Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.006x, což odpovídá cca 156.849-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Jména, telefony, adresy, sebeurčení... Někdo vynesl na veřejnost seznamy džihádistů
Na seznamu údajných zahraničních bojovníků organizace Islámský stát (IS), který získala německá média, jsou i jména tří pachatelů pařížských teroristických útoků z 13. listopadu loňského roku. Informovala o tom na svém webu Česká televize s odvoláním na německý list Süddeutsche Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Stuchlík (ZpL): Multikulti Berlín a tři stateční
Viděl jsem video a přečetl jsem si diskusi pod článkem "VIDEO, které viděly tisíce lidí: Češi se vydali s kamerou do muslimských čtvrtí v Berlíně a takto dopadli ..." a nejde nereagovat
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Do ulic Berlína vyšly tři tisíce odpůrců migrace
Zatímco úřady očekávaly nejvýše několik stovek účastníků, nakonec se v Berlíně na pravicovém shromáždění proti migrační politice vlády podle odhadu policie sešlo téměř 3000 lidí. Informoval o tom server Aktuálně.cz s tím, že protiakce se zúčastnila asi tisícovka lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Nevolte Donalda Trumpa, doporučil Američanům šéf Evropského parlamentu
Předseda Evropského parlamentu Martin Schulz radí Američanům. Vzkázal jim, že republikán Donald Trump pro ně není vhodný prezident. Rozhovoru pro francouzskou televizi i-Tele si všiml server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Německo před volbami. Strana Merkelové je prý rozhádaná a může hodně ztratit
Před nadcházejícími volbami ve třech spolkových zemích je patrný rozkol v řadách vládní strany CDU kancléřky Angely Merkelové. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO, které viděly tisíce lidí: Češi se vydali s kamerou do muslimských čtvrtí v Berlíně a takto dopadli
Chcete vědět, jak vypadají čtvrti migrantů v Berlíně? Je to prý velmi smutný pohled. Německé obchody aby jeden pohledal, migranti na sebe křičí. Chovají se, jako by jim Německo patřilo. Těmito slovy popisují pobyt mezi migranty dva mladí Češi, kteří se chtěli „multikulturně obohatit“. Své zážitky následně podepsali na videu dostupném na serveru YouTube. Za den ho vidělo 19 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Parodie na referendum. Proč jste to neudělali jako to mají ve Švýcarsku, uhodil Okamura. Nakonec ale návrh podpoří
Tomio Okamura bude také hlasovat pro návrh zákona o obecném referendu, i když jej spíše považuje za parodii na referendum. Okamura to uvedl v pátečních Událostech, komentářích. O návrhu zákona diskutovali také poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Markéta Adamová a poslanec a místopředseda poslaneckého klubu ČSSSD Jan Chvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Masová vlna uprchlíků se přesunuje k dalším hranicím
Poté, co byly uzavřeny pro migranty řecko-makedonské hranice, se zřejmě pokoušejí uprchlíci proniknout do západní Evropy skrze Albánii. Nasvědčuje tomu zpráva, podle které první větší skupina migrantů dorazila v pátek večer v Řecku k albánské hranici. Informoval o tom server Českénoviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
KSČM chce církvím zdanit finanční náhradu za nevydaný majetek
Poslanci KSČM předložili ve Sněmovně návrh, aby finanční náhrada církvím, kterou dostávají za majetek nevydaný v církevních restitucích, podléhala zdanění. Stát by tak podle návrhu KSČM mohl ročně získat zpět asi 380 milionů korun a za celou dobu vyplácení finanční náhrady asi 11,5 miliardy ko­run.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pokud se migraci nepodaří zvládnout, musíme být připraveni. Budeme muset jednat rychle a instrukce z Berlína, posílané po Prouzovi, už nebudou Sobotkovi stačit, pálí Jan Zahradil
CIVILIZACE A MY Musíme být připraveni na variantu, kdy se migraci nepodaří dostat pod kontrolu a bude nutná obnova našich hranic, myslí si jeden z nejzkušenějších českých europoslanců Jan Zahradil (ODS). Ten věří v reformu EU s cílem omezení vlivu federalistů, jejichž tupý dogmatismus rozeštval evropské národy proti sobě. „Představa, že můžeme jen tak prásknout dveřmi a zůstat izolováni ve středoevropském ostrůvku blahobytu a volného obchodu, je dětinská,“ říká. Jan Zahradil se také neobává, že by se do českého parlamentu mohli dostat extremisté jako na Slovensku. Marian Kotleba prý navazuje na odlišná témata z minulosti, jako byl Slovenský štát, a my takovou tradici „naštěstí“ nemáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Mrazivá podívaná. Brutální bitky, řev a výtržnosti na akci Donalda Trumpa
Násilí bylo důvodem, proč bylo zrušeno páteční předvolební shromáždění Donalda Trumpa na University of Illinois v Chicagu. Informoval o tom server Britské listy s odkazem na web TheGuardian.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Za výsledek slovenských voleb může CIA, napsali v Haló novinách. A už je legrace
Ve výsledku slovenských parlamentních voleb má prsty americká tajná služba CIA. Alespoň si to myslí komentátor Haló novin, známý z předlistopadového Rudého práva, Jaroslav Kojzar. Na serveru Svobodné fórum na to upozornil jeho komentátor Jan Jandourek, který si proto z Kojzara dělá legraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotkův poslanec zahrozil: Babiš musí do středy vysvětlit kauzu Čapí hnízdo. Jinak...
Pokud vicepremiér Andrej Babiš (ANO) nevysvětlí do úterý či středy přijatelným způsobem kauzu kolem jeho Farmy Čapí hnízdo, podpoří sociální demokraté svolání mimořádné schůze Sněmovny k této záležitosti. V České televizi to v pátek večer řekl místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka. Záměr svolat kvůli kauze Čapí hnízdo mimořádné zasedání dolní komory včera ohlásila pravicová opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Džihádisté si v IS pěstují nové bojovníky. Těhotných je s nimi 31 tisíc žen
Systematický proces, ve kterém by měla každá žena na území Islámského státu porodit bojovníka pro věc džihádu, připomíná nacistický program Lebensborn. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Další skupina policistů odjela do Slovinska kvůli ochraně hranic
Již čtvrtá dvacítka policistů vyrazila v pátek dopoledne do Slovinska chránit schengenskou hranici. Po dobu sedmi týdnů budou nasazeni v okolí města Obrežje na slovinských hranicích s Chorvatskem. Z důvodu výrazného omezení přílivu nelegálních migrantů budou policisté plnit odlišné úkoly, než jejich předchůdci. Převážně budou zajišťovat ochranu zelené hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V ulicích Varšavy protestovaly proti vládě desítky tisíc lidí
Desítky tisíc lidí dnes znovu protestovaly v ulicích Varšavy. Demonstranti žádali, aby se vláda řídila doporučením Rady Evropy a respektovala současné složení ústavního soudu i jeho rozhodnutí. Informoval o tom web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tady točit nebudete! Štáb ČT byl nemilosrdně vypískán z akce na podporu Zemana. Paraziti, nadával za nimi ještě Sládek
REPORTÁŽ Občanská neposlušnost a revoluce. K tomu z pódia vyzýval Miroslav Sládek při demonstraci na podporu prezidenta Miloše Zemana, které se konala na pražském Klárově. Několik účastníků mezitím vuvuzelami vytroubilo za dohledu policie štáb České televize z prostoru akce, na níž premiér Bohumil Sobotka dostal výpoveď z práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Průměrná mzda reálně vzrostla o 3,8 procenta
Ve 4. čtvrtletí 2015 vzrostla průměrná hrubá měsíční nominální mzda na přepočtené počty zaměstnanců v národním hospodářství proti stejnému období předchozího roku o 3,9 %, reálně se zvýšila o 3,8 %. Medián mezd činil 23 745 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Slovensko má problém. Jak sestavit vládu
Slovensko je ve slepé uličce, píše ČTK. Vstup do široké pravicové koalice totiž odmítla nacionalistická Slovenská národní strana. Uvedl to šéf strany Andrej Danko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Politolog Doležal varuje: Summit EU může být kopií mnichovské konference z roku 1938
Nad dalším vývojem migrační krize a postoji EU, Německa i ČR k ní se na serveru Svobodné fórum zamýšlí politolog Bohumil Doležal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Válečný veterán plukovník Vranský varuje: Fašistické a nacistické tendence dnes překračují přijatelnou míru. Hrozí opakování historie! A Zeman...
ROZHOVOR Historie je učitelkou budoucnosti, říká známý bonmot. Pokud je to pravda, nečeká podle válečného veterána z 2. světové války a místopředsedu Českého svazu bojovníků za svobodu Pavla Vranského Českou republiku a celou Evropu veselá budoucnost. Naopak. Obává se zmatků, vyvolaných jednak teroristickými útoky radikálních muslimských imigrantů, a nárůstu extrémismu jak v řadách evropské, potažmo české společnosti. Jeho názor je o to signifikantní, že se jedná o letce- válečného hrdinu, který navíc pamatuje nástup zprvu nenápadného fašismu do české společnosti po zradě Západu v roce 1938.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Francouzský prezident vylučuje ustupování Turecku ohledně lidských práv a víz
Turecku se nesmí nijak ustupovat v otázce dodržování lidských práv a kritérií bezvízového styku. A to ani v rámci jednání o omezení přílivu imigrantů přes Egejské moře do Evropy. Prohlásil to dnes francouzský prezident François Hollande, který s ostatními lídry EU bude 17. a 18. března v Bruselu pokračovat ve složitém vyjednávání s Tureckem. Informoval o tom server České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jsem proti těžbě štěrkopísku u Moravského Písku, může ohrozit Hodonínsko
V Moravském Písku jednal v sobotu odpoledne hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se starostkou Hanou Habartovou a místostarostou Leošem Filípkem o ohrožení obce záměrem těžařů na těžbu štěrkopísku v sousedním Uherském Ostrohu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
„Třiďme odpad a ne lidi.“ „Odmítněme vetřeleckou invazi.“ V Táboře se potkaly dvě demonstrace a těžkooděnci měli práci
REPORTÁŽ S transparenty v ruce vyrazili dnes do táborských ulic účastníci pochodu proti xenofobii. Na náměstí T. G. Masaryka se střetli s demonstranty proti migraci, za okamžité vystoupení z Evropské unie a za svrchovaný český stát. Střet se obešel bez fyzických útoků, ozývaly se pouze hlasité výkřiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
O příštím prezidentu Spojených států je prý rozhodnuto. Bývalý spolupracovník Tony Blaira promluvil
Bývalý spolupracovník Tonyho Blaira John McTernan tvrdí, že v prezidentských primárkách ve Spojených státech nebudou o budoucím prezidentu rozhodovat společenské třídy, ale národnostní menšiny. Předpovídá, že zvítězí Hillary Clintonová, protože si dokázala získat přízeň afroamerických voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
"Imigrant podpálil hlavu mladé Němce." Zvrácené VIDEO z roku 2014 teď znovu vyplulo na povrch
Toto video se v dnešních dnech stává nejvíce sdíleným na sociální síti Twitter, ačkoli trvá jen pětadvacet vteřin. Ukazuje nepochopitelný akt z berlínského metra, kde neznámý muž, jak hlásá titulek, podpálil vlasy mladé ženě. Zřejmě proto, že je neměla zahalené, dodává na Twitteru Onlinemagazine.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Středočeskou KDU-ČSL povede do krajských voleb Josef Vacek
Středočeskou KDU-ČSL povede do letošních krajských voleb bývalý příbramský starosta a někdejší hejtmanův náměstek Josef Vacek. Na dnešní krajské konferenci lidovců v Praze dostal více hlasů než protikandidát, starosta Bezna na Mladoboleslavsku Zdeněk Volf. Stal se tak lídrem společné kandidátky KDU-ČSL, SNK-ED a zelených. Vacek to sdělil ČTK. Nominační konference vybrala lídra a má také stanovit pořadí lidí na kandidátce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda v Polsku neposlouchá ústavní experty Rady Evropy. Co bude dál?
Polská pravicová vláda premiérky Beaty Szydlové odmítá i nadále doporučení ústavních expertů Rady Evropy, aby uznala výrok ústavního soudu s cílem ukončit politickou krizi v zemi. Uvedl to server ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sviňačina, pako, pavián. Kotleba se ocitá ve vážných potížích
„Kotlebovci očividně čelí krizi kádrů. Nemohou najít jediného poslance, který by někoho brutálně nedobil z rasových důvodů, nebo někde neobhajoval Adolfa Hitlera. Roztomilé,“ zkonstatoval na svém facebookovém profilu poslanec slovenské Národní rady Luboš Blaha (SMER-SD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odcházející rektor Jihočeské univerzity: Za mým koncem je i to, že jsem otevřeně kritizoval Zemana
Rektor Jihočeské univerzity (JČU) Libor Grubhoffer je přesvědčený o tom, že za jeho koncem ve funkci stálo mimo jiné to, že otevřeně kritizoval prezidenta Miloše Zemana. Prezident podle něj štěpí národ na dvě skupiny. A stejně polarizovaná jako společnost je i akademická obec na JČU. Grubhoffer, jenž končí ve funkci rektora k 31. březnu, to řekl v rozhovoru s ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zákaz návštěv na všech jednotkách resuscitační a intenzivní péče Krajské zdravotní byl ukončen
Vzhledem k vývoji epidemiologické situace, týkající se akutních respiračních onemocnění v Ústeckém kraji, došlo v pátek 11. března 2016 ve 14.00 hodin k ukončení zákazu návštěv na všech jednotkách resuscitační a intenzivní péče Krajské zdravotní, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Porošenko porušuje zákony! Protiputinovský novinář drsně zaútočil na ukrajinského prezidenta
Bývalý editor deníku Moscow Times a velký kritik ruského prezidenta Putina Oleg Suchov tvrdí, že ukrajinský prezident Petro Porošenko porušuje zákony a dělá z Ukrajinců "idioty".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kotlebova strana už má problém: První poslanec rezignoval kvůli útoku na cizince. Jeho náhradník zase napadl muslimskou rodinu
Jen několik málo dní poté, co se radikální pravicová strana Mariána Kotleby ĽSNS dostala do slovenského parlamentu, už řeší první problémy. Na poslanecký post rezignoval Andrej Medvecký, který čelí obžalobě za to, že v roce 2014 zbil cizince tmavé pleti. Jeho nástupcem se stal 22letý Milan Mazurek. Ten ale na loňské demonstraci proti imigrantům v Bratislavě zaútočil na muslimskou rodinu s malými dětmi a na Facebooku obhajoval Hitlera. Informoval o tom server Echo 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: V ČSSD jeden hot a druhý čehý!
Kdysi mě upozornil můj osobní přítel, první polistopadový předseda ČSSD, prof. Jiří Horák, na vyjádření slavného britského premiéra 19. století lorda Palmerstona, který řekl svým nejbližším spolupracovníkům. že je dobré, aby politické strany byly v důležitých otázkách politicky jednotné. Na tom je mnoho pravdy. Palmerston to vyjádřil zhruba takto: „Je mi jedno, zda celní sazby na dovoz obilí budou takové nebo jiné, ale pokud se na nich dohodneme, tak už to musíme držet.“ Již v 19. století tedy bylo známo, že volič nemiluje rozhádané strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mezinárodní konflikt mezi ČR a Řeckem. Jde o uprchlíky
Řekové v únoru a březnu opakovaně nepovolili vstup českému styčnému imigračnímu důstojníkovi do tzv. hotspotů, tedy registračních středisek pro uprchlíky, která má na svém území. Češi tak nemají šanci monitorovat, koho a jakým způsobem Řekové přijímají a pouštějí dále do Evropy. Česko tak vlastně vůbec neví, kteří uprchlíci pak mají v rámci relokací zamířit na naše území, tedy o jaké osoby jde. Během příštích týdnů máme přitom z Řecka přijmout prvních dvacet osob. Informovalo o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Nová továrna, to je naděje nového uplatnění pro tři stovky lidí
Švédská firma Mölnlycke symbolicky zahájila výstavbu tovární haly v průmyslové zóně na okraji Havířova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Žádáme, aby i česká strana prosazovala kroky vedoucí k osvobození vězněné pilotky
Skupina 57 evropských poslanců podepsala dopis adresovaný vysoké komisařce Federice Morgerini, v němž žádají okamžité přijetí sankcí vůči osobám, které se na únosu, obvinění a věznění ukrajinské pilotky a členky ukrajinského parlamentu Nadii Savčekové podíleli, stejně jako na jejím právě probíhajícím zpochybněném soudním procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Konečná udeřila: Evropští politici straší rozpadem EU, když nepřijmeme jejich řešení. Na kvóty jsem už alergická. Jejich návrhy jsou často neskutečně blbé
CIVILIZACE A MY Názory lidí ignorují a návrhy hází pod stůl. „Brusel by se měl v prvé řadě obávat toho, že nemá kontakt s lidmi a není schopen jim naslouchat,“ říká europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Zavírání hranic podle ní nezpůsobí, že by se k nám začali hrnout uprchlíci. Zároveň ale připouští: „V případě nějakého vyostření situace v Německu by se mohlo stát, že by se například odmítnutí migranti snažili dostat na naše území. Vláda na to musí být připravena a případně chránit naše hranice.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad hovoří o vrcholu na českém trhu práce
Výsledky statistik za 4. čtvrtletí a celý rok 2015 ukazují jistý vrchol na českém trhu práce. Údaje výběrového šetření pracovních sil (VŠPS) v domácnostech přináší rekordní hodnoty míry zaměstnanosti, zároveň míra nezaměstnanosti poklesla na úroveň blízkou nejnižším hodnotám předkrizového roku 2008. Počet volných pracovních míst hlášených na Úřad práce ČR překročil již ve 3. čtvrtletí 2015 stotisícovou hranici. Také výsledky podnikových statistik ČSÚ ukazují významný nárůst evidenčního počtu zaměstnanců, který je provázen zvyšujícím se růstem průměrné mzdy s tím, jak v některých oblastech dochází k nedostatku pracovních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Rybář s třicetidenním lístkem nebude mít žádnou úlevu
Ministerstvo zemědělství připravuje v rámci novely vyhlášky k rybářskému zákonu krátkodobé rybářské lístky, které budou platit jen 30 dní. Vyšlo tak vstříc požadavku vedení Českého rybářského svazu. Cílem je umožnit rybaření i turistům ze zemí, které nemají s ČR uzavřenou dohodu o vzájemném uznávání rybářských lístků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Syková: Jsme schopni včas rozeznat důležité vývojové zvraty a přizpůsobit se jim
Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice uspořádal slavnostní setkání k 20. výročí sdružení CESNET, které zajišťuje elektronickou infrastrukturu pro vědu, výzkum a vzdělávání v ČR. Setkání zahájila místopředsedkyně výboru a senátorka za Prahu 4, prof. Eva Syková. Součástí setkání byl vedle odborných prezentací také originální vzdálený koncert, kdy smyčcové kvarteto hrálo přímo ve Valdštejnském paláci a klavírista se připojil z místa vzdáleného mnoho kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Barack Obama v seriózním časopisu. Posmíval se Rusku, ale přiznal i chybu ohledně invaze do Libye
Americký prezident Barack Obama se ve svém posledním rozhovoru, který poskytl webu The Atlantic, zmínil mimo jiné i o americko-ruských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ať si německá hospodyně dělá pořádek, ale ať se zastaví u svého plotu a nevnucuje ho sousedům, vyzývá Jakl
Tajemník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se na serveru NeviditelnýPes.cz vyjádřil k němectví. „Je němectví hlavním německým problémem?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Signály od zaměstnavatelů v Ústeckém kraji jsou dlouhodobě neměnné
V krátkodobém horizontu 2 až 3 měsíců se v Ústeckém kraji předpokládá stagnace v oblasti zaměstnanosti popř. mírné zlepšování. V případě nezaměstnanosti lze, vzhledem k znovunastartování sezónních prací, s příchodem jarních měsíců očekávat pokles počtu evidovaných uchazečů o zaměstnání i podílu nezaměstnaných na obyvatelstvu ve věku 15 - 64 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: V dopisech mě lidé napadají, že se zastávám muslimských imigrantů
Senátoři jsou za svůj podnět občas kritizováni, obvykle pro údajnou podporu příchodu muslimů do ČR a chuť cenzurovat média. Tato záležitost se ale příchodu muslimů vůbec netýkala, naopak, šlo o lidi, kteří přišli do ČR právě proto, že muslimy nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odborník na vodní cesty Forman: Vodní koridor D-O-L podporují české kraje, slovenská i polská vláda, jen u Ťoka to vázne
ROZHOVOR O vodním koridoru Dunaj – Odra – Labe si ParlamentníListy.cz povídaly s pověřencem prezidenta Zemana pro tento projekt Petrem Formanem. Prozradil, že zatímco ho podporují české kraje, polská i slovenská vláda, české ministerstvo dopravy je vlažnější. „Když budeme aktivní, nejnadějnější k realizaci je etapa napojení Odry do České republiky. Tady si myslím, že to nemusí příliš mnoho let trvat. Protože spolupráce s Polskem je velmi nadějná,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany uspěla v žebříčku nejlepších vysokých škol časopisu Týden
Fakulta vojenského leadershipu a Fakulta vojenského zdravotnictví Univerzity obrany zvítězily ve svých kategoriích v žebříčku nejlepších vysokých škol, který sestavil časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Soud pro Prahu 5 pokračuje v e-dražbách obrazů
V minulém roce se Obvodní soud pro Prahu 5 připojil dražbami obrazů mezi další dražebníky, kteří začali prodávat movité i nemovité věci elektronickou dražbou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Pro násilí nesmí být v politice místo
Klub zastupitelů Změny pro Liberec považuje za zcela nepřijatelné, aby bylo v rámci politického boje používáno jakékoliv násilí. To platí i pro případ, že „kdosi“ povolí šrouby u kola automobilu kohokoliv, tím spíše, když se jedná o dlouholetého bojovníka proti korupci a aktuálně náměstka primátora Jana Korytáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dva muži byli obviněni v souvislosti s loňskou kontaminací vody v Praze - Dejvicích
Pražská policie obvinila dva lidi kvůli loňskému výskytu kontaminované vody v Dejvicích a Bubenči. Za obecné ohrožení jim hrozí až pětileté vězení. Na dotaz ČTK to uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muži ve věku 60 a 54 let podle kriminalistů uvedli obyvatele v nebezpečí těžké újmy na zdraví, protože nedodrželi své povinnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Egypt možná zakáže nošení nikábu na veřejnosti, protože odporuje islámu
V Egyptě bude ženám možná zakázáno nosit na veřejnosti nikáb. Příslušným návrhem zákona se už zabývá egyptský parlament. Informoval o tom server Echo24 s odkazem na britský list The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Poslanecká sněmovna hostí výstavu "Tisíciletá tradice české měny"
Výstava „Tisíciletá tradice české měny“, kterou Východočeské muzeum v Pardubicích ve spolupráci s Fakultou filozofickou Univerzity Pardubice a Českou mincovnou v Jablonci nad Nisou uvedlo v roce 2013 v New Yorku, má svoji českou verzi a od 7. března je k vidění v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vážený politolog, který uprchl z Ukrajiny: Pokud země upadne do anarchie, k milionům dnešních uprchlíků se přidají ukrajinští nacisté. A ti budou ozbrojeni!
ROZHOVOR Jestli Ukrajina upadne do anarchie, tak se k milionům uprchlíků ze Středního východu a Afriky přidají stovky tisíc z ní. Jen s tím rozdílem, že mnozí z nich budou ozbrojeni a hranice budou přecházet v celých částech. Ukrajinský politolog Rostislav Iščenko, který v roce 2014 emigroval do Ruska, uvádí hororové scénáře vývoje Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vysloužil (KDU-ČSL): Zanikne EU ve stylu Římské říše?
Ve spojitosti s dnešní migrační krizí, která otřásá Evropskou unií, často zaznívají nejenom z úst politiků proroctví, v jejichž obsahu je nastíněn budoucí zlověstný osud krizí postižené EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šokující slova advokátky Kláry Samkové o dění v české justici. Zmínila i Šlachtu, Ištvana a Bradáčovou
Advokátka Klára Samková patří k nejdrsnějším kritikům současných poměrů v českých právnických profesích a přístupu elit ke spravedlnosti vůbec. Poté, co byla šéfka Energetického regulačního úřadu potrestána za své úřední rozhodnutí osmi a půl roky vězení, začalo se vyšetřovat výbušné svědectví detektiva ÚOOZ po sebevraždě a legislativní rada vlády podpořila nový sporný zákon o státním zastupitelství, s ní ParlamentníListy.cz hovořily o dalších vyhlídkách právního státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Masopust (SPO): Migrační krize
Migrační krize, jak se také dá nazývat současná vlna uprchlíků, která zaplavuje Evropu, je bezpochyby tématem četných diskusí - a to nejen v mediích, ale i v širší veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Migranti v Evropě hledají sexuální uspokojení. Pokud nebudeme mít děti, prostě vymřeme a převálcují nás jiné národy, říká europoslanec Zdechovský
ROZHOVOR Europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský říká, že pokud nebudeme mít děti, tak prostě vymřeme a převálcují nás jiné národy. „Ti, kdo přichází, jsou muži ve věku 15 - 35 let. Tedy v období největší sexuální aktivity. A je tedy velmi pravděpodobné, že budou hledat možnosti svého sexuálního uspokojení. To ale nikdo nedomyslel,“ říká o migrantech. Asi 70 procent lidí, kteří se chtějí dostat do Evropy na syrský pas, nejsou uprchlíci, ale ekonomičtí migranti, které je potřeba vrátit okamžitě zpátky do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR: Návrh zákona o odpadech vykazuje řadu nedostatků
Svaz měst a obcí ČR seznamuje s připomínkami, které se týkají návrhu zákona o odpadech. Dle jeho názoru vykazuje tento právní předpis řadu nedostatků, případně i rozporů s vládou schváleným věcným záměrem zákona v květnu 2015. Proto s ním nelze souhlasit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Končí termín pro podání přihlášek na střední školy
Žáci, kteří chtějí studovat na středních školách, mají poslední dny na to, rozmyslet si, kam se ke studiu přihlásit. Termín pro podání přihlášek totiž končí v úterý 15. března. Uchazeče o vzdělávání v maturitních oborech čekají ve většině škol v Moravskoslezském kraji jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Předváděčky byly ve znamení nekalých praktik a odírání seniorů
Výsledky kontrol organizovaných akcí zaznamenaly dílčí úspěch, a to snížení počtu organizovaných akcí ve srovnání s rokem 2014 o třetinu, tj. z více než 27 tisíc na cca 18 tisíc oznámení. Nezměnilo se však chování některých podnikatelských subjektů, neboť nadále obcházely či dokonce vědomě porušovaly povinnosti pořadatelů předváděcích prodejních akcí. V průběhu 420 kontrol byly zjištěny nedostatky ve 339 z nich, tj. 80,7 %. Nejčastějším zjištěním bylo porušení zákonem stanovených oznamovacích povinností, souvisejících s pořádáním organizovaných akcí a dále užití zakázaných nekalých obchodních praktik, včetně agresivních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Pajonk ze Svobodných: Kdo vyznává násilnou ideologii, toho rovnou tvrdě nakopnout. Multikulturalismus? Co má stát co určovat lidem kulturu. A gratuluji těm sociálním inženýrům
CIVILIZACE A MY Na krize si Evropská unie zadělává už léta, a to násilným a centralistickým socialistickým chováním, řekl předseda Svobodných ve Zlínském kraji Tomáš Pajonk. Pogratuloval také všem sociálním inženýrům, kteří tak dlouho konali dobro, až si pro něj chce přijít s nataženou rukou celý svět. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz varoval, že vyznává-li někdo násilnou ideologii a všem vypráví, co zlého jim udělá, až bude moci, pak je správné ho nakopnout rovnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec: Dvě mláďata v jedné expozici – narodili se takin a muntžak
ZOO Liberec je bohatší o dva sukopytníky. A byť je každý jiného druhu, žijí spolu v jedné společné expozici. Jedná se o samce takina čínského (Budorcas taxicolor bedfordi) a muntžaka malého (Muntiacus reevesi).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Máme velkou šanci zlepšit a zjednodušit evropské právní prostředí
Evropský parlament tento týden velkou většinou schválil dohodu o lepší regulaci, která by měla zjednodušit a pročistit evropskou legislativu a v konečném důsledku snížit administrativní zátěž pro občany i firmy. Dohoda mezi Evropským parlamentem, Evropskou komisí a Radou EU upraví legislativní proces a zajistí jeho každoroční vyhodnocení s důrazem na zjednodušování právních předpisů a byrokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Pokud nechápe či špatně chápe část elity národa, oč se hraje, tak....
Pokud nechápe či špatně chápe část elity národa, oč se v rámci migrační krize „hraje“, pak je něco velmi špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Ještě k senátorskému podnětu Radě pro rozhlasové a televizní vysílání...
Senátoři jsou za svůj podnět občas kritizováni, obvykle pro údajnou podporu příchodu muslimů do ČR a chuť cenzurovat média. Tato záležitost se ale příchodu muslimů vůbec netýkala, naopak, šlo o lidi, kteří přišli do ČR právě proto, že muslimy nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Vzdělávání v hlavním městě není jen o tématu šikana
Školící zařízení v podobě robotického pracoviště má ode dneška k dispozici Střední průmyslová škola v Betlémské ulici. Učebny umožní studentům vyzkoušet si robotická zařízení v praxi, a to včetně práce s programy, které jsou využívány v reálné výrobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Většina požadavků ČKD Praha DIZ je nedůvodná
Praha jmenovala rozhodce ve sporu s ČKD DIZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Inspekce dokončila řízení ve věci pádu mostní konstrukce ve Vilémově v kraji Vysočina
Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu se sídlem v Českých Budějovicích ukončil správní řízení vedená v souvislosti se zřícením mostu ve Vilémově dne 4. 9. 2014. Při této události došlo ke smrtelnému pracovnímu úrazu čtyř zaměstnanců, jeden zaměstnanec byl zraněn vážně a další zranění bylo vyhodnoceno v kategorii ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Začíná hlasování v soutěži „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje v roce 2015“
Od 14. března do 8. dubna 2016 je možné hlasovat prostřednictvím SMS zpráv v devátém ročníku soutěže „Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Smetka (Svobodní): A tohle jsi slyšela, Jaruno...
Náš problém není v tom, že toho víme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, co víme, není pravda. - Will Rogers
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dana Drábová: Pokud někdo podnikl po havárii ve Fukušimě let z Evropy do Tokia, dostal dávku záření větší než za pobytu v Tokiu
ROZHOVOR Propagátorka jaderné energie Dana Drábová poskytla pro ParlamentníListy.cz po čase rozhovor. Dlouholetá předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (již od roku 1999) uvádí, že nebezpečí tzv. špinavé jaderné bomby je podle ní prakticky stejné, jako bylo v minulém roce. Také transporty a další nakládání s nízkoradiačním materiálem jsou pod pečlivým dohledem státu, stejně jako je nový sarkofág v Černobylu na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kocumová (ZpLK): Starostové pod vedením hejtmana Půty, obviněného z korupce, se hodně vzdálili svým předvolebním slibům
Kontroverzní liberecká stavební společnost Syner bude rekonstruovat budovu bývalého Výzkumného ústavu textilních strojů, která se promění na tzv. Evropský dům. Výběrové řízení Syner vyhrál s cenou 76,7 mil. Kč, pouze 4 % pod projektovou cenou 79,8 mil. Kč. Paradoxně nedávno se vedení Libereckého kraje chlubilo, jak se mu daří na veřejných zakázkách dosahovat významných úspor. Zřejmě ne vždy. Malý rozdíl mezi očekávanou a nabídkovou cenou není jediná nesrovnalost. I to je důvod, proč se hejtmanovi kritika soutěže nezamlouvá, o čemž svědčí jeho přehnaná reakce na sociální síti Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bílek (KONS): Vítáme zvýšení vojenské přítomnosti NATO v členských zemích na východní hranici Severoatlantické aliance
V pátek 4. března 2016 odeslal předseda Konzervativní strany Josef Bílek premiérovi vlády České republiky Bohuslavu Sobotkovi a ministru zahraničních věcí České republiky Lubomíru Zaorálkovi dopis následujícího znění:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Dluhy, přelidnění bytů, štěnice. Sedmadvacet odborníků z ministerstev, úřadu vlády či bytových družstev předloží řešení pro kvalitnější bydlení
Premiér Bohuslav Sobotka a členové jeho vládního týmu dostanou na stůl k projednání komplexní materiál pojednávající o aktuálních problémech v segmentu bydlení. O jeho znění debatovalo v pátek v mosteckém Stavebním bytovém družstvu Krušnohor dvacet sedm odborníků z ministerstev vnitra, spravedlnosti, práce a sociálních věcí, zdravotnictví, pro místní rozvoj, z Úřadu vlády ČR, Agentury pro sociální začleňování, právníci zabývající se bytovou problematikou, lidé ze Svazu českých a moravských bytových družstev, Sdružení bytových družstev a společenství vlastníků ČR, ústecký senátor Jaroslav Doubrava, vedení Bytového družstva Družba Ústí nad Labem, SBD Krušnohor Most a statutárního města Most.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Státy budou spolupracovat v oblasti daní nadnárodních firem
Pokud se domníváme, že důležitost zprávy se pozná podle toho, na které straně je v novinách zveřejněna, čtenář včerejšího Práva (9.3.) možná ani nezaznamenal na straně patnáct dohodu ministrů financí EU o unijních pravidlech o vzájemné výměně daňových informací velkých nadnárodních firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Praze budou uzavřeny tunely Blanka a Mrázovka
Řidiči se musí v noci na neděli v Praze připravit na dopravní komplikace. Technická správa komunikací (TSK) dnes ve 23:00 přeruší provoz v tunelech Blanka a Mrázovka. Důvodem je údržba tunelů. ČTK to sdělili mluvčí magistrátu Vít Hofman a TSK Barbora Lišková. Uzavírka potrvá do nedělních 5:00.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
TOP 09: Stavba domů bude pro rodiny levnější
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2016 v 06:01, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist