Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.267x, což odpovídá cca 222.646-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Český rozhlas České Budějovice odvysílá přenos ze středověké bitvy u Sudoměře
Pravá středověká bitva vypukne v sobotu 26. března v pravé poledne na jihočeské frekvenci 106,4 FM. Český rozhlas České Budějovice připravil pro posluchače přímý přenos z rekonstrukce bitvy u Sudoměře. Od jedné z nejslavnějších událostí českých dějin letos uplyne 596 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad se chystá na vzácnou návštěvu z Číny. Chcete vědět, čím vším ji uctí? Zjistili jsme to
Přípravy na významnou návštěvu prezidenta Čínské lidové republiky vrcholí. Na Hradě proběhly už dvě generálky slavnostní přehlídky, zkouška výstřelu dělostřeleckých salv a ulice hlavního města zdobí české a čínské státní vlajky. Hrad připravil dokonce speciální výstavu k česko-čínskému přátelství. Šéf protokolu Jindřich Forejt pro ParlamentníListy.cz zmínil řadu podrobností ke mnohým bodům programu návštěvy prezidenta Si Ťin-pchinga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Čapi, čapi, čapi, čapi, čapi, Čapí hnízdo. Diskotéka Andreje Babiše
Že jsou Češi tvořiví a i z vážné věci si udělají legraci, ukázali již mnohokrát. Naposledy si vzali na paškál ministra financí Andreje Babiše (ANO), který v Poslanecké sněmovně vystoupil s vysvětlením, jak je to s vlastnictvím Farmy Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Takto se jedná s Číňany podle Pavla Šafra. Stoupenci prezidenta prý užasnou
Českou republiku čeká historický okamžik. Do země v srdci Evropy zavítá poprvé v její historii čínský prezident Si Ťin-pching. Po Praze visí čínské vlajky a nápisy v čínštině, kde se můžeme dočíst, že všichni občané Česka vítají prezidenta Číny. Server Pavla Šafra přináší pro srovnání pár informací z návštěvy německého prezidenta Joachima Gaucka v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický šlápl do... Pravičák dokonce žertuje o spermiích jeho otce
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický dnes na svém facebookovém profilu vyjádřil „soucit“ s prodavačkami a prodavači obchodních domů. A strhla se lavina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Savčenková, Rusko a Západ: Časy se mění?
Soudní proces s ukrajinskou pilotkou Naděždou Savčenkovou vzbudil v českých médiích velký zájem, zatímco česká diplomacie aktivně podpořila novou sankční ofenzívu proti Rusku. Další okolnosti kauzy N. Savčenkové v kontextu současných ukrajinsko-ruských vztahů sledovala pro Parlamentnílisty.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš včera lhal, mává důkazem advokát
Právník Aleš Rozehnal si posvítil na některá tvrzení, která ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš pronesl včera na půdě Parlamentu, kde se vyjadřoval ke kauze Čapí hnízdo. V některých skutečnostech prý Babiš nemá pravdu, v jiných zase pravděpodobně mlží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jeden den hejtmanem bude Adam Mitrenga. Michal Hašek jej provede po kraji
Adam Mitrenga je novým hejtmanem Jihomoravského kraje. Tedy alespoň jako vítěz prvního ročníku soutěže Jeden den hejtmanem, kterou pod záštitou Michala Haška pořádalo brněnské Gymnázium Vídeňská. S týmem ve složení Zuzana Bartlíková, Kristýna Abrahamová a Jakub Cigl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Proboha, on si to snad psal sám. Miroslava Němcová popsala, co cítila při Babišově projevu
Někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) v komentáři pro Reflex.cz zhodnotila hodinu a půl trvající sněmovní projev majitele Agrofertu a ministra financí Andreje Babiše (ANO) k Čapímu hnízdu. Dáma poukazuje na to, že tato firma představuje jeden z nejmenších problémů současného ministra financí. Má jich tolik, že se všechny už nevešly do pověstné skříně s kostlivci a Čapí hnízdo prostě vypadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oslavenec Zdeněk Svěrák promluvil z rádia: Blbci sedí vždycky vlevo
Zdeňku Svěrákovi je 80 let. Jak se v tomto věku cítí, prozradil ve čtvrteční Kauze dne na Rádiu Impuls. Hned v úvodu se vyjádřil k teroristickým útokům v Bruselu. Vzpomněl také na jednu ze slavných vět z her o Járu Cimrmanovi „Blbci sedí vždycky vlevo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Odmítám bezprecedentní zásah do soukromí
Výbor pro bezpečnost dnes dokončil projednávání vládní novely zákona o zbraních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Z OKD půjde 345 lidí, říká ministr Mládek
Z těžební společnosti OKD má k 1. červenci letošního roku odejít 345 lidí, a to z nejrůznějších závodů. Ministrům to na dnešním jednání v Karviné potvrdilo vedení OKD. Jak se ale bude vyvíjet další situace ve společnosti či kolik by firma chtěla letos propustit celkem lidí, vláda stále neví. Novinářům to po jednání řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). OKD má nyní asi 9800 zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): Novelou zákona o zbraních zvyšujeme bezpečnost občanů
Sněmovní Výbor pro bezpečnost dnes projednal vládní novelu zákona o střelných zbraních a střelivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Syrský arcibiskup: Za teror v Bruselu si můžete sami. Sklízíte, co jste zaseli
Na Radiu Vaticana vyšel komentář syrského katolického arcibiskupa Jacquese Behnana Hinda, který se vyjádřil k úterním teroristickým útokům v Bruselu. Evropa podle něj jen sklízí, co svou zahraniční politikou zasela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kandidát na hejtmana Unucka: ODS musí bránit demokracii a vydobyté svobody
Lepší společenské zřízení, než je demokracie, jsme zatím nenašli. Snažím se a nadále se budu ze všech sil snažit dokázat, že ODS je stranou, která je garantem demokratického vývoje u nás i v Evropě, říká v reakci na výsledky voleb v sousedních zemích Jakub Unucka (ODS). Čím ale bude chtít oslovit voliče v Moravskoslezském kraji? Jaká řešení preferuje v otázce nezaměstnanosti, bezpečnosti či životního prostředí? Nejen s tím se svěřil naší redakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Parlamentní kontrole mají v budoucnu podléhat všechny zpravodajské služby
V pondělí 21. března byla rozeslána do meziresortního připomínkového řízení novela zákona o zpravodajských službách České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Andor Šándor: Vyvoláváte nenávist k muslimům. Někdo něco provede a bude to malér
Bezpečnostní expert Andor Šándor považuje za pravděpodobnější, že zahyneme při autonehodě než rukou teroristy. Zároveň upozorňuje, že pokud se někdo rozhodne vyhodit do povětří, zabránit tomu lze jen velmi těžko. Za skutečnou bezpečnostní hrozbu přitom Šándor považuje projevování nenávisti vůči muslimům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky slavnostně otevře obnovený palmový skleník v zámeckém parku v Lánech
Prezident republiky Miloš Zeman za účasti veřejnosti ve čtvrtek dne 24. března 2016 v 15.00 hodin slavnostně otevře obnovený palmový skleník v zámeckém parku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Alláh Akbar... BUM! Alláh Akbar... BUM! zhodnotil Martin Konvička náš boj s terorem
Lídr protiislámského sdružení Blok proti islámu Martin Konvička sdílel na svém facebookovém profilu zkarikovaný přehled reakcí, které se objevují v souvislosti s teroristickými útoky islámských radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Běžné lidi čeká ožebračení, sdělil jasně Petr Robejšek. Zmínil také zákaz Vánoc kvůli muslimům
REPORTÁŽ Bublina předimenzované světové ekonomiky zanedlouho splaskne a čeká nás opět krize. V některých evropských zemích panuje nyní už „předrevoluční“ situace. A pokud se islamizaci rezolutně nepostavíme, čeká nás postupná ztráta našich hodnot. Budeme muset například ignorovat Vánoce a ženy se začnou zahalovat, aby náhodou přistěhovalce nedráždily. I taková tvrdá slova padala na přednášce sociologa a známého politického komentátora Petra Robejška na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Merkelová prý chtěla zaplavit Německo běženci už dávno. Ale netroufla si s tím přijít, až teď
Podnikatel, hoteliér, zámecký pán a hostitel loňské schůzky G7 v Alpách Dieter Müller-Elmau v rozhovoru pro server Echo24.cz vysvětluje, co vede německou kancléřku Angelu Merkelovou k tomu, že chce Německo a v podstatě i celou EU otevřít uprchlíkům. Chce z Německa učinit multikulturní společnost schopnou obstát před novými světovými výzvami. Je přesvědčena, že národní státy ve svých současných podobách už obstát nemohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Zdeněk Svěrák exkluzivně v pořadu Host Radiožurnálu
Svátečním Hostem Radiožurnálu bude v pondělí 28. března scénárista, textař a herec Zdeněk Svěrák, který právě na velikonoční pondělí oslaví osmdesáté narozeniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Konvička (ÚNK-BPI): Přijdou další útoky. A na řadě je Praha
"Předpověděl" jsem útoky okolo Vánoc, podle některých i kolem Velikonoc (byť si druhou předpověď si sám nepamatuji). Obě předpovědi mi dodaly jistý kredit a dost lidí se mě teď ptá, co přijde dál. A tak odpovím - přijde to, čeho se bojíme nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
ÚOHS: Výkladové stanovisko k novele zákona o významné tržní síle
Dne 5. 2. 2016 byl ve Sbírce zákonů zveřejněn text zákona č. 50/2016 Sb., kterým se mění zákon č. 395/2009 Sb., o významné tržní síle při prodeji zemědělských a potravinářských produktů a jejím zneužití (dále jen „zákon“), která nabyla účinnosti 5.3.2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pstruzi se vrací do potoků v Jizerských horách, Lesy ČR tak pomáhají přírodě
Deset tisíc kusů plůdku pstruha obecného potočního vysadili zástupci Lesů ČR a Správy CHKO Jizerské hory 18. března na dvou přítocích řek Smědé v Bílém Potoce pod Smrkem a Jeřice u Mníšku. Už devátým rokem tak společně rozšířili populaci pstruha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: ČR v loňském roce rostla dvakrát rychleji, než činil průměr Evropské unie
Komentář předsedy vlády Bohuslava Sobotky ke konjunkturnímu průzkum a vývoji ekonomiky v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Grässelová bere Babišova slova ve Sněmovně jako zbytečný útok
Šéfka výboru europarlamentu pro rozpočtovou kontrolu Ingeborg Grässleová dnes za zbytečné osobní útoky označila slova, která na její adresu ve středu v českém parlamentu pronesl vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. V rozhovoru se zpravodajem ČTK zároveň vyzvala české zákonodárce ke změně domácích pravidel tak, aby bylo zcela jasné, že politici nemohou být zároveň vlivnými a významnými podnikateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Loňský rok byl pro motocyklisty nejtragičtější za posledních pět let
V roce 2015 bylo při dopravních nehodách usmrceno 90 motocyklistů a dalších 484 bylo těžce a 2 246 lehce zraněno. Průměrně byla v období let 1993-2015 každou jedenáctou obětí nehod osoba jedoucí na motocyklu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Systémová nezaměstnanost v ČR narůstá
V roce 1996 byl růst HDP asi 4,5 % a nezaměstnanost byla přibližně 3 %. V současnosti je růst HDP asi 4,5 %, ale nezaměstnanost už je přibližně dvojnásobná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda radí, jak čelit teroristům: Potřebujeme náš, evropský islám
Zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda se na serveru Respekt.cz vyjádřil k posledním teroristickým útokům v Bruselu. Dle něj islamismus zbraněmi neporazíme. „Proti islamismu zakročme nejdříve doma,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (Nezávislí): Země příkazů, zákazů a péče až za hrob...
Děti povinně do školky. Zákaz kouření všude. V neděli zavřené markety. Zákaz placených kroužků v mateřinkách. Lustrace všech živnostníků. A prý bude hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
I kdyby Babiš někoho zapíchl, fanoušci mu to prominou, říká Laudát z TOPky
ROZHOVOR „Je to úpadek politické kultury, Babiš by měl odstoupit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz František Laudát, předseda pražské topky a šéf poslaneckého klubu TOP 09-Starostové. „Pokud bude společností akceptována manipulace takovéhoto kalibru, může to způsobit rozklad morálky a důvěry v politiku. Andrej Babiš má ale elektorát některých fanatických obdivovatelů, a kdyby někoho zapíchl, tak mu to asi prominou. Pokud řekne, že to páchá ve jménu dobra,“ konstatoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Paroubek: Jedovaté plody terorismu a chyby Západu
Při úterních útocích teroristů Islámského státu (IS) v Bruselu zahynulo 31 nevinných lidí. Další desítky lidí byly vážně zraněny a na stovky se počítají ti, kteří byli raněni lehčeji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pozoruhodná kniha: Zavraždění Margaret Thatcherové
Oceňovaná autorka Hilary Mantelová se po objemných románech zasazených do minulosti Británie v kratších textech vrací do přítomnosti. Povídky v tomto souboru vycházely vesměs v časopisech a antologiích, ale tvoří podivuhodně kompaktní celek. Mantelová v nich opět osvědčila svou schopnost přesné charakteristiky osob i prostředí a náznaku skrytých dramat v mezilidských vztazích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek tvrdí, že Čapí hnízdo škodí vládě
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš podle vicepremiéra a předsedy lidovců Pavla Bělobrádka potvrdil podezření, že přes svou rodinu účelově přepsal majetek Čapího hnízda. Situace je vážná, snižuje kredit vlády, řekl Bělobrádek ČTK během návštěvy USA. Reakce Bělobrádka se výrazně liší od slov prvního místopředsedy lidovců a ministra zemědělství Mariana Jurečky, který ve středu novinářům řekl, že na Babišovo vysvětlení nemá žádný názor. Ministr financí Sněmovně řekl, že Farmu Čapí hnízdo vlastnili v době získání evropské dotace jeho dvě dospělé děti a bratr jeho partnerky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Horníci upozorňovali ministry na tunel v OKD. K ničemu to však nevedlo
Horničtí odboráři tvrdí, že mají indicie o tunelování společnosti OKD. O vývoji v těžební společnosti dnes v Karviné jednali s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou a ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem (oba ČSSD). Z jednání ale odcházeli nespokojeni, protože podle nich nepřineslo nic zásadního.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vyjádřil se k muslimům... A večer si pro něj přišla policie
Britové jsou hrdí na to, že v jejich zemi platí téměř neomezená svoboda projevu. Případ zatčeného Matthewa Doylea však svědčí o tom, že svoboda projevu je zde naopak velmi omezená a nezahrnuje kritiku islámu a muslimů vůbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Návštěva Si Ťin-pchinga: Hradu prý „hoří koudel“, chystá se Martin Bursík. Dojde i na fotbal
Hospodářské noviny shrnuly emoce, které prýští v Česku před návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-Pchinga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
VoZP: Zlato a stříbro na MS! Gratulujeme našim pojištěncům
Běžci Maslák a Holuša zářili na halovém světovém šampionátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Inspekce: Ředitel školy Na Třebešíně věděl o šikaně od října
Vedení Střední průmyslové školy Na Třebešíně v Praze při řešení šikany učitelky selhalo a porušilo školský zákon, zjistila Česká školní inspekce. Tehdejší ředitel František Bártl o problémech prokazatelně věděl od října, uvedl na dnešní tiskové konferenci ústřední školní inspektor Tomáš Zatloukal. Kdyby ředitele pražský magistrát jako zřizovatel neodvolal už dříve, inspekce by to navrhla nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Richard Sulík, lídr slovenské pravice: Už žádní uprchlíci. Uzavřít hranice
Podle nového lídra slovenské pravice, europoslance Richarda Sulíka (SaS), by reakcí na teroristické útoky v Bruselu mělo být v první řadě uzavření evropských hranic. Uvedl to v rozhovoru pro dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Mladý Stropnický politoval prodavače a pokladní
Předseda Strany zelených Matěj Stropnický se na svém facebookovém profilu vyjádřil k senátnímu návrhu zákona, jímž mají být uzavřena velká nákupní centra o státních svátcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Toto nastane, až zakážou kouření v hospodě
Důkaz z Velké Británie pro české politiky, kteří se nebojí zániku venkovských hospod: Více než 1000 skotských hospod od vyhlášení zákazu kouření zkrachovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Podpora Nadě Savčenkové: Budoucí umělci rozložili stoly před ambasádou Ruska. A...
Podporu ukrajinské navigátorce Nadě Savčenkové, kterou před několika dny uznal ruský soud vinnou z účasti na vraždě dvou ruských novinářů na východě Ukrajiny a poslal ji na dvaadvacet let do vězení, vyjádřili kromě jiných i studenti jedné z pražských uměleckých fakult.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy představilo veřejnosti přehradu Bystřičku i vodní elektrárnu Ivančice
Netradiční možnost nahlédnout do útrob malé vodní elektrárny Ivančice i prohlídka přehrady Bystřičky přilákala stovky zájemců z řad veřejnosti. Pracovníci státního podniku Povodí Moravy uspořádali na vodních dílech den otevřených dveří, který se konal 19. března u příležitosti Světového dne vody a 50. výročí založení Povodí Moravy, s. p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová, znalkyně dotací, promluvila o Čapím hnízdě. Babiš to prý očividně myslel dobře
Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byla eurokomisařka a členka hnutí ANO Eva Jourová. Společně s moderátorkou Karolínou Koubovou mluvily o teroristických útocích v Bruselu a změnách, které přinesou, přišla však řeč i na kauzu Čapího hnízda a Babišovo středeční vystoupení v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09: Nechceme mít v Evropě ostudu
Prohlášení poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek na Floridě navštívil tamní Nova Southeastern University nebo Kennedyho vesmírné středisko
Čtvrtý den pracovní cesty v USA navštívil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek Nova Southeastern University v Miami. Součástí jeho návštěvy byly prezentace ředitelů univerzitních výzkumných programů a jejich projektů spolu s diskusí na téma propojení výzkumu s českými partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Něco mezi Jakešem a Castrem. Politici dvě hodiny poslouchali Babiše a pak nám o něm řekli své. Ale třeba Martin Komárek byl nadšen...
Většinou velmi kritické reakce získaly ParlamentníListy.cz od politiků na středeční sněmovní vystoupení Andreje Babiše. Asi nejostřeji se vyjádřila Jana Černochová (ODS): „Castrovský projev Andreje Babiše nebyl ničím jiným než snůškou nabubřelých frází, očerňování politických nepřátel, manipulativních vyjádření a zavádějící propagandy. Je hanbou této vlády, že se schovávají za policii a OLAF z obavy o své pašalíky, které by mohli ztratit v případě odvolání Andreje Babiše z vlády. Přitom skutečnost, že členem vlády je lhář a podvodník, je neúnosná.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg, Kolář, Šiklová a Pehe na jednom pódiu: K netolerantním nesmíme být tolerantní. Ruská propaganda
Na pozvání Institutu pro politiku a společnost se v úterý večer v Praze sešli bývalí ministři Karel Schwarzenberg a Helena Válková, politolog Jiří Pehe, socioložka Jiřina Šiklová a bývalý velvyslanec v USA Petr Kolář, aby spolu diskutovali o tom, co jsou podle nich evropské hodnoty. A jestli se jimi řídí i současná situace v sousedním Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MPO: LRV přerušila projednávání transpozice Směrnice Evropské komise k vysokorychlostnímu internetu
Legislativní rada vlády (LRV) dnes přerušila projednávání návrhu zákona o opatřeních ke snížení nákladů na budování vysokorychlostních sítí elektronických komunikací. K rozhodnutí dospěla v návaznosti na vyjádření jednotlivých komisí Rady a také z důvodu obsáhlosti a složitosti projednávaného obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Babišův švagr Herodes má prý s Agrofertem ještě jiné podezřelé kšefty
Server iDnes.cz přinesl zjištění, že bratr partnerky Andreje Babiše Martin Herodes, o kterém ministr financí mluvil jako o někdejším spoluvlastníkovi Farmy Čapí hnízdo, má na svědomí i jiný podezřelý obchod. A taktéž byl jedním z jeho aktérů právě Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Žádní islamisté, obyčejní kriminálníci to byli. Jan Čulík po odhalení útočníků z Bruselu
Jan Čulík se na Britských listech v krátkosti vyjádřil k teroristickým útokům, ke kterým došlo v Bruselu. Připomněl, že za nimi nestáli náboženští fanatici, nýbrž obyčejní kriminálníci. Bratři el-Bakraouiové, kteří při atentátech zahynuli, totiž měli kriminální minulost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
První poznatky Finanční správy z prověřování kontrolních hlášení
Finanční správa by chtěla v prvé řadě touto cestou poděkovat plátcům daně za to, že většina z nich si plní své povinnosti tak dobře, že jakékoliv prověřování v souvislosti s kontrolním hlášením není u nich potřeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Nulová morální autorita
Včera se v Poslanecké sněmovně událo nevídané divadlo – poprvé zde proběhlo mimořádné zasedání, aby projednalo kauzu místopředsedy vlády, předsedy strany koaličního partnera, tedy Hnutí ANO. To se doposud nikdy nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nelegální zbraně z Balkánu ohrožují bezpečnost Evropy
Evropská unie musí po kritice europoslanců posílit spolupráci s jihovýchodní Evropou. Cílem této intenzivní spolupráce by mělo být omezit obchod s nelegálními zbraněmi, které se přes černý trh stále častěji dostávají do západních států Evropské unie a ohrožují bezpečnost občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Mirek Topolánek po útocích na Brusel: Chce to akci, ne kecy. Operace „Rychlý čmoud“. Armádu na hranice, obklíčit imigrantská ghetta...
Bývalý premiér Miroslav Topolánek na webu Echo24.cz upozornil, že jsme ve válce a je nutné začít okamžitě jednat a přestat jen dokola diskutovat. Mělo by dojít k okamžité akci, která se uskuteční ve spolupráci předních světových tajných služeb a jejím cílem je vymýcení teroristů v Belgii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Odborník: Husák rodinám pomáhal, Klaus může za vymírání národa. Rodiny s dětmi těžce doplácejí na bezdětné. Babiš, Drábek, Kalousek, válečné území a imigranti...
ROZHOVOR Ivo Patta, který se dlouhodobě zabývá otázkou důchodové reformy a vlivu ekonomického systému na demografii, říká, že v současné době praktikovaná zásluhovost, posuzovaná pouze na základě pracovní aktivity v I. důchodovém pilíři, vynáší bezdětným 500 procent vkladu. Rodiče jednoho dítěte obdrží jako důchodci téměř trojnásobek vkladu, 278 procent. Naopak rodičům tří dětí se již investice do výchovy dětí v době stáří vrátí jen částečně. Za Husáka byly rodiny s dětmi podporovány, velký propad jejich podpory i porodnosti přišel po listopadu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová a rozčílený živnostník. U Jílkové budou diskutovat o důchodech
Tématem dnešního pořadu Máte slovo Michaely Jílkové budou důchody. O tom, jak budou vypadat důchody živnostníků, kteří na sociálním pojištění platí naprosté minimum, budou mluvit ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Babiš potvrdil, že Čapí hnízdo přepsal na rodinu účelově, situace snižuje kredit vlády
Reakce vicepremiéra se výrazně liší od místopředsedy lidovců Mariana Jurečky, který na Babišovo vysvětlení nemá žádný názor.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:36, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj pomůže Moravskému Krumlovu se zámkem. Jedná o epopeji i využití prostor
Vrácení Slovanské epopeje do Moravského Krumlova i využití prostor tamního zámku. Hejtman Michal Hašek v úterý 22. března 2016 potvrdil na výjezdní Radě Jihomoravského kraje, že kraj chce pomoci Moravskému Krumlovu s opětovným navrácením jedinečného díla do města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SP ČR: Novela trestního řádu a zavedení trestnosti přípravy krácení daní jsou nebezpečné
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) upozorňuje na výrazná rizika novely zákona o trestní odpovědnosti právnických osob, kterou dnes přijala Sněmovna. Podnikatelé spatřují jeho bolavé místo zejména v otázce trestnosti přípravy krácení daně a jejího přesného vymezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér se setkal se zástupci francouzských zaměstnavatelů a odhalil pamětní desku ke vzniku Československé národní rady
Předseda vlády Bohuslav Sobotka zahájil ve čtvrtek 24. března 2016 pracovní návštěvu v Paříži setkáním se zástupci francouzských podniků sdružených ve svazu zaměstnavatelů MEDEF, po té odhalil pamětní desku na budově Českého centra k 100. výročí vzniku Československé národní rady v Paříži, setkal se s krajany i českými studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Šťastný Jiří Paroubek: Vydělávám slušné peníze. Chodím do opery a do divadla. Cvičím chuej-čchun-kung a čchi-kung. A navíc...
Expremiér Jiří Paroubek dle svých slov v žádném případě nepřemýšlí o návratu do politiky, byť současnou generaci politických lídrů Evropy považuje za slabou. Osobně se cítí šťastný – díky rodině, svým zálibám i díky jednomu speciálnímu podniku, který otevřel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý: Lidé si řeknou, že Babiš je lepší než ti, kteří po něm jdou. Hlavně než jeden exministr financí, kterého nebudu jmenovat
ROZHOVOR Že došlo s Čapím hnízdem na lámání chleba? Omyl. Podstatné okamžiky pro život vládní koalice podle exministra financí Vlastimila Tlustého teprve přijdou: „Mnohem zajímavější než středeční show bude hlasování o návrhu, který se týká konfliktu zájmů. Zda sociální demokracie setrvá ve svém přesvědčení, že podpoří návrh svého vlastního poslance. Umím si představit, že návrh projde, a dokonce si umím představit, že ANO splní to, čím vyhrožuje.“ Tlustý nevylučuje pád vlády a navíc si všímá, že Babiš dostává na svou stranu voliče, kteří chtějí „vládu pevné ruky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Karbidová elektronika zvýší účinnost přenosu elektrické energie. Na jejím vývoji se podílejí i vědci z ČVUT
Tým prof. Pavla Hazdry z katedry mikroelektroniky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze se spolupodílí na vývoji nové generace elektronických součástek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Poslanci schválením návrhu zcela vyprázdnili zákon o TOPO a popřeli jeho účel
Europoslanec Jiří Pospíšil ke schválení návrhu novely zákona o trestní odpovědnosti právnických osob
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zveřejnil výroční zprávu o své činnosti v roce 2015
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svých webových stránkách výroční zprávu za rok 2015. Informuje v ní o výsledcích hospodaření, pozitivně ovlivněných rekordními příjmy i snížením provozních nákladů, nárůstu právního zastupování a o hospodaření s majetkem státu. Obsahuje rovněž informace o registru CRAB, agendě tzv. neznámých vlastníků nemovitostí i o řadě dalších agend, které ÚZSVM ze zákona vykonává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Policie asi dostane právo zadržet zbraň přímo v domě majitele
Policie zřejmě dostane právo zadržet v důvodných případech legálnímu majiteli zbraň přímo v jeho obydlí. Navzdory nesouhlasu opozičních TOP 09 a ODS úpravu dnes podpořil sněmovní bezpečnostní výbor. Platnost zbrojních průkazů by ale měla zůstat podle doporučení výboru desetiletá. Vláda ji chtěla novelou o zbraních zkrátit na pět let. Kabinet předlohou reagoval na tragédii v Uherském Brodě, při níž střelec zabil v restauraci osm lidí a nakonec sám sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Galerie NPÚ v Českých Budějovicích přivítala výstavu „Diktatura versus naděje“
Jedenáctá repríza výstavy o perzekuci církve „Diktatura versus naděje“ byla ve spolupráci mezi Územním odborným pracovištěm NPÚ, Ústavem pro studium totalitních režimů a Archivem Kanceláře prezidenta republiky otevřena v Galerii NPÚ v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Zelení: I zaměstnanci řetězců si zaslouží volné svátky
Poslanecká sněmovna má v době kolem Velikonoc projednat senátní návrh zákona, jímž mají být uzavřena velká nákupní centra o státních svátcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Toto řekl papež v roce 2006 o islámu. Muslimy to rozlítí a křesťané si to houfně připomínají
V souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu mnozí opět připomínají rozdílné postoje v pohledu na islám současného papeže Františka a jeho předchůdce Benedikta XVI. Zejména upozorňují na jeho proslulou přednášku na univerzitě v Regensburgu ze září 2006, kdy tehdejší papež neobvykle tvrdě účtoval s islámem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Krajská rada se zabývala i zdravotnickými službami v regionu Znojemska
Rada Jihomoravského kraje řešila v úterý 22. března 2016 na svém výjezdním zasedání ve Znojmě také téma zdravotnictví a především znojemské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tak kde to bouchne příště? U nás, mají strach obyvatelé metropole
Britové se ve světle teroristických útoků v Bruselu obávají, že by příště mohl být na řadě Londýn, který se stal naposledy terčem islamistů v roce 2005. Od té doby se zatím zpravodajským službám daří každoročně několika teroristickým útokům zabránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Protibabišovský internet: Lepší než porno s trpaslíkama. Chce se mi zvracet. Jako kdybych slyšel Husáka
Včerejší vystoupení ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně je hojně komentováno napříč sociálními sítěmi. V jedné z protibabišovských skupin se dokonce jali hodnotit i takové téma jako jsou ministrovy hygienické návyky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba a šokující uprchlické informace z Německa. Předneseno v Českém rozhlase
Publicista Štěpán Kotrba se ve svém komentáři na Českém rozhlase Plus vyjádřil k migrační krizi a jejímu současnému řešení. „Namísto toho, aby země EU zrušily Ženevskou konvenci o uprchlících a zajistily ostrahu hranic armádou, dohodly se s Tureckem na vracení nelegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka a jejich výměně za zdánlivě legální z tureckých táborů,“ poznamenává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: ANO vytáhlo z kuchyňky 20 miliónů na účetní systém
Rada hl. m. Prahy vedená hnutím ANO dnes schválila veřejnou zakázku předem určené společnosti Gordic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Je ubohé za teror obviňovat uprchlíky
„Paušální obviňování muslimů a vůbec uprchlíků svědčí o naší vlastní ubohosti,“ říká ex-předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg v reakci na komentáře k bruselským teroristickým útokům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Na kaši. Alkoholik. Frajer. Po včerejší sněmovně se ozvali někteří, o nichž byla řeč
Poté, co Andrej Babiš hodinu a půl ve sněmovně kritizoval dosavadní politické poměry panující v České republice posledních 25 let, oznámil, že firma Čapí hnízdo patří jeho rodině. Poté vystoupil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek a konstatoval, že Babiš lhal voličům. A je zvědav, jak se k tomu postaví jeho novináři Jaroslav Plesl či Petr Kamberský. Pánové se vzápětí ozvali a „anonymní alkoholik“ Kalousek si jejich reakci za rámeček zřejmě nedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Na Hradě budou dnes zkoušet salvy k příjezdu čínského prezidenta
Vojáci pražského posádkového velitelství v rámci příprav na návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga dnes cvičně odpálí ze zahrad Pražského hradu osm dělostřeleckých salv. Salvy bude slyšet mezi 07:00 a 08:00. V úterý pak budou součástí ceremoniálu, kterým bude uvítán čínský prezident po příjezdu na Hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Tak jsme si dnes vyslechli pohádku...
Projev na 43. schůzi poslanecké sněmovny 23. března 2016 ke kauze Čapí hnízdo:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soukromníci a Svobodní společně také v Ústeckém kraji
Po Pardubickém, Zlínském, Středočeském a Jihomoravském kraji uzavřely dnes Strana soukromníků České republiky a Strana svobodných občanů koaliční smlouvu jako základ pro spolupráci v nadcházejících krajských volbách také v kraji Ústeckém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ekonom Michl: Čína je nejsilnější ekonomika světa. Spolkněte pýchu a přiznejte si to
Ekonom Aleš Michl promluvil ve čtvrtečním Interview ČT24 o čínských investicích v Česku. Zatím jich není moc a Česku zatím v podstatě nic nepřinesly, ale Michl věří, že prezident Miloš Zeman to dokázal změnit. Ještě v roce 2010 jsme měli ministra, který vyvěšoval vlajku Tibetu, odkázal na Karla Schwarzenberga, a Česko zaspalo. Do dvaceti let bude podle Michla Čína nejsilnější ekonomikou na světě. Západ by měl spolknout svou pýchu a uvědomit si to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ČR a Francie podle Sobotky odmítají přerozdělování uprchlíků
Česko a Francie nesouhlasí s trvalým přerozdělováním uprchlíků mezi členské státy Evropské unie a shodně požadují posílit ochranu vnějších hranic EU. Sobotka to uvedl před novináři po dnešním jednání se svým francouzským protějškem Manuelem Vallsem a také s prezidentem Françoisem Hollandem. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal v Paříži s prezidentem Hollandem a premiérem Vallsem
Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v rámci své pracovní návštěvy v Paříži ve čtvrtek 24. března 2016 s předsedou vlády Manuelem Vallsem a prezidentem Françoisem Holladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Votava (LEV21): Poslanecké pelíšky v ohrožení
Ještě nepřiletěli čápi z Afriky a už je kolem Čapího hnízda živo. Poletují tu politici, novináři, televizní štáby. Mediálně je probírána každá koruna dotací, každá stavba, každá klisna, telátko, každá ovečka, kozička i slípka. Závist byla probuzena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Gabal (KDU-ČSL): Naše odolnost musí vzrůst
Ivan Gabal, poslanec KDU-ČSL a místopředseda sněmovního výboru pro obranu, k teroristickým útokům v Belgii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lidé mimo Prahu obdivují Miloše Zemana, objevil německý novinář. Místopředseda Zelených nám k tomu něco řekl
O svém pohledu na ovlivňování českého politického klimatu (zda ho určují více regiony, či Praha) se rozhovořil na serveru Neovlivní.cz Hans Jörg Schmidt, dlouholetý zpravodaj Die Welt. Vyjádřil se také k výsledkům německých voleb. Podle něj z nich vyšla kancléřka Merkelová posílena. ParlamentníListy.cz požádaly o reakci místopředsedu českých zelených Michala Berga. „V absolutním součtu všech tří zemí dostali Zelení, kteří pozici Merkelové podporují, více hlasů než AfD. Pokud by se pozice Merkelové hroutila a s ní celé Německo, jak se nám občas komentátoři či politici snaží namluvit, zřejmě by to dopadlo výrazně jinak,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Konec frází. pojmenujme věc správným jménem
Po útocích v Belgii se do Evropy v plné síle vrátil strach. Strach z toho, co se stalo, strach z toho, kdy a kde fanatici udeří příště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Čapí hnízdo Babišovi neuškodilo, má větší podporu, než minule. Zato Kalousek se přiblížil ke dnu
Volby do Poslanecké sněmovny by v březnu vyhrálo hnutí ANO se ziskem 29 procent hlasů, meziměsíčně si o dva procentní body polepšilo. Druhá ČSSD by nyní získala 22,5 procenta hlasů, v únoru to bylo 24,5 procenta. Do Sněmovny by se dostali ještě komunisté, občanští demokraté, lidovci a TOP 09. Vyplývá to z aktuálního volebního modelu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Společná kontrola SVS s Policií ČR odhalila opětovný prodej masa neznámého původu v tržnici SAPA
Koncem února jsme informovali o společné kontrole Státní veterinární správy (SVS) a Policie České republiky (PČR) v areálu tržnice SAPA v Praze 4 a v sídle podnikatele v obci Vestec, při níž byla zjištěna nepovolená manipulace s živočišnými produkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Naši občané jsou stále více nuceni konzumovat potravinový odpad z celé Evropy
Zvyšování závislosti na dovozu je alarmující. Situaci je zapotřebí okamžitě řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šarapatka (BPP): Je třeba to konečně říct na rovinu. Evropská unie je ve válce s Islámským státem
Evropská unie je v reálné válce s Islámským státem a všemi, kdo tento zrůdný režim podporují. To je potřeba si konečně říct na rovinu a jakákoli politická korektnost je jenom na škodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Semeniště terorismu. Odtud vyjeli bruselští vrazi
Reportéři britského deníku Financial Times se vypravili do bruselské čtvrti Schaerbeek, které se přezdívá „město oslů“. Vzhledem k vysoké míře radikalismu zdejších muslimských obyvatel by se jí však mohlo přezdívat také „inkubátor terorismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš nic nevysvětlil. Sobotka musí jednat
Na mimořádné schůzi Sněmovny předvedl Andrej Babiš opravdu bizarní divadlo. Jeho projev byl něco mezi předvolebním mítinkem ANO a projevem Miloše Jakeše z Červeného Hrádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babišův Herodes. Čtěte o něm více
Osobě Martina Herodese, jenž je bratrem partnerky ministra financí Andreje Babiše, se věnuje dnešní MF Dnes. Právě Herodes měl být totiž podle včerejšího Babišova vysvětlování jedním z majitelů Čapího hnízda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Teroristické útoky v Bruselu aneb změna zasedacího pořádku sněmovny
V úterý odpoledne, tedy v tentýž den, kdy udeřili teroristé z Islámského státu se svými útoky na letišti a v metru v Bruselu projednávala Poslanecká sněmovna PČR jako první bod na své schůzi změnu svého zasedacího pořádku!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Jarolím: Obraně proti násilí se říká sebeobrana
Jsou Teplice spící buňka islámského terorismu? Jsou Teplice klidné přestupní místo na cestě islámských teroristů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nové klientské pracoviště ZP 211 na pražském Smíchově
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP 211) v úterý 5. dubna 2016 otevře nové klientské pracoviště v Praze na Smíchově, na Štefánikově třídě 319/44.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Novináři o Babišovi: Když vidím tu prostou, utrápenou tvář, začínám mu ty pitomosti, co říká, věřit. Tohle je sebevražda v přímém přenosu
Včerejší vystoupení ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na půdě Poslanecké sněmovny stran kauzy Čapí hnízdo se na sociální síti Twitter setkalo s řadou ohlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Útoky v Bruselu? Může být hůře. Savčenková je nějaká svižná, ale to je možná tím, že hladovku už trénují všichni Ukrajinci
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Cílů, jejichž zničení by mohlo vyvolat dominový efekt po celé Evropě a možná do určité míry i ve světě, by se jistě pár našlo. A způsoby, jak ze třetího světa do Evropy přivézt několik tun trhaviny, také existují a nejsou prý až tak složité," sděluje k hrozbě islámského terorismu analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová. V rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz uvádí, že teroristické útoky mohou být mnohem vážnější než ty právě proběhlé v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Celý (KDU-ČSL): Bruselem to nekončí
Úterní události zasáhly každého z nás. Tragédii vnímám jako obrovské varování pro celou Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministři dnes v Karviné znovu budou jednat o situaci v OKD
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD) a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek dnes v Karviné znovu budou jednat o situaci v těžební společnosti OKD, která se potýká s existenčními problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Inspekce zveřejní zprávu o škole, kde žáci šikanovali učitelku
Česká školní inspekce dnes zveřejní závěry šetření na pražské Střední průmyslové škola Na Třebešíně, kde skupina žáků dlouhodobě šikanovala učitelku. ČTK to řekl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Na dopolední tiskové konferenci bude také ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) hovořit obecně o opatřeních k řešení šikany ve školách a školských zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka nemůže odvolat Babiše, protože Zeman by pak Babiše jmenoval premiérem, řekl zcela vážně předák ČSSD
Chcete hlavu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše? Tak si dejte pozor na to, co by mohl udělat prezident Zeman. V tomto duchu varoval své pravicové opoziční kolegy šéf poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák. Ten ve středečních Událostech, komentářích ČT prohlásil, že sociální demokraté s Babišem mnoho nezmohou. Podle místopředsedkyně ANO Jaroslavy Jermanové s Babišem ani není třeba nic dělat, protože se ničeho nedopustil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Brusel: Lidé zpívají a objímají se
Manifestace proti islamistům se uskutečnila na Place de la Bourse v centru belgického Bruselu. Došlo k ní po úterních teroristických útocích na letišti a v metru. Poté, co lidé truchlili za oběti teroru, vydali se do ulic s vlajkami s náboženskými symboly. Píše o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Doubrava (S.cz): Jak odpovíme na válku - prozatím - nízké intenzity?
Naštěstí k výbuchu došlo na letišti Zaventem v úterý, v den, kdy přece jenom na letišti je o chlup méně lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Popov (TOP 09): Babiš srdceryvně...
Bohužel jsem celý projev velikána dnešní doby, poctivce od kosti a lidumila, vše v jedné osobě, nestihl (tož někdo musí pracovat v pracovní době)!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas posílí signál ČRo Sever - Liberec
Obyvatelé České Lípy a okolí se mohou těšit na kvalitnější poslech stanice ČRo Sever – Liberec. Český rozhlas v této lokalitě spustí 24. března nový vysílač na kmitočtu 94,3 MHz s výkonem 50 Wattů, který posluchačům nabídne lepší a stabilnější přenos rozhlasového vysílání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (Nezávislí): Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina
Když posloucháte dnešní sněmovnu, a asi je nás hodně, musíme dojít k jasnému poznání, a paradoxně to poznání přinesl Andrej Babiš. To poznání zní - položit mandát by měli skoro všichni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Istanbulu a v Casablance mají nové ředitele
Novým ředitelem zahraniční kanceláře agentury CzechTrade v Istanbulu se stal Vladislav Polách. Zastoupení v Casablance nově vede Jan Kobliha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: V porovnání s EU byl loňský růst české ekonomiky více než dvojnásobný
Nízká cena ropy a zrychlené čerpání peněz z evropských fondů vloni přispěly k růstu české ekonomiky. Dařilo se jí nejvíce za posledních osm let. HDP vzrostl o 4,3 %. Výkon tuzemského hospodářství tak v porovnání s EU stoupl více než dvojnásobným tempem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nadace SYNOT: Nadační granty tradičně pomůžou celému Zlínskému kraji
Nadace SYNOT rozjíždí i v letošním roce své tradiční grantové programy. Navíc opět navýšila celkový objem peněz, které rozdá stovkám neziskových organizací z celého Zlínského kraje. Nadace vyčlenila pro 5 podporovaných oblastí celkem 7 milionů Kč. Další miliony nadace rozdá na přímou pomoc dlouhodobě podporovaných subjektů a akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude v Paříži jednat s prezidentem Hollandem a premiérem Vallsem
Předseda vlády Bohuslava Sobotka odlétá na pracovní návštěvu Francouzské republiky, kde bude ve čtvrtek 24. března 2016 v Paříži jednat s premiérem Manuelem Vallsem a prezidentem Françoisem Hollandem, vystoupí na setkání se zástupci francouzských firem sdružených v MEDEF a odhalí pamětní desku k 100. výročí založení Československé národní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Poznatek: Teroristé jsou často sourozenci
Lidové noviny v dnešním vydání poukazují na to, že v řadě teroristických útoků v posledních letech vraždili sourozenci. Rodinná pouta prý pomáhají konspiraci a utajení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Region Jihozápad dokončuje proplácení projektů komunikací za více než 200 milionů
Už téměř 134 milionů korun bylo k polovině letošního března proplaceno díky Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP JZ) v rámci 35. výzvy tohoto programu, zaměřené na rozvoj komunikací v obcích a městech Plzeňského a Jihočeského kraje. Tato poslední výzva ROP Jihozápad umožnila zájemcům čerpat finance z Evropské unie na rozvoj místních komunikací, tedy například na rekonstrukce silnic, parkovišť, chodníků či instalaci světelné signalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kottek (KČ): Politická kultura
Nepříznivé události v Bruselu aneb kdo mlčí, jako by nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Právníci: Pane Babiši, bohužel. Nevysvětlil jste to
Podle právníků bylo včerejší vystoupení ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo nepřesvědčivé a bylo morální prohrou. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
A teď je na řadě Německo. Krajan Petr Bystroň jako břitva o tom, co vidí kolem sebe po teroru v Bruselu
ROZHOVOR Pokud Evropa potřebuje pomoc států na úrovni Turecka, tak potěš pánbůh. To je absolutní bankrot celé EU. Podle českého rodáka, předsedy bavorské strany Alternativa pro Německo (AfD) Petra Bystroně, teroristé akcí v Bruselu pomyslné srdce Evropy netrefili, protože Brusel je pouhým centrem eurobyrokratismu. Teror hrozí i v Německu, a sice akutně. To konstatují německé bezpečnostní orgány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?
Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Macron vyhrožuje nesolidárním státům "vykopnutím" ze Schengenu
Podle iDnes.cz  francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdě zaútočil na ty státy EU, které odmítají přijímat imigranty. Pohrozil jim vyloučením ze schengenského prostoru, což by těmto státům mohlo i vyhovovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Premiéru Babišovi jde ze Šojdrové hlava šejdrem.
Kdyby si premiér Babiš přečetl o Michaele Šojdrové něco na wikipedii, nemusel z ní udělat mediální hvězdu. Navíc mu přestávám rozumět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Carthago delenda est
Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Mravokárci.
Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby.  Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem. Poche a kmotři stojící za ním získají natrvalo to své (nebude se tu muset ani obcházet už takhle ohýbaný služební zákon) a prezident Zeman si opět dokáže svou převahu, co současně vyhovuje Andreji Babišovi. Premiérovi, jenž místo zaminira jezdí po Evropě, aby do nitra České republiky vysílal líbivou předvolební agitaci o zadržování migrace. Do ní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
TOPlist