Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.350x, což odpovídá cca 226.977-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Rodinná komedie Strašidla představuje trailer
Nová rodinná komedie Zdeňka Trošky Strašidla vstoupí do kin 18. srpna, ale již nyní představuje trailer. V hlavních rolích se představí řada známých českých herců – Tereza Kostková, Jiří Dvořák, Vladimír Polívka, Bronislav Kotiš, Carmen Mayerová, Matěj Hádek, Petr Nárožný, Václav Postránecký nebo Karel Dobrý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ransdorf ve švýcarské bance nic nespáchal. Policie celý případ odložila
Švýcarská prokuratura se rozhodla zrušit trestní řízení proti bývalému českému europoslanci Miloslavu Ransdorfovi a třem občanům Slovenské republiky, kteří byli v loňském roce zadrženi v curyšské bance pro podezření z finančního podvodu. Zprávy o tom přinášejí slovenská média, podle kterých švýcarské úřady přiznaly podezřelým odškodné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Lidovci označili návrh Šlechtové za drzost
Záměr ministerstva pro místní rozvoj (MMR), aby areál Pražského hradu patřil do vlastnictví České republiky, považuje ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka za drzost. Lidovci návrh nepodpoří. Podle poslance Jeronýma Tejce (ČSSD) by měl navrhovaný zákon jen symbolický smysl, a přitom by stát přišel na stovky milionů korun. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana uvedl, že posouzení návrhu nechá na zákonodárcích, kteří by ale měli mít na paměti březnovou dohodu o majetkovém vyrovnání Hradu se zástupci katolické církve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Tato zvěrstva se dějí v německých uprchlických táborech. Zde jsou otřesné podrobnosti
Reportéři týdeníku Spiegel informují o alarmující situaci panující v německých uprchlických táborech. A to zejména s ohledem na množící se sexuální útoky proti ženám a dívkám. Mnohé z nich po těchto zkušenostech uvažují o návratu do svých domovských zemí, kde přitom často zuří válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Zestátnění ČT je hloupost. Ale je pravda, že redaktoři tam adorují Karla a jsou protiruští, říká prezidentův volič Štěpán Kotrba a ukazuje prstem na ty, kteří to mají řešit
Prezident Miloš Zeman dostal pomyslnou žlutou kartu od svého voliče a někdejšího spolupracovníka Štěpána Kotrby. Důvodem jsou Zemanova včerejší slova pronesená pro ParlamentníListy.cz navrhující zestátnění České televize. To mediální analytik považuje za hloupost, nicméně hned druhým dechem říká, že s ČT se něco dělat musí. Jejímu zpravodajství dle něj lidé přestávají věřit, diváci jsou nespokojeni a je třeba, aby odpovědní lidé konali. Kteří? Dle Kotrby poslanci Volebního výboru Poslanecké sněmovny PČR, kteří za ČT zodpovídají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Cesty a zídky v lesoparku Cibulka čeká oprava
Rada hl. m. Prahy schválila uzavření smlouvy na opravu cest a opěrných zídek v lesoparku Cibulka v Praze 5 Košířích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kvůli podivné výroční zprávě Romské demokratické strany padlo trestní oznámení
Předseda sněmovního kontrolního výboru Vladimír Koníček (KSČM) podal trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli výroční finanční zprávě Romské demokratické strany. Poslanci z výboru, který má kontrolu zpráv na starosti, se domnívají, že obsahuje zfalšovanou zprávu auditora. Proto na předchozím jednání Koníčka pověřili, aby trestní oznámení podal. Podle dřívějšího vyjádření předsedy strany Miroslava Tancoše může za vše bývalá najatá účetní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Paulová (BPP): David versus Goliáš
Chceme se dívat lidem zpříma do očí a nestydět se. Reakce členů přípravného výboru hnutí PRO 2016 na vyjádření vrcholných představitelů ANO 2011 na sobotní ideové konferenci a v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman: Neziskovky jsou pijavice. Pitomečci s vlajkou Tibetu. Čína je druhým nejvýznamnějším státem na zeměkouli
Z PROFILU Prezident Miloš Zeman většinu neziskových organizací pokládá za pijavice přisáté na státním rozpočtu. Hlava státu to řekla v odpovědi na dotaz jednoho ze čtenářů ParlamentníchListů.cz. Prezident reagoval i na dotaz, proč věří Andreji Babišovi a ke kterým lidem z jeho okolí naopak žádné sympatie nechová. Zemanovi nečinilo problém komentovat ani názor čtenáře, který ho srovnával s Gustávem Husákem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Odstupte, ministře Hermane!
Vyjádření místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedy ÚV KSČM Vojtěcha Filipa:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický vyzval KSČM, aby se na sjezdu rozpustila
KSČM by se měla o nadcházejícím víkendu, kdy proběhne její sjezd, rozpustit. Na sociální síti to napsal politik Strany zelených Matěj Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Zemanovo zestátnění ČT? Andrej Babiš souhlasí
Generální ředitel České televize Petr Dvořák, stejně jako politici TOP 09, odmítá návrh prezidenta Miloše Zemana na zestátnění České televize. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Německu roste zděšení z islámu. Průzkum, po kterém "vítači" budou potřebovat obklad
Němci dali znovu najevo, co si myslí. Poté, co jeden z průzkumů ukázal, že většina Němců už si nepřeje pokračování kancléřky Angely Merkelové, je tu další průzkum, podle něhož si 60 procent Němců myslí, že islám rozhodně není součástí německé kultury. Tento názor převládá u občanů starších 65 let. Mladší Němci jsou ve vztahu k islámu mírnější. Mnoho lidí se však obává teroristického útoku radikálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sobotka se vyznal, jak jej inspiruje Karel IV. Chtěl by prý vládnout, jako on
Karla IV. je třeba vidět především jako Evropana, řekl při projevu na dnešním slavnostním shromáždění akademické obce Univerzity Karlovy premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Strategické vládnutí tohoto římského císaře a českého krále považuje za inspiraci pro současnost. Shromáždění bylo součástí oslav 700. výročí narození Karla IV., které připadá na sobotu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Noční vlci, buzna, Putin, přepisování dějin, Hašek a Dolanský v ČT. Před týdnem to začalo a zde je dohra
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Společnost je dlouhodobě traumatizovaná problémem konce druhé světové války a jsme ve fázi, kdy se o jeho interpretaci v tuto chvíli dál vyjednává. Tvrdí to profesor Jan Jirák v souvislosti s tím, co se odehrávalo v uplynulých dnech kolem výročí osvobození naší vlasti i průjezdu Nočních vlků. Média jsou ve velké většině silně westernizovaná, víc akcentují americko-spojenecký výklad konce války, což se spojuje s vlnou protiruských antipatií, která u nás panuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Šokující výsledky čerstvého průzkumu. Odpůrci Donalda Trumpa budou bědovat, je to vážné
Podle aktuálního průzkumu Reuters a Ipsos se razantně zvýšila obliba Donalda Trumpa mezi americkými voliči. Aktuálně vše nasvědčuje tomu, že jeho předpokládaný souboj o prezidentský úřad s demokratkou Hillary Clintonovou bude velmi těsný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Nabízíme rodinám možnost rozložit péči o novorozeně mezi oba rodiče
Novopečení tatínkové budou mít od začátku příštího roku možnost využít po narození potomka týdenní otcovskou dovolenou. V rámci novely zákona o nemocenském pojištění se rozšíří i okruh lidí s nárokem na sirotčí důchod a nově budou mít nárok na nemocenskou i dobrovolní hasiči. Návrhy ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové na dnešním jednání přijala vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Tak pozor: Michal Horáček zcela jasně o kandidatuře na Hrad
„Potřebujeme skutečné lídry, ne hysteriky,“ uvedl v rozhovoru serveru StudentE15.cz textař a spisovatel Michal Horáček. Jeho jméno se také často zmiňuje ve věci dalších prezidentských voleb, kdy on sám kandidaturu nevyloučil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dnes se otevře komora s korunovačními klenoty
Sedm držitelů klíčů dnes odpoledne odemkne komoru s českými korunovačními klenoty ve svatovítské katedrále. Klenoty se vystavují jen za zvláštních okolností, většinou při příležitosti volby českého prezidenta. Od neděle 15. května budou po dva týdny vystaveny ve Vladislavském sále na oslavu letošního 700. výročí narození Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Chtějí naředit Evropu a zničit její kulturu, to je účel imigrace. Lukáš Lhoťan má vážné podezření
Bývalý muslim a konvertita ke křesťanství Lukáš Lhoťan se na svém blogu vyjádřil k multikulturalismu. Podle něj je tato filozofie rasistického původu a má také stejné plody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Olomoucké ANO: Pan starosta měl spíše nenaplněné politické ambice
Reakce olomouckého krajského předsednictva hnutí ANO na ukončení členství starosty města Hranice Jiřího Kudláčka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kdo jsou lidé, které si dnes odvedl Šlachta? Státní zástupkyně, celník i policejní veterán
Kolegové z týmu Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty se zatýkali. Klec spadla na vedoucího jednoho z útvarů, Radka Holuba. Kromě něj byli zatčeni celník Pavel Šíma a někdejší policista Igor Gáborík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Je současná migrace ekonomickým přínosem?
O brokerskou společnost Cyrrus jsem se dosud nezajímal, protože s akciemi, opcemi, komoditami ani dluhopisy jsem nikdy neobchodoval a neobchoduji. Dnes jsem si však se zájmem přečetl, že podle analýzy této firmy by se naše ekonomika „bez problémů vypořádala s příchodem 50 000 až 80 000 imigrantů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Biatlonistka Soukalová odstřelila Zemana: Je neslušný, dělá ostudu. Snad tam po volbách už bude někdo jiný
Slavná česká biatlonistka se ve videochatu pro server iDnes.cz obula do prezidenta Miloše Zemana. Tento pán podle jejího názoru ani náhodou nesplňuje představu slušného člověka, který by mohl být vzorem pro mladé lidi a reprezentoval nás odpovídajícím způsobem za hranicemi České republiky. Jelikož toto o Zemanovi říct nemůže, doufá, že od roku 2018 bude naším prezidentem někdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Sociální demokraté v europarlamentu nepodporují udělení statutu tržní ekonomiky Číně
Poslanci Evropského parlamentu dnes hlasovali o udělení statutu tržní ekonomiky Číně. SD frakce je proti z jednoduchého důvodu: I přes velké úsilí, které Čína učinila, ji zatím nelze považovat za tržní ekonomiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Půjde Bakala bručet?
Překvapivě až nyní prosákla informace, že bývalý uhlobaron a stále ještě multimiliardář Bakala, který spolu se svými společníky vytahal v průběhu 11 let z OKD podle některých propočtů hodně přes 100 miliard korun, se dostal do hledáčku policie. Respektive se sem dostala společnost OKD v době, kdy v ní byl Bakala spolumajitelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí PRO 2016: Nejsme přeběhlíci ani prospěcháři, pane Babiši
Prohlášení nového hnutí PRO 2016, složeného převážně z bývalých členů hnutí ANO 2011, kteří se nesmířili s tím, jakým směrem se ANO ubírá...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nastupující prezident: Papeži, ty zkurvysynu, jeď zpátky domů. Už sem nikdy nejezdi
Prostořeký kandidát na post prezidenta Filipín Rodrigo Duterte zvítězil ve volbách. Přestože nebyly oficiální výsledky zatím zveřejněny, jeho hlavní rival Mar Roxas již svou porážku uznal. Jednasedmdesátiletý Duterte strávil většinu své dosavadní kariéry na postu starosty města Davaa. Nicméně celosvětově proslul spíše díky svým nevybíravým výrokům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Místopředseda Ústavního soudu přijal delegaci kolegů z Indonésie
Místopředseda Ústavního soudu Jaroslav Fenyk přijal v úterý dne 10. května delegaci Ústavního soudu Indonésie, vedenou jeho místopředsedou Anwarem Usmanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Bez čtyřmiliardové injekce se české zdravotnictví neobejde
„Dostatečně výrazným signálem pro zdravotníky by bylo desetiprocentní navýšení platů tři roky po sobě. K tomu v tuto chvíli potřebujeme minimálně 4 miliardy korun,“ řekl 10. 5. 2016 ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček po jednání s předsedou Lékařského odborového klubu Martinem Engelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Kauza Altner dopadá na hlavy ministrů ČSSD, nejvíce ztrácí důvěru premiér
Kauza „Altner“ dopadá na hlavy ministrů ČSSD, nejvíce ztrácí důvěru premiér Bohuslav Sobotka, který je v květnu až čtvrtým nejdůvěryhodnějším členem vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka se propadl, Jiří Dienstbier se plazí při zemi
Ministři sociální demokracie v čele s premiérem Bohuslavem Sobotkou se propadají v průzkumu důvěryhodnosti. Zřejmě na ně tak dopadá kauza Altner. Ukazuje to nejnovější průzkum agentury SANEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Uprchlická krize: Jako Evropa jsme prohráli. Bude to teď buď špatné, nebo ještě horší, udeřil v ČT předseda
K uprchlické krizi a jejím řešením se v pořadu Události, komentáře ČT24 vyjádřili předseda poslaneckého klubu hnutí Úsvit – Národní koalice Marek Černoch a poslanec za hnutí ANO Bohuslav Chalupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Orbáne, máš díry v plotě, píší noviny
Recept budapešťské vlády na řešení migrační krize má trhliny, konstatuje zvláštní zpravodaj MF Dnes v Německu Luboš Palata v dnešním vydání deníku. A to především v mezerách v plotu na hranicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zestátnění ČT je hloupost. Ale je pravda, že redaktoři tam adorují Karla a jsou protiruští, říká exradní ČRo Štěpán Kotrba a ukazuje prstem na ty, kteří to mají řešit
Prezident Miloš Zeman dostal pomyslnou žlutou kartu od svého voliče a někdejšího spolupracovníka Štěpána Kotrby. Důvodem jsou Zemanova včerejší slova pronesená pro ParlamentníListy.cz navrhující zestátnění České televize. To mediální analytik považuje za hloupost, nicméně hned druhým dechem říká, že s ČT se něco dělat musí. Jejímu zpravodajství dle něj lidé přestávají věřit, diváci jsou nespokojeni a je třeba, aby odpovědní lidé konali. Kteří? Dle Kotrby poslanci Volebního výboru Poslanecké sněmovny PČR, kteří za ČT zodpovídají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT v Praze bude opět hostit světové sympozium o Smart Cities
Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze bude ve dnech 26. až 27. května znovu hostit mezinárodní vědecké setkání nazvané Smart Cities Symposium Prague 2016. Odborníci z celého světa budou již podruhé diskutovat na akademické půdě o nových trendech v oblasti Smart Cities.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 08:34, zobrazit podobné
„Pobodaný“ muslim odkráčel jakoby nic. Doma si sedl na gauč a přemýšlel, jestli volat záchranku. Jeho přítelkyně ukázala „fakáče“ na Okamuru
K překvapivému závěru došla policie v případu pobodaného muslima v pražských Vršovicích. Ta totiž nyní tvrdí, že muslima nenapadli dva holohlaví muži, ale zranění si pravděpodobně přivedl sám, či jej někdo neúmyslně bodl. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Ministři budou jednat o zlepšení přeshraničního spojení Česka a Slovenska
Ministr dopravy Dan Ťok bude jednat se slovenským protějškem Romanem Brecelym o zlepšení přeshraničního spojení mezi Českem a Slovenskem. Na programu jednání je mimo jiné modernizace železničního spojení mezi Lanžhotem a Kúty a dále do Bratislavy a Štúrova. V automobilové dopravě se očekává přijetí dohody o propojení silnice I/11 vedoucí přes Ostravu, Český Těšín a Třinec s plánovanou rychlostní silnicí na slovenském území u obce Svrčinovec severně od Čadce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Hodečková (Zelení): Petr Orel - chci, aby novojičínský region byl ještě příjemnějším místem pro život
Petr Orel pracuje od roku 1992 v nevládním sektoru. Podílí se na vedení a provozu Záchranné stanice a Domu přírody Poodří. Stanice, kterou projde ročně přes 1500 živočichů, funguje jako nemocnice pro volně žijící jedince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Současný globální kapitalismus je neudržitelný. A znárodňování? Vojtěch Filip o tom, jak si představuje vaši budoucnost i budoucnost KSČM
ROZHOVOR Předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil, jak si představuje budoucí fungování KSČM i České republiky. KSČM je dle něho v dobré kondici. Jak je na tom KSČM se znárodňováním a podporou podnikání? Máme být v EU? Jsme kolonií?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Menzel v televizi: Chytří lidé utekli na Západ a zbyli tu jen plebejci, kteří volí Zemana. Stydím se za tento sobecký, předposraný národ
Režisér Jiří Menzel v rozhovoru pro server televize Nova TN.cz pořádně zkritizoval Rusy a navíc ani trochu nešetřil své české spoluobčany. Stydí se prý za jejich předpo*ranost. Nit suchou nenechal ani na prezidentu Zemanovi. U Rusů mu vadí, že necítí stud, ačkoli se věru mají za co hanbit, ať už ve vztahu k Polsku, Ukrajině či nám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zpravodajství ČT je velká lumpárna. Bojím se pustit televizi, aby z ní nevyskočil Kalousek. Hovoří filmař, který sám poznal, jak to na Kavčích horách chodí
ROZHOVOR „Nechat to tak být by bylo hrozné. Je tam totiž stav, který je neudržitelný, a to speciálně ve zpravodajství, které předvádí velkou lumpárnu,“ kývá hlavou dokumentarista Václav Dvořák na nápad prezidenta Miloše Zemana, že by se měla Česká televize (ČT) zestátnit. Naopak na Kalouskovu poznámku o tom, že by v takovém případě došlo k omezování svobody, se režisér jen směje. „Já nechci ani pouštět televizi, protože se bojím, že na mne odtamtud vyskočí Miroslav Kalousek. Bojím se skoro otevřít i lednici, aby z ní také nevypadl Kalousek, který by mne začal hystericky poučovat,“ ironizuje Dvořák v rozhovoru ParlamentníchListů.cz slova předsedy TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Jakou dávku Marksová zruší namísto otcovské dovolené?
Reakce na Twitteru politika k tématu schválení takzvané "otcovské dovolené":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Evropští barbaři, narcistická drbna. Takto to schytala britská královna v čínských médiích
Čínská média vracejí úder Západu. Poté, co se do Číny dostal výrok britské královny Alžběty o tom, že chování čínské delegace bylo „velmi hrubé“, odpověděl čínský list The Global Times zcela jednoznačně. Západní média jsou barbarská. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj rozdělil peníze na kulturu. Podpoří i některé z nejohroženějších památek
Dotace v oblasti kultury a památkové péče schválilo krajské zastupitelstvo. Ve čtyřech programech bude pro letošní rok rozděleno téměř deset milionů korun. Další tři miliony dostanou pořadatelé akcí s trvalou záštitou Rady Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je chybějící adresa u dárce padesátikoruny důvodem pro pozastavení činnosti našeho hnutí?
Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny dne 12. května 2016 doporučuje Vládě, aby podala návrh na pozastavení činnosti našeho hnutí SPD – Tomio Okamura. Důvodem jsou drobné dary, které nám posílají lidé z celé České republiky. U těchto drobných darů ve výši 50 Kč, 200 Kč, 500 Kč, 1 000 Kč řada lidí neuvedla své datum narození a adresu trvalého bydliště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Parní vlak ČD vyrazí na První parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka
Tuto sobotu a neděli 14. a 15. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského Masarykova nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude připraven „První parní víkend“. Milovníci železniční historie navíc můžou oba dva dny vyrazit na krátký výlet parním vlakem z Lužné do Stochova, kde bude otevřený prezidentský salonek T. G. Masaryka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Chce to ven z defenzivy, jinak nám ujede vlak. Zeman porazil hybridní válku, vedenou za dědičnou monarchii „pravdolásky“. Kandidát na šéfa KSČM udeřil
KSČM je unikátní fenomén na celém území zataženém do NATO. Takovou pozici v domácí i evropské legislativě EP – a zároveň v exekutivě většiny krajů – tu jiná komunistická strana nemá. Teď jsme však na křižovatce, která rozhodne, zda se ten výkon zúročí, anebo promarní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Vládní „kohouti“ Babiš s Němečkem. Večer si to rozdají u Jílkové
Hned dva ministři dorazí ve čtvrtek večer do studia pořádu Máte slovo. Michaela Jílková v debatě o problémech českého zdravotnictví přivítá kromě šéfa resortu také jeho kolegu z ministerstva financí, Andreje Babiše, šéfa Lékařské komory a další osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Petera slíbil usnesení, kterým kraj potvrdí nesouhlas s přehradou na Berounce a podporu protipovodňové ochrany, šetrné k přírodě
Zástupci více než dvaceti obcí, kterých se dotýká studie „Protipovodňová ochrana dolní Berounky – studie retenční nádrže“, zástupci státního podniku Povodí Vltavy, Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a dalších zainteresovaných organizací a sdružení se v úterý 10. května sešli na Krajském úřadu Středočeského kraje, aby si vyslechli názory na tuto studii a naopak přednesli svou kritiku či argumenty na její podporu. Setkání svolal hejtman Středočeského kraje Miloš Petera a zúčastnil se ho též náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Marek Semerád (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Židek (ODS): Naše vize pro zdravotnictví v Libereckém kraji? Fakultní nemocnice a lékařská fakulta
V rámci Libereckého kraje je po značné době nečinnosti důležité nastavení dlouhodobé strategie a vize pro vývoj regionu v oblasti zdravotnictví. Oblast zdravotnictví se dá rozdělit na několik hlavních sektorů. Lékaři, sestry, jednotlivé nemocnice a typy dostupné péče v těchto zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
EU se už rozpadla. NATO už neexistuje. Obdivovaný myslitel z USA šokuje
Evropská unie se rozpadla už dávno, prakticky již ve chvíli svého vzniku. Myslí si to přední americký stratég a zakladatel americké zpravodajské společnosti Stratfor, George Friedman, který poskytl rozhovor serveru natoaktual.cz. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Poptávka po zlatě byla v prvním čtvrtletí letošního roku rekordní
V prvním čtvrtletí letošního roku dosáhla poptávka po zlatě rekordních 1290 tun, což je nárůst o 21 % ve srovnání se stejným obdobím loňského roku a zároveň historicky druhé nejlepší čtvrtletí v dosavadních záznamech. Informoval o tom dnes server Zlato.cz s odvoláním na aktuální údaje organizace World Gold Council (WGC), která sdružuje 18 nejvýznamnějších producentů zlata na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Válka ve vládě o domy na Hradě: Ministryně drsně udeřila na církev, lidovci se zlobí
Záměr ministerstva pro místní rozvoj (MMR), aby areál Pražského hradu patřil do vlastnictví České republiky, považuje ministr zemědělství a místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka za drzost. Lidovci návrh nepodpoří. Podle poslance Jeronýma Tejce (ČSSD) by měl navrhovaný zákon jen symbolický smysl, a přitom by stát přišel na stovky milionů korun. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana uvedl, že posouzení návrhu nechá na zákonodárcích, kteří by ale měli mít na paměti březnovou dohodu o majetkovém vyrovnání Hradu se zástupci katolické církve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Epilog příběhu „Radar v Brdech“: Důkaz, že jste lhali, vzkazují do USA Rusové
Na vojenské základně ve městě Deveselu na jihu Rumunska dnes proběhne slavnostní spuštění protiraketového štítu, který měl být podle původních návrhů umístěn i v brdském lese. Ceremoniálu se mají zúčastnit členové rumunské vlády i vysoce postavení důstojníci z NATO a americké armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Některé stavby jsou klíčové i pro Evropu, nejde jen o zájem České republiky
Vláda dnes schválila plán ministerstva dopravy, který minimalizuje dopady na skupinu dopravních staveb, kterých by se mohlo dotknout opakování procesu EIA (posouzení vlivu na životní prostředí). Ministerstvo dopravy zároveň navrhlo postup, který zajišťuje že se případné opakování posudků EIA nepromítne do úspěšného čerpání evropských zdrojů z Operačního programu Doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ostravan oslavil sedmdesátku, vlaky mezi Prahou a Ostravou za tu dobu zrychlily o 2 hodiny
Tradiční expresní spojení Ostravy a Prahy, vlak „Ostravan“, slaví 70 let provozu. Na svou trasu z Bohumína a Ostravy do Prahy se poprvé pod tímto názvem vydal 6. května 1946. Zatímco tehdy „Ostravanu“ trvala cesta mezi moravskoslezskou metropolí a Prahou necelých 5 hodin, dnes stejnou trasu zvládají pendolina za 3 hodiny. Průměrná cestovní rychlost stoupla z tehdejších 75 km/h na současných 120 km/h.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Speciální mobilní jednotka cizinecké policie umožní rychleji reagovat na nepředvídatelná rizika v souvislosti s migrací
Vláda ve středu 11. května schválila zřízení Mobilní jednotky služby cizinecké policie. Tato jednotka bude mít celkem 181 členů a kromě okamžitého zajišťování bezpečnosti v ČR v souvislosti s nelegální migrací či případné ochrany našich hranic bude také připravena k okamžitému vyslání do zahraničí k ochraně vnější schengenské hranice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejvyšší kontrolní úřad: Vyhodnocení programů migrační politiky není spolehlivé
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil podmínky pro poskytování a čerpání dotací z evropských fondů určených na migrační politiku. Kontrola se týkala programů, které se zaměřují na zlepšení podmínek přijímání azylantů, integraci cizinců ze zemí mimo EU, návrat migrantů do zemí jejich původu či kontrolu vnějších hranic. Tyto programy zahrnuje v České republice obecný program Solidarita a řízení migračních toků spravovaný Ministerstvem vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Režisér Jiří Svoboda k prezidentovým výrokům o České televizi
Musím reagovat na článek „Miloš Zeman pro PL přednesl radikální návrh, co s Českou televizí.“ Mám pana prezidenta Zemana osobně rád, volil jsem ho a respektuji i jeho občasnou střelbu od boku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Babišův server si všímá redaktora PL, který dělá pravidelné rozhovory s prezidentem Zemanem
Server Lidovky.cz, který patří mezi mediální portfolio ministra financí Andreje Babiše (ANO), si všímá minulosti novináře PL Radima Panenky. Ten je podle serveru dvorním novinářem prezidenta Miloše Zemana, a to i přesto, že byl dříve v extremisticky pravicové Národní straně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Brigádníky letos čekají žně. Dostanou až o 10 procent vyšší odměnu
Přemýšlíte o brigádě na léto? Neváhejte! Letošní rok je pro krátkodobé práce i brigády jako dělaný. Nezaměstnanost v Česku dosáhla dvacetiletého minima. Firmám chybí zaměstnanci, a proto bude velký zájem o brigádníky. Ti díky tomu budou moci dosáhnout na lepší pozice i odměny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Greenpeace: Nad dolem zavlál dlouhý transparent. Tisíce lidí v nejistotě, domovy na oltář těžby
EPH koupí německé uhlí i s odporem veřejnosti. Probíhá týden protestů, nad dolem zavlál dlouhý transparent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní zasedání UK u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.
Premiér Sobotka se zúčastní slavnostního zasedání pořádaného Univerzitou Karlovou u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. a vyzvednutí Českých korunovačních klenotů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Vláda schválila záchranný plán v procesu EIA
Vláda včera schválila plán ministerstva dopravy, který minimalizuje dopady na skupinu dopravních staveb, kterých by se mohlo dotknout opakování procesu EIA (posouzení vlivu na životní prostředí). Ministerstvo dopravy zároveň navrhlo postup, který zajišťuje že se případné opakování posudků EIA nepromítne do úspěšného čerpání evropských zdrojů z Operačního programu Doprava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Typické sociálnědemokratické řešení. Ódéesák sepsul vládu za řešení OKD
Hosty dnešního vysílání Událostí, komentářů ČT24 byli ministr financí Andrej Babiš (ANO) a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). Tématem byla mimořádná podpora pro zaměstnance, který bude muset odejít z OKD. Tu dnes schválila vláda, kritizuje ji však pravicová opozice. Za ni v pořadu vystoupil Martin Kupka (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj zajímá domácí i zahraniční turisty
Moravskoslezský region je stále oblíbenějším turistickým cílem pro tuzemské i zahraniční návštěvníky. Dokazují to údaje o návštěvnosti za první čtvrtletí letošního roku, které zveřejnil Český statistický úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra ohrožení příjmovou chudobou se nezměnila. Třetina lidí si nemůže dovolit kulturu
Příjmy domácností se zvýšily a míra materiální deprivace mírně klesla. Míra ohrožení příjmovou chudobou se nezměnila. Nicméně třetina osob, která v posledním roce neabsolvovala žádnou kulturní aktivitu, si to z finančních důvodů nemohla dovolit. Ukazují to aktuální výsledky šetření ČSÚ o životních podmínkách v roce 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
České dráhy: Motoráky za krásami Lednice nebo s kolem do Znojma a Šatova
I letos vyjíždí tradiční historický motorový vůz Hurvínek z Břeclavi do Lednice. Nostalgickým vlakem se může každý vydat o víkendech a svátcích za krásami Lednicko-valtického areálu, a to až do 28. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Chovanec chce zřídit protiteroristické centrum. Bojovalo by například i s propagandou
Na ministerstvu vnitra by od začátku příštího roku mělo fungovat specializované Centrum terorismu a hybridních hrozeb. Na konferenci k prvním výsledkům bezpečnostního auditu ČR to dnes řekl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Přibližně 30 odborníků by podle Chovance mohlo například bránit šíření nepravdivých informací a propagandy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Český ministr jede na sjezd sudetských Němců. Poprvé v historii
Ministr kultury Daniel Herman se o víkendu jako první člen české vlády oficiálně zúčastní výročního sudetoněmeckého sjezdu. ČTK to sdělila mluvčí Sudetoněmeckého krajanského sdružení (SL) Hildegard Schusterová a Hermanův úřad informaci potvrdil. Podle SL přispěje Hermanova přítomnost na sjezdu k dalšímu pokroku ve smiřování mezi sudetskými Němci a Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval nové rektory
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval ve čtvrtek dne 12. května 2016 na Pražském hradě rektory vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Zdolal jsem nejvyšší horu Jeseníků – Praděd
Sociální demokracie na Bruntálsku odstartovala předvolební kampaň. Široká veřejnosti si tak mohla vyjít s poslancem a kandidátem do senátu Ladislavem Velebným na nejvyšší horu Jeseníků – Praděd.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Slovenský exministr obrany se kvůli kvótám pustil do Bruselu. Velmi tvrdě
ROZHOVOR „Myslím, že na Slovensku musíme být připraveni hermeticky uzavřít hranice,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Lubomír Galko, slovenský exministr obrany a místopředseda Svobody a Solidarity (SaS). Vysvětluje též, že jeho strana nechce vystoupení Slovenska z EU. „Jsme eurorealistická strana a chceme, aby EU byla reformovaná a v některých oblastech výrazně. Například v ochraně společných hranic a v zahraniční politice.“ Ke kontroverzním kotlebovcům říká: „Diskutovat v médiích je s nimi potřeba, protože izolace LSNS očividně selhala, když už jsou i v národním parlamentu. Ale znamená to vést opravdu fundovanou diskusi, protože jen tak demaskujete jejich řešení, která by vedla k mezinárodní izolaci, ekonomickému úpadku a následně kolapsu Slovenska,“ dodal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Toto jste o Rakousku asi ještě neslyšeli. Klientelismus a korupce úplně všude
Německý politolog Gustav Gressel z think-tanku European Council on Foreign Relations analyzuje politickou situaci v Rakousku v předvečer druhého kola prezidentských voleb. Úspěch kandidáta FPÖ Norberta Hofera považuje za signál nespokojenosti voličů s vládnoucí koalicí. Varuje však před označováním příznivců této strany za „nácky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Prezident Erdogan upevňuje svou moc. Přečtěte si, co všechno v poslední době provedl
Novináři z investigativního webu WhoWhatWhy.org si posvítili na tureckého prezidenta Erdogana. Jeho vzrůstající snahy soustředit veškerou moc v zemi ve vlastních rukou mu podle nich budou osudnými, protože obyvatelé Turecka již nemají jinou možnost než státní převrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V Karlovi IV. musíme v prvé řadě vidět Evropana
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 12. května 2016 v aule Karolina zúčastnil slavnostního shromáždění představitelů Univerzity Karlovy a evropských a světových univerzit u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Olympijská roadshow zavítá do vybraných jihočeských měst
Písek, Tábor, Strakonice, Hluboká nad Vltavou, České Budějovice a Jindřichův Hradec. Do všech těchto jihočeských měst zavítá olympijská roadshow v rámci projektu Jižní Čechy olympijské 2016. Akci určenou pro širokou veřejnost, zejména pak pro žáky základních a středních škol, organizuje Krajský úřad Jihočeského kraje ve spolupráci s Českým olympijským výborem. Organizátoři chtějí roadshow využít k propagaci sportu a aktivního životního stylu v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Množství vytříděných odpadů roste. Loni Češi separovali čtyřikrát více než v roce 2000
Česká republika překročila hranici 8 milionů tun vytříděného odpadu za uplynulých 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Česká televize by měla zůstat veřejnoprávní, shodují se politici a odmítají Zemanův nápad zestátnění
Zeman označil Českou televizi za hlásnou troubu TOP 09.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme představitele Lucemburského velkovévodství
Kancelář Hradu informuje o programu prezidenta republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Bafuňář hnutí ANO má problém: Z jeho účtu létají desítky tisíc, prý si tak kupuje loajalitu
EXKLUZIVNĚ Jména Jana Říčaře, Michala Pluta nebo Leoše Valigurského zřejmě širšímu publiku mnoho neřeknou. Dokonce ani někteří členové ANO v metropoli netuší, o koho se jedná. Ačkoli právě první zmíněný je místopředsedou krajské organizace. Té předsedá ministr a poslanec Martin Stropnický. Zbylá dvě jména jsou zastupitelé městské části Prahy 11. A právě zde je předsedou onen Jan Říčař. Co je na tom zajímavého? Zejména fakt, že z Říčařova účtu směřují na účet hnutí ANO tisíce a tisíce korun. Prý za to, aby i nadále zastával pozici předsedy Prahy 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Problém Okamury: Sněmovna mu chce zrušit partaj
Hned dvanácti politickým stranám navrhl kontrolní výbor Poslanecké sněmovny pozastavit činnost. Důvodem jsou neúplné finanční zprávy za rok 2015. O návrhu bude nyní rozhodovat vláda. Mezi navrhovanými stranami je i Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Okamurovci a zemanovci představili čelo koaliční kandidátky a volební priority v krajských volbách v Olomouckém kraji
Na tiskové konferenci v Olomouci za účasti poslanců Tomia Okamury a Radima Fialy byla prezentována silná koalice do podzimních krajských voleb v Olomouckém kraji, s názvem „Koalice Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD) a Strana Práv Občanů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Ekologickou výchovu a osvětu bude dál zajišťovat Toulcův dvůr
Činnost v oblasti ekologické výchovy, vzdělávání a osvětu bude pro hlavní město Prahu i nadále vykonávat spolek Toulcův dvůr ve Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy. Rada souhlasila s poskytnutím neinvestiční dotace spolku ve výši 2 500 000 korun. Přidělení dotace musí ještě schválit Zastupitelstvo hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Finanční správa rozesílá „daňové složenky“ k dani z nemovitostí
Lhůta pro zaplacení daně z nemovitých věcí (nebo její první splátky) končí 31. května. Fyzické osoby obdrží letos poprvé „daňovou“ složenku, kterou je možné uhradit daň bez poštovního poplatku. Právnické osoby obdrží informaci o daňové povinnosti do datových schránek. Pokud nemají zpřístupněnou datovou schránku, dostanou poštou běžnou poštovní poukázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Podřezáváme si pod sebou větev. Kam až tohle všechno dojde? Tereza Spencerová a vážné informace o dalším vývoji uprchlické krize
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ První problém: Erdogan a jeho vydírání a zastrašování Evropy. Druhý problém: Imigrace z chudých afrických států. Tyto dva rozměry hrozícího bujení uprchlické krize v Evropě rozebírá ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Zamýšlí se také, jak by nám „pomohli" případní vítězové prezidentských voleb v USA, přirozeně se zaměřuje i na vývoj v Sýrii a vrací se k doznívajícím oslavám konce 2. světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Hrají si na uprchlíky, ale jsou přitom teroristé. Němci se konečně rozhoupali k akci
Německé vyšetřovací orgány zahájily trestní řízení proti desítkám migrantů, kteří jsou podezřelí ze spolupráce s Islámským státem. O dalších podrobnostech informuje deník Neue Osnabrücke Zeitung.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
To je blbost, Zemane. Vždyť by Česká televize šla do kytek. Není to pekárna. Slyšte zaskočené členy Rady ČT
Je to blbost. Veřejnoprávní Česká televize nemůže být státní. Ztratila by svoji nezávislost a dostala by se pod tlak politiků, kteří zrovna vládnou. Tak se k názoru prezidenta Miloše Zemana vyjadřují členové rady televize. Reagovali i na výrok hlavy státu, že ČT je pouhou hlásnou troubou TOP09. Zestátnění média i její kritiku Zeman napsal do odpovědí čtenářům ParlamentníchListů.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Veřejnoprávním médiím, rozhlasu i televizi, musí zůstat garance nezávislosti
Veřejnoprávním médiím, rozhlasu i televizi, musí zůstat garance nezávislosti. Nesmí podléhat komerčním zájmům, podnikatelským skupinám či být řízena jakoukoliv vládou. Média veřejné služby musí hájit důsledně pouze veřejný zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Černoch a transsexuální aktivista v Oxfordu deptali bělošskou číšnici a chlubí se tím. Podle univerzity je vše v pořádku
ParlamentnéListy.sk informovaly o příběhu černého studenta prestižní britské univerzity v Oxfordu, kterému se rasistickými narážkami podařilo rozbrečet bílou servírku z kavárny v Jihoafrické republice. Za jeho narážky jej však žádný postih nečeká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Ať Schengen opustí státy, které nejsou schopny chránit vlastní hranici
Jarní tour Petra Fialy pokračovala včera v Liberci. Petr Fiala tam přijel diskutovat s občany o řešení imigrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pivo Zubr v novém a moderním kabátě
Pivovar Zubr začal stáčet pivo do nových vratných lahví, které se v distribuci objeví v průběhu měsíce května. Moderní vzhled lahví, které vynikají především ergonomickým tvarem, je dílem designového studia Fiala & Šebek. Kromě samotných lahví modernizací prošly také etikety, šátečky, pivní korunky a přepravky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Londýn plný oligarchů. Cestovka vás povozí po vilách těch "nejšikovnějších" Rusů a Ukrajinců
V Londýně se aktivisté rozhodli postavit korupci velmi svérázným způsobem. Pro novináře zorganizovali prohlídku luxusních nemovitostí těch nejbohatších oligarchů z bývalého Sovětského svazu, o události na svých stránkách ve videu informuje Rádio Svobodná Evropa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud zveřejnil výroční zprávu o své činnosti v letech 2014 až 2015
Výroční zpráva Nejvyššího soudu 2014 – 2015 je ohlédnutím za činností této vrcholné soudní instituce v uplynulých dvou letech. Byly to roky plné zásadních změn v mnoha oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Poslanci zamítli Zemanův návrh na zestátnění České televize
Politici vesměs odmítli nápad prezidenta Miloše Zemana, aby se Česká televize (ČT) změnila z veřejnoprávní na státní televizi. Předseda Rady ČT Jan Bednář se s poukazem na průzkumy a analýzy vyváženosti zpravodajství ohradil proti Zemanovu tvrzení, že je ČT "hlásnou troubou" TOP 09. Politici tak dnes reagovali na prezidentovo středeční prohlášení na serveru Parlamentní listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Okamurovci a zemanovci zbrojí na volby: V Olomouci v čele poslanec, za ním krajský fotbalový šéf
Okamurovci a zemanovci v Olomouckém kraji jdou do voleb společně. Dnes také představili čelo koaliční kandidátky a volební priority v krajských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To jsme přehlédli: Jak si jízdu Nočních vlků užíval Jiří X. Doležal
O víkendu projel Prahou průvod motorkářů společně s ruským motorkářským gangem Noční vlci. Přivítat je vyrazil i redaktor týdeníku Reflex Jiří X. Doležal, který si na to vzal transparent s vysvětlením, že v České republice znamená vlk zapařené pozadí. A následně sděloval své dojmy z akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Zásadní historické události se často vytrácí už i z učebních osnov
Poslanec Parlamentu ČR a kandidát do senátu Ladislav Velebný o víkendu zavítal do obce Milotice nad Opavou, kde si připomněl 71. výročí osvobození naší vlasti, ale i bruntálského regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lukša (Dobrá volba): Zemanovi by se Skála zřejmě líbil, má také tendenci zestátňovat
Někdy se mi zdá, že čas se zastavil, nebo se dokonce vracíme zpět o několik desítek let. Prezident Zeman bez uzardění prohlásil, že by se Česká televize měla zestátnit a financovat z rozpočtu. Argument typu, že by tím lidé ušetřili, je víceméně scestný. Pokud by byla ČT placena ze státního rozpočtu, nutně tyto peníze budou chybět například ve školství, zdravotnictví či životním prostředí. Lidé nic neušetří, ba naopak, na nápad z dílny Zemanových poradců opět doplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Datum početí dítěte může ovlivnit, jestli má matka nárok na mateřskou
Neobvyklý případ s úspěšným koncem řešila veřejná ochránkyně práv na základě podnětu ženy z jižních Čech. Jen díky přesnějšímu určení data početí dítěte se totiž podařilo zajistit ženě nárok na peněžitou pomoc v mateřství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nezbedné děti ničily autobusy. A Jiří Čunek to rázně vyřešil
Originálním způsobem se rozhodli čelit ničení interiérů autobusů ze strany dětských vandalů ve Vsetíně. Na základě rozhodnutí tamního starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL) na malé nezbedníky dohlížejí dva pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšné práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Přestaňte číst všechny Bakalovy noviny, vyzval Jiří Paroubek. A podivil se odkazu Václava Havla
Nad nejnovějším vývojem situace okolo OKD se zamýšlí expremiér Jiří Paroubek na serveru Vasevec.cz. Kauzu trochu z jiného pohledu okomentoval také europoslanec Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Rakouská sociální demokracie v kritické situaci
Rakouský kancléř Faymann rezignoval. To není žádné velké překvapení. Jeho strana (SPÖ) jde v zemských volbách spíše od neúspěchu k neúspěchu. Trvale jí klesají volební preference a zažila zdrcující porážku svého kandidáta v prezidentské volbě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Soudci mají za sebou seminář o mezinárodních a unijních vlivech na aplikaci českého trestního práva
Velkou zasedací místnost Nejvyššího soudu ve středu 4. května 2016 krátce po poledni navštívila více než stovka účastníků semináře zaměřeného na problematiku nadnárodních vlivů na aplikační praxi trestního práva s důrazem na judikaturu Soudního dvora Evropské unie a Evropského soudu pro lidská práva. Mezi posluchači nechyběli kromě soudců trestního kolegia Nejvyššího soudu také zástupci a představitelé dalších vrcholných soudních institucí, státního zastupitelství nebo kanceláře Veřejného ochránce práv. Mezi jinými předseda Nejvyššího správního soudu JUDr. Josef Baxa a ombudsmanka Mgr. Anna Šabatová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad aktualizuje přístup k sezónnímu očištění HDP
Český statistický úřad připravil nový přístup k sezónnímu očištění HDP. Zohledňuje tak významné změny na trhu související se zachycením daní z produktů, zejména z tabákových výrobků. Díky aktualizaci bude možné nadále poskytovat relevantní informace o aktuálním ekonomickém vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nálož britském premiérovi. Rozpovídal se o afrických vůdcích a pěkně to schytal
Britský premiér David Cameron se prořekl na kameru před velkým protikorupčním summitem pořádaném v Londýně. Označil totiž dva účastníky summitu, Afghánistán a Nigérii, za „fantasticky zkorumpované“. A reakce vůdců obou zemí na sebe nenechaly dlouho čekat. Informuje The Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik hostí sté jednání autobusové komise UITP
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve dnech 12. – 13. května 2016 hostí jubilejní 100. jednání Autobusové komise Mezinárodního svazu veřejné dopravy (UITP). Kromě ohlédnutí do bohaté historie budou na programu témata dalšího rozvoje, mezi která patří např. i elektrobusové projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist