Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.178x, což odpovídá cca 218.002-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Parchant! Zrazu. Pane Schwarzenberg, co vaše obchody s podsvětím? Zvěrstva. Štvavý Moravec, rušení Jílkové. Babiš lezl pod stůl, sněmovna ječela
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) se dnes na mimořádné schůzi poslanců obsáhle rozhovořil ke své kauze Čapího hnízda. K samotné farmě se ale přitom dostal až po hodině, napřed totiž zmínil mimo jiné kauzy minulých let. Poslanci se ještě předtím vydatně pohádali. „Vašim rozhodnutím lhář a tunelář vystoupí teď jako první! Dávám námitku a neopovažujte se mne umlčet!“ vyhrožoval v této hádce místopředsedkyni a zároveň řídící schůze Jaroslavě Jermanové (ANO) předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tak a dost! Drsná nahrávka z Babišova úřadu
Účinky výbuchu měla na Ministerstvu financí zpráva o prošetřování dotačního projektu Čapí hnízdo evropským auditním orgánem OLAF. Majitelem usedlosti, na kterou bylo čerpáno přes padesát milionů z evropských dotací, je, jak je všeobecně známo, právě ministr financí Andrej Babiš. A v rámci úřadu se začaly skutečně „dít věci“. Nyní se objevila nahrávka, ukazující, co vyšetřování na ministerstvu rozpoutalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo: Schůze Sněmovny ještě nezačala, ale Kalousek už má jasno
TOP 09 a ODS se na dnešní mimořádné schůzi Sněmovny budou obracet spíše na premiéra a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku než na šéfa ANO Andreje Babiše. Informuje o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vystoupení, jaké česká politika neviděla. Analytik rozebral, jak Andrej Babiš zválcoval úplně všechny
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ „Parádně si naběhli na vidle,“ okomentoval situaci opozice při projednávání kauzy Čapí hnízdo v Poslanecké sněmovně mediální analytik Jiří Mikeš. Domnívá se, že veřejnost už manévry s dotacemi nezajímají. „Lidé pochopili, že je to útok na Babiše, že jim ho chtějí vzít a dostat z politiky. Cokoli mohou použít, bude proti Babišovi použito,“ uvedl Mikeš. Myslí si, že i závěr proslovu, kdy Babiš odhalil akcionáře, tedy své děti a bratra jeho partnerky, nebude pro něj minus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš se ugriloval sám, smál se Kalousek, když Babiš oddychoval po projevu
„Pro nás není důležité, koho označil jako bílého koně, zda ty akcie Čapího hnízda vlastnili jeho děti nebo právník anebo klisna, kterou koupil v Rakousku,“ uvedl dnes po dlouhém projevu vicepremiéra Andreje Babiše ve sněmovně ke kauze Čapího hnízda předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Vysvětlení Babiše jej prý vůbec nijak neuspokojilo, neboť Babiš je supervizor evropských dotací, a není tak možné, aby byl zároveň také podezřelý z dotačního podvodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kriminalistický ústav Praha má nového ředitele
Od poloviny března 2016 došlo ke změně ve vedení Kriminalistického ústavu Praha Policie ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Čeští muslimové jsou napojeni na mnohem nebezpečnější radikály, než jsou útočníci z Paříže a Bruselu. Odpovědnost za teror má i Schwarzenberg. Odborník na islám varuje
ROZHOVOR Bývalý muslim, autor knihy Islám a islamismus v České republice, Lukáš Lhoťan říká, že Čeští muslimové jsou napojeni na mnohem nebezpečnější radikály, než jsou útočníci z Paříže a Bruselu. Za teroristické útoky nesou odpovědnost politici, kteří podporovali masovou imigraci do Evropy a kteří obhajují islám typu Schwarzenberga. Teroristické útoky budou dle něj v Evropě běžné a nelze je vyloučit ani v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vyjádřila se Marine Le Penová
Šéfka francouzské euroskeptické Národní Fronty Marine Le Penová a vůdce nizozemské Strany pro svobodu Geert Wilders patří mezi nejhlasitější kritiky islámu a muslimských migrantů. ParlamentníListy.cz přináší jejich bezprostřední reakci na teroristické útoky v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Jsem pobouřena. A překvapena, Petře Nečasi. Miroslava Němcová se svěřila PL
ROZHOVOR Kvůli neřešení ochrany vnějších hranic Evropské unie, která měla být nastartována už před pěti lety, když připlouvali migranti na řecký ostrov Lampedusa a nic se moc nedělo, teď krvavě platíme, je přesvědčena bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. „Myslím, že všechny řeči o ochraně vnější hranice Evropské unie zatím splněny nebyly, proto jsem v Poslanecké sněmovně navrhla usnesení, aby země, které neplní své závazky a nechrání vnější prostor EU, byly ze schengenského prostoru vyloučeny. Není možné, aby byly ohrožovány miliony evropských občanů proto, že někdo neplní své závazky,“ prohlásila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslankyně ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V ČR trvá první stupeň ohrožení terorismem
S ohledem na aktuální teroristické útoky v Bruselu vyhlásil včera ministr vnitra Milan Chovanec první stupeň ohrožení terorismem. Ministr vnitra stupeň ohrožení vyhlásil na návrh Společné zpravodajské skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Čeští muslimové odsoudili teroristické útoky v Bruselu
Násilí vůči nevinným lidem odsoudilo v reakci na dnešní teroristické útoky v Bruselu Ústředí muslimských obcí v ČR. Odmítlo ale zneužívání takových tragédií k ospravedlnění snah o utlačování náboženských menšin. Prohlášení Ústředí muslimských obcí v ČR dnes ČTK poskytl jeho předseda Muníb Alravi (Muneeb Alrawi). K bruselským útokům s asi třemi desítkami obětí na životech se přihlásila organizace Islámský stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Konvička je nejlepší přítel teroristů. Mladá naděje od Pavla Šafra varuje
Redaktorka Johana Hovorková pozvedá na serveru Pavla Šafra varovný hlas. Po brutálních útocích v Bruselu musí podle jejího názoru zůstat Evropa jednotná. Aby se tak stalo, je třeba rázně odmítnout názory Martina Konvičky, Tomia Okamury a dalších populistů, kteří svým vystupováním Evropu rozeštvávají, a tím vlastně pomáhají teroristům z Islámského státu, jak mohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Autor knihy o lidskoprávních válkách: Rusko a Sýrie nejsou nepřátelé, naopak
Spisovatel a univerzitní profesor Jean Bricmont se na zpravodajské stanici The Real News Network vyjádřil k teroristickým útokům v Bruselu. Autor knihy „Humanitární imperialismus: Prodej války skrze lidská práva“ si nemyslí, že by měly něco společného se zatčením Salaha Abdeslama, a tvrdí, že Rusko, Sýrie a Írán nejsou našimi nepřáteli, jen je třeba s nimi začít jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Není možné, abych suploval vyšetřovatele nebo dokonce soudce
Projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 ke kauze Čapí hnízdo:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Marek Černoch vytáhl na Babiše uprchlíky a postižené
Po vystoupení majitele Agrofertu a ministra financí Andreje Babiše (ANO), předsedy ODS Petra Fialy a exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) přišel ke slovu i šéf poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik. Před volbami podle jeho názoru většina stran slíbila mnohé, ale po volbách kde nic, tu nic. Ale není to naší vinou, hřímal za pultíkem. Jen si vzpomeňte, o co všechno se komunisté snažili. Tvrdá slova o postižených spoluobčanech přidal Marek Černoch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Předsedkyně Kontrolního výboru Evropského parlamentu zkritizovala Babiše za Čapí hnízdo
Nebývale ostře se pustila do českého ministra Andreje Babiše za jeho konflikt zájmu a za kauzu Čapí hnízdo také předsedkyně Kontrolního výboru Ingeborg Grässle (EPP). Ta vítá, že kauzu začala vyšetřovat policie a OLAF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Spratek na houbách. Kalousek si mezi tepáním Babiše našel čas i na Jiřího Ovčáčka a také to bylo veselé
Na sociální síti Twitter se do sebe zhurta pustili předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček. Ten při této příležitosti zmínil i „antizemanovskou sektu“, od které se mu v podstatě dostalo vyznamenání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka chce v Paříži jednat o boji proti terorismu
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve čtvrtek v Paříži hovořit s francouzským premiérem Manuelem Vallsem mimo jiné o aktuální bezpečnosti v Evropě a zkušenostech Francie s opatřeními v boji proti terorismu. V úterý kvůli bruselským atentátům česká vláda poprvé použila nově zavedený systém vyhlašování stupňů bezpečnosti. Z nuly navýšila hrozbu na první stupeň, který upozorňuje na existenci obecného ohrožení terorismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Připadal jsem si jako u kůlu v plotě Jakeše. Celou zemi proměníte ve velké Čapí hnízdo. Fiala tepal Babiše, když po dvou hodinách skončil
Předseda ODS Petr Fiala se nestačil divit, co tu v poslední hodině a půl od Andreje Babiše (ANO) slyšel. Koaličním partnerům hnutí ANO vzkázal, že budou v podstatě na ráně jako první, až se bude lámat chleba. Konstatoval, že děti Andreje Babiše, které teď firmu vlastní, nepochybně jednaly ve prospěch svého otce. Za Čapím hnízdem je zkrátka třeba hledat jeho Agrofert, a to už od roku 2007. Vzpomněl také na slavnou facku Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Albrightová v dubnu dostane česko-slovenskou transatlantickou cenu
Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová dostane na nadcházející bezpečnostní konferenci Globsec, která se uskuteční v dubnu v Bratislavě, Českou a slovenskou transatlantickou cenu. Informovali o tom organizátoři akce. Albrightová, původem Češka, dostane ocenění za přínos k posílení euro-atlantických vztahů. "Albrightová během své kariéry aktivně podporovala demokratizaci a budování svobody a stability ve střední Evropě. Její angažovanost přispěla k integraci zemí bývalého východního bloku do NATO," uvedl výkonný ředitel nevládní Slovenské atlantické komise (SAC) Milan Solár. Ocenění v minulosti dostal také bývalý český velvyslanec při Severoatlantické alianci Karel Kovanda.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 23.3.2016 v 18:36, zobrazit podobné
Kudela (KDU-ČSL): Reklamy na přípravky, které slibují zvýšený sexuální užitek, jsou nechutné
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Železniční přejezd na komunikaci Karlická v Radotíně bude uzavřen
Od 26. března (od 8.00 hodin) do 29. března (do 20.00 hodin) a od 2. dubna (od 8.00 hodin) do 4. dubna (do 20.00 hodin) bude uzavřen železniční přejezd na komunikaci Karlická v Radotíně. Důvodem je oprava železničního přejezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví parní expresy na velikonoční jarmark na Křivoklátě
Milovníci železniční nostalgie mohou o Velikonocích opět vyrazit parním expresem na hrad Křivoklát. V rámci akce „Královské Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy, a to v sobotu 26. a v neděli 27. března. Cestující s platnými zpátečními a rodinnými jízdenkami na tyto vlaky získají dvacetiprocentní slevu ze vstupného do prohlídkového okruhu hradem. Jízdenky a místenky na parní vlak je možné koupit v předprodeji ve stanicích Praha Masarykovo nádraží a Praha-Braník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Dnes jsi za svatého, zítra jsi sviňák
Projev prezidenta republiky při vyhlášení ankety „Fotbalista roku 2015“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Konvičkovci: Nehlídáte hranice? Tak je obsadíme my
Úsvit – Národní koalice bude 9. dubna demonstrovat na třech hraničních přechodech za preventivní ochranu českých hranic. Zástupci strany to dnes řekli na tiskové konferenci ve Sněmovně. Protesty se mají uskutečnit na hraničním přechodu Cínovec v Ústeckém kraji, na přechodu u Kraslic v Karlovarském kraji a přechodu České Velenice v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Drž hubu, Jakube Jando... Včerejší estráda pokračuje
Úterní teroristické útoky v Bruselu přiměly k horečné aktivitě i think-tank Evropské hodnoty, jehož představitelé okamžitě začali vysvětlovat, jak by se podle nich měl tento problém řešit. Zatímco předseda Radko Hokovský zamířil prezentovat postupy evropského myšlenkového centra do České televize, místopředseda Jakub Janda usedl k Facebooku a šířil evropské hodnoty internetem. Ne každému to pár minut po útocích přišlo vhodné, což však analytika v žádném případě neodradilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Použijme sílu, vyzývá exvelvyslanec Kolář
O tom, jak bychom měli na včerejší teroristické útoky zareagovat, se na serveru IHNED.cz zamýšlí bývalý diplomat Petr Kolář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra aktualizuje údaje o počtu uprchlíků v běženeckých táborech
Kapacity detenčních zařízení k půlnoci ze 21. na 22. března 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vysoký manažer Mühlfeit přenášel v Brně. Prozradil také, co řekl Babišovi o médiích
REPORTÁŽ V rámci cyklu Lidé z praxe na brněnské Mendelově univerzitě vystoupil Jan Mühlfeit, český manažer, globální stratég, kouč a mentor, který přes dvacet let působil v Microsoftu, z toho posledních patnáct let v nejužším vedení této společnosti. Přiblížil posluchačům svůj pohled na byznys, komunikaci a současný svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Generál Šedivý odhazuje korektnost. Po útocích v Bruselu sdělil PL, co je špatně
ROZHOVOR "Selhává bezpečnostní politika Evropské unie, pokud vůbec nějaká existuje. Tohle bychom měli vzít v úvahu a celá slavná Evropská komise by se měla zamyslet nad tím, jestli tam vůbec mají co dělat. Už strašně dlouho přešlapujeme na místě a výsledky jsou tragické," říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Budoucí maminky mohou navštěvovat bezplatné kurzy v nemocnici České Budějovice
Šestého dubna startuje historicky první předporodní kurz, který pořádá českobudějovická nemocnice pro nastávající maminky. Zájemkyně se na něj mohou hlásit od čtvrtka 24. března na webových stránkách nemocnice www.nemcb.cz v sekci gynekologicko-porodnické oddělení. Účast v kurzu je bezplatná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kancelář prezidenta zveřejnila program návštěvy čínské hlavy státu
Ve dnech 28. – 30. března 2016 se uskuteční státní návštěva Xi Jinpinga, prezidenta Čínské lidové republiky, v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
České dráhy posílí o Velikonocích dálkové spoje, ale na Velký pátek už pojedou vlaky jako ve svátek
Národní dopravce posílí o Velikonocích dálkové spoje o desítky vozů navíc. Ty nabídnou dohromady několik tisíc dodatečných míst. Z Ostravy do Prahy pojede v pondělí odpoledne i mimořádný posilový rychlík. Na Velký pátek ale pojedou vlaky už jako ve svátek. Upravený jízdní řád je k dispozici například na webu nebo v elektronických vyhledávačích spojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Co jste schovávali? Vždyť jste to přece v té době kritizoval, pane ministře
Projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 ke kauze Čapí hnízdo:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kancelář europarlamentu: Vysokoškoláci na studijním pobytu v Bruselu jsou v pořádku
Studenti žurnalistiky a mediálních studií, kteří byli od pondělí 21.3. v Bruselu na studijním pobytu v Evropském parlamentu pořádaném Informační kanceláří Evropského parlamentu v ČR, jsou všichni v pořádku. Domů se vrací ve středu autobusem, který vypravila Informační kancelář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Zlatá kukla zůstává v Mostě
Vítěznou zlatou kuklu si ze stejnojmenné soutěže zručnosti ve svařování odnesl student pořádající Střední technické školy Most Martin Kocourek. V top desítce se pak umístili další tři domácí účastníci, na osmém místě i jediná dívka v soutěži Michaela Benešová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Nemohl jsem o Čapím hnízdu říct pravdu - nechtěl jsem ohrozit moje děti... Našlápli jsme si dobře
Projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Začíná čas na podání Přehledu o příjmech a výdajích podnikatelů a živnostníků
Už jen dva týdny zbývají drobným podnikatelům a živnostníkům, kteří ani nepodávají daňové přiznání, na Podání přehledu o příjmech a výdajích ze samostatné výdělečné činnosti. Ostatní mají ještě čas – nejvíce ti, kdo mají daňového poradce. Všem klientům VZP bez rozdílu nicméně usnadní podání Přehledu a výpočet pojistného interaktivní formulář na webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Hranice se stane pouhou pomyslnou čárou, která nebude rozdělovat, nýbrž nás jako sousedy spojovat
V rámci přeshraničního Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 2020 byly schváleny další projekty. Jedná se celkem o 15 přeshraničních projektů, které budou podpořeny celkem 16 miliony eur z prostředků Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nomenklatura si vymyslela pseudokauzu, protože zjistila, že nekradu. Andrej Babiš z řečniště rozsápal úplně všechny
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš označil kauzu Čapí hnízdo za bezprecedentní, masivní, manipulativní a pečlivě naplánovanou a načasovanou kampaň. "Má jediný cíl, abych skončil ve vládě a vůbec abych skončil v české politice," prohlásil Babiš v úvodní sněmovní debatě k případu, v němž čelí podezření z účelového jednání při získání evropské dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Neopovažujte se mě umlčet, řval Kalousek na Jermanovou. Ve sněmovně bylo veselo, ještě než přišel Babiš
Mimořádné jednání sněmovny o kauze Čapí hnízdo v podstatě zahájilo velké sólo majitele Čapího hnízda Andrej Babiše (ANO). Udělila mu ho místopředsedkyně sněmovny a místopředsedkyně hnutí ANO Jaroslava Jermanová. A to zvedlo ze židlí pravicovou opozici. Miroslav Kalousek (TOP 09) a Zbyněk Stanjura na političce nenechali nit suchou. Kalousek křičel na Jaroslavu Jermanovou, aby mu neskákala do řeči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Nejčastěji jsou padělané „tisícovky“ a „pětistovky“
Na území České republiky bylo v roce 2015 zadrženo celkem 2 383 kusů padělaných a pozměněných českých bankovek a mincí, což bylo o 15 kusů méně než v roce 2014. I nadále převažovaly dobře odhalitelné falzifikáty nevalné kvality. Nejčastěji padělané byly bankovky 1000 Kč a 500 Kč, vyplývá ze statistik České národní banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Váháním se nic nezachrání
Ve válce Říma proti Hannibalovi, který se se svou armádou dostal z kartaginské Hispanie až do Itálie a sváděl v prvé fázi války mezi Římem a Kartágem s římskými legiemi vítězné bitvy, museli Římané zásadně změnit strategii. Do čela římského státu se postavil jako diktátor Fabius Maximus Cunctator neboli Fabius Maximus Váhavec, o němž se traduje, že váháním zastavil Hannibalovu armádu a zachránil stát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra aktualizuje údaje o počtu uprchlíků v běženeckých táborech
Kapacity detenčních zařízení k půlnoci ze 22. na 23. března 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podvody, korupce, plýtvání. Dotace plodí zlo. Europoslanec Mach ostře nejen k Čapímu hnízdu
ROZHOVOR Zrušil by všechny dotace a za ušetřené peníze by raději lidem snížil daně. Vládní partneři hnutí ANO – ČSSD a lidovci – prý debatu o Čapím hnízdě moc nemusí. Babišova strana má totiž velkou popularitu a oni s ní chtějí dále vládnout, myslí si europoslanec a předseda Strany svobodných občanů Petr Mach. Pozastavuje se také nad tím, že ministru financí byla odpuštěna pokuta za údajná pochybení při realizaci dotačního projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý ředitel ROP Severozápad Kušnierz si má odsedět 7 let ve vězení
Bývalý ředitel úřadu Regionálního operačního programu ROP Severozápad Petr Kušnierz má strávit sedm let ve vězení za ovlivňování výběru projektů dotovaných evropskými penězi. Trest mu dnes vyměřil ústecký krajský soud. Podmínkami potrestal někdejšího náměstka hejtmanky Ústeckého kraje Pavla Koudu, dalšího bývalého ředitele úřadu Pavla Markvarta a úřednici Irenu Kotlanovou. Ta měla status spolupracující obžalované. Naopak bývalého právníka úřadu Jana Martinovského a dalšího z ředitelů Petra Vráblíka obžaloby zprostil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit-NK): Vláda drží basu s paní Merkelovou a poslušně asistuje Bruselu v budování Potěmkinových vesnic
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra zamítlo název Úsvit s Blokem proti islámu
Úsvit se ve svých stanovách zavazuje čelit celoevropským úpadkovým trendům a nezodpovědnému přílivu nepřizpůsobivých imigrantů rozvracejících Evropu. Tyto programové teze ministerstvo vnitra ČR považuje v souvislosti s názvem Úsvit s Blokem proti islámu za protiprávní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí právě slaví 25 let
Ve Znojmě se předevčírem uskutečnilo slavnostní zasedání Rady Národního parku Podyjí. Důvodem oslavy je skutečnost, že přesně před 25 lety (20. 3. 1991) byl nařízením vlády zřízen tamní národní park. Jednání se za MŽP zúčastnil náměstek ministra Vladimír Dolejský. Součástí slavnostního setkání byla i premiéra filmu Obrázky z Podyjí představená za účasti jeho tvůrců. Letošní rok je pro ochranu přírody a pro národní parky velmi významný. Před čtvrtstoletím byly vyhlášeny 2 nové národní parky (Šumava a Podyjí) a jeden vyhlášen nově (KRNAP). Dále byly ve stejném roce vyhlášeny 3 nové chráněné krajinné oblasti, takže rok 1991 byl zásadní co do rozšíření sítě velkoplošných chráněných území v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš vyhrožuje výpovědí z koalice
Babiš dobře pochopil, že se v těchto týdnech jedná o budoucnost demokracie v ČR. Jeho představy o demokracii jsou představy oligarchické. Rozhodně to v jeho pohledu není vláda lidu. A. Babiš chce i nadále jít v politickém podnikání cestou nekalé konkurence, kdy jedna ze stran (ta jeho) v jinak konkurenčním prostředí používá takového nástroje, aby dosáhla nezasloužené výhody proti konkurentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ten Bůh možná vážně existuje: Čtěte neuvěřitelný příběh o útocích v Paříži a Bruselu
Devatenáctiletý mormonský misionář ze Spojených států Mason Wells o sobě může směle prohlašovat, že je dítětem štěstěny. V nedávné minulosti přežil teroristické útoky v Bostonu a Paříži a včera se mu do třetice podařilo to samé v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mají v hlavách pravěk! Martin Koller bez obalu hodnotí situaci v Evropě
Teroristické útoky v Bruselu jsou ukázkou praktického multikulturalismu, píše den po jejich provedení vojenský analytik Martin Koller. Podrobně rozebírá rizika dalších úderů, popisuje, kde teroristé mohou brát zbraně, a nabízí řešení, jak se bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD: Novela vinařské legislativy ochrání poctivé vinaře
Poslanecká sněmovna začne na aktuální schůzi projednávat vládní novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, která má omezit pančování vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ve Skiareálu Lipno vrcholí lyžařská sezóna
Vrchol sezóny si užijí o velikonočních svátcích lyžaři ve Skiareálu Lipno. Od pátku až do pondělí je připravená celá řada akcí a také především sedm kilometrů sjezdovek, na kterých je kolem čtyřiceti centimetrů sněhu. Návštěvníci se mohou těšit na prosluněné svahy, nebo si užít projížďku na kolech i koloběžkách. Na Lipně jsou mimosezónní zlevněné ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Armáda začala pomáhat policii při ostraze strategických míst
Armáda od dnešních 08:00 vyčlenila 550 vojáků, kteří budou pomáhat policii na letištích, nádražích a dalších místech se zvýšenou koncentrací lidí. Vláda o mimořádném nasazení armády rozhodla po úterních teroristických útocích v Bruselu. V Praze působí 350 vojáků ze 4. brigády rychlého nasazení, po stovce příslušníků 7. mechanizované brigády odjelo do Jihomoravského a Moravskoslezského kraje, řekl dnes ČTK mluvčí generálního štábu armády Jan Šulc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Fanatici se snaží rozvrátit civilizaci. Věřím, že nás to semkne
Vyjádření soustrasti místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka k událostem v Belgii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Analytik Štefec pro PL vyhodnotil útoky v Bruselu. A dodal: Islamista z ČR Abbás měl být už zadržen
ROZHOVOR Teroristické útoky v Bruselu provedli profesionálové a mohou se i stupňovat, myslí si bezpečnostní expert a někdejší poradce na ministerstvu obrany Jaroslav Štefec. Dále uvádí, že se nyní začíná velmi silně projevovat krátkozrakost vlád některých evropských států, které odzbrojily své občany a nechaly je v podstatě napospas skupinám potenciálních útočníků. Také islámští duchovní v Česku, kteří chtějí u nás uplatňovat právo šaría, by měli být podle něj už dávno zatčeni za zločinné spiknutí proti základům právního státu v ČR!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pěkní ptáčkové. Toto jsou ti, co včera vraždili v Bruselu
Objevily se první informace o atentátnících, kteří v úterý zaútočili na letiště v Bruselu. Měli to být dva bratři s kriminální minulostí. Nebylo však prý zaznamenáno, že by měli teroristickou minulost. Informaci přinesla s odvoláním na belgické vyšetřovatele Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš dnes před poslanci řekne, kdo byl dřív majitelem Čapího hnízda
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) by měl dnes zveřejnit majitele Farmy Čapí hnízdo z doby, kdy společnost úspěšně žádala o padesátimilionovou evropskou dotaci. K případu se má předseda hnutí ANO vyjádřit odpoledne na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny, kterou vyvolala pravicová opozice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nasrat na vás, milánkové, pravil soukromník. Zahradil slíbil světlé zítřky. A poslanci ČSSD obdivují projev Vojtěcha Filipa
Události v Bruselu, kde během úterka při několika výbuších na letišti a v metru zemřelo přes třicet lidí, vyvolaly mnoho reakcí. Některé z nich zasadily výbuchy do širšího kontextu událostí v Evropě. Ta se prý řítí čím dál hlouběji do chaosu a je otázkou, jestli to není záměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle je sen Miroslava Kalouska, vysmál se návrhu zákona Babišův Komárek
Zákonodárci Jan Chvojka (ČSSD) a Martin Komárek (ANO) se střetli v úterních Událostech, komentářích České televize nad kauzou firmy Čapí hnízdo. Majitel společnosti Agrofert, pod nějž firma spadá, bude ve středu ve sněmovně celou kauzu vysvětlovat. Hnutí ANO však prý ani tolik nevadí debaty nad touto kauzou jako spíše podpora zpřísnění zákona o střetu zájmů, který je podle Babišových poslanců namířen především proti jejich předsedovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Noviny: Evropa selhává v boji s džihádisty na svém území
O lehkosti, s jakou dokážou islamističtí teroristé zaútočit v centru EU, a neschopnosti Evropy podobným útokům předcházet a bránit se jim, píšou komentáře v dnešních českých denících. Upozorňují, že teroristé nalézají zázemí v místních muslimských komunitách, což je podle autorů dokladem selhání evropské imigrační a integrační politiky. Při úterních atentátech v Bruselu na letišti Zaventem a v metru, ke kterým se přihlásila organizace Islámský stát, přišly o život asi tři desítky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik: Muzeum MHD, historická linka č. 91 a lanovka v ZOO zahájí novou sezonu
Během letošní sezony Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) opět nabídne cestujícím i fanouškům hromadné dopravy některé populární aktivity. Po zimní přestávce se znovu otevře Muzeum městské hromadné dopravy ve vozovně Střešovice, na koleje se vrátí historická tramvajová linka č. 91 a v provozu bude také lanová dráha v pražské ZOO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): Dotace se staly něčím, čím si Evropská unie kupuje loajalitu vlád členských zemí.
Projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 ke kauze Čapí hnízdo:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Smát se, nebo brečet? Belgičané prý měli jednoho z bruselských teroristů ve vězení, ale propustili ho
Úterní teroristický útok v srdci EU, k němuž se přihlásil Islámský stát, si vyžádal více než tři desítky mrtvých a přes dvě stovky zraněných. Jednomu atentátníkovi buď selhal vražedný nástroj, nebo si vše na poslední chvíli rozmyslel a snažil se uchovat vlastní život. Turecký prezident Erdogan tvrdí, že třetí terorista byl v Turecku zadržen a vrácen do Belgie. Tam byl ovšem propuštěn na svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Starosta z TOP 09 a neonacistický prapor z Ukrajiny. Po "lezení do čínské zadnice" přišla z Hradu ostrá odpověď
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář z TOP 09 je pobouřen vyvěšováním českých a čínských vlajek na pražské Evropské třídě, kudy bude z letiště projíždět autokolona s prezidentem Čínské lidové republiky. Kolář to bere jako „lezení do zadnice“. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na starostovo prohlášení reagoval nebývale ostře. Podle něho TOP 09 poškozuje české zájmy a dělá naší zemi ostudu doma i v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: S mým protějškem jsme probrali možnosti kompenzace ztrát z projektu výstavby sibiřské elektrárny
V pořadí 9. zasedání Mezivládní komise mezi Českou republikou a Ruskou federací se konalo ve dnech 22. a 23. března v Praze. Po třech letech tak usedli k jednomu stolu zástupci průmyslu a obchodu vedení ministrem Janem Mládkem a jeho ruským protějškem Denisem Manturovem. Cílem jednání bylo umožnit spolupráci i za současných politických a ekonomických podmínek, udržovat a dále rozvíjet tradičně dobré hospodářské vztahy mezi oběma zeměmi a tím podporovat rozvoj české ekonomiky a vzájemný obchod a investice s Ruskou federací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Drsný senátor Antl odpovídal čtenářům. Naše bezpečnostní politika je prý skutečně sebevražedná
Senátor a zastupitel Královéhradeckého kraje Miroslav Antl odpověděl na dotazy dvou čtenářů ParlamentníchListů.cz. Ti se jej ptali na jeho názory na islámský terorismus a na to, jak by se dala současná situace řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Novela trestního řádu má dosáhnout lepšího odhalování karuselových podvodů
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění trestní řád:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nářez europolitikům za útoky v Bruselu. Opravdu značný
ParlamentníListy.cz přinášejí souhrn komentářů k teroristickým útokům v Bruselu. Nejostřeji se vyjadřuje Allison Pearsonová v britském konzervativním deníku The Telegraph, která tvrdí, že se Brusel stal hlavním městem evropského džihádu. Představitelům EU prý vůbec nezáleží na bezpečnosti obyvatelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prohlášení ministerstva zahraničních věcí k případu Nadji Savčenko
Ministerstvo zahraničních věcí ČR pozorně sleduje případ ukrajinské pilotky Nadji Savčenko, která byla včera soudem v ruském Doněcku odsouzena k 22 letům vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Útok v Bruselu: Chytili třetího teroristu, hlásila média. Policie to odmítá
Belgické policii se v Anderlechtu podařilo údajně zadržet Najima Laachraouia, který je považován za třetího útočníka z letiště v Bruselu. Posléze však vyšlo najevo, že zadrženým nebyl on, nýbrž někdo jiný. Informuje The Telegraph.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany řešil – kromě novely školského zákona – dalších osm bodů
V úterý 22. března 2016 se uskutečnilo letošní první zasedání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany (VVZPO), jehož výkonným místopředsedou je ministr Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Útoky v Bruselu: Vyčkejme na příchod Spasitele, vyzval kardinál Duka. A papež...
Ke včerejším teroristickým útokům v Bruselu se po hlavě katolické církve dnes vyjádřil také kardinál Dominik Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Světová kapacita v oboru speciální urologie prof. Patel doporučuje protonovou léčbu pro karcinom prostaty
Přesvědčivé výsledky léčby karcinomu prostaty v Protonovém centru v Praze dokazují minimální rizika protonové terapie. Světově uznávaný chirurg se specializací robotická chirurgie doporučuje pro karcinom prostaty léčbu protony. Přestože provedl tisíce chirurgických zákroků na pacientech s karcinomem prostaty, dnes jim doporučuje protonovou léčbu: „Existuje celá řada metod – chirurgie, standardní radioterapie – ale ty mají mnoho vedlejších účinků, způsobují erektilní dysfunkci, pacienti nemusí udržet moč, následkem těchto poruch propadají depresím a jejich život není kvalitní tak, jak by mohl být. Protonová léčba naopak zapadá do rovnice maximální účinnost = minimální riziko. Je to jako když mistr krejčí na dokonale padnoucí oblek vybírá tu nejlepší látku, já pro své pacienty doporučuji v současnosti tu nejlepší léčbu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Schapiro je terorista, udeřil Klausův spolupracovník
Útoky na Brusel jsou podle Petra Hájka krutě symbolické. Evropané se vzdali své svobody a odevzdali ji totalitě, symbolizované tímto centrem, aby se vyhnuli válce. A teď ji mají přímo ve své metropoli. Hájka to přivedlo k úvaze, kdo je vlastně terorista. Zda ti střílející, nebo ti, kteří jim záměrně umožnili tyto hrůzy páchat. Mezi těmi druhými vypíchl amerického velvyslance Schapira, agitujícího za bratření s muslimy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Je to jen záminka. Konec. Zajímá vás islám a teror, ale čtěte také tento článek o Babišovi a poměrech ve vládě
ROZHOVOR Babiše mají plné zuby. Je to paradoxní revolta proti němu. A Čapí hnízdo? Jen záminka. Velmi zajímavé postřehy k rozklíčování vztahů v koalici poznamenaných aktuální kauzou přináší politický komentátor a publicista Bohumil Pečinka, a to i o záměru koaličních stran: „Vnímají situaci tak, že by bylo dobré, aby pan Babiš zůstal ve vládě, ale postupně ztrácel svatozář protikorupčního bojovníka a krvácel a krvácel.“ Proč „vzali klacek“ na ministra financí a jak koaliční krize může dopadnout? Také o tom se zmiňuje Pečinka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Drsný komentář o tom, co na nás teď chystá Evropská unie. A budete koukat, kde vyšel
Násilí, jehož jsme byli svědky v úterý v Bruselu, nemusí být podle religionisty Štěpána Krbce konečné. A nemusíme se jej dočkat jen od teroristů. Religionista totiž varuje, že evropští politici, prokazující totální neschopnost řešit problémy, mohou objevit násilí jako spolehlivou cestu k prosazení své vůle. Zatím se prý naplňují všechny předpoklady, aby se tak stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sedíte vedle lháře, a nic s tím neděláte. Sobotka ujistil poslance, že je vše v pořádku, a pak nastoupil Kalousek...
Do bouřlivé debaty o Čapím hnízdě ve sněmovně vstoupil i premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Nechceme a nemůžeme vstupovat do vyšetřování odpovědných orgánů, hřímal Sobotka. V tu chvíli se však ozval Miroslav Kalousek (TOP 09). Vedle vás sedí lhář, který usvědčil ze lži sám sebe. Konejte konečně, křičel Kalousek z řečniště. Premiér musí jednat, pokud není hluchý jako čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Šéfe, budu hned - to nemám spojováno s erotikou, ale spíš s prací poslanecké sněmovny
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení vysvětluje přetrvávající mýty o důchodech. Starobní důchody, část I.
Zkušenosti pracovníků České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) a okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) ukazují, že lidé mají o důchodech nízké povědomí a stále mezi nimi přetrvává řada nejasností, mylných představ a informací zažitých z minulosti. Mnohé skutečnosti související s důchodem nebo jeho výpočtem jsou poměrně komplikované, proto ČSSZ některé z nich vysvětlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna se postavila proti „zvyšování sexuální výkonnosti“
Na krabičkách cigaret se ještě letos zřejmě objeví výraznější varování před škodlivostí kouření. Změnu kvůli evropské tabákové směrnici přinese novela o potravinách, kterou dnes schválila Sněmovna. Novela také zpřísňuje označování potravin českými logy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Lidé z Černého Mostu začínají plánovat, jak oživit sídliště
Jak vyřešit živelné parkování, přerostlé keře, nebo zajistit zajímavý program pro obyvatele. Na takové otázky začínají hledat odpovědi odborníci Institutu plánování a rozvoje společně s Prahou 14 a obyvateli vnitrobloku Vybíralova na Černém Mostě. Dnes totiž začnou plánovat, jak zlepšit život na svém sídlišti. Vedle plánovacích diskuzí o budoucnosti lokality čeká místní i výstava o životě na sídlišti, sousedská slavnost nebo gastronomický festival.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Přijdu-li se zeptat poradce, jak zaplatit méně na daních, není to příprava trestného činu. Nemalujte čerta na zeď
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění trestní řád:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Vláda si dělá, co chce. Obsadíme hranice! Přijďte demonstrovat proti kolaboraci premiéra
Premiér Sobotka nerespektuje usnesení Výboru pro evropské záležitosti neustupovat vydírání Turecku. Premiér Sobotka odmítá vysvětlit, proč jednal v rozporu s usnesením výboru. Vláda odmítá preventivní kontrolu hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Příspěvek na dojíždění od dubna již v pěti krajích
Uchazeči a zájemci o zaměstnání, kteří budou nastupovat do práce mimo obec, ve které mají bydliště, mohou před svým nástupem do zaměstnání požádat Úřad práce ČR o příspěvek na podporu regionální mobility. ÚP ČR ho začne standardně poskytovat v rámci pilotního provozu od dubna 2016 v pěti krajích - v Ústeckém, Jihomoravském, Olomouckém, Moravskoslezském a Karlovarském. i podílu nezaměstnaných na obyvatelstvu ve věku 15 - 64 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Čínské vlajky vlají Prahou. Takhle lézt do zadku, zlobí se Schwarzenbergův politik, který kdysi hlásil, že má průjem
V pondělí má do Prahy dorazit čínský prezident. Přípravy na státní návštěvu však nenechávají všechny v klidu. Ozval se například starosta městské části Praha 6, kterou má kolona se státní návštěvou projíždět z letiště. Vzhledem k tomu, co se kolem toho na Evropské třídě již nyní odehrává, pocítil starosta potřebu se vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Když jsem šel večer z Evropského parlamentu, rozhlížel jsem se, jestli mě někdo nepraští a neokrade. Bruselské svědectví Libora Roučka
„Naprosté podcenění učení a šíření radikálního islámu,“ vyčítá Evropě bývalý europoslanec Libor Rouček. „Mešity, kde promlouvali radikální imámové, kde se šířil wahhábismus a salafismus, existovaly už před třiceti lety,“ připomíná. Rouček se obává dalších teroristických útoků a upozorňuje, že střet s radikály je běh na dlouhou trať: „Jako v každé válce si nemůžeme myslet, že boj bude vyhraný za měsíc nebo za rok.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr se převlékl za zvířátko. A vyrazil před Sněmovnu
Prahou jezdí billboardy Svobodného fóra, které kritizují ministra financí Andreje Babiše. Ty doprovází protestní happening proti ministrovi financí, který organizují redaktoři Svobodného fóra, hnutí odpůrců prezidenta Putina Kaputin a studenti. Heslem akce je „Žádáme EU o další peníze pro Andreje Babiše“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Najednou máme pocit, že trestní právo má být přísnější?
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Maďarští převaděči jdou na 18 měsíců do vězení
Trestem 18 měsíců vězení a pětiletým vyhoštěním z ČR potrestal dnes Okresní soud v Tachově dva muže z Maďarska obžalované z převaděčství. V jejich kamionu našla policie loni v létě na dálnici D5 u Ostrova u Stříbra na Tachovsku 76 běženců z Pákistánu a Afghánistánu, mezi nimi byly i děti, včetně několikaměsíčních kojenců. Padesátiletému Zoltánovi Kapineczovi a osmatřicetiletému Menyhértu Sásovi hrozilo za zorganizování a umožnění nedovoleného překročení státních hranic až pětileté vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Plíšek (TOP 09): Jak může firma ohrozit někoho pohlavní nemocí nebo neposkytnout pomoc v dopravním prostředku?
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Fyzická osoba, která čin spáchá, vyvázne bez trestu? To je opravdu nehoráznost
Projev na 42. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o trestní odpovědnosti právnických osob a řízení proti nim:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo životního prostředí: Dobrovolná dohoda s Třineckými železárnami zajišťuje stálé zlepšování prostředí
Nová zeleň pro město i ozdravné pobyty pro děti. To jsou jen dva ze šestnácti závazků Dobrovolné dohody mezi Třineckými železárnami a Ministerstvem životního prostředí. Za rok 2015 byly splněny všechny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jak to myslela Hillary se Sýrií: Unikla pošta z doby rozhodnutí
Řada pilířů, na nichž USA reálně staví svou politiku, se v Sýrii ukázala být zcela nesmyslnými. Na serveru Literarky.cz to píše analytička Tereza Spencerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dávejme si pozor, s kým se začíná spojovat vláda, varuje znalkyně poměrů ve sněmovně. A usazuje ty, kteří brojí proti Číně
Jak se orientovat v mediálních kauzách a záplavu informací? Teroristické útoky, kauza ukrajinské pilotky Savčenkové, informování o činnosti prezidenta Miloše Zemana, návštěva čínského prezidenta a další důležitá témata. Nejen tato témata a způsob, jak o nich média své konzumenty informují, rozebírá pro ParlamentníListy.cz mediální analytička Irena Ryšánková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Prodej zajištěných automobilů skončí 25. března
Změna koncepce správy zajištěného majetku umožnila prodej zajištěných automobilů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Policii se podařilo zadržet třetího atentátníka z bruselského letiště
Belgické policii se v Anderlechtu podařilo zadržet Laachraouia, který je považován za třetího útočníka z letiště v Bruselu. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Picka (ČSSD): Připojujeme se ke všem civilizovaným lidem
Dovolte mi, abych jménem města Sokolov vyjádřil hlubokou lítost nad dnešními událostmi v Bruselu a abych zároveň vyjádřil upřímnou soustrast všem pozůstalým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Armáda: Čeští vojáci tento týden odrazili útok na velitelství mise EUTM v Mali
V pondělí 21. března 2016 v 18.33 hodin zaútočil muž vyzbrojený útočnou puškou typu AK na hlavní vstup do areálu velitelství Výcvikové mise Evropské unie EUTM v Mali, které střeží příslušníci 7. jednotky AČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
AKTUALIZOVÁNO Ministerstvo zahraničních věcí vydalo informace a doporučení k cestování do Belgie
V souvislosti se sérií výbuchů na letišti a ve stanici metra v Bruselu Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje a doporučuje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Všude krev. A další výbušnina. Zprávy z Bruselu
Další očitá svědectví lidí, kteří zažili včerejší teroristický útok na bruselské letiště Zaventem, přináší server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí vydalo informace a doporučení k cestování do Belgie
V souvislosti se sérií výbuchů na letišti a ve stanici metra v Bruselu Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje a doporučuje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Proslulý bojovník proti islamizaci promluvil. Vyzval Evropu k něčemu, co se mnohým nebude líbit
Jeden z nejznámějších kritiků islámu a autor světového bestselleru The Politically Incorrect Guide to Islam Robert Spencer v reakci na bruselské útoky tvrdí, že v Evropě vypukla válka. Nastal prý čas, aby se k moci dostali noví politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Modernizace Památníku J. A. Komenského ve Fulneku
Památník J. A. Komenského ve Fulneku by mohl projít celkovou rekonstrukcí za zhruba 30 milionů korun. Památník spadá pod Muzeum Novojičínska, které je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Soud vynese verdikt nad dvěma Maďary, obžalovanými z převaděčství uprchlíků
Tachovský okresní soud dnes vynese rozsudek nad dvěma Maďary, kteří čelí obžalobě z převaděčství. Padesátiletému Zoltánovi Kapineczovi a osmatřicetiletému Menyhértu Sásovi hrozí za zorganizování a umožnění nedovoleného překročení státních hranic až pětileté vězení. V jejich autě loni policie při kontrole na dálnici D5 nedaleko Ostrova u Stříbra na Tachovsku objevila 76 běženců. V autě byli Pákistánci, Afghánci a Syřani, včetně několikaměsíčních kojenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Je lepší pomoci uprchlíkům přímo na místě, vítám projekt Diecézní charity Brno
Hejtman Hašek podpoří projekt Diecézní charity Brno ve věci zdravotnické pomoci uprchlíkům v Řecku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Milan Kohout: Vychcaní Evropani, zase skuhráte. Bezruké děti zabité vašima bombama jsou vám u...
KOHOUTA DO KOUTA Neortodoxní pohled na včerejší útoky v Bruselu nabízí performer a pedagog Milan Kohout. V rámci své pravidelné rubriky na ParlamentníchListech.cz se na rozdíl od ostatních komentátorů rozhodl promluvit nám, Evropanům, do duše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prostě bordel. Výpověď o tom, co se stalo včera
Úterní atentáty v Bruselu, které si vyžádaly přes třicet mrtvých, spíše poukazují na situaci v Belgii než na schopnosti teroristů páchat atentáty po světě. Starosta Vilvoordu, ležícího na předměstí Bruselu, Hans Bonte nedávno dokonce označil belgická bezpečnostní opatření za „dokonalý příklad organizovaného chaosu“. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Komárek (KDU-ČSL): Nepodporuji osvojení dětí homosexuály ani oplodnění pro single ženy
Ministři Jiří Dienstbier a Robert Pelikán nedávno navrhli, aby si homosexuálové v rámci registrovaného partnerství mohli osvojit děti. A ministryně Michaela Marksová navrhuje, aby lékaři nepomáhali s početím jen párům, ale aby umělé oplodnění povolili i nezadaným „single“ ženám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Konvička: Ukázat tvrdou ruku! Sobotko, běž radši pracovat na poštu
ROZHOVOR Ať to zabalí a vezme raději práci na poště! Do premiéra Bohuslava Sobotky se pustil v kontextu teroru v Bruselu šéf BPI Martin Konvička. Odmítl také tezi o tom, že jde o útoky jednotlivců, které nemají nic společného s islámem: „To je přesně ta lež, kvůli které nám bouchají v Evropě bomby ve vlacích, metrech a na letištích.“ A že máme strach? Bát by se podle Konvičky měli ti, kteří bomby do metra dávají. „Ukázat tvrdou ruku: Skutečnou reakcí státníka by v tuto chvíli bylo zavřít evropské hranice, začít skutečně kontrolovat, co se káže v mešitách, postavit pod dozor islámské náboženské školy a nadace, vyhostit diplomaty z těch nejhorších zemí,“ vyjmenoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Randák popsal, jak bude zřejmě vypadat útok na Letiště Václava Havla
Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) má za to, že teroristé cíleně zaútočili na srdce Evropské unie. Chtějí tak dát najevo, že neválčí jen s Belgií, ale s celou Evropskou unií. Musíme se s tím vyrovnat, přijmout určitá opatření a nepropadat panice. Ministr Zaorálek doplnil, že bychom se mohli inspirovat např. v Indonésii. Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák popsal, jak může vypadat útok na Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nařídil jsem přísnější kontrolu alkoholu kvůli strojvůdci, který usmrtil na přejezdu dva lidi
Pondělní tragická srážka nákladního vlaku s automobilem v Golčově Jeníkově ukázala na nedostatečnou kontrolu alkoholu u strojvůdců soukromých nákladních dopravců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ploc (ČSSD): Sport si zaslouží skutečně transparentní pravidla podpory
Pavel Ploc (ČSSD) k v novele zákona o podpoře sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Dobroseři nám chtějí říkat, co máme dělat, rozjel se senátor Valenta před studenty. V devadesátých letech to prý byla jiná...
REPORTÁŽ Na půdu Vysoké školy ekonomické zavítal v rámci přednáškového cyklu Cesta úspěšných senátor a majitel holdingu Synot Ivo Valenta. Budoucím ekonomům líčil, nejen jak dynamickým vývojem prošla jeho firma, ale i to, jak se vinou neustále přibývajících administrativních překážek zhoršují podmínky pro živnostníky a podnikatele. Přiznal, že do politiky chtěl svým vstupem vnést zkušenosti z podnikání, a to od živnostníka až po majitele mezinárodního holdingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Aktivistický ministr Zaorálek
Místo prosazování zájmů naší republiky a bezpečnosti občanů se naši vládní představitelé snaží zavděčit úředníkům v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2016 v 06:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist