Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.039x, což odpovídá cca 210.749-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Začíná brutální islamizace Evropy. Podle plánu připraveného v Bruselu. Martin Koller jej odkrývá i s podrobnostmi
Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz rozebral, jaké konkrétní dopady může mít dohoda EU s Tureckem o migrantech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Peklo na italském ostrově. Dorazila loď se stovkami infekčních migrantů, odmítli se registrovat a začali dělat bugr
Evropská unie prohlásila balkánskou trasu za uzavřenou, slavnostně podepsala dohodu s Tureckem a evropské špičky se tváří, že tím byl největší problém s migranty vyřešen. Ve skutečnosti však do Evropy stálé míří tisíce běženců nejen z Asie, ale i z Afriky. A situace se rozhodně neuklidňuje, jak ukazují události tohoto týdne na známém italském ostrově Sardinie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kdopak nám to agituje z televize za uprchlíky? Petr Žantovský objevil další vypečenou neziskovku. A také europoslance flákače, který se tím ještě chlubí
TÝDEN V MÉDIÍCH Výrok europoslance Stanislava Polčáka, že nehodlá jezdit do Bruselu, dokud mu někdo nezaručí, že tam jsou elementární body dopravních tepen bezpečné, zaujal mediálního analytika Petra Žantovského. Ten se ve svém pravidelném ohlédnutí důkladně věnuje ohlasům na vystoupení Andreje Babiše v Poslanecké sněmovně, ale i tomu, že Česká televize vede diskusi na téma, jak si neudělat z přistěhovalců nepřátele. V té souvislosti se podíval na zoubek Sdružení pro integraci a migraci, v jehož čele stojí Jan Ruml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Policie zadržela Adama B. Bartoše. Vyzýval k nejvyššímu trestu pro vlastizrádné politiky
Policie dnes na demonstraci proti islamizaci, politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše. V projevu vyzval k potrestání politiků „trestem nejvyšším“ za jejich přístup k imigrantům. Po tomto prohlášení policie Bartoše zadržela a následně vzniklo několik potyček mezi policisty a demonstrujícími. Demonstrantů se na Václavském náměstí sešlo několik set, zasahovat museli těžkooděnci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Nesmíte říkat "ilegální migranti", káže komisař Rady Evropy. A Jiří Ovčáček mu na to vzkázal něco hodně nekorektního
Komisař Rady Evropy pro lidská práva v oficiální zprávě odsoudil britskou ministryni Mayovou za to, že se intenzivně snaží „vytvořit opravdu nepřátelské prostředí“ pro imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontroly poctivosti prodeje uhlí i jeho jakosti - se závadami
Kontrolní akce byla naplánována na 2. pololetí roku 2015, kdy většina spotřebitelů objednává uhlí a doplňuje zásoby paliv na zimní období. Kromě dodržování zásad poctivosti prodeje a dalších povinností stanovených zákonem o ochraně spotřebitele byly kontroly zaměřeny také na kontrolu kvalitativních ukazatelů přípustné úrovně znečišťování tuhých paliv v rozsahu stanoveném zákonem o ochraně ovzduší a příslušnou prováděcí vyhláškou. V průběhu 116 kontrol bylo zjištěno porušení obecně závazných právních předpisů v 52 případech (44,8 %). K ověření kvalitativních ukazatelů tuhých paliv bylo odebráno 14 vzorků hnědého uhlí. Laboratorní zkoušky byly rozšířeny o stanovení zrnitosti jednotlivých druhů uhlí a vyhodnoceny vzhledem k jakosti deklarované v produktových katalozích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr píše o zadržení Miloše Zemana
Nad tím, že v centru Prahy byl dnes policií zadržen lídr krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš, se na serveru Svobodné fórum zamýšlí jeho šéfredaktor Pavel Šafr. Podle něj zločinecké vyjadřování antisemity Adama B. Bartoše je jen jedním z mnoha projevů otevřeného zla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zničené čínské vlajky: Naofašismus, ubohost. Žena mu nedala, tak se ukojil takto. Sekta TOP 09 nemá program, tak předvádí buranství. A ještě mnohem více...
Poničení desítek čínských vlajek, které byly po Praze vyvěšeny v rámci chystané návštěvy čínského prezidenta, zvedlo velkou vlnu emocí. A to i mezi politiky. Většina námi oslovených politiků tento čin odsoudila a mnozí ho značili za vandalismus. Pro Parlamentnilisty.cz se v tomto smyslu vyjádřili například Jaroslav Foldyna, Jan Hamáček nebo Zdeněk Ondráček. Karel Schwarzenberg naopak sdělil, že ostuda a vandalismus to není, ale spíše provokace a protest a to proti okázalému vítání diktátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
To snad ne. Internetem koluje, že atentátník z Bruselu měl selfíčko s Merkelovou
Spekulativní teorie se objevily na sociálních sítích. Koluje tu totiž fotografie německé kancléřky Angely Merkelové s mladým mužem. Ten si s „první ženou“ Německa udělal loni v září selfie. A nyní se hledí na podobnost s belgickým sebevražedným atentátníkem. Informaci přinesl server PrvníZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: V roce 2030 bude ČR přiměřeně potravinově soběstačná
Zemědělství a potravinářství, ekonomická soběstačnost České republiky a strategie Ministerstva zemědělství s výhledem do roku 2030 byly hlavními tématy dnešního Žofínského fóra v Praze. Ministr Marian Jurečka uvedl, že v roce 2030 bude ČR přiměřeně potravinově soběstačná v základních komoditách, které lze u nás produkovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Muslimsko- chorvatské tlupy začaly zabíjení, a v Haagu za to teď odsuzují Srby. Profesor Doleček rozebral podivný rozsudek nad Karadžičem
Lékař česko-srbského původu profesor Rajko Doleček se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k odsouzení vůdce bosenských Srbů v průběhu občanské války v Jugoslávii Radovana Karadžiče. V minulých dnech byl nad Karadžičem vynesen rozsudek – 40 let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nesnáší korupci a s protivníky se nepáře. Přečtěte si před příjezdem čínského prezidenta, jaký je
Čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, který v pondělí zavítá do Prahy na státní návtšěvu, představila dnešní MF Dnes. „Strýček Si, předseda všeho,“ píše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Senátor Doubrava udeřil: Teror. Sobotka se zbláznil. Odložme soucit, oni ho s námi mít také nebudou. Nedivil bych se, kdyby lidi po migrantech...
ROZHOVOR „Plán probíhající invaze je podle mě jasný. Ovládnout Evropu, zbavit se všech, kteří nepřistoupí na jejich víru, zlikvidovat kulturní památky, nastolit právo šaría a tak dále,“ říká senátor Jaroslav Doubrava. A mnoho dalšího...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tuto sobotu dojde k úplné uzavírce dálnice D1 mezi Ostrovačicemi a Kývalkou
Dálnice D1 v úseku EXIT 178 Ostrovačice – EXIT 182 Kývalka bude 26. 3. 2016 od 08:00 do maximálně 11:00 zcela uzavřena. Pro osobní i nákladní dopravu jsou stanoveny objízdné trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Dienstbier si zajel do OSN v New Yorku. A tam světu vykládal, jak jsou u nás diskriminovány ženy
Ve třetím březnovém týdnu pobývala v New Yorku vládní delegace vedená ministrem Jiřím Dienstbierem. Účastnila se zde 60. zasedání Komise OSN pro rovnost žen a mužů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kerry s Lavrovem psali v Moskvě světové dějiny. A teď si můžete přečíst, jak to probíhalo
Americký ministr zahraničí John Kerry je na návštěvě Moskvy. Střetnutí šéfů dvou největších diplomacií světa pro čtenáře ParlamentníchListů.cz sledovala analytička Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Policie je připravena na příjezd prezidenta Čínské republiky
Příprava bezpečnostních opatření v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta v Praze vrcholí. Plánovaná bezpečnostní opatření se samozřejmě zpřísňují a to v souvislosti s vyhlášením prvního stupně ohrožení terorismem v ČR. V praxi to znamená, že ve vytipovaných lokalitách budou nasazeny smíšené hlídky policistů a vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Ženy v České republice stále čelí mnoha problémům a překážkám
Vládní delegace úspěšně reprezentovala Českou republiku na 60. zasedání Komise OSN v New Yorku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Zhmotněná idiocie havlovských pohrobků. Petr Štěpánek se rozčílil nad zničenými čínskými vlajkami a bylo to opravdu husté
Bývalý člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a jeden ze zakladatelů ODS Petr Štěpánek se na svém facebookovém profilu vyjádřil k ničení čínských vlajek v ulicích Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Policie na pražské demonstraci zadržela radikála Adama B. Bartoše
Policie dnes na pražské demonstraci proti islamizaci, xenofilním politikům, médiím a neziskovým organizacím zadržela předsedu radikální Národní demokracie Adama B. Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Veselo v ODS. Miroslava Němcová sjela Petra Nečase kvůli Číně. A ten jí poslal neméně pádnou odpověď
Předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová (ODS) se nechce smířit s prohlubováním česko-čínských vztahů. Nejnověji kvůli tomu veřejně vyčinila i svému bývalému šéfovi a expremiéru za ODS Petru Nečasovi. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Celá Evropa bude německá. Nikdo už je nezastaví. Ekonom nám pověděl hodně nepěkné věci o praktikách sousedů
ROZHOVOR Zcela jiný pohled na Německo, než bývá zvykem, nabízí ekonom Karel Kříž. Upozorňuje na výhody, jaké má z Evropské unie z eurozóny i jak těží z východní části střední Evropy, protože hodně subdodávek pochází z těchto nízkonákladových ekonomik. Z trvající migrační krize zcela jednoznačně viní německou kancléřku Angelu Merkelovou a její vítací kulturu, kvůli čemuž se náš západní soused stal magnetem přitahujícím miliony lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Novák: Jsme připraveni podpořit smysluplné návrhy, ale OKD musí jasně sdělit, co plánuje. Vláda musí zabránit kolapsu Moravskoslezského kraje
Jednání Rady hospodářské a sociální dohody (tripartity) Moravskoslezského kraje mělo tentokrát dvě hlavní témata, resp. hrozby – situace v OKD a ohrožení tuzemského ocelářství dovozy z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic omezilo v souvislosti s Velikonočními svátky běžnou údržbu komunikací
V zájmu zachování plynulosti dopravy při nadcházejícím prodlouženém víkendu nejsouprováděny na komunikacích ve správě ŘSD žádné práce údržby, jejichž zajištění vyžaduje snížení počtu jízdních pruhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nezapomeňte na to, kdo z politiků má ohebnou páteř
Zatímco ostatní politici mění najednou od loňského léta své názory na imigranty a islám podle přísloví "Kam vítr tam plášť", jen aby se rychle populisticky zalíbili davu, přestože ještě nedávno islám a imigranty hájili a problém bagatelizovali, tak já i naše hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) jsme dlouhodobě již roky zcela konzistentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Ujištění, zda nebude následovat ve druhé polovině roku další propouštění v OKD, jsme nedostali
Ministři Marksová a Mládek v Karviné ujistili, že stát je na propuštění v OKD připraven
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Soudní přezkum rozhodnutí o zrušení závazného stanoviska je možný až v rámci řízení o žalobě proti konečnému rozhodnutí
I. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj David Uhlíř) zamítl ústavní stížnost stěžovatelky Office Park Šantovka, s. r. o., neboť napadeným rozsudkem Nejvyššího správního soudu nebyla porušena ústavně zaručená práva stěžovatelky na zákonného soudce, na soudní ochranu a na spravedlivý proces.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Obchod s lidmi je zakázaný. Kšeftovat s nimi beztrestně může jen EU a Turecko
Soused k vám domů pošle deset lidí, které nechcete. Abyste se jich zbavili, vyměníte je za deset jiných a přidáte k tomu 22,5 mil Kč. Deset vám jich zůstalo, zchudli jste a třesete se, aby jich soused neposlal víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Celníci ulovili pašeráka cigaret
Téměř sto tisíc kusů nezdaněných cigaret odhalili v uplynulých dnech ústečtí celníci při silniční kontrole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vzpomínáte na studentku s hidžábem, kterou podpořila Šabatová? Teď žene školu k soudu
Studentka, které Střední zdravotnická škola v Praze 10 nepovolila nosit hidžáb, podala na instituci žalobu. ČTK to sdělila právní zástupkyně dívky Radka Korbelová Dohnalová. Kvůli zákazu ze školy v roce 2013 odešly dvě muslimské dívky. Na jejich stranu se poté postavila ombudsmanka Anna Šabatová, podle níž instituce tyto studentky nepřímo diskriminovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Odpůrci islámu šíří strach a nenávist. Prosazují dokonce deportace, koncentráky a fyzickou likvidaci. Bývalý předseda pražských muslimů varuje
ROZHOVOR „Nikdy se mi nepodaří pochopit jejich myšlení,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz Vladimír Sáňka, bývalý předseda pražské muslimské obce, o teroristech z Bruselu a Paříže. Takzvaný Islámský stát podle něj v žádném případě nebojuje za muslimy, naopak. „Jako středový muslim bych byl první na jejich mušce.“ Přitom sám čelí obvinění za vydání teologické knihy. Obává se i současných protimuslimských nálad. „Radikální odpůrci islámu uplatňují princip kolektivní viny a ze zločinů několika skupin extremistů obviňují všechny muslimy. Šíří strach a nenávist vůči jedné menšině a přicházejí s jednoduchými řešeními – v krajní podobě prosazují koncentrační tábory, deportace nebo přímo fyzickou likvidaci,“ domnívá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Mohlo se zdát, že nastal konec dějin, ale...
Projev vicepremiéra Bělobrádka na Institutu Václava Havla pro lidská práva a diplomacii v Miami:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Co obnáší být vojenským pilotem, se dozvěděly děti v Kolíně a v Čáslavi
Do zdárně probíhajícího projektu POKOS (Příprava občanů k obraně státu) se v letošním roce prémiově zapojila i 21. základna taktického letectva v Čáslavi, jejíž příslušníci spolu se zástupci Ministerstva obrany tento týden zavítali na základní školy v Kolíně a v Čáslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Nic neděláte, jen se cpete čokoládou. Izraelský expert rozebral, co všechno udělali Belgičané kolem teroristů špatně
Izraelští představitelé kritizují belgické úřady za lehkovážný přístup k radikálním muslimům. Chyba však nejspíš nebude jen v policii a soudech. Jak ukazují dvě ožehavé situace z pietních akcí v Bruselu, nepochopitelně pasivní jsou i samotní občané Belgie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
LOM PRAHA pracuje s leteckými motory již více než sto let
V následujícím seriálu vám představíme státní podniky, které řídí resort Ministerstva obrany. Jako první se podíváme na podnik, který je v poslední době spojen zejména s vrtulníky řady Mi. Oprava či údržba armádní letecké techniky však nejsou jedinou náplní činnosti LOM PRAHA, s. p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Příprava návštěvy „Velkého Číňana“. Publicista sepsal recesistický pohled do přípravného výboru
Novinář a komentátor Vladimír Kučera se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz věnoval tajné zprávě o přípravě návštěvy „s. Velkého Velkého Číňana v ČR“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Bůh ochraňuj před Andrejem Babišem tuto zemi
Pro podnikatele a živnostníky, kteří každý den makají na tom, aby přežili navzdory vládním opatřením, a kteří ANO volili ve víře, že bude líp, by neměla zapadnout do dalších voleb tato následující slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fašizující čecháčci, primitivní vandalismus TOP 09. Vzkaz Jiřího Ovčáčka těm, co v noci ničili čínské vlajky
Zodpovědnost za poničení řady čínských vlajek, ke kterému došlo v noci na dnešek v pražských ulicích, nese výhradně TOP 09. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Je v zájmu majitelů, aby řádně pečovali o své lesy
Ministerstvo zemědělství nově připravilo krátký seznam jednoduchých doporučení, jak zabránit šíření kůrovce. Materiál například uvádí termíny, do kdy je nutné kůrovcem napadené dříví ošetřit nebo odvézt z lesa ke zpracování, aby se škůdce dále nešířil. Celý materiál je v příloze tiskové zprávy. Ministerstvo zároveň ze svého rozpočtu financuje odborné lesní hospodáře, kteří majitelům lesů do 50 hektarů zdarma radí i s postupem proti kůrovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Policie: Tváří preventivního projektu „Zkus to říct“ je cvičitelka Hanka Kynychová
V Kongresovém centru Praha odstartoval premiérový díl preventivní cvičební tour „Pohyb pomáhá“, zaměřené na problematiku domácího násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tady někdo nemá rád Čínu. V noci poškodili desítky vlajek vyvěšených k prezidentské návštěvě
V noci někdo tmavou barvou poškodil desítky čínských vlajek, které jsou po Praze rozmístěny v souvislosti s nadcházející návštěvou čínského prezidenta v České republice. Policejní mluvčí Jan Daněk ČTK řekl, že výzdoba byla takto poškozena v Chotkově a v Evropské ulici, podle informací ČTK jsou ale vlajky poničeny i na dalších místech hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Soukup (ANO): V názoru na migraci se vláda rozchází s většinou poslanců
Poslanecké sněmovna přijala usnesení, podle kterého doporučuje vládě ČR neřídit se dohodou z posledního summitu EU s Tureckem. Poslanci odmítají přijímat migranty, nesouhlasí s uvolněním vízové povinnosti pro Turky a s jejich brzkým přijetím do EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
To jste ještě neviděli. Matěj Stropnický vysvětloval studentce, proč nemá pracovat a raději chodit protestovat
Poté, co se předseda Strany zelených Matěj Stropnický vyjádřil k senátní předloze zákona ČSSD ohledně uzavřených obchodních center ve státní svátky, vzbudil emoce. Jedna ze studentek, mimo jiné místopředsedkyně pražské Strany svobodných občanů Tereza Sladkovská, mu totiž napsala, že státní svátky jsou jedny z příležitostí, kdy si mohou studenti přivydělat. Stropnický však míní, že studenti mají studovat, ne pracovat. Server Echo24.cz si nyní všímá, že Stropnický má v tomto stejný názor jako exprezident Václav Klaus. A to je kuriózní. Stropnický totiž bývá řazen až ke krajní levici, kdežto Klaus je zapřisáhlý odpůrce levičáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 09:34, zobrazit podobné
V USA se holedbal Havlem, a teď ochotně podepisuje lejstra z Pekingu. Komentátor Kamberský naložil premiéru Sobotkovi
Skutečnosti, že dochází k posilování česko-čínských vztahů, si v dnešní rubrice Lidových novin „chlívek“ všímá komentátor Petr Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Obejměte muslima. Neuvěříte, jaká akce se v pátek odehrávala v Praze
S rozpaženýma rukama a zavázanýma očima stál v pátek odpoledne u pražského nákupního centra Anděl muž s cedulí na krku: „Jsem muslim, věříte mi natolik, abyste mě objali?“ Tuniského studenta Mohameda Sahbiho si lidé fotili, někteří, převážně mladí jedinci, se odvážili a opravdu se k tuniskému studentovi přitiskli. Informuje o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: V Bruselu jsme se shodli na jasném postupu vůči teroristům
Ministři pro spravedlnost a bezpečnost a zástupci institucí EU ve čtvrtek 24. března 2016 přijali na společné schůzce v souvislosti s teroristickými útoky v Bruselu společné prohlášení. Ministři se mj. shodli na potřebě efektivní a včasné výměny informací, nezbytnosti ochrany vnější hranice Schengenu a potřebě sdílet informace o cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: V zájmu milenců vás znovu prosím, aby tady vznikla krásná alej, která nás přežije
Projev prezidenta republiky při otevření obnoveného palmového skleníku v zámeckém parku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Hrozí nový zdroj migrantů přicházejících do Itálie, protože část z nich může volit i cestu přes moře z Albánie
Tento týden ministr obrany Martin Stropnický během své jednodenní pracovní cesty jednal se svojí italskou resortní kolegyní Robertou Pinotti. Hlavními tématy byly otázky spojené s migrační krizí a společné řešení v rámci EU a NATO, výměna zkušeností a spolupráce v boji proti Islamskému státu, blížící se Varšavský summit a vzájemná průmyslová spolupráce. Jednání bylo rovněž ovlivněno teroristickými útoky v Bruselu, které ministři společně odsoudili a vyjádřili soustrast rodinám obětí. Poslední český ministr obrany oficiálně navštívil Itálii v roce 1999.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vyměklá Evropa, co se vymlouvá na humanismus. Analytička připomněla, co všechno kolem bruselských teroristů selhalo
Analytička serveru Echo24.cz Lenka Zlámalová uvedla, že nebezpečně vyměklá Evropa posiluje teroristy a Zemany. Podle ní z detailů o vyměklosti evropské společnosti a neschopnosti se bránit mrazí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Zažili jste diskriminaci? Nebo zvýšení cen při rezervaci on-line?
Cítili jste se někdy diskriminováni kvůli své národnosti nebo místu trvalého pobytu při nákupu online? Nebo se v průběhu rezervace zvýšila původně uváděná cena letenek, ubytování nebo pronájmu vozu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Zdánlivě mrtvá příroda ožívá a rodí se nový život. Věřím, že poklad ve tmě najde každý z nás
Krásný sváteční den, drazí přátelé, dovolte mi pár slov k Velikonocům - je pravda, že k těmto svátkům by se politici měli vyjadřovat co nejméně, ale na druhou stranu bychom se nad nimi a jejich významem měli zamýšlet co nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Pánové Chovanče a Stropnický, vyjádřete se, prosím! To je ta vaše připravenost pro boj s teroristy?
Řidič Smetana šel za tykadla na bilbordu sedět, prý ničil cizí majetek. Prý „umělci“ ze Ztohoven ukradli prezidentskou standardu a chodí po svobodě. Kalousek zase chodí po Dolní sněmovně s plackou příslušnice neonacistického praporu Ajdar. Vskutku vzory a kdo nesouhlasí, je xenofob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Místo Úsvitu Řád národa? Poslanec Fiedler prý možná chystá přestup
Poslanec Karel Fiedler opustil hnutí Úsvit a vysvětloval to touhou po nezávislosti. Nyní se ovšem objevila na internetu fotografie, která v tomto směru přinejmenším dělá velký otazník. Poslanec si na ní totiž podává ruku s Josefem Zickerem, předsedou hnutí Řád národa. A i další reakce naznačují, že nemusí jít o úplný nesmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Oba rodiče mají právo pečovat o dítě v zásadě stejnou měrou
III. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Jan Filip) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil výroky III a IV rozsudku Krajského soudu v Plzni, protože jimi byla porušena základní práva stěžovatele na rodinný život a na péči o děti zaručená čl. 10 odst. 2 a čl. 32 odst. 4 Listiny základních práv a svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Velebovi jeden ministr připomíná Jidáše. Čtenáři prozradil, který to je
Senátor a předseda Strany práv občanů Jan Veleba odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů. Týkaly se nejen migrační krize a islámu, ale i solárních elektráren či hanobení státních symbolů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kottek (KČ): Restaurace monarchie
Při svých setkáních s přáteli i spolupracovníky se často setkávám s dotazem, co jako se má zase obnovovat ta monarchie a proč se to má zase rozdat. Na vysvětlenou jsem vytvořil tento článek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Vy o svátcích volno mít nebudete, ušel by zisk. ČSSD ukazuje svou druhou tvář
Velikonoční zajíček ČSSD zaměstnancům obchodních řetězců: vy o svátcích volno mít nebudete, ušel by zisk. I zaměstnanci řetězců si zaslouží volné svátky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Matěj Stropnický vysvětloval studentce, proč nemá pracovat a raději chodit protestovat. A našel překvapivé zastání
Poté, co se předseda Strany zelených Matěj Stropnický vyjádřil k senátní předloze zákona ČSSD ohledně uzavřených obchodních center ve státní svátky, vzbudil emoce. Jedna ze studentek, mimo jiné místopředsedkyně pražské Strany svobodných občanů Tereza Sladkovská, mu totiž napsala, že státní svátky jsou jedny z příležitostí, kdy si mohou studenti přivydělat. Stropnický však míní, že studenti mají studovat, ne pracovat. Server Echo24.cz si nyní všímá, že Stropnický má v tomto stejný názor jako exprezident Václav Klaus. A to je kuriózní. Stropnický totiž bývá řazen až ke krajní levici, kdežto Klaus je zapřisáhlý odpůrce levičáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Příprava návštěvy „Velkého Číňana“. Publicista sepsal recesistický pohled do přípravého výboru
Novinář a komentátor Vladimír Kučera se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz věnoval tajné zprávě o přípravě návštěvy „s. Velkého Velkého Číňana v ČR“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Známý farář Czendlik nečekaně ostře: Zaútočili na nás ve Svatém týdnu. A my raději ustupujeme a sundáváme kvůli nim kříže. Nemáme se z té Evropy rovnou vystěhovat?
ROZHOVOR „Velikonoce jsou o přechodu ze smrti do života, kdy by se to krásné mělo dostat z podzemí na povrch. A lidé by se měli o Velikonocích potkat s pohlazením na duši, aby mohli zapomenout na problémy, které nás obklopují,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz jeden z nejznámějších českých duchovních, lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik, který je původem Polák. A protože jsou Velikonoce svátky zmrtvýchvstání, nechce prý v těchto dnech hovořit o imigrantech, neboť to je problém, který lidi rozděluje a EU jej neumí řešit. „Já mám pocit, že evropští politici jsou impotentní a neumějí být lídry, kteří by problém s migranty utáhli,“ tvrdí Czendlik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy připravilo záchranný plán, který minimalizuje dopad opakování EIA na dopravní stavby
Ministerstvo dopravy předložilo do mezirezortního připomínkového řízení záchranný plán ke schválení vládou, který minimalizuje dopady na skupinu dopravních staveb dotčenou sporem s Evropskou komisí o platnost posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Ministerstvo zároveň vládě navrhlo postup, kterým zajistí, že se případné opakování posudků EIA nepromítne do úspěšného čerpání evropských zdrojů z Operačního programu doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Dochází k významnému rozšíření obsahu veřejně přístupných dat
Ministr Dienstbier ve spolupráci s Úřadem vlády rozšiřují přístup veřejnosti k vládním materiálům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šabatová začala dělat pořádek ve věznicích. Musí být prý humánnější, dnes je to spíš škola zločinu
Česká vězení patří k nejhorším v Evropě a stala se druhou školou zločinu, píše server Novinky.cz. Důvodem jsou nízké mzdy těch odsouzených, kteří pracují, i malý počet vychovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nic nekončí, jedeme dál. Čapí hnízdo koalici nepoznamená, tuší komentátor Korecký
Šéfkomentátor MF Dnes Miroslav Korecký napsal v dnešním vydání deníku glosu na téma Farma Čapí hnízdo. Kauza kolem ministra financí Andreje Babiše (ANO) i po jeho středečním vysvětlování vyvolává mnohé otazníky, například nad budoucností vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Lidská práva a dobré obchody - možná se někomu toto spojení zdá nepatřičné
Projev vicepremiéra Bělobrádka na Beacon Council:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany uzavírá příjem přihlášek ke studiu poslední březnový den
Zájemci, kteří uvažují o studiu na některé ze dvou brněnských fakult Univerzity obrany, mají možnost podat přihlášku ještě do konce března, a připojit se tím ke stovkám svých vrstevníků, kteří tak již učinili prostřednictvím webových stránek této vojenské vysoké školy nebo během dnů otevřených dveří, jež se konaly v uplynulých měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický přijal prvního polistopadového vojenského kaplana
Ministr obrany Martin Stropnický v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR přijal nového plzeňského biskupa a prvního polistopadového vojenského kaplana Tomáše Holuba, aby mu popřál k jeho jmenování a zároveň mu poděkoval za jeho přínos pro duchovní službu Armády ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSZ vysvětluje přetrvávající mýty - díl 2: Starobní důchody, část II
ilustrační fotoPřestože jsou důchody často diskutované téma, panuje v této oblasti stále řada mýtů. Dotazy lidí se týkají oblasti výpočtu důchodu a všeho, co ovlivňuje výši důchodu jak pozitivně, tak negativně. Nejsou si jisti, co se pro důchod „počítá“ a co nikoliv. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) proto objasňuje další z omylů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jasná řeč Andreje Babiše: Pokud se prokáže podvod s Čapím hnízdem, odejdu
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš pro dnešní deník Právo řekl, že pokud by se prokázal podvod ohledně Farmy Čapí hnízdo, odejde. „Ale vylučuji to,“ řekl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Moravskoslezští radní navštívili Fulnek. Seznámili se s plány rekonstrukce Knurrova paláce
Krajští radní po výjezdním zasedání v Krnově zamířili do další části regionu. Pravidelné jednání se tentokrát konalo ve Fulneku. Radní se setkali s vedením města, zástupci místních firem i vedoucími spolků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist