Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.537x, což odpovídá cca 236.734-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Soumrak říše evropské: EU nás okrádá, řekl jasně Václav Klaus mladší a začal vyjmenovávat
Na konferenci s provokativním názvem „Soumrak říše evropské?“ se na Fakultě regionálního rozvoje a mezinárodních studií Mendelovy univerzity v Brně diskutovalo o tématu budoucnosti Evropské unie a jejích současných problémech. Komplexní kritiku přednesl předseda ODS Petr Fiala a debaty se mimo jiné účastnil i Václav Klaus mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štětina a Niedermayer hlasovali ve Štrasburku pro uprchlické kvóty. Pospíšil jim vzkázal...
Většina europoslanců se vyslovila pro zavedení trvalého přerozdělovacího mechanismu na uprchlíky uvnitř Unie. Tatáž většina se vyslovila pro zavedení jednotného azylového systému v Unii. Čeští politici působící v EP většinou hlasovali proti tomuto návrhu. Jan Zahradil z ODS nešetřil kritikou na adresu EU a podpory se mu dostalo jak od komunistky Kateřiny Konečné, tak od Jiřího Pospíšila zvoleného za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká televize je nejhorší. Šéfredaktor MF Dnes se důrazně zastal prezidenta Zemana
Předseda poslaneckého klubu komunistů Pavel Kováčik a poslankyně ODS Miroslava Němcová se přeli o to, jak se chová prezident Miloš Zeman. Zatímco Němcová nenechala na hlavě státu nit suchou, Kováčik konstatoval, že je třeba Miloši Zemanovi přičíst k dobru, že nikdy nekradl, nekrade a odmítá politiku „hamty, hamty“. Prezidenta se velmi hlasitě zastal také šéfredaktor Babišovy MF Dnes Jaroslav Plesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pohroma pro Merkelovou: Nejenže ji chtějí zabít, ale teď přišlo něco dalšího, po čem skoro oněměla
19. dubna přijede na návštěvu bývalého německého kancléře Helmuta Kohla (86) maďarský premiér Viktor Orbán. Informoval o tom server Novinky.cz. Tato informace přichází jen pár dní poté, co Merkelovou mohlo vyvést z míry prohlášení Islámského státu. Ten vyzval muslimy v Německu, aby spáchali sebevražedný atentát přímo na kancléřku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Tyto strašné věci prý se děly v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Násilí, zřízenci a nahé pacientky... Svědkyně vypráví. A toto nám řekla nemocnice...
PŘÍBĚH Jana Kottová ze středočeské vesnice oslovila redakci ParlamentníchListů.cz se svým příběhem, kdy se dle svých slov proti své vůli a neoprávněně dostala do Psychiatrické nemocnice v Dobřanech. Upozornila na údajné drastické poměry, které dle ní v ústavu, především tedy v oddělení 12, panují, a jaké to na jejím psychickém stavu zanechalo následky. Místo léčby si prý zažila trauma. K věci se nám vyjádřila i nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Bortí se to, jsem na to sám. Elitní policista promluvil o věci, která se týká Lenky Bradáčové. Máme dokument
V těchto dnech probíhá soud s bývalým šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem a pražskou vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Napětí mezi oběma institucemi nepolevilo, naopak zesílilo. Dokazuje to dokument vysvětlující, proč se z vyšetřování případu kontroverzního podnikatele a spolumajitele ústecké Setuzy a společnosti Via Chem Group Petra Sisáka, obviněného z insolvenčních podvodů, vyloučil šéf vyšetřovacího týmu Vladislav Hřebíček. ParlamentníListy.cz jej obdržely anonymní cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Konsorcium NEWTON Media a Socialbakers uspělo v tendru Evropské komise na mediální analýzy
Společnosti NEWTON Media a Socialbakers budou společně poskytovat Generálnímu ředitelství Evropské komise pro komunikaci analýzy tradičních i sociálních médií. Konsorcium se stalo jedním ze tří subjektů, které budou Evropské komisi v následujících čtyřech letech zajišťovat rozbory mediálního obrazu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zástupci vlády budou jednat s novým vlastníkem majitele OKD
Zástupci české vlády mají dnes opět jednat se skupinou Ad Hoc Group (AHG), která je novým vlastníkem společnosti New World Resources (NWR), majitelky černouhelné OKD. AHG minulý týden uvedla, že pokud se situace kolem OKD nevyřeší co nejrychleji, hrozí neřízená insolvence firmy. Podle ní je proto potřeba nalézt nové prostředky na financování OKD do konce dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman promluvil o "duševně nenormálních lidech" a už dostává výprask
Prezident Miloš Zeman vychválil policisty za to, že se vloni 17. listopadu a nedávno při návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze postavili „Kalouskům“, kterým nejde o vyjádření názoru, ale o „šaškování“. A už se ozývají lidé, kteří to vidí jinak – například politický geograf Michael Romancov, Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty či europoslanci Pavel Telička (ANO) nebo Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babišovo ministerstvo se těší na zákon o hazardu. Na pokutách za kvízomaty nevybralo nic.
Místopředseda vlády Andrej Babiš a jeho náměstek pro hazard a majetek státu Ondřej Závodský dnes představili nový zákon o hazardu, který má začít platit od 1. 1. 2017. Poslanci o něm budou rozhodovat od zítřka ve třetím čtení. Podle ministerstva financí půjde o nejmodernější právní úpravu, která kopíruje podobné zákony v severských zemích. Andrej Babiš tvrdí, že si zákon poradí s nelegálním hazardem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Celníci odhalili mezinárodně organizovanou skupinu obchodníků s marihuanou
Na operaci s krycím názvem Carlo pracovala Celní protidrogová jednotka Generálního ředitelství cel od ledna 2016 prvotními úkony trestního řízení, a to pod dozorem Krajského státního zastupitelství v Českých Budějovicích. Intenzivně ve věci spolupracovala i s rakouskou policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Škodí Tomáši Halíkovi, a to na vysokých místech. Speciální záliba českého docenta
Jediný Čech získal prestižní Templetonovu cenu, jakousi nobelovku za náboženství. Profesor Tomáš Halík. Přesto, nebo možná právě proto čelí zpochybňujícím dopisům, které ParlamentníListy.cz získaly. Jejich autorem je Otakar Jelínek, který působí v Ústavu biofyziky a informatiky při 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Adresátem je například John Templeton či prezident Notre Dame Univerzity nebo kancléř Oxfordské univerzity. Jelínek si v nich nebere servítky. Zpochybňuje Halíkovo vysvěcení na kněze a jeho disidentskou minulost, naznačuje jeho možnou spolupráci s tajnou policií a dokonce tvrdí: „Nevěří ve všemohoucího Boha Stvořitele a zaujímá negativní postoj k vědě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hollan (Žít Brno): Když jsme si v povolebním rauši mysleli, že staré pořádky končí, tak...
Několik vět k současnému dění v Brně, které jsou podstatné a ještě nezazněly:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zadržet uprchlíky ještě před vstupem do EU, velí Češi
Češi jako obvykle nejméně podporují variantu, že by na zvládnutí krize měla Česká republika finančně přispět. Nejoblíbenější je poté takové řešení, které by počítalo s vytvořením evropské pohraniční stráže, v rámci níž by působili i čeští strážníci. To vyplývá z nedávného průzkumu MF DNES, v němž svůj názor vyjádřilo 882 respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Poslední den své návštěvy se rakouský prezident setká se Sobotkou, studenty i podnikateli
Rakouský prezident Heinz Fischer dnes bude v Praze jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou, navštíví Rakouské gymnázium v Praze či památník hrdinů heydrichiády. Společně se svým českým protějškem Milošem Zemanem se zúčastní podnikatelského fóra obou sousedních zemí. Odpoledne Fischer ukončí dvoudenní státní návštěvu České republiky. Zpátky do vlasti se vrátí vlakem, tedy stejným způsobem, jakým v pondělí do Prahy přicestoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ 2016): Exekutoři obírají stát na daních díky nevymahatelným exekucím
Osoba v hmotné nouzi, důchodce, bezdomovec, student bez příjmů, každý může být nástrojem exekutora jak na daních ušetřit a vydělat miliony pro asi pětinu exekutorů, kteří navyšují náklady exekucí a udržují léta exekuce nemajetných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hašek proti Dienstbierovi: Příteli Jiří...
Předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) položil zásadní otázku ministrovi pro lidská práva a předsedovi Legislativní rady vlády Jiřímu Dienstbierovi. Myslel Dienstbier na voliče ČSSD, když se chtěl postavit proti zdanění církevních náhrad? Sociální demokracie přece před volbami slíbila, že s církevními restitucemi něco udělá. Příteli Jiří, co Ty na to, ptá se Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Agentura CzechTrade s úspěchem prezentuje české firmy na zahraničních veletrzích
Desítka českých firem se díky zahraniční kanceláři agentury CzechTrade v Düsseldorfu může prezentovat na německém veletrhu BAUMA, největší akci svého druhu se zaměřením na oblast stavebnictví. Italské zastoupení zase pro Českou republiku získalo status „Country of Honour“ na letošním ročníku veletrhu Cosmofarma v Bologni, který se soustředí na prezentaci farmaceutických firem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Česká republika získala přímé železniční spojení s přístavem Antverpy
České firmy mohou nově využívat přímou nákladní železniční linku, která spojuje Ústí nad Labem s druhým největším evropským přístavem v Antverpách. Expresní nákladní vlaky spojí obě místa za 26 hodin. Provoz linky dnes v Antverpách slavnostně zahájila belgická ministryně dopravy Jacqueline Galant a náměstek ministra dopravy Kamil Rudolecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Praze hodlají trénovat na zimní kalamitu. V závěru dubna
Pražský magistrát bude 22. dubna cvičit na sněhovou kalamitu. Cvičení má prověřit spolupráci mezi odbory úřadu v případě ochromení provozu na silnicích a MHD. Bude simulovat situaci, kdy přes noc napadlo 30 centimetrů sněhu, teplota klesala k deseti stupňům pod nulou a předpověď počasí nehlásí zlepšení. ČTK to zjistila z materiálů, které dnes projednali pražští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Šimon Pánek se v ČT pustil do Zemana. Opět šlo o uprchlíky
Ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v úterním Interview ČT24 promluvil k uprchlické krizi. Pašeráci zajišťující přechod uprchlíků do EU zareagují na uzavření balkánské cesty. Najdou jinou. Požene je touha po zisku. Mohou dál využívat státy na severu Afriky, především Libyi, která neexistuje. Jiné státy na severu kontinentu ale fungují dál, takže s nimi bude možné se domluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda bude rozhodovat o OKD až na základě informací NWR
Vlastník ztrátové těžební společnosti New World Resources (NWR) podle dohody se zástupci státu poskytne během několika dní vládě informace, které si vyžádala. Kabinet pak rozhodne o svém postupu ohledně černouhelné OKD, která je v majetku NWR. Po dnešním jednání se zástupci skupiny Ad Hoc Group (AHG), která NWR vlastní, to řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO). Termín další schůzky dnes domluven nebyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD žádá rychlejší růst penzí. Navrhuje následující
Kabinet by měl mít pravomoc zvyšovat důchody o procentní bod víc, než uvádí vládní penzijní novela. V jejím dnešním druhém sněmovním čtení to navrhli poslanci koaliční ČSSD. Jiný způsob valorizace starobních penzí chce prosadit opoziční ODS. Dolní komora by mohla o podobě předlohy rozhodnout ještě na nynější schůzi. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
TOP 09 a ČSSD ve při. Předmětem sporu je ministr vnitra Chovanec a jednání policie
Opoziční TOP 09 a ODS chtějí, aby ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vysvětlil ve Sněmovně chování policie při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. TOP 09 požádá o zařazení tohoto mimořádného bodu na příští čtvrtek. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek novinářům řekl, že během bezpečnostních opatření se stalo několik případů, kdy byli čeští občané bezdůvodně šikanovaní a byla omezována jejich práva, a to včetně práva shromažďovacího. ČSSD se zařazením bodu nesouhlasí, ODS bude žádat mimořádnou schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora opakovaně odmítá návrh zákona o omezení prodejní doby o sedmi státních svátcích
„Opakujeme, že se jedná o zcela nepatřičný a neodůvodněný zásah do liberálního podnikatelského prostředí, který navíc jde zcela proti evropskému trendu. Vláda by se měla jasně rozhodnout, zda chce tuzemské podnikatele podporovat nebo jim dále házet byrokratické klacky pod nohy,“ uvedl k senátnímu návrhu o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě prezident HK ČR Vladimír Dlouhý. Návrh zákona, který dnes mimo jiných podpořili vládní Lidovci, má za cíl znemožnit nakupování v obchodech s rozlohou nad 200 metrů čtverečních o sedmi státních svátcích. Návrh zákona by měla ve třetím čtení tento týden projednat Poslanecká sněmovna PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kateřina Jacques: Lenka Dusilová je hrdinka! Jsem dojata
Kateřina Bursíková Jacques se na svém facebookovém profilu vrátila k tomu, jak ji bylo zakázáno jít v průběhu návštěvy čínského prezidenta v Praze demonstrovat na Hradčanské náměstí. Všimla si totiž, že na jediné fotce, kterou v průběhu akce pořídila, je bratr bývalého prezidenta Václava Havla. A také byla plná dojetí z vystoupení Lenky Dusilové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman Rakušanům popsal svůj sen
„V publiku je možná nějaký příští český prezident,“ uvedl úvodem své řeči český prezident Miloš Zeman na Česko-rakouském fóru. Jeho předřečníci prý vyčerpali všechna témata, tak se rozhodl pohovořit pouze o rakouské spolupráci. Celou řeč vedl v angličtině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: I když se říká, že v politice neexistuje přátelství, my dva můžeme potvrdit, že jsou i čestné výjimky
Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti návštěvy prezidenta Rakouské republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To Kalouska naštve. Poslanec, který mu utekl, chce podpořit Zemana
Poslanec Karel Tureček je prvním přeběhlíkem v tomto volebním období. Původně poslanec TOP 09 přešel jako nestraník do poslaneckého klubu hnutí ANO. V rozhovoru pro server Novinky.cz tvrdí, že přechod dalších přeběhlíků neinicioval. Přiznal nicméně, že by neměl problém podpořit Miloše Zemana v případné další prezidentské volbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Mocný muž ze zámoří nadiktoval Evropě, co s migrační krizí. Líbit se vám to nebude
Podle amerického filantropa maďarského původu George Sorose by měla Evropa každoročně přijímat až půl milionu migrantů. Navrhuje také stanovení nových daní, které by podle jeho názoru pomohly pokrýt vzniklé náklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): Personální krize v českém zdravotnictví je tady, proberme se nebo bude pozdě
Na veřejnost nedávno pronikla informace, že české zdravotnictví se ocitlo na počátku personální krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): „Daně plaťte vy, my si své miliardy ulijeme," vzkazují nám superbohatí
Ta kauza by měla zvednout ze židle každého, kdo poctivě platí daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
MO SPO Nový Kostel přijala nové členy
V pátek 8. 4. 2016 se v příjemném prostředí restaurace RANCH ELDORADO Nový Kostel (Karlovarský kraj) sešla členská schůze MO SPO Nový Kostel. V úvodu schůze požádal předseda MO Aleš Kastl o minutu ticha a vzpomínku na zesnulého zakládajícího člena MO Jaroslava Sauera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají úpravy v důchodech
Poslanci by dnes mohli dál projednávat předlohu o hornických důchodech a novelu, jež dá vládě pravomoc zvyšovat penze nad zákonný rámec. Rozhodnout by měli o konečné podobě normy, která má usnadnit poskytování příspěvku na zvláštní pomůcku dětem se zdravotním postižením. Rodiče by nepotřebovali soudní souhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg se naštval. V cizině slyšel něco o Zemanovi a vyjádřil se k umělcům, kteří promluvili
ROZHOVOR Policisté, kteří přišli na FAMU kvůli vyvěšeným tibetským vlajkám, plnili podle názoru předsedy zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Karla Schwarzenberga jen něčí rozkazy. „Nebudeme nadávat na policajty, ale na ty, kdo jim velí. Samozřejmě by z toho měly být vyvedeny konsekvence. Jinak když si tady na to zvykneme, tak se nenápadně, ale přece jen posunujeme k uspořádání států, které jsou tisíc kilometrů od nás na východ,“ varuje Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kritici multikulturalismu a politiky otevřených dveří jsou v Evropě kriminalizováni, všímají si v USA
Politolog George Igler ve svém textu publikovaném americkým think-tankem Gatestone Institute tvrdí, že je v Evropě vážně ohrožena svoboda slova. Především kritici multikulturalismu a přistěhovalecké politiky otevřených dveří jsou podle jeho názoru kriminalizováni pouze za to, že mají odlišné názory než mainstreamoví politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Dojde k zavedení samostatných muničních průkazů a licencí
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tohle bude zajímat jen Kalouska. Ovčáček se vyjádřil k novým informacím o zásahu na FAMU
Ukázalo se, že dva policisty, kteří se na FAMU ptali na visící tibetskou vlajku, poslal na akademickou půdu člen ochranky Miloše Zemana. Informoval o tom server Aktuálně.cz, který přinesl i reakci mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka. Tato nová informace je podle mluvčího hlavy státu natolik nezajímavá, že se jí bude zabývat snad jen předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Porušování platných zákonů nelze tolerovat. Podali jsme ústavní stížnost
Občanští demokraté podali stížnost k Ústavnímu soudu, jak avizovali již dříve. Pokračují tak v prosazování práv drobných podnikatelů a živnostníků. ODS také chce zařadit mimořádný bod na schůzi Sněmovny, která by se zabývala přiměřeností policejních zásahů proti odpůrcům čínského prezidenta. Občanští demokraté také požadují zřízení mimořádné komise ke kauze „Fajád“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Policie jednala na zadání z Hradu, burcoval v rádiu Kalousek kvůli dění během návštěvy čínského prezidenta
V dnešním pořadu Dvacet minut Radiožurnálu vystoupil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. S moderátorem Petrem Dudkem mluvili o návštěvě čínského prezidenta v Praze, o zákrocích policie a následcích pro českou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V USA chtějí zveřejnit utajenou část dokumentu. Týká se útoků v roce 2001 a Saúdské Arábie
Americká vláda má před sebou těžké rozhodnutí. Veřejnost a dokonce i Kongres totiž urgují Baracka Obamu, aby nechal zveřejnit dokumenty, ze kterých vyplývá, že za přípravou útoků z 11. září 2001 stála široká síť lidí napojených na Saúdskou Arábii. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Česká lékařská komoro, kam se ztratily peníze?
Ministr financí komentuje svůj dopis České lékařské komoře:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Policisté, kteří sloužili během návštěvy čínského prezidenta, byli pozváni na Hrad
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě poděkoval policistům za zásahy při nedávné návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga i při loňské oslavě 17. listopadu. Na twitteru to uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Některé zákroky policie během obou akcí se staly terčem kritiky. Pravicová opozice chce kvůli postupu policie při návštěvě čínského svolat mimořádnou schůzi Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Nekecáme, makáme. Jsme politici a nestydíme se za to
Píši z politicky rozbouřeného Brna, na hejtmanství je klid a na 141. schůzi zasedá Rada Jihomoravského kraje v rozsáhlé agendě dnes projednáváme zejména vsechny letošní resortní dotační tituly, o nichž rozhodne příští týden ZJMK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Policisté prý zfackovali studenta kvůli Číňanům
Pochybnosti vzbuzujícího chování se policie nedopouštěla jen během návštěvy čínského prezidenta, ale i den po jeho odjezdu. O pozoruhodném případu píše server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úsvit s Konvičkovým Blokem: Žádáme referendum o kvótách. Vláda ignoruje čtvrt milionu podpisů
Blok proti islámu loni nasbíral v rekordním čase čtvrt milionu podpisů pod petici proti bruselským kvótám a za vypsání referenda o odmítnutí kvót. Když se tato petice projednávala před třemi týdny na plénu Poslanecké sněmovny, přijala sněmovna usnesení, ve kterém ukládá se vládě, dát k této petici oficiální stanovisko s termínem do pondělí 11. dubna. Dnes termín uplynul a je jasné, že vláda ignorovala nejen poslaneckou sněmovnu ale především občany České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mirka Čejková: Co nám duben prozradí o protonové léčbě?
Významné dny v kalendáři jsou připomínkou, abychom všichni společně něco oslavili nebo se jen zastavili a něco si uvědomili. Na duben připadají hned dva dny, které pro naši komunitu „protonu“ mohou být zajímavé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Největší propad stranických preferencí zaznamenalo v dubnu ANO. TOP09 by se do Sněmovny nedostala vůbec
Podle průzkumu agentury Phoenix research by se hnutí ANO Andreje Babiše v dubnu stalo vítězem sněmovních voleb, ale po tzv. kauze Čapí hnízdo jeho podpora klesla. A to nejvíce ze všech měřených subjektů, hned o 2,7 procenta. V tuto chvíli by hnutí volilo 22,3 procent dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Svědectví: Migranti měli u sebe letáky, které je vyzývaly k násilné akci. Je zle
„Někteří z těch migrantů u sebe měli letáky, které jim dávaly informace o tom, že jakmile se dostanou přes řecko-makedonskou hranici, cesta do ostatních členských států Evropské unie již bude volná,“ zaznělo v prohlášení makedonského ministerstva vnitra, ve kterém ministerstvo obvinilo nejmenované neziskové organizace z jejich distribuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Středočeští policisté se připravují na migrační vlnu
Desítky středočeských policistů se dnes zapojily do cvičení Migrace 300, jehož cílem je prověřit postupy při případné migrační vlně. Řeší situaci, kdy bylo na hranicích zadrženo 3000 běženců. O 300 z nich se musejí postarat středočeští policisté, zdravotníci a další složky Integrovaného záchranného systému. Cílem je prověřit jejich připravenost na podobné nenadálé události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta a radní Aše před soudem. Prý brali úplatky
Ašský starosta Dalibor Blažek (HNHRM) a radní města Jiří Červenka (ODS) se dnes začali před chebským soudem zpovídat z obžaloby z braní úplatků. Podle žaloby prosadili snížení nájmu pro místní kasino a za to kasino sponzorsky podpořilo sportovní klub, jehož členem je i Blažkův syn. Oba politici, kteří jsou zároveň členy rady Karlovarského kraje, ale vinu dnes popřeli, stejně jako dva obžalovaní zástupci kasina. V případě prokázání viny hrozí obžalovaným až šest let vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Odblokujte vztahy s Ruskem. Ono nechce válčit v Evropě, vyzývá Cyril Svoboda. Koller a Dusilová? Je otázka, zda je to vkusné, ale...
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY Odklánět se od tvrdého jádra Evropy je strategická chyba. O tom je přesvědčen exministr zahraničí, dnes ředitel Diplomatické akademie Cyril Svoboda: „Opírat se o Francii, Německo, jádro zakladatelských států více než o ostatní státy. Pokud bychom byli v krizi, nepředpokládám, že by přišla účinná pomoc z Maďarska, Polska nebo Slovenska.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také vyjádřil k politickým názorům umělců, které sdělili při předávání Andělů: „Otázka, kdy a jak je to vkusné, to nechme posuzovat ostatní. Že je ale otevřené vyjádření názoru možné, znamená: Buďme hrdi na zem, kde žijeme.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Průmyslová zóna v Bochoři by měla být s rozlohou více než 300 hektarů jednou z největších ve střední Evropě
V pondělí 11. dubna 2016 se vláda Bohuslava Sobotky zabývala například dostavbou průmyslové zóny v Bochoři, která by měla být s rozlohou více než 300 hektarů jednou z největších ve střední Evropě. Dále jednala o výsledcích proexportní politiky v loňském roce či o úpravě smlouvy s Hyundai Mobis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Podniky rekordně investovaly do inovačních aktivit
Podniky vydaly v roce 2014 na inovace rekordních 130,6 mld. Kč, téměř o třetinu více než v roce 2012. Přesto v Česku převažují firmy, které inovace neprovádějí. V letech 2012 až 2014 inovovalo pouze 42 % podniků. Šlo hlavně o technické inovace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ale my se vůbec nezabývali obsahem, pravil muž od Šimona Pánka, který šťourá do ParlamentníchListů.cz. A pak musel přiznat zásadní věc
V pořadu DVTV.cz se tentokrát sešli dva muži. Vedoucí mediálního oddělení Člověka v tísni Tomáš Urban a komentátor a publicista Petr Žantovský. Tématem diskuse vedené Martinem Veselovským byly ParlamentníListy.cz. Urban, který server kritizoval, v závěru rozhovoru přiznal, že se vůbec nezabýval obsahem, ale pouze nenávistnými komentáři pod články. Vzápětí však přiznal své překvapení z toho, že tyto nenávistné komentáře se objevují i na serverech velkých mediálních domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
90 procent mladých tady schvaluje teror. Ale islám za to nemůže. Podívejte se do zlé čtvrti Bruselu
Problémem není islám, ale špatná práce vládních úředníků, kteří dopustili vytvoření zakonzervovaných etnických ghett, ve kterých mezi mladými bují zloba, zločinnost a problémy s vlastní identitou – přesně to, co jde na ruku náborářům z řad radikálních islamistů, vyjádřil pro NY Times svůj názor na současnou explosivní situaci v Belgii Yves Goldstein, jeden ze zaměstnanců úřadu v problematické městské části Schaerbeek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví ČR - Správa a údržba dopravních komunikací
Správa a údržba silnic, dálnic, tunelů a mostů je v mnoha zemích světa rizikovou záležitostí. Objem přidělených financí na údržbu a opravu často nepokrývá potřeby řádného, ale především hospodárného nakládání s těmito dopravními stavbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Z Velké Británie přišly velmi znepokojivé průzkumy. Týkají se názorů muslimské komunity
Bývalý šéf Komise pro rovnost a lidská práva Trevor Phillips varuje před radikalizací muslimské komunity žijící ve Velké Británii. Mnohé průzkumy provedené v rámci muslimské komunity jeho obavy potvrzují. O některých z nich informuje britský deník Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
STAN má dalšího partnera pro krajské volby. Nový Impuls
Na kandidátce hnutí Starostové a nezávislí (STAN) pro podzimní krajské volby se objeví také osobnosti z otrokovické strany Nový Impuls (NI). Na spolupráci se dohodli zlínský primátor Miroslav Adámek, lídr kandidátky, s předsedou NI Milanem Plesarem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Trest smrti pro Donalda Tuska a Putinovy tajné armády na Západě. Dvě šokující zprávy
Server Britské listy přináší informace převzaté ze zahraničních serverů DailyMail a Dzennik.pl. Jeden z textů se věnuje mimo jiné Vladimiru Putinovi, druhý Donaldu Tuskovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Českobudějovická nemocnice má dva nové primáře
Nemocnice České Budějovice, a. s., má od letošního ledna dva nové primáře. Chirurgické oddělení už několik měsíců vede MUDr. Petr Pták, Ph.D., který zde zastával pozici specialisty, v čele ORL oddělení (oddělení ušní-nosní krční) stanul MUDr. Lubor Mrzena, Ph.D., který na jih Čech přišel z Fakultní nemocnice Motol v Praze. Oba nahradili primáře, kteří odešli do důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit-NK): Jeden z redaktorů ČT si stěžoval na napadení ze strany účastníků demonstrace a neochoty policie celou věc řešit, ale...
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poslanci Úsvitu chtějí médiím uložit novou povinnost
Novináři, kteří by se chtěli zpravodajsky účastnit veřejných shromáždění, by se museli v předstihu akreditovat u svolavatele. V opačném případě by si měli sami zajistit ochrannou službu. Do vládní novely shromažďovacího zákona to při dnešním sněmovním čtení navrhli připojit poslanci opozičního Úsvitu. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Studenti umělecké průmyslovky z Kamenického Šenova zaujali doma i v cizině
Studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské (SUPŠS) Kamenický Šenov, jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj, sbírají úspěchy ve výtvarných soutěžích a přehlídkách designu. Tři z nich nyní zaujali svými pracemi na významných přehlídkách na domácí půdě i v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Kohout nemilosrdně ke kauze Panama Papers. Zmínil "kapitalistická prasata" a lidové povstání
KOHOUTA DO KOUTA Performer Milan Kohout komentuje kauzu s uniklými daty v tzv. Panama Papers. "Panama Papers jsou jen další vlaštovkou odhalenou díky řadě čestných a hrdinných lidí, jako byli Assange, Snowden a další, kteří se už nemohli dál dívat na to, jak nás kapitalistická prasata okrádají a ovládají a zároveň nám neustále cpou do hlav, že se musíme uskrovnit," nebere si servítky Kohout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Soukromníci a Svobodní zvedají hlavu v celé zemi
Nedávno uzavřená volební koalice pro krajské volby mezi Soukromníky a Svobodnými je na vzestupu. Za uplynulý měsíc její preference ve Zlínském kraji poskočily podle agentury SANEP na 9,2%. Oproti lednovému průzkumu je to nárůst o bezmála tři procenta. Koalice uzavřená na začátku letošního roku by se dostala do krajských zastupitelstev také v Pardubickém a Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal členy policejního sboru
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 12. dubna 2016 v 15.00 hodin v Míčovně Pražského hradu členy policejního sboru. Setkání se zúčastnil také ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Hazardní zákony míří do třetího čtení. Nesmí dojít k jejich pokřivení. Jsou průlomové
Klíčové zákony Ministerstva financí regulující hazard zítra projedná Poslanecká sněmovna ve třetím čtení. Cílem trojice zákonů je zejména zpřísnění státního dozoru, řádné zdanění hazardních her, efektivnější postihování nelegálních provozovatelů jakož i provozovatelů na internetu a eliminace patologického hráčství. „Jedná se o naprostý průlom v regulaci hazardu na našem území, proto je nesmírně důležité, aby tyto zákony nebyly pokřiveny nekoncepčními pozměňovacími návrhy, které by vedly k zásadnímu narušení nové právní úpravy,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš, který bude ve Sněmovně hájit předloženou podobu návrhu zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Analytik Hreha doporučuje: Pane premiére, "podporujme" Britské listy!
KOMENTÁŘ Jedno z nejsledovanějších tuzemských internetových médií ParlamentníListy.cz dosáhlo další důležité mety, když bylo elitními, společensky odpovědnými novináři charakterizováno, coby odvrácená strana mediálního světa, vlivovým projektem postaveným na manipulaci, skandalizaci a vykrádání jiných informačních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad: Pracovníci se chystají na další setkání s občany v regionech
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková společně s dalšími představiteli úřadu zodpoví občanům dotazy týkající se změny tarifního systému. Odborníci na práva spotřebitelů zároveň budou občany informovat o ochraně koncových zákazníků v oblasti energetiky – budou je také varovat před nekalými praktikami některých podomních prodejců. Součástí všech setkání je otevřená diskuse nejen nad představenými tématy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pražská kavárna je nepoučitelná
Pražská kavárna začíná být stejně intolerantní, jako byli za starého režimu ve vztahu ke svým ideovým odpůrcům komunisté. Je opravdu zvláštní, jak nikým nevolení lidé, počínaje Kocábem až po hvězdy a hvězdičky hudebního nebe, mají tendenci vyjadřovat se k povaze politiky, které nerozumí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Podle SANEP klesají preference Babišovu hnutí, zato ČSSD...
Agentura SANEP uskutečnila další průzkum volebních preferencí. Hnutí ANO se stále drží na prvním místě, Čapí hnízdo ale Babišovi zřejmě uštědřilo velkou ránu. Dotahuje jej totiž ČSSD, která od posledního průzkumu jen prospívá. A třetí jsou tradičně komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Rozšíření kůrovce souvisí s loňským suchem, vědí to lesníci i ekologové
Hnutí Duha informovalo veřejnost, že počátkem dubna podalo žalobu na Lesy ČR. Podnik podle ekologů neposkytl informace o pokutách těžařským firmám za to, že údajně umožnily rozšíření kůrovce. Proti tomuto tvrzení se Lesy ČR důrazně ohrazují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Putin je nejefektivnější prezident. Rusko se snaží vztyčit! Kmet Jan Petránek mluvil, místy křičel
Novinář a signatář Charty 77 Jan Petránek byl jedním z přednášejících na debatě Mýty o Rusku, která se konala v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Zde mimo jiné uvedl, že Rusko se jen zoufale brání nátlaku ze Západu a že Putin je ten nejefektivnější prezident, který drží celou zemi pohromadě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik: Modernizace tramvajové trati v úseku Koh-i-noor – Kubánské náměstí byla úspěšně dokončena
Rekonstrukce tramvajové trati na Vršovické ulici byla dokončena a trať dnes znovu zprovozněna. Zhotovitelem celé rekonstrukce bylo sdružení firem „Společnost pro RTT Vršovická“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
"Zrálo to ve mně 18 měsíců." Poslanec, který odešel od Kalouska a posílil Babiše, promluvil před kamerami
Když TOP 09 odcházela do opozice, chtěla rehabilitovat slovo opozice. Bohužel k tomu nedošlo, posteskl si dnes nový člen poslaneckého klubu hnutí ANO, poslanec a bývalý člen TOP 09 Karel Tureček. Uvedl to na setkání s novináři krátce po jednání klubu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vydejte se po Šumných stopách s Davidem Vávrou a Radovanem Lipusem
V pátek 15. dubna zavítá na besedu do Českého rozhlasu České Budějovice autorská dvojice David Vávra a Radovan Lipus. Společně s nimi se prostřednictvím televizního pořadu Šumné stopy porozhlédneme po odkazu českých architektů ve světě. Beseda s promítáním začíná v 17 hodin ve studiovém sále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Nejvíc stížností přišlo z Prahy a jižní Moravy, nejméně z Vysočiny
V průběhu roku 2015 se ochránkyně zabývala podněty a stížnostmi lidí ze všech krajů České republiky. Nejvíce jich bylo z Jihomoravského kraje (1324 stížností) a z Prahy (942 stížností). Hned za nimi následuje Moravskoslezský kraj (676 stížností) a Středočeský kraj (579 stížností).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Norové se pokusili sepsat pro ČR nový zákon o ochraně dětí. A dali na to miliony
Norové se pokusili sepsat Česku nový zákon o ochraně dětí a věnovali na to prostřednictvím jednoho projektu nevídanou sumu, píše server faktors.tyden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Kavan se vrátil z Českého rozhlasu pořádně naštvaný. Posuďte sami, zda měl důvod
Ve včerejším pořadu Českého rozhlasu Plus „Pro a proti“ vystoupil bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kavan a ředitel Židovského muzea v Praze Leo Pavlát. Tématem diskuze bylo, zda je současná stále hlasitější kritika Izraele zároveň i antisemitismem. Kavan byl však v menšině, jelikož moderátorka Lucie Vopálenská byla podle jeho slov proti němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Vzácný orel mořský zastřelen
Začátkem dubna byl u Hlohovce nalezen mrtvý orel mořský. Zvíře nemělo pařáty, následný rentgen prokázal, že bylo zasaženo velkým množstvím broků. Jeho lov je přitom zákonem zakázán. Orel mořský totiž patří mezi kriticky ohrožené živočichy, v České republice hnízdí přibližně pouhých 100 párů. Pracovníci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, regionálního pracoviště Jižní Morava podali proto trestní oznámení na neznámého pachatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Řezání hlav. Počítá se s tím, že Evropa se do 50 let promění v Islámský chalífát. Děti se budou učit, že Merkelová zapříčinila rozpad EU. Senátor promlouvá
ROZHOVOR Poradce prezidenta Miloše Zemana pro sport a senátor Jozef Regec říká, že těžko dnes lze brát za pouhé spekulace, že se do 50 let počítá s tím, že se Evropa promění v islámský chalífát. Česká republika dle něj z EU nevystoupí, ale měla by se připravit na rozpad EU. Je v našem zájmu spolupracovat s Ruskem. ČR by měla chránit své hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad: Naše provozní náklady jsou výrazně nižší, než tvrdí server iDnes
Provozní náklady Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže na jednoho zaměstnance činily v roce 2014 76 252 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
V sídle Ústavního soudu se konalo Evropské kolo ELSA Moot Court Competititon
V sídle Ústavního soudu proběhla semifinálová kola a finále soutěže ELSA Moot Court Competititon. Týmy studentů právnických fakult z 15 evropských zemí se utkaly v simulovaném soudním procesu, v němž řešili fiktivní případ týkající se práva Světové obchodní organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zastavme rekonstrukci polikliniky Plaňanská, vyzývají lékaři
Lékaři polikliniky v Plaňanské ulici v Praze varují před omezením péče v případě nezastavení rekonstrukce, která je plánovaná na nejbližší dny. Díky rekonstrukci, která je podle lékařského sboru polikliniky Malešice zoufale nepřipravená, prý hrozí zásadní omezení provozu. Lékaři proto vyzývají k podpoře petice, která žádá její odložení. Znění petice mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát vybral právníky pro zastupování ve sporu kvůli Blance
Prahu bude ve sporu s firmou ČKD Praha DIZ kvůli stavbě tunelu Blanka zastupovat Advokátní kancelář Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři. Za své služby dostane téměř 8,9 milionu korun bez DPH. Výběr kanceláře dnes schválili pražští radní. Firma se u arbitrážního soudu domáhá zaplacení více než 779 milionů korun. Tunel byl otevřen loni v září a stavba vyšla na více než 40 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Spolupráci se závodem, který vyrábí stíhací stroje JAS-39 Gripen, si pochvalujeme
Ministr obrany Martin Stropnický navštívil závod SAAB v Linköpingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Gagarin dodnes žije v blázinci, povídá se v Rusku, které dnes vypouští 108 tisíc balonků
Přesně před 55 lety vstoupilo lidstvo do kosmické éry. Prvním člověkem v historii, který se podíval do vesmíru, byl sovětský kosmonaut Jurij Gagarin. V lodi Vostok dokázal za 108 minut jednou obkroužit planetu Zemi, a stal se tak člověkem, který „prorazil“ cestu do vesmíru dalším. Jeho let mohl ovšem dopadnout úplně jinak, než nakonec dopadl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vývoj indexů spotřebitelských cen v 1. čtvrtletí ukazuje meziroční růst
V 1. čtvrtletí 2016 vzrostly spotřebitelské ceny proti 4. čtvrtletí 2015 o 0,4 %. V meziročním srovnání vzrostly spotřebitelské ceny v 1. čtvrtletí 2016 o 0,5 %, což je o 0,4 procentního bodu více než ve 4. čtvrtletí 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Podpálil hotel a nastříkal na něj hákový kříž. Neudělal to však nácek
Internetový server The Local informuje o dvou soudních procesech, ve kterých figurují migranti. V prvním případě jeden z nich podpálil hotel a nastříkal na jeho zdi svastiku. Ve druhém případě jde o účastníka silvestrovských událostí v Kolíně nad Rýnem, při kterých byly sexuálně napadeny stovky německých žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Souhrn všech výsledků včerejšího jednání vlády
Výsledky jednání vlády z 11. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Díla vytvořená pro Metropolitní operu v New Yorku a originály dopisů W. A. Mozarta k vidění v Národní knihovně
V rámci oslav mozartovských výročí představuje Národní knihovna ČR (NK) fragment tvorby amerického lékaře a kreslíře Marka Podwala. V jeho kresbách, zobrazujících obdiv Pražanů k Mozartovi, se snoubí historie a legendy. Expozice je doplněna unikátními archiváliemi z fondu Hudebního oddělení Národní knihovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Národní divadlo Moravskoslezské: Činohra v Norsku!
Díky dotaci na financování zájezdu odehraje činohra Národního divadla moravskoslezského dvě představení inscenace Lesík přímo v Norsku! Ve dnech 22. a 23. dubna se tak Lesík představí přímo na prknech Národního divadla v Oslu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): S každým dalším zákonem, který přichází do této sněmovny, se zbavujeme kousku svobody. Zákon o zbraních, Brabcovo komando, odstřižení webu...
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zbraních:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hlavní město zve na Den Země a Mezinárodní den luštěnin 2016
Hlavní město Praha pořádá v dubnu informačně vzdělávací akci pro veřejnost zaměřenou na ochranu životního prostředí v přírodních lokalitách Obory Hvězda, V Královské oboře Stromovka a v Riegrových sadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Hazardujete s důvěrou, kterou si policie těžce vydobývá 25 let
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nemravnost! Všechno vrátit! Právní jistoty nelze zpochybňovat. Jestli padne vláda... Církevní restituce znovu na stole a s nimi i křik a hádky
Komunistický návrh na zdanění náhrad ve věci církevních restitucí, kterým se budou zabývat poslanci, opět rozdmychává vášně. A opět se hovoří o pádu vlády. "Kdyby lidová strana kolem toho vyhrotila situaci tak, že by padla vláda, tak si může spočítat svá tři procenta a hrát si na politickou stranu s vlivem. Ale už to nebude pravda, protože jim to veřejnost spočítá," tvrdí poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna, který prý bude návrh KSČM podporovat stůj co stůj. Lidovečtí ministři jsou totiž výrazně proti návrhu, o kterém včera jednal kabinet. "Právní jistoty v naší zemi přece nelze zpochybňovat," zdůrazňuje k tomu ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Kauzy této vlády se hromadí. Je pravda, že ministr spravedlnosti pověřil vyjednáváním svého bratra?
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Žádáme referendum o vystoupení z Evropské unie
Dnes v Poslanecké sněmovně přednesl poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura následující návrh na zařazení do programu schůze:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Svaz měst a obcí ČR: Starostové v Moravskoslezském kraji se shodli, že potřebují adresnější podporu státu
Stát by měl Moravskoslezskému kraji adresněji pomáhat. Zohlednit jeho specifika, jako je vysoká nezaměstnanost na jedné straně, na druhé straně nedostatek kvalifikovaných pracovníků, sociálně vyloučené lokality a plánovaná povinnost samospráv zajistit sociální bydlení, i když obce na to nemají peníze ani potřebný bytový fond. Problémem je také mnoho budov ve špatném stavu a časté změny zákonů. I to zaznělo na Krajském setkání pro Moravskoslezský kraj, které v Ostravě uspořádal Svaz měst a obcí ČR. Předposlední ze třinácti akcí se zúčastnilo na sto starostek a starostů. Tradičně ji provázela velká diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Je nutné zavedení vojenského výcviku pro občany České republiky
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Policie se dopouštěla bezdůvodného šikanování českých občanů a omezování jejich práv
Projev na jednání Poslanecké sněmovny 12. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nejvyšší duchovní v Saúdské Arábii znovu udeřil. Po výzvě ke zničení kostelů či zákazu hrát šachy nyní varuje muslimské ženy
Nejvyšší duchovní Saúdské Arábie, velký muftí Abdal Azíz bin Abdullah al Šajch obhajoval zákaz řízení pro ženy. Pokud by jim bylo dovoleno řídit vůz, mohly by totiž podle něj být vystaveny zlu a nebezpečí ze strany na duchu slabých mužů. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Schůze poslanecké sněmovny začala. Co se vše projedná?
V úterý 12. dubna byla zahájena 44. schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Mladá generace si dobu zjitřených vztahů naší země a Rakouska bezprostředně nepamatuje
Premiér Sobotka jednal s prezidentem Rakouské republiky Heinzem Fischerem o dopravní infrastruktuře a přeshraniční spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Největší propad stranických preferencí zaznamenalo v dubnu ANO. TOP 09 by se do Sněmovny nedostala vůbec
Podle průzkumu agentury Phoenix research by se hnutí ANO Andreje Babiše v dubnu stalo vítězem sněmovních voleb, ale po tzv. kauze Čapí hnízdo jeho podpora klesla. A to nejvíce ze všech měřených subjektů, hned o 2,7 procenta. V tuto chvíli by hnutí volilo 22,3 procent dotázaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jana Bobošíková: Zeman jedná s Čínou, Sobotka je v USA. To není špatná strategie zahraničních vztahů. Obdivovatelé Havla by si měli vzpomenout...
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman není vnitřně orientován na Východ, snaží se jen dělat realistickou zahraniční politiku, konstatuje novinářka a bývalá prezidentská kandidátka Jana Bobošíková. Dále si myslí, že česká vláda nemá špatnou strategii zahraničních vztahů, když hlava státu se věnuje čínské reprezentaci a premiér zajíždí do USA a Bruselu. Nejvíce jí nyní vadí vzájemné agresivní osočování ve společnosti a fakt, že lidé si berou politiku velmi osobně a nemají nad ní patřičný, věcný nadhled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Policejní zvůle se nesmí opakovat
Prohlášení předsednictva TOP 09:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Nové správní budovy stavíme ze dřeva
Lesy ČR upřednostňují při rekonstrukci i výstavbě nových správních budov, lesních správ či ředitelství, jako stavební materiál dřevo. Podnik tak podporuje jeho tuzemskou spotřebu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Europoslanec Štětina: Výsledky nizozemského referenda jsou zklamáním
Jaromír Štětina, místopředseda parlamentního podvýboru pro obranu a bezpečnost (TOP 09/STAN), komentoval výsledky nizozemského referenda o asociační dohodě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČSSD: Třídenní lhůta pro zaplacení ve sporu s Altnerem začne běžet nejpozději 16. dubna. Kauza má své webovky
Rozsudek ve sporu se Z. Altnerem dosud nenabyl právní moci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Po několika měsících máme mnohem větší informovanost učitelů i rodičů
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes v Brně zahájila druhý ze seminářů s výchovnými poradci. Pokračuje tak v diskuzích s klíčovými aktéry vzdělávacího systému. Seminář s názvem „Společné vzdělávání krok za krokem“ uspořádalo MŠMT ve spolupráci s Národním ústavem pro vzdělávání a se zástupci Asociace výchovných poradců, Asociace ředitelů základních škol a Asociace pedagogů základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
EU prý čeká horké léto. A opravdu nejde o počasí. Mluví se o rozpadu
Mark Gilbert z agentury Bloomberg předpovídá, že Evropskou unii čeká mimořádně „horké“ léto. Poukazuje přitom na referendum ve Velké Británii, pokračující migrační krizi a stále bezradnější Evropskou centrální banku. Evropský projekt je prý ve vážném ohrožení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Dobré myšlenky nás vedou ke správnému cíli. Tím je spokojený příjemce evropských dotací
Ministryně Karla Šlechtová se zúčastnila slavnostního otevření Evropského domu v Hradci Králové. Ten bude sloužit jako kvalitní informační a konzultační místo pro žadatele a příjemce evropských strukturálních a investičních fondů. Každému se zde dostane odpovědi, jak postupovat a co pro získání evropských dotací učinit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Českem projede další konvoj amerických vojáků. Už koncem května
Koncem května projede Českem další konvoj amerických vojáků. Letos se k němu připojí i technika české armády, plánuje se také společné cvičení obou armád. Na Twitteru to dnes uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Američtí vojáci pojedou z Německa do Pobaltí na cvičení Saber Strike 2016, přejezd přes Česko se plánuje 27. až 30. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: V rámci církevních restitucí se zatím vydalo 108 tisíc hektarů a 317 staveb
Celkem 108 642 hektarů a 317 staveb dosud Lesy České republiky připravily k vydání v rámci církevních restitucí. Nároky církví a náboženským společností se týkají 150 tisíc hektarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kontinuální a systematická podpora rodin pečujících o dítě s postižením pomáhá rodičům situaci zvládnout a vychovávat své dítě doma
V souvislosti s probíhajícími diskusemi o reformě systému péče o ohrožené děti v České republice chce Společnost pro ranou péči, jeden z největších poskytovatelů sociální služby rané péče v České republice, upozornit na důležitost podpory rodin vychovávajících dítě s postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Firmě, která měla pronajaté reklamní plochy v Evropské, prý i přes její nesouhlas vyměnili reklamu za čínské vlajky
Vyvěšení čínských vlajek podél Evropské ulice v Praze má dohru. Reklamní prostor totiž měla zaplacený firma Samsung a nikdo jí neoznámil, že na zaplacených plochách někdo vyměnil její reklamu za vlajky. Informuje Český rozhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Česká lékařská komoro, kam se ztratily peníze?
Ministr financí komentuje svůj dopis České lékařské komoře:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist