Oficiální zpravodajská média

Český lékař v Anglii pyká za to, že varoval před islamizací Británie. Neuvěříte, co všechno proti němu spunktoval Jan Čulík
ROZHOVOR Nečekaný následek mělo pro českého lékaře Vladislava Rogozova, který už více než deset let pracuje ve fakultní nemocnici v anglickém Sheffieldu, to, že v lednovém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz otevřeně hovořil o hrozbě islamizace Británie. Po jeho zveřejnění dostalo ředitelství nemocnice písemné udání, které upozorňovalo na text rozhovoru a na texty jeho blogů, z nichž prý vyplývá, že je rasista a pravicový extremista. Kvůli udavači z Česka tak už několik měsíců nemůže vykonávat svou práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sto hoven, zlodějské pijavice... Zeman vypočítal lidi, kteří naší zemi nic nedávají
Za potlesku stovky přítomných dorazil na setkání s občany do Kojetína prezident Miloš Zeman. Město navštívil v rámci své návštěvy Olomouckého kraje, a to s hejtmanem kraje Jiřím Rozbořilem (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Sundali egyptské letadlo teroristé? Firma i politici mlží, ale Donald Trump už má jasno
Ve čtvrtek se nad Středozemním mořem zřítilo letadlo společnosti EgyptAir. V současnosti záchranné týmy hledají trosky letadla a pokoušejí se, zatím neúspěšně, nalézt nějaké přeživší. Nejedná se o první takovou tragédii, která společnost v poslední době postihla. Objevují se názory, že se jedná o teroristický útok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg (TOP 09): Slavné minské dohody neplní žádná ze stran
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg a europoslanec Jaromír Štětina tento týden navštívili východní Ukrajinu, kde jednali se zástupci správy doněcké oblasti a podpořili přímo na frontové linii obyvatele země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
To nás máte za méněcenné? Stát nás nechá žít ve špíně! Co naše děti? U Jílkové zuřila občanka, která odmítá jaderné úložiště u své obce
Co se smrtelně nebezpečným jaderným odpadem? Tuto otázku položila moderátorka Michaela Jílková v pořadu Máte slovo. Proti sobě se postavili především předsedkyně Úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová a občanka obce Lubenec, kde by teoreticky mohlo vzniknout hlubinné jaderné úložiště, Jitka Kantová. Druhá dáma dávala najevo, že bude proti úložišti bojovat takřka do roztrhání těla. „Náš stát produkuje jaderný odpad a my, jeho občané, se o něj máme starat,“ křičela rozhořčeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Cvičení SIMEX 2016 prověří postup při simulované havárii plynovodu
Zúčastní se jej E.ON, složky IZS a krizové štáby kraje i dotčených obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Poslanec zorganizoval akci, na které Klára Samková rozsekala islám. Podívejte se, co mu teď píší
ROZHOVOR „Paní doktorka Samková, jako odborník na ústavní právo, prezentovala názor, který není ve společnosti ojedinělý – některé zásady islámu (závazné pro každého muslima kdekoliv) nejsou v souladu s českým a evropským právním pořádkem. S tím se ztotožňuji. Nepoužil bych ale uvedené příměry a výrazy,“ říká v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz o projevu Kláry Samkové organizátor diskusního fóra „Máme se bát islámu?“ poslanec a bývalý novinář Zdeněk Soukup (ANO). Sám vyzdvihuje vystoupení Benjamina Kurase. „Dokonalá analýza, založená na faktech. Bohužel, s dost chmurnými vyhlídkami pro euroamerickou civilizaci,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Zemanův velký mírový plán se neuskuteční. Zmařila ho OSN
Ministerstvo obrany odvolalo nabídku vyslat české vojáky do mírové mise OSN na Golanských výšinách, oblasti na pomezí Sýrie a Izraele. Zástupci OSN totiž změnili podmínky, chtěli Čechy nasadit v Sýrii. Ministerstvo přitom dosud předpokládalo, že česká ženijní četa bude působit na relativně stabilním území Golanských výšin, kontrolovaném Izraelem. Lidovým novinám (LN) to potvrdil mluvčí ministerstva Petr Medek. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Aktivisté mají smůlu. Policie předala centrum Klinika oprávněnému majiteli, tím je stát
Policie dnes předala budovu na pražském Žižkově, v níž provozovalo činnost sociální centrum Klinika, oprávněnému vlastníkovi. Tím je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK to řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Aktivisti, kteří objekt užívali podle ÚZSVM bez platné nájemní smlouvy, museli budovu odpoledne opustit kvůli nahlášené bombě. Nástražný systém policejní pyrotechnici nenašli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zeman lže, migranti si sem nechodí pro dávky, vysvětlil v ČT ředitel neziskové organizace Rozumek
Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek vystoupil v pátečním Interview ČT24 a postěžoval si na chování českého státu v čase migrační krize. Naši politici se prý snaží uprchlíkům zkomplikovat život až tak moc, že u nás nechtějí zůstat. Navíc se tu lže o tom, že si uprchlíci chodí především pro dávky,. Nejednou to zopakoval prezident Miloš Zeman a podle Rozumka to není pravda. Ostře se vyjádřil také na adresu tureckého prezidenta Erdogana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Jak se Bakala dostal k OKD? To vláda vůbec neřeší, kritizuje starosta, který utekl z Topky. Tím, co o něm vypráví Kalousek, se prý baví
ROZHOVOR Známý moravskoslezský politik Pavol Lukša, bývalý místopředseda TOP 09, založil minulý měsíc svoji vlastní stranu Dobrá volba. Přesto se chce už s ní zúčastnit krajských voleb na počátku letošního října. Při komentování aktuálních politických témat říká, že na otázku, zda politika prezidenta Zemana je správná, odpoví až výsledek dalších prezidentských voleb. Současné vládě pak vytýká, že neřeší, jakým způsobem vůbec přišel Zdeněk Bakala k Ostravsko-karvinským dolům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Představili jsme opatření, která zajistí bezpečí všem občanům naší země
Petr Fiala přijel do Karlových Varů diskutovat s občany o řešení imigrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Nenechám se zastrašit a ze svých názorů neustoupím ani o milimetr
Vyjádření Marka Černocha k obálce s bílým práškem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ťokův poradce pro vesmír má 180 000 Kč měsíčně, víc než ministr
Poradce ministra dopravy pro kosmické aktivity Ondřej Rohlík si vydělal za měsíc více než sám ministr, v průměru 180 000 korun. Uvedl to dnes server HlídacíPes.org. Zprávu převzala ČTK. Ministerstvo s Rohlíkem uzavřelo loni smlouvu na externí poradenství na pět měsíců za 900 000 korun. Ministr Dan Ťok (za ANO) smlouvu kritizoval. Už dříve Rohlík za služby pro ministerstvo inkasoval miliony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hlavně se neposrat, popřál si Mirek Topolánek k šedesátce. Host Kalousek přidal veselou básničku o Babišově ministerstvu
Mirek Topolánek dokázal v roce 2006 dovést ODS k volebnímu vítězství, když získal přes 35 procent hlasů voličů. O pár let později strana oslovuje přibližně o 25 procent méně voličů. U příležitosti svých šedesátých narozenin představil Topolánek svou knihu „Hlavně se neposrat“, kde popsal nejen zlaté časy občanských demokratů. Narazil i na „tatarského nájezdníka“ Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Dialektika Miloše Zemana. Takto se v novinách posmívají prezidentovým slovům o uvěznění Zdeňka Bakaly
Presumpce neviny. Téma, které rezonuje po návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Olomouckém kraji. Hned první den návštěvy se totiž Zeman zastal hejtmana kraje Jiřího Rozbořila, který je stíhaný za podplácení. Jeho slova však zněla jinak než před třemi lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Když Británie opustí EU, velmi na tom prý vyděláme právě my. Takto to vidí akademici
„Politika je až příliš často o volbě mezi špatným a ještě horším,“ píší ve svém komentáři na Project Syndicate florentský sociolog Laszlo Bruszt a londýnský profesor ekonomie Nauro F. Campos. A jednu takovou volbu představuje britské referendum o členství v Evropské unii. Ať už dopadne jakkoliv, na střední a východní Evropu bude mít neblahé účinky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit): Nemůžeme dopustit, aby došlo k zavření Dolu Paskov
Tisíce lidí by přišlo o práci! Bývalí vládní představitelé se nechali od pana Bakaly sponzorovat miliony a pouze přihlíželi tunelování tohoto dolu. Situace je nyní naprosto kritická a vláda pouze přešlapuje na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Zásadně odmítám nepravdy, které publikovala MF DNES
Reakce na článek „Bělobrádkovy milionové cesty do Ameriky“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Trump bude ten nejděsivější možný prezident. Komentátor doporučuje Američanům, co si mají připravit, aby jej přečkali bez úhony
Podle bývalého vrchního editora magazínu The Economist Billa Emmotta nás čekají krušné časy. Pokud totiž vyhraje prezidentské volby v USA Donald Trump, bude to znamenat drastické změny a rozhodně nejen pro samotné Spojené státy. A není na škodu se na to připravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr vnitra v Bruselu podpořil možnost vynutit si zrušení bezvízového styku třetím zemím
Migrace a změny ve vízové politice, to byla hlavní témata dnešní Rady pro spravedlnost a vnitřní věci v Bruselu, na které vládu ČR zastupoval ministr vnitra Milana Chovanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hate free – nenávidím svobodu. Toto zjistil novinář o Dienstbierově erární neziskovce
Český stát je nepoučitelný. Napřed vyhodil přes sto milionů na kampaň propagující nákup českých ryb a teď se vyhazují další peníze na potírání nenávisti. Hate Free Culture, pracující pod Úřadem vlády, pracuje podle Jiřího X. Doležala hodně mizerně. Je dělaná amatérsky a ještě se snaží přesvědčit české občany o něčem, o čem sami často z vlastní zkušenosti vědí, že to není pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
ČOI: Alkohol bez závad, jeho prodej stále s nedostatky
Preventivní kontroly České obchodní inspekce zaměřené v roce 2015 na prodejce alkoholu neprokázaly nabídku, prodej či skladování alkoholických nápojů, které by neodpovídaly požadavkům zákona o spotřebních daních a zákona o povinném značení lihu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Blíží se doba, kdy budeme posílat názory ke schválení do Bruselu nebo Berlína. Ztrácíme identitu. Psychiatr Kašparů varuje, co vše nám to může přinést
ROZHOVOR Blížíme se k době, kdy nejen politici, ale každý občan si bude muset svoje názory nechávat schválit v Bruselu nebo Berlíně. Kněz a psychiatr Jaroslav Maxmilián Kašparů se nad tím zamýšlí v souvislosti s kritikou, která se snesla na předsedu Senátu Milana Štěcha za projev při tryzně v Terezíně. Podle názoru J. M. Kašparů ztrácíme identitu, duchovní i kulturní. Mladým lidem je to dnes možná už jedno, ale on se ve světě bude raději představovat jako Čech, než jako „sjednocený Evropan“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Migrant měl ukopat k smrti Němce, který bránil svou přítelkyni. A nad jeho trestním rejstříkem policisté oněměli
V Německu proběhl policejní zátah, v rámci kterého byl dopaden dvacetiletý migrant s italským občanstvím. Policie ho podezřívá z toho, že před několika dny ukopal k smrti sedmnáctiletého Niklase P.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka dnes v Berlíně odhalil pamětní desku Antonína Hampla
Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka dnes v Berlíně spolu s braniborským premiérem Dietmarem Woidkem a ředitelem Památníku německého odboje Johannesem Tuchelem slavnostně odhalili pamětní desku Antonínu Hamplovi, významnému představiteli meziválečné Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Řepa (ČSSD): Sám sobě žalobcem
Na jednání zastupitelstva Brno-střed ve středu 4. května došlo k zvláštní situaci. Ani téměř hodinu po zahájení se ještě neodhlasoval žádný boj jednání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
To máme uprchlíky topit? Kalouskův europoslanec Niedermayer dál důrazně hájí kvóty
Zdá se, že systém kvót nefunguje, ať už je povinný nebo dobrovolný. Luděk Niedermayer zvolený do europarlamentu za TOP 09 k tomu ovšem poznamenává, že je poměrně snadné dělat vše pro to, aby systém kvót nefungoval a pak hlásit světu, že nefunguje. Měli bychom si prý uvědomit, že EU stojí na solidaritě. Pokud se principu solidarity vzepřeme, zaplatíme vysokou cenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka vzpomínal na Antonína Hampla a varoval před populismem
Předseda české vlády Bohuslav Sobotka společně s premiérem spolkové země Braniborsko Dietmarem Woidkem dnes v Berlíně odhalili pamětní desku, která připomíná meziválečného předsedu československé sociální demokracie Antonína Hampla. Deska s dvojjazyčným nápisem je připevněná na věznici v berlínské čtvrti Moabit, v níž Hampl v roce 1942 zemřel na následky nacistického týrání. Sobotka při této příležitosti varoval před populismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch šel s barvou ven. Senát nechce rozšiřovat pravomoci NKÚ.
Senát nejspíš neschválí rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), pokud se nezjednoduší systém kontrol. Připustil to dnes předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD). Uvedl to po jednání s hejtmany, kteří mají podle předsedy Asociace krajů Michala Haška (ČSSD) rovněž výhrady ke zdvojování kontrol stejných věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štěpán Kotrba doplňuje Topolánka: CIA nemá v Praze cedulku na dveřích
ROZHOVOR Bývalý premiér Mirek Topolánek ohromil svým prohlášením v rozhlasové debatě, že českou politiku, ale dokonce i soudy, aktivně ovlivňuje americká rozvědka CIA. Publicista Štěpán Kotrba pro ParlamentníListy.cz slova bývalého ministerského předsedy ještě rozvinul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Řezání hlav, upalování zaživa. A teď přišel Islámský stát s ještě mnohem nechutnějším způsobem poprav
Těžko uvěřitelnou zprávu přinesl dnes server Novinky.cz, a to s odvoláním na britský list The Daily Mail. Extremisté z Islámského státu měli totiž v minulých dnech zabít skupinu vězňů rozpuštěním v nádrži s kyselinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Filozof: Humanisté šíří nenávist. Musíte dle nich nenávidět Putina, Zemana a svou vlast a milovat Havla a migranty. Éra komunismu nás uchránila před některými hrůzami Západu
ROZHOVOR Kontrarevoluční reakční filozof Jiří Hejlek říká, že takzvaní bojovníci „proti nenávisti“ jsou sami hlavními nositeli nenávisti. Stačí, když nemáte v oblibě Havla nebo ekology nebo migranty a dáváte najevo lásku k vlasti nebo souhlas s prezidentem, a jste dle nich „nenávistníkem“. Skutečnými Evropany jsou dle něj uvědomělí příslušníci evropských národů. Hejlek prosazuje bezkonfliktní nacionalismus na bázi multinacionalismu, tedy svobodných evropských národů, které jsou nezávislé a zároveň ctí společnou evropskou kulturu. Dobré ploty dělají dobré sousedy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Jourová na Hrad. Distingovaná dáma, co seděla ve vězení, vysvětluje Babiš
Už je jasno. Hnutí ANO Andreje Babiše v příští prezidentské volbě nepodpoří stávající hlavu státu. Pokud se pokusí svůj mandát obhájit, Miloš Zeman bude muset naopak čelit osobnosti, kterou nominuje podle průzkumů nejsilnější politické hnutí. Píše o tom deník Blesk. Přináší dokonce jméno dámy, jež by mohla Zemana vyzvat na souboj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
NPC: Soutěž o nejlepší protidrogovou povídku
Již jen dva měsíce zbývají do uzávěrky literární soutěže o nejlepší povídku na téma nelegální drogy. Soutěž byla vyhlášena u příležitosti 25. výročí vzniku Národní protidrogové centrály ve spolupráci s Českou asociací autorů detektivní a dobrodružné literatury – AIEP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rozsudek, který se na Dienstbierově sekretariátu líbit nebude. Jde v něm o „černé huby“
Pokud někoho nazvete „černou hubou" a pak se na něj třeba i vrhnete, ještě vás nemohou nazvat rasistou. Omlouvá vás totiž jednání v afektu, ale může pomoct třeba i opilost. Vyplývá to z verdiktu Vrchního soudu v Praze, ale i dalších soudů, které obdobné kauzy řešily. Informuje o tom deník Právo. Vítězí tu prý zdravý rozum nad aktivismem některých státních zástupců a soudců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
V Rusku chystají Národní gardu. Putinova osobní armáda, šílí opozice
Nový zákon o vytvoření ruské Národní gardy ve středu prošel ve Státní dumě prvním čtením. V současné době to tedy vypadá tak, že jejímu uvedení v činnost, což by podle plánu mělo proběhnout již v budoucím roce, nestojí nic v cestě. Mezi pravomoci gardistů by mělo například patřit právo kontrolovat dokumenty, zadržovat ruské občany, ale v „nezbytných případech“ i užití síly a vstup do soukromých příbytků. Oponenti se obávají toho, že si Putin buduje soukromou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Poslanec Velebný (ČSSD) zahájí v Bruntálu výstavu o historii ČSSD
Za svobodu, spravedlnost a solidaritu: Dějiny sociální demokracie v českých zemích. Takový název nese výstava, kterou zahájí poslanec Parlamentu ČR Ladislav Velebný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Zhoršení maturantů není třeba přikládat zásadnější význam
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) zveřejnilo výsledky didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2016. V matematice a cizím jazyce došlo oproti loňsku ke zlepšení, v českém jazyce naopak k mírnému zhoršení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Vojenský fond solidarity získal dalšího partnera
Ve čtvrtek 19. května převzal generálmajor Štefan Kaleta z rukou generálního ředitele společnosti Aramark, s. r. o. Vladimíra Staňka šek v hodnotě 50 000 Kč pro Vojenský fond solidarity. Podpora ze strany společnosti Aramark bude pravidelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Problém Andreje Babiše. Rok prý věděl o průšvihu, a teď ho najednou vytáhl
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) měl asi rok k dispozici hodně citlivé informace z auditu Ministerstva financí. Audit představuje tikající bombu pro všechny šéfy státní kasy od Bohuslava Sobotky (ČSSD) až po Babiše včetně. Po Babiše především proto, že s citlivým materiálem nenaložil odpovídajícím způsobem dřív, než za rok. Sám má tedy máslo na hlavě. Ale proč se tak zachoval?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
MŠMT: Maturanti z matematiky a cizího jazyka se zlepšili
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) zveřejnilo výsledky didaktických testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2016. V matematice a cizím jazyce došlo oproti loňsku ke zlepšení, v českém jazyce naopak k mírnému zhoršení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bělobrádek se brání: S mými cestami do Ameriky je to úplně jinak
Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se velmi rozzlobil na MF Dnes, kterou vlastní jeho vládní kolega a stávající ministr financí Andrej Babiš (ANO). Šéfovi lidovců se ani trochu nelíbilo, jak deník informoval o jeho cestě do Spojených států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP dá 60 milionů na ekologickou likvidaci autovraků
Ministerstvo životního prostředí dá 60 milionů korun na ekologické zpracování autovraků. Žádosti o podporu mohou v rámci Národního programu Životní prostředí podávat právnické a fyzické osoby, které mají oprávnění podnikat v oboru nakládání s nebezpečnými odpady a mají souhlas k provozování autovrakoviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Rozšíření pravomocí NKÚ na hospodaření obcí a krajů zatím v Senátu nemá podporu
Předseda Senátu Milan Štěch jednal s hejtmany o aktuální legislativě vztahující se k samosprávám: rozšíření kompetencí kontrolního úřadu na hospodaření obcí a krajů, rozpočtovém určení daní, zdravotnictví nebo návrhu na změnu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanci budou jednat o smrti. Skupina vedená Zlatuškou prosazuje eutanazii
Ve Sněmovně se zřejmě bude opět diskutovat o eutanazii. Skupina poslanců v čele s Jiřím Zlatuškou (ANO) hodlá předložit návrh, který by ve vymezených případech důstojnou smrt, jak ji autoři nazývají, umožnil. Část zákonodárců se ale k uzákonění eutanazie staví odmítavě. Obávají se například možného zneužití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor ODS tuší cenzuru. Babišovy plány prý mohou zničit internet
ROZHOVOR Zákon ohrožuje svobodu internetu. Aplikací pro hazardní hry a sázky na mobilech se blokace internetových stránek netýká. Zrušení diskuse k zákonu se v Senátu neobávám. Zákon o hazardu je potřeba, ale má mnoho nedostatků. Diskuse na plénu to ukáže. Řekl PL Miloš Vystrčil, šéf senátního výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svoboda (ODS): Prosazujeme zvyšování platů učitelů
Dnes proběhla tisková konference ministryně školství a školských odborů k plošnému zvyšování platů učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se nevzdává. Svůj nápad o akci českých vojáků chce probrat se Stropnickým
Prezident Miloš Zeman se sejde s ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO) kvůli vyslání českých vojáků na Golanské výšiny, oblasti na pomezí Sýrie a Izraele. Vyslechne si od něj, zda Česko do oblasti do mise OSN vojáky vyšle. Mluvit o tom chce také s ředitelem svého zahraničního odboru Hynkem Kmoníčkem. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Pražský městský soud rozhodl. ČSSD se musí Radku Johnovi omluvit
ČSSD se musí omluvit bývalému předsedovi Věcí veřejných Radku Johnovi za to, že ho strana v minulosti označila za tuneláře. Rozhodl o tom pražský městský soud, kde John na sociální demokraty podal žalobu. O rozsudku dnes informoval server Aktuálně.cz. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Lesy ČR obnovily Flaschnerovu kapli v Hroznětíně, vysvětí ji plzeňský biskup Tomáš Holub
Tak zvanou Flaschnerovu kapli Nanebevzetí Panny Marie v Hroznětíně na Karlovarsku loni obnovil státní podnik Lesy České republiky. Do stavby investoval bezmála 1,1 milion korun. V sobotu 21. května ji vysvětí plzeňský biskup Tomáš Holub.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: České dny v Pekingu pomohou turistice
Propagace českých a moravských regionů byla hlavním cílem tzv. „Českých dnů“ (Czech Days), které se za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové uskutečnily v rámci veletrhu cestovního ruchu v Pekingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Zahraničních turistů přijelo do ČR o 14 % více
V prvním čtvrtletí roku 2016 zaznamenaly příjezdy zahraničních turistů do hromadných ubytovacích zařízení oproti minulému roku nárůst o 13,9 procenta. 1,7 milionu zahraničních hostů přitom mířilo ve zvýšené míře do všech krajů České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Soudní exekutoři pod tlakem. Kdo bude vymáhat stovky miliard, až zavřou krám?
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán vstoupil před týdnem do jámy lvové a na mimořádném sněmu Exekutorské komory prezentoval soudním exekutorům svůj záměr snížit jim exekutorský tarif o třetinu. Jinak řečeno připravit je o třetinu jejich odměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Gregora (TOP 09): Naučme se, že zdraví není samozřejmost
Není snad dne, kdy by se v médiích neskloňovalo slovo zdravotnictví ve spojení se slovem krize. Přes média si posílají vzkazy prezident České lékařské komory Milan Kubek a místopředseda vlády Andrej Babiš. Ve hře přitom není nic méně zásadního, než je zdraví české populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Jak zapřít Havlův nos mezi očima
Mnozí z našich papalášů, jejich podržtašků i mediálních mágů by dneska rádi zapomněli, že i oni mají na migrační krizi, na humanitární katastrofě v Kosovu, Iráku, Afghánistánu, Libyi a Sýrii svůj podíl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
S Ovčáčkem máme vlastní veřejnoprávní televizi, oznámil Zeman a znovu se pustil do Bakaly
Již potřetí navštívil prezident Miloš Zeman Olomoucký kraj. Dnes svoji návštěvu završil společným brífinkem s hejtmanem Olomouckého kraje Jiřím Rozbořilem (ČSSD). Svou návštěvu hlava státu zakončila v Čechách pod Kosířem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šmrha (KDU-ČSL): Nikdo z nás nemá právo určovat, kudy má vést dálnice v jiné městské části
TOP 09 ve spojení se skupinou kolem bývalého starosty Mlejnského získali těsnou většinu a odvolali radní za Hnutí pro Prahu 11 Šárku Zdeňkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Duka se jede klanět Mynářovi. Ať si ho vezme čert, přeje Pavel Šafr
Arcibiskup pražský Dominik Duka vyrazí v půli června sloužit mši do Osvětiman, odkud pochází hradní kancléř Vratislav Mynář, a na jejichž obyvatele se na Pražském hradě nezapomíná. A redaktorka Svobodného fóra Johana Hovorková přišla na to, že k tomu dojde na příznačné 666. výročí založení obce. Což pobavilo i šéfredaktora Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Volební model, který udělá radost Stropnickým. Otec by s ANO vyhrál, syn se se Zelenými blíží sněmovně
Náskok ANO před ČSSD se podle volebního modelu CVVM v květnu po dubnovém sblížení opět zvýšil. Výrazně posílila KSČM. TOP 09 a KDU-ČSL naopak po dubnovém navýšení voličské přízně zaznamenaly nyní její pokles. Téměř beze změny si udržela stabilní pozici ODS. Jiné strany by se do dolní komory nedostaly. Vyplývá to z volebního modelu CVVM, který dnes obdržela ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová navlékla přiléhavé tričko a vyrazila. Skoncuje prý s "levnými učiteli"
Ministryně školství Kateřina Valachová se dnes účastnila mítinku s odbory na podporu kampaně Konec Levných Učitelů. Ty totiž chtějí zvýšit učitelské platy a to alespoň o deset procent, jinak možná přikročí k důrazným akcím, možné jsou i stávky. Informuje iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Obnova kladrubského hřebčína a kostela v Křenově nominovány na Cenu NPÚ Patrimonium pro futuro
V letošním roce probíhá již třetí ročník Ceny Národního památkového ústavu Patrimonium pro futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe, jejímž cílem je vyzdvihnout zásluhy o záchranu kulturních památek, významné objevy a nálezy, příklady kvalitních oprav či restaurování a úspěšné prezentace kulturního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Horko v Kyjevě. Neblaze proslulý prapor táhne městem a slibuje zúčtování
V ukrajinském hlavním městě Kyjevě v pátek dopoledne započaly protesty proti volbám na Donbase. Sešlo se na nich několik tisíc lidí, stoupenců batalionu Azov i Pravého sektoru, a pod vedením Andreje Biletskyho, označovaným za rasistu a neonacistu, se vydali směrem k ukrajinskému parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Civilizační zamyšlení Davida Ratha: Místo svobody a prosperity je tu vykořisťování, represe a reálný socialismus
Exhejtman Středočeského kraje a bývalý poslanec za ČSSD David Rath se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamýšlí nad současnou zaměstnaností v České republice. „Míra nezaměstnanosti v Česku se přibližuje hranici takřka 100% zaměstnanosti, tedy stavu, že pracují všichni, kdo pracovat chtějí,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Nacisté Antonína Hampla utýrali, komunisté se ho pak pokusili vymazat z dějin
Před 74 lety zemřel v berlínském vězení sociální demokrat Antonín Hampl. Zemřel, protože se odmítl zpronevěřit svým ideálům. Zemřel, protože hájil a osobně symbolizoval svobodu, demokracii a svébytnost našeho národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babišův penis. Ekonomka Šichtařová popsala na košilatém vtipu, jak to chodí ve vládě
Ekonomka Markéta Šichtařová uvažuje nad tím, jak prodejci aut podvádějí, když informují o spotřebě svých strojů. Ve světě se lže o ledasčem, lžou nám i politici. Na první pohled to zní nudně, jenže to by autorka nesměla na úvod použít peprný vtip o „Babišově penisu“. Počítá možná s tím, že ten zaujme řadu lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Lepka (TOP 09): Zpytuje Babiš svědomí nebo jen hledá politické body?
Do dnes si jí nevšímal, ale těsně před krajskými volbami si na ni vzpomněl. Řeč je o budově bývalého justičního paláce v Uherském Hradišti, kde byla svého času nechvalně známá komunistická věznice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš se rozhodl zničit ČSSD. A ta se chová úplně nesmyslně. Obsáhlý rozbor od uznávaného Bohumila Pečinky
Nejdřív miliardář Andrej Babiš oslovil voliče pravice a když na hlavu porazil ODS a TOP 09, chystá se něco podobného provést i s ČSSD. Není to osobní. Jde mu prostě o získání ještě většího podílu na moci. A sociální demokraté na to nejsou schopni reagovat. Vymýšlejí jen stále nesmyslnější návrhy, které se míjejí s jejím tradičním voličským jádrem. V tomto duchu se vyjádřil komentátor Bohumil Pečinka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
To nám zase Američané přinesli radosti... Slovenský poslanec slibuje tvrdou odvetu za hokejové porážky
Slovenský poslanec Luboš Blaha (SMER-SD) se dlouhodobě netají svou kritikou vůči Transatlantické dohodě mezi USA a Evropskou unií (TTIP). Nyní spojil dokonce politiku se sportem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Teror v Německu, prý už se blíží praktikám hitlerovců. Ale nepáchají ho „pravičáci“...
Nad počtem svobodných zemí v Evropě, kde je dosud možné vést otevřenou politickou debatu na téměř jakékoli téma, se zamýšlí server NeviditelnýPes.cz. Podle redaktora Aleše Valenty několik takových zemí zbylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
SŽDC: Na trati Ústí nad Orlicí - Letohrad se bude cestovat pohodlněji
Správa železniční dopravní cesty zlepší parametry železniční tratě Ústí nad Orlicí – Lichkov v mezistaničním úseku z Ústí do Letohradu. Hlavním cílem projektu je jeho uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Málo jsme podpořili Ukrajinu. Rusko už si nesmí dovolit to, co na Krymu. Petr Gazdík hovoří i o programu "selský rozum a kobliha"
ROZHOVOR „Uprchlické kvóty jsou nesmyslné. Většina migrantů touží jít do Německa, budeme je přesídlovat násilím?“ ptá se předseda hnutí Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Ten si také myslí, že Západ neměl tolik povzbuzovat Ukrajinu, aby se dostala z ruského vlivu, když jí potom k tomu téměř vůbec nepomohl. Dále se pak podivuje nad tím, že velká část naší veřejnosti už neví, kam máme vlastně patřit, zda na Východ či na Západ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Starý svět už skončil. Ve světové politice rozhodují jen zájmy. Světaznalý publicista odhaluje, co se skrývá za titulky propagandy
V geopolitice rozhodují zájmy. Rusové budou chtít vytlouct z angažmá v Sýrii maximum. Amerika hodně ztratila, ale Evropa má šanci nebýt jen lokální protektorát, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista a spisovatel Josef Brož.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jihomoravští silničáři opraví 31 kilometrů novou technologií
Zelenou k využití nové technologie tzv. mikrokoberců dostala Správa a údržba Jihomoravského kraje rozhodnutím krajské rady 19. května 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Usnesení Výkonné rady ODS
Usnesení Výkonné rady ODS ze dne 18. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Předseda Senátu Štěch s hejtmany bude řešit rozšíření pravomocí NKÚ
Předseda Senátu Milan Štěch se dnes sejde se zástupci Asociace krajů ČR včetně jejího předsedy Michala Haška (oba ČSSD). Mezi témata jednání bude patřit rozšíření kontrolních pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), které má horní komora schvalovat příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Český lékař v Anglii pyká za to, že varoval před islamizací Británie. Neuvěříte, co všechno proti němu zpunktoval Jan Čulík
ROZHOVOR Nečekaný následek mělo pro českého lékaře Vladislava Rogozova, který už více než deset let pracuje ve fakultní nemocnici v anglickém Sheffieldu, to, že v lednovém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz otevřeně hovořil o hrozbě islamizace Británie. Po jeho zveřejnění dostalo ředitelství nemocnice písemné udání, které upozorňovalo na text rozhovoru a na texty jeho blogů, z nichž prý vyplývá, že je rasista a pravicový extrémista. Kvůli udavači z Česka tak už několik měsíců nemůže vykonávat svou práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Otys (TOP 09): Do práce ani za peníze
Karlovarský kraj se stal jedním z pěti regionů, kde lze od prvního dubna získat od pracovního úřadu až tři a půl tisícový příspěvek na dojíždění za prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl obcím na Chomutovsku devět pozemků v hodnotě téměř milionu korun
Chomutovské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) bezúplatně převedlo šest pozemků městu Klášterec nad Ohří a tři pozemky obci Březno. Pozemky byly evidované na neznámého vlastníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Schůzka šéfů hmotných rezerv Polska, Slovenska a Česka
V Brně se sešli předsedové hmotných rezerv České republiky, Polska a Slovenska. Tématem schůzky byla výměna zkušeností z vedení jednotlivých úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Poslední projekt má dotaci jistou. ROP Severovýchod finišuje a konec proplácení je už blízko
Oddechnout si už může Pardubický kraj, který čekal, zda se v rámci oblasti podpory zaměřené mimo jiné na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ROP Severovýchod podaří uvolnit dostatek peněz i na jeho schválený záměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hudec (SZ): Zástupce ochránce práv ochraňuje. Kolektivní vinu
„Rozhodně není pravdou, že by se všichni Romové vyhýbali poctivé práci, ale je pravdou, že mezi těmi, kteří se poctivé práci vyhýbají, převažují Romové“, píše Stanislav Křeček („My Češi, oni Romové,“ LN 30.4.).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Letos již pošesté bude projekt „Na kole jen s přilbou“ pomáhat chránit zdraví a životy cyklistů
Se společným projektem Týmu silniční bezpečnosti a Horské služby „Na kole jen s přilbou“ se letos setkají cyklisté v osmi horských oblastech a na řadě cyklostezek a cyklotras po celé České republice. K projektu se připojuje stále více měst a dalších partnerů ze soukromého a veřejného sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Michal Hašek chce zdanit finanční náhrady církvím. Plánuje o tom jednat i se Sobotkou
Předseda Senátu Milan Štěch i předseda Asociace krajů Michal Hašek (oba ČSSD) zpochybnili oprávněnost církevních žalob na kraje a obce kvůli vydávání majetku. Kraje se podle Haška chtějí bránit třeba i u Ústavního soudu. Řekli to dnes po společném jednání v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pražský městský soud rozhodl. ČSSD se musí Radkovi Johnovi omluvit.
ČSSD se musí omluvit bývalému předsedovi Věcí veřejných Radkovi Johnovi za to, že ho strana v minulosti označila za tuneláře. Rozhodl o tom pražský městský soud, kde John na sociální demokraty podal žalobu. O rozsudku dnes informoval server Aktuálně.cz. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V neděli se uskuteční čtvrté česko-izraelské mezivládní konzultace
V Jeruzalémě se v neděli 22. května 2016 uskuteční už čtvrté česko-izraelské mezivládní konzultace. Při této příležitosti se premiér Bohuslav Sobotka setká také s prezidentem státu Izrael Re’uvenem Rivlinem a předsedou Knessetu Juli-Joelem Edelsteinem. Spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem také vystoupí na Česko-izraelském obchodním fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 4: Nové výbory na pražském magistrátě si vynutilo hnutí ANO
Jaký je Matěj Stropnický předseda? Sdílejí všichni členové strany jeho postoj k aktivistům, kteří provozují Autonomní centrum Klinika na Žižkově? I na to jsme se zeptali jednoho z jeho protikandidátů, Petra Štěpánka (SZ). S předsedou výboru pro bezpečnost ZHMP jsme si povídali ale i o bezpečnostních opatřeních v souvislosti s nedávnými útoky na pražské kavárny a vyjádřil se k nejpalčivějším problémům čtvrté městské části. Nepatrně v čase jsme se vrátili také k rozpadu koalice a jejím důsledkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Východní Čechy patří v čerpání evropských peněz mezi nejúspěšnější
Končící Regionální operační program Severovýchod (ROP SV) patří v rámci České republiky mezi nejúspěšnější programy pro čerpání evropských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tibetu se dá pomoci i z Prahy
Pod záštitou ministra kultury České republiky Daniela Hermana zahájí Národní knihovna ČR spolu se Sdružením pro Tibet a Národním muzeem – Náprstkovým muzeem asijských, afrických a amerických kultur 25. 5. 2016 v 17:00 výstavu Tradiční tibetská kniha a malba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Jarní konference o veřejné podpoře
Na sto zástupců poskytovatelů veřejné podpory se ve středu 18. května 2016 sešlo na Jarní konferenci o veřejné podpoře pořádané Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Stát chce šmírovat každé auto
Děsí mne, jak dnešní vláda zavádí jeden šmírovací systém vedle druhého. Teď se ministerstvo dopravy otevřeně přiznalo k tomu, že chce kontrolovat úplně každé auto, které projede po českých dálnicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ČTÚ: Netmetr je službou nejen pro internetové fajnšmekry
Netmetr (www.netmetr.cz) je službou, kterou společně provozují sdružení CZ.NIC a Český telekomunikační úřad. Je určena nejširší veřejnosti, která si jejím prostřednictvím může kdykoli otestovat rychlost i celkovou kvalitu svého připojení k Internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stropnický (SZ): Kvůli stavu Libeňského mostu podáváme trestní oznámení
Matěj Stropnický na Facebooku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpánek (ODS): O vizi nové pardubické nemocnice bez emocí
Vize jsou velice důležité. Diskuze o tom, kterým směrem se má nemocnice v Pardubicích vydat, pomáhá překonat odpor ke změnám a informuje o nových příležitostech a záměrech. Máte-li jasné priority a cíle, peníze se daleko lépe najdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Prezentace podniku žákům základní školy
Přehled činností vodohospodářů, zejména otázky budování protipovodňových opatření, výskytu invazivních rostlin a možnosti předcházení škodám způsobených bobrem evropským, prezentovali zástupci Povodí Moravy, s.p. žákům Základní školy TGM v Moravských Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta získala ocenění za službu EMS
Cena „EMS Performance Award“ vznikla pro ocenění členů sdružení EMS Cooperative, kteří za daný rok dosáhnou vynikajících výsledků v oblasti provozování mezinárodní služby EMS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý nečekaně od podlahy: Mladí jsou líní a vláda i EU je v tom ještě podporují. S tímto chcete dělat ekonomický růst?
Prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý je rád, že se české ekonomice daří, ale obratem varuje, že to nebude trvat věčně. Růst naší ekonomiky narazí na byrokratické bariéry, ale nejen na ně. Mnohem horší je, že jsou mladí lidé moc líní. Nelíbí se jim, když šéf volá v 8 večer. Dlouhý si prý takové pozornosti šéfa za mlada cenil. A nejhorší na tom všem je, že EU tuhle hrůzu ještě podporuje, když se snaží občany EU přetvořit v hýčkané lenochy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti: Cenzura Internetu se zadrhla v senátních výborech
Senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu, ani výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí nepodpořil sněmovní návrh novely zákona o loteriích, který v paragrafech 82 a 84 nutí poskytovatele připojení cenzurovat svým zákazníkům Internet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Značka SYNOT nově v Gruzii
Skupina SYNOT pokračuje v úspěšné expanzi. Své aktivity nově rozšířila do Gruzie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zavřete Bakalu. Zemanova výzva byla moc i na Babiše
Každému jiným metrem. Tak by se dala popsat situace v Olomouckém kraji při návštěvě hlavy státu Miloše Zemana. U hejtmana Jiřího Rozbořila (ČSSD), který je obviněn z podplácení, by se měla podle jeho slov ctít presumpce neviny. Když však mluvil o podnikateli Zdeňku Bakalovi, jeho slova zněla jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Zmenšení újezdu proběhlo úspěšně a neslyšel jsem žádné katastrofické zprávy
Martin Stropnický a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jaroslav Kocián jednali ve čtvrtek 19. května v Karlových Varech s hejtmanem Martinem Havlem a poté v ubytovacím zařízení Dlouhá se starosty obcí z okolí vojenského újezdu Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Jourová na Hrad. Distinguovaná dáma, co seděla ve vězení, vysvětluje Babiš
Už je jasno. Hnutí ANO Andreje Babiše v příští prezidentské volbě nepodpoří stávající hlavu státu. Pokud se pokusí svůj mandát obhájit, Miloš Zeman bude muset naopak čelit osobnosti, kterou nominuje podle průzkumů nejsilnější politické hnutí. Píše o tom deník Blesk. Přináší dokonce jméno dámy, jež by mohla Zemana vyzvat na souboj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Čím více imigrantů, tím větší blahobyt? Nebetyčná hloupost
Čím více imigrantů přijmeme, tím se prý budeme mít v budoucnu lépe. Všechny investice do nich vložené se nám prý v budoucnu vrátí i s úroky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Národní muzeum vystaví obrazy Jiřího Sozanského inspirované Palachovým činem
Od 20. května 2016 mají návštěvníci v Nové budově Národního muzea možnost vidět novou výstavu s názvem Jiří Sozanský. 1969 ROK ZLOMU. Výstava obrazů Jiřího Sozanského odkazuje k činu Jana Palacha a zároveň tak doplňuje výstavu návrhů architektonicko-umělecké soutěže o podobu Památníku Jana Palacha ve Všetatech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
TA ČR k návrhu Evropské komise k ustavení Evropské inovační rady a k navrženým scénářům
Technologická agentura ČR se zájmem sleduje návrh Evropské komise k ustavení Evropské inovační rady (EIC) i názory ostatních členských agentur TAFTIE. Využila také příležitosti k diskusi a na základě výzvy Komise zaslala své názory k návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Mám z pana prezidenta dobrý pocit
Předseda SPO Jan Veleba se setkal s prezidentem Milošem Zemanem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Reakce Energetického regulačního úřadu na nález Ústavního soudu
Výrok Ústavního soudu ze dne 2. května 2016 je v souladu s výhradami ERÚ proti krokům a postupu orgánů činných v trestním řízení. Podrobnosti rozvedl ve svém vyjádření odborník na ústavní právo Doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
Zeman chce znovuotevřít koncentrační tábory pro Romy
Prezident Miloš Zeman přijel 24. září 2018 s manželkou Ivanou na třídenní návštěvu Olomouckého kraje. Během ní se v Kojetíně setkal s občany, kde se tvrdě pustil do Romů.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
ODS v Praze 2 krade.
A to zcela bezostyšně, bez skrupulí a ani to neskrývá, ba právě naopak. Seznam lupu modrého ptáka je dokonce veřejně prezentován na webových stránkách ODS Praha 2. Nevěříte?  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist