Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.489x, což odpovídá cca 182.051-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Uprchlíci přímo v srdci Londýna. Táboří na parkovišti a lidé v okolí toho mají dost
Server britského bulvárního deníku The Sun přinesl informace i fotky o tom, že přímo v srdci Londýna existuje uprchlický tábor, kde žijí Rumuni. A pozor, nachází se na parkovišti. Přestože žijí v podstatě jen na energetických drincích, pořád se jim prý žije lépe než v jejich rodné zemi. Vydělají si například podstatně více peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Programátoři připravují pokladní systémy pro EET, podnikatelé doufají, že se nestihnou
Ke zvláštní situaci došlo u programátorů, kteří chystají nové pokladní systémy elektronické evidence tržeb pro hospodské a další podnikatele. Zatímco oni věří, že vše stihnout připravit včas, jejich budoucí klienti doufají, že se systém zhroutí. Píší o tom Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dalších 38 aktérů protikomunistického odboje získalo ocenění
Dalších 38 aktérů třetího odboje získalo dekrety a odznaky účastníkům odboje a odporu proti komunismu. Patřila k nim mimo jiné písničkářka a signatářka Charty 77 Dagmar Vokatá za podporu akcí proti totalitnímu režimu a šíření samizdatu včetně dokumentů Výboru na obranu nespravedlivě stíhaných (VONS). Většina oceněných dnes přišla odznaky převzít od ministra obrany Martina Stropnického (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Otřesný příběh ze Švédska: Matka tří dětí pozvala domů uprchlíka. Nyní těžce lituje
Za dobru na žebrotu, může si nyní opakovat staré české přísloví matka tří dětí ve švédském městě Skane Höör. Do rodiny přivedla eritrejského migranta, který se však rodině za dobrodiní „odvděčil“ skutečně nehorázným způsobem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Norimberku si připomněli sedmisté výročí narození Karla IV.
Sedmisté výročí narození českého krále a římského císaře Karla IV. si dnes slavnostním aktem na císařském hradě v bavorském Norimberku připomněli zástupci bavorské i české vlády. Akce, které se za Česko zúčastnil ministr kultury Daniel Herman, se uskutečnila den před zahájením 67. sjezdu sudetských Němců, kteří se ke Karlovu odkazu hlásí. Za „zásluhy o porozumění mezi národy ve střední Evropě“ každoročně udělují po něm pojmenovanou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman má plno práce s vítáním zahraničních monarchů. Dorazil už i lichtenštejnský princ Alois
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě přivítal již dva zástupce evropských panovnických rodů, kteří do Prahy zamířili na oslavy 700. výročí narození Karla IV. Jako první se se Zemanem setkal lucemburský velkovévoda Jindřich I. Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne prezident přijal lichtenštejnského dědičného prince Aloise. Třetím hostem prezidenta bude monacký kníže Albert II., s nímž Zeman povečeří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Na oslavu 700. výročí narození Karla IV. dorazil první vladař
Prezident Miloš Zeman dnes na Hradě přijal lucemburského velkovévodu Jindřicha I., prvního ze tří členů evropských panovnických rodů, kteří do Prahy zamířili na oslavy 700. výročí narození Karla IV. Se Zemanem se dnes ještě setká lichtenštejnský dědičný princ Alois a monacký kníže Albert II.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Odcházím z armády, napsal v dopisu český voják. A upozornil na závažné důvody
Server OzbrojenéSložky.cz přinesl dopis jednoho z vojáků, který uvedl, proč se rozhodl odejít z armády. Podle jeho slov za jeho odchod může státní tajemník ignorující vůli velitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Porošenko nestojí o nezávislou justici, říká ukrajinský politolog. A dodává...
Ukrajinský politolog Volodomyr Fesenko v rozhovoru pro Lidové noviny popsal, jak to dnes opravdu vypadá v jeho zemi. Společnost prý už není tak ostře rozdělená na ruskou a americkou část. Rusy poškodila okupace části země, jenže to současně vede k tomu, že proruští politici nemají šanci ovládnout parlament. Obyčejné Ukrajince prý trápí chudoba a vedení země se brání rozkrývání korupce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 9: Účet za krizi na pražském magistrátu bude pro občany vysoký
Praha 9 je dlouhodobě ostrůvkem klidu v jinak rozbouřených pražských vodách, říká Jan Jarolím (ODS). O to více je kritický vůči staronové koalici na pražském magistrátě. Ostře se také vymezil proti aktivistům, kteří obsadili budovu pražské Kliniky na Žižkově. Bohužel několik takových objektů se nachází i na Praze 9. Jak se radnice snaží předejít možným rizikům? A jakým směrem se bude ubírat rozvoj městské části? I to zajímalo naši redakci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sejdou se rektoři světových univerzit, uzavřou Pražskou deklaraci
Na půdě Univerzity Karlovy v Praze se dnes uskuteční mezinárodní konference rektorů. Zastoupeny budou tři mezinárodní univerzitní asociace, Coimbra Group, Europaeum a UNICA. Cílem je přijetí Pražské deklarace, která by se měla věnovat roli univerzitního vzdělání v současné společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Bakala se tulil k Havlové, píše Blesk. Kde vzal miliardy na studenty?
Horníci v OKD prožívají těžké časy. Na počátku jejich problémů stál miliardář Zdeněk Bakala, který už nemá oficielně s firmou nic společného. Kdysi ji však získal, inkasoval z ní zisky, dokonce prodal i hornické byty, které podle všeho měli za minimální peníze získat sami horníci. Bakala také založil nadaci a podporuje přes ní nadané studenty. Nežijí ale mladí lidé z peněz horníků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM může oslovit 30 procent voličů, věří Filip. A pokud jde o pana Skálu...
Vojtěch Filip stojí už 11 let v čele KSČM. Přesto věří, že nejsilnější parlamentní opoziční stranu ještě dokáže pozvednout do nových výšin. Volební potenciál komunistů vidí až na úrovni 30 procent voličských hlasů. Prozradil to v rozhovoru pro server Aktuálně.cz, vyjádřil se také o svém protikandidátovi Josefu Skálovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Strojní fakulta ČVUT: Přijďte se podívat na sochy géniů
Mezi 51 zajímavých a veřejnosti běžně nepřístupných budov, které můžete navštívit o víkendu 14. – 15. května v rámci festivalu architektury Open house, patří i jedno ze sídel Fakulty strojní ČVUT v Praze - novorenesanční dvoupatrová budova podle návrhu architekta Ignáce Ullmanna na Karlově náměstí č. 13 (na rohu Resslovy ulice). V něm sídlí ČVUT od roku 1874.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Kam zmizely miliardy z tunelu Blanka? Panama Papers ukazují na daňové ráje
V České republice se projevují první reálné dopady kauzy Panama Papers, která odhaluje, kdo si své příjmy umisťuje do daňových rájů. Podle pátečních Lidových novin se ukazuje, že tam mohly končit i peníze ze stavby tunelu Blanka. Ne právě malé peníze. Roli v tom prý hraje i majitel hokejové Sparty Petr Speychal. Ten označuje policejní vyšetřování za šikanu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Odborník radí Čulíkovi: Řešíte, že jsou lidi blbí, ale máte řešit něco jiného
Šéfredaktor Britských listů si tentokrát pro svůj pravidelný rozhovor vybral odborníka na nová média Josefa Šlerku. Bavil se s ním o digitalizaci a digitálních médiích, ale i o současném názorovém rozkolu ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Skála (KSČM): Haló noviny dostaly za úkol mě cenzurovat
Zítra startuje IX. sjezd KSČM. Tentokrát bude rozhodovat mezi zřetelně odlišnými alternativami, programovými i personálními. Heroldi liberálních svátostí by měli jásat. Místo gratulací, jací že jsme my, komunisté, demokrati, z nichž však kape žluč. Ptákoviny typu, že jsem „stalinista“, melou už roky. Chtěl by snad „stalinistu“ za předsedu své strany Míla Ransdorf?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
15. Lípa Musica začíná netradičním prologem
Oslavy 15. výročí Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica odstartují mimořádně již v květnu projektem unikátně spojujícím křesťanskou a budhistickou tradici. Česká Lípa se stane jedním ze zastavení společného evropského turné rezidenčního souboru Schola Gregoriana Pragensis a japonského souboru Gjosan-rjú Tendai Šómjó, které nese název Blízké hlasy z dáli. Mimořádný koncert se uskuteční v pátek 20. května v českolipské bazilice Všech svatých. Pro návštěvníky je navíc připravena beseda s umělci, která proběhne před koncertem. Vstupenky jsou ještě v prodeji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česká republika není tranzitní zemí
Celorepubliková policejní akce z předchozích dvou dnů potvrdila, že Česká republika není a ani se pro nelegální migranty nestává tranzitní zemí. Policie totiž při kontrolách nezaznamenala žádné migranty, kteří by v souvislosti se současnou migrační vlnou přes ČR nelegálně projížděli. Naopak zadržela 50 cizinců, kteří porušili pobytový režim či v Česku pobývali načerno. S nimi je zahájeno řízení o vyhoštění. Na webu ministerstva vnitra o tom informoval ministr Milan Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecká ODS zveřejnila kandidáty do podzimních voleb pro krajské zastupitelstvo
Regionální sdružení Občanské demokratické strany Královéhradeckého kraje již v lednu zvolilo lídra kandidátní listiny za ODS Královéhradeckého kraje brig.gen.v.v. Mgr. Martina Červíčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Česká národní banka vydala minci k 125. výročí Zemské jubilejní výstavy
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci, která připomene 125 let od konání Zemské jubilejní výstavy v Praze. Mince v nominální hodnotě 200 korun je v prodeji od 11. května 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Zvláštním cyklovlakem na Den Cyklostezky Ohře
České dráhy vypraví v sobotu 28. května zvláštní vlak pro účastníky druhého ročníku Dne cyklostezky Ohře. Pořádají ho v areálu Krajinky pod Chebským hradem Karlovarský kraj a město Cheb. České dráhy jsou partnerem akce. Zvláštní vlak s kapacitou až 150 cestujících s koly, vyjede z Karlových Varů v 9.20, ze Sokolova odjíždí v 9.46. Zpět z Chebu se vrací v 16.45, do Karlových Varů přijede v 17.40.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Šéf Alternativy pro Německo Bystroň se na Hradě sejde s Ovčáčkem
Miloš Zeman je dalším politikem, který se zajímá o Alternativu pro Německo (AfD). Poté, co straně vyslovil svoji podporu bývalý prezident Václav Klaus, se vyjádřil hradní mluvčí Jiří Ovčáček, že „s pověřením prezidenta“ se setká se šéfem bavorské organizace AfD Petrem Bystroněm. Informuje Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Mišičák (KSČ 21): Míla Ransdorf očištěn. Braňme jeho odkaz
Včera se objevil v některých médiích článek, že "Švýcaři zrušili stíhání v kauze Ransdorf a obvinění dostali odškodné".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úspěšná historie značky LASCANA: 15 let, roční obrat na třech kontinentech přes 100 milionů eur
Velmi kvalitní značka plavek a dámského spodního prádla vstupuje na středoevropský trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Lenka Procházková z cesty po Rusku k Zemanovu návrhu: Žádné zestátnění ČT, je třeba udělat něco jiného. Zde je návrh
KOMENTÁŘ Prezident Miloš Zeman navrhl zestátnit Českou televizi, zrušit koncesionářské poplatky a místo toho ji financovat ze státního rozpočtu. Jako důvod uvedl, že ČT je podle něho hlásnou troubou TOP 09. Jeho návrh pro ParlamentníListy.cz komentuje bývalá disidentka, signatářka Charty 77 a spisovatelka Lenka Procházková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Trapas. Putinovi předváděli nový terénní vůz a nemohli se do něho dostat. Tak urvali kliku
K trapnému momentu došlo při ukázce nových terénních vozů ruské výroby pro ruskou armádu. A neprohlížel si je v tu chvíli nikdo jiný než samotný prezident Ruské federace Vladimir Putin. Nejprve však nešly otevřít dveře, následně pak jeden z náčelníků odtrhl kliku, uvedl server Newsru.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Předložím tři návrhy na slučování středních škol
Hlavní město pokračuje v optimalizaci středních škol, důvodem jsou ekonomické úspory, efektivnější využití budov i zvýšení kvality vzdělávání,
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Dominovaly depozitní operace se splatností do jednoho týdne
V týdnu od 18. do 22. dubna 2016 proběhl pravidelný průzkum průměrných denních obratů na peněžním trhu. Tento průzkum je prováděn Českou národní bankou čtyřikrát ročně – v lednu, dubnu, červenci a říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Adié, TOP 09. Průzkum ukázal další oslabení Kalouskovy strany, naopak povzbudil Babiše
Největší podpoře voličů se v květnu těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, jej v současné době dělí více než pět procentních bodů. Aktuální měření agentury Phoenix Research bylo provedeno na vzorku 1018 respondentů ve dnech 1. 5. - 10. 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejnoprávní televize pod tlakem. A nejen v České republice
O tlaku politiků na veřejnoprávní Českou televizi informují dnešní Hospodářské noviny. Podle nich se hraje o vliv na mediální rady i nového ředitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
KSČM o víkendu pořádá sjezd. Zvolí se nové vedení
Programové otázky, ale také volba nového vedení Komunistické strany Čech a Moravy bude obsahovou náplní IX. sjezdu KSČM, který se uskuteční ve dnech 14. – 15. května 2016 v prostorách Top Hotelu Praha v pražském Chodově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sedmisté výročí narození Karla IV. náležitě ocení čtenáři. Velký přehled nových titulů
Karel IV., první český král, který se stal také císařem Svaté říše římské, patří k nejproslulejším vládcům a panovníkům naší historie. K výročí jeho narození, 14. května 1316, přistoupila řada nakladatelství s výraznou péčí. Na knižní pulty se tak dostává mnoho novinek, i oprášených, renomovaných titulů z historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Někteří politici bez papíru neřeknou ani slovo
Projev prezidenta republiky při Fóru partnerských regionů Jihočeského kraje tento týden:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Malí nezbedníci potřebují dohled
Zabránit ničení interiéru autobusů městské hromadné dopravy na Vsetíně mají od května v popisu práce dva pracovníci zaměstnaní na veřejně prospěšné práce (VPP). Na vedení vsetínské radnice se s prosbou o ochranu před malými vandaly obrátilo ČSAD Vsetín. Malí nezbedníci totiž při cestě do školy i ze školy, ve směru Poschlá, Jiráskova – město, ničili interiér autobusů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nemocnice je dnes nevolnictví a čurbes. Ne, korupce a černá díra. Bílé peklo u Jílkové, řádil Babiš i šéf lékařů Kubek
Bizarní stav, nevolnictví a čurbes. Těmito slovy dnes hosté v pořadu Máte slovo hodnotili poměry v českém zdravotnictví. Ministr resortu Svatopluk Němeček (ČSSD) uklidňoval, že se tento čurbes snaží napravovat a zdárně se mu to daří za pomoci kolegů z vlády včetně ministra financí Andreje Babiše. Ten poděkoval lékařům za to, jak skvěle pracují, jenže obratem označil české zdravotnictví za černou díru. A to možná neměl dělat, protože se od lékařů přítomných ve studiu dozvěděl, kam vlastně mizí zmiňované miliardy...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Náročnou stavbu budeme financovat z rozpočtu Jihomoravského kraje a evropských fondů
Od příštího týdne začnou dělníci opravovat silnici mezi Podivínem a Lednicí. „Půjde o náročnou stavbu, která kromě samotné rekonstrukce více než 4,6 kilometru dlouhého úseku komunikace II. třídy zahrnuje i opravy pěti mostů. Náklady dosáhnou 70,5 milionu korun. Projekt budeme financovat z rozpočtu Jihomoravského kraje a evropských fondů v rámci Integrovaného regionálního operačního programu,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák s tím, že stavební práce přesáhnou až do roku 2017 a po většinu doby se obejdou jen s částečnými uzavírkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko je agresivní, shodl se Obama s partnery ze severu Evropy
Ve Washingtonu proběhl americký bezpečnostní summit za účasti Islandu, Norska, Švédska, Dánska a Finska. Partneři se při debatě shodli, že si Rusko počíná agresivně v severní Evropě a je třeba ho krotit alespoň sankcemi. Zazněly také další přísliby o ochraně pobaltských zemí. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman stojí proti ČT, protože ho kritizuje, udeřil Ženíšek z TOP 09
Prezident Miloš Zeman pro server ParlamentníListy.cz navrhl, že by bylo na místě zestátnit dosud veřejnoprávní ČT, jejíž financování je netransparentní. Je to dobrý nápad? Podle senátora Jana Veleby ano, protože by konečně měla Poslanecká sněmovna pod kontrolou peníze jdoucí do televize. První místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek se postavil proti. Panu Velebovi se prý jen nelíbí, že není dost zván, ale změnilo by to zestátnění?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kdyby nebylo Schwarzenberga, bude mít Zeman smůlu, naznačil Kalousek
Prezident Miloš Zeman chystal velké šlechtické plány na oslavy sedmistého výročí narození Karla IV., ale podle předsedy TOP 09 by z nich nezbylo skoro nic, nebýt Karla Schwarzenberga. A Robert Břešťan na serveru HlídacíPes.org jeho slova nevyvrací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Minuta demokracie: Pan Čistý a pan Férový
Peníze a politika - výbušná kombinace. Právě nyní se rozhoduje, jak budou peníze dál ovlivňovat české strany a jejich kampaně. Jaká je budoucnost bílých koňů, tajných sponzorů, neomezených výdajů a neoznačených inzerátů? Na schválení pravidel pro volební rok 2017 mají poslanci čas už jen do prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Popularizátoři vojenské historie a pevnosti Josefov byli nominováni na cenu Patrimonium pro futuro
V letošním roce probíhá již třetí ročník Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe. V Královéhradeckém kraji je na cenu v kategorii prezentace hodnot nominován spolek Ochránci památek pevnosti Josefov – Ravelin No. XIV, z.s., a v kategorii obnova památky, restaurování projekt Vzdělávací a kulturní centrum Broumov – revitalizace kláštera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Sobotka ve svém včerejším projevu na zásadní věci záměrně zapomněl
Předseda vlády Bohuslav Sobotka řekl ve svém včerejším projevu v aule Karolina, že v Karlovi IV. musíme v prvé řadě vidět Evropana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
V KSČM vypadl těsně před volebním sjezdem ze skříně tento kostlivec
Uvnitř KSČM rezonuje skandál. Ačkoliv s nechvalně známou lobbistkou a „mediální guru“ Janou Mrencovou z Mariánskolázeňska již mělo vedení strany dávno ukončit spolupráci – respektive prostřednictvím firem Profil s.r.o., Futura a.s. a Futura Art s.r.o., zdá se, že spolupráce pokračuje v tichosti dále, a to přes výslovný zákaz ústředního výboru, který v jednom ze svých usnesení, které mají ParlamentníListy.cz k dispozici, zavazuje své členy k okamžitému ukončení spolupráce s touto kontroverzní osobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Hrádek rozezní i roztančí romský benefiční festival
Zazpívat si, zatančit a navíc podpořit soužití romské menšiny s většinovou populací mohou návštěvníci účastí na II. Romském benefičním festivalu v Hrádku nad Nisou. Spoustu zábavy si zde užijí v sobotu 14. května od 14:00 hodin. Nad festivalem převzal záštitu a také jej navštíví hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Sobotka svolal mimořádné jednání. Jde o peníze z EU.
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolal mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy, uvedl Úřad vlády v tiskové zprávě. Jednání se uskuteční 1. června, upřesnil mluvčí vlády Martin Ayrer. Předseda kabinetu není spokojen s tempem a postupem prací jednotlivých resortů při přípravě na čerpání evropských peněz, vysvětlil. V programovém období 2014 - 2020 má ČR k dispozici přibližně 650 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hlavní město Praha ocení zručné žáky stříbrnou medailí
V pondělí 16. května 2016 se Brožíkův sál Staroměstské radnice stane dějištěm historicky už šestého ceremoniálu, kterým se oceňují nejlepší žáci pražských středních odborných škol v asymetrických soutěžích Sollertia. Z rukou představitelů města – radní pro oblast školství a evropské fondy Ireny Ropkové a předsedy Výboru pro výchovu a vzdělávání Zastupitelstva hl. m. Prahy Patrika Nachera převezmou vítězové soutěží originální stříbrné medaile vyražené k této příležitosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Armáda se těší na tučné zakázky
Ve včerejším článku v deníku Právo ministr obrany (MO) Stropnický rozebírá současné materiální a finanční potřeby armády. A vidí jejich řešení především v tom, že se budou postupně zvyšovat výdaje státu na armádu až na 1,4 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Státní zemědělský intervenční fond: Podání Jednotných žádostí končí již 16. května
Dne 16. května končí řádné podání Jednotných žádostí 2016. K dnešnímu dni jich Státní zemědělský intervenční fond, který žádosti administruje, přijal necelých 20 tisíc. Objem podaných žádostí odpovídá přibližně dvěma třetinám očekávaného množství. Je patrné, že hodně zemědělců nechává jejich podání na poslední chvíli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šrámek (ANO): Proč Karel IV. otevírá prostor k připomenutí odkazů dalších našich velikánů?
V okamžiku, kdy si připomínáme jednu z nejdůležitějších událostí v dějinách českých zemí, 700. výročí narození Karla IV, Otce vlasti, krále českého a císaře Svaté říše římské, zamýšlím se nad tím, kolik takových velikánů vůbec měly naše země České a Moravské za celé své více než tisícileté obdob. Za myšlenku stojí i to, zda jim věnujeme také takovou pozornost, kterou si zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
GIBS a ÚOOZ půjdou na kobereček. Důvodem jsou nejasnosti v kompetencích
Podle poslankyně ODS Jany Černochové začíná být Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vcelku nebezpečnou mocenskou institucí. Doporučila, aby se jeho kompetencemi, stejně tak jako kompetencemi Generální inspekce bezpečnostních sborů, začala zabývat sněmovní komise. Informuje Svobodné fórum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Naše ženy jsou mláceny a znásilňovány, místo Merkelové nastoupí turecký chlapec. Bude tu chalífát. V Praze se sešla „pevnost Evropa“ a padala hodně mrazivá slova. Startuje petice
V pátek se konala konference Pevnost Evropa, na které vystoupili například předseda hnutí Úsvit-Národní koalice Miroslav Lidinský, či představitelka německého hnutí Pegida Tatjana Festerlingová. Hlavním tématem byla imigrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Jakub Janda oznamuje: Prokremelské weby a Zeman. V červnu zveřejníme...
Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty si na sociální síti Facebook pochvaluje, že červen bude skvělý měsíc, protože během něj proběhnou velké akce. Akce namířené proti ruské propagandě na internetu. Bojovat se musí, píše odhodlaně Janda. Dozvíme se prý například, jak správně informovat o Ukrajině a které weby nepodporovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Tradiční Svatopankráckou pouť pořádají v Jítravě
Jarmareční stánky, workshopy, dílny pro děti, řemeslníci, hudební vystoupení, bohaté občerstvení či pouťové atrakce nebudou chybět na Svatopankrácké pouti, kterou pořádají 14. a 15. května v Jítravě. Tradiční zábavu podpořil Liberecký kraj a záštitu nad poutí převzal hejtman Martin Půta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pět maskovaných výtržníků z Thunovské ulice čelí obvinění z trestného činu
Pražští policisté zahájili trestní stíhání pěti mužů za výtržnictví při únorovém incidentu v Thunovské ulici. Maskovaní výtržníci tam tehdy napadli pochod levicových aktivistů na podporu migrantů. Obviněným je od 18 do 28 let, stíháni jsou na svobodě. Na webu o tom dnes informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Dalších 20 lidí policie podezírá z přestupku proti občanskému soužití, za který jim hrozí pokuta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Přijďte si promluvit
Ve Městě Albrechticích na Krnovsku se můžete setkat s poslancem Parlamentu ČR a kandidátem do senátu Ladislavem Velebným.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Migrační krize budí hrůzu, ale je třeba zastavit hysterii. Ne mluvit o znásilnění a nejhlasitěji kvílet jako Zeman, kritizuje Horáček, zvažující boj o Hrad
Textař Michal Horáček minulý týden poprvé připustil, že zvažuje kandidaturu na prezidenta. O tom, co ho k tomu vedlo, se rozmluvil pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Pro příští zimu bude nutné navýšit kapacitu nocleháren
Praha zajistila v zimě lidem bez přístřeší téměř 23 tisíc noclehů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vítačská propaganda, další bruselská agitka! Babišův šéfredaktor se rozčílil na tímto VIDEEM
Majitel Agrofertu, MF Dnes či Lidových novin Andrej Babiš (ANO) nejednou dokázal, že s prezidentem Zemanem sdílí pohled na uprchlickou krizi. Prezident považuje většinu uprchlíků za ekonomické migranty, kteří se neštítí používat jako štít na cestě do Evropy i své děti. Teď se k nim přidal i šéfredaktor Lidových novin Istvan Léko, který zkritizoval „další bruselskou agitku ve prospěch uprchlíků“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
K protikuřáckému zákonu se vytahují čísla, jak se komu hodí
Kolotoč kolem protikuřáckého zákona stále pokračuje. Buď ho přijmou zákonodárci jako nejpřísnější v celé Evropě, pro hospodské a restauratéry v navrhované podobě podle kritiků téměř likvidační, nebo dají za pravdu některým ze dvou stovek pozměňovacích návrhů a dohodnou se na kompromisu mezi ochranou kuřáků před kouřením a svobodou restauratérů, kavárníků a hospodských a konečně i kuřáků, v rozhodnutí, kde kouřit a kde ne. Dál ničit své zdraví by si kuřáci ale měli za jediného předpokladu, že nebudou otravovat kouřem své nekuřácké okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme knížete Monackého knížectví
Kancelář Hradu informuje o programu prezidenta republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se zúčastní slavnostního udílení mezinárodní Ceny Karla IV.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se v pátek 13. května 2016 v prostorách Univerzity Karlovy zúčastní slavnostního udílení mezinárodní Ceny Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V Čechách se draží nemovitosti s nejnižší cenou, v Praze s nejmenším odstupem od odhadu
Hlavním kritériem pro hodnocení úspěšnosti dražeb nemovitostí je výsledná cena ve srovnání s počátečním odhadem, protože zájmem prodávajícího je prodat za nejvyšší možnou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vlasta Ransdorfová pro PL: Žádám pravdu
ROZHOVOR I manžel věděl, že ta bublina splaskne. Nevěřím, že novináři prozradí, na čí příkaz jednali. Švýcarsko pro něho znamenalo psychický šok. Nepustili ho na jednání EP, přitom vyšetřování ještě ani nezačalo. Tak bezbřehé nenávisti čelil poprvé. Manželův případ šetří kriminální policie bez výsledku. Neznám ještě ani výsledek pitvy. Pro politiku byla manžela věčná škoda. To vše nám řekla Vlasta Ransdorfová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman přijme v rámci karlovských oslav evropské panovníky
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme tři evropské panovníky, kteří přijali pozvání na oslavy 700. výročí narození Karla IV. S českou hlavou státu se odpoledne postupně setkají lucemburský velkovévoda Jindřich I., lichtenštejnský dědičný princ Alois a monacký kníže Albert II. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zeman a znárodnění ČT, Merkelová a Bilderberg, protiraketový štít USA v Rumunsku a ruská reakce. Důležité poznatky dodává Erik Best
POLITOLOGOVÉ Co všechno může na mezinárodní scéně způsobit spuštění protiraketového štítu USA v Rumunsku? Jde o provokaci vůči Rusku? Tyto otázky komentuje pro ParlamentníListy.cz politický analytik a novinář Erik Best. Zamýšlí se i nad blížícím se setkání vlivné skupiny Bilderberg, kam by údajně měla letos dorazit i německá kancléřka Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hledáte v Miloši Zemanovi otce? Odpovídá Jiří Ovčáček
Mluvčí prezidenta Zemana odpověděl bulvárnímu deníku Blesk na několik otázek na tělo. Mimo jiné vysvětloval, jaký vztah k Miloši Zemanovi má.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): ANO chce asi znárodňovat s komunisty
Odmítám snahu paní ministryně Šlechtové pošlapat smírně vyřešenou otázku vlastnictví církve a státu na Pražském hradě. Je to patrně snaha před volbami populisticky zvednout oblíbené téma. Stále ale platí, že co bylo ukradeno, má se vrátit. Navíc vypořádání starých křivd je spojeno i s odlukou církve od státu - tedy se zastavením financování církví ze státní kasy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Váňa (ČSSD): Je třeba hledat slabá místa a poradit vládě, na co se musí soustředit
První výstupy z Auditu národní bezpečnosti byly představeny ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman přijme v rámci karlovských oslav evropské panovníky
Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme tři evropské panovníky, kteří přijali pozvání na oslavy 700. výročí narození Karla IV. S českou hlavou státu se odpoledne postupně setkají lucemburský velkovévoda Jindřich I., lichtenštejnský dědičný princ Alois a monacký kníže Albert II.Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Na komunikaci Žitná v Praze čekejte o víkendu dopravní omezení
V sobotu 14. a v neděli 15. května 2016 bude omezen provoz na komunikaci Žitná v úseku Mezibranská – Krakovská. Důvodem je demontáž věžového jeřábu z vnitrobloku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Zrychlení přípravy čerpání evropských peněz musí být zásadní prioritou všech ministrů
Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka se rozhodl svolat mimořádné jednání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESIF). Premiér není spokojený s dosavadním postupem prací a přípravou jednotlivých resortů na čerpání evropských peněz v novém programovém období 2014–2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kislingerová (ANO): Pracují ve skromných podmínkách, s velkým nasazením, dvacet čtyři hodin denně
Náměstkyně primátorky hl. m. Prahy pro oblast finanční politiky Eva Kislingerová (ANO) včera v doprovodu zástupců Magistrátu hl. m. Prahy navštívila Záchrannou stanici Lesů hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy v Jinonicích. Mimo jiné zde vyjádřila svoji osobní podporu plánované rekonstrukce stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Aleš Cibulka zpět v Toboganu
Oblíbený moderátor se 14. května v 11 hodin vrátí na podium pražského Divadla U Hasičů, kde přivítá hosty ve své legendární talk show Tobogan. Na přetřes přijde téma „hlas“. Pozvání přijali Vladimír Hron, Uršula Kluková, Růžena Merunková. Z křesel porotců souběžně probíhajícího semifinále Hlasu Dvojky přesednou do křesel hostů Toboganu také Marie Retková a Aleš Vrzák. Pořad vysílá živě Český rozhlas Dvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lejsek (Svobodní): Co vše je možné i bez Evropské unie
Miroslav Kalousek říká, že bez EU by nevznikly tzv. čtyři základní svobody. Základní svobody EU jsou – volný pohyb osob, zboží, služeb, kapitálu a vnitřní (ne volný) trh. Dále Miroslav Kalousek zmiňuje, že právě díky EU mohou studenti studovat ve všech členských zemích EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hajda (ČSSD): Aktuální stav restitucí aneb Nebyla celá akce ve prospěch Maltézských rytířů pečlivě koordinována?
Vyjádření senátora Jana Hajdy k aktuálnímu stavu církevních restitucí:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Názor na Noční vlky, který tu ještě nebyl. Takto o jejich jízdě Evropou promluvila Klára Samková
ROZHOVOR Advokátka Klára Samková se dívá na poprask kolem nedávného průjezdu ruského motorkářského gangu Noční vlci s velkým ženským nadhledem a pobavením. „Já to prostě vnímám jako pánskou testosteronovou záležitost, kterou si chlapci užívají. A aby nebylo vidět na první pohled, že jde jenom o pindíky, tak tomu dávají politický obsah, aby měli nějakou záminku,“ prohlásila na toto téma v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz známá advokátka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Každé dítě má právo na život v rodinném prostředí. Prioritou je vytvoření systému sociálního bydlení
en rodiny oslaví organizace Dobrá rodina se svými pěstouny v pražské ZOO. Akci zahájí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová- Tominová spolu s předsedou správní rady Dobré rodiny Michalem Kociánem. Více než 200 pěstounů a svěřených dětí dorazí z Prahy a okolí, ale i z Teplicka a Ústecka předat speciální ovocné ocenění příkladné zvířecí rodině v ZOO, která se vzorně stará o svá mláďata. Akcí chce Dobrá rodina apelovat na důležitost rodinného zázemí, poukázat na potřebu dalších vhodných pěstounů pro děti v ohrožení i na nutnost změn v aktuální českém systému péče o děti vyrůstající mimo svou biologickou rodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš je hlavně velký kapitalista, podřídí se zájmům nadnárodního kapitálu. Agresivní NATO, imperialismus EU, řečičky Havla... Promlouvá kandidát na šéfa KSČM Hrůza
ROZHOVOR V sobotu a v neděli se koná IX. sjezd KSČM. ParlamentníListy.cz postupně poskytují prostor všem třem kandidátům na předsedu KSČM. Nyní své vize budoucnosti KSČM a České republiky představí pražský zastupitel Ivan Hrůza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nejvyšší správní soud: V kauze Opencard došlo k porušení pravidel pro zadávání veřejných zakázek
Zadavatel nemůže pro zadání veřejné zakázky využít institutu jednacího řízení bez uveřejnění s odůvodněním, že veřejná zakázka může být splněna pouze určitým dodavatelem, pokud svým jednáním vytvoří podmínky pro to, aby veřejnou zakázku mohl splnit pouze tento určitý dodavatel. K tomuto závěru dospěl Nejvyšší správní soud v řízení o kasačních stížnostech Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (dále „Úřad“) a Hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: V prvním funkčním období jsme někdy voleni na základě slibů, ale v druhém už na základě skutků
Projev prezidenta republiky při jmenování nových rektorů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec: Stát potřebuje centrum pro monitorování teroristických a hybridních hrozeb. Včetně propagandy cizí moci
Centrum terorismu a hybridních hrozeb nebo vytvoření Národního systému ochrany měkkých cílů – to jsou první konkrétní návrhy pracovních týmů Auditu národní bezpečnosti, které dne 12. května 2016 představil premiér Bohuslav Sobotka spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem na pracovní konferenci k první etapě Auditu v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Slonková se podívala na byznys Topolánka a Peciny na Slovensku
Server Neovlivní.cz novinářky Sabiny Slonkové si všímá problému, jejž má česká petrochemická skupina Vae Controls expremiéra Mirka Topolánka. Do situace je zapleten i bývalý ministr Martin Pecina, který vede dozorčí radu skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Třídní přístup? V Mostě se našel
KSČM, jako pokračovatelka KSČ, se distancovala, že by násilím, nedej bože revolucí, chtěla změnit nastupující polistopadové (1989) pořádky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Herman jede s posvěcením premiéra na sjezd Sudeťáků. A už prší reakce: Zrada, plivnutí do tváře obětem války, ptákovina...
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dal najevo, že se jako vůbec první člen vlády zúčastní sjezdu sudetských Němců. A sklízí za to tvrdou kritiku od předsedy komunistů Vojtěcha Filipa i rodící se Alternativy pro Česko. A s tvrdým komentářem se přidal i europoslanec z ODS Jan Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Česká národní banka k devizovému trhu: Průměrný denní obrat se zvýšil
Obraty na devizovém trhu v týdnu od 18. do 22. dubna z údajů České národní banky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Stranický kolega Merkelové se vzbouřil a přímo v parlamentu způsobil pořádný poprask. Vysíláno živě
Německý parlament zažil tento týden velké pozdvižení. Postaral se o něj stranický kolega kancléřky Merkelové Detlef Seif, když citoval výsměšnou báseň na adresu tureckého prezidenta Erdogana, za kterou čelí trestnímu stíhání německý satirik Jan Böhmermann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Snažíme se mladé pisatele motivovat. V minulosti pobývali v Německu
Odborná porota soutěže Školní časopis Pardubického kraje v roce 2016 hodnotila více jak měsíc školní časopisy z kraje. Ze dvou desítek časopisů nakonec vybrala ty nejlepší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijme prince
Kancelář Hradu informuje o programu prezidenta republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Obranu před hordami muslimů považoval Karel IV. za hlavní povinnost. Kdyby teď panoval, vlastizrádci jako premiér Sobotka by za své zločiny... I to nám řekli Babiš, Zaorálek, kníže či Okamura
ANKETA V sobotu 14. května si připomínáme 700 let od narození českého krále Karla IV. Jaké dědictví a poselství zanechal podle českých politiků českému národu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Sídlo Senátu nebude o víkendu otevřeno pro veřejnost
V sobotu 14. května a v neděli 15. května 2016 nebudou z organizačních důvodů Valdštejnská zahrada a Valdštejnský palác otevřeny pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Rozhodnutí vlády o podpoře horníků považuji nejen za neseriózní, ale i za útok
Vyjádření hejtmana Ústeckého kraje ke kompenzacím pro propuštěné horníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových: Písek se stane městem, v němž nebudou státní subjekty v komerčním nájmu
Město Písek bude do konce letošního roku městem, v němž státní instituce nebudou sídlit v privátních pronájmech. Stěhování z komerčního nájmu do státního objektu se zde týká čtyř státních subjektů, přičemž roční úspora na nájmech činí více jak 460 tisíc korun. Jedná se o výsledek pilotního projektu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v rámci Jihočeského kraje na stěhování úředníků z nájmů do státních budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Nechci, aby občané metropole byli ještě někdy vystaveni nebezpečí, jakým byla událost v Dejvicích
Během zimního období Pražská vodohospodářská společnost zahájila kompletní rekonstrukci vodovodního řadu v Praze 6 Dejvicích. Zprovoznění vodovodu se předpokládá v dubnu 2017. Po celou dobu rekonstrukce jsou na místě zajištěny dodávky pitné vody z náhradního zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit-NK): Nechceme Evropu rozbít, ale všemi prostředky nutit Brusel k zásadní reformě
Dvacítka protiimigračních hnuti EU - Pevnost Evropa dnes jednala v Praze o celoevropské petici proti kvótám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Frýdecko-místecká nemocnice a složky záchranného systému nacvičovaly při simulované dopravní nehodě účinný zásah
Společné cvičení složek Integrovaného záchranného systému (IZS) a frýdecko-místecké nemocnice se dnes uskutečnilo ve Frýdku-Místku. Cvičení prověřilo připravenost složek IZS provádět záchranné a likvidační práce u hromadné dopravní nehody a připravenost Nemocnice ve Frýdku-Místku, která je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje, poskytnout podle traumatologického plánu nemocnice rychlou, plynulou a dobře organizovanou zdravotní péči v případě mimořádné události spojené s výskytem velkého počtu zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministři dopravy České a Slovenské republiky: Dohodli jsme se na propojení na společných státních hranicích
Ministr dopravy Dan Ťok se ve čtvrtek 12. května setkal se svým slovenským protějškem Romanem Brecelym. Navzájem se seznámili s plány přípravy klíčových staveb a modernizací přeshraniční infrastruktury mezi Českou republikou a Slovenskou republikou. Na jednání byla přijata Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Slovenské republiky o propojení silnice I/11 v obci Mosty u Jablunkova a rychlostní silnice R5 v obci Svrčinovec na společných státních hranicích. Ministři dopravy ČR a Slovenska se setkali vpředvečer pražského jednání zástupců Visegrádské čtyřky k dopravním tématům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Velká konference o Rusku: Ekonomika. Temné i světlé stránky. Strategie před životní úrovní lidí
Česko-ruskými hospodářskými vztahy a aktuálním stavem a perspektivami ruské ekonomiky se zabývala konference, kterou uspořádala Katedra mezinárodního obchodu Metropolitní univerzity Praha. Václav Trejbal vysvětlil, čím je Rusko perspektivní pro české firmy, Štěpán Jílek zase upozornil na to, v jakých oblastech mohou být úspěšné. Jiří Šteg vyslovil přesvědčení, že se Ruská federace dokáže ekonomicky emancipovat, a Veronika Sušová-Salminen objasnila, proč nehraje primární roli životní úroveň obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Audit prověří rizika nedostupnosti energie, vody, ohrožujících nemocí či kybernetické bezpečnosti
Komentář premiéra k prvním návrhům Auditu národní bezpečnosti, který s ministrem vnitra včera představili:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Drsné vystoupení Fialy: Řízená migrace. Západní města, která budou za 20 let muslimská. Brusel má problémy a přesunuje je k nám. Ti lidé nebudou pracovat...
REPORTÁŽ "Čísla a fakta jsou neúprosná. Podle velmi opatrných statistik Spojených národů je teď v pohybu nejvíc lidí, co si vůbec pamatujeme. V současné době jich je ve světě 240 milionů, z toho 59 milionů v důsledku válečných konfliktů či jiných nebezpečí. Bohužel podstatná část těch lidí je v prostoru kolem nás - v severní Africe, na Blízkém východě a z mnoha směrů se tlačí do Evropy. Už z tohoto čísla je jasné, že migrace neskončí, že jí budeme čelit a budeme muset s ní něco dělat," objasnil na besedě v Liberci předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka spolu s dalšími klíčníky odemkl dveře k Českým korunovačním klenotům
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve čtvrtek 12. května 2016 spolu s dalšími držiteli klíčů zúčastnil slavnostního vyzvednutí Českých korunovačních klenotů z Korunní komory v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Klenoty budou vystaveny ve Vladislavském sále u příležitosti 700. výročí narození Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Už jste napáchala dost škody, paní Angelo, za rok končíte
Dvě třetiny Němců si podle nejnovějšího průzkumu, o kterém informoval server Lidovky.cz, přeje odchod kancléřky Merkelové z úřadu, což je logické vyústění její politiky roztažených rukou podporující imigrantské šílenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Radim Bureš: Brání korupce v podnikání?
Korupci jako překážku v podnikání považuje podle průzkumu Eurobarometru z loňského roku 37 % dotazovaných firem působících v EU. Není to číslo zanedbatelné, ale v evropském průměru stojí korupce poměrně daleko za jinými závažnějšími překážkami.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 13:41, zobrazit podobné
Co přineslo půlstoletí od 21. srpna 1968
Blíží se 50. výročí sovětské okupace Československa, od 12. července 2018 máme vládu trestně stíhaného premiéra podporovanou komunisty, a předseda KSČM tvrdí, že v srpnu 1968 zosnovali invazi hlavně Ukrajinci. Jak to souvisí?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 13:40, zobrazit podobné
Petr Robejšek: Trump ohrožuje diktaturu správného názoru
Na popud deníku Boston Globe včera otisklo skoro 350 amerických novin komentáře, ve kterých se ohrazují proti Trumpově kritice médii. Ozval se názorový kartel, který je ublížený, protože prezident zpochybňuje jeho monopol na pravdu. Místo Trumpa by si novináři přáli prezidenta tak názorově beztvarého a politicky slabého jako byl Barrack Obama. A proto od Trumpova zvolení prosazují jeden názor: To co dělá on je špatně a to i v tom případě, když právě…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
Slovo k „tiché vzpomínce“
Prezident Zeman si připomene okupaci Československa 1968 čímsi jako tichou vzpomínkou. Podobně jako předtím 17. listopad. Mnozí namítají: od hlavy státu bychom snad mohli očekávat víc.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Miroslav Žák: Úspěšný rozklad českého zdravotnictví pokračuje
Dalo by se též zvolat: „Volte Andreje Babiše! Jen on je schopen spolehlivě rozložit české zdravotnictví.“ Především současný premiér jako velice bohatý člověk není odkázán na veřejné zdravotnictví a je tedy zcela oddělen od problémů, s kterými se musejí potýkat běžní občané, kteří přijdou do kontaktu s lékaři a zdravotními sestrami. Nemůže tedy vůbec chápat jejich problémy a potřeby. Problémy lidí, kteří jsou ošetřováni v nemocnicích, ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist