Oficiální zpravodajská média

Kalousek je herecká hvězda, ale role bojovníka za Tibet už je moc, vysmáli se mu u Bakaly
Petr Honzejk z Hospodářských novin v minutovém videu okomentoval počínání předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska během návštěvy čínského prezidenta v Praze. Nástupci Karla Schwarzenberga se to asi moc líbit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek je herecká hvězda, ale role bojovníka za Tibet už je moc, vysmáli se mu u Bakaly. A přišla ostrá reakce
Petr Honzejk z Hospodářských novin v minutovém videu okomentoval počínání předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska během návštěvy čínského prezidenta v Praze. Nástupci Karla Schwarzenberga se to asi moc líbit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Další zvěrstvo v podání Islámského státu. Přitvrdit však chce i Saúdská Arábie. Vůči této menšině
Islámský stát jde v posledních týdnech od porážky k porážce. Jeho propagandistické oddělení však zatím pracuje na plné obrátky. Naposledy ISIS zveřejnil brutální popravu tří příslušníků kurdské armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zákon padajícího hovna. Být dnes u policie? Ne. Zasloužilý příslušník vystupuje proti složkám, které zasahují proti vlastním občanům
Bezpečnostní odborník, válečný veterán a bývalý dlouholetý elitní policista Lumír Němec v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz ostře kritizuje policejní zásahy proti účastníkům proti imigrační politice EU a Sobotkovu kabinetu nebo proti antičínským aktivistům. A není sám. Za zbytečně brutální, zpolitizované jak za komunistického režimu a profesně zfušované je považuje i mnoho bývalých policistů. Jejich názory, za které se už nemusejí bát msty státu, jemuž věrně sloužili mnohdy desítky let, se šíří jako lavina po sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
STEM – volební preference – březen 2016
Březnové preference se oproti únoru příliš nezměnily, vládní koalice by v modelu získala 141 mandátů. ANO vede s náskokem žebříček preferencí nad druhou ČSSD a třetí KSČM. Do poslanecké sněmovny by se dostalo šest stran. KDU-ČSL, ODS i TOP 09 by v modelu získaly mezi šesti až sedmi procenty. Celkově se zdá, že zavedené demokratické strany příliš nepřitahují nové voliče. Je možné, že váhající voliči hledají mezi malými stranami a někteří zvažují i protestní volbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rozlučka u piva a zase na viděnou, čínský prezident odjíždí
Český prezident Miloš Zeman se dnes na terase Strahovského kláštera rozloučil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. U sklenice piva Zeman řekl, že každé krásné setkání musí jednou skončit a že se těší, až se s čínským prezidentem znovu potká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nová čísla: Babiš jasně vede. Pravice v troskách. Komunisté stíhají ČSSD. Okamura krok od sněmovny
Také v březnu vévodilo výzkumu stranických preferencí hnutí ANO s 20 %. Druhá skončila sociální demokracie se 14 % a třetí komunisté se 12 %. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČR a Čína podepsaly na 30 obchodních dohod
Účastníci ekonomického fóra na pražském Žofíně podepsali dnes za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech. Jedna z nich se týká i analytické spolupráce na přípravách kanálu Dunaj-Odra-Labe, uvedl český prezident Miloše Zeman. Dohody s čínskými firmami z české strany podepsaly například Škoda Auto, ČEZ, skupina J&T, Česká exportní banka nebo Český Aeroholding.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
A teď vážně: Do čeho k nám Číňani dají peníze
Asi třetina z 95 miliard korun, které mají letos Číňané investovat v Česku, má přitéct do bankovní skupiny J&T Finance Group. Jinak není zcela jasné, co si Číňané za další miliardy pořídí. Píší o tom dnešní Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
My jsme si prostě zvykli, že je klid. Zajímavé odpovědi na otázku „kdo rozvrátil svět“
V Lidovém domě konala panelová diskuze v rámcí Masarykovy demokratické akademie, na téma „Kdo nám rozvrátil svět?“. Vystoupil zde předseda Strany zelených Matěj Stropnický, senátor František Bublan, politický tajemník ministerstva zahraničních věcí Petr Drulák a šéfredaktorka v4revue.eu Lucia Najšlová. Na základní otázku sice neodpověděli, přesto dospěli k zajímavým závěrům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní summitu o jaderné bezpečnosti
Premiér Bohuslav Sobotka dnes odlétá do USA, na pozvání prezidenta Obamy se zúčastní summitu o jaderné bezpečnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zákaz kouření v restauracích nemusí být striktní, Benda chce povolit kuřárny, ministerstvu to nevadí
Ministerstvo dosud nechtělo o jakýchkoli výjimkách ze zákazu kouření v restauracích ani slyšet.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:36, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Prezident Zeman opět zvýšil prestiž České republiky v zahraničí
Čínský prezident Si Ťin-pching na návštěvě České republiky - tato událost je pro republiku významná i co se týče další ekonomické spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Libor Rouček radí prezidentovi, jak jednat s Číňany. To když jsem s nimi jednal v Bruselu...
ROZHOVOR Konečně dochází k narovnání vztahů s Čínou. I to si myslí bývalý europoslanec a také místopředseda Evropského parlamentu, který měl vztahy s velmocí na starosti, Libor Rouček. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popisuje, jak na evropské půdě vedli rozhovory s čínskými partnery, a také vysvětluje, proč bychom se neměli upnout pouze na téma Tibetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Výroční finanční zpráva ČSSD za rok 2015
ČSSD dnes zveřejnila Výroční finanční zprávu o hospodaření za rok 2015. Výnosy činily 174,5 milionu korun, náklady 147,5 milionu korun a přebytek hospodaření pak téměř 27 milionů korun. „ČSSD financovala své aktivity v roce 2015 bezproblémově na všech úrovních, výrok auditora je bez výhrad,“ uvedl místopředseda strany pro hospodaření Martin Starec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Veletrh iKariéra se po roce vrací na ČVUT
Dnes je kampus ČVUT v Dejvicích středem pozornosti malých i velkých firem. Na univerzitní půdě bude 146 společností nabízet studentům možnosti spolupráce nejen v průběhu studia, ale i po něm. Studenti tak budou mít příležitost poznat své potenciální zaměstnavatele zblízka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Čínský deník píše o návštěvě prezidenta země v ČR. Všímá si zejména jedné věci
Čínský deník Shanghai Daily se ve svém dnešním článku zevrubně věnuje návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Deník zdůrazňuje především skutečnost, že Česká republika je první evropskou zemí, kam čínský prezident letos zamířil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda dnes projedná pomoc uprchlíkům v Turecku či průmyslovou zónu Přerov – Bochoř
Členové vlády ve středu 30. března 2016 od 09.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Martin Koller vypráskal odpůrce Číny. A pak přesně popsal stav naší armády... Nic příjemného
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller tentokrát věnuje svou pravidelnou rubriku na ParlamentníchListech.cz přesnému popisu stavu naší armády. Coby podplukovník v záloze a někdejší pracovník ministerstva obrany odsuzuje jak její velení, tak zbrojní vybavenost a zejména politické úkolování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČSSD: Výsledky primárek v Plzeňském kraji
Sociální demokracie zveřejňuje další výsledky stranických primárek. Tentokrát pro Plzeňský kraj. Členové strany v korespondenčním hlasování potvrdili návrh plzeňského krajského výkonného výboru. Lídrem byl zvolen Josef Bernard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ničení čínských vlajek? Politická provokace lokajů Evropské unie. A lidské vandalství
Dnešní usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Komentátoři novin se zamýšlejí nad sbližováním ČR s Čínou
Na netransparentní strukturu čínské investiční skupiny CEFC, Číňany bez masky obvyklé zdvořilosti, ale i na smysluplné rozvíjení vztahů s Číňany upozorňují dnešní komentáře v českých denících. Někteří autoři se sbližování s Čínou obávají, podle autora komentáře v deníku Mladá fronta Dnes (MfD) je ale daleko smysluplnější s Číňany obchodní vztahy rozvíjet a radovat se z růstu této země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šéf státní firmy ČEPS padl. Podle ministra Mládka musí podnik nabrat nový směr
Předseda představenstva provozovatele přenosové soustavy ČEPS Vladimír Tošovský (54) byl dnes dozorčí radou ke konci března odvolán z funkce. ČTK o tom informovala mluvčí ČEPS Barbora Peterová. Ministerstvo průmyslu a obchodu, přes které stát vlastní 100 procent akcií společnosti, uvedlo, že ho nahradí Jan Kalina (47). Stát by se tak mělo na prvním dubnovém zasedání představenstva ČEPS. Kalina působí ve vedení ČEPS od loňského září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MPO: Dozorčí rada ČEPS odvolala předsedu představenstva Vladimíra Tošovského
Na dnešním mimořádném zasedání dozorčí rada akciové společnosti ČEPS jednomyslně odvolala předsedu představenstva Vladimíra Tošovského. Na prvním dubnovém zasedání představenstva jej nahradí Jan Kalina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
To jsou plky. Hnus. Knížepán a pravdoláska dostali na řiť. Toto nám řekli Gazdík, Filip, Keller či Okamura
V souvislosti s návštěvou čínského prezidenta v ČR čestný předseda TOP 09 a předseda zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Karel Schwarzenberg řekl, že se sluší demonstrovat proti diktátorovi, který nechává hromadně popravovat, zavedl osobní kult a tuhou cenzuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ 2016): Švédsko a nezvládnutá imigrační politika - varování pro české politiky?
Švédsko se dostalo díky nekontrolované imigraci do vážných bezpečnostních a do budoucna možná i ekonomických problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
488 miliard za rok do ciziny. Německo doženeme za 100 let, pokud vůbec, sdělila docentka Švihlíková a odsoudila, kam se dostalo naše hospodářství
REPORTÁŽ Pokud by růst životní úrovně pokračoval stejným tempem jako doposud, k Německu se přiblížíme za sto let anebo nikdy. Zahraničí nás vysává, ročně odcházelo z Česka okolo 500 miliard korun zisků a naše mzdy patří v Evropské unii vůbec k těm nejnižším. Až tak tvrdá kritika českého hospodářství zazněla z úst ekonomky Ilony Švihlíkové, při prezentaci její nové publikace v ostravském Knihcentru. Zmíněné dílo s názvem „Jak jsme se stali kolonií“ mapuje vývoj české ekonomiky od takzvané transformace v 90. letech minulého století až po současnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ještě ke Kalouskovu výstupu a jeho boji za Tibet: Hodnotí profesorka Vladimíra Dvořáková
POLITOLOGOVÉ „Je tady vidět až urputná snaha o zviditelnění se, což samozřejmě souvisí i s tím, že TOP 09 ztrácí jakýsi rozměr nebo svou image, jakou měla,“ hodnotí včerejší pískot, řev a slovní výstup lídra TOP 09 Miroslava Kalouska na Hradčanském náměstí politoložka Vladimíra Dvořáková. Kalousek totiž stanul v čele průvodu protestující skupiny s tibetskými vlajkami v rukách a nastalo tóčo. Dvořáková proto zauvažovala i o možném zesměšnění se...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek přivedl na jižní Moravu miliardové čínské investice
Návštěva čínského prezidenta sebou přinesla i uzavření důležitých dohod na úrovni krajů. Několik smluv podepsal v úterý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), kraji mohou přinést až 5 miliard korun. Jde například o spolupráci s významnou čínskou bankou nebo importérem potravin a vín z Pekingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Migranti házejí kameny a mlátí se s policisty. Na hranici je rušno
Na hranici mezi Řeckem a Makedonií je opět velmi živo. Naposledy se policie střetla s nejméně třemi stovkami rozlícených uprchlíků. Podle zdejších humanitárních pracovníků však k násilným konfliktům dochází prakticky každý den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
22. schůze Senátu začne 20. dubna 2016
Termín další schůze Senátu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kurník, pusťte ho. VIDEO z ,,Akce Kalousek a Štětina". Přihlíželi Kocáb a Kateřina Jacques
Ústí pražského Hradčanského náměstí se v úterý stalo dějištěm jedné z nezapomenutelných scén české politiky. Policie vzhledem ke státní návštěvě čínského prezidenta na Hradčanech prostor uzavřela, ovšem následně se vstupu na náměstí začala domáhat protestující skupina, která si tam podle svých slov řádně ohlásila demonstraci. V čele průvodu stanulo u bariér několik známých tváří a hlavní slovo měl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
To koukáte, pane Ženíšku z TOPky. Kvůli Číně přišel Kalouskovu muži velmi zajímavý dopis
První místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek čelí předžalobní výzvě advokáta Radka Pokorného. Toho Radka Pokorného, jenž má údajně blízko k premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD). V tuto chvíli se ale nezastává svého premiéra, ale čínské finanční skupiny CEFC. Tu v Česku zastupuje. Číňanům se nelíbí, jak o nich Ženíšek měl psát v médiích, a žádají stažení textu. Jinak přijde žaloba. Ženíšek to označuje za zastrašování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Duchková (BPP): Perličky z Prahy 2 aneb „Jesle“ mají novou adresu! Rozmáhá se nám tu takový nešvar...
Na programu 59 bodů, ovšem bude-li to číslo konečné, toť otázka! Poslední dobou se nám tady rozmáhá takový nešvar… Ano, jedná se o zařazování „nepohodlných“ bodů mimo program, v naději, že uniknou našemu bdělému opozičnímu oku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet bude jednat o insolvenční novele a o zákonu o státním zastupitelství
Ministři na dnešním zasedání vlády proberou dvě dlouho připravované předlohy ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO), a to novelu insolvenčního zákona a návrh zákona o státním zastupitelství. Ten posiluje postavení i odpovědnost státních zástupců, ruší obě vrchní státní zastupitelství a zavádí od ledna 2017 takzvaný protikorupční speciál pro boj s nejzávažnější hospodářskou kriminalitou. Na programu zasedání ministrů je také návrh zákona o auditorech a návrh zákona o službách vytvářejících důvěru pro elektronické transakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Lihová kauza – návrh na obžalobu
Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) dnes předali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci spisový materiál, který se týká krácení daní při obchodování s lihem se škodou cca 1,25 miliardy korun. Zároveň navrhli podat obžalobu na 7 obviněných osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Půl miliardy korun. Přesně tolik pošleme Turecku pro uprchlíky
Česko pošle na pomoc s uprchlíky Turecku do roku 2019 půl miliardy korun. Harmonogram splácení závazku, k němuž se Česko v rámci Evropské unie připojilo na podzim, dnes schválila vláda. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) bude vyplacení celé částky záviset na tom, zda Turecko uhlídá migrační tok. Celkem Brusel slíbil Ankaře na pomoc s uprchlíky tři miliardy eur. Letos ČR vyplatí šest milionů eur (asi 162 milionů korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Koncentrovanou moc bez kontroly a odpovědnosti nepodpoříme
Obecně se všichni odborníci na trestní právo shodují, že mnohem důležitější než zákon o státním zastupitelství by bylo třeba změnit trestní procesní předpisy, tedy trestní řád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Že se Zeman k Číňanům chová patolízalsky? To říkají zakomplexovaní idioti. Když přijel dalajláma, oni se před ním plazili na zemi, říká natvrdo Pecina
ROZHOVOR Lidé, kteří mluví o servilitě vůči Číňanům, jsou zakomplexovaní idioti. To si myslí Martin Pecina, bývalý ministr vnitra ve Fischerově a Rusnokově vládě. „Známe je. Plazili se po zemi, když přijel dalajláma. Rád bych znal jejich názor na to, zda považují amerického prezidenta za příliš servilního, když se před čínským prezidentem oblékl do čínského oblečku. Což považuji od pana Obamy za docela dobrý fór, který bych mu nevyčítal. Stejně jako když britská královna vezla čínského prezidenta ve zlatém kočáře,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky s manželkou navštíví Královéhradecký kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 31. března - 1. dubna 2016 Královéhradecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Roztržka ve vládě mezi Babišem a Bělobrádkem má další dohru
Po kritice útok. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek okomentoval nelichotivě „čapí sněmovní projev“ šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Ten na oplátku vypustil z lahve džina církevních restitucí. Což lidovce udivilo. „Nechápu, jak spolu zdanění náhrad církvím a Čapí hnízdo souvisí. My jsme tohle nevyvolali, žádné udání na nikoho neposlali. Ale vyjádřit se k tomu musíme. Říci nepříjemnou věc o koaličním partnerovi, když je to namístě, to se jako nesmí? Podle mého názoru jsme reagovali diplomaticky a zdrženlivě. Protireakce byla neadekvátní,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz Ondřej Benešík, místopředseda KDU-ČSL. Podobně mluvil i jeho kolega Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Podívejte se, co Zemanova slova v čínské televizi způsobila v Rusku. Velký kritik prezidenta zároveň vyzývá tajné služby, aby...
Roman Máca a Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty se podivují nad tím, proč prezident České republiky neslouží své zemi, ale Rusku. Tento fakt dobře ilustruje i rozhovor Miloše Zemana pro čínskou televizi, kde pravil, že se Česko vymanilo z vlivu USA a EU a jedná nezávisle. Ruská média se tohoto výroku chopila a vyložila ho po svém. České tajné služby by se proto měly mít na pozoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nahlédněte do Říše středu. Zpravodajka ČT v Číně popsala své zážitky
Když se v Číně přestěhujete do sousední oblasti, nesmíte tam děti posílat do školy a nemáte v novém bydlišti nárok na zdravotní péči. Dokud o tom nerozhodnou úřady. A ty někdy rozhodují velmi pomalu. I to je Čína, druhá nejsilnější ekonomika světa. Číňany prý nezajímá pojetí lidských práv, jak ho vnímáme na Západě. Chtějí se mít dobře, jsou ochotni proto hodně pracovat a někdy se dokonce upracují k smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): Povodí Vltavy chce zničit část CHKO Brdy
Ostuda! Navzdory vyhlášení CHKO Brdy se povodí Vltavy snaží zlikvidovat její podstatnou část. Za podpory vedení Plzeňského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
"Byli jsme pod tlakem EU a USA, nyní jsme nezávislá země." Kmoníček v rádiu vysvětlil, proč to Zeman řekl
Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl vedoucí zahraničního odboru prezidentské kanceláře Hynek Kmoníček. S moderátorem Petrem Dudkem se bavili o návštěvě čínského prezidenta v České republice, o protestech, které ji provázely a čínských investicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rathovi se nepodařilo vyloučit soudce Pacovského ze své kauzy
David Rath neuspěl s ústavní stížností, která navazovala na spor o domnělou podjatost soudce Roberta Pacovského. Bývalý poslanec za ČSSD a někdejší středočeský hejtman Rath neúspěšně požadoval vyloučení Pacovského z kauzy, v níž čelil obžalobě z korupce při zadávání zakázek. Pacovský jej nepravomocně poslal na 8,5 roku do vězení. Ústavní soudci Rathovu stížnost označili za předčasnou, a tedy nepřípustnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Dostanou obce a kraje víc peněz?
Poslední novela zákona o rozpočtovém určení daní, která začne platit od 1. ledna 2017 a její případné úpravy. To je hlavní téma dalšího jednání pracovní skupiny při Ministerstvu financí České republiky, jež se zabývá právě možnými úpravami rozpočtového určení daní. Jeho podoba předurčuje významnou část příjmů, které obce a kraje získávají do svých rozpočtů. Další plánovaná schůzka skupiny odborníků se uskuteční ve čtvrtek 31. března od 10.00 hodin v budově ministerstva v Letenské ulici v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
HK ČR: Novela zákoníku práce jde za rámec rozumného kompromisu a podstatně zhoršuje podmínky pro podnikání
Zákoník práce je v ČR dlouhodobě jednou z největších brzd pružnosti trhu práce. Novela, kterou představilo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, a ke které dnes Hospodářská komora ČR odeslala své připomínky, výrazným způsobem zvýší administrativní, ale také finanční zátěž zaměstnavatelů. „Očekávali jsme zvýšení pružnosti pracovního trhu, místo toho nám byla předložena naprosto bezzubá a technicistní novela. Vláda by měla řešit to, co podnikatele opravdu tíží, ne jim prostředí ještě více komplikovat. Novela zákoníku práce se navíc zcela nelogicky děje bez transpozice evropského práva,“ komentuje prezident HK ČR Vladimír Dlouhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bašár Asad pronesl zásadní slova k Sýrii, Rusku i některým západním zemím. A nejen to
Syrský prezident Bašár Asad poskytl exkluzivní rozhovor zpravodajské agentuře Sputniknews.com, ve kterém označil ruské síly za „posílení stability a bezpečnosti“ Sýrie. Na základě dlouholetých vztahů a vzájemného porozumění si totiž země pomáhají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policie vstoupila do bytu Bursíkových. Kvůli nočnímu promítání nápisů na Pražský hrad
Policie přišla na to, odkud se na zdi Pražského hradu promítaly kritické texty vůči návštěvě čínského prezidenta v Praze. Vzhledem k tomu, že se však projektor nacházel mimo bezpečnostní okruh, policie ani Hrad nebudou situaci dále řešit. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Do Číny půjdou malá česká letadla i potraviny
Díky rámci pro byznys vytvořeném mezi Českem a Čínou se mají podle šéfa české diplomacie Lubomíra Zaorálka (ČSSD) prodat například dvě desítky letounů L-410 a 350 lehkých letadel z moravských Kunovic. Na čínský trh zamíří i potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Klaus: Do Evropy se z Afriky stěhují ti neúspěšní
Bývalý prezident Václav Klaus vydal další část svých zápisků z cest. Tentokrát se podíval na konferenci v Maroku. A něco napsal k lidským právům, migraci, globálnímu oteplování i multikulturalismu jako problému dnešní Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČPS: Fosilní zákon by neměl být proti zemnímu plynu
V programovém prohlášení se vláda zavázala, že připraví návrh zákona o snižování závislosti České republiky na fosilních palivech, ale za podmínky, že tím neutrpí konkurenceschopnost ČR. Letos v březnu rozhodla, že Ministerstvo životního prostředí má nyní připravit návrh antifosilního zákona, podle kterého má Česko snižovat závislost na fosilních palivech s cílem snížit emise skleníkových plynů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kašlu na vás! Donald Trump přitvrdil
Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump ohlásil, že nepodpoří svoje kolegy v jejich kandidatuře. Ti se k němu totiž podle jeho slov chovali velmi nespravedlivě, a proto si jeho podporu nezaslouží. Uvedl tak v úterním rozhovoru pro CNN. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A ještě naposledy. Čínský prezident odlétá, ale Jiří Ovčáček si ještě kopl do jeho odpůrců
Poslední den návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice zhodnotil její celkový průběh mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Na sociální síti napsal, že návštěva hlavy ČLR v naší zemi byla mimořádně úspěšná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): S čínským prezidentem jsme řešili ekonomiku a spolupráci při tvorbě zákonů
Čínský prezident Si Ťin-Pching v rámci své oficiální návštěvy České republiky jednal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Setkání se zúčastnili také místopředsedové Senátu Přemysl Sobotka, Ivo Bárek a Zdeněk Škromach a předseda zahraničního výboru František Bublan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman řečnil s čínským prezidentem, ČT postihl výpadek. A pak nastínil uskutečnění velkého projektu
Účastníci ekonomického fóra na pražském Žofíně podepíší dnes za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech. Jedna z nich se týká i analytické spolupráce na přípravách kanálu Dunaj – Odra – Labe. Na fóru to dnes řekl český prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policie nikomu nenařizovala, aby sundával tibetské vlajky, říká mluvčí
Policie odmítla, že by cíleně nařizovala sundávání tibetských vlajek z oken budov v blízkosti pražského hotelu Hilton, kde bydlel čínský prezident při návštěvě Česka. V rámci bezpečnostních opatření policisté pouze odstraňovali z oken vlajky různých států nebo noviny, za kterými byl patrný pohyb lidí, uvedla na webu pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová. Informaci o policií vynuceném odstranění tibetské vlajky zveřejnil jeden z uživatelů facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda schválila harmonogram vyplácení peněz Turecku
Česko pošle na pomoc s uprchlíky Turecku do roku 2019 půl miliardy korun. Harmonogram splácení závazku, k němuž se Česko v rámci Evropské unie připojilo na podzim, dnes schválila vláda. Podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) bude vyplacení celé částky záviset na tom, zda Turecko uhlídá migrační tok. Celkem Brusel slíbil Ankaře na pomoc s uprchlíky tři miliardy eur. Letos ČR vyplatí šest milionů eur (asi 162 milionů korun).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Praha 8 plánuje změnu v příměstských linkách hromadné dopravy
Městská část Praha 8 se snaží prosadit změnu v trase příměstských autobusů, které stále využívají dopravně zatíženou Ďáblickou ulicí. Autobusy tak každý den nabírají zpoždění a obyvatelé si stěžují na hluk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda vysílá letecké instruktory do Iráku
Vláda chce poslat do Iráku 35 leteckých instruktorů, kteří pomohou s výcvikem pilotů pro české stroje L-159. Dnes kabinet schválil návrh ministerstva obrany, misi ještě musí schválit obě parlamentní komory. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) novinářům řekl, že jde o český příspěvek k boji s takzvaným Islámským státem. Vycvičení piloti mají ze vzduchu podpořit pozemní operace. "Nejde vůbec o malou pomoc," uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tibet? Tak se podívejte na černochy v USA. Když jsme byli v Číně, viděli jsme megafirmy a mluvili o komunistech i lidských právech
REPORTÁŽ Nezáleží, jakou má kočka barvu, hlavně když chytá myši. To kdysi poznamenal čínský vůdce Teng Siao-pching o receptu, který naordinoval Číně. Jakýsi kapitalismus v komunismu, jím zvaný socialistická tržní ekonomika. Reportér ParlamentníchListů.cz Jan Rychetský loni projel značnou část Číny a na vlastní oči se přesvědčil, jak to funguje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Deset dobrovolníků převzalo cenu Křesadlo 2015
Cenu pro „Obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“, Křesadlo 2015, včera v Rezidenci primátorky převzalo deset dobrovolných pracovníků. Předávání ocenění se zúčastnila náměstkyně primátorky Eva Kislingerová a předseda výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP Patrik Nacher.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pokud jste si mysleli, že Kalouskovo včerejší „vystoupení“ bude bez odezvy, pletli jste se. Pojďme na to
Miroslav Kalousek se v úterý odpoledne domáhal vstupu na Hradčanské náměstí, uzavřené kvůli návštěvě čínského prezidenta. Před kordonem policistů se kromě tibetské vlajky oháněl také svým poslaneckým mandátem a právem jít s ním kamkoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zahořklost jako bejk. Europoslanec KSČM, vyznamenaný Putinem, vykládal o Jaromíru Štětinovi a lidé se smáli
Necelá třicítka převážně starších lidí se v Plzni zúčastnila besedy s europoslancem za KSČM Jiřím Maštálkou o Rusku.Ten totiž převzal v nedávné době nejvyšší ruské státní vyznamenání z rukou Vladimira Putina. O tom, jaká se pak strhla v Bruselu – a nejen tam – mela, zaznělo v půldruhahodinové besedě, kde se mimo jiné dále povídalo o europoslanci Štětinovi, budoucím „Majdanu“ v Bělorusku nebo o tom, proč se stále nedaří srazit Rusko „na kolena“ ekonomickými restrikcemi a jak bruselskou propagandu válcuje ta kremelská ke vzteku unijních představitelů i úředníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Janeček (Patrioti): Zachraňme krajinu Oty Pavla
Malebné okolí řeky Berounky, všem českým patriotům známé z příběhů Oty Pavla, má zmizet. Nedaleko legendární hospody U Rozvědčíka má stát přehrada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tak kdo to vítal Číňany? Server zapátral
Za desítkami čínských vítačů, kteří v průběhu návštěvy prezidenta ČLR Si Ťin-pchinga v Česku lemovali pražské ulice, zřejmě stojí čínské velvyslanectví ve spolupráci s Česko-čínskou obchodní asociací. Informoval o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: V běžném provozu chodci i cyklisté obvykle nějaký reflexní prvek mají
Již přes měsíc mají chodci povinnost nosit mimo obec reflexní prvky. Podle novely silničního zákona by je měli mít na sobě za snížené viditelnosti, pokud se pohybují po krajnici nebo okraji vozovky v místě, které není osvětleno veřejným osvětlením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek přednášel po boku českého Syřana: Putin neuspěl na Ukrajině, tak vstoupil do syrské války
Na zahájení regionální části festivalu Jeden svět v Brně s diváky filmu Syrská lovestory debatoval ředitel obecně prospěšné společnosti Člověk v tísni Šimon Pánek a syrsko-český aktivista Assem Atassi, který působí v iniciativě Syrská revoluce. Ta se u nás snaží zvýšit povědomí o tom, co se v Sýrii aktuálně děje. Diskutovalo se hlavně o situaci v této zemi a tamním působení Člověka v tísni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Audit v dopravním podniku potvrdil problémy smluv s BusLine
Zpráva z hloubkové kontroly hospodaření v Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) potvrzuje problémy se smluvními vztahy, spojenými se společností BusLine, na které už pět let Změna pro Liberec poukazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vyvěšovači plakátů a jiní kazisvěti
Určitá část pražské kavárny, mocně povzbuzovaná předsedou TOP 09 Kalouskem, vytáhla proti prezidentu Zemanovi a „jeho" čínské návštěvě, prezidentu Si Ťin-pchingovi. Snaží se opepřit pobyt čínského prezidenta hloupými řečmi o tom, že prezident Zeman a vláda popírají dosavadní linii české zahraniční politiky. Anebo aspoň vyvěšováním celkem nevhodných, a hlavně málo originálních plakátů s dalajlámou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ekonom Sedláček se vyjádřil k čínské návštěvě: Nebezpečný kurz Česka
Tomáš sedláček ve středeční Kauze dne zhodnotil návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Ekonom má za to, že si komunistický vůdce naši malou zemi zapamatuje jen v případě, že ho dokážeme něčím zaujmout. A nebudeme ho jen slepě opěvovat jako v jiných zemích. Varoval navíc před naším obratem na Východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Bránit někomu, aby měl ve viditelné poloze tibetskou vlajku, je porušování demokracie, udeřil Milan Uhde v ČT
„Kolosální selhání politických elit.“ „Stydíme se za to, že si Česká republika zadává s komunistickou mocí.“ To jsou jen některá z hesel, která se objevila v takzvané „Výzvě prezidentu a vládě“. V úterních Událostech, komentářích ČT byl bývalý předseda Poslanecké sněmovny Milan Uhde, který je také jedním ze signatářů výzvy. Na otázku moderátora, proč výzvu podepsal, odpověděl, že mu mluví z duše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Starostové a nezávislí posílili v Praze 4!
Na středečním pražském sněmu hnutí Starostové a nezávislí potvrdil první zástupce starosty Prahy 4 Lukáš Zicha informaci, že klub nezávislých zastupitelů Tučňák se oficiálně hlásí ke spolupráci se Starosty a nezávislými. Jedná se o výrazné posílení hnutí STAN v největším pražském obvodě, kde Tučňák představuje 6 zastupitelů a má 3 radní v devítičlenné Radě městské části. Klub Tučňák bude od této chvíle vystupovat pod názvem STAN (Tučňák).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Více než půl miliardy pro ochranu přírody a krajiny - startuje druhá vlna příjmu žádostí o dotace
Péče o národní kategorie zvláště chráněných území a území soustavy Natura 2000, péče o cenná stanoviště a vzácné druhy, likvidace invazních druhů rostlin a živočichů a revitalizace sídelní zeleně. Právě dnes začíná druhá vlna výzev v prioritní ose 4 Operačního programu Životní prostředí. Žádosti o podporu mohou podávat všichni žadatelé vyjma fyzických osob nepodnikajících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda ČR se letos na začátku dubna setká k mezivládním konzultacím s vládou Polské republiky
Vláda B. Sobotky se v pátek 8. dubna 2016 setká k mezivládním konzultacím s vládou Polské republiky ve Varšavě. Jde už o čtvrté mezivládní konzultace s Polskem. Za českou stranu se jich zúčastní kromě předsedy vlády ministr zahraničních věcí Zaorálek, ministr obrany Stropnický, ministr vnitra Chovanec, ministr průmyslu a obchodu Mládek, ministryně práce a sociálních věcí Marksová, ministr dopravy Ťok, ministr životního prostředí Brabec a ministr kultury Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MPO a Clean Sky 2 podpořilo spolupráci s českými leteckými firmami
Dne 29. března 2016 proběhl na Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) workshop s názvem Clean Sky 2, kterému předcházelo podepsání Memoranda o porozumění mezi MPO a Clean Sky 2 Joint Undertaking.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Policisté v civilu v muslimských čtvrtích poslouchající rozhovory místních. A takto to prý dopadlo v USA
Republikánský kandidát na prezidenta USA Ted Cruz obhajoval své rozhodnutí nasadit více bezpečnostních jednotek do muslimských čtvrtí, za účelem prevence teroristických útoků. Islamismus jako takový podle něj není nepřítelem, tím jsou teroristé. Informuje CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zemanův poradce a exministr Kohout se vysmál kritikům Číny: Češi jsou rozumní, vaše řeči vůbec nevnímají. Největší vlna čínských investic teprve přijde. A slavný Zemanův sen...
ROZHOVOR Čínské investice v objemu desítek miliard, podepsané při návštěvě prezidenta Si Ťin-pchinga, jsou teprve začátkem masivní čínské investiční vlny. ParlamentnímListům.cz to řekl exministr zahraničí, vlivný poradce prezidenta Miloše Zemana a prezident Institutu Nové Hedvábné stezky Jan Kohout. Za masivní kritikou čínské návštěvy a investic ze strany TOP 09 i dalších organizací a aktivistů vidí Kohout ideologickou zaslepenost a zabržděnost. Tito lidé prý mají mizivý vliv na českou společnost, jen mají větší přístup do médií. Většina rozumných lidí je ale podle něho nebere vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Soukromníci a Svobodní jako recesisté. Zítra rozdají lodní lístky do lepší budoucnosti
Ve Zlínském kraji, kde budou Soukromníci a Svobodní v podzimních krajských volbách kandidovat společně, se opozdilci s daňovým přiznáním zítra setkají s recesisty. Před většinou finančních úřadů budou stát zástupci obou stran. Budou rozdávat lodní lístky do lepší budoucnosti. Humorná akce v kraji, kde koalice obou stran atakuje sedmiprocentní hranici obliby, má ovšem vážný podtext. Především upozorní na přebujelost státního aparátu v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová navštíví Liberecký kraj
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová pokračuje v regionálních návštěvách. V pondělí 4. dubna zamíří do Libereckého kraje, kde navštíví například Vyšší odbornou školu sklářskou a Střední školu v Novém Boru, Gymnázium Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou nebo libereckou iQLANDII, setká se také s vedením kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda přiklepla klokánkům 20 milionů
Vláda schválila poskytnutí dotace 20 milionů korun na provoz klokánků. Po jednání vlády o tom dnes informoval premiér Bohuslav Sobotka. Vláda se také na jednání s polskými ministry počátkem dubna bude snažit eliminovat nepříznivý dopad plánovaného rozšíření hnědouhelného dolu Turów, ležícího těsně u českých hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Absence dostupné nepřetržité péče na Frýdlantsku je velkou nejistotou
Liberecký kraj zahájil jednání o možné koupi Nemocnice Frýdlant. Cílem je snaha o zachování akutní zdravotní péče pro obyvatele Frýdlantského výběžku a zajištění stabilní zdravotní péče pro zdejší obyvatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj vypíše výzvu eGovernment. Pro žadatele je připraveno přes 2,3 miliardy
Podpora je zaměřena zejména na další rozvoj elektronizace resortních odvětví, jako je kultura, spravedlnost, vzdělávání nebo zdravotnictví. V rámci této výzvy budou podporovány informační systémy veřejné správy ČR, a to například informační systémy pro snadný přístup odborné i laické veřejnosti k digitálnímu kulturnímu obsahu, informační systémy pro sdílení zdravotních informací a dokumentace nebo rozvoj informačních systémů pro výkon agend v sociální oblasti. ParlamentníListy.cz o kroku informovalo tiskové oddělení resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Novelou reagujeme na dnes běžnou činnost pochybných komerčních subjektů
Ministři na svém dnešním jednání schválili novelu insolvenčního zákona, která se zaměřuje na problematické jevy insolvenčních řízení. Jedním ze záměrů Ministerstva spravedlnosti je zvýšení míry ochrany před praktikami podvodných oddlužovacích společností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 30. března 2016 tyto tři zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svolávám největší demonstraci od roku 1989. V Česku jde o všechno, burcuje aktivista Jakub Pitron
Nesmíme prý politickým predátorům dovolit, aby k nám pustili drancovat čínského draka. Tak hovoří Jakub Pitron, který na sociální síti odvážně prohlásil, že spunktuje nejmasivnější demonstraci od devětaosmdesátého roku. Už svolává do boje organizace, spolky, včetně odborů, které prý musí přestat mlčet. Podniky J&T, Penta, PPF, kterým zdárně sekundují Zeman, Babiš, Klaus – téměř kompletní partička z 90. let, která byla skutečným vítězem převratu, dnes podle něj stojí v první linii jako jeden muž, sešikována, aby poskytla své firmy, moc a kontakty čínským soudruhům. Schyluje se k něčemu ještě katastrofičtějšímu, než jsme zažili v 90. letech, míní aktivista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Vítám rozhodnutí zmírnit následky loňského extrémního sucha
Místopředseda zemědělského výboru sněmovny Ladislav Velebný k rozhodnutí vlády o poskytnutí 600 mil. Kč zemědělcům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozzlobený politik nám napsal: Podnikatelce odpustili dluh, za což udělala místostarostovi PR
Praha 4 není v hledáčku médií často. O to více byly ParlamentníListy.cz překvapeny e-mailem a následnými dokumenty, které naší redakci poskytl jeden z bývalých zastupitelů této městské části. Ačkoli si nepřál být jmenován, jeho identitu známe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Josef Bernard se stal oficiálním kandidátem na hejtmana Plzeňského kraje
Josef Bernard se stal oficiálním kandidátem ČSSD na hejtmana Plzeňského kraje. V korespondenčním hlasování členů ČSSD byl potvrzen v prvních krajských primárkách. Dlouholetý ředitel jedné z nevýznamnějších strojírenských firem v regionu Škody Transportation tak oficiálně vstupuje do veřejného života v Plzeňském kraji. Josef Bernard jako minoritní akcionář Škoda Transportation chce předejít veškerým spekulacím ohledně střetu zájmů, a proto je rozhodnut dát svůj podíl do správy právní kanceláři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Prahy 10 schválili rozpočet
Městská část Praha 10 hospodaří s řádným rozpočtem. Jeho návrh ve středu schválili zastupitelé během svého jednání. Pro návrh hlasovali zástupci sociální demokracie, Strany zelených, Nezávislí pro Prahu – Hnutí pro lepší desítku, KSČM, zástupci koalice Vlasta a většina zástupců TOP 09. Zastupitelé hnutí ANO a ODS se zdrželi či nehlasovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zastupitelé Prahy 10 schválili o půl miliardy úspornější rozpočet než minulý rok
Městská část Praha 10 ode dneška hospodaří s řádným rozpočtem. Jeho návrh totiž dnes v dopoledních hodinách schválili zastupitelé během jednání Zastupitelstva MČ Praha 10. Pro návrh hlasovali zástupci sociální demokracie, Strany zelených, Nezávislí pro Prahu – Hnutí pro lepší desítku, KSČM, zástupci koalice Vlasta a většina zástupců TOP 09. Zastupitelé hnutí ANO a ODS se zdrželi hlasování či nehlasovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vždyť je to epidemie znásilnění. Proberte se, zní o imigrantech z USA
Americká komentátorka Christine Niles tvrdí, že Evropu zasáhla epidemie znásilnění, která přímo souvisí s přílivem muslimských migrantů. Americká mainstreamová média a evropské politiky obviňuje z přílišné politické korektnosti, která jim prý brání tuto skutečnost uznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek křičí. Pěkně nahlas. Ještě jedno včerejší VIDEO s naštvaným šéfem TOP 09. A humorná vsuvka
Miroslav Kalousek se mohl ukřičet, aby své stoupence informoval o zkrácení svých poslaneckých práv, jakého se mu dostalo od policistů, kteří mu znemožnili jít s tibetskou vlajkou před Hrad, kde právě večeřel čínský prezident. Důvod jeho námahy byl ten, že jeho stoupencům kamsi zmizel megafon, z něhož předtím shromáždění oslovovali jiní řečníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poslance terorizuje místní podivín
„Topnáckovský prase, špíno havloidní, fašoune zkurvený.“ Takovéto nadávky přicházely e-mailem poslanci Janu Farskému (SLK), když ParlamentníListy.cz omylem a nedopatřením otiskly text s výňatky z jeho Twitteru. Ovšem pozor – falešného. Za což se Janu Farskému velice omlouváme. Kdo za tím stojí? „Máme v Semilech takového samotářského podivína, nejspíš to bude jeho práce. Zavřen ve svém bytě se hbitě pohybuje po internetu a píše nesmysly. Má založených několik desítek falešných identit na Facebooku, mnoho různých stránek, ze kterých šíří lži,“ vysvětluje Farský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Chceme podpořit co nejvíc obcí a měst, bojujících s chudobou
Monitorovací výbor Odboru (Agentury) pro sociální začleňování schválil ve čtvrtek 24. března 2016 vyhlášení další vlny spolupráce v rámci Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Obce, které chtějí systematicky a koordinovaně řešit problematiku sociálního vyloučení na svém území, se budou moci přihlásit do 5. vlny spolupráce do 12. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babybox na radnici Prahy 2 zachránil další miminko
Zdravé tříměsíční dítě někdo odložil v úterý 29. března 2016 do babyboxu na radnici Prahy 2. Výstražný alarm, upozorňující na vložení miminka, se rozezněl v 17:39 hodin. Holčička dostala jméno Andrea podle vedoucí odboru Kancelář tajemníka Andrey Horákové, která byla společně se starostkou Prahy 2 Janou Černochovou u dítěte jako první. Je to již čtvrté děťátko, které vinohradský babybox za dobu své šestileté existence zachránil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Si Ťin-pching si pochvaluje silnější spolupráci mezi Čínou a Českou republikou
Čína a Česká republika jsou podle čínského prezidenta Si Ťin-pchinga ochotny prohlubovat spolupráci Pekingu a zemí střední a východní Evropy. Řekl to v projevu na dnešním ekonomickém fóru, které navštívil společně s českou hlavou státu Milošem Zemanem. Prezident Si také ocenil spolupráci s Českem, která je podle něj stále pevnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslanec Gabal: Nemůžeme tady nechat volně řádit proruské weby. Musíme je nechat soudně vypínat
Proruské weby šířící kremelskou propagandu by se měly vypínat, myslí si poslanec Ivan Gabal (KDU-ČSL). Rozhodovat o tom by měly soudy. Gabal to uvedl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Gabal k mazání a blokování webů šířících ruskou propagandu vyzval už na nedávném semináři v Poslanecké sněmovně. Prezident Zeman ho za to dokonce nazval nesvéprávným blbcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Schválili jsme dotaci a podpořili vedení Fondu ohrožených dětí
Komentář předsedy vlády k mimořádné dotaci Fondu ohrožených dětí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Úspory za státní dluh budou využity k výstavbě škol
Ministerstvo financí obdrželo v rámci třetí výzvy k podávání projektů pro rozvoj regionálních základních škol rekordní počet žádostí od obcí, které žádají o 70% dotaci na navýšení kapacit základních škol na svém území. Cílům programu a hodnotícím kritériím vyhovělo 38 projektů v celkové hodnotě 1,1 miliardy korun. Ministerstvo financí tyto projekty, realizované v letech 2016-2018, podpoří částkou 770 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Západ ztrácí moc. Lidé se ho bojí, píše francouzský myslitel
Západní liberální demokracie vyklízí pozice právě proto, že již více než dvě desetiletí vytrvale vnucuje svůj koncept celému světu. Tereza Spencerová na webu Literarky.cz přináší názory francouzského politologa Alexandra del Valleho, podle kterého Západ zcela ztratil svou image.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SPR-RSČ 2016: Nastal čas postavit se na odpor
Reakce na projev maďarského premiéra Viktora Orbána k imigrační krizi a svobodě v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Unikátní FlowTester umožňuje lepší diagnostiku a monitorování komunikačních sítí
Vědci z katedry telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně dokončili projekt FlowTester. Jeho cílem bylo proměnit know-how, získané v oblasti telekomunikačních sítí, v reálnou aplikaci, kterou budou moci využívat komerční subjekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Poslanec bude hostit na Bruntálsku sněmovní zemědělský výbor
Na Bruntálsko přijede jednat Zemědělský výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Hostit je zde bude místopředseda výboru a poslanec Ladislav Velebný. Stane se tak ve středu 30. a ve čtvrtek 31. března 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Občané Novoborska, hejtmana zajímá i váš názor!
Hejtman Martin Půta pokračuje tento týden ve svých pravidelných setkáních s občany a zastupiteli měst a obcí Libereckého kraje. Ve čtvrtek 31. března zavítá do Nového Boru. Beseda s občany se uskuteční od 17:00 hodin v obřadní síni městského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V lese u Nasavrk se připravuje rekonstrukce lesní cesty, pozor na střet s těžkou technikou
Rekonstrukci lesní cesty K Lomu ve Ctětíně na Chrudimsku v Pardubickém kraji připravuje státní podnik Lesy České republiky. Lesníci upozorňují návštěvníky lesa, aby se v lokalitě pohybovali se zvýšenou opatrností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Aktivistům se povedl husarský kousek: V noci promítali na Pražský hrad protičínská hesla
Aktivisté v noci na dnešek promítali na budovy Pražského hradu světelné obrazce a texty kritizující nynější návštěvu čínského prezidenta v ČR a obchodní vazby mezi Českem a Čínou. Vyplývá to z fotografií, které na facebooku zveřejnila někdejší poslankyně zelených Kateřina Jacques a přišly také ČTK z anonymní e-mailové adresy. Policie v noci našla pravděpodobné místo, odkud se promítalo, nikoho ale nezadržela, řekl ČTK policejní mluvčí Tomáš Hulan. Hrad podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka nebude věc řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Napadli starší paní. Miroslava Němcová opět znechuceně o Číňanech, Zemanovi i Petru Nečasovi
ROZHOVOR Bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová připustila, že ji velmi zarazilo chování čínské ambasády, která se vměšuje do života v České republice organizováním bojůvek proti českým občanům. Ale nelíbilo se jí ani počínání české policie, která místo toho, aby se zaměřila na výtržníky z čínských řad, zaměřila se na české občany. Odmítla výrok expremiéra a expředsedy ODS Petra Nečase, že protesty jsou projevem primitivního antizemanismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (LEV 21): Přátelská náruč... a trochu toho pravicového smrádku
My Češi máme v sobě, jak tradiční pohostinnost, tak i historickou paměť. Své hosty vítáme, jak chlebem a solí, tak i otevřenou náručí. Patří to k naší slovanské kultuře i tradici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda ČR: Program jednání ve středu 30. března 2016
Členové vlády ve středu 30. března 2016 od 09.00 hodin projednají mimo jiné:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Velmi zajímavé: Číňané založí s Čechy obří skupinu, která vyrazí na velké nákupy
Vystoupení politiků navozuje dojem, že za vřelým přijetím čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze jsou politické preference Hradu. Ve skutečnosti stojí za příklonem k Číně nejvyšší patra českého byznysu, píše dnešní Mladá fronta Dnes s tím, že tomu nasvědčuje už seznam účastníků včerejší slavnostní večeře v Rudolfově galerii Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
SPELOS: Brno opět podlehlo předvolebnímu populismu?
S blížícími se komunálními volbami někteří komunální politici opět populisticky začínají otevírat téma regulace loterií. Ne jinak je tomu například v městské části Brno – střed. Tamní městská rada totiž doporučuje zastupitelstvu schválit ve dvou lokalitách provoz živých her. Postupuje při tom však netransparentně a diskriminačně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Čtvrtá Janička Černochová dostala jméno Andrea!
135. děťátko v babyboxu na radnici městské části Praha 2!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dopadlo to dobře, pochválila vláda policii za čínskou návštěvu
Vláda se na dnešním jednání shodla, že bezpečnostní opatření při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga zvládla policie dobře, řekl novinářům ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Incidenty, na které se zeptal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), budou podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) vyšetřeny. Bude se jimi zabývat i Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), řekl Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Boj o nádraží v Brně
Kdo jezdí vlakem, vidí nebetyčný rozdíl mezi hlavním nádražím v Praze, Pardubicích či jinde a nádražím v Brně. Nové nádraží postavila i Vídeň. Na podzim 2016 budou Brňané hlasovat v referendu, které navrhli odpůrci rozvoje města Brna. Tyto skupiny chtějí potopit možnost vybudovat v Brně nové nádraží tak, jak bylo naplánováno společně s autobusovým nádražím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist