Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.920x, což odpovídá cca 204.540-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Michal Horáček v půl druhé ráno: Nejsme žádný Zemanistán. Ve Vsetíně mi zpívali „Horáček na Hrad“
Nad tím, jaké má šance uspět v prezidentské volbě, se v půl druhé v noci na svém facebookovém profilu zamyslel textař a bývalý majitel sázkové kanceláře Michal Horáček. Ten nedávno oznámil svůj zájem ucházet se o prezidentský úřad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Novináři chtěli zdokumentovat Bakalův majetek. Teď po nich jde policie
Dva novináři z Lidových novin mají potíže se švýcarskou policií. V souvislosti s přípravou rozsáhlé reportáže, která mapuje majetkové poměry a život miliardáře Zdeňka Bakaly ve Švýcarsku, totiž neoprávněně vnikli na Bakalův soukromý pozemek. Informoval o tom server Echo 24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Tahle statistika premiéru Cameronovi opravdu nepřišla vhod. Jde o migraci
Britský Národní statistický úřad (ONS) zveřejnil nové statistiky týkající se přistěhovalců. Jejich počet aktuálně dosahuje 333 000, což je druhý nejvyšší údaj v historii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Francie je prý na pokraji zhroucení. Přečtěte si více o zemi, kde odborář je pán
Francouzská vláda byla nedávno nucena sáhnout do svých ropných rezerv. Zemi ochromily stávky odborů, které se vzpírají liberalizaci pracovního práva. Natalie Nougayrede v textu pro server britského deníku The Guardian tvrdí, že tím vlastně hubí svou ekonomiku. Socialistické výhody jsou hezká věc, ale nesmějí zemi bránit tomu, aby zvládla přizpůsobit se požadavkům globalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Propaganda pravdy a lásky. Petr Žantovský ji ukazuje na konkrétních příkladech. Včetně nalejvárny na americké ambasádě
TÝDEN V MÉDIÍCH Za americké peníze a na velvyslanectví Spojených států v Praze se uskutečnila konference o ohrožené nezávislosti českých veřejnoprávních médií. Petr Žantovský k tomuto jednostrannému aktu mediální masáže připomíná, že se ho zúčastnil i předseda Rady České televize Jan Bednář. Mediální analytik se také věnuje založení speciálního útvaru proti propagandě na ministerstvu vnitra, který může zlikvidovat každého, kdo je označen jako nositel nebo šiřitel propagandy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dodržel jsem slovo chlapa, ale před národem jsem byl za blbce. Michal Hašek po letech zavzpomínal na "lánskou schůzku"
Hostem sobotního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda Asociace krajů a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD). Přiznal, že byl za blbce, když dodržel slovo stvrzené podáním ruky, jak by řešil církevní restituce, a nevynechal ani uprchlickou krizi. Česká republika se prý svědomitě připravuje na různé možnosti, abychom nedopadli jako německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nagyová půjde znovu k soudu, tentokrát kvůli vyzrazování informací
Pražský městský soud začne příští týden projednávat další z kauz, v nichž čelí obvinění někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová (dnes Nečasová). Aktuální obžaloba se týká údajného vynesení utajované informace z Bezpečnostní informační služby (BIS). Kromě Nagyové hrozí trest i lobbistovi Ivu Rittigovi, jeho právníkovi Davidu Michalovi a exporadci ministra zemědělství Tomáši Jindrovi. Soudní senát zatím hlavní líčení nařídil na tři dny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Další nepravdivé poplivání muslimů, řádí na Britských listech. Podívejte se, o co šlo
Sociolog Daniel Prokop v textu pro Britské listy varuje před očerňováním muslimů, pakliže česká média tvrdí, že nemalá část muslimů patří mezi fundamentalisty. Než ale budou něco podobného tvrdit, měli by si lépe prostudovat materiály, o které se opírají. Jejich bližší studium totiž odhalí řadu slabších míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Havlův podvodník, žijící si ve švýcarském luxusu. Opravdu tvrdá nakládačka Zdeňku Bakalovi
Lidové noviny ministra financí a miliardáře Andreje Babiše (ANO) se rozhodly, že se pořádně podívají na jiného českého miliardáře - Zdeňka Bakalu, který doposud mlčel k situaci OKD jako zařezaný. Novináři se podívali na jeho bydliště na Šumavě, ale i na jeho luxusní útočiště ve Švýcarsku. Připomněli také jeho historii a fakt, že se „finanční dravec" opíral i o prvního českého prezidenta Václava Havla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
MŠMT k aktuální situaci v DD a VÚ v Chrastavě
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy řešilo urgentně situaci v Chrastavě, ústavu, který patří mezi školská zařízení pro výkon ústavní a ochranné výchovy zřizovaná právě resortem školství. Na základě informace z Kanceláře veřejného ochránce práv provedlo i vlastní šetření, která vedla ke změně na postu ředitelky tohoto zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Propagandou proti propagandě
Ministr vnitra Chovanec sestavuje zvláštní tým, který má monitorovat cizí propagandu. Speciální péči budou věnovat internetu. V srpnu 1968 zřídila tehdejší vláda Úřad pro tisk a informace. Ani to komunistům nepomohlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Proti těžbě štěrkopísku na hranicích Jihomoravského a Zlínského kraje je 57 obcí
Společně se starostou Kyjova Františkem Luklem jsme informovali předsedu vlády o palčivém problému ochrany prameniště pitné vody před uvažovanou těžbou štěrkopísku na hranicích Jihomoravského a Zlínského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
K lidem v nouzi míří balíčky pomoci za 61 milionů korun
Ministerstvo práce a sociálních věcí ve spolupráci s charitativními organizacemi pokračuje v distribuci potravinové a materiální pomoci pro lidi v nouzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
SÚJB: Sněmovna schválila nový atomový zákon
Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky schválila v pátek 27. 5. 2016 vládní návrh nového atomového zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Ty feťáku. Dostanete facku, že si sednete na prdel. Natočili jsme pro vás příjezd Američanů do Ruzyně. Trochu jinak, než ČT
V pátek odpoledne do Prahy přijel v rámci každoročního cvičení jednotek NATO Saber Strike konvoj americké armády. Po cestě však prohrál boj s českou dopravní infrastrukturou a nepřízní počasí, a k neradosti příznivců i odpůrců tak přijel výrazně později, než bylo v plánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Neurazíš- přikázání současné doby. Klára Samková prý odhalila, co nás nejvíce trápí
Udělala advokátka Klára Samková chybu, když islám přirovnala k nacismu? Komentátor Zbyněk Petráček poznamenává, že slova advokátky byla možná hloupé, ale má právo je říkat. Svoboda slova je podle jeho názoru naší zásadní svobodou a my ji musíme hájit do roztrhání těla. Jenže my dnes kráčíme jinou cestou. Bohužel. Poslanec Milan Šarapatka kontruje, že než promluvíme, měli bychom použít rozum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Právníci jsou zděšeni trestním stíháním Samkové za slova o islámu. A co na to ministr Pelikán?
Advokátka Klára Samková vzbudila velkou pozornost, když na konferenci s názvem „Máme se bát islámu?“ srovnala toto náboženství s nacismem. Urazila tím tureckého velvyslance, který okamžitě začal volat po jejím trestním stíhání. Je to však v demokracii, která ctí svobodu slova, možné? Tuto otázku si položila sobotní MF Dnes. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) je opatrný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): EU musí být suverén a ne jen vazal USA a globálního kapitálu
Vyhrožování předsedy Evropské komise směrem k britským voličům není na místě a ve svém důsledku může být kontraproduktivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: V dnešním nebezpečném světě roste význam našeho členství v NATO
Premiér Sobotka se dnes ve Vyškově setkal s vojáky konvoje USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Antonín (ČSSD): České zdravotnictví volá o pomoc
Česká lékařská komora kreslí černý obraz našeho zdravotnictví. Nejsou peníze, doktoři mají oproti německým o desítky procent nižší platy, čeští mladí lékaři ve velkém utíkají do zahraničí, a pak jich je u nás nedostatek, těch argumentů je mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Konvička rozpustil BPI a sám sebe nechal vyloučit. A hned nato založil novou iniciativu. Zjistili jsme o tom více
Blok proti islámu skončil. Dnes ho rozpustil celostátním sněm. ParlamentnímListům.cz se k této situaci vyjádřili Martin Konvička a Petr Hampl. Ti mimo jiné potvrdili založení nové iniciativy, která nese název Iniciativa Martina Konvičky. Petr Hampl promluvil i o vyloučení Martina Konvičky z Bloku proti islámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Jak se stal z chartisty ódéesák? "Čuňas" Stárek, senátní kandidát, vysvětluje
Český publicista a legenda undergroundu osmdesátých a devadesátých let František Stárek, přezdívaný Čuňas, se rozhodl posílit Občanskou demokratickou stranu. Bude za ni kandidovat do senátu na Praze 6, členem však není. Stárek v rozhovoru pro Echo24.cz uvedl, že mu vadí zákony ministra financí Andreje Babiše (ANO) a oligarchie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Turecko se zlobí na EU. A jejich vicepremiér poslal do Bruselu dost děsivé varování
Britský premiér David Cameron nedávno prohlásil, že Turecko vstoupí do EU nejdříve asi tak v roce 3000. Netrvalo dlouho a z Ankary se ozvala ostrá reakce. Turecký vicepremiér Numan Kurtulmuš do Bruselu v souvislosti s uprchlickou krizí vzkázal, že Turecko není závislé na EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Lid by měl rozhodnout o znárodnění Agrofertu
Agrofert by měl patřit Čechům a ne Andreji Babišovi. Tak by mohla znít logika Karly Šlechtové, se kterou bychom měli přistoupit ke znárodnění největšího potravinářského koncernu v naší zemi. Dnes zestátníme hrad, zítra Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy jednalo s premiérem o PPO Olomouc i transformaci ŘVC
Generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Jan Hodovský se v uplynulém týdnu sešel dvakrát s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pamatujete na Kubiceho zprávu? Je to přesně deset let, co vyšla
Velký rozruch na české politické scéně vyvolala v roce 2006 takzvaná Kubiceho zpráva. Tehdejší šéf policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice před deseti lety, 29. května 2006, předložil sněmovnímu brannému výboru zprávu, která upozorňovala na sílící vliv organizovaného zločinu v Česku. Výročí připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Správa státních hmotných rezerv monitoruje situaci v Kralupech
Dne 26. května 2016 proběhlo na ústředí Správy státních hmotných rezerv pracovní jednání všech významných hráčů na českém trhu s pohonnými hmotami, tedy rozhodujících dovozců a distributorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Hlavní pro mě je a vždy bylo pracovat v regionu a pro region
ODS rozjíždí volební kampaň, Miloš Vystrčil bude obhajovat senátorské křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC má jednotku pro testování nových léčivých látek
Budování klinicko-farmakologickou jednotky pro testování nových léčivých látek dokončilo v uplynulých dnech Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Samková a šibenice přišly znovu do řeči v ČT
Poté, co advokátka Klára Samková na konferenci v Poslanecké sněmovně nazvala islám zločineckou ideologií, vystoupil turecký velvyslanec na obranu islámu. „Urážka islámu, stejně jako ostatních náboženství, je trestný čin,“ podotkl včera v Událostech, komentářích velvyslanec. Události, komentáře ČT24 se k tématu dnes vrátily znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zkušený policista o všem, co nám hrozí s migranty. Politici to prý neřeší, protože se jich to přímo nedotkne
Zkušený policista a policejní pedagog Svetozár Plesník v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rozebírá nebezpečí současné migrační krize, kterým rozumí jako málokdo jiný. Podle něj hrozí nebezpečí nejen ze strany teroristů schovaných případně mezi imigranty, ale zcela zásadně i od obyčejných migrantů vržených do zcela jiné a nesrozumitelné kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
MPSV zadává veřejné zakázky s důrazem na sociální odpovědnost. Ke spolupráci přizvalo i Lesy ČR
Zapojit dlouhodobě nezaměstnané, dodržovat férové pracovní podmínky, brát ohled na životní prostředí - to jsou jen některé z možností, které lze uplatnit při odpovědném zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Úřad pro boj s propagandou už tu jednou byl. Pravičák posměšně připomněl ministru Chovancovi, jak dopadl
Ministr Milan Chovanec (ČSSD) oznámil, že vytvoří úzký specializovaný tým na boj proti propagandě. Inspiraci pro vytvoření takového týmu hledal v zahraničí. A místopředseda Svobodných se členovi Sobotkovy vlády vysmál. Vzpomněl si totiž, jak u nás obdobný úřad vznikal už za komunistů, krátce poté, co se v srpnu 1968 vrátili z Moskvy. A stejně jim to nepomohlo. Podle Matějky to nezachrání ani současné vládce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Rozpad Bloku proti islámu v přímém přenosu. Zmatky, křik, vzájemné vylučování a nakonec celý spolek rozpustili. Víme o tom více
Sobotní sněm Bloku proti islámu se rozpadl, sotva prakticky začal. Zpoždění zahájení, následné zmatky kolem toho, kdo má právo se sněmu zúčastnit, a konečně definitivní roztržka mezi nejvýraznějšími osobnostmi hnutí vedly k situaci, kdy část delegátů stále pokračovala v jednání, zatímco druhá část na trávníku před budovou podepisovala alternativní prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
A Porošenkovi zamrzl úsměv. Takto to Naďa Savčenková rozbalila jen pár hodin po propuštění
V pátečních odpoledních hodinách proběhla v ukrajinském hlavním městě tisková konference s nedávno propuštěnou letkyní Naděždou Savčenkovou. Během přes hodinu a půl dlouhé konference se nová ukrajinská hrdinka dotkla hned několika klíčových témat. Mimo jiné promluvila i o svých prezidentských ambicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:34, zobrazit podobné
České dráhy připravily speciální Jízdenku na léto
S touto síťovou jízdenkou můžete v době platnosti cestovat neomezeně všemi vlaky Českých drah po celé České republice. Jízdenka platí pro jednu osobu ve 2. třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kam vkročí muslim, tam vnucuje všem svou dokonalou víru. Zničil nás mor pseudokorektnosti, jsme o třicet let zpátky. Skutečně brutální slova z hnutí ANO
ROZHOVOR Za zcela absurdní považuje majitel serveru Bankovnipoplatky.com, ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher, to, že turecký velvyslanec v České republice Ahmet Bigali volá po potrestání advokátky Kláry Samkové. Její vyjádření totiž nelze brát jako útok na náboženskou svobodu, protože islám je především životní styl. V té souvislosti varuje před šířící se atmosférou u nás, že kdo má jiný názor než sluníčkový, tak nejde o jeho autentický názor, ale někdo – zřejmě z Ruska – mu ho podstrčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Konvička bude usilovat o potvrzení v čele Bloku proti islámu
Martin Konvička bude dnes usilovat o znovuzvolení do role předsedy Bloku proti islámu (BPI). Na celostátním sněmu by mělo také dojít k přijetí nových stanov spolku. Nemělo by se naopak schvalovat zřízení spřízněné politické strany Alternativa pro Česko, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Publikace 25 let chráníme soutěžní právo
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal k 25. výročí svého založení a k zavedení práva ochrany hospodářské soutěže upomínkovou publikaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Pavera (TOP 09): Chránit zemědělskou půdu lze i bez dopadů na rodiny a obce
Poslanecká sněmovna přehlasovala návrh Senátu a setrvala na původním znění novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, kterou jsem předložil se svými kolegy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Druhé Environmentální shromáždění OSN: Zdravé životní prostředí jako předpoklad kvality života
Dnes v keňském Nairobi končí 2. zasedání Environmentálního shromáždění OSN, UNEA-2 [1], kterého se za MŽP účastní náměstek ministra životního prostředí Vladislav Smrž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vrchlického verše zazní v Národním divadle s hudbou Nováka, Janáčka a Martinů
Národní divadlo vzdá poctu čtyřem osobnostem české kultury, které se výrazně podepsaly na jeho umělecké tvorbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Pane Hermane, chce se mi z vás zvracet. I na tento dotaz ministr kultury čtenářům odpověděl
Z PROFILŮ Lidovecký ministr kultury Daniel Herman znovu odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Nevynechal ani dotaz typu: Chce se mi z vás zvracet, nevíte, čím to je? Reagoval však i na závažnější otázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Zákeřný útok proti ochraně zdraví
V kancelářích tabákových firem a na ně napojených lobbistů a kamarádů se muselo slavit. Díky podrazu koaličního partnera neprošel vládní návrh protikuřáckého zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sedmým českým Národním geoparkem je Ralsko
Česká republika má svůj 7. národní geopark. Geopark Ralsko, který se rozkládá na území stejnojmenného bývalého výcvikového prostoru, včera získal ocenění své kvality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Středočeská ODS plánuje jednu jízdenku pro cesty po kraji i Praze
Vize hejtmana Petery o tom, že občané z Lysé nad Labem a Nymburka budou moci v budoucnu jezdit na jeden jízdní doklad do Prahy, působí trochu jako špatný vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 18:35, zobrazit podobné
MMR pomáhá zadavatelům, zejména obcím a městům, při zadávání projektů na dopravní a technickou infrastrukturu
Ministerstvo pro místní rozvoj zadalo v loňském roce Ústavu územního rozvoje zpracovat publikaci „Průměrné ceny dopravní a technické infrastruktury“. Tato publikace má za cíl zejména usnadnění orientace v oblasti financování infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Strana zelených má svého zástupce v Global Greens
Strana zelených má svého zástupce v Global Greens, globální zelené politické straně. Stal se jím Josef Šmída z Prahy, člen mezinárodního týmu Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Senát schválil cenzuru Internetu v Česku. Plánujeme napadnout zákon u Ústavního soudu
Senát schválil zavedení cenzury Internetu v ČR. V rámci novely zákona o loteriích Senát ministerstvu financí přiznal pravomoc cenzurovat libovolný web, který bude zařazen na „seznam nepovolených Internetových her“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Dienstbier jde proti Babišovi. Chce zastavit jeho návrh na ochranu informátorů
Předlohu ministra financí Andreje Babiše (ANO) o ochraně oznamovatelů trestných činů před neoprávněným postihem ze strany zaměstnavatele projedná v pondělí vláda. Podle předběžného stanoviska, které kabinetu dává ministr pro legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD), by se k normě měla postavit záporně. Oba politici se už dříve dostali kvůli úpravám takzvaného whistleblowingu do sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Zůstane stav, který vyhovoval a vyhovuje většině obyvatel
Jsem velmi rád, že se opozičním poslancům, za přispění poslanců hnutí ANO podařilo hlasováním zamítnout novelu zákona o ochraně zdraví, předloženou ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ČD Cargo: Memorandum o spolupráci s Litevskými železnicemi podepsáno
23. května se v prostorách pražského hotelu InterContinental uskutečnila akce „Litevská dopravní řešení pro české podnikatele“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Kmotři s Hamplem a Konvičkou zničili BPI. Chtějí zmařit referendum o vládě
Deklarace krajských organizací Bloku proti islámu, které opustily sněm BPI ještě předtím, než jej zbylí delegáti rozpustili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
S "rakouským Havlem" Evropa promarnila šanci, jak se zachránit. Příští rakouský prezident už nejspíš bude muslim, píše komentátor
Advokát Luděk Lisse se ještě jednou vrátil k rakouským volbám. Tvrdě zúčtoval se Zelenými, kteří žijí ze státních peněz, z těch kapitalistických peněz, které před třiceti a více lety odmítali jako radikálové. Jeden z nich vyhrál prezidentské volby v Rakousku. Podle autora bohužel, protože Evropa tak promarnila šanci na záchranu. Alexander Van der Bellen bude chtít, aby rakouští sedláci živili více a více uprchlíků. Bellen se prý chová podobně jako kdysi Václav Havel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Toto je islám: Třicet lidí uspořádalo party, všichni dostali 99 ran bičem
Třicítku mladých žen a mužů nechal potrestat íránský soud za to, že se bavili, tančili a popíjeli alkohol, když oslavovali zisk diplomů. Vysloužili si takřka stovku ran bičem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Česká televize prodlouží satelitní vysílání v SD o čtyři měsíce
Operátoři a poskytovatelé obsahu v České republice postupně omezují satelitní vysílání v SD rozlišení. Česká televize se nyní rozhodla posunout původní termín definitivního přechodu na vysoké rozlišení o další čtyři měsíce. Chce divákům poskytnout dostatek času na to se na změnu přichystat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Marek (ANO): Možné dopady rozhodnutí rady stran jízdného
Město Hradec Králové se rozhodlo upravit ceny jízdného v MHD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha nacvičovalo, jak čelit nebezpečnému viru MERS
Na Letišti Václava Havla Praha v úterý proběhlo taktické pohotovostní cvičení zaměřené na případný přílet cestujícího nakaženého virem MERS a jeho následnou izolaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Vzdávám dnes čest památce a odkazu Edvarda Beneše
Hejtman položil věnec u pomníku prezidenta Beneše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sobotka se pustil do Babiše. Nechal si prý zhotovit tabulku a z ní vyšel jako vůbec nejhorší
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se v rozhovoru pro deník Právo zostra pustil do hnutí ANO. Jeho předseda Andrej Babiš by prý napříště neměl posílat koaličním partnerům vzkazy přes média. Měl by s nimi raději mluvit přímo. To však není to jediné, co Sobotka v novinách Babišovi vyčítá. Vůbec nejhorší je prý Babiš v účasti na interpelacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Teď tu byl. Konvička si chtěl zaregistrovat název strany, ale někdo ho předběhl
Martin Konvička má smůlu. Chtěl si zaregistrovat Alternativu pro Česko a začít od začátku, poté, co ukončil spolupráci s Úsvitem - Národní koalicí. Ale chyba lávky. Někdo už Konvičku předběhl. Název „Alternativa pro Česko“ už zaregistroval někdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ekonomka Šichtařová láme hůl nad EU: Zabedněnec zůstane zabenděncem. A jestli si místo Británie přivedou Ukrajinu...
Máme se obávat Brexitu, vývoje na krajině a s tím souvisejícího přílivu davů gastarbaiterů, nebo spíše nových zemí, které EU bude zřejmě v brzké době přijímat – například Černou Horu či Bosnu a Hercegovinu? Na tyto a ještě další otázky, mj. také týkající se dopadu sankcí na ruské hospodářství, které jsou sice opět prodlouženy, ale výsledek zdá se nevalný, odpovídá pro ParlamentníListy.cz ekonomka Markéta Šichtařová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Když vidím jednání Babiše, jak všechny kolem sebe poplive... Dnešní sněmovna měla dohru v ČT
Protikuřácký zákon tento týden hýbal sněmovním děním. Poté, co jej poslanci mimo jiné hlasy poslanců ANO neschválili, zavládl ve vládní koalici zmatek. Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) musí připravit nový zákon, který znovu půjde na pořad jednání sněmovny. Hosty dnešních Událostí, komentářů ČT24, které se k tématu vrátily, byli poslanci Jan Bartošek (KDU-ČSL), Jaroslav Faltýnek (ANO) a František Laudát (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Je Babiš bohatou nevěstou koalice?
Babiš si ve svých médiích opět vytahoval triko. Jeho vyjádření: „Koalice asi dlouho nevydrží,“ doprovázené úvahami o tom, jak je otrávený a jak Sobotka lže, se už pomalu stává folklórem. A to takovým, který se přibližuje těm nejlepším dnům Nečasovy vlády, kdy podobným způsobem v koaličních řadách řádili V. Bárta či R. John neblahé paměti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Americký konvoj dnes opustí Prahu, vojáky čeká cvičení
Americký armádní konvoj se dnes brzy ráno začne přesouvat z Prahy do Vyškova a Přáslavic. Vojenský konvoj čítající přibližně 420 vojáků a 225 kusů vojenské techniky do Česka dorazil v pátek. Noc na dnešek strávili vojáci v ruzyňských kasárnách. Ve Vyškově a Přáslavicích je o víkendu čeká společné cvičení s českými kolegy. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanec Černoch: Nenechám se zastrašit, proti špíně budu bojovat dál
„Nevzdám se, žádnému tlaku neustoupím, naopak budu bojovat proti špíně ještě víc,“ říká pro ParlamentníListy.cz Marek Černoch, předseda poslanců politického hnutí Úsvit. Hovoří také o migrační krizi, na kterou upozorňoval již dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 06:34, zobrazit podobné
ČEZ měl vymáhat dluh od Babišova bratra. Ale nebude
Elektrárenská skupina ČEZ už nebude dál vymáhat pětimilionovou náhradu škody po Alexandru Babišovi, bratrovi českého ministra financí Andreje Babiše. Uvedl to dnes server Neovlivni.cz. Bratislavský soud již dříve Alexandra Babiše zprostil obžaloby z pětimilionového podvodu, spolu s ním osvobodil i jeho společníka z firmy CTHS Karola Farkaše. A podle ČEZ by všechny další soudy vycházely z tohoto rozsudku, a firma tak nevidí možnost pro civilní řízení, uvedl web.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Erdoganův vyděračský a nedemokratický režim posiluje
Turecký prezident Erdogan opět vyhrožuje Evropě, že zruší dohodu o uprchlících. V úterý jmenoval novou vládu v čele s věrným přítelem, který dělá kroky k posílení režimu hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kandidátům TOP 09 pomůže volební manažer Nicolase Sarkozyho
Řídil veškeré volební akce během úspěšné kampaně Nicolase Sarkozyho, teď pomůže ve volbách kandidátům TOP 09. Volební manažer francouzského exprezidenta, Olivier Ubéda, se jim během dvoudenního školení pokusí předat své zkušenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
SVS: Nákazová situace u zvířat v České republice je nadále dobrá
I nadále platí, že nákazová situace u zvířat v České republice je díky spolupráci úředních veterinárních lékařů, chovatelů a soukromých veterinárních lékařů dobrá. Vyplývá to ze Zprávy o činnosti SVS v oblasti zdraví zvířat v roce 2015, kterou Státní veterinární správa (SVS) aktuálně zveřejnila na svých internetových stránkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Chudobu žen je nutné odstranit
Chudoba a sociální vyloučení postihuje více ženy než muže, silně navíc dopadá i na jejich děti a může přetrvávat po několik generací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Úřad si připomněl 25 let soutěžního práva v České republice
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže si slavnostní konferencí připomněl čtvrtstoleté výročí zavedení soutěžního práva v České republice a současně i založení soutěžního úřadu, který začal svou činnost k 1.6.1991.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Advokát Michalákové si zoufá. Norský soud prý žádné důkazy z ČR nezajímají
Někdejší hradní právník Pavel Hasenkopf je dnes znám i díky kauze paní Evy Michalákové, které pomáhá v boji o její děti s norským sociálním úřadem Barnevernet. V pátek proběhla další soudní bitva o děti a klientka dostane verdikt písemně do několika týdnů. Hasenkopf dal najevo, že příliš nevěří ve šťastný konec a návrat synů k matce, protože soud odmítal důkazy z české strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Člověk na prvním místě
Kdyby šlo levici o člověka, nebrala by mu jeho peníze a nesnažila by se „vypořádat“ s daňovými ráji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Letiště Václava Havla Praha nacvičovali, jak čelit nebezpečnému viru MERS
Na Letišti Václava Havla Praha v úterý proběhlo taktické pohotovostní cvičení zaměřené na případný přílet cestujícího nakaženého virem MERS a jeho následnou izolaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): V Rakousku se jednalo pouze o předehru. Velká vítězství nakonec přijdou
V Rakousku se v prezidentských volbách jednalo stejně jako minulý rok při regionálních volbách ve Francii pouze o předehru k mnohem zásadnějším vítězstvím vlasteneckých stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Změna ve vedení sekce správy památkových objektů NPÚ
Generální ředitelka Národního památkového ústavu Ing. arch. Naděžda Goryczková odvolala náměstka generální ředitelky pro správu památkových objektů v péči NPÚ Mgr. Petra Fedora, a to s účinností ke dni 31. 5. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lang (ODS): Zase nebudu prezidentem. Ach jó
Sněmovnou neprošel tzv. protikuřácký zákon. Škoda. Chtěl jsem se díky němu ocitnout v kriminále jako politický vězeň. Což se v našich zeměpisných souřadnicích jako chození do přípravky na prezidentskou funkci. Zase jsem ostrouhal...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Členství v útočném NATO nás pouze mylně uklidňuje a skýtá iluzorní naději na mír. Ruská propaganda je efektivnější. Hovoří poslanec KSČM
ROZHOVOR Poslanec KSČM Leo Luzar říká, že mír nastane, až Rusko vstoupí do NATO jako rovnoprávný člen nebo USA přiznají, že nejsou jediní s patentem na rozum, a uznají, že ekonomicko-politické zájmy nesmějí převažovat nad zájmy bytí člověka. Sankce nikam nevedou a v konečném důsledku pomohou postižené zemi v soběstačnosti. Ruská propaganda je podle něj více vyvážená směsice pravdy a mystifikace než propaganda NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lukša (TOP 09): Za trestný čin může člověk, nikoliv společnost
Poslanecká sněmovna schválila rozšíření trestní odpovědnosti právnických osob. Je to další ze zákonů, který v naší společnosti utahuje šrouby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš prozradil, jak "zdrbal" vlastní poslance
Předseda hnutí ANO poskytl krátký rozhovor deníku Právo. Ujišťoval v něm, že zákonodárci zvolení za hnutí ANO dostali pořádně za uši za to, co se dělo kolem protikuřáckého zákona. Nevidí ovšem důvod k tomu, aby bořil koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hnutí O co jim jde?!: Déja vu
Francouzský termín déja vu označuje v psychologii jev, kdy má člověk z ničeho nic intenzivní pocit něčeho už dříve prožitého, viděného nebo slyšeného...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kam vkročí muslim, tam vnucuje všem svou dokonalou víru. Zničil nás mor pseudokorektnosti, jsme o třicet let zpátky. Skutečně brutální slova z hnutí ANO
ROZHOVOR Za zcela absurdní považuje majitel serveru Bankovnipoplatky.com, ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher, to, že turecký velvyslanec v České republice Ahmet Bigali volá po potrestání advokátky Kláry Samkové. Její vyjádření totiž nelze brát jako útok na náboženskou svobodu, protože islám je především životní styl. V té souvislosti varuje před šířící se atmosférou u nás, že kdo má jiný názor než sluníčkový, tak nejde o jeho autentický názor, ale někdo – zřejmě z Ruska – mu ho podstrčil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 07:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl Státnímu fondu kultury autorská práva Prokopa Drtiny
Regionální pracoviště ÚZSVM Praha převedlo Státnímu fondu kultury autorská práva k literárním dílům významného českého právníka a politika JUDr. Prokopa Drtiny (1900 – 1980. Tento majetek připadl státu jako odúmrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Demokracia mimovládna
Slovenský politik a štátnik (áno, myslím si, že ho môžem takto nazvať) Robert Fico si len nedávno začal sypať popol na hlavu kvôli svojej dlhodobej podpore jednostranne "prozápadne" orientovaným mimovládkam.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:39, zobrazit podobné
Zdeněk Kudrna: Hlas lidu vs. EU: i Švýcarsko sdílí suverenitu
Švýcarsko je bájná země euroskeptiků i nadšenců pro přímou demokracii. V jejich představách naplňuje sny, že je možné udržet plnou suverenitu a nezávislost a zároveň využívat všech výhod ekonomické integrace s EU. Bližší pohled však ukazuje, že nic takového neexistuje a Švýcarsko také hraje podle bruselských not. Výhody EU jsou i pro většinu Švýcarů příliš atraktivní na to, aby se jich vzdali. Jak dnes zjišťuje i britská vláda, na dvou židlích…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Pavel Svoboda: Jen 50 let od začátku ruské okupace
Detaily okupace připomínají starší pamětníci. Pro mě osobně je varující, že proběhla již za mého života a 21 let ho normalizací přímo ovlivňovala. Žádná dávná historie. Proč došlo k invazi „spojeneckých“ vojsk? Bylo to opravdu proto, aby nemohla zpívat Marta Kubišová nebo kvůli oživení skautů a pod.? Byl pokus o socialismus „s lidskou tváří“ vhodnou příležitostí zacelit československou díru na mapě sovětské vojenské přítomnosti ve…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
ČSSD – obyčejný a ostudný populismus
Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty  postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
TOPlist