Oficiální zpravodajská média

Andor Šándor se rázně ozval z ČT: Chováme se jako ignoranti. Politici nic nedělají
Zuzana Tvarůžková přivítala v úterním Interview ČT24 někdejšího náčelníka Vojenské zpravodajské služby Andora Šándora. Analytik promluvil ke dnešní děsivé situaci v Bruselu. Konstatoval, že politici toho hodně namluví, ale jinak s teroristy nebojují, jak by bylo třeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Evropo, braň se! První reakce na výbuchy
Na sociálních sítích se objevily první reakce na dnešní exploze na bruselském letišti, které si podle posledních zpráv vyžádaly nejméně 11 mrtvých a řadu zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Češka žijící dlouhodobě v Belgii popisuje děsivé praktiky z muslimských čtvrtí a posílá tento vzkaz do rodné země
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz přinášejí v den teroristických útoků v Belgii šokující svědectví Češky Zuzany Novotné, která 10 let žila v Bruselu v těsném sousedství „hlavního stanu“ muslimských teroristů v Evropě, bruselské čtvrti Molenbeek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zahradil: Sere mě, co dělá Jakub Janda. Ať drží hubu
Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty se krátce po teroristických útocích v Bruselu vyjádřil na svém facebookovém profilu. A následně sklidil kritiku od europoslance Jana Zahradila (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Legendární český komentátor o Naděždě Savčenkové. Hodně, hodně jinak než ostatní
Legendární novinář Ivan Hoffman se vyjádřil ke kauze ukrajinské pilotky Naděždy Savčenkové, která je v Rusku souzena za to, že zavraždila dva novináře. V celém soudním procesu jsou pak dva pohledy na věc, Ukrajinci ji vnímají jako hrdinku, Rusové jako vražedkyni. Česká republika však spíše sleduje, kdo ji soudí, ne za co je souzena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit s Blokem proti islámu: Sobotkova turecká vlastizrada vyžaduje předčasné volby
Sobotka v Bruselu odsouhlasil bezvízový přístup Turků do všech států EU od července 2016. Premiér tak jednal v rozporu usnesením Výboru pro evropské záležitosti, kde předseda poslaneckého klubu Marek Černoch minulý týden prosadil odmítnutí bezvízového styku s Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To jsou věci: Po explozích v Bruselu vystoupil Bohuslav Sobotka. Ale tak, jak byste nečekali
S ohledem na dnešní teroristické útoky v Bruselu byla velmi očekávaná tisková konference premiéra Bohuslava Sobotky, která se původně měla věnovat inkluzi ve školství. Sobotka však uvedl, že nejprve bude hovořit o inkluzi a až pak se vyjádří k teroristickým útokům a k případnému přijímání bezpečnostních opatření. Spolu s premiérem se tiskovky účastnila také ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Premiér z ČT promluvil k občanům: Všichni jsme plni emocí...
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) promluvil v Událostech České televize. Vyjádřil se k dnešním útokům v Bruselu a spojil je s uprchlickou vlnou mířící do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Okamžitě uzavřít hranice. Navrátilce ze Sýrie pod zámek! Drsná slova evropského politika po teroru v Bruselu
Evropští politici již začínají reagovat na teroristické útoky v Bruselu. Vesměs se omezují na vyjádření soustrasti pozůstalým na Twitteru nebo Facebooku. Europoslankyně za euroskeptickou a protiimigrační Alternative für Deutschland si jako jedna z mála nebrala žádné servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Všichni jste po mně plivali, teď to vidíte, vyčítá Okamura. A vytahuje dopis o uprchlících, který dostal od Sobotky
Europoslanec Petr Mach v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu upozorňuje na to, že pranic nepomohla silná bezpečnostní opatření na letišti, kam pravidelně létá na jednání Evropského parlamentu. Za dva týdny se tam chystá stůj co stůj, aby hlasoval proti dohodě EU s Tureckem. Poslanec Tomio Okamura má za to, že tragickými událostmi v hlavním městě Belgie se jen naplňují jeho slova, za něž byl ještě loni popliváván a častován nálepkami xenofoba, rasisty či populisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Čeští politici odsoudili útoky v Belgii
Čeští politici odsoudili teroristické útoky v Belgii. Pozůstalým po obětech vyjádřili soustrast. Zároveň vyzvali k potrestání viníků i k tomu, aby se Evropa nenechala zastrašit. Politici to uvedli na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V ČR platí první stupeň ohrožení terorismem a zpřísněná opatření
V Česku byl dnes po teroristických útocích v Belgii poprvé vyhlášen první stupeň ohrožení terorismem. Zpřísněná bezpečnostní opatření, na nichž se bude podílet i armáda, se týkají mezinárodních letišť, jaderných elektráren, některých velvyslanectví nebo pražského metra. Jejich zavedení na večerním mimořádném zasedání potvrdila vláda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Na Slovensku se zrodila nová koalice. Ani ne tři týdny po volbách
Necelé tři týdny od voleb se na Slovensku zrodila nová koaliční vláda. Sociální demokrat Robert Fico znovu stojí v čele kabinetu. Tentokrát však nevede jednobarevnou sociálnědemokratickou vládu, ale čtyřčlennou koalici. Koaliční dohodu podepsaly Smer - SD, SNS, Most-Híd a Sieť. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Čína si stěžovala na ministra kultury. Nenechám si nasazovat náhubek, vzkázal Herman
Číňanům se nelíbí, že ministr kultury Daniel Herman inicioval ve Sněmovně minutu ticha za tibetské mnichy, které v minulosti povraždili Číňanů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal čtyři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 22. března 2016 tyto čtyři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Eiffelova věž v barvách Belgie, slova papeže a naštvaný Fico. Další reakce po teroru v Bruselu
K teroristickým útokům v Bruselu se již vyjádřila řada světových a evropských státníků. Mimo jiné jejich slova přinesl server Time.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Přijdou další útoky, straší džihádisté z IS, kteří se přihlásili k teroru v Bruselu
K úterním teroristickým útokům v Bruselu se přihlásil Islámský stát. Uvedla tak spřízněná zpravodajská agentura Amak a egyptská média. Organizace sice neuvedla žádné detaily o útocích, varovala však, že přijdou další. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Bezpečnostní opatření v období velikonočních svátků
Veřejnost čekají kontroly i preventivní projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Chovancův úřad zakázal konvičkovcům název partaje. Ti to tak nenechají
Ministerstvo vnitra zakázalo politické straně Úsvit – Národní koalice používat název Úsvit s Blokem proti islámu. Podle tiskové zprávy strany totiž Ministerstvo vnitra považuje její hlavní teze za protiprávní. Název strany podle nich vzbuzuje přesvědčení, že jejím cílem je popírat práva a svobody skupiny občanů. A s tím Úsvit nesouhlasí, a proto se rozhodl Ministerstvo vnitra žalovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česku hrozí teroristické útoky. V plánu je nasadit více policistů a dokonce i armádu
V Česku je po teroristických útocích v Belgii de facto vyhlášen první stupeň ohrožení terorismem. Na tiskové konferenci po jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou, zástupci tajných služeb a policií to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD). Večer se kvůli situaci mimořádně sejde vláda, aby zvýšení varovného stupně schválila. Dosud v Česku platil stupeň nula. České úřady nyní nemají informaci o tom, že by zemi hrozil konkrétní teroristický útok. Nasazeny jsou ale stovky policistů navíc, využita bude i armáda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Důvěrné informace: Pražské ANO jednalo o budoucnosti magistrátu. Skončilo to fiaskem
EXKLUZIVNĚ Za přítomnosti místopředsedů regionální organizace Prahy Karla Grabeina Procházky a Jana Říčaře nedošlo na pondělním jednání hnutí ANO k žádnému posunu, který ještě minulý týden avizovala primátorka Adriana Krnáčová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Naštvaný Tomáš Zdechovský přináší šokující informaci k výbuchům v Bruselu. A létají hodně silná slova
Teror v Bruselu. Podle předběžných informací si zatím 13 mrtvých a 35 zraněných vyžádaly výbuchy v hale bruselského letiště, dalších deset mrtvých výbuchy v metru. Podrobností zatím příliš moc není, nicméně zpravodaj ČT v Bruselu tvrdí, že se dle svědků před výbuchem ozvaly výkřiky „Alláhu Akbar“ a střelba. Europoslanec KDU-ČSL Tomáš Zdechovský celou tragédii komentuje pro PL přímo z Bruselu. Podle jeho slov včera na letišti nepotkal ani vojáky, ani policisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ústup od vítací politiky: Z Mnichova zazněla jasná slova
Bavorský předseda vlády Horst Seehofer tvrdí, že Německo potichu opouští politiku vítání uprchlíků. Navenek se to však zatím německá vláda bojí přiznat. Sám Seehofer tvrdí, že trvá na omezení počtu žadatelů o azyl na 200 tisíc ročně. Uvedl to v rozhovoru pro list Bild am Sonntag.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zločinnost migrantů v Německu: Tragické, píše známý publicista. A ještě horší prý je...
Migranti přinesli Německu vlnu kriminality, konstatuje ve svém komentáři na serveru Reflex.cz Jiří X. Doležal. Na pomoc si vzal konzervativní newyorský think-tank Gatestone Institute.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
EU a NATO tady nemusí být na věčné časy. A Němci nemají právo se takhle chovat, jde přímo k věci generál Šándor
ROZHOVOR Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby generál Andor Šándor hodnotí úspěšné zapojení ruského letectva do syrského konfliktu i důsledky, které má migrační krize na Evropskou unii. Kritizuje nepředvídatelnost a chování německé politiky bez ohledu na to, co říkají ostatní členské země Evropské unie. „Tak by se největší a nejsilnější země neměla chovat, neměla by preferovat vlastní zájmy, neměla by měnit pravidla, která jsou dána pro všechny země jen proto, že je to Německo,“ prohlásil uznávaný odborník na otázky bezpečnosti v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Omlouváme se za Brusel, volají Syřané v Řecku. Belgičtí muslimové darují krev
Muslimové žijící v Belgii i syrští uprchlíci v Řecku se rozhodli v den děsivých teroristických útoků v Bruselu dát jasně najevo, kde stojí. Důrazně odmítli čin teroristů a v Bruselu muslimské ženy darovaly krev pro lidi zraněné při útocích. Zraněno bylo na dvě stovky osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Regionální vzdělávací centrum stavebních řemesel pomůže žákům s praxí
Vyzkoušet si souvislosti jednotlivých profesí při stavbě domu tak, aby celá stavba perfektně fungovala jako celek – to je cílem dnes (22. března 2016) otevřeného Regionálního vzdělávacího centra stavebních řemesel v Brně-Bosonohách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec pro PL vyhodnotil útoky v Bruselu. A dodal: Islámský duchovní v ČR Abbás měl být už zadržen
ROZHOVOR Teroristické útoky v Bruselu provedli profesionálové a mohou se i stupňovat, myslí si bezpečnostní expert a někdejší poradce na ministerstvu obrany Jaroslav Štefec. Dále uvádí, že se nyní začíná velmi silně projevovat krátkozrakost vlád některých evropských států, které odzbrojily své občany a nechaly je v podstatě napospas skupinám potenciálních útočníků. Také islámští duchovní v Česku, kteří chtějí u nás uplatňovat právo šaría, by měli být podle něj už dávno zatčeni za zločinné spiknutí proti základům právního státu v ČR!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká sněmovna poslala ostrý vzkaz Řecku i Turecku
Sněmovna odmítla zavedení bezvízového styku s Tureckem, jak vyplývá z dohody mezi EU a touto zemí ohledně migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Tisková konference Mogheriniové skončila velkým pláčem
Vysoká představitelka Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová se na návštěvě Jordánska rozplakala při tiskové konferenci. Zasáhla ji zpráva o masakru v Bruselu. Zprávu přinesl partnerský server ParlamentnéListy.sk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Savčenkovou za dva ruské vojáky. Porošenko nabízí Putinovi výměnu
Ukrajinský prezident Petro Porošenko nabídl, že vymění pilotku Nadiju Savčenkovou za dva údajné ruské vojáky, které Ukrajina drží v zajetí. Savčenková byla v Rusku odsouzena ke 22 letům vězení za to, že zabila dva ruské novináře. Informuje agentura AFP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Levicoví politici chtěli hlasy muslimů. Dnes v Bruselu vidíme důsledky, udeřil Pospíšil
Nejméně třicet lidí přišlo o život při teroristickém útoku, k němuž se přihlásil Islámský stát. Dalších 200 lidí bylo zraněno. Čeká nás podobných hrůz více? Na tuto otázku se snažili odpovědět hosté speciálu Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu. Mezi nimi byl i europoslanec Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09, který si nebral servítky. V integraci muslimů do evropské společnosti prý nevěří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jestli je V4 silná, tak vy silný nejste! Černoch ve sněmovně zaútočil na Sobotku
„Jestli je V4 silná, tak vy silný nejste!“ obul se dnes ve Sněmovně do premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) předseda poslanců Úsvit Marek Černoch. Sobotka totiž předtím před poslanci přednesl svůj projev k migrační krizi, ovšem opozici jeho slova vůbec neuspokojila. Celá situace je totiž dnes citlivá kvůli teroristickým útokům v Bruselu, při nichž dosud zemřelo více než 30 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Abdeslama zadrželi, tak ta skupina barbarů byla nucena konat, hlásí přímo z Bruselu eurokomisařka Jourová
Přímo z terorem sužovaného Bruselu v úterní Kauze dne promluvila česká eurokomisařka Věra Jourová. Teroristy označila za barbary, s nimiž je třeba bojovat. Je také nutné mít se více na pozoru. „Já mám přátele v Izraeli, kteří mi říkají, že si na ohrožení možná budeme muset zvyknout, protože to může být dlouhodobé,“ upozornila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Patrioti: Pane prezidente, uzavřete státní hranice
Dopis prezidentovi ČR s žádostí o dočasné uzavření hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Evropa si na válku s teroristy sama zadělává
Jak se bohužel dalo očekávat, teroristé v Evropě, tentokrát v Bruselu, opět zaútočili, opět jsme svědky civilních obětí teroristické války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Naši vojáci pod palbou v Africe! Útok odrazili
Čeští vojáci v pondělí v Mali odrazili útok muže vyzbrojeného útočnou puškou na velitelství výcvikové mise EU, kterou hlídají. Útočníka ve spolupráci s Malijci zneškodnili. Díky jejich zásahu se ozbrojenci nepodařilo do střeženého areálu proniknout, sdělil dnes ČTK v tiskovém prohlášení náčelník generálního štábu Josef Bečvář. Nikdo z vojáků nebyl zraněn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Teroristické útoky v Belgii potvrzují neochabující aktivitu teroristických sil
Prezident republiky k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Michal Hašek: Ti lidé dnes umírali za nás,všechny Evropany
Michal Hašek k útokům v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Policie od rána zasahuje v sídle SŽDC. Kvůli zakázkám obvinila šest lidí a tři firmy
Protikorupční policie obvinila šest lidí a tři firmy v souvislosti s loňským zadávacím řízením veřejných zakázek Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). Na webu pražského vrchního státního zastupitelství to dnes uvedl státní zástupce Ondřej Trčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ostraha pražského letiště je posílena
Česká cizinecká policie zvýšila ihned po explozích na letišti v Bruselu bezpečnostní opatření na pražském letišti. Na místě jsou mimo jiné i specialisté na vyhledávání výbušnin, po celém letišti bude nasazen vyšší počet hlídek. ČTK to řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Letiště zatím letový plán neupravilo, další spoj do Bruselu by měl odlétat v 11:35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nenechme se zastrašit. To radikálové chtějí
Vyjádření Petra Fialy k teroristickým útokům v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Evropo, braň se! První reakce na výbuchy. Ozval se i Hrad
Na sociálních sítích se objevily první reakce na dnešní exploze na bruselském letišti, které si podle posledních zpráv vyžádaly nejméně 11 mrtvých a řadu zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Elektronická evidence tržeb zlepší konkurenční prostředí
Také vám někdy řekl váš zákazník, že u konkurence dostane lepší cenu, jelikož mu nevystaví daňový doklad? Zkoušel na vás dodavatel „platbu bez papíru“? Právě takové jednání má napravit zákon o elektronické evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Tak už zase máme plná ústa (nespecifikovaných) hodnot
Podle poslance TOP 09 Miroslava Kalouska jsou teroristické útoky „útok na naše hodnoty“. Co myslel těmi jejich hodnotami?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Další inovační oskar dostal zelenou
Úspěšná soutěž Inovační firma Moravskoslezského kraje bude letos vyhlášena už počtvrté. Rozhodli o tom krajští radní na svém výjezdním zasedání ve Fulneku. Soutěž o pomyslného inovačního oskara je letos určena nejen firmám, ale také základním, středním a vysokým školám, které mohou přihlásit své projekty v nové kategorii Junior inovátor. Do hlasování se opět může zapojit také veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Situace rozhodně není tak růžová, jak nám tady pan premiér popisoval
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Milá vládo, těch registrů už bylo fakt dost
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Přirovnám-li stát k rodině, tak vy, pane Stanjura, budete mým dítětem
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tým studentské elektroformule ČVUT v Praze se chystá za vítězstvím do USA a Kanady
Na zámořské závody soutěže Formula Student v Kanadě a USA se připravuje tým eForce FEE Prague Formula, reprezentující Fakultu elektrotechnickou Českého vysokého učení technického v Praze. Mladí konstruktéři elektroformule budou soutěžit s monopostem FSE.04x, vybaveným elektrickým pohonem 4x4, s nímž tým eForce v sezoně 2015 dosáhl na druhé místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda k útokům v Bruselu: Ano, s migrační krizí to souvisí, ale... Musíme stát v jednom šiku a poslat teroristům tento jasný vzkaz
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY Jaké je poučení z teroristických útoků v Bruselu? Na to jasně odpovídá ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničních věcí Cyril Svoboda v pravidelném rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k aktuálnímu dění na mezinárodní scéně. „Jestliže jsou teroristé schopni se koordinovat, tak Evropa musí dělat totéž. To se ale neděje,“ konstatuje s tím, že musíme použít vojenskou sílu k ochraně vnější hranice EU a nespoléhat na žádné dohody. Ani s Tureckem, ani s nikým jiným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Nemáme žádnou informaci o tom, že by v současné době hrozilo ČR nebezpečí
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Přeběhlíci jsou špatně. Lidé mají vzdát svůj mandát a ne zdrhat někam jinam
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČT: Natáčení Četníků z Luhačovic jde do finále
Natáčení dvanáctidílného seriálu České televize z období vznikající první republiky vstoupilo do závěrečné fáze. Na četnickou stanici se vrací ústřední dvojice mladých strážců zákona v podání Martina Donutila a Roberta Hájka. Rozsáhlý dobový projekt vzniká v brněnském studiu a o režii se v této etapě natáčení, která potrvá do konce července, dělí Biser A. Arichtev a Petr Bebjak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČD: Parním vlakem na oslavy Velikonoc ve skanzenu
Historický vlak ČD tažený parní lokomotivou Matěj vyjede v sobotu 26. března z Valašského Meziříčí na tradiční oslavy Velikonoc do Rožnova pod Radhoštěm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Není čas na cokoli čekat! Musíme chránit naše občany
Jsem naprosto šokován dalším brutálním teroristickým útokem na Evropu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
SANEP: Většina Čechů vnímá kladně rozvíjení česko-čínských vztahů
Z aktuálních aktivit čínských investorů v ČR je nejlépe vnímán plánovaný vznik přímé letecké linky Praha-Čína, který vnímá v souhrnu kladně 84,8% domácí populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Útoky v Bruselu: Sněmovna držela minutu ticha. Pak nastoupil hlasitý Okamura
Poslanci dnes uctili minutou ticha oběti teroristických útoků v Bruselu. Učinili tak na výzvu místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslavy Jermanové (ANO). Hlavní město Brusel se totiž v úterý stalo terčem teroristických útoků, při nichž dosud zemřelo údajně 34 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Teroristi útočí v srdci EU, které se k přistěhovalcům chová nejpřátelštěji
Ministr financí Andrej Babiš na Facebooku k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Vybavení zemědělské usedlosti na Sedlčansku se prodalo za trojnásobek požadované ceny
Regionální pracoviště ÚZSVM Příbram výhodně prodalo používaný a značně opotřebovaný soubor předmětů, které původně tvořily součást vybavení zemědělské usedlosti ze Sedlčanska. Přestože minimální kupní cena činila pouze 9 tisíc korun, vítěz výběrového řízení neváhal nabídnout 25 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Nesmíme to vzdát a musíme usilovat o to, aby Evropa byla bezpečnější
Michaela Šojdrová k útokům v Bruselu: "Týká se to nás, týká se to těch, kteří pracují a žijí v Bruselu, ale týká se to nás všech v celé Evropě."
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident republiky kondoloval belgickému králi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v úterý dne 22. března 2016 kondolenční telegram belgickému králi Philippemu v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejlepší moderní dřevostavbu loni postavily Lesy ČR, shodla se porota s veřejností
Vítěze ankety Dřevěná stavba roku 2016 vyhlásila 17. března ve Křtinách v Moravském krasu Nadace dřevo pro život. V kategorii “realizovaných moderních dřevostaveb“ uspěl státní podnik Lesy ČR s administrativní budovou Krajského ředitelství v Dobré Vodě u Českých Budějovic. Stavba získala cenu odborné poroty i veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Předsedkyně ERÚ srovnává nesrovnatelné
Reakce na rozhovor s předsedkyní ERÚ Alenou Vitáskovou na serveru iDnes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michal Hašek: Už nelze tolerovat nelegální imigraci!
Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška jsou bruselské útoky jasně koordinovanou akcí. „Vzkaz Evropě i všem evropským státům je poměrně jasný. Je třeba okamžitě nekompromisně bránit bezpečnost Evropy a Evropanů, netolerovat a nepřehlížet žádné excesy a nezákonná jednání nikomu, včetně nelegální migrace lidí s nejasným původem a identitou, neboť představují potenciální bezpečnostní riziko,“ uvedl Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Češi by podle Zaorálkova ministerstva neměli jezdit do Bruselu
Ministerstvo zahraničí vyzve české občany, aby odložili veškeré cesty do Bruselu. Doporučí také, aby zvážili cesty do dalších částí Belgie. ČTK to po zasedání krizového štábu na ministerstvu zahraničí řekla Irena Valentová z tiskového odboru ministerstva. Aktualizované cestovní doporučení vydá česká diplomacie zanedlouho. Informace o tom, že by mezi oběťmi teroristických útoků, které si na několika místech belgické metropole vyžádaly nejméně 13 životů a 35 zraněných, byli i Češi, ministerstvo nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar uvedl na trh novinku – PRÁVĚ STOČENÝ LEŽÁK
Budějovický Budvar uvedl na trh zajímavou novinku. Pivovar nyní nabízí spotřebitelům specialitu patřící mezi lokální a čerstvé potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí ostře odsuzuje sérii teroristických útoků v Bruselu
Prohlášení ministerstva zahraničních věcí k útokům v Belgii 22. března 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kurdové slaví Newroz, přestože jim bojovníci z Islámského státu hrozí uřezáním hlav. Všude zní výsměšné tililili...
ZÁPISKY Z KURDISTÁNU Slavnosti plné tanců a písní, pikniky v přírodě, nezřízené veselí. To vše se děje jen několik desítek kilometrů od frontové linie s Islámským státem. Kurdové totiž slaví nový rok Newroz a ani náhodou se nenechají vystrašit blízkostí islamistických hrdlořezů. Parlamentní listy jsou právě v iráckém městě Dahúk, takže mají všechno z první ruky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
České bezpečnostní složky jsou kvůli útokům v Bruselu v pohotovosti
České bezpečnostní složky přešly po útocích v Belgii do pohotovosti, uvedl na Twitteru ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V souladu s krizovými plány začínají podle něj platit zvýšená bezpečnostní opatření. Ministerstvo vnitra ale nemá informace, že by v Česku hrozily teroristické útoky. Kvůli několika výbuchům, které si v belgické metropoli vyžádaly oběti, se v poledne sejde premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) s Chovancem a zástupci tajných služeb a policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Bruselu je spousta teroristických buněk, pronesl v ČT šéf Evropských hodnot
Je třeba si uvědomit, že v Belgii nefunguje jen jedna skupina kolem dopadeného teroristy Abdeslama. V samotném Bruselu se nachází množství teroristických buněk, které se odkazují k aktivitě Islámského státu. Ve vysílání České televize to řekl Radko Hokovský, ředitel think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman je otřesen
K dnešním útokům v Bruselu, které si vyžádaly desítky mrtvých i zraněných, se ústy mluvčího Jiřího Ovčáčka vyjádřil i prezident České republiky Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Odsuzuji teroristické útoky v Bruselu. Budeme dnes jednat o aktuální bezpečnostní situaci
Vyjádření k teroristickým útokům v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Strana Moravané zahájila kampaň k volbám do krajů a Senátu 2016
Politická strana Moravané oznámila, že bude ve volbách do krajských zastupitelstev kandidovat ve všech sedmi krajích ležících zcela či zčásti na území Moravy, a to pravděpodobně samostatně s výjimkou Olomouckého kraje, kde jedná o koalici s hnutím Nezávislí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
NKÚ: Stát vybírá majetkové daně v porovnání s ostatními daněmi s třikrát menší efektivitou
Nejvyšší kontrolní úřad zkontroloval, jak Generální finanční ředitelství a vybrané finanční úřady[1] vybíraly v letech 2012 až 2014 daň z nemovitých věcí, daň z nabytí nemovitých věcí, daň dědickou a daň darovací. Největším problémem spojeným s výběrem těchto daní je podle NKÚ vysoký objem nedoplatků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO ze včerejší taškařice před Pražským hradem a před zraky turistů
Svědky nevšední podívané byli návštěvníci Pražského hradu, kteří se včera pohybovali poblíž vstupu do jeho areálu. Dva aktivisté ze skupiny oMEN zde protestovali proti podle nich proruské politice prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tak už i Radim Jančura se odvrátil od Babiše
Řada protikorupčních aktivistů se v poslední době začíná od Andreje Babiše odvracet. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Inkluzi prý ministerstvo školství tlačí kvůli jednomu rozsudku. A ten vzbuzuje velké pochybnosti
Rozpačitost. Tak by se daly nazvat pocity evropských soudců po zveřejnění rozsudku Evropského soudu v případu D. H. a ostatní proti České republice, který konstatuje diskriminaci romských dětí v českých speciálních školách. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Makat ne, ale přídavky a parazitování ano!
Makat NE, ale přídavky a parazitování ANO! Tomu se už říká výsměch jako hrom! Další neuvěřitelná věc – islámští imigranti místo českých rodin s dětmi. Vláda ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL bude letos na našem území investovat 1,1 miliardy korun na rozšiřování některých zařízení pro imigranty ze severní Afriky a z arabských zemí, které se vláda rozhodla NATRVALO přijmout - počítá se zvýšením kapacity o zhruba 1200 míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně se bude znovu diskutovat o migrační krizi
Poslanci by dnes měli pokračovat v debatě o migrační krizi, kterou přerušili v polovině února. Ve hře je návrh usnesení, v němž by dolní komora podobně jako na podzim odmítla stálý mechanismus pro přerozdělování uprchlíků mezi státy Evropské unie. Mohla by taky vyjádřit znepokojení nad tím, že se migraci nedaří kontrolovat a omezit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci v Mali odrazili útok ozbrojeného muže. Dnes byl zatčen
Maliská policie zatkla po pondělním útoku na sídlo vojenské výcvikové mise EU v maliské metropoli Bamaku 19 osob. Uvedla to dnes místní policie. Útok skupinky radikálů na velitelství, na jehož odražení se podle české armády podíleli i čeští vojáci, nikoho z mise nezranil. Zvýšil ale podle AP obavy, že islamisté jsou s to v oblasti udeřit kdykoli a kdekoli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: Prosadili jsme usnesení, která vládu zavazují k odpovědnému řešení migrační krize
Na dnešní schůzi Sněmovny k migrační krizi Občanští demokraté prosadili několik usnesení, která zavazují vládu k zodpovědnému jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babyboom v rezervaci pokračuje, dnešní hříbě je třetí během posledních deseti dní
Příchod jara je v Přírodní rezervaci Milovice spojený s rozením hříbat divokých koní. Dnes na pastvině porodila potomka klisna Curlew, přezdívaná Curly. Její mládě je třetí, které se během posledních deseti dní narodilo na pastvině v bývalém vojenském prostoru. Spolu s přírůstkem z října loňského roku jsou tak v rezervaci již čtyři hříbata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Na Erdogana chodí jedna stížnost za druhou. Německý novinář kvůli němu musel utéci zpět domů
Celé tři roky působil korespondent německého týdeníku Spiegel Hasnain Kazim v Turecku. Nyní byl však přinucen zemi opustit, protože se stal pro autokratický režim prezidenta Erdogana „nepohodlným“. Jak Kazim říká, mnoho tureckých žurnalistů stihl mnohem horší osud, protože byli pro své kritické názory uvězněni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Zatím tady zaznívá jenom - odmítáme americký kapitalismus, odmítáme...
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
DPP: Novinky pro cestující s jízdním kolem s platností od 25. 3. 2016
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s organizací ROPID a MHMP připravil v rámci kampaně S kolem do MHD pro cyklisty novinky, které jim zpříjemní cestování metrem i tramvajemi. Pražanům, kteří rádi využívají jízdní kolo, se tak od letošního jara rozšíří možnosti přepravy ve vozech městské hromadné dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): To je, jako když budete chtít zalepovat lepící páskou díru, kterou udělal kulomet
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Příjem žádostí o kotlíkové dotace je v Moravskoslezském kraji zastaven
Krajský úřad Moravskoslezského kraje zastaví od středy 23. března příjem žádostí o dotaci na nový ekologický kotel. Dnes (22. 3.) o tom rozhodli krajští radní. Zároveň pověřili moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka jednat s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem o okamžitém navýšení finančních prostředků na dotační program tak, aby mohli být uspokojeni všichni žadatelé o ekologické topení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
USBS: Požadujeme přijetí zákona o soukromé bezpečnostní činnosti
Poslanecká sněmovna Parlamentu má na svém programu 23. března 2016 první čtení návrhu zákona o soukromé bezpečnostní činnosti. Jde o zákon, který v českém právním řádu citelně chybí a zástupci soukromých bezpečnostních služeb o jeho přijetí bojují již od roku 2008.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Nabízíme vládě pomocnou ruku při řešení bezpečnostní situace
Občanští demokraté budou na dnešní schůzi Sněmovny požadovat od vlády představení konkrétních opatření k tomu, aby naše země zůstala bezpečná. ODS také trvá na tom, aby Andrej Babiš vysvětlil pochybnosti ohledně financování farmy Čapí hnízdo. Pokud tak neučiní, musí ho premiér Sobotka odvolat z funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Praze se dál jedná o koalici. Kamenem sváru je znovu Stropnický
Koaliční jednání Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL, STAN), ANO a ČSSD v Praze se dnes zadrhlo na osobě předsedy Strany zelených Matěje Stropnického. Jeho působení v radě ANO a ČSSD odmítly. ČTK a ČRo to po jednání řekl předseda zastupitelského klubu Trojkoalice Petr Štěpánek (SZ). Další jednání je naplánováno na příští úterý. Koalice složená ze dnes jednajících stran se rozpadla loni v říjnu právě odvoláním Stropnického z rady. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Faltýnek (ANO): Marek Benda pamatuje v této Sněmovně úplně všechno
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Strašný čin, který musí být vyšetřen
Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek na Facebooku k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Tragédií, která se stala v Bruselu, jsem hluboce otřesený
Poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný se vyjádřil k aktuální bezpečnostní situaci - útokům v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr kultury brojí proti Číně. Nesmíme se za ekonomické výhody vzdávat hodnot
Hodnotu lidských práv není možné vyměňovat za aktuální ekonomický profit, uvedl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Řekl to v souvislosti s tím, že Čína podle jeho informací požádala o schůzku na ministerstvu zahraničí kvůli nedávnému uctění památky obětí protičínského povstání, které ministr navrhl v Poslanecké sněmovně. Číňané podle něj vyjádřili obavu, aby Hermanovy postoje negativně neovlivnily blížící se návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejnovější průzkum: Většina Čechů míní, že politiky názory lidí nezajímají
Naprostá většina Čechů míní, že politiky nezajímají názory lidí. Jen 12 procent dotázaných je přesvědčeno, že většina politiků přikládá názorům občanů váhu. Více než 80 procent Čechů se pak domnívá, že se o názory lidí zajímá jen menšina nebo dokonce vůbec žádný z politiků. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nezájem ze strany politiků pociťují občané dlouhodobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Musíme udělat maximum, aby se podobné teroristické útoky neopakovaly
Reakce předsedy Senátu Milana Štěcha na dnešní teroristické útoky v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Voda na mlejn fašistům, zase vylezou hyeny. Zajímavé komentáře k útokům v Bruselu: Třeba Kateřina Jacques, Janda, Štětina...
Útoky na letiště a metro v Bruselu probudily samozřejmě k horečné aktivitě uživatele Facebooku. A to včetně těch, kteří obvykle kritizují Evropu za její malé pochopení pro muslimy a přistěhovalce. Nyní tito lidé začali okamžitě upozorňovat, že nesmíme všechny házet do jednoho pytle a kvůli několika teroristům zavrhovat všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Praha se může stát inspirací pro zahraniční města
„Za posledních 5 let začínáme více chápat, jak využívat nástroje úpravy veřejných prostranství,“ řekl Michal Kohout z Fakulty architektury ČVUT na páteční panelové diskuzi, kterou v rámci konference European Habitat zorganizoval pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) právě s Fakultou architektury ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Trump prý může porazit Clintonovou. Ale opravdu. Proč?
Americký komentátor Steven Rosenfeld tvrdí, že republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump může v přímém souboji porazit kandidátku demokratů Hillary Clintonovou. Zejména proto, že v mnoha tématech zastává levicovější postoje než bývalá ministryně zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: To, co se stalo v Bruselu, je otřesné, ohavné a naprosto zbabělé
Prohlášení primátorky Adriany Krnáčové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Chovanec: Nemáme informace, že by teroristický útok hrozil u nás
České bezpečnostní složky zatím nemají informace, že by naší zemi hrozil teroristický útok. Ve vysílání České televize to uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Nyní tak není žádný důvod vyhlašovat nejvyšší stupeň bezpečnostních opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Peklo v Bruselu: Spousta mrtvých, po letišti bouchlo i metro. Arabské výkřiky. Máme VIDEA
Letištěm v Bruselu otřásly exploze, informuje na základě zpráv belgických médií server iDNES.cz. Na místě je 13 mrtvých, spekuluje se však i o vyšším počtu. A tři výbuchy se ozvaly i v metru nedaleko belgických euroinstitucí. Zde mělo zahynout minimálně 10 občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Stejně ten hajzl půjde, je mi jedno na čem. A šel. Další zajímavosti stran vlivného člena ČSSD, policistů a Langerova přítele
Policie začala stíhat podnikatele a vlivného místopředsedu prostějovské ČSSD Jaroslava Králíka. Vyšetřovatelé ho začali stíhat poté, co mu již loni v červenci obstavili na účtu 916 tisíc korun. Kauzu ale již loni v létě probíral náměstek Krajského ředitelství olomoucké policie Karel Kadlec s Ivanem Kyselým, podnikatelem a přítelem bývalého ministra vnitra za ODS Ivana Langera. Oba jsou stíháni v jiném případu, který Útvar pro odhalování organizovaného zločinu nazval operace Vidkun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Autor výroku „Až Zeman chcípne, strašně se ožeru“ jde do ulic proti Číňanům. Prahu čeká mela. A mezitím na druhé straně světa...
Příjezd čínského prezidenta Si Ťi-pchinga víří emoce. Ať již ty pozitivní, či negativní. Kvůli jeho návštěvě se zamlouvají po Praze lukrativní místa – a to jak jeho příznivci, tak odpůrci. Píší to dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme ruského ministra průmyslu Manturova
Ruského ministra průmyslu a obchodu Denise Manturova dnes na Pražském hradě přijme prezident Miloš Zeman. Jednat spolu budou pravděpodobně především o ekonomické spolupráci. Mluvit tak nepochybně budou o protiruských sankcích, které český prezident dlouhodobě kritizuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Bolavé místo Ukrajiny: Přijel ředitel Černobylu, aby vyprávěl i vyslal poselství
Chyba lidského faktoru, pracovníků ve velíně, nebo dokonce alkohol. To jsou stále diskutovaná témata důvodu havárie jaderné elektrárny v Černobylu. Podle jejího současného ředitele, který je již ve funkci od roku 2005, Igora Ivanoviče Gramotkina, jde však o pochybení mnohem vážnější, a to konstrukční. Vůbec poprvé se zúčastnil besedy s veřejností, a to na Západočeské univerzitě v Plzni za přítomnosti několika set studentů, pedagogů a pracovníků v oblasti energetiky a jaderného strojírenství. A ParlamentníListy.cz byly jako jediné médium přitom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Válka proti terorismu prý nemusí nikdy skončit. Toto k tomu řekl vysoce postavený expert
Podle bývalého důstojníka americké tajné služby CIA Paula Pillara může být válka proti terorismu vedená Spojenými státy nekonečná. „Jedním z důvodů je nevěrohodný výklad pojmu ‚terorismus‘,“ říká. Píše o tom server PrvníZprávy.cz s odkazem na původní zdroj The National Interest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Fudaly (KSČM): Kdo se bojí znárodnění?
Kdy jsme opustili ideje socialismu a komunismu? Kdy jsme se stali komunistickou stranou jen dle názvu, když již jí dle chování našich představitelů nejsme skutky ani programem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Špičky koalice budou řešit schůzi Sněmovny k Čapímu hnízdu
Vedoucí členové koaličních stran by na dnešním setkání měli jednat o společném postupu koalice před středeční mimořádnou schůzí Sněmovny k dotační kauze Farmy Čapí hnízdo. Tématem jednání může být také navrhované zpřísnění zákona o střetu zájmů, které podle ANO může způsobit konec koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Byť opoziční politik, říkám, že v zásadních otázkách podporujeme naši vládu
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vládní výbor podpořil kroky ministryně školství Valachové při zavádění novely školského zákona
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany jednal v úterý 22. března 2016 ve Strakově akademii o aplikaci novely školského zákona a začleňování handicapovaných dětí do školského systému. Výbor podpořil kroky ministryně školství Kateřiny Valachové při zavádění novely školského zákona. Ministryně naplňuje jednu z důležitých vládních opatření, kterou je boj proti sociálnímu vyčleňování a zavedení inkluzivního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Od začátku ledna do 19. března přišlo tzv. středomořskou cestou 147 tisíc uprchlíků
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Jsme schopni účinně chránit vlastní hranice
Projev na 42. schůzi Poslanecké sněmovny dne 22. 3. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Lidské životy jsou tím, čím jedni pohrdají a jiní "hrají své hry"
Bombové útoky v Bruselu posílí především ty, co válčit prostě potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Eurokracie nesmí tuto tragédii opět zneužít k další centralizaci své moci
Jan Zahradil na Facebooku k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Je mi líto všech zmařených životů a vyjadřuji soustrast rodinám obětí
Teroristické útoky v Bruselu, ke kterým se hlásí Islámský stát, je třeba zásadně odmítnout a odsoudit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman vyjádřil upřímnou soustrast za Jihomoravský kraj pozůstalým po útocích v Bruselu
Černý prapor zavlál na budově krajského úřadu, vlajka kraje visí na půl žerdi. Jihomoravský kraj se tak připojuje k vyjádření soustrasti pozůstalým po bombových útocích v Bruselu, kde na letišti a v metru zůstali mrtví a zranění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09 vyjadřuje soustrast rodinám obětí
TOP 09 vyjadřuje hlubokou soustrast rodinám obětí dnešních útoků v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní: Vyjadřujeme lítost nad životy nevinných lidí zavražděných teroristy
Svobodní vyjadřují lítost nad zmařenými životy nevinných lidí zavražděných teroristy v Bruselu a vyjadřují hlubokou soustrast rodinám obětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pomozme muslimům odsunout tuto krvavou epizodu do učebnic dějepisu, vyzývá Shanaáh
Kandidát do evropských voleb za Stranu zelených Šádí Shanaáh se na svém blogu na Aktuálně.cz vyjádřil k úterním útokům v Bruselu, které stály životy více než dvou desítek lidí. Je podle něj třeba si uvědomit, co stojí za radikalizací muslimů a jak jí lze předejít. Zároveň podotýká, že se mnohdy nacházejí v bezvýchodné situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Cítím hněv a smutek
Pavel Svoboda na Facebooku k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Lídři EU selhali, je třeba se připravit k obraně naší země
Odsuzujeme dnešní nelidský a bestiální masakr muslimských teroristů v Bruselu a vyjadřujeme svoji účast belgické vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci ČSSD dnes navrhnou Poslanecké sněmovně usnesení k migraci
ČSSD dnes Poslanecké sněmovně navrhne usnesení, které důrazně odmítne povinný přerozdělovací mechanismus běženců. Oznámil to po dnešní tiskové konferenci předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pecková (TOP 09): Ježíšovo „Otče odpusť jim, vždyť nevědí, co činí" tady neplatí, zlu se musíme postavit
Gabriela Pecková na Facebooku k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Naše země nabízí Řecku odborníky na azyl i policisty
Česko nabídlo Řecku na pomoc se zvládáním migrace deset azylových odborníků, 30 policistů a humanitární pomoc. Informaci, kterou dnes na Twitteru uvedl státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza, ČTK potvrdila mluvčí ministerstva vnitra Martina Němcová. Úřady nyní čekají na reakci Atén.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Huml (ČSSD): Jak to v USA řešili v době II. Války? Všichni Japonci byli deportováni do táborů
Stanislav Huml na Facebooku k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kutílek (SZ) k událostem v Bruselu: Nerezignujme na skutečné evropské hodnoty
Vyjádření místopředsedy SZ Petra Kutílka k událostem v Belgii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Reakce na tiskovou zprávu NKÚ
V reakci na tiskovou zprávu NKÚ ze dne 21. 3. 2016 Generální finanční ředitelství uvádí, že efektivita majetkových daní je oproti ostatním daním nižší z důvodu nastaveného způsobu zdanění nemovitých věcí v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hravé Velikonoce se ZP 211
Krásné, veselé, slunné a hravé Velikonoce vám přeje vaše ZP 211.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Politici nejsou bohy
Diskuse o návrhu na uzavření obchodů o vybraných státních svátcích se dostává do zcela absurdní roviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Může být korán a bible totéž, jak tvrdí Svatý otec?
Papež František řekl nedávno podle serveru National Report během své hodinové řeči ve Vatikánu, že duchovní učení zapsané v Koránu je stejné jako to v Bibli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
ČD: Před půl stoletím přijely do Československa první ruské sergeje
Před 50 lety převzaly bývalé Československé státní dráhy (ČSD) první ruské dieselové lokomotivy označené přezdívkou sergej. První lokomotiva byla převzata 18. března 1966 ve Zvolenu. V dalších letech bylo do bývalého Československa dodáno celkem 601 těchto mohutných strojů, z toho 599 jich používaly ČSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Stavebníci nebudou vyřizovat nový proces EIA, ale doplní pouze rozdíly mezi starým a novým zákonem
Nedokončený obchvat Chrudimi byl díky poslancům z hnutí ANO zařazen mezi prioritní stavby v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Chceme se zapojit do rozvoje kubánské společnosti, ekonomiky a kultury
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek zahájil v neděli 20. března 2016 oficiální program pracovní návštěvy na Floridě, v Miami se setkal s kubánskými disidenty. Schůzka se uskutečnila v den historicky první návštěvy amerického prezidenta na Kubě po 88 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Už třetí věc, kterou chtějí naštvat Babiše. Co tentokrát?
Další návrh proti ministru financí a předsedovi hnutí ANO Andreji Babiši je na světě. A opět má podporu i koaličních poslanců z řad ČSSD a KDU-ČSL. Píše o tom dnešní Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Rádio Junior bude mít nabité jaro, vyvrcholí jeho soutěž o výlet do Legolandu
Jaro bude na Rádiu Junior pestré a plné zážitků. Pro posluchače je připravená bohatá velikonoční pomlázka, kterou zakončí oslava osmdesátin Zdeňka Svěráka. Pokračovat bude již tradiční Noc s Andersenem a vše završí vyvrcholení více než roční hry o zájezd do Legolandu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Chceme podpořit rodiny, kterým se narodí děti s Downovým syndromem
Na dnešní den připadá Mezinárodní den Downova syndromu. Lidem s Downovým syndromem by mělo být umožněno vést stejně důstojný a kvalitní život jako všem ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČT: Ženy a štafety - Největší lákadla Světového poháru v biatlonu
Letošní biatlonová sezóna přilákala k českým obrazovkám historicky nejvyšší počet diváků. Přenosy v rámci Světového poháru sledovalo v průměru 440 tisíc diváků. Poslední ze závodů, jenž definitivně rozhodl o zisku velkého glóbu pro Gabrielu Soukalovou, zhlédlo v sobotu po obědě více než 730 tisíc fanoušků při podílu na publiku takřka 35 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Ozvaly se arabské výkřiky! 11 mrtvých v Bruselu. Dva výbuchy. Máme VIDEO
Letištěm v Bruselu otřásly exploze, informuje na základě zpráv belgických médií server iDNES.cz. Na místě je 11 mrtvých, spekuluje se však i o vyšším počtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist