Oficiální zpravodajská média

Za 37 let života v Německu jsem tohle nezažil. Já bych řval. Otevřená zpověď krajana
ROZHOVOR Trojí zemské volby ve Spolkové republice Německo na konci tohoto týdne pořádně zamíchají figurkami na politické šachovnici. Je o tom přesvědčen v Hannoveru žijící český exilový spisovatel Luděk Frýbort. Přitom ale nevěří tomu, že by mohly znamenat pád kancléřky Angely Merkelové. Nejmocnější evropská politička podle jeho názoru sama neodstoupí, ani kdyby jí nezdary a blamáže sahaly až nad hlavu. Za 37 let života v Německu totiž ještě nezažil na tamní politické scéně osobu tak urputně ješitnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Merkelová prý dohodou s Tureckem všem vytře zrak. A Sobotka se chová chytře, píše server
Ivo Železný v textu pro Reflex.cz konstatuje, že německá kancléřka Angela Merkelová udělala všechno pro to, aby z uprchlické krize vytěžila maximum. A povedlo se jí to. Ostatní evropští lídři to prý brzy pochopí, ale už možná bude pozdě, aby ji mohli napodobit. Určité tušení měl podle všeho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a nechtěl zůstat pozadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kauza Klinika: Máme dokument, který se týká Andreje Babiše. A asi ho netěší
Když jde o lovení voličů, říkejme tomu odborně politický marketing, vystavují spindoktoři hnutí ANO svého lídra Andreje Babiše prekérním situacím. Tu u mobilního pisoáru na festivalu nebo naposledy jako bojovníka za aktivisty ze sociálního centra Klinika na pražském Žižkově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Je to zavádějící. Chcete přilákat čtenáře! Do kauzy Čapí hnízdo vstoupil Agrofert
Společnost Agrofert dnes odmítla informaci, že jí byla vyměřena šestimilionová pokuta za pochybení při čerpání dotací na konferenční centrum Čapí hnízdo. V dnešní tiskové zprávě Agrofert uvedl, že v době, kdy byla pokuta udělena, neměla firma se společností Farma Čapí hnízdo nic společného. Informaci o udělení pokuty za neoprávněné čerpání dotací dnes zveřejnil server Neovlivni.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nová mobilní aplikace pomůže záchranářům lokalizovat místo nehody
Zdravotnická záchranná služba v České republice má ode dneška nového pomocníka při hledání polohy pacientů, volajících na linku 155. Je jím nová aplikace pro „chytré“ mobilní telefony. V život ohrožující situaci stačí přidržet nouzové tlačítko na displeji. Tímto jednoduchým pohybem se spustí vytáčení linky 155 a současně se z mobilního telefonu odešle zpráva, která obsahuje informace o aktuální poloze či doplňující informace, týkající se zdravotního stavu postiženého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vy, odborníci přes uprchlíky, čtěte. Zásadní text
Dvorní fotograf časopisu Reflex Jan Šibík se nedávno stal expertem na migraci. Došlo k tomu poté, co se vrátil ze svých cest po Balkánu, kde fotil nepořádek, který po sobě uprchlíci zanechali. Proč se z něj stal odborník na téma po několika zážitcích, které jsou vytržené z kontextu, na to se na webu A2larm.cz snažila najít odpověď sociální antropoložka Marie Heřmanová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Klinika? Matěj Stropnický přinesl zajímavé podrobnosti, o kterých se neví
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se dnes na facebooku vyjádřil ke kauze Autonomního sociálního centra Klinika. Vyšlo totiž najevo, že dosavadní argumentace města založená na kolaudačním rozhodnutí nepadá na úrodnou půdu. Kolaudační rozhodnutí totiž zřejmě nikdy nebylo vydáno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Stavím fľašu šampaňského! Ficův muž se dobře baví, na Slovensku to „žije“. Kiska schytal tvrdý direkt
Slovenský poslanec Ľuboš ze strany Smer-SD s pobavením sleduje, co se po volbách děje se slovenskou pravicí. Richard Sulík coby předseda SaS sice tvrdí, že je schopen vytvořit stabilní koalici, ale ta se podle sociálního demokrata rozpadá ještě dříve, než vznikla. Blaha se sází o to, která další strana „pravicové vlády“ skončí v troskách dříve. Téměř neuvěřitelná slova přidal jeden ze spolustraníků Mariana Kotleby. Srovnal slovenského prezidenta s Hitlerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): Celý systém speciálního školství je velkoprodukce nezaměstnaných
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele školského zákona (ve třetím čtení):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Politici si mysleli, že je snadné se Slováky manipulovat. Přepočítali se, zaznělo v ČT
Slovenská politická scéna je po posledních volbách rozbitá, ale prozatím se nezdá, že by se tamní politici poučili z lekce, kterou dostali od voličů. Dosluhující slovenský premiér Robert Fico vládu zřejmě nesestaví, ale stabilní kabinet nedá dohromady ani pravicový Richard Sulík, který by si možná měl doplnit znalosti o historii EU. A radikál Marian Kotleba umí dobře využívat Facebook. Nejen tato slova dnes zazněla v České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pražský elektrobus se představil na konferenci v Berlíně
Na 7. ročníku prestižní mezinárodní konference „Elektrobusy – trh budoucnosti“ v německé metropoli Berlíně se elektrobus pražského DPP, spolu se svými provozními výsledky, patří mezi evropskou špičku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman v sokolovně: Zabráním zastřelení. Chystají se mě zmlátit. Drncá to
Prezident Miloš Zeman v rámci návštěvy Karlovarského kraje navštívil také město Chyše, kde se kromě vedení města sešel také s občany. V sokolovně, kde setkání probíhalo, byl mezi diváky účasten také slavný žokej Josef Váňa. Ten je totiž mimo jiné zastupitelem města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík a jeho kandidatura na prezidenta: Jasná informace
Tomáš Halík vstupuje do „prezidentského klubu“ na úrovni Masaryka, Beneše a Havla. Tak prezentují Lidové noviny zprávu, že má kazatel od Salvátora převzít čestný doktorát Oxfordské univerzity. Doposud jsou totiž jeho českými držiteli pouze tři zmínění exprezidenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vláda má dnes znovu na programu leteckou záchranku i mýto
Vláda se na svém dnešním zasedání vrátí k materiálům, jejichž projednávání před týdnem způsobilo koaliční roztržku. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) znovu předloží návrh tendru na leteckou záchrannou službu a ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) se měl do dneška vypořádat s výhradami ke svému návrhu na prodloužení smlouvy na provoz mýtného se společností Kapsch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda nepodpořila návrh Úsvitu na zákaz halal porážek
Vláda nepodpořila návrh opozičního Úsvitu na zákaz halal porážek zvířat, na Twitteru o tom informoval mluvčí Martin Ayrer. Poslanci Úsvitu původně navrhovali i zákaz košer porážek, novelu ale stáhli a nahradili jinou. Podle předběžného stanoviska pro dnešní zasedání kabinetu je návrh neústavní, ministři se podle něj také měli vymezit proti tvrzení, že je z rituálních porážek financován terorismus. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lobbista Janoušek je venku z basy. Zde je důvod
Lobbista Roman Janoušek má ode dneška ze zdravotních důvodů na dva měsíce přerušený výkon trestu vězení. ČTK to řekla mluvčí věznice Brno-Bohunice Dana Krejčířová. Podrobnosti nesdělila. Česká televize k tomu uvedla, že Janoušek podstoupil nedávno operaci a nyní se potýká s komplikacemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad vyhlásí výsledky soutěže
V úterý 15. března 2016 se od 16.00 hodin v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu PČR uskuteční vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže Společné zařízení roku za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky a dalších hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babiš je úspěšný, konkurenti se ho zoufale snaží zastavit. To je celé, konstatoval v rádiu Pelikán
Šéf resortu spravedlnosti Robert Pelikán se ještě jednou vyjádřil ke kauze Fajád. Zkritizoval svou předchůdkyni ve funkci Helenu Válkovou (ANO) a popsal, proč nevidí problém v tom, že ANO nesplní jeden ze svých slibů. Předtím však ze všech sil hájil předsedu hnutí ANO Andreje Babiše. Je to úspěšný podnikatel a jeho političtí konkurenti se teď snaží zastavit alespoň stejně úspěšné hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Švédsko: Vraždy, znásilňování, no-go zóny, čím dál horší. Vláda přihlíží. Promlouvá protiuprchlický politik íránského původu
Publicista a politik z konzervativní euroskeptické strany Švédští demokraté Nima Gholam Ali Pour poskytl redakci ParlamentníchListů.cz rozhovor, ve kterém odhaluje temné stránky švédského migračního průmyslu. Situaci ve Švédsku považuje v důsledku nezodpovědného přijímání uprchlíků za kritickou. Tvrdí, že Švédové jsou nuceni uctívat multikulturalismus, ale svobodně diskutovat o něm nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ve Velké Británii padají tvrdé argumenty k imigrantům a vystoupení z EU. Ozvala se dokonce...
Lord Stuart Rose, který stojí v čele kampaně za setrvání Velké Británie v Evropské unii, podle deníku The Sun připustil, že v případě „brexitu“ by v zemi stouply mzdy u hůře placených profesí. Stejnému tématu se věnuje také další britský deník The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenuje soudce obecných soudů
Kancelář prezidenta republiky informuje o programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Středočeský sněm STAN schválil kandidáty do krajských a senátních voleb
Středočeský sněm Starostů a nezávislých na svém zasedání dne 8. března schválil kandidáty do podzimních krajských i senátních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Chcípni! Tak si ten dům kupte. Krádež. Reportáž z drsného jednání o Klinice, kde se blýskl i mladý Stropnický
REPORTÁŽ Za instruktáž toho, jak si demokracii vysvětlují dva zcela nesmiřitelné tábory, posloužilo mimořádné zasedání Městské části Praha 3. Opoziční zastupitelé klubu Žižkov (nejen) sobě ho vyvolali s úmyslem pomoci těm, co neoprávněně užívají Autonomní sociální centrum Klinika na Žižkově. Po více než dvou hodinách plných osobních útoků však nebyl program schůze schválen. Boj tedy pokračuje, jak při odchodu z radnice skandovali squatteři a jejich příznivci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda se rozhodla pomoci mladým lidem. Půjčkami
Vláda dnes schválila poskytování půjček na bydlení pro lidi do 36 let, pečující o dítě do šesti let. ČTK o tom informoval mluvčí kabinetu Martin Ayrer. Půjčky od 50 000 do 600 000 korun by měly být poskytnuty ze Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB). V letošním roce počítá ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) s celkovým výdajem 100 milionů korun. Program bude vyhlášen nařízením vlády, to znamená, že nepodléhá schvalování zákonodárců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Dita Charanzová nejen k uprchlíkům: Evropská komise dlouho přešlapovala, nebyla schopná akce. Promarněná šance...
CIVILIZACE A MY Evropská unie promarnila šanci rychle a správně zasáhnout hned v počátcích migrační krize. Zacyklila se v problematice povinných kvót a na přerozdělování uprchlíků, tvrdí europoslankyně hnutí ANO Dita Charanzová. Podle svých slov je optimistkou a věří, že ze současných problémů vyjde evropská osmadvacítka jednotná a silnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Neříkám "obyčejní lidé" - to je papalášský despekt
Celé znění projevu prezidenta republiky při setkání s občany Kynšperku nad Ohří v rámci návštěvy Karlovarského kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Dluhy se platit musí, ale vzájemný vztah mezi smluvními stranami musí být vyvážený
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o ochraně hospodářské soutěže:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Mnozí tvrdí, že Miloševič byl vlastně zavražděn, řekl pro PL profesor Doleček
ROZHOVOR Bývalý velvyslanec USA v Bělehradě Montgomery řídil pád Miloševiče. Převrat řídil z Budapešti a stálo to sto milionů dolarů. Miloševiče vydal kamarád Američanů Djindjič a zaplatil za to. V Haagu se snažili Miloševiče „duševně lynčovat“. Svědky svou výmluvností u soudu ničil a za pět let mu nic nedokázali. Válku v Jugoslávii spustil Kohlův ministr zahraničí Genscher. Na Kosovu mluvil Miloševič mírně a přátelsky ve prospěch soužití lidí. To nám řekl k výročí smrti Slobodana Miloševiče Rajko Doleček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Europoslanec Rouček: Nesmíme se nechat od Turecka vydírat. Jeho vstup do EU je nereálný, pokud...
ROZHOVOR Pondělním summitem Evropské unie s Tureckem nastoupila Evropa „dobrou cestu“, ale nesmí se nechat vydírat. To si myslí bývalý europoslanec Libor Rouček: „Turecko například nemůže chtít urychlit vstup do EU, pokud bude zavírat nezávislé novináře,“ poznamenal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Rouček také předpokládá, že časem začneme sledovat, jak se rapidně snižuje počet uprchlíků. Vyjádřil se i k primárkám ve Spojených státech: „Establishment Republikánské strany je z Donalda Trumpa nešťastný.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Na budově úřadu Libereckého kraje zavlaje tibetská vlajka
Pošesté v historii krajů zavlaje na budově Krajského úřadu Libereckého kraje 10. března tibetská vlajka. Připojení do mezinárodní kampaně „Vlajka pro Tibet“ a vyvěšení tibetské vlajky odsouhlasila rada kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman si na závěr návštěvy Karlovarského kraje rýpnul do Schwarzenberga
Prezident Miloš Zeman v závěru své návštěvy Karlovarského kraje společně hejtmanem Martinem Havlem (ČSSD) vystoupil na tiskové konferenci, kde odpovídali na dotazy novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šéf vojenské kanceláře prezidenta neuspěl s rozkladem kvůli prověrce. Ale...
Náčelník vojenské kanceláře prezidenta Rostislav Pilc neuspěl s rozkladem kvůli odebrání bezpečnostní prověrky. Ředitel Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Dušan Navrátil potvrdil původní rozhodnutí úřadu a rozklad zamítl. ČTK to dnes sdělil Pilcův advokát Daniel Volák. Rozhodnutí zpochybnil. Pilc se chce proti rozhodnutí bránit soudně. Zda bude muset kvůli chybějící prověrce ve své funkci skončit, není jasné. Prezident Miloš Zeman si chce nejprve před rozhodnutím o jeho dalším osudu prostudovat podklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Největší hrozba a nebezpečí skrývající se za uprchlickou krizí. Toto nám řekli ekonom a politolog
ROZHOVOR Ekonom Lubor Lacina a politolog Petr Strejček z Mendelovy univerzity v Brně se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zamýšlejí nad ekonomickými dopady migrační krize, jejími příčinami i možným vyústěním. A ne všechno vidí tak černě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Možnost odvolat ředitele bez udání důvodů považuji za nebezpečný návrh
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele školského zákona (ve třetím čtení):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Celní správa: Akce Tygří oko odhalila 44 záchytů porušení CITES, mezinárodní úmluvy o ochraně živočichů a rostlin
V minulých dnech byla provedena na Letišti Václava Havla Praha akce „Tygří oko”, zaměřená na kontrolu zavazadel cestujících zda neobsahují zboží, které je vyrobeno z výtažků chráněných druhů volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin zapsaných v mezinárodní úmluvě CITES. Na akci se podíleli společně z celníky Celního úřadu Praha Ruzyně i inspektoři České inspekce životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Inflace byla pod prognózou
Komentář České národní banky (ČNB) ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v únoru 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zrádce a kolaborant, který kašle na občany. Takhle to Sobotka schytal za to, že chce do ČR a EU dovážet uprchlíky z Turecka. Gazdík, Zaorálek, kníže či Okamura promluvili
Premiér Bohuslav Sobotka z ČSSD podpořil návrhy Turecka, aby EU z Turecka přebírala na území EU syrské uprchlíky s nárokem na azyl. Premiér řekl, že je ČR připravena přijmout uprchlíky z Turecka na základě již schválených kvót bez jejich navýšení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zavíráme, neprojdete, sbohem. Další fáze uprchlické krize?
Makedonie zcela uzavřela hranice pro ilegální migranty. Došlo k tomu poté, co Slovinsko, Chorvatsko a Srbsko zavedly přísnější opatření pro hraniční kontroly. Nyní se tisíce migrantů hromadí na řecko-makedonských hranicích s jedinou možnou cestou – jít zpět. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti se omlouvá Věře Marii Šťastné za nezákonné trestní stíhání
Ministerstvo spravedlnosti ČR se omlouvá za újmu na osobnostních právech paní Věry Marie Šťastné, dříve Věry Haimové, která byla způsobena nezákonným trestním stíháním její osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jaký trest by měl dostat ministr Pelikán? Kalousek se rozjel na Twitteru
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se do sebe pustili na sociální síti Twitter. Veřejně se hádali o kauzu Fajád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Městská policie hlavního města Prahy bude mít novou výstroj
Radní schválili nákup nové výstroje pro strážníky Městské policie hl. m. Prahy za 104,3 mil. Kč bez DPH. Strážníci tak získají nové uniformy včetně doplňků, sportovní oblečení, obuv a stejnokroje pro cyklohlídku včetně cyklistických přileb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Není co vytknout, což mě hluboce zklamalo, protože hrozně rád kritizuji
Celé znění projevu prezidenta republiky při setkání s občany Nejdku v rámci návštěvy Karlovarského kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senát kádroval prezidenta. To je strašné, rozčílil se v rádiu Veleba
Senátor Jan Veleba (SPO) ve středu zavítal do Rádia Impuls. V Kauze dne ocenil prezidenta Zemana. Hlavu státu vychvaloval v maximální možné míře za obhajobu českých národních zájmů, za směrování ekonomických zájmů na východ, i za to, jaký kontakt udržuje prezident s občany. V jedné věci však s Milošem Zemanem nesouhlasí – v podpoře EU. Ta se podle Veleby rozpadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Janáčkovo kulturní centrum v Brně má šanci. Shodli se na tom premiér, ministr kultury, hejtman i primátor
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se tento týden zúčastnil pracovní schůzky v Poslanecké sněmovně, kterou svolal premiér Bohuslav Sobotka ve formátu premiér, ministr kultury, hejtman Jihomoravského kraje a primátor Brna s doprovody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Rodinné firmy jsou zpravidla stabilnější než podniky vlastněné těmi, kdo je vytunelovali a pořídili si za to vilu v Karibiku, jachtu a tryskáč
Celé znění projevu prezidenta republiky při setkání se zaměstnanci společnosti Rotas strojírny spol. s r. o. během své návštěvy v Karlovarském kraji tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká kancelář europarlamentu: V Praze se koná festival Jeden svět
Humanitární organizace Člověk v tísni už 17 let pořádá mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Letos poprvé se partnerem této akce stal Evropský parlament, který se dlouhodobě zasazuje o lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Rodinné firmy jsou zpravidla stabilnější než podniky vlastněné těmi, kdo je vytunelovali a pořídili si za to vilu v Karibiku, jachtu a tryskáč
Celé znění projevu prezidenta republiky při setkání se zaměstnanci společnosti Rotas strojírny spol. s r. o. během své návštěvy v Karlovarském kraji tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dohoda s Tureckem: S vracením uprchlíků to prý nebude jen tak
Vracet do Turecka ekonomické migranty, a místo nich si z tamních uprchlických táborů brát skutečně postižené syrské válečné uprchlíky. A to v poměru kus za kus, dohodla se v pondělí EU s Tureckem. Podle odbornice na mezinárodní právo Věry Honuskové z pražské Právnické fakulty má ale tento postup mnohá úskalí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Kdo s kým proti komu... A kdo s kým ne. Situace na povolebním Slovensku
Složité povolební vyjednávání na Slovensku je v plném proudu. Dnes by měl předseda vítězné strany Směr-SD Robert Fico dostat od prezidenta Andreje Kisky pověření k sestavení nové vlády. Očekává se však, že Fico kabinet s většinovou podporou ve sněmovně nevytvoří. Vyjednávání o vládě tak zahájila i strana Svoboda a solidarita (SaS), která se přiklání k pravému středu a ve volbách skončila na druhém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Slovenský politolog k volbám: Ficovi se vládu sestavit nepodaří a se Sulíkem…
ROZHOVOR Výsledky voleb šokovaly i známého slovenského politologa, bývalého poslance Federálního shromáždění Michala Horského. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vysvětlil, proč se domnívá, že možnost sestavit vládu dostane i „muž dvou tváří,“ i když: „Tento muž už dnes ví, a ví to i zasvěcená veřejnost, že celá Sulíkova koalice a její osud ‚visí na šnúrke gatí‘ Bély Bugára,“ říká Horský. Slovensko by tak nabralo směr od eurooptimistické země k největším skeptikům. Politolog také ujistil: „Výroky prezidenta Zemana jsou slyšet od Washingtonu snad až do Somálska.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Turci nás mají v hrsti, píší noviny. Merkelové nadávají i Rakušané
Turci mají Evropu v hrsti, píší dnešní Lidové noviny. Soudí tak podle závěru summitu EU, na kterém se politici domluvili s Tureckem na předběžné dohodě, jak vyřešit sílící migrační krizi. Podle německé kancléřky Angely Merkelové je dohoda průlomem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg, Jana Bobošíková a Jiří Dienstbier o Zemanovi
Včera uplynuly tři roky od inaugurace prezidenta Miloše Zemana. Jak jeho prezidentování hodnotí protikandidáti z prezidentské volby? Píše dnešní Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Dívejme se kolem sebe
Opět se našla dvě mrtvá těla orlů mořských. Veterinární lékaři potvrdili, že za jejich smrt může tolikrát zmiňovaný karbofuran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lídři TOP 09 přijeli na Liberecko podpořit mladé kandidáty
7. března přivítal v Libereckém kraji lídr kandidátky TOP 09 do krajských voleb František Gábor dva významné hráče české politiky, poslance Parlamentu ČR Markétu Adamovou (TOP 09) a Marka Ženíška (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Raději nečtěte, mohlo by vás to ranit: Miroslav Grebeníček vysvětluje popravu Milady Horákové
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček odpověděl na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Porovnal justiční vraždy, které v minulosti napáchali komunisté, s vraždami, kterých se podle jeho názoru dnes dopouštějí Američané. Kapitalisty obvinil z rozpoutání dvou světových válek a hrozil, že jejich nenasytnost může vést k další katastrofě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Vláda musí rychle rozhodnout o letecké záchranné službě
Bezpečnostní rada kraje, která se ve středu 9. března 2016 sešla v Brně ve standardním termínu v budově Zdravotnické záchranné služby JMK, probírala velmi rozsáhlou agendu. Kromě výročních zpráv o činnosti základních složek Integrovaného záchranného systému za minulý rok se zabývala také aktuálními tématy - v první řadě řešila momentální situaci ve výběrovém řízení na leteckou záchrannou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sestry si v písecké nemocnici naordinovaly školení
Přestože se řada zaměstnavatelů zaměřuje na další vzdělávání svých pracovníků, v písecké nemocnici nastala situace zcela opačná – školení si naordinovaly samy zdravotní sestry. Téměř 400 sester tak navštěvuje měsíční semináře nazvané „Pracovní vzdělávací dny“, které samy zavedly. Na seminářích společně sdílejí postřehy z pracovního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Janáčkovo kulturní centrum v Brně má šanci
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se v úterý odpoledne zúčastnil pracovní schůzky v Poslanecké sněmovně, kterou svolal premiér Bohuslav Sobotka ve formátu premiér, ministr kultury, hejtman Jihomoravského kraje a primátor Brna s doprovody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit-NK): Zvládat stále sebevědomější žáky a fyzické i právní útoky rodičů, to činí ze školy skoro válečnou zónu
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele školského zákona (ve třetím čtení):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Novela zákona o ochraně hospodářské soutěže mimo jiné zvýší vymahatelnost práva
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o ochraně hospodářské soutěže:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Léčení ledvin stojí Zdravotní pojišťovnu ministerstva vnitra ročně minimálně 60 milionů korun
Minimálně 60 milionů korun vydá největší zaměstnanecká Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra (ZP 211) na léčení přibližně 4000 klientů, trpících závažným onemocněním ledvin, jako je karcinom, případně poškození, která vyžadují dialýzu či transplantaci ledvin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Nechceme přeci, aby rodiče kvůli mateřské škole měnili trvalé bydliště svých dětí
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele školského zákona (ve třetím čtení):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Bezbřehý multikulturalismus přinesl ztrátu identity Evropy. Výchovu ve škole nelze dělat jako hodnotově neutrální
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele školského zákona (ve třetím čtení):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Lépe je mýlit se se stranou než mít pravdu proti straně?
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o zdravotních službách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zisk českého zemědělství vloni poklesl
Odhadovaný ekonomický výsledek českého zemědělství za rok 2015 představuje zisk ve výši 16,9 mld. Kč. Oproti minulému roku poklesl o 27,3 %. Produkce zemědělského odvětví v základních běžných cenách dosáhla dle předběžných výsledků roku 2015 hodnoty 127 048,7 mil. Kč, z toho rostlinná produkce 75 149,7 mil. Kč, živočišná produkce 46 008,6 mil. Kč, produkce zemědělských služeb 3 258,6 mil. Kč a neoddělitelné nezemědělské vedlejší činnosti 2 631,8 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ve školství není nic horšího, než když se dělají překotné změny
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele školského zákona (ve třetím čtení):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Povinná maturita z matematiky i poslední rok ve školce, poslanci schválili školský zákon
Od příštího roku se mají také sjednotit přijímací zkoušky na střední školy.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:36, zobrazit podobné
Rudí kreténi útočí, zlobí se novinář. Proč?
Smíchovská restaurace Řízkárna je již rok vystavena útokům levicových extremistů, což se nelíbí Jiřímu X. Doležalovi. Ten se zastává majitele Řízkárny, i přes to, že útokům předcházely poklidné protesty bývalých zaměstnanců, kterým majitel restaurace Vladimír Krujec prý nevyplácel mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš by měl jít za Čapí hnízdo na kobereček, audity nebyly v pořádku
Úřady v minulosti udělily farmě Čapí hnízdo několikamilionovou pokutu za neoprávněný způsob čerpání dotací, napsal dnes server Neovlivni.cz. Za dvou auditů podle něj vyplývá, že část z dotace na stavbu luxusního konferenčního centra byla vyplacena neoprávněně úřady za to vyměřily pokutu šest milionů korun i s penále. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO), jehož Agrofert farmu vlastní, dosud tvrdil, že audity žádné pochybení nenašly a dnes ČTK řekl, že o pokutě nemá informace. Pravicová opozice chce, aby z kauzy vyvodil zodpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Svědectví z Řecka: Migranti lhali, ale pustili je dál. Prověřování? Nic moc. Bohatí běženci ani nechtěli stát ve frontě
REPORTÁŽ Pět fungujících hotspotů v Řecku, tedy středisek, kde by se měli běženci zaregistrovat a prověřit před vstupem do Evropy, jsou pouhým mýtem. Podle slov Veroniky Židlíkové z odboru azylové a migrační politiky na Ministerstvu vnitra ČR, která v jednom z nich nedávno působila, mají být v provozu pouze dva hotspoty a v nich navíc panují dost „zvláštní“ podmínky. S důsledným prověřováním si nikdo hlavu moc neláme. Migranti se posílají co možná nejrychleji dál do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podraz na Donalda Trumpa: Zde je scénář
Trump nebude mít na prezidentskou kampaň a nakonec volby nevyhraje. Ale jen proto, že si to establishment nepřeje. Alespoň si to myslí Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost. Trump totiž nemá dostatek peněz na to, aby v případě, že by se z něj stal nezávislý kandidát, zaplatil vlastní kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman po čase viděl trenýrky a demonstranty. Takto si s nimi poradil. A pak slyšel: Rozbrečela jsem se, když jsem slyšela Sobotku
Prezident Miloš Zeman navštívil dnes v rámci své výjezdní cesty do Karlovarského kraje město Bochov. Kromě příznivců na něj při příjezdu čekalo také pár občanů s několika transparenty. Jedez nich symbolizoval fotomontáž prezidenta v rudých trenýrkách, na druhém byl nápis „Zeman je gentleman“ s podpisem Adolfa Hitlera. „Asi nám chudáci utekli a šli pobírat sociální dávky,“ rýpl si do mužů s transparenty při následné diskusi Zeman, neboť i přes jeho výzvu nedorazili do sálu k debatě. Prezident se nejprve setkal s vedením města, následně podiskutoval i s přítomnými občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): Nelze schválit prázdnou slupku. Novela zákona o zdravotních službách je v rozporu s ústavou
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o zdravotních službách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Knihovna slaví výročí. Instalovala Lavičku Václava Havla, který ji před patnácti lety otevřel
Už i v Liberci mohou lidé usednout na Lavičku Václava Havla, jejímž autorem je světoznámý sklářský výtvarník Bořek Šípek. Od 8. března stojí před Krajskou vědeckou knihovnou v Liberci. Ta ji symbolicky „dostala“ k 15. výročí otevření, kterého se před lety zúčastnil právě tehdejší prezident Václav Havel. Projekt „Lavička Václava Havla“ podpořila řada dobrovolných dárců, firem a partnerem je i Liberecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Podporu vězněné Savčenkové vyjádřilo devět desítek poslanců
Podporu ukrajinské pilotce Nadiji Savčenkové, která je vězněna v Rusku, vyjádřilo prostřednictvím iniciativy opoziční TOP 09 devět desítek poslanců. ČTK to dnes řekla mluvčí strany Martina Macková. Listinu s žádostí o bezodkladné a bezpodmínečné propuštění Ukrajinky na svobodu a s podpisy členů Poslanecké sněmovny už obdrželo ruské velvyslanectví v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Bělobrádek s humorem: U psychiatra jsem nebyl. Jsem pěkný člověk
Místopředseda vlády a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpovídal prostřednictvím profilu na ParlamentníchListech.cz na dotazy čtenářů. Jak mimo jiné uvedl, odpovídá sám, neboť ho to baví. Odmítl však také čtenáře, který s ním chtěl diskutovat na bohoslužbě a pozval ho do své poslanecké kanceláře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Sídlo Andreje Babiše: Unikly dokumenty
Na lež ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše přišel server Neovlivní.cz. Babiš totiž opakovaně tvrdí, že projekt luxusního konferenčního centra Čapí hnízdo opakovaně kontrolovali auditoři a nic závadného nenašli, opak je ale pravdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna rozhodla o „Lex Babiš“. Norma jde do Senátu
Poslanci dnes konečným hlasováním uzavřeli nový zákon o zadávání veřejných zakázek. Zadavatel dostane díky normě k dispozici řadu kritérií, podle kterých se bude moci rozhodovat o kvalitě nabídek. Poslanci se minulý týden hádali o pozměňovacím návrhu TOP 09, který by z veřejných soutěží obecně vyloučil společnosti, v nichž má člen vlády nejméně desetiprocentní podíl, což mělo být zacíleno hlavně na firmy ze skupiny Agrofert ministra financí Andreje Babiše (ANO). Tento návrh nakonec dílčím hlasováním neprošel. Sněmovna nakonec konečné hlasování o normě odsunula na dnešek, kdy pro normu jako celek hlasovalo 108 poslanců, proti bylo 35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Žena je pro ně prostitutka. Nedivím se, že se bojíte. Vlivný muž z ČSSD se před lidmi rozhovořil o migrantech
Místopředseda bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Richard Dolejš (ČSSD), který se zúčastnil setkání s občany v Berouně na diskusi o migrantské krizi, kde byl rovněž přítomen ministr vnitra Milan Chovanec, se na jedné straně snažil uklidnit přítomné, že stát má všechno pod kontrolou, na druhé straně pak ale zkritizoval multikulturalismus v Německu a Francii i Západ za jeho destabilizační kroky na Blízkém východě a v Africe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Amerika: Zlé zprávy pro ty, kteří nechtějí Donalda Trumpa
Spojené státy za sebou mají další kolo primárek, které se tentokrát konaly ve třech státech. Mezi republikány ani demokraty nedošlo k žádnému výraznějšímu překvapení a Trump i Clintonová zvítězili ve dvou státech. Na druhou stranu, vítězství Sanderse nad Clintonovou v Michiganu se podle průzkumů nečekalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila nový zákon o zadávání veřejných zakázek
Sněmovna dnes schválila návrh nového zákona o zadávání veřejných zakázek. Zadavatelům umožní mimo jiné vyloučit nespolehlivé uchazeče. Dostanou více kritérií k hodnocení kvality nabídek a nebudou muset soutěžit výhradně na nejnižší cenu. Vítězné firmy budou muset odkrývat své skutečné vlastníky. Zákon nyní dostane k projednání Senát, poté ho obdrží k podpisu prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Ivo Rittig promlouvá: Vrátil se strach, který jsme měli před listopadem
Nový týdeník Faktor S přináší exkluzivní rozhovor s „podnikatelem, lobbistou a monackým rentiérem“ Ivo Rittigem. Rozhovor převzalo i Svobodné fórum Pavla Šafra. To přiznává, že Rittig má tu nejhorší možnou pověst, ale na druhou stranu jej orgány činné v trestním řízení navzdory zuřivé snaze stále nedokázaly za nic odsoudit. Rozhovor se navíc týkal spíše společenského prostředí než Rittigových pochybných obchodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Česká republika prohrála, zvítězil Brusel se svými nesmyslnými a nefunkčními kvótami
Podle premiéra Sobotky chce vláda přijmout uprchlíky přímo z Turecka s tím, že se naplní část stávajících kvót.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Furt ve střehu! Převratná zpráva stran uprchlické krize: Zavíráme, zavíráme...
"Končí epizoda, nikoliv celý příběh. Pro nás platí heslo Franty Kocourka - furt ve střehu!" okomentoval uzavření balkánské cesty s pomocí slov brněnského siláka Franty Kocourka jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Na svém facebookovém profilu sdílel článek serveru Echo24.cz, který se věnuje uzavření slovinských hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Turecko se chová na hraně vydírání. Ale v jejich kultuře je to asi normální, obává se lidovec
EU konečně začíná naslouchat Česku. Současně nelze vyloučit, že bude v život uveden systém kvót, jenž byl proti naší vůli schválen před tři čtvrtě rokem, ale doteď nezačal fungovat. Možná se to změní kvůli dohodám s Tureckem. Předseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Benešík (KDU-ČSL) má za to, že především Německo chybovalo, když šlo tolik na ruku Turecku. Pokusil se také popsat proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Třebíč, místo silné energie a zajímavých projektů
Politik může mluvit jenom o tom, co ví a co má v hlavě. Proto je třeba stále získávat zpětnou vazbu a názory na aktuální témata přímo v terénu, od příznivců i kritiků, od mladých lidí i zkušených podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zelený aktivista: Evropa se už nudou kopala do zadku. S uprchlíky přijdou i mafiáni a vrahové, ale stejně jich máme i my
CIVILIZACE A MY Ekologický aktivista Mojmír Vlašín tvrdí, že představa, že k nám v migrační vlně přijdou výhradně krásní a vzdělaní lidé, kteří nám budou pomáhat budovat kapitalismus, je nereálná. Z eventuality rozpadu EU radost nemá, ale na druhou stranu by podle něj spolek, z nějž nelze vystoupit, neměl smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vyzula (ANO): Jsme první na světě ve výskytu nádorů střeva a konečníku. Nemít registry, tak to nevíme
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o zdravotních službách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda a přímá demokracie: Česká republika je dokonale bezbranná. Prosazujeme povinný vojenský výcvik. Zrada nakonec sežere zrádce
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) k aktuálním tématům:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nejlepší sportovci kraje získají ocenění už po čtrnácté
Nejúspěšnější sportovci roku 2015 budou oceněni 9. března na slavnostním galavečeru, který pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci se Všesportovním kolegiem Moravskoslezského kraje a Moravskoslezskou krajskou organizací České Unie sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Povinný rok v mateřské škole a jednotné přijímačky na střední, to a mnohem víc v novele školského zákona
Pro předškolní děti bude od příštího roku povinný poslední rok mateřské školy. Ve stejném roce se mají sjednotit přijímací zkoušky na střední školy. V návaznosti na to pak o čtyři roky později budou muset první středoškoláci povinně maturovat z matematiky. Schválila to dnes Sněmovna v novele školského zákon. Normu nyní dostane k projednání Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pachatelé dobra couvají? S protikuřáckým zákonem to bude nakonec jinak
Nekompromisní návrh protikuřáckého zákona se možná zmírní, a to i v souvislosti s pozměňovacími návrhy koaličních poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pozor. Vladimiru Putinovi roste v Rusku opozice, která se ale Západu asi líbit nebude
Podle profesora z New York University Marka Galeottiho roste na domácí scéně ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi mocný odpůrce. Komunistická strana podle jeho názoru přestává hrát svoji roli „falešné“ opozice a čím dál častěji vystupuje proti Kremlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Zaplať, ty sprostý podezřelý! Ale do poloviny zakázek nesmíš vidět. Chovej se jako poddaný
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona o zadávání veřejných zakázek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubická Explosia opraví poničený vnější plot
Na základě zjištění o částečně poničeném vnějším plotu v areálu společnosti Explosia v Pardubicích jednal dnes hejtman Martin Netolický s ředitelem společnosti Josefem Tichým. Ten informoval hejtmana o současném stavu zabezpečení a dalších připravovaných opatřeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Za totality německé zboží budilo nadšení. A teď... Nechápu. Ruská propaganda otočila Čechy tam, kam to komunistům nešlo, zoufá si konzervativec
CIVILIZACE A MY Politici jsou v případě uprchlické krize jako silničáři, které každý rok zaskočí první sníh. Předseda brněnských konzervativců Svatopluk Kalužík tvrdí, že bychom v případě štěpení Evropské unie určitě spadli do ruského vlivu, Rusko Českou republiku stále bere jako součást své sféry vlivu, a to je podle něj nebezpečné. V případě uprchlické krize Kalužík vidí největší riziko v možnosti nárůstu terorismu v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Větší možnost víceprací? Nahrávka spekulantům. A k tomu zvýhodnění zahraničních firem...
Vyjádření k novele zákona o veřejných zakázkách, kterou ODS považuje za změnu k horšímu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: ERB bank nesmí poskytovat úvěry a přijímat vklady
Česká národní banka zakázala předběžným opatřením ERB bank, a.s. poskytovat úvěry a přijímat vklady od veřejnosti. ERB bank dále může pořizovat pouze aktiva s nulovým rizikem s výjimkou aktiv nutných k zajištění běžného provozu a s výjimkou ukládání vkladů v bankách, které mají licenci udělenou dle zákona o bankách nebo v bankách se sídlem v členských státech Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Moravskoslezsko: Za více než dva roky své existence vyřešili ombudsmani v krajských nemocnicích přes šest stovek podnětů
Pokud pacienti nejsou spokojeni s léčbou nebo naopak chtějí pochválit nemocniční personál či mají jiný podnět a připomínku, mohou se už více než dva roky v krajských nemocnicích obracet na ombudsmany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Poslanecký výsměch: Taková mizerná novinařina. Opisujete od sebe. Budete si to číst jen sami na vzájem
Dokonalým obrazem bídy a utrpení české žurnalistiky jsou prý její komentáře ke slovenským volbám. Europoslanec Jan Zahradil má pocit, jako by hlavní proud české novinařiny navzájem své komentáře opisoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Martin Komárek překvapuje: Zbortit se může úplně všechno. Nekárejte Zemana
ROZHOVOR Miloš Zeman ani Andrej Babiš si nemusí navzájem „nahánět“ voliče při volbách, na to jsou oba velmi silní hráči, myslí si bývalý publicista a nynější poslanec Martin Komárek (ANO). A vracet dotaci za výstavbu svého víceúčelového areálu Čapího hnízda by ministr financí neměl, prý by tím přiznal vinu. Vůbec kritiku dotačního projektu – Čapí hnízdo – musel podle Komárka „nakukat“ komentátorce deníku Dnes Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Jaroslava Rónu, autora Marťana na Ještědu, představí nová výstava v galerii
Jedna z největších osobností české výtvarné scény, sochař a malíř Jaroslav Róna, zahájí ve čtvrtek 10. března, v Oblastní galerii v Liberci, svou výstavu Sochy a obrazy. Výstava začne vernisáží v 17:30 hodin a zúčastní se jí samotný autor. Vernisáž si nenechá ujít ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Vaše mrtvé už nevrátíme
Tomio Okamura (SPD) se jako první český politik omluvil Srbům za válečné zločiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Evropská komise: Studenti chtějí úvěr nejčastěji na auto a na studium
Spotřebitelské úvěry chtějí i studenti, jen 11 % z nich ale dobře zná svá práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Orgán: Lžou o České republice. Ve věci Romů
Deník Právo přináší nelichotivé hodnocení zprávy organizace Amnesty International (AI), která se týkala údajné diskriminace romských dětí v českém školství. Podle Obvodního státního zastupitelství na Praze 1 dokument obsahuje nepravdivé, překroucené a dehonestující informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČR podpořila opatření proti vyhýbání se daňovým povinnostem
První místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš zastupoval Českou republiku na zasedání Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN), které proběhlo 8. března 2016 v Bruselu. Mezi hlavní body jednání patřila povinná automatická výměna informací v oblasti daní, bankovní unie a koordinace hospodářských politik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Polčák: Nový program mléko do škol je rozumný kompromis, zahrne i ochucené mléčné výrobky
Program mléko do škol je v ČR velmi oblíbeným evropským programem, zapojeno je do něj přes tři tisíce škol a využívá je šest set tisíc žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci rozhodnou o školské novele a novém zadávání zakázek
Poslanci by dnes měli rozhodnout o zavedení povinného posledního roku mateřské školy, povinné maturitní zkoušky z matematiky a sjednocení přijímacích zkoušek na střední školy. Závěrečné hlasování také čeká nový zákon o zadávání veřejných zakázek. Sněmovna by mohla schvalovat i úpravy trestní odpovědnosti firem a trestnost přípravy krácení daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Civilizaci neohrožují jen migranti. Expert na "slušné rozvody" líčí, jak ničí společnost třeba norský Barnevernet
ROZHoVOR Barnevernet a jemu podobní zákonitě i škodí. Rozhovodové spory tojí několik miliard korun ročně. Chytří se rozvádějí slušně. Tak nabádá Luboš Patera z Centra slušného rozvodu k domluvě mezi partnery. Hovoří při tom o takzvaném Cochemském modelu, při němž odborníci pomáhají rodičům a manželům, aby sami nalezli vhodné a uspokojivé uspořádání svých budoucích poměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Za totality německé zboží budilo nadšení. A teď... Nechápu. Ruská propaganda otočila Čechy tam, kam to komunistům nešlo, zoufá si pravičák
CIVILIZACE A MY Politici jsou v případě uprchlické krize jako silničáři, které každý rok zaskočí první sníh. Předseda brněnských konzervativců Svatopluk Kalužík tvrdí, že bychom v případě štěpení Evropské unie určitě spadli do ruského vlivu, Rusko Českou republiku stále bere jako součást své sféry vlivu, a to je podle něj nebezpečné. V případě uprchlické krize Kalužík vidí největší riziko v možnosti nárůstu terorismu v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Záchranná služba nesmí být zneužívána pro ohledání mrtvých. Cennější je život
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o zdravotních službách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Heger (TOP 09): Gigantickou databázi pro řízení zdravotnictví můžeme nazývat "velkým bratrem"
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k novele zákona o zdravotních službách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic obdrželo nabídky na modernizaci úseku dálnice D1 Velká Bíteš – Devět křížů
Ředitelství silnic a dálnic ČR obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení nabídky na modernizaci dalšího úseku dálnice D1. Jedná se o úsek 22 EXIT 162 Velká Bíteš – EXIT 168 Devět křížů. Hodnotící komise, kterou jmenuje vláda ČR, nyní nabídky zhodnotí a vydá doporučující stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Úřady loni vydaly církvím 43 tisíc pozemků, celkem už dvě třetiny
Státní instituce loni vydaly v rámci restitucí 43 501 pozemků, téměř dvakrát tolik než v předchozím roce. Budov stát vydal 481, což je číslo přibližně stejné jako o rok dříve. Spolu z pozemky vydanými v letech 2013 a 2014 úřady církvím vydaly ke konci loňského roku 67 259 pozemků, zhruba dvě třetiny z celkově požadovaných asi 112 000 pozemků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Ministerstvo kultury na svém webu. Z publikovaných tabulek nelze vyčíst, kolik žádostí bylo zamítnuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hoši, tak tomuhle opravdu nerozumím
Není to tak dlouho, vlastně je to jen pár dní, co se sociální demokracie vymezila vůči A. Babišovi a jeho hnutí pro krajské a senátní volby, které proběhnou letos začátkem října. Stát prý není firma, ale společenství nebo něco takového. Zkrátka úžasná myšlenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Silná káva: Merkelová je obyčejná diktátorka. Jde přes mrtvoly
Komentátor Jindřich Plzák na webu Neviditelný pes rozebral politický styl Angely Merkelové. Byť si to odmítáme připustit, máme prý co do činění s obyčejnou diktátorkou, která prosazuje svá rozhodnutí přes mrtvoly a proti vůli všech. A má na to velmi sofistikovaný postup...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Ministerstvo nechce navýšit dotace na ekologické kotle. S jeho výkladem nesouhlasíme
Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák opět v dopise požádal ministra životního prostředí Richarda Brabce o navýšení dotace na ekologické kotle. Reagoval tak na zamítavé stanovisko ministerstva k žádosti Moravskoslezského kraje navýšit prostředky na kotlíkové dotace o čtvrt miliardy korun už v první výzvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Úřady loni vydaly církvím 43.000 pozemků, celkem už dvě třetiny
Státní instituce loni vydaly v rámci restitucí 43.501 pozemků, téměř dvakrát tolik než v předchozím roce. Budov stát vydal 481, což je číslo přibližně stejné jako o rok dříve. Spolu z pozemky vydanými v letech 2013 a 2014 úřady církvím vydaly ke konci loňského roku 67.259 pozemků, zhruba dvě třetiny z celkově požadovaných asi 112.000 pozemků. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo kultury na svém webu. Z publikovaných tabulek nelze vyčíst, kolik žádostí bylo zamítnuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Veřejné zakázky jsou v následujících měsících v ohrožení
Vyjádření předsedy ODS:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Spotřebitelské ceny v únoru meziměsíčně vzrostly o 0,1 procenta. Zdražily dovolené i čokolády
Spotřebitelské ceny v únoru meziměsíčně vzrostly o 0,1 %. „Za tímto zvýšením stojí hlavně růst cen u rekreací a kultury. Zdražily totiž dovolené, a to o 5 %. Vzrostly ale i ceny potravin a nealkoholických nápojů, zejména v případě čokolády, zeleniny, pečiva, uzenářského zboží a ovoce,“ uvádí Jiří Mrázek, ředitel odboru statistiky cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Tento princip je přece divný... Rakouské právo započítává dokonce i podíly manželek a nikdo to neřeší
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 9. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona o zadávání veřejných zakázek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zemanův aktivista odkrývá, jak to vlastně bylo 17. listopadu s Konvičkou. A varuje ČSSD
„Jestli pan prezident tvrdí, že Peroutkův citát o Hitlerovi četl, tak tomu věřte, že ho četl,“ ubezpečuje zakladatel facebookové skupiny „Souhlasíme s výroky pana prezidenta Miloše Zemana“ Vilém Rössler. Muž, který se spolupodílel i na organizování demonstrace na Zemanovu podporu 17. listopadu v Praze na Klárově, v rozhovoru ParlamentníchListů.cz navíc tvrdí, že politické strany, jež svou popularitu stavějí hlavně na kritice Miloše Zemana, skončí brzy v propadlišti dějin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist