Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.345x, což odpovídá cca 226.716-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Nečasová se rozhodla rozjet podnikání. Je šéfkou tajemného butiku
Bývalá šéfka Úřadu vlády Jana Nagyová, dnes Nečasová, rozjíždí obchod s módou na pražském Smíchově. Informuje o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Rakousko je před těžkou volbou
Již v neděli se rozhodne o budoucím rakouském prezidentovi. Občané mají před sebou těžkou volbu. Rozhodují se mezi kandidáty Svobodných a Zelených. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Server: V Bruselu mají strach ze slovenského předsednictví EU
S obavami vyhlížejí nadcházející slovenské předsednictví EU v samotném Bruselu. Vládnou zde hlavně obavy, jak bude Slovensko předsedat Evropské unii, když se brání příchodu uprchlíků. Píše o tom server Politico.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Majetkový úřad: Vniknutí aktivistů do Kliniky je protiprávní
Vniknutí do budovy na pražském Žižkově, v níž provozovali aktivisté – podle státu neoprávněně – sociální centrum Klinika, považuje majetkový úřad za protiprávní. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), který je majitelem objektu, to dnes uvedl v tiskové zprávě. Aktivisté museli budovu v pátek opustit kvůli nahlášené bombě, úřad pak dům uzamkl. Aktivisté dnes uvedli, že dům opět obsadili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Fleischer (Republikáni): Občané volí svůj osud sami - bohužel však svojí pasivitou
Každý národ má nad sebou až takové bestie, jaké si sám zvolí a umožní jim vládnout. O všem může rozhodnout každý člověk v této zemi sám, každý má právo volit a být volen. Kolik lidí toho ale skutečně využívá?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Aktivisté znovu obsadili Kliniku. Kvůli včerejšímu hlášení bomby to na síti vře. Politici a veřejnost mají podezření
Poté, co policie včera večer předala budovu, v níž fungovalo sociální centrum Klinika, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), zaplnily se sociální sítě reakcemi. Aktivisti podle ÚZSVM využívali budovu na pražském Žižkově bez platné nájemní smlouvy. Budovu navíc museli odpoledne opustit kvůli nahlášené bombě, ta však nalezena nebyla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Eurokomisařka Jourová odhodila politickou korektnost a prozradila, jak je to s informováním o zločinech uprchlíků
Před vítězstvím těch, kteří „nabízejí jednoduchá řešení“, varovala v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny eurokomisařka Věra Jourová. Připustila také, že informace o kriminalitě migrantů se v západní Evropě stále „zaobalují“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
"Ostuda!", "Budeme vítat a vítat a začnou nám shazovat kříže z kostelů." Rakousko je ve varu před zásadní volbou prezidenta a PL jsou u toho
REPORTÁŽ Rakousko nikomu nedáme. To říká Norbert Hofer. Pojďme do budoucnosti s nadějí. To zase hlásá Alexander Van der Bellen. Dva muži, z kterých si zítra Rakušané vyberou prezidenta. Tito jižní sousedi jsou Čechům velmi podobní. Dokonce se říká, že jsme jako bratranci. ParlamentníListy.cz na to konto oslovily několik Rakušanů s českými kořeny a zeptaly se na jejich volbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V poslední době se v zemědělství kumuluje množství negativních faktorů
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v sobotu 21. května 2016 v rámci pravidelných pracovních cest do regionů Jihomoravský kraj. Na zámku Valtice jednal se zástupci vinařů a ovocnářů o škodách na vinicích, které způsobily nedávné jarní mrazy. Následně zahájil plavební sezónu v přístavišti Pavlov. Cestu zakončí premiér Sobotka na Mikulovských vinných trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: I politik musí umět házet lopatou
Projev prezidenta republiky při sázení památného stromu v Čechách pod Kosířem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Zvou se stále stejné "mediální mrdky", které komentují cokoliv a kdekoliv. Bývalá producentka ČT se rozpovídala
Hostem Debatního klubu byli dokumentarista a pedagog FAMU Vít Janeček a do nedávné doby kreativní producentka České televize Kamila Zlatušková. A řeč nebyla o ničem jiném než o veřejnoprávní České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Protiislámská smršť Samkové má dohru. Předák českých muslimů o ní prohlásil...
Advokátka Klára Samková vzbudila minulý týden nevoli, když na diskusi o islámu v Poslanecké sněmovně uvedla, že islám je zločinný jako nacismus, fašismus a komunismus. Na její slova nyní reaguje předseda Ústředí muslimských obcí v ČR Muneeb Hassan Alrawi. Jeho slova přináší server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Rusnok míří do čela ČNB. A toto k tomu napsal bývalý viceguvernér banky
Ekonom a bývalý viceguvernér České národní banky (ČNB) Luděk Niedermayer se v dnešním vydání MF Dnes zamyslel nad změnami v ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Gill (Piráti): Známá neznámá Saúdská Arábie - země, která mile překvapila
Mé předsudky a milé překvapení při aktuální služební cestě do Saúdské Arábie. Pár řádek o zemi, o podmínkách k životu v níž nemáme zpravidla valného mínění a jejíž zákony považujeme za bezmála středověké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vzpamatuje se policie po Zemanově výzvě?
Prezident Zeman se na čtvrtečním setkání se studenty střední školy v Hranicích vyjádřil, že by bývalého uhlobarona, miliardáře sílícího na břehu Ženevského jezera a sponzora Knihovny Václava Havla v jedné osobě - Zdeňka Bakalu, rád viděl za mřížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
ANO je nedemokratické, rozčílili se straníci a opustili jej. Zakládají PRO 2016
PRO 2016. Tak se bude jmenovat nové hnutí lidí, kteří jsou nespokojeni s děním v hnutí ANO Andreje Babiše. Toho opustili a chystají právě vznik nového subjektu. Píše o tom dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Nemorální odměny od NWR? Je to trochu jinak
V souvislosti se situací v OKD jsem se opět stal terčem útoků ohledně svého členství ve správní radě společnosti NWR a odměn, které jsem za svou práci od této společnosti pobíral. Naposledy se na toto téma vyjádřil v pondělním vydání deníku Blesk ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, jenž mě zařadil mezi šéfy, kteří si vypláceli „stamilionové odměny“ přesto, že byla společnost NWR ve ztrátě, a vyzval mě, abych polovinu odměn vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Patnáct minut naprosté tuposti, prázdnoty, hlouposti a propagandy. Petr Žantovský se zhrozil nad vystoupením analytičky v ČT
TÝDEN V MÉDIÍCH Česká televize opravdu zatuhla ve vlastní neomylnosti a předurčení k velkým věcem, a tak už naprosto okatě a transparentně rezignuje na realitu, která nás obklopuje. Z uplynulého týdne upozorňuje Petr Žantovský na patnáct minut naprosté tuposti, prázdnoty, hlouposti a propagandy, kterou podle něho v ČT předvedla analytička mezinárodních vztahů. Za varovný pak považuje názor České televize, že je správné omlouvat se sudetským Němcům za poválečné události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Chovanec popsal, co se v pátek dělo na jednání EU. A komunistka Konečná zvolala: Zastavte války!
Ministr vnitra Milan Chovanec v pátečních Událostech, komentářích České televize popsal, co se dnes dělo na jednání ministrů vnitra a spravedlnosti EU. Ocenil, že další členské státy EU začínají konečně mluvit stejně jako Česko. My o registraci uprchlíků a jejich zadržování mluvíme už půl roku. Kateřina Konečná z KSČM poznamenala, že uprchlíci míří do Evropy kvůli válkám, takže je třeba přestat válčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Stát musí vědět komu, kdy a jak má poskytnout záchrannou síť
Vyjádření poslankyně Radky Maxové ke krajským volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kdo stojí v EU za výmysly s kvótami... Brigádní generál Mičánek promlouvá o uprchlících, NATO, Rusku i aktuálních hrozbách
ROZHOVOR Základna na Krymu je a bude jediným přístupovým bodem Ruska do Černého moře a dále na jih, proto se Rusové uchýlili k jeho anexi, říká brigádní generál František Mičánek, který byl nedávno jmenován děkanem prestižní vojenské školy NATO v Římě. Ten si dále myslí, že v Evropě i USA chybí velké politické osobnosti, což se například projevuje i při rozhodování v EU. „Můžeme spekulovat i o tom, kdo třeba v Unii vymýšlí takové perly, jako jsou pevné kvóty či výměna migrantů za peníze,“ uvádí špičkový voják, který je dále přesvědčený, že Evropa by měla mít v Severoatlantické alianci stejně velký poměr sil jako USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Chovanec popsal, co se dnes dělo na jednání EU. A komunistka Konečná zvolala: Zastavte války!
Ministr vnitra Milan Chovanec v pátečních Událostech, komentářích České televize popsal, co se dnes dělo na jednání ministrů vnitra a spravedlnosti EU. Ocenil, že další členské státy EU začínají konečně mluvit stejně jako Česko. My o registraci uprchlíků a jejich zadržování mluvíme už půl roku. Kateřina Konečná z KSČM poznamenala, že uprchlíci míří do Evropy kvůli válkám, takže je třeba přestat válčit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Hlavní město Praha: Ředitel a jeden z učitelů střední školy v Praze 10 byli údajně obviněni policií
Odbor školství a mládeže Magistrátu hlavního města Prahy předal vedení hlavního města informaci, podle které měl být ředitel Střední školy elektrotechniky a strojírenství sídlící v Praze 10 zadržen Policií ČR a následně obviněn a vzat do vazby. Spolu s ním měl být obviněn a nadále stíhán na svobodě jeden z členů pedagogického sboru. Školu nyní řídí statutární zástupkyně a činnost školy není nikterak narušena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Celníci dokončili kontroly u prodejců lihovin
Generální ředitelství cel dokončilo vyhodnocení celorepublikové akce SKLO III zaměřené na kontrolu nákupu, prodeje a skladování lihovin a tabákových výrobků u konečných prodejců. Celníci prověřili v průběhu čtyř březnových dnů stovky restaurací a prodejen. K porušení zákona došlo v 84 případech, přičemž zabavili 1 420 litrů lihovin, 10 160 kusů cigaret a 315 litrů vína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
V USA bylo rušno. Před Bílým domem se střílelo
Sídlo amerického prezidenta, Bílý dům, bylo včera zhruba tři čtvrtě hodiny uzavřeno. A to proto, že se v jeho blízkosti ozvala střelba. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Europarlament vyšetřuje nekalé daňové praktiky a chce transparentní daňové systémy v EU
Problematice daní se Evropský parlament věnuje už delší dobu. V souvislosti s finanční krizí se začal více zaměřovat na boj proti daňovým rájům. Parlamentní výbory vyšetřují nekalé daňové praktiky a poslanci se zasazují o větší transparentnost v odvodech daní. Nedávné skandály Lux Leaks a Panama Papers dodaly těmto snahám další impuls. Připravili jsme pro vás přehled toho, na čem v oblasti daňové transparentnosti poslanci aktuálně pracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad vydal informace o věkovém složení a pohybu obyvatelstva v Jihomoravském kraji
K 31. prosinci 2015 žilo na území Jihomoravského kraje 1 175 025 obyvatel, proti konci roku 2014 se počet obyvatel zvýšil o 2 172 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Dluhy OKD ohrožují londýnskou banku i chráněnou dílnu v Havířově. Horníci prý zatím mohou být v klidu
Dluhy OKD ohrožují i další firmy, například dodavatele. Na jedné lodi se tak podle dnešního vydání MF Dnes ocitla londýnská banka i havířovská chráněná dílna. Obě firmy se totiž přihlásily se svými pohledávkami k insolvenčnímu řízení společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Uprchlíci, neziskovky, Klinika, Romové, Tibet, Hate free... Jsou to skutečně hodnoty naší společnosti? ptá se spisovatel a historik
Starého psa novým kouskům nenaučíš, napsal ve svém dnešním komentáři pro MF Dnes spisovatel Vlastimil Vondruška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český atletický svaz: Lístky na šampionát v prodeji, do Tábora zve husita Dvořák
17. až 19. června přivítá jihočeský Tábor po třech letech opět MČR mužů a žen na dráze. Vidět domácí elitu v boji o tituly a medaile, ale i o Amsterdam či Rio de Janeiro si lze zajistit od středy, kdy se spouští předprodej vstupenek v síti Ticketportal. Na atletické bitvy zve také šéftrenér české reprezentace Tomáš Dvořák, který se při natáčení spotu pro šampionát převtělil do role husity. (Video viz youtube kanál ČAS.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hašek chce kvůli žalobám církví na krajský majetek k ústavnímu soudu
Předseda Senátu Milan Štěch i předseda Asociace krajů Michal Hašek (oba ČSSD) zpochybnili oprávněnost církevních žalob na kraje a obce kvůli vydávání majetku. Kraje se podle Haška chtějí bránit třeba i u Ústavního soudu. Řekli to dnes po společném jednání v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš má jasno. Na Hradě chce Jourovou nebo Stropnického
Nominantkou hnutí ANO pro prezidentské volby může být eurokomisařka Věra Jourová. To prozradil včera předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Dnes již přišel oficiálně i s dalším jménem. Píše o tom dnešní vydání MF Dnes
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Jak Amnesty International udělala průzkum vstřícnosti zemí k uprchlíkům
Tento týden Amnesty International zveřejnila výsledky průzkumu monitorujícího vstřícnost obyvatel vybraných zemí vůči uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Jurečka: Bráníme princip vlastnictví, ne církev. Šlechtová by se měla věnovat důležitějším věcem
Bylo by to porušení koaliční smlouvy a koalice by nemohla fungovat, říká Marian Jurečka k návrhu na zdanění církevních náhrad.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Sobotka bude ve Valticích jednat o pomoci vinařům kvůli mrazům
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes navštíví jižní Moravu, aby diskutoval se zástupci vinařů o škodách, které jim způsobily letošní dubnové mrazy, a o možné pomoci. Škody vinaři odhadují na více než miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Do prezidentské volby chce promluvit nová iniciativa. Stojí za ní Kocáb, Papoušek, Wagnerová či Kalvoda
Podporovat při příští prezidentské volbě demokratické kandidáty si dala za cíl celostátní občanská iniciativa Peloton, která dnes byla založena v Kroměříži. Iniciativa už vydala tzv. Kroměřížskou výzvu, jejíž součástí je strategie pro prezidentskou volbu v roce 2018. Mezi zakladatele iniciativy patří hudebník a někdejší politik Michael Kocáb a několik osobností z politiky a veřejného života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra kultury přijal albánskou delegaci
Náměstek pro řízení sekce kulturního dědictví Vlastislav Ouroda přijal 19. 5. 2016 v Nostickém paláci albánskou delegaci pod vedením primátora Tirany pana Eriona Veliaje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Sledování rakovinotvorných látek v okolí skládky Celio v integrovaném povolení chybí!
Ekologický spolek Arnika ke skladování ostravských kalů u Litvínova:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezidenti podnikatelských svazů jednali o globální vizi Evropy
Prezidenti nejsilnějších zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Evropy sdružených v BUSINESSEUROPE - Konfederaci evropského podnikání - se sešli v Haagu na svém pravidelném zasedání, které skončilo v pátek. Předcházel mu mimořádný summit zaměřený na budoucí vizi Evropy a potřebu koherentní globální strategie EU. Křehké ekonomické oživení v Evropě, migrační krize a neklidná geopolitická situace podle nich vyústily v potřebu širší diskuse o vnějších i vnitřních faktorech ovlivňujících podniky operující v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Nuselská po rekonstrukci? Více stromů, místa pro pěší i nové parkoviště
Tišší provoz, nové stromořadí a přechody, méně sloupů a neprostupných zábradlí na chodnících. To čeká Nuselskou ulici po rekonstrukci, která v sobotu začíná. Na náměstí Horky vznikne mimo jiné plácek pro posezení se speciálními lavičkami okolo kmenů nových stromů a zastávky se přesunou tam, kde je lidé více potřebují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Evžen Tošenovský v ráži: Dramatické varování pro Merkelovou, vliv Ameriky na EU, mizerný materiál z Evropské komise, který odpuzuje lidi
ROZHOVOR Prezidenstské volby v Rakousku prý ukazují, jak velký vliv na postoje veřejnosti má migrační krize, myslí si místopředseda ODS i europoslanec Evžen Tošenovský. Podle něj by si poučení z toho měla vzít především kancléřka Merkelová. Dále známý moravskoslezský politik konstatuje, že některé návrhy Evropské komise (EK) moc nezohledňují realitu v členských zemích EU a její koncové výstupy pak někdy přímo veřejnost odpuzují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Akce na téma budoucnost národních parků, výstava fotografií a minuty z přírody ve vysílání ČT
Správy národních parků ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí připravují zajímavé akce připomínající 25. výročí založení NP Šumava a NP Podyjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Maštálka (KSČM): K návrhu návrhu Evropské komise na regulaci držení zbraní
Když jsem měl poprvé možnost seznámit se s návrhem Evropské komise, týkající se novelizace směrnice Rady 91/477/EHS „o kontrole nabývání a držení zbraní“, naskočila mi podobně jako řadě českých občanů, obrazně řečeno, husí kůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
V Jáchymově si znovu připomenou oběti komunistických lágrů
Pietním aktem si dnes bývalí muklové, jejich rodiny i hosté připomenou politické vězně, kteří pracovali v bývalých uranových dolech v Jáchymově a okolí. Připomínková akce Jáchymovské peklo se koná už posedmadvacáté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš v akci u počítače: Sice kašlu, ale je to lepší...
Andreji Babišovi se po prodělané nemoci již daří lépe, vyplývá z textu, který dnes zveřejnil ministr financí na svém facebookovém profilu. Svěřil se také s některými zážitky ze svých cest po českých krajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Existují vůbec dobré zprávy z Unie?
Vyjádření na sociální síti Twitter k článku o nejpoužívanějším pesticidu glyfosát, který možná v Evropě nadále nebude povolen:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Nasazení Jourové do prezidentské volby je geniální tah, i když nevyhraje, zaznělo z Babišových novin
Nasazení stávající eurokomisařky Věry Jourové do nadcházející prezidentské volby je marketingově geniální tah, píše v dnešních Lidových novinách jejich komentátor Petr Kamberský. Lídr hnutí ANO Andrej Babiš totiž nasazením Jourové nic neriskuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Drzost církve nezná mezí! U komunistů to vře kvůli církevním restitucím
Oprávněnost církevních žalob na kraje a obce kvůli vydávání majetku podle zákona o církevních restitucích zpochybnili předseda Senátu Milan Štěch i předseda Asociace krajů Michal Hašek. Připomíná to server Halonoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Na ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy jednal podruhé expertní tým pro společné vzdělávání
Na MŠMT koncem týdne jednal podruhé expertní tým pro společné vzdělávání. Expertní tým sdružuje zástupce asociací škol, neziskových organizací, pedagogicko-psychologických poraden, pedagogických fakult vysokých škol v ČR i odborníků z praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Tento průzkum z Turecka určitě naštve Rusy
Znepokojující výsledky přinesl nový celostátní průzkum, provedený v Turecku. Více než polovina respondentů věří, že jejich vláda udělala dobře, když nechala v listopadu loňského roku sestřelit ruskou stíhačku, bombardující teroristy na syrské straně hranice. Důvod? Dokázalo to prý, že Turecko je mocná země. O průzkumu informoval server Hurriyet Daily News.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
STAN: Jaderná fyzička Drábová diskutovala s občany Třince
Začátkem května se v loutkovém sále kulturního domu v Třince uskutečnilo diskusní setkání Dany Drábové a jejich hostů s občany Třinecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátor přináší argumenty pro zavedení školného na vysokých školách
Pro zavedení školného na vysokých školách se v zamyšlení, které vyšlo na serveru Echo24, vyslovuje politický komentátor Bohumír Žídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Z vlastních exkrementů si vyrobíte plyn a můžete vařit. Neuvěřitelné rady uprchlíkům
Na internetu existuje video, které ukazuje některé vychytávky, které mohou uprchlíkům zlepšit jejich často nelehký život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Neubauer (ČSSD): Žádáme restaurace o součinnost při projektu „Vlídné toalety“
Projekt „Vlídných toalet“ ušetří městu a pomůže restauratérům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rakousko ukazuje, jak migranti překreslují politickou realitu
I když se objevují opačné názory, obsazení druhého kola voleb rakouského prezidenta ukazuje na zásadní vliv migrační krize na výsledky prvního kola, píše v komentáři zveřejněném na serveru sme.sk slovenský komentátor Peter Schutz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Politické strany v krajském zastupitelstvu si stěžují? Jedině samy na sebe
Vyjádření k odpovědnosti za stav silnic v Ústeckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Roman Joch tepe kritiky Hermana kvůli oslovení sudetských Němců: Kdyby se doporučením těchto lidí řídili Američané...
Je dobře, že ministr české vlády sudetské Němce přátelsky oslovil, píše v komentáři, který zveřejnily dnešní Lidové noviny, ředitel Občanského institutu Roman Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Ruská spisovatelka otevřeně: Brilantní anexe Krymu, bez kapky krve. Velká rafinovanost a idiocie současně
Ruská společnost postrádá vnitřní touhu po svobodě. A dokud taková potřeba nevznikne, ve vnějším světě se s tím nedá nic dělat, uvedla v rozhovoru, který zveřejnily Britské listy, ruská spisovatelka a novinářka Ljudmila Ulickaja.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Státní veterinární správa nařídila stáhnout 43 tisíc konzerv sardinek z Thajska
Státní veterinární správa (SVS) nařídila stáhnout z trhu zásilku více než 43 000 kusů konzerv sardinek ve vlastní šťávě z Thajska, prodávaných v Česku pod značkou ESSA. Laboratorní testy zjistily ve výrobku zvýšené množství kadmia. Produkt bude vrácen do země původu, nebo neškodně odstraněn. Dovozci hrozí za uvedení produktu na trh pokuta až do výše jednoho milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Diktátu Bruselu se nemůžeme účinně bránit
Přichází další nepříjemná rána. Za zády občanů a za záměrného nezájmu médií se na základě direktivy Evropské unie chystá zrušení vízové povinnosti pro kosovské Albánce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Rozčílený šéf české nemocnice: Čekám tři čtvrtě roku na lékařku z Ukrajiny. Nemůže se sem dostat. A uprchlíci připlují na lodičce a otevře se jim celá EU!
ROZHOVOR Je reálné, že v migrantech najdeme lidi, kteří nám pomohou v situaci, kdy je u nás problém se zdravotnickým personálem? Čeká se dlouhé měsíce na lékaře a sestry z Ukrajiny, kteří sem chtějí, ale kvůli nikoliv ukrajinským, ale našim předpisům, k nám jen těžko nalézají legální cestu. Nad tím se zamýšlí a pro ParlamentníListy.cz hovoří ředitel regionální nemocnice ve Stodě na jižním Plzeňsku MUDr. Alan Sutnar, který poukazuje na minimální komunikaci resortu zdravotnictví s ministerstvem zahraničí a navíc popisuje šokující poměry na našich zastupitelských úřadech na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Čeští vědci jsou ve srovnání s Evropskou unií výrazně méně zastoupeni v mezinárodních výzkumech
Vláda na svém posledním zasedání schválila skupinu projektů Grantové agentury ČR na podporu excelentních vědců. Cílem je větší úspěšnost českých badatelů v mezinárodním měřítku, zejména v získávání grantů Evropské výzkumné rady (ERC grantů). Tyto prestižní granty jsou určeny pro vynikající evropské vědce, Češi ale při jejich získávání nebyli dosud příliš úspěšní. Výše podpory by v letech 2016 až 2022 měla dosáhnout 61,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Projekt POKOS: Plameny a výbuchy ukázaly, že chemie umí být zábavná i nebezpečná
Po lednové, únorové a dubnové sérii akcí na základních školách Libereckého a Ústeckého kraje se projekt POKOS zastavil opět u chemiků v Liberci. Tentokrát se ale více než dvě stě dětí vydalo pěšky za chemiky do kasáren, kde si pro ně vojáci připravili sportovně vzdělávací program POCHOD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Mládek: Spolupráce českých firem s běloruskými partnery je v současnosti velmi pragmatická a korektní
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek má za sebou dvoudenní pracovní cestu do Běloruska. Na programu mábylo jednání o rozvoji česko—běloruské hospodářské spolupráce s resortními ministry a podnikateli Běloruska. Na zahraniční misi ho doprovázel náměstek MPO pro stavebnictví Jiří Koliba a čtyřicetičlenná delegace českých podnikatelů ze stavebnictví, strojírenství a energetického průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Univerzita obrany pořádala mezinárodní odborné setkání mladých nadějných vědců
Ve středu 18. května proběhla na Univerzitě obrany mezinárodní studentská vědecká konference, jíž se zúčastnili studenti ze států zapojených do projektu CEFME (Central European Forum on Military Education). Studentská tvůrčí činnost je na Univerzitě obrany a dalších vojenských vysokých školách působících v rámci CEFME významnou součástí vzdělávacího procesu a jednou z hlavních forem systematické práce s nadanými a talentovanými studenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Se mnou přijde zákon
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Olomouckého kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Brusel navrhuje radikální změnu. Bojí se mimo jiné malých džihádistů, proto chce odebírat otisky prstů i šestiletým dětem
Evropská komise plánuje, že se budou odebírat otisky prstů nejen dospělým migrantům, ale i dětem od šesti let věku. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Připojte se tento víkend k Evropskému setkání mládeže on-line
Evropské setkání mládeže (EYE) probíhající nyní ve Štrasburku je otevřené všem mladým, kteří se chtějí vyjádřit k budoucnosti Evropy. Víc než sedm tisíc jich přijelo do alsaské metropole a i vy se můžete připojit odkudkoliv. Přečtěte si, jak se můžete také zúčastnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Ministr Stropnický daroval Usainu Boltovi vojenské kanady
Pro atleta neobvyklý dárek – kanady velikosti 13 s tkaničkami v barvách trikolory – sprinterská legenda dostala od ministra obrany Martina Stropnického. Oba muži se setkali na závodu Čokoládová tretra, kde Usain Bolt odstartoval finálové závody a spolu s ministrem předali ceny malým vítězům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Krize v úrodě se dotkne i zaměstnanosti
Premiér s hejtmanem se shodli na systémové podpoře vinařů a ovocnářů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Náměstek ministra nabídl jménem ministerstva obrany pomoc vdově po zavražděném nigerijském pilotovi
Náměstek pro řízení sekce průmyslové spolupráce a řízení organizací MO Tomáš Kuchta v Nigérii jednal s ministrem obrany a velitelem vzdušných sil o spolupráci v boji proti teroristické organizaci Boko Haram.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Turkolog Tomáš Laně: Také Asad kšeftuje s Islámským státem a páchá válečné zločiny na civilním obyvatelstvu
ROZHOVOR Turecko ještě stále není stejným totalitním státem, jako byl kdysi Sovětský svaz anebo kterým je dnes Severní Korea, konstatuje někdejší velvyslanec v Turecku a Jordánsku Tomáš Laně. Podle něj tam stále ještě funguje parlamentní opozice, která má Erdogana plné zuby. Dále si úspěšný diplomat myslí, že mnohem účinnější v boji proti Islámskému státu je západní koalice, která ale své akce neprovází tak masivní propagandou jako Rusko. A dokud se bude prohlubovat propast mezi vyspělou a chudou částí planety, tak se masivní migrace prý nezbavíme…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Do aktivistů z Kliniky se tvrdě pustil i Jakub Janda
Do aktivistů, kteří nelegálně pobývají v budově známé jako „Klinika“ na pražském Žižkově, a která nyní patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), se ostře opřel Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Alfa samec s gulema
Bulvární tisk, patrně z nedostatku jiných, lepších témat, věnuje v těchto dnech pozornost knize M. Topolánka „Hlavně se nepokálet“ (neuvádím přesný název, nechce se mi opakovat autorovy sprostoty). Přiznám se, že jsem s přemáháním dokázal přečíst pouze jednu sadu v Blesku zveřejněných citátů z této "knihy". A to mi úplně stačí. Topolánkova sprostota mě nepřekvapila, takový prostě on je, míra stupidity však ano.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Podnikatelská mise míří o víkendu do Izraele
Svaz průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) ve spolupráci s Česko-izraelskou smíšenou obchodní komorou organizuje o víkendu 21. - 22. května 2016 další podnikatelskou misi, která doprovodí předsedu vlády Bohuslava Sobotku a ministry průmyslu a obchodu, zdravotnictví, školství, místního rozvoje a životního prostředí. V neděli se premiér spolu s ministry zúčastní v Jeruzalémě česko-izraelské mezivládní konzultace. Podnikatelskou misi vede viceprezident SP ČR Stanislav Kázecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Český politik vážně zpochybňuje průzkum lidskoprávní organizace o uprchlících. Toto prý nesedí
Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek se na svém blogu na serveru iDnes.cz zabýval průzkumem Amnesty International ohledně vstřícnosti zemí k uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist