Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.391x, což odpovídá cca 229.116-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Někdo musí určovat linii televize. Ondřej Neff se znovu zastal televize Prima
Publicista Ondřej Neff, šéfredaktor týdeníku Echo Dalibor Balšínek, disident, publicista a politik František „Čuňas“ Stárek (nestr. za ODS) a poslanec Martin Komárek (ANO) diskutovali v pátečních Událostech, komentářích České televize o svobodě slova. Evropská unie se dohodla s největšími internetovými hráči o regulaci internetu, především sociálních sítí. Chce bojovat především proti šíření nenávisti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kdysi přemlouval bábu, teď říká: Každá totalita se bojí umělců, je dobře, že se dnes ozývají
Na to, jak se nyní dívá na své účinkování v kontroverzním klipu ‚Přemluv bábu‘, koho by volil za prezidenta i zda se jako křesťan obává expanze islámu do Evropy, odpovídal v rozhovoru, který poskytl serveru Svobodné fórum, herec a režisér Jiří Mádl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Kouření vůbec neškodí tak, jak se dnes musí říkat. Marek Benda si o tom zjistil více
Poslanec Marek Benda (ODS) promluvil ve prospěch kuřáků. Se škodlivostí kouření je to prý sporné. „Zdaleka nejsem militantním zastáncem toho, že je kouření zdraví strašně škodlivé,“ podotýká poslanec, který působí v Poslanecké sněmovně přes dvacet let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš (ANO): Reparát z protikuřáckého zákona
Nedávno sněmovnou neprošel protikuřácký zákon. Důvodem i mého odmítnutí byla skutečnost, že z původního návrhu ministerstva zdravotnictví zbylo jen torzo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Odešli od Babiše. Dnes založí nové hnutí
Hnutí PRO 2016, složené především z politiků, kteří se v regionech rozhodli odejít z hnutí ANO, čeká dnes v Brně ustavující sněm. V plánu je návrh a volba členů. Z nich bude vybráno předsednictvo a členové dalších orgánů. Debatovat by se mělo o programových vizích a cílech. Hnutí se zatím nechystá do celostátní politiky. V krajských volbách chce ale kandidovat přinejmenším v Jihočeském kraji a soustředí se hlavně na komunální volby v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šok v Itálii: Skoro polovina lidí chce vystoupit z EU
Přestože je Itálie zakládajícím členem Evropské unie, je nyní jednou z nejeuroskeptičtějších zemí v celém 28členném bloku. S odvoláním na italskou odnož celoevropského serveru Local o tom informoval web Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vegan a aktivista: Zeman je vlastizrádce, za chlast a peníze od Nejedlého dnes udělá cokoliv. Bartošovci a konvičkovci pomáhají Islámskému státu
ROZHOVOR Zeman rozeštvává českou společnost a špatně reprezentuje republiku v zahraničí. Domnívám se, že se v jeho případě již dá hovořit o vlastizradě. Je třeba mnohem více ekonomicky i politicky tlačit na Rusko, aby Putin neměl peníze a odvahu podporovat zločiny v Sýrii a na Ukrajině. Tibeťané mají právo na vlastní cestu. To říká propagátor veganské stravy, podnikatel a politický aktivista Vojtěch Jílek. Obsáhlý rozhovor rozdělily ParlamentníListy.cz do tří částí, aby byl přehlednější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Novináři našli irácké křesťany, kteří utekli z ČR do Německa: Žijí za ostnatým drátem, prohledává je ochranka a čekají na vyhoštění
Novinářům se podařilo vypátrat, že iráčtí křesťané, kteří byli do Česka přesídleni Nadačním fondem Generace 21 a kteří pak odešli do Německa, nyní spokojeně žijí v azylovém zařízení v Drážďanech. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kohoutová (ODS): Hornická renta od vlády – předvolební rozdávání
Jedno z nedávných usnesení koaliční vlády ANO, ČSSD a KDU-ČSL, které právě vchází v platnost, garantuje odcházejícím zaměstnancům OKD měsíční rentu 8 000 Kč po dobu až pěti let, ať už si bývalý zaměstnanec OKD jinou práci nalezne, nebo bude na úřadu práce. Prostě mnohaletý padák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Informační systém VaVaI má potíže s provozem
Informační systém výzkumu, experimentálního vývoje a inovací (IS VaVaI) je informační systém veřejné správy zajišťující shromažďování, zpracování, poskytování a využívání údajů o výzkumu, vývoji a inovacích podporovaných z veřejných prostředků. Tento systém byl dlouhodobě zajišťován formou outsourcingu poskytovaného konsorciem dodavatelů složeným z Českého vysokého učení technického v Praze a společnosti Infoscience Praha s.r.o. Smlouva na zajištění služeb podpory provozu IS VaVaI byla uzavřena na dobu určitou, a to na dobu do 31. 5. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Považuji podporu české kinematografie za velmi důležitou
V pátek 3. června 2016 se předseda vlády Bohuslav Sobotka zúčastnil slavnostního zakončení 56. ročníku Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně. Během galavečera předal premiér spolu s producentem a scénáristou Ivem Mathé ocenění Zlatý střevíček za film Ochránce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
O prázdninách začnou jihomoravští silničáři opravovat průtahy obcemi Benešov-Pavlov, Nové Mlýny a Medlovice
Nový koberec natáhnou dělníci na krajských silnicích, které procházejí třemi obcemi na jižní Moravě – Benešovem-Pavlovem na Boskovicku, Novými Mlýny u stejnojmenné vodní nádrže a Medlovicemi na Vyškovsku. Materiály spojené s plánovanými opravami schválila 2. června Rada Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Pokračujeme ve dvouletém úsilí komunikace s podnikatelskou sférou
V rámci cest do regionů zavítal místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek do Zlínského kraje. Navštívil například výzkumnou stanici travinářskou Oseva v Zubří, kde jednal se zástupci výzkumných organizací z oblasti zemědělského výzkumu a vývoje, a prohlédl si laboratoře a vývojová pracoviště v Gumárnách Zubří a.s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Dýka do zad Merkelové. Německý ministr vnitra promluvil zcela otevřeně o tom, jak migranti zneužívají právo
Německý ministr vnitra Thomas de Maiziere se nechal podle inernetového serveru Breitbart slyšet, že kriminálníci z řad migrantů zneužívají skutečnosti, že většina z nich ani přes spáchání trestného činu nebude deportována do své mateřské země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Osm let za kritiku policie na akci proti imigraci? Šéf Patriotů Vítek čelí vyšetřování, a není to prý žádná legrace
Za obvinění policie z provokací teď čelí Patrioti trestním oznámením pro pomluvu. „Než, aby řešili můj blog, měli by se zabývat tím, kdo to podělal. Mám pocit, že jde o podobný scénář jako u Martina Konvičky,“ trvá si na svém předseda Patriotů Jiří Vítek, který na svém blogu serveru idnes.cz těžce zkritizoval zásah policie při únorových demonstracích v Praze a teď se v souvislosti s trestním oznámením domnívá, že může klidně jít o jeho cílenou likvidaci. Jenže zveřejnění názorů odsuzujících práci policie ho může vyjít pěkně draho. Senátor Miroslav Antl, který byl i státním zástupce, varovně zvedá prst: „Pokud to, co napsal, není pravda, viděl bych vše kvalifikačně spíš na křivé obvinění ze zneužití pravomoci úřední osoby. A tam už, prostřednictvím médií, jde o zločin, kde je trestní sazba dva až osm let. To už není legrace.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Pan prezident se nám rozjel
Na setkání s občany v Jihočeském kraji M. Zeman opět perlil. Jeho názory na církevní restituce jsou jistě zcela správné, ale možná, že by je měl tu a tam při přátelských setkáních, které s ním má, sdělovat také svému sousedovi na Hradčanech, D. Dukovi, arcibiskupu pražskému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Pokrytci peskují Primu a mezitím se „nadpozemská“ ČT přiblížila absolutnímu peklu. Petr Žantovský je tento týden mimořádně zhnusený
TÝDEN V MÉDIÍCH Na další z příkladů toho, jak se zpravodajství České televize čím dál víc podobá bulvárním televizím a pořadům typu Prásk, upozorňuje ve svém pravidelném mediálním ohlédnutí analytik Petr Žantovský. Důkladně rozebírá také kauzu televize Prima, která se stala terčem útoků poté, co z ní byla vynesena nahrávka porady, na níž se mluví o migrační krizi. Přitom soukromé médium má právo vyjadřovat názory svého vlastníka, pokud nejsou v rozporu se zákonem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Generál Pavel varoval před Donaldem Trumpem a dostal pochvalu od Ondřeje Neffa. Stažení USA z Evropy je prý to poslední, co potřebujeme
Publicista Ondřej Neff pochválil generála Petra Pavla, předsedu Vojenského výboru NATO, za to, že se nezvykle ostře vyjádřil na adresu Donalda Trunpa. Neff považuje za správné, že Američané rozšiřují své vojenské působení v Evropě a Donald Trump by se mohl pokusit to změnit, což rozhodně není v našem zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bloger v obavách z prezidentské kandidatury Horáčka: Kulturní fronta to u moci vždycky dorazí. Třeba ten malíř Hitler...
Nad nedávno ohlášenou kandidaturou textaře Michala Horáčka na post prezidenta se zamýšlí bloger Svatopluk Otava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Překrucování faktů na portálu Neovlivni.cz nikoho nepřekvapuje
Šéfredaktorka serveru Neovlivni.cz vydala 2.6. článek s názvem „Další sporná zakázka u Šlechtové: 50 milionů bez soutěže," v němž napadá výběrové řízení na dodavatele systému NEN. Článek vydala dříve, než dostala vysvětlující informace, zjevně proto, že kdyby je musela do materiálu zakomponovat, už by z toho žádný zajímavý článek neudělala. Níže přikládáme zaslané odpovědi Ministerstva pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bundestag hlasuje o turecké genocidě Arménů
V roce 1915 přistoupila turecká armáda a další bezpečnostní složky, ale spontánně také turecké i kurdské obyvatelstvo Anatolie k vyhnání Arménů ze sídlišť a k jejich vysídlení do nehostinných oblastí pouštního charakteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Antimonopolní úřad: Čtyři stavební firmy přiznaly účast v kartelových dohodách, díky narovnání mají nižší sankci
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil svým prvostupňovým rozhodnutím z 22. dubna 2016 společnostem SWIETELSKY stavební s.r.o., DAICH spol. s r.o., VIALIT SOBĚSLAV spol. s r.o. a CHALIŠ spol. s r.o. pokuty v celkové výši téměř 40 milionů korun za další část kartelových dohod ve stavebnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Primu chtějí zničit, protože odhalila lidem Dienstbierovu špinavost, píše Petr Hampl
Sociolog Petr Hampl, jenž působil v Bloku proti islámu, se přidal k osobnostem, které brání televizi Prima. Ta si vysloužila kritiku za to, že kladla zaměstnancům na srdce, aby o uprchlické krizi informovali negativně, jelikož si to tak přeje zaměstnavatel a je třeba držet určitou linii. Podle Hampla je ale Prima kritizována v podstatě za to, že jen říká pravdu o špinavostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Sudetští Němci poslali do Senátu stížnost na Štěcha, žádají omluvu. Od Haška a Škromacha ale přiletěl trochu jiný vzkaz...
Sudetští Němci napsali senátorům, aby jim sdělili, že se jim ani nelíbil projev předsedy této vážené instituce Milana Štěcha (ČSSD) v Terezíně. Žádají proto od Senátu omluvu. Pokud se jí do tří dnů nedočkají, hodlají se obrátit na soud. Reakce na sebe však nedaly dlouho čekat. Jasný vzkaz spolku sudetských Němců poslali předseda Asociace krajů Michal Hašek a místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (oba ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Mezinárodní centrum klinického výzkumu patří mezi projekty, které jsou důležité pro budoucnost naší země
V rámci pravidelných cest do regionů navštívil premiér Bohuslav Sobotka v sobotu 4. června 2016 Jihomoravský kraj, kde si prohlédl Mezinárodní centrum klinického výzkumu ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně a následně zavítal do společnosti Zetor Tractors v Brně-Líšni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Vztahy s Čínou považuji za jednu z priorit naší zahraniční politiky
Ve Sněmovně se konal seminář o nové hedvábné stezce za účasti zahraničních expertů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Trump klidně začne jadernou válku, udeřila Clintonová. Ale pak jí něco připomněli z vlastní strany...
Demokratická kandidátka na prezidenta USA, bývalá první dáma Hillary Clintonová, se tvrdě opřela do svého republikánského soka Donalda Trumpa. Jeho koncepce zahraniční politiky podle ní představuje ohrožení americké bezpečnosti a bojí se mu svěřit do rukou jaderné zbraně. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 15:34, zobrazit podobné
U českých Zemanovců je ruská agentka, tvrdí polská rozvědka. Plánuje rozkrýt celou síť
Polská tajná služba se zajímala o českou političku Annu Čurdovou. Ta bývala stínovou ministryní za ČSSD, nyní je členkou Strany práv občanů (SPO - dříve Zemanovci). Informoval o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Na Donbasu v týdnu padlo šestnáct ukrajinských vojáků. Postříleli se navzájem, tvrdí rebelové
Na Ukrajině dál zuří boje mezi armádou věrnou vládě zvolené v Kyjevě a mezi vojáky separatistických republik podporovaných Ruskem. Jen během posledního týdne podle povstalců ztratila ukrajinská armáda 16 vojáků. Separatisté tvrdí, že se tito vojáci pobili navzájem. Informuje o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Urbánek (TOP 09): Klidná síla s militantní tváří
Před několika dny na ParlamentnichListech.cz vyšel příspěvek „Nikdo z nás nemá právo určovat, kudy má vést dálnice v jiné městské části“ (viz níže), jehož autorem je Ing. Václav Šmrha (KDU-ČSL), člen klubu HPP11, člen výboru zastupitelstva pro rozvoj a životní prostředí Městské části Praha 11.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Noviny: Ministr vnitra Chovanec žaluje Prahu 1 kvůli šibenicím
Týden poté, co ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) prohlásil, že se bude bránit proti rozhodnutí úředníků z Prahy 1, že šibenice na demonstracích nejsou přestupek, podal k Městskému soudu v Praze žalobu proti nečinnosti, píše dnešní Právo. Vadilo mu, že Úřad městské části Praha 1 celou věc odložil, dodává list.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Psycholog, který názory na migraci děsí hlavní proud, dostal prý zaracha v ČT. Lidé nejsou hloupí, obrátí se to proti vám, varuje cenzory
Psycholog Jiří Brančík pracuje jako primář psychologického oddělení vojenské nemocnice v Brně. V médiích v poslední době silně rezonovaly jeho kritické názory na imigrační krizi. V rozhovoru pro server Ostrava-online.cz přiznal, že se od důvěryhodného zdroje dozvěděl, že v jedné televizi má „zaracha“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Francie se potápí. Pod vodu, do stávek, do strachu z teroristů. Viděli jsme na vlastní oči, co se děje v Paříži, podívejte se taky
REPORTÁŽ Přírodní katastrofa, sociální nepokoje a obavy z dalšího vraždění. V takové situaci se dnes nachází Francie. ParlamentníListy.cz jsou přímo v její metropoli Paříži. Řeka Seina, která ji přetíná, se za poslední dny nebývale zvedla. Železniční doprava kvůli stávce zamětnanců nefunguje. A to se zde má zanedlouho odehrát evropský šampionát ve fotbale.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nový rakouský ministr zahraničí šokoval: Voliči Svobodných nejsou žádní fašisté. Na Turecko je třeba si dát pozor. A mnoho dalšího...
Devětadvacetiletý rakouský ministr zahraničí Sebastian Kurz poskytl rozhovor německému týdeníku Spiegel. Připouští, že jeho země je po prezidentských volbách rozdělena, ale odmítá příznivce Svobodných (FPÖ) nazývat fašisty. Varuje dále před závislosti Evropské unie na Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Hloupost a slepota NATO
Ještě tento týden jsem odpovídala znepokojeným občanům na dotazy kolem amerického konvoje a teď se zdá, že se objeví nové téma a nový (respektive staronový) strašák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Puškinův památník po padesáté
V pondělí 6. 6. 2016 se uskuteční v Ruském středisku vědy a kultury v Praze jubilejní 50. celostátní přehlídka. Festival v ARS POETICA - Puškinův památník je nejstarší kontinuálně existující uměleckou přehlídkou svého druhu na světě a dodnes má mnoho příznivců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jihomoravský kraj chystá nové memorandum o akutní, následné i sociálně-zdravotní péči
Pracovní návštěvou Fakultní nemocnice u sv. Anny a mezinárodního centra klinického výzkumu ICRC začal dnešní (4. června 2016) program premiéra Bohuslava Sobotky na jižní Moravě, kterého doprovází hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Trumpovy šance stoupají, už ho prý podporují i liberálové. Estabilishment prý začíná propadat panice
Šance, že se miliardář Donald Trump opravdu stane šéfem Bílého domu, jsou stále vyšší. Soudí tak alespoň John V. Walsh, který na serveru Russia Insider ocenil pět odpovědí Donalda Trumpa na zahraničněpolitické otázky. Těmito odpověďmi zaujal natolik, že ho podpořili už i liberálové, a to je pro Trumpa dobré znamení. A čím že je tak zaujal? Kritikou NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Aby se neopakovaly chyby z předchozího programového období, kdy jsme zachraňovali miliardy korun...
Mimořádné zasedání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESI fondy) za účasti premiéra a odpovědných ministrů se uskutečnilo tento týden v Poslanecké sněmovně pod vedením její výkonné místopředsedkyně Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj. Rada projednala analýzy Ministerstva pro místní rozvoj ke stavu čerpání v programovém období 2014–2020 včetně návrhů opatření pro zlepšení čerpání a efektivity dotačních prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Za chvíli nám nařídí, kdy mají dětem vypadávat zuby. Pražský exprimátor Svoboda hovořil o mizející svobodě i ambicích ODS
Někdejší pražský primátor, gynekolog a dnes poslanec Bohuslav Svoboda (ODS) zavítal do sobotního Pressklubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1. Dal jasně najevo, že je mu proti srsti státní dirigismus, o který se dnes pokoušejí ti, kteří hodlají stát řídit jako firmu. Za chvíli budeme zákonem nařizovat, že dětem smějí zuby vypadávat jen v 5 letech a ve 4 nebo v 6 už to bude zločin. Za naprosto zbytečný považuje i protikuřácký zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fleischer (Republikáni): Nástupem ČSSD a ANO se po vládě ODS a TOP 09 nezměnilo nic
Občanům uniká řada důležitých informací, které odhalují skutečnou tvář současného politického spektra. Některé vážné delikty si dovoluji odhalit za pomoci výroční zprávy BIS za rok 2014.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Předseda KSČ v Prognostickém ústavu obrátil kabát a napáchal na naší ekonomice to nejhorší. A i jiné věci padly v debatě Veleby se čtenáři
Z PROFILŮ Senátor Jan Veleba odpověděl na další sérii dotazů čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Zostra se pustil do občana, jenž mu vytkl příklon k Rusku. Nešetřil ani současného prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Další certifikát pro Nový domov
Organizace Nový domov se sídlem v Karviné, která poskytuje pobytové služby sociální péče, se může pyšnit dalším certifikátem, který potvrzuje vysokou kvalitu služeb. Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje úspěšně prošla šetřením Spojené akreditační komise, o. p. s. a splnila kritéria pro řízení a kontinuální zvyšování kvality dle národních akreditačních standardů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Před 25 lety se připojila česká železnice k západoevropské síti komfortních vlaků, přijel první vlak EuroCity „Antonín Dvořák“
Před 25 lety se připojila česká železnice k západoevropské síti komfortních vlaků EuroCity. Dne 2. června 1991 přijel z Vídně do Prahy první spoj EuroCity „Antonín Dvořák“. V roce 1991 mu trvala cesta mezi Vídní a Prahou téměř 5 hodin a svým cestujícím nabízel neobvyklý komfort, například klimatizované vagóny nebo jen 6 míst v oddíle 2. třídy. Za takové pohodlí ale cestující připláceli 50 Kčs. Dnes jsou tyto služby, a mnohé další navíc, k dispozici bez příplatků nejen ve vlacích EuroCity, InterCity, ale stále častěji také v běžných rychlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Více než 17 miliony budeme spolufinancovat vládní podporu dobrovolných hasičů
Rada Jihomoravského kraj na svém čtvrtečním jednání 2. června schválila přes 17 milionů korun jako podporu dobrovolným hasičům. Jedná se o částku, kterou kraj uvolnil na spolufinancování vládního programu podpory sborů dobrovolných hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: V Hustopečích vznikne krajské Malířské centrum
V areálu Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Hustopeče vznikne Malířské centrum. První krok k tomuto cíli představuje schválení investičního záměru projektové dokumentace krajskou radou 2. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Psycholog, který názory na migraci děsí hlavní proud, dostal prý zaracha v televizi. Lidé nejsou hloupí, obrátí se to proti vám, varuje cenzory
Psycholog Jiří Brančík pracuje jako primář psychologického oddělení vojenské nemocnice v Brně. V médiích v poslední době silně rezonovaly jeho kritické názory na imigrační krizi. V rozhovoru pro server Ostrava-online.cz přiznal, že se od důvěryhodného zdroje dozvěděl, že v jedné televizi má „zaracha“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Nový prezidentský kandidát? Vykopu toho milovníka Gotta a Vondráčkový a na Hradě budou tancovat holky u tyče, plánuje známý romský hudebník
V posledních dnech se objevilo hned několik uchazečů o prezidentský úřad. Na svém facebookovém profilu to originálním způsobem glosoval známý jazzový hudebník Laco Déczi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Paroubek: Kubiceho zpráva byla nevyhnutelná, prohlásil Vlas
Desáté výročí tzv. Kubiceho zprávy, která těsně před sněmovními volbami, které se uskutečnily začátkem června 2006, svým zveřejněním ovlivnila jejich výsledek, připomněl na Novinkách rozhovor s jedním z iniciátorů této zprávy, Hynkem Vlasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Soukromníci vyzvali vládu k ustanovení vládního zmocněnce, který by řešil odškodnění českým podnikatelům v zahraničí
Výzva k ustanovení vládního zmocněnce k řešení odškodnění a omluv cizích zemí českým podnikatelům za porušení mezistátních dohod o ochraně investic (navrhuje se Hana Marvanová):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Toto je pravá tvář uprchlíků, jásají na Britských listech. Podívejte se, jak pomáhají v Bavorsku po povodních
Také uprchlíci museli přiložit ruku k dílu při likvidaci škod, které v některých částech jižního a severozápadního Německa způsobily bleskové povodně. Dokumentují to fotografie, které na svém webu zveřejnil server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Zkurvená, vyjebaná doba. Šlachta jede na tanku. Další vhled do světa Ivo Rittiga
Dnešní Mladá fronta Dnes přináší další část odposlechů, které policie pořídila v hotelovém pokoji, ve kterém úřadoval lobbista Ivo Rittig. Ten z obav, že bude odposloucháván, raději přijímal návštěvy v hotelu Ventana v centru Prahy, než ve své kanceláři, kterou měl jen o ulici dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily na dnešek zábavný Den dětí na nádraží v Praze-Braníku
Na sobotu 4. června připravily České dráhy ve spolupráci se SŽDC a dalšími partnery Dětský den v železniční stanici Praha-Braník. Od 10 do 18 hodin tu budou připraveny jízdy historickými vlaky v čele s parní lokomotivou „Čtyřkolák“ a motorovou mašinkou „Karkulka“ do Modřan a na Kačerov a také vyhlídkové jízdy Regionovou na „Most inteligence“. Regionova ráno sveze cestující do Braníka z hlavního nádraží a odpoledne po skončení akce pojede zpět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
MPSV otevřelo kvůli obrovskému zájmu svých zaměstnanců třetí dětskou skupinu
Děti zaměstnanců ministerstva práce a sociálních věcí mohly Mezinárodní den dětí oslavit již v novém prostoru v Kartouzské ulici. Třetí dětskou skupinu s názvem - Veverky zde slavnostně otevřela ministryně Michaela Marksová spolu s náměstkyní pro rodinnou a sociální politiku Zuzanou Jentschke Stőcklovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Kam jsme se to dostali? Kdo umlčuje Primu, bude mít na rukou krev obětí terorismu. A lidé už se poohlížejí po klacku, varuje brněnský politik
ROZHOVOR Kam jsme se to dostali, když se takto můžete vážně ptát, zda mají majitelé médií právo vyjádřit svůj postoj? Ptá se Viktor Lošťák, zakladatel spolku „Svoboda a síla“ a brněnský zastupitel. Taková otázka není z demokracie, tvrdí. Když musíme obhajovat, že náš názor je přece objektivní a vyvážený, aby byl vůbec připuštěn do veřejné debaty, přestáváme žít ve svobodné zemi. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že jsou to právě útoky na svobodu slova kryté fabulacemi o rozdmychávání nenávisti, které doopravdy nenávist ve společnosti rozdmychávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Důležité právní věty zveřejňuje Nejvyšší soud co nejrychleji
Nejvyšší soud ve snaze co nejdříve informovat o svých nejdůležitějších rozhodnutích a také stanoviscích, přijatých svými kolegii, přichází na webových stránkách s aktuální novinkou. Pod odkazem „Rozhodovací činnost“ nyní internetoví uživatelé naleznou nové rubriky „Právní věty, trestní kolegium“ a „Právní věty, občanskoprávní a obchodní kolegium“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Česko předá Polsku předsednictví Visegrádu
Česká republika příští týden symbolicky předá předsednictví visegrádské skupiny Polsku. Na summitu předsedů vlád Visegrádu, který se bude konat ve středu 8. června v Praze, premiéři Česka, Polska, Slovenska a Maďarska zhodnotí končící české předsednictví a zároveň formálně schválí priority, s nimiž od 1. července po dobu jednoho roku povede takzvanou V4 Polsko, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Mammografický screening zachraňuje životy
Mammografický screening znamená pravidelné preventivní vyšetřování žen bez jakýchkoli příznaků onemocnění s cílem zachytit rozvíjející se zhoubný nádor prsu v co nejčasnějším stadiu. Princip fungování mammografického screeningu vychází z předpokladu, že onemocnění zachycené v časné fázi je snáze léčitelné a vede k vyšší kvalitě a vyšší délce života pacientek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Při opravách na brněnském hlavním nádraží zajistíme spolu s Českými drahami náhradní dopravu
Plán zajistit ve spolupráci s Českými drahami náhradní autobusovou dopravu během oprav 2. a 3. nástupiště na brněnském hlavním nádraží schválila na svém zasedání 2. června Rada Jihomoravského kraje. Stavební práce, které odstartují 11. června a skončí 11. září, sníží kapacitu vytížené železniční stanice o pětinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
V chrudimské nemocnici vzniklo jedno z nejmodernějších dialyzačních středisek
Po rozsáhlé rekonstrukci začalo v Chrudimské nemocnici opět sloužit dialyzační středisko NephroCare, které nyní pacientům s chronickým selháním ledvin nabízí komfortní prostory s nejnovějším přístrojovým vybavením. Společnost Fresenius Medical care jej dnes za účasti 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje Romana Línka slavnostně otevřela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 představila návrh, jak řešit problém s migranty: Všichni se budou muset učit česky
Z TOP 09 opakovaně zaznívá, že uprchlíkům prchajícím před válkou musí EU pomoct. Patří to prý i pro Česku republiku. Aby strana Miroslava Kalouska zároveň ukázala, že zůstává nohama na zemi, poslankyně Helena Langšádlová a Nina Nováková (obě TOP 09) se rozhodly představit návrh zákona, podle něhož by se uprchlíci museli povinně učit česky, pokud budou žádat o azyl v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nenasytnost ve věci církevních restitucí je na škodu porozumění obou stran
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Jihočeského kraje:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tak hezky měl boj s korupcí našlápnuto, a tak zoufale skončil. Nelichotivá bilance poslední doby od politoložky Dvořákové
Politoložka Vladimíra Dvořáková v textu pro Protikorupční barometr smutně konstatuje pravdu, která se znovu a znovu potvrzuje. Před volbami politici mluví o bojí s korupcí, ale po volbách je všechno jinak. Dnes se hodně rozebírá protikuřácký zákon, ale veřejnosti možná v cigaretovém dýmu unikají stejně důležité věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Směřujeme k ukončení stávajícího systému elektronických tržišť
Stovky proškolených osob a desítky registrovaných uživatelů v Národním elektronickém nástroji (NEN), který slouží pro elektronické zadávání veřejných zakázek. Ministryně Šlechtová tento týden předložila na vládě zprávu o fungování nástroje za rok 2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Soud rozhodl, že muž, který získal Cenu za odvahu, byl z práce propuštěn nezákonně
Městský soud v Praze tento týden pravomocně rozhodl, že František Mráček, jemuž Nadační fond proti korupci udělil v roce 2014 Cenu za odvahu, byl z práce propuštěn nezákonně a přiznal mu náhradu soudního řízení a právo nastoupit zpět do práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Nikdo o něm ještě neslyšel, ale první účastník prezidentské volby si věří: Vyhraju, a hned v prvním kole
Jeden z nejnovějších kandidátů na prezidenta, podnikatel Igor Sládek, se ostře ohradil proti slovům politologa Daniela Kunštáta, který jej označil za exota. Píše o tom server Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Kdo nese odpovědnost?
Média zveřejňují šokující fotografie utopených dětí, humanitární organizace vyzývají evropské úřady, aby zajistily uprchlíkům bezpečnou cestu do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: NATO má Rusko jako strašáka. S umístěním cizích základen u nás mám zásadní problém. Nikdo nechce být cizincem ve vlastní zemi a lidé se bojí o své děti
ROZHOVOR Senátor ČSSD Miloš Malý říká, že právě v těžkých dobách se významně projeví důležitost národního státu. Dává svým občanům to, co jim evropanství zatím nemůže dát. „Bezpečný je jen ten stát, který v první řadě spoléhá na své síly a až pak na pomoc jiných států. Vlastní armádu jsme rozpustili, zbraně prodali a teď už se jen vezeme bez možnosti do dění a věcí nějak zásadněji zasáhnout,“ řekl Malý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Svaz průmyslu: Tahounem byl v prvním čtvrtletí tradičně zpracovatelský průmysl
V prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl HDP oproti stejnému období roku předchozího o 3,0 %. Bylo to jen o jednu desetinu procenta méně, než ukazoval předběžný odhad. Hlavním tahounem růstu byl jako tradičně zpracovatelský průmysl, který vzrostl o 6,4 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Česká národní banka: Růst ekonomické aktivity byl na počátku letošního roku mírně nad prognózou
Podle v pátek zveřejněného odhadu ČSÚ vzrostl HDP očištěný o cenové, sezónní a kalendářní vlivy v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně o 3 %, když v mezičtvrtletním vyjádření se ekonomická aktivita zvýšila o 0,4 %. V porovnání s prognózou ČNB je vykázaný ekonomický růst v prvním čtvrtletí vyšší o 0,4 procentního bodu v meziročním i mezičtvrtletním vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Celoročně navštěvuji všechny kraje České republiky
Srdečně Vás zvu a těším se na osobní setkání s Vámi v Pardubicích na veřejné besedě ve čtvrtek 9.června v 18h v sále Hobe music hall, Porter Arena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Nejde o závod, časy se neměří. Vítězové jsou všichni, kteří se připojí
Magistrát hlavního města Prahy v čele s primátorkou Adrianou Krnáčovou ukončil druhý ročník charitativních běhů Run and Help, neboli „Běhání, které pomáhá“. Akce proběhla 31. května ve 12:30 na Mariánském náměstí v Praze. Projekt Run and Help zaštiťuje Konto Bariéry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Prozření plzeňské ČSSD. To předtím spala?
Že se plzeňská sociálně demokratická parta vzbouřila centrálnímu pražskému vedení, už voliči ČSSD jistě zaznamenali. I to, že se od něj distancuje. Prima strategický tah před komunálkami, který by nevymyslel ani Jára Cimrman,
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist