Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2018
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.874x, což odpovídá cca 202.140-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Česká blogosféra

Pohled zblízka: Národní revoluce ztracena v překladu
Před několika lety se mi naskytl nezvyklý úhel pohledu na české státní svátky. Překládal jsem do cizí řeči popisky k výstavě fotografií u příležitosti výročí událostí roku 1989. Nedávalo moc smyslu stručný text jen doslovně překládat, neboť cizinec nejspíš není natolik obeznámen se zdejšími historickými reáliemi, aby bez vysvětlivek rozuměl významům dat 21. srpna, 28. října, či 17. listopadu anebo pojmům typu normalizace, Palachův týden,…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 15:41, zobrazit podobné
Heřman Chromý: Nad jedním snímkem
Noticka ke snímku z avizovaného výročního rozhovoru s prezidentem Zemanem a premiérem Babišem 28. října 2018 v České televizi.*
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
Miroslav Žák: Afgánistán a soudruh Zaorálek
Je neuvěřitelné, že bývalý ministr zahraničních věcí za ČSSD Lubomír Zaorálek je schopen připustit, že by mohla aliance NATO z Afganistánu odejít. Lubomír Zaorálek prohlásil, že on se vždy domníval, že intervence do Afganistánu byla chyba a že bychom to měli konečně uznat. Jak říká: „Afganistán je prostě zcela jiný svět, kterému nerozumíme.“ Zřejmě tím myslí, že až tuto jeho moudrost pochopíme, budeme asi ochotni se z této nešťastné země…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 17:41, zobrazit podobné
Armáda přijala opatření, jak čelit útokům na naše vojáky v Afghánistánu
V souvislostí s tragickou událostí – s dalším útokem v Afghánistánu a českými obětmi – vyzval premiér ministra obrany, aby hledal možnosti, jak takovým incidentům předejít.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 16:40, zobrazit podobné
Tenista Štěpánek dostane vyznamenání od prezidenta a tak to od některých ihned schytal
Již tuto neděli udělí prezident Miloš Zeman při příležitosti stoletého výročí vzniku Československé republiky státní vyznamenání. Mezi oceněnými bude i tenista Radek Štěpánek.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Deset let od finanční krize
V září tohoto roku jsme si bez velké pompy připomínali desáté výročí celosvětové hospodářské krize, která silně zasáhla primárně USA a některé státy EU.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Je Trump horší než Putin?
Když jsem četl první reakce většiny komentátorů a západních vlád na oznámení Donalda Trumpa, že Spojené státy chtějí odstoupit od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), tak jsem získal dojem, že Trump je považován za větší nebezpečí než Vladimír Putin.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 19:41, zobrazit podobné
TOPlist