctí demokracii, tam by Zemanovo chování nebylo možné. Klidně by ho mohli zažalovat, varuje senátorka Wagnerová
Senátorka Eliška Wagnerová zavítala do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Posteskla si nad tím, že Kancelář prezidenta republiky se příliš neohlíží na respekt k dalším institucím státu. Navíc jasně řekla, že by bylo možné žalovat prezidenta Zemana kvůli výroku o Ferdinandu Peroutkovi, protože na tento případ se jeho imunita, resp. indemnita nevztahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předák společnosti pečující o vzdělávání přirovnal Zemana k praseti
„Zápasit s prasetem nemá smysl: oba budete špinaví, jenže jen praseti se to bude líbit,“ napsal Bohumil Kartous na serveru Britské listy. Muž pracující pro společnost Scio použil tato slova, když chtěl okomentovat stupňující se exhibicionismus prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Pád dolaru a kolaps západních ekonomik. Putin dal Rusům svobodu a prosperitu. Sebevražedná imigrace, chaos a rozklad. Nevěřil jsem na konspirační teorie, ale... Analytik Haas promluvil
ROZHOVOR Exporadce prezidenta Václava Klause, premiérů Topolánka a Fischera Tomáš Haas říká, že Rusové mají dnes více demokracie, svobody a prosperity, než měli kdykoliv ve své historii. Západ je v hluboké krizi a přední ekonomové hovoří o nadcházející ještě hlubší krizi, která může znamenat pád dolaru a kolaps západních ekonomik. Je tragické, že Západ bojuje proti Asadovu režimu po boku tyranské Saúdské Arábie. EU je před kolapsem. Haas stále více věří, že migrační krize je někým vyvolaná a někým řízená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Podpořte ukrajinskou pilotku v ruském vězení, žádal poslance Kalousek. Poté přišel k pultíku komunista a...
Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek dnes ve sněmovně navrhl, aby poslanci svým usnesením podpořili otevřený dopis polských a ukrajinských intelektuálů evropským lídrům – „Free Savchenko“. „Nevidím vhodnou chvíli na to, abychom tuto věc mohli zařadit,“ reagoval ale na to předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik a jménem skupiny komunistických poslanců, jejichž jména přečetl, návrh Kalouska vetoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Doležal (TOP 09): Potěmkinova Lítačka
Dne 26. 1. 2016 prezentovala paní Krnáčová a Operátor ICT (Správce chytré karty Pražana a.s. - dále jen OICT), že spustí kartu „Lítačka“, která nahradí dosavadní Opencard. Nový systém měl vyvinout právě OICT. Realita však je, že žádná taková karta neexistuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jsou to úplní pitomci. České dozvuky slovenských voleb
Šéfredaktor Babišova deníku MF Dnes Jaroslav Plesl osobitým způsobem okomentoval víkendové volby na Slovensku. Vzpomněl si na pána, který navrhoval uniformy Hitlerovým SS. Prý by teď na Slovensku našel zase zakázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Radek John si dělá ošklivou legraci ze Zemana
Nikdo z nás nemládne. Dobré by bylo vysvětlit stárnoucímu muži, že realita není sen. Nicméně Zeman se nám vrací do dětství, to už tak v tomto věku bývá. „A já to četl a četl a četl! Dup, dup, dup! Vlevo dole! Dup!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr jásá po vyhraném sporu s Andrejem Babišem. Ukázal mu prý, kde jsou hranice
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vyplatit odškodné 50 000 korun šéfredaktorovi serveru Svobodné fórum Pavlu Šafrovi za zásah do jeho osobnostních práv. Dnes o tom nepravomocně rozhodl Okresní soud Praha-západ. Šafr k tomu poznamenává, že chtěl ukázat Babišovi, kam už nesmí zajít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MPO nikdy netvrdilo, že kvízomaty nepodléhají loterijnímu zákonu
„Problematika tzv. kvízomatů se Ministerstva průmyslu a obchodu dotýká pouze velmi okrajově a jejich řešení je v plné kompetenci Ministerstva financí,“ ohradil se ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek proti tvrzení svého koaličního kolegy ministra financí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Sobotka: Jsme připraveni přijmout migranty z Turecka a Sýrie
Česká republika je podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) připravena přijmout syrské uprchlíky přímo z Turecka. Mohla by tak naplnit část stávajících kvót určených pro přesun uprchlíků v rámci Evropské unie. Jejich navýšení Česko nadále odmítá. Sobotka, který očekává, že přesuny Syřanů z Turecka budou jen dočasné, to dnes řekl novinářům. Turecko navrhuje, aby země EU převzaly jednoho Syřana za každého občana této země postižené občanskou válkou, který se nelegálně dostane do Řecka a to ho pošle zpět na turecké území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pane premiére, toto nebylo informování Poslanecké sněmovny
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Z "čínské" Slavie uvidí vlajku Tibetu. Vyvěsí ji i Praha 10
Většina pražských městských částí vyvěsí na svých radnicích tibetské vlajky. Magistrát se už dva roky po sobě k této symbolické akci nepřipojí, stejně jako Praha 1 či Praha 14, zjistila ČTK z ankety mezi jednotlivými radnicemi. Úřady, školy a instituce vlajku Tibetu vyvěšují 10. března jako symbolické připomenutí protičínského povstání v roce 1959, při kterém zahynulo nejméně 80.000 Tibeťanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Summit EU s Tureckem nás přiblížil k řešení migrační krize
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v pondělí 7. března 2016 na mimořádném summitu v Bruselu s lídry EU a tureckým premiérem o vývoji migrační krize a zastavení nelegální migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Masakr, dostali na zadek. Může za to Angela Merkelová. Profesor Krejčí o volbách na Slovensku a o tom, co čeká nás
ROZHOVOR „Masakr. Každý, kdo v politice na Slovensku něco znamenal, dostal na zadek.“ Takto vyhodnotil výsledky slovenských voleb profesor Oskar Krejčí. Z toho, že se dostalo do parlamentu i krajně pravicové uskupení Mariana Kotleby neviní premiéra Roberta Fica: „Je to chyba německé kancléřky. Ona vytáhla tyhle lidi ze stínu,“ vysvětluje politolog Krejčí v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Předkládá také názor, proč by Ficovi chvíli slušelo být v opozici: „Do dvou let by měly být předčasné volby a pak Robert Fico ukáže, že je fénix slovenské politiky.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Kliniku nelegálně obývají squatteři. Zastupitelstvo Prahy 3 o ní dnes bude jednat
Zastupitelstvo Prahy 3 bude jednat o Autonomním sociálním centru Klinika. Jednání svolala opozice, která podporuje setrvání aktivistů na Žižkově. Minulý týden jim ale skončila roční výpůjčka budovy od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Squatteři tak stejně jako v době boje za získání budovy v prosinci 2014 budovu v současné době obývají nelegálně. V centru pořádají přednášky, filmové projekce nebo jazykové kurzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ožíračka, sahání pod sukně. I tak se dnes připomínalo MDŽ. Jestli na mě zkusíte soudružský karafiát, přetáhnu vás pánví, hrozila všem dáma
Mezinárodní den žen je svátkem uznávaným Organizací spojených národů. Připomíná protesty žen z roku 1908 v New Yorku. Po první světové válce se jeho oslava ustálila na 8. březnu. Od roku 1975 je chápán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj. Zatímco premiér Bohuslav Sobotka vyjádřil ženám úctu a respekt, ekonomku Markétu Šichtařovou prý gratulanti rozpalují hněvem na nejvyšší míru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Radim Jančura: Vážím si Sobotky za postoj k imigraci. Hašek je zlý člověk, Zeman dělá ostudu. Jsme na kraji Evropy jako náckové a rasisti
CIVILIZACE A MY Setkání s nacionalismem na Slovensku, kde podniká, není pro Radima Jančuru a jeho firmu žádnou novinkou, nepovažuje ale takové projevy ze příliš nebezpečné. Za největší problém Evropské unie Jančura pokládá nefunkčnost Evropské komise. Obavy z rozpadu EU ale nemá a věří, že Evropa ustojí i migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš musí zaplatit novináři Šafrovi odškodné 50 tisíc, rozhodl soud
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš má vyplatit odškodné 50 tisíc korun šéfredaktorovi serveru Svobodné fórum Pavlu Šafrovi za zásah do jeho osobnostních práv. V úterý o tom nepravomocně rozhodl Okresní soud Praha-západ. Informaci potvrdil Šafrův právní zástupce, advokát Aleš Rozehnal. Babiš sdělil, že bude reagovat až na pravomocný rozsudek. Novinář Šafr podal na ministra Babiše žalobu na ochranu osobnosti loni v květnu. Podle serveru v ní poukázal na to, že politik jej opakovaně veřejně označil za "psychopata" a "parchanta", mimo jiné v pořadu Interview ČT24. U soudu se domáhal omluvy a 100 tisíc korun. Ve sporu tedy uspěl jen částečně a není vyloučené, že se odvolá.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Německo, Švédsko, všude hrůza. Nechali nás hladovět a mrzli jsme. Imigranti se balí a míří zpět
Migrační krize přivedla do Evropy mnoho uprchlíků, kteří vyrazili s vidinou míru, klidu a prosperity. Stále více z nich však dospívá k tomu, že život v evropských uprchlických zařízeních a nejistota práce a bydlení není nic pro ně a tak se vrací zpět do vlasti. Informuje Fox News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Umírněný islám? To je propaganda jak od Goebbelse, vzkazuje analytik Štefec. A odkrývá, kdo má na této demagogii zájem
Bezpečnostní analytik Jaroslav Štefec se na svém facebookovém profilu zamyslel nad tím, zda naši společnost obohatí „umírněný islám“. Tvrdit o islámu, že je umírněný, je propaganda hodná Josepha Goebbelse, reforma islámu totiž neexistuje. „Věř, nebo zemři,“ je podle něj základní náboženská teze islámu, kterou v Evropě již nedokážeme pochopit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ANO hledá člověka, kterého vyšle jako náměstka k Němečkovi. Ve hře je Štambera i Vojtěch
Josef Vymazal končí ve funkci kvůli zdravotním důvodům k 11. březnu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:36, zobrazit podobné
Martin Koller zuří: To je drzost, co po nás chce Turecko. Mají s námi skrytý záměr. Zapojme se do obrany hranic
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Nové turecké návrhy na řešení migrační krize, vznesené na summitu lídrů EU, považuje vojenský analytik Martin Koller za drzost. Chválí cvičení českých ozbrojených složek na hranicích s Rakouskem a k volbám na Slovensku poznamenává: „Vítězství pana Kotleby a jeho nacionalistů je jen důsledkem hlouposti a neschopnosti politických partají, které se označují za demokratické, a přitom zapomínají, že demokracie znamená vládu lidu, nikoli samozvaných arogantních elit.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Andrej Babiš by si měl zamést před vlastním prahem
Pan ministr Babiš mě v rozhovoru pro sobotní Právo a následně na twitteru napadl, že jsem ho a Agrofert lživě udal Evropské komisi. Rád bych proto alespoň v krátkosti reagoval na nesmysly a lži, které v sobotu byly zveřejněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Dopravní nehody mužů a žen – stejné silnice, dva různé světy
Podíl žen na populaci EU je 51 procent. Na celkovém počtu řidičů motorových vozidel se ženy podílejí ze 45 procent. Přesto však se na celkovém počtu obětí podepisují jen z 24 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Stranické primárky jsou v plném proudu
Sociálně demokratické primárky, ve kterých členové schvalují kandidátní listiny pro podzimní krajské a senátní volby, jsou v plném proudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rekordní dva měsíce v historii ÚZSVM
Příjmy Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za leden a únor 2016 dosáhly částky 447 milionu korun, tedy o 65 procent více než ve stejném období předchozího roku. Jedná se o rekordní příjmy za první dva měsíce minimálně od roku 2008, kam sahá elektronický archiv ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Luboš Palata v ČT haněl Fica. Pak si vzal slovo známý novinář a pohovořil trochu jinak
Ke slovenským volbám se ve včerejším vysílání pořadu Události, komentáře České televize vyjádřili komentátor MF Dnes Luboš Palata a slovenský novinář Tom Nicholson.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Duchková (BPP): Praha 2? Navoněná děvka ve špinavých spoďárech
Praha 2 je krásná, o tom nepochybujte! Vinohrady, Nové Město, mýtický Vyšehrad, Podskalí… krásné secesní domy, obchůdky, dobře oblečení lidé, nákladně udržovaná zeleň, prostě luxus … ovšem při bližším pohledu… navoněná bída.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Alexandr Vondra: Žádný Putin. Nejvíc nás ohrožuje přílišná ochrana menšin
Ani útoky na USA z 11. září 2001, ani ekonomická krize z roku 2008, ale současná migrační krize je největší zlomový bod poslední doby. Uvedl to bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v debatě o migrační krizi a mezinárodní politice, kterou vedl s šéfem ODS Petrem Fialou v Tugendhatově vile v Brně. Informoval o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ale ale. Když měl Robert Fico odsoudit Mariana Kotlebu, vyjádřil se takto
Slovenský premiér a současný vítěz parlamentních voleb Robert Fico vidí prostor pro sestavení smysluplné vlády. Uvedl to v rozhovoru pro zástupce tří slovenských médií, mezi něž patří i Hospodárske noviny. Rozhovor přinesla MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
FOTO Utahaná Merkelová, Erdogan natahuje ruku. Ještě ke schůzi EU, která prý nic nevyřešila
Summit EU – Turecko trval dlouho do pondělní noci a přinesl spíše sporné výsledky. Evropané to již během úterý dali svým politikům pocítit. Lidová tvořivost komentovala průběh bruselského dlouhého jednání nejčastěji prostřednictvím obrázků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ta je úplně mimo realitu. Šabatová vyrazila do vyloučené lokality na Mostecku a lidé nevěřili svým uším
Stát by měl změnit vyplácení příspěvků na bydlení, aby se dostávaly přímo na účty společenství vlastníků, a nikoli majitelům bytů, kteří si je často nechávají. V Obrnicích na Mostecku to dnes řekla ombudsmanka Anna Šabatová. Ukázalo se však, že řadu lidí veřejná ochránkyně práv nepotěšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
A novinářští šmokové umlkli... Miloš Zeman se v lázních rozpovídal i o svém sexuálním životě
REPORTÁŽ Na besedě ve Františkových Lázních Miloš Zeman v úvodu řekl, že si je vědom, že lázeňství je páteří Karlovarského kraje a jako takové potřebuje podmínky, „aby tato páteř nebolela a fungovala“. Den pak zakončil s občany Františkových Lázní, kterým vyprávěl, jak vzal na milost výrobky místní Becherovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek rozdával květiny seniorkám
O ekonomice se dá diskutovat leckde. Na besedu o tom, jaká je situace v českém hospodářství a jakým problémům musí současná Evropa čelit, zavítal mezi klienty domova pro seniory G-centrum Tábor ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. A senioři, kterých se v hale centra sešlo na sedm desítek, se ptali. Na stav našeho průmyslu, ale třeba i na odpovědnost politiků...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Berdychová (ANO): Firmy v kraji se rozvíjejí, ale nemá v nich kdo pracovat
Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ve spolupráci s poslankyní PČR Martinou Berdychovou uspořádala kulatý stůl k tématu Zaměstnávání pracovníků ze zemí mimo EU a získávání pracovních povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Politolog Lebeda varuje Zemana: Hraje si s něčím, co se může dostat úplně mimo jeho kontrolu. Podívejte se, co se stalo Ficovi
ROZHOVOR Podle politologa Tomáše Lebedy se s blížícími se prezidentskými volbami začne společnost ještě více rozdělovat, zatím mají ale strany a jejich lídři spíše důvod s Milošem Zemanem kooperovat. Prezident nyní stojí o to, aby se těžiště moci přesouvalo ze Strakovy akademie směrem k Hradu, zatím se to ale reálně příliš nedaří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová rozebírá novinky ohledně Sýrie. Plán USA je prý spíše přáním
S podrobnou analýzou posledního vývoje situace v Sýrii a okolí přichází na serveru Literarky.cz analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Tohle je průšvih, který v historii ČR ještě nebyl
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Na hraničním přechodu v Mikulově začalo cvičení ke zvládání případné migrační vlny
Dvacítka běženců zadržená na hranici mezi Rakouskem a Českou republikou – to byl námět cvičení Vlna, které začalo v úterý 8. března 2016 na hraničním přechodu v Mikulově. Cvičení má za úkol prověřit situaci, kdy by opět došlo k zavedení kontrol na státní hranici a kdy by větší množství migrantů přešlo z území Rakouska do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš: EU potřebuje plán B
Výsledkem nové dohody s Tureckem by měl být především jasný plán na to, jak vracet uprchlíky, komentoval pondělní summit EU za účasti Turecka vicepremiér Andrej Babiš (ANO). EU podle něj chybuje, když spoléhá jen na Turecko a chybí jí alternativní plán. Závislost na jednom partnerovi podle něj vždy může přinést vydírání. Právě za vydírání považuje požadavky Ankary představené na summitu předseda KSČM Vojtěch Filip. V podobném duchu se vyjádřila i místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zelení mi sežrali dort. Zeman zesměšnil čerstvou akci proti sobě, udělal si legraci z minulé aféry a opět udeřil na Slovensko. Lidé se smáli
REPORTÁŽ Debata se studenty ekonomie v Chebu byla dalším bodem úterního programu prezidenta Miloše Zemana v rámci návštěvy Karlovarska, nejmenšího kraje v Česku. Zeman zavzpomínal na svá studentská léta na pražské VŠE a upozornil studenty, že nebude odpovídat na otázky předepsané na papírku. Od vedení fakulty obdržel prezident kapesní nůž s vývrtkou a sadu nožů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Sedmnáct let nepracoval, čili šest tisíc dní. Teď si jeho a jemu podobné pozval úřad
I dlouhodobě nezaměstnaným lidem se rozhodli dát v Přerově na přechodnou dobu práci. A to i těm, kteří žili na sociálních dávkách více než 16 let. Někteří ale práci, za kterou by dostali devět až deset tisíc hrubého, odmítali. Přiznali, že za práci načerno by si vydělali víc. Informovala o tom olomoucká mutace serveru iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj zajistil lepší komunikaci mezi dobrovolnými a profesionálními hasiči
Lépe komunikovat se svými profesionálními kolegy a rychleji dorazit na místo zásahu mohou jihočeští dobrovolní hasiči. Pomůže jim k tomu technika, na jejíž zakoupení jim přispěl částkou 4,5 milionu korun kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Zločinci, teroristé, blázni... Milan Chovanec mezi lidmi bez okolků o imigrantech. Naštvaní občané se možná divili
REPORTÁŽ Desítky většinou starších lidí se v Berouně zúčastnily besedy o migraci, na kterou dorazil ministr vnitra Milan Chovanec a poslanec za ČSSD a místopředseda bezpečnostního výboru Sněmovny Richard Dolejš. Padala nesmlouvavá, tvrdá čísla a informace, které nebyly vůbec optimistické. „Snažit se řídit ministerstvo pouze z budovy ministerstva bez zpětné vazby od lidí je cesta do pekel. Je potřeba slyšet názory lidí. Debata s lidmi je osvěžující, daleko příjemnější než debata v Poslanecké sněmovně,“ uvedl na samý začátek Chovanec a pak už se plně věnoval migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Už jsou zase tady. Ale policie je v noci chytila
Policisté v noci na dnešek odhalili v Břeclavi ve vlaku jedoucím z Rakouska dva migranty. Muži byli z Pákistánu, řekl dnes ČTK vedoucí odboru cizinecké policie Miroslav Tóth. Podle něj policisté zajistili od začátku roku několik desítek uprchlíků na území České republiky, koncem února také jednoho převaděče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Do cvičení na hranicích s Rakouskem se zapojí 200 policistů a 20 celníků
Do dnešního cvičení na hranicích s Rakouskem se zapojí 200 policistů. Policie bude v Dolním Dvořišti, Mikulově a na zelené hranici simulovat situaci příchodu většího množství uprchlíků. Zaměří se na kontroly běženců a fungování registračních míst, které jsou nyní známy třeba z Makedonie či Maďarska. Novinářům to dnes řekl policejní prezident Tomáš Tuhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vitásková: Šikanují mě. Moji zaměstnanci strachy z policie nespí a jsou vyřízení
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková uvedla pro Lidové noviny, že její úřad šikanuje policie. A přinesla neotřelé řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Turecko by mohlo diktovat Evropě, a nejde o uprchlíky. Znalec rozkrývá hru kolem Sýrie a Islámského státu
ROZHOVOR Civilizovaný svět toleroval vznik radikální ideologie Islámského státu, kterou celou dobu podporují jeho spojenci, jako je Turecko či Saúdská Arábie. A to světu brání nás podorovat? Vždyť už druhým rokem téměř holýma rukama bojujeme proti lslámskému státu a velmi úspěšně. Kurdský lékař a aktivista žijící v Česku Yekta Uzunoglu hovoří pro Parlamentní listy o Středním východě, koupi sanitky, šikaně ze strany policie a právu na sebeurčení pro Kurdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Polanecký (Svobodní): Richard Sulík je borec
Richard Sulík dokázal, že pravicové liberální myšlenky se mohou prosadit i dnes, kdy stát a jeho všeobjímající dirigismus už prostoupil až do morku kosti většiny občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO za Karlovarský kraj do krajských voleb povede Jana Vildumetzová
Lídrem karlovarské kandidátky hnutí ANO byla na Krajském sněmu v Sokolově zvolena Jana Vildumetzové. Důvěru jí vyslovili všichni delegáti, a dali ji tak velice silný mandát pro vedení volební kandidátky v Karlovarském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ODS: Ombudsman nesmí popotahovat slušné lidi po soudech
Občanští demokraté kritizují návrh z dílny ministra Jiřího Dienstbiera, který dává veřejnému ochránci lidských práv nové pravomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Laterna magika připravuje Malého prince
na nové scéně národního divadla vrcholí přípravy nové inscenace Laterny magiky, která je inspirovaná jednou z nejslavnějších knih světové literatury – Malým princem antoina de saint-exupéryho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Shánět kandidáta proti Zemanovi nemá smysl
Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Archiv bezpečnostních složek umožní internetový přístup do vybraných archiválií
Zájemci, kteří se zaregistrují v Archivu bezpečnostních složek, budou moci už v březnu listovat archiváliemi i na svém domácím počítači.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Zkáza Evropy. Turecko ovládlo EU
Nejčernější obavy se potvrdily, Turecko postupuje kupředu ve svém vítězném tažení Evropou. Unijní lídři za vydatné asistence A. Merkelové opět ukázali, že kývnou Turkům na všechny jejich požadavky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Kraje mají mít nadále možnost získat třetinovou dotaci od státu na regionální železnice
Vláda zítra rozhodne o dohodnutém kompromisu s kraji ohledně financování regionální železniční dopravy od roku 2020, který předkládá Ministerstvo dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Odborná konference Post Paris – Future of Automotive Fuels
Jaký bude dopad závěrů pařížské klimatické konference na trh s motorovými palivy? Na to odpoví odborná mezinárodní konference pořádaná ve čtvrtek 10.3. v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Zelení: Vitásková si dělá osobní kampaň za veřejné peníze
Zelení vyzývají předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ), aby neplýtvala penězi daňových poplatníků na turné k návrhu nových tarifů za distribuci elektřiny, který byl stažen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Koubek (TOP 09): Protikuřácký zákon je naprosto totálně odtržený od reality
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Summit EU-Turecko? Jen další kvóty
Pondělní summit EU-Turecko podle občanských demokratů přinesl jen další odklad a další kvóty, které jsou navíc v rozporu s dřívějšími dohodami. Nikam se neposunulo ani řešení nelegální migrace na tzv. balkánské trase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Odbornou konferenci v Plzni nahradí setkání ERÚ
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková se dne 9. března 2016 zúčastní diskusního setkání ERÚ, které pro občany úřad pořádá v Plzni od 11:00 do 13:00 hodin v Hotel & Congress centre Primavera (Nepomucká 1058/128; přízemí, salonek B).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nařčení vůči ČT a krátké sukýnky. Další zastávka Miloše Zemana
Prezident Miloš Zeman zavítal dnes v rámci návštěvy Karlovarského kraje i do Kynšperku nad Ohří, kde po setkání s vedením města podiskutoval s občany. Po příjezdu do města dostal prezident dort se třemi svíčkami, a to k dnešnímu výročí jeho inaugurace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Pokud poslanci návrh schválí, zákon o TOPO zcela vyprázdní
Europoslanec Jiří Pospíšil k projednávání návrhu novely zákona o trestní odpovědnosti právnických osob
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zajímavé: Zeman od sebe odehnal voliče TOP 09, stoupá mu však důvěra mezi voliči Babiše
Nejvyšší důvěru mezi lidmi má prezident republiky. Věří mu více než 60 procent občanů. Ukazuje to nejnovější průzkum agentury STEM, která porovnávala důvěru v jednotlivé politické instituce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Haas (ODS): Jsme proti prodeji areálu Hůrka za stávajících podmínek
Plánovaný prodej části areálu „Hůrka“ společnosti PERNŠTEJN CITY s.r.o. – argumenty pardubické ODS proti prodeji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Marek Wollner: To jsou názory Kremlu, to v ČT neuslyšíte. Já že stojím proti lidu?
Ke každé vládní garnituře přistupujeme stejně, dušoval se v rozhovoru se svou bývalou kolegyní z České televize Danielou Drtinovou šéf pořadu Reportéři ČT Marek Wollner. Rozhovor je ke zhlédnutí na internetové televizi DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
KONS: Navažme plné diplomatické styky s Republikou Čína na Tchajwanu
Konzervativní stana připomíná příslušnou část svého programového textu „Zahraničně-politická orientace, bezpečnostní priority“ přijatého 6. května 2004, ve které se praví:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Agentura CzechTourism získala ocenění na veletrhu Holiday World
25. jubilejní ročník veletrhu Holiday World proběhl ve dnech 18. - 21. 2. na výstavišti Praha – Holešovice. Agentura CzechTourism si z něj odnesla vítězství v kategorii „propagační materiál“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Praha TV: Změna vlastnického podílu
PRAHA TV s.r.o. tímto potvrzuje, že na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání podala žádost o schválení vstupu společnosti OUR MEDIA a.s. do PRAHA TV s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Do pražského infocentra natekly miliony. Nyní skončilo. Důvod neznámý
Oznámení městské části bylo jednoznačné: S ohledem na vysoké provozní náklady byl k 29. únoru 2016 ukončen provoz Informačního centra Prahy 5 na adrese Štefánikova 30. Uvolněné prostory budou nabídnuty zájemcům ve výběrovém řízení. Co ale předcházelo neslavnému konci poměrně důležité součásti života obyvatel na Praze 5? To přitom vzniklo už v roce 2007, tedy za dob starostování proslulého Milana Jančíka. Ptali jsme se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Zdechovský a jeho zlé zjištění z Německa. Musíme si dát pozor
Německé hlavní město Berlín se stává baštou radikálního islamismu, zejména salafismu, píše poslanec Evropského parlamentu za EPP/KDU-ČSL Tomáš Zdechovský na serveru Neviditelný pes. Lidovecký politik to uvádí s odkazem na svého přítele, bývalého berlínského starostu a současného europoslance Joachima Zellera (CDU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Noviny: Hamé dodá 120 tun masových konzerv pro státní rezervy
Společnost Hamé dodá 120 tun masových konzerv za 15 milionů korun pro státní rezervy. Uvedl to dnes deník E15. Stát se podle deníku snažil předtím neúspěšně najít dodavatele konzerv tři roky. Hamé ale pokryje jen dvě třetiny zakázky - dodávku šunky a vepřového masa. Správa státních hmotných rezerv (SSHR) totiž chtěla celkem 180 tun konzerv, o dodávku lančmítu ale žádná firma zájem neprojevila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Už žádná živelná migrace? EU pokročila v dohodě s Tureckem, ale proti jedné věci ostře vystoupil Orbán
Dny nijak neřízené migrace jsou u konce. Byla totiž uzavřena takzvaná balkánská migrační trasa. Novinářům to po pondělním summitu EU s Tureckem řekl předseda Evropské rady Donald Tusk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes budou zavedeny kontroly na hranicích s Rakouskem. Zatím jen cvičně
Policie dnes cvičně zavede kontroly na státních hranicích s Rakouskem kvůli případnému příchodu většího počtu uprchlíků na české území. Cvičení se bude týkat případného příchodu většího počtu uprchlíků a prověření postupů na vzniklých registračních místech. Policisté budou na hraničních přechodech v Dolním Dvořišti a Mikulově, cvičení se zaměří i na část zelené hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se dnes zřejmě opět pohádají o zákazu kouření v restauracích
Poslanci dnes budou pokračovat v projednávání vládní předlohy, která přináší úplný zákaz kouření v restauracích. Do závěrečného schvalování by mohli poslat taky novely o zvýšení příspěvků na péči postiženým lidem a novelu o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a veřejného ochránce práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka požádal předsedu EK o lepší výměnu informací ohledně migrace mezi EU a západobalkánskými zeměmi
Předseda vlády Bohuslav Sobotka oslovil dopisem předsedu Evropské komise Jean-Claude Junckera s výzvou, aby navrhl opatření, která zlepší výměnu informací v oblasti migrace s nečlenskými státy EU na Balkáně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Úsvit a Blok proti islámu: Odmítáme lži, Konvička žádné osobní sankce nemá
Bez pozornosti médii Úsvit s Blokem proti Islámu uzavřel vloni 25.8. smlouvu o spolupráci do krajských i parlamentních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nad krajským úřadem zavlaje tibetská vlajka
I v letošním roce se Pardubický kraj zapojí do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. Kraj tak pokračuje v tradici vyvěšování symbolu Tibetu jako připomínku 57. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci v roce 1959. Pro letošní rok by mělo se do akce zapojit přes 700 obcí, měst a městských částí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šumava „putuje“ k dětem do dětských domovů, škol, ale i do nemocničních knihoven nebo domovů pro seniory
Správa Národního parku Šumava doplňuje knihovny nejrůznějších institucí vybranými tituly, které za celých 25 let vydala. Do dětských domovů, knihoven, vysokých i odborných středních škol tak putuje více než tisícovka kusů knih, brožur, DVD a her s environmentální tématikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Chráníme svobodu
Poslanecká sněmovna dnes ve druhém čtení projednává vládní návrh zákona o ochraně zdraví, jehož součástí jsou i opatření k omezování kouření nebo užívání alkoholu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident má dělat dobré jméno v zahraničí. Ale Zeman to schválně sabotuje. Jiřína Šiklová hovořila z rádia
Prezident Miloš Zeman příliš upozorňuje na sebe sama a zapomíná, co by jako vrcholný politik tohoto státu měl dělat. On na to navíc jen nezapomíná, ale opomíjí to schválně. Myslí si to alespoň socioložka Jiřina Šiklová. V centru pozornosti této dámy však nebyl jen prezident Zeman, ale také dnes slavený Mezinárodní den žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČZU uspěla v žebříčku GreenMetric Ranking
Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU) se umístila celosvětově na 18. příčce v hodnocení univerzit ve vztahu k udržitelnému přístupu a péči o životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Slibuji, že panu senátoru Kuberovi zakoupím karton luxusních cigaret
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Vodáci mohou zůstat klidní, povolení ke splouvání jezů potřeba nebude
Ministerstvo dopravy připravuje novelizaci vyhlášky, týkající se splouvání jezů. Z vyhlášky bude vyjmuta povinnost, která po vodácích požadovala mít ke splutí jezu povolení správce. Úprava bude provedena ještě před začátkem letošní vodácké sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Všichni zaměstnanci mají právo dýchat v práci čistý vzduch
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kde ctí demokracii, tam by Zemanovo chování nebylo možné. Klidně by h mohli zažalovat, varuje senátorka Wagnerová
Senátorka Eliška Wagnerová zavítala do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Posteskla si nad tím, že Kancelář prezidenta republiky se příliš neohlíží na respekt k dalším institucím státu. Navíc jasně řekla, že by bylo možné žalovat prezidenta Zemana kvůli výroku o Ferdinandu Peroutkovi, protože na tento případ se jeho imunita, resp. indemnita nevztahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Takové hraní s kašpárkem je úplně jasně dětská záležitost? Nemusí být, přátelé
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Nechcete odpovídat sněmovně a nechcete se zpovídat občanům
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
HK ČR: Ministerstvo dopravy se vyhýbá zavedení povinných nabídkových řízení v železniční dopravě
Vláda má zítra projednat zásadní materiál Způsob řešení organizace a financování regionální železniční dopravy po roce 2019, který má vytvořit koncepční rámec regionální železniční dopravy až do roku 2034.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
NPÚ: Konference projektu LoCloud představila výsledky několikaleté mezinárodní spolupráce
Projekt LoCloud, podporovaný Evropskou komisí, dospěl do svého závěru. V únoru se v nizozemském Amersfooortu konala závěrečná konference komunitárního projektu sdružujícího zástupce 26 evropských zemí (včetně Turecka) s cílem začlenění dalších digitálních dat z informačních systémů paměťových institucí do celoevropského informačního systému Europeana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman bude znovu kandidovat, tak nemá smysl, aby kandidoval někdo proti němu, tvrdí Václav Klaus
Prezident Miloš Zeman bude podle názoru jeho předchůdce Václava Klause znovu kandidovat na prezidenta. Považuje proto za bezpředmětné, aby se o funkci ucházel někdo jiný. Klaus to dnes řekl v rozhovoru ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Čapí hnízdo a předčasné úsudky
Zahájení šetření OLAF projektu Čapího hnízda z impéria ministra Babiše zapůsobilo jako rozbuška. „Problematické“ užití evropských peněz se ještě automaticky nerovná „podvodné“. Ovšem kdo už dnes prohrává, je česká žurnalistika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Předsedkyně TA ČR na mezinárodní konferenci Digitální Česko
Institut pro politiku a společnost pořádal poslední únorový den mezinárodní konferenci Digitální Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda: Putinova pozice je neotřesitelná, s tím musíme všichni počítat
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY Máme se po slovenských volbách, které vynesly do parlamentu dle mnohých fašistickou stranu, obávat o osud naší demokracie a EU jako celku? Nejen na tuto otázku reaguje v pilotním díle nového seriálu rozhovorů ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda. Zaměřuje se také na dohodu EU s Tureckem a návštěvu čínského prezidenta v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Víc peněz umělcům, vybojovali odboráři. A vysvětlili, proč je to dobře
Zpráva o tom, že Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) bude žádat růst platů zaměstnanců v kultuře minimálně o deset procent rozproudila zajímavou diskusi na facebookovém profilu ČMKOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit: Odmítáme volný vstup Turků do EU a půl miliardy co Sobotka do Istanbulu slíbil
Poslanecký klub Úsvitu dnes zmocnil předsedu klubu navrhnout na zítřejší Sněmovnu projednání bodu informace vlády k imigrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Takový jiný dobrovolník: Jezdí po hranici a chytá imigranty. A není na ně hodný
Jmenuje se Dinko Valev a na své facebookové stránce se pochlubil, že o jeho bedlivou stráž se roztříštily plány nejméně 25 uprchlíků, které Bulhar vlastnoručně dopadl a zabránil jim v další cestě do nitra Evropské unie. Fyzickou silou přitom nešetřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda bude opět projednávat mýtné. Ťok chce zakázku udat bez výběrového řízení
Vláda ve středu projedná návrh ministerstva dopravy na prodloužení smlouvy na provoz mýtného systému se společností Kapsch. Zadání zakázky současnému provozovateli systému bez výběrového řízení považuje ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) za krizovou a v současné situaci jedinou možnou variantu. Tento návrh se stal předmětem jednoho z koaličních sporů, kritizují ho jak sociální demokraté, tak i lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek chce psát dopis Putinovi. Chce vyjádřit solidaritu Savčenkové
Předseda vládní KDU-ČSL Pavel Bělobrádek napíše dopis ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi kvůli ukrajinské letkyni Nadiji Savčenkové, která je v Rusku vězněna. Chce jej zaslat prostřednictvím velvyslanectví a vymezit se v něm proti porušování lidských práv a mezinárodního práva v její kauze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
SP ČR: Tripartita řešila digitalizaci, financování VŠ i stavební zákon
Na jednání plenární schůze Rady hospodářské a sociální dohody ČR (RHSD) přicházejí obvykle zástupci zaměstnavatelů s tématy, jež významně ovlivňují chod tuzemského hospodářství a v jejichž řešení by dle jejich názoru měla vláda výrazněji pokročit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Hanebné, sekl komisař OSN proti návrhům Turecka na zastavení uprchlíků. Jan Zahradil je však pro
Dohodu EU s Tureckem vnímá mimořádný zástupce OSN pro mezinárodní migraci Peter Sutherland jako poněkud hanebnou. Uvedl to v televizní debatě v britské televizi. Informoval o tom server Britské listy, který přinesl také názor europoslance Guye Verhofstadta. K dohodě se na sociální síti vyjádřil také český europoslanec Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Centrum Klinika: Už je to tady. Padlo slovo „spacáky“
I přesto, že mělo Autonomní sociální centrum Klinika v Praze 3 vyklidit prostory, je tam stále plno. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových tak chystá další kroky k jeho vyklizení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
MŠMT: Náměstek Štech na mezinárodní konferenci k učitelské profesi
Náměstek ministryně školství Stanislav Štech se zúčastnil na 6. Mezinárodní konference k učitelské profesi v Berlíně. Náměstek Štech seznámil účastníky se situací v České republice, zejména s navrhovaným kariérním systémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČT: Biatlon je letos ještě sledovanější než v předešlých letech
Čtvrteční, sobotní a nedělní závody biatlonistů na mistrovství světa v norském Oslo si pustilo 2,27 milionu diváků. Nejsledovanějším přenosem byl sobotní sprint žen na 7,5 km, který zhlédlo 778 tisíc lidí, tedy každý třetí divák u televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Janda už to ví: Vláda bude bez Fica i bez Kotleby
Doslova na dosah je vznik nové slovenské koalice, v níž se proti straně Smer, vedené dosavadním premiérem Robertem Ficem, a proti krajně pravicové straně vedené banskobystrickým hejtmanem Marianem Kotlebou spojily všechny ostatní strany. Alespoň to vyplývá z informací, které na svém facebookovém profilu zveřejnil Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka Bruselu slíbil, že nějaké uprchlíky vezmeme. A zde je postoj Viktora Orbána a kroky, které chystá
Včerejší jednání mezi představiteli Evropské unie a Turecka nakonec žádnou konkrétní dohodu nepřineslo. Turecko přišlo s dalším návrhem a maďarský premiér Viktor Orbán následně uplatnil své právo veta. Další summit se bude konat za deset dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Parlamentní pravice nezná historii
Mnoho let jsme navrhovali, aby byl 17. listopad připomínán i ve svém původním světově známém smyslu, jako Mezinárodní den studentstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra zdravotnictví za ANO složil funkci
Náměstek ministra zdravotnictví Josef Vymazal rezignuje na svou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Co je nezbytné? Proklestění právní džungle
JAK TO VYPADÁ TEĎ – Naprostá džungle, v které se ztrácejí i odborníci. To je právní prostředí ČR. Od roku 1990 bylo přijato přes 2 500 zákonů, novely jsou pro poslance již rutinou. Jedno číslo na dokreslení: 158. Tolikrát byl za posledních 22 let upraven zákon o daních z příjmu. Hrubým odhadem dnes máme zhruba 10 000 právních předpisů… Takže, jak z toho vybřednout?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
MŽP po urgenci Jihomoravského kraje dotáhlo rest k sesuvům, pomohl nám premiér Sobotka
Dořešení následků sesuvů půdy v Jihomoravském kraji v roce 2014 v Dolních Věstonicích a Strachotíně bylo tématem pracovního jednání hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška a člena Rady Jihomoravského kraje Petra Šelepy s premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem životního prostředí Richardem Brabcem ve Strakově akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Zimola: Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou
Bezpečí Jihočechů je pro nás naprostou prioritou. Hejtman Jiří Zimola to řekl během úterního cvičení na hraničním přechodu v Dolním Dvořišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Vyženeme ty kuřáky ven, aby kazili ovzduší lidem, kteří chodí po chodníku
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 8. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Starosta Chodova: Deficit vedení kraje? Nedostatečné pracovní uplatnění pro mladé
Patrik Pizinger (HNHRM) chce v roce 2015 především pokračovat v započatých investicích včetně rekonstrukce a přístavby základní školy J. A. Komenského. Jak si ale povzdechl pro naše stránky, dlouhodobější záměry komplikuje skutečnost, že ani v roce 2016 není jasné, na co a za jakých podmínek bude možné čerpat dotace v programovém období 2014–2020. Řeč přišla ale také na bezpečnost ve městě a na aktuální téma snížení věkové hranice trestněprávní odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Chystáte se za exotikou? Myslete na cestovní očkování. VZP na ně přidá klientům 1 000 Kč
Omezit na minimum riziko nákazy, které může souviset s cestováním do exotických či méně vyspělých zemí, se u svých klientů rozhodla Všeobecná zdravotní pojišťovna. Vůbec poprvé proto přichází s nabídkou speciálního balíčku Cestovatel – jde o příspěvek až do výše 1 000 korun na očkování při cestách do zahraničí. Benefit pojišťovna zavedla již od 1. března, aby ti, kdo plánují vycestovat například v době letních dovolených, měli na očkování dostatek času. Některá z nich totiž vyžadují opakovanou aplikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Elitní voják v Lotyšsku: Moje uklízečka si myslí, že Rusové přijdou. Nevím, Putin je proradný. Cítím, že se něco stane
Server The Guardian opět upozornil na šířící se prokremelskou internetovou propagandu. Vladimir Putin má stále svoje trollí farmy, ze kterých se snaží ovlivnit názory většinové společnosti. Vyplývá to z výzkumu Strategického centra NATO pro komunikaci, které sídlí v Lotyšsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zástupci SVS se zúčastnili jednání věnovaného problematice západonilské horečky
Zástupci Státní veterinární správy se v pondělí 29. února zúčastnili jednání na Ministerstvu zdravotnictví věnovaného problematice rizika nákazy virem západonilské horečky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman dostal anticenu za sexismus, Lauder naopak pochválili
Anticenu za sexistické výroky Kyselá žába za loňský rok sdružení Žába na prameni udělilo prezidentu Miloši Zemanovi. Nominován byl za svá slova o Češkách unesených v Pákistánu a ženách zahalených v burkách. Pochvalné ocenění získali tři autoři, kteří reagovali na kritizovanou výstavu aktů v Akademii věd ČR, která byla předčasně ukončena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ve středu se otevře prodejna Českého rozhlasu
Ve středu 9. března bude znovu otevřena prodejna Českého rozhlasu na pražských Vinohradech. Měsíc trvající rekonstrukce přinesla jednotný moderní design z dílny Marka Deyla ze Studia pha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Pesticid glyfosát používejme nanejvýš opatrně
Členské státy Evropské unie odmítly schválit používání chemické látky glyfosát v EU na dalších 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
NKÚ: III. a IV. železniční koridory měly být dokončeny v roce 2010, dostavěné ale budou až v roce 2021
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil poskytování, použití a čerpání peněz na modernizaci III. a IV. tranzitního železničního koridoru, která měla zkrátit jízdní doby a zvýšit rychlosti vlaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Pomoci lidem pohodlně a rychle dojíždět za prací a službami je pro nás prioritou
Ministerstvo pro místní rozvoj poskytne 1,1 miliardy korun na výstavbu a modernizaci přestupních terminálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vedení hlavního města bude jednat o rozvoji kamer či o napojení Prahy 12 na Pražský okruh
Pražští radní by se dnes měli zabývat rozšířením kamerového systému v Praze. V následujících letech by mělo město investovat do systému až 87 milionů korun. Na programu jednání by měla být rovněž problematika silničního napojení Prahy 12 na Pražský okruh. Radní budou řešit rovněž nákup vybavení pro pražské strážníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Neškodilo by dnešním vrcholným politikům chovat se tak, aby se mohli bez obav vracet tam, z čeho vzešli
Projev na Vzpomínkovém večeru k 166. výročí narození prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka – Brožíkova síň Staroměstské radnice (7. 3. 2016):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nedivte se Turecku, vždyť se musí bránit ruským agresorům. Zatímco se v Bruselu stále rokovalo, na ČT hovořili experti
Turecko je velmi složitý partner, který vznáší další a další požadavky. EU se to sice nelíbí, ale evropští lídři jsou si prý vědomi, že se bez Turecka při řešení uprchlické krize neobejdou. Turci vidí děravost vnější evropské hranice a vědí, že tahají za delší konec provazu. Co by tedy Evropa měla dělat? V České televizi v pondělí včer zaznělo, že musí chránit vlastní hranici a postavit se agresivnímu počínání Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kam Rus jednou šlápl, tam už chce být navěky. Jsou tu tisíce spících agentů. František Laudát varuje, co všechno by se tu stalo bez EU
CIVILIZACE A MY Teroristé nepřijdou s migrační vlnou, ale využijí jiné cesty. Každá země má právo si vybrat, koho přijme a koho ne. Podle šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Františka Laudáta se Evropská unie při migrační krizi ukázala jako neschopná akce. I přesto by nás její rozpad poslal ekonomicky o patnáct až dvacet let zpátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kutílek (SZ): Nález NKÚ potvrzuje, že modernizace železnice postupuje hlemýždím tempem
Nález NKÚ jen potvrzuje to, co znají běžní cestující ze své každodenní zkušenosti...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Požadavky Turecka jsou vydírání, tvrdí ODS i KSČM
Předseda KSČM Vojtěch Filip považuje požadavky, které Turecko představilo na pondělním summitu Evropské unie, za vydírání. Je třeba je zásadně odmítnout, uvedl dnes v Poslanecké sněmovně. Podobně se vyjádřila i místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová. Podle její strany byla jednání jen znovu odložena a představeny byly pouze další kvóty, které jsou navíc v rozporu s dřívějšími dohodami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest obdržel prestižní cenu Site Selectors Guild Award
Agentura CzechInvest úspěšně proměnila nominaci v soutěži Site Selectors Guild Excellence in Economic Development Award. Cenu za CzechInvest převzal v pátek 26. února 2016 Jan Chmelík, zahraniční zástupce na východním pobřeží. Slavnostní vyhlašování se konalo v rámci konference The Site Selectors Guild Annual Conference 2016 v americkém Nashvillu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist