Oficiální zpravodajská média

Horáček sledoval Zemanovo vystoupení v čínské televizi a pak napsal...
Textař a skladatel Michal Horáček si na svém facebookovém profilu napsal komentář k vystoupení českého prezidenta Miloše Zemana v čínské televizi. Tam hovořil krátce před návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Jiří X Doležal: Sluníčkáři se můžou z Číny pokálet. A přitom ...
Čínský prezident Si Ťin-pching dorazil o velikonočním pondělí do Česka na třídenní návštěvu. V ulicích Prahy ho vítají Číňané i Češi. Ale ne všichni. Někteří občané České republiky vyměňují čínské vlajky za tibetské, čímž se snaží poukazovat na porušování lidských práv v komunistické zemi. Jiří X. Doležal těmto aktivistům na serveru Reflex.cz připomíná něco, na co možná zapomínají...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg (TOP 09): Takto se chová slušný člověk, který neohýbá páteř
Tentokrát svůj článek nenapíšu sám, neboť jsem v uplynulém týdnu objevil tento v deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung, líčící návštěvu německého prezidenta v Číně. Takto se chová slušný člověk který neohýbá páteř. Je to pro nás velice poučné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Primitivní antizemanismus. Hysterie. Petr Nečas pro PL účtuje s odpůrci návštěvy šéfa Číny
ROZHOVOR Bývalý premiér Petr Nečas považuje návštěvu čínského prezidenta v ČR za obrovský zahraničněpolitický úspěch Miloše Zemana. Přiznává, že na tuto událost existují ve společnosti rozdílné názory, nicméně nejvíce siláckých výroků vůči Číně se podle Nečase dopouštějí ti, kteří o Číně prakticky nic neví a jen rozšiřují nepravdivé a nekompetentní výroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
VIDEO Čínský prezident Si Ťin-pching přistál na Letišti Václava Havla
Letadlo čínského prezidenta Si Ťin-pchinga přistálo dnes zhruba ve 13:40 na Letišti Václava Havla v Praze. Prezident s početnou delegací bude v Česku tři dny, setká se s nejvyššími ústavními činiteli. Čeká se podpis řady smluv včetně navázání strategické spolupráce. Jde o vůbec první návštěvu prezidenta komunistické Číny v Česku, která vyvolává i protesty. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hrad: Státní návštěva prezidenta Čínské lidové republiky v České republice
Program státní návštěvy Xi Jinpinga, prezidenta Čínské lidové republiky, v České republice, která se uskuteční ve dnech 28. – 30. března 2016.??
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Čínské vlajky opět vlajou, na Si Ťin-pchinga čeká i dalajláma s Havlem
V Praze opět vlají čínské vlajky. Děje se tak na počest státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v naší vlasti. Prezidenta však uvítají i dalajláma a Václav Havel. Píše o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
VIDEO Miloš Zeman promluvil v čínské televizi: Už nejsme v područí USA a EU
Čínská televize CCTV News odvysílala rozhovor s českou hlavou státu Milošem Zemanem. Stalo se tak krátce před tím, než do České republiky přiletí čínský prezident Si Ťin-pching.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Nevím, proč Zeman útočí na Nečase, když ten mu prošlapal cestu, diví se politolog
Politolog Josef Mlejnek se pustil v rozhovoru pro server iDnes.cz do českého prezidenta Miloše Zemana. A to za jeho výroky v čínské televizi před příjezdem svého protějšku Si Ťin-pchinga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
To nejtemnější z Číny. ČT ukázala zlou tvář této země
Server ČT24 shrnul na svém webu veškeré „hrůzy“, které se odehrávají v Číně. Učinil tak v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a jeho přijetí u české hlavy státu Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Čínský tisk se návštěvě prezidenta v ČR široce věnuje
Návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice věnuje čínský tisk širokou pozornost. Televize CCTV přenášela dnešní přílet hlavy státu do Prahy v přímém přenosu a na své internetové stránce v angličtině umístila několik článků věnovaných čínsko-českým vztahům, mimo jiné materiál o českých sinolozích. Čínská média si rovněž všímají hanobení čínských vlajek v Praze. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V Praze je dusno: Tibetské vlajky místo čínských, blokovaný billboard s Havlem a Dalajlámou, policie v akci
Několik aktivistů vyměnilo čínské vlajky umístěné v Praze 6 cestou z ruzyňského letiště za tibetské vlajky. Číňané pobývající v Praze podle všeho zase překazili akci aktivistů bojujících za lidská práva. Čínskou vlajkou totiž zakryli velkou fotku tibetského vůdce Dalajlamy s prezidentem Václavem Havlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
„Loajální straníci“ vypustili v Číně výhružný otevřený dopis čínskému prezidentovi
Čínským internetem nedávno koloval otevřený dopis, žádající prezidenta Si Ťin-pchinga k okamžitému odstoupení. Vyplývá z něj, že proti němu stále existuje opozice, brojící proti reformující se Číně. Informují Asia Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
K Velikonočnímu pondělí patří koleda s pomlázkou a kraslicemi
Vyvrcholením jarních svátků je v lidovém pojetí Velikonoční pondělí spojené s koledou, pomlázkou a tradičními pokrmy. Pro křesťany je dnem, který následuje po neděli zmrtvýchvstání Ježíše Krista, vrcholu liturgického roku. S velikonočním pondělím končí dlouhý půst a připravují se tradiční pokrmy se symbolickou hodnotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Vzal by na nás Komenský pomlázku?
Jan Amos Komenský, obdivovaný Učitel národů, vyslal svou Velkou didaktiku do mezinárodního vědeckého prostoru latinskou verzí v roce 1657. K čemu my dnes potřebujeme stovky stran, shrnul na šesti řádcích. Komu má být poskytováno vzdělání? Proč? Co je hlavní cíl?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká pojišťovna: Šedesátiletá žena se stala prvním pražským Gentlemanem silnic
Ocenění za odvahu a rychlou pomoc při nehodách na silnicích si v březnu odnesla Daniela Kutilová. Tato 60letá žena nezaváhala při nehodě autobusu MHD a pomohla zraněným spolucestujícím. Je vůbec prvním Gentlemanem silnic z Prahy a zároveň 20. oceněnou ženou. Titul Gentleman silnic uděluje Česká pojišťovna ve spolupráci s Policií ČR už 11 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bažant, paštika a Zeman ve svetru. Čínský prezident si toho našeho musí opravdu moc vážit, zaznívá
REPORTÁŽ Čínský prezident Si Ťin-pching je již půl dne v českém hlavním městě. Navzdory několika protestům a hlasitosti kritiků jde nade vší pochybnost o jednu z nejvýznamějších státních návštěv České republiky polistopadového vývoje. Vůdce Říše středu v tuto dobu večeří s Milošem Zemanem na lánském zámku. ParlamentníListy.cz byly na místě, když prezident Si přijel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bakalův server: Vítače čínského prezidenta organizovala čínská ambasáda
Tři dny jídlo zdarma. Taková je odměna čínské ambasády pro šest stovek Číňanů, kteří na pražské Evropské třídě, poblíž hotelu Hilton nebo například u letiště Václava Havla vítají svého prezidenta. Informoval o tom server iHned.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Premiér Sobotka a ministr Stropnický pohrdají parlamentem
Premiér Sobotka a ministr Stropnický naprosto pohrdají parlamentem, a tedy i vlastními občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ještě že může jen sázet stromy, opřel se do Zemana šéfredaktor Balšínek
Do české hlavy státu Miloše Zemana se pustili novináři Dalibor Balšínek a Ján Simkanič. Důvodem je dnešní příjezd čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a Zemanova slova pro čínskou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Všichni nejsou nadšeni z čínské návštěvy, píší v Bakalově Respektu. Takže...
Prezident Miloš Zeman s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) doufají, že Číňané budou investovat v České republice a vybudují si v naší zemi zázemí, aby odtud mohli ekonomicky expandovat dál do Evropy. Jenže ne všichni v Česku jsou tak nadšení z představy rostoucího čínského vlivu u nás. V Praze proto vznikne také centrum, které bude informovat o porušování lidských práv v Říši středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
FOTO Prezident Zeman uvítal čínského prezidenta v Lánech. A dostal darem křeslo
Český a čínský prezident Miloš Zeman a Si Ťin-pching zasadili dnes odpoledne v lánském zámeckém parku pamětní strom. Čínský prezident se taky zapsal do zámecké pamětní knihy. Oba politiky ještě čeká společná večeře. Si Ťin-pching je prvním prezidentem, kterého Zeman do letního sídla českých prezidentů pozval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ovčáček je kretén! To zaznělo od známé tváře. Už vážně přituhuje
Proti návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku se ozývá řada aktivistů. Na sociální síti Facebook vznikl dokonce hashtag „svědomí není na prodej“, prostřednictvím něhož uživatelé upozorňují na porušování lidských práv v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Piráti: Akce aktivistů proti podlézání Číně se zúčastnila i Michaela Krausová. Policisté jí pochroumali ruku
Parta aktivistů dnes vyvěsila několik Tibetských vlajek k přivítání čínského prezidenta. Tyto vlajky nahradily čínské vlajky, které nechal vyvěsit lobbista a bývalý ministr za ČSSD Jaroslav Tvrdík. Mezi aktivisty byla i Pirátka Michaela Krausová. Policie ČR jí při zásahu proti držení tibetské vlajky zbytečně pochroumala ruku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VLS: Tření pstruhů ve Chvalšinách asistovaly desítky dětí
Velký zájem žáků z okolí, ale i místní mateřské školky provázely jednu z hlavních událostí jara na sádkách VLS ve Chvalšinách na Českokrumlovsku. Děti zde asistovaly rybářům u umělého výtěru několika stovek generačních pstruhů. Proces děti nejen sledovaly, ale poslechly si také výklad lesních pedagogů a rybářů o celém chovu pstruha duhového na sádkách VLS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Český rozhlas si stěžuje: Zakázali nám fotit čínského prezidenta
Krátce před čtrnáctou hodinou odpoledne přistál na Letišti Václava Havla čínský prezident Si Ťin-pching. Stojí za pozornost, že Česká televize směla z příletu přinášet živý vstup, ale fotografovi Českého rozhlasu nebylo dovoleno, aby přílet vyfotografoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
V Praze řádí fašizující lúza! Ovčáček udeřil na aktivisty v Praze
Mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček na sociální síti Facebook okomentoval zásah policie proti aktivistům, kteří chtěli na cestě z letiště vyměnit čínské vlajky za tibetské. Ovčáček má za to, že je to ostuda pro Českou republiku, kterou má na triku „fašizující lúza". A za tu podle něj morálně odpovídá TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas uveřejnil průzkum o Číně. Na Hradě by měli zpozornět
Na Hradě vítají čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Průzkum společnosti Median pro Český rozhlas ale ukázal, že si většina lidí žádá od českých politiků určitou opatrnost vůči Číně. 67 procent dotázaných se například obává, že čínské investice u nás mohou ohrozit tradiční české podniky. 58 procent občanů má za to, že u nás Číňané sice zřídí nová pracovní místa, ale budou velmi špatně placená.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Předseda sněmovny se setká s čínským prezidentem
Program předsedy PS 29. března 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Brázdil (KSČM): Tam venku je svět ve zmatku, upadá a lidé čekají na naše rozhodnutí
Projev z Krajské konference v Brně 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Do Česka dnes přiletí čínský prezident
Do Česka dnes přiletí na třídenní návštěvu čínský prezident Si Ťin-pching. Letoun s početným doprovodem by měl na ruzyňském letišti přistát dvě hodiny po poledni. Nejvyšší čínský představitel má dnes v oficiálním plánu jen setkání s českým prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Mezitím v USA: Trumpovi někdo připravil hrob a Clintonová slibuje zpřístupnit „UFO oblast 51“
Zatímco Česká republika žije návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze, ve Spojených státech pokračuje předvolební kampaň. A nabírá čím dál vyšších obrátek. Kandidátka na prezidentku USA z Demokratické strany Hillary Clintonová předložila voličům zvláštní slib. Pokud bude zvolena, zavázala se odtajnit co nejvíce informací o tzv. „oblasti 51“. Píše o tom server britského deníku Independent. A Trump se dočkal vlastního náhrobku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
"Utíkali v pyžamu a bez bot." Tady je příběh iráckého křesťana, který pomáhá válečným uprchlíkům
"Islámský stát chce ze svého teritoria vyhnat všechny jinověrce. Jsme křesťané, Bůh nás snad ochrání. Někteří lidé, co odtamtud přicházejí, ale ztratili víru v Boha, ptají se, kde se schoval? Nicméně Daesh je práce Satana," vysvětluje architekt Mahir Towfiq, jenž se ženou Saharou založil neziskovku, která mimo jiné pomáhá uprchlíkům, Life Agape. Má za sebou znovuzrození, kvůli němuž začal pomáhat lidem z národa, jehož bojovníci ho chtěli zastřelit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Nejrychleji rostl náš zahraniční obchod s Čínou za Schwarzenberga, hlásí se Kalousek
Prezident odmítá dlouholetý azimut naší zahraniční a obranné politiky, která nám zajišťuje svobodu a bezpečí. Těmito slovy dnes reagoval předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na včerejší výroky Miloše Zemana pro čínskou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
MZV ČR: Bezpečnostní situace v Belgii
V souvislosti se sérií výbuchů na letišti a ve stanici metra v Bruselu Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje a doporučuje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Štěpánek (STAN): Zrušení vojenského újezdu Brdy je pro obce danajský dar
Zrušením vojenského újezdu Brdy připadlo toto území téměř po sto letech zpět obcím. Tím se zvětšila katastrální území středočeským obcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Ovčáček prý bude komentovat nové popravy. Hradní mluvčí to schytává za svá tvrdá slova
Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se opakovaně vymezil vůči TOP 09. Tato strana prý nese morální odpovědnost za vandalství páchané na čínských vlajkách. Česká lůza se podle Ovčáčka fašizuje a může za to právě strana Miroslava Kalouska. Martin Zvěřina na serveru Lidovky však připomíná, že se ještě neví, kdo čínské vlajky ušpinil. A Ovčáčkův slovník se hodí spíše do totalitního státu, než do demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
FOTO Aktivista s tibetskou vlajkou: Trvalo pět minut, než na nás vlítly policejní hlídky
„Tuhle zemi největší český mafián Miloš Zeman léta systematicky rozprodává čínským a ruským totalitním strukturám. My už dnes musíme bránit tuto zemi,“ napsal na Facebooku aktivista Jan Vrobel. Jeho slova předcházely a stále provázejí činy. S tibetskými vlajkami a transparentem protestuje proti prezidentské návštěvě z Číny. Aktuálně vzkazuje: „A teď pod Orlojem. Stáhli jste nás z blbýho mostu, budete nás mít všude.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
FOTO Prezident Číny projel Prahou: Stovky Číňanů v ulicích, rudé vlajky, bubny i zadržený muž s tibetskou vlajkou
REPORTÁŽ Pražané, kteří se v pondělí kolem druhé procházeli po nábřeží kolem ostrova Štvanice, mohli na Hlávkově mostě zahlédnout množství vzdouvajících se rudých praporů. Při bližším pohledu v nich bylo možné rozpoznat čínské vlajky a nakonec se odhalila celá scéna s transparenty, tradičními čínskými bubny a kostýmy. Číňané chtěli v Praze přivítat svého prezidenta Si Ťin-pchinga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
VIDEO Čínská televize nabídla pohled z prezidentského speciálu, který doprovází gripeny
Čínská televize CCTV obsáhle informuje o návštěvě prezidenta Si Ťin-pchinga v srdci Evropy. Na serveru tohoto média najdeme rozhovor s prezidentem České republiky Milošem Zemanem, ale také písemné odpovědi českého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD), který odpovídal na písemné otázky média. A to není vše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman vítá čínského prezidenta v Lánech
Čínský prezident přijel do zámku v Lánech na setkání se Zemanem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V Praze bylo dusno: Tibetské vlajky místo čínských, blokovaný billboard s Havlem a Dalajlámou, policie v akci
Několik aktivistů vyměnilo čínské vlajky umístěné v Praze 6 cestou z ruzyňského letiště za tibetské vlajky. Číňané pobývající v Praze podle všeho zase překazili akci aktivistů bojujících za lidská práva. Čínskou vlajkou totiž zakryli velkou fotku tibetského vůdce Dalajlamy s prezidentem Václavem Havlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Žádná normalizační kampaň s tibetskými vlajkami nebude, hlásí z Hradu
Zaměstnanci Nadace Via měli za to, že čínských vlajek je po Praze velmi mnoho a pro určité vyvážení chtěli vystavit vlajku tibetskou. Podle informací serveru HlídacíPes.org se však nadace se zlou potázala, protože sídlí v budově, která patří Správě Pražského hradu. A Hrad si rozhodně nepřeje tibetské vlajky. V tomto duchu se vyjádřil mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš po Zemanově vystoupení v čínské televizi: Prezident se snaží o restart vztahů
Prezidentu Miloši Zemanovi jde podle ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše o restart česko-čínských vztahů. Česká republika podle něj začala zahraniční politiku konečně chápat jako prostředek k naplnění ekonomických zájmů, což dříve nebylo obvyklé. Babiš tak reagoval na Zemanova slova o tom, že bývalá vláda Petra Nečase měla velmi špatné vztahy s Čínou a velmi podléhala tlaku USA a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Vyfouknutá vajíčka s barvou na čínské vlajky? Smrdí mi tu krátkozrakost
Smrdí mi tu krátkozrakost a popírání reality. Takže abych si to ujasnil:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Analytik Haas radí: Až budete sledovat zpravodajství o Číně v ČT, radši si vypněte zvuk
Čínský prezident před 14. hodinou dnes odpoledne přistál na Letišti Václava Havla v Praze. Informuje o tom i Česká televize. Analytik Tomáš Haas, který radil exprezidentu Klausovi či expremiéru Topolánkovi, teď na sociální síti Facebook dává radu i všem těm, kteří by chtěli Českou televizi sledovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Uprchlíci se učí německy a nemají to lehké. Jsme na ně přísní, hlásí učitelka
Desítky tisíc uprchlíků se v těchto dnech v Německu učí zdejšímu jazyku. Jsou si vědomi toho, že se bez znalosti jazyka neobejdou, nenajdou práci a pak mohou jen těžko vést normální život. Podle informací Českého rozhlasu se řada z nich učí rychle a intenzivně, jsou to mnohdy vysokoškoláci. Chuť učit se nesdílejí však všichni uprchlíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Čínský prezident Si Ťin-pching přistál na Letišti Václava Havla
Letadlo čínského prezidenta Si Ťin-pchinga přistálo dnes zhruba ve 13:40 na Letišti Václava Havla v Praze. Prezident s početnou delegací bude v Česku tři dny, setká se s nejvyššími ústavními činiteli. Čeká se podpis řady smluv včetně navázání strategické spolupráce. Jde o vůbec první návštěvu prezidenta komunistické Číny v Česku, která vyvolává i protesty. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Počet obětí dopravních nehod ve státech EU28 v roce 2015 meziročně narostl. Poprvé od r. 2001
Celkem loni zemřelo na silnicích EU28 na 26 000 osob, o 300 více než v roce 2014 Počet obětí narostl v 18 státech. České republice v pomyslném evropském žebříčku i nadále patří nelichotivá 21. příčka. V EU28 se ovšem výrazně snížil počet těžce zraněných, a to z 203 500 na 135 000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ženíšek (TOP 09): Vláda pohřbila jednu z tradic zahraniční politiky
Nikomu nevadí obchodování s velmocí jako je Čína. Ani samotná návštěva hlavy státu není nic, co by mělo být důvodem k rozčarování, přestože bychom byli radši, kdyby prezident České republiky vítal v Praze i jiné prezidenty než jen ty autoritářské ze Střední Asie či Čínské lidové republiky. Ale respektujeme skutečnost, že ostatní k nám přijet nechtějí, ať už je to kvůli mezinárodnímu obrazu českého prezidenta, či jiným důvodům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Předseda Poslanecké sněmovny se setká s čínským prezidentem
Program předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 29. března 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Jak udělat z České republiky svobodný a prosperující stát
Přijďte s námi diskutovat o tom, jak udělat z České republiky svobodný a prosperující stát - ve středu 30. března v Pardubicích v AFI Paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Čínská média informují o Česku. Představují Krtečka, pivo i vojáka Švejka
Server Blesk.cz informuje o tom, jak návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice sledují média v jeho vlasti. Jak server podotýká, v Číně přibývá článků, které představují Česko jako zemi, jež by se mohla stát významnou evropskou spojkou té jejich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (BPP): Právní stát kontra systém exekucí v ČR
Česká republika není právním státem, protože výkon práva je zkomercionalizován a byznys se stal ve výkonu práva prioritou nad původním úkolem soudních exekutorů - vymoci dluh a vrátit věřiteli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Veselé Velikonoce od ministerstva kultury
Přání Ministerstva kultury
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Na Floridě jsme představili potenciál českých univerzit a výzkumných institucí
Návštěvou University of Central Florida 24. března 2016 zakončil místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace svou pracovní cestu v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nečelíme pár teroristům, ale genocidnímu režimu. Spojovat se s Tureckem je šílenost, s Evropou nemá nic společného, varuje expert na náboženství
ROZHOVOR Podle odborníka na náboženské zdroje násilí Šimona Krbce atentáty v Bruselu potvrdily, že hrozbou pro Evropu jsou uzavřená ghetta a centra radikálního islámu, protože poskytují teroristům účinnou ochranu pro plánování a provádění operací. Tvrdí, že radikální islám je schopen zrekrutovat pro svatou válku kohokoli. Nechápe, jaký smysl má zvát do Evropy migranty z celého světa, když je vysoká pravděpodobnost, že skončí v izolovaném a sociálně vyloučeném ghettu, kde je východiskem radikalizace a nenávist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné
V plusu hospodařila loni jediná zaměstnanecká zdravotní pojišťovna
Oborová zdravotní pojišťovna jako jediná ze zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven vloni hospodařila s kladnou bilancí. Podle předběžných výsledků je bilance všech fondů pojišťovny za minulý rok v plusu 169 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kvůli muslimům žádné stahování vepřového ze škol! Německý ministr rázně vystoupil
Německý ministr zemědělství Christian Schmidt odmítá, aby ve školních jídelnách v zemi přestali muslimským žákům podávat vepřové. Informoval o tom server RT.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Do Česka dnes přiletí čínský prezident
zdroj: www.ceskenoviny.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:31, zobrazit podobné
Takto několik českých komunistů oslavilo Velikonoce. Vyrazili do Německa před americkou základnu a...
REPORTÁŽ Velikonoce patří v Německu kromě duchovním svátkům také mírovým pochodům. Již desetiletí se tu manifestuje vesměs proti americkým vojenským základnám, ale také za mír a stranou nejsou ani aktuální otázky dané doby. Nejinak to bylo i letos. ParlamentníListy.cz se zúčastnily akce v Ansbachu. Tisíce lidí však demonstrovaly také v Erlangenu nebo Norimberku. Do Velikonočního pochodu proti vrtulníkové základně v Katterbachu u Ansbachu se aktivně zapojili i čeští komunisté z Plzeňska, kterých sem přijelo více než 30.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Miloš Zeman se pohybuje v jedné extrémní poloze
Miloš Zeman se pohybuje v jedné extrémní poloze, s tím samozřejmě nesouhlasíme a dlouhodobě jako ODS na rozporuplné výroky pana Zemana upozorňujeme. Náš předseda dal jasneé vyjádření před cca hodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mají strach z protinázoru! V ČT vystoupil bojovník za lidská práva a pustil se do Číny i návštěvy jejího prezidenta v Praze
O lidských právech v Číně hovořil na ČT24 v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku také vedoucí kampaní Amnesty International ČR Martin Balcar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Toto se servírovalo v Lánech čínskému prezidentovi
Bažantí vývar s domácími nudlemi a bažant po lánsku špikovaný slaninou s nudlemi a bramborem. Takové menu čekalo na slavnostní večeři hlavy států Česka i Číny na lánském zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: 17. letecký poradní tým v Kábulu předal operační úkol
Po čtyřech měsících v Afghánistánu se příslušníkům 17. jednotky AAT (Air Adviser Team) přiblížil čas ukončení jejich působení na území této země a předali operační úkol příslušníkům 18. jednotky AAT. Při této příležitosti byli vojáci dekorováni medailemi za působení v operaci NATO mimo článek 5 Washingtonské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Vsetín nebude z rozpočtu města hradit převýchovu nepřizpůsobivých
Na základě stížnosti starosty Jiřího Čunka na rozhodnutí Agentury pro sociální začleňování, která nezařadila Vsetín do loňského programu na pomoc sociálně vyloučeným lokalitám, přijeli ředitel agentury Radek Jiránek se svým zástupcem pro Moravu Martinem Kahánkem do Vsetína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 19:34, zobrazit podobné
MK ČR: Již popáté se v olomouckém Arcidiecézním muzeu uskuteční Art Brut
Jde o přehlídku filmů zaměřených na fenomén art brut či outsider art, tedy rozumem nekorigovaného, spontánního umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Policie ČR: Průběh bezpečnostního opatření k návštěvě prezidenta ČLR
Pondělním ránem začalo plánované bezpečnostní opatření v souvislosti s avizovanou zahraniční návštěvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman nás vymaňuje z vlivu USA a EU, ale obrací nás k Rusku a Číně, smutní Pospíšil
K návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga a jeho přijetí českou hlavou státu Milošem Zeman se vyjádřili i předseda ODS Petr Fiala či europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Podle Zemana byly minulé vlády příliš „pod tlakem EU a USA“
Česká republika je ale členskou zemí Evropské unie, takže tvrzení, že na ni EU vyvíjí vnější tlak, je naprosto nesmyslné. Spojené státy jsou naším spojencem v rámci NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Národní galerie: Hradní paláce budou v úterý 29. března 2016 uzavřeny
Salmovský, Schwarzenberský a Šternberský palác společně s Knihovnou Národní galerie budou v úterý mimořádně uzavřeny!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Číňanů sem jezdí stále víc. Trend je prý příznivý
V loňském roce navštívilo Českou republiku 285 tisíc čínských turistů, kteří zde zároveň utratí nejvíce peněz, a to ze zemí vyjma EU. V ČT24 to v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze řekla Kateřina Petříčková, výkonná ředitelka Asociace cestovních agentur a kanceláří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Poškození čínských vlajek považuji za projev odporného vandalismu
Vyjádření Vojtěcha Filipa k poškozeným vlajkám Čínské lidové republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Kutílek (SZ): Čínský kanál v české politice nutno odmítnout
Zelení varují před rozpínáním neprůhledné čínské finanční skupiny v českém hospodářství a politice. Investice čínské finanční skupiny CEFC do infrastrukturních projektů typu zemanovského kanálu Dunaj-Odra-Labe a do dalších odvětví hospodářství ohrožují nejen životní prostředí nebo pracovní standardy českých zaměstnanců. Je třeba proti nim prostestovat a je třeba jim maximálně bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Souboj aktivistů: Tibetské vlajky místo čínských, blokovaný billboard s Havlem a dalajlámou, policie v akci
Několik aktivistů vyměnilo čínské vlajky umístěné v Praze 6 cestou z ruzyňského letiště za tibetské vlajky. Číňané pobývající v Praze podle všeho zase překazili akci aktivistů bojujících za lidská práva. Čínskou vlajkou totiž zakryli velkou fotku tibetského vůdce Dalajlamy s prezidentem Václavem Havlem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Profesor z americké univerzity říká nahlas, co musí EU i NATO zásadně změnit, jinak nebude v Evropě bezpečno. A přidává varování
ROZHOVOR Podle světoznámého profesora ekonomie Milana Zeleného, se Evropa musí naučit spolupracovat. „Solidaritu, svíčky a modlitby je lépe odložit na lepší časy,“ říká. Podle něj, pokud bude EU založena na politické solidaritě a ne na hospodářské a obranné spolupráci, dokud budou NATO řídit skandinávští civilisté, Evropa se nedočká ochrany, bezpečí ani obrany. A horší než migranti budou nakonec vlastní občané v ulicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Teroristé se prý pokusí o jaderný útok, tvrdí odborníci
Podle serveru Aktuálně.cz se teroristé do pěti let pokusí o jaderný útok. Stačí jim plutonium o velikosti grapefruitu. Tvrdí to prý odborníci na terorismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Turecký prezident Erdogan pouští teroristy do Unie, myslí si prý jordánský král
Součástí politiky tureckého prezidenta Erdogana je pouštění teroristů do Evropské unie, vyplývá prý z uniklých informací důvěrné schůzky jordánského krále Abdalláha se zástupci amerického Kongresu. Schůzka se uskutečnila na počátku roku, nyní o ní informuje britský deník The Guardian a informace přejímá server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Komentář ke slovům prezidenta Zemana
Komentář Petra Fialy ke slovům prezidenta Zemana
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
SP ČR: Čína je top zemí zájmu českých exportérů mimo EU
Čína se jako exportní teritorium mimo Evropskou unii dlouhodobě drží v první pětce zemí zájmu českých vývozců, nyní je na druhém místě. Pro téměř šestinu průmyslových firem je Čína perspektivní trh. Vyplývá to z šetření Svazu průmyslu a dopravy ČR, provedeném v loňském roce mezi 400 firmami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Pašeráci mají novou cestu. Přes Itálii. Za víc peněz
O nové trase pro pašeráky lidí informuje server Echo24.cz. Údajně ji chtějí využívat již v prvních dubnových týdnech a má vést přes Itálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Kácení stromů zajistí bezpečnost obyvatel
V Uherském Hradišti, na levém břehu řeky Moravy, aktuálně provádíme zásah do břehového porostu. Prvořadým důvodem tohoto zásahu je bezpečnost veřejnosti pohybující se v celé délce nábřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Sobotka je premiér "cyklista". Slaboch
Europoslanec Jan Zahradil se na Facebooku vyjadřuje k premiérovi B. Sobotkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Europoslanec Telička: Odsuzovat terorismus už nestačí. Je potřeba udělat tohle
„Poslední teroristické útoky v Bruselu opětovně potvrzují, že odsuzovat terorismus už dávno nestačí,“ uvedl europoslanec Pavel Telička (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Herman (KSČM): Multikulturní obohacení v Bruselu
Nejedná se o cestopis nebo blog, ale o politicky nekorektní reportáž z období březnových atentátů v Bruselu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VLS: YPEF 2016 - žáci z Lipníku jdou do národního finále
Dva deváťáci Tereza Musilová a Lukáš Ježek společně s osmákem Jaroslavem Klikou ze "základky" v Lipníku nad Bečvou byli posledními vítězi série pěti místních kol mezinárodní soutěže YPEF pořádaných lesními pedagogy Vojenských lesů a statků. Stali se národními finalisty, když se probili soubojem nejlepších družstev severní Moravy a na konci z regionálního kola v Hranicích vyšli jako vítězové. V národním finále, které se odehraje 14. a 15. června na zámku v Kostelci nad Černými lesy, proto budou tak trochu hájit také barvy VLS, které jim organizací místních kol vstup do soutěže umožnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Vzájemná kulturní spolupráce s Indií se utěšeně rozvíjí
Ministr kultury přijal v březnu velvyslance Indické republiky a velvyslance Státu Palestina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Zákon implementující směrnici MiFID II podruhé předložen vládě
Ministerstvo financí dne 16. března 2016 podruhé předložilo vládě návrh zákona, kterým se mění zákon č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu, ve znění pozdějších předpisů, a některé další související zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Žít Brno: Co s Jaltou? Budeme vědět do konce června
Před deseti lety dostala ODS boží nápad - směnila několik lukrativních domů v centru a jedny z mála nezastavěných pozemků v Masarykově čtvrti a na oplátku dostala chátrající funkcionalistický palác Jalta. Už tehdy se vědělo, že je to dost nevýhodné a domy a pozemky mají oproti Jaltě dvojnásobnou hodnotu, což se vzápětí potvrdilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Starosta Nového Města na Moravě: ČSSD je v Česku jedinou stranou s komplexním programem
Rok 2015 byl podle starosty pro Nové Město na Moravě zcela jedinečný. Po padesáti letech slibů, dohadování a čekání jsme konečně postavili a slavnostně otevřeli Městské lázně. Jaký bude letošní rok? A co nového chystá radnice do budoucna? Nejen o tom jsme si povídali s Michalem Šmardou (ČSSD). Zajímalo nás také, jak hodnotí složení kandidátky ČSSD pro krajské volby na Vysočině, kterou i přes usnesení strany nekumulovat funkce vede hejtman a poslanec Jiří Běhounek. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
CEDOP: Z nejmenších obcí na Vysočině se do Prahy dostanete do dvou hodin. Díky vysokorychlostní trati
Připravovaná vysokorychlostní trať Praha – Brno bude mít výrazný pozitivní dopad pro rozvoj dopravní obsluhy a veřejné dopravy Kraje Vysočina, a to i pro malé obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Musíme zavést povinnou vojenskou službu a umět se bránit. A integrovat jen křesťany, burcuje Jiří Čunek
ROZHOVOR V České republice musíme zcela jednoznačně zavést povinnou vojenskou službu. I to si myslí starosta Vsetína a někdejší místopředseda vlády Jiří Čunek (KDU-ČSL), který viní Evropskou unii, že v migraci nerozpoznala včas nebezpečí a že se na ni nepřipravila. Možnost integrace vidí jen u křesťanských uprchlíků. U ostatních jsou podle bývalého exministra kulturně-náboženské rozdíly příliš velké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2016 v 10:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist