Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 955x, což odpovídá cca 49.831-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Ostuda. Podívejte se, co následuje po volbách, které změnily Německo
Německá i zahraniční média ve svém dnešním vydání hodnotí volební výsledky v Německu a označují je v prvé řadě za neúspěch vládnoucí CDU kancléřky Angely Merkelové. Negativně média hodnotí historický úspěch euroskeptické a protiimigrační AfD. Ministr financí Schäuble jej dokonce označil za „ostudu pro celou zemi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Herečka Gregorová: Uprchlíky nepřijímat, nejsme bohatá země. Nepřichází k nám inteligence
Česká herečka slovenského původu Hana Gregorová, která byla manželkou populárního herce Radoslava Brzobohatého, poskytla ParlamentnímListům.sk exkluzivní rozhovor. V něm se mimo jiné vyjádřila i k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zásadní informace o Zemanovi a Rusku. A tentokrát, světe div se, pozitivní
Ruské vazby prezidenta Miloše Zemana, za něž je dlouhodobě kritizován, měly v minulých dnech údajně pozitivní dopad. Podle deníku Neovlivní.cz měla hlava státu využít svých kontaktů na Kreml a následně tak pomoci k osvobození pětice Čechů unesených v Libanonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Smíchova si najal poradce na ekologii. Sponzor TOP 09 bude řešit kontroverzní skládku, kontakty s lobbisty popírá
V první půlce devadesátých let působil ve Straně zelených, byl jejím místopředsedou a členem pražského zastupitelstva. Působil také ve firmách, které mají souvislost s metropolí (například v Úpravně vody Želivka, kde působil v letech 1998–2001 a 2012–2015) a věnoval se i byznysu. V letech 2010, 2012 a 2014 podpořil TOP 09 částkou 280 tisíc korun. Aktuálně pracuje jako poradce pro kontroverze vyvolávajícího starostu Prahy 5 Radka Klímu z TOP 09. Za poradenství pobírá 420 korun na hodinu a jeho klíčovým tématem má být likvidace skládky v pražském Motole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Helena Langšádlová: Ovčáček nemůže znevážit Schwarzenberga. Zeman by nás klidně vyměnil za krtečka
ROZHOVOR „Každý politik v celé Evropě by kvůli Čapímu hnízdu odstoupil,“ řekla místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová. Sama se domnívá, že prezident Miloš Zeman by se tak vážnými případy měl zabývat. Reagovala i na slova mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka na tiskové konferenci. Langšádlová věří, že Ovčáček nemůže osobu Karla Schwarzenberga nijak znevážit, ani pozvánkou na Pražský hrad za důchodcovské vstupné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Seriozní tisk: Německo v ohrožení. Islamisté ho chtějí zlikvidovat
Soeren Kern z amerického think-tanku Gatestone Institute se ve svém textu věnuje pronikání Islámského státu na území Německa. Před několika týdny v zemi došlo ke druhému útoku islamistů. Německá policie v posledních měsících zatkla několik sympatizantů Islámského státu. Velké nebezpečí představují především salafisté, jejichž počet vzrostl v posledních pěti letech na více než dvojnásobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Merkelová řečmi o fašistech vystrašila babičky. Jinak by prý "Alternativa" nejspíš vyhrála
Německý týdeník Spiegel podrobně analyzuje překvapivý úspěch euroskeptické a protiimigrační strany Alternative für Deutschland (AfD), která se ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko stala druhou nejsilnější stranou. Pokud by se AfD podařilo získat větší podporu nejstarších voličů, volby by v této spolkové zemi dokonce vyhrála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hanebný Bělobrádek. Merkelová bude stát před soudem. Kolaborant Sobotka a moudrý Fico. Šabatová, Dienstbier a feťáci z neziskovek… Petr Hampl drsně o migraci
ROZHOVOR Sociolog a člen předsednictva Bloku proti islámu Petr Hampl říká, že je dost možné, že naše děti budou znovudobývat západní Evropu – podobně jako Evropané v 19. století vyhnali Turky z Balkánu. Může se stát, že muslimové ze západní Evropy ovládnou klíčové evropské země a získají přístup k jaderným zbraním. „Musíme se zbavit té zvrácené podoby lidských práv, jakou prosazují Šabatová, Dienstbier a feťáci z neziskovek, ale tradiční evropské svobody si musíme držet,“ řekl Hampl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tak drsné volby USA nepamatují. Na Trumpových mítincích začíná téct krev
Nejkontroverznější kandidát na prezidenta USA, miliardář Donald Trump, opět zaplnil titulky novin. Tentokrát mu stačilo jen nezúčastnit se vlastního vystoupení. Ty se totiž poslední dobou stávají stále násilnějšími. Trump, který podle svých odpůrců rozděluje společnost, svým vystupováním totiž vždy vybičuje adrenalin všech přítomných. A ti pak mluví pěstmi. Občas to dokonce zvládnou už i bez něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Je zde důkaz. Z časopisu „Včelařství“
Jen těžko uvěřitelné. V žádném investigativním magazínu či deníku, ale v časopise Včelařství se udal ministr financí Andrej Babiš v kauze Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Začne Andrej Babiš zpívat? Ještě jednou k neuvěřitelné show ministra financí na Primě
Co se stane, když politik ve studiu, a lhostejno zda rozhlasovém nebo televizním, zapomene na čas a moderátor jej nechá mluvit a mluvit? Něco podobného jsme zaznamenali v nedělní Partii na Primě, kdy se rozhovořil Andrej Babiš. Bylo korektní, aby měl takovýto prostor? A nezalíbilo se našim vrcholným politikům hovořit k národu ve stylu minulého venezuelského prezidenta Huga Chávese, kde v pořadu „Haló, prezidente“ hovořil k národu hodiny a hodiny a v závěru svých extempore pak začal zkoprnělému národu i zpívat? Politolog Jan Kubáček hodnotí předkládané argumenty Andreje Babiše a ukazuje, kdy můžeme očekávat politikovu „smrt“ ve veřejném prostoru…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČT: Gabriela Gunčíková bude ve Stockholmu reprezentovat Česko na Eurovision Song Contest
Evropské hudební klání Eurovision Song Contest se poprvé na veřejnoprávních obrazovkách objevilo v roce 1956 a je jedním z nejdéle vysílaných pořadů v televizní historii. Soutěž přiláká k obrazovkám každý rok téměř 200 miliónů diváků z celého světa. Do letošního 61. ročníku vybrala jako českého reprezentanta odborná porota zpěvačku Gabrielu Gunčíkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ruská vojska se stahují ze Sýrie. Prý se jim už podařilo dosáhnout toho, co chtěli
Ruská armáda dostala od prezidenta Vladimira Putina rozkaz stáhnout se ze Sýrie. Informovala o tom ČTK. Někteří vojáci však zůstanou na svých místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek rozebral německé volby: Merkelová utrpěla debakl, jen to nepřizná. A tažení odpůrců migrace zdaleka nekončí...
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl česko-německý politolog Petr Robejšek. S moderátorkou Helenou Šulcovou mluvili o výsledku voleb v Německu, o budoucnosti kancléřky Angely Merkelové, úspěších AfD a dohodě mezi EU a Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka Čapí hnízdo s Babišem řešit nechce
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nebude jednat s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) o evropské dotaci na farmu Čapí hnízdo. Řekl to dnes novinářům v Brně a dodal, že nyní je prošetření věci na policii a Evropském úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), jenž dohlíží na využívání dotací EU. Případ nelze podle premiéra bagatelizovat. Předpokládá, že závěry vyšetřování budou zveřejněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kampaň Dva roky ve vládě lidi zaujala
Kampaň s názvem Dva roky ve vládě občany v minulých dnech zaujala. Speciální video vysvětlující, proč stát není firma, ale společenství lidí, a webová stránka kampaně www.srdcebijevlevo.cz, přitáhly značný zájem,“ komentoval průběžné výsledky návštěvnosti webu předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Přijďte na Hrad, dostanete důchodcovskou slevu, zval Ovčáček Schwarzenberga. A toto mu po nás kníže vzkázal
„Prezident Miloš Zeman by se kauzou Čapí hnízdo zabývat měl, týká se čelného představitele vlády,“ řekl pro ParlamentníListy.cz Karel Schwarzenberg. Uvedl to v reakci na pondělní tiskovou konferenci mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, podle nějž se Miloš Zeman bude zabývat jen případy přesahujícími miliardu korun. Pozvání na Pražský hrad však odmítl, dělal tam prý léta správce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Hlavním problémem ČR není migrace, ale extremismus
Pokud budou pánové Chovanec a Babiš namísto hašení reálných problémů a prezentace úspěchů pokračovat ve stávajícím strašení veřejnosti, dávají tak signál, že demokratické síly situaci nemohou řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Naštvaný Robert Fico útočil na veřejnoprávního moderátora
Moderátor RTVS Martin Strižinec rozčílil v nedělním diskusním pořadu premiéra a lídra strany Směr-SD Roberta Fica.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paní kancléřko, to je rána. Média hodnotí volby
Německé volby v Porýní-Falci, Sasku-Anhaltsku a Bádensku-Württembersku nedopadly pro německou kancléřku Angelu Merkelovou příliš dobře. Jak situaci v Německu hodnotí světová média, si všímá server Lidovky.cz. A své si také řekl Daniel Kaiser na serveru Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Intercolor: Skuteční čeští výrobci nemají důvod si stěžovat
Odpověď na článek na zpravy.aktualne.cz „Problémy s maskáči. Kvůli přísným normám jsou vojáci vidět, uniformy perou v savu“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš o Čapím hnízdě lže, naznačuje advokát. A předkládá důkaz
Právník Aleš Rozehnal tvrdí, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš lhal, když v reakci na „kauzu Čapí hnízdo“ prohlásil, že do společnosti Farma Čapí hnízdo, a.s., „přišel investor, který si nepřál být jmenován, a bylo to akceptováno“. Stejně tak prý není pravda, že „Agrofert pouze převzal předlužený projekt této farmy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Den otevřených dveří na přehradě Bystřička a MVE Ivančice
Státní podnik Povodí Moravy uspořádá u příležitosti Světového dne vody na přehradě Bystřička a v malé vodní elektrárně Ivančice den otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka navštíví centrum kybernetické bezpečnosti a polygon
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes v Brně navštíví Národní centrum kybernetické bezpečnosti. Prohlédne si také polygon Masarykovy univerzity. Odborníci tam ve speciálním uzavřeném počítačovém systému, kde lze cokoliv testovat bez rizika pro vnější síť, trénují obranu proti kybernetickým útokům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Německu sílí problémy. Voliči Merkelovou nepotěšili
Migrační krize se odrazila i na nedělních německých volbách. Protiimigrantská strana Alternativa pro Německo (AfD) předčila očekávání. Naopak CDU Angely Merkelové zažívá zklamání. Píší to dnešní MF Dnes i Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Mezinárodní ostuda Halíkova sponzora Sekyry. Uznávaný anglický časopis zevrubně popsal jeho minulost, i s Janouškem a mrtvým Mrázkem
Podnikatel Luděk Sekyra je jednou z kontroverzních osobností české historie a současnosti. Za totality podporoval režim a nesouhlasil s Václavem Havlem. Po sametové revoluci spřáhl síly s Romanem Janouškem a Františkem Mrázkem. A studentský časopis oxfordské univerzity The Isis se ptá, jak se vlastně z takového člověka stane donor jedné z největších a nejstarších světových univerzit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Estráda před ruskou ambasádou. Neuvěříte, co se tam odehrálo za akci
U ruské ambasády bylo dnes živo. Jak informuje server SvobodnéFórum.cz, k plotu ambasády v Praze se dnes připoutali aktivisté ze skupiny oMen. Za plot navíc umístili několik nafukovacích a dokonce létajících figurín symbolizujících zelené mužíčky. Některé měly dokonce i obličeje, a to konkrétních proruských činitelů. Nechyběl tak ani prezident Česka Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Středočeský STAN má "stínovou radu" kraje
Kandidát na hejtmana Vít Rakušan má před letošními volbami již sestavenou kompletní radu kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad už prověřil téměř tisíc pochybení z podnětu Oživení
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže považuje za nutné reagovat na článek Jiřího Skuhrovce zveřejněný na blogu serveru Aktualne.cz (http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-skuhrovec.php?itemid=27009).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta nabízí novou službu Změna doručení online
Zákazníci České pošty mohou využít novou službu nazvanou Změna doručení online. Díky Změně doručení online si mohou adresáti balíkových a listovních zásilek České pošty jednoduše přizpůsobit čas, místo nebo způsob doručení tak, jak jim nejlépe vyhovuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Zákon o omezení prodejní doby? Ne, je to nesmysl
Návrh zákona o omezení prodejní doby v maloobchodě a velkoobchodě o svátcích je naprosto absurdní pokus o neodůvodněný zásah do svobodného podnikání, tržní ekonomiky a života lidí vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Regionální ANO v problémech: Hovoří se o diktátu poslankyně Maxové a úřednice Vildumetzové
Jako přes kopírák, tak časopis Týden shrnul dění ve dvou regionech Babišova ANO několik měsíců před krajskými volbami. Na kandidátky jsou prý dopisováni lidé, kteří nemají potřebnou praxi, zkušenost, ani politické zázemí. Klíčová je podle všeho věrnost shora zmíněným dámám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Andrej Babiš jako ministr financí selhal
Andrej Babiš v diskuzním pořadu TV Prima prohlásil, že rozpočet na rok 2017 by měl být konstruován se schodkem 60 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Starosta Kojetína: Index kriminality zde dosahuje nejnižších čísel v ČR
Jiří Šírek (BPP) není v politice nováčkem. Letos poprvé se ale rozhodl kandidovat i do zastupitelstva kraje. Naši redakci zajímalo nejen, jaké jsou jeho politické ambice, ale především zda letos čekají Kojetín nějaké významné investiční akce, a nevyhnuli jsme se ani ožehavému a citlivému tématu nepřizpůsobivých občanů. Jak se snaží situaci řešit v Kojetíně a jaká opatření postrádá ze strany státu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ruský novinář odkrývá: V ruské televizi byl film o Praze, základně lidí svázaných s USA a škodících Rusku! Namiřte rakety na Karlovy Vary, ať se Putin bojí
ROZHOVOR Rusko je taková země, že stát se může všechno. Ostatně už jsem dvakrát za mřížemi byl. Je to ode mě černý humor, ale v Rusku se povídá, že Bůh miluje trojici. Nicméně nyní by šlo o útok na českou organizaci a jejího ředitele. To říká novinář Grigorij Pasko, který přesunul centrálu své organizace do Prahy. Hovoří také o šikaně, kterou v Rusku zažíval a o dalších tématech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šok: Evropské unii věří jen 29 procent Čechů
Lidé stále méně důvěřují Evropské unii a Evropskému parlamentu. Ukázal to průzkum agentury STEM. Nejvíce lidí věří OSN (55 %) a NATO (52 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Změny v Norsku neřeší případ Michalákových, říkají politici
I když Norsko změní postupy sociální služby Barnevernet, chtějí se čeští politici dál věnovat případu Evy Michalákové, jíž v Norsku odebrala dva syny. Děti by měly být podle Petičního výboru na podporu rodiny Michalákových nově svěřovány pěstounům, kteří jsou jejich příbuznými anebo alespoň pocházejí ze země jejich původu. Barnevern má také mnohem více spolupracovat s biologickou rodinou než dosud. Na již odebrané děti se ale novinka nevztahuje. Hrad proto chce pokračovat v jednáních o speciální smlouvě, v kauze se hodlá dál angažovat i poslankyně TOP 09 a členka petičního výboru Jitka Chalánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD má první výsledky stranických primárek
Očekávané první výsledky korespondenčního hlasování pro volby do Senátu zveřejnila dnes odpoledne sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Mimořádná schůze Sněmovny k Čapímu hnízdu má být 23. března, čeká se na podpis Jermanové
Vysvětlení kauzy žádají po ministrovi financí vedle pravicové opozice také koaliční partneři z ČSSD a KDU-ČSL.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanci plánují mimořádnou schůzi kvůli Čapímu hnízdu
Mimořádnou schůzi Sněmovny k případu Čapího hnízda by měla místopředsedkyně dolní komory Jaroslava Jermanová (ANO) svolat z podnětu opozičních TOP 09 a ODS na středu 23. března. Poslanci by se k ní měli sejít v 15:30, vyplývá z informací ČTK ze Sněmovny. V případu, v němž figuruje ministr financí Andrej Babiš (ANO), existuje podezření na neoprávněné čerpání evropských dotací. Babiš se proti tomu ohrazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vím, proč se Merkelová podřizuje diktátu USA. Migrace je nástroj USA proti Evropě. Turek byl vždy vyděrač, hraje velmi ošklivou roli. Znalec Blízkého východu promlouvá
ROZHOVOR Petr Markvart, který se dlouhodobě profesně pohybuje v oblasti Blízkého východu (hlavně v Iráku a Sýrii) a v Africe říká, že Angela Merkelová, pokud jde o migrační krizi, se podřizuje diktátu Ameriky. Migrace je nástroj USA na oslabení Evropy a Spojené státy ji podporují – společně s Tureckem a Saúdskou Arábií – stejně jako ISIS. Turecko hraje v dnešním světě mimořádně ošklivou roli. Erdogan prosazuje velko-osmanskou vizi. Markvart popsal, jaké zájmy mají Turecko, USA a mocnosti Zálivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček brutálně potupil Karla Schwarzenberga
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček předstoupil dnes před novináře na své pravidelné tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hollande, máš měkké koule. Jsi vyřízený. Francie stojí na prahu exploze
„Hollande, jsi vyřízený, mládež je v ulicích!“ křičeli minulý týden studenti. Může za to jen reforma zákoníku práce? Za vzpourou, jež vyhřezla minulý týden, stojí také frakce blízká bývalé první socialistické tajemnici Martině Aubryové. Hollande má podle ní „měkké koule“. Už dnes se hraje o přežití současné vlády, analyzuje pro ParlamentníListy.cz publicista Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Alexandr Vondra: Jako by ten normální pracující člověk neměl zastání
Hostem pořadu DVTV Daniely Drtinové byl exministr obrany a disident Alexandr Vondra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Polský prezident Andrzej Duda dnes přiletí na návštěvu Česka
Polský prezident Andrzej Duda přiletí dnes odpoledne do Prahy na svou první návštěvu Česka v prezidentské funkci. V úterý se sejde s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Jednat by měli o migrační krizi, visegrádské spolupráci nebo o výstavbě dopravních koridorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
77 procent Čechů proti přijímání uprchlíků
Lidé se nebojí islámu, ale bojí se o svou bezpečnost. Zároveň jim také vadí, že peníze jdou podle nich jinam, než by měly jít. Takové jsou výsledky exkluzivního průzkumu, které dnes přinesla MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil se směje TOP 09 a ukazuje, jak zlé je to po včerejšku s Merkelovou. A Babiš...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za ukazatel silné nepopularity kancléřky Angely Merkelové považuje politolog Zdeněk Zbořil výsledek CDU v zemských volbách v Bádensku-Württenbersku, v nichž se propadla o dvanáct procent. Šokující je, že její pád přišel v tak zazobané spolkové zemi. I když tam lidé nevystupují zdaleka tak aktivně proti migrační vlně jako bavorští sedláci nebo bavorská vláda, tak tu obavu zřejmě cítí stejně intenzívně, a proto tam s více než patnácti procenty uspěla Alternativa pro Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Neštěstím Zemana je to, že říká věci daleko dříve, než jsou potom oficiálně akceptovány, a že si je dovolí říct naplno. Promlouvá člen jeho vlády Miroslav Grégr
ROZHOVOR Nejen ze čtyř let ve funkci ministra průmyslu a obchodu vlády Miloše Zemana poznal Miroslav Grégr hodně zblízka nynějšího českého prezidenta a navzdory tomu, jakým útokům musí ve funkci hlavy státu čelit, nelituje, že se před lety podílel na jeho návratu do politiky. Oceňuje na něm pevné zásady, sociální cítění a reálný pohled na svět bez ohledu na to, jaký vítr a odkud zrovna vane ve veřejném mínění. Odmítá představu, že by si nechal vnutit nějaký názor a skláněl se před nějakou oficiální politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Starosta Náchoda Birke ustál hlasování o důvěře. Čeká prý ale, že mu dál půjdou po krku
Poslanec Jan Birke (ČSSD), který je již šestým rokem starostou třetího největšího města Královéhradeckého kraje, ustál hlasování o důvěře. Sám o ni dnes požádal a dostal ji. Devatenáct zastupitelů ho v tajném hlasování podpořilo. Šest bylo proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Ministr financí Babiš znovu balamutil občany. Levnější pivo nebude
Dnes se znovu ukázalo, že Andrej Babiš je obyčejný populista, který nemá žádný plán na řešení problémů České republiky a pouze se veze na vlně populistických nálad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pilař (TOP 09): Inkluze pomůže jen některým
České školství v posledních letech prochází neustálými turbulencemi. Ministři se od roku 2006 střídají téměř v ročních intervalech a zásobují ministerstvo různými představami, které jim mnohdy nakukají do hlav lidé vydávající se za odborníky, ale často po většině motivovaní možností přiživit se na výdajích ze státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Král (Svobodní): Paní Marksová, pane Středulo, čistíte si zuby? Sprchujete se?
Myslitelé z odborů a Ministerstva práce a sociálních věcí tvrdí, že „lidé by měli být spolu.“ A nepřímo říkají, že jste všichni tak blbí, že bez paragrafu zemřete sami někde v koutě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
IPR Praha: 410 stromů, 23 přechodů, 3 nové zastávky. Spojnice Nuslí a Pankráce ožije
Oplocený strom uprostřed přechodu, nebezpečné podchody, hluk, prach nebo zbytečně složité přestupy z tramvaje na autobus. S takovými problémy se uživatelé Táborské ulice svěřili architektům Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Odborníci zohlednili podněty obyvatel a dnes představili návrh rekonstrukce. K plánovaným změnám se teď můžou místní znovu vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
MPO: Stálý výbor pro jadernou energetiku zahájí výběrové řízení na vládního zmocněnce
První zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku se uskuteční 18. března. Výbor má za úkol schválit kritéria a následné vyhlášení výběrového řízení na pozici Vládního zmocněnce pro jadernou energetiku, jehož úkolem bude příprava podkladu pro výběr modelu výstavy nového jaderného zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
ČNB: Monitoring centrálních bank
Cílem této publikace je seznámit odbornou veřejnost s posledním vývojem měnové politiky, její strategie a komunikace v některých zahraničních centrálních bankách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Prožijte vznik vesmíru na vlastní kůži!
Jak vznikl vesmír, jak se vyvíjel, jak velký vesmír vůbec je a z čeho se skládá? Na toto vše a ještě mnohem více vám a vašim dětem odpoví unikátní interaktivní výstava CERN „Accelerating Science“, kterou se Jihočeskému kraji podařilo získat do České republiky, konkrétně do Českých Budějovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Asociální nápady sociální ministryně Marksové
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová–Tominová opravdu překvapuje svojí neskutečnou invencí a bohužel ne v pozitivním smyslu slova. Zjevně totiž nemá nic lepšího na práci, a tak vymýšlí nesmysly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Po 200 dnech nastal čas ochutnat sezónní speciál BUD B:STRONG z čerstvého chmele
Od 15. března začnou vybrané restaurace po celé republice čepovat sezónní speciál BUD B:STRONG.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum: Strach z migrace je nejvyšší na severu Moravy a v jižních Čechách
Obavy z uprchlíků rostou, a to prakticky ve všech krajích, ukázal výzkum agentury Phoenix, který v pondělí přinesl deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bílek (KONS): NE referendu
Konzervativní strana vyzývá poslance a senátory všech demokratických politických stran, aby nepodpořili vládní návrh ústavního zákona o celostátním referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Končíte, panáci. Od srdce se směju. Merkelová ničí všechno, ozývá se z povolebního a proměněného Německa Petr Bystroň
ROZHOVOR „Ostuda pro Evropu je to, co dělá Merkelová se Schäublem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz český rodák a předseda bavorské AfD Petr Bystroň, který hodnotí výsledek zemských voleb jako historický zlom. V podstatě logickou konsekvencí by podle něj bylo svrhnutí kancléřky Angely Merkelové, jenže „personál v CDU je slabý“. „Merkelová za celou dobu, co vládne, zlikvidovala veškeré vnitrostranické oponenty, kteří by měli potenciál ji nahradit. K tomu se přidává její vlastnost, a sice absolutní bezcharakternost, co se politických přesvědčení týká,“ uvedl Bystroň s tím, že Merkelová ničí celou architekturu Evropy a izoluje Německo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Zvrácená logika ministra Babiše
Ministr financí Andrej Babiš tvrdí, že opozice nemá kauzu Čapí hnízdo co řešit, protože se odehrála před osmi lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Nevěříme, že zavedení rozsáhlého super-registru stát zvládne
Stanovisko Pirátů ke vzniku zdravotního super-registru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kottek (KČ): Monarchie v obraze doby
Věřím tomu, že monarchie je Čechům jako společenské zřízení nakloněna více než republika. Současný jazyk politické reprezentace i novinářské obce hovoří o národu, ale ne o vlastenectví, které ze zásady vychází z lásky k místu, kde jsme se narodili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jazzová sekce hledá fotografie
Pro dokumentární výstavu o návštěvě Françoise Mitterranda v Praze a Bratislavě v prosinci 1988.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vystoupení z EU? Nad tímto rozsáhlým průzkumem v Bruselu mnohým zaskočí
Podle studie britské University of Edinburgh si přeje přes polovinu Francouzů uspořádat po vzoru Velké Británie referendum o budoucnosti země v Evropské unii. Průzkum probíhal dále v Německu, Polsku, Španělsku, Irsku a Švédsku. Nikde jinde se však tak silná touha po referendu neprojevila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Policie zkrouhla peníze příslušníkům, kteří jeli střežit hranice Maďarska. Překvapilo je to
Za to, že českým policistům, kteří v Maďarsku střežili hranice před uprchlickou vlnou, vařili Maďaři snídaně a večeře, muži zákona zaplatili. Museli totiž vrátit část stravného, které původně dostali. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Trojkoalice/SZ): Praha 4 o přestěhování Kliniky nejednala
Ke spekulacím některých médií o možném přesunu centra Klinika do objektu v Praze 4 uvádíme vyjádření starosty městské části Praha 4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nešťastná Vášáryová: Kdybych mohla, emigruju. Minulost se vrací v takových vlnách, že nevěřím vlastním očím
Končící slovenská poslankyně, exdiplomatka a herečka Magda Vašáryová se již několikrát velmi kriticky vyjádřila k postoji Čechů a Slováků vůči uprchlíkům. Před několika dny znovu zabrnkala na tuto pro mnohé citlivou strunu, když v rozhovoru pro slovenský Nový čas pohovořila o propagandě a jednodušších lidech. Její sestra Emília Vašáryová dokonce ze znechucení nad současnou situací přemítá o emigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Čeká nás invaze. Sobotka? Ozubená pleš bez erotické přitažlivosti. Dopadne smutně a Zeman to nechce. ČSSD prohraje jako Fico, nebo i hůř
Čeká nás turecká invaze do Evropy, předpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analytik Štěpán Kotrba. Ten rovněž nevidí zářné zítřky pro českou sociální demokracii, jejíž naděje dle něj potápí její liberálně-levicová menšina. Ta má podle Kotrby na svědomí i volební neúspěch slovenského SMERu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Malina (ČSSD): Zemské volby v Německu. Referendum k imigrační politice Angely Merkelové?
Zemské volby ve třech spolkových zemích, Sasku-Anhaltsku, Bádensku-Württembersku a Porýní-Falci přinesly při vyšší volební účasti celkové oslabení CDU a nástup AfD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Havel chápal, jak je NATO důležité. Saša Vondra při výročí vzpomínal, jak jsme do něj vstupovali
Někdejší ministr obrany Alexandr Vondra vystoupil v České televizi a promluvil k sedmnáctému výročí členství České republiky v NATO. Prý můžeme být rádi, že jsme součástí nejsilnějšího vojenského uskupení na světě. Odpovídal také na dotaz divačky, která na exministra udeřila, aby nás nestrašil Ruskem. „Proč jsou Američané v Německu i sedmdesát let po válce?“ Došlo i na hrozivá slova analytika Jaroslava Štefce. Obranyschopnost České republiky je prý na katastrofální úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babišovi úředníci ohlásili čachry kolem Čapího hnízda. Už se prý chystá jejich vyhazov
Dva ředitelé na ministerstvu vnitra upozornili na to, že si další pracovníci z resortu Andreje Babiše (ANO) zjišťovali, jak se to má s prověřováním dotací na Čapí hnízdo – firmu, která spadá do holdingu Agrofert Andreje Babiše. A pozor, dva zmínění ředitelé se zřejmě mohou těšit na vyhazov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Premiér Sobotka se musí ke kauze Čapí hnízdo jasně vyslovit
Premiér nemůže provozovat pštrosí politiku a tvrdit, že počká na výsledky vyšetřování kauzy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Tak pane Babiši, jak to bylo s tím hnízdem? Tak by se prý neměli ptát Zeman se Sobotkou, ale policie
Majitel firmy Agrofert a ministr financí Andrej Babiš (ANO) dostal v nedělním vysílání FTV Prima velký prostor na to, aby vysvětlil kauzu firmy Čapí hnízdo, která spadá pod Agrofert. Babiš zkritizoval novináře i pravicovou opozici za to, že na něj útočí a neustále se ho snaží odstranit z politiky, ve které je už třetí rok nováčkem. Podle Jiřího Leschtiny by ale Babiš měl vše vysvětlit alespoň policii, když to nechce rozebrat s voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Po slovenských volbách jde o další triumf euroskeptické politiky
Svobodní gratulují německé straně Alternative für Deutschland k výborným výsledkům v zemských volbách v Sasku-Anhaltsku, Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
EU padesát let cíleně likviduje vlastenectví, tak čemu se divíte? Jana Bobošíková zcela otevřeně hovoří o budoucnosti Evropy
CIVILIZACE A MY Uzavření schengenské hranice, při řešení uprchlické krize, považuje za prioritní záležitost. Dále je někdejší europoslankyně a novinářka Jana Bobošíková přesvědčená, že Evropská unie je na konci své existence a zánik „bruselského diktátu“ by prý přinesl České republice jen pozitiva. Kritizuje její „sociální inženýrství“ odtržené od reality a tvrdí, že Evropa po dobu 50 let cíleně likvidovala vlastenectví a úlohu národních států. O strašení Ruskem pak říká, že je to především omezování naší konkurenceschopnosti na světovém trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
S ČT SPORT NA VRCHOL VI. - Karlov pod Pradědem
Karlov p/Pradědem – Annaberg 11. – 13. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
DPP dosáhl hospodářského výsledku ve výši 1,255 mld. Kč
Dopravní podnik hlavního města Prahy dosáhl v loňském roce hospodářského výsledku ve výši 1,255 miliardy korun. Tyto prostředky budou použity na úhradu ztrát z minulých let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rekonstrukce a dostavba tišnovské nemocnice má jasné obrysy
Postup při rekonstrukci a dostavbě tišnovské nemocnice dnes 14. března 2016 přímo v areálu této krajské příspěvkové organizace přiblížil hejtman Michal Hašek spolu s ředitelem nemocnice Bořkem Semrádem, předsedou senátního výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Janem Žaloudníkem a starostou Tišnova Jiřím Dospíšilem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Polsku prezidenta Zemana obdivují. ČT si pozvala tamního novináře a moderátorka se nestačila divit
Redaktor polského veřejnoprávního rozhlasu Tomasz Dawid Jędruchów zavítal do pondělního Interview ČT24. V pořadu prozradil, že se v Polsku začínají ozývat hlasy, že by moc mohla převzít armáda, což je velmi nebezpečné. Zatím to ale nejsou dost silné hlasy. Poláci si prý také velmi cení našeho prezidenta Miloše Zemana. Na rozdíl od Čechů se prý nebojí uprchlíků, ale líbí se jim, že Zeman říká, co si opravdu myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČT: K medaili hnal Soukalovou na nejsledovanějším mistrovství v historii milion diváků
Takřka milion diváků sledoval poslední z ženských závodů letošního mistrovství světa v biatlonu. Celkově přilákal šampionát k obrazovkám v průměru sedm set tisíc diváků a stal se tak jednoznačně nejsledovanějším mistrovstvím v historii českého vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ani kultura nemůže žít z vůně květin, řekl ministr k projektu za tři sta milionů
Za účasti ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) a ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO) bylo v budovách bývalého hospodářského zázemí kláštera v Plasích na severním Plzeňsku otevřeno Centrum stavitelského dědictví. Tímto areálem se o plných 30 procent rozrostlo Národní technické muzeum, které převzalo zdejší objekty v roce 2008 ve velmi zuboženém stavu. Jak ve svém projevu uvedla ministryně Šlechtová, projekt za 333 milionů by nemohl existovat bez evropských peněz, které se zde na rozdíl od jiných případů použily velmi účelně. Taktéž ministr Hermann horoval za EU a evropské fondy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Analýza: Dělníci a nezaměstnaní, to jsou voliči protiuprchlické AfD. „Enderáci“ toho mají dost a chtějí chvíli klid, ne cizí kultury
Zemské volby ve třech spolkových zemích Německa připomněly německým politikům jeden ze zákonů moderní politiky: za politická rozhodnutí se nese nejenom odpovědnost, ale mají svoje konkrétní politické důsledky. Ty se různě promítají v konkrétních číslech do volební podpory politických stran. Výsledky třech víkendových zemských voleb, které Německu do budoucna věští nárůst politického konfliktu, analyzuje pro Parlamentnílisty.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Analýza: Dělníci a nezaměstnaní, to jsou voliči protiuprchlické AfD. „Enderáci“ toho mají dost a chtějí chvíli klid, ne cizí
Zemské volby ve třech spolkových státech Německa připomněly německým politikům jeden ze zákonů moderní politiky: za politická rozhodnutí se nese nejenom odpovědnost, ale mají svoje konkrétní politické důsledky. Ty se různě promítají v konkrétních číslech do volební podpory politických stran. Výsledky třech víkendových zemských voleb, které Německu do budoucna věští nárůst politického konfliktu, analyzuje pro Parlamentnílisty.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Současnost a budoucnost Letenského kolotoče
Národní technické muzeum představilo veřejnosti aktuální stav obnovy Letenského kolotoče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Inspektoři ČIŽP a celníci odhalili pašování tygřích špičáků, mastí s medvědí žlučí i s rohy antilopy
V rámci operace Tygří oko bylo na pražském letišti zkontrolováno přes sedm tisíc zavazadel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
SMS ČR: Obcím hrozí stopka na dotace kvůli novele zákona o pozemních komunikacích
Sdružení místních samospráv České republiky (SMS ČR) upozorňuje, že novela zákona o pozemních komunikacích, která platí od začátku tohoto roku, znemožňuje umisťovat inženýrské sítě do silnic všech tříd a jejich přilehlých zelených pásů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Oslavný text na Viktora Orbána. Visí na Neviditelném Psovi
Novinář Aleš Valenta se na serveru NeviditelnýPes.cz zamyslel nad státníkem Viktorem Orbánem. Podle něj jde státnický postoj definovat různě, ale nikdy by v něm neměla chybět odvaha převzít odpovědnost za nelehké rozhodnutí a odhodlání stát na půdě reality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Schapiro a jeho vlezdoalrawismus
Z chování amerického velvyslance Andrewa Schapira se můžeme na vlastní oči přesvědčit, že postoj paní Angely na imigrační krizi v Evropě má své kořeny v jejích amerických odposleších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Letošního Meeting Pointu se zúčastnilo více než 370 firem
Agentura CzechTrade, zřízená ministerstvem průmyslu a obchodu, v únoru uspořádala již tradiční akci Meeting point, při které se české firmy setkávají se zahraničními pracovníky agentury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozšíříme sankce proti Rusku kvůli Savčenkové, navrhl Zaorálek. A toto zaznělo z jeho vlastní partaje
Česko je ochotné rozšířit sankce. A to vůči těm, kdo perzekvují ukrajinskou pilotku Nadiju Savčenkovou. Uvedl to dnes šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD). Jeho slov si již všiml sociálnědemokratický kolega Jaroslav Foldyna, jenž zareagoval na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Janské Lázně a Karlova Studánka se privatizovat nebudou
Vláda na středečním zasedání schválila materiál, jehož záměrem je vyjmutí státního podniku Státní léčebné lázně Janské Lázně a státního podniku Horské lázně Karlova Studánka z privatizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V Bořím lese zatím pyrotechnici našli 52 granátů, nejtěžší váží 125 kilogramů
Deset hektarů lesa vyčistili od počátku listopadu pyrotechnici v Bořím lese na Břeclavsku v Jihomoravském kraji. Území kontaminované od druhé světové války nevybuchlou municí asanuje na své náklady státní podnik Lesy ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jednou tu něco zazdíme, podruhé to zase vybouráme. A tak to jde pořád dokola. Takhle prý Mynář přestavuje svou vilu
Deník Blesk přináší v pondělním vydání reportáž o tom, jakým stylem probíhá oprava vily, kterou prezidentův kancléř Vratislav Mynář loni zakoupil od advokáta lobbisty Romana Janouška Víta Širokého za pět a půl milionu. Zjištění deníku Mynáře patrně příliš nepotěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): I ty můžeš pomoct uklidit Krč
V sobotu 19. března vyrážím spolu s kolegy už popáté uklízet Prahu 4. Přidejte se také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Vyšší zájem o nákup výrobků pro kulturu a rekreaci
Tržby v maloobchodě po očištění o sezónní vlivy vzrostly v lednu reálně meziměsíčně o 1,2 %. Meziročně se tržby očištěné o vliv počtu pracovních dní zvýšily o 5,8 %, bez očištění o 4,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Do miliardy můžeme být podvodníky skoro každý
Že pan prezident se těší významné popularitě veřejnosti, jistě není pochyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: ČR platí kvůli dodatku ke smlouvě o swapové operaci o víc než 200 milionů ročně víc
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jak Ministerstvo financí spravovalo státní dluh. Kontroloři například prověřili, jak ministerstvo v roce 2014 používalo peníze určené na jeho financování nebo jak vytvářelo a používalo finanční rezervy na pokrytí rizik spojených se státním dluhem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Proč opozici zajímá osm let stará dotace? Snahu odpůrců beru jen jako důkaz jejich vlastní vyprázdněnosti
Vyjádření Andreje Babiše k žádosti o svolání mimořádné schůze k Čapímu hnízdu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Aktivista: Zemanovi nelze věřit ani nos mezi očima. Největší zlo je Babiš. Ovčáček? Nechci se bavit o opravdu hloupých lidech
Prezidentovi Miloši Zemanovi nelze prý věřit nos mezi očima a média dělají opravdu velkou chybu, že Zemanovi na jeho „bonmoty“ naskakují, říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz politický aktivista Petr Suda z Občanského liberálního hnutí. Podle něj měli senátoři výroky a konání Zemana řešit již dávno. A vicepremiér, ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš? Tak ten prý Zemana hravě dohání, neboť i on je v současnosti největší hrozbou pro další zdravý rozvoj České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): V České republice je spolupráce podniků a aplikovaného výzkumu stále velmi slabá. Nemůžeme si dovolit zaspat
Vicepremiér Bělobrádek uskutečnil dvoudenní pracovní návštěvu Bavorska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministr Herman: Vítám ocenění Tomáše Halíka, teologa a filozofa, který obdrží čestný doktorát Oxfordské univerzity
Vedení Oxfordské univerzity 8. 3. 2016 oficiálně schválilo udělení čestného doktorátu – tedy nejvyššího akademického ocenění - deseti osobnostem, jejichž nominace byla zveřejněna před dvěma týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Budoucnost světa očima Jiřího Paroubka: Evropská unie má budoucnost, chybí jenom silný vůdce. Kolaps v Sýrii, kšefty amerických zbrojařů
CIVILIZACE A MY „Síly setrvačnosti institucí, jako je EU, jsou obrovské,“ zamýšlí se nad vizí budoucnosti Unie expremiér Jiří Paroubek v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. „Nebojím se rozpadu EU, cesta je naopak ve větší integraci,“ uvedl s tím, že problémem jsou „slabší vůdci“. A vyjádřil se i k migrační krizi: „Za pár týdnů budou v Sýrii volby a po nich vznikne nová situace. Situace je taková: buď Asad, nebo úplný chaos země.“ Paroubek přidává i velmi zajímavá čísla o vojenských výdajích USA a Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
CzechInvest: První ročník Veletrhu pracovních příležitostí v Pardubicích přilákal žáky i zaměstnavatele
Ve čtvrtek 10. března 2016 se v Pardubicích za podpory agentury CzechInvest konal první ročník Veletrhu pracovních příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Hnutí ANO nemá kostlivce ve skříni. Proto se nám je snaží vyrobit
Prohlášení Andreje Babiše k Farmě Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Co je nezbytné? Zarazit likvidaci podnikání
Byrokracie a povinností přibývá snad každým dnem… Co s tím?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rada pro výzkum bude jednat se zástupci rakouských výzkumných institucí o přeshraniční spolupráci ve vědě
V úterý 15. března 2016 se bude v Praze konat společné zasedání vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace a zástupců rakouských výzkumných institucí v čele s Johannesem Androschem z rakouské Rady pro výzkum a technologický rozvoj a předsedou dozorčí rady Rakouského technologického institutu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda projedná s hejtmany financování železniční dopravy po roce 2019 a situaci ve zdravotnictví
Vládní kabinet předsedy vlády Bohuslava Sobotky se setká ve středu 16. března 2016 ke společnému jednání s Asociací krajů ČR. Hlavním tématem, v pořadí již pátého, společného jednání bude financování železniční dopravy po roce 2019, výstavba dopravní infrastruktury a personální a platová situace v oblasti zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba: Čeká nás invaze. Sobotka? Ozubená pleš bez erotické přitažlivosti. Dopadne smutně a Zeman to nechce. ČSSD prohraje jako Fico, nebo i hůř
Čeká nás turecká invaze do Evropy, předpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analytik Štěpán Kotrba. Ten rovněž nevidí zářné zítřky pro českou sociální demokracii, jejíž naděje dle něj potápí její liberálně-levicová menšina. Ta má podle Kotrby na svědomí i volební neúspěch slovenského SMERu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Hospodářská komora představí výsledky průzkumu ke zrušení třídenní karenční lhůty a poskytování sick days
V souvislosti se sílícím tlakem vlády ČR, některých zákonodárců a odborářské lobby na uvalení další zátěže na podnikatele skrze znovuzavedení proplácení prvních tří dnů nemoci budou v předvečer projednávání návrhu na zrušení karenční lhůty Senátem PČR představeny Hospodářskou komorou ČR výsledky rozsáhlého průzkumu, do kterého se zapojilo 1034 malých, středních i velkých zaměstnavatelů v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Stavebnictví v České republice pokračuje v růstu a je důležité, abychom nezapomínali na jeho kořeny
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se v sobotu zúčastnila slavnostního otevření jarní sezóny Centra stavitelského dědictví v klášteře Plasy. Prostory se od neděle otevírají široké veřejnosti a nabídnou návštěvníkům výstavu stavební historie a tradičního stavitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Užší spolupráce MV ČR a ÚP ČR přispěje k větší podpoře asistentů prevence kriminality
Vyšší šance na trhu práce pro dlouhodobě nezaměstnané uchazeče a větší bezpečnost a zajištění veřejného pořádku, to vše by měla přinést ještě užší spolupráce Ministerstva vnitra ČR (MV ČR) a Úřadu práce ČR (ÚP ČR) v rámci Memoranda o vzájemné spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
KRNAP: S novou aplikací vám neunikne žádná naše akce
Správa Krkonošského národního parku pořádá pro širokou veřejnost přes 200 akcí ročně. Aby zájemcům žádná akce neunikla, vytvořili jsme Krkonošskou elektronickou aplikaci – KAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Stupňující kybernetické útoky ukazují, že přijatá přísnější vládní opatření mají smysl
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v pondělí 14. března 2016 Národní centrum kybernetické bezpečnosti v Brně, kde jednal s ředitelem Národního bezpečnostního úřadu Dušanem Navrátilem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
CzechTourism se podílel na programu pro čínské touroperátory a novináře z provincie Sichuan
Agentura CzechTourism ve spolupráci se Středočeským krajem připravila desetidenní program pro účastníky inauguračního letu z čínské metropole Chengdu, který se uskutečnil 25. února 2016. Členy delegace bylo 28 významných touroperátorů a novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Jelínek pro PL: V ČSSD už žádný konflikt není. Je dobře, že se vláda stará o naši bezpečnost
ROZHOVOR Politolog Lukáš Julínek se neobává, že by po sněmovních volbách hrozila Poslanecké sněmovně podobná roztříštěnost jako na Slovensku. Ale bolestí českých politických stran, které zrovna vládnou, je podle něj fakt, že strany nedokáží současně vládnout a dělat politické předvolební kampaně. „Bude to hodně otázka jisté politické taktiky, jak se zároveň umět od politického soupeře odlišit a zároveň jak s ním umět dál vládnout,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k politickým půtkám mezi ČSSD a hnutím ANO politolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist