Oficiální zpravodajská média

Plníme Němcům koryta, tak ať drží hubu. A další výroky z drsné politické besedy
Nebezpečí otevření dalších cest pro migranty a příležitost pro čečenskou vládu, ukrajinské oligarchy i tureckou vládu dominovalo setkání příznivců a členů Úsvitu – národní koalice a Bloku proti islámu v Domažlicích, kde se sešly desítky lidí, aby si mimo jiné poslechly i bezpečnostního experta Martina Kollera a další hosty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath a Babišovo Čapí hnízdo: Zásadní tvrzení
V kauze čerpání dotací pro Čapí hnízdo prý sehrál roli také bývalý středočeský hejtman David Rath. Jeho úlohu zmapoval server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Uprchlíci kradou v obchodech. A ještě jedno video, které ČT nevysílala
Dvě videa, ukazující problémy integrace běženců do evropské společnosti, kolují čile internetem. Na jednom varuje před kulturními a právními rozdíly zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček a druhé jako by mu dávalo za pravdu – popisuje běžence, údajně ze Sýrie, který byl přistižen při krádeži v samoobsluze a policistům se směje do obličeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Je to venku: Sprostá slova, kvůli kterým Marian Kotleba zakázal divadlo. Neukazujte dětem
Zrušení divadelního představení Kováči má dohru. Poté, co slovenský župan Marian Kotleba přerušil po 40 minutách představení, které si původně objednal Banskobystrický kraj, vydala župa oficiální vyjádření. V něm kritizuje expresivnost použitého uměleckého jazyka. A to tak, že příště za podobná slova budou padat trestní oznámení. Informují ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Do sněmovny by zasedlo až sedm politických stran. ČSSD a TOP 09 ztrácí, ukázal průzkum
Největší podpoře voličů se v březnu těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, jej v současné době dělí sedm procentních bodů. Aktuální měření agentury Phoenix research bylo provedeno na vzorku 1017 respondentů ve dnech 2.3. - 11. 3. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Robejšek jel: EU nás ohrožuje. Hrozí prasknutí finanční bubliny, spořte pod slamník. Do ČT už mě asi nepozvou. A Jan Schneider dodal: Ti, co brojí proti ruské propagandě...
O politické korektnosti besedoval se zhruba padesátkou plzeňských občanů především středního věku Petr Robejšek společně s novinářem, ekonomickým a bezpečnostním expertem Janem Schneiderem. Kupodivu se nehovořilo příliš o migrantské krizi, ale „vydatně“ o Rusku, Evropské unii, finanční krizi a samozřejmě o situaci v Německu a v celé západní Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
HUMOR To Orlí hnízdo není moje. Já bych ty Čapí hnízda zakázala
V souvislosti s kauzou Čapí hnízdo, poslední dny hojně propíranou v médiích, se na internetu k tomuto tématu objevila další várka koláží a kreslených vtipů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Nechápu, proč hájíte nekalou konkurenci, podpořil v Senátu Škromach Babišovo EET. Senátor Valenta: Poškodí to naši ekonomiku
Senátoři dnes jednají o elektronické evidenci tržeb (EET). Normu přišel do jednacího sálu představit osobně ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zatímco senátoři za ANO se přimlouvali za přijetí normy, kupříkladu Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) zdůraznil, že předloží pozměňovací návrh, kterým by mělo dojít k odložení účinnosti zákona za horizont řádných voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2017. Bude ale prý jinak hlasovat pro zamítnutí normy. „Protože jsem přesvědčen o její škodlivosti,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jak včera naložil uprchlíkům Viktor Orbán: Přinášíme více
Maďarský premiér Viktor Orbán včera u příležitosti 168. výročí povstání Maďarů proti Habsburkům velmi ostře kritizoval přistěhovaleckou politiku Evropské unie. Uprchlíky označil za nebezpečí pro křesťanské tradice Evropy a představitele EU dále obvinil z toho, že chtějí zničit národní státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Podnikatelská mise SP ČR na návštěvě Střední Asie
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) zorganizoval podnikatelskou misi do Ázerbájdžánu, Kyrgyzstánu a Turkmenistánu. Třináctičlenná podnikatelská delegace od 13. března do 18. března doprovází předsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka při jeho návštěvě Střední Asie. V čele podnikatelské mise je prezident SP ČR Jaroslav Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Karla Šlechtová zahájila konferenci o bydlení v životaschopných městech, Evropský Habitat
2016 Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zahájila regionální konferenci OSN Evropský Habitat s tématem Bydlení v životaschopných městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Děkuji panu senátoru Martínkovi, že mě poučil, jaké mám mít názory...
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Němci k nám vysídlí migranty. Bylo to dlouhodobě připravováno. Další desítky milionů migrantů v pohybu. Václav Klaus přiznal, že vyvolal skandál
Institut Václava Klause uspořádal v úterý 15. března debatu na téma migrační krize, kde autoři knihy Stěhování národů Václav Klaus a Jiří Weigl prezentovali další postřehy k fenoménu současné masové migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čeští policisté v Makedonii prý jednali standardně
Během pondělního zásahu proti běžencům na makedonsko-řecké hranici postupovali čeští policisté standardně, uvedlo dnes na dotaz ČTK Policejní prezidium. Odmítlo kritiku zadržené rakouské aktivistky Fanny Müllerové-Uriové, která si na chování českých policistů stěžovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
„Smrt za smrt, ty kapitalistická zrůdo!“ To jsme nepsali, brání se Klinika
Výhrůžky smrtí dostává kvůli sporu o Kliniku starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09) a místostarosta Alexander Bellu (ODS). S odvoláním na server Tisen.tv o tom informoval server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Patnáct sprostých slov. Nové pozdvižení kolem Kotleby
Marian Kotleba, banskobystrický župan a nově zvolený poslanec, zasáhl do kulturního dění na Slovensku, a to poněkud neslavně. Podle serveru DennikN.sk nechal ukončit jedno divadelní představení v polovině hry, protože se mu nelíbila. Na jeho vkus byla příliš hrubá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme svině a naše kultura je smradlavé..., odsoudil nás všechny Milan Kohout. A strhlo se peklo
Obsáhlou diskusi se podařilo vyvolat performerovi Milanu Kohoutovi svým nejnovějším příspěvkem, který zveřejnil na svém facebookovém profilu. Upozornil na to, že více než 12 000 uprchlíků strávilo noc na makedonsko-řecké hranici v prudkém dešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: EET je posledním kamenem v mozaice opatření proti daňovým únikům
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Pan Babiš plánoval, jak to zvelebí...
Vicepremiér Andrej Babiš v poslední době neustále vysvětluje nesrovnalosti kolem farmy Čapí hnízdo ve středočeských Olbramovicích. Vytrvale přitom tvrdí, že do roku 2013, kdy farma přešla pod jeho firmu Agrofert, s ní neměl nic společného. Jenže důkazů proti tomuto tvrzení přibývá a s tím posledním přišel deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Putin je impotent, píše odborník
Do ostré kritiky ekonomické politiky ruského prezidenta Vladimira Putina se pustil ruský ekonom, sociolog, politik a publicista Vladislav Inozemcev, který je taktéž ředitelem centra pro výzkum postindustriální společnosti. Putina v článku, jehož český překlad zveřejnil server Tapolitika.cz, doslova obvinil z „velmocenské impotence“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Odjedou Číňani... A končíte, pane Mynáři, píší noviny
Návštěva čínského prezidenta na konci března má být rozlučkou pro šéfa prezidentké kanceláře Vratislava Mynáře. Lidové noviny získaly informaci, že po skončení této dlouhodobě připravované akce by měl svou funkci opustil. Nahradit jej má Jan Novák, který na Hradě doposud řídil administrativní sekci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nesmyslný zákon. Burcuje před hlasováním o evidenci tržeb v Senátu šéf Soukromníků Bajer
ROZHOVOR Elektronická evidence tržeb skrývá korupční potenciál a úředníci jej mohou zneužít. Ministr Babiš měl zákon odložit jako nic neřešící. Sněmovna zákon schválila porušením jednacího řádu. Věřím, že Ústavní soud nám dá za pravdu. Doufám v rozumné rozhodování senátorů. Schválení zákona znamená fatální následky pro drobné podnikatele na venkově a malých obcích. Řekl PL předseda Soukromníků Petr Bajer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Donald Trump válcuje, kandidát Tomáše Klvani a Jakuba Jandy to zabalil. V cestě stojí už jen další „excentrik“
V noci na středu proběhly v USA další prezidentské primárky, které přinesly zajímavé rozuzlení souboje v Republikánské straně. Donald Trump se po triumfu na Floridě a v dalších státech zbavil jednoho z nejvážnějších soupeřů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Merkelová to pochopila úplně špatně, konstatoval předseda senátu Štěch v ČT
Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček, předseda senátu Milan Štěch (ČSSD) a místopředsedkyně TOP 09 Helena Langšádlová debatovali v úterních Událostech, komentářích České televize o návštěvě polského prezidenta Andrzeje Dudy v Česku. Došlo i na uprchlickou krizi a situaci v Sýrii. Podle Štěcha musíme dnes spolupracovat i se syrským diktátorem Asadem, byť má na rukou krev. Langšádlová varovala před Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rozešel se s Babišovým hnútím: Plán na odstranění Sobotky. Čapí hnízdo? Vtip
ROZHOVOR Podle advokáta a člena výboru iniciativy Veřejnost proti korupci Milana Hulíka se protikorupční aktivisté ke kauze Čapí hnízdo nevyjadřují, protože by jim to připadalo jako kopání do mrtvoly. Za mnohem nebezpečnější než komické vymlouvání Andreje Babiše z podezření z dotačního podvodu považují aktivisté spojenectví s Čínou a Ruskem. „Nám jde o to probouzet lidi a pomáhat je spojovat proti Zemanovi, Putinovi i Číně, protože nebezpečí, v jakém se nyní nacházíme, je největší od roku 1989,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz advokát Milan Hulík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Svědectví z Balkánu: Humanitární pracovníci posílali migranty do řeky, někteří se utopili
Uprchlíci z přeplněného řeckého tábora Idomeni u makedonských hranic dostali informaci, že mohou obejít střežený úsek a do Makedonie si dostat i policii navzdory. Stačí prý pár kilometrů od tábora přejít řeku. Za tento hazard několik uprchlíků zaplatilo životem a ostatní dopadli neslavně. Policie drtivou většinu z nich zadržela. Fotograf Jan Šibík serveru Echo24.cz prozradil, že informaci o tom, jak policii přelstít, šířili někteří humanitární pracovníci a novináři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Vláda by podle senátu měla být obezřetná v dohodě EU s Tureckem
Vláda by podle senátu neměla podpořit dohodu mezi EU a Tureckem, pokud tato země nezačne důsledněji plnit závazky ve vztahu k nelegální migraci. Horní komora to dnes kabinetu doporučila v souvislosti s nadcházejícím summitem Evropské rady. Jeho hlavním cílem bude dosažení dohody o další spolupráci s Tureckem při zvládání migrační krize, řekl senátorům premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Bakala tvrdí, že s OKD už nemá nic společného, ale je to prý trochu jinak. Jeho rival o tom napsal prezidentovi
Vlivný finančník Pavol Krúpa, jehož společnost Arca Capital působí v řadě zemí, se před časem zaměřil na OKD, kde poukazuje na údajné pochybné machinace a hodlá pomoci i nájemníkům desítek tisíc bytů, které dle mnohých Zdeněk Bakala podvedl.Teď kvůli firmě Teď kvůli firmě napsal prezidentovi Miloši Zemanovi, premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) i dalším členům vlády. V dopise tvrdí, že miliardář Zdeněk Bakala z firmy vyvedl na 65 miliard. Navíc údajně nelze vyloučit, že dnes firmě škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Babiš slíbil desítky milionů na charitu, to Kalousek v životě neudělal. Poslanec ANO se vyznal z lásky k Čapímu hnízdu
Předseda hospodářského výboru sněmovny Ivan Pilný (ANO) zavítal do středečního Interview ČT24. Promluvil o Čapím hnízdu Andreje Babiše (ANO). Považuje za problematické, jak jeho stranický šéf o kauze Čapí hnízdo komunikoval, ale ocenil, jak se k tomu postavil. Slíbil poslat desítky milionů korun na charitu. Takový Miroslav Kalousek (TOP 09) prý nikdy nic podobného neudělal. Následně se Pilný vyjádřil k elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kapitalistický Západ stojí na válkách, jinak fungovat neumí. Historik Skála objevil zásadní text
Komunistický historik Josef Skála, který se chce ucházet o křeslo předsedy KSČM, přiblížil českým čtenářům článek popisující ideu války jako léku na přelidnění planety. Vychází přitom z textu Petera Koeniga. Tento muž působil desítky let ve Světové bance. Ve svém posledním článku se tvrdě opřel do politiky Západu. Kapitalistický Západ na válkách stojí a bez nich se neobejde. Svědčí o tom prý první světová válka i druhá světová válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Buzerace, šmírování, lidé jsou naštvaní. V Chorvatsku to třicet tisíc živnostníků radši zabalilo. Šéf Svobodných Mach není proti EET, ale v Babišově podobě opravdu ne
ROZHOVOR Elektronická evidence tržeb by měla být dobrovolná. Bitvu o EET musíme vyhrát ve volbách. V Chorvatsku to zabalilo třicet tisíc živnostníků. Řekl PL předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
K tomu alkoholu přidejte ještě slepeckou hůl. Policista před smrtí obvinil Šlachtu kvůli metanolu, ostřílená novinářka Lorencová nám k tomu řekla ještě drsnější věci
Dalo se zachránit víc než 50 lidských životů, které vyhasly při metanolové kauze především v Moravskoslezském a Zlínském kraji? Tuto otázku si kladla mnohá média před několika dny, kdy se dostala na veřejnost videonahrávka kdysi špičkového policisty Stanislava Švábenského, který v loňském roce spáchal sebevraždu. Ten totiž obvinil své šéfy, že jeho varování z roku 2010 nebrali vážně a pak začali umírat lidé. Poslankyně a investigativní publicistka Jana Lorencová (nez. za ANO) si ale myslí, že zabránit lidským tragédiím se dalo už daleko dříve, a to už v polovině 90. let, kdy o dovozech lihu, které nikdo neevidoval, natočila několik reportáží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ježíš říká, ať milujeme i své nepřátele. Jen to je skutečná láska, vzkazuje odpůrcům imigrace kněz. Evropská kultura stojí na otevřenosti všem
CIVILIZACE A MY Katolický duchovní Jan Hanák je ve věci uprchlické krize a šancí Evropy optimistou, situace je pro něj spíš výzvou, i když je v ní obsaženo mnoho rizik. Na pořad podle Hanáka přicházejí otázky – kdo jsme vlastně my, co jsou ty hodnoty, o kterých mluvíme, co je vlastně ta naše kultura, když se tímto tématem stále šermuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tiskový mluvčí ERÚ Jiří Chvojka z osobních důvodů končí
Dosavadní tiskový mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Jiří Chvojka skončil dne 15. března 2016 ve své funkci. Pracovní smlouva byla rozvázána dohodou na základě vážných osobních a rodinných důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rudému europoslanci nadávali kvůli metálu od Putina. Tak v rádiu povyprávěl, kdo všechno jej dostal s ním
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl europoslanec KSČM Jiří Maštálka, kterého Vladimir Putin ocenil nejvyšším ruským řádem. S moderátorem Petrem Dudkem spolu mluvili o Putinovi, ruské anexi Krymu i o migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Roman Janoušek je na tom prý zdravotně opravdu špatně. Léčit se může až rok
Lobbista a podnikatel Roman Janoušek má velmi komplikovanou diagnózu, která mu zřejmě umožní zůstat až rok mimo vězení. Po operaci hlavy totiž začal krvácet do mozku, což si vyžádalo další zákrok. Soud mu tedy přerušil výkon trestu zatím do 9. května. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Jsme poslední země v Evropě, která nemá evidenci tržeb
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bůh se na nás vyprdne, zachrání nás domobrana. Internetem koluje VIDEO z tvrdé akce za Zemana
Na Klárově se uskutečnila demonstrace na podporu prezidenta Miloše Zemana. Kromě propíraného incidentu, kdy to od rozlícených účastníků schytal štáb České televize, to velmi brutálně schytali i někteří politici. Právě na tato vystoupení se ve svém sestřihu zaměřila tzv. Česká nezávislá televize. Čili videokanál, který podporuje prezidenta a brojí proti imigraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Do Česka přijíždí italský ministr zahraničí. Přijmou ho Zaorálek i Sobotka
Na návštěvu Prahy dnes přijíždí italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni. Oficiální program šéfa italské diplomacie začíná ve čtvrtek ráno, kdy zahájí s českým ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) podnikatelské fórum zaměřené na kybernetickou bezpečnost a obranu. Gentiloni se setká s předsedou české vlády Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a svým protějškem Lubomírem Zaorálkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Pronájem bytu podle Marksové a home office podle Středuly. Dvojka k pohledání
Jako vlastník nemovitosti ji budete moct pronajmout jen se souhlasem souseda. Jako pracovníci využívající home office se budete s ostatními vídat, i kdyby to nebylo potřeba. Soudruzi jedou. Už chybí jen kádrové profily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Expert: Rusko nemůže být demokratické. Hrozí mu nebezpečí ze strany Číny. Evropa je zaplavena ruskými špiony, ale...
ROZHOVOR Podle politologa z Masarykovy univerzity Tomáše Šmída, který se specializuje na problematiku Ruska, Německo pod vládou Angely Merkelové v Putinových očích ztratilo na vážnosti, ale ani Evropská unie jako celek není pro Rusko rovnocenným partnerem. Šmíd si také myslí, že jestli existuje nějaké skutečné ohrožení ruské územní integrity, pak je to Čína se svým vlivem na Sibiři, kde už je mnoho ruských regionů ekonomicky i demograficky prakticky součástí Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Komárek vysvětlil, proč je „Babišovo hnízdo“ něco úplně jiného než Grossův byt
Že by měl Andrej Babiš odstoupit? To nepřichází v úvahu. Poslanec Martin Komárek (ANO 2011) ostře smetl veškeré výtky vůči vicepremiérovi jako „nenávistné útoky politických oponentů a spekulace médií“, jež jen amatérsky opakují informace, ovšem nepřinesla žádná nová fakta. Zatím jde totiž pouze o podezření. „Samozřejmě kdyby se Andrej Babiš naštval a odešel, tak bych ho lidsky chápal, ale politicky by to podle mého názoru byla chyba.“ A posměch předsedy TOP 09? „Kalousek nenávidí Babiše, nenávidí ANO,“ zhodnotil Komárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík a mezinárodní ostuda: Dále se to rozmazává
Především toho, jaký má pro naši zemi význam kněz Tomáš Halík, se týkaly otázky, které v posledních hodinách na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz zodpověděl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jdou k nám mladí lidé ze Západu. Bojí se islamistů a líbí se jim u nás
Česko považují za bezpečnější zemi než svou vlastní a proto mnoho mladých ze západoevropských zemí uvažuje o stěhování právě do naší země. Informuje o tom server Novinky.cz s odkazem na průzkumy, které si nechává dělat EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Lídři koalice budou řešit kauzu kolem farmy Čapí hnízdo
Kauzou kolem farmy Čapí hnízdo se dnes večer budou zabývat špičky koalice. Předsedové vládních stran a poslaneckých klubů se na schůzce podle představ premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mají dohodnout na společném postupu na nadcházející mimořádné schůzi Sněmovny k tématu. Zda se jim to podaří, je ale velmi nejisté. Lidovci už v úterý avizovali, že mimořádnou schůzi podpoří, hnutí ANO je jasně proti. Sociální demokraté ještě neřekli definitivní stanovisko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident bude s Babišem mluvit o Čapím hnízdě i o předčasných volbách
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne sejde s vicepremiérem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Babiš ho bude mimo jiné informovat o přípravě rozpočtu na příští rok, kauze Čapí hnízdo i o návrhu na konání sněmovních voleb už na jaře 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Elektronickou evidenci tržeb dnes bude schvalovat Senát
Senát dnes čeká schvalování elektronické evidence tržeb (EET). Vláda si od ní slibuje omezení daňových úniků a až 18 miliard korun ročně navíc do státní pokladny. Podle pravicové opozice znevýhodní drobné podnikatele a bude se zneužívat. Pravice se chystá normu napadnout u Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dav vyjde do ulic. Stačí málo. Varování českého pravicového politika
CIVILIZACE A MY „Povolme cizímu zboží pronikat na náš trh a zcela jistě nám z Afriky budou posílat fíky a brambory místo utečenců, protože tam budou mít z čeho žít. Egypt podobnou smlouvu s EU má a egyptské utečence by jeden spočítal na prstech,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz liberecký Svobodný David Forbelský, kandidát na senátora. A mluví také o strašlivé hrozbě a potřebě najít silnou ruku, jíž nahrávají nijaká řešení a plané rozumování politiků. „Stačí málo a dav bude v ulicích a najde si zástupného viníka. Tak začínaly všechny pogromy a lynče.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
ODS: I z opozice prosazujeme vlastní program
Pokud dosud chtěli rodiče ukončit smlouvu o stavebním spoření svých dětí, musel tento záměr potvrdit soud. ODS ve Sněmovně prosadila novelu zákona o stavebním spoření, která rodiče této povinnosti zbaví. Tento návrh občanských demokratů podpořili i senátoři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal Lubomíra Zaorálka
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 16. března 2016 na Pražském hradě na jeho žádost ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fialová (SPO): Islámské kulturní centrum v Brně?
Již několik týdnů obyvatelé brněnské městské části Královo Pole živě diskutují nad plánovaným otevřením Islámského kulturního centra v soukromé budově na Metodějově ulici, která je zkolaudovaná jako místo pro podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se v USA zúčastní summitu o jaderné bezpečnosti a setká se s americkými investory
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se zúčastní Summitu o jaderné bezpečnosti ve Washingtonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš pozval Zemana na slavné hnízdo. Ten s sebou chce vzít děti z Klokánků
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) promluvil s prezidentem Milošem Zemanem o kauze firmy Čapí hnízdo. Mimo jiné prezidenta na farmu pozval a ten jeho pozvání přijal. Prý s sebou vezme děti z Klokánků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dočkáme se nového státu? Kurdové se rozhodli vzít věci do svých rukou
Syrská území pod správou Kurdů chtějí ohlásit ustanovení federálního systému vládnutí. Ve středu to oznámil představitel syrských Kurdů poté, co se rozhodli vzít „věci do vlastních rukou“, jelikož je nikdo nepřizval k mírovým jednáním o budoucnosti Sýrie. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zveřejnil seznam svých nemovitostí a zpřístupnil veřejnosti otevírání nabídek
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu přehled všech nemovitostí, s nimiž má příslušnost hospodařit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rusové zúčtovali s Madeleine Albrightovou. Rázně a jednoduše
Nezisková organizace National Democratic Institute, založená roku 1983, se v Rusku dostala na seznam nežádoucích organizací. Podle vyjádření generálního prokurátora je organizace, které předsedá bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, hrozbou pro zemi. Informuje The New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET silně poškodí českou ekonomiku!
Rozhodně nesouhlasím s přijetím Zákona o elektronické evidenci tržeb. Jsem přesvědčen o tom, že EET silně poškodí naši ekonomiku a bude mít likvidační účinky na drobné živnostníky a malé firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský radní Lacko: Jak je to s cenami energií a kdo podle něj manipuluje se zákazníky?
ROZHOVOR Pražská plynárenská nevlastní žádná masmédia a ke komunikaci se zákazníky využívá transparentní nástroje, jako jsou call centra, dopisové či marketingové kampaně, řekl naší redakci Radek Lacko, pražský radní, který se otevřeně vyjádřil k některým publikovaným materiálům, jež se týkají cen energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
K tomu alkoholu přidejte ještě slepeckou hůl. Policista před smrtí obvinil Šlachtu z podpory metanolové mafie, ostřílená novinářka Lorencová nám k tomu řekla ještě drsnější věci
Dalo se zachránit víc než 50 lidských životů, které vyhasly při metanolové kauze především v Moravskoslezském a Zlínském kraji? Tuto otázku si kladla mnohá média před několika dny, kdy se dostala na veřejnost videonahrávka kdysi špičkového policisty Stanislava Švábenského, který v loňském roce spáchal sebevraždu. Ten totiž obvinil své šéfy, že jeho varování z roku 2010 nebrali vážně a pak začali umírat lidé. Poslankyně a investigativní publicistka Jana Lorencová (nez. za ANO) si ale myslí, že zabránit lidským tragédiím se dalo už daleko dříve, a to už v polovině 90. let, kdy o dovozech lihu, které nikdo neevidoval, natočila několik reportáží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Praha podle našich informací nepodpoří prodej Ďolíčku. De facto tak hrozí likvidace fotbalové legendy
VÍME PRVNÍ O případném odkupu proslulého stadionu v pražských Vršovicích se jedná od roku 2011. Na podzim roku 2014 přitom zástupci městské části Prahy 10, kam fotbalový stánek patří, schválili výměnu stadionu za sousední pozemky v odhadní ceně šedesáti milionů korun. Celá věc je nyní na straně magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Charita se na západě Čech připravuje na přijetí 50 rodin azylantů
Diecézní charita Plzeň se připravuje na přijetí zhruba 50 rodin azylantů v Plzeňském a Karlovarském kraji. Nyní prověřuje a připravuje nabídky ubytování a práce a začíná jednat s městy a obcemi. ČTK to řekl Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň, která působí v Karlovarském a v Plzeňském kraji kromě Sušicka, Horažďovicka a Nepomucka. Charita ČR má letos kontrakt s Ministerstvem vnitra na zajišťování integrace migrantů všech národností, jimž bude přiznána mezinárodní ochrana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta představila známku s Tomášem Baťou
Česká pošta ve středu 16. března 2016 představila příležitostnou poštovní známku z cyklu Osobnosti s portrétem Tomáše Bati. Známka byla vydána ke 140. výročí narození významného československého podnikatele a tvůrce světového obuvnického impéria, které si připomeneme 3. dubna 2016. Akce se konala za účasti pravnuka Tomáše Bati, Thomase Archera Bati.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Bez kvalitní analýzy hrozí, že dotace na rozvoj vysokorychlostního internetu bude ČR vracet
Jednou z programových priorit současné vlády je rozvoj eGovernmentu a sítí nové generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ukrajina: Hrozí náraz, který zcela změní situaci. A přijde z Evropy
V Nizozemsku se bude 6. dubna 2016 konat konzultační referendum o asociační dohodě Ukrajiny s EU. Lidové hlasování vzniklo na popud euroskeptické skupiny GeelPeil, které se podařilo shromáždit 450 tisíc hlasů pro petici, která referendum požadovala a umožnila. O nadcházejícím referendu a jeho dalších souvislostech píše pro ParlamemtníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VTÚ premiérově na veletrhu Amper
Existují minimálně dva důvody, proč být v Brně na „amperu“. AMPER je po právu považován za největší veletrh elektrotechniky v regionu střední Evropy a dává jedinečnou možnost seznámit se na jednom místě s těmi nejlepšími produkty více než šesti set vystavovatelů z třiadvaceti zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Probuďme se včas! sepsala ekonomka výzvu proti Marksové
Za její nejnovější návrh ostře kritizuje ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou ekonomka Markéta Šichtařová v článku, který vyšel na serveru Eurodeník.cz. Vadí jí, že Marksová chce, aby vlastníci nemovitostí – míněno zejména majitelé bytů – přišli o část svých majetkových práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET naši ekonomiku poškodí svými likvidačními účinky na živnosti a podniky
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda schválila mandát pro premiéra na jednání Evropské rady o dohodě s Tureckem
Kabinet dnes schválil mandát pro předsedu vlády Bohuslava Sobotku na jednání Evropské rady v Bruselu, které se uskuteční tento čtvrtek a pátek. Jejím dominantním tématem bude migrace a prohlubování spolupráce Evropské unie a Turecka na omezování migračních toků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hajda (ČSSD): Podvádění se stalo společenskou normou a neodvádět daně se považuje za normální
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rusové prý týrají ukrajinské vězně. Jeden z nich má rakovinu
Halya Coynash z charkovské lidskoprávní organizace Human Rights Protection Group tvrdí, že v ruských věznicích týrají ukrajinské vězně. Konkrétně zmiňuje filmaře Olega Sencova, anarchistu Alexandera Kolčenka, aktivistu Genadije Afanasjeva a bývalého šéfa zbrojovky Znamja Jurije Sološenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Libor Rouček: Nepochybuji, že Merkelová vydrží do konce mandátu. Slovensko je pro nás varováním. Pozor na nové uprchlické trasy
EVROPAN LIBOR ROUČEK Statisíce migrantů už do Evropy podle bývalého europoslance Libora Roučka proudit nebudou. I tak by ale měly zůstat země ve střehu: „Trasy by se mohly přesunout do Libye. Je potřeba, aby země Evropské unie i Spojené státy nepřipustily podobnou utečeneckou vlnu, kterou jsme viděli loni v Evropě,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Rouček. Německo podle něj přitvrdí v imigrační politice: „Bude to ale dělat celá spolková vláda a spíš ministr vnitra, ne kancléřka. Pokud jde o budoucnost Angely Merkelové, vůbec nepochybuji o tom, že vydrží v čele spolkové vlády do voleb v roce 2017 a předčasně neodstoupí.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Začnu tím, že dolní sněmovna přestala plnit svoji zákonodárnou funkci
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rekordní dentální hygiena: limit byl dvakrát navýšen, přesto je po 10 týdnech vyčerpán
Rekordních 60 tisíc klientů získalo od začátku roku od VZP příspěvek na dentální hygienu. To je o 28 % více než za celý rok 2013, kdy pojišťovna nabízela tento příspěvek naposledy. Celkem letos VZP vyplatila zájemcům o uvedený benefit 50 milionů korun. Nejde přitom o péči, na jejíž úhradu z veřejného zdravotního pojištění by měli lidé nárok – pojišťovna ji svým klientům nabídla z vlastní vůle jako bonus, a to až do vyčerpání finančního limitu. Ten byl správní radou po dvojím navýšení stanoven právě na 50 milionů. VZP už proto tento mimořádně úspěšný preventivní program zastavila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ODS ZHMP: Na koalici s hnutím ANO se podílet nebudeme
Usnesení klubu zastupitelů ODS hl. města Prahy ze dne 15.3.2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
SÚJB: Member State Support Programme Coordinators’ Meeting
Ve dnech 7. až 11. 3. 2016 se zástupci Odboru pro kontrolu nešíření zbraní hromadného ničení (OKN ZHN) zúčastnili pravidelného zasedání věnovanému programům podpory Záruk MAAE ve Vídni. Cílem zasedání byla diskuze nad vývojem programů podpory zúčastněných států a prezentace potřeb MAAE v různých oblastech týkajících se Záruk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jaký byl rok 2015 pro pražské záchranáře
Zdravotnická záchranná služba hlavního města Prahy je krajská příspěvková organizace zřizovaná hlavním městem Prahou. Její hlavní činností je poskytování přednemocniční neodkladné péče Pražanům a návštěvníkům metropole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): EP vybral Gregora na pozici auditora Evropského účetního dvora
Na úterním zasedání europarlamentního výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) byl vybrán jako auditor Evropského účetního dvora Jan Gregor, náměstek ministra financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Třetí rok kurzového závazku ČNB a cesta k exitu
Přímý přenos z Kulatého stolu ČNB v Karlových Varech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis senátorkám a senátorům ve věci zákona o evidenci tržeb. Soukromníci vyzývají k odmítnutí rizika a likvidace živnostníků
Představitelé tří sdružení živnostníků a dvou politických stran se podepsali pod Otevřený dopis senátorkám a senátorům ve věci zákona o evidenci tržeb, jehož plné znění zveřejňujeme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Řeháček (ČSSD): Šok na úřadě
Arogantní úředník? Nevěřím. Nezažil jsem. Skutečně jsem za svůj život nepotkal nikoho, koho bych s klidným svědomím mohl nazvat „arogantní ouřada“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Kdo nám to vlastně káže o správné demokracii?
TOP 09, která se tak ráda stylizuje do role obhájkyně jediných správných demokratických hodnot, se předvedla jako kazatel vody, jež sám pije víno. TOP 09 a její představitelé často kritizují prezidenta Miloše Zemana za jeho údajně nevhodné chování v úřadu prezidenta republiky. Na víc než obyčejné a prázdné fráze se nezmohou, neboť i sama TOP 09 dobře ví, že Miloš Zeman se snaží prosazovat ekonomickou diplomacii, která přináší naší zemi a jejím občanům konkrétní plody – například vyšší zaměstnanost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman bude se Zaorálkem diskutovat o kauzách odebraných dětí v Norsku
Kvůli kauzám českých dětí, které v Norsku z rodin odebraly tamní úřady, se dnes sejde prezident Miloš Zeman s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Schůzky na Hradě se měla původně účastnit i ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD). Pobývá ale v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Lesy ČR podpořily v lesnických zakázkách regionální podnikání
O stavu, průběhu a hodnocení smluvních vztahů vzešlých z lesnické zakázky vyhlášené státním podnikem Lesy ČR v roce 2015 dnes informoval Vládu České republiky ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Soukromníci: Zdravý rozum dostal na frak. EET míří do provozoven
Zdravý rozum opět dostal na frak. Přestože řada senátorů dnes předkládala jeden pádný argument za druhým, s masou oranžových členů horní komory to nehnulo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
AOPK ČR: Vláda chce skončit s nesmyslnou právní úpravou újmy, kterou stát vyplácí sám sobě
Předminulý týden proto schválila novelu příslušného ustanovení zákona o ochraně přírody a krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal Andreje Babiše
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 16. března 2016 na Pražském hradě 1. místopředsedu vlády a ministra financí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Do Pardubic zavítá Evropský parlament mládeže
Krajský úřad Pardubického kraje bude v listopadu v rámci projektu Evropský parlament mládeže hostit setkání nadaných studentů z celé České republiky. Podporu třídenní akci organizátorům přislíbil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda pomůže řešit nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji
Vládní kabinet Bohuslava Sobotky se ve středu 16. března 2016 seznámil se souborem opatření na pomoc lidem propouštěným v důsledku možného útlumu těžby černého uhlí v Moravskoslezském kraji, které připravují MPSV a MPO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Členové ČSSD potvrdili jihomoravskou kandidátku, lídrem je Hašek
Hlasování členů ČSSD potvrdilo návrh jihomoravské kandidátky do podzimních krajských voleb, lídrem bude dosavadní hejtman Michal Hašek (ČSSD). Dostal podporu od téměř 65 procent z 1 512 hlasujících, uvedl dnes v tiskové zprávě předseda komise Petr Šikula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Změna chce krajské volby vyhrát stejně jako v Liberci
Změna pro Liberecký kraj si věří. Po úspěchu v komunálních volbách v Liberci, kde je ve vládnoucí koalici, zatímco Starostové pro Liberecký kraj skončili v opozici, se chce vrátit i do vedení kraje s volebním ziskem okolo 25 procent. I proto předvolební kampaň Změny startuje již nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Senát se aktivních a pracovitých lidí nezastal
Občanští demokraté dnes vyzvali senátory, aby smetli ze stolu zákon o elektronické evidenci tržeb. Ti však zákon, který zlikviduje řadu drobných živnostníků, přesto podpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Třeboňští pištci nahrají velikonoční koncert v budějovickém rozhlase
Velikonoční týden zahájíme v českobudějovickém rozhlasovém studiu opravdu svátečně, a to koncertem Třeboňských pištců. Na květnou neděli 20. března od 19 hodin předvedou Třeboňští pištci ve Studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice to nejlepší ze svého repertoáru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí dohlédnout na „vyvedenou“ informatiku, nominují Ondřeje Profanta
Piráti, kteří dlouhodobě neusilovali o získání zastoupení v městských firmách, nyní navrhují svého zastupitele do dozorčí rady společnosti Operátor ICT a.s., která v budoucnu má zastřešovat pražskou informatikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Řeháček (ČSSD): Dvojí metr
Jedni jsou rovní, ale druzí jsou holt rovnější. Takto podivný je v Ústí nad Orlicí přístup k žadatelům o dotace z městské kasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda jednala s hejtmany o financování železniční dopravy po roce 2019 a stabilizaci zdravotnictví
Vládní kabinet premiéra Bohuslava Sobotky jednal ve středu 16. března 2016 ve Strakově akademii s Asociací krajů ČR. Na společném pátém jednání bylo hlavním tématem financování železniční dopravy po roce 2019 a údržba krajských silnic. Členové vlády se zástupci krajů projednali také oblast školství a zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Referendum! Referendum?
„Jsem zastáncem referenda. Jsem přesvědčen, že lidé mají právo přímo rozhodovat ve věcech, které se jich zásadně dotýkají. Není to jenom tzv. posílení přímé demokracie. Je to základní lidské právo v demokratické společnosti. Jeho realizace ovšem není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá," začíná svoji dnešní úvahu JUDr. Petr Lachnit, zastupitel MČ Praha 5, a pokračuje....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Olympiádu dětí a mládeže chceme, ale nesmí být předražená
Pardubický kraj podal závaznou přihlášku do výběrového řízení na pořadatelství Her VIII. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Martínek (ČSSD): Mně je úplně jedno, jestli zkrachuje podnikatel, který neplatí daně
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Parlament ČR schválil zákon o evidenci tržeb i snížení DPH v oblasti stravovacích služeb
Senát dnes schválil návrh zákona o evidenci tržeb, který představuje jedno z nejdůležitějších systémových opatření k narovnání podnikatelského prostředí v novodobé historii České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET silně poškodí českou ekonomiku!
Rozhodně nesouhlasím s přijetím Zákona o elektronické evidenci tržeb. Jsem přesvědčen o tom, že EET silně poškodí naši ekonomiku a bude mít likvidační účinky na drobné živnostníky a malé firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Studie renomované společnosti potvrzuje: Přehnaná regulace loterií podporuje nelegální trh!
Přehnaná regulace loterií má přímý dopad na rozvoj nelegálního trhu. To je jednoznačný závěr studie renomované mezinárodní auditorské a poradenské společnosti KPMG.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fraňková (SPP): Otevřenost? Jen na oko
Na zastupitelstvu 3. března jsem se zeptala pana primátora, jak velký je časový skluz projektu Mutimodální uzel, ve zkratce Přednádraží. K dotazu mě inspirovala zmínka v zápisu ze schůze rady města, podle níž pan primátor požadoval pravidelné informace o projektu Přednádraží z důvodu jeho časového skluzu. Odpovědi jsme se na zastupitelstvu nedočkali a marně na ni čekáme dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Adámek (STAN): Nepřipravujeme žádnou upocenou kampaň
I u nás jsou extremismus a populismus na vzestupu. Což mi vadí. Já na tuto strunu hrát nikdy nebudu, říká primátor a současně kandidát na zlínského hejtmana Miroslav Adámek (STAN). A dodává: „Pokud bych v krajských volbách uspěl, z pozice primátora odejdu s čistým štítem.“ Za klíčové priority považuje především zlepšení dopravy v kraji, přilákání nových investorů, ale i podporu vzdělávání. Jak toho bude chtít docílit? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Matka teroristy: Buďte ráda, že zemřel v boji, říkali mi. Byl šťastný. Otec byl prý špatný muslim, protože žil s bezvěrci
V Belgii probíhá hon na teroristy. Policie se po úterním protiteroristickém zátahu na předměstí Bruselu pokouší dopadnout dva podezřelé na útěku. A web The Guardian zpovídal místní muslimku – matku, jejíž syn odjel bojovat do Sýrie. Podle ní totiž rodiče svým dětem nedokáží zabránit v tom, aby se oddali extremismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg: Já nechci být chráněn před návykovými látkami. Chci statečně čelit alkoholu a tabáku!
Protikuřácký zákon měl být v navrhované podobě nejpřísnější legislativou v celé Evropě. Nepřipouštěl kompromis, vytvářel dva nesmiřitelné tábory kuřáků a nekuřáků. Poslední projednávání v Poslanecké sněmovně naznačilo, že by mohlo dojít k jeho změkčení a přiblížit jej tak k zvyklostem v okolních evropských státech. V rozpravě vystoupili poslanci s rozumnými názory a o zmírnění mluvil na konci jednání i dosud nekompromisní ministr Svatopluk Němeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Hodina (Patrioti): Vláda podporuje gaye a lesby namísto rodin
Poslední nápad z per ministrů Dienstbiera (ČSSD) a Pelikána (ANO), umožnit osvojení dítěte homosexuálním partnerem jeho rodiče, je dalším hřebíčkem do rakve našich rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Jak může o fair play mluvit člověk, který sám nedodržuje pravidla hry?
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zařízení realizovaná Státním pozemkovým úřadem účinně bojují se suchem
V úterý 15. března 2016 se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo vyhlášení výsledků 9. ročníku soutěže Společné zařízení roku, kterou pořádá Státní pozemkový úřad (SPÚ) ve spolupráci s Českomoravskou komorou pro pozemkové úpravy. Záštitu nad letošním vyhlašováním převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Co naznačuje poslední vývoj na politické scéně. A to nejen v České republice
Četl jsem řadu komentářů a politických rozborů o příčinách posledních volebních výsledků na Slovensku i v zemských volbách v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Program Maminka vítězí, VoZP je k těhotným a novorozencům nejštědřejší
Nejvyšší příspěvky ze všech celostátně působících zdravotních pojišťoven pro nastávající maminky a miminka do 6 měsíců poskytuje Vojenská zdravotní pojišťovna ve svém programu prevence s názvem Maminka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Senátorka Baudyšová: Nezbývá než ocenit trpělivý a vysoce fundovaný přístup ministra Babiše
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Vznikne Agentura pro podnikání a inovace
Novela zákona o podpoře malého a středního podnikání prošla ve Sněmovně třetím čtením. Novelou dochází k vytvoření nové příspěvkové organizace s názvem Agentura pro podnikání a inovace (API).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Švédsko: Hrdinný bojovník proti Asadovi, mysleli si o Syřanovi. Ale pak našli video
Internetový server The Local.se informuje o zatčení pětačtyřicetiletého syrského migranta Haisama Omara Sakhanhy, který byl obviněn ze spáchání válečných zločinů v severní Sýrii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
České aerolinie vloni dosáhly provozní zisk 250 milionů korun
České aerolinie dosáhly za rok 2015 provozní zisk ve výši 250 milionů korun podle neauditovaných výsledků hospodaření. Ve srovnání s rokem 2014, ve kterém společnost skončila v provozní ztrátě 598 milionů korun, se jedná o zlepšení o téměř 850 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Tramvajová trať Praha – Libeň – Vysočany oslaví 120 let provozu
Tramvajové spojení v pražské Libni oslaví 120 let. Ve čtvrtek 19. března 1896 byl na prvním traťovém úseku tehdejšího soukromého dopravního podniku Elektrická dráha Praha – Libeň – Vysočany slavnostně zahájen provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Politici jsou škodná. Všechno zničili a překážejí. Musíme si pomoct sami, říká aktivista ze zbídačené části Česka a předkládá cestu
Politici by si měli uvědomit, že překážejí. Vyloučeným lokalitám nepomáhají a neplatí to jen o Varnsdorfu na Šluknovsku. Aktivista a organizátor Festivalu lokální ekonomiky Martin Zíka věří, že invaze obchodních řetězců znemožňuje pokusy o vznik místních firem. Úředníci přesto obyvatele bez práce, finančních prostředků a za nevhodných podmínek nutí navštěvovat podnikatelské kurzy. Autoři podobných nápadů na ministerstvu jsou mimo realitu, tvrdí Zíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Vyvraždění obyvatel vesnice My Lai příslušníky americké armády i dnes budí hrůzu
Pro jiné válečné události, zapomínáme na ty hrůzy minulé. Před 48 lety 16. března 1968 se vesnice My Lai stala vietnamskými Lidicemi. Vyvraždění obyvatel této vietnamské vesnice americkou armádou i dnes budí hrůzu. Po 48letech si připomínáme masovou vraždu více než 500 vietnamských civilistů, převážně žen a dětí, kterou spáchali vojáci 23. pěší divize U.S. Army. Některé oběti byly před smrtí dokonce mučeny, znásilněny, zohaveny. Zavražděno bylo i 170 dětí ! Šlo o největší zločin americké armády za války ve Vietnamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Daněk (BPP): Bez koryta ani ránu...
Kde jsou ty časy, kdy dokázal politik uznat vinu a opustit koryto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ludvík (ČSSD): Odmítáme další zdražení vodného a stočného
Klub pražských zastupitelů za ČSSD považuje včerejší rozhodnutí Rady hl. m. Prahy ohledně zvýšení cen vodného a stočného o 9 procent za nerozumné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Příspěvky dětem s celiakií raketově stoupají. Vyplacená částka vzrostla za pět let o 435 %
Dětem a studentům do 26 let, kteří trpí celiakií a musí dodržovat bezlepkovou dietu, se vyplatí být klienty VZP. Aniž by musela, vyplatila jim loni pojišťovna na příspěvcích na nákup bezlepkových potravin více než 20 milionů korun. Výše příspěvku pro jednoho nemocného přitom může dosáhnout až 6 tisíc korun za rok. V tom nemá VZP mezi ostatními zdravotními pojišťovnami v Česku konkurenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Měli bychom spíš začátek podnikání usnadnit, ne ho udělat ještě těžší
Projev na 20. schůzi Senátu dne 16. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Návštěva předsedy albánské nejvyšší kontrolní instituce na NKÚ
Ve dnech 9. – 10. března 2016 se v sídle NKÚ konalo pracovní setkání zástupců albánské nejvyšší kontrolní instituce (ALSAI) s prezidentem NKÚ a dalšími představiteli úřadu. Čtyřčlennou delegaci ALSAI vedl její předseda pan Bujar Leskaj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nacher (ANO): Není regulace jako regulace
Cenová regulace je mocná zbraň zejména v rukou politiků. Dávají tím najevo (většinou jakoby náhodou před volbami), že jim zájem občanů / klientů / spotřebitelů skutečně leží na srdci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
ČSSD: Poslanci podpořili financování sportu dětí a mládeže
Sněmovní Rozpočtový výbor dnes schválil v rámci projednávání vládního návrhu zákona o dani z hazardních her pozměňovací návrh Jana Hamáčka, který umožňuje využít část odvodu na přímou podporu sportovních aktivit dětí a mládeže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Absolventi ČVUT pracují na systému, který by měl odhalit rakovinu podle výsledků z odběru krve
Absolventi Fakulty biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze Ing. Jakub Novák a Ing. Jiří Hanousek se spolupodílejí na vývoji diagnostiky rakoviny z hodnot naměřených nádorových markerů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Uprchlíci? Dopadne to na nás jako Hitler, myslí si Zemanem vyznamenaný kmet. Mluví o dementech
ROZHOVOR Migrační krize spojená s pronikáním islámu do Evropy je jako řízený výsadek, jde o velké nebezpečí, které může mít dopady jako za Hitlera. ParlamentnímListům.cz to řekl bývalý disident, politický vězeň, nositel medaile Za zásluhy a předseda Jazzové sekce Karel Srp, jeden z účastníků tzv. disidentské snídaně s Francoisem Mitterandem na konci 80. let. Srp chválí prezidenta Zemana, který podle něho ve svých krocích myslí na zabezpečení země pro dalších padesát let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Škarda (TOP 09): Návrh na otevřenou architektonickou soutěž pro vnitroblok Plzeň – Bory neprošel
Obyvatelé vnitrobloku mezi ulicemi Majerova, Raisova, Dvořákova a Politických vězňů v Plzni se dočkají inspirativních návrhů na úpravu tohoto prostranství od tří architektonických ateliérů. Rada Městského obvodu Plzeň 3 napodruhé schválila pokračování projektu Šance pro vnitroblok a přípravu vyzvané architektonické soutěže ve formě paralelního zadání. Původně Rada hlasovala i o variantě otevřené dvoukolové soutěže, ta však neprošla. Na stole byl také návrh na zadání prací vybranému architektovi napřímo – tzv. „z ruky“. Na soutěž naváže setkání architektů s občany, příprava projektové dokumentace a samotná realizace návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hlavním cílem je oslabit migrační toky, které nekontrolovaně proudí do Evropy
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v úterý 15. března 2016 v Hrzánském paláci setkal s prezidentem Polské republiky Andrzejem Dudou, který přijel na pozvání prezidenta České republiky Miloše Zemana. Společně jednali o aktuálních evropských otázkách, visegrádské spolupráci a o rozvoji přeshraniční dopravní a energetické infrastruktury. Dalším tématem diskuze byla spolupráce v oblasti bezpečnosti a příprava summitu NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist