Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.215x, což odpovídá cca 167.754-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bradáčové tým „klekl“ na vyšetřování podnikatele Sisáka. Šéf policejního týmu měl s žalobcem problém, a tak...
Případ údajně „cinklých“ insolvenčních řízení, který se měl dostat do výkladní skříně šéfky pražského Vrchního státního zastupitelství Lenky Bradáčové, se začal zásadně zamotávat. Po problémech s konstrukcí trestné činnosti kontroverzního podnikatele Petra Sisáka (Via Chem Group nebo ústecká Setuza) se před krátkým časem z vyšetřování případu vyloučil i detektiv Vladislav Hřebíček, pod jehož vedením tým Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality vyšetřování takzvané kauzy Sisák vedl. ParlamentníListy.cz získaly k rozhodnutí detektiva podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
A teď čeští „páni na holení“: Kdo prý uléval peníze do Panamy. Jsou to velká, velká jména
„Nejoblíbenější destinací, kam čeští klienti schovávají své firmy, jsou bezkonkurenčně Seychely, kde pro ně Mossack Fonseca založila přes 800 firem,“ uvádí server investigace.cz. Aféra spojená s včera zveřejněnými „Panama Papers“ nabývá zajímavých obrátek – Čechů, kteří drží akcie firem zřízených panamskou společností, je 283. Nejčastěji se jedná o lobbisty, odsouzené zločince, známé „krále privatizace“, lidi pohybující se ve zbraňovém průmyslu a obchodníky se solárními elektrárnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dává moc prostoru Rusku, zesměšňuje Saúdy, naše přátele. Americká pravice jde po Obamovi
V amerických konzervativních kruzích vyvolal ostrou reakci nedávný rozhovor Baracka Obamy pro známý magazín The Atlantic, ve kterém se prezident Spojených států sám distancoval od washingtonského zahraničněpolitického establishmentu. Netrvalo dlouho a konzervativci udeřili zpět. Konkrétně se jednalo o prezidenta Rady pro mezinárodní vztahy Richarda Haasse, který Obamovu neochotu využít armádu v Sýrii přirovnal k Bushově invazi do Iráku z roku 2003. Prezidenta se zastal profesor z Univerzity Johna Hopkinse Melvin A. Goodman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jsme skanzen shlouposti. Kecy v ČT. Martin Koller varovně o nové válce, náštěvě Číňanů a uprchlících
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Jsme skanzen hlouposti, tvrdí po návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga o České republice vojenský analytik Martin Koller. Vyjadřuje se též k eskalaci napětí mezi Arménií a Ázerbájdžánem či k návrhu Donalda Trumpa, aby USA přestaly zdarma chránit Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Iráčtí křesťané zůstávají v Německu, požádali tam o azyl
Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří o víkendu odjeli z České republiky, zůstává v Německu. Požádali tam o azyl, informovala na policejním webu mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z veřejnoprávní TV se posmívá odpůrcům uprchlíků. Sledujte na vlastní nebezpečí
Veřejnoprávní německá televize ZDF odvysílala čtyřapůlminutové propagandistické video, jehož cílem je ostrakizovat odpůrce masové migrace a zcela je vyloučit z veřejné diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Němci mají strach, že teď to „bouchne“ u nich. Zvažují další krok proti vlně uprchlíků
Německo se obává teroristických útoků. Poté, co k nim došlo v Paříži i v Bruselu, si myslí, že je na řadě. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Do Česka se zřejmě vrátí iráčtí uprchlíci zadržení v Německu
Do Česka se dnes zřejmě vrátí skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku zadržených o víkendu v Německu. Skupina původně ubytovaná na Jihlavsku, odkud v sobotu odjela za hranice, má být podle cizinecké policie umístěna v detenčním zařízení a co nejrychleji vrácena do země původu. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ale uvedl, že si Iráčané mohou i znovu požádat o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Německo irácké křesťany do ČR nevrátilo. Proč, ptá se ministerstvo vnitra
Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří o víkendu odjeli z České republiky, zatím zůstane v Německu. Požádali tam o azyl, který předtím odmítli v ČR. Podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) uprchlíci opustili ČR protizákonně a Německo je dnes odmítlo vydat zpět navzdory původní platné dohodě. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Náhorním Karabachu se obnovily silné boje, v pozadí Rusko, Turecko a další. Analytička mluví o hrozbě nové formy proxy války
ANALÝZA V Náhorním Karabachu vypukly 2. dubna silné boje a střety mezi jednotkami neuznané náhorno-karabašské republiky a Ázerbájdžánem. Podle posledních pondělních zpráv boje pokračují i nyní a arménský prezident nevyloučil možnost válečného konfliktu. Regionální a globální okolnosti letitého, „zamraženého“ konfliktu v regionu Zakavkazska analyzuje pro ParlamentníListy.cz Veronika Sušová-Salminen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD začíná šetřit. Úspory se dotknou všeho a všech, majetek neprodáme, říká Starec
Strana musí advokátu Zdeňku Altnerovi po prohraném sporu o Lidový dům zaplatit 337 milionů korun.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Na Slovensku se objevila drastická hra. Střílení v parlamentu do konkrétních poslanců
Na Slovensku se objevil nový hit. Je jím jednoduchá počítačová hra, ve které si každý může vystřelit na svého Mariana Kotlebu a jeho kolegy poslance. ĽSNS – Wild Hunt tak připomíná známou sérii her Moorhuhn, kde člověk střílel slepice na body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jsme skanzen hlouposti. Kecy v ČT. Martin Koller varovně o nové válce, náštěvě Číňanů a uprchlících
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Jsme skanzen hlouposti, tvrdí po návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga o České republice vojenský analytik Martin Koller. Vyjadřuje se též k eskalaci napětí mezi Arménií a Ázerbájdžánem či k návrhu Donalda Trumpa, aby USA přestaly zdarma chránit Evropu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V USA žije řada významných osobností s českým původem. Patří jim dík za to, že naši vlast důstojně reprezentují
Premiér Sobotka pozdravil české krajany ve Washingtonu, Minneapolis i Los Angeles.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zveřejněno: Co kázal Tomáš Halík, když tu byli Číňané
Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga vzedmula v Česku vlnu emocí. Do tábora jejích kritiků se zařadil i kněz Tomáš Halík, který dal své názory jasně najevo v prologu mše věnované obětem čínského komunistického režimu i všech dalších současných i minulých násilných a totalitních režimů, kterou odsloužil druhý den pobytu čínského prezidenta v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad aktualizoval údaje o kapacitách hromadných ubytovacích zařízení
Informace z oblasti cestovního ruchu: Kapacita hromadných ubytovacích zařízení - 2015 - pravidelná aktualizace časových řad:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Žasnu. Demence? Pravda o zdraví Miloše Zemana
Miloš Zeman je ve skvělé kondici, hlásí šéf jeho lékařského konzilia Martin Holcát. Skutečnost, že by hlava státu trpěla demencí, jak se pro média vyjádřilo v posledních týdnech hned několik lékařů, Holcát rozporuje. „Vždy ví, co dělá,“ ujišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sobotka: Musíme mít pevné vztahy s USA. NATO není Varšavská smlouva a nic ho nenahradí
„Ameriku potřebujeme,“ řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Peking je podle Sobotky pro Česko také důležitý, ale nikdy nám nemůže dát tolik, co NATO a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Karel Gott: Uprchlíci strkají před kameru děti, za nimi jdou mladí muži v moderních ohozech. Amerika nás chce držet ve strachu, abychom nerostli. Ilumináti nedovolí Trumpa
Krátce poté, co ohlásil úspěšný boj s rakovinou mízních uzlin, poskytl Karel Gott rozhovor časopisu Týden, v němž kromě jiného poodhalil svůj názor na ožehavé zahraničně-politické téma dnešní doby – uprchlickou krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se v Nizozemsku zúčastnil oslav Dne Komenského
Ministr kultury se zúčastnil ve dnech 1. – 3. 4. 2016 při návštěvě Holandska oslav výročí narození Jana Amose Komenského v Naardenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Mezinárodní dohra českého odporu při návštěvě šéfa Číny. Zásadní
Bývalý šéfredaktor herního časopisu Score Jan Vrobel se na sociální síti Facebook rozepsal o propojení Česka a Tibetu. Při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze upozorňovali demonstranti na komunistické porušování lidských práv v Tibetu. Jeden z demonstrantů si přinesl také transparent, na němž žádal propuštění rodin disidentů z vězení. A stal se téměř zázrak, za který do Prahy dorazilo poděkování od tibetské exilové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
To je výbuch: 72 prezidentů, Putin, Porošenko, sportovci, umělci. Sem prý ulévali tajné peníze
Jeden z nejmasivnějších úniků informací v historii spojených s ukrýváním peněz v daňových rájích v neděli večer na svém serveru zveřejnil německý deník Süddeutsche Zeitung. V dokumentech nesoucích název „Panama Papers“ se v souvislosti s pochybnými finančními machinacemi objevila jména celosvětově známých osobností. Ve spisech nechybělo ani několik jmen dobře známých českému čtenáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Profesor Pafko pro PL: Migrace je řízená, Zeman měl pravdu. Ale není to jen tak. Oslovil jsem primáře všech českých chirurgií...
ROZHOVOR Uznávaný chirurg profesor Pavel Pafko soudí, že migranti, kteří v posledních měsících utíkají do Evropy, se na teroristických útocích nepodílejí. „Teroristé jsou lidé, kteří odešli z arabských zemí už dříve nebo kteří se v Evropě už narodili a důvěrně poznali prostředí v evropských zemích, protože se v něm pohybují delší dobu,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Pavel Pafko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Všichni Češi v kauze Panama Papers budou zveřejněni, pohrozila novinářka
Zakladatelka Českého centra pro investigativní žurnalistiku Pavla Holcová uvedla v rozhovoru pro server iDnes.cz, že do měsíce se lidé dozvědí jména všech Čechů, kteří figurují v kauze Panama Papers. Je jich celkem 283.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mluvili jsme s uprchlíky v iráckém táboře. A zjistili jsme, že...
ZÁPISKY Z KURDISTÁNU "O Daesh nechci mluvit. Vzali mi úplně všechno." To říká Henadi Shibli. "Byl to šok, ale musíme žít." To říká Snamdin Nurihasan. Oba odešli ze Sýrie a žijí v iráckém uprchlickém táboře Domiz. ParlamentníListy.cz je zpovídaly přímo na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Nejednoznačnosti a nejasnosti účetních předpisů nelze dávat k naší tíži
Vyjádření ke dnes zveřejněné tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Spor v Liberálním institutu. Ševčík vyloučen za nepřijatelné jednání, on hovoří o dětinské mstě
Bývalý ředitel Liberálního institutu Miroslav Ševčík byl na základě rozhodnutí správní rady vyloučen z institutu. Podle tiskové zprávy se provinil nepřijatelným jednáním, jež bylo v rozporu jak s principy liberalismu, tak i se zásadami slušného chování. Ševčík, který institut spoluzakládal, hovoří o dětinské mstě. Informaci přináší server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Fašizující se TOP 09, souboj o vůdcovství obhájců Tiberu... Zuzana Bubílková zpovídala Ovčáčka
Hostem pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls byl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. V pozici moderátorky tohoto pořadu se vůbec poprvé objevila Zuzana Bubílková. Mluvčí zmínil, že není jen ústy prezidenta, jak se to běžně vyžaduje, ale navíc také jeho obhájcem. A znovu padla jména Miroslava Kalouska i Ferdinanda Peroutky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kauza Panama Papers se dotýká i britského premiéra
Prozatím největší únik informací v historii se postaral o mezinárodní povyk. Takzvané Panama Papers odhalily, jakým způsobem si mnozí lidé ukládají finance do daňových rájů, aby nemuseli platit daně do státních kas svých domovin. Jedním z nich byl i otec současného britského premiéra Davida Camerona, který tak v Británii neplatil daně, a nejeden představitel britských konzervativců. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Co je pravda o Rusku, a co lež? Tomio Okamura zve na seminář s Institutem slovanských strategických studií
Pozvání na seminář spolupořádaný Institutem slovanských strategických studií pod záštitou poslanců Tomia Okamury, Jaroslava Holíka a Radima Fialy s názvem „Mýty o Rusku“, který se koná v úterý 5.4.2016 od 13:30 do 19 hodin v místnosti č.205 v budově Poslanecké sněmovny PČR, Sněmovní 1, Praha 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Do Karla Gotta se za jeho slova o uprchlích pustili dva velcí odpůrci Zemana
Analytik a vysokoškolský pedagog Michael Romancov se vyjádřil na Twitteru k rozhovoru se zpěvákem Karlem Gottem, ve kterém Gott označil migraci za řízenou snahu oslabit Evropu. A to Romancov zpochybnil ironickým komentářem. Jinou část rozhovoru si pak k zesměšňování vybral Jakub Janda z Evropských hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
168 hodin na ČT: Číňani byli agresivní
Reportérka pořadu ČT 168 hodin Lenka Pastorčáková natočila reportáž, v níž zmapovala, co všechno zachytily kamery České televize mezi vítači i odpůrci čínského prezidenta, který minulý týden pobyl v Česku tři dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Porošenko má velké problémy. Na jeho průšvihy upozorňují i ukrajinská média
Deník Kyiv Post ve svém dnešním textu vznáší velmi vážná obvinění na adresu prezidenta země Petra Porošenka. Vychází přitom z uniklých dokumentů právnické společnosti Mossack Fonseca, která zařizovala převedení jeho majetku na Britské Panenské ostrovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Doktor Macek setřel Zdeňka Svěráka za členství v KSČ
Spoluzakladatel ODS Miroslav Macek se ve své pravidelné pondělní glose tentokrát věnoval herci Zdeňku Svěrákovi, návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice a iráckým uprchlíkům, kteří z České republiky prchli do Německa. A nejen jim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A je to tady: První ohlasy na stanovisko Karla Gotta k uprchlíkům. Z Hradu i od muže, co se těšil na smrt Miloše Zemana
Ohlasy na komentáře věhlasného českého pěvce Karla Gotta o uprchlické krizi na sebe nenechaly dlouho čekat. Poté, co se v dnešním vydání časopisu Týden objevil rozhovor se zpěvákem, ve kterém popsal uprchlickou krizi v Evropě jako řízený proces, se k jeho slovům vyjádřil Dominik Feri, Jan Zahradil nebo Tomasz Peszynski, který nechvalně proslul svými vulgárními výroky o prezidentu Miloši Zemanovi. V komentářích zazněla slova jako KONEC a EMIGRACE.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Výbušné prohlášení kardinála: Obvinil George Bushe
„Když se zatvrdí srdce, mohou se pastýři měnit ve vlky a kardinálové v ďábly,“ alegorickým způsobem okomentoval uprchlickou krizi při zahájení evropského Apoštolského kongresu milosrdenství v římském kostele sv. Ondřeje kardinál Christoph Schönborn. Vídeňský arcibiskup mluvil o stavění „železné opony“ a vysvětloval současnou situaci tím, že lidem „tvrdnou srdce“, což je vzdaluje od Boha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
168 hodin na ČT: Číňani byli agresivní
Reportérka pořadu ČT 168 hodin Lenka Pastorčáková natočila reportáž, v níž zmapovala, co všechno zachytily kamery České televize mezi vítači i odpůrci čínského prezidenta, který minulý týden pobyl v Česku tři dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM: Popularita u nejlépe hodnocených politiků je mírně oslabena
I přes další snížení podílu příznivých hodnocení zůstává ministr financí A. Babiš nejlépe hodnoceným politikem. Horší hodnocení zjišťujeme rovněž u dalších politiků na předních místech žebříčku popularity, M. Stropnického, B. Sobotky a M. Chovance, příznivý názor na ně má polovina veřejnosti. Ostatní členy vlády veřejnost hodnotí podobně jako na konci roku 2015, pouze u J. Dienstbiera a K. Šlechtové je podíl pozitivních hodnocení mírně vyšší. Noví první místopředsedové opoziční ODS a TOP 09 A. Udženija a M. Ženíšek nejsou zatím mezi občany příliš známí, stejně jako předseda hnutí Úsvit M. Lidinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Pojďte se s námi najíst, pozvali muslimové Pražany. Takhle to dopadlo
Do mešity na pražské Palmovce dorazily v neděli zhruba tři stovky lidí, aby poobědvaly a blíže poznaly svět vyznavačů islámu. Přímo na místě panovala dle zjištění reportéra Blesku přátelská atmosféra, to se však nedá říct o diskuzi, která se stran toho rozpoutala na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČISTÍME SI ZUBY.CZ: Důležitá je správná péče
Zdravé, bílé a pěkné zuby nejen rozzáří Váš úsměv, ale i reprezentují a symbolizují aktivní přístup k životu. Starost o zuby patří k našim každodenním činnostem. Aby byla Vaše snaha efektivní, je potřeba dodržovat několik jednoduchých, všeobecně i méně známých zásad:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Redaktor Respektu oběhl lidi, kterým během návštěvy Číňanů ublížila policie
Týdeník Respekt se ve svém textu vrací k návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku a k práci policie. Podle něj totiž policie nebývale omezila naši svobodu. „Kdo to nařídil?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Sesuv do budoucna může ohrozit rodinné domy a také vedení plynu
Hejtman jednal o postupu při sesuvu svahu v Milonicích:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Žádné hezké a uhlazené povídání: Bratr ministra spravedlnosti, arabista Petr Pelikán, zajímavě o islámu a uprchlících
REPORTÁŽ Regionální program festivalu dokumentárních filmů Jeden svět pokračoval v Tišnově projekcí filmů Mezi věřícími a Můj džihád, kterou doplnila debata s českým arabistou Petrem Pelikánem a politologem a expertem na Blízký východ Markem Čejkou. Témata určily oba filmy a mluvilo se hlavně o tom, co v islámském pojetí znamená džihád a jaké riziko znamená pro Západ migrace a příchod muslimů do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ekonom Miroslav Ševčík: Číňané by si jednou mohli koupit celou ekonomiku USA. Kráčí k postavení supervelmoci
ROZHOVOR Návštěvu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice vnímá děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze Miroslav Ševčík jako významný krok k rozšíření obchodní spolupráce. Na silné a rostoucí pozici Škoda Auto v Číně dokládá, jak to pomáhá i velkému množství malých a středních podniků – subdodavatelů v České republice. Ekonom také tvrdí, že v dnešní zbyrokratizované a přeregulované Evropské unii jsou některé oblasti více socializované a kolektivistické, než je tomu v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Učitelům chybí přehledný informační zdroj o migrační krizi
V Poslanecké sněmovně se v úterý 29. 3. na pozvání místopředsedkyně Výboru pro kulturu a vzdělávání Evropského parlamentu Michaely Šojdrové a místopředsedy sněmovního školského výboru Jiřího Miholy uskutečnil kulatý stůl k problematice vzdělávání o migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Hlavním nástrojem pro zvládnutí migrační vlny je efektivní ochrana vnějších hranic Schengenu
Prioritní zajištění vnějších schengenských hranic, uzavření balkánské cesty a výměna informací, na tom se shodli ministři obrany devíti středoevropských a balkánských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD: Výsledky stranických primárek z Pardubic a Ústeckého kraje, kde má podporu Jaroslav Foldyna
Další výsledky stranických primárek má k dispozici sociální demokracie. Členové komisí dnes v Lidovém domě sčítali výsledky, které dorazily ze senátního obvodu č. 43 Pardubice a z Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Chytré využívání vody je nejenom ekonomicky efektivní, ale pomáhá i v boji proti suchu a povodním
„Chytré hospodaření s vodou – možnosti finanční podpory“ – tak se jmenují semináře pro malé obce do 500 obyvatel, které pro ně uspořádají od druhé poloviny dubna MŽP spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Památník Lidice a Kulturní památka Lety pořádají další projektový den pro školy
Projektový den na téma romské kultury a historie Letů „Sobě blíž“ proběhne v Letech 5. 4. 2016 od 9 do 13 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Pohřeb mimo rakev bude i nadále zakázán
Ministerstvo pro místní rozvoj upozorňuje, že informace některých médií o uvažovaných změnách v různých typech pohřbívání (např. mimo rakev) v připravované novele zákona o pohřebnictví, se nezakládají na pravdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Věřím, že rekonstrukce památek pomůže nejen k rozvoji turistického ruchu v daném místě, ale i ke zlepšení života místních občanů
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová se minulý týden v Žatci zúčastnila předávání cen prestižní soutěže Památka roku, která každoročně oceňuje nejlepší projekty na obnovu památek. Vítězným projektem se v kategorii menších rekonstrukcí stal Měšťanský dům Slavonice, v kategorii větších projektů si pak ocenění odnesli zástupci projektu Komplex Krumlovských klášterů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Z německého deníku přišla zpráva, která určitě nepotěšila Porošenka. Týká se východu Ukrajiny
Německý deník BILD získal dokument, ze kterého vyplývá, že veškeré veřejné záležitosti na Donbase spravovala ruská stínová vláda, jejímiž členy jsou i čtyři agenti ruské zpravodajské služby FSB. A vše probíhalo ve spolupráci s ukrajinským oligarchou Rinatem Achmetovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Co se změní? Nárokovost všech dětí na takovou míru podpory, jakou ve vzdělávání potřebují
Ministerstvo školství představuje výsledky zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2016/17. Jde o hrubou analýzu údajů ze sběru dat z Výkazu o zahájení povinné školní docházky v základní škole podle stavu k 28. 2. 2016. Výsledky zápisů víceméně korespondují s předešlými roky, a také s dlouhodobým trendem snižování podílu počtu žádostí o odklad. K významným změnám nedochází ani v případě zápisů do běžných základních škol a ani do těch speciálních základních škol, které zápisy pořádaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Eskalace vztahů mezi hasiči a obcí v Mouřínově určitě může skončit dohodu
Hejtman navštívil schůzi mouřínovských hasičů. Dohoda s obcí je možná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat protikuřácký zákon až v květnu
Poslanci budou na své nadcházející schůzi schvalovat například novou regulaci a zdanění hazardu, měli by rozhodnout o omezení prodejní doby v obchodech a také o osudu takzvaného protikuřáckého zákona. Na návrhu programu, který dnes schválil organizační výbor, je celkem 227 bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci budou schvalovat protikuřácký zákon až v květnu
Poslanci budou na své nadcházející schůzi schvalovat například novou regulaci a zdanění hazardu, měli by rozhodnout o omezení prodejní doby v obchodech a také o osudu takzvaného protikuřáckého zákona. Na návrhu programu, který dnes schválil organizační výbor, je celkem 227 bodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Elitní akademik: Vyvěšovat vlajky Tibetu? Zbytečné. Jako za komunistů, kdy se zkoumalo, kdo vyvěsil. Číňané vše pitvají do detailu
ROZHOVOR Vyvěšování tibetských vlajek nemá valný význam, tvrdí vedoucí asijské sekce na Univerzitě Palackého v Olomouci Ondřej Kučera. Připomíná mu to spíše totalitu, kdy se začíná kontrolovat, kdo vyvěsil a kdo ne. Tibeťanům by prý daleko více prospěl úspěšný podnikatelský záměr, který by jim pomohl získat tolik potřebné finance. Dále pak vysvětluje, proč Číňané nerespektují ani papeže a nenavázali diplomatické vztahy s Vatikánem. Vybudování kanálu Odra–Dunaj–Labe nemusí být podle něj zas až tak velkou fantazií, protože zapadá do monstrprojektu Hedvábné stezky, ve kterém si Číňané chtějí vytvořit spolehlivé mořské i pevninské obchodní trasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Nechce se jim do Turecka. Deportovaní uprchlíci házeli kameny a světlice
Dohoda mezi Evropskou unií a Tureckem dnes byla částečně uvedena do praxe. Německo přijalo první uprchlíky z Turecka a Řecko v duchu dohody odeslalo prvních 131 uprchlíků do Turecka. Někteří uprchlíci však dále demonstrují za otevřené hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Předseda sněmovny Hamáček (ČSSD) se sešel se svým protějškem z Moldavska
Poslaneckou sněmovnu navštívil v minulém týdnu předseda Parlamentu Moldavska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V prostorách Šternberského paláce je od minulého týdne otevřena kaple poslanecké sněmovny
Minulý týden byla v prostorách Šternberského paláce v Praze na Malé Straně slavnostně otevřena kaple Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rada vysokých škol podpořila FAMU v kauze vyvěšení tibetské vlajky
Předsednictvo Studentské komory Rady vysokých škol, která zastupuje všechny studenty vysokých škol v Česku, podpořila Akademický senát FAMU ve snaze o vysvětlení incidentu s tibetskou vlajkou při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Studentská komora Rady VŠ také plně podpořila usnesení Akademického senátu FAMU, který pokládá tuto událost za bezprecedentní narušení práva na svobodu vyjadřování. Uvedla to v usnesení, které dnes poskytla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek plánuje rozšířit spolupráci s Izraelem
Česká republika má zájem o prohloubení hospodářské spolupráce s Izraelem, zájem má například o železniční zakázky v Izraeli, nákup radaru či školení českých lékařů. Na dnešním setkání s izraelským prezidentem Reuvenem Rivlinem to dnes prohlásil český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Také řekl, že součástí jeho návštěvy je i příprava společného zasedání izraelské a české vlády, které by se mělo uskutečnit letos v květnu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Národní socialisté - LEV 21: Kampaň proti prezidentovi může vést k rozkolu v naší společnosti
Stanovisko k organizované kampani proti prezidentu republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ať jdou, odkud přišli. Cestu jim dát k úhradě. Chudí lidé z Vysočiny se na ně skládali a oni takhle. Drsné politické vzkazy uprchlým uprchlíkům
ANKETA Zklamání, nevděk, selhání neziskové organizace či dokonce úloha amerických nadací. Taková slova padala z úst českých politiků v reakci na irácké běžence, kterým Česko pomohlo se dostat k nám, ti ale utekli do Německa a budou zase nejspíš vráceni zpět do ČR. Někteří zdůraznili, že se na jejich cestu k nám skládali chudí lidé na Vysočině a Iráčané je podvedli. Celé je to dle řady politiků velké poučení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bandy imigrantských šmejdů kradou. Němci se vůbec nebrání, píše z Berlína zhnusený český Patriot
Mluvčí strany Patrioti Daniel Rovný sdílel na svém facebookovém profilu ,,zpravodajství" z Berlína, kde v posledních dnech pobýval. A hlavní město Německa z jeho popisu nevychází zrovna lichotivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Seitlová (SZ) k pařížské dohodě o klimatu: Pokud se to nepodaří, změny budou nevratné
Pod záštitou předsedy PSP ČR Jana Hamáčka a předsedy AV ČR prof. Jiřího Drahoše se ve středu 30. března uskutečnil v Poslanecké sněmovně seminář s názvem Pařížská dohoda o klimatu 2015 a její dopady na ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svět v šoku z úniku dat o ulitých penězích. Prasklo to i v této rostoucí obrovské zemi
Bublina praská i nadále – tentokráte se skandál provalil v Číně. Alespoň osm vrcholných představitelů čínské vlády je skrze prostředníky napojeno na offshorový byznys, dokazují dokumenty zveřejněné v rámci Panama Papers. Přitom se nejedná o žádné muže v pozadí; na spisech se objevila jména rodinných příslušníků samotného prezidenta Číny Si Ťin-pchinga a bývalého premiéra vlády Li Penga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vojenský historický ústav připomněl vznik Metropolitní univerzity Praha
Zvyšovat zájem civilní veřejnosti o vojenskou historii se dlouhodobě snaží Vojenský historický ústav Praha. Kromě běžných občanů cílí také na akademickou obec, kde spolupracuje mj. s Metropolitní univerzitou Praha a jejím Centrem bezpečnostních studií. Na půdě VHÚ se uskutečnila tematická přednáška uspořádaná k 15. výročí založení MUP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nečasův exporadce šťourá do Babiše: Jak to bylo s chemickými podniky? Proč se to nevyšetřilo?
Server SvobodnéFórum.cz se zaměřil na ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Komentář Jiřího Sezemského, bývalého poradce premiéra Petra Nečase, se věnuje Babišově minulosti, a to konkrétně tomu, proč bylo zastaveno vyšetřování Lovochemie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Miliardy z Panamy: Kreml věděl, že přijde nějaká „špína“. A proto už včera...
Síť tajných offshorových obchodů a masivních půjček v hodnotě okolo 2 miliard dolarů vede až k prezidentovi Ruské federace Vladimiru Putinovi, informuje britský Guardian. Článek dokumentuje údajné operace, které „učinily členy Putinova blízkého kruhu pohádkově bohatými“. Mluvčí kanceláře prezidenta RF Dmitrij Peskov již před několika dny prohlásil, že se schyluje ke štvavé kampani s cílem očernit Putina. Nevyloučil ani podání žaloby proti médiím publikujícím „lživé informace zmiňující Putinovo jméno“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: V posledním měsíci, potažmo šesti nedělích, jsem přijal nebo přijmu šest prezidentů
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Královéhradeckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo opravu dálnice D5 v km 11 až 20
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v pátek 1. dubna opravu dálnice D5 v km 11,2 až 19,7 vpravo (ve směru na Plzeň). Rekonstrukce asfaltobetonové vozovky potrvá do začátku července. Oprava je rozvržena do celkem šesti etap, aby byla zajištěna co největší plynulost dopravy. Práce budou zahájeny opravou v km 11,2 až 14,9, v druhé polovině května se přesunou do km 14,7 až 20. Omlouváme se řidičům za způsobené dopravní komplikace během této opravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Potěmkinova vesnice
Zčeřenou hladinu českého rybníka rozbouřila návštěva čínského presidenta. Pražský hrad kvůli tomu vybudoval Potěmkinovu vesnici, kterou jen v nepatrné míře ‚pošpinili‘ čeští demokratičtí aktivisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Americká politoložka se obává „putinizace“ Spojených států. Stačí, když se prý stane tato věc
Americká politoložka Evelyn N. Farkas, působící v think-tanku The Atlantic Council, tvrdí, že kandidát na amerického prezidenta Donald Trump a ruský vůdce Vladimir Putin mají mnoho společného. V prvé řadě je to prý sklon ke lhaní a zastírání pravdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Ministerstvo kultury v roce 2014 nevedlo správné účetnictví
Ministerstvo kultury v roce 2014 nevedlo správné a úplné účetnictví. Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v něm našel nesprávnosti za více než 1,6 miliardy korun. Většinou šlo o špatně vykázané peníze. V závěrečném účtu za rok 2014 ale NKÚ významné nedostatky neodhalil. Ministerstvo prý už zjištěné nedostatky napravilo a upozorňuje na to, že NKÚ nezjistil žádné porušení rozpočtové kázně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj zažil požár lesa: Osm hektarů v plamenech, 150 hasičů
Třetí stupeň požárního poplachu byl vyhlášen v souvislosti s požárem lesa v těžko přístupném terénu v okolí Javorníku. Zaměstnal desítky hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČD: Expresem Sv. Jiří na Řípskou pouť
V sobotu 23. dubna se můžete svézt zvláštním parním vlakem Svatý Jiří, v jehož čele pojede lokomotiva Bulík (464.008) z roku 1935. Vlak sestavený z historických vozů odjíždí z nádraží Praha-Braník v 9.00 hod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Žádné hezké a korektní povídání: Bratr ministra spravedlnosti, arabista Petr Pelikán, zajímavě o islámu a uprchlících
REPORTÁŽ Regionální program festivalu dokumentárních filmů Jeden svět pokračoval v Tišnově projekcí filmů Mezi věřícími a Můj džihád, kterou doplnila debata s českým arabistou Petrem Pelikánem a politologem a expertem na Blízký východ Markem Čejkou. Témata určily oba filmy a mluvilo se hlavně o tom, co v islámském pojetí znamená džihád a jaké riziko znamená pro Západ migrace a příchod muslimů do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Americká média: Ukrajina věří marně, už nic nedostane
Ukrajina prý stále věří, že dostane zásadní pomoc od Evropy a USA. A to i přsto, že začíná být zřejmé, že se žádná taková pomoc nechystá. V ohrožení je dokonce i asociační dohoda, kvůli které na podzim 2013 začal majdanský převrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Trapné, to s vrácenými uprchlíky. Koho Němci nechtějí, toho vyženou. Zaorálkova drzost. Víte, co v Číně znamená...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA V souvislosti s protestními akcemi během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v České republice zaujalo politologa Zdeňka Zbořila, když ochránce tolerantního Buddhova učení Miroslav Kalousek chtěl prorážet policejní zátarasy. Nechce se mu věřit, že by si čtyři předsedové ČSSD, všichni dokonce premiéři, nebyli vědomi nebezpečí, které jejich straně hrozí ze žaloby právníka Zdeňka Altnera. Ve svém pravidelném ohlédnutí upozorňuje i na to, že poslanec ČSSD Jan Chvojka položil výbušninu do základů koaliční vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Nejednoznačnosti a nejasnosti účetních předpisů nelze dávat k naší tíži
Vyjádření ke dnes zveřejněné tiskové zprávě Nejvyššího kontrolního úřadu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česko splnilo kritéria statistické iniciativy Mezinárodního měnového fondu
ČR přistoupila ke statistickému standardu SDDS Plus MMF.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj díky dobrému hospodaření loňského roku posílí finanční rezervy na nepředvídatelné události a investice
Radní Středočeského kraje v pondělí 4. dubna projednali zprávu o čerpání rozpočtu Středočeského kraje za rok 2015 a rozdělení zůstatku hospodaření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Dotace kraje podpoří výstavbu Muzea integračního tábora na místě někdejšího lágru
Celkem dva miliony korun z rozpočtu Jihomoravského kraje pomohou spolku Bukovanská kaple s přeměnou objektu v areálu Slezan v obci Svatobořice-Mistřín na Muzeum integračního tábora, který zde byl zřízen německými okupačními úřady za doby Protektorátu Čechy a Morava. Smlouvu o dotaci podepsal v sobotu 2. dubna 2016 hejtman Michal Hašek společně s předsedou spolku Bukovanská kaple Josefem Kouřilem. Kraj milionem přispěl už v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Pánek (Svobodní): Doufám, že znemožníme, aby náš kraj vedli sociální demokraté nebo dokonce komunisté
Dnes vznikla další koalice pro krajské volby. Smlouvu o spolupráci ve volbách do zastupitelstva Karlovarského kraje podepsali předseda karlovarských Svobodných Jiří Pánek a předseda Krajské rady Soukromníků v KV kraji Petr Jurča.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Dopravu na průtahu Libercem přibrzdí údržba tunelu
Pravidelnou jarní údržbou projde od pondělí 11. dubna do pátku 15. dubna liberecký tunel. V tomto termínu tak řidiči musí zpomalit a počítat s částečnou uzavírkou na státní silnici I/35. Údržbové práce budou probíhat postupně, uzavře se vždy jeden z tubusů a obousměrný provoz bude sveden do toho druhého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Janeček (ČSSD): Antimonopolní úřad nám zakázal podepsat smlouvu s případným vítězem, ale o zákazu otevřít obálky vůbec nebyla řeč
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pozastavil autobusový tendr, kraj obálky s nabídkami zítra neotevře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Migrace uprchlíků. Z Řecka do Turecka a z Turecka do Německa a Finska
Výměnný obchod Evropské unie s Tureckem ohledně migrační krize začal. Do Turecka dnes dorazili první migranti vrácení z Řecka, stejně tak přicestovali první migranti z Turecka do Německa a Finska. Píše o tom ČTK i zahraniční servery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Po dvou týdnech se létá z Prahy na bruselské letiště Zaventem
Po téměř dvou týdnech se dnes večer obnovil letecký provoz s cestujícími mezi Prahou a bruselským letištěm Zaventem. ČTK to potvrdila mluvčí pražského Letiště Václava Havla Marika Janoušková. Lety zastavily 22. března teroristické útoky v belgickém Bruselu. Jako vůbec první letoun s pasažéry ode dne útoků odstartoval ze Zaventemu již v neděli let do Portugalska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pirát Bartoš: Snad protiislámské strany nevydrží dlouho. Krajské volby nejsou referendem proti vládě
Staronový předseda Pirátů Ivan Bartoš v pondělním Interview ČT24 srovnal elektronickou evidenci tržeb s aktuálním únikem dat v kauze Panama Papers. To je podle Bartoše natolik závažná kauza, že je dobře, že byla rozkryta. Vyjádřil se však také k terorismu a k uprchlické krizi. Divákům klade na srdce, že krajské volby nejsou referendem proti vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nástup jara znamená konec vegetačního klidu. Kácení stromů je lépe naplánovat na podzim, upozorňuje Ministerstvo životního prostředí
Vzhledem k poslednímu průběhu počasí se stromy po celé ČR připravují na rozkvět i olistění a ptáci začínají hnízdit. Krátí se tím čas přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí dřevin, který obvykle trvá zhruba od začátku listopadu do konce března (s ohledem na nadmořskou výšku místa a další charakteristiky konkrétní lokality).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Národní divadlo Moravskoslezské: Shakespeare, kam se podíváš!
Počátkem roku 2016 se kulturní a vzdělávací instituce města Ostravy spojily do společného projektu SHAKESPEARE OSTRAVA 2016, který vznikl k výročí 400 let od úmrtí britského dramatika Williama Shakespeara. Den 23. dubna se blíží a s tímto datem vyvrcholí i řada akcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Šéf fotbalové Slavie, kterou si koupila čínská společnost, rezignoval
Jiří Šimáně rezignoval na pozici předsedy představenstva fotbalové Slavie, která tak přišla o šéfa. Stojí za tím neshody s většinovým vlastníkem, kterým je v zastoupení Jaroslava Tvrdíka čínská společnost CEFC. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Starostka Hujová je taková měšťácká, to je její omezení, pálil v rádiu Matěj Stropnický
Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl předseda Strany zelených Matěj Stropnický. S moderátorkou Karolínou Koubovou se bavil o svojí současné pozici na pražském magistrátu a v SZ, mluvil však i o územním plánu hlavního města či o Autonomním sociálním centru Klinika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Gabriel (BPP): Více peněz ve zdravotnictví… A co zdravotnictví v sociálních službách?
Jak jsme se dozvěděli, do zdravotnictví směřuje nejvíce peněz za posledních několik let. To je jistě dobrá zpráva pro pacienty, pro nemocnice a lékaře a snad i pro zdravotní sestry. Co ale zdravotnické služby poskytované v zařízeních sociálních služeb?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenuje nového rektora
Kancelář prezidenta republiky informuje o programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Nebetyčná drzost, blbost, zločin, koncentráky. Arogantní Sobotka. Zeman se velmi ostře opřel do mocného spojence USA v NATO a tohle nám řekli kníže, Filip i Okamura
ANKETA Prezident republiky Miloš Zeman v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že Turecko nás v souvislosti s migranty vydírá a stupňuje své požadavky. Přirovnal to k placení tributu Barbarům a jejich vpádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Freund (Žít Brno): ODS mluví o utopení miliard. Každý holt dělá to, na co má
Jedna krátká poznámka k plánu sociálního začleňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR: Obce poštu žádají o změnu - provozovat pošty všude nechtějí
Legislativní nejistota, nedostatek informací i obtížná jednání, to vše řeší obce, které se dostávají do hledáčku České pošty, která se snaží předat své pobočky jiným provozovatelům. Přitom odměna za provoz poštovní franšízy pokryje ztěží polovinu nákladů. Zbytek je třeba doplatit…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Věřím, že nové vedení Fondu ohrožených dětí urovná svoje problémy a splatí dluhy
Vláda minulý týden rozhodla o poskytnutí mimořádné dotace ve výši 20 milionů Kč Fondu ohrožených dětí, který provozuje zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc (ZDVOP) Klokánek. Vláda ve svém usnesení uložila ministryni Michaele Marksové, aby potřebné finanční prostředky nalezla v rezervách Ministerstva práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Radio Wave otevírá nové prosklené studio na Vinohradské třídě a zve na pouliční slavnost
Dne 11. dubna se v 11.00 hodin otevře nové vysílací studio Radia Wave. Pásku přestřihne generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral, architekt Jan Šesták ze studia pha a violoncellistka a modelka Terezie Kovalová. Oslavou otevření studia bude pouliční party pro veřejnost, která se uskuteční 16. dubna v přilehlé Balbínově ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Vědí, co. Vědí, jak. Takové lidi Senát potřebuje
Strana zelených na tiskové konferenci představila své kandidáty a kandidátky do Senátu. Jsou mezi nimi výrazné osobnosti, které jsou známé jak z komunální politiky, tak občanského sektoru. V Ústí nad Labem bude kandidovat podnikatel a politik Martin Hausenblas, na Praze 10 bude obhajovat svůj mandát místostarostka Ivana Cabrnochová, v Praze 11 bude o senátorské křeslo bojovat Ladislav Kos, v Českém Krumlově vysokoškolský pedagog Pavel Himl, v Karlových Varech sportovkyně Věra Ježková, na Mělnicku starosta Mšena Martin Mach, v Novém Jičíně politik a ornitolog Petr Orel a v Jihlavě náměstek primátora Martin Kolář. Všech osm kandidátů o víkendu schválila Republiková rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad udělil pokutu za nezákonné prodlužování smlouvy na Národní digitální knihovnu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil Národní knihovně České republiky pokutu ve výši 250 tisíc korun za správní delikty, kterých se dopustila tím, že nedodržela postup stanovený zákonem a uzavřela dodatky č. 1 a č. 2 ke smlouvě z roku 2008 na plnění veřejné zakázky na rozšíření a optimalizaci svého centrálního datového úložiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Chovanec chce po Německu vysvětlit situaci z iráckými uprchlíky
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) bude chtít po německých kolezích vysvětlení, proč si 25 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří odešli z ČR, nechali na svém území. České televizi dnes také řekl, že si nechá vypracovat právní analýzu celé situace a v úterý ji zašle německému ministrovi vnitra. Podle Chovance německá strana měla uprchlíky vrátit do Česka, kde původně požádali o azyl. Rozhodnutí Německa ve věci pokládá za precedentní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Odborář Středula lhal, omluví se? Ostrý text senátora Valenty na Facebooku
Co myslíte, omluví se odborářský předák Josef Středula všem živnostníkům a OSVČ za to, že požadoval, aby se navýšily jejich odvody na zdravotní pojištění, jinak že by drobní podnikatelé měli mít nárok jen na třetinovou sádru nebo třetinu srdeční chlopně? Tak těmito slovy prostřednictvím sociální sítě Facebook vystoupil senátor Ivo Valenta. A nebyl sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Věřím, že rozum nakonec v české politice převáží. Sázíme v kampani na přemýšlivé voliče
TOP 09 se rozhodla v kampani pro letošní krajské a senátní volby vsadit na přemýšlivé voliče. Tomu odpovídá také slogan - silou rozumu, který si nově zvolila. Centrálně strana vyčlenila na kampaň 25 milionů korun. Volební výdaje TOP 09 budou moci lidé sledovat opět online na transparentním účtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSD bude šetřit. Všude a na všem. A může za to Altner
ČSSD bude kvůli zhruba 337 milionům, které má podle čtvrtečního rozhodnutí pražského městského soudu vyplatit bývalému advokátu Zdeňku Altnerovi za právní služby v případu Lidového domu, šetřit na všech a na všem včetně rozpočtu na podzimní krajské a senátní volby. ČTK to dnes řekl místopředseda strany pro hospodaření Martin Starec, který v závěru minulého týdne dostal za úkol vypracovat alternativy řešení situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo průmyslu a obchodu: Výběrové řízení na vládního zmocněnce pro jadernou energetiku bylo vyhlášeno
Na základě 1. dílčí zprávy o implementaci Národního akčního plánu rozvoje jaderné energetiky v ČR schválené usnesením vlády č. 48 ze dne 25. ledna 2016 byl ustanoven stálý výbor pro jadernou energetiku a schváleno vytvoření pozice vládního zmocněnce pro jadernou energetiku. Stálý výbor pro jadernou energetiku pověřil Ministerstvo průmyslu a obchodu na jednání, které se konalo 18. března 2016, vypsáním výběrového řízení na tuto pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo opravu dálnice D2 u Brna
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo v sobotu 2. dubna opravu levé poloviny dálnice D2 v km 0,400 – 3,200 (ve směru na Brno). Rekonstrukce opačného směru byla provedena již v loňském roce. Oprava potrvá do konce července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti: Útoky na naše systémy bereme jako výzvu ke zlepšování digitalizace demokracie
FOTO Shrnutí víkendového Celostátního fóra v Olomouci v oficiální zprávě Pirátů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Účetní závěrka Ministerstva kultury obsahuje nesprávnosti za více než 1,6 miliardy korun
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil, jak Ministerstvo kultury v roce 2014 sestavilo účetní závěrku, jak vedlo účetnictví a jak postupovalo při sestavení závěrečného účtu. Kontroloři se zaměřili na úplnost a správnost údajů a také na identifikaci případných systémových rizik. V účetní závěrce ministerstva kontroloři zjistili nesprávnosti přesahující 1,6 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
V Praze by uprchlíci podle průzkumů většině lidí vadili
Polovina Pražanů považuje migraci za problém, 73 procentům by vadil příchod uprchlíků. V porovnání s celostátním průměrem je to nepatrně méně. Vyplývá to z Analýzy pocitu bezpečí 2015, který pro Prahu zpracovala společnost Ipsos. V průzkumu odpovídalo 1000 obyvatel metropole. Analýza zkoumala kromě postoje k migrantům pocit bezpečí v místě bydliště a spokojenost lidí s prací policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček a exprezident Polska: Jak se může globální drogový režim poučit z politiky studené války, která selhala
Od 19. do 21. dubna se vrcholní představitelé členských zemí OSN sejdou na mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN o drogách (UNGASS 2016) v New Yorku. Právě probíhající 59. setkání Komise o omamných drogách (CND 2016) má zásadní úkol: umožnit, aby se UNGASS 2016 stal historickým přelomem. Pokud se zasedání CND usnese na věcných a realistických závěrech, mezinárodní systém kontroly psychotropních drog ve shodě s vědeckými poznatky zohlední lidská práva a veřejné zdraví. Pokud se tak nestane a mlhavé, nicneříkající závěry potvrdí neschopnost současného systému adaptovat se na měnící se svět, odsoudí tento systém ke zhroucení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta sdělil, co se říká o Babišovi
Senátor Ivo Valenta odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů. Týkaly se čínské návštěvy prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku a osoby ministra financí Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad se v dubnu chystá na ministerstvo pro místní rozvoj
Informace o kontrolách, které budou zahajované v dubnu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pokles, pokles, pokles, pokles. Češi přestávají věřit elitním politikům
Andrej Babiš, Martin Stropnický, Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec. I přestože stále opanovávají přední místa žebříčku popularity agentury STEM, počty příznivých hodnocení klesají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kolečkářová (STAN): Problémy starostů na Prostějovsku mě zajímají
Dalším regionem místopředsedkyně STAN Olomouckého kraje Blanky Kolečkářové při návštěvách starostů bylo Prostějovsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek pro PL: Číňané českým občanům zatím nic nepřinášejí. Nastal čas pro zvýšení platů
ROZHOVOR Zatím nám spolupráce s Čínou toho moc nepřinesla, protože čínští podnikatelé kupovali u nás jen fungující firmy, aby si usnadnili svůj přístup na trh Evropské unie, myslí si předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Také se domnívá, že už nastal čas na další zvýšení mezd pro české zaměstnance. Považuje to totiž za jeden ze způsobů, jak omezit vysoké vyvádění zisků z naší ekonomiky do ciziny. A kauzu Čapí hnízdo hodnotí především jako etický problém svědomí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Čína: Schwarzenberg je pobouřen. A bloger píše, že jsme se počurali
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na svém blogu serveru Aktuálně.cz vyjádřil varování před změnou postojů vůči spojencům. A to v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku. K této návštěvě se na stejné platformě vyjádřil i člen občanské iniciativy ProAlt Vít Klíma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud navštívila předsedkyně stejné instance ze Slovenské republiky
„Odjíždíme z Brna plní inspirace pro naši práci a také pro další legislativní procesy. Zcela jistě budu o poznatcích, které jsme získali při našich společných jednáních, informovat také naše Ministerstvo spravedlnosti,“ těmito slovy uzavřela ve středu 30. března JUDr. Daniela Švecová, předsedkyně Nejvyššího soudu Slovenské republiky, svoji návštěvu Nejvyššího soudu. Jak za hostitele připomenul předseda Nejvyššího soudu prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D. velice přínosné bylo setkání s vedením slovenského Nejvyššího soudu zcela jistě také pro českou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Náměstkyně primátorky Krnáčové: Současný stav na magistrátu mi nevyhovuje
Na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz začala již před časem odpovídat Eva Kislingerová, náměstkyně primátorky Adriany Krnáčové. Poslední dotaz byl vzhledem k aktuálnímu dění na radnici logický. Otakar T. chtěl vědět, zdali současný stav v podstatě není vyhovující pro všechny zúčastněné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Evropská komise chce omezit projevy násilí na webu
Evropská komise (EK) jedná se zástupci poskytovatelů internetových služeb o omezení výzev k otevřenému násilí, rasismu či k radikalizaci. Firmy jsou k jednáním vstřícné, řekla dnes novinářům na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (ISSS) v Hradci Králové eurokomisařka Věra Jourová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stát má platit alimenty za neplatiče, navrhuje ministryně Marksová
Až 2500 korun měsíčně by mohl stát poskytovat za neplatiče alimentů jako zálohové výživné. Dostaly by ho rodiny s příjmem pod 2,7násobek životního minima. Po dlužnících by vyplacenou dávku pak vymáhal úřad práce. Plánuje to ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD), návrh obrysů zákona chce brzy předat vládě. Už loni s podobným záměrem ale v koalici neuspěla. Dnes Marksová kritizovala ministerstvo spravedlnosti, které podle ní ke zlepšení situace nic nepodniklo. Reakci ministerstva spravedlnosti ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hejtman Petera: Onkologičtí pacienti si zaslouží důstojné a přívětivé prostředí pro náročnou léčbu. V investicích do nemocnic budeme pokračovat
Více než 1,1 miliardy korun investoval Středočeský kraj od roku 2012 do rozvoje a chodu svých pěti oblastních nemocnic. Vedení kraje si uvědomuje, že chce-li Středočechům, ale i dalším zájemcům, nabídnout lékařskou péči odpovídající medicíně 21. století a zároveň si udržet kvalitní zdravotnický personál, musí pro to vytvořit adekvátní podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Na paměť Vojtěcha Filipa bych nespoléhal
Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa rozhodl o invazi vojsk Sovětského svazu do Československa Ukrajinec Brežněv a většina vojáků SSSR byla ukrajinské národnosti. Takže to nebyli „Rusáci“?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Jak komunisté falšují historii
Rusko prý hrálo v srpnové invazi do Československa jen malou úlohu. Britskému listu The Guardian to řekl šéf českých komunistů Vojtěch Filip.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
David Rath: Proč neprivatizovat nemocnice
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno, komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Řeči z chodby: Mladej Klaus se s Turkem seknul
Václav Klaus jr. zapochyboval o smyslu dvacetileté intervence v Afghánistánu, a potažmo i o tisícových obětech vojáků včetně našich, když situace je tam evidentně horší než lepší - a hned se stal ve své straně okřikovaným kacířem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Potřebujeme změnu volby senátorů?
Za svůj život jsem se naučil, že prakticky všechno se dá zároveň dokázat i zpochybnit. A to vždy  s velmi závažnými argumenty.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 20:41, zobrazit podobné
Taky nepíšu s encyklopedií v ruce
Poslanec za SPD Václav Klaus mladší vyjádřil ve svém článku své neporozumění. jaký smysl má vojenská mise Armády ČR v Afghanistánu. Je poněkud překvapující, že než se s tímto nedostatkem svěřil veřejnosti, nezeptal se svého otce,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 19:40, zobrazit podobné
Co se v EU bude dít na podzim
Co nás čeká v Unii po prázdninách? Junckerovo poselství o stavu Unie, další řečnění o principu subsidiarity, snahy o využití pasarel, pletení biče na členské státy pod zástěrkou ochrany právního státu a leccos dalšího.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Soudruh F. hrubě znevážil zásluhy ruského lidu na vyrvání ČSSR ze spárů kontrarevoluce
Přeci kdo jiný, než obětavý ruský lid, mohl zachraňovat nás (kontrarevolucionáře) před námi samotnými (kontrarevolucionáři)? Kdo by se směl opovážit tyto zásluhy ruskému lidu sebrat a připsat někomu jinému? Dokonce Ukrajincům?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
Nesnesitelná lehkost cestování v milované i nenáviděné EU
Letos se mi poštěstilo, že jsem mohl cestovat více, než je pro mě obvyklé a navštívil tak Anglii, Španělsko a mou oblíbenou Itálii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist