Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 955x, což odpovídá cca 49.831-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Utajovaná data z USA. Jsou venku
Americké ministerstvo financí zveřejnilo po 41 letech utajování bližší data o státním dluhu USA, který odkoupila Saúdská Arábie. Ta vlastní téměř 117 miliard amerických dolarů z celkového více než 13bilionového dluhu USA a staví se tak po bok největších amerických věřitelů. Informuje agentura Bloomberg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
To je náhoda: Ztratily se dokumenty o Čapím hnízdě
Klíčové dokumenty, které měly doložit skutečné majitele luxusní farmy Čapí hnízdo v době, kdy projekt žádal o evropské dotační miliony, se ztratily. Na serveru Neovlivní.cz to píše jeho šéfredaktorka, investigativní novinářka Sabina Slonková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Papež František znovu ohromil. Tentokrát výkladem, jak je křesťanství podobné islámu
Papež František promluvil o společných znacích islámu a křesťanství a jedním z nich je i „idea dobývání“. Ti, kteří zastávají názor, že evropské kořeny pocházejí hlavně z křesťanství, podle něj mnohdy vyznávají kolonialistické myšlenky. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Ve sprchách nemočte, splachujte záchod, myjte si ruce, jezte příborem. Podívejte se na VIDEO pro uprchlíky
Na internetu se objevilo video pod názvem „Refugee guide movie Haltern am See“, ve kterém se jeho autoři pokouší uprchlíkům, přicházejícím do tábora ve městě Haltern am See ve státě Severní-Porýní Vestfálsko, objasnit, jak se v táboře a obecně v Německu chovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
I kuřáci mají svá práva. Irský ministr zdravotnictví zadělal odpůrcům cigaret na infarkt
Evropský trend v boji proti kouření a kuřákům plní snad vůbec nejvášnivěji Irsko. Kouřit se tam na veřejnosti nedá skoro nikde a rok 2025 vyhlásila vláda za rok, kdy Irsko definitivně škrtne tabák ze života svých občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
,,Ako to je možné, že sa za takú chvíľu do hnutia dostalo toľko ...?" Odešel od Andreje Babiše. A promluvil
Vlastní názor, který nekoresponduje s názorem Andreje Babiše, je cestou k volné jízdence k opuštění hnutí ANO. Porazit Babiše může jen jediný člověk, a tím je Babiš. Tak mluví starosta obce Vítějeves a bývalý lídr ANO Pardubického kraje Petr Havlíček. Ze slibu „bude líp“ vystřízlivěl a hnutí před několika týdny opustil. Podle něj totiž neřeší problémy státu, ale stará se pouze o úspěch ve volbách, z čehož plynou ekonomické výhody. Jak vypadá agrofertizace hnutí a absolutní vláda Andreje Babiše v něm, o tom mluvil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal rozhodnutí o jmenování profesorů
Prezident republiky Miloš Zeman v úterý dne 17. května 2016 podepsal 52 rozhodnutí o jmenování profesorem. Tato rozhodnutí podléhají kontrasignaci předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Klaus k Hermanovi: Lži osvětimského typu. Přepisování dějin. Před 20 lety...
K víkendovému sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, jehož se poprvé zúčastnil oficiální zástupce české vlády – ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) –, se na svém webu vyjádřil exprezident Česka Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zvrhlí Sudeťáci a zločiny USA. Předseda unie spisovatelů pozvedl hlas proti Hermanovi
Předseda Unie českých spisovatelů a básník Karel Sýs se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz vyjádřil k vystoupení ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu. A rozhodně jej nešetřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:34, zobrazit podobné
Ovčáček objevil extremistu. A kolem prošel Jakub Janda, padlo slovo „porno“
Na skutečnost, že si na 17. listopad zamluvily Albertov desítky lidí, zareagoval na svém facebookovém profilu mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Jak informuje server iDNES.cz, je mezi podavateli například aktivista Jan Cemper.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Šokující dokument: Český soudce se prý chtěl vykálet před bytem kolegyně
Neuvěřitelného případu si všímá server Česká-justice.cz. Na konci března totiž bylo zastaveno kárné řízení s dnes již bývalým soudcem Obvodního soudu pro Prahu 2. Podle návrhu na kárné řízení měl on osobně nebo v zastoupení připravovat vykonání velké potřeby před dveřmi bytu místopředsedkyně soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Opilci, komouši, strašná díra. Vystoupení u Jana Krause má bouřlivé důsledky
Praktický lékař Zdeněk Postler z Chlumce, města v Krušných horách, si svým televizním vystoupením zadělal na problémy s vedením zdejší radnice. V Show Jana Krause se totiž o poměrech ve městě, v němž žije, rozpovídal o trochu více, než by se starostovi města líbilo, a tak od něj dostal otevřený dopis. O případu informoval server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Angele Merkelové prý hrozí svržení
Ruský prezident Vladimir Putin se tajně snaží o svržení německé kancléřky Angely Merkelové, píše Ruth Forsyth pro web Atlantické rady. Článek do názorové rubriky převzal i americký časopis NewsWeek. Pokud by tomu snad čtenáři nevěřili, časopis přidává několik tvrzení, kterými svou tezi podporuje. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Šedivý (KSČM): O co se ministr Herman a vláda snaží?
Vládní návštěvu ministra Hermana na sjezdu sudetských Němců považuji za naprosto zcestnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Nikde žádná nenávist, všichni se milují. Dienstbierova Hate Free uspořádala písňovou soutěž, nad vítězem vám dojdou slova
Iniciativa HateFree Culture spadající na Úřadu vlády pod ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera (ČSSD) vyhlásila soutěž pro amatérské kapely. Nadané hudebníky z garáží po celé zemi vyzvala, aby složili nějakou píseň proti nenávisti, na potírání stereotypů spojených s Romy nebo na obhajobu práv sexuálních menšin. A jak to dopadlo? Policista předává v klipu k písni kytičku muslimské dívce a holohlavý mladík představující zřejmě skinheada se líbá se svým romským přítelem tak intenzivně, že jim i Šípková Růženka či Sněhurka mohou jen tiše závidět romantickou chvilku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Národní muzeum vyhlásilo vítěze architektonicko-umělecké soutěže na podobu Památníku Jana Palacha
Národní muzeum uzavřelo architektonicko-uměleckou soutěž o návrh Památníku Jana Palacha ve Všetatech. S podporou Ministerstva kultury ČR tak vznikne památník věnovaný Janu Palachovi, jeho životu a širším historickým souvislostem doby a jeho činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Demokratická republika Kongo - velká příležitost pro české podniky
Nové obchodní příležitosti českých podniků v africké Demokratické republice Kongo se staly hlavním tématem konference v Senátu Parlamentu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Ostuda, hloupost a vzdor
Terezínská tryzna 2016. Na tradiční Terezínské tryzně letos s krátkými projevy vystoupili pan Vodička za Svaz bojovníku za svobodu, předseda Senátu Milan Štěch a krátce rabín Karol Sidon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Do bankovní rady ČNB jmenováni Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký
Novými členy bankovní rady České národní banky se stanou od 1. července 2016 Vojtěch Benda (40 let) a Tomáš Nidetzký (46 let). Na šestileté funkční období je dnes jmenoval prezident republiky Miloš Zeman. Bankovní rada je nejvyšším řídícím orgánem ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík se dopustil akademického podvodu a tituly získal neoprávněně, tvrdí vysokoškolský docent
Docent Otakar Jelínek, který působí v Ústavu biofyziky a informatiky při 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, se dlouhodobě věnuje pochybnostem kolem osoby religionisty Tomáše Halíka. Napsal článek, ve kterém zpochybňuje Halíkovy akademické tituly i Halíkovo teologické myšlení, které je podle Jelínka v rozporu s katolickou vírou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
SPD: Veřejnoprávní média opustila své poslání a jsou plně ve službách bruselských elit
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Seznam nesvobody
Současná vláda není schopna řešit skutečné potřeby občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Petera: Chceme pokračovat v integraci pražské a středočeské veřejné dopravy
Jednotný dopravní systém Prahy a Středočeského kraje fungující na principu „1 jízdenka, 1 jízdní řád, 1 tarif, 1 síť“ – to je budoucnost veřejné dopravy na území obou krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Obezita ohrožuje naše zdraví. Jak ji konečně porazit?
Nadváha a obezita se stávají jednou z největších hrozeb současnosti. Obezita je civilizační onemocnění, při němž dochází k nahromadění tukových zásob v organismu. A v posledních letech se rozšířila mezi všechny skupiny obyvatelstva bez ohledu na věk či sociální úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Krádeží na sběrných dvorech ubylo, zloději nemají kořist kde prodat
Krádeží na sběrných dvorech měst a obcí v roce 2015 ubylo. V průzkumu, který uskutečnil kolektivní systém pro sběr a recyklaci elektrospotřebičů ELEKTROWIN, to uvedlo 21,5 % dotázaných představitelů samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bojkotujte Babiše, nekupujte jeho výrobky, vyzývají mnozí. Teď na to vznikl i systém
Bez Andreje. Tak se jmenuje nová aplikace pro mobilní telefony značky iPhone, jež má přinést informace o výrobcích ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. „Vadí vám, že Andrej Babiš už nakoupil tolik firem, že prostě nevíte, jak se jim vyhnout? Nezoufejte,“ píše server svobodneforum.cz o aplikaci vývojáře Martina Vytrhlíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ApČ: Sobotkovu vládu je potřeba poslat na smetiště dějin. I s jejími "hate free" darmožrouty
Stanovisko přípravného výboru Alternativy pro Českou republiku k bezprecedentnímu útoku na Martina Konvičku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Katastrofa. Papež František je pro katolickou církev pohromou Modlím se za jeho obrácení, říká katolický historik
ROZHOVOR Podle katolického historika Radomíra Malého je papež František pro církev pohromou, ale vše se ještě může změnit, když se obrátí. Papež dle něho stojí na straně těch, kteří požadují, aby rozvedeným žijícím v nelegitimních svazcích bylo podáváno svaté přijímání, aniž by se oni museli – tak jako dosud – zavázat žít „jako bratr a sestra“. Papežovu adhortaci Amoris Laetitia označil vynikající italský katolický historik Roberto De Mattei za „katastrofu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek vysílá. Třeba o Hermanovi
Na slova Václava Klause ml. zareagoval na svém twitterovém profilu předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
DSZ: Iniciativa ke sjednocení a spolupráci národně orientovaných stran, hnutí, organizací a spolků
Žádný rozumný a racionálně uvažující člověk snad nepochybuje na základě událostí několika málo posledních let o tom, že evropský kontinent dospěl k hranici zásadního zlomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Po zásahu ochránkyně úřad doplatil rodičovský příspěvek
Po šetření veřejné ochránkyně práv doplatil úřad práce více než 140 000 Kč rodičovského příspěvku, na který měla matka nárok, přestože otec dítěte pracoval v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Národní umělkyně Ukrajiny. Porošenko předal státní cenu zpěvačce, která dobyla Evropu písní o ukrutných Sovětech
Titul národní umělkyně získala po vítězství v pěvecké soutěži Eurovize ukrajinská zpěvačka Jamala. Udělil jí jej prezident země Petro Porošenko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Protikorupční policie sebrala Vondrova náměstka z ODS. Ve firmě spojené s Drábkovým Šiškou
V budově pražské firmy Techniserv dnes zasahovala protikorupční policie. Zadržela bývalého náměstka ministra obrany a exposlance ODS Michaela Hrbatu, napsal zpravodajský server Euro. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Židé vědí, že běžencům se má pomáhat. Dozvuky "piety" v Terezíně ze studia ČT
Tajemník Federace židovských obcí Tomáš Kraus v úterním Interview ČT24 varoval před růstem napětí ve společnosti. Židé vždy byli lakmusovým papírkem zhoršujících se nálad ve společnosti. A dnešní situace ukazuje, že se mohou neblahé časy snadno vrátit. Ukázal to projev předsedy Svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičky. Židé vědí, co je to být uprchlíkem, a vědí, že se má běžencům pomáhat. To ovšem neznamená, že bychom měli přijímat všechny běžence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Parní vlak Českých drah vyrazí v sobotu na Májové slavnosti v Dobříši
V sobotu 21. května v 10:00 hod. vyjede z nádraží Praha-Braník historický vlak do Dobříše. Soupravu poveze parní lokomotiva řady 434.2186 „Čtyřkolák“ z roku 1917. Vlak zastaví ve stanicích Vrané nad Vltavou, Měchenice, Čísovice, Mníšek pod Brdy a Malá Hraštice a cestující jím mohou vyrazit na tradiční dobříšské Májové slavnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
I Babiš s Faltýnkem se prý hádají. Šéf poslanců ANO v rádiu prozradil o čem
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek zavítal do úterní Kauzy dne na Rádiu Impuls. V křesle pro hosta např. vysvětloval, v čem se názorově rozchází s předsedou ANO Andrejem Babišem. Vyjádřil se také k nápadu prezidenta Miloše Zemana na zestátnění České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Savčenková bude sedět v Rusku. Výměna vězňů s Ukrajinou padla
Ruské ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že dohoda o výměně ukrajinské pilotky Nadiji Savčenkové za dva ruské vojáky, kteří jsou drženi na Ukrajině, padá. Došlo by k ní jedině v případě, že by se ukrajinské soudy zaručily za to, že si Savčenková odsedí svůj trest. Informují The Moscow Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ruští kozáci zaútočili na opozičního aktivistu. Co se dělo poté, tomu neuvěříte
Ruský opoziční politik Alexej Navalnyj se společně se skupinou protikorupčních aktivistů stal terčem útoku skupiny kozáků. Ti celou skupinu napadli před letištěm v Anapě, zhruba 1500 kilometrů na jih od Moskvy. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
ZLATO.CZ: Fyzické zlato může růst ještě o 40 %
Cena zlata do roku 2011 vytrvale rostla, po propadu jde letos opět setrvale nahoru. „Zlato se dotklo dna na konci loňského roku. Za poslední čtvrtrok zaznamenává největší dynamiku růstu za posledních třicet let,“ upozorňuje hlavní analytik společnosti Zlato David Marášek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Levice pokračuje v tažení proti svobodě
Senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a politiku projedná zákon, který omezuje otevírací dobu obchodů, stejně jako návrh, jenž mimo jiné dovoluje úředníkům zablokovat internetové stránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Varroáza přehledně a podrobně na mapách SVS
Státní veterinární správa (SVS) připravila na svých internetových stránkách pro včelařskou veřejnost užitečnou novinku. Přehledná interaktivní mapa umožňuje včelařům získat okamžitý přehled o nařízeném ošetření v souvislosti s varroázou ve všech obcích na území ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Barokní Invalidovnu si o víkendu prohlédly tisíce lidí
Tisíce návštěvníků si o víkendu 14. a 15. května prohlédly prostory barokního objektu Invalidovna v Praze Karlíně, kam zavítaly v rámci 2. ročníku festivalu architektury Open House. Do provázení zájemců o tento historický skvost se zapojili i zaměstnanci ÚZSVM, a pomohli tak organizátorům zvládnout nebývale vysoký počet příchozích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Vencálek (SZ): Platy v českém školství? Horší než se mohou zdát...
České školství se bezesporu potýká s mnoha problémy. Povolání učitele zcela ztratilo prestiž a téměř dvě třetiny uchazečů o pedagogické vzdělání nechtějí učit [1]. Na vině je z velké části demotivující finanční ohodnocení...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Cyril Svoboda: Budou zastavovat migranty na česko-německých hranicích. A řeknou – když s námi nespolupracujete, tak se předveďte a postarejte se o ostrahu hranic sami
SVĚT OPTIKOU CYRILA SVOBODY Turecko chrání důsledně hranice, ale zároveň ukázalo cenu, kterou za to chce: bezvízový styk. V pravidelném rozhovoru to uvádí ředitel Diplomatické akademie a exministr zahraničí Cyril Svoboda. Podle něj je třeba integraci chytit pevně do rukou. Současně varoval, že pokud budeme nadále nechávat migranty v uprchlických táborech, riskujeme další konflikty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Finanční a ekonomický institut: Češi preferují hotovost
Česko jde proti celosvětovému trendu bezhotovostních plateb. Zatímco na světě je v průměru provedeno zhruba 65 % plateb bezhotovostně a 35 % v hotovosti, v České republice je tomu přesně naopak. K tématu bezhotovostních plateb dnes portál Finančního a ekonomického institutu (FAEI.cz) zveřejnil analýzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 staví Seznam nesvobody. Chce rušit zákony, které omezují osobní svobodu
Opoziční TOP 09 sestavila seznam 16 opatření, kterými podle ní současná vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) omezuje svobodu. Jedná se například o elektronickou evidenci tržeb (EET), kontrolní hlášení k DPH nebo Národní registr hrazených zdravotních služeb. Strana napne všechny síly, aby položky z tzv. Seznamu nesvobody byly zrušeny, řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Hospodářská politika vlády přináší výsledky, HDP se zvýšilo oproti loňsku o 3,1 %
Podle předběžného odhadu se zdá, že skvělá výkonnost české ekonomiky pokračuje i v letošním roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nenávidím vás, sdělil čtenář Danielu Hermanovi. Děkuji za vyjádření názoru, odvětil ministr a vysvětloval
Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů. Ty se týkaly především jeho vystoupení na sjezdu sudetských Němcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek na záchodě. Kalousek žije skromně. Kalouska člověk musí mít rád, píše Mirek Topolánek
Bývalý premiér Mirek Topolánek ve své knize „Hlavně se neposrat“ kupodivu vychválil „svého“ někdejšího ministra financí Miroslava Kalouska. Podle něj Kalousek žije velmi skromně. „Vznikl mezi námi zajímavý druh přátelství, který trvá dodnes. Zažil jsem s ním spoustu smutného, zajímavého i veselého,“ prozrazuje Topolánek o Kalouskovi. A přidává historku o Obamovi, kterého prý Kalousek potkal na WC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Konvoj USA projede Českem. Publicista sdělil, proč je to prý čirá propaganda
Skutečnosti, že koncem května projede Českem další konvoj amerických vojáků, si na svém facebookovém profilu všímá někdejší spolupracovník premiéra Mirka Topolánka a současný spolupracovník předsedy KDU-ČSL Martin Schmarcz. Na jeho slova poté reaguje publicista Tomáš Haas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Církve mají majetek, ale lidem jsou k ničemu. Ostré vystoupení ministryně
„Katolíci by neměli mít Hrad na věčné časy,“ řekla v rozhovoru pro server Aktuálně.cz ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO). Ta trvá na tom, aby se Poslanecká sněmovna zabývala jejím návrhem na jednotné vlastnictví Pražského hradu. Dle jejího názoru církve majetek mají, navíc nepomáhají společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zvažoval Havel účast na sjezdu sudetských Němců? Odpovídá Michael Žantovský
Ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský, senátor Přemysl Sobotka (ODS) a bývalý europoslanec za sociální demokracii Libor Rouček ve druhé části pondělních Událostí, komentářů zhodnotili projevy předsedy senátu Milana Štěcha (ČSSD) a předsedy Českého svazu bojovníků za svobodu Jaroslava Vodičky. Došlo i na sjezd sudetských Němců, který poprvé v historii navštívil český ministr – Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Nezapomínat, ale odpouštět! Milí krajané...
Těmito slovy pozdravil o víkendu ministr kultury Daniel Herman účastníky 67. setkání Sudetoněmeckého krajanského sdružení. Zaslouží si za to veřejné poděkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Pardubický kraj sní své letošní MLSy
V Rytířských sálech zámku v Pardubicích byly vyhlášeny výsledky jubilejního desátého ročníku soutěže MLS Pardubického kraje, kterou každoročně vyhlašuje krajské informační středisko AGROVENKOV ve spolupráci s Pardubickým krajem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Vyjádření MPSV k dnešní zprávě NKÚ
Rozdíly mezi částkami rozpočtu a částkami jeho skutečného čerpání v letech 2012 – 2014 jsou způsobeny zejména tím, že musí být při přípravě rozpočtu zohledněny všechny potencionální závazky, vyplývající z dohod o poskytnutí hmotné podpory uzavřené mezi Úřadem práce ČR a investory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Jiří Menzel pro slovenské PL: Máte lepšího prezidenta, než my
Oscarový režisér Jiří Menzel se znovu ozývá. A jeho českým spoluobčanům se to možná znovu nebude líbit. Pochválil totiž slovenského prezidenta Andreje Kisku, který je prý rozhodně lepší hlavou státu než Miloš Zeman. Menzel ovšem vychválil i socialismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Výstava Hobby podrobně ve vysílání České rozhlasu České Budějovice
V areálu Výstaviště České Budějovice ve středu 18. srpna startuje jubilejní 25. ročník výstavy Hobby jaro. Mediálním partnerem výstavy je Český rozhlas České Budějovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Přijel Babiš, netušil která bije, ale začal dělat divadlo. Nemocniční odborářka se podělila o zážitek z ministerské návštěvy
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) jezdí, mnohdy místo práce na půdě sněmovny, po krajích a debatuje s lékaři a zdravotníky v českých a moravských nemocnicích. Ne všechny tím však dokáže nadchnout. Šéfka zdravotnických odborů v Trutnově Iva Řezníčková má za to, že šéf státní kasy předvedl ve městě jen prázdné politické divadlo, aby získal body u voličů, ale o lékaře a zdravotní sestry mu nejde, ani co by se za nehet vešlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Král (ODS): Bude líp. Bude dálnice. Jen se nějak neví kdy....
Českobudějovickou radnici navštívila skupina vrcholných zástupců státních podniků zodpovědných za investice v oblasti dopravy (ŘSD, SŽDC, SFDI) pod vedením ministra Dana Ťoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství hledá maximální způsoby, jak podpořit zemědělce a především živočišnou výrobu
Přibližně 600 milionů korun mimořádné podpory již letos stihlo vyplatit Ministerstvo zemědělství chovatelům dojnic a prasat. Mimořádná podpora z národních i unijních zdrojů má povzbudit živočišnou výrobu, která je v celoevropské krizi. Ministerstvo zemědělství se snaží podpořit chovatele také novými podporami z národních zdrojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Zapomněli jsme na hodnotu míru
Po roce 1989 se to zdálo jako nedosažitelný cíl, tedy vize plnohodnotného zapojení naší země mezi státy sjednocující se Evropy. Tento cíl se díky souhře mnoha faktoru podařilo naplnit a v dosud jediném celostátním referendu v červnu 2003 vstupu naší země do EU odsouhlasilo téměř 3,5 mil. občanů, když 1 mil. vhodilo své „ne“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Senátní výbor nepodpořil kontroverzní zákon umožnující blokovat webové stránky
Přísnější regulaci hazardu senátní hospodářský výbor nepodpořil. Zastáncům tohoto vládního návrhu k tomu chyběl jediný hlas. Podobně dopadly i senátorské snahy zrušit nebo upravit možnost blokovat webové stránky na základě seznamu určeného ministerstvem financí. Ministerstvo tak chce blokovat stránky s nepovoleným hazardem, kritici této pravomoci mluví o cenzuře internetu. Zákon má uložit povinnost poskytovatelům připojení k internetu na území Česka, aby zablokovali přístup na internetové stránky uvedené na seznamu nepovolených internetových her. Toto opatření má ve svých právních řádech 18 z 27 členských států EU, většina z nich však umožňuje blokaci jen na základě rozhodnutí soudu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Středočeský kraj uspěl u Státního fondu dopravní infrastruktury s žádostí o peníze na tiché povrchy silnic
Středočeský kraj chce na svém území zvýšit bezpečnost a plynulost dopravy na silnicích II. a III. třídy. Dosáhnout toho chce pomocí využití technologie zajišťující položení tzv. tichého povrchu silnic. Kraj pro se pro naplnění svého záměru ucházel o dotaci u Státního fondu dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jsou to Němci, žádní "krajané". Co já si s jejich panem Posseltem užil, vzpomíná Jan Zahradil. A přidává něco o kamarádech ministra Hermana
Nekompromisně se s vstřícným krokem k Sudetoněmeckému landsmanšaftu prostřednictvím ministra kultury Daniela Hermana vypořádal pro ParlamentníListy.cz europoslanec za ODS Jan Zahradil. Ten v rozhovoru považuje nárok Berndta Posselta a jemu podobných za již marginální záležitost, kterou však oživují některá média a pražská kavárna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Proplácení dotací v ROP Severozápad se blíží do finále
Členové Výboru Regionální rady (VRR) na svém zasedání v Chomutově dne 16. května 2016 vzali na vědomí aktuální stav proplacených prostředků z ROP Severozápad. Výše proplacené dotace přesáhla 19 miliard korun. Za tímto číslem se skrývá 534 úspěšně ukončených projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Zájem veřejnosti o zasílání připomínek k bodovému systému roste
Od poloviny dubna do půlky května poslala veřejnost k návrhům změn bodového systému a sankcí skoro 800 připomínek na adresu pripominky@mdcr.cz. Pro mimořádný zájem se ministerstvo rozhodlo prodloužit lhůtu pro zasílání připomínek do konce měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalita potravin dnes tématem zasedání ministrů zemědělství v Bruselu
V rámci dnešního zasedání Rady pro zemědělství a rybolov, které se uskuteční v Bruselu, budou ministři na žádost České republiky, projednávat také otázku dvojí kvality značkových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cestování vlakem na trati Velký Osek-Hradec Králové-Choceň je rychlejší a bezpečnější
Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry části železniční tratě, která vede z Velkého Oseka přes Chlumec nad Cidlinou, Hradec Králové a Týniště nad Orlicí do Chocně. Hlavním cílem projektu bylo její uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Exšéf tajné služby o migraci: Perverzní. Impotentní Evropa. Hrajeme si s ohněm. Nejhorší problém v historii. Čekejte nástup radikálních stran
Bývalý ředitel britských tajných služeb varuje před politikou Evropské unie vůči Turecku. „Umožnění bezvízového styku mezi EU a Tureckem dá možnost milionům Turků jednoduše přijít do Evropy. Přirovnal bych to k manipulaci s benzínem v blízkosti ohně,“ sdělil Richard Dearlove britským reportérům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kutílek (SZ): Počty policistů nenavyšujme, přidejme jim na platech
Spíše než posilovat pravomoci policistů a navyšovat jejich počet by podle místopředsedy Strany zelených Petra Kutílka měli být policisté motivováni vyššími platy a lépe školeni v tom, kde jsou hranice svobody projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Přivedl do blázince tisíce lidí. Robert Kozler chtěl pomáhat lidem, dnes pořádá nejvyhledávanější kulturní akci v Praze
ROZHOVOR Kulturní festival Mezi ploty ročně navštěvují desetitisíce lidí, nyní jde o jednu z nejznámějších festivalů v Praze. Vše se přitom koná v areálu psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích. Pořadatel akce Robert Kozler tak obrazně řečeno přivedl do blázince tisíce lidí. Jak řekl ParlamentnímListům.cz, jeho cílem bylo zpřístupnit toto místo široké veřejnosti a ukázat, že mezi léčebnou a okolním světem není zase tak velký rozdíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Jak se dívají Japonci na imigrační krizi v Evropě?
Japonští politici pozorně sleduji situaci v Evropě v oblasti bezpečnosti a imigrace. Boji se změn v Evropské unii, které může Evropě přinést nekontrolovaná migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Putin se naštval a začal vyhazovat
Britská veřejnoprávní stanice BBC informuje o otřesech na mediální ruské scéně. Mediální skupinu RBC museli opustit tři nejvýraznější editoři jejího internetového deníku. Kritici poukazují, že v tom má prsty prezident Vladimir Putin a jeho věrní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rusko je hrozba, řekl generál Petr Pavel. A již přišla oficiální odpověď z Moskvy
„Armádní vedení Severoatlantické aliance již očividně ztratilo veškerý smysl pro realitu,“ zní z ruského ministerstva zahraničí. V Rusku reagují na prohlášení českého armádního generála, který je zároveň předsedou vojenského výboru NATO, Petra Pavla. Ten na začátku května hovořil o „východní hrozbě“. Podle vyjádření ruských orgánů jdou jeho vyjádření „za rámec etiky“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Krym je můj, využiji toho, řekl si Vladimir Putin. A učinil něco, co naštve Západ a Ukrajince
Ruské ministerstvo obrany se chystá znovuotevřít radarovou základnu nacházející se nedaleko města Sevastopol na poloostrově Krym. Základna bude mít za úkol monitorovat rakety odpálené z oblastí Černého a Středozemního moře, informaci o tom přináší ruský server Izvestia.ru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Natvrdo hovoří Jan Keller. Vítači uprchlíků a příznivci boje s Putinem ať raději nečtou
ROZHOVOR Sebrat vítr z plachet některým extremistickým skupinám či stranám by šlo celkem jednoduše, stačilo by chránit vnější hranice EU, říká univerzitní profesor a europoslanec Jan Keller. Ten si také myslí, že nápor migrantů z Turecka v posledních týdnech výrazně zeslábl, jelikož jsou Turci schopni migraci brzdit, což dříve moc nechtěli dělat. A je také přesvědčen, že pokud by Rusové Krym nepřičlenili, fungovala by už na něm velká americká základna. „Ukrajina měla a má fungovat jako most k Rusku, nikoliv jako předpolí pro válku proti němu,“ konstatuje známý sociolog a publicista pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Česká kapela se opět dostala do finále „jazzového Eurosongu“
Evropská veřejnost každoročně sleduje průběh hudební soutěže Eurovision Song Contest do jejíhož finále se letos probojovala Gabriela Gunčíková. Málokdo ovšem ví, že její pořadatel, Evropská vysílací unie, má také jazzovou soutěž s názvem Euroradio Jazz Competition.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Na Camerona prasklo něco hodně nepříjemného. Týká se to Evropské unie
Britský deník Daily Mail informuje o neférovém jednání britského premiéra Davida Camerona v souvislosti s chystaným referendem o budoucnosti Velké Británie v Evropské unii. Britský premiér měl mimo jiné nabádat velké firmy, aby ve svých výročních zprávách varovaly před brexitem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Dotace z EU se nám nevyplácí. A s ní skončí i pohádkové platy a důchody
Největší hrozbou pro Evropskou unii nejsou euroskeptické strany jako naše hnutí SPD, ale nikým nevolená, neodvolatelná a především trestně nepostižitelná Evropská komise, tedy evropská vláda. Navzdory tomu, že i předseda Evropského parlamentu Schulz před pár týdny přiznal, že to v Bruselu asi přehnali a že občané mají EU plné zuby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický navštívil Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad
Ministr Martin Stropnický a první zástupce náčelníka Generálního štábu generálporučík Jiří Baloun si v Dobrušce prohlédli úřad a vybavení, kterým zdejší specialisté disponují. Předvedena byla i řada ukázek – také z účasti na mezinárodním projektu geoprostorové databáze krizových oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jak správně bít a vychovávat ženy?!
Nedávno se na serveru Novinky.cz objevilo video, kde saúdský rodinný terapeut Chalíd al-Sabaki radí mužům, jak správně bít a vychovávat svou ženu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rusnok ovládne národní banku. Zeman mu do hlavního orgánu pošle jeho lidi
Již 25. května přeberou osud koruny lidé z okolí prezidenta Miloše Zemana. Dnes totiž jmenuje hlava státu dva nové členy bankovní rady – Tomáše Nidetzkého a Vojtěcha Bendu, 25. května se poté guvernérem centrální banky stane Jiří Rusnok. Všímají si toho dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident dnes jmenuje dva nové členy bankovní rady ČNB
Prezident Miloš Zeman dnes jmenuje na šestileté funkční období novými členy bankovní rady České národní banky Vojtěcha Bendu a Tomáše Nidetzkého. V radě nahradí guvernéra ČNB Miroslava Singera a člena bankovní rady Kamila Janáčka, kterým ke konci června končí funkční období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jsem hrdý sudetský Čech, prohlásil germanista Šonka. Zastal se Hermana a velice tvrdě setřel předáka českých veteránů
ROZHOVOR Kdo to vlastně byli „krajané“, zamýšlí se v souvislosti s návštěvou ministra kultury na sudetoněmeckém sněmu germanista a publicista Jaroslav Šonka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Doporučuje rovněž šéfovi Svazu bojovníků za svobodu Jaroslavu Vodičkovi přečíst si něco o osudech mladých Židů a zabrousí na stále bolavé téma Benešových dekretů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Je policie tak neschopná, nebo to je jinak?
V posledních měsících se hysteričtí sluníčkáři snaží zviditelnit útoky na policii. Prý je šikanuje. K tomu se přidává prostoduchá opozice v čele s lidmi z TOP 09, což je podobný sbor mutantů jako ODS, ale ještě žlučovitější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
GEEN Nejvstřícnější bankou za I. čtvrtletí roku 2016 se stala Air Bank
V projektu klientského ratingu GEEN Vstřícná banka se první Nejvstřícnější bankou roku 2016 stala Air Bank. Tato banka si tak v prvním čtvrtletí opět vyměnila první pozici s Fio bankou. Následují Equa Bank na třetím místě, mBank na čtvrtém a Raiffeisenbank na pátém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Bez dálnic kvůli EIA?
Výstavba dálnic (a to nejen dálnic) se v České republice pomalu zastavuje. Mnozí se tváří překvapeně až šokovaně. Což je zajímavé, protože po celou dobu projednávání příslušného zákona bylo jasné, že přesně takhle to dopadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Ochranu práv a oprávněných zájmů zaměstnanců zajistí podniková ombudsmanka
Zaměstnanci České pošty se mohou nově se svými pracovněprávními problémy obracet na ombudsmana pro zaměstnance. Pošta nově zavádí tento institut od poloviny května. Podnikovou ombudsmankou byla jmenována Soňa Lavičková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Největší rybářský závod v lovu kaprů pro děti a mládež dostane od kraje 200 000 korun
Známý český rybář Jakub Vágner i letos pořádá největší rybářský závod v lovu kaprů pro děti a mládež nejenom v České republice, ale také na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Biskup Malý píše policii. Je prý příliš horlivá a arogantní
Biskupovi Václavu Malému se nelíbí práce policie. A rozhodl se vyjádřit svůj názor ve formě otevřeného dopisu, který přistane na stole policejního prezidenta Tomáše Tuhého a ministra vnitra Milana Chovance. Malý v něm píše o tom, že je dnešní policie příliš horlivá a arogantní. Informuje Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Starosta Kudláček: Proč se rozcházejí lidé stejných vizí?
Hlavní problém spatřuji ve špatně nastavených parametrech pro hodnocení reálných výsledků pro naplňování cílů a v neřízené personální politice, která na dosahované výsledky nenavazuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Významný anglický politik přirovnal špičky EU k Hitlerovi. Zde je odpověď od Donalda Tuska
Bývalý starosta Londýna a jeden z hlavních stoupenců vystoupení Velké Británie z EU Boris Johnson to zřejmě přehnal. Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska bylo totiž jeho přirovnání EU k Hitlerovi za čárou. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Koukal: Snídaně s předsedou bavorské AfD Petrem Bystronem
Ostrakizovaná Alternativa pro Německo není extremistickou stranou, sdílí mnohé názory a priority se standardními parlamentními stranami u nás. Migrační krize obnažuje neschopnost EU. Evropští politici jsou v zajetí appeasementu k Tureckému vydírání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Grygar (Svobodní): Boj proti EU samolepkou na SPZ není přestupkem
Deník Právo přinesl dnes (16. 5.) informaci (str. 1 a 4 a také vyšlo na Novinkách), že se řidiči, kteří umístí na registrační značku (dále jen SPZ) svého motorového vozidla samolepku, která přeškrtává znak Evropské unie, dopouštějí přestupku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poslankyně Černochová: Zákon o zbraních může skončit u Ústavního soudu
Za dohodou o nové koalici v Praze vidí Jana Černochová (ODS) střet mocenských zájmů a obává se, že její výkon bude i nadále tristní. Ostře odsoudila také její přístup k aktivistům, kteří provozují Autonomní centrum Klinika na Žižkově a o nichž je přesvědčena, že mají vazby na levicové extremisty. Razantně odmítla i nařčení z omezování opozice na radnici a vyjádřila se k opozicí kritizované privatizaci. Zajímalo nás také, jaké změny navrhuje v souvislosti se stále silnější kritikou policie ČR. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Národní divadlo vydražilo budovu Themos
Ředitel Národního divadla prof. Jan Burian ve čtvrtek 12. května 2016 uspěl v konkurzní dražbě a získal zpět do majetku státu budovu Themos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Nechutný politický souboj o další osud hradišťské věznice
Z věznice v Uherském Hradišti se stala politická střelnice. A já se trochu divím, že se nestydí všichni ti, kdo si v poslední době skrze věznici dělají zářezy na pažbě a sbírají díky ní jen své další politické body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bijte je, zabíjejte, nenechte nikoho naživu. Tomáš Krystlík připomíná méně známá fakta o vině Čechů vůči Němcům
ROZHOVOR Češi by se měli sudetským Němcům omlouvat stejně, jako se odsunutí Němci omlouvali nám. ParlamentnímListům.cz to řekl česko-německý spisovatel a novinář Tomáš Krystlík. Česká historiografie podle něho zapírá, že před válkou tvořili Češi, Němci, Židé a další národnosti společnou národní identitu. Připisovat podle Krystlíka všem tehdejším Němcům vinu za nacistické zločiny je prý totéž jako připisovat všem Čechoslovákům vinu za zločiny komunistického režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vládce Bavorska škádlí Merkelovou. Čtěte více o pozadí sporu
O bavorském premiérovi a předsedovi CSU Horstu Seehoferovi se v dnešním vydání MF Dnes rozepsal komentátor Vojtěch Varyš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Škorpík ze Správy Národního parku Podyjí obdržel cenu časopisu Živa za popularizaci biologie
Cenu J. E. Purkyně časopisu Živa za popularizaci biologických věd obdržel v polovině května vedoucí odboru speciální ochrany přírody Správy Národního parku Podyjí Martin Škorpík. Porotci ocenili originalitu, tematický přínos a sdělnost jeho příspěvku o ochraně hmyzu v zemědělské krajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Máme se dál obávat sucha i v roce 2016?
V našich geografických podmínkách nelze spolehlivě predikovat vznik sucha v horizontu několika týdnů či měsíců. To, zda hrozí sucho i v roce 2016, bude dáno vývojem srážek a teploty vzduchu v následujícím období. Platí však, že výchozí podmínky stavu zásob povrchových a podzemních vod jsou k počátku května výrazně podprůměrné a startovací pozice tak před letním obdobím není příznivá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI: Prodejci chovatelských potřeb nedbají na informace
Severomoravští inspektoři ČOI se při kontrolách prodejen chovatelských potřeb zaměřili na dodržování zásad poctivosti prodeje, poskytování informací o výrobcích, jejich značení a bezpečnost, například u elektrozařízení pro akvaristiku, na správné ocenování výrobků, na platnost úředního ověření vah používaných při prodeji krmiv a další informace související s prodejem výrobků, včetně uplatnění práva z odpovědnosti za vady nebo dodržování zákazu používání klamavých obchodních praktik v případě kontrol e-shopů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Sbírejme víčka! Zachráníme ČSSD a pomůžeme ekonomice
Už nemůžeme dál čekat! Je nejvyšší čas spojit síly a zachránit vládnoucí stranu před hrozící exekucí. Ideálním řešením se zdá být společensky oblíbená forma sbírky, do které se s radostí zapojují děti už od mateřských škol. Vyhlásíme sběr víček z plastových lahví!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Konference Křižovatky architektury, která tradičně probíhá pod záštitou NPÚ, se bude letos věnovat krajině
Hlavními tématy 8. ročníku, jehož titul zní Kulturní krajina: proměny – tvorba – ochrana, budou systémy sídelní zeleně, plánování městské krajiny, kvalita městské krajiny a dotační tituly. Konference se koná ve čtvrtek 2. června 2016 od 8.30 do 16 hodin v Národním technickém muzeu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Ztrácíme soběstačnost, vláda by se měla zabývat situací v zemědělství
Hejtman zavítal na Znojemsko. Zajímal se o příspěvkové organizace i problémy zemědělců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Hlavenka (SZ): Brno má díky SZ urbanistický návrh nádraží v centru města
Rada města Brna dnes schválila výsledky otevřené mezinárodní urbanistické soutěže pro nové brněnské nádraží umístěné v lokalitě v centru města. Vítězný návrh studia UNIT architekti (1), na kterém se jednomyslně shodla celá porota soutěže, nabízí koncept moderního železničního uzlu s potenciálem odbavovat do budoucna i vysokorychlostní vlakové spoje. To vše při zachování jeho dobré dostupnosti pro obyvatele všech městských částí Brna. Výsledný projekt je skvělou zprávou i pro všechny obyvatele Jihomoravského kraje, kteří denně dojíždí do práce do Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
ČT: Na Letnou se po 54 letech vrátí Stalin. Kvůli Monstru
Česká televize začala natáčet televizní film Monstrum režiséra a scenáristy Viktora Polesného. Snímek bude vyprávět příběh sochaře Otakara Švece (Jan Novotný), který v padesátých letech minulého století zvítězil v soutěži o vybudování Stalinova pomníku. Na pražské Letné tak pro účely natáčení v těchto dnech vyroste maketa největšího skupinového sousoší Evropy své doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Asociace Vojáci společně ocenila generálního ředitele VoZP
Čestný odznak Asociace Vojáci společně (AVS) převzal v úterý 3. května generální ředitel Vojenské zdravotní pojišťovny ČR MUDr. Karel Štein. Medaili mu předal prezident asociace pplk. Mgr. Ladislav Rídl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Výstava ukáže perzekuci sedláků za nacismu a komunismu
České sedláky od dob Rakouska-Uherska přes první republiku, protektorát, socialismus až po současnost zachycuje výstava Půlstoletí perzekuce selského stavu. Zaměřuje se především na utlačování sedláků za druhé světové války a komunismu. Podle autorů jde o vůbec první výstavní projekt od listopadu 1989, protože se podobný svého druhu doposud neuskutečnil. Pro veřejnost bude v Národním zemědělském muzeu v Praze otevřena od 25. května do 30. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Spisovatelka a provozovatelka kavárny v rozhlase promluvila o češství
Česká spisovatelka a provozovatelka pražské kavárny Zenit Petra Hůlová se na serveru Českého rozhlasu Rozhlas.cz zamýšlí nad tím, co znamená pojem češství. „Nebojme se patosu: Česko je země mlékem a strdím oplývající. Voda hučí po lučinách… Kde domov můj? Tady. Pokloňme se vlajce. Bez mýtu to nejde,“ uvedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Omezení svobody slova, diktatura vládnoucích elit, varoval Petr Žantovský před tím, co chystá EU. A odhalil tajemství českých médií
V rámci semináře Nové republiky v Jihlavě se problematice české mediální politiky, současné mediální scéně a jejím proměnám a výhledu do budoucna věnoval publicista a vysokoškolský pedagog Petr Žantovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Účet za uprchlíky. To budete koukat
Britský deník The Telegraph přináší velmi znepokojivá čísla související s přistěhovaleckou politikou Velké Británie. Podle údajů think-tanku Migration Watch UK stáli v loňském roce evropští přistěhovalci jednoho britského daňového poplatníka 3 000 000 liber. Výdaje na uprchlíky potom spočítala také německá vláda. V příštích pěti letech dosahují téměř 100 miliard eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Už deset let jedná EUSTAFOR za podniky i majitele s evropskými institucemi
Lesy ČR jsou již desátým rokem aktivním členem EUSTAFORU (European State Forest Association), evropské asociace, která v Bruselu prosazuje společné zájmy 30 partnerů včetně 22 zástupců státních lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Investiční pobídky na zaměstnanost, téměř 900 milionů nemělo v rozpočtu opodstatnění
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na to, jak v letech 2012 až 2014 Ministerstvo práce a sociálních věcí a Úřad práce ČR používaly peníze na vytváření nových pracovních míst a rekvalifikace a školení prostřednictvím investičních pobídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Obrovský podíl migrantů nenajde práci. Ekonom dává na stůl fakta
ROZHOVOR Řízená migrace odborníků, kteří by v České republice zaplnili volná pracovní místa? Ekonom Jiří Cihlář ze společnosti Next Finance pochybuje, zda by to fungovalo. „I takový migrant je ekonomický subjekt a jeho primárním cílem je maximalizovat užitek. Pokud bychom si při řízené migraci vybírali kvalitní lidi, které bychom zaplatili, zároveň to znamená, že v Německu by je zaplatili taky a zaplatili by je lépe,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 08:34, zobrazit podobné
Nejsem rasista, ale vadí mi, že stát živí vyčuránky. Mladí začínají být naštvaní, tvrdí studie
Současná mladá generace se nebezpečně radikalizuje. Dokládají to čísla ministerstva vnitra. Podle nich dnes kvůli frustraci ze společnosti podporuje neonacistická nebo anarchistická uskupení přes jedenáct tisíc mladých. A zatímco v roce 1995 byly tři čtvrtiny mladých spokojeny, byť s výhradami, dnes je to jen polovina. Informuje o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Je to zlé. Jana Bobošíková nachází zásadní záležitosti týkající se návštěvy Hermana u Sudeťáků
ROZHOVOR „Všichni sledujeme se znepokojením obtížně zvladatelnou situaci s imigrací, onu politiku vítání, které jsme byli svědky v minulém roce. Naše svoboda byla vykoupena statisíci lidských životů. Ať už vojáků sovětských či amerických, ale i životy ve vypálených obcích a našich vojáků. Tito lidé opravdu neumírali proto, aby 70 let po válce do země, kterou za cenu svých životů osvobodili, někdo přišel a říkal – ve vaší zemi z mého rozkazu bude žít ten a ten člověk a vy do toho nemáte co mluvit,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz novinářka a politička Jana Bobošíková, která také komentuje návštěvu a projev ministra kultury Daniela Hermana na Sudetoněmeckých dnech v Norimberku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
My pracujeme pro lidi, konstatoval 1. místopředseda komunistů. S ČSSD je to prý horší
Politolog Petr Sokol a komentátor Hospodářských novin Václav Dolejší v pondělních Událostech, komentářích České televize zhodnotili víkendový sjezd komunistů. Pánové se shodli na tom, že to nejvíce jiskřilo při volbě předsedy, ale jinak komunisté zůstávají stranou nostalgie, která adoruje autoritativní režim. První místopředseda KSČM Petr Šimůnek však s tímto hodnocením ani trochu nesouhlasil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vrána k vráně sedá aneb Evropská unie ještě žije
Václav Klaus opět ovlivňuje politiku a veřejné mínění. A to zejména svojí dlouhodobou kritikou EU a podporou takových stran, jako je německá AfD či česká Soukromníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Herman se setkal s generální ředitelkou UNESCO
Daniel Herman a Irina Boková prodiskutovali závažná témata při pracovním obědě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministři zemědělství zemí EU se budou bavit o různé kvalitě potravin
Ministři zemědělství zemí EU se dnes na českou žádost budou zabývat situací, kdy jsou na jednotném evropském trhu prodávány v různých zemích pod stejnou ochrannou známkou potraviny rozdílného složení a kvality. Podle názoru české strany je podobná praxe na hraně klamání spotřebitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist