Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 914x, což odpovídá cca 47.691-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Je to špatné, pane Sobotko. A vy, pane Kalousku, raději ani nekoukejte. Je tu nejnovější odhad volebních výsledků
Nejnovější průzkum volebních preferencí z dílny společnosti SANEP ukázal, že hnutí ANO je stále ve vedení, a to i přes ztrátu téměř dvou procent. Na druhém místě se drží ČSSD, která však na preferencích také ztratila. Z jejich propadu zřejmě těží KSČM, jejichž preference vzrostly o procento a půl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pomluvy, nebo další průšvih českých tajných služeb? V případě Hany a Antonie prý zmizela část výkupného
Novinářka Sabina Slonková se na webu Neovlivni.cz zabývala novým problémem českých tajných služeb. Objevily se totiž nové informace o výkupném, které se zaplatilo za Hanu a Antonii, dívky unesené v Pákistánu. Jeho podstatná část totiž zmizela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš souhlasí s konáním mimořádné schůze sněmovny ke kauze Čapí hnízdo
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) vyzve poslance hnutí ANO, aby schválili program mimořádného jednání Poslanecké sněmovny ke kauze Čapí hnízdo. Babiš to dnes řekl České televizi a televizi Prima. O svolání schůze požádala koncem minulého týdne pravicová opozice spolu s Úsvitem s Blokem proti islámu. K mimořádnému jednání má dolní komora parlamentu zasednout ve středu 23. března. Babiš už dříve slíbil, že na něm zveřejní majitele farmy Čapí hnízdo z doby, kdy společnost žádala o evropské dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Petr Robejšek ukazoval studentům, kam vede politická korektnost. Neuvěříte, co stačí ve Švédsku, abyste byl extremistou
REPORTÁŽ Politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek spolu s bezpečnostním expertem a prorektorem vysoké školy CEVRO Institut Tomášem Pojarem debatoval se studenty Právnické fakulty UK. Hovořilo se především o úloze EU, OSN, migrační krizi nebo arabském jaru. Debatu pořádal Institut 2080 se Spolkem českých právníků Všehrd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Dnes odstoupil ukrajinský velvyslanec v Praze Borys Zajčuk. A Česká republika to zjistila z ukrajinských novin
Ukrajinský velvyslanec v České republice Borys Zajčuk rezignoval. ČTK to dnes potvrdila mluvčí ukrajinské ambasády v Praze. Důvody Zajčukova odstoupení nekomentovala. O rezignaci velvyslance dnes informoval kyjevský list Ukrajinska pravda s odvoláním na ukrajinského poslance Serhije Leščenka. Podle dřívějších informací českého listu MF Dnes Zajčuk svého času usiloval o propuštění Libanonce Alího Fajáda z vazby v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stálo to, hoši a děvčata, za to?
Když se v lednu 2011 chystala Krajská konference ústecké ČSSD, byla velká snaha mě tam dovléct, aby mě moji „přátelé“ mohli na místě co nejlépe a nejdůkladněji poblinkat. Ano, titíž „přátelé“, které jsem v Ústeckém kraji v letech 2006–2010 přivedl k vynikajícím (do té doby až na jednu výjimku nevídaným) volebním výsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ondráčka ke kauze Čapí hnízdo: Naplňuje to znaky dotačního podvodu. Babiš to musí vysvětlit, jinak je na tahu premiér. A pokud ten ho odvolá, padne zřejmě vláda
ROZHOVOR Ministr financí by měl nabídnout ve sněmovně opravdu přesvědčivé argumenty k celé kauze, protože doposud se do ní pouze zaplétal a obviňoval všechny kolem, myslí si ředitel Transparency International David Ondráčka. Zároveň uvádí, že jakékoliv výmluvy politiků na blížící se krajské volby v souvislosti s jejich obviněními z korupce jsou zcela liché. Tvrdí také, že ve složité pozici jsou nyní i vládní partneři ANO, kteří řeší, zda vládu shodit, nebo situaci vymlčet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Zeman se obrací na záda a ukazuje Číně podbřišek. Bakalův novinář varuje
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk se tentokrát opřel do kladných vztahů prezidenta Miloše Zemana k Číně, která se vcelku potichu dostává do celé České republiky. Začalo to nevinným přitakáváním, končí však možnou změnou společnosti zevnitř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán měl zásadní projev o EU. Padala slova jako teror a náhubek
Šéfredaktor Lidových novin István Léko v pátečních Lidových novinách zveřejnil výňatky z projevu maďarského premiéra Viktora Orbána. Jde o projev velmi tvrdý, ve kterém ani trochu nešetřil Evropskou unii. Podle jeho názoru dnes Evropa není svobodná. Z Bruselu se nám snaží diktovat, koho musíme pustit k sobě domů, a ještě o tom nesmíme mluvit. Podle maďarského předsedy vlády dnes EU není svobodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Pořád se mluví o "vyloučených lokalitách", tak jsme do jedné zajeli. A bylo to vážně drsné
REPORTÁŽ Otevírám modrá vrata do dvora s chátrajícími domy a vcházím. V Počeplicích na Mělnicku si chci promluvit s těmi, kdo tu žijí. Místo, které obývají, vláda nazývá vyloučené lokality. Na dvoře oslovím Jaroslavu, devětapadesátiletou ženu, která zde bydlí s celou rodinou čítající dvacet členů. Její dvě děti a čtrnáct vnoučat. Sama se stará o tři potomky své dcery, která našla zálibu v drogách. I když se situace zlepšila a drogy už nebere, nechává si děti raději u sebe. Za zády jí stojí kulturní památka – budova po solnici, která připomíná minulé časy, kdy se sůl plavila po Labi a žili zde hlavně Němci. Do solnice se ale momentálně nikdo nedostane, obci ani státu nepatří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Petr Robejšek ukazoval studentům, kam vede politická korektnost. Přidal příklad, co stačí ve Švédsku, abyste byl extremistou
REPORTÁŽ Politolog a expert na mezinárodní otázky Petr Robejšek spolu s bezpečnostním expertem a prorektorem vysoké školy CEVRO Institut Tomášem Pojarem debatoval se studenty Právnické fakulty UK. Hovořilo se především o úloze EU, OSN, migrační krizi nebo arabském jaru. Debatu pořádal Institut 2080 se Spolkem českých právníků Všehrd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zásadní prohlášení člověka, který byl při privatizaci OKD
Pavel Kuta, bývalý místopředseda Fondu národního majetku před soudem vypověděl o spojení Fondu a privatizace OKD. Odpovědnost za celou kauzu podle něj leží na bedrech tehdejších ministerstev financí a průmyslu. Informuje časopis Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Modlím se za vás, vzkázala jeptiška z televizní obrazovky Michalu Haškovi
Televize Nova v rámci zpravodajství odvysílala ve čtvrtek večer velmi zajímavou reportáž. Její nejvýraznější představitelkou byla jeptiška. Ta se zcela otevřeně postavila za nejpopulárnějšího hejtmana, jímž se podle agentury Phoenix research stal Michal Hašek (ČSSD) z Jihomoravského kraje. Na dálku svému favoritovi vzkázala, že se za něho modlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Feministky přály smrt všem šovinistům. Pod hlavičkou Univerzity Karlovy
Univerzita Karlova se zlobí. Feministická společnost, která se zaštiťuje jejím jménem, uspořádala před několika dny akci, na které se objevily i transparenty s heslem „Mrtvej šovinista, dobrej šovinista“. Podle univerzity je to absolutně za hranou, ale dámy s tím podle všeho nesouhlasí. Aféra může ve skutečnosti souviset s nechutí, kterou má většinová společnost k feminismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Putinův poradce prý zemřel, protože donášel FBI. Píše to veleslavný americký časopis
Server Echo24.cz přinesl pro české čtenáře úvahy časopisu Time. Zájemci se z nich mohou dozvědět, že americká FBI vyšetřovala bývalého Putinova propagandistu Michaila Lesina. Kvůli podezření z praní špinavých peněz. Navzdory vyšetřování však Lesin mohl jezdit do USA a časopis spekuluje, že mohl ve skutečnosti působit jako informátor FBI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Cynický bastard, co prodává nenávist. Jindřich Šídlo sepsal politický příběh doktora Sládka
V devadesátých letech minulého století ukázal zakladatel radikální pravice v Česku Miroslav Sládek, že politickou práci zvládl na jedničku. O čtvrt století později sice Sládek už není tak výrazným politikem, ale to, co hlásá, už není považováno za opovrženíhodné. Útočí na Romy, na EU, na uprchlíky a na jiné politiky. Další politici jeho recept přebírají. A stačí to dokonce k tomu, aby si člověk mohl stoupnout vedle prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ prý to se soláry taky pěkně rozpálil. Šetří jej policie
Dvě fotovoltaické elektrárny polostátního gigantu ČEZ šetří policie. Podle kontroly totiž elektrárny v Čekanicích a Chýnově dostaly licenci ještě nehotové, píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Chtějí sejmout Babiše, ale nic jiného vymyšleného nemají. Uznávaný Bohumil Pečinka o současné vládní krizi
Z událostí posledních dnů až příliš vyčuhuje, že se tady očividně hraje o sesazení Babiše, píše na serveru Reflex.cz publicista Bohumil Pečinka. Proti tomu nic nenamítá, politikům ale vyčítá, že nemají naplánovaný „krok B“, tedy to, co by přišlo po Babišově sesazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Těžba uranu s prosincem 2017 skončí. Vyvolávání hysterie kolem Brzkova odmítáme
Ministerstvo průmyslu a obchodu odmítá vyvolávání hysterie kolem Brzkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Svobodní: Další realitka čelí pokutě kvůli Romům, Petr Mach jí pomůže
Další realitní kancelář je popotahovaná za to, že odmítla zprostředkovat nájem Romům – šlo ale o fingovaný, předstíraný zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
V ČR je nepřípustné mluvit o uprchlících hezky, píše server Jana Čulíka. Na pomoc si vzal i Václava Moravce
Britské listy se opět věnovaly analýze mediálního pokrytí uprchlické krize, kterou loni provedla Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Výsledky této analýzy totiž ukázaly, že se v českých médiích o uprchlících nemluví vůbec kladně. Nezabývaly se však, proč tomu tak je. Podle autora článku Petera Wagnera je demokracie v ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Nejde jen o Čapí hnízdo. Hned dva známí novináři dnes vytáhli dalšího kostlivce z Babišovy skříně
Server SvobodnéFórum.cz šéfredaktora Pavla Šafra přinesl fotografii současného ministra financí Andreje Babiše (ANO) a prezidenta Miloše Zemana, jak spolu před lety zapíjejí prodej Unipetrolu. Svůj komentář k tomu přidal Jiří Sezemský, konzultant z ODS. K Andreji Babišovi a Unipetrolu promluvil dnes také novinář Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Ekologické zátěže, které léta nikdo neřešil, jsou bolavou patou státu
Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR vyhlašují výzvu zaměřenou na sanaci ekologických zátěží, dlouhodobých havárií či míst kontaminovaných nebezpečnými chemikáliemi. Žádosti o dotaci z Operačního programu Životní prostředí 2014–2020 mohou podávat zájemci z řad subjektů zajišťujících sanaci zátěží, ale i obce, církve, obecně prospěšné společnosti od 1. dubna do 30. června 2016. Připraveno je pro ně celkem 600 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Případ novinářky v Kazachstánu musíme stále sledovat. Šíření nezávislých informací lze sice omezit, ale nikdy ne zcela potlačit
Vystoupení v rámci rozpravy na březnovém plenárním zasedání europarlamentu k případu porušování lidských práv, demokracie a právního státu - konkrétně svobody projevu - v Kazachstánu, kde státní moc k potlačení svobody slova používá zástupná obvinění například z držení drog:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Škromach (ČSSD): Jsem rád, že se po ročním projednávání obnoví placení nemocenské v prvních dnech nemoci
Senát tento týden schválil zrušení tzv. karenční doby, placení nemocenské v prvních dnech nemoci se má obnovit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nelžu, nekradu a ta stará parta se s tím neumí srovnat. Po příštích volbách s tím něco udělám, slíbil Babiš našim čtenářům
Z PROFILŮ Otázky ohledně migrační krize, možného zákazu chovu kožešinových zvířat, koaličních sporů i toho, jak relaxuje, zodpovídal v poslední době na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr financí Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Turecký novinář popsal Evropanům, co je zač prezident Erdogan. Věřit takovému člověku je prý opravdu velký hazard...
Bruselský korespondent tureckého opozičního deníku Zaman Selcuk Gultasli nabádá představitele Evropské unie, aby nevěřili tureckému prezidentu Recepu Erdoganovi. Poukazuje na jeho totalitní praktiky a nabádá Brusel k ostražitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Výtvarná soutěž pro seniory zná své vítěze
V uplynulém roce vyhlásil hejtman Martin Havel soutěž pro seniory s názvem „Věk pro nás není překážkou“. Celkem se sešlo přes čtyřicet prací, přičemž autoři těch nejlepších si odnesli hodnotné ceny v podobě dárkových košů a publikací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejnilo informace z průzkumu o řešení bezdomovectví v obcích s rozšířenou působností
Ministerstvo práce a sociálních věcí představuje výsledky průzkumu řešení bezdomovectví v obcích, který realizovalo v roce 2015 formou online dotazníkového průzkumu. Cílem bylo zmapování aktuální situace z hlediska prevence, výskytu a řešení bezdomovectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Joch s Markvartem u jednoho stolu a padla silná slova: Turecko už nás jako NATO málem dvakrát zatáhlo do svého sporu. Je potřeba nahlas říct...
„Důležité jsou pro nás vztahy se sousedními zeměmi. Ale máme plakat nad smutným osudem Sýrie? Kde jedna polovina lidí nenávidí tu druhou a vzájemně se zabíjejí?“ ptal se v Debatním klubu o zahraniční politice ředitel Občanského institutu Roman Joch. Jeho oponent Petr Markvart namítal, že bez zahraniční a bezpečnostní eurounijní a atlantické zahraniční politiky by to tam nikdy tak daleko nezašlo. „Nemůžeme zanedbávat tuhle část světa. Protože pak se jejich problémy stanou našimi problémy. A oni už se s tou vlnou migrantů pomalu našimi problémy stávají. A to je jen taková ouverturka, co se teď děje. V subsaharské Africe se potenciálně může dát do pohybu nepředstavitelné množství lidí,“ varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ústavní soud: Nižší instance si nemůže dovolit projev svévole jako v případu zemřelého pracovníka
Ústavní soud se vyjadřuje k podmínkám vzniku faktického pracovního poměru a vázanosti soudu právním názorem soudu vyšší instance:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká republika zvládla vrcholné setkání OSN o udržitelném rozvoji na výbornou
Tři dny diskutovaly v Praze téměř 4 tisíce odborníků z celého světa o budoucnosti rozvoje měst a obcí. Konference OSN Evropský Habitat, kterou pořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj, v čele s ministryní Karlou Šlechtovou, skončila v pátek 18. března 2016 schválením Pražské deklarace. Ta bude mít přímý dopad na další politiku OSN v oblasti udržitelného rozvoje. Česká republika a organizátoři nejenže zvládli náročnou přípravu a organizaci konference, ale odnáší si také několik zásadních bodů pro další činnost a rozvoj svého území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zapletal (ANO): Kdo koupí Economii, ECHO24, až Bakala v Česku „dotuneluje“ a práskne dveřmi?
Tištěná a elektronická média patřící nakladatelství Economia a.s. pod Bakalovou kontrolou mají velký problém. V letech 2012-2014 dosáhly astronomické kumulované ztráty 332 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí schválilo financování projektů na podporu rodiny 2016
Rozhodnutí o poskytnutí neinvestiční dotace z kapitoly 313 – MPSV státního rozpočtu pro rok 2016 obdrží jen ty organizace, kterým byla dotace přiznána. V případě, že projekt nebyl podpořen, není písemné vyrozumění zasíláno, tato informace je zřejmá ze zveřejněných výsledků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Podporuji členství Makedonie v Unii. Ale je důležité, aby neustala v reformách
Příspěvek na březnovém plenárním zasedání europarlamentu, ke Zprávě o Bývalé jugoslávské republice Makedonii za rok 2015:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Osvobozené příjmy nad pět milionů se musí oznámit na finanční úřad
Všichni poplatníci daně z příjmů fyzických osob mají počínaje 1. lednem 2015 povinnost oznamovat správci daně skutečnost, že obdrželi příjmy převyšující 5 milionů korun, které jsou od daně z příjmů osvobozeny. Nejčastěji jde o dary, dědictví, výhry v loteriích či příjmy z prodeje movitých věcí nebo cenných papírů. Částka každého takového jednotlivého příjmu se posuzuje samostatně. Oznamovat se nemusí jen příjmy z prodeje nemovitých věcí, které jsou evidovány v Katastru nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj se představil na konferenci OSN
Prezentace hejtmana Moravskoslezského kraje Miroslava Nováka zahájila panelovou diskusi na téma potenciálu regionu a významných změn, které se v něm odehrály za uplynulých 25 let. Debata, které se zúčastnili i zástupci nejvýznamnějších firem kraje, se konala v rámci doprovodného programu mezinárodní konference OSN Habitat III. Prestižní akce, jejímž ústředním tématem je bydlení v životaschopných městech, pokračuje v pražském Kongresovém centru do 18. března.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Strakonická nemocnice od soboty povolí návštěvy
Vzhledem k poklesu výskytu chřipky a jiných respiračních onemocnění předseda představenstva Nemocnice Strakonice, a. s., MUDr., Bc. Tomáš Fiala, MBA, s účinností od této soboty (19. 3.) odvolává zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnice. Návštěvy u pacientů tak mohou probíhat ve standardním režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Kradli všichni, pravice i ČSSD. Miroslav Grebeníček se rozpálil kvůli Bakalovi a OKD
Komunistický poslanec Miroslav Grebeníček varovně pozvedá hlas ve spojitosti s krachující firmou OKD. Pokud si občané myslí, že privatizační zlodějiny skončily s Viktorem Koženým, měli by se zamyslet ještě jednou. A pak se podívat na případ OKD, na miliardáře Zdeňka Bakalu a na roli, jakou v privatizaci firmy hrál současný premiér Bohuslav Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje pořádala kontaktní den pro maturanty
Nemocnice Pardubického kraje oslovila potenciální uchazeče o zaměstnání ve své společnosti. Pro studenty středních zdravotnických škol z regionu uspořádala tzv. kontaktní den. Uskutečnil se 15. března v sále Jana Kašpara v sídle Krajského úřadu Pardubického kraje za účasti prvního náměstka hejtmana zodpovědného za zdravotnictví Romana Línka a vedení společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Hnutí ANO ztratilo část voličů. Do sněmovny by se dostal i Úsvit-NK
I přesto, že je i v březnu vedoucí stranou hnutí ANO (22,5%), oproti únoru ztratilo 1,8% svých voličů. Tato ztráta může souviset z kauzou „Čapí hnízdo“ ministra financí, vicepremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Zda se jedná pouze o momentální reakci voličů, či o trend poklesu zájmu o tuto stranu, bude bezpochyby souviset s dalšími událostmi kolem kauzy „Čapí hnízdo“, ale i s reakcemi a výstupy Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Energetická chudoba je realitou všedních dní každého pátého Čecha!
Sociální demokraté v Evropském parlamentu navrhují řešení jednoho z problémů, která sužují Evropu i Českou republiku - energetické chudoby. Vedoucí české sociálně demokratické delegace v Evropském parlamentu RNDr. Pavel Poc k tomu říká: “Kvůli migrační krizi ostatní problémy nepřestávají existovat a musíme je řešit i když nejsou na výsluní mediální pozornosti.”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Starosta Lázní Bělohrad: Rozchod STAN s TOP 09 bude znamenat ztrátu hlasů pro TOP 09
Pavel Šubr (STAN) přiznává, že stejně jako TOP 09 hnutí STAN využilo ke svému zviditelnění osobnost Karla Schwarzenberga. Po prosazení novely zákona o rozpočtovém určení daní toho ale moc společného neměli a je přesvědčen, že jejich spolupráce měla skončit už mnohem dříve. V rozhovoru, který poskytl naší redakci, se však vyjádřil také k řadě palčivých problémů kraje, ale i města. A povzdechl si nad manýry, jež se z velké politiky přenesly i do komunální politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Klausovi spojenci s nedostatkem inteligence, nezralí postkomunisté. Germanista Šonka nám popsal, kdo jediný v Německu odmítá pomáhat válečným uprchlíkům
ROZHOVOR Hodnocení voleb v Německu z pohledu dlouholetého novináře a germanisty Jaroslava Šonky v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz nevyplývá v neprospěch Angely Merkelové. Bývalý publicista, který žil v Berlíně, hodnotí AfD i Zelené a je rád, že většina voličů, jak uvádí, „nepodlehla primitivnímu pocitu a šovinismu“. Řeč dojde i na nechvalně známé výročí protektorátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Drsné fotky z tábora. Běženec předvedl takovou zvrácenost, že ho ostatní málem zlynčovali
Britský deník The Express informuje o údajném znásilnění sedmiletého děvčete v uprchlickém táboře Idomeni, který se nachází na makedonsko-řecké hranici. Pachatel jen tak tak unikl lynčování ze strany ostatních obyvatel tábora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Rusové a Turci se po dlouhé době na něčem shodli
Kurdové vyhlásili ve třech oblastech na severu Sýrie autonomii. Svět sleduje tento krok s obavami. Po dlouhé době jde o otázku, ve které Rusko našlo společnou řeč s Tureckem. Oba státy se staví důrazně proti kroku Kurdů. Stejně důrazně proti se staví i syrská vláda. Informuje o tom server německého týdeníku Die Zeit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Janeček (Patrioti): Fatální prohra Hnutí pro Prahu 11. Proč nerezignovali? Jde jen o fleky
Koalice pražského Jižního města se rozpadla. Vládním partnerům došla trpělivost s podivným a velice netransparentním hnutím. Nebyly potřeba hlasy žádných „temných sil“ z minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Jednotné inkasní místo a „nášlapné miny“ exministra Kalouska
Úprava by prokazatelně znamenala tlak na pokles čistých mezd českých zaměstnanců. Zavedení JIM by tak znamenalo pro české zaměstnance výraznou pozvánku do „švarcsystému“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Merkelovou přímo ovládají z USA. Zemana si svět váží, mluví přímo. Tak to vidí mladý komunista
ROZHOVOR Za Zemanova prezidentství se situace ve světě zhoršila a on musí reagovat. Nesouhlasím s prezidentem, že bychom měli být nadále v NATO. Nelze popřít fakt, že Zeman národ sjednocuje. Zemana respektují Angličané i Němci. Bylo mi velkou ctí mluvit se Zemanem na Hradě. Kdyby lidé zvolili Schwarzenberga, tak byl prezidentem de facto Kalousek. Odmítat spolupráci s Čínou je šlapání po prosperitě ČR. Návštěva čínského prezidenta vytvoří nová pracovní místa. Vinu za krizi s migranty nese i EU. Migrace je řízený proces. Uprchlická krize skončí až se skončí války. Tureckem se nesmíme nechat vydírat. Na Ukrajině z lokálních bojů profitují oligarchové. Novorusko bude Podněstřím. Vojtěch Filip je respektovanou osobností. Komunisté ve vládě by stabilizovali politickou scénu. Celý svět je v jakémsi zlomovém bodu. To vše nám řekl Petr Cvalín, člen Krajského výboru KSČM v Plzeňském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
V tunelech Městského okruhu bude omezen provoz
Od 18. do 30. března 2016 bude v nočních hodinách omezen provoz ve Strahovském tunelu. Důvodem je pravidelná údržba a mytí tunelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Musí být jasné, že jakákoliv diskuse o přesídlení migrantů nepřekračuje stávající závazky
Včerejší zasedání Evropské rady, kde ČR zastupuje předseda vlády Bohuslav Sobotka, patřilo tématům hospodářského růstu a zaměstnanosti, energetice a otázce migrace. Evropská rada potvrdila dosavadní strategii postupu při řešení migrační krize, včetně důsledné kontroly vnější hranice a potřebné dohody EU s Tureckem. Lídři EU budou dnes v diskusi pokračovat, jednání se zúčastní také turecký premiér Ahmet Davutoglu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tlusté prase. Mládež ČSSD naložila Babišovi
Spolek Idealisté.cz, sdružující mladé sociální demokraty a sympatizující například s Jiřím Dienstbierem, se prostřednictvím svého facebookového profilu vyjádřil k osobě Andreje Babiše, ministra financí a předsedy hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Europoslanci navrhují centralizovaný systém pro azylová řízení a také národní kvóty
Azylový systém v Evropě se dosud nebyl schopný vypořádat s rostoucím počtem migrantů a proto je podle středečního usnesení poslanců výboru pro občanské svobody potřeba radikálně přepracovat takzvaná dublinská pravidla. Poslanci navrhují vytvořit centrální systém pro sběr a přidělování žádostí o azyl. Zahrnoval by kvóty pro každý členský stát EU a odvíjel by se od „hotspotů“, ze kterých by byli uprchlíci distribuováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Stropnický chce verbovat propuštěné horníky do armády. Jana Černochová se mu za to vysmála
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) láká propuštěné horníky OKD do armády. Kromě vicepremiéra Pavla Bělobrádka či odborů se nápadu podivila i Jana Černochová na svém facebookovém profilu. O nápadu Stropnického informoval server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Denně mě znásilňovali, a pak mě zmlátili. Sexuální otrokyně promlouvá, jak to chodí v Islámském státu
Šestnáctiletá jezídská dívka Nihad Alawsi vypráví v britském deníku The Guardian o útrapách, které prožila v průběhu patnácti měsíců strávených v zajetí Islámského státu. Bití a znásilňování bylo na denním pořádku. Ona i dalších asi 5000 unesených žen z jezídského kmene si ponesou následky krutého zacházení do konce svého života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Paroubek: České zdravotnictví jako na Slovensku?
Jedním z nejzávažněji působících faktorů, který připravil Ficovu stranu Smer-SD o významný počet voličů, byla krize ve slovenském zdravotnictví, která vybublala v silném apassionátu několik týdnů před volbami. Voliči pochopitelně už zapomněli, že slovenské zdravotnictví do vážné krize přivedl předchozí pravicový kabinet premiérky Radičové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
První část summitu EU: Návrh ČR ve společném závěru nebyl
Šéfové států a vlád zemí evropské osmadvacítky v Bruselu krátce po 20:00 SEČ ukončili první blok diskuse věnovaný ekonomice. Na twitteru to uvedl Preben Aamann, mluvčí šéfa Evropské rady Donalda Tuska. U večeře pak premiéry a prezidenty čekalo hlavní téma nynější vrcholné schůzky, a to doladění detailů nové dohody s Tureckem, která by měla napomoci zastavení migrační vlny mířící do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Chtěli bychom více prohloubit spolupráci mezi Technologickou a Grantovou agenturou. Vzájemně můžeme lépe využívat prostředky Evropské unie
Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) tento týden mimořádně jednala se zástupci rakouských vědeckovýzkumných institucí o mezinárodní spolupráci. Podporu mají dostat společné projekty českých a rakouských výzkumných týmů i výměnné pobyty studentů. Na tiskové konferenci po jednání to řekl místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a předseda RVVI Pavel Bělobrádek a předseda rakouské Rady pro výzkum a technologický rozvoj a předseda dozorčí rady Rakouského technologického institutu Johannes Androsch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Téma palmového oleje by nemělo zapadnout, shodneme se napříč politickým spektrem
Dne 17. 3. 2016 se na půdě Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) na základě iniciativy europoslankyně Kateřiny Konečné uskutečnilo slyšení na téma „Palmový olej a deštné pralesy: co může EU udělat, aby zastavila kácení lesů?“. Prvním řečníkem byl Čech Jakub Kvapil, který reprezentoval Koalici proti palmovému oleji (a svoji domovskou organizaci Lestari), se kterou paní europoslankyně spolupracuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Summit EU se na český popud zaobíral kauzou Savčenkové
Na český popud se nynější summit Evropské unie několik desítek minut zaobíral případem v Rusku vězněné ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové. Po konci prvního jednacího dne to novinářům řekl český premiér Bohuslav Sobotka. V závěrech summitu se ale téma nakonec neobjeví. Očekává se však, že ke kauze se ještě dnes veřejně vrátí předseda Evropské rady Donald Tusk. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté proberou Babišovo Čapí hnízdo
Kauza farmy Čapí hnízdo bude nejsledovanějším bodem dnešního jednání předsednictva sociální demokracie. Její předseda a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ve čtvrtek hnutí ANO vyzval, aby záležitost srozumitelně vysvětlilo a řešilo. V případu, který vyšetřuje policie, čelí podezření z dotačního podvodu ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, jehož koncernu Agrofert farma patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šéf KSČM Filip: Toto celé lidstvo uvedlo do současného zvráceného stavu. Blíží se mnohem hlubší propad, než ekonomové připouštějí. Přežili jsme konec RVHP, přežijeme i rozpad EU
ROZHOVOR Předseda KSČM a předseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip říká, že vleklá ekonomická krize neskončila a že je před námi mnohem hlubší propad, než si ekonomové a mnoho politiků připouští. Svobodné podnikání v současné koncentraci kapitálu neexistuje. Při rozpadu EU by spolupráce byla často rovnoprávnější než současný diktát s mnohými nadnárodními firmami, které ovládají naše výrobce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Očekávám větší dynamiku a zrychlení přípravy plánu sítí nové generace
Ministr Jan Mládek se dohodl na dalším postupu v rozvoji sítí nové generace s odbornou veřejností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Víš co, Obamo? Zůstaň raději doma. Jedna země, doposud vzhlížející k USA, se pěkně naštvala
Deník Kyiv Post si stěžuje na to, že Barack Obama příliš málo podporuje Ukrajinu. Na rozdíl od většiny prezidentů ve druhé polovině 20. století také doposud nepřijel na návštěvu země. Deník nakonec dochází k závěru, že bude lepší, když zůstane americký prezident doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Historický okamžik? Dohoda o vracení migrantů byla potvrzena lídry zemí EU i tureckým premiérem
Premiéři a prezidenti zemí Evropské unie a turecký premiér Ahmet Davutoglu dnes potvrdili dohodu o vracení migrantů z řeckých ostrovů do Turecka. Od neděle by všichni uprchlíci připlouvající na řecké ostrovy neregulérním způsobem měli být vraceni Ankaře. Za každého Syřana mezi nimi by naopak EU měla z Turecka vyzvednout jednoho syrského občana, přičemž přednost budou mít ti, kteří se nepokusili sami překonat Egejské moře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
V Bruselu chytili teroristu z Paříže. A pak se začaly ozývat výbuchy
Nejhledanější osoba loňského teroristického útoku v Paříži, Salah Abdeslam, byl zraněn v přestřelce s belgickou policií a zadržen v bruselské čtvrti Molenbeek. Belgická média okolo 19:15 informovala, že v této čtvrti se ozvaly dva výbuchy. Podle některých médií byl v průběhu policejního zásahu zraněn a možná i zabit jeho komplic. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V neděli skončí stávající model, kdy pašerácké gangy přivážely na řecké ostrovy stovky ilegálních migrantů denně
Lídři zemí EU dnes uzavřeli dohodu s tureckým premiérem Ahmetem Davutoglu, která umožní navracet všechny nelegální migranty z řeckých ostrovů zpět do Turecka s platností od 20. března 2016. Cílem dohody je zastavit ilegální migraci do EU a rozbít obchodní model pašeráckých gangů. Dodržování dohody bude monitorováno každý měsíc jak ze strany EU, tak Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kancléř Mynář v ČT: Zeptal jsem se prezidenta přímo, jestli končím. A on mi řekl...
Kancléř prezidenta Vratislav Mynář zůstává ve své funkci. Mynář to uvedl v dnešním Interview ČT 24. S moderátorkou diskutoval také o kauze Čapí hnízdo nebo o údajném článku Hitler je gentleman, který měl ve 30. letech napsat prvorepublikový novinář Ferdinand Peroutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Odborná skupina se zabývala dalšími kroky k řešení situace života osob s poruchami autistického spektra
Tento týden se na Úřadu vlády ČR uskutečnilo zasedání Odborné skupiny pro koncepční řešení problematiky života osob s poruchami autistického spektra (PAS) při Vládním výboru pro zdravotně postižené občany (VVZPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Sešli jsme se zde v okamžiku, kdy se zrealizoval jeden sen
U Františka najde domov 100 seniorů. Díky podpoře kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice se již otevírá návštěvám
Po téměř měsíci a půl se Nemocnice České Budějovice, a. s., znovu otevírá návštěvám. Vzhledem k poklesu výskytu chřipky a jiných respiračních onemocnění předseda představenstva českobudějovické nemocnice MUDr. Břetislav Shon s účinností od 18. 3. odvolal zákaz návštěv na lůžkových odděleních nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Gábor (TOP 09): Máme dobře zaděláno na volby
S úsměvem, lehkou nadsázkou, ale hlavně s jasnými cíli a silnými lidmi na kandidátce. Tak včera do kampaně před podzimními volbami do krajských zastupitelstev odstartovala TOP 09 v Libereckém kraji. Lídrem je veterán operace Pouštní bouře, jeden z ‚libereckých chemiků‘ František Gábor. Záda mu kryjí poslanec Václav Horáček a turnovský zastupitel Jiří Mikula. Mezi tématy programu dominuje bezpečnost, podpora podnikatelů nebo zlepšení spolupráce mezi kraji a centrální administrativou v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Bruselu chytili teroristu z Paříže. Je zraněný, ale živý
Nejhledanější osoba loňského teroristického útoku v Paříži, Salah Abdeslam, byl zraněn v přestřelce s belgickou policií. Údajně se stále ukrývá v bruselské čtvrti Molenbeek. Podle některých médií byl v průběhu policejního zásahu zraněn a možná i zabit jeho komplic. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Nemám prověrku, takže si nepřečtu dva až tři materiály za rok, pravil v rádiu Mynář. A přidal pár detailů k Babišovi se Zemanem
Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl hradní kancléř Vratislav Mynář. S moderátorkou Helenou Šulcovou mluvil o čínských kontaktech prezidenta Miloše Zemana a také o tom, proč Zeman podporuje Andreje Babiše v kauze jeho farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Vítek (Patrioti): Zdraží nám vodu, kdy se jim zachce. Jako v koloniích
V době prakticky nulové inflace poskočí cena vody o téměř osm procent. Pražané za ni zaplatí 85,18 koruny za metr krychlový.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
A je to hotové. Turecko bude přijímat uprchlíky výměnou za obnovení diskusí o členství v EU
Evropská unie uzavřela dohodu s Tureckem ohledně řešení migrační cesty z Turecka do Řecka. Turecko bude zpětně přijímat migranty příchozí do Řecka výměnou za znovuotevření jednání o jeho vstupu do Evropské unie. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Event Arena získala ocenění Czech Business Superbrands 2016
Společnost Event Arena získala, jako jediná eventová agentura na českém trhu, prestižní ocenění Superbrands 2016 v kategorii „Czech Business“. Cenu uděluje každoročně organizace Superbrands Business Brand Council. Event Arena tak potvrdila svou stabilní pozici na eventovém trhu, kde patří mezi špičky v oboru, a to již 15 let. Titul Supebrands je znakem uznání a vynikajícího postavení značky. Pečeť Superbrands získají značky s výbornou pověstí, s jejichž hodnotami se zákazníci ztotožňují a mají k nim osobní vztah. Program Superbrands vznikl v roce 1995 ve Velké Británii, v České republice uděluje ocenění od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Daňové přiznání k dani z příjmů je nutné podat do 1. dubna. Úředníci přijedou pomoci
Poplatníci daně z příjmů mají povinnost podat přiznání za rok 2015 nejpozději do 1. dubna 2016. Tento den je zároveň posledním dnem lhůty pro úhradu daně. Daňové přiznání lze podat elektronicky, osobně na finančním úřadě nebo poslat poštou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Koblížek (STAN): Když jedna ruka neví, co dělá druhá
Reakce na článek "TOP 09 jde do voleb bez Starostů, Právo, 15. 3. 2016". Jednání o spolupráci Starostů a nezávislých a TOP 09 v Pardubickém kraji probíhá poněkud jinak, než tvrdí lídr TOP 09 Jiří Skalický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Jedna z nejchudších zemí na světě s totalitním režimem považuje své občany víceméně za vězně
Vystoupení v rámci rozpravy na březnovém plenárním zasedání europarlamentu k případu porušování lidských práv, demokracie a právního státu - konkrétně v Eritreji, odkud také proudí množství uprchlíků do Evropy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ústavní soud odmítl zrušit nástroj proti průtahům v insolvenčním řízení
Plénum Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jiří Zemánek) odmítlo pro neoprávněnost navrhovatele návrh na zrušení § 160 odst. 2 zákona č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Případ Giulia Regeniho je opravdu odstrašující - probouzí obavy o bezpečnost pobytu v Egyptě
Vystoupení v rámci rozpravy na březnovém plenárním zasedání europarlamentu k případu porušování lidských práv, demokracie a právního státu - konkrétně v Egyptě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí vydalo upozornění k cestám do Turecka
Ministerstvo zahraničních věcí (MZV ČR) upozorňuje, že o víkendu 19. -20. března 2016, především v neděli, hrozí v Turecku zvýšené nebezpečí demonstrací a násilných střetů v souvislosti s kurdským svátkem Nourúz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Reakce ministerstva na kritiku Hospodářské komory ke kampani za rovné platy žen a mužů
Ministerstvo práce a sociálních věcí se chce ohradit proti kritice ze strany Hospodářské komory ČR (HK), která byla uveřejněna v tiskové zprávě HK zaměřené vůči kampani za rovné odměňování žen a mužů v rámci nového projektu „22% k rovnosti“. Projekt „22% k rovnosti“ má za cíl postihovat oblast nerovného odměňování. Na problémy zmiňované v tiskové zprávě HK se zaměřují zcela jiné aktivity, a to např. projekty mikrojesle a dětské skupiny, připravovaná resortní koncepce rovnosti žen a mužů, koncepce rodinné politiky atd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
O slovenských volbách se napsalo ledacos. Zde jsou rozebrána tvrdá čísla
Josef Šlerka se na webu DataBoutique.cz věnoval slovenským parlamentním volbám. „Podíval jsem se na slovenské volby ještě jednou, tentokrát ale na jejich výsledky. Zejména z pohledu toho, jak moc jsou v souladu nebo nesouladu s výsledky mého předchozího šetření,“ uvedl Šlerka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Zemědělci a lesní hospodáři si budou moci půjčovat na koupi strojů i provoz podnikání
Zemědělci, zpracovatelé a lesní hospodáři si budou moci půjčovat částky v řádu statisíců či milionů korun na investice do strojů i samotný provoz svého podnikání. Vláda schválila návrh ministra zemědělství, který stanovuje nové úvěrové programy Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy: Za Asociaci speciálních pedagogů je v expertním týmu někdo jiný
Reakce na článek vydaný v Blesku 17. 3. 2016 s názvem "Valachová sestavila inkluzivní tým. Má ale háček. Je tam i muž, který o tom neví."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Schválením EET v Senátu se republika vydala cestou postupné likvidace drobných živnostníků
Senátem prošla většinou 40 koaličních hlasů, jen 20 nás bylo proti, norma, známá jako EET. Česká republika se tak vydala cestou postupné likvidace drobných podnikatelů a živnostníků. Vydala se také cestou likvidace rovných podmínek v podnikání, jednoho z pilířů demokratické společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
CzechTrade má nově zastoupení v Singapuru
Agentura CzechTrade otevírá novou zahraniční kancelář v Singapuru. Jejím vedoucím je Jiří Zavadil. Singapur patří mezi ekonomicky nejvyspělejší státy světa a je vstupní branou na trhy jihovýchodní Asie. CzechTrade se mu bude věnovat také v magazínu Český export.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Že budeme kořistí Ruska? To se někdo moc dívá na pohádku o vlku a zajíci. Rusové si poradili s wehrmachtem, poradí si se sankcemi. Ekonom Munzi o tom, co nás čeká
ROZHOVOR Ekonom a předseda správní rady Czech Enterprise Institute Tomáš Munzi se tolik neobává nové ekonomické krize. Problémem jsou podle něj intervence centrálních bank do ekonomiky. Rusko má být dle něj naším partnerem a ekonomický vývoj v Číně nepovažuje za problém. Současný systém dle něj není férový ke střední třídě a zatěžuje ji nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Mýtné opět celé špatně
Mýtné brány protřelé rakouské firmy Kapsch budou střežit české dálnice až do roku 2019. Vláda to ve středu na návrh ministra dopravy Dana Ťoka (ANO) schválila a úřad tak zadá zakázku přímo dosavadnímu provozovateli. Ministr tvrdí, že nebyla jiná možnost, platnost nynější smlouvy vyprší s koncem letoška a soutěž nejde stihnout. Připraví ji tak až na příští rok, navíc technologicky „neutrální“, takže se bude moct přihlásit i současný provozovatel zastaralých bran. Ťok je ovšem ve funkci ne od včera, ale od prosince roku 2014. A už jeho předchůdce Antonín Prachař připravoval soutěž, Ťok ale po nástupu do funkce přípravy zarazil a s firmou mnoho nevyjednal. Smlouva je nevýhodná, systém anachronický, příjmy z něj nedostatečné a rozdělované nevhodně. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier zastupuje ČR v New Yorku na zasedání Komise OSN pro postavení žen
Ministr ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier až do pátku 18.3. v New Yorku účastní 60. zasedání Komise OSN pro postavení žen (CSW).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Topák, který vás překvapí. Propaguje národní hrdost a vyzývá Evropu, ať se učí od Izraele
ROZHOVOR Zjednodušit povolávání záložáků a pokusit se oslovit třeba Izrael při proškolování strážníků a policistů pro případ teroristického útoku. To jsou hlavní témata Františka Gábora, který kandiduje do krajských voleb v Libereckém kraji jako lídr TOP 09. „Evropa se začíná seznamovat s krizemi, které jsou pro ni nové. Izrael jsem uvedl jako stát, který je pod určitým bezpečnostním tlakem delší dobu. Jejich bezpečnostní složky mají standardizované postupy. Není nic jednoduššího než je v rámci kraje požádat o spolupráci. Myslím, že by nám vyšli vstříc," domníval se v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Michálek: Zbláznil se? Semlela ho politika? aneb Proč jsem podpořil EET
Zbláznil se? Semlela ho politika? Zlobboval ho někdo? Ne! Ostatně jeho hlas nebyl rozhodující. I bez jeho podpory by EET prošla. A co kdyby neprošla. Senátor Michálek je přesvědčen, že pan ministr financí by jak při krajských volbách, tak volbách do Sněmovny tvrdil stále do kola: Mohly jsme mít v rozpočtu o 18 miliard více, kdyby mi ti a ti neházeli klacky pod nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uchazeči se zdravotním postižením z Ústeckoorlicka dostanou šanci na novou práci
Celkem osm zaměstnavatelů z Ústeckoorlicka i širokého okolí nabídne lidem se zdravotním postižením (OZP) práci především v oblastech výrobní sféry a ostrahy. Hledat budou například pracovníky pro kompletaci a balení výrobků, výstupní kontrolu, strážné nebo uklízeče. V pořadí druhý ročník „Burzy práce pro OZP“ pořádá Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Ústí nad Orlicí. Akce proběhne v pátek 18. 3. 2016 mezi 9.30 – 12.30 hodinou v prostorách ÚP ČR (17. Listopadu 1394, 562 01 Ústí nad Orlicí).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Babiš je upřímný, mluví od srdce, a oni toho zneužívají. V koalici to prý začíná opravdu houstnout
ČSSD možná našla zlého muže, který se postaví majiteli Agrofertu a předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) musí zachovávat smír v koalici, ale sociální demokrat Jan Chvojka se rozhodl, že zkusí dát Babišovi „nůž na krk“. Možná si bude muset vybrat, zda chce podnikat, nebo sedět ve vládě. Oboje by nemělo být možné. Babiš tvrdí, že jde o další útok vůči jeho osobě. A zákonodárci za ANO jasně stojí za svým šéfem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
ČVUT v Praze umožní středoškolákům vyzkoušet si práci vědců na urychlovači ve švýcarském CERN
V pátek 18. března pořádá Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská Českého vysokého učení technického v Praze ve spolupráci s laboratořemi v CERN jedinečnou akci pro studenty středních škol nazvanou 12th International Masterclasses 2016 – Hands on Particle Physics. Akce se bude konat v budově Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT (Břehová 7, Praha 1).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Pravice prý láká Sobotku: Vykašli se na Babiše, zkus to s námi
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek to znovu zkouší na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Nabízí mu, že podrží vládu, pokud z ní odejde či bude odejit majitel Agrofertu, ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Sobotka prozatím vábení pravicových sirén odolává, ale všechno můžou změnit krajské volby. A Andrej Babiš se možná bude muset vžít do role opozičního politika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čím my se to tady oblbujeme! U Jílkové se překřikovali hosté i lidé v publiku kvůli tomu, zda mít možnost nakupovat i na svátky
Je správné, aby politici lidem určovali, kdy smějí či nesmějí nakupovat ve velkých obchodech? O tuto otázku svedli urputnou bitvu hosté Michaely Jílkové v pořadu Máte slovo České televize. Poslanec Jiří Mihola z KDU-ČSL zmínil dokonce i uprchlíky. Ozvaly se paní pokladní, které trvají na tom, že mají dostat volno, protože bez deseti deka salámu v neděli nezemřete. Lidé by měli být vychováváni k omezení konzumu. Toto sociální inženýrství však rozčílilo poslance Ivana Pilného (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Popov (TOP 09): Babišovy výmluvy
„Mně se nelíbí, že KDU-ČSL souhlasí se schůzí, nemá to nic společného s mým působením v politice, nemá to nic společného s koaliční vládou, je to vyloženě megakampaň,“ uvedl Babiš. Pane Babiši, právě to s Vámi má společného hodně, jde o Vaši důvěryhodnost, pokud tento projekt uspokojivě nevysvětlíte, jak Parlamentu ČR, kterému se v první řadě zodpovídáte a občanům ČR, pak ve Vládě ČR doopravdy nemáte co dělat!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Muži, aktivně se zapojte do podpory genderové rovnosti
Ministr Dienstbier přednesl na půdě OSN projev za Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Romský aktivista Holomek: Zemana volí ti, co si nedokáží analyzovat situaci. Ať udělá co nejvíc chyb, aspoň lidi uvidí, co je zač. Táhne nás do Ruska, díky bohu za EU
ROZHOVOR Uměle vyvolávané a hlavně virtuální nebezpečí migrace u nás paradoxně pomohlo Romům. I to si myslí romský aktivista Karel Holomek a předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě. Zároveň také upozorňuje, že rozpad EU by mohl být velké neštěstí. Přál by si, aby Miloš Zeman udělal „ještě víc ,kalašnikovů‘ a chyb, jako je kauza Peroutka, aby bylo jasné, jaký je“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Mandarín do času – lid na věky aneb Referendum pomůže rozlouskávat ořechy, s nimiž si politici nevědí rady
Politika bez pokory je předstupněm rozložené společnosti, v níž důvěru nahrazuje chaos. Ten pak rodí populisty a demagogy. Absencí pokory bylo i to, že se v parlamentu po třiadvacet let nenašla většina, jež by naplnila, co stojí v naší ústavě. Totiž, že „ústavní zákon může stanovit, kdy lid vykonává státní moc přímo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Výbor pro práva dítěte podpořil znovuzavedení pozice sociálního pedagoga na školách
Výbor pro práva dítěte Rady vlády ČR pro lidská práva, která spadá do gesce ministra Dienstbiera, na svém zasedání tento týden projednal několik klíčových témat v oblasti ochrany práv dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist