Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2018
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.583x, což odpovídá cca 186.956-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Vy už tu, pane Bakalo, rozhodovat nebudete. Soud omezil NWR možnost ovládat OKD
Firma World Resources (NWR) už může o OKD rozhodovat jen v omezené míře. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Ostravě. OKD dnes dluží asi 17 miliard korun více než šesti stům subjektů. Firma se prý tímto postupem snaží bránit dohadům o manipulaci s majetkem OKD. Ve hře je i zastavení těžby uhlí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bordel jako v tanku? FOTO z Kliniky, které pořídil státní úřad, její zákonný vlastník
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se vydal prohlédnout si, jak squatteři naložili s Autonomním sociálním centrem Klinika. Prohlídka prostor přinesla nejedno překvapení v podobě obrovského nepořádku a věcmi zaházených místností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátoři kývli na zákon o hazardu. Cenzura internetu jim nevadí
Senátoři dnes většinou 42 hlasů schválili návrh nového zákona o hazardních hrách, který má platit od 1. 1. 2017. Nahradí zákon, který platí již od roku 1990. Ten podle ministra financí Andreje Babiše dlouhodobě nevyhovoval. Ministr financí označuje nový zákon za revoluční. Daně z hazardních her budou mít napříště dvě daňová pásma. Pro technické hry to bude 35 % a pro všechny ostatní 23 %. Peníze z hazardu podle nového zákona nebudou napříště směřovat jako dary Českému olympijskému výboru. Andrej Babiš chce podporovat sport ze státního rozpočtu. Napříště ve výši šesti miliard korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hillary Clintonová má velký průšvih
Demokratickou kandidátku na prezidentský úřad Hillary Clintonovou dostihla minulost. Její „e-mailová aféra“ se sice veřejně propírala mnoho měsíců, ale až nyní je oficiálně potvrzeno, že coby někdejší ministryně zahraničí porušila pravidla. Podle mnohých to může značně zkomplikovat její cestu do Bílého domu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ústavní soud uznal omyl v nutné obraně při domovní prohlídce, při níž muž střílel na policisty
I. senát Ústavního soudu (soudkyně zpravodajka Kateřina Šimáčková) vyhověl ústavní stížnosti a zrušil napadená rozhodnutí Nejvyššího soudu, Vrchního soudu v Praze a Krajského soudu v Praze, neboť jimi byly porušeny právo stěžovatele na spravedlivý proces a presumpce neviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Podvedli jste nás. Demagogie. Nemůžu za to, že jste si to nepřečetli. Němeček a Babišův docent na sebe řvali přes studio, ani lidovec se nenechal zahanbit
Vy jste ministr tabákového průmyslu! To vy jste zabili zákon proti kouření a nesete vinu za to, že se může dál kouřit na dětských hřištích! Hnutí ANO naplno vyjevilo svůj amatérismus! Navíc opakovaně jde proti koalici. Musíme si to vyříkat. Každý si nemůže dělat, co se mu zlíbí! Jen my jsme prohlédli trik poslance Bendy! Ve studiu České televize na sebe křičeli koaliční poslanci. Bolestné rýpnutí do řad ODS přidal Boris Šťastný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Zubři v rezervaci mají první mládě, Česko další světový unikát
První mládě se dnes narodilo stádu zubrů, kteří obývají rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice. Na pastvině, která se nachází nedaleko města Benátky nad Jizerou, se tak podařilo tento ohrožený druh rozmnožit jen několik měsíců po založení nového chovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš je mimo mísu, měl by si odpočinout. Další pokračování koaliční kuřácké story, tentokrát s ministrem Němečkem
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. S Helenou Šulcovou se bavil o protikuřáckém zákonu, ministrovi financí Andreji Babišovi a budoucnosti současné vládní koalice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zhovadilost doktorky Samkové, zaútočil Martin Komárek. Pak nám řekl něco o dětské pornografii
ROZHOVOR Návrh protikuřáckého zákona „padl pod stůl“ zejména proto, že s tichým souhlasem ministra zdravotnictví Němečka byl velmi zeslaben, říká publicista a poslanec Martin Komárek (ANO). On sám podporuje velmi přísný nekuřácký zákon. Podle něj pak podobným způsobem uvažovali i někteří jeho straničtí kolegové a zmírněnou legislativní normu nepodpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Připosraný pokakánek Sobotka. Fico je frajer. Slovenský premiér se ostře vyjádřil o muslimech a toto nám řekli Babiš, Filip, Gazdík či Keller
ANKETA Slovenský premiér Robert Fico řekl pro agenturu TASR, že „islám nemá na Slovensku prostor“ a že nechce, aby tam bylo několik desítek tisíc muslimů, kteří budou postupně prosazovat své věci a měnit charakter země. „Nechceme měnit tradice země, která je postavená na cyrilometodějských hodnotách,“ řekl Fico, který též odmítl multikulturalismus a kvóty na imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Darování spermií a umělé oplodnění. To se bude dnes řešit u Jílkové
Dnešní pořad Máte slovo na ČT1 moderátorky Michaely Jílkové se bude věnovat dárcovství spermií a vajíček. Je správné, že je dárcovství anonymní? Nehrozí incest u dětí ze zkumavky? A jste pro umělé oplodnění žen bez partnera? I na to budou odpovídat hosté, kteří do pořadu zavítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Utrpení uprchlíků z Afriky: Podívejte se, čím procházejí
Britské listy přináší úryvek z knihy Patricka Kingsleyho The New Odyssey: The History of Europe's refugee crisis. „Kniha, která musí vyjít česky,“ poznamenávají k tomu. Kingsley si totiž všímá situace v Africe a následného postoje v Česku vůči uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Během návratu Savčenkové se stala zajímavá věc, která mnohé naznačuje
Ukrajinská pilotka Nadija Savčenková se včera v odpoledních hodinách navrátila na Ukrajinu poté, co jí byla Vladimirem Putinem udělena prezidentská milost. Savčenková byla propuštěna výměnou za dva ruské občany odsouzené na Ukrajině. Podle ruských médií bylo konečné dohody o výměně dosaženo při telefonické konferenci nejvyšších představitelů Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie v úterý ráno. Savčenková hned na kyjevském letišti vystoupila s ostrým projevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Cvičení Dálnice 2016 potvrdilo připravenost složek IZS na jižní Moravě
Převrácený zájezdový autobus, tři vybouraná osobní auta. Desítky zraněných, několik mrtvých. Takový byl námět cvičení složek Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje a dalších zapojených subjektů, které se uskutečnilo ve středu 25. května na Staré dálnici v Brně-Bystrci. Cvičení zahájil hejtman Michal Hašek a první náměstek ministra vnitra Jiří Nováček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Erik Best otevřeně o politice, neustálých válkách USA a zákulisí: Jsem Američan, ale...
OČIMA EXPERTA Prezident, který získal Nobelovu cenu míru a vedl sedm válek, bude prvním prezidentem Spojených států, který celé osmileté funkční období vedl válku. Prohlásil to americký novinář Erik Best na odborném semináři o Sýrii. Přestože Obama byl zvolen s tím, že všechno změní, je prý ve skutečnosti jen Bush light. USA vedou permanentní válku a Evropa je toho součástí. Zájem a sílu to změnit zatím nemá nikdo. Když prezident Miloš Zeman řekl, že bychom neměli být vůči USA tak submisivní, snesla se za to na něj velká kritika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Nemocnice vloni skončily ve ztrátě. Hospodaření ovlivnil nárůst mezd, investice a daně z odpisů
Šest nemocnic zřízených Moravskoslezským krajem - Nemocnice s poliklinikou Havířov, Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj, Nemocnice Třinec, Nemocnice ve Frýdku-Místku, Sdružené zdravotnické zařízení Krnov a Slezská nemocnice v Opavě – hospodařilo v roce 2015 s rozpočtem téměř 5 miliard korun. Hospodaření za loňský rok skončilo ztrátou ve výši 49 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Lidé mi děkují, že jsem na krajanské setkání jel. Čas už byl zralý
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 jako odpověď na dotaz poslance Grospiče ohledně jeho návštěvy v Norimberku:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babišův Faltýnek se bude omlouvat. Ale trochu jinak, než by se čekalo
Předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek vysvětloval, že selhal, když klub hnutí ANO nestihl jednat o protikuřáckém zákonu. Je prý ale připraven se omluvit svým kolegům z ANO za to, že sám pro tento zákon hlasoval. Dnes to vidí jako chybu. Dostal vynadáno od Andreje Babiše, svého stranického šéfa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hlavním tématem 28. sněmu hospodářské komory se staly překážky při podnikání
Složitá a nepřehledná legislativa a nadměrná administrativní zátěž na bedrech podnikatelů se staly hlavním tématem 28. sněmu Hospodářské komory České republiky. Podnikatelé by ale mohli dostat do rukou nový elektronický nástroj PES, který by za ně administrativní a regulatorní povinnosti vůči státu v budoucnu pohlídal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jakub Janda s kolegy z think- tanku zkoumali islám. A výsledky je samotné vyděsily
Think-tank Evropské hodnoty vydal dvě nové studie na téma islámu a muslimů. V jedné se zabývali názory evropských muslimů, v té druhé pak především islámským extremismem. Zjistili, že extremistické postoje jsou mezi evropskými muslimy rozšířenější, než si mnozí myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Kdyby stovky chovatelů dobytka nakonec na dotace nedosáhly, byl by to obrovský problém
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ke zprávě o stavu zemědělství za rok 2014:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlík žaluje Dánsko. A je si jist, že vyhraje
Skupina pěti syrských uprchlíků žaluje Dánsko za to, že země v rámci svých protiimigračních opatření prodloužila lhůtu na shledání se s rodinou z jednoho na tři roky. Podle lidskoprávních aktivistů byla takováto žaloba jenom otázkou času. Informuje The Local.dk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Protikuřácký zákon: Ministr Němeček nás strašil Evropskou unií. Ale od té nám žádný postih nehrozí
Sněmovna včera neschválila takzvaný protikuřácký zákon. Normu, která měla omezit také prodej a podávání alkoholu, podpořilo jen 80 ze 175 přítomných poslanců. Ke schválení chybělo osm hlasů. Proti bylo 42 členů dolní komory. Neschválení protikuřáckého zákona pak zcela rozvášnilo vládní koalici a nyní hrozí její úplný rozpad. Stalo se ale opravdu něco tak vážného, že nebyl schválen pro média populární, v kontextu dnešní složité politické situace však zcela bezvýznamný zákon? Bude nový protikuřácký zákon někomu opravdu chybět, utrpí neschválením někdo nějakou újmu? Určitě ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kocáb je zděšen z toho, že nevěříte EU
Projekt Michaela Kocába Kroměřížská výzva má za cíl najít vhodného kandidáta na prezidenta České republiky, který by se mohl úspěšně postavit současnému prezidentovi Miloši Zemanovi. Kocáb trvá na tom, že by měl být hlavně morální autoritou, jak uvedl v rozhovoru pro Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Robert Fico promluvil o tom, jak po něm jdou neziskovky placené ze zahraničí
Staronový premiér Slovenska Robert Fico (SMER-SD) poskytl rozhovor státní agentuře TASR. Mimo jiné hovořil o své nemoci i o aktuálních slovenských problémech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ve výchovném ústavu v Chrastavě se porušovala práva dětí
Ve výchovném ústavu v Chrastavě na Liberecku kontrola zjistila porušování práv dětí a neadekvátní systém jejich hodnocení. Ředitelka Markéta Sochorová v úterý rezignovala. Ústav před konkurzem na nového ředitele povede speciální pedagožka a psychoterapeutka Soňa Cpinová, bývalá ředitelka Diagnostického ústavu pro mládež a Střediska výchovné péče v Brně. Na dnešní tiskové konferenci to oznámil náměstek ministryně školství pro vzdělávání Václav Pícl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sejdeme se v hospodě, připijeme si a pokecáme. Tomáš Peszyński pořádá akci na oslavu návratu Savčenkové
Propuštění ukrajinské pilotky Nadijy Savčenkové, která byla v Rusku odsouzena na dvaadvacet let za podíl na vraždě dvou ruských novinářů zabitých minometnou palbou v Donbasu, rozradostnilo proukrajinského aktivistu Tomáše Peszyńského. Podle něho Savčenková porazila strašlivou mašinérii imperialistické mocnosti, což je třeba řádně oslavit. A tak dnes Peszyński pořádá oslavu v jedné z pražských hospod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Putin předložil Evropě neuvěřitelný návrh
„Jsem přesvědčen o tom, že bychom si měli vzít lekci ze situace na Ukrajině a pokusit se položit základy zóny – rozkládající se od Atlantiku až k Pacifiku – ekonomické a humanitární spolupráce, založené na architektuře rovné a nedělitelné bezpečnosti. Harmonizace evropských a euroasijských integračních procesů by byla důležitým krokem na této cestě,“ napsal Vladimir Putin v článku, který otiskl řecký deník Kathimerini.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Poplach! Donald Trump prý dohonil Hillary Clintonovou
Aktuální průzkumy naznačují, že republikánský kandidát Donald Trump posiluje a původně favorizovaná kandidátka demokratů Hillary Clintonová začíná ztrácet. Jejich šance na získání prezidentského úřadu jsou aktuálně vyrovnané. V Severní Karolíně by Trump dokonce zvítězil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Janek Ledecký k imigrantům: Politici zešíleli. Hlavně Merkelová
Do tábora těch, kteří s obavami hledí na příchozí migranty, se řadí i zpěvák Janek Ledecký. „Mám pocit, že politici museli zešílet, protože to nikdo není ochoten ani pojmenovat,“ uvedl Ledecký v rozhovoru pro čtvrteční přílohu MF Dnes a ukázal prstem na německou kancléřku Angelu Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Svět se zbláznil. Tereza Spencerová hlásí novinky ze Sýrie, směje se „mladým nadějným analytikům“ a přidává varování: Jsme terč
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Američané sice tvrdí, že s Rusy v Sýrii nespolupracují, ale může to být jinak, sděluje analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz komentuje též stav v Rusku a na Ukrajině a rovněž vznik nového pracoviště našeho Ministerstva vnitra, které má bojovat s ruskou propagandou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rada bude v pátek schvalovat nové Pražské stavební předpisy
Rada hlavního města bude v pátek schvalovat nové Pražské stavební předpisy, Evropská komise (EK) je už ratifikovala. Přesto ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) podalo u Ústavního soudu návrh na zrušení jejich starší verze, vyplývá z informací na jeho webu. Podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) jde ale jen o formalitu, kterou ukončí schválení nových předpisů. Praha totiž nestihla termín pro jejich opravu. Účinné by tak měly být od 1. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nejde jen o kouření. Zde je seznam, o čem všem se koalice hádá
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a jeho dva vicepremiéři Andrej Babiš (ANO) a Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) si teď nemohou přijít na jméno. Může za to protikuřácký zákon, který poslanci ANO smetli po dvou letech práce ze stolu. Není to ovšem zdaleka poprvé, co si jdou koaliční lídři po krku. Pohled do historie dokládá, že vztahy v koalici nejsou zdaleka tak idylické, jak by se mohlo zdát na první pohled. Ostré spory bývají spojené s Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Připravíme analýzu plnění smlouvy mezi vládou a církvemi ve věci restitucí
V Ústí nad Labem jsme se dnes večer věnovali také otázce církevních restitucí s následujícím výsledkem :
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Komořanská teplárna stvrdila spolupráci s městy Most a Litvínov pro letošní rok
Primátor města Mostu Jan Paparega a generální ředitel United Energy Milan Boháček podepsali na konci dubna v pořadí již třináctý dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci. V letošním roce podpoří United Energy město Most, tak jako předchozích letech, částkou 500 tisíc korun. Za deset let spolupráce tak přispěla teplárenská společnost městu jen na základě ročních dodatků celkovou částkou 6 000 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zákon o hazardu je prý naprostý paskvil
Senátoři dnes schválili vládní návrh zákona o hazardu. Podle společnosti SYNOT TIP a.s. má být přijat výhradně proto, že se tak koaliční strany v čele s ČSSD zavázaly v programovém prohlášení vlády. Samo Babišovo ministerstvo však připouští, že v něm jsou chyby a potřebuje úpravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Institut plánování a rozvoje: Více parkování a aktivit pro seniory. Místní řekli, jak oživit sídliště
Obyvatelům sídliště Vybíralova na Černém Mostě nejvíce vadí špatná organizace vozovek, málo parkování nebo nedostatek zábavy pro seniory. Vzniknout by měly kvalitní pěší cesty uvnitř sídliště a do okolní krajiny nebo plochy pro aktivní odpočinek. Odborníci z Institutu plánování a rozvoje (IPR) včera představili první návrhy, jak sídliště na Černém Mostě oživit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Babičko, my za vás ten koncesionářský poplatek zaplatíme. Zemanovci chtějí důchodcům ulevit od sponzorování veřejnoprávních médií
Kancléř prezidenta Zemana Vratislav Mynář přišel s nápadem, kterým tak trochu napodobil sociální demokracii. Ta v roce 2008 drtivým způsobem vyhrála krajské volby, když voličům slíbila, že za ně kraje uhradí dnes už prakticky neexistující poplatky ve zdravotnictví. Mynář s SPO by ve Zlínském kraji rád platil koncesionářské poplatky za seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Proč nechodí ministři do sněmovny, chtěli se zeptat poslanci Sobotky. Jenže nedorazil ani on
Někteří opoziční poslanci se chtěli ptát premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) na slabou účast členů vlády při sněmovních interpelacích. Také Sobotka byl však z dnešního jednání dolní komory omluven, a to kvůli výjezdu do Olomouckého kraje. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Evropští Hitlerové, rasistické huby, orgasmy, trpící "čmoudi". Uprchlík Milan Kohout vypráví, jak zažil evropskou "solidaritu". Nemáme se prý čím chlubit
KOHOUTA DO KOUTA O kulturních rozdílech se tentokrát pro ParlaamentníListy.cz rozpovídal performer Milan Kohout. Popsal, co cítí za aroganci v evropských metropolích, a jak tento kontinent vykořisťoval ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Dotace jsou droga, na kterou se snadno zvyká, ale nakonec se stane jedem
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ke zprávě o stavu zemědělství za rok 2014:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Poprvé v terénu. Speciální policejní auto, které koupil Olomoucký kraj, nasazeno při bezpečnostní akci v Kocourovci
Kontrola technického stavu vozidel, dodržování povinností pro silniční nákladní dopravu spojenou s přepravou nebezpečných věcí nebo sociálních předpisů v podobě dob řízení, přestávek a odpočinků. Poprvé při tom policistům plně pomáhalo speciálně vybavené auto, které za téměř tři miliony korun pořídil Olomoucký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Ministr financí s premiérem si na Facebooku vyměňují krátké zprávy. Lidé si rádi hrají. Zachrání nás Islámský stát
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu zákona o hazardních hrách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Velmi zajímavé věci o Hillary Clintonové. Tato dáma by vážně neměla být prezidentkou
Spisovatel Ota Ulč na webu Neviditelný pes vysvětloval, proč by se Hillary Clintonová rozhodně neměla stát prezidentkou Spojených států amerických. Je totiž zkorumpovaná, prolhaná, pokrytecká a spíš než do Bílého domu patří do vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTrade již po šesté pomohl českým exportérům do Německa během Sourcing day Tschechien
V Plzni se 24. května uskutečnil 6. ročník česko-německé kooperační burzy Sourcing day Tschechien, kterou každoročně pořádá agentura CzechTrade. České firmy se zde ucházely o zakázky šestnácti významných německých podniků, mezi které patřily například společnosti Schmitz Cargobull, výrobce návěsů pro nákladní auta, HAMM, která se zaměřuje na stavební techniku, nebo známý německý výrobce topení a klimatizací Viessmann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Aby v demokratické společnosti mohl úředník zablokovat jakékoli stránky svobodného internetu? Naprosto nepřijatelné
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu zákona o hazardních hrách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Greeningová opatření přinesla vyšší nároky na zemědělce
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ke zprávě o stavu zemědělství za rok 2014:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Léto na Bechyňce nabídne jízdy historických lokomotiv „Bobinka“ a „Elinka“
Historické skvosty v podobě lokomotiv „Bobinka“ a „Elinka“ budou v letních měsících jezdit po naší nejstarší elektrifikované trati. Jízdy historických vozů se uskuteční od 4. června do 28. srpna. Na vybraných pravidelných spojích každou sobotu a neděli v uvedeném období České dráhy nabízejí jízdy historické soupravy s Bobinkou. Zvláštní jízdy s Elinkou si zájemci můžou vyzkoušet ve dnech 4. a 18. června, 2., 16. a 30. července a 27. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Ve Středočeském kraji se rozbíhá „Generační tandem II“
Zaměstnavatelé ve středních Čechách, kteří chtějí udržet své zaměstnance v předdůchodovém věku a zároveň dát šanci mladým lidem do 30 let, mají nyní možnost požádat o příspěvek na mzdu těchto pracovníků. Nabízí jim je regionální individuální projekt „Generační tandem - podpora generační výměny ve Středočeském kraji II“, který realizuje Krajská pobočka ÚP ČR v Příbrami. Program poběží do 31. 12. 2018 a spolufinancuje ho ESF prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost. ÚP ČR má v jeho rámci k dispozici 38 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pane premiére, vy se sudetskými Němci připravujete obchod?
Interpelace na premiéra Sobotku na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ve věci sudetoněmeckého landsmanšaftu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Nedostatečné odůvodnění při odmítnutí dovolání je porušením práva na spravedlivý proces
III. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Josef Fiala) částečně vyhověl ústavní stížnosti a zrušil usnesení Nejvyššího soudu, kterým bylo dovolání stěžovatele odmítnuto jako nepřípustné, neboť jím bylo porušeno ústavně zaručené právo stěžovatele na spravedlivý proces. Ve zbytku byla ústavní stížnost odmítnuta jako předčasná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
K zákonu o hazardních hrách: Senátoři šli na ruku koalici a schválili paskvil
Senátoři dnes dali zelenou návrhu zákona, o kterém sami jeho tvůrci tvrdí, že potřebuje úpravy. Dostáváme se tak do situace, kdy je zákon přijímán jen proto, aby byl přijat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Snižování zaměstnanosti v zemědělství mírnějším tempem pokračovalo
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ke zprávě o stavu zemědělství za rok 2014:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Studenti si vzali na hlavu sombréro a čelí za to vyšetřování. Neuvěříte, co všechno je na amerických univerzitách možné
Politická korektnost není americkým univerzitám cizí. Ne však tak, jak ji známe u nás. Není tomu totiž tak dlouho, co na univerzitním kampusu v Maine proběhla studentská párty, při které studenti pili tequilu a na hlavách nosili malá sombréra. A univerzita následně nabídla poradenství všem studentům, kteří si z toho mohli odnést trauma. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): V top 10 supermarketech nakupuje 96 procent obyvatel. Výdaje na alkohol a cigarety jsou vyšší u nezaměstnaných než u OSVČ
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ke zprávě o stavu zemědělství za rok 2014:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Starosta se tak brání kontrolám, až mu nezbývá čas na práci pro obec
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Církve se zavázaly nevznášet další nároky, přitom tak houfně za povzbuzování právníků činí
Média čistě náhodou dnes rozehrála nové české Vrtěti psem k tématu zdanění církevních restituci a údajných sporů v ČSSD. Po včerejším podrazu ANO na vládní koalici a zaříznutí protikuřáckého zákona je to pikantní kouřová clona, tabákově kouřová. Jaká je realita? Návrh zákona o zdanění církevních restituci schválilo na návrh Jiřího Zimoly krajské zastupitelstvo Jihočeského kraje,které má podle ústavy právo zákonodárné iniciativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Daruj krev s Českým rozhlasem a VZP. Příspěvky pro dárce jsou letos dvojnásobné
Kdokoliv z nás ji může každým okamžikem potřebovat, i když to právě teď ještě netuší. Nebýt dobrovolných dárců, měli by přitom všichni ti, kdo potřebují třeba krevní transfuzi nebo jakýkoliv preparát vyrobený z krve, smůlu, která by je mohla stát život. VZP se proto jako generální partner letos už potřetí podílí na akci Daruj krev s Českým rozhlasem. Ta startuje ve středu 1. června. VZP letos navíc zvýšila příspěvky pro dárce z 500 na 1 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Martínek (ČSSD): Každý zná případy, kdy se kontrola mění prakticky v buzeraci a likvidaci konkrétního člověka
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Zajeďte si vlakem na Aviatickou pouť do Pardubic
O tomto víkendu 28. a 29. května se koná na pardubickém letišti 26. ročník tradiční Aviatické poutě, letos s podtitulem „Hvězdy na nebi“. České dráhy nabízejí návštěvníkům této oblíbené letecké show zvýhodněnou zpáteční jízdenku VLAK , se kterou ušetří 25 % z ceny obyčejné zpáteční jízdenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Závazky po lhůtě splatnosti vůči poskytovatelům zdravotních služeb nevykázala ani jedna ze zdravotních pojišťoven
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 k Výroční zprávě a účetní závěrce zdravotních pojišťoven:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Islám není problém. Strach, který ty šíříš, je problém. Hudebník, který přežil masakr v Paříži, čelí hněvu
„Miluji tvoji muziku, ale nikdy mě nenapadlo, že by se z tebe mohl stát jeden z těch lidí, kteří šíří strach. Islám není problém – škatulkování lidí do stereotypů je problém,“ napsal Ismael El Iraki v „dopisu Jessemu Hughesovi od kolegy přeživšího z Bataclanu“. Frontman skupiny Eagles of Death Metal v nedávném rozhovoru naznačil, že do pařížského útoku mohli být zapojeni i organizátoři akce. Od té doby se na něj snesla vlna kritiky. Odmítají ho i na festivalech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nebude klid. Po návratu Savčenkové vypukla nová rozmíška mezi Kyjevem a Moskvou
Kreml reaguje na Porošenkovo prohlášení o „navrácení Donbasu“. „Jestli měl na mysli navrátit Donbas z ‚humanitárních důvodů‘, za takové prohlášení se můžeme postavit,“ uvedl na tiskové konferenci mluvčí prezidentské kanceláře Dmitrij Peskov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): Před dvěma lety jsem od sdružení Oživení nebo Umrtvení, nebo jak se jmenují, dostal cenu Korupčník roku. Podruhé ji snad nedostanu
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Skok v popularitě Andreje Babiše. Chválí ho už 60 procent občanů
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš stále opanovává první příčku průzkumu popularity agentury STEM. V současné době je v oblibě u 60 procent lidí. S mírným náskokem tak vede před druhým premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a ministrem obrany Martinem Stropnickým (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Slováci věří Rusům. Magda Vášáryová odsoudila vlastní národ a dodala: Norbert Hofer pochází z nacistických kruhů
Slovenská herečka a politička Magda Vášáryová působila v devadesátých letech jako slovenská velvyslankyně v Rakousku. Z pozice znalkyně tamního prostředí okomentovala prezidentské volby, v nichž těsně zvítězil levicový kandidát Alexander van der Bellen nad krajně pravicovým Norbertem Hoferem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Podejte mi ty desky, mám v nich projev, kterým se loučím. Bývalý čelný politik o skandálech ODS, Kalouskovi a mrazivé příhodě s Klausem
ROZHOVOR Sedmnáct let byl členem ODS, ale před sedmi lety ji opustil, protože byl znechucen praktikami ve straně. Bývalý hejtman Libereckého kraje za ODS a bývalý starosta České Lípy Petr Skokan, později poslanec za Věci veřejné, se dnes věnuje už jen komunální politice v České Lípě a svému podnikání, například se zelenou kávou. Ale říká, že už se ODS reinkarnovala, zbavila se různých příživníků, takže by ji dnes zase volil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prozradil také něco ze zákulisí politiky v ODS, třeba co vlastně rozhodlo o odchodu Václava Klause z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Co tam hulíte? Ufňukaný lháři. Miroslav Kalousek se naštval
Přestřelka mezi ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), předsedou TOP 09 Miroslavem Kalouskem a komentátorem Hospodářských novin Petrem Honzejkem se odehrála na twitterovém profilu ministra Babiše. A nešlo o nic jiného než o neschválený protikuřácký zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sobotka má další problém. Radovat se mohou ti, co odmítají církevní restituce
Církevní restituce. Další téma, které štěpí vládní koalici. Kromě toho však také štěpí samotnou sociální demokracii. Proti sobě stojí jihočeský hejtman Jiří Zimola s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem, na straně druhé je samotný premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hulíme dál! Sobotka se zhroutí. Podraz. Co jste to za ministra. Zvrhlo se to. Uplatili vás. Těžký kouř. Politické peklo po výbuchu zákazu kouření
Dnešní noviny jsou plné protikuřáckého zákona. Při včerejším jednání Poslanecké sněmovny totiž došlo k překvapení, zákon nebyl schválen. Pro vládní návrh hlasovalo jen 80 poslanců ze 175 přítomných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident republiky vystoupí v živě vysílaném rozhovoru na Frekvenci 1
Kancelář Hradu informuje o programu prezidenta republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Česko chce poslat dvacet milionů na nový uprchlický tábor
Ministerstvo vnitra chce poskytnout 20 milionů korun na rozvoj uprchlického tábora v iráckém Kurdistánu. Za peníze se vybuduje 353 ubytovacích jednotek s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením, do kterých se přestěhují syrské uprchlické rodiny žijící v provizorních přístřeších tábora. Vyplývá to z materiálů, jež na některém z příštích jednání bude projednávat vláda. ČTK má dokumenty k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oberfalzer (ODS): Jistě všichni známe příběhy o tom, kde jaký předek v kartách prohrál grunt
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu zákona o hazardních hrách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hujová (TOP 09): Praha 3 - jeviště a hračka pro Matěje Stropnického?
Pan Matěj Stropnický se rozhodl, že Prahu 3 bude využívat jako jeviště, pro své filozoficko-politické experimenty, které ignorují platné právní předpisy této země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Výnos daně z hazardních her by mohl ročně poklesnout až o 700 milionů korun
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu zákona o hazardních hrách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Jeništa: Mně přišlo pět nebo šest kontrol na jednu akci. Všechny dělaly jedno a totéž
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): V top deseti supermarketech nakupuje 96 procent obyvatel. Výdaje na alkohol a cigarety jsou vyšší u nezaměstnaných než u OSVČ
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 ke zprávě o stavu zemědělství za rok 2014:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Zůstala jakási pachuť. Nikdo to nemůže řádně zkontrolovat. Zůstala nedůvěra
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Startuje další ročník projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“
Ve středu 1. června odstartuje hlavní část projektu „Daruj krev s Českým rozhlasem“. Cílem akce je šířit povědomí o dárcovství krve a oslovit především ty, kteří dosud krev nedarovali. Také v letošním roce se tvářemi kampaně stali zaměstnanci Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy vypraví historický motorák na Zahájení lázeňské sezóny do Konstantinových Lázní
Jízdy motorového vlaku „Hurvínek“ připravily České dráhy na sobotu 28. května na trati Bezdružice – Pňovany. Jízdy se konají v souvislosti se zahájením lázeňské sezóny v Konstantinových Lázních. Historický vlak se osmkrát projede mezi Kokašicemi a Bezdružicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hovorka (KDU-ČSL): V případě návratu recese chybí polštář pro zmírnění dopadů takových negativních šoků
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016 k Výroční zprávě a účetní závěrce zdravotních pojišťoven:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže organizoval jednání o implementaci pravidel pro veřejnou podporu
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uspořádal dne 19. května 2016 v Praze jednání pracovní skupiny pro implementaci pravidel pro veřejnou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Špičky protonové terapie se sjely do Prahy na světový kongres
Na dva tisíce onkologů, radioterapeutů a fyziků se sjelo do Prahy, aby tady diskutovali o protonové léčbě. Výroční 55. ročník konference světové Společnosti částicové terapie se koná od 23. do 28. května v Kongresovém centru. Poprvé v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila lékaře a sestry za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu
Vědecká rada Krajské zdravotní ocenila lékaře a sestry na „Výroční vědecké konferenci Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem“ za nejlepší výsledky v oblasti vědy a výzkumu za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora přichází s námětem jedné paušální daně, která má zjednodušit život podnikatelům
Ulehčit podnikatelům od administrativy slibuje návrh principu jedné paušální daně, který dnes představila Hospodářská komora ČR (HK ČR) na svém celorepublikovém sněmu v Olomouci. Jedna paušální daň by mohla nahradit současnou daň z příjmů fyzických osob a pojistné odvody na zdravotní a sociální pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nemakačenka a flákači? O ně se stát starat nemá. Lidé od Babiše makají, ale na pěkném bordelu, říká podnikatel a milovník historie z Prčice
ČESKÉ HOSPODÁŘSTVÍ Musíme být pyšní a hrdí na to, že jsme Češi, říká podnikatel Petr Kroužil ze Sedlce-Prčice, který dnes svůj život doslova zasvětil památce nejslavnějšího českého šlechtického rodu Vítkovců. I svoji firmu, která kromě památníku Nový hrad s muzeem zahrnuje ještě pivovar, restauraci, prodejnu v Sedlci-Prčici a SKI areál v Kvasejovicích, provozuje pod slavným erbem růže Vítka z Prčice. Ale nejde zdaleka jen o připomínku slavné české historie a o podnikání, Petr Kroužil chce vzbudit v Češích hrdost na svůj národ, na všechno to, co v minulosti dokázal a co by mohl dokázat i dnes, kdybychom podle jeho slov měli šikovnou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 14:34, zobrazit podobné
Průzkum: České banky nemají produkty vhodné pro seniory. V zahraničí je tomu jinak
České banky nemají produkty vhodné pro seniory. Ani o to příliš neusilují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Daniel Korte: Bude dnešní vládní koalice také zřizovat koncentráky pro své politické oponenty?
Poslanec za TOP 09 Daniel Korte na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpověděl na dotazy čtenářů. Týkaly se Číny, církevních restitucí i uprchlické krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Zamysleme se, jestli interpelace na ministry vůbec mají smysl
Projev na 47. schůzi sněmovny 26. května 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tak asi nic, paní Jourová. Andrej Babiš vyslovil něco, co jeho „prezidentce“ moc nepomůže
Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš označil před několika dny v rozhovoru pro Blesk.cz za možnou kandidátku hnutí ANO na příští českou hlavu státu eurokomisařku Věru Jourovou. Zároveň uvedl, že s ní o tom ještě nehovořil. Podle zpravodaje ČT Bohumila Vostala však Babiš dnes v Bruselu oznámil, že Jourová se staví k případné kandidatuře na post hlavy státu negativně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Západní novinář ostře kritizuje papeže Františka. Prý kašle na Evropu
Italský publicista Giulio Meotti tvrdí, že papež František žije v zajetí ideologie multikulturalismu a v podstatě přepouští islámu zásadní roli v Evropě. Budoucnost křesťanství prý papež místo toho vidí v zemích třetího světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Strojní fakulta ČVUT startuje změny - celoživotní vzdělávání po lékařích i pro techniky
Novou roli (technické) univerzity ve společnosti se snaží nalézt děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Ing. Michael Valášek, DrSc. Uspořádal za tímto účelem 25. května na půdě fakulty workshop, jehož motto znělo: Světová konkurenceschopnost průmyslu v Českých zemích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Smyslem novely ústavního zákona je, aby nejvyšší auditní instituce mohla kontrolovat veškeré finanční prostředky, které jsou v této zemi vynakládány
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu ústavního zákona, kterým se mění ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad jedná s NET4GAS o investicích do plynárenské infrastruktury
Energetický regulační úřad jedná se zástupci NET4GAS o budoucích investicích do plynárenské infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM: Popularita politických osobností v květnu? Na druhé místo se vrátil premiér
Žebříček popularity v porovnání s výzkumem v březnu naznačuje mírně lepší či stabilní hodnocení sledovaných osobností. U žádného politika či političky zařazených do průzkumu není patrné výraznější snížení podílu pozitivních názorů. Nejlépe hodnoceným politikem je stále ministr financí A. Babiš. Na druhé místo se vrátil premiér B. Sobotka. Těsně za ním jsou ministři M. Chovanec a M. Stropnický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany zveřejnilo podrobnosti k přesunu americké armády na cvičení Saber Strike. Začíná zítra
Ve dnech 27. až 30. května se uskuteční na území České republiky přesun příslušníků 2. jízdního pluku americké armády v rámci cvičení Saber Strike v Pobaltí. Tímto cvičením NATO reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a prezentuje soudržnost a připravenost členských zemí ke kolektivní obraně. Také proto proběhne společný výcvik českých a amerických vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Michek: Turecký prezident Erdogan vydírá Evropu!
Turecký prezident Erdogan v posledních dnech několikrát zpochybnil dohodu Turecka s Evropskou unií o uprchlících, když odmítl požadavek EU na změnu protiteroristického zákona v Turecku, bez jehož změny Turecko nemůže získat pro své občany výhodu bezvízového styku. Přitom Turecko musí do konce června splnit ještě dalších 71 podmínek potřebných pro získání bezvízového styku s Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení Prahy 3: Další monstrózní zásah proti Klinice. Požadujeme řádné prošetření. Bomba byla jen zástěrka
V úterních večerních hodinách proběhl další zásah Policie ČR v budově Kliniky. Anonym, stejně jako v pátek 20. května, nahlásil, že se v budově nachází bomba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Jan Kraus se radoval z výsledku voleb v Rakousku. A varoval před Zemanem
Moderátor Jan Kraus je spokojen s výsledky rakouských prezidentských voleb, v nichž kandidát Zelených Alexander Van der Bellen těsně porazil kandidáta krajní pravice Norberta Hofera. Rozštěpení země na dva protichůdné tábory, o čemž se v souvislosti s Rakouskem hovoří, se ovšem dle Krause týká i Česka, kde prý proti sobě občany ženou poslední dva prezidenti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
DIAMO: Závod ve Stráži pod Ralskem opět otevře brány veřejnosti
Odštěpný závod Těžba a úprava uranu ve Stráži pod Ralskem opět otevře své brány veřejnosti. Tentokráte u příležitosti 50. výročí založení účelové organizace Uranové doly Hamr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský navštíví Liberec, Jablonec a Frýdlant
V pátek 27. května navštíví Liberecko europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU – ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Martin Konvička nakopal konkurenci. A dodal: Těším se, kolik z vás vypění
Když premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) označil spolek Blok proti islámu za xenofobní sektu, protiislámské aktivisty tím rozzuřil natolik, že uvažovali o podání občanskoprávní žaloby. Jejich lídr Martin Konvička však nyní připouští, že premiér mohl mít „kus pravdy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nový guvernér ČNB dluží veřejnosti odpovědi na klíčové otázky
Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenoval novým guvernérem ČNB Jiřího Rusnoka. Pro finanční trhy ani odbornou veřejnost není tato personální nominace žádným překvapením a díky zkušenosti Jiřího Rusnoka ze soukromé finanční sféry i z vládní exekutivy nevyvolává výrazné negativní reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Kubera: Zákon o prodejní době je výtvor dobrotrusů
Projev na 24. Schůzi Senátu dne 25. 5. 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jihočeští Svobodní: Ačkoliv Norbert Hofer nezvítězil, dá se mluvit o úspěchu
Rakouští sousedé si zvolili nového prezidenta. Stal se jím Alexander Van der Bellen. Dá se mluvit o překvapení, protože v prvním kolem voleb suverénně zvítězil Norbert Hofer ze Svobodné strany Rakouska. Podle Jihočeských Svobodných ale i tak jeho dosavadní úspěch jasně dokazuje, že lidem v Evropě není lhostejný jejich osud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Wagnerová (SZ): Řada exkomunistů si už prošla očistcem. Mnozí, kteří ve straně nebyli, mohli přitom páchat větší zvěrstva
Projev na 24. schůzi Senátu 26. května 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění zákon o účastnících odboje a odporu proti komunismu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Protikuřácký zákon spadl díky hlasování poslanců za ANO pod stůl
Poslanecká sněmovna včera neschválila vládní návrh zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Přestože se jednalo o vládní návrh, hlasovalo pro něj pouze třináct ze sedmačtyřiceti členů Poslaneckého klubu ANO 2011. Kvůli tomu zákon neprošel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud vydal stanovisko k délce trvání závazku obviněného zdržet se činnosti, například řízení motorových vozidel, v závislosti na délce zkušební doby
Nejvyšší soud se rozhodl jednoznačně reagovat na medializovanou problematiku rozdílně stanovovaných délek osobního závazku obviněného a zkušební doby obviněného, která je veřejnosti prezentována v souvislosti s případem fotbalového reprezentanta Davida Limberského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Starosta Prahy 8: Libeňský most není bezpečný a nikdo nedokáže říci, kdy se opraví
Řadu let diskutovaný projekt nové radnice na Praze 8 skončil u soudu. Co bude dál? A proč se hospodaření radnice pohybuje dlouhodobě v záporných číslech? Nejen o tom jsme si povídali se starostou Romanem Petrusem (ČSSD). Řeč přišla také na zavedení parkovacích zón na území městské části a vyjádřil se i k požadavku několika set občanů, kteří si přejí odtržení Karlína od Prahy 8 a připojení k Praze 7.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO: Z “antitabáku” se stal “tabák”, náš klub jej tak nemohl podpořit
Projednávaný zákon o ochraně zdraví před škodlivým vlivem návykových látek neprošel hlasováním ve sněmovně díky hlasům poslanců poslaneckého klubu ANO. K tomuto výsledku vedlo několik zásadních skutečností - v prvé řadě to, že hlasovaný zákon už nebyl protikuřácký. “Náš postoj proti takto změkčenému zákonu nepovažujeme za porušení koaliční smlouvy,” uvedl předseda klubu Jaroslav Faltýnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Lidé u nás v Turecku jsou z vás znechuceni, vzkazuje Evropě turecká politička kvůli uprchlíkům
„Nemůžete přece kolem Evropy postavit zeď,“ řekla v rozhovoru na serveru Přítomnost.cz právnička Ayca Akpek. Ta je mimo jiné také bývalou místopředsedkyní turecké Republikánské lidové strany či iniciátorkou projektu s názvem Purpurová vlajka podporující genderovou rovnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátoři ČSSD jdou proti Sobotkovi. Odmítají, aby NKÚ kontroloval obce, ČEZ nebo Českou poštu
Největší problém mají senátoři s tím, že by novela dopadla i na města, ve kterých řada z nich vládne.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: ANO potopilo vládní protikuřácký zákon, čímž zaskočilo obě zbylé koaliční strany. Odmítám Babišovy urážky
Komentář předsedy vlády B. Sobotky k protikuřáckému zákonu a reakci A. Babiše:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Cílem trestních soudů musí být co nejpřesnější zjištění výše škody způsobené neoprávněným odběrem elektřiny
II. senát Ústavního soudu (soudce zpravodaj Ludvík David) vyhověl ústavní stížnosti stěžovatele a zrušil usnesení Nejvyššího soudu, usnesení Krajského soudu v Plzni a rozsudek Okresního soudu v Tachově, neboť jimi byla porušena jeho základní práva garantovaná čl. 37 odst. 3 a čl. 39 Listiny základních práv a svobod a čl. 6 odst. 1 Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic pokračuje s přípravou středočeské části dálnice D3
Ředitelství silnic a dálnic pokračuje s přípravou dálnice D3 ve Středočeském kraji. V současné době se zpracovává dokumentace pro územní rozhodnutí. V přípravě jsou také další čtyři stavby v souvislosti se silnicí I/3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Nemůžeme za odbory suplovat kolektivní vyjednávání s dopravci
Vyjádření předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška k chystaným protestům řidičů autobusů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Taková propaganda. Británie žije sporem o to, zda vystoupit z EU
Britský ministerský předseda David Cameron a jeho ministr financí George Osborne varovali občany ostrovního království, že by jejich země mohla upadnout do hluboké recese, kdyby se přece jen rozhodli pro vystoupení z EU. O práci by poté mohlo přijít až 800 tisíc lidí. Někdejší londýnský starosta Boris Johnson, vášnivý zastánce odchodu Británie z EU, však okamžitě přešel do protiútoku. Obvinil vládu z neodpovědného šíření propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist