Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.234x, což odpovídá cca 220.924-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Prezidente Zemane, jste původcem nenávisti ve společnosti. Nevládní organizace vypustily dopis
Pět nevládních organizací vyzvalo prezidenta Miloše Zemana, aby jednal zodpovědně. Prezident je podle nich původcem nenávisti, která otravuje společnost. Pod otevřený dopis Zemanovi, který vychází z dopisu disidenta Václava Havla normalizačnímu komunistickému prezidentovi Gustávu Husákovi, se podepsali zástupci Pražského Akademického Klubu 48, Společnosti Edvarda Beneše, Společnosti Antonína Švehly, Mene Tekel a Centra pro dokumentaci totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Herec Pavel Kříž: Islám je problém. Kdo se bojí, není xenofob. To tvrdí jen hloupá masáž
„Strachu z migrantů rozumím,“ řekl v rozhovoru pro Magazín MF Dnes herec Pavel Kříž, který před třiceti lety emigroval do Kanady. O své emigraci nerad mluví, zkrátka si prý zvolil to, že odejde a bude dělat něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Generace 21: Salman Hasan ponoukal uprchlíky, aby jeli do Německa. Nezařadili jsme mu do programu bratra, tudíž..
Ve včerejších 168 hodinách České televize bylo opět otevřeno téma iráckých uprchlíků v Česku. Z několikaminutové reportáže vyplývá, že člověkem, který je zodpovědný za selhání celé operace, je Salman Hasan, Iráčan dlouhodobě žijící v Česku, který nadaci pomáhal vybírat lidi a který se s nadací údajně rozešel ve zlém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Milouš Jakeš: Dělají ze mě blbce. Ale já byl nejlepší žák školy
Bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše a někdejšího disidenta Františka Stárka zvládl přimět ke krátkému vzájemnému rozhovoru Pavel Křemen, který v současné době pracuje na dokumentu Milda, v němž právě již třiadevadesátiletý Jakeš vystupuje jako hlavní hrdina. „Oba jsme určitým způsobem veteráni války, každý z jiného zákopu,“ sdělil Stárek novinářům časopisu Týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek je sprostý lhář, říká PL Andrej Babiš. Přestřelka po vyjádření umělců pokračuje
Přestřelka kolem předávání hudebních cen Anděl pokračuje. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek obvinil na Twitteru ministra financí a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, že se ve Francii „radí s Rusáky“. Babiš to popřel a Kalouska označil ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz za notorického lháře. Jako důkaz poslal stenozáznam z Poslanecké sněmovny ze 4. listopadu 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vzpoura v ČSSD. Vede ji Jaroslav Foldyna
Komunisté již dlouhou dobu volají po zdanění církevních restitucí. Vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL se dosud k ničemu podobnému nechystala, ale ministr financí, majitel Agrofertu a šéf ANO Andrej Babiš se nedávno k návrhu komunistů postavil vstřícně, když ve vládě počalo narůstat napětí. A zdá se, že může počítat s podporou té části sociální demokracie, kterou reprezentuje Jaroslav Foldyna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Komunisté chtějí zdanit církevní restituce. Rada vedená Dienstbierem nesouhlasí
Koaliční ministři se dnes neshodli na jednotném postoji k návrhu KSČM, který se týká možného zdanění náhrad vyplácených v rámci církevních restitucí. Vláda nepřijala žádné stanovisko, uvedl na tiskové konferenci po jednání kabinetu premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Návrh komunistů jako jediný z ministrů podpořil ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Lidovci to považují za populistické. Koalice bude o věci ještě jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Ringo Čech nakopl Kollera a Dusilovou: Víte o tom úplný....
Velké emoce a velkou diskuzi vzbudila kritika některých umělců během vyhlašování cen Anděl, která se snesla na prezidenta Miloše Zemana. Ušetřen nezůstal ani ministr financí Andrej Babiš. Co na tuto kritiku říká, prozradili ParlamentnímListům.cz umělec a politik František Ringo Čech a místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09). „Chci říct, že o politice vědí hovno,“ vyjádřil se na adresu oněch umělců František Ringo Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Klaus zásadně přednášel o Rusku
Exprezident Václav Klaus se vyjádřil k dnešnímu Rusku. „Ať se to dnešním Rusům líbí, či nikoli, Rusko zůstává i dnes těsně propojeno s komplikovanými dějinami 20. století, a to jak svou významnou rolí v nich, tak reziduálním dědictvím komunismu,“ poznamenává Klaus ve svém příspěvku do knihy „Jubilee International Union of Economists Publication“, jehož překlad přináší ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Toto se vůbec nelíbilo Miroslavu Kalouskovi. Jestlipak o tom vlastně víte?
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman podepsal v minulých dnech spolupráci s generálním prokurátorem Číny Ťien-mingem. Informuje o tom server Česká-justice.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Heller (KDU-ČSL): Ovčáček - Angažování umělci. 1948, 1977 a teď 2016
V sobotu večer proběhlo tradiční udílení cen „Anděl“, které přenášela Česká televize. Několik umělců si dovolilo kritizovat prezidenta Miloše Zemana a Andreje Babiše, ministra financí a šéfa hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Byl spáchán zločin. Jde o uplácení a vyhrožování. Máme svědky, napsal irácký křesťanský uprchlík dříve spolupracující s uprchlickou nadací, kterou stopnul Chovanec
Křesťanský uprchlík z Iráku a generální ředitel křesťanské organizace ICOM Salman Hasan, který se od počátku angažoval v pomoci křesťanským uprchlíkům v Iráku a zprostředkovával kontakt i Generaci 21 v projektu přesídlení křesťanských uprchlíků do ČR, poskytl své prohlášení ParlamentnímListům.cz, kde se vyjadřuje ke svému spojování s Martinem Konvičkou a k údajně nekalým praktikám Generace 21.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rokytka (KSČM): Pražská kavárna se fašizuje a bolševizuje
Kavárníci opakují vyčpělé triky, ale nic originálního nenabízejí, všiml si i Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Vládá projedná doplnění seznamu chráněných území nebo zakázky
Vláda se dnes vrátí k jednání o tom, jak řešit hrozící pokutu a ztrátu sedmi miliard korun z evropských dotacích v souvislosti s nedoplněním seznamu evropsky chráněných území. Na programu má i projednání zakázky na tvorbu technického řešení elektronické evidence tržeb, která má být podle návrhu bez soutěže. Ministři by měli probrat i poslanecký návrh na zákaz kožešinových farem a návrh KSČM na zdanění finanční náhrady, kterou dostávají církve za majetek nevydaný v církevních restitucích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V dnešním Řecku přežívají zítřejší evropští džihádisté, zaznělo z tamního ministerstva vnitra
V řeckém uprchlickém táboře Idomeni narůstá napětí. Běženci se znovu pokusili překročit hranice a vstoupit do Makedonie, ale tamní policie použila slzný plyn a běžencům zabránila v překonání hraničního plotu. Náměstek řeckého ministra vnitra Nikos Toskas podle informací ČTK varoval, že v táborech narůstá napětí a běženci jsou čím dál frustrovanější, což může vést k jejich zítřejší radikalizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Národní knihovna ČR podala dovolání v kauze HXH architekti, s. r. o.
Národní knihovna České republiky (NK) podala dovolání k Nejvyššímu soudu ve věci soudního sporu se společností HXH architekti, s. r. o. (dříve HŠH architekti, s.r.o.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Tuhý k tibetským vlajkám: Policisté měli jasné instrukce
Policejní prezident Tomáš Tuhý se v dopise děkanovi FAMU Pavlu Jechovi omluvil za návštěvu policistů v budově této fakulty kvůli vyvěšeným tibetským vlajkám při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Postup policistů v něm označil za „nevhodný a nadbytečný“. Dva policisté kvůli němu čelí kárnému řízení. Dopis dnes zveřejnila Policie ČR na svých stránkách. Zprávu o tom přinesla ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Já nic, já muzikant? Já nic, já primátorka!
Adriana Krnáčová opět předvádí, že neumí řídit hlavní město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Pražští cestující si budou moci koupit jízdenku v tramvaji bezkontaktní kartou
Poprvé v historii si budou moci cestující v Praze zakoupit jízdenku v tramvajích bezkontaktní platební kartou. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve spolupráci s firmou Mikroelektronika, MasterCard a ČSOB spustí od 12. dubna 2016 zkušební provoz na tramvajové lince č. 22.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Foldynův úder umělcům: Je to nehoráznost. Výstup jak za Protektorátu
Zákonodárce Jaroslav Foldyna, který povede sociální demokraty do krajských voleb v Ústeckém kraji, usedl do křesla hosta pondělního Interview ČT24. Zmínil sopr ČSSD s advokátem Zdeňkem Altnerem. Prozradil, kolik poslanci ČSSD přispívají straně. Ve druhé polovině pořadu se zostra pustil do umělců kritizujících prezidenta Zemana. Tito umělci se prý v Praze nudí. Nakonec došlo i na Ukrajinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman pomohl Klokánkům, teď může pomoci ČSSD, naznačuje se smíchem Foldyna
Zuzana Bubílková v pondělní Kauze dne zpovídala poslance sociální demokracie Jaroslava Foldynu. Konstatoval, že ČSSD teď po finanční stránce připomíná loď, do které teče. Je třeba stát u pump a vodu z lodi odčerpat. Možná by se na tomto odčerpávání mohl podílet i současný prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEA z akcí proti uprchlíkům. Nic příjemného
Poté, co se uprchlíci pokusili překonat plot na řecko-makedonské hranici u uprchlického tábora Idomeni, zasáhla makedonská policie. Použila slzný plyn. Informoval o tom server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VoZP přivítala rozhodnutí soudu, jímž zrušil pokutu 1,8 milionu
Vojenská zdravotní pojišťovna vítá, že Krajský soud v Brně dal za pravdu některým jejím argumentům, jež uplatňovala nejen v žalobě, ale též v předchozím řízení před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (dále „ÚOHS“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Aneta Langerová: Chybí mi Václav Havel. Teď jsme sami! Neuvěřitelné, jak Češi přistupují k uprchlíkům
Zpěvačku Anetu Langerovou děsí, co se děje na české politické scéně. Neklid v ní budí zvláště prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš. Mezi současnými politiky nevidí Langerová nikoho, ke komu by se mohla přiklonit. A tak pouze s nostalgií vzpomíná na Václava Havla. Uvedla to v rozhovoru pro Reportér magazín, kde se vymezila i proti postoji Čechů k uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Putin podrazil Zemana. Rusové na Česko kašlou, říká Štěpán Kotrba a rozebírá Čínu, její budoucnost a našeho prezidenta, který ukázal Západu
Podle analytika Štěpána Kotrby dochází k výraznému ochlazení mezi Pražským hradem a Ruskou federací. Naopak je prý dobře, že dochází k navazování dalších vztahů s Čínou. Kotrba pro ParlamentníListy.cz vysvětluje podrobnosti čínské cesty současného vývoje a vrací se též k záležitosti, kde zanechal svou osobní stopu – k odporu proti stavbě radaru v Brdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Ani po více než dvaceti letech není jasné, kdo bude vlastníkem jezer Most a Milada
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jakým způsobem používaly Ministerstvo financí, Ministerstvo průmyslu a obchodu a státní podnik Palivový kombinát Ústí v letech 2002 až 2015 peníze na rekultivace bývalých důlních lokalit lomů Ležáky a Chabařovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský pro PL: Jsme na počátku rozvratu. EU ničí mír a demokracii. Ukrajincům nikdo nepomůže, mají smůlu
ROZHOVOR „Unie je konkretizovaná Utopie, jež ničí demokracii, ekonomii a mír v Evropě. Jsme zřejmě na počátku rozvratu,“ varuje politolog profesor Alexander Tomský v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz. Také vysvětlil, proč Rusko potřebuje nepřátele a z jakého důvodu „Ukrajině nikdo nepomůže“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Varšavský summit NATO považujeme za příležitost demonstrovat jednotu a odhodlanost Aliance
Ministr Zaorálek se zúčastnil mezivládních konzultací mezi ČR a Polskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Inflace v březnu výrazně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v březnu 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Větrné elektrárny mohou být důležitý krok k energetické nezávislosti ČR
Jako Občanská demokratická strana navrhujeme zahrnout větrné elektrárny jako opomíjený a bezpečný zdroj energie do dlouhodobé energetické koncepce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Krajští radní schválili navýšení rozsahu železniční dopravy na příští rok za 42 milionů Kč
O navýšení rozsahu železniční dopravy od platnosti nového jízdního řádu pro rok 2017, tedy od poloviny prosince 2016, rozhodla v pondělí 11. dubna Rada Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Hospodářský výsledek Lesů ČR za rok 2015 činí před zdaněním 6,49 miliard korun
Neauditovaný hospodářský výsledek státního podniku Lesy České republiky dosáhl v roce 2015 před zdaněním 6,49 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Jestliže se přes hranice valí milion ilegálů, je to jednoznačné napadení, a to především Tureckem, které je posílá!
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller ve své pravidelné rubrice na ParlamentníchListech.cz hodnotí aktuální situaci na řecko-makedonské hranici, kde se téměř denně pokoušejí imigranti dostat přes zátarasy do Makedonie. Upozorňuje na neziskové organizace a aktivisty, kteří podle jeho slov navádějí imigranty k nelegálním vstupům na cizí území. Kritizuje i státy jako Itálie či Řecko, které nebrání hranice Evropy. Za hlavního viníka migrace do Evropy pak považuje Turecko, které nedrží běžence na svém území a nechává je odcházet ve velkých počtech do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Okleštěk (ANO): Odchod dvanácti členů respektuji a popravdě mě příliš nepřekvapil
Vyjádření krajského předsedy Ladislava Oklešťka k odchodu dvanácti členů z prostějovské oblasti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rakouský prezident se neshodl s tím naším. V otázce kvót pro uprchlíky
Rakouský prezident Heinz Fischer přijel dnes na dvoudenní návštěvu České republiky. Do Prahy přicestoval se svou ženou Margit netradičně vlakem. Z hlavního nádraží pak přejel zvláštním vlakem s historickými vozy do Stochova poblíž prezidentského sídla v Lánech. V Lánech Fischer jednal s českým prezidentem Milošem Zemanem. V Česku zůstane do úterý, kdy se mimo jiné setká s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
ÚZSVM uhájil 266,5 milionu v dalších sporech se solárníky
Právní zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v minulém týdnu pravomocně uspěli v celkem šesti případech žalob majitelů fotovoltaických elektráren, kteří se se státem soudili o zhruba 266,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Strana zelených odsuzuje útoky na mateřské centrum
Strana zelených odsuzuje útoky na mateřské centrum v Pardubicích, které provozuje ombudsmanka Strany zelených Olga Pavlů a které organizovalo kromě jiných sbírek také sbírky pro pomoc uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Rusko svou "měkkou moc" otočilo celou proti Západu. Vyšla nová kniha o tajích ruské propagandy
Rusko je jeden velký stroj na propagandu. Kremlu akorát zatím stále ještě nedošlo, že měkkou moc nelze využívat jako zbraň, funguje totiž sama za sebe. O těchto a dalších prostředcích ruské dezinformační války vůči Západu píše ve své nové knize „Putin's Propaganda Machine. Soft power and Russian foreign policy“ spoluzakladatel nizozemského vzdělávacího institutu Marcel Van Herpen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ten majetek církvi nikdy nepatřil. Teď ho chce vrátit i po 80leté paní, burcoval v rádiu Filip
Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl předseda KSČM Vojtěch Filip. S Helenou Šulcovou mluvil o církevních restitucích, návštěvě čínského prezidenta v Praze i o lidských právech v Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Mezitím v Saúdské Arábii: Fotbalistovi národního týmu byl přímo na hřišti ostříhán "neislámský" účes
Fotbalista národního týmu Saúdské Arábie se musel nechat ostříhat než nastoupil do začátku zápasu. Přímo na hřišti tak museli naběhnout zaměstnanci klubu s nůžkami a zbavit ho jeho nízkého číra. Majitelé klubu je totiž označili za neislámské. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Incident v britské Dolní sněmovně. Oponent Camerona musel být vyveden
Britský premiér David Cameron se naštval a rozhodl se zatopit všem neplatičům daní. Nastal čas se pořádně ponořit do Panama Papers a zjistit, kdo že se jim to vlastně všechno vyhýbá. Informuje deník The Sun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Češi nedodržují zásady zdravé výživy, ukázal průzkum. Řešením může být krabičková strava
Průzkum agentury STEM/MARK odhalil, že zásady zdravé výživy důsledně dodržuje pouze 6 % Čechů. V nedostatečném množství konzumujeme ovoce, zeleninu nebo i ryby. Naopak sníme nadměrné množství bílého pečiva. Přes 30 % lidí nedodržuje pitný režim. Podle výsledků průzkumu si potrpíme na kvalitní a čerstvé potraviny. Každá čtvrtá domácnost ovšem nespotřebuje vše, co nakoupí. Situaci by mohlo pomoct vyřešit krabičkové stravování, o jeho principech toho ale skoro nic nevíme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci mají už ve 3 krajích šanci zasednout v zastupitelstvech
Zlínský, Pardubický a Středočeský kraj. Všude tam by se podle aktuálního výzkumu volebních preferencí dostala koalice Svobodní a Soukromníci (SaS) do zastupitelstev krajů. Nejvyšší důvěry se těší nové uskupení na východě Moravy, kde atakuje hranici deseti procent. Vyplývá to z březnového zjištění společnosti SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní mezinárodní bezpečnostní konference GLOBSEC v Bratislavě
Předseda vlády Bohuslav Sobotka vystoupí v pátek 15. dubna 2016 společně se slovenským premiérem Robertem Ficem na mezinárodní bezpečnostní konferenci GLOBSEC v Bratislavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj nechá vyrobit autorizovanou repliku svatováclavské koruny
Letošní rok se v celé České republice nese ve znamení oslav 700. výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ovčáček vytáhl na zpěváky Kollera s Dusilovou slova o Antichartě. A herec Vydra vstává ze židle a vzkazuje...
„Je to od nich občanská odvaha. Jsem šťastný, že svůj názor vyjádřili. Ti kritici by si měli uvědomit, že by to před šestadvaceti lety neprošlo. To už by asi seděli,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz herec Václav Vydra k slovním projevům hudebníků Davida Kollera, Kláry Vytiskové a Lenky Dusilové na Andělech. „A podpis Anticharty? Vždyť umělci z toho tehdy byli zoufalí!“ poznamenal dále Vydra k nastalým protireakcím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Do Brna dorazil virus šířící se po posledních komunálních volbách
Myšlenkové křeče končící městské koalice v Brně už jsou pozoruhodné - za dlouhodobé neshody a nynější krizi nemohou ANO, Žít Brno, Zelení či KDU-ČSL, nýbrž Hašek a ČSSD!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vsetín a Povodí Moravy budou spolupracovat na výstavbě protipovodňových opatření
Povodí Moravy podepsalo smlouvu s městem Vsetínem, která se týká spolupráce při přípravě a realizaci protipovodňové ochrany města. Město se tak dočká přibližně sto milionové investice do protipovodňové ochrany na řece Bečvě. Partnerem městu Vsetín bude při realizaci této stavby Povodí Moravy, s.p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj se chce soudit se státem o pokutu za nemocnici
Plzeňský kraj je připravený soudit se s ministerstvem financí (MF) kvůli pokutě, kterou mu ministerstvo vyměřilo za stavbu nemocnice v Klatovech. Kraj postavil nemocnici za 1,4 miliardy korun, z toho 446 milionů byla dotace EU. Ministerstvo předloni kraji vyměřilo za chyby při výběru stavitele a za překročení víceprací odvod, který s úroky dosáhl 783 milionů korun. Kraj s tím nesouhlasil. Po jeho odvolání MF snížilo odvod a penále na 97,8 milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Na polské ženy tvrdě! Užijme si znovu středověk
V Polsku se po vítězství konzervativních sil připravuje nový zákon o potratech, který není postaven na rozumných, ale ideologických základech a dogmatickém výkladu některých církevních ustanovení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda se neshodla na postoji ke zdanění církevních restitucí
Koaliční ministři se dnes neshodli na jednotném postoji k návrhu KSČM, který se týká možného zdanění náhrad ve věci církevních restitucí. Vláda nepřijala žádné stanovisko, uvedl mluvčí kabinetu Martin Ayrer na twitteru. Pro zdanění se před jednáním vyslovili zástupci ANO, proti vystupují lidovci. Sociální demokraté, kteří byli proti církevním restitucím, vysvětlují svůj zdrženlivý postoj snahou zachovat současnou koaliční vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Napětí mezi Čechy a cizinci roste. Důvody jsou terorismus a uprchlická krize
Dvě třetiny lidí označují napětí mezi Čechy a cizinci jako velmi nebo poměrně silné. Je to výrazně vyšší podíl než v předchozích letech, kdy podobně vnímala vztahy s cizinci zhruba polovina veřejnosti. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM. Situace podle ní souvisí s uprchlickou krizí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Ministryně Marksová dlužníkům alimentů vzkazuje, že platit nemusí
Paní ministryně Marksová se rozhodla řešit problém samoživitelů a samoživitelek. Navrhuje, aby rodiči, kterému ex partner dluží na alimentech, byla za určitých podmínek přiznána nová sociální dávka - zálohované výživné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová po dlouhé době promluvila o Praze, koalici, Stropnickém i budoucnosti. Pouze pro PL
ROZHOVOR Těch důležitých rozhodnutí bylo více. Regulovali jsme hazard, omezili busking, schválili partnerskou smlouvu s Pekingem, která přes veškerou kritiku přinese Praze samá pozitiva, a spoustu dalších, uvedla pro naši redakci pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Začíná debata o rozpočtu
V rámci přípravy konvergenčního programu, jehož finální verzi ministerstvo financí předloží na konci dubna a návrhu střednědobých výdajových rámců, které musí ministr financí předložit vládě do poloviny tohoto měsíce, opět začíná debata o programových prioritách pro následující rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vláda projednala materiál k finančním službám České pošty
Na jednání vlády se kabinet zabýval také budoucností bankovních a pojišťovacích služeb na České poště po roce 2017, kdy končí stávající alianční smlouvy. Vláda vzala informaci na vědomí a Česká pošta tak může pokračovat v přípravách na situaci po roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VTÚ: Dvě rozdílné instituce s jedním cílem
Vojenský technický ústav a HC Dukla Praha. Dvě rozdílné instituce s jedním cílem. Být na špici ve svojí oblasti!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Budeme podřízeni musulmanům. Je to řízená invaze, jde o naši kutluru a Západu nic nedlužíme, sdělil vědec Drtinové
Etnolog, antropolog a indián Mnislav Atapana Zelený vyslovil v souvislosti s uprchlickou krizí vážné varování před zánikem naší kultury. Oproti minulým stoletím, kdy si západní velmoci podmanily svět a tyly z něho, prý nyní reálně hrozí, že Západ ovládnou „musulmani“. Uvedl to v rozhovoru s Danielou Drtinovou pro DVTV, kde také prozradil, jak by se k nastalé situaci měla postavit střední Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Trvalé povinné kvóty – nefunkční nesmysl a další důkaz o řízené islamizaci
Nikým nevolení vyžírkové z Evropské komise nám zkoušejí opatrně předhazovat, jakéže je napadají nesmyslné myšlenky ohledně imigračního šílenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Drsná výzva Obamovi: Vzdejte se Nobelovy ceny míru
Moje největší chyba v roli prezidenta? Zřejmě selhání řádně naplánovat postup po intervenci v Libyi. Sdělil včera večer během rozhovoru pro Fox News prezident Spojených států Barack Obama. „Jestli to myslí vážně, měl by se vzdát své Nobelovy ceny,“ zní z Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Známý novinář poslal ODS do... Do toho úplně nejhoršího. Důvod: Děti
Komentátor Lidových novin Petr Kamberský si ve svém posledním vyjádření na twitterovém profilu nebral servítky. Kvůli inkluzi poslal do patřičných míst Občanskou demokratickou stranu. A použil k tomu asi nejvulgárnější slovo, které lze v českém slovníku použít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
David Koller ještě jednou: Žádní Rusáci. Jestli nás někdo chce tahat na východ, tak bychom si to měli rychle vyřídit
Hudebník David Koller i prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček se ještě jednou vrátili k sobotnímu slavnostnímu ceremoniálu udílení hudebních cen Anděl, kde Koller a další zkritizovali prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Česko dnes navštíví rakouský prezident Heinz Fischer
Na návštěvu Česka dnes přijede rakouský prezident Heinz Fischer. Do Prahy dorazí netradičně vlakem. S prezidentem Milošem Zemanem se přivítá na stochovském nádraží nedaleko Lán, kde na něj bude čekat i čestná jednotka oblečená do legionářských uniforem. Do Stochova ho z Prahy přiveze vlak složený ze salónního vozu Tomáše Garrigua Masaryka a arcivévody Ferdinanda d´Este.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD si vyjasní, kdy uplyne lhůta pro zaplacení peněz Altnerovi
Právníci sociální demokracie dnes budou zjišťovat, kdy straně uplyne lhůta k zaplacení 337 milionů bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi. Třídenní lhůta běží od právní moci rozsudku, Altnerův zástupce však v médiích uvedl, že verdikt zatím pravomocný není. Právníci ČSSD tak chtějí u Obvodního soudu pro Prahu 1 nahlédnout do spisu, aby věc vyjasnili. Původní informace totiž hovořily o tom, že termín pro zaplacení vyprší právě dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Pitomí umělci Koller a Dusilová. Drž hubu, Ovčáčku. Ne, není klid
Ostrá výtka stran zahraničně-politického směřování naší země, která zazněla v sobotu během slavnostního ceremoniálu udílení hudebních cen Anděl z úst hudebníků Davida Kollera, Lenky Dusilové a Kláry Vytiskové k některým našim politickým představitelům, a pohotová reakce prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, jenž umělce přirovnal k těm, kteří kdysi podepisovali Antichartu, stále silně rezonují na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Fiedler: Cestovní kancelář „Vyčůránci“
Ani po týdnu, na tomto článku ze svého blogu nemusím měnit ani slovo. Jen mohu pouze doplnit, že komedie mezi vracením z Německa do Česka se rozjela víc, než jsem čekal, a že ta „cestovka“ (jak už to u cestovek bývá), je jen pro movitější klientelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Tahle země není pro mladé
Nedávno jsme měli u nás doma v rodině křtiny. Páté. Nebojte se, nechci nikomu radit, jak početnou rodinu má mít. Ozývá se mi ale stále více lidí, kteří mají více dětí stejně jako já a považují to za zcela normální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Černé sázky na internetu nejsou znakem svobody
Nelegální on-line sázení připravuje stát o miliardu korun na daních ročně. S tím, jak se zvyšuje oblíbenost sázení na počítači, tabletu či mobilu, poroste do budoucna i toto číslo. Současný legislativní stav totiž umožňuje, aby prostředí českého internetu nabízelo hraní hazardních her, aniž by se z toho platily daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Profesor Sokol na veřejné akci: Zeman straší lidi. Demoralizuje společnost
„Problém není deset procent přistěhovalců, ale stovky řvounů,“ uvedl profesor Jan Sokol na besedě v jičínském muzeu. Reportáž přinesl JičínskýDeník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Generál Blaško: Jsem pro zavedení trestu smrti. Je hnus, když někdo zneužívá návštěvu prezidenta Číny
ROZHOVOR Kdy už konečně otevřeme všichni oči a přestaneme se klanět Bruselu jako všespásnému dokonalému institutu pro patent na rozum? To, co se událo v posledních dnech kolem křesťanských uprchlíků, byl jenom další kamínek do mozaiky jejich naturelu. Vděčnost je pro ně neznámý pojem. Tak se pro Parlamentní listy zamýšlí generálmajor v záloze Hynek Blaško, který byl velitelem Společných sil Armády České republiky. Vyjadřuje se také pro zavedení drakonických trestů jako jsou výprasky a trest smrti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
„Ponížila Putina“, hrozí jí dva roky
Ruské autority zahájily soudní proces proti ruské právničce Olze Li, která byla obviněna z páchání zločinu z nenávisti poté, co na YouTube zveřejnila video, ve kterém obvinila prezidenta Vladimira Putina ze „zločinné konspirace“ proti ruskému lidu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Svobodní jsou proti plošnému zavedení inkluze ve školství
Nápady ministerstva školství na plošné zavedení inkluze jsou velmi nešťastné a povedou ke zhoršení kvality výuky i motivace žáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Španělsko: Nekouří se, ale jen naoko, hospodští se bojí o tržby a stát o daně. To by naše zákonodárce mělo varovat
Tabák byl objeven na americkém kontinentu asi 6000 let před naším letopočtem. Lidé začali kouřit tabák asi 1000 let před naším letopočtem. Roku 1492, v době, kdy Kryštov Kolumbus objevil Ameriku, se začala psát moderní historie tabáku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Meziroční růst spotřebitelských cen zpomalil
Spotřebitelské ceny klesly v březnu proti únoru o 0,1 %. Tento vývoj ovlivnil zejména pokles cen v oddíle rekreace a kultura. Meziročně vzrostly spotřebitelské ceny v březnu o 0,3 %, což je o 0,2 procentního bodu méně než v únoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To nesrovnávejte. Ministr Herman čtenářům trpělivě odpovídal na téma komunismu a dnešního „nacistického“ Německa
„Dnešní Německo skutečně není nacistické, to vás mohu ujistit. Německo, stejně jako i ostatní evropské země, se vypořádává s řadou vážných problémů, některé z nich i naznačujete, ale prozatím se mu to vcelku daří.“ Na otázky čtenářů ParlamentníchListů.cz odpovídal bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a současný ministr kultury Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Požádala jsem své kolegy z vlády, aby nepodceňovali existující rizika
Karla Šlechtová informovala vuplynulém týdnu vládu o stavu naplňování předběžných podmínek, kdy představila pokrok v čerpání evropských dotací a stav naplňování předběžných podmínek za poslední čtvrtletí. Na webu ministerstva se vyjádřila k současnému stavu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Evropu je nutné chránit a zachránit
Možná opět z Bruselu uslyšíme arogantní prohlášení, že Češi propásli příležitost mlčet. V takovém případě bude odpověď stručná – naštěstí a snad ještě včas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíky „rozseknou“ Miloš Zeman a Andrej Babiš, myslí si lidé
Přes 52 procent Čechů se domnívá, že nejdůvěryhodnějším politikem na cestu z migrační krize je prezident Miloš Zeman. Ukázal to exkluzivní průzkum MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: Umělci klidně budou zpívat častušky na Čapím hnízdě. Pamatuji si na Magdu Vášáryovou
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Přenosu České televize z vyhlašování Cen Anděl využili někteří zpěváci ke kritice nejen prezidenta Miloše Zemana, ale i Václava Klause a Andreje Babiše. Politolog Zdeněk Zbořil v té souvislosti poznamenává, že kdyby přihodil nějakou korunu Agrofert, zazpívali by častušku třeba i v Čapím hnízdě. Ve svém pravidelném hodnocení dění uplynulého týdne komentuje snahu mainstreamu získat zpět důvěru diváků a čtenářů, ale i pokus Evropské komise o přestrojené kvóty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Německo: Zvýšení kriminality kvůli uprchlíkům. Kdopak dělá problémy? Budete překvapeni
V Německu byl zveřejněn jeden z prvních výzkumů toho, do jaké míry vzrostla kriminalita v souvislosti s uprchlickou vlnou. Podle informací poskytnutých mnichovským magazínem Fokus se počet přestupků kolem azylových zařízení v dolnosaském městě Braunschweig zvýšil na trojnásobek. Problémy způsobují zejména organizované skupiny z Kosova a svobodní muži přicházející do Evropy ze severní Afriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči se nemusí "kruháčů" bát, přednost zůstává nezměněná
Ministerstvo dopravy vydalo metodický pokyn k novele vyhlášky, která upravuje provoz na kruhových objezdech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V koalici to vře: Babiš chce zdanit církevní restituce, lidovci hrozí porušením koaliční smlouvy
Vypadá to, že je na obzoru další spor ve vládní koalici. Tentokrát kvůli církevním restitucím a výroku ministra financí Andreje Babiše (ANO), že jsou o 54 miliard korun předražené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Cvičení prověří připravenost Středočeského kraje na případnou migrační vlnu
Hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD) uložil řediteli Krajského ředitelství policie Středočeského kraje Václavu Kučerovi a dalším složkám Integrovaného záchranného systému připravit cvičení zaměřené na zajištění většího počtu cizinců, kteří neoprávněně vstoupili na území České republiky a byli převezeni do areálů krajského ředitelství středočeské policie k provedení správního řízení cizineckou policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Třímetrové plíce Onkomajáku poprvé představeny na Karlově náměstí v Praze
Občanské sdružení Onkomaják startuje v pořadí druhou road show s názvem Zdravé plíce. Slavnostní zahájení projektu navazujícího na podzimní osvětovou kampaň proti rakovině plic, 80procent.cz, proběhne ve čtvrtek 7. 4. 2016 od 9.30 hodin na Karlově náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tři stovky zraněných uprchlíků. Tak dopadl další pokus o masový vstup do Makedonie
V neděli došlo k velké potyčce na hranicích Řecka a Makedonie. Makedonská policie proti uprchlíkům, kteří se chtěli dostat přes hranice, použila slzný plyn a gumové projektily. Na 300 jich následně muselo být ošetřeno. Situace již přerostla v hádku mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rakouského prezidenta vezl do Stochova Bulík
Bulík, Brejlovec nebo salonní vůz, který dostal k osmdesátinám první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk, byly součástí vlakové soupravy, v níž rakouský prezident Heinz Fischer cestoval během své návštěvy v ČR. Parní lokomotiva z roku 1935 přezdívaná Bulík vlak vedla. Motorová lokomotiva zvaná mezi železničáři Brejlovec byla připojená na jeho konci. Do speciálního vlaku Fischer nastoupil na pražském hlavním nádraží, kam přijel moderní vlakovou soupravou z Vídně. Po trati zamířil do Stochova, kde ho čekal jeho český protějšek Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hulvátov, Kocourkov. Jako ti komunisti. Jiří Paroubek vypráskal angažované umělce a „jejich“ Schwarzenberga
Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek si posteskl nad tím, jak je dnešní pražská kavárna nápadně podobná komunistům ve své netoleranci vůči odlišnému názoru. Nemá podle něj žádný vzor, ani směřování, je to jen parta hulvátů z Kocourkova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lukša: Životní prostředí dle ministra Ťoka
Na Twittru Dana Ťoka se objevilo následující: „Myslíme ekologicky: díky uzavírkám u Černého Mostu se nám daří snížit objem dopravy do Prahy ze severovýchodu ( D11, R10) až o 80 %!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Začíná největší sčítání zubrů v historii, ze zoo, obor i rezervací
Sčítání zubrů v České republice, které dnes začíná, zmapuje všechny zubry, kteří se v zemi vyskytovali v loňském roce. Evidence se týká zvířat žijících v zoologických zahradách, soukromých chovech, oborách i přírodních rezervacích. Počtem zvířat bude největší, jaké se v zemi dosud uskutečnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vítejte v pekle českého internetu. Ovčáček, Janda, Hate Free likvidátor Jiřího Vyvadila a jejich přátelé se poprali o umělce proti Zemanovi
Škodolibou radost má zřejmě z kritiky osoby hradního mluvčího havlistický aktivista Jaroslav Cerman, který před časem například napálil rusofila Vyvadila. Na Facebooku si vzal na paškál Jiřího Ovčáčka i tento víkend. Oba se „kočkují“ častěji a navzájem, mluvčí jej naposledy vyzval například k zodpovězení otázky v souvislosti s kontroverzním výrokem, že za holocaust nemůže nacismus. Proevropský Janda, snažící se sekundovat, to ovšem také pořádně schytal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Originální šifrovací hra agentury CzechTourism provede turisty po stopách Karla IV. na Novém Městě pražském
CzechTourism se připojuje k oslavám výročí 700 let od narození největšího českého krále a římského císaře Karla IV. Již od 1. dubna si mohou všichni nadšenci luštění tajných kódů vyzkoušet novou, zdarma přístupnou šifrovací hru „Královské mysterium“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Server: Ivo Rittig se obával „Šlachty s brokovnicí“ a zvažoval odchod
Server Lidovky.cz přinesl další informace v kauze Ivo Rittiga a Jany Nečasové (dříve Nagyové) ohledně úniku zprávy BIS. Podle všeho se Ivo Rittig a jeho právníci David Michal a Tomáš Jindra velmi obávali „Šlachty s brokovnicí“ a zvažovali únikový plán. Právě kvůli úniku zprávy BIS jsou všichni obžalováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Válka o umělce: Ozval se Miroslav Kalousek
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek se zapojil do sporu mezi hudebníkem Davidem Kollerem a ministrem financí Andrejem Babišem, který se rozhořel poté, co Koller zařadil Babiše mezi ty české politické představitele, kteří prý táhnou Česko na východ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Exredaktor ČT: Takto Němci mluví o uprchlících nad pivem. Čína? Měřme stejným metrem i spojenci USA. Vybavuji si řeč Slávka Jandáka
ROZHOVOR Němci počítají s tím, že migrační krize potrvá léta, proto staví drahá uprchlická centra, i když většina jejich lidí nesouhlasí s politikou spolkové vlády, konstatuje bývalý novinář České televize a nynější poslanec za ANO Zdeněk Soukup. „Jinak mluví Němci u řečnických pultíků, jinak nad tuplákem piva,“ dodává ještě k tomu. Případy útěků iráckých křesťanů od nás ještě nerozdýchal. A k protestům při návštěvě čínského prezidenta říká, že by se všem mělo měřit stejným metrem. Vždyť za nedotknutelného spojence USA platí Saúdská Arábie, která propaguje salafistický islám, tedy jednu ze základních idejí nejmilitantnějších teroristických organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ 2016): Věčné tváře českého parlamentu vymýšlejí perly bez efektu
Sněmovna na své 44. schůzi projednává jeden z mnoha kontraproduktivních návrhů, který způsobí více problémů, než užitku. Zcela jistě je to tím, že Senát i Sněmovnu tvoří stále stejné tváře, kteří jsou odtrženi od reality života běžného občana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ukrajina po pádu Jaceňuka: Zatím není vládní většina
„Od dnešního dne vidím své povinnosti jinde, než na co mi dává pravomoc pozice předsedy vlády: nový volební zákon, ústavní reforma, soudní reforma, dohled nad koalicí v průběhu funkčního období nové vlády, mezinárodní podpora Ukrajiny a její členství v Evropské unii a NATO – tyto úkoly tvoří část mého nového programu,“ prohlásil Arsenij Jaceňuk poté, co ohlásil svoji rezignaci na funkci předsedy vlády Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Záznam z jednání bankovní rady ČNB dne 31. března 2016
Přítomni: Miroslav Singer, Mojmír Hampl, Vladimír Tomšík, Kamil Janáček, Lubomír Lízal, Jiří Rusnok, Pavel Řežábek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ruskou svou "měkkou moc" otočilo celou proti Západu. Vyšla nová kniha o tajích ruské propagandy
Rusko je jeden velký stroj na propagandu. Kremlu akorát zatím stále ještě nedošlo, že měkkou moc nelze využívat jako zbraň, funguje totiž sama za sebe. O těchto a dalších prostředcích ruské dezinformační války vůči Západu píše ve své nové knize „Putin's Propaganda Machine. Soft power and Russian foreign policy“ spoluzakladatel nizozemského vzdělávacího institutu Marcel Van Herpen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Voda není samozřejmost
Stejně jako nám dnes připadá absurdní kouřit v letadle nebo vyhazovat odpadky z jedoucího auta, bude nám v budoucnu připadat absurdní nešetřit vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelná zpráva: Do 48 hodin od vstupu do země se ztratí polovina uprchlických dětí
Německé ministerstvo vnitra dnes na otázku parlamentu uvedlo, že se pohřešuje takřka 6000 dětí uprchlíků. To je o tisíc dětí více, než stálo v poslední zprávě z 30. ledna tohoto roku. Některé se najdou, jindy je to jen administrativní chyba. Mnoho dětí však riskuje, že se dostane do spárů obchodníků s lidmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátní kandidát, profesor z IKEMu: Uprchlíky do Turecka a na sever Afriky. Když jsem se loni toulal po Papui, viděl jsem, jak tam kouří, leží, fetují. Ale mají mobily
ROZHOVOR Julius Špičák je český gastroenterolog, přednosta Kliniky hepatogastroenterologie Transplantcentra Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze. A také senátní kandidát hnutí ANO za Kutnou Horu. ParlamentníListy.cz se jej ovšem zeptaly nejen na témata týkající se České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
11. dubna je Světový den Parkinsonovy choroby. „Jezděte na kole, cvičte, tančete!“ radí odborníci z VFN v Praze
Již tradičně se 11. dubna, v den výročí narození britského lékaře a chirurga Jamese Parkinsona, koná Světový den Parkinsonovy nemoci. Podle odhadů jí v České republice trpí 14 až 16 tisíc osob. Každoročně navíc lékaři diagnostikují 1000 a 1500 nových pacientů. Parkinsonova choroba je dosud nevyléčitelným onemocněním, lékaři však dokáží cílenou léčbou potlačit příznaky nemoci a pomocí rehabilitačního cvičení i zpomalit její rozvoj. Parkinsonovou chorobou trpěli například papež Jan Pavel II., malíř Salvador Dalí nebo boxer Muhammad Ali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
KONS: Neponechávejme nejpotřebnější bez pomoci
Otevřený dopis Konzervativní strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Klientské pracoviště na pražském Smíchově otevřeno
V úterý 5. 4. 2016 mohli klienti největší zaměstnanecké Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR (ZP 211) poprvé navštívit nové klientské pracoviště v Praze na Smíchově, na Štefánikově třídě 319/44.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pomůžeme s OKD, říkají milionáři, nejdřív ale musí projít insolvencí
Miliardář a obchodník s uhlím a elektřinou Petr Paukner spolu s dalšími podnikateli Petrem Otavou a Martinem Ulčákem nabízí státu, že budou provozovat černouhelnou firmu OKD. Svou investici ale podmiňují tím, že firma projde insolvencí, a zbaví se tak nevýhodných závazků. Paukner to dnes řekl v rozhovoru s ČTK. Jednání se státem podle něj začínají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jaro v Podyjí: U Jejkala jsou vzácní skokani ostronosí. Rozrůstá se i kolonie syslů u Hnanic
Potvrzení populace vzácných skokanů ostronosých, rekordní počet ropuch nebo pomalu se rozrůstající kolonie syslů. Po teplém konci zimy je nyní jaro v Podyjí v plném proudu. Slyšet ho můžete zejména u podyjských tůní a rybníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Německo: Ráj pro zloděje. Sexuální delikty. Jak je to doopravdy s kriminalitou cizinců
Příchod asi jednoho milionu migrantů do Německa s sebou přinesl nové diskuse o zvyšování kriminality v Německu ve vztahu k žadatelům o azyl. V posledních týdnech německá média zveřejnila několik statistik, které se této otázky týkají a situaci v Německu popisují konkrétněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Klimpl (ODS): Velké plány a sliby, ale máme na to?
Vedení Statutárního města Pardubice slíbilo na toto volební období zrealizovat ještě mnoho věcí. Některé z nich jsou kryty rozpočtem města v letošním roce, řada velkých investic však pokryta není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
SVS ČR: Běloruští veterinární lékaři na návštěvě České republiky
Českou republiku navštívila v minulém týdnu početná skupina běloruských veterinárních lékařů. Jednalo se o hlavní veterináře jednotlivých oblastí Běloruska a veterinární odborníky pracující ve velkých zemědělských podnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zahrady Černínského paláce se tento týden otevřely
Zahrada Černínského paláce je v roce 2016 zpřístupněna veřejnosti v období od 8. května do 31. října, denně od 10 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Loňský extrémní úbytek vody jen potvrdil, že vodní zdroje musíme důsledně chránit
Ministerstvo životního prostředí má 287,5 milionu korun pro krajinu a na její schopnost zadržovat vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ypsilon, echo boomers či sametové děti. ČT a Český rozhlas spouští Generation What?
Multimediální projekt Generation What? má ambici zmapovat, co zajímá současnou generaci lidí mezi osmnácti a čtyřiatřiceti lety, jaký je její postoj k médiím, kariéře, náboženství, politice a dalším socio-kulturním fenoménům současnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
STAN: VIII. republikový sněm už za týden
Starostové a nezávislí budou příští týden v sobotu 16. dubna 2016 v pražských Průhonicích na svém osmém republikovém sněmu mimo jiné volit nového předsedu a prvního místopředsedu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Další hospodářsky úspěšný rok pro ŘLP ČR, s. p.
Státní podnik Řízení letového provozu České republiky dosáhl za rok 2015 hrubého zisku v celkovém objemu 407 milionů korun a to při celkových výnosech 3.707 milionů korun. Současně byl dosažen a výrazně překročen plánovaný výsledek hospodaření a podnik tak splnil všechny svoje závazky vůči zakladateli (Ministerstvo dopravy ČR), zaměstnancům, dodavatelům a ostatním obchodním partnerům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ukrajinský premiér Jaceňuk rezignoval
zdroj: www.ceskatelevize.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:46, zobrazit podobné
AOPK ČR: Dům přírody Českého ráje se stal skutečností
Naše nejstarší chráněná krajinná oblast - Český ráj - získala jedinečnou možnost, jak prezentovat veřejnosti unikátní přírodní fenomény poutavou formou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Je to lidský experiment na národech Evropy. Dopadne to příšeně, píší ve Švýcarsku o politice EU
Mnoho teroristů se může ukrývat mezi migranty přicházejícími do Řecka a Itálie, míní šéfredaktor švýcarského týdeníku Die Weltwoche Roger Köppel a poukazuje na varování Europolu z února letošního roku, podle kterého až 5000 džihádistů z Islámského státu mohlo touto cestou proniknout na kontinent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Národní muzeum otevírá novou výstavu o Antonínu Dvořákovi
Národní muzeum 11. dubna 2016 v 18 hodin slavnostně otevře novou výstavu Antonín Dvořák interpret.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
V koalici to vře: Babič chce zdanit církevní restituce, lidovci hrozí porušením koaliční smlouvy
Vypadá to, že je na obzoru další spor ve vládní koalici. Tentokrát kvůli církevním restitucím a výroku ministra financí Andreje Babiše (ANO), že jsou o 54 miliard korun předražené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Bude se v Brzkově těžit uran?
Nesrovnalosti a spory mezi obcemi a státními orgány provázejí od začátku komunikaci mezi zástupci obcí a státu, která se týká možného plánu znovuobnovení těžby uranu v Brzkově a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Muslimové by se měli stydět
Kritika muslimů a islámu již není doménou pouze pana Konvičky. Veliké překvapení vyvolalo vystoupení saudské televizní moderátorky muslimského vyznání Nadine Al-Budair na soukromém televizním kanálu Rotana Khakijiyya TV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Občan platí, občan strádá
Skandál Panamaleaks zase jednou běžným občanům jasně ukázal, kdo vládne finančnímu světu a dokáže z něj vytěžit nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest představil Českou republiku jako ideální místo pro inovativní podnikání
Generální ředitel CzechInvestu se v Silicon Valley potkal s úspěšnými českými podnikateli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Buď ticho, Petře Nečasi. Úder expremiérovi přímo z ODS
ROZHOVOR Bývalá poslankyně ODS Kateřina Dostálová je naštvaná na Evropskou unii a přiznává, že v referendu o vstupu byla proti. „Posíláme tam peníze, oni nám je potom posílají zpátky a kontrolují, jestli je tady vynakládáme správně,“ kritizuje. A v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz přiznává, že stále nemůže vydýchat, že máme pětadvacet let od Listopadu 89 v čele státu estébáka. Podle ní to svým nezřízeným chováním způsobil bývalý premiér a předseda ODS Petr Nečas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Nezakuckal se premiér Babiš v Salcburku, když slyšel Macronovy hrozby?
Zdánlivě by to mohla být nepatřičná otázka vzhledem k tomu, že má až příliš osobní ráz, neboť co komu z voličů do toho je, kdy premiérovi zaskočí – jenomže v tomto případě je ve veřejném zájmu to vědět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Macron vyhrožuje nesolidárním státům "vykopnutím" ze Schengenu
Podle iDnes.cz  francouzský prezident Emmanuel Macron tvrdě zaútočil na ty státy EU, které odmítají přijímat imigranty. Pohrozil jim vyloučením ze schengenského prostoru, což by těmto státům mohlo i vyhovovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Premiéru Babišovi jde ze Šojdrové hlava šejdrem.
Kdyby si premiér Babiš přečetl o Michaele Šojdrové něco na wikipedii, nemusel z ní udělat mediální hvězdu. Navíc mu přestávám rozumět.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 17:40, zobrazit podobné
Mravokárci.
Myslím, že toto silné a trapné téma se bude prodírat mediálním prostorem, dokud ho neukončí volby.  Anebo, až paní euro-poslankyně za KDU-ČSL Šojdrová přestane mást veřejnost citovým vydíráním.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Carthago delenda est
Kartágo musí být zničeno, tímto zvoláním prý římský státník Marcus Porcius Cato zakončoval každou svou řeč, byť se týkala čehokoliv. A přesně takto v duelu o zákazu reklam na spotřebitelské úvěry působil i Marek Výborný z KDU-ČSL.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Pocheho epocha 2 - Sirotčí vojska
Pocheho bývalý asistent Petříček coby nominant na ministra zahraničních věcí je roztomilým kompromisem. Poche a kmotři stojící za ním získají natrvalo to své (nebude se tu muset ani obcházet už takhle ohýbaný služební zákon) a prezident Zeman si opět dokáže svou převahu, co současně vyhovuje Andreji Babišovi. Premiérovi, jenž místo zaminira jezdí po Evropě, aby do nitra České republiky vysílal líbivou předvolební agitaci o zadržování migrace. Do ní…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 18:41, zobrazit podobné
TOPlist