Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.002x, což odpovídá cca 208.819-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Takto se dnes dělá zpravodajství. Rakouská televize přivezla do obce zničené povodní uprchlíky a aranžovala záběry, jak pomáhají
Rakouská veřejnoprávní televize ORF čelí skandálu, který může vážně ohrozit její renomé. Podle informací deníku Krone, měli reportéři televize v Německu točit uprchlíky pomáhající při záplavách. Všechny záběry však byly uměle zinscenovány, protože vše již bylo uklizeno a nikoli za pomoci uprchlíků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Babišovy představy o spiknutí jsou bludy. Čekáme, kdy to budou i Marťani, řekl Bělobrádek
Ve vládě neexistuje dvoukoalice ČSSD a KDU-ČSL, která by přehlasovávala ministry hnutí ANO, tvrdí Pavel Bělobrádek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Církevní řád chce vzít osmdesátileté babičce střechu nad hlavou. A váš ministr podlézá sudeťákům. V debatě šéfů komunistů a lidovců to na Primě vřelo
V nedělní Partii televize Prima se střetli předseda lidovců Pavel Bělobrádek a šéf komunistů Vojtěch Filip. Svedli ostrou bitvu o církevní restituce, ale nejen o ně. Debatovali také o rozpočtu, kde si prý ministr financí Andrej Babiš stěžuje, jak jsou všichni proti němu. Bělobrádek podle vlastních slov čeká, kdy si Babiš vzpomene na marťany. Pořad ovšem odstartoval ostrou kanonádou nad počínáním ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jarolav Bašta: Dnes hájí „evropské hodnoty“ stejně jako kdysi fašismus a komunismus. Metody se nezměnily, dokonce ani slovník
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině má za to, že jsou si až nebezpečně podobné metody novinářů hájících fašismus, komunismus a dnes tzv. evropské hodnoty. Postup je vždy stejný, napřed najdete nepřítele, onálepkujete ho a pak na něj vytrvale útočíte. Kdysi se takto postupovalo proti Edvardu Benešovi, dnes proti Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Byly vyhlášeny výzvy v programech Inovační vouchery a Služby infrastruktury
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo výzvy k předkládání žádostí o podporu v programech Inovační vouchery a Služby infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
OKD není moje kauza, uzemnil Sobotka Moravce. Na problémy se máme ptát Václava Klause, ten to způsobil
Předseda vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) byl exkluzivním hostem České televize. Zavítal do nedělních Otázek Václava Moravce a ostřeloval kdekoho. Na paškál si vzal hejtmana z Jihočeského kraje Jiřího Zimolu (ČSSD) kvůli církevním restitucím a ministra financí Andreje Babiše (ANO) kvůli rozpočtu. Kvůli OKD sepsul exprezidenta Václava Klause a nit suchou nenechal ani na prezidentovi Miloši Zemanovi za nápad nasadit proti uprchlíkům hasiče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Spisovatel Vladimír Körner: Po "smetanové revoluci" tu šlo všechno zu grunt. A ten zakomplexovaný dramatik, jehož jméno odmítám vyslovit...
Spisovatel a scenárista Vladimír Körner se v rozhovoru pro server Echo24.cz rozpovídal i o politice a stavu české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Dnešní odpůrci imigrace jsou jako fašisté třicátých let, tvrdí Britské listy. A teď k tomu našly i důkaz
Na sociální síti Facebook koluje fotografie několika volebních hesel. Uznáváte dnešní korupční systém parlamentních stran? Prohlédli jste již podvodnou hru, kterou s vámi dnešní humanisté hrají? Pokud ano, tak můžete věřit, že existuje cesta k nápravě. Nejzajímavější na tomto předvolebním plakátu je, kdo je jeho autorem. Není to např. Andrej Babiš (ANO), který označuje parlament za žvanírnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nekl (KSČM): Naše potraviny jsou jedny z nejkvalitnějších
Olomoucký kraj je velmi úrodnou oblastí. Podél řeky Moravy se od nepaměti snažili lidé využít zemi k pěstování různých druhů obilovin a zeleniny. Od šestnáctého století je tato oblast nazývána Haná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zkušený novinář Ondřej Neff upozornil na mnoho zajímavého kolem těch, kteří útočí na Samkovou a TV Prima. Skutečně bychom se měli bát o svobodu
ROZHOVOR „Celou záležitost vnímám jako velmi nebezpečný útok na svobodu slova,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz novinář a spisovatel Ondřej Neff na konto mediální štvanice proti televizi Prima. Ta se týká porady ohledně migrantů, z níž utekly na veřejnost citlivé informace. Neff se ale kromě toho vrátil i k semináři „Máme se bát islámu?" na němž tak emotivně vystoupila advokátka Klára Samková. A navíc se pustil ještě do komentování migrační krize...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy doporučuje řidičům: Naplánujte si cestu po dálnici tak, ať se při ní nemusíte rozčilovat
Hostem dnešního Pressklubu byl ministr dopravy Dan Ťok (ANO). S moderátorem Lubošem Xaverem Veselým se věnoval jak českým nádražím, tak i dálniční síti. A řeč přišla i na další témata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Předpokládáme, že naši vojáci do Pobaltí vyrazí v lednu příštího roku
Během pracovní návštěvy Pobaltí se ministr obrany Martin Stropnický setkal se svými protějšky - estonským ministrem Hannesem Hanso, lotyšským ministrem Raimondsem Bergmanisem a litevským ministrem Juozasem Olekasem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ve Strakově akademii proběhlo vypořádání připomínek k akčnímu plánu OGP
Tento týden se v prostorách Úřadu vlády ČR uskutečnil workshop k příležitosti vypořádání připomínek došlých k návrhu Akčního plánu České republiky Partnerství pro otevřené vládnutí na období let 2016 až 2018 (dále jen „Třetí Akční plán).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Kdo si dovolí zpochybnit, co říká Washington, je ihned označen málem jako nepřítel státu, protestuje poslanec KSČM. A vzpomíná na slova Václava Havla, že...
ROZHOVOR Poslanec KSČM Ivo Pojezný říká, že zásadně odmítá jakékoli cizí vojenské základny na území ČR. To, že v rámci boje proti ruské propagandě vznikne na Ministerstvu vnitra od příštího roku Centrum terorismu a hybridních hrozeb, mu připomíná Orwella.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Paroubek: Produktivita práce v České republice – debakl vlád pravice
Podívejme se tentokrát – po exkurzu do čísel produktivity práce největších světových ekonomik: USA, Číny a Evropské unie v článku před týdnem – na údaje charakterizující vývoj výkonnosti a produktivity práce české ekonomiky v posledním desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Usnadňujeme záchranu zvířat, která každoročně hynou při senosečích
Záchrana živočichů každoročně ohrožených při senosečích bude jednodušší. Dobrovolníkům, zemědělcům a myslivcům ji usnadní nová mobilní aplikace, kterou naprogramovali během soutěže studenti České zemědělské univerzity. Tu loni v červnu vyhlásila ČZU a MŽP na ni přispělo 100 000 korunami. Aplikaci pro chytré mobily a tablety, jež doplňuje loni spuštěný webový portál SENOSEC.CZU.CZ pro použití přímo v terénu, dnes představili veřejnosti v Lánech ministr životního prostředí Richard Brabec a prorektor ČZU Petr Heřmánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Vinařský hrozen potvrdil kvalitu vín z regionu
Ceny hejtmana Ústeckého kraje předala u příležitosti soutěžní výstavy vín Vinařský hrozen v Litoměřicích hned dvěma zasloužilým vinařům krajská radní pro oblast kultury a památkové péče Jitka Sachetová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Jak to bylo s aranžováním pomáhajících běženců po povodních? Rakouský bulvár zjistil více, došlo prý dokonce na pěsti
Jak je to doopravdy s uprchlíky na objednávku, které si měli objednat němečtí novináři, aby mohli udělat pár snímků s běženci pomáhajícími při povodních? Občany, kteří viděli aranžmá scén to prý pobouřilo natolik, že došlo i na pěstní souboj. Rakouský bulvární deník Kronen Zeitung vnáší do tohoto případu více světla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Odborná skupina pro regionální rozvoj řešila podporu sociálních služeb
Ve čtvrtek 2. června 2016 se uskutečnilo zasedání Odborné skupiny pro regionální rozvoj při Vládním výboru pro zdravotně postižené občany (VVZPO), jehož členkami a členy jsou zástupci krajských úřadů. Smlouva na zajištění služeb podpory provozu IS VaVaI byla uzavřena na dobu určitou, a to na dobu do 31. 5. 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ať si pan Kocáb hledá, koho chce. Jestli bude Zeman zdravý, nikdo nemá moc šancí, říká Stanislav Huml
ROZHOVOR I když si poslanec Stanislav Huml (ČSSD) myslí, že k postu prezidenta patří určitá noblesa a neměly by se při něm používat vulgarismy, jasně preferuje v příštích prezidentských volbách Miloše Zemana. Toho hodnotí jako lidovou a levicovou hlavu státu, která nebude mít vážnějšího konkurenta, protože zas získá nejvíce hlasů od lidí z menších měst a obcí ve většině českých regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Kalousek koukal na Partii na Primě a přimělo ho to k chlapskému přiznání
Poté, co předseda TOP 09 a exministr financí Miroslav Kalousek zhlédl nedělní Partii na TV Prima, kde se mimo jiné diskutovalo o církevních restitucích či o projevu ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) na sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu, nezdržel se komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Analýza exekutorského tarifu potvrzuje možnost snížení odměn exekutorů
Na základě nepřesností, které se objevily, Ministerstvo spravedlnosti zveřejňuje analýzu exekutorského prostředí, která potvrzuje prostor pro snížení exekutorských odměn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura v ráži: Nebudeme se klanět pedofilním maniakům. Děkuji TV Prima
Předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se pro server ParlamentníListy.cz vyjádřil k nedávno zveřejněné interní nahrávce z porady redaktorů TV Prima, kde šéfredaktorka zpravodajství Jitka Obzinová a místopředseda představenstva Luboš Jetmar instruují redaktory, jak informovat o uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): TTIP je kompromis, který pomůže připraveným
Konference s názvem Volný obchod s USA: výhodný pro obě strany, kterou 30. května v Praze zorganizoval Pavel Telička ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy, se zaměřila na stav a vyhlídky vyjednávání o dohodě TTIP mezi USA a EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Inkluze ubližuje. Ekonomka Šichtařová přináší příběh, jak české školství bude ničit dětem životy
Rozčílení vyjádřila na svém facebookovém profilu ekonomka Markéta Šichtařová. A to kvůli inkluzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Miloš Zeman pro PL: Imigranty zavřít, vláda je laxní. Orbán a Fico jsou mi blízcí. Nacismus jako islám? Ano. A toto řeknu Zaorálkovi, až...
ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman bude žádat vládu a parlament, aby Česko oficiálně uznalo masakr Arménů ze strany Turků za genocidu. Hlava státu to řekla ParlamentnímListům.cz. Učinilo tak již mnoho evropských zemí a my prý v této věci zaostáváme. Zeman dále uvedl, že má pochopení pro čin veterána, který americkému konvoji ukázal holý zadek, a vysvětlil proč. Vítání amerického konvoje ze strany premiéra Sobotky považuje prezident za zbytečnou předvolební kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 15:34, zobrazit podobné
TNS Aisa: Volby by v květnu vyhrálo ANO, proti dubnu ale ztratilo
Pokud by se koncem května konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 24 procent hlasů. Druhým sociálním demokratům by dalo svůj hlas 18,5 procenta voličů, stejně jako v dubnu. Do dolní komory Parlamentu by se dostalo šest stran a hnutí. Vyplývá to z volebního modelu, který pro Českou televizi (ČT) vypracovala agentura TNS Aisa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ve školství musíme táhnout za jeden provaz, vyzvala Valachová
Hostem druhé části Otázek Václava Moravce České televize byli ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a ekonom Daniel Münich. Tématem byly především finance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Přes dvě stovky pozdravů do mise poslaly vojákům české děti
Na začátku dubna vyhlásil odbor komunikace v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS) soutěž pro žáky základních a středních škol Pozdrav do mise. Dnes komise zhodnotila zaslané práce a vybrala výherce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
S kouřením je to prý úplně jinak, než nás koalice strašila. Nový zákon možná ani není potřeba
Dá se říci, že teprve poté, co Poslanecké sněmovna napoprvé odmítla zákon, který byl i jeho tvůrci označován jako „protikuřácký“, se začalo o postavení kuřáků ve společnosti vážně debatovat. Do té doby totiž zaznívaly v drtivé většině argumenty protikuřácké lobby, zastoupené náměstkyní ministra zdravotnictví Lenkou Teska Arnoštovou a předsedou sněmovního výboru pro zdravotnictví Vyzulou, přičemž nikomu nevadilo, že často ani nejsou pravdivé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
HC Dukla Praha, jedna z příspěvkových organizací ministerstva obrany, se raduje z úspěšné sezóny
Házenkářský klub Dukla Praha, jenž je příspěvkovou organizací Ministerstva obrany, zažívá letos nejúspěšnější sezónu od roku 1996. Její hráči se dostali mezi čtyři nejlepší týmy evropského poháru a v domácí extralize vybojovali stříbro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Babišův poslanec, bývalý válečný zpravodaj: Ruska se bát nemusíme, jeho politika je obranná. Zato v EU a NATO nejsme rovnoprávní
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR Ruska se obávat nemusíme, stačí se jen podívat na počet základen jednotlivých velmocí na mapě, myslí si někdejší televizní moderátor a současný poslanec za ANO Stanislav Berkovec. Tomu nevadila ani návštěva ruských motorkářů – Nočních vlků – u nás, protože přijeli uctít památku padlých ruských vojáků v boji proti fašismu. Sám by nejraději horoval pro neutralitu, uvědomuje si ale, že to není kvůli naší geografické poloze reálně možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Ministerstvo práce a sociálních věcí: Chystá se historicky první setkání dobrovolnických organizací
Jak se stát dobrovolníkem, jaké programy nabízejí v této oblasti neziskové organizace a další informace o tom, jak nezištně pomáhat potřebným se dozvědí návštěvníci historicky prvního setkání dobrovolnických organizací pod názvem „NEMUSÍME, CHCEME“. Akce, kterou spolupořádá Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Rokycanech a tamní městský úřad, proběhne v úterý 7. 6. 2016 v prostorách TRIANY Městského úřadu v Rokycanech mezi 9.00 - 14.30 hodinou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Bývalý londýnský starosta představil plán boje s imigrací. Jestli se Británie zbaví EU, nebude mu prý už nc bránit
„Odchod z Evropské unie by Velké Británii umožnil zahájit revoluci v imigrační politice, která je nutně potřebná k tomu, aby byl zastaven neudržitelný příliv migrantů,“ věří bývalý starosta Londýna Boris Johnson, který spolu se svými kolegy trvá na zavedení přísné imigrační politiku australského typu. To by znamenalo zavedení bodového systému, v rámci kterého by byla hodnocena kvalifikace žadatelů o práci v Británii. Informuje Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Na Ukrajině prý vážně hrozí další Černobyl. Rozložená země nezvládá řešit jadernou bezpečnost, množí se varovné signály
Slovenští aktivisté bijí na poplach a obrací se na své ministerstvo zahraničí s hrozivou zprávou. Východní soused Slovenska – Ukrajina – se prý dopouští obrovského šlendriánu a ohrožuje jím zdraví milionů Evropanů. A to ještě s podporou EU. Hrozbou pro celou Evropu je prý patnáct ukrajinských jaderných reaktorů. Na problém poukázal server VašeVěc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Čím dál více válek, čím dál více mrtvých. Expert odhaluje hrátky velmocí, kvůli kterým krvácí národy
ROZHOVOR Kromě mediálně sledovaných vojenských střetů, jako je třeba syrská válka, ve světě roste počet takzvaných „zapomenutých“ konfliktů a od konce studené války v nich podle politologa Masarykovy univerzity Tomáše Šmída zahynulo přes deset milionů lidí, z velké části civilistů. Velmoci jako USA a Rusko se do nich sice vměšují i dál, přibylo ale i menších „sponzorů“, třeba Saúdská Arábie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zdanění církveních restitucí? Jen snaha sbírat volební body, říká Sobotka na návrh Jihočeského kraje
Návrh kraje, který vede sociální demokrat Jiří Zimola, podle něj nemusí uspět u Ústavního soudu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fotbalista Švancara podporuje vedení Brna: Primátor je Brňák, dělá maximum
Ligový útočník Zbrojovky Brno Petr Švancara se loni rozhodl vzkřísit slávu stadionu za Lužánkami, kam v sedmdesátých a osmdesátých letech chodilo na ligu běžně více než třicet tisíc diváků. Donedávna ale hrací plocha připomínala džungli a tribuny vypadaly jako dávno opuštěné antické amfiteátry. Švancara loni s partou dobrovolníků ruinu uvedl do stavu, že se zde mohl konat regulérní zápas jeho profesionální fotbalové rozlučky, přišlo zase přes třicet tisíc lidí a stadion začal být znovu brněnským fenoménem. Minulý týden dokonce získal ocenění na celosvětové soutěži Stadium Business Awards v Madridu jako příkladný komunitní projekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kozlová (ANO): Člověče - poraď si. V sociálních službách nejde vždy o veselá témata
Víte k čemu a komu slouží krizová centra a na koho se obrátit při problémech se šikanou? A jakou službu mohou využít vaši bližní, kteří již přestávají být soběstační? Zahrajte si v českobudějovické radniční výstavní síni hru: „Člověče – poraď si“ a prověřte své znalosti v tématu sociálních služeb. Výstava potrvá od 6. do 22. června 2016. Její patronkou je Lucie Kozlová, radní pro sociální věci a finance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Příjem žádostí v projektu Ovoce a zelenina do škol je v plném proudu
Do 15. června mohou zájemci o dodávání ovoce a zeleniny do škol podávat své žádosti o schválení. Škola si totiž může uzavřít smlouvu na dodávání produktů pouze s žadateli, které schválí Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) jako administrátor projektu. Nově si o schválení pro příští školní rok mohou požádat také domácí producenti, kteří pěstují vlastní produkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Tak nám Hermanovi milí krajané a premiérovi spojenci žádají omluvu a vyhrožují žalobou aneb Je třeba jasné odpovědi
Krůček po krůčku, krok za krokem se připravuje půda, aby se přepsaly naše dějiny. Pro vládu ČR je zčista jasna partnerem sudetoněmecké krajanské sdružení, ministr vlády je nazývá „milými krajany“, když premiér jde ještě dál a předznamenává je našimi spojenci. No a milým krajanům je to málo, s jídlem roste chuť a přechází do útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Zavedli jsme nové podpory pro pěstitele jahod
Ministerstvo zemědělství letos nabídlo pěstitelům nové typy podpory na jahody pěstované v ekologickém zemědělství a v systému šetrnému k přírodě. Už loni zařadilo jahodník mezi citlivé komodity a ovocnářům na jeho pěstování přispělo částkou téměř 10 tisíc korun na hektar. Cílem je podpořit pěstování tuzemských jahod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Českou fotbalovou ligu budou sponzorovat Číňané. Pan prezident otevřel dveře a my toho využili, vysvětloval předseda Pelta
Novým partnerem fotbalové ligy bude firma z Číny. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize to řekl předseda FAČR Miroslav Pelta. Jméno firmy však zatím neprozradil, k tomu by mělo dojít do dvou týdnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovecký mládežník Heller: Totalitářka Samková si pravidelně dělá ostudu, o islámu zjevně neví nic. A komunistický redaktor Ovčáček...
O volbě budoucího prezidenta i o iniciativě kolem Michala Kocába promluvil pro ParlamentníListy.cz mladý lidovec Šimon Heller. Řekl svůj názor například i ohledně možné kandidatury Jana Švejnara a k prohlášení Miloše Zemana na toto téma. „Je pravdou, že zásadní nevýhodou Jana Švejnara je fakt, že v Česku v podstatě nežije. Osobně se také domnívám, že budoucí prezident by měl mít nejen české občanství, ale měl by tu i dlouhodobě žít,“ říká Heller. Vyjádřil se i ke „kauze“ kolem televize Prima a jejího informování o uprchlické krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Lihovarník od zemanovců se prý vyhýbá vězení. Strana se jej raději zřekla
Bývalý aktivní zemanovec Vladislav Jarošek se vyhýbá vězení. Lihovarník a pravomocně odsouzený daňový podvodník měl po roční pauze nastoupit za mříže, vymlouvá se však na zdravotní potíže. Dokonce byl hospitalizován. Uvedl to web Českého rozhlasu Rozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Spisovatel Vladimír Körner: Po „smetanové revoluci“ tu šlo všechno „zu grund“. A ten zakomplexovaný dramatik, jehož jméno odmítám vyslovit...
Spisovatel a scenárista Vladimír Körner se v rozhovoru pro server Echo24.cz rozpovídal i o politice a stavu české společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Starostka Synková (ODS): Věřím, že se Praha 17 stane moderní městskou částí
Kapři si svůj rybník nevypustí, říká k dohodě o nové pražské koalici starostka MČ Praha 17 Jitka Synková (ODS). V čele řepské radnice je již desátým rokem. Jak se za tu dobu proměnila tvář městské části? Na co nového se mohou těšit občané v příštích letech? A jaké jsou její profesní ambice? I s tím se svěřila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Prozradila nám také, co a proč vyčítá vedení hlavního města. A nejen to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Kdo může za sudetský problém? Já
Aktuální komentář Miroslava Kalouska na sociální síti Twitter:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Městská agenda pro Unii stvrzena Amsterdamským paktem
V posledních dnech byl v Amsterdamu pod vedením nizozemského předsednictví v Radě podepsán Amsterdamský pakt formalizující Městskou agendu pro EU (dále jako Městská agenda). Jedná se o cestu, jak městům v Evropě umožnit lépe ovlivňovat legislativu EU, směřovat nástroje financování prostřednictvím různých fondů do měst a zajistit výměnu zkušeností městských samospráv napříč Evropou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 15:34, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Na mnoha místech jsou velmi toxická místa způsobená neodborným ukládáním nebezpečných odpadů
Ministr životního prostředí Richard Brabec dnes zahájil sanaci bývalé olejny v Lovosicích, na kterou město získalo prostředky ve výši téměř 2 miliony korun z dotačního programu MŽP. Ten v loňském roce vůbec poprvé vyhlásil ministr životního prostředí Richard Brabec. Při příležitosti dnešního zahájení sanace olejny ministr vyhlásil nové letošní kolo programu, ve kterém je pro kraje, obce s rozšířenou působností a nově i pro obce, na jejichž území se vyskytují rizikové staré ekologické zátěže s neznámým původcem, 100 milionů korun. Prostředky z Národního programu Životní prostředí půjdou na odstranění a sanaci nebezpečných skladů odpadů a předcházení ekologickým haváriím. Projektové náměty mohou žadatelé o podporu podávat do vyčerpání alokace, nebo nejpozději do 16. prosince 2016. Nově bude Státní fond životního prostředí ČR nabízet na dofinancování celkových nákladů na sanace i bezúročné půjčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nová Agentura pro podnikání a inovace spadá do režimu zákona o státní službě
Českým podnikatelům bude pomáhat s čerpáním evropských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Podpora hnutí ANO podle průzkumů slábne, Babiš by přesto volby vyhrál
Pokud by se koncem května konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO se ziskem 24 procent hlasů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Věřím, že nás čeká příliv movité čínské cestovatelské klientely
Karla Šlechtová koncem týdne jednala s čínským ministrem cestovního ruchu. Významnému hostu, který má zásadní vliv na směrování čínských turistů po světě, představila krásy Karlových Varů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Strach a touha po korytech, to je dnes hnutí ANO. Šéfka uprchlých babišovců webu Pavla Šafra popsala děsivé praktiky
Na české politické scéně se zrodilo nové politické uskupení – vzniklo hnutí PRO 2016. Jeho zakladateli jsou bývalí členové hnutí ANO, kteří přišli na to, že u majitele Agrofertu a současného ministra financí Andreje Babiše se demokracie opravdu nedočkají. Naproti tomu se dočkají příkazů a šíření strachu. Na prvním místě je totiž vždy a za všech okolnosti touha vedení držet se „u koryta“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Malínský (ČSSD): Základní východiska základního programu
Svět na počátku nového století po přechodné éře relativní americké dominance vstupuje do nové dějinné epochy. Ta je – jak se z dostupných informací zdá – charakterizována vývojovým ústupem evropského lidstva z historického výsluní, na němž se pohybovala posledních zhruba 250 let přibližně od poslední čtvrtiny XVIII. století. Historické období významné části XXI. století bude obdobím konfliktů a bojů o přístupy k dostupným potravinám, vodě, ale také prosazováním ekologických koloběhových technologií, celkové pronikavé ekologizace dosavadního životního stylu, vývojového vyrovnávání rozdílů mezi jednotlivými kontinenty a civilizačními okruhy. Dosavadní postavení národního státu se bude významně subsidiaritně měnit ve prospěch kontinentálních a subkontinentálních planetárních regionů typu Evropské unie, BRICS, NAFTA, ASEAN a řady dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Český autobus se ocitl pod palbou, hlásí ministerstvo zahraničí
Český autobus se na cestě ze Španělska zpět do vlasti ocitl pod palbou. Zasáhly ho dva výstřely. K incidentu se vyjádřilo Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Již vyšly prováděcí právní předpisy k zákonu o zadávání veřejných zakázek
Ve Sbírce zákonů byly dne 31. května 2016 publikovány tři prováděcí právní předpisy k zákonu č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Němečtí právníci lomí rukama: My vám, pane uprchlíku, to manželství s třináctiletou nemůžeme uznat
Německá kancléřka Angela Merkelová v loňském roce prohlásila, že Německo pomůže Syřanům, kteří prchají před válkou. Ale to netušila, s jakými problémy se budou muset potýkat německé úřady. V Německu si teď kladou otázku co dělat, když narazí na – v Sýrii legální – manželství jednadvacetiletého muže a patnáctileté dívky. V Německu je takové manželství nelegální. totéž v platí v případě třináctileté dívky s ročním synem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Hnutí by se mělo soustředit na oblast prací v obcích a městech
Politické hnutí OMMO o své účasti v podzimních krajských a senátních volbách:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Dienstbier má plán, jak dostat ženy do vedení státních firem. Ani by to prý moc nebolelo
České ženy jsou úspěšné, alespoň na vysokých školách. Tvoří tam 56 procent studentů a ve studiu jsou pilnější než muži. Mezi absolventi tvoří 61 procent. Jenže tím jejich úspěšnost většinou končí. Ve vedení firem následně drtivě převažují muži. Ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) to hodlá změnit. Etnicky, nábožensky a jinak smíšené týmy jsou prý výkonnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Bývalý londýnský starosta představil plán boje s imigrací. Jestli se Británie zbaví EU, nebude mu prý už nic bránit
„Odchod z Evropské unie by Velké Británii umožnil zahájit revoluci v imigrační politice, která je nutně potřebná k tomu, aby byl zastaven neudržitelný příliv migrantů,“ věří bývalý starosta Londýna Boris Johnson, který spolu se svými kolegy trvá na zavedení přísné imigrační politiku australského typu. To by znamenalo zavedení bodového systému, v rámci kterého by byla hodnocena kvalifikace žadatelů o práci v Británii. Informuje Daily Mail.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Vodní nádrže jsou na sucho připraveny. Výstavba je v plánu jen v případě dlouhodobých negativních scénářů
Ministerstvo zemědělství řeší, jak zajistit dostatek vody při možné změně klimatu. Základem je posílit schopnost krajiny, aby zadržovala vodu. MZe se proto zaměřuje zejména na využití retenční kapacity lesní a zemědělské půdy a pozemkové úpravy. Za poslední možnost, tam, kde není jiné řešení, považuje stavbu vodních nádrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Školní družiny jsou významný partner školy
Národní institut dalšího vzdělávání již podesáté pořádal celostátní setkání vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů. Dvoudenní seminář se již tradičně konal v prostorách SOU gastronomie a podnikání v Praze 9.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Čtyři desítky lidí podpořily před věznicí anarchistu ve vazbě
Čtyři desítky levicových aktivistů přišly podpořit dnes večer před pankráckou věznici v Praze anarchistu Martina Ignačáka. Ignačák je spolu s dalšími čtyřmi lidmi stíhaný pro podezření z přípravy teroristického útoku na vlak s vojenským materiálem. Jeho podporovatelé za provolávání hesel a vytváření hluku klaksony nebo pokličkami areál věznice za doprovodu policistů obešli, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Vzdělání není výsadou pouze mladých lidí
Jednatřicet žen a tři muži si převzali v obřadní síni symbolicky šálu absolventa Akademie seniorů. Skončil totiž 3. semestr 3. cyklu vzdělávání pro tuto věkovou kategorii. Tématem semestru bylo Zdraví a zdravý životní styl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: V ČEZu je vždycky lepší mít co nejvíc odborníků, kteří se vyznají
Ministerstvo financí prosadilo do dozorčí rady ČEZ více odborníků na energetiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Rada vlády pro lidská práva projedná možnost vytvoření institutu dětského ombudsmana
Pod vedením svého předsedy, ministra Jiřího Dienstbiera, se Rada vlády pro lidská práva bude zabývat, mimo jiné, analýzou možností vytvoření institutu ochránce práv dětí v České republice. Rada zasedne v pondělí 6. června od 9.00 hodin ve Strakově akademii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je potřeba netříštit síly. Máme společný postoj s prezidentem
Okamurovci a Zemanovci, kde je čestným předsedou strany prezident Miloš Zeman, jdou v koalici do říjnových krajských voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nechceme, aby naše dcery byly bezprávné otrokyně, které lze kamenovat. Nechceme se v mešitě klanět pedofilním maniakům
Server HlidaciPes před pár dny zveřejnil interní nahrávku z porady redaktorů TV Prima, kde šéfredaktorka zpravodajství Jitka Obzinová a místopředseda představenstva Luboš Jetmar instruují redaktory, že mají informovat o uprchlické krizi jako o hrozbě, kdy hrozí, že muslimští imigranti si zde prosadí pravidla neslučitelná s demokracií a lidskými právy. Jetmar řekl, že se nechce dožít toho, aby jeho nyní devítiletá dcera za 20 let musela chodit v burce a neměla vůbec žádná práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Malá hospodářství často produkují nejkvalitnější potraviny, navíc za příznivé ceny. Veřejnost o nich ale mnohdy neví
Seznámit se s výrobci kvalitních potravin z malých rodinných farem a nahlédnout do fungování jejich hospodářství mohou lidé v rámci projektu „Poznej svého farmáře.“ Akce Ministerstva zemědělství se letos koná na třinácti místech po celé republice, odstartuje 4. června na Rodinné ekofarmě Polná v Karlovarském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Aby se neopakovaly chyby z předchozího programového období, kdy jsme zachraňovali miliardy korun...
Mimořádné zasedání Rady pro Evropské strukturální a investiční fondy (ESI fondy) za účasti premiéra a odpovědných ministrů se uskutečnilo tento týden v Poslanecké sněmovně pod vedením její výkonné místopředsedkyně Karly Šlechtové, ministryně pro místní rozvoj. Rada projednala analýzy Ministerstva pro místní rozvoj ke stavu čerpání v programovém období 2014–2020 včetně návrhů opatření pro zlepšení čerpání a efektivity dotačních prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Děkuji občanům Bavor, že nepodlehli aktivistické masáži
Vyjádření k výsledkům referenda k dálnici Brno-Vídeň:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 10:34, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Přes 83 milionů půjde na rozvoj cestovního ruchu
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová schválila na podporu rozvoje cestovního ruchu návrh dotací ze státního rozpočtu. Přes 83 milionů korun bude rozděleno mezi 58 projektů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Legislativní rada vlády schválila návrh zákona o nelékařských zdravotnických povoláních
Ve čtvrtek 2. června 2016 se v budově Úřadu vlády konalo zasedání Legislativní rady vlády (LRV) ČR. Rada měla k projednání tři body a všechny tři schválila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Hollywood volí Hillary. To prý přestává platit, některé hvězdy se jí bojí více než Trumpa
Hvězdy Hollywoodu se odvracejí od Hillary Clintonové. Ukazuje se to např. na slavné herečce Susan Sarandon, který má dokonce za to, že je Clintonová nebezpečnější než její republikánský protikandidát Donald Trump. Nepodporuje však ani jeho. Naději spatřuje v socialistovi Bernie Sandersovi, v muži, jenž se těší podpoře řady českých sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Evropský sociální stát je třeba integrovat včetně zajištění dostatečných příjmů
„Po hospodářské krizi z roku 2008 se v Evropě prosadila austerity, ne sociálně demokratické řešení,“ řekl v debatě o aktuálních výzvách evropské politiky ministr Jiří Dienstbier.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Také v letošní sezóně sleduje hlavní hygienik kvalitu vody ke koupání
S příchodem letních měsíců začíná opět sezóna koupání ve volné přírodě. Také letos budou hygienici kontrolovat kvalitu vody v přírodních a umělých koupalištích i v přírodních biotopech, což jsou vodní nádrže – koupaliště vybavená systémem přírodního způsobu čištění vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Horníci půjdou a rozbijí někomu hubu, varuje odborář z Paskova
Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula apeloval na vlastníky OKD, aby se postarali o to, že horníci budou dostávat své výplaty. Jinak hrozí, že pracovníci OKD vezmou věci do svých rukou. Místopředseda Sdružení hornických odborů Rostislav Palička, jenž je zároveň předákem odborářů Dolu Paskov, dává Středulovi za pravdu. Havíři prý budou chtít někomu „rozbít hubu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

"Putinovo Rusko", balvan na cestě všehomíra? Já si to nemyslím. II. závěrečná část
Prezident RF Vladimír Putin svou úlohu ve vedoucí roli v řízení a směřování státu s vypršením jeho mandátu ukončí. Nastoupí zase jiný politik třeba to bude pan Alexej Nevalný, koho si Rusové zvolí prezidentem tak si něj počkejme.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Deklarace OSN o migraci může dramaticky změnit právní rámec ilegální migrace
Poslanecká sněmovna se zabývala přijetím padesáti sirotků a pro jejich přijetí na návrh TOP 09 bylo třicet jedna poslanců. K migračnímu paktu připravovaném na půdě OSN se sněmovna nevyjádřila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 08:40, zobrazit podobné
Miloš Říha: Sirotek. Věc.
Obviňuji vládu ČR z této zkratky. Jako by člověk a jeho osud byl produktem politické debaty. Nikoliv život jako nejvyšší hodnota. Ale život jako produkt. Věc. A chovat se k člověku jako k věci? SSSR. NSDAP. KSČM. 1984. KLDR. Rudí Khmérové?
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 06:41, zobrazit podobné
30 let od projevu Thatcherové v Bruggách
Dnes si připomínáme 30 let od projevu Margaret Thatcherové v Bruggách, kde se britská premiérka ostře vymezila proti evropskému centralismu a kde vyslovila řadu moudrých myšlenek o tom, kam by (ne)měla integrace dále směřovat.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 14:40, zobrazit podobné
Ostuda Poslanecké sněmovny byla na dosah. Mezinárodní ne – ale národní ano!
TOP 09 včera navrhla Sněmovně přijmout usnesení, v němž by vyzvala vládu k přijetí 50 sirotků z uprchlických táborů. Tak to představitelé strany na tiskové konferenci avizovali a tak to i udělali. Marně…  
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Kdo rozhodl, že Tomio Okamura a Miloš Zeman jsou fašisté?
V našich médiích se objevují zprávy a články podobného typu. Problém je v jejich odzdrojování, protože nejsem schopný dohledat rozhodnutí žádného soudu, který by tyto naše politiky odsoudil, nebo dal do souvislosti s fašisty.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 11:40, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Petříček jako ministr zahraničí může být silný hráč
Sociálně demokratickou nominaci Tomáše Petříčka, veřejnosti dosud v podstatě neznámého politického náměstka na ministerstvu zahraničí, na post ministra zahraničí lze bezpochyby vnímat na té nejviditelnější úrovni jako prohru ČSSD v souboji s prezidentem Milošem Zemanem i premiérem Andrejem Babišem. Zeman, jak známo, odmítl jmenovat ministrem zahraničí předešlého kandidáta ČSSD na tento post, Miroslava Pocheho, a Babiš se tomu nejen nebránil, ale nakonec…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 05:41, zobrazit podobné
TOPlist