Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Švédsko: Většina přistěhovalců nepracuje
Švédsko se mění. Migrační krize vykonává své. Ze země vysokých blonďáků a blondýn se stává země, v níž je zhruba o milion lidí víc než před osmi lety. O většinu přírůstku se postarají imigranti, uvádí dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ve sprchách se nekaká, poučovala učitelka běžence. Dnes bude u Jílkové
Uprchlíci, terorismus, dohoda s Tureckem, ochrana hranic. Jak moc spolu tyto pojmy souvisejí a jaké nebezpečí nám hrozí? V pořadu Michaely Jílkové Máte slovo se bude debatovat o tom, jestli se máme obávat terorismu a zda kvůli tomu odmítat uprchlíky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Celní správa: Od května nastanou změny u poštovních zásilek ze zahraničí
Prvním květnovým dnem vstoupí v platnost nový Celní kodex unie a jeho tři prováděcí předpisy - tzv. Delegovaný akt, Prováděcí akt a Přechodný delegovaný akt. Tato nová legislativa Evropské unie tak změní mj. i celní řízení u poštovních zásilek ze třetích zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Z této zprávy se Sobotka možná orosí: Na ČSSD se snáší dravec, který podporuje Zemana
Slovenský miliardář Pavol Krúpa se možná rozhodl „potopit“ ČSSD. Chce koupit dluh, který strana má vůči právníkovi Zdeňku Altnerovi. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Zbývají už jen pečení holubi zdarma do pusy
Snaha ČSSD a ANO nařídit internet zdarma pro seniory je projev bezbřehého populismu. Co všechno chtějí ještě diktovat a nařizovat lidem, privátním subjektům a firmám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Dienstbier se posmíval Zemanovi za oběd u Babiše. A jeho kolega z ČSSD se přidal...
Dnešní návštěvu prezidenta Miloše Zemana na farmě Čapí hnízdo označil sociálnědemokratický poslanec Richard Dolejš za demonstrativní marketingovou akci. Zeman se tak prý ale ocitá na velice tenkém ledě, protože nevyčkal na výsledky vyšetřování policie a Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Dolejš to uvedl v tiskové zprávě, kterou dnes rozeslal médiím. K celé věci se vyjádřili také ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) a místopředseda ODS Martin Kupka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Jedině Rusové zastaví islám! Čech, který emigroval do Ruska, promluvil na kameru
Čech, který se proslavil svou otevřenou podporou Ruska a kritikou současné české zahraniční politiky, je i nadále aktivní. V dalším rozhovoru, který poskytl ruskému kanálu REN TV, uvedl, že v Evropě je lidem podsouváno to, aby žili jako muslimové. Rusko je podle Petra Michalů jediná země, která se dokáže ubránit islamizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
Vyjednávání s majiteli OKD je trochu zvláštní, prozradil ministr Mládek Třeba například...
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek zavítal do čtvrteční Kauzy na Rádiu Impuls a promluvil o situaci v OKD. Ale nejen o ní. Došlo také na plán výměny televizorů, kterému se občané pravděpodobně nevyhnou, protože se politici EU už dohodli, že bude šířen kvalitnější televizní signál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Začátek konce Babiše?
Dnešní návštěva prezidenta M. Zemana v oligarchově luxusním resortu "Čapí hnízdo" je demonstrativní marketingovou akcí. Prezident M. Zeman přijel v kauze "Čapí hnízdo" majitele Agrofertu a politického hnutí ANO A Babiše "pokrýt vlastním tělem" a tak demonstrovat jejich vzájemné politické spojenectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Děti, hoďte si na Zemana, vybízela slečna z neziskovky školáky. A když jeden odmítl, křičeli na něj, ať vypadne ze třídy
Na internetu se objevila informace o tom, že v jedné pražské škole došlo k útokům na prezidenta Zemana. Tamní děti totiž měly házet kameny na prezidentův portrét, k čemuž je prý vedla pracovnice neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
FOTO Prdelačka, ovar, jitrnice. Babiš povozil Zemana po Čapím hnízdě „papamobilem“
REPORTÁŽ (FOTO, VIDEO UVNITŘ) Milion pro děti z Klokánků, zabijačka a křest malých klokanů. Tak vypadala návštěva prezidenta Miloše Zemana na farmě Čapí hnízdo vicepremiéra Andreje Babiše. Prezident v podstatě podpořil ministra financí v jeho kauze slovy, aby si politici a novináři nehráli na soudce. Zeman si farmu prohlédl z elektrického vozítka, které někteří přítomní komentovali slovem „papamobil“. Na závěr všichni poobědvali luxusně vypadající zabijačkové menu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Šok: Zrušte sankce proti Rusku, usnesl se parlament Francie
Francouzský parlament ve čtvrtek přijal nezávazné rozhodnutí zrušit sankce, které proti Rusku zavedla Evropská unie. I přes všechna doporučení socialistické vlády. Proti zrušení sankcí hlasovali pouze Socialisté a Zelení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman ještě ani nedojel na Čapí hnízdo... A ODS už vydala varovné prohlášení
Před spojenectvím Miloše Zemana a Andreje Babiše varovala prostřednictvím tiskové zprávy ODS. Právě dnes v pravé poledne má prezident zavítat na Babišovu farmu Čapí hnízdo. Hlava státu zde má poobědvat a podle sdělení prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka setrvat po dobu asi dvou a půl hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zemanem vyznamenaný umělec Ringo Čech zveřejnil povídku. Ale je to s hvězdičkou. Možná i dvěma
Světem internetu se šíří žertovná povídka zpěváka, politika a spisovatele Františka Ringo Čecha, jehož v minulosti vyznamenal prezident Miloš Zeman. Jde o dopis „Baci baci baci Ondrejechové ministerskému předsedovi“. Nalézt jej můžete na serveru Ringo-Cech.cz. Čech se dlouhodobě netají svými ostrými protiuprchlickými názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš ukáže Zemanovi a dětem z klokánků své Čapí hnízdo
Prezident Miloš Zeman dnes navštíví farmu Čapí hnízdo na Benešovsku, kvůli níž čelí kritice vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Získání evropských peněz na projekt kongresového centa a farmy někteří opoziční politici označují za dotační podvod. Zeman si spolu s Babišem a dětmi z klokánků prohlédnou farmu a zvířata na ní chovaná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Matěj byl vždycky hubatej... Ministr Stropnický hájil na ČT svého zeleného syna
Ministr obrany Martin Stropnický (ANO), který zároveň vede organizaci hnutí Andreje Babiše v Praze, zavítal do čtvrtečního Interview na ČT24. Stalo se tak jen den poté, co ve stejném křesle pro hosta seděl jeho syn Matěj, který si rozhodně nebral servítky, pokud jde o hnutí ANO v Praze. Otec k tomu poznamenal: „On byl vždycky hubatej, no.“ Zmínil však také Andreje Babiše, prezidenta Zemana a český boj proti Islámskému státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Magisterský obor Mendelovy univerzity v Brně získal prestižní uznání CFA Institute
Studijní program Finance a investiční management na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně se zapojil do mezinárodního programu University Recognition Program organizace CFA Institute. Mendelova univerzita je tak po Univerzitě Karlově a VŠE v Praze třetí českou vysokou školou, která je jeho součástí. Oficiální oznámení získání uznání proběhlo v úterý 26. dubna 2016 na půdě brněnské univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ODS: Máme řešení migrační krize. Nechceme jen kritizovat
Občanští demokraté představili konkrétní řešení migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Fico vzal dynamit a hodil ho do ohně. Slováci přijeli do Brna naříkat nad Marianem Kotlebou. Museli uznat, že...
V Brně se sešli slovenští poslanci a aktivisté, aby debatovali o tom, jak velkým problémem je v současném Slovensku extremismus, jehož představitelem je Kotleba a jeho strana v parlamentu, ale i to, co by měli Slováci dělat proti korupci, která v tomto směru zemi řadí mezi nejhorší státy EU. V klubu Music Lab diskutoval nezařazený poslanec Miroslav Beblavý, poslanec Martin Klus ze strany Sloboda a solidarita a předseda sdružení Nová Generácia Tomáš Smutný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Jen šíříme chaos, lidé kvůli nám trpí! Donald Trump rozsekal světovou politiku USA a už je veselo
Donald Trump vystoupil ve Washingtonu a promluvil o americké zahraniční politice. A tím zvedl mandle takřka všem, kteří si jej poslechli. Odsoudil totiž Hillary Clintonovou, Baracka Obamu, americké intervence v zahraničí i podfinancovanou armádu. A zmínil, že je na čase se spřátelit s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Další dramatické noční VIDEO Martina Konvičky a Petra Hampla
Předseda hnutí Blok proti islámu Martin Konvička a místopředseda Petr Hampl předstoupili v noci před kamery Hrdého Čecháčka, aby se vyjádřili k aktuální situaci v hnutí. To totiž v pondělí ukončilo spolupráci s politickou stranou Úsvit – Národní koalice. Video je umístěno na serveru YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vy nevíte, jak ti lidi žijou, to snad není pravda. Pozdě v noci se v ČT strhla hádka
O tom, zda se Česká republika stala kolonií, diskutovali v nočním středečním pořadu Souvislosti Jana Pokorného na ČT2 ekonomka Ilona Švihlíková, ekonom a poradce Václava Klause Jiří Weigl, viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar a expert ČMKOS Pavel Janíčko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Po půl roce vyjednávání byla na pražském magistrátu podepsána nová koaliční smlouva
ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) podepsaly v Praze koaliční smlouvu. Staronová koalice vznikla po půl roce vyjednávání. Smlouvu podepsalo 34 z 65 zastupitelů. ČTK to řekl předseda zastupitelů ČSSD Karel Březina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Sperma, krev, výkaly. Německem otřásá ošklivý zážitek tamní policie
Šok a znechucení si odnesli němečtí policisté z kasáren donedávna používaných jako ubytovna pro uprchlíky, kde měli nocovat při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy v Hannoveru. Na stěnách bylo nalezeno sperma, krev a výkaly a po celé ubytovně lezli švábi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
TOP 09: Fiktivní primátorka slavnostně otevřela radnici Prahy 8
Každý měsíc zaplatí obyvatelé Prahy 8 téměř 850 000 Kč za stavbu, na které se již více jak půl roku nepracuje. Nejen na to dnes před rozestavěnou budovou Nové Palmovky, která měla sloužit občanům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jednotné vzdělávání i sociální systém. Europoslanec ČSSD předestřel řešení pro uprchlíky
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), předseda ODS Petr Fiala a ředitelka Sdružení pro integraci a migraci Magda Faltová ve středečních Událostech, komentářích České televize vysvětlovali, jak je na jedné straně možné, že Česko důsledně odmítá kvóty na uprchlíky, ale na straně druhé přijímáme první běžence, kteří k nám mají na základě kvót zamířit. Poche nabídl celoevropské řešení a Fiala se zděsil. Faltová promluvila o nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
V kavárně se slavilo, imám pravdolásky. Hanba, zrušte tu neziskovku. Zde jsou ohlasy na výchovné házení hlíny na Zemana
„V jednom stanu byl vystaven portrét našeho prezidenta Miloše Zemana s tím, že děti dostaly, a to si nevymýšlím, kameny, aby si na něm mohly vybít svůj vztek,“ popsala jedna z maminek na Facebooku Den Země v pražské základní škole. Server ParlamentníListy.cz se politiků otázal, co si o takovém jednání myslí. A mnozí nešli pro ostrá slova daleko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
ODS zve: Vzhůru na Petřín
Milí členové a příznivci ODS, jak jistě víte, v těchto dnech slaví občanští demokraté 25. narozeniny. Při této příležitosti se konalo mnoho zajímavých akcí v regionech, proběhl také Den otevřených dveří v hlavní kanceláři ODS a vedení se sešlo u slavnostní večeře s bývalými předsedy strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kardinál Vlk: Komunisté ukradli církvi majetek a ještě chtějí zdanit vrácení? Drzost, nehoráznost. A Halík má prý ohledně Zemana naprostou pravdu
Hostem dnešních Dvaceti minut Radiožurnálu byl kardinál Miroslav Vlk. S moderátorkou Helenou Šulcovou mluvil o papeži Františkovi, současné politické situaci v České republice i o církevních restitucích. Pronesl také pár slov o Tomáši Halíkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
SPELOS: V oblasti regulace loterií se opět účelově argumentuje
S blížícími se krajskými volbami se představitelé řady měst České republiky opět populisticky začínají vracet k tématu loterií. Jak je ale z jejich vyjádření jasně patrné, často veřejnosti ať už záměrně či vinou vlastní neznalosti předkládají nesprávné informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy informují o novinkách v mobilním webu a v aplikaci Můj vlak
Možnost přihlášení účtem ČD, nákup mezinárodním jízdenek a další, to vše je nově možné v mobilním webu ČD na adrese m.cd.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Tunelové vidění je podceňovaný zabiják motocyklistů
Velikost zorného pole motocyklisty s integrální přilbou je 110 stupňů. Při jízdě na horním dálničním limitu klesá téměř 4x. Situaci zhoršuje i řešení složité dopravní situace a nevyježděnost. Optimálně vizuálně vnímat začíná řidič až po ujetí 50 000 kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Poslanec Štětina (Úsvit - NK): Jsem velmi rád, že došlo k ukončení spolupráce s BPI
Obrat Martina Konvičky (BPI) o 180 stupňů mě přesvědčil o tom, že má asi úplně jiné cíle než naše strana, a jenom si počkám, s kým se bude snažit dostat do krajského zastupitelstva, nebo ještě lépe do parlamentu, říká Jiří Štětina (Úsvit - NK). Prozradil nám také, proč nelituje svého členství v KSČ ani spolupráce s Vítem Bártou a co stálo za rozpadem VV. Podle svých slov věděl totiž o rozložení strany z venku již od září roku 2010. Jako zakládající člen ČLK a dlouholetý lékař se ale také zevrubně vyjádřil k řadě problémů našeho zdravotnictví včetně jeho financování či k aktuálním sporům mezi komorou a vládou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odhalení: Zeman si s Babišem tyká
Jak blízko k sobě mají prezident Miloš Zeman a ministr financí Andrej Babiš, odhalila dnešní Zemanova návštěva na Babišově farmě Čapí hnízdo. Vyšlo totiž najevo, že si Zeman s Babišem tyká. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská primátorka má novou náměstkyni
Zastupitelé dnes zvolili náměstkyní pražské primátorky Petru Kolínskou (SZ). V radě zaujme místo odvolaného Matěje Stropnického, na starost bude mít územní rozvoj. Kolínskou podpořili 34 hlasy zastupitelé staronové koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, STAN a KDU-ČSL). Zastupitelé pokračují volbou tří chybějících radních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Očkování proti klíšťové encefalitidě ještě stihnete
Klíšťová encefalitida je závažné virové onemocnění, kterým se každoročně v České republice nakazí stovky lidí. Jednu z možností ochrany představuje očkování vakcínou Encepur®. Zájemci, kteří se doposud nestihli očkovat, mohou využít zrychlenou variantu očkovacího schématu. Budou tak proti klíšťové encefalitidě chráněni ještě pro tuto sezónu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Skončí ČSSD v exekuci?
Česká média a také političtí soupeři ČSSD s rozkoší mluví o tom, kterak by tato strana měla respektovat závěry nezávislého soudu a bývalému advokátu Altnerovi neprodleně zaplatit. No, ale městská soudkyně Irena Saralievová vůbec nepůsobila s vynesením tohoto rozsudku nezávislým dojmem. Spíše naopak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Daniela Drtinová řekla v TV sprosté slovo, hihňala se a spolu s Janem Krausem naříkali na současnost
Nejen o údajném ovlivňování zpravodajství České televize, jíž byla dlouhá léta redaktorkou, ale i o tom, že ráda tancuje hip hop, vyprávěla známá novinářka Daniela Drtinová v posledním díle pořadu Show Jana Krause, který včera večer vysílala televize Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Bláboly Baracka Obamy. Tak si prskejte. Tereza Spencerová sděluje věc, kterou nevíte o Karlu Schwarzenbergovi. A kterou štveme Západ
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Vzhledem k chování elit Evropské unie v zásadě není jiná možnost vývoje než posílení nacionalistických tendencí v Evropě, sděluje analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí čtenářům kromě glosování návštěvy Baracka Obamy či vývoje v Turecku přináší pohled na důležitou zásluhu české zahraniční politiky, která se vůbec nelíbí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Přednost by měla mít domácí produkce potravin
Doba jde rychle kupředu a setkáváme se i s věcmi, které jsou překvapující a nepříliš radostné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odvolání levicové aktivistky, která údajně napadla policistu, dnes projedná soud
Městský soud v Praze dnes projedná odvolání v případu levicové aktivistky Kateřiny Krejčové, které soud v únoru nepravomocně uložil měsíční podmínku s roční zkušební dobou za napadení policisty na demonstraci. Žena s dalšími aktivisty loni protestovala proti demonstraci odpůrců migrace. Podle obžaloby Krejčová policistu napadla, když zakročil proti jejímu příteli. Žena se hájí tím, že policistův zákrok byl nepřiměřený.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nebojujete. Doktor Macek pro PL ještě jednou o dnešku
ROZHOVOR Zakladatel ODS a bývalý místopředseda federální vlády za ODS Miroslav Macek připouští, že poptávka po pravici nikdy nebude v Česku většinová. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na téma pětadvaceti let ODS hovořil o příčinách pádu podpory této pravicové strany. A k problematické opoziční smlouvě vzájemně soupeřících stran na levici a pravici, která ODS poškodila víc než sociální demokracii, prohlásil: „Bohužel spousta poslanců (a nešlo tomu efektivně zabránit) opoziční smlouvu využila k soukromým dohodám o obsazení různých postů v dozorčích a správních radách a jiných úřadech …a to se spolupodílelo s médii na očerňování a zatracování opoziční smlouvy.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Český rozhlas: Příběhy 20. století vyprávíme už deset let
Úspěšný a oblíbený pořad Českého rozhlasu Příběhy 20. století oslaví 1. května desetileté výročí na rozhlasových vlnách. Český rozhlas připravil pro své posluchače narozeninová překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Předseda Národní demokracie Bartoš byl zadržen policií
Předseda krajně pravicové Národní demokracie Adam B. Bartoš byl dnes zadržen policií. Zadržení zřejmě souvisí s jeho politickou a publikační činností, uvedl na webu strany její místopředseda Luke Belson. Policisté podle něj provedli domovní prohlídky v Bartošově bytě a v kanceláři strany. Policie zásah nepotvrdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pročpak Marek Wollner tolik útočí na Jana Kavana? Mediální analytik připomněl dávný průšvih televizní hvězdy
ROZHOVOR Na sociální síti vystartoval redaktor České televize Marek Wollner proti exministru zahraničí Janu Kavanovi za to, že si stěžoval, že byl na stanici ČRo Plus v pořadu Pro a proti moderátorkou čtrnáctkrát přerušen, ale i na ParlamentníListy.cz, že o tom informovaly. Mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha v té souvislosti připomíná, že Wollnerova investigativní parta se v roce 2001 snažila divákům lživě namluvit, že Kavan v rámci dovozu automobilu ze zahraničí obešel zákony. Českou televizi a její koncesionáře to stálo sto tisíc korun, které musela v rámci satisfakce Kavanovi zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta nesouhlasí s novelou zákona o potravinách. Vynucovat charitu zákonem je prý nesmysl
Až desetimilionová pokuta bude hrozit obchodním řetězcům, pokud by vyřazené nezávadné potraviny nepředaly k rozdělení mezi sociálně potřebné. Tyto změny přinese novela zákona o potravinách, kterou tento týden schválil senát. Řada senátorů má k novele výhrady. V Česku se ročně vyhodí 80 kilogramů potravin na jednoho občana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Policii se nelíbí osvobození studentky FAMU. Jakékoliv maření úkonu je prý nepřijatelné
Pražské policii se nelíbí, že soud osvobodil Kateřinu Krejčovou. Ta totiž v průběhu demonstrace, na které se objevily šibenice, údajně napadla jednoho policistu. Podle policie je totiž jakékoliv maření výkonu policisty zcela nepřijatelné. Informuje Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy nahrává soukromým dopravcům na železnici. Padají slova o nekoncepčnosti i nepřipravenosti, ale i o jednom z největších tunelů
Zvýhodněním soukromých dopravců na úkor Českých drah, tedy národního dopravce, působí záměr Ministerstva dopravy nakoupit nové vlaky za dvacet miliard korun pro stát a pak je pronajímat dopravcům. Náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Jaromír Dušek to bere jako nepříliš zdařilý pokus o tunel, zatímco bývalý šéf ČD Daniel Kurucz v tom spíš než záměr vidí nepochopení možných dopadů ze strany ministerstva. Dopravní expert Václav Cempírek se zase ptá, proč by na linku Praha – Brno, kde nabízejí velmi dobrou kapacitu České dráhy, měl vstupovat ještě někdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Tak jsme pokřtili klokany. A teprve se rozjíždíme
Ministr financí na sociální síti komentuje dnešní den v Čapím hnízdu, kam pozval prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR: Zítra bude slavnostně otevřena zrekonstruovaná Vavrouškova naučná stezka v národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály
zítra bude slavnostně otevřena zrekonstruovaná Vavrouškova naučná stezka v národní přírodní rezervaci Adršpašsko-teplické skály v chráněné krajinné oblasti Broumovsko za účasti ředitele Agentury ochrany přírody a krajiny ČR Františka Pelce, starostů zdejších obcí a dalších hostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Petera: Muselo se revidovat napojení na dálnici D7, aby se minimalizoval zábor pozemků a zohlednily požadavky obyvatel
Zastupitelé Středočeského kraje schválili výslednou variantu propojení dálnic D7 a D8.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pražští radní: Jsme opět kompletní
Pražští zastupitelé dnes zvolili nové členy Rady hlavního města Prahy, která má opět plný počet členů - 11. Do vedení města byli zvoleni politici ze všech stran vládnoucí koalice – ANO 2011, ČSSD a Trojkoalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Rada je nefunkční a postavená na přeběhlících. Nepodpoříme ji
Stanovisko klubu Pirátů k dnešní volbě náměstkyně primátorky hl. m. Prahy a členů Rady hl. m. Prahy:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kontrola nemovitostí Státního pozemkového úřadu přinese do státního rozpočtu desítky milionů
tátní pozemkový úřad (SPÚ) dokončil kontrolu hospodaření se státními nemovitostmi v gesci SPÚ. Celkem úřad zkontroloval 16 718 pozemků a 6 667 položek hmotného investičního majetku. Následně došlo k uzavření nových nájemních smluv a dohod, které by do státní pokladny měly přinést takřka 62 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): V Praze vzniká koalice největší politické korupce v dějinách ČR
Politická korupce v takovém rozsahu, která v ČR nemá obdoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Norští lektoři školili odborníky v terapeutické práci s násilnými osobami
V úterý 26. dubna 2016 uspořádala brněnská organizace Persefona ve spolupráci s Oddělením rovnosti žen a mužů Úřadu vlády, které spadá do gesce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, seminář k terapeutické práci s násilnými osobami v případech domácího a partnerského násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud: Zhlédnutí posuzovaného v řízení o jeho svéprávnosti provede zásadně soudce
Občanskoprávní a obchodní kolegium Nejvyššího soudu dne 13. 4. 2016 vydalo stanovisko č.j. Cpjn 201/2015, vztahující se k výkladu ustanovení § 55 odst. 1 zákona č. 89/1912 Sb., občanský zákoník, a § 38 odst. 2 zákona č. 292/2013 Sb., o zvláštních řízeních soudních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Analytici: Zeman je hlavním problémem zahraniční politiky ČR
Hlavním problémem české zahraniční politiky je prezident Miloš Zeman, jsou přesvědčeni analytici Asociace pro mezinárodní otázky. V dnes zveřejněné publikaci Agenda pro českou zahraniční politiku 2016 kritizují zejména jeho postoje k Rusku nebo migrační krizi, které podle nich silně poškozují pověst Česka ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Celníci dnes likvidovali zabavené padělky a tabákové výrobky
Ve čtvrtek 28. dubna provedli ruzyňští celníci v prostorech specializované firmy v Kralupech nad Vltavou likvidaci zboží, které bylo zabaveno na Letišti Václava Havla v Praze a na celní poště v Praze 5 v letech 2012 -2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČT: Soud vrátil kauzu Martina Konvičky k došetření policii
Soud vrátil případ lídra Bloku proti islámu Martina Konvičky, obžalovaného za podněcování k nenávisti na Facebooku, k došetření policii. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michek: Czechia nebo Česká republika?
Naši politici se opět blýskli! Vymysleli jednoslovný název pro Českou republiku – Czechia a očekávali uznání. Dočkali se opaku. Zpráva o Czechii oblétla svět, ale svět se baví na náš účet. Jsme srovnáváni s Čečenskem!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Státy, které nejsou schopny hlídat vnější hranici EU, by měly opustit Schengen
Vláda by podle ODS měla na evropské úrovni iniciovat jednání o vyloučení států, které nejsou schopné chránit vnější hranici Evropské unie, ze Schengenu. Měla by být také aktivně připravena na dočasné uzavření českých hranic a odmítnout liberalizaci bezvízového styku s Tureckem, uvedl dnes na tiskové konferenci šéf opoziční strany Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Společnost Zdravé stravování spojí své síly s My Food Marketem
Do společnosti Zdravé stravování vstupuje investiční skupina Brno Investment Group (BIG) Petra Borkovce, která vlastní síť prodejen a bister My Food Market. BIG získá podíl 49 %. Kromě propojení výrobních kapacit a prodejních sítí povede investice k vývoji nových kvalitních produktů pro zákazníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Máte to blbé, uprchlíci. Rakušané už toho mají dost a jdou na vás tvrdě. A budete koukat, co řekl Sobotka
Rakouský parlament včera schválil zákon, který umožňuje vládě vyhlásit v důsledku migrační krize stav nouze a následně do země nevpustit žádné žadatele o azyl. Rakousko se tak podle britského deníku The Telegraph stalo jednou ze zemí s nejpřísnější migrační politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Výzkum: Názory ministryně Šlechtové na téma Czechia zajímají nejvíc
Unikátní, v tuzemsku doposud neměřený výzkum, věnující se zájmu o téma "Czechia", provedla agentura Phoenix research ve dnech 21. 4. 2016 - 26. 4. 2016 na vzorku 850 respondentů. ParlamentníListy.cz mají závěry k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Spojenectví Miloše Zemana a Andreje Babiše je nebezpečím pro Českou republiku
Návštěva Miloše Zemana na Čapím hnízdě je jen dalším důkazem jeho stále užší spolupráce s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Divadlo pod Palmovkou: Plnou parou do konce sezony
Do konce letošní divadelní sezony zbývají již jen dva měsíce, ale Divadlo pod Palmovkou stále PLNOU PAROU připravuje jednu premiéru za druhou, tak jak svým divákům slibovalo ve své „PP otvírací kampani“ v září loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Pražští radní budou po dnešku zřejmě opět kompletní
Pražští zastupitelé dnes budou volit do neúplné městské rady čtyři chybějící radní. Těch je nyní pouze sedm, zbylí byli odvoláni na jednání zastupitelstva loni v říjnu. Následkem toho se rozpadla koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Nyní se po šesti měsících vyjednávání koalice opět spojila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Pitomci, kterým je potřeba se vysmát. Ostrá debata o Rusku a Člověku v tísni
Pondělní konference o Ukrajině dva roky po událostech na Majdanu a Oděse se mimo jiné účastnili i novináři Ondřej Soukup a Jan Schneider. Oba muži se rozhovořili o ruské a protiruské propagandě. Kromě nich vystoupil také novinář Jan Petránek, mediální analytik Petr Žantovský či bývalý ministr Jaroslav Bašta. Konference se uskutečnila na Novotného lávce v Praze. Záznam je k nalezení na serveru YouTube.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 07:34, zobrazit podobné
ZpLK: Sportovní medvěd vytrvalec
Kraj definitivně přerozdělil dotace sportovním klubům. Ty dotace, které měly původně získat jen vyvolené velké kluby. Změna pro Liberecký kraj ale na snahu o podivné přidělování peněz dlouhodobě upozorňovala, takže se na seznam kromě šesti kolektivních sportů dostaly i sporty individuální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ODS: Kladno potřebuje opravit komunikace a znovu nastartovat rozvoj
Lídr kandidátky ODS pro volby do středočeského krajského zastupitelstva jednal v Kladně s bývalým primátorem města Danem Jiránkem, místostarostou Žižic Petrem Kotenem a dalšími zastupiteli města Kladna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hašek: S guvernérem provincie podepíšeme smlouvu o spolupráci Hainanu a Jihomoravského kraje
Pěkný večer z ostrova Hainan, samostatné čínské provincie s rozlohou poloviny ČR a s počtem obyvatel, rovnající se počtu obyvatel Česka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Na tratích v Brně a okolí se jezdí rychleji a pohodlněji
Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila rekonstrukci kolejí v traťových úsecích Brno-Maloměřice – Brno-Královo Pole a Brno-Královo Pole – Kuřim. Hlavním přínosem obou staveb je zvýšení traťové rychlosti, bezpečnosti a také komfortu cestování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Miloš Zeman svou návštěvou Babišovy farmy schvaluje zneužívání dotací
Dnešní mimořádnou návštěvu prezidenta Zemana na farmě Čapí hnízdo nelze vnímat jinak, nežli jako souhlasný postoj hlavy státu s podezřelými okolnostmi ohledně financování tohoto projektu v majetku „někoho z holdingu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj schválil další prostředky pro kulturu a obnovu památek
Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo v pondělí 25. dubna další prostředky do obnovy památek a kultury. „Poskytli jsme prostředky pro naše organizace na navýšení mezd, podpořili další investice i zajímavé kulturní projekty,“ sdělil radní pro oblast kultury a památkové péče Zdeněk Štefek (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Nečinností vlády je ohroženo české stavebnictví. Hodnota ohrožených staveb dosahuje 261 miliard korun
Vláda ohrozila stavby za 261 miliard, výkonný výbor TOP 09 požaduje mimořádnou schůzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Miloš Petera se zpěvákem Nohavicou pokřtil první klisničku narozenou v milovické rezervaci. Dal jí jméno Samhain
První tři nově narozená hříbata divokých koní na oplocené pastvině u Milovic již mají jména. Při slavnostním křtu, který se v rezervaci divokých koní a praturů uskutečnil v pátek 22. dubna, se kmotrem jednoho z nich stal hejtman Středočeského kraje Miloš Petera (ČSSD). „Mám tu čest pokřtít vůbec první klisničku divokého koně, která se narodila v u nás v Čechách, v Milovicích. Jmenuje se Samhain, což je název keltského svátku, který znamená nový začátek,“ upřesnil Miloš Petera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy nahrává soukromým dopravcům na železnici. Padají slova o nekoncepčnosti i nepřipravenosti, ale i o jednom z největších tunelů
Zvýhodněním soukromých dopravců na úkor Českých drah, tedy národního dopravce, působí záměr Ministerstva dopravy nakoupit nové vlaky za dvacet miliard korun pro stát a pak je pronajímat dopravcům. Náměstek hejtmana Pardubického kraje pro dopravu Jaromír Dušek to bere jako nepříliš zdařilý pokus o tunel, zatímco bývalý šéf ČD Daniel Kurucz v tom spíš než záměr vidí nepochopení možných dopadů ze strany ministerstva. Dopravní expert Václav Cempírek se zase ptá, proč by na linku Praha – Brno, kde nabízejí velmi dobrou kapacitu České dráhy, měl vstupovat ještě někdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Musíme se připravit na možné uzavření hranic a zpřísnit slučování rodin
Vyjádření k řešení migrační krize:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejnil seznam kulturních památek ve své správě
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zveřejnil na svém webu přehled všech kulturních památek, s nimiž má příslušnost hospodařit. Celkem se jedná o 33 budov a staveb a 247 pozemků. Po nedávném zveřejnění seznamu všech nemovitostí ÚZSVM se jedná o další příspěvek ke zvýšení transparentnosti a omezení možnosti korupce při nakládání se státním majetkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zvěrstvo a lumpárna, lepkavý opruz, úchylka. Dělají z nás blbečky. Tohle si nedovolil ani Husákův režim. Gazdík, Benda či Okamura o novém zákonu ministra Pelikána
Na oficiálním facebookovém profilu hnutí ANO se píše: „Tohle se libí Prague Pride! Robert Pelikán v návrhu trestního zákona počítá s tím, že si až na dva roky půjde posedět každý, kdo nadává lidem za sexuální orientaci. Po kampani za práva duhových rodin, které se účastnil i Andrej Babiš, je to další skvělá zpráva pro LGBT komunitu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Tétauer (SZ): To, že práce na obnově trati skutečně probíhají, je skvělá zpráva
Podle informací, které získali zástupci Strany zelených při jednáních s ministerstvem dopravy, by měla být oprava trati 097 dokončena v roce 2020. I to je výsledek kampaně „Zachraňme 097“, kterou zelení spustili v červnu 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu a dopravy: Agendu odpadů bude mít v představenstvu na starosti Milan Chromík
Nový člen představenstva Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) Milan Chromík, ředitel divize odpady pro ČR a SR společnosti Veolia Česká republika, a.s., bude mít v představenstvu SP ČR na starosti agendu odpadů. „Chtěl bych se věnovat zákonům o odpadech a o výrobcích s ukončenou životností,“ řekl po svém schválení ve funkci Valnou hromadou SP ČR v Brně Milan Chromík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Novela zákona o pojištění zrušila poplatky pro nepoctivé řidiče: Doplatí na ně poctivci?
Je tomu už něco přes rok, co platí Novela zákona o pojištění (168/1999 Sb.), která přinesla řadu více, či méně pozitivních změn. Zřejmě nejdiskutovanější a nejodsuzovanější změnou bylo zrušení povinného příspěvku do garančního fondu, z něhož Česká kancelář pojistitelů hradila škody, jež následně vymáhala po vlastníkovi vozidla bez uzavřeného platného povinného ručení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jdeme do ulic. Ti, co lžou o našich dějinách, totiž vycházejí do ulic také. Byla chyba se spoléhat na NATO, zní od českých veteránů
Důvěra Čechů ve vlastní armádu v dnešní nebezpečné době stoupá, přesto jí v současné době berou spíše jako cizím zájmům sloužící zahraniční expediční sbor, říká předseda Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslav Vodička. Podle něj bude nutné, aby kvůli přepisování dějin váleční veteráni vyšli do ulic a připomněli politikům jejich vlastní nedávné sliby. Vodička, kterého v roce 2013 vyznamenal prezident republiky Miloš Zeman Medailí Za zásluhy v oblasti bezpečnosti státu a občanů, také kritizoval exministra obrany Alexandra Vondru za rušení jednotek Aktivních záloh a politickou šikanu vlastenců, kteří v ní chtěli sloužit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Výbor Rady vlády pro neziskovky řešil legislativu a financování související s neziskovým sektorem
Tento týden jednal pod vedením své předsedkyně Pavlíny Kalousové Výbor pro legislativu a financování Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (RVNNO), která spadá do gesce ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Mešity jsou stejné jako kostely. Německý kardinál se postavil na stranu muslimů
Kolínský kardinál Rainer Maria Woelki veřejně kritizoval politickou stranu Alternative für Deutschland (AfD), která se staví proti migrační politice kancléřky Angely Merkelové. Woelki mimo jiné postavil mešity na roveň kostelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Amerika otevřeně ignoruje suverenitu zemí Evropy
Považuji poslední výroky prezidenta USA Baracka Obamy, kterými chválí přístup německé kancléřky Merkelové k imigraci, za naprosté přehlížení zájmů jednotlivých států Evropy. Politika USA otevřeně ignoruje suverenitu zemí Evropy. Jednotlivé země a národy se tak stávají jen subjektem geopolitických zájmů USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V sobotu pojede parní vlak Českých drah na Kokořínsko. Provoz zahájí také sezónní cyklovlak Praha - Mšeno
Tuto sobotu 30. dubna vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou „Bulík“, který pojede z Prahy-Braníka přes Všetaty a Mělník do Mšena. Součástí vlaku bude bufetový vůz i služební vůz pro přepravu jízdních kol. Ve stejný den zahájí provoz také sezónní cyklovlak "Kokořínsko" z Prahy-Vršovic do Mšena a zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Prioritou je ochrana schengenského prostoru. Lze k tomu použít veškeré prostředky, které máme k dispozici
Předseda Senátu Milan Štěch se společně s předsedou Poslanecké sněmovny Janem Hamáčkem ve dnech 26. a 27. dubna 2016 zúčastnil zasedání předsedů parlamentů zemí Visegrádské čtyřky (V4), které se konalo na zámku Štiřín. Hlavními tématy jednání byly možnosti posilování role národních parlamentů, aktuální situace v EU a její další vývoj a úloha národních parlamentů v boji proti mezinárodnímu terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Setkání předsedů parlamentů států V4 v České republice skončilo: Přerozdělování uprchlíků není jediný problém současnosti
Hlavními tématy jednání bylo posilování národních parlamentů, aktuální situace v EU a její další vývoj a úloha národních parlamentů v boji proti mezinárodnímu terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Kontrolní hlášení k DPH podala většina podnikatelů
Finanční správě odevzdalo do 25. dubna kontrolní hlášení 421 000 plátců DPH. Celkově se kontrolní hlášení týká zhruba 500 000 poplatníků, někteří z nich ale nemusí hlášení podat například proto, že nevykázali ekonomickou činnost. V tiskové zprávě o tom dnes informovala Finanční správa. Úplně poprvé kontrolní hlášení podávali čtvrtletní plátci DPH, tedy zpravidla drobní podnikatelé. Těch je celkově registrováno 213 000 a kontrolní hlášení podalo 180 000 z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda zahájila debatu o konvergenčním programu a výdajových rámcích
Vláda Bohuslava Sobotky začala na jednání ve středu 27. dubna 2016 projednávat podobu státního rozpočtu pro rok 2017. Detaily konvergenčního programu České republiky a návrh střednědobých výdajových rámců na léta 2017 až 2019 bude ještě projednávat koaliční rada. Kromě toho se vláda zabývala také programem podpory regenerace a podnikatelského využití brownfieldů či národním programem reforem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský: Dřevěné obaly i nadále podléhají v USA přísné dovozní kontrole
Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ) opět upozorňuje všechny vývozce zboží prostřednictvím dřevěných obalů do USA, ale i výrobce dřevěných obalů na skutečnost, že dřevěné obaly jsou v USA nadále podrobovány přísné dovozní rostlinolékařské kontrole. Za účelem zabránění šíření karanténních škodlivých organismů a rovněž invazních druhů prostřednictvím dřevěných obalů jsou v USA dovozním kontrolám podrobovány všechny zásilky, a to především u mezinárodních dodavatelských řetězců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nejedlý: U Zemana zůstávám. Závazky uhradím
I nadále zůstane ekonomickým poradcem prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý. Informoval o tom server Neovlivní.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo opravu dálnice D5 mezi 40. a 50. kilometrem v obou směrech
Ředitelství silnic a dálnic zahájilo ve středu 27. dubna opravu dálnice D5 mezi 40. a 50 kilometrem v obou směrech. Rekonstrukce vozovky potrvá do začátku října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Je mi potěšením, že u zrodu buňky na Praze 10 mohu být právě já
Pražská regionální rada tento týden odsouhlasila vznik místního sdružení ODS Praha 10. Založení tohoto místního sdružení je prvním krokem k obnovení důvěry ve značku ODS v jedné z největších pražských městských částí. Předsedou byl na ustavující schůzi zvolen poslanec a bývalý primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, 1. místopředsedou sdružení bude Martin Valovič, místopředsedou Michal Zazvonil a jako pokladní byla zvolena Olga Koumarová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Shrnujeme všechny výsledky včerejšího jednání
Výsledky jednání vlády 27. dubna 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Řekové se bojí uprchlíků
Téměř polovina Řeků má obavy, že uprchlíci mohou ohrozit bezpečnost v zemi. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, jehož výsledky přinesl deník Kathimerini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Radnice jako vymalovaná
Chystáte se vymalovat a vyměnit koberce a naivně se domníváte, že tohle dokáže zrealizovat odborná firma, kterou jste si najali, bez dalšího „odborného“ dohledu? Omyl, takhle náročná akce se neobejde bez kvalifikovaného stavebně-technického dozoru!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Klid, miláčci. TOP 09 s podporou dvou starostů. Jdu do toho s Jiřím Čunkem, překvapuje Petr Gazdík
„Juro, necigaň! Víme, víme, takže klid miláčci!“ I takto vypadá komunikace mezi hejtmanem Zlínského kraje Stanislavem Mišákem (ČSSD), senátorem Jiřím Čunkem (KDU-ČSL) a místopředsedou Poslanecké sněmovny a šéfem STAN Petrem Gazdíkem, pokud se sejdou na krajském zastupitelstvu ve Zlíně. Kromě perliček z regionálních jednání se Gazdík v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k „Zemanovu kanálu“ i k předvolebním billboardům TOP 09: „My jsme jen upozornili, že správnější by bylo napsat: TOP 09 s podporou dvou starostů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ČD: Půjčte si kolo a vyzkoušejte přímé spojení z Karlových Varů do Horního Slavkova-Kounice
V sobotu 30. dubna poprvé v letošním roce vyjedou osobní vlaky na trati do Horního Slavkova-Kounice. Vlaky pojedou na objednávku Karlovarského kraje vždy o sobotách a nedělích až do 4. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Vážné varování zpravodajských služeb. V další evropské zemi hrozí teroristický útok
Americká ambasáda varovala své občany žijící ve Švédsku před možným teroristickým útokem ve Stockholmu. Spojené státy získaly tyto informace od nejmenovaného vysoce postaveného příslušníka iráckých zpravodajských služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Máme se bát vítězství fašistů v Rakousku?
Rakousko je země, která je mi opravdu velmi blízká, protože jsem v ní od svých 15 let trávil prázdniny u své rodiny. Tamní vývoj proto sleduji s velkým zájmem a velmi pozorně. Nejen Rakousko, ale i celá Evropa zažila v neděli šok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.4.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist