Oficiální zpravodajská média

Rozhovor Andreje Babiše, který tu ještě nebyl. Podívejte se, co pronesl v rakouském médiu
Rakouský deník Kurier přinesl rozhovor s Andrejem Babišem. Připomněl v něm, že jde o českého miliardáře, který už přes dva roky zastává post ministra financí a vicepremiéra v české vládě. A jeho hnutí ANO dlouhodobě vítězí v průzkumech. Novinář z deníku našich jižních sousedů se Babiše ptal především na uprchlickou krizi. A dostal odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Soud se postavil na stranu ČSSD. Advokát Altner totiž nezaplatil deset tisíc
Obvodní soud pro Prahu 1 zamítl dnes žádost bývalého advokáta Zdeňka Altnera o zablokování peněz na účtech ČSSD. ČTK o tom informoval mediální zástupce právní kanceláře sociálních demokratů Jiří Chvojka. Soud tak podle něho učinil z formálních důvodů, Altner nezaplatil jistinu 10 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Morava je Morava
Mocenští činitelé se v dubnu 2016 v Praze rozhodli prosazovat název Czechia jako neoficiální název státu v zahraničí. Držitelé moci by měli užívat oficiální název státu - Česká republika. Neoficiálně ať si každý označuje stát, jak chce. Do toho se státní moc plést nemusí. Ovšem je u nás nelichotivá tradice měnit stát či alespoň jeho název každých 20 let. A někteří se rozhodli, že zase nadešel čas na změnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes přijíždí na třídenní návštěvu Středočeského kraje
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Středočeského kraje. Nejdříve se v budově krajského úřadu v Praze setká se středočeskými zastupiteli, starosty, řediteli příspěvkových organizací a odborů. Odpoledne zamíří do Vlašimi na Benešovsku, kde si prohlédne zbrojovku Sellier&Bellot, setká se s vedením radnice a bude diskutovat s lidmi na nádvoří zámku. Zemanova prezidentská návštěva středních Čech se koná potřetí, naposledy byl na oficiální návštěvě v kraji před rokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman navrhoval snížení sociálních dávek
Prezident Miloš Zeman by šetřil na dávkách v hmotné nouzi. Při dnešní návštěvě Středočeského kraje to uvedl jako jeden z příkladů, jak by bylo možné získat prostředky na rychlejší snižování rozpočtového schodku. Další rezervy vidí v "extrémně předražených" zakázkách v oblasti informačních technologií a také ve výdajích na obnovitelné zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zahradil varuje před Německem a má extra vzkaz pro skalní odpůrce Zemana
ROZHOVOR Němci ukázali, že umí, když jde do tuhého, hrát nekompromisně na kartu svých vlastních národních zájmů, a to bychom si měli dobře zapamatovat, říká známý europoslanec Jan Zahradil (ODS). Podle něj se také až příliš věnujeme prohlášením našich umělců – Kollera a Dusilové. Ve světě jsou tyto záležitosti naprosto běžné. I Leonardo Di Caprio zachraňoval na posledním udílení Oscarů planetu proti korporacím. Dále si náš zástupce v EU myslí, že hodnotit kontakty s Čínou je zatím předčasné. Spíše bychom si prý měli dát pozor na možný skokový nárůst importu levné čínské oceli do Evropy, což by znamenalo téměř jistě konec ocelářství u nás, a tedy ztrátu pracovních míst v takovém rozsahu, že bychom v tu chvíli úplně zapomněli i na nebezpečnou situaci v OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO z Berlína: Imigranti okrádají lidi, obtěžují ženy a hned utečou. Vymyká se to kontrole
Na serveru YouTube se objevilo video, které ukazuje na soužití s uprchlíky ve čtvrti Kreuzberg v Berlíně. Čtvrť je známá jako centrum alternativní kultury a nočního života, za kterými míří i turisté. Zároveň se však dlouhodobě potýká s kriminalitou obyvatel zahraničního původu, přičemž tento trend se podle videa poslední dobou zesiluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Další peníze z Východu: Ruského výrobce letadel prý zajímají Vodochody
Deník Právo informuje o tom, že Vodochody se dostaly mezi tři místa, jež by nejvíce vyhovovala ruskému výrobci Russian Aviation Consortium pro zřízení kompletovací linky letounů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Co to je? V Česku prý vzniká Islámská demokratická strana, státní instituce o tom nic nevědí
Věřit v ideál, nekrást, nelhat, nepodvádět, nenarušovat rodinné svazky, neopájet se luxusem, neoplácet zlo zlým, ale dobrým. Těmito ideály se chce řídit nově vznikající Islámská demokratická strana. Alespoň podle své webové stránky. „Evropská společnost je postavena mimo jiné na odkazu islámské civilizace a islám je stále důležitějším prvkem života Evropanů, Čechů, Moravanů a Slezanů. Proto je vhodné, aby muslimové představili svoji vizi hodnot občanské společnosti a politiky,“ píší členové přípravného výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
,,Tak to seš ale úplně blbá." Další hvězda TV vystoupila proti Miloši Zemanovi
Prezident Miloš zase rozčeřil české mediální vody. A znovu tak učinil s velkou razancí. Na svých oponentech v neděli dopoledne nenechal nit suchou a během hodinového rozhovoru se vyjádřil k obchodování s Čínou, k Tibetu, který je prý v porovnání s oním obchodem na vedlejší koleji. Ostře se obul také do zpěvačky Lenky Dusilové. Tu prezident označil za podřadnou a dočkal se za to pádných odpovědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil ke snídani: Chlastat první ligu, chudinka, spacák mého spolužáka Halíka, nadávky Gottovi, Havlův zakouřený Hrad...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Za naprosto dostačující považuje politolog Zdeněk Zbořil vyjádření prezidenta Miloše Zemana, který si při reakci na kritiku během předávání cen Anděl vystačil se slovy o chudince holčičce, která se aspoň ty tři věty mohla naučit zpaměti. Ve svém ohlédnutí za děním uplynulého týdne nenechává bez povšimnutí ani tvrzení Karla Schwarzenberga, že dlouhodobé užívání drogy odstraňuje u hlavy státu všechny zábrany stejně jako vyzvracení zloby, jak o útocích na svou osobu hovoří Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdena Mašínová: Putin je ďábel. Zeman je ožrala, přeji mu trápení, jaké jsem zažila v nemocnici. Uprchlická krize? Lumpárna
JINÝMA OČIMA Uprchlická krize je šílená lidská lumpárna. Můžou za ni mocipáni. Od Putina až po zločince na druhé straně, co podřezávají větev pod západní civilizací. To sdělila sestra protikomunistických bojovníků bratrů Mašínů ParlamentnímListům.cz. Zrovna se vrátila domů z těžké rekonvalescence po operaci a to, co si zažila, by přála prý jen tomu „ožralovi z Hradu“!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bílovečtí gymnazisté se podílejí na výzkumu v oblasti genetiky
Osm žáků druhého ročníku Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci se v rámci středoškolské odborné činnosti (SOČ) podílí na lékařském výzkumu v oblasti genetiky. Studenti absolvovali genetický kurz na Karlově univerzitě a mají za sebou i první krůčky v laboratořích společnosti Agel v Novém Jičíně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Na platy pracovníků v sociálních službách přidáme 350 milionů korun
Celkem 350 milionů korun poskytne Ministerstvo práce a sociálních věcí na dofinancování platů a mezd zaměstnancům v sociálních službách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Koncept osmého ročníku veletrhu cestovního ruchu KOMPAS doznal významných změn
8. ročník jihočeského veletrhu cestovního ruchu KOMPAS proběhne 28. – 29. dubna 2016. Koncept se od minulých let významně změnil a je rozdělen na dvě základní části:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Miliardář Pavol Krúpa vyzývá AHG: Udělejte ze mě dozorčího rady OKD
Slovenský miliardář Pavol Krúpa vyzval skupinu Ad Hoc Group (AHG), aby ho zvolila do dozorčí rady černouhelné OKD. ČTK to dnes sdělila Krúpova skupina Arca Capital. V dopise, který Arca adresovala mluvčímu AHG Romanovi Paříkovi, Krúpa mimo jiné vybízí k zapojení skupiny Arca do restrukturalizace OKD. Pařík v reakci ČTK řekl, že návrh předá do Londýna fondům, které skupinu AHG tvoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nejsme ruští špioni, tvrdí novináři
Ruští novináři Alexandr Kuranov a Vladimir Sněgirjov, kterým české ministerstvo zahraničních věcí odmítlo prodloužit akreditaci, se ohradili proti podezření, že v Česku pracují jako ruští špióni. Dlouhodobá akreditace novinářům nebyla podle dřívějšího vyjádření ministerstva prodloužena kvůli informacím českých zpravodajských služeb. Sněrgirjov dnes na tiskové konferenci řekl, že se hodlá obrátit na české soudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Na zvracení. Naštvaná advokátka přišla s nařčením, proč nám chtějí přejmenovat republiku
Snaha vydělat peníze na předvolební kampaň ČSSD poté, co strana prohrála soud s advokátem Altnerem. Takové jsou podle advokátky Miroslavy Hustákové důvody, které vedly ke změně anglického názvu naší země. Hustáková se o celé věci rozepsala na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Poslanec honí prase. Málem přitom upadl
Europoslanec Tomáš Zdechovský se přidal k populární vlně, která se opět objevuje mezi českými politiky. Šel totiž chytat prasata do chlívku. Po Andreji Babišovi, který nedávno vozil hnůj, a Marianu Jurečkovi, který zase jezdil kombajnem a traktorem, je Zdechovský třetí, kdo se v průběhu dubna ukázal jako milovník přírody, venkova a zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
400 utopených imigrantů. Pluli do Itálie
Na sociálních sítích kolují zprávy o tom, že ve Středozemním moři došlo k tragédii. Údajně se totiž utopilo více jak 400 lidí plujících z Egypta do Itálie, alespoň podle somálského velvyslance v Egyptě. Mezi obětmi jsou uprchlíci ze Somálska, Etiopie a Eritreje. Informuje The Independent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Otázka války a míru. Čtěte více z článku, kterým Helmut Kohl zpražil Německo
Bývalý německý kancléř a předseda CDU/CSU Helmut Kohl (86 let) publikoval text pro maďarský sborník, ve kterém popsal současný stav sjednocené Evropy a vyjádřil se k uprchlické krizi. Kohl je považován za sjednotitele Německa a podporovatele myšlenky jednotné Evropy. Jeho článek vyšel před avízovanou schůzkou s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, kterého v článku označil za svého přítele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sešli se Aleš Brichta a Michael Kocáb. Raději se pokochejte sami
Pravdoláskař Michael Kocáb se posadil proti islamobijci Aleši Brichtovi. Dva muzikanti se sešli, aby poskytli rozhovor časopisu Týden o migrační krizi. Ve svých názorech se kupodivu docela shodli, svárem sporu byl nejvíce ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ODS v Berouně zahájil seriál setkání s občany na téma bezpečnosti a vzdělávání
Občanští demokraté zahájili v pátek 15. dubna ve středočeském Berouně celostátní kampaň pod názvem Jarní tour Petra Fialy. Jedná se o sérii diskusních setkání předsedy ODS Petra Fialy a dalších představitelů strany s občany, kdy se bude hovořit zejména o otázkách bezpečnosti, migrace a vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Papež přivezl do Vatikánu muslimy a nastal problém. To jsou oni
Papež František přivezl do Vatikánu 12 syrských uprchlíků z řeckého ostrova Lesbos. Nejvyšší představitel katolické církve si za to vysloužil ostrou kritiku od jednoho z italských politiků. Papež se podle jeho názoru stará o uprchlíky, aniž bere v potaz, kolik chudých Italů potřebuje pomoc. Server britského deníku The Guardian teď přináší reportáž, jak se běženci cítí ve věčném městě. Jsou prý jako ve snu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Spolu proti melanomu. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna vám zdarma vyšetří znaménka
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) připravila pro veřejnost vyšetření pigmentových skvrn či znamének na kůži. Tato vyšetření budou zcela zdarma, uskuteční se pod názvem Spolu proti melanomu v průběhu května a postupně navštíví osm měst České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Do celorepublikové ekologické akce Ukliďme Liberec se zapojili i muži ohrožení sociálním vyloučením
V pátek 15. dubna se pustili do úklidu okolí Azylového domu Speramus i několik klientů, kteří využívají jmenovanou sociální služby. Zhruba za dvě hodiny se jim s pracovníky organizace podařilo nasbírat přibližně 10 velkých černých pytlů odpadu, rovněž také několik televizorů a cestovních kufrů, matrací a několika desítek metrů elektrokabelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bushův ministr v Praze promluvil o Islámském státu. Porazíme ho?
Islámský stát je v některých ohledech hrozivějším soupeřem, než byla teroristická síť al-Káida, je přesvědčen bývalý americký ministr vnitřní bezpečnosti Michael Chertoff. Řekl to na dnešní přednášce v CEVRO institutu v Praze. Sílu podle něj Islámskému státu dává území, které ovládá, nebo množství zahraničních bojovníků z Evropy i dalších zemí, kteří za něj bojují. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chráním Čechy, Moravany a Slezany, říká ministryně Šlechtová. A odmítá Czechii
Oficiální jednoslovný název Česko (Czechia) nemá nahradit název Česká republika, bude jen jeho kratší alternativou. Po jednání vlády, na kterém téma nadnesla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO), to zdůraznil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Změna podle něho neohrozí čerpání dotací, jak se toho obává Šlechtová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prouza (ČSSD): Evropská unie na křižovatce
Evropská témata si na poli domácí politiky získávají čím dál tím větší pozornost a dostávají se do popředí jednání na všech politických úrovních. Debatě o dlouhodobém evropském a zahraničním programu se věnoval i jeden z panelů zasedání Ústředního výkonného výboru ČSSD – a debata o současném stavu a budoucnosti Evropské unie byla pořádně živá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stačí jim to už jen na čtyři roky. Martin Koller šokuje teorií o rychlosti "muslimské invaze"
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Vojenský analytik se zamýšlí nad vojenskými úspěchy a státními rozpočty Saúdské Arábie i Ruské federace. A též nad otázkami Sýrie a nad bratislavskou bezpečnostní konferencí, kde se hojně varovalo před nebezpečím Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman mluvil o tibetské vlajce a sudetoněmeckém praporu a advokát Rozehnal toho má dost. Napsal tedy...
Přirovnání vyvěšování tibetských vlajek k tomu, „že by někde v první republice někam přijel prezident a tam na něj mávali sudetoněmeckou vlajkou“, jak o tom v neděli mluvil prezident Miloš Zeman, odmítl advokát Aleš Rozehnal. O celé věci se podrobně rozepsal na serveru Hlídací pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jednotky EU zkouší válčit v Německu. Přítomni jsou i Češi
V Německu dnes začalo za účasti českých vojáků cvičení jednotek, které budou od července součástí pohotovostního bojového uskupení Evropské unie. Manévrů s názvem European Spirit se účastní i Češi, informovalo ČTK ministerstvo obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ty už tady dlouho smrdět nebudeš. Rozjetý Zeman zmiňoval Kalouska i ,,fňuknu"
I když máme v Parlamentu Miroslava Kalouska, přesto je náš Parlament trochu kultivovanější, než když po sobě poslanci metali kalamáře. To také mimo jiné zaznělo na setkání prezidenta Miloše Zemana se zastupiteli a starosty kraje. Vysmál se též „evropské armádičce“ a evropské komisařce, která ukazuje sílu EU tím, že brečí na veřejnosti. Zdůraznil, že ač eurofederalista, nepodporuje evropský superstát, ke kterému přidal přívlastek „zločinný“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Neuhodnete, kolik Ukrajinců podle průzkumu důvěřuje Porošenkovi
Majdanská revoluce začíná „požírat“ své děti. Jedna z tváří převratu, premiér Arsenij Jaceňuk, minulý týden rezignoval. A židle se povážlivě houpe také pod druhou tváří revoluce, prezidentem Petro Porošenkem. Aktuálně mu důvěřují podle průzkumu společnosti Rating jen 2 % lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Altner požádal soud, aby zablokoval peníze
Vítěz soudního sporu s ČSSD Zdeněk Altner požádal Obvodní soud pro Prahu 1, aby straně zakázal nakládat s penězi na jejích účtech. Informaci Radiožurnálu potvrdila ČTK místopředsedkyně soudu Alena Novotná. Uvedla, že soud může nařídit předběžné opatření, kterým zakáže disponovat s majetkem, zejména tehdy, pokud by byl ohrožen výkon soudního rozhodnutí. ČSSD zatím 337 milionů korun Altnerovi navzdory pravomocnému rozsudku zaslat nechce, nejprve hodlá uspokojit jeho věřitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO Turek nám tu demoluje klášter, ozývá se z českého regionu
Přestože probíhá řízení o prohlášení areálu kláštera Kongregace milosrdných sester sv. Kříže v Chebu kulturní památkou, turecký majitel pokračuje v jeho nezákonné demolici. Informoval o tom web Památky a příroda Karlovarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pravicová studentka, která se postavila Matěji Stropnickému, hovoří o dnešní mládeži. Té studující i pracující
ROZHOVOR O tom, jaký je život dnešních studentů, zda se zajímají o politiku a zda si potřebují během studia přivydělat, mluvila pro ParlamentniListy.cz místopředsedkyně pražských Svobodných Tereza Sladkovská. Vyjádřila se i k tomu, zda je pravda, že si některé studentky přivydělávají také sexuálními službami. „Slyšela jsem, že je to snad dokonce 10 % studentek. Číslo mi přijde mírně přitažené za vlasy a rozhodně jsem se s ničím podobným ani vzdáleně nesetkala,“ říká Tereza Sladkovská. Promluvila také například o návštěvě čínského prezidenta či o uprchlických kvótách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Čeká svět ekonomický kolaps?
Čeká svět ekonomický kolaps? Od dnešního dne až do pátku můžete na stránkách Finančního a ekonomického institutu sledovat články ekonomického publicisty Rudolfa Marka, který pro portál FAEI.cz připravil téma týdne. Řada, zejména amerických ekonomů, totiž předpovídá brzký ekonomický kolaps.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Když se žena rozvádí a je krásná, tak za ní jdou různí mlsní kocouři, komentuje Schwarzenberg odcházení gazdíkovců od TOPky. A Babiš?
Námluvy. Tak by se s trochou nadsázky dalo nazvat vystoupení ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše na sobotním sněmu Starostů a nezávislých (ANO). Píší o tom dnešní MF Dnes i Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze bude působit profesor z University of Vermont
Profesor Jeff Frolik získal prestižní pozici Fulbright - CTU Distinguished Chair na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze na období pěti měsíců. Jeho pobyt začne v lednu příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Bonzující domovní důvěrnice, Putin Papers a cedulky-gabalovky, píše Jan Schneider o neziskových organizacích, think-tancích i Gerorge Sorosovi
Sledujte stopu peněz! A přijměte zákon, který jasně zprůhlední financování neziskových organizací a think-tanků, uvádí pro ParlamentníListy.cz někdejší chartista, nyní bezpečnostní expert a spolupracovník Lidových novin Jan Schneider. Zabývá se též konkrétně osobou miliardáře George Sorose a též některými segmenty českého neziskového sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
NKÚ: Nástroj pro veřejné zakázky nepřinesl plánovanou úsporu
Národní elektronický nástroj pro zadávání veřejných zakázek stál 230 milionů korun a jeho spuštění do ostrého provozu se zpozdilo o dva a půl roku, plánovanou úsporu pro veřejný rozpočet ale nepřinesl. Veřejní zadavatelé jej využívají jen minimálně, protože to není povinné. Uvedl to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) na základě kontroly financování Národní infrastruktury pro elektronické zadávání veřejných zakázek (NIPEZ). ČTK shání vyjádření ministerstva pro místní rozvoj, pod které NIPEZ spadá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Pícl (ČSSD): Zdroje tu jsou
Je tomu zhruba 14 let, kdy tuto větu pronesl náš bývalý předseda a premiér Vladimír Špidla. Doba nám pak ukazuje, o jak pravdivý výrok ve světle současného dění jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ježková (SZ): Sport mne zformoval natolik, že umím bojovat i s nesnázemi v naší společnosti
Jsme svědky morální devastace a do očí bijícího porušování zákonů a s tím související nízké vymahatelnosti práva, čemuž významně pomáhají i vrcholoví politici, kteří nedostatečně vnímají názory a podněty veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
PRÁVO: ČSSD nezaplatí
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:01, zobrazit podobné
Změna pro Liberecký kraj: Jasné argumenty versus mlžení radního Mastníka
Změna pro Liberecký kraj reaguje na obvinění Zuzany Kocumové ze lží, jehož se jí dostalo od radního Mastníka, kterého chce Změna nechat odvolat:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Bylo by dobré, kdyby Praha byla jedním z významných měst Středočeského kraje, a tím pádem by počet krajů klesl o jeden
Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Středočeského kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Sociální demokracie bude iniciovat znovuzavedení víceletého financování vybraných sociálních služeb
Kraj podpoří letos sociální služby poskytované neziskovkami o 100 milionů. Hejtman Hašek od roku 2017 navrhuje systém víceletého financování v Jihomoravském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Obrovský výprask Merkelové od vnučky světoznámého herce. Vytáhla na ni Hitlera
Německá kancléřka Angela Merkelová čelí ostré kritice ze všech možných stran za to, že svolila ke stíhání satirika Jana Bohmermanna, který se na ZDF nevhodně vysmíval tureckému prezidentu Erdoganovi. Vnučka komika Charlieho Chaplina si však nebrala servítky a celou situaci přirovnala k appeasementu vůči Hitlerovi. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lukša: Trapas
Doufejme, že víkendová zpráva je pouze nechutným a špatným žertem. V éteru se objevila novinka, že jeden z koncernů, jenž se zabývá výrobou cigaret, si objednal průzkum, z něhož vyplynulo, že kouření musíme všichni podporovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Německo: Každé čtyři minuty vloupání do bytu
„AfD byla jasnou vítězkou voleb,“ vrátil se v rozhovoru s Hrdým Čecháčkem k proběhlým zemským volbám předseda bavorské zemské organizace Alternativa pro Německo (AfD) Petr Bystroň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pouliční slavnost Radia Wave přilákala téměř dva tisíce lidí
V sobotu 16. dubna se konala Pouliční slavnost Radia Wave, které se svými fanoušky oslavilo desetileté výročí a otevření nového vysílacího studia. Program v ulici Balbínova a studiích Českého rozhlasu v budově na Vinohradské ulici přilákal během celého dne téměř dva tisíce lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman chválil Středočeský kraj za dobrou spolupráci s Čínou
Prezident Miloš Zeman pochválil Středočeský kraj za spolupráci s Čínou. Připomněl, že v regionu působí automobilka Škoda Auto, která má v Číně svůj největší trh. Zeman to dnes řekl v budově krajského úřadu při zahájení třídenní návštěvy středních Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
I lidé z vesniček mají právo! Hrad udeřil na prominentní režisérku
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se pustil do Olgy Sommerové. Šlo o reakci na článek, který režisérka, aktivistka a politička publikovala v LN. Sommerová kritizovala prezidenta Zemana kvůli průběhu návštěvy čínského prezidenta. Ovčáček její slova označil za povýšenost a vzkázal, že občanská společnost není exkluzivní klub, ale jsou to všichni lidé i z těch nejmenších vesniček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sudetské Němce sem zvát nebudete. Bojovníci za svobodu se bouří. Čtěte jen u nás
Horké jaro zažívá letos Brno. Nejenže se mu rozpadla regionální vláda, nyní ještě reálně hrozí, že do ulic vyjdou i váleční veteráni. Vadí jim sliby nyní už zdá se bývalého vedení města pozvat do Brna tzv. sudetoněmecký landsmanšaft na jejich tradiční sjezd. Ve hře jsou i další projevy jejich občanské nespokojenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Vojenský technický ústav přispívá k vyšší technologické úrovni Armády ČR
V souvislosti s debatou o zajištění státní hranice či ochraně objektů před teroristickým útokem se hovoří i o využívání technických prostředků, jako jsou bezpilotní letouny, průzkumná čidla či mobilní pozemní průzkumná stanoviště. Ty pro českou armádu vyvíjí státní podnik Vojenský technický ústav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Daniel Veselý shrnuje: Příchod uprchlíků nezastaví nic. EU je posílá na jatka, úřad OSN se na tom odmítá podílet
Dění kolem uprchlické krize shrnuje na serveru Britské listy publicista Daniel Veselý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Strany chtějí snižovat ceny potravin, piva či léků. Zabere to na vás?
Na snižování daně z přidané hodnoty se snaží před blížícími se volbami nalákat voliče politické strany. Nejvýrazněji chtějí DPH snižovat komunisté. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hojda (KSČM): Změna vnímání jaderné energetiky je dobrý signál
Obyvatelé obce Slavěnice vyjádřili v referendu podporu dostavbě dalších bloků jaderné elektrárny Dukovany. Z jejich postoje vyplývá změna vnímání jaderné energetiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Středočeská ODS kritizuje kraj za návštěvu prezidenta. Je to prý drahé
Středočeská ODS kritizuje výdaje kraje za třídenní návštěvu prezidenta Miloše Zemana. Ta minulá stála několik set tisíc korun, což hejtman Miloš Petera (ČSSD) označil za přiměřené. Mezi výdaji je například občerstvení, ale podle ODS i náklady na bezpečnostní opatření. Opoziční strana považuje takové výdaje za plýtvání, sdělil ČTK regionální manažer středočeské ODS Lukáš Toman Paclt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Žáci v Libereckém kraji absolvují přijímací zkoušky na střední školy
Ve dnech 18. a 19. dubna probíhají na středních školách zřizovaných Libereckým krajem přijímací zkoušky do prvních ročníků. Žáci, kteří si podali přihlášku do maturitních oborů, absolvují jako v předchozích letech jednotné přijímací zkoušky. Ty ověří jejich znalosti z českého jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka nejen o uprchlících: Jsem jeden z mála předsedů, který prosadil radikální změny
Předseda vlády Bohuslav Sobotka poskytl obsáhlý rozhovor Deníku Referendum. V něm zdůraznil, že zastánci uprchlíků dělají velkou chybu, když bagatelizují teroristické hrozby. Současně však varoval před uzavíráním společnosti do sebe. Sami uprchlickou krizi rozhodně nevyřešíme. Stranou pozornosti premiéra nezůstala ani nezbytná proměna samotné sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Postup pana Altnera navozuje dojem, že se nesnaží domoci zaplacení, ale pokouší se pouze zabránit přednostnímu uspokojení svých věřitelů
Podmínky pro předběžné opatření ve sporu ČSSD se Z. Altnerem nejsou splněny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kontrolovat pohyb lidí na území, vodu, potraviny... Václav Cílek radí, jak udržet odolnost státu
Podle geologa Václava Cílka politiky nezajímá budování odolného státu. A to proto, že to trvá roky a něco to stojí. Uvedl to pro pořad Českého rozhlasu Jak to vidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávnímu rozhlasu hrozí průšvih. Naštvaný exministr Kavan pro PL popisuje, jak ho během vysílání napadali a přerušovali. A moderátorka...
Redaktorka Českého rozhlasu okatě stranila jednomu ze svých dvou hostů v pořadu Pro a proti. Rozezleně to říká exministr zahraničí a bývalý šéf Valného shromáždění OSN Jan Kavan. Celá záležitost možná skončí na vyšších místech. Kavan byl před časem hostem jednoho z pořadů veřejnoprávního rozhlasu a v článku psaném pro ParlamentníListy.cz podrobně popisuje, jak jednostranně podle něho byla debata vedena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Adresné zvaní odhalilo na 400 nádorů jen u ČPZP. Zdravotní pojišťovny zvou k prohlídce znovu
Téměř 400 nových nádorových onemocnění zaznamenala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) díky projektu adresného zvaní pojištěnců na protinádorové preventivní prohlídky. Nyní pojišťovny v ČR znovu oslovují ty své klienty, kteří na pozvánku ke screeningové prohlídce nezareagovali či nově splnili výběrová kritéria daná ministerstvem zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Konec. Odsun Sobotky. Mafie. Uzavřená schůze. Drtivé ohlasy na finanční problémy ČSSD kvůli Altnerovi
Spor mezi právníkem Zdeňkem Altnerem a ČSSD narůstá. Poté, co Altner vysoudil více než 300 milionů korun a sociální demokracie je odmítá zaplatit, dnes Altner přitvrdil. Požádal o obstavení peněz sociální demokracie na jejích účtech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Plzák (ANO): Angela Merkelová zničila Schengen
Odhoďme politickou korektnost a přiznejme si, je to tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotkův kabinet projedná hrozící ztrátu 7 mld. dotací či zahraniční mise
Vláda by se na svém dnešním jednání měla vrátit k tomu, jak řešit hrozící pokutu a ztrátu sedmi miliard korun z evropských dotací v souvislosti s nedoplněním seznamu evropsky chráněných území. Bude se zabývat i českou zahraniční účastí v operacích NATO, EU či OSN, chystaným průjezdem konvoje americké armády nebo návrhem milionových darů do zahraničí kvůli zmírnění migrační krize. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek v neděli v ČT řekl, že kabinet se asi bude znovu zabývat i situací v OKD, která je ztrátová a hrozí propouštění tisíců zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud odmítl zablokovat konta ČSSD
zdroj: www.ceskatelevize.cz, přidáno 18.4.2016 v 22:31, zobrazit podobné
Další problém v Ústavu pro studium totalitních režimů. Ztracené cenné archiválie z Archivu bezpečnostních složek
Neuplyne nikdy moc dlouhá doba, aby se nepsalo o Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) nebo Archivu bezpečnostních složek (ABS), který pod něj spadá. Shodou okolností se o těchto institucích nepíše kvůli badatelským či archivnickým úspěchům, informování mívá spíše negativní konotace. Budovu, v níž obě složky sídlí, dříve obýval komunistický Prognostický ústav. Není vyloučeno, že se v ní proto zdržují možná nomenklaturní poltergeisti. Nyní vyplulo najevo, že se z archivu měly ztratit archiválie v hodnotě desítek tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura spustil v rádiu: Vláda jde proti vlastním lidem. Tohle je šílený
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura usedl do křesla pro hosta v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls a spustil pořádnou kanonádu. Vláda prý jde proti vlastním lidem a největší vládní strana – ČSSD – se chová šíleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Jednala jsem o možných výměnných pobytech českých učitelů na rakouských školách
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová pracovně navštívila Vídeň. Rakousko je pro Českou republiku přirozeným partnerem, a to například v kontextu společné právní kultury či historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Průzkum: Evropské daňové ráje v prvním kvartálu "netáhly"
V průběhu prvního kvartálu letošního roku se počet společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, snížil o 73 na celkových 13 346. Majitelé z destinací považované za daňový ráj aktuálně kontrolují 3,05 procent českých firem, a do jejich základního kapitálu investovali přes 403 miliard korun. Detailní statistiky za loňský rok zveřejnila poradenská společnost Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman ostře: Generace 21 udělala z ČR cestovku. Přivezli sem ty lidi a oni zdrhli do Německa kvůli vyšším dávkám. Takže...
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman při své návštěvě Středočeského kraje navštívil město Vlašim. Při setkání s občany na nádvoří místního zámku nejvíce zaujalo předávání darů, při kterém prezident Zeman obdržel "něco z výbavy blanických rytířů", aby byl jako vrchní velitel vybaven do nejisté budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
ZOO Liberec hledá jména pro tygřata. Můžete je vybrat i vy
Stejně jako u předchozích úspěšných odchovů bílých tygrů v letech 2002 a 2012, se ZOO Liberec rozhodla svěřit výběr jmen pro malá tygřata do rukou široké veřejnosti. V roce 2012 vzešlo z veřejné soutěže pojmenování mláďat - Liam, Gaia a Sambur a návrhů se tehdy sešlo přes dva a půl tisíce!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zpráva zahraničního think-tanku. Toto musíme dělat, abychom nespadli do ruského vlivu
Mezinárodní zahraničněpolitický think-tank Chatham House vydal nejnovější výzkum, ve kterém se zabývá Ruskem a jeho metodami vedení hybridní války nejen proti Západu. Neziskové organizace, propaganda, zájmové skupiny, před tím a mnohem víc se bude třeba bránit, abychom opět nespadli do ruského vlivu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Čeští miliardáři koupili hnědouhelné doly v Německu. Od Švédů
Konsorcium tvořené Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH) a jeho finančním partnerem, společností PPF Investments, koupilo německé hnědouhelné doly a elektrárny, které prodávala švédská společnost Vattenfall. ČTK to dnes sdělil mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cenu neuvedl. Akvizice podléhá schválení ze strany švédské vlády a další obvyklé regulaci. Uzavření transakce se očekává ve třetím čtvrtletí letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: S počtem neziskových organizací v České republice roste i poptávka po národních dotacích
Nestátní neziskové organizace v České republice, které pro svoji činnost těžko shánějí finanční prostředky se dočkají podpory ze strany Ministerstva pro místní rozvoj. Sdružení nájemníků ČR, Národní síť Zdravých měst České republiky, Pražská organizace vozíčkářů, Sdružení přátel konta Bariéry. Tyto a další organizace se mohou těšit na finanční podporu v letošním roce. Ministryně Karla Šlechtová rozdělí mezi 51 organizací více než 166 milionů Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad zveřejnil celkový vývoj indexů cen výrobců v prvním čtvrtletí
Ceny zemědělských výrobců v 1. čtvrtletí 2016 oproti 4. čtvrtletí 2015 klesly o 2,7 %, ceny průmyslových výrobců o 2,5 % a ceny tržních služeb o 0,7 %. Ceny stavebních prací, podle odhadů, vzrostly o 0,3 %. V 1. čtvrtletí 2016 meziročně klesly ceny zemědělských výrobců o 2,9 %, průmyslových výrobců o 4,0 % a tržních služeb o 0,1 %. Ceny stavebních prací byly, podle odhadů, vyšší o 1,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD v kauze Lidového domu riskuje, tvrdí ministr Pelikán
Postup sociální demokracie v kauze Altner přináší straně podle ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) nemalé riziko. Je podle něj sice v rozporu s pravomocným výrokem soudu, zároveň ho ale nevnímá jako nerespektování soudní autority. ČSSD má svému bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi poslat téměř 338 milionů korun za zastupování v případu Lidového domu, strana to ale odmítá učinit. Podle odborníků tím postupuje v rozporu s rozhodnutím soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Evropská unie ztrácí podporu. Nově považují za chybu členství v EU také v ...
Podpora pro vystoupení z Evropské unie neroste jen ve Velké Británii nebo v České republice, ale také ve Švédsku. Podle aktuálního průzkumu podporuje setrvání země v EU pouhých 39 % lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Je hrozné, když farmáři tráví více času papírováním než farmařením
Europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach reaguje na dnešní rozhodnutí vlády, která schválila zelenou naftu i pro zemědělce v živočišné výrobě:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vyprázdnění ODS a suverénní Zeman. Klausův Jakl hodnotí 25 let modrých ptáků. Paní Němcová a Petře Fialo, radši nečtěte...
ROZHOVOR Bývalý tajemník prezidenta Klause Ladislav Jakl říká, že do Petra Fialy naděje nevkládal. Příčiny poklesu ODS jsou v (ne)obratnosti současného vedení i ve vyprázdnění ideového étosu ODS. Ale problém je dle něj i v náladě společnosti, kde není poptávka po pravicové politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Napsat blog, to je málo. Naštvaný občan natočil VIDEO, jak se zbavit neziskovek
Zastupitel městské části Brno-Bystrc, zakladatel a předseda spolku Svoboda a síla Viktor Lošťák napsal na serveru iDnes.cz své pojednání o tom, jak zastavit neomarxisty. Následně však také shrnutí nahrál na server YouTube.cz jako video.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Navrátil (TOP 09): Prahu okupovaly vlajky komunistické Číny, ale v našem kraji komunisti dokonce vládnou
Více než čtvrtstoletí po Sametové revoluci ve Zlínském kraji stále vládnou komunisti, upozorňuje TOP 09 na prvním předvolebním billboardu v České republice. TOP 09 se s tím nehodlá smířit a nedovolí, aby se to po podzimních krajských volbách opakovalo. Proto vyzývá občany, aby to změnili silou rozumu a přišli k volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Elektronické zadávání zakázek sice stálo skoro čtvrt miliardy, podle NKÚ ale plánovanou úsporu nepřineslo
Národní elektronický nástroj pro zadávání veřejných zakázek stál 230 milionů korun a jeho spuštění do ostrého provozu se zpozdilo o dva a půl roku, plánovanou úsporu pro veřejný rozpočet ale nepřinesl. Veřejní zadavatelé jej využívají jen minimálně, protože to není povinné. Uvedl to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) na základě kontroly financování Národní infrastruktury pro elektronické zadávání veřejných zakázek (NIPEZ). Podle Ministerstva pro místní rozvoj jde o problémy z minulosti, které současné vedení ministerstva řeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Demokracie zdržuje, i pokladny
Podnikatele budeme dozorovat, zdali nepodvádějí a nekradou a budeme k tomu používat systém, díky kterému si někdo nakradl. I tak by se dalo pochopit to, co se za poslední dny událo ve vládě. Vládní poradci najednou změnili názor a výběrové řízení na projekt technického zabezpečení elektronické evidence tržeb za padesát milionů korun být nemusí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: S hlubokým pohnutím jsem přijal zprávu o ničivém zemětřesení
Kondolence premiéra Sobotky v souvislosti se zemětřesením v Japonsku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zcestovalý akademik Pavel Nováček: V Číně není žádný kapitalismus, zato jedna časovaná bomba. Zatrnulo mi nad projektem, který obdivuje Zeman
ROZHOVOR V Číně kapitalismus nefunguje, je to jen něco jako China Corporation, která má 1,4 miliardy zaměstnanců a v představenstvu komunistickou stranu. Vedoucí katedry rozvojových studií UP v Olomouci Pavel Nováček soudí, že vliv ekonomiky na životní prostředí Čínu příliš nezajímá, což je budoucí časovaná bomba. A chtivost Západu mít levné zboží nás vede k tomu, že zavíráme oči nad tím, co se v Číně děje ať už v sociální, environmentální nebo lidskoprávní oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Navrhujeme zrušit obvody pro mateřské školy, povinnost předškolní docházky i přednost pro dvouleté děti
Ke školskému zákonu jsme přijali pozměňovací návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Technologické centrum a Český statistický úřad představily nové statistiky a analýzy o výzkumu, vývoji a inovacích
I letos se spojily Technologické centrum AV ČR a Český statistický úřad, aby uspořádaly odborný seminář. Jeho tématem byly výzkumné a inovační aktivity podniků a spolupráce uvnitř inovačního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Já v tomhle Blbákově nebudu, říká prý česká mládež Alexandru Mitrofanovi. Co jim on odpovídá?
Komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov se na vlnách Českého rozhlasu zamyslel nad tím, co prý často slýchává při debatách s mladými lidmi: „Já v tom Blbákově nebudu! Nechci žít v zemi, kde je přes polovinu obyvatel nakaženo nenávistí, xenofobií, zlobou ke všemu co převyšuje jejich úroveň, a mají v tom podporu z nejvyšších politických míst! Zkrátka a dobře, pas mám připravený!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonomka: Jsme na cestě do pekla
Ekonomka a ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamýšlí nad fundamentálními jistotami, které přestávají platit. Zmínila mimo jiné údajné plagiátorství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TOP 09 vyzývá vládu: Podpořte přírodu místo jezů na Labi
TOP 09 vyzývá Vládu České republiky, aby dnes schválila ochranu cenných přírodních lokalit kolem řeky Labe, k níž se zavázala Evropské unii. Stát může tímto hazardováním přijít o desítky miliard korun z operačních programů Doprava a životní prostředí. Je to nezodpovědné a v důsledku amatérské jednání, říká expert TOP 09 na životní prostředí poslanec Michal Kučera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zahájení turistické sezóny v Krušných horách skýtá bohatý program
Krušné hory jsou v letních měsících oblíbenou destinací pro cyklistiku i pěší turistiku. Cykloregion Krušné hory nabízí síť šesti set kilometrů okružních cyklotras na české i německé straně Krušných hor. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a pro pěší a především cyklisty představuje ideální místo k objevování zapomenutých koutů. Turistickou sezónu pro cyklistiku i pěší turistiku zahajuje Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s partnery 14. a 15. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Bonzující domovní důvěrnice, Putin Papers a cedulky-gabalovky, píše Jan Schneider o neziskových organizacích, think-tancích i George Sorosovi
Sledujte stopu peněz! A přijměte zákon, který jasně zprůhlední financování neziskových organizací a think-tanků, uvádí pro ParlamentníListy.cz někdejší chartista, nyní bezpečnostní expert a spolupracovník Lidových novin Jan Schneider. Zabývá se též konkrétně osobou miliardáře George Sorose a též některými segmenty českého neziskového sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Profesor-režisér nakládá odpůrcům Zemana i umělcům. Skoro podle abecedy
ROZHOVOR Protizemanovské uskupení se jen obtížně psychicky smiřuje s tím, že léta soustředěné propagandy zůstávají v občanské společnosti téměř bez odezvy. Podle profesora Jiřího Svobody jde o velmi tvrdý zásah do jejich představ o sobě samých jako přirozených vůdců veřejnosti. V reakci na soustavné útoky vůči prezidentu Miloši Zemanovi si režisér a bývalý poslanec všímá jak demagogie senátorky Elišky Wagnerové, tak i radikálního negativismu a pocitu nedocenění Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení uklízeli Pod Lajsníkem v Mostě
Strana zelených v Mostě se připojila k celostátní akci „Ukliďme Česko“, která se konala 16. 4.2016, v ulici Pod Lajnískem v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vlivný kardinál znepokojen vztahy muslimů a křesťanů
Podle kardinála Jean-Louise Taurana, který od roku 2007 stojí v čele Papežské rady pro mezináboženský dialog, Blízký východ již neexistuje. Informuje o tom server RadioVaticana.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Ministři Brabec s Ťokem ohrožují čerpání evropských peněz na dopravu a životní prostředí
Vláda si řekla, že evropsky významnou lokalitu Porta Bohemica „prostě nevyhlásí“. Nejenže tak dala přednost stavbě jezů na Labi před ochranou životního prostředí, ale navíc tímto krátkozrakým rozhodnutím dost možná připravila Česko o desítky miliard z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Gazdík před kamerami: Stát chtějí řídit firmy a sektofirmy. Spravedlnost pokulhává
Staronový předseda Starostů a nezávislých se zostra pustil do hnutí ANO. Nelíbí se mu, že toto vládní hnutí reprezentuje v podstatě jen a pouze Andrej Babiš. Andrej Babiš, který se navíc snaží řídit všechno centrálně. A to je špatně. Obratem však připustil, že Starostové uzavřou po krajských volbách koalice s ANO, pokud to povede k odstavení komunistů od vlády. Velmi kriticky se vyjádřil i na adresu orgánů činných v trestním řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Když něco necháme vyhnít. Ministr Brabec varoval před sankcemi EU
Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) prozradil, že je téměř jisté, že přijdeme o sedm miliard korun z dotací EU. Ale nejen to. Pokud nepřijmeme určitá rozhodnutí o tom, zda dvě oblasti v Česku zařadíme na seznam významných lokalit, hrozí nám sankce v důsledku rozhodnutí Evropského soudního dvora. Ve hře jsou splavnění Labe u Děčína u stavba dálnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Prosívané informace, povinnost nadávat Zemanovi. Odborový předák novinářů promlouvá o tom, co se vám předkládá
ROZHOVOR O „lesku a bídě“ současných médií, jejich oligarchizaci a mnohdy jednostranném výkladu promluvil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda Odborového svazu novinářů a pracovníků médií Zdeněk Kučera. Rozebírá jeden „kavárenský“ komentář a zamýšlí se nad podstatou současné novinařiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Nejistá budoucnost zdražuje žlutý kov
Portál Zlato.cz oslovil přední tuzemské analytiky a ekonomy, aby se vyjádřili k investování do žlutého kovu. Silný začátek letošního roku, kdy cena zlata poskočila o dvacet procent a na této úrovni se stále drží, je totiž podle analytika společnosti akciové společnosti Zlato Davida Maráška teprve prologem dalšího růstu: „Zlato je nyní nejvýnosnějším aktivem.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Evropská unie jako monstrum, které chce zničit národní státy!
Takto nazval Evropskou unii britský novinář Leo McKinstry v konzervativním deníku The Telegraph, který zároveň obviňuje Brusel z toho, že hodlá díky islámským imigrantům vytvořit nový evropský národ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ruzyňští celníci nepropustili zásilku 984 kg čerstvých listů Zaderahu indického
V minulém týdnu zajistili ruzyňští celníci na Letišti Václava Havla v Praze zásilku čerstvých potravin deklarovaných jako listy stromů používaných k modlitebním účelům původem z Kanady. Kontrolou bylo zjištěno, že zásilka obsahuje 159 papírových kartónů, ve kterých jsou volně loženy čerstvé listy stromů o celkové hmotnosti 984 kg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vláda musí zabránit trvalým kvótám
Ministr vnitra Chovanec získal na dnešním zasedání vlády mandát k odmítnutí trvalých kvót. To lze přivítat. Mandát vlády sám však nijak nezabrání tomu, aby nám byly uprchlické kvóty znovu vnuceny, jako se již stalo v září minulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a dopravy apeluje na vládu, aby zachovala karenční lhůtu
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a další zaměstnavatelské a svazy a asociace apelují na vládu, aby na dnešním jednání nepodpořila zrušení karenční lhůty a tedy obnovení výplaty nemocenské v prvních třech dnech nemoci. Téma je součástí projednávaného senátní návrhu na změnu zákoníku práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká správa sociálního zabezpečení: V prvním čtvrtletí lidé nejčastěji stonali s nemocemi dýchací soustavy
Od ledna do března roku 2016 evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) celkem 450 715 případů ukončených dočasných pracovních neschopností, což je o 41 351 případů méně, než ve stejném období roku 2015. Stejně jako loni lidé nejčastěji stonali s nemocemi dýchacích cest, toto onemocnění bylo příčinou neschopenky pojištěnců ve 189 461 případech, z toho ve 150 703 případech lékaři diagnostikovali akutní infekci dýchacích cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda rozšiřuje zelenou naftu i pro zemědělce v živočišné výrobě. Ušetřit by mohli až 385 milionů korun ročně
Vláda pokračuje v podpoře zemědělců, dnes jsme schválili novelu zákona o spotřebních daních, zavádějící tzv. zelenou naftu i pro zemědělce, zabývající se živočišnou výrobou. Doposud fungovalo toto daňové zvýhodnění jen pro zemědělce v rostlinné výrobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zimní údržba v Královéhradeckém kraji stála prozatím 148,5 milionu korun
Zimní období, tak jako ho stanovuje zákon, skončilo posledním březnovým dnem a prozatímní účet za zimní údržbu v této době od listopadu 2015 do konce března 2016 činí 148,5 milionu korun. Není to však celkový závěrečný účet. V dubnu se totiž provádí ještě úklid po zimě, což se rovněž počítá do nákladů na zimní sezonu. Za celou zimu zaznamenali krajští silničáři celkem 91 posypových dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda odmítla návrh Evropské komise na zavedení trvalého mechanismu pro přerozdělování uprchlíků
Vláda dnes schválila mandát pro ministra vnitra na jednání Rady pro spravedlnost a vnitřní věci, která se uskuteční ve čtvrtek 21. dubna 2016 v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Na vojenské cvičení bylo povoláno 99 příslušníků pěší roty Aktivní zálohy
Ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá probíhá v těchto dnech poslední z řady vojenských cvičení jednotek Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR Hradba 2016. S jeho účastníky se v areálu kasáren gen. Píky před odjezdem rozloučil také radní hl. m. Prahy Libor Hadrava, který v městské radě odpovídá za oblast bezpečnosti a kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Hospodářská komora vyzývá vládu, aby karenční lhůtu zachovala. Svůj účel plní
Z Programového prohlášení Vlády ČR jednoznačně vyplývá, že vláda obnoví výplatu nemocenské v prvních třech dnech nemoci jen za předpokladu, že se na tom dohodne se zástupci zaměstnavatelů. K takové dohodě dosud nedošlo, a proto Hospodářská komora ČR (HK ČR) apeluje na vládu, aby dnes projednávaný senátní návrh na změnu zákoníku práce, kterou by došlo ke zrušení karenční lhůty, nepodpořila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Server: Firma spojovaná s Pitrem podala nabídku na sklady Viktoriagruppe
Slovenská skupina Slavia Capital podala nabídku na koupi skladů pohonných hmot firmy Viktoriagruppe, jež je v insolvenci. Dnešním Lidovým novinám to řekl mluvčí investiční společnosti Slavia Capital Peter Benčurik. Podle serveru Lidovky.cz mají Slováci zájem o nádrže v Chlumci nad Cidlinou i v bavorském Kraillingu, kde má česká Správa státních hmotných rezerv uloženou naftu za 1,2 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): V krajích vzniknou projektové kanceláře nebo specializované agentury
Vláda projednala plán naplňování národní strategie pro inteligentní specializaci České republiky – RIS3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lukša: Trapas aneb Etika dostala notně na frak
Doufejme, že víkendová zpráva je pouze nechutným a špatným žertem. V éteru se objevila novinka, že jeden z koncernů, jenž se zabývá výrobou cigaret, si objednal průzkum, z něhož vyplynulo, že kouření musíme všichni podporovat...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Pokles cen v zemědělství a průmyslu se zrychlil
Meziměsíčně ceny zemědělských výrobců klesly o 2,1 % a ceny tržních služeb se zvýšily o 0,6 %. Ceny průmyslových výrobců a stavebních prací se nezměnily. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 4,6 % a průmyslových výrobců o 4,5 %, ceny tržních služeb se nezměnily. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Mizivých 300 tisíc občanů této země
„Jen mizivá část veřejnosti – tři procenta dotázaných – si myslí…“ („CVVM: Uprchlíky nechce 61 procent, Právo 30. 3.). Nevím, kdo je autorem formulace, která je verbálním mávnutím ruky nad názorem více než 300 tisíc občanů této země, kteří se domnívají, že bychom měli přijímat uprchlíky z válkou postižených zemí a měli bychom jim dovolit se tu usadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ceny zahraničního obchodu pokračovaly v poklesu, hlásí statistický úřad
V únoru 2016 vývozní ceny meziměsíčně klesly o 0,6 %, dovozní ceny o 1,1 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,5 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 4,3 %, dovozní ceny o 5,8 %, směnné relace dosáhly hodnoty 101,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Donald Trump nesnáší zrcadla
Americkým tištěným i internetovým médiím lze jen závidět akceschopnost, jestliže 350 z nich v jeden den otiskne v podstatě shodný úvodník o tom, jak prezident hrubě bortí tamní vyhlášenou demokracii.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 12:40, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Na lidech se šetřit nesmí
Když naše vláda v červenci nastupovala, slíbili jsme lidem bezpečí. K němu ale potřebujeme nejen stabilní hranice a bezpečné ulice, ale také fungující stát. Nemůžeme si dovolit, aby ti, co mají v popisu práce udržovat v chodu úřady a veřejné služby, a už vůbec ne ti, od nichž čekáme potírání kriminality nebo zvládání mimořádných situací, svá místa opouštěli pouze proto, že o ně v soukromém sektoru bude postaráno lépe.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Lékařské prohlídky nařízené zaměstnavatelem
Ve skutečnosti jde spíše o lékařská vyšetření, která nám nařídilo ministerstvo zdravotnictví a zcela vyrušilo naše právo nepodrobit se něčemu, s čím nesouhlasíme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist