Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.996x, což odpovídá cca 156.327-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vatikánské rádio přineslo svědectví o Sýrii. Západ bude rozčilen
Nenechte se klamat mediálními lžemi a manipulacemi, vyzývá z rozbouřené Sýrie belgický premonstrátský kněz Daniel Maes. To, co se ve skutečnosti děje v této blízkovýchodní zemi, nemá dle něho s mediální realitou pranic společného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Smršť Vítězslava Jandáka. Zúčtoval s kritičkou Kotleby a přidal výprask českým filmařům a ČT
Slova „srbská hovna“, „slovanská lejna“, či „rozbít papulu“ musela asi hodně vadit banskobystrickému županovi a předsedovi krajně pravicové parlamentní strany Mariánu Kotlebovi, když uprostřed divadelního představení, v němž se tyto výrazy objevovaly, řekl Stop! To ale zarazilo kritičku Janu Machalickou a sepsala o Kotlebovi - kritikovi článek, v němž se podivila, že zastydl v 19. století. Prý by si toto, co on, netroufl udělat nikdo z komunistických papalášů! „Jsem rád, že paní Machalická konečně vzpomíná na komunisty bez předsudků,“ vrací jí teď úder poslanec ČSSD Vítězslav Jandák, jenž se kdysi nerozpakoval prozradit, že se Machalické přezdívá Kyselice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kurdové to udělali. Vyhlásili si v Sýrii samosprávu a Turecko a další už jsou na nohou
Kurdové již oficiálně založili federální systém správy na severu Sýrie, na územích, která jsou pod jejich kontrolou. Afrin, Kobani a Jazira, které se nacházejí u hranic s Tureckem, se tak staly autonomními administrativními celky. Informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Píše se o Babišovi: Zásah policie na Čapím hnízdě. Prasárna, chce se mi řvát...
Právníkovi Aleši Rozehnalovi se zdá, že ministru financí a šéfovi hnutí ANO až příliš lehce prochází kauza Čapí hnízdo. Ke stejnému závěru došla i starostka za Prahu 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS), která na svém facebookovém profilu podrobila ostré kritice členy hnutí ANO. „Když si vzpomenu, kvůli čemu rezignoval na předsedu strany Mirek Topolánek, chce se mi řvát,“ je rozezlena Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Herci ze slavného seriálu se postavili za uprchlíky. A možná toho budou litovat, protože...
Když herci z populárního fantasy seriálu Hra o trůny z produkce americké HBO natáčeli video, v němž prosí diváky o solidaritu s uprchlíky, asi netušili, jaký poprask tím způsobí. Mnozí HBO vzkazují, že seriál přestanou díky kampani sledovat. Negativní až vulgární reakce zaplnily i české facebookové stránky pořadu. HBO již vydala prohlášení, ve kterém nespokojeným divákům vzkazuje, že ze svého postoje ustoupit nehodlá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dobojováno. Budova Lucerny patří celá Havlové
Budova pražského paláce Lucerna patří švagrové bývalého prezidenta Václava Havla Dagmar Havlové. Vyplývá tak z rozhodnutí Nejvyššího soudu, který zamítl dovolání společnosti C.H.R. ve sporu právě o zmíněnou budovu. Informuje Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar již pět let úspěšně využívá nevratné sudy na pivo
Tento týden uplynulo pět let od okamžiku, kdy Budějovický Budvar uvedl na trh pivo v nevratných sudech KeyKeg. Zásadní technologická inovace se plně osvědčila jako užitečný nástroj pro rozvoj globálního exportu. Budějovický Budvar využívá nevratné sudy tam, kde je drahá nebo komplikovaná sekundární doprava běžných sudů do konkrétních restaurací a zpět – například v Rusku, Austrálii nebo Brazílii. Během pěti let se objem piva dodávaného v nevratných sudech zvýšil na trojnásobek a počet exportních zemí se zvýšil z pěti na 17.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Podívejte se, jak dopadl radikální imám v Rakousku
Soud ve Štýrském Hradci poslal na šest let do vězení radikálního imáma čečenského původu, který verboval bojovníky pro Islámský stát. Další dva radikálové mužského pohlaví by si měli odsedět po pěti letech a odsouzená žena patnáct měsíců. Všichni tři muži se však proti rozsudku ihned odvolali, žena si vzala čas na rozmyšlenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rath, Babišova soukromá ubytovna, hrozba vězení až deset let. Nové informace ke kauze Čapí hnízdo
Nad ministrem financí Andrejem Babišem se stahují mračna. Nové informace o jeho propírané farmě Čapí hnízdo, kterou financoval z dotací Evropské unie, totiž vyplouvají na povrch každý den. Ač totiž dnes vicepremiér tvrdí, že s farmou neměl nic společného, existují důkazy o tom, jak byl na svou farmu pyšný. A k tomu deník Právo zjistil, že jedna z budov je v katastru vedená jinak, než by měla být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Co dokáže současná neurochirurgie? Dozvíme se na Týdnu mozku
Na programu 18. ročníku Týdne mozku, tradičního cyklu popularizačních přednášek a besed o mozku, který právě v těchto dnech probíhá v Praze v budově Akademie věd ČR na Národní třídě, bude také přednáška nazvaná Jak bezpečně do mozku aneb moderní trendy v mikroneurochirurgii. Zajímavosti z oblasti současné neurochirurgie v ní laické veřejnosti přiblíží primář Neurochirurgického oddělení Nemocnice Na Homolce MUDr. Jan Klener. Přednáška začíná ve čtvrtek 17. března ve 14:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ To zas bude řevu. Za Milošem Zemanem přijede vzácná návštěva z Moskvy
VÍME PRVNÍ Prezident Miloš Zeman příští úterý přijme ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova. Informaci ParlamentníchListů.cz Hrad potvrdil. Český prezident se s ruským ministrem bude bavit o sankcích. Manturov se následující den spolu s českým šéfem průmyslu Mládkem zúčastní zasedání mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci ČR a Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Fotograf vydal závažné svědectví o uprchlících a novinářích
Podle fotografa Jana Šibíka hazardovaly humanitární organizace s životy uprchlíků. Uvedl to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Policisté v Německu či Francii aby se dnes zbláznili. Stanislav Huml připomněl, co strážci zákona zažívají s migranty
Policie a tajné služby prožívají krušné časy. Po Evropě se pohybují tisíce lidí, o kterých nikdo nic neví, a hrozí nám nové teroristické útoky. „Dělat policistu například v Německu nebo ve Francii teď musí být strašně frustrující,“ konstatoval ve středu večer v ČT někdejší policista Stanislav Huml. Poděkovat za to můžeme „vítací politice“ EU, resp. Německa. Podle Humlova názoru je zřejmě načase povolat zpět i starší agenty tajných služeb, aby znovu sloužili své vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud EU se vyjádřil k uprchlíkům. Došlo i na Česko
Evropský soudní dvůr dnes rozhodl, že členská země EU může žadatele o azyl vrátit do neunijní země považované za bezpečnou, aniž k tomu potřebuje souhlas jiného státu EU. Verdikt se týká Pákistánce, jehož Česko vrátilo do Maďarska, které pak migranta poslalo zpět do Srbska. Maďarský soud chtěl mít jistotu, že k tomuto kroku není nutný souhlas české strany. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Kalousek páchá politickou sebevraždu, píší u Bakaly
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek podle všeho páchá politickou sebevraždu. Myslí si to alespoň David Klimeš, který se v komentáři pro server iHned.cz pozastavuje nad tím, co všechno je tento politik schopen napsat na sociální síti Twitter. Nástupce Karla Schwarzenberga se nebojí urazit kdekoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Stropnický chce vyřešit problém s OKD. Nabídl armádu
Ministr obrany Martin Stropnický přišel s nápadem, jak vyřešit problém s krachující firmou OKD. Rád by zainteresoval armádu. Kolega z vlády, vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), už na nápad stihl zareagovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prodavačka za kasou i během svátků? U Jílkové dojde na argumenty
Tématem dnešního vydání pořadu Máte slovo moderátorky Michaely Jílkové bude otevírací doba obchodů o svátcích. Diskutovat budou od 21:15 na ČT1 předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola či předseda hospodářského výboru, poslanec hnutí ANO Ivan Pilný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Na 150 českých a italských firem se zúčastnilo Italsko-českého podnikatelského fóra v Praze
Nejvýznamnější zástupci českých a italských firem v oblasti letectví, obrany a kybernetické bezpečnosti se dnes zúčastnili Italsko-českého podnikatelského fóra v Praze. Fórum, které zorganizovala Hospodářská komora České republiky ve spolupráci s Italským velvyslanectvím v ČR a Italsko-českou obchodní a průmyslovou komorou, se uskutečnilo při příležitosti návštěvy italského ministra zahraničních věcí v Praze Paola Gentiloni Silveriho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Uprchlík z Iráku promluvil o údajně podivných až nekalých praktikách nadace pomáhající uprchlíkům. Místo uprchlíků, vdov a sirotků prý teď upřednostňuje bohaté Iráčany
ROZHOVOR Salman Hasan je uprchlík z Iráku. Pochází z muslimské šíitské rodiny, ale opustil islám a stal se křesťanem. Muslimové ho za to chtěli zabít, sám byl zajatcem Islámského státu. Pracoval a pomáhal v uprchlických táborech, a sice skutečným uprchlíkům. Pomáhal nadaci Generace 21 s křesťanskými uprchlíky z Iráku. Nyní ale upozorňuje na údajné nestandardní až nelegální praktiky této nadace. Hasan je šéfem International Christian Outreach Ministry, která s pomocí křesťanským uprchlíkům v Iráku začala. ParlamentníListy.cz Generaci 21 rozhovor zaslaly s tím, že jí poskytují prostor pro reakci, pokud bude mít zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dálnici D1 čeká o víkendu úplná uzavírka, v úseku Psáře – Soutice dojde k demolici dvou nadjezdů
Ředitelství silnic a dálnic připravuje úplnou uzavírku dálnice D1 v km 41 až 56 v termínu od 19. 3. 2016 od 19:00 do 20. 3. 2016 do 11:00 z důvodu provádění demolice dvou dálničních nadjezdů (v km 48,9 a 49,7). Pro osobní i nákladní dopravu jsou stanoveny objízdné trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Česká republika získala dobré hodnocení z hlediska potírání korupce, ovšem...
Společný postup proti podplácení zahraničních veřejných činitelů byl hlavním tématem ministerské konference, která se konala 16. 3. v Paříži. Česká republika patří ke čtyřem desítkám signatářů Úmluvy OECD, která státy zavazuje takové jednání postihovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Číňané se mohou zbláznit radostí z Donalda Trumpa
V Číně s velkou slávou vítají úspěchy kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa. Vidí jej totiž jako naprosté selhání demokracie jako státního zřízení a jeho jméno se dostalo na titulní strany čínských médií. Informuje zahraniční zpravodaj The Guardian Tom Phillips.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Huml je bývalý komunista a zbytečně šíří paniku z terorismu, zlobí se koaliční poslanec Gabal
Lidovecký poslanec Ivan Gabal se na svém facebookovém profilu opřel do kolegy z vládní koalice, poslance ČSSD Stanislava Humla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Klíčové dny. Začíná summit Unie. Řešit se bude Turecko a migrační krize
Summit Evropské unie, který byl dnes zahájen v Bruselu, hledá, jaká by byla přijatelná dohoda mezi Tureckem a Unií ohledně omezení migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý: Připravme se, ještě je čas. Ohrožení se blíží
ROZHOVOR Přítomnost milionů uprchlíků v Evropě, mezi kterými jsou i radikální islamisté, je bezpečnostním rizikem také pro Českou republiku. Nedávný špičkový velitel české armády generál Jiří Šedivý proto doporučuje vytvářet pomocné policejní sbory, které běžně fungují v jiných státech západní Evropy. Podle něj se musí v Sýrii nejprve porazit Islámský stát a teprve potom je možné řešit budoucnost Bašára Asada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Polská vláda by neměla být vystavena moralizující kritice Evropské unie
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k návštěvě polského prezidenta v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Odbory ve Škodě Auto jsou připraveny na časově neomezenou stávku
Odbory ve Škodě Auto jsou připraveny na časově neomezenou stávku, pokud zkrachují jednání s vedením automobilky o růstu mezd. Firma podle odborářů přišla s malým navýšením své nabídky, až na některé dílčí body se obě strany zatím nepřiblížily dohodě, informuje dnešní vydání týdeníku Škodovácký odborář. Zatímco odbory navrhují osmiprocentní nárůst za 12 měsíců, firma přišla s nabídkou dvoufázového růstu o tři, respektive 2,5 procenta. Vedení automobilky kolektivní vyjednávání před uzavřením dohody nekomentuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath promluvil
Středočeský ex-hejtman David Rath se pro server Neovlivní.cz vyjádřil ke kauze Čapí hnízdo. Tvrdí, že s udělením padesátimilionové dotace pro Babišovu farmu nesouhlasil, ale nemohl s tím prý nic dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ilona Švihlíková: Přijdou změny, které ve světě nenechají kámen na kameni. Znovu opakuji, tohle není běžná krize
Ekonomka Ilona Švihlíková si trvá na tom, že ve světové ekonomice přijdou zásadní zvraty. Pro případ zhroucení současného systému doporučuje investovat do pozemků, nemovitostí a zdrojů pitné vody. „Očekávat, že to tak nějak pojede dál jako vždy, je velká chyba,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Jsme svině? Sluníčkářství už se prostě přelilo. Tereza Spencerová přináší řadu novinek a glosuje: Ten zloduch Putin může za politiky v Bruselu
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Ruský odchod ze Sýrie? Putinova vojska odcházejí jen tak trochu, sděluje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. S pobavením sleduje přípravy na nadcházející summit EU, komentuje situaci na Ukrajině a zamýšlí se i nad tím, proč v Evropě nastupují politicky nekorektní politické strany. Které neodsuzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Krátké VIDEO Donalda Trumpa: Štěkající Hillary a Putin
Republikánský kandidát na příštího amerického prezidenta Donald Trump opepřuje souboj o křeslo v Bílém domě kontroverzními výroky, kterými nešetří ani své konkurenty. Nejnověji se obul do demokratické kandidátky Hillary Clintonové, kterou vykreslil jako psíka, který sice štěká, ale nekouše. A proto je na mezinárodním poli tak akorát pro smích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Konvička: Ano, Vít Bárta nám pomáhá
Bývalý ministr dopravy a předseda strany Věci veřejné Vít Bárta se vrací do politiky. Šéf hnutí Blok proti islámu Martin Konvička totiž pro MF Dnes přiznal, že jim pomáhá s volbami. Konkrétně uskupení, které půjde do voleb pod názvem Úsvit – Národní koalice s Blokem proti islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sýrie je jen selanka. Až se toho chopí Kurdové, přijde ta pravá válka, varuje orientalista Pelikán
Evropská unie teď spolupracuje s Tureckem na řešení uprchlické krize, protože jí v podstatě nic jiného nezbývá. Orientalista Petr Pelikán, bratr ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), varuje, že Turecko je příliš odlišné od EU. Problém navíc je, že si Evropané najímají Turky na černou práci. Stejně jako to udělali Američané v Iráku s kontroverzní firmou Blackwater. Musíme si také dát pozor na to, co se bude dít kolem Kurdů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Ambros přednášel o migraci a prozradil, co hrozí po odchodu křesťanů z Blízkého východu
REPORTÁŽ S odchodem křesťanů z Blízkého východu se zmenšuje naděje na vytvoření pluralitní otevřené společnosti. Bývalý děkan teologické fakulty Univerzity Palackého Pavel Ambros v Olomouci vystoupil v rámci přednáškového cyklu na téma migrace. Zabýval se hlavně situací křesťanů na Blízkém východě a důvody jejich migrace v historii a v současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bulvár míří na Valachovou a neziskovky kolem ní. A vytahuje jména
Blesk.cz se pokusil rozplést síť neziskových organizací, které podle nich ovlivňují kroky současné ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové. Zájem na zavedení inkluze v českém školství má totiž nejedna neziskovka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Žáková (ANO): Předcházející vedení si chtělo s velkou pravděpodobností hnutí v Karlových Varech zprivatizovat
Reakce Oblastního Předsednictva na odchod některých svých členů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ne každý muslim je terorista, ale téměř každý terorista je muslim. Britské ministerstvo zveřejnilo šokující statistiky
Britský deník The Express zveřejnil statistiky ministerstva vnitra vztahující se k trestným činům souvisejících s terorismem. V loňském roce úřady v tomto ohledu evidovaly 280 zadržených osob. Mezi nimi bylo také 45 žen a 16 dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Buď služba ve vládě, nebo vlastní byznys
Poslanec ČSSD a člen ústavně-právního výboru sněmovny Jan Chvojka připravil pozměňovací návrh k novele zákona o střetu zájmů, který pod přísnými sankcemi zakazuje členům vlády podnikat či ovládat mediální domy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kreténi, idiot novinář, koblihy, živý klokan. Soda Andreje Babiše pro PL
Posměšné reportáže, ostré výpady a teror rodiny? Možná naposled, a tedy i nejlépe se bude smát vicepremiér Andrej Babiš. Zatím pozval na Čapí hnízdo prezidenta Miloše Zemana a slibuje i živého klokana a „klokánky“. „Vezmeme pro jistotu i koblihy,“ doplnil pro ParlamentníListy.cz se smíchem. Reagoval také na slova politologa Zdeňka Zbořila o možném výběru členů vlády z řad bezdětných bezdomovců: „Ať tam nějakého dají, možná by to bylo lepší…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Neradujte se. Putin se vyjádřil k pobytu vojsk v Sýrii
Rusko začalo stahovat hlavní část svých vojenských sil ze Sýrie. Dnes však Vladimir Putin oznámil, že v případě nutnosti může tyto jednotky opět do konfliktu nasadit během několika málo hodin. Zároveň podotkl, že ruské vojenské základny na syrském území jsou dobře chráněny. Informuje RT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Škola, která potvrzuje svou pověst, a k tomu výborný oběd
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy K. Valachová navštívila Karlovarský kraj:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
ANO opustili všichni zastupitelé. Babiš nepláče
Odchod pěti karlovarských zastupitelů z ANO považuje předseda hnutí a vicepremiér Andrej Babiš za očistu strany od členů, kteří ji použili jako výtah k moci. Hnutí je podle něj jednotné. Pětice členů, kteří tvoří součást koalice řídící karlovarský magistrát, ohlásila ve středu večer odchod z ANO kvůli nesouhlasu s postoji vedení hnutí, preferování nových a vedení loajálních lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Babiš bude bit. ČSSD už má plán
Plán na Andreje Babiše (ANO) připravuje sociální demokracie. Chce, aby se zpod jeho kontroly dostala jak společnost Agrofert, tak i vydavatelství MF Dnes, Lidové noviny a rozhlasová stanice Impuls. Informaci přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sprostá slova? To je v dnešním divadle normální, Kotlebo, zuří umělecká kritička
Divadelní kritička Jana Machalická se v dnešních Lidových novinách opřela do banskobystrického župana a předsedy krajně pravicové Ľudové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby. Ten totiž v minulých dnech nechal v polovině zastavit divadelní představení, neboť jej pohoršovalo. Kotlebův krok nebyl prvním, již vloni zrušil mezinárodní festival a zablokoval dotaci Bábkovému divadlu Na rázcestí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Pokračuje pokles cen průmyslových a zemědělských výrobců
Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 1,1 %, průmyslových výrobců o 0,6 %. Ceny stavebních prací a tržních služeb se zvýšily shodně o 0,1 % (údaje za únor 2016). Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 2,9 %, průmyslových výrobců o 4,0 % a ceny tržních služeb o 0,1 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Varování: Policie se islamizuje
Bývalý dlouholetý redaktor deníku Le Monde Yves Mamou ve svém textu publikovaném americkým think-tankem Gatestone Institute popisuje nárůst islamizace mezi příslušníky francouzské policie a armády. Někteří ze zradikalizovaných příslušníků ozbrojených složek se dokonce svými názory veřejně chlubí na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Poslankyně získala hlasy. Vyšetřovací komise ke kauze Fajád a k únosu Čechů přesto neprošla
Poslankyně ODS Jana Černochová získala podle informací ParlamentníchListů.cz přes 40 hlasů potřebných k tomu, aby mohla vzniknout vyšetřovací komise k tzv. kauze Fajád. Na výboru pro obranu a bezpečnost kvůli hlasům ANO a ČSSD ale vznik komise neprošel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vácha (STAN): Neplatná stanoviska EIA a hrozba miliardových ztrát
Zaměřil jsem se na hrozbu plynoucí z neplatných posudků vlivu staveb na životní prostředí EIA, díky kterým může být narušen předpokládaný harmonogram výstavby D3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Italský ministr zahraničí bude v ČR mluvit o obchodu i migraci
Italský ministr zahraničí Paolo Gentiloni dnes zahájí oficiální program své návštěvy v Praze. Ráno společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) otevře Česko-italské podnikatelské fórum zaměřené na kybernetickou bezpečnost a obranu. Během dopoledne se setká s předsedou české vlády Bohuslavem Sobotkou a svým protějškem Lubomírem Zaorálkem (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Netušil jsem, že to bude školicí středisko Agrofertu, říká exhejtman Bendl. Dotoval Čapí hnízdo
Právě v Bendově éře putovaly eurodotace z Regionálního operačního programu na velké projekty.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:36, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Smutné výročí fašistů i komunistů, likvidace českého národa i národního hokejového mužstva
V úterý jsme si připomněli tragický den pro český národ obsazením naší země Hitlerem. Málokdo však ví o události, která se stala 15. ledna 1950, přesně o 11 let později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V Plzni proběhla beseda s opatem. Ostře okomentoval islám, vysvětlil nutnost restitucí a něco vzkázal běžencům
REPORTÁŽ Nejen restitucí, ale především historie řádu premonstrátů a zajímavostí kolem aktuálního života se týkala beseda s opatem tepelského kláštera Filipem Zdeňkem Lobkowiczem, kterou uspořádala Západočeská univerzita v Plzni. Zúčastnilo se jí kolem třiceti studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Trump může ohrozit světovou ekonomiku podobně jako islamisté, píší v Británii
Pokud se miliardář Donald Trump skutečně stane příštím pánem Bílého domu, může to ohrozit světovou ekonomiku podobně jako útoky radikálních islamistů ve světě. Tvrdí to britská výzkumná organizace Economist Intelligence Unit (EIU). Ta Trumpa zařadila mezi deset největších světových hrozeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Krnáčová možná dál povládne v Praze. Jsme na dobré cestě, hlásí
Pražské ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) pokračují ve vyjednávání o možné obnově koalice. Nyní expertní týmy projednávají programové body. K definitivní dohodě by mohlo dojít do konce příštího týdne. ČTK to potvrdil radní Jan Wolf (Trojkoalice/KDU-ČSL). Jednání chtějí strany uzavřít do konce března. Koalice zmíněných stran se rozpadla loni v říjnu. ODS, která se stranami jednala o možné spolupráci, od jednání dnes definitivně odstoupila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Britský novinář, který prý popíjel se Zemanem whisky, o něm promluvil v rádiu. Také o ruských špionech a jejich hlavním městě
Hostem dnešního vydání pořadu Dvacet minut Radiožurnálu byl novinář týdeníku The Economist Edward Lucas. S moderátorem Petrem Dudkem spolu hovořili o Rusku, špionáži, budoucnosti Evropy a jejím možném konci i o britském referendu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Vosecký (SLK): Zaměstnavatelé jsou čím dál více zatěžováni a snížení odvodu by mělo být pro ně kompenzací
Zaměstnavatelé by měli podle Senátu vyplácet nemocenskou i v prvních třech dnech stonání. Měli by za to mít sníženy odvody na nemocenské pojištění. Počítá s tím novela zákoníku práce, kterou ve středu horní komora vyslala do schvalovacího procesu. Normu tak nyní posoudí vláda a Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česko přijme uprchlíky. Ale napřed si je důkladně prověří, slibuje Sobotka
Česko chce před převzetím migrantů z Řecka a Itálie prověřit, zda nepředstavují bezpečnostní riziko. Při příjezdu na summit Evropské unie to dnes řekl premiér Bohuslav Sobotka. Nebude souhlasit se žádnými závěry summitu, které by tempo přebírání běženců určovaly. Česko zatím poslalo nabídku na přijetí 20 uprchlíků z Řecka a deseti z Itálie. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Čínský seminář ve sněmovně? Tak to ne! Němcová zuří
Bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) protestuje proti tomu, že současný předseda dolní komory Jan Hamáček (ČSSD) převzal záštitu nad sněmovním seminářem na téma Zkušenosti pro řízení a rozvoj státu. Seminář se koná při příležitosti návštěvy čínského prezidenta v ČR a zaštítila ho i čínská velvyslankyně v Praze. Podle Němcové jde o stranicky zaměřenou akci, k níž nemá Sněmovna sloužit. Čínský prezident Si Ťin-pching má do ČR přicestovat koncem března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hnutí ANO nesmí své současné problémy bagatelizovat. Jde například o Čapí hnízdo
Vyjádření předsedy ČSSD B. Sobotky ke kauze Čapí hnízdo:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí vyhlašuje výběrové řízení do Diplomatické akademie
Ministerstvo zahraničních věcí vyhlašuje obdobně jako v předchozích letech výběrové řízení na místa juniorních diplomatů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Na Lipně připadl další sníh
Ve Skiareálu Lipno připadl další sníh a naplno běží i sněžná děla. Lyžaři se tak vydávají na kvalitně připravených sedm kilometrů sjezdových tratí. Lyžuje se bez front a za mimosezónní slevy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Úsvit s Blokem proti islámu - jen bez Bárty!
Úsvit s Blokem proti islámu prosadí zastaveni migrační krize jen v případě transparentní politiky jednoznačně důvěryhodných osobností. Veškeré spekulace o spolupráci JUDr. Bárty, který není mediálně očištěn od různých nařčení a spekulací, s naší stranou mají jediný cíl. Poškodit nás a znevěrohodnit jako jedinou relevantní politickou sílu v zemi, která je schopná řešit migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Za pět měsíců čeští vojáci v provincii Parwan absolvovali přes 300 patrol v okolí letiště a zájmovém prostoru
Prezident Miloš Zeman přijede na třídenní návštěvu Karlovarského kraje. S manželkou Ivanou Zemanovou se v regionu zdrží ve dnech 7. až 9. března
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Jste ve škole, tady si můžete dovolit udělat chybu
Ačkoli jedna ze skupin studentů 4. ročníku Univerzity obrany měla tento týden v pondělí odpoledne při výuce angličtiny za úkol rozbor textu s názvem typický den, průběh této vyučovací hodiny byl značně netypický. V jazykové učebně s nimi totiž do lavic zasedl ministr obrany Martin Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Švédsku začíná docházet šťáva. Uprchlíci stojí moc peněz
Švédsko je vzhledem ke štědré přistěhovalecké politice, vysokému standardu vzdělání, zdravotnictví i sociálního systému často považováno za vzor, který by ostatní země měly následovat. Právě imigrační politika „otevřených dveří“ však nyní začíná tento tolik obdivovaný model sociálního státu vážně ohrožovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek bude dnes jednat s eurokomisařem pro výzkum, vědu a inovace
Vicepremiér Bělobrádek bude v Bruselu jednat s eurokomisařem pro výzkum, vědu a inovace Carlosem Moedasem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Část pracovníků OKD eventuálně zaměstná státní podnik DIAMO. U Karviné podporujeme výstavbu nové průmyslové zóny Nad Barborou
Vláda včera schválila dotace na přípravu průmyslových zón a projednala možnosti pomoci horníkům. Zde jsou podrobnosti:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Číp (KSČM): Zaměstnanec jako otrok?
Po delší době »relativního klidu« se na mě opět začali obracet občané, kteří si stěžují na nedodržování zákoníku práce ze strany svých zaměstnavatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Sportovci se děsí. Musíme se poučit, jakým způsobem byla zvládnuta Ebola, a koordinovat vědce
Příspěvek v rámci rozpravy na březnovém plenárním zasedání europarlamentu k tématu epidemie viru zika:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Langšádlová varuje: Radikální hnutí podporuje Rusko. Snaží se rozklížit evropské státy, aby neřešily uprchlickou krizi odpovídajícím způsobem. Může to být velmi nebezpečné
ROZHOVOR Kancléřce Angele Merkelové i vládní CDU poklesla v Německu popularita jen nepatrným způsobem, to tvrdí místopředsedkyně TOP 09 a také místopředsedkyně výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny ČR Helena Langšádlová. Úspěch stran jako jsou Alternativa pro Německo a ĽS-Naše Slovensko ale považuje za velmi nebezpečný, aby se náhodou v Evropě neopakovala tragická minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 22:34, zobrazit podobné
ČSSD zná výsledky stranických primárek pro senátní obvod Karlovy Vary a Olomoucký kraj
Sociální demokracie zveřejňuje další výsledky stranických primárek. Tentokráte pro senátní obvod č. 1 – Karlovy Vary a Olomoucký kraj. O senátorské křeslo se bude ucházet starosta Ostrovu Pavel Čekan, o funkci olomouckého hejtmana pak Jiří Zemánek, potvrdili to stranicí z příslušných regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Němečtí policisté zřejmě budou moci zasáhnout v Česku. A naopak
Spolkový sněm dnes v Berlíně schválil vládní návrh zákona, který uvádí do praxe česko-německou dohodu o policejní spolupráci, umožňující v určitých případech zásahy policistů jedné země na území druhé. Zákon, a tím i smlouvu, musí z německé strany ještě schválit horní komora německého parlamentu, Spolková rada. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
ČSSD: Na sportovní výstroj každého dítěte připadne 1 000 korun ročně
Letos poprvé putují peněžní prostředky sportovním klubům pracujícím s dětmi a mládeží prostřednictvím ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Příspěvky na sport již nerozdělují jen sportovní svazy, ale též přímo Ministerstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad připravil infografiku ke svátku patronů Irska
Český statistický úřad připomíná, že dnes se slavíme Den sv. Patrika, patrona Irska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Ujistil jsem prezidenta Makedonie, že s naší pomocí může i nadále počítat
Premiér Sobotka dnes telefonicky hovořil s prezidentem Makedonie Ivanovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Pneuservisy neinformují spotřebitele o cenách služeb
Ověřit úroveň služeb pneuservisů a dodržování povinností, vyplývajících prodávajícím nebo poskytovatelům těchto služeb z obecně závazných právních předpisů, bylo cílem kontrolní akce České obchodní inspekce. Kontroly probíhaly podle plánu v jarním a podzimním období, kdy jsou spotřebiteli - motoristy tyto služby využívány nejčastěji. Inspektoři zjistili nedostatky v 77 z celkem 204 kontrolovaných provozoven (téměř 38 %). Nejčastěji porušili prodávající povinnost informovat spotřebitele o ceně prodávaných výrobků nebo poskytovaných služeb. Neuváděli např. ceny výměny pneumatik, přezutí kol či jejich montáže na automobil, v některých případech byly tyto cenu uvedeny bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stavebnictví v lednu s propadem 10,4 procenta. Už vloni jsem upozorňoval...
V loňském roce se vláda naprosto uspokojila velmi dobrými výsledky českého stavebnictví. Došla zřejmě k názoru, že stavebnictví, které je od roku 2009 v krizi, se dostalo do pozitivních relací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Celní správa: Talíře za miliony skončily v drtičce
Před několika dny pardubičtí celníci pomohli pracovníkům hradeckého inspektorátu České obchodní inspekce zlikvidovat téměř 50 tisíc kusů padělků porcelánových talířů Picasso v hodnotě originálů téměř 64 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Zájem o screening Downova syndromu stoupl za rok o 31 %
Suverénně nejžádanějším benefitem, který VZP nabízí nastávajícím matkám, se stal loni příspěvek na takzvaný screening Downova syndromu (též prvotrimestrální screening). Zájem o něj vzrostl při porovnání s rokem 2014 bezmála o jednu třetinu. VZP proto nejen že tento benefit pro letošní rok v nabídce ponechala, ale příspěvek dokonce zvýšila z 500 až na 1 000 korun. Počet klientů pojišťovny, kteří Downovým syndromem trpí, se v posledních letech pohybuje kolem hranice 800. VZP tyto informace zveřejňuje při příležitosti pondělního Světového dne Downova syndromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Musejí následovat další peníze na řešení migrační krize
Evropský parlament schválil základní pokyny související s tvorbou rozpočtu na příští rok. Ty dle očekávání odrážejí nutnost nalézt peníze na řešení migrační krize. Za poslední dva roky vyhradila Evropská unie 9,2 miliardy eur ve snaze se s problémem vypořádat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Můžeme diskutovat o požadavku Turecka na liberalizaci vízového režimu, ale...
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky k jednání Evropské rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Rektor-velitel Univerzity obrany byl zvolen kandidátem pro druhé funkční období
Akademický senát Univerzity obrany měl na svém zasedání dne 16. března 2016 na programu volbu kandidáta na rektora-velitele, jehož pak na návrh ministerstva obrany do funkce jmenuje prezident republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Tři kraje nikoho nenominovaly, to je ostuda. Moje maminka byla také učitelka, je to nejkrásnější povolání
Projev prezidenta republiky při přijetí finalistů XXIII. ročníku ankety Zlatý Ámos:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Novou etapu ochrany zemědělské a lesní půdy zahajuje spolupráce Státního pozemkového úřadu a Lesů ČR
Dohodu o vzájemné spolupráci podepsali ústřední ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová spolu s generálním ředitelem státního podniku Lesy České republiky Danielem Szórádem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Farský (TOP 09): Utrácíme, nerušit! Nejčistší ukázka arogance moci, jakou jsem v politice zažil
Minulý týden byl schválen nový zákon o veřejných zakázkách. Co přináší v porovnání se zákonem ve znění Nečasovy transparentní novely z roku 2012 nového? Je toho spousta a téměř každá přijatá změna zhasíná světla nad utrácením peněz daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Linka ČD BUS znovu začne vozit cestující do Krakova
Letos opět vyjíždí autobusová linka ČD BUS z Ostravy do Krakova, poprvé sveze cestující 23. března. Nejrychlejší přímé spojení severomoravské metropole s turisticky oblíbeným Krakovem zajistí autobus za 2 hodiny a 10 minut. Jízdné stojí od 248 Kč (9 EUR). Stejně jako loni můžou autobus využít cestující i z jiných míst republiky, zajištěny jsou vlakové přípoje od / do Prahy, Vídně, Bratislavy či Budapešti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Pražský dopravní podnik údajně loni hospodařil s miliardovým ziskem. Jde o pouhou manipulaci s účetními čísly!
Tisková zpráva předsedy pražské ODS k výsledkům hospodaření Dopravního podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Karlovarští celníci opět kontrolovali tržnice
Karlovarští celníci provedli pět prohlídek jiných prostor a pozemků v obchodním centru Dragoun v Chebu. Při prohlídkách odhalili dva utajené nabídkové a skladovací prostory, v nichž našli a zajistili přes dva tisíce kusů textilního a galanterního zboží a 161 párů obuvi, neoprávněně označených ochrannými známkami známých výrobců, např. Louis Vuitton, Prada, Michael Kors, Armani, Puma, Bench, Gucci, Dolce Gabbana či Tommy Hilfiger. Kromě toho zde našli samostatná loga nesoucí označení ochranných známek Nike a adidas, určená ke zhotovování padělků obuvi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Papež napsal dopis svému největšímu kritikovi
Papež František napsal svému kritikovi Antoniu Soccimu. Informoval o tom server RadioVaticana.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Dnešní jednání ukázalo, že premiér a vláda nejsou ochotni svůj postoj k migraci obhajovat ani zdůvodňovat
Vládní koalice vytrvale odmítá na plénu Poslanecké sněmovny diskusi o migraci a postojích zastávaných ČR na jednání evropských orgánů s odkazem na projednávání na výboru pro evropské záležitosti. Dnešní jednání výboru ukázalo, jak si „diskusi“ představují. Samotný mandát nebyl předložen ani členům tohoto výboru. Krátká účast premiéra neumožnila ani členům výboru položit všechny otázky, důkladnější diskuse nebyla vůbec možná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Primátorka Krnáčová by z počtů v Suché Lozi propadla
Reakce na Ad LN 5. 3. 2016, Účelová proklamace:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Královéhradečtí celníci zajistili tisíce tablet léku zneužívaného k výrobě drog
Tento týden celníci našli na Náchodsku v osobním vozidle 6 524 tablet léku CIRRUS. K nelegálnímu dovozu medikamentů se přihlásil jednapadesátiletý Čech podmíněně odsouzený za výrobu drog. Ze zajištěných léků by se dalo vyrobit více jak půl kilogramu pervitinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Konkurence je logicky nervózní
Tiskové prohlášení radního hl. m. Prahy Radka Lacka ke včerejším článkům v deníku Blesk:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal s ministrem zahraničních věcí Itálie
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 17. března 2016 v Poslanecké sněmovně setkal s ministrem zahraničních věcí Italské republiky Paolem Gentilonim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Armáda ocení vojáky za záchranu života
Ve čtvrtek 10. března 2016 ve 14.00 hodin ocení náčelník Generálního štábu Armády České republiky generálporučík Josef Bečvář dva vojáky - příslušníky Střediska obsluhy výcvikového zařízení Hradiště za záchranu lidského života. Poručík Richard Ertl a nadrotmistr Jan Havelka se stali svědky dopravní nehody tří vozidel na dálnici D1, neprodleně poskytli první pomoc těžce raněné osobě a přivolali zdravotnickou záchrannou službu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Bendl o Čapím hnízdě: Chtěli jsme, aby u nás v kraji bydleli turisté. A je z toho školicí centrum Agrofertu
Informace o Farmě Čapí hnízdo, která je spojována s ministrem financí a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, i když on se v současné době tomuto spojení zuby nehty brání, přinášejí přehledně dnešní Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Praha 10 představí Generel veřejných prostranství. Spolupracuje na něm s obyvateli
Návrh budoucí podoby veřejných prostranství desáté městské části, tzv. Generelu veřejných prostranství (GVP), představí radnice Prahy 10 na komentované výstavě, kterou 7. dubna otevře ve Středisku územního rozvoje Prahy 10 (SÚR). Koncept generelu byl v únoru představen členům Komise územního rozvoje, nyní radnice zve obyvatele Prahy 10, aby se do rozhodování o jeho budoucí podobě sami aktivně zapojili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Očekáváme, že přerozdělíme na dotacích pro rodinné i bytové domy zhruba 2 miliardy korun
Vlastníci bytových domů na území hlavního města Prahy mohou ode dneška podávat žádosti o dotaci na energeticky úsporná opatření do kontinuální výzvy programu Nová zelená úsporám. Peníze mohou získat na zateplení a výměnu oken i dveří, ale také na výměnu kotle na tuhá paliva nebo instalaci solárního systému, rekuperaci, vypracování projektu a technický dozor. Díky tzv. kontinuálním výzvám („ta dnešní“ trvá až do roku 2021), se NZÚ stává stabilním a předvídatelným programem, se kterým mohou žadatelé dlouhodobě počítat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
21. česko-německé poradenské dny k důchodům se po roce opět vracejí do Norimberku
V loňském roce byl zájem o poradenské dny k důchodům v Norimberku tak velký, že po vzájemné dohodě České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a její německé partnerské instituce Deutsche Rentenversicherung (DRV) bylo rozhodnuto, že dějištěm letošních, v pořadí už 21. česko-německých poradenských dnů bude opět Norimberk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Snová Juliette v Národním divadle
Operu Juliette (Snář) Bohuslava Martinů podle surrealistické divadelní hry Georgese Neveuxe se snovým příběhem o touze i pomíjivosti uvede Národní divadlo v premiérách 24. a 25. března 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pokles cen zahraničního obchodu zrychlil
V lednu 2016 vývozní ceny meziměsíčně klesly o 0,7 %, dovozní ceny o 1,5 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,8 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 4,2 %, dovozní ceny o 5,1 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Švácha (TOP 09): Tibetskou vlajku Rakovník vyměnil za maso pošlých býků
Současná vládní garnitura České republiky upřednostňuje mlhavé ekonomické výhody před lidskými právy. Je možné se o tom přesvědčovat dnes a denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kutílek (SZ): Nehrajme si na Divoký západ, držení zbraní má být přísnější
Evropská komise představila návrh na zpřísnění unijní směrnice o nabývání a držení zbraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD zveřejňuje další výsledky historicky prvních primárek: Jihomoravský kraj a Plzeň-město
První kandidátní listinu pro krajské volby má od členů strany schválenou ČSSD v Jihomoravském kraji. Hlasování potvrdilo, že funkci hejtmana bude obhajovat Michal Hašek. Že se členové ČSSD rozhodování o konečné podobě kandidátních listin aktivně účastní, ukázalo i další dnešní sčítání výsledků hlasování, tentokrát o kandidátce na senátorku v obvodu Plzeň-město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Záchranáři z Bechyně zapojili předškoláky do cvičení
Netradiční prohlídku vojenského útvaru zažily děti z občanského sdružení Smíšek z Prahy. Záchranáři z bechyňské posádky 15. ženijního pluku pro ně připravili program, jehož součástí byla cvičná evakuace před požárem. Vojáci tak dětem zblízka představili svoji práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist