Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.083x, což odpovídá cca 213.045-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Stanjura (ODS): My říkáme, zrušme silniční daň
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Odmítám výhrůžky Bruselu "Peníze nebo migranty"
Reakce Petra Macha na záměr EK, aby se země „vykupovaly“ z kvót a nepřijetí migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Armáda USA chtěla vjet do bývalé země SSSR. A takto to dopadlo
Americký vojenský konvoj byl zastaven na moldavsko-rumunské hranici. „Moldavsko je neutrální zemí! NATO tady nechceme!“ skandovali demonstranti. Za protestem stojí zástupci opoziční Strany socialistů republiky Moldávie (PSRM), ruský Tass o tom informoval lídr strany Igor Dodon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Neohrožuje nás dohoda s USA, ale ruské sankce, posteskl si Faltýnek
Ohrožuje transatlantická obchodní dohoda mezi EU a USA, známá pod zkratkou TTIP, zdraví Evropanů? V pondělních Událostech, komentářích České televize o tom debatovali prezident agrární i potravinářské komory Miroslav Toman a předseda sněmovního zemědělského výboru Jaroslav Faltýnek (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Už nás nezastaví. Hlavní opozice Merkelové se raduje a posílá vzkaz do Česka
ROZHOVOR O víkendovém sjezdu strany Alternativa pro Německo, o vystoupení Václava Klause na této akci i o uprchlické krizi promluvil mimo jiné pro ParlamentníListy.cz bavorský zemský předseda strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň. „Pana prezidenta si naši členové váží jako jednoho z nejdůležitějších politiků celé střední Evropy posledních let,“ promluvil pochvalně na adresu Václava Klause. Pochvalná slova ale naopak neměl vůči německé kancléřce Merkelové. „Merkelová je spíše trojským koněm než strážkyní,“ vyjádřil se ohledně slov Baracka Obamy, který nedávno právě Merkelovou označil za strážkyni Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Pilný (ANO): Zrušení karenční lhůty? Je potřeba do této tendence hodit vidle
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Blok proti islamizaci: Je třeba okamžitě učinit kroky k vystoupení z EU
Blok proti islamizaci v reakci na rozhodnutí Evropské komise vyzývá Poslanecký klub Úsvitu – Národní Koalice, aby okamžitě zahájil všechny kroky k vystoupení České republiky z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Brno, okružní jízda kolem Václaváku, koncert v Děčíně... Víme více o plánu Nočních vlků
Ruští motorkáři Noční vlci jsou opět v Česku. Zastaví se na několika místech země, program však mají jediný, uctít památku padlých sovětských vojáků. „Putinovi“ motorkáři se zastaví v Brně, Praze a Děčíně. Oficiálním pořadatelem jejich české části před cestou do Berlína je český klub Red Eyed Crüe a ParlamentníListy.cz přináší podrobnosti přímo z první ruky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit): Z Evropské unie se stala diktátorská organizace
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Tomio Okamura se spojuje se senátorem Janem Velebou
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) uzavřelo dohodu se Stranou práv občanů (SPO) o spolupráci v podzimních krajských volbách. S výjimkou Zlínského a Pardubického kraje spolu půjdou do voleb ve všech regionech v koalici. Krajské volby strany, kterým průzkumy veřejného mínění nedávají velké šance pro vstup do Sněmovny, podle Okamury vnímají jako celostátní referendum o tom, zda si "občané přejí demokracii a zda si přejí či nepřejí migranty z jiných nepřátelských kultur".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jen čtvrtina Čechů je přesvědčená, že to s námi EU myslí dobře
Jen čtvrtina Čechů věří, že rozhodnutí Evropské unie jsou v zájmu Česka. Přitom ale podle téměř dvou třetin lidí jsou hodnoty demokracie, spolupráce a integrace v EU prospěšné obraně států. Vyplývá to z dubnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Lidé v poslední době podle centra negativně hodnotili hlavně postup unie v uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pražský magistrát nakonec bude spolupracovat s HateFree
Pražský magistrát se navzdory rozhodnutí zastupitelstva připojí ke kampani hate free. Rozhodla o tom dnes rada města. O konkrétní formě zapojení bude primátorka Adriana Krnáčová (ANO) s vládní Agenturou pro sociální začleňování ještě jednat. Minulý čtvrtek o označení pražského magistrátu jako tzv. hate free zóny jednalo pražské zastupitelstvo, nakonec v reakci na víkendové útoky na kavárny a další podniky zapojené do kampaně přijalo jen usnesení odmítající obecně násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zemanem podporovaný finanční dravec se natvrdo pustil do OKD. Padla žaloba pro vydírání
Investiční společnost Arca Capital finančníka Pavola Krúpy, která se angažuje ve prospěch horníků OKD a nájemníků Bakalových bytů, zažalovala firmy OKD, NWR a Ad Hoc Group. Firmy jsou prý podezřelé z trestného činu vydírání české vlády. Miliardář Krúpa už delší dobu upozorňuje, že Zdeněk Bakala OKD vytuneloval. OKD navíc v úterý podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Putin má asi radost. Více o zemi, kam její občané nevpustili armádu USA
Podle autorů odborného podkladu think-tanku Evropské hodnoty „Východní partnerství: schopné překonat ruský vliv“ se Moldávie za posledních několik let dostala z pozice jednoho z nejvyšších příjemců pomoci EU a země, jejíž úspěšně vedené reformy ve vzdělávání, médiích, ekonomice a dalších oblastech byly „příkladem úspěšné transformace pod unijním vedením“, do situace, kdy je čím dál více náchylná ruským vlivům, a od myšlenky na členství v EU pomalu upouští.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rána pro TTIP: Francie couvá
Mezinárodní dohoda transatlantického obchodního a investičního partnerství (TTIP) je v ohrožení. Podle francouzského ministra obchodu je nejlepší přestat o dohodě jednat, pokud se přístup USA nezmění. Evropa totiž jejím podepsáním obětuje příliš a získá málo. Informuje BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Lidé si dělají srandu z Tomáše Halíka
Z prezidenta České křesťanské akademie a známého kněze Tomáše Halíka si dělá legraci facebooková skupina „Já jsem velmi pro humor. Dokonce jsem o tom napsal řadu textů“. Jde o parodie mimo jiné vycházející z jeho výroku v loňském rozhovoru v Českém rozhlase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Exredaktor ČT vystoupil proti islámu a chystá akci. Takové názory v televizi často nejsou
ROZHOVOR S nedůvěrou pohlíží na Turecko a jeho prezidenta Erdogana poslanec a bývalý redaktor České televize Zdeněk Soukup (ANO). „Dohledatelný je doslovný překlad jeho řeči k německým Turkům, když je nabádal, aby se odmítali integrovat. Řekl: ‚Vy jste moje armáda, mešity jsou naše kasárna a minarety jsou naše rakety.‘ Co víc dodávat? Dohodu s Tureckem za nejlepší řešení nepokládám. Tím spíš, že prezident Erdogan stupňuje své požadavky. A Německo jim ustupuje,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Akademik: Není prokázáno, že by někdo Rusku slíbil, že se nebude rozšiřovat NATO. Noční vlci jsou problém
Představují Noční vlci reálné nebezpečí, nebo jde jen o strašení Kremlem? Nejen na tuto otázku odpovídal v rozhovoru s Danielou Drtinovou v internetové televizi DVTV politický geograf Martin Riegl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj uzavřel Memorandum o spolupráci při rozvoji Národní databáze brownfieldů
Jihočeský kraj uzavřel letos na jaře Memorandum o spolupráci při rozvoji Národní databáze brownfieldů s agenturou CzechInvest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
V Praze se sejdou ministři zahraničí V4 a východoevropských zemí
V Praze dnes začíná další ze schůzek ministrů zahraničí Visegrádské skupiny (V4) a partnerských zemí. Tentokrát se šéfové diplomacií středoevropského kvarteta, jemuž do poloviny roku předsedá Česko, setkají se svými protějšky ze zemí Východního partnerství. Jednání se zúčastní také ministři zahraničních věcí Nizozemska, Švédska a Německa, eurokomisař pro rozšíření EU Johannes Hahn a zástupkyně vysoké představitelky EU pro zahraniční a bezpečnostní politiku Helga Maria Schmidová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Konvička to ukradl, zlobí se exprezident Václav Klaus
Lídrovi Bloku proti islámu Martinu Konvičkovi se podařilo naštvat exprezidenta Václava Klause. Po roztržce s Úsvitem totiž Konvička zakládá politický subjekt, aby mohl kandidovat nejpozději ve sněmovních volbách v roce 2017. Nová strana by se podle médií mohla jmenovat Alternativa pro Česko. Už v sobotu se objevila webová stránka s tímto názvem. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
K růstu napětí není důvod, řekl v ČT Dienstbier. Tím důvodem jste vy, kontroval Černoch
Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) žádá vládu, aby nechala zjistit, jestli nenávist ve společnosti roste. Proč tak činí, vysvětlil v pondělních Událostech, komentářích České televize. Téma okomentovali i ředitelka organizace In Iustitia Klára Kalibová a první místopředseda hnutí Úsvit Marek Černoch. Dienstbier nevidí k nárůstu nenávisti důvod. Černoch konstatoval, že tím důvodem může být sám Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Naše zem je nádherná. Nebudete litovat
Komentář ministra životního prostředí na sociální síti k seriálu Krajinou domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Leoš Mareš královsky přispěl Člověku v tísni
Snad nejslavnější moderátor v Česku Leoš Mareš se zapojil do projektu „Slavíme velkoryse“ a své čtyřicáté narozeniny využil k tomu, aby pomohl neziskové organizaci Člověk v tísni. Pro tuto organizaci získal od svých spoluobčanů přes milion korun. Člověk v tísni dodává, že stejnou cestou mohou jít všichni ti, kterým nejsou lhostejné lidské osudy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Lepší koordinace státních orgánů pomůže v boji proti kvízomatům
Předseda vlády Bohuslav Sobotka dnes svolal jednání k postupu lepší koordinace státních orgánů v boji proti tzv. kvízomatům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda schválila doplnění jednoslovného názvu Česko v cizích jazycích do databází OSN
Ministerstvo zahraničních věcí ČR doplní jednoslovný název České republiky „Česko“ v cizích jazycích do dvou jmenných databází OSN - UNTERM a UNGEGN. Na svém zasedání o tom rozhodla vláda ČR. Označení Česká republika i nadále zůstává platné. Jedná se o politický název země a nic se na něm nemění. Notifikaci v databázích OSN uskuteční MZV v řádech týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kupujeme americké sra... Jiří Krampol o historii a současnosti
VÝROČÍ KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY „Ti naši ubožáci, co se válejí po zemi a nemají kde spát, by za takový obarvený chlív líbali starostovi ruce. Co mají ty lidi u nás ještě pro ty migranty udělat? Mají je snad prosit, aby tady zůstali?“ vrtí hlavou nejen nad konáním iráckých utečenců český Belmondo Jiří Krampol. Kromě toho se ale známý herec zamyslel i nad tím, proč se stále dokola řeší nějaké čínské nebo tibetské vlajky, když existuje k nápravě mnohem více podstatnějších věcí a k tomu přidal ještě zážitky z natáčení některých známých válečných filmů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka proti Bruselu: Odmítáme kvóty i pokuty za jejich neplnění!
Evropská komise dospěla k závěru, že nejlepším způsobem, jak přimět členské státy přijmout přerozdělovací kvóty pro uprchlíky, je dát jim na výběr. Buď přijmou kvóty, nebo budou platit. S tím však rázně nesouhlasí premiér Sobotka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Otevřený dopis prezidentu lékařské komory
Otevřený dopis Protonového centra v Praze prezidentu lékařské komory Milanu Kubkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hitler a rok 1930! Germanista Šonka sleduje politické dění v Německu a varuje
ROZHOVOR O vývoji nové německé strany AfD (Alternative für Deutschland), o turecké nejen politické expanzi do Evropy, ale také o migrantské krizi, která se nezastaví jen v Brennerském průsmyku, mluví v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz germanista a dlouholetý publicista Jaroslav Šonka. V souvislosti s hnutím Pegida připomíná dobu před nástupem Adolfa Hitlera k moci a první léta jeho vládnutí. Není prý nadšen kritikou Prahy, která míří na špičky EU v souvislosti s běženci a jejich přijímáním nejen prostřednictvím kvót. A na pozadí nové německé satirické komedie „Hitler se vrací“ názorně ukazuje německou pluralitu s přirovnáním, proč bychom nemohli natočit černou komedii „Stalin se vrací“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Okamurovci a Zemanovci jdou spolu do krajských voleb
Hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) a Strana práv občanů (SPO) dnes oznámili společnou kandidaturu do krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Tajný plán: Německo prý chystá podraz na Velkou Británii
Deník The Express tvrdí, že Německo chystá velký podvod na Velkou Británii. Berlín údajně vypracoval konkrétní plány na zřízení celoevropské armády, ale chce jej zveřejnit až po britském referendu, které se bude konat 23. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
VIDEO Prostě střílet. Petr Robejšek už zcela bez okolků o migrační krizi
Politolog, ekonom a zakladatel Institutu 2080 Petr Robejšek diskutoval v televizním studiu s moderátorkou Martinou Kociánovou především o tom, jaká možná řešení má současná migrační krize. Nahrávka besedy je dostupná na serveru Youtube.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Tak je to přece jenom pravda! Čerstvé informace k vyšetřování sexuálních útoků v Německu
V souvislosti se sexuálním násilím v průběhu silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem se spekulovalo o snaze německých úřadů celou záležitost bagatelizovat a zahrát do autu. Vysoce postavený policista nyní tuto skutečnost potvrzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda: Němci vše zvládnou, Rusové vše vydrží. Putin uspěje, má pevnou pozici
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY „Putin zaznamená v nejbližších dobách úspěch jak v parlamentních volbách, tak v prezidentských,“ říká ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda. Podle něj existují v Evropě dvě silné mentality: „Němci, protože všechno zvládnou, a Rusové, protože všechno vydrží.“ Vyjádřil se také k žádosti o prodloužení hraničních kontrol: „Fakticky se kontroly zavedou, aniž by byl formálně zrušen schengenský systém,“ říká Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Tu máš přes ústa, poslanče. Hromadná bitka v parlamentu
Německá kancléřka Angela Merkelová považuje Turecko za spásu pro celý kontinent a otevírá mu vstupní bránu do Evropské unie. Záběry z tureckého parlamentu kolující internetem však ukazují, že turecké zvyklosti se od těch evropských stále značně odlišují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Resort zdravotnictví by se měl chovat efektivně a transparentně
Ministr financí Andrej Babiš navštívil Olomoucký kraj. Středem pozornosti byly regionální nemocnice. Zajímal se o výsledky hospodaření, stav personálu a jejich odměňování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Stěhuj se, soudruhu. Milouši Jakešovi prodaly děti střechu nad hlavou
Synové bývalého generálního tajemníka ÚV KSČ Milouše Jakeše prodali svému otci střechu nad hlavou. O tom, jak Jakeš přišel o svou vilu, píše Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
MPSV uvolní na obědy nejchudším dětem dalších 20 milionů korun
Projekt „Obědy do škol“ vstupuje do druhé fáze. Ministerstvo práce a sociálních věcí rozdělí mezi čtyři kraje až 20 milionů korun na pomoc těm nejchudším dětem, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit jim obědy ve školních jídelnách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Strašně, strašně naštvaný Jakub Janda. Opravdu hodně
Poslanci ČSSD, ANO, KSČM, ODS a Úsvitu se kladně vyslovili k plánu Úsvitu debatovat o přípravě referenda k vystoupení z EU. Stojí přitom za pozornost, že proti této debatě nic nenamítá celkem 46 poslanců vládní koalice, která sama sebe označuje za proevropskou. A Jakuba Jandu z think-tanku Evropské hodnoty tento fakt zvedá ze židle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Zájem podnikatelů o prostředky z OP PIK předčil o 10 mld. Kč nabídku prvních výzev
Ministerstvo průmyslu a obchodu jako řídicí orgán Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014 – 2020 (OP PIK) vyhlásilo výzvy v roce 2015 v hodnotě přesahující 26 mld. Kč (bez projektů technické pomoci) a k 30. 4. 2016 zaznamenalo zájem podnikatelů převyšující 36,5 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Donald Trump jasně: EU v mnohém nese vinu na evropské uprchlické katastrofě
Server britského deníku Daily Mail přinesl rozhovor s americkým republikánským kandidátem Donaldem Trumpem. Magnát v něm vyčinil americkému prezidentovi Baracku Obamovi za to, že se míchá do britského referenda o vystoupení z EU. Uprchlickou krizi pak v tomtéž rozhovoru označil za katastrofu, po které už Evropa nebude taková jako dřív.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Vláda je připravena pomoci zaměstnancům OKD
Komentář předsedy vlády Sobotky k pomoci zaměstnancům OKD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Syrská Rakka terčem náletů. Zemřelo prý několik civilistů
Syrské město Rakka je opět pod palbou. Bašta Islámského státu je znovu cílem náletů. Kdo však nálety provádí, to se ještě neví, může za nimi stát jak syrská armáda, tak i USA vedená koalice. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Je mi smutno, prohlásil Pelikán. Na příkladu souseda v ložnici vysvětlil, z čeho
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán v úterý usedl do křesla pro hosta v Interview ČT24. Byl nucen vysvětlovat, jak je to s legislativními snahami o omezení svobody slova, které chystá jeho úřad. Zákon lze shrnout slovy. Ty buzerante se neříká. Ztrestáme vás. Došlo ovšem i na OKD a spornou novelu insolvenčního zákona, kterou ministr v této souvislosti chystá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Já bych poprosil vládní poslance, aby si našli čas a debatovali
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senát rozhodne o hazardu i o omezení otevírací doby v obchodech, už je jasné kdy
Senát o omezení a novém zdanění hazardu rozhodne koncem května. Má schvalovat i zákaz prodeje v hypermarketech o některých svátcích nebo rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) novelou, kvůli níž odkládal související změnu ústavy. Termín schůze, která začne 25. května, dnes stanovil senátní organizační výbor. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Letiště Praha: Do Prahy začal pravidelně létat Airbus 380
V neděli 1. května Letiště Václava Havla Praha přivítalo inaugurační let Airbusu 380 v barvách Emirates. Pro největší české letiště je toto datum historickým milníkem. Emirates se totiž stala historicky první aerolinkou, která začala provozovat největší osobní dopravní letadlo světa Airbus A380 na pravidelné denní lince do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Jak přilákat investory do Libereckého kraje?
Zástupci krajského úřadu Libereckého a Ústeckého kraje a tamějších měst a obcí se ve dnech 27. a 28. dubna 2016 účastnili ve městě pod Ještědem dalšího ze série vzdělávacích kurzů Investment Academy. Akci pořádala agentura CzechInvest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
TA ČR podpořila unikátní projekt sledování dat. Nyní obdržel prestižní cenu
Jedním z unikátních a velmi úspěšných projektů, který finančně podpořila Technologická agentura České republiky (TA ČR), je hardwarové řešení sledování dat neobvyklého chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Zatím jsem pořád koaliční poslanec, odepsal Jandák čtenáři a přidal, co se mu nelíbí
Z PROFILŮ Bývalý ministr kultury a současný poslanec za ČSSD Vítězslav Jandák odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Tady končí sranda: Získali jsme interní audit pražské společnosti. Peníze města lítaly vzduchem, že nebudete věřit
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz získaly zprávu z finančního a personálního auditu příspěvkové organizace IPR: Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Z ní vyplývající fakta jsou natolik šokující, že se je naše redakce rozhodla zveřejnit, ačkoli se jedná o informace "investigativního" a interního rázu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
NKÚ: Jednání zaměřené na přípravu strategického plánu EUROSAI na léta 2017–2023
Ve dnech 18. – 21. dubna 2016 se zástupkyně NKÚ zúčastnily v Haagu jednání zaměřeného na přípravu nového strategického plánu organizace EUROSAI pro období 2017-2023.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Britská TV tvrdí, že Asad a Rusko kolaborují s Islámským státem
Nově uniklé dokumenty, které získala britská zpravodajská agentura Sky News, uvádějí, že syrský prezident Bašar Asád spolupracuje s Islámským státem. A to již mnoho let. Jedním z příkladů této spolupráce byl odchod ISIS z Palmýry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
ANO: Chceme lepší Česko - v každé části naší země
Hnutí ANO odstartovalo na začátku května kampaň před krajskými a senátními volbami pod hlavním sloganem “Chceme lepší Česko”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Starostka Přelouče: Nejhorší období má již ODS za sebou
Irena Burešová (ODS) od letošních krajských i senátních voleb žádné zázraky nečeká a domnívá se, že souboj o vítězství mezi sebou svede ČSSD s hnutím ANO. Přesto se rozhodla přijmout nabídku a osobně ODS ve volbách podpořit. Věří, že i pro ni dopadnou výsledky lépe, než předpovídají prognózy. Naopak zklamání jí přineslo současné programovací období pro čerpání dotací. Proč? A v jakém finančním stavu je hospodaření radnice? I to zajímalo naši redakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Homolka získala od dárců nový ultrasonograf pro neurochirurgii za 1,8 milionu korun
Ve středu 4. května 2016 bude v Nemocnici Na Homolce slavnostně uveden do provozu nový ultrasonograf, zakoupený z prostředků Nadačního fondu Homolka. Dárci fondu na zakoupení přístroje věnovali částku 1,8 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babišovo hnutí zahájilo volební kampaň. Zpočátku bude sázet hlavně na billboardy
Hnutí ANO zahájilo kampaň pro podzimní krajské a senátní volby se sloganem Chceme lepší Česko. Chce se soustředit na zdravotnictví, bezpečnost, školství, dopravní infrastrukturu, sociální služby a efektivní a transparentní řízení úřadů. Do prázdnin bude dominovat billboardová kampaň, hlavní fáze přijde na konci léta, uvedlo hnutí v tiskové zprávě. Na centrální úrovni by na oslovení voličů před hlasováním mělo jít 60 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
KRNAP: Krkonoše jsou opět čisté
Akce Čisté hory, při které vyrazilo na tři stovky dobrovolníků a pracovníků Správy KRNAP po krkonošských turistických cestách a po loukách s cílem vysbírat pohozené odpadky a zlikvidovat černé skládky, byla více než úspěšná. Celkem se podařilo sesbírat přibližně 10 tun odpadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Líbání nohou? Opravdu nevím
Bývalý prezident Václav Klaus v závěru dubna odpovídal na otázky švýcarského serveru LaPravda.ch. Nyní české znění otázek a odpovědí zveřejnila bývalá hlava státu na svém webu Klaus.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC získalo již čtvrtý grant z Horizon 2020. Zacílí na výzkum nanostruktur
Výzkumné aktivity Mezinárodního centra klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) získaly další finanční podporu z evropského fondu Horizon 2020. V rámci MSCA-RISE-2015 - Marie Sklodowska Curie Actions.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Ťok a dalších 10 000 lidí vyjíždí Do práce na kole
Do šestého ročníku celorepublikové soutěže Do práce na kole se už zapojilo rekordních 10 000 účastníků a další se mohou registrovat až do 8. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Reakce na pozastavení certifikace ROP Severozápad
Evropská komise pozastavila průběžnou platbu pro Regionální operační program Severozápad. To znamená, že zatím neproplatí České republice 49 milionů eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Asi 50 horníků dolu Darkov nevyfáralo kvůli špatné situaci v OKD
Asi 50 horníků Dolu Darkov na Karvinsku nevyfáralo dnes po noční směně, řekl ČTK mluvčí OKD Ivo Čelechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Bledule jarní v přírodní rezervaci Arba letos spočítal dron
Přírodní rezervace Arba v nivě řeky Kamenice chrání společenstva rostlin a živočichů, která pro svůj život potřebují louky a prameniště [1]. Zdejší bledule jarní letos pomáhal monitorovat dron. Po vyhodnocení získaných dat se ukázalo, že zde bylo na 45 700 květů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
EU je naprosto k ničemu. Další úder bruselské organizaci
Bývalý ministr financí ve vládě Margaret Thatcherové Nigel Lawson se ve svém aktuálním textu publikovaném deníkem The Telegraph staví proti dalšímu setrvání Velké Británie v Evropské unii. Z jeho pohledu trpí EU deficitem demokracie a členství v této organizaci jeho zemi nepřináší politický, ekonomicky ani bezpečnostní užitek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jedu za vámi. Jako Zeman. Váš premiér Sobotka
Příklad z prezidenta Miloše Zemana si vzal předseda vlády a sociální demokracie Bohuslav Sobotka. Rozhodl se totiž vydat se do všech krajů a pobesedovat s tamními samosprávami a občany. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jsou pos... z písní. Jsou pos... z motorkářů. Jsou pos... z pravdy. Foldyna soptil kvůli Nočním vlkům, kolem prošel i ,,nejvlivnější muž v zemi“
Nad stanoviskem polské vlády, jež nepovolila vjezd skupiny motorkářů ruského klubu Noční vlci, se rozhorlil na svém facebookovém profilu poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). A nebyl sám, kdo se k tématu vyjádřil. Pod jeho statusem se rozjela diskuse, do které se zapojily i další zajímavé postavy české politické scény.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Soud bude opět rozhodovat o vrácení statku Mašínům
Kolínský okresní soud se dnes bude znovu zabývat žalobou sestry bratrů Mašínových Zdeny, která usiluje o vrácení rodinného statku v Lošanech na Kolínsku. Ke kolínskému soudu se případ vrátil po loňském rozhodnutí Ústavního soudu, u tří předchozích soudů Mašínová se žalobou neuspěla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ve Sněmovně se bude řešit vzdělávání lékařů i nedostatek léků
Poslanci by se dnes měli zabývat změnami ve specializačním vzdělávání lékařů. V úvodním kole by měli projednat také zákaz zpětného vývozu vybraných léků tak, aby nehrozil jejich nedostatek. Sněmovna by se mohla zabývat i dalšími normami v prvním čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hrnčíř (SPD): Smlouvy TTIP a TISA? Zotročení Evropanů nadosah
Potají připravovaná smlouva mezi EU a USA o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) dostává po zveřejnění jejich částí hnutím Greenpeace, konkrétní obrysy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Okamžitě zrušit Kliniku! Místostarosta Bellu nalezl na jejím webu hledané individum a má jasno
Místostarosta Prahy 3 z ODS Alexandr Bellu bije na poplach. Známé komunitní centrum Klinika může být zázemím pro revolucionáře a s tím se musí něco dělat. Jinak jsou prý Pražané v nebezpečí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Projekt KLINIKA? Prostě ZRUŠIT! Jde o bezpečnost všech obyvatel Prahy
Vyjádření místostarosty Prahy 3 Alexandera Bellu na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg si ťuká na čelo: Minulý týden jsme předvedli zase něco skvělého. Nějaký ňouma...
Bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg se v úterý dopoledne na Facebooku vyjádřil ke změně anglického názvu České republiky na Czechia. To je podle něj absurdní, jelikož tisíciletá česká historie se o českém národu vždy vyjadřovala jako o Bohemii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Horáček promluvil znovu ke své kandidatuře na Hrad. A tvrdě zpražil Zemana, Klause, ale i Havla
Spisovatel, textař i antropolog Michal Horáček znovu naznačil, že se zřejmě pustí do boje o Hrad v roce 2018. V rozhovoru pro TN.cz mimo jiné konstatoval, že se všichni tři naši prezidenti – tedy Václav Havel, Václav Klaus i Miloš Zeman – dopustili během svého úřadování ve funkci chyb, které České republice neprospěly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Možná budeme za chvíli my všichni menšinou, říká předák TOP 09. V jednom také ocenil Babiše
ROZHOVOR „Možná budeme za chvíli všichni menšinou,“ směje se návrhu na novelu zákona z dílny ministra Roberta Pelikána lídr krajské jihomoravské TOP 09 Jan Vitula. Výjádřil se také k dluhu ČSSD a ocenil jednání vicepremiéra Andreje Babiše vůči zdravotníkům: „Babiš má pravdu, rve se to jen do přístrojů a cihel. Jsou to samé investice a mzdy lékařů mají na posledním místě.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
SP ČR ke zveřejnění uniklých dokumentů TTIP
Nezisková organizace Greenpeace zveřejnila soubor dokumentů, které představují významnou část nehotové obchodní smlouvy mezi EU a USA (tzv. TTIP). Vyvodila z nich hrozbu snížení evropských standardů ochrany zdraví a životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Mrazy poškodily až 40 procent vinic. Škoda dosáhne minimálně miliardy korun
Rozsah škod na letošní úrodě hroznů po nečekaných mrazech v minulém týdnu a možná opatření byly hlavním tématem jednání hejtmana Michala Haška a prezidenta Svazu vinařů Tibora Nyitraye v úterý 3. května 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Policie má dbát o bezpečnost v našich ulicích. Ne Armáda České republiky
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Nevím, proč si stále nevážíme toho, co jsme
Karel Schwarzenberg na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
OKD na programu jednání vlády
Ve středu ráno se sejde kvůli vývoji v těžební firmě OKD rozšířené předsednictvo vlády. Svolal ho premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který o tom dnes informoval na twitteru. OKD dnes podala k soudu sama na sebe insolvenční návrh, nemá totiž dost peněz na to, aby mohla splácet své závazky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Uprchlíky, nebo miliony! Evropská unie mění taktiku vůči neposlušným zemím
Evropská komise má zítra členským státům EU navrhnout, že se budou moci „vykoupit“ z povinnosti přijmout v případě krize žadatele o azyl z jiného členského státu. Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Náměstkyně Kateřina Kalistová přijala zástupce iniciativ usilujících o podporu čtenářství
Kulatý stůl se soustředil na hledání podoby reprezentativní platformy, která by aktivity na tomto poli koordinovala, aniž by omezila jejich pestrost a jedinečnost každé z nich.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Virus fašismu se vrátil. Tvrdý projev, který Lenka Procházková přednesla před ambasádou Ukrajiny
Spisovatelka Lenka Procházková vystoupila druhého května se svým projevem při pietním shromáždění před ukrajinskou ambasádou. Jeho celé znění následně zveřejnily ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Kdo protestoval proti návštěvě Číňanů, neměl by znát tuto informaci
Itálie se dohodla s Čínou na policejní spolupráci. V ulicích Říma a Milána budou hlídkovat čínští policisté, kteří tak mají dopřát turistům z jejich vlasti větší pocit bezpečí, jak uvedlo italské ministerstvo vnitra. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Budějovický Budvar již 12 let vyrábí pivo s logem Chráněné zeměpisné označení
V neděli uplynulo již 12 let od okamžiku, kdy se na etiketách piva značky Budweiser Budvar objevilo logo Chráněné zeměpisné označení (CHZO). Toto označení dává zákazníkům garanci, že produkt byl vyroben předepsaným způsobem z přesně definovaných surovin a v jednoznačně určeném místě výroby. Budějovický Budvar byl prvním uživatelem CHZO v České republice a později pomáhal i při získání CHZO „České pivo“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČD: Preventivní vlak zamíří do Zlínského kraje
Železnice je synonymem bezpečného cestování za předpokladu dodržení základních pravidel bezpečného chování. Neúprosné statistiky nehod jsou silným impulzem pro České dráhy pokračovat i letos ve svých aktivitách v oblasti prevence na železnici a zvyšovat úroveň respektu k jasně daným pravidlům na dráze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Janda: Radši budu se Západem nesouhlasit v migraci, než si nechat vládnout tyrany z Východu
O Západu a Východu se rozepsal na svém facebookovém profilu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty. Své k obdobnému tématu napsal také komentátor Petr Fischer v dnešním vydání Hospodářských novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Trasy Singltreku pod Smrkem hodnotí britský expert Dafydd Davis
Po sedmi letech, kdy se začaly budovat trasy Singltreku pod Smrkem na Frýdlantsku v Libereckém kraji, hodnotí jejich kvalitu britský expert Dafydd Davis. Posudek připravuje na objednávku partnerů projektu včetně Lesů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Produkce českého zemědělství roste, pro zvýšení výkupních cen děláme maximum
Čeští zemědělci vyprodukovali za první čtvrtletí letošního roku téměř 110 tisíc tun masa, což je o 0,6 procenta více než ve stejném období loňského roku. O více než čtyři procenta vzrostl i nákup mléka od tuzemských producentů, a to na celkových 625 milionů litrů. Vyplývá to z dat, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Putinova propagandistu nabourali počítačoví piráti. A zjistili věci
Ruští hackeři se vloupali do soukromé pošty hlavního ruského propagandisty a bojovníka za zájmy Moskvy Dmitrije Kiseljova. Píše o tom redaktorka Petra Procházková v dnešním vydání Lidových novin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bojte se. Tihle lidé vytáhli do boje s Angelou Merkelovou
I když německá strana Alternativa pro Německo vznikla teprve před třemi lety, získává v posledních měsících na síle. Ke vzestupu využila současnou uprchlickou krizi a strach z islámu. V čele strany se zformovala skupina osmi výrazných a charismatických osobností. Jejich přehled s krátkou charakteristikou přináší server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj vyhodnotil kotlíkové dotace
V některých obcích vyměněna více než polovina starých kotlů na tuhá paliva za nová ekologická topidla, snížení emisí vypuštěných do ovzduší. To jsou výsledky éry „starých“ kotlíkových dotací, které odstartovaly před čtyřmi roky v Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Smutné výročí, které si v těchto dnech připomínáme
V těchto dnech si připomínáme smutné výročí, kdy byl na Ukrajině v Oděse vypálen Dům odborů Pravým sektorem a jeho sympatizanty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Pohled sociálního demokrata na Park Rochus
Park Rochus vzbuzuje řadu polemik a protože žijeme v demokratické společnosti, tak se není čemu divit. ČSSD vždy podporovala revitalizaci daného území na zónu oddychu a rekreace. A nikoliv na zónu turismu a podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Binec v Iráku: Obsazený parlament, protesty, soukromá armáda, rozdělení země...
V Iráku dochází k čím dál hlubší fragmentaci společnosti na jednotlivé skupiny obyvatelstva. Propast mezi šíity, sunnity a Kurdy se nadále prohlubuje. V sobotu situace eskalovala do takové míry, že stovky příznivců šíitského klerika Muktady al-Sadra pronikla do budovy iráckého parlamentu poté, co jejich lídr otevřeně označil členy irácké vlády za zkorumpované a volal po revoluci v zemi. Bývalý zaměstnanec CIA Larry Johnson v rozhovoru pro RT prohlásil, že „jsou jednotlivé irácké skupiny natolik názorově vzdálené, že může dojít i ke konečnému rozdělení země de jure“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Doplněná pražská rada si dnes rozdělí kompetence
Pražští radní by si měli dnes rozdělit kompetence. Rada zasedne po půl roce poprvé v kompletním počtu. Od loňského října vládla pouze sedmičlenná rada namísto jedenáctičlenné. Na programu jednání je rovněž výběr ředitele Divadla v Dlouhé a problém vypracování strategického dokumentu na rozvoj okolí stanic metra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nakonec to bude všechno jinak. Odvážná Miroslava Němcová promluvila
ROZHOVOR. Předsedkyně sněmovního mandátového a imunitního výboru Miroslava Němcová říká, že dva roky jsou v politice hrozně dlouhá doba, za kterou se může stát cokoli, takže není zdaleka jisté, že Miloš Zeman má druhý prezidentský mandát v kapse. „Polovinu občanů prezident škrtl, protože ví, že ji na svoji stranu nikdy nepřeklopí, takže ji chce neustále dráždit a provokovat, aby se cítila frustrovaná. Ale mne to naopak vede k tomu, že se musíme vzpamatovat, vzchopit a postavit se tomu. Mne to nabíjí,“ prohlásila bývalá předsedkyně Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Gabriel (BPP): Jak nenávist porazila děti z mateřské školy a vyhnala jejich ředitelku
Dlouholetá ředitelka Mateřské školy Blatenská a dvou detašovaných pracovišť paní Mgr. Jana Vaníčková skončila ve své funkci. Odchází pracovat na jinou Městskou část. Řekli byste, že to se někdy stává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vláda schválila maximální cenu veřejné zakázky na provozování vrtulníků pro leteckou záchrannou službu
Vláda na svém zasedání (2. 5.) schválila maximální nepřekročitelnou cenu veřejné zakázky „Provozování vrtulníků pro leteckou záchrannou službu“. Ta činí podle znaleckého posudku vypracovaného v dubnu 2016 Českým vysokým učením technickým 1 354 254 449 Kč bez DPH, 1 638 647 883 Kč včetně DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vyživovat migranty s násilnými sklony je jako z katastrofického filmu, říká pro PL šéf Svobodných ze Zlínského kraje Pajonk
ROZHOVOR Svobodní skálopevně tvrdí, že EU je nešťastný projekt. Klíčovým problémem Zlínska jsou nízké mzdy. Kontrolní hlášení DPH mi znemožňuje investovat do zaměstnanců. Kdybych byl hejtmanem, snížím počet úředníků o deset procent. Vlivu státem placených neziskovek se obávám. Chtějí jenom prachy. Hranice si musíme chránit sami. EU to za nás neudělá. Česká politika je absolutně neschopná řešit podstatné problémy. To nám řekl Tomáš Pajonk, předseda strany Svobodných ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Krnáčová: IPR dlouhodobě nemá interního auditora, o to důkladněji by ji město mělo kontrolovat
Reakce primátorky Adriany Krnáčové na článek Tady končí sranda: Získali jsme interní audit pražské společnosti. Peníze města lítaly vzduchem, že nebudete věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
O projekty na chytré hospodaření s vodou je zájem. Poslední seminář k nim proběhne na pražském magistrátu
Jak chytře a hospodárně nakládat s dešťovou či splaškovou vodou, o tom i o technologických možnostech bude poslední ze série seminářů, které pro obce a města připravilo MŽP spolu se Státním fondem životního prostředí ČR. Semináře jsou určené pro zájemce o dotaci na tzv. chytré projekty šetřící vodu. Poslední proběhne 4. května na pražském magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Západní špioni se nesnaží změnit režimy. Ruští znamenají bezpečnostní riziko, rozpovídal se Kundra z Respektu
V dnešních Dvaceti minutách Radiožurnálu vystoupil redaktor týdeníku Respekt Ondřej Kundra. S moderátorkou Karolínou Koubovou mluvil o webech, které šíří proruskou propagandu a dezinformace, i o ruských špionech a o tom, jak se Rusko snaží rozeštvat českou společnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy uklidilo z Brněnské nádrže patnáct tun naplavenin
Ve čtvrtek 28. dubna zaměstnanci Povodí Moravy, s.p. odtěžili z Brněnské údolní nádrže 15 tun naplavenin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Soud odročil líčení se Zdenou Mašínovou
Zdena Mašínová, která se soudí o rodinný statek v Lošanech na Kolínsku, zatím majetek nezíská. Kolínský soud dnes případ odročil na neurčito. Soudkyně Iva Winklerová uvedla, že se soud potřebuje důkladně seznámit se stanovisky všech dědiců, případně jejich zmocněnců. Dnešní nové jednání nařídil Ústavní soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Výročí Květnového povstání roku 1945 připomene pietní ceremonie před budovou Českého rozhlasu
Český rozhlas uctí padlé hrdiny u příležitosti 71. výročí Květnového povstání českého lidu. Před historickou budovou Českého rozhlasu v Praze na Vinohradské ulici 12 se uskuteční se ve čtvrtek 5. května od 12.30 hodin tradiční pietní akt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Restaurátoři zachraňují v Panteonu Brožíkův lunetový obraz
V Panteonu Historické budovy Národního muzea v současnosti probíhají práce na restaurování části lunetového obrazu od českého akademického malíře Václava Brožíka – Jan Amos Komenský předkládá r. 1657 městské radě v Amsterodamu svá didaktická díla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Středoškoláci se domluvili s ministerstvem na výuce hodin matematiky ve skupinách
Zástupci České středoškolské unie, kteří vloni v souvislosti se zaváděním povinných maturit z matematiky navrhli výuku tohoto předmětu ve skupinách, se domluvili s ministryní školství Kateřinou Valachovou na přípravě řešení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úsvit: Opoziční okénko Sněmovny věnujeme referendu proti kvótám a referendu za vystoupení z EU
Již mnoho měsíců ve Sněmovně leží neprojednaný návrh zákona o referendu, kde by občané mohli rozhodnout o odmítnutí kvót a vystoupení z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Expert s úsměvem rozebral Tomáše Halíka s jeho problémem, který mu každý rád připomene. A též Zemana a rozpadlé konvičkovce
ROZHOVOR Vše nasvědčuje tomu, že Miloš Zeman bude znovu kandidovat i pro druhé funkční období. A jeho podporovatelů objektivně není málo. ParlamentnímListům.cz to řekl politolog, sociolog a vedoucí Katedry politologie a mezinárodních vztahů vysoké školy CEVRO Institut Daniel Kunštát. Program „Antizeman“ podle něho nebude fungovat, potenciální soupeř by musel být rozkročen mezi Zemanovými příznivci a zarytými odpůrci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tiso (TOP 09): V přípravě strategie rozvoje zdravotnictví Středočeského kraje koalice totálně selhala
TOP 09 považuje za alarmující, že návrh strategie rozvoje zdravotnictví ve Středočeském kraji 2014-2020 předložilo vedení kraje se zpožděním až v dubnu 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Vládě chybí vize pro moderní zdravotnictví
Lékaři a další zdravotníci si nepochybně zaslouží ohodnocení adekvátní důležitosti a náročnosti jejich práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Strategii jsme vypracovali i proto, aby měli zemědělci jistotu, že jim stát pomůže
Vláda schválila Strategii resortu Ministerstva zemědělství s výhledem do roku 2030.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fialová (SPO): Islámské kulturní centrum v Brně?
Již několik týdnů obyvatelé brněnské městské části Královo Pole živě diskutují nad plánovaným otevřením Islámského kulturního centra v soukromé budově na Metodějově ulici, která je zkolaudovaná jako místo pro podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prouza (ČSSD): Češi v Bruselu - hráč, se kterým se musí počítat
Když minulý týden server Politico.eu zpracoval a zveřejnil graf vlivu evropských státníků a národních velvyslanců při EU, vzbudilo to zájem především u „insiderů“ a úředníků, jejichž denním chlebem je právě bruselské prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Blažek (ODS): Vítáme zásah ÚS proti manipulaci trestních řízení státními zástupci a soudci
Ústavní soud vyhlásil v pondělí 2. 5. 2016 nejvýznamnější nález Pl. ÚS 4/14 proti porušování ústavního práva na zákonného soudce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nelíbí se vám to? Máte smůlu. Evropská komise podpoří kvóty na uprchlíky a volný vstup Turků do EU
Kvóty. Téma, které Evropskou komisi i přes odpor mnoha členských států Evropské unie neomrzí. Na pořadu mají být i zítra. Evropská komise totiž podle všeho podpoří podmíněný souhlas EU s bezvízovým stykem s Tureckem a navrhne zavedení povinných kvót na přijímání uprchlíků. Na základě informací BBC o tom informuje server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Pouze čtvrtina Čechů je spokojena se členstvím České republiky v EU
Vyplývá to z dubnového průzkumu agentury Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) a tato spokojenost patří k nejnižším za posledních dvanáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pozvánka na konferenci na téma Evropa v imigrační krizi: jaká jsou východiska?
Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha pořádá vědeckou konferenci na téma Evropa v imigrační krizi: jaká jsou východiska? Konference se koná dne 4. května 2016 u příležitosti Dne Evropy a pod záštitou rektora Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha, doc. PhDr. Václava Soukupa, CSc. Akce bude zahájena vystoupením exprezidenta České republiky, Václava Klause.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Pomůže to zaměstnancům s nižšími příjmy; přiznejme si, že těch je u nás většina
Projev na 44. schůzi Poslanecké sněmovny dne 3. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pitek (SZ): Vláda se rozhodla pro polovičaté řešení podle vzoru ‘Vlk se nažral, ale koza zůstala celá’
Vyjádření SZ k nezařazení luk u Přelouče na seznam Natura 2000
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Kvóty jsou slepou uličkou a Evropská komise by už tuto myšlenku měla opustit
Komentář předsedy vlády k zavádění kvót pro uprchlíky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stojíme za prezidentem a nechceme uprchlíky: Okamurovo hnutí půjde do krajských voleb se Zemanovci
S výjimkou Zlínského a Pardubického kraje spolu půjdou do voleb ve všech regionech.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Nebude se nám dařit tak, jak se čekalo. Evropská komise snížila odhad letošního růstu české ekonomiky
Česká ekonomika letos poroste o 2,1 procenta, uvádí Evropská komise ve své jarní makroekonomické předpovědi. V prognóze tak nepatrně směrem dolů korigovala svůj únorový odhad, kdy hovořila o růstu hrubého domácího produktu (HDP) o 2,3 procenta. Pro rok 2017 předpovídá nyní komise růst na úrovni 2,6 procenta, také o něco méně než 2,7 procenta uváděných v únorové zimní prognóze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo mělo od roku 2011 otevírat železnici i dalším dopravcům, nevysoutěžilo ale ani jednu linku
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na dotovanou osobní vlakovou dopravu a prověřil, jakým způsobem Ministerstvo dopravy zajišťovalo vlakové spoje, jak Českým drahám kompenzovalo ztráty z provozu vlakových linek nebo jak otevíralo trh dalším dopravcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: Gesto, kterým dáme jasně najevo, že odsuzujeme jakékoliv projevy agrese
Primátorka Krnáčová bude jednat o zapojení magistrátu do iniciativy HateFree Culture.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Po dobrém to nejde. Zdeněk Škromach bez okolků o Babišovi, Sobotkovi a své kandidatuře na Hrad
Na Fakultě sociálních studií MU v Brně debatoval se studenty senátor Zdeněk Škromach. Řeč byla o jeho případné kandidatuře na prezidenta, jeho vymezení vůči aktuálnímu trendu politiky ČSSD pod vedením Bohuslava Sobotky, ale i o jeho pověstných selfies a hovorech u bazénku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist