Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Prezident Zeman pokračuje v návštěvě Středočeského kraje. Chystají se na něj i jeho kritici
Prezident Miloš Zeman pokračuje druhý den ve své cestě po Středočeském kraji. V plánu má návštěvu veřejného vnitrostátního letiště u Benešova a cestu do Berouna a Sedlčan na Příbramsku. Do obou měst se podle dostupných informací chystají také prezidentovi kritici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Těžký život exekutora. Z rádia jste se o něm mohli dozvědět více
Viceprezident exekutorské komory Vladimír Plášil v Kauze dne Rádia Impuls promluvil k exekucím v Česku. Posteskl si, že je u nás institut exekucí nadužíván. To vede k tomu, že 70 procent pohledávek je stejně nedobytných. Jedna věta padla také ke sporu mezi ČSSD a advokátem Zdeňkem Altnerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Policista utajeně promluvil v Respektu o návštěvě Číňanů. Děly se prý neuvěřitelné věci
Týdeník Respekt nedávno získal exkluzivní zpověď z jiného úhlu pohledu na průběh návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. O naprostém chaosu, nedostatku organizace, studu za uniformu a nesmyslných požadavcích a rozkazech promluvil jeden z policistů, kteří se podíleli na bezpečnostních operacích v průběhu návštěvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Deník Referendum: Parlamentní listy musejí být zničeny
Podle komentátora Deníku Referendum Josefa Patočky si všichni mysleli, že internet přinese „skvělou svobodu“. Místo toho však prý přinesl „svobodu nejhanebnějších kapitalistů zaplatit si nejsprostší propagandu“. Reakce je podle Patočky jednoznačná – je třeba internet zregulovat, aby se těmto hanebnostem zabránilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tak sbohem. Naši uprchlí uprchlíci prchají zpět do Iráku
Skupina 16 křesťanských uprchlíků z Iráku, kteří chtěli minulý týden odejít z Česka do Německa, požádala o návrat do Iráku. Uvedla to dnes Česká televize. Cizince, které letos do Česka přivezl Nadační fond Generace 21, zadržela policie minulý čtvrtek nedaleko česko-německých hranic na cestě do Německa. Od té doby pobývali v zařízení v Zastávce u Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bouchnul dveřmi u Kalouska a dnes rozeslal: Zakládám novou stranu
Necelý měsíc poté, co se bývalý poslanec a místopředseda TOP 09 Pavol Lukša rozhodl opustit svou mateřskou stranu, učinil další zásadní politický krok. Založil novou politickou stranu Dobrá volba. Nynější starosta Čeladné to oznámil ParlamentnímListům.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kikina má picmocha, čúza má chlapa. Do novin utekly další odposlechy z kauzy Nagyová, která se obnovuje
Městský soud v Praze 1 nařídil znovu projednat kauzu bývalé šéfky kabinetu Petra Nečase Jany Nečasové (dříve Nagyové) a bývalých šéfů Vojenského zpravodajství. Rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1 je prý špatný, plný chyb a porušující trestní řád. Píše o tom dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Intelektuální server: Čeká se, až umře Zeman, protože Kalousek...
Prezident Miloš Zeman je laskavým otrokářem, který v Česku pomohl v roli premiéra nastolit systém pro lidi pracující za nízkou mzdu. Tito lidé pracovali opravdu tvrdě a prezident – otrokář jim za to děkuje. Tyto lidi navíc využívá dál. Za otrokáře označili hlavu státu komentátoři levicově-liberálního serveru A2larm.cz. Miloš Zeman prý svým voličům nabízí jen beznaděj, a přesto nemá v současné době srovnatelného politického soupeře. Česká se proto, až zemře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Že jsou homosexuálů jen 4 procenta? Český vědec má úplně jiné údaje
Mezi Čechy je více než čtyři procenta homosexuálů. Uvádí to výzkum profesora biologie z pražské Přírodovědecké fakulty Jaroslava Flegra. Výsledky přinesl server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Na demonstraci Národní demokracie vystřelil z poplašné pistole. Dnes stane před soudem
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes projedná případ mladíka, který při únorové demonstraci krajně pravicové Národní demokracie vystřelil na Loretánském náměstí z poplašné pistole. Podle státního zástupce se muž dopustil výtržnictví. Policie jeho případ řešila ve zkráceném řízení, protože byl přistižen přímo při činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Totálně uvolněný Miloš Zeman mezi mladými piloty: Až si jednou sednu za knipl...
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman se dnes stal držitelem čestné pilotní licence. Stalo se tak při návštěvě společnosti školící piloty na benešovském letišti. Raději s ní však prý nehodlá pokoušet osud skutečným pilotováním, protože, jak přiznal, letadla dokáže posoudit jen podle toho, jak jsou pohodlná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Perla pouště, kterou zdecimovali vrazi. Rozhlasový reportér se vrátil ze Sýrie a podělil se o zážitky
V dnešním vydání Dvaceti minut Radiožurnálu vystoupil zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Robert Mikoláš, který se vrátil ze Sýrie. Posluchačům se snažil přiblížit situaci ve městech Homsu, Palmýře i Damašku, mluvil také o volbách a o tom, jak to vidí Syřané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Takže milí zachránci, zachraňte naši dopravní infrastrukturu
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19. 4. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lukša (Dobrá volba): Naše strana nabídne především jasnou a srozumitelnou politiku pro lidi
Rád bych Vám oznámil vznik nové politické strany Dobrá volba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zavilý odpůrce Zemana udeřil. Jde z toho strach?
Česko prochází putinizací, tvrdí bloger, který se hlásí k tzv. pražské kavárně a pravdoláskařům, Tomáš Peszyński. „To, čím si dnes procházíme, je putinizace. Putinizací procházejí i Maďarsko a Polsko, ale tam o tom rozhodly volby. Nás podvedli,“ tvrdí Peszyński.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Co je? Co je s Ficem? ptají se Slováci
Ještě nejméně týden bude v nemocnici slovenský premiér Robert Fico. Slováci podle dnešního vydání MF Dnes netuší, co mu je. A deník zároveň uvádí, že pokud by kvůli zdraví odešel z politiky, není za něj náhrada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
ČD: RegioSharkem i parním vlakem na tradiční Řípskou pouť
Tradiční Řípská pouť se uskuteční už o nadcházejícím víkendu. Nabízí se nechat auta doma a k výletu na horu Říp využít vlaková spojení. České dráhy vypraví parní vlak „Svatý Jiří“ a na vybraných spojích bude jezdit motorová jednotka RegioShark.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Jak to bude s pokutami za kontrolní hlášení k DPH? Andrej Babiš promluvil
Finanční úřady zřejmě budou moci prominout firmám pokuty za nedodání kontrolních hlášení o dani z přidané hodnoty (DPH). Počítá s tím jedna z úprav, kterou dnes sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování spolu s novým celním zákonem. Zmírnění sankcí ocenila i pravicová opozice, a tak změnu čeká v dolní komoře zřejmě hladké přijetí. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Berounské peklo: Přijeli lidé z Prahy, hulákali na Zemana. Lidé vás nemají rádi, odejděte, pískla dívka. Dav na ni zakřičel a prezident se jim pak vysmál
Prezident Miloš Zeman vystoupil v rámci své cesty po Středočeském kraji na náměstí v Berouně. Kromě mohutného potlesku jej přivítali také odpůrci s pokřikem „hanba“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš vyplísnil ČT
Na dotazy čtenářů odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr financí Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO v kauze Lidového domu stojí na straně advokáta Altnera
Sociální demokracie podle poslanců hnutí ANO v kauze Altner nerespektuje rozhodnutí soudu. Po dnešním jednání klubu, který se shodl na tom, že by každý měl respektovat pravomocná rozhodnutí soudu a platit své dluhy, to ČTK řekl předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. ČSSD navzdory pravomocnému rozsudku odmítá svému bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi zaplatit skoro 338 milionů korun. Postoj strany mrzí bývalou ministryni spravedlnosti za ANO Helenu Válkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Víme, co by mohlo vážně ohrozit Filipa v čele KSČM a jak jsou rozdány karty. Přečtěte si o zajímavém zákulisí sjezdu strany
O víkendu 14. až 15. května 2016 se bude konat v Praze IX. sjezd KSČM. Na jeho programu budou volby předsedy a místopředsedů ÚV KSČM a také předsedů rozhodčí a revizní komise KSČM. Rozhodovat se má dle tiskové sdělení strany rovněž o programovém zaměření strany pro další období. ParlamentníListy.cz zjišťovaly uvnitř KSČM, jak vypadá situace ve straně a kdo má jaké šance být zvolen do vedení strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČT: Nedělní zápasy Fed Cupu sledovalo téměř půl milionu diváků
Rozhodující nedělní zápasy semifinále Fed Cupu, které se hrály šest a půl hodiny, sledoval každý pátý člověk u televizní obrazovky. Přímé přenosy ze švýcarského Lucernu si během obou víkendových dnů pustilo více než 1,8 milionu diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bývalý dlouholetý místopředseda TOP 09 Pavol Lukša založil novou stranu
Bývalý dlouholetý místopředseda TOP 09 a starosta Čeladné na Frýdecko-Místecku Pavol Lukša stojí za vznikem nové strany s názvem Dobrá volba. Lukša na konci března oznámil svůj odchod z TOP 09. Zdůvodnil to tím, že se nemůže ztotožnit s dnešní orientací politiky strany prezentovanou především Miroslavem Kalouskem. Lukša dnes ČTK řekl, že nové uskupení se chce účastnit už letošních krajských voleb, které budou na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Cesta za hranice žánrové mentality, aneb operní muzikál L2: Brána života!
Pád z výšky 15 metrů změnil Clemense Kubyho a jeho život. L2: Brána života! mění hranice ostravského hudebního divadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka bude jednat s odboráři o železnici i zdravotnictví
O situaci na české železnici a ve zdravotnictví bude dnes odpoledne jednat s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek. Na setkání s premiérem v budově Poslanecké sněmovny chtějí odbory diskutovat také o stavbě nových atomových bloků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Režisér Jiří Adamec: Miloš Zeman obstál. A neustále omílaný a ze souvislosti vytrhávaný problém „lidských práv“...
ROZHOVOR Známý režisér Jiří Adamec si od Nového roku užíval s rodinou na Floridě tepla a sluníčka, a jen co se před třemi týdny vrátil do ČR, nepřestává se prý divit tomu, co se to „doma“ děje. „Je smutné i komické zároveň, že v době, kdy svět řeší opravdu závažné problémy své existence na dlouhá léta dopředu, řeší česká politická elita a veškerý tisk tak směšné téma, jakým je trapná strkanice kolem vyvěšování vlajek Čínské lidové republiky a Tibetu,“ poznamenal k tomu pro ParlamentníListy.cz režisér. Podle něj prezident Miloš Zeman obstál v souvislosti s návštěvou čínského prezidenta v Praze, jen se prý diví tomu, že se Zeman vůbec zabývá výroky nějaké zpěvačky na cenách Anděl. I další věci ale režisér prozradil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Hrad se postavil soudkyni. Odvolal se v kauze Peroutka
Kancelář prezidenta republiky se v pondělí odvolala v soudním sporu ohledně omluvy za výroky prezidenta Miloše Zemana na úkor novináře Ferdinanda Peroutky. Informaci České televize potvrdil ČTK hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí už dříve avizoval, že věc může skončit až u Ústavního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
7 let Pirátů v Česku
Piráti slaví 7 let od publikace výzvy k založení České pirátské strany, kterou zveřejnil programátor Jiří Kadeřávek na portálu AbcLinuxu 19. dubna 2009. Zanedlouho se zformoval přípravný výbor a vznikla online petice pro získání zákonem stanoveného počtu podpisů a aktivaci budoucí členské základny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Evidence obyvatel a rodná čísla
Technicky předloha obsahuje nepříliš obsáhlé novelizační návrhy k celkem sedmi zákonům, jimiž však dochází ke změnám v zákoně č. 133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů (zákon o evidenci obyvatel), zákoně č. 119/2009 Sb., o základních registrech, zákoně č. 325/1999 Sb., o azylu, zákoně č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů, zákoně č. 221/2003 Sb., o dočasné ochraně cizinců a zákoně č. 328/1999 Sb., o občanských průkazech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Sečkár (Svobodní): Kdo nedotuje, okrádá rodinu
Rozhledna za sto milionů vysoká šest metrů? Retenční nádrž, ze které vytekla voda? Hasičská zbrojnice bez hasičů? S evropskými penězi není nic nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Dement, furt kejve hlavou. Jde sem televize, napněte transparenty! Vmísili jsme se mezi dav odpůrců Miloše Zemana
REPORTÁŽ Berounské protesty proti Zemanovi rozdělily okresní město. V centru dění byli spíše jeho odpůrci, kteří obsadili střed prostoru setkání s občany. V zadní části občanů pak stáli ti nejmladší. Starší lidé se tísnili po stranách a těsně před pódiem nebo posedávali na lavičkách. Evidentně šlo o spor generací, mladí – a to již od základních škol přes středoškoláky a vysokoškoláky až po střední generaci a občas starší občany. A na druhé straně přívrženci prezidenta, většinou starší lidé nebo dobře oblečení „aparátníci“, jak na ně v davu pokřikovali odpůrci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Turecko už má Evropskou unii na lopatě
Turecký premiér Davutoglu pohrozil eurounijním lídrům odstoupením od dohody s Evropskou unií o vracení migrantů, pokud nebudou zrušena víza pro Turky do konce června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nová pravidla pro zadávání zakázek začnou platit až na podzim, rozhodla Sněmovna
Nová pravidla pro zadávání veřejných zakázek začnou platit až od podzimu. Sněmovna přistoupila na pozměňovací návrh Senátu a odložila účinnost nového zákona o zadávání veřejných zakázek o tři měsíce. Vláda původně navrhla, aby zákon začal platit tři měsíce po vyhlášení ve sbírce. Odklad účinnosti má dát uživatelům zákona více času na to, aby se na úpravy i na chystané prováděcí předpisy mohli dostatečně připravit. Zákonem se měly dostat do českého práva tři evropské směrnice, a to už k 18. dubnu. Česká strana se podle dřívějšího vyjádření ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové (ANO) hodlá případnému postihu EK bránit argumentem, že zákon už bude schválený, ale ještě nebude účinný.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD jde o existenci, šokuje advokát a exposlanec. A předkládá zlý scénář
ROZHOVOR I politická strana je povinna respektovat zákony a dodržovat pravomocná rozhodnutí soudu, sociální demokraté ale nyní ukazují při sporu s advokátem Altnerem, že pro ně platí jiné zákony než pro obyčejné smrtelníky, myslí si právník a bývalý poslanec za ČSSD Pavel Němec. Podle něj by socialisté udělali v minulosti lépe, kdyby alespoň zaplatili základ pohledávky, a pak mohli napadnout vlastní žalobou vysoké úroky. Ministerstvo vnitra by prý nyní mohlo podat návrh vládě, aby projednala pozastavení činnosti ČSSD, a to do doby, než zaplatí dluh. Naší nejstarší politické straně také znovu hrozí, že přijde o svoje sídlo – Lidový dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
A já si ten hidžáb prostě nesundám. Muslimská studentka z Teplic hovořila v DVTV
Středoškolská studentka teplického gymnázia Eman Ghaleb se především na sociálních sítích stala terčem četných výhrůžek. Přesto neuvažuje o tom, že aby měla větší klid, přestala by nosit hidžáb. Ghaleb to uvedla v rozhovoru, který poskytla internetové televizi DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pojistné podvody meziročně vzrostly o jednu třetinu
Detektivové pojišťovny Generali odhalili za první čtvrtletí letošního roku přes třicet kauz pojistných podvodů za 18,5 miliónů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Kapitulace ČR před požadavky Evropské komise a DG Environment
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19. 4. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Soud nebude ČSSD blokovat účty
zdroj: www.parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:16, zobrazit podobné
Smrčka (SPO): Osud OKD? Ten byl rozhodnutý dávno a jinde
Výhledy OKD a černouhelného hornictví do budoucnosti v této zemi zaměstnávají hodně lidí. Samozřejmě v tom hrají roli známé peripetie při privatizaci OKD, ale ve skutečnosti se osud černého uhlí rozhodl jindy a naprosto jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Porošenko: Osvobodili jsme Savčenkovou!
Osvobození ukrajinské pilotky Nadije Savčenkové se blíží. Alespoň to tvrdí ukrajinský prezident Petro Porošenko. Ten uvádí, že se s Ruskem na osvobození pilotky dohodl. Informuje o tom agentura AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit a BPI: Vláda ignoruje čtvrt milionu občanů. Podáváme trestní oznámení na Sobotku
Je to rok, co čtvrt milionu občanů České republiky dalo svůj podpis pod petici Bloku proti islámu, aby se vypsalo referendum, kde by občané mohli odmítnout bruselské imigrační kvóty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Návrat Miroslava Sládka: Máme to potvrzeno. Zároveň jsme ale zjistili, že...
O víkendu se sešla na námluvách v Brně zajímavá sestava. Miroslav Sládek s vedením Patriotů – Jiřím Vítkem a Jiřím Janečkem – a Petrem Hannigem, předsedou Strany zdravého rozumu. „Jednáme. Je to na dobré cestě. Myslím, že najdeme nějakou formu spolupráce ke krajským volbám,“ prozradil ParlamentnímListům.cz Jiří Janeček. Ne všichni Patrioti jsou z toho nadšení. „Nelíbí se mi to. Některé Sládkovo vystupování bylo vždycky za hranou,“ uvedl jeden z nich, který si nepřál uvést své jméno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Jako Hitler. To nejsou evropské hodnoty. Odveta za následující slova o islámu
Euroskeptická a protiimigrační strana Alternative für Deutschland (AfD) se opět stala terčem kritiky za své postoje vůči islámu a muslimům. Svůj ostrý nesouhlas vyjádřila nejenom německá Ústřední rada muslimů, ale také Rada Evropy. Padají dokonce slova přirovnávající AfD k Hitlerovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
DSZ nevidí problém v pořádání koncertu kapely Ortel
Demokratická strana zelených (DSZ) vyjadřuje podporu vedení obce Krabčice v jejím záměru uspořádat koncert kapely Ortel v rámci kulturního programu Řípské poutě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stanovisko Ministerstva financí k tématům Otázek Václava Moravce 17. 4. 2016
V pořadu Otázky Václava Moravce vysílaném 17. dubna 2016 zazněla řada nepravdivých tvrzení nebo tvrzení, se kterými Ministerstvo financí vyjadřuje nesouhlas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Konec příměří, oznámili povstalci v Sýrii. Asadovi prý dají za vyučenou
Ze Sýrie včera přišla zpráva, že dosud dodržované příměří se možná definitivně zhroutí. Syrští povstalci včetně radikálnějších skupin totiž oznámili, že obnovují boje s jednotkami režimu prezidenta Bašára Asada. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci projednají změny u placení daně z nabytí realit i zákon o prokazování původu majetku
Poslanci by se dnes měli dál zabývat předlohou, podle níž bude hradit daň z nabytí nemovitosti výhradně kupující. Ve druhém čtení je taky norma, jež má posílit postavení lidí, kteří si berou spotřebitelské úvěry. Sněmovna by se mohla dostat i k zavedení prokazování původu majetku a k úpravě pravidel pro národní parky. Schůze Sněmovny pokračuje od odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Zeman měl chuť „oddělat“ novináře. Ve fabrice se přehraboval municí a rýpnul si do Havla
REPORTÁŽ Prezident republiky Miloš Zeman při návštěvě Středočeského kraje zavítal do Vlašimi, kde se setkal i se zaměstnanci firmy Sellier & Bellot. Výrobce munice patří k největším zaměstnavatelům v kraji. Prezident káral ředitele společnosti za malé mzdy zaměstnancům a žertoval o tom, že sbírku nábojů, kterou dostal darem, použije do samopalu darovaného nedávno libereckým hejtmanem Půtou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Prezident Zeman se sice tváří jako muž z lidu, ale papalášské hostiny s gulášem za 60 tisíc korun mu nejsou cizí
Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Středočeského kraje. Veřejné rozpočty tak opět přijdou o několik stovek tisíc korun investovaných nejen do nezbytných bezpečnostních opatření, ale především pak do občerstvení prezidentské delegace. Jak spočítala MF Dnes, jen loňská návštěva hlavy státu ve Středočeském kraji přišla občany na více než čtvrt milionu korun z veřejných peněz za pořádání akcí a občerstvení. ODS považuje takové výdaje za zbytečné plýtvání. Zejména pak v případě, kdy se účty za gulášové hostiny šplhají do desetitisícových částek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Možní kandidáti na vyznamenání: Petr Pithart a dáma Západu v Sýrii Filipi
Senátoři budou kandidáty na státní vyznamenání letos vybírat ze 35 řádně podaných nominací. K navrženým patří někdejší český premiér a první předseda české horní komory Petr Pithart, velvyslankyně v Sýrii Eva Filipi nebo odborářský předák Jaroslav Povšík. Doporučil je předseda senátu Milan Štěch. ČTK o tom dnes informovala senátní tisková tajemnice Eva Davidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hackathon ČTÚ a AT&T má nové partnery
Registrace na mezinárodní Hackathon, který pořádá ČTÚ společně s americkým operátorem AT&T 22. a 23. dubna v Praze, je stále otevřená. Výherci si mezi sebou rozdělí 15 tisíc dolarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda i nadále pomáhá státům zasaženým migrační vlnou
Priority i první peněžní dary v rámci realizace Koncepce Ministerstva vnitra pro asistenci uprchlíkům a státům pod silnými migračními tlaky pro rok 2016 schválila vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Turisté, pozor. V této členské zemi NATO vás zavřou za kritiku prezidenta
Německá vláda vyslovila souhlas se stíháním německého satirika Jana Böhmermanna, který v německé televizi ZDF kritizoval tureckého prezidenta Erdogana. Krátce na to sága s názvem „nepřijatelná kritika země půlměsíce“ pokračuje. Německé ministerstvo zahraničních věcí varuje turisty mířící do Turecka, aby se vyvarovali rozebírání politických témat na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bůček, pivo, slivovice... Poradce ČSSD Potůček o Zemanovi
ROZHOVOR Uprchlická krize, Ukrajina a Řecko. Tři bouře, které mohou znamenat smrtící koktejl pro Evropskou unii, myslí si sociolog, analytik veřejné politiky, konzultant, publicista a vysokoškolský pedagog Martin Potůček. Zároveň upozorňuje, že Evropská unie tyto výzvy přežije, ale v jiné podobě. Prý jí chybí především dlouhodobé strategické plánování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Plníme sliby a rušíme zbytečné daně
Občanští demokraté navrhují zrušení daně z nabytí nemovitosti, jak slíbili v programu pro všechny aktivní a pracovité lidi „Rozbal to“. ODS také hodlá řešit situaci kolem zákonu o EIA. Kvůli neschopnosti vlády je totiž zastavena výstavba silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta se stěhuje z Monaka. A ve Zlíně chystá veselku
ROZHOVOR Sociální demokraté se v krajích vyčerpali. Moje děti půjdou do školy v naší zemi. Mohu být lídrem do voleb, ale jen pokud úspěšně skončí stěhování. Budu bydlet ve Zlíně. Monacká pláž mi chybět nebude. Práce senátora a hejtmana se dá skloubit. Hodlám příští rok kandidovat do sněmovny. Ženit se budu v kostele. To nám řekl senátor Ivo Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Studentská interaktivní konference potřetí - nové projekty i profese na železnici
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravila 3. ročník interaktivní konference zaměřené na studenty středních a vysokých škol, kteří mají zájem o železnici a chtějí se jí dále věnovat ve svém profesním životě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek: Podrobili to lidové tvořivosti, historici utrpěli několik srdečních slabostí a skončilo to bez Elišky
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19. 4. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci jdou společně změnit Zlínsko. Začali v Baťově vile
Svobodní a Soukromníci se ve Zlínském kraji dohodli, že jejich kandidátem na hejtmana bude buď senátor Ivo Valenta, nebo předseda zlínských Svobodných Tomáš Pajonk. Na tiskové konferenci v Baťově vile ve Zlíně seznámili novináře se svými plány. Senátor Valenta mimo jiné zmínil i to, že dnešní politice chybí razantní rozhodování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Čínské reálie a Tibetské vlajky
Návštěvou čínského prezidenta Si Ťin-pchinga na sebe upoutala Česká republika pozornost světa. Slyšeli jsme to v Pekingu, Šanghaji, i v Hongkongu. Slyšeli jsme to ale i doma, jekot aktivistů, Kalousků, Bursíků a dalších byl přímo zuřivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Syblík (ČSSD): Chraňme seniory více
Můžeme rozdávat více peněžních prostředků na důchodech či sociálních dávkách, ale důležité je vzdělávat i jejich příjemce, aby s poskytnutými penězi uměli lépe nakládat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Obžaloba na Babišovu firmu má být hotová do měsíce. A toto k tomu napsal Bakalův server
Již do měsíce by měl státní zástupce Zdeněk Matula sepsat obžalobu na firmu Andreje Babiše Agrotec. Důvodem jsou údajné machinace se zakázkami České pošty. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Manažeři Agrotecu i bývalý zaměstnanec České pošty jsou stíháni už od roku 2014. Stíhány jsou též obě firmy jako právnické osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Dvě Mozartovy opery zazní během jednoho večera
Festival I´Mozart vyvrcholí v pátek 22. dubna 2016 v 19.00 galakoncertem „Pražské premiéry“ ve Stavovském divadle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Svobodní a Soukromníci zahájili kampaň. Společně se senátorem Ivo Valentou chtějí pomoct Zlínskému kraji
Snížení počtu krajských úředníků, zastavení zadlužování kraje i bobtnající byrokracie, transparentní finanční pomoc obcím a školám, jejichž absolventi si najdou dobře placenou práci. To je několik příkladů toho, s čím jdou Svobodní a Soukromníci do voleb ve Zlínském kraji. Zcela jiný přístup je podle nich jedinou šancí, jak vrátit stále více tloustnoucímu kraji dynamiku. Koalici Svobodní a Soukromníci (SaS), která je zcela novým uskupením, by podle posledních průzkumů volilo ve Zlínském kraji přes devět procent lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hrzánský palác otevře po dvou letech své brány veřejnosti
Úřad vlády ČR zpřístupní veřejnosti v sobotu 23. dubna 2016 po dvou letech jednu ze svých budov, Hrzánský palác na Hradčanech. V rámci společného dne otevřených dveří si budou moci návštěvníci prohlédnout také Pražský hrad, jehož brány budou v sobotu rovněž otevřeny veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Lidovci po Chovancovi také chtějí vysvětlit postup policie
KDU-ČSL ve čtvrtek podpoří program schůze Sněmovny, na které má ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) vysvětlovat postup policie při březnové návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. Po jednání poslaneckého klubu strany to dnes řekl novinářům jeho předseda Jiří Mihola. Mimořádná schůze se bude konat z podnětu opozičních TOP 09 a ODS. Klub ANO zatím postoj nezaujal, Chovanec ale prý věc vysvětlí i v případě, kdy program schválen nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta oslovuje bankovní a pojišťovací sektor pro případnou spolupráci
Vláda ČR vzala 7. dubna na vědomí materiál o zajištění finančních služeb na České poště po roce 2017, kdy končí spolupráce se stávajícími partnery, ČSOB a. s. a Českou pojišťovnou a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Je vás tu moc. Češi by pracující cizince hnali pryč
Většina Čechů se stále domnívá, že v naší zemi pracuje příliš mnoho cizinců. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM, který proběhl ve dnech 16. až 23. března letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zde končí legrace: Nové technologie, díky kterým se drápe z hrobu hrozba jaderné války
Čína, Rusko a Spojené státy vytvářejí novou generaci menších, méně destruktivních jaderných zbraní. Takový vývoj hrozí tím, že povede až k obnovení studené války a s ní spojeného závodu ve zbrojení mezi třemi mocnostmi, píše americký New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Starosta Zelených a dům, jehož konce nedohlédneš. Příběh z Prahy 4
Boj developerů a investorů se zástupci města a občany doprovází již po staletí výstavbu snad každého domu v Praze. Aktuálně jde například i o plánovanou stavbu čtrnáctipodlažního domu v Praze 4 Kubištově ulici, proti které místní houfně podepisují petici. Tu mají ParlamentníListy.cz k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Další útoky v Evropě? Prostě budou
Protože další útoky podobné těm z Paříže nebo Bruselu Evropu čekají, musí se naučit koordinovat své tajné služby. A přijmout tvrdší zákony. Bývalý americký ministr vnitra Michael Chertoff to uvedl ve vyjádření poskytnutém serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Procházka (Svobodní): Je správné odpustit nemocnicím dluhy?
Na webu zlin.idnes.cz byl zveřejněn článek "Zlínský kraj odpustí nemocnicím dluhy...". V závěru článku byla anketa, jestli s tím čtenáři souhlasí. A překvapivě 20% souhlasí a 80% ne. Zdá se, že čtenáři jsou k penězům daňových poplatníků zodpovědnější než volení zástupci v krajské radě. Samozřejmě to patřičně komentují i opoziční zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Výběrové řízení s aukcí výrazně zvyšuje výnosy z prodeje nemovitostí
O jednu čtvrtinu se v průměru daří navýšit ceny nemovitostí, které Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízel k prodeji prostřednictvím výběrového řízení s aukcí. Díky této nově zavedené metodě prodeje se jen českobudějovickému pracovišti ÚZSVM podařilo v osmi aukcích navýšit původně nabízenou cenu o zhruba 1,25 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Když vás přejede Kombajn. Unikl dokument od Babiše
Kontrolní hlášení. Strašák, který způsobuje od počátku roku problémy řadě plátců DPH. Firmy poprvé vyplňují takzvaná kontrolní hlášení, jež mají zamezit daňovým únikům. Laicky řečeno, jde o průběžná daňová přiznání, za pomoci kterých hodlá stát lépe kontrolovat vybírání daně z přidané hodnoty. Majitelé firem si ovšem stěžují, že systém pro podání od počátku nefungoval, jak by měl. Administrativa spojená s kontrolním hlášením je navíc zdržuje a navyšuje jim náklady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkumy: Trump dnes vyhraje na 99 procent. Ale Hillary...
Spojené státy dnes čeká další kolo primárek, které se tentokrát budou konat v ostře sledovaném státě New York. Donald Trump patří mezi republikány k jasným favoritům. Demokratka Hillary Clintonová postupně ztrácí svůj náskok nad Bernie Sandersem a další překvapení na její účet není zcela vyloučené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
DPP: Tramvaj 14T po inovaci zkvalitní přepravu cestujících
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil vzorovou zkušební úpravu interiéru a exteriéru první tramvaje typu 14T. Změna se má příznivě projevit především snadnějším pohybem cestujících uvnitř samotného vozu. Změna exteriéru spočívá v jiném vnějším laku na vozech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Takhle ne, pane Moravče! Od Andreje Babiše zahřmělo k hvězdě ČT
Nespokojenost ministerstva financí s tím, jak poslední Otázky Václava Moravce informovaly o věcech, které má tento rezort na starosti, byla tak velká, že kvůli tomu vydalo obsáhlou tiskovou zprávu. V ní komentuje některá tvrzení, která ve zmíněném pořadu zazněla a se kterými ministerstvo nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Správa Národního parku Šumava vydala novou knihu „Šumavské lesy pod lupou“
V 25. roce po vyhlášení Národního parku Šumava přichází jeho Správa s knihou, která odpovídá na mnoho otázek, jenž se už mnoho let kolem šumavských lesů vznášejí. Snaží se populární a srozumitelnou formou shrnout výsledky monitoringu a výzkumných projektů prováděných v lesích Šumavy v posledních zhruba 10 letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Putin nadával svému mluvčímu. Ten pravil: Nikomu bych to nepřál
„Nikomu bych nepřál prezidentovu kritiku,“ prohlásil v neděli v ruské televizi tiskový mluvčí Vladimira Putina poté, co při poslední přímé lince ruský prezident na základě chybných materiálů hovořil o spojení mezi německým deníkem Süddeutsche Zeitung a americkou bankou Goldman Sachs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Češi si sami ze sebe dělají legraci, píší o nás v cizině kvůli přejmenování republiky
Zpráva o tom, že Česká republika dostane nové, kratší a údajně jednodušeji vyslovitelné jméno, překvapila její obyvatele stejně tak, jako překvapila zbytek světa, píše britský Guardian a hovoří o nedostatku respektu politických elit vůči občanům země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Primátoři ANO spolupracují na zefektivnění práce svých měst
Primátoři statutárních měst zvolení za ANO rozjíždí pilotní projekt, který má propojit velká města napříč Českou republikou, zefektivnit a zlevnit jejich fungování a využít synergií při řešení společných problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Reklama na lešení při opravě fasády Historické budovy Národního muzea
Pražané i návštěvníci Prahy procházející Václavským náměstím nemohli v posledních dnech přehlédnout, že lešení při rekonstrukci fasády Historické budovy Národního muzea zakrývá plachta s komerční reklamou. Ta zde bude umístěna po dobu nezbytnou pro opravy historické fasády muzea – od dubna 2016 do konce roku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Studenti zažili jeden den s hejtmanem. Na jednáních i v kostele
Jeden den hejtmanem se pomyslně stal Robert Kerndl z brněnského gymnázia na třídě Kapitána Jaroše, který se svým týmem poradců trávil pracovní den s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rekordní příjmy ÚZSVM za 1. čtvrtletí - 582 milionů korun
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl za 1. čtvrtletí 2016 mimořádně vysokých příjmů, a to 582,5 milionu korun, což je rekordní hodnota minimálně od roku 2008, kam sahá elektronický archiv ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Nejhorší, co můžeme udělat, je zůstat stát na půl cesty
Má nebo může být stavební či živnostenský úřad v každém městě? Nebo máme naopak s postupující elektronizací počítat se vzdalováním možnosti setkat se s úředníkem osobně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Tento člověk prý může za články, které nás obviňují z trápení Romů
Dokumentarista, spisovatel a aktivista za práva Romů dlouhodobě působící ve Švédsku Hynek Pallas upadl v nemilost Jara Plevy na Neviditelném psu. Podle něj totiž podává jednostranné informace o situaci romské menšiny v České republice a hází tak špínu na vlastní zemi, ve které však ani nežije.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ČOI: Výkup druhotných surovin bez ceníků a ověřených vah
V průběhu kontrolní akce zaměřené na výkup druhotných surovin zkontrolovala Česká obchodní inspekce celkem 197 provozoven a nedostatky zjistila v téměř třetině z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vláda jde proti přírodě i proti Evropské unii
Vláda má problém, který si způsobila sama, ale doplatí na něj občané a česká příroda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Seminář k zákonu o ochraně oznamovatelů
V pondělí, 18.4.2016, se konal pod záštitou senátora Libora Michálka seminář k zákonu o ochraně oznamovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Norské soudy budou řešit kauzu Michalákové na přelomu května a června
Norský soud by mohl o případu Evy Michalákové, která se odvolala proti rozhodnutí o zbavení rodičovských práv a adopci mladšího ze dvou synů, rozhodovat na přelomu května a června. ČTK o tom informoval výbor zastánců rodiny Michalákových. Soud se měl původně konat na konci února, nepodařilo se ale zajistit tlumočníky. Norská sociální služba odebrala české matce a otci syny v květnu 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Letní letový řád na Letišti Václava Havla překoná rekord z minulého roku
V neděli 27. března vstoupil na Letišti Václava Havla Praha v platnost nový letní letový řád. V nadcházející sezóně, která potrvá do 29. října 2016, své služby v rámci pravidelné přepravy nabídne 62 dopravců, jejichž letadla budou směřovat do 143 míst po celém světě. Na Letiště Václava Havla Praha bude létat 7 nových dopravců a celkem bude Praha spojena s 16 novými destinacemi. Cestující se budou pravidelně setkávat také s Airbusem A380.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Unie zrychlí výměnu informací o záznamech teroristů
Evropská unie v příštích letech zlepší spolupráci policejních složek. Do Evropského parlamentu doputovala zpráva, která při schválení pomůže při výměně informací o osobách, které mají záznam v trestním rejstříku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Tady se za Miloše Zemana nestydí: Peklo pro „červenokaretníky“
Facebooková komunita Nestydím se za prezidenta již má více než šest tisíc příznivců. Fanoušci hlavy státu Miloše Zemana zde nešetří chválou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pros (ČSSD): Budeme platit bankám za naše úspory?
Vývoj na finančních trzích otevřel diskusi, zda banky mají platit střadatelům za to, že si u nich uložily peníze, nebo překvapivě naopak – jestli občané mají platit bankám, když jejich úspory spí na účtech bankovních domů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Příště nás seberou, burcoval Miroslav Kalousek v Tibetu. A tepal velkokapitál. Doopravdy
Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek na pracovní návštěvě v Olomouci diskutoval na akademické půdě Filosofické fakulty Univerzity Palackého a na neformálním setkání s občany v Jazzklubu Tibet. Na obou debatách kritizoval vládu a její přístup k občanům, lidským právům i ekonomice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: Je stále klid před bouří. EU musí být zničena, protože chystá mnohem horší Mnichov 38. Musím vyhrát
„Evropská unie musí být zničena, rozbita,“ říká šéf BPI Martin Konvička. Pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o migrantech, islámu a o vyjádření Karla Gotta, ale i o umělcích, kteří kritizovali například prezidenta Zemana. Vyjádřil se také v souvislosti s obžalobou, která na něj byla nedávno podána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Obojživelníci obývají v Železných horách pět nových tůní
Pět tůní pro obojživelníky vybudoval loni v listopadu ve státních lesích u Kraskova a Rabštejnské Lhoty v Pardubickém kraji podnik Lesy ČR. Podnik do stavby investoval 135 tisíc korun bez DPH.Podnět ke stavbě dalo Regionální pracoviště východní Čechy Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Policie dostala od Jihomoravského kraje dar. Peníze využije na vybavení
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a krajský ředitel Policie České republiky Leoš Tržil podepsali v pondělí 18. dubna 2016 darovací smlouvu. Jihomoravský kraj daruje policii 3,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ruský národ se vyjádřil k výbušným otázkám. A znechutilo to Jaromíra Štětinu
Drtivá většina obyvatel Ruské federace se podle výzkumů cítí být šťastná – jedná se údajně o nejvyšší procento z ruské populace od roku 1990. Další výzkum provedený na „subjektech“ Ruské federace zase poukazuje na to, že více než polovina z nich by si přála obnovení Sovětského svazu. Vysokou důvěru si i nadále udržuje prezident RF Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Hrdě se hlásím k názvu Česká republika
Za název Czechia se nám směje celý svět!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda: Uprchlíkům, co se topí, musíme pomoct. Generál Pavel má pravdu. Jsem rád, že se Tomáš Halík vyjadřuje
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Těm, kdo jsou na volném moři, musíme pomoct. Moře nemůže být rakví,“ apeluje exministr zahraničí a ředitel Diplomatické akademie Cyril Svoboda v souvislosti s úmrtím dalších stovek uprchlíků u egyptského pobřeží. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se také vyjádřil k osobnosti kněze Tomáše Halíka a plánovanému referendu ve Velké Británii: „Čtu ale velké souvislosti s Panama Papers. Vidím referendum ve Velké Británii jako velmi riskantní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Pane Dienstbiere, paní Marksová, jsou zde nepěkná vyjádření od Babiše. To se vám líbit nebude
„Musím připustit, že rozhodnutí pana ministra Dienstbiera se rozhodně neslučují s těmi mými a někdy jen velmi těžce hledám něco, na čem bychom se shodli,“ uvedla ve své odpovědi čtenáři Parlamentních listů Radka Maxová. Na otázky čtenářů odpovídali zástupkyně ANO 2011 Jana Pastuchová a Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Havel tomu vůbec nerozuměl. Nad výbušným filmem o 90. letech, který odmítla ČT, se rozpovídal Jan Hřebejk. Padla i sprostá slova
Možná to bude časovaná bomba. Anebo to ti, o kterých se jedná, ani nezaregistrují. Takové zněly hlasy z publika při uvedení půldruhahodinového dokumentu Česká cesta mladého režiséra Martina Kohouta. Snímek, pojednávající o vzniku a začátcích privatizace, je hlubokou sondou do doby po „sametové revoluci“, kdy se – podle filmu – objevil v Občanském fóru Václav Klaus, vytvořil ODS a převzal iniciativu na cestě privatizace „po domácku“, bez prodeje do zahraničí. Podle dokumentu tak stvořil mladé dravce, oligarchy, všechny ty, které uvádí časopis Forbes jako dvacet nejbohatších Čechů. Financování projektu našel mladý umělec až na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ 2016): Nesociální sociální demokracie doplácí na své vlastní zákony
26 let stejný systém sociálních dávek degraduje lidi na trosky, stát nepomáhá, k tomu nejsilnější vládní strana neplatí své dluhy a diví se nad navýšením dluhu v průběhu let, ačkoliv je sama tvůrcem onoho zákona, který to řeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Jsem rád, že kandidátka je i bez jakýchkoliv kvót pestrá
ODS již zná tým, se kterým vstoupí do boje o mandáty ve volbách do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Budoucí klub zastupitelů projde kompletní obměnou, protože na čele kandidátky ODS jsou zcela nové tváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Křiklouni proti islámu jsou nebezpeční, varuje analytik Schneider
Analytik v pondělních Událostech, komentářích České televize prozradil, zda jsou podle jeho názoru česká armáda a policie připraveny na možný příval uprchlíků. Konstatoval, že si Evropané musejí zvyknout na trvale vyšší riziko teroristických útoků na kontinentu. Vláda by proto policii a armádu měla využívat efektivněji. Riziko ale představují i lidé, kteří křičí něco o islámu, aniž o něm něco vědí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Jak vlastně chutná glyfosát? Hořce...
Ve středu 13. 4. 2016 se na plenárním zasedání Evropského parlamentu hlasovalo o naší společné námitce proti obnovení schválení účinné látky glyfosát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Případ šikanovaného řidiče v Nizozemí má šťastný konec
Dva roky starý případ řidiče královéhradecké dopravní společnosti DC Falcon, který byl v Nizozemí nespravedlivě a přehnaně pokutován a hrozilo mu zatčení, má díky intervenci europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) šťastný konec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Zakladatel Pegidy jde před soud. Označil uprchlíky za „dobytek, zmrdy i špínu“
Zakladatel protiislámského německého hnutí Pegida Lutz Bachman míří v Drážďanech před soud. Je obviněn ze šíření nenávisti, protože uprchlíky označil za „dobytek, zmrdy a špínu“. Informuje o tom britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Řež ve sněmovně kvůli státním zástupcům. Sólo měl Marek Benda
Bude to vřava, shodují se poslanci napříč politickým spektrem o novém zákonu o státním zastupitelství, který má každou chvíli z vlády doputovat do sněmovny. Norma zavádí protikorupční žalobce a její horkou novinkou je zřízení Speciálního státního zastupitelství za současného zrušení dosavadních vrchních státních zastupitelství. „Nastane mela, bude k tomu mnoho pozměňovacích návrhů, které to přetvoří tak, že to nepoznají...,“ zavěštila si k tomu pro ParlamentníListy.cz místopředsedkyně ústavněprávního výboru sněmovny Marie Benešová (ČSSD). „V této podobě je to neprůchozí,“ pokyvuje nad jejími slovy souhlasně i další člen téhož výboru, Marek Benda z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Středula se pustil do Zemana. Bez "nepotřebných úředníků" by prý nedokázal fungovat
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula v úterním Interview ČT24 obhajoval myšlenku navýšení platů státních úředníků o deset procent. Státní úředníci si to podle jeho názoru zaslouží, protože jsou schopní. Host se v této věci vymezil proti ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO) a proti prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví - environmentální plánování
Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny (IARC v Lyonu) označila emise z dieselových motorů a prachové částice (znečištěné ovzduší) za prokázaný lidský karcinogen. Alarmující je, že prachové částice se udrží ve vzduchu až týdny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Návštěva delegace kontrolního výboru Poslanecké sněmovny ČR v Japonsku
Ve dnech 4. – 9. dubna 2016 navštívila delegace kontrolního výboru Poslanecké sněmovny ČR vedená místopředsedou PSP ČR panem Janem Bartoškem a předsedou kontrolního výboru panem Vladimírem Koníčkem Japonsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Budu hlasovat pro senátní návrh, Den Karla IV. a Elišky Přemyslovny
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19.4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Pokud ANO nechce zvyšovat daň z nemovitosti v Praze, jde přímo proti doporučení Andreje Babiše
Hnutí STAN překvapil postoj pražského ANO, které v Praze odmítá zvýšení daně z nemovitosti. STAN upozorňuje, že tím ANO blokuje znovuobnovení magistrátní koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V sobotu 23. dubna se otevřou reprezentační prostory Pražského hradu
Návštěvníky čekají zařízené sály a expozice o činnosti Kanceláře prezidenta republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Hodit celý problém EIA na tuto vládu je trošku zapomínání na minulost
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19. 4. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Nelžete, ta situace je jiná, není jednoduchá
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 19. 4. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vy zlí, vy oškliví. Komu tentokrát nadávají Američané za uprchlíky? Zemi, kde lidé byli hodní, ale už...
Americký deník The Washington Post běduje nad údajně nehumánním postojem Dánska vůči uprchlíkům. Dánsko je prý vůči migrantům příliš nekompromisní a americký deník této severské zemi také vyčítá, že postihuje své občany za ilegální převaděčství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 14:34, zobrazit podobné
STEM: Zaměstnávání cizinců v České republice
K když ubylo těch, co si myslí, že cizinců u nás pracuje příliš mnoho a berou našim lidem práci, stále zastává tyto názory většina populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Nábory - přílišný optimismus a realita
Ještě loni v létě ministr obrany Martin Stropnický hovořil o tom, že by v roce 2015 mělo přijít do armády 1850 rekrutů a v dalších letech každoročně dva tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Demokracie je dřina
Obecné dobro vzniká aktivní účastí občanů na správě obce. To byl ideál starých Řeků. Princip obecného dobra uznávalo také římské právo. I naše mimořádně úspěšná civilizace vděčí za svůj rozmach právě sounáležitosti postavené na společných hodnotách a ochotě vždy ve prospěch celku více dát, než si brát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ještě jednou k umělcům a ČT. Od ženy, která podobné kruhy přinutila na ni plivat
ROZHOVOR Problémem veřejnoprávních médií nejsou členové mediálních rad, ale neprofesionalita novinářů a pracovníků veřejnoprávních médií, kteří tvoří obsah. V reakci na pokus Platformy Svobodu médiím! změnit obsazování mediálních rad to tvrdí Jana Dědečková, která byla v čase takzvané televizní krize jako členka Rady ČT terčem nenávistných útoků a div že po ní při tehdejších demonstracích neplivali. Upozorňuje také na manipulaci ČT spočívající v zamlčování i na zneužití veřejnoprávního média při předávání hudebních cen nebo hokejovém přenosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tesařík (ČSSD): Chceme zajistit hospodárné nakládání se zemědělskou půdou
Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí projednával také návrh novely zákona o Státním pozemkovém úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Právní solitérismus ČSSD
zdroj: archiv.ihned.cz, přidáno 19.4.2016 v 08:31, zobrazit podobné
Český rozhlas Vltava zve na Zvukovou sprchu Williama Shakespearea
Český rozhlas Vltava připravil k výročí úmrtí Williama Shakespeara rozsáhlý projekt Shakespeare 400, který 23. dubna vyvrcholí ve vysílání premiérou nové inscenace Snu noci svatojánské, v Café NONA setkáním se shakespearovskými tvůrci a na piazzetě Národního divadla Zvukovou sprchou Williama S. a instalací Světla noci Shakespearovské. Webová stránka vltava.rozhlas.cz/shakespeare nabídne nejslavnější hry v rozhlasové podobě, Sonety, cyklus Martina Hilského Divadlo svět a další shakespearovská audia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nováková (TOP 09): Obhajoba míru proti násilí si vyžaduje mnoho energie
Násilí a nenávist jsou disciplíny, v kterých obstojí každý, kdo má komplexy, je poslušná loutka a nevěří, že by měl v životě šanci na trochu obyčejného štěstí. Vyvolávat konflikty a ničit vztahy mezi lidmi je snadné a jde to rychle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Statistika posledních tří dnů a novinka na pražské záchrance
Od pátku do neděle řešila pražská záchranka 1058 událostí. Ke 129 z nich byl kromě výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci vyslán i lékař a vážný zdravotní stav 47 pacientů si vyžádal předání na avizované lůžko JIP nebo ARO jedné z pražských nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
NKÚ: Nástroj NEN stál 230 milionů a měl dva a půl roku zpoždění. Soutěží se na něm jen minimum zakázek
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil mimo jiné, jestli Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) účelně a efektivně vynaložilo peníze na Národní infrastrukturu pro elektronické zadávání veřejných zakázek (NIPEZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
BRS projednala mimo jiné aktuální bezpečnostní situaci a Zprávu o extremismu na území ČR v roce 2015
Bezpečnostní rada státu se na jednání v pondělí 18. dubna 2016 zabývala aktuální bezpečnostní situací v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist