Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2018
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.583x, což odpovídá cca 186.956-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Nejčtenější za 24 hodin na serveru stravník.cz

více na stravník.cz

Oficiální zpravodajská média

Okolnosti nasvědčují tomu, že jde o spiknutí mafie, sdělila zkušená advokátka k odchodu Roberta Šlachty
Advokátka Miroslava Hustáková přichází při své práci do styku jak s policisty, tak se státními zástupci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se proto ke kauze slučování policejních detektivních centrál a z ní vyplývajícího odchodu šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty vyjádřila z netradičního úhlu pohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tohle jsem nikdy nechtěl. Jiří Pospíšil se rozčiloval na ČT nad policejní kauzou, až mu hlas přeskakoval
Europoslanec Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09 se obsáhle vyjádřil ke kauze Roberta Šlachty. Celý případ považuje za výrazně zpolitizovaný, takže teď je reorganizace policie prakticky neproveditelná. Do hysterické roviny celý spor bohužel posunulo hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem (ANO). Za pozornost ovšem stojí, že tentokrát Pospíšil zkritizoval i státní zástupce v Olomouci v čele s Ivo Ištvanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Krnáčová boduje: Třetina Pražanů ocenila dohodu se Škodovým palácem
Agentura STEM/MARK se pravidelně zabývá tím, jak žijí lidé v různých lokalitách Česka, jaké problémy řeší a co naopak vede ke spokojenému životu. Praha má za sebou polovinu volebního období svého vedení, proto se STEM/MARK Pražanů zeptal, co se za tu dobu současným představitelům města podařilo, a co by měli do konce volebního období ještě stihnout vyřešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Padne kvůli Šlachtovi už druhá vláda? Je to prý vážné
V pátečních novinách se hojně rozebírá odchod Roberta Šlachty z protimafiánského útvaru. Podle Hospodářských novin tento pán položil vládu Petra Nečase (ODS) a teď je na nejlepší cestě rozložit koaliční vládu ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Lidové noviny připomínají, že se za svého šéfa postavili jeho podřízení. Deník Právo na toto téma dokonce přinesl rozhovor s vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jak je složité mluvit pravdu
Někdy mi až oči přecházejí, co se o sobě nedozvím. Za posledních pár dní jsem se dozvěděl tři informace, které je dobré trochu zpřesnit. Nechci při tom jít k nějakým velkým detailům, to nemá smysl, ale spíš jde o to dát najevo, že věci čtu a vnímám. A v případě ještě větších nesmyslů, které se v médiích objeví a budou se týkat mé osoby, se samozřejmě ohradím rázněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jde do tuhého, teď se reálně bojuje o moc. Expert Bohumil Pečinka rozebral, o co jde ve válce o policajty
Bohumil Pečínka zhodnotil dění kolem Roberta Šlachty, šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Komentátorova slova asi ani trochu nepotěší ministra financí Andreje Babiše (ANO). Vše má prý teď v rukou premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Chovanec má mít výsledky analýzy dopadů reorganizace policie
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) by měl mít dnes výsledky analýzy dopadů reorganizace policie na vyšetřované kauzy. Na jejich základě se rozhodne, zda reorganizaci podepíše. Kvůli chystané změně v policejní struktuře oznámil odchod do civilu šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta a někteří jeho podřízení. Záměr také kritizuje část justice a vládní hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Gillar se stal novým generálním ředitelem pražského dopravního podniku
Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém dnešním jednání svěřilo pozici generálního ředitele DPP Martinu Gillarovi. V této pozici nahradí dočasně pověřeného Ladislava Urbánka, který nadále bude řídit dopravní úsek DPP. Ladislav Urbánek byl na dnešním jednání představenstva zvolen do funkce místopředsedy představenstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Na práva dětí by mohl v budoucnu dohlížet dětský ombudsman
Na dodržování práv dětí a jejich ochranu by mohl v budoucnu v Česku dohlížet ombudsman pro děti. Vzniknout by mohl buď nový post ochránce dětských práv, nebo by se problematice mohl věnovat nový zástupce ombudsmanky. Vyplývá to z analýzy rady vlády pro lidská práva. Materiál má ČTK k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Z EU nechtějí vystoupit jenom náckové. Ekonomka Šichtařová vysvětluje, proč to může být přínosné i pro normálního člověka
Ekonomka Markéta Šichtařová se při příležitosti blížícího se britského referenda o členství v EU rozhodla na svém blogu na iDNES.cz uvést věci na pravou míru. Vystoupit z EU podle ní totiž nechtějí jen nacionalisté, ale i lidé, kteří si chtějí zachovat vlastní byznys a vědí, co je pro ně ekonomicky výhodné. Evropská unie a její mnohé regulace to rozhodně nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Je to vážné. Profesorka Dvořáková rázně k odchodu plukovníka Roberta Šlachty
ROZHOVOR Zemětřesení v policii i ve vládní koalici. Nejznámější a nejdiskutovanější policista posledních let – šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta, který stál za pádem Nečasovy vlády, odchází od policie, protože nesouhlasí s plány na reorganizaci policejních útvarů. Plán vedení policie a Ministerstva vnitra vyvolal také silnou kritiku i u odborníků, kteří se zabývají protikorupční problematikou, připomíná politoložka pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rusové, měli byste se stydět stejně jako my Němci po válce, udeřil prezident Gauck. Zeptali jsme se několika znalců, co k tomu říci
„Mělo by se Rusko také omluvit za to, že osvobodilo Německo a celou Evropu od fašismu?“ zeptal se ruský novinář Vadim Gorošenin na už patnáctém kulturním fóru s názvem Postupimská schůze, v jehož rámci se pravidelně setkávají zástupci z kulturního prostředí Ruska a Německa. Prezident Spolkové republiky Joachim Gauck totiž způsobil na akci poprask, když vyzval Rusko k tomu, aby se kálo za svou minulost tak, jako to učinilo Německo za druhou světovou válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Turecko a Německo jsou na ostří nože. Slovní přestřelky sílí
Turecku se nelíbil německý humor, Německo následně uznalo arménskou genocidu a od té chvíle jsou vztahy obou zemí na ostří nože. Turečtí politici osočují ty německé, ti vrací úder kde mohou a postupně se celá politika smazává v jedné velké slovní přestřelce, která však může mít nedozírné následky. Informuje Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Politická reprezentace EU je zcela idiotská, je to odpad, vzkazuje senátor Doubrava. Rusko není žádným nebezpečím, tím jsou agresivní NATO a válečnická Amerika
ROZHOVOR Senátor Jaroslav Doubrava říká, že Rusko není žádným nebezpečím, tím je NATO po vedením Ameriky. V rakouských prezidentských volbách Evropa promarnila šanci začít rozumnou změnu. Globální svět se změnil ve rváčskou arénu a EU je symbolem chaosu. Politická reprezentace EU je prý zcela idiotská, ochromená vlastní blbostí jako demokratičtí vůdci v letech 1938–1939.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Stojím za Tuhým, ohlásil ministr Chovanec. Nebudu to politizovat jako Babiš, dodal
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) se v České televizi znovu postavil za policejního prezidenta Tomáše Tuhého a za celé vedení policie. Odmítl posílat koaličním partnerům vzkazy přes média a politizovat vnitřní věc policie, jak to podle jeho názoru dělá Andrej Babiš (ANO). Bude navíc velmi zvědavý, co se od hnutí ANO ještě dozví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Jen policisté vystoupí z vozu, už na ně létají kameny. Vítejte v uprchlické čtvrti Stockholmu
Odvolací soud ve Švédsku udělil policii povolení umístit ve čtvrtích Stockholmu Rinkeby a Tenste bezpečnostní kamery. Kamery by měly podle úřadů snížit mimořádně vysokou kriminalitu, která je pro obě čtvrti obývané především migranty charakteristická.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bývalý policejní prezident nerozumí, k čemu došlo. Jisté ale je, že Šlachtův úřad zasahoval i tam, kde neměl
Bývalý policejní prezident Oldřich Tomášek je zděšen z toho, co se nyní děje v české policii. Je tu přece od toho, aby jednala jednotně, udržovala v zemi klid a mír a dopadala zločince. ÚOOZ se podle něj až zbytečně moc pletl do zelí protikorupčnímu útvaru. GIBS dělá také něco jiného, než má, a vlastně vůbec nic nedává smysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zkušený detektiv, poslanec Ondráček, promluvil o poměrech u Šlachty a na finanční kriminálce. Teď prý může ze všech nejvíc vydělat šikovný miliardář...
„Odchodem Šlachty se ÚOOZ nepoloží, protože on a ani jeho náměstek nedělají výslednost útvaru. Jsou image útvaru, neboť kauzy dělají jednotliví vyšetřovatelé, které nikdo nezná a nevidí je. To jsou ti mravenci, ti dělníci. Útvar tak pojede dál. Akorát se nyní činnost útvaru zpomalí a zastaví se některé aktivity, které měli policisté na stolech,“ říká k odchodu ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty poslanec a bývalý elitní policista Zdeněk Ondráček (KSČM). V rozhovoru ParlamentníchListů.cz se ale vyjádřil i k vyhrocené situaci kvůli reorganizaci policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Tuhý žádá svolání Bezpečnostní rady státu. Má mu posvětit policejní reformu
Policejní prezident Tomáš Tuhý chce svolat Bezpečnostní radu státu. Ve snaze obhájit si reorganizaci policejních útvarů již požádal premiéra Sobotku, aby tak učinil. Tuhý tvrdí, že během sloučení útvarů nedojde k žádnému maření současně vyšetřovaných kauz. Informují Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ivan Langer se baví nad Šlachtovým odchodem. Můžete se pobavit s ním
Originálním způsobem okomentoval poslední vývoj kauzy plánované reorganizace policejních složek bývalý ministr vnitra za ODS Ivan Langer. Svůj komentář totiž zveřejnil jako test, kdy si správnou odpověď musíte vybrat ze dvou nebo více možností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tuhý bude mít co vysvětlovat, varují státní zástupci. Kolem policejní reformy začíná být pěkně horko, zde to máte vše
Situace se vyostřuje. Šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta oznámil dnes ráno svou rezignaci. Důvodem je chystaná reorganizace v Policii ČR. Policejní prezident Tomáš Tuhý totiž v minulých dnech oznámil plánované sloučení elitních útvarů, které rozbouřilo politickou scénu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Pribula (ANO): Jak porazit Rusko bez jaderné války?
Přes veškeré úsilí v mediální válce, přes uvalené sankce a permanentní vyrábění Ruské hrozby, začíná varianta přímého vojenského střetu. Propaganda války dostatečně otupila vědomí populace a nyní už zbývá odhodit masky a burcovat ve jménu hodnot národy do boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Integrace běženců je čím dál horší. Dříve migrovali lidé, co chtěli pracovat, teď ti, co se chtějí válet na německých dávkách. Ekonomka Šichtařová vytahuje statistiky
ROZHOVOR Schopnost integrovat přistěhovalce postupem času klesá. Čím chudší je země, tím hůře se integrace realizuje, tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová. Zatímco v šedesátých letech s tím problém nebyl, dnes jsou imigranti pro země spíše ekonomickou zátěží. Podle ní sem přichází velká část těch, kteří nejsou schopni fungovat ani ve své domácí zemi a v Evropě vidí možnost kvalitnějšího života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Říkají si "asistenti". Ale často dělají pro poslance něco úplně jiného. Podívejte se
Až 35 tisíc korun může mezi své asistenty rozdělit měsíčně každý poslanec. Pro samotné asistenty je ale někdy důležitější než finanční odměna volný přístup do kuloárů, kde mohou napřímo oslovovat zákonodárce a lobbovat. Někteří asistenti tak pracují i jen za tisícovku měsíčně. Píše o tom dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Sobotka bude jednat v Moldavsku s tamním premiérem i prezidentem
Český premiér Bohuslav Sobotka bude dnes v moldavském Kišiněvě jednat s prezidentem Nicolaem Timoftim a premiérem Pavlem Filipem. Na cestě vládní delegace do postsovětské země na jihovýchodě Evropy šéfa českého kabinetu doprovází ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. V doprovodu jsou i členové podnikatelské mise, kteří budou v Moldavsku debatovat o příležitostech pro české firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Prosadili jsme, aby se kauza OKD dostala na jednání Sněmovny
Vyjádření Pavla Kováčika, předsedy Poslaneckého klubu KSČM, ve věci zařazení pevného bodu ke kauze OKD na jednání schůze poslanecké sněmovny 30. 06. 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Budoucnost pro Liberecký kraj vystavila vysvědčení
Na včerejší tiskové konferenci zaslouženě poutalo největší pozornost udělování vysvědčení současné krajské vládě Libereckého kraje. Vládci kraje obdrželi nejlepší známky za prezentaci našeho kraje a ekonomické řízení, moc neuspěli ve zdravotnictví a v dopravě. Ta totiž tvořila páteř jejich předvolební agitace v roce 2012 a samy krajské statistiky ukazují, že délka nevyhovujících silnic ve správě LK se v tomto volebním období dokonce prodloužila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Jsem rád, že jsme pomohli občanům vyřešit problém chybějícího zásobování
Svatoslav, Kuřimské Jestřabí, Skryje, Tišnov, Drásov – to jsou místa čtvrtečního (9. června 2016) pracovního výjezdu hejtmana Michala Haška na Tišnovsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zasedání ministrů kultury zemí V4 hostil ministr Daniel Herman v Plzni
Středoevropská iniciativa pro posílení spolupráce v regionu si letos, za předsednictví České republiky, připomíná 25. výročí svého vzniku. Každoroční zasedání ministrů V4 zodpovědných za kulturu se odehrává v Plzni ve dnech 9. – 10. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šlachta šlápl Sobotkovi na kuří oko jménem OKD, padlo od Okamury. A představte si, kdo se také zastal odcházejícího plukovníka
Vysokoškolský pedagog Marek Hilšer se na svém blogu na iDNES.cz vyjádřil ke kauze kolem šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty. Ten je podle něj pod útokem ze strany ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého, kteří se snaží zrušit poslední možnost, jak může zákon dosáhnout na politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Hordy našich xenofobů budou střílet přicházející vysílené děti. Jejich křesťanství je kult zohavené mrtvoly. Bílý muži, je čas mít hlad, vzkazuje Milan Kohout
KOHOUTA DO KOUTA Výtvarný umělec a performer Milan Kohout se tentokrát vrátil k případu „ruských agentů“ v Polsku. Přitom zavzpomínal, co sám v této bigotní zemi zažil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Je to stejné, jako když tu v policii řádil Langer. Andrej Babiš předčítal divákům zpráv z archivního dokumentu, pak se rozčiloval na Chovance
Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dostal prostor k tomu, aby se před kamerami České televize vyjádřil ke kauze Roberta Šlachty. Odpovídal mimo jiné i na otázku, zda hnutí ANO míní vážně svůj odchod z vlády. Čas využil také k tomu, aby předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) připomněl jeho vlastní slova z roku 2006, kdy argumentoval proti tehdejšímu ministrovi vnitra Ivanu Langerovi z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Konec neřízené střely, Šlachty?
Celá věc se zdá být jasná. Ten, kdo významně a veřejně lobbuje za šéfa ÚOOZ, je A. Babiš. Jeho ministr spravedlnosti Pelikán dokonce „vyhrožuje“ demisí. Asi by se ale velká škoda nestala, kdyby pan Pelikán v čele ministerstva spravedlnosti skončil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Suldovský (Soukromníci): Co soukromníkům hlava nebere
OKD, podpora státu, podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Zásadní změny ve fungování vědní politiky přinese nový zákon o podpoře vědy a výzkumu
Novela zákona o výzkumu zavádí seznam výzkumných organizací a zjednodušuje administrativu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Braňme ČT před Ruskem. Ať novináři vyženou ze svých řad ty, kteří šíří propagandu. Kdo rozbourává jednotu NATO, ohrožuje nezávislost ČR. Dlouhý dokument Jakuba Jandy
Think-tank Evropské hodnoty vydal svůj seznam doporučení pro českou vládu, jak má bojovat s kremelskou dezinformační kampaní, aby tento lítý boj vyhrála. Je třeba vzdělávat občany, ostrakizovat novináře proruských zájmů, dbát na svobodu slova a hlavně všechno správně pojmenovat a ukázat si na to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Pražský AntiFETfest proti drogám i šikaně jde do finále
Již příští týden budou v Lucerně při slavnostním finále vyhlášeni vítězové originální soutěže AntiFETfest 2016. Soutěžní festival amatérských filmů pro školy, školská zařízení a nízkoprahové kluby pro děti a mládež je tradičně zaměřen na tématiku rizikového chování. Pořadatelem jeho v pořadí již 9. ročníku je hlavní město Praha ve spolupráci s městskými částmi Praha 1 – 22 a Centrem sociálních služeb Praha – Pražským centrem primární prevence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Mimořádný přímý přenos - klavírista Lukáš Vondráček živě z Betlémské kaple
14. června od 19 hodin vysílá Český rozhlas Vltava mimořádným přímým přenosem koncert klavíristy Lukáše Vondráčka. Vítěz letošního ročníku Soutěže královny Alžběty bude hrát v Betlémské kapli v Praze. Interpret pocházející z Opavy, žije v Bostonu a koncertuje především v zahraničí, do České republiky zavítá jen zřídka. Jeho vystoupení je proto jedinečnou příležitostí pro setkání s virtuozitou mladého umělce, ale zároveň i prvním koncertem v České republice po nedávném vítězství v prestižní bruselské soutěži. Tento koncert exkluzivně zprostředkovává Český rozhlas jako jediné médium v ČR. Ve stejný den od 13 hodin Vltava nabídne také záznam finálového vystoupení Lukáše Vondráčka na Soutěži Královny Alžběty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Okolnosti nasvědčují, že se jedná o spiknutí mafie, sdělila zkušená advokátka k odchodu Roberta Šlachty
Advokátka Miroslava Hustáková přichází při své práci do styku jak s policisty, tak se státními zástupci. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se proto ke kauze slučování policejních detektivních centrál a z ní vyplývajícího odchodu šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty vyjádřila v netradičního úhlu pohledu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš a Chovanec po sobě celé dopoledne pálili na internetu. Ostrými
Členové vlády Andrej Babiš (ANO) a Milan Chovanec (ČSSD) se do sebe na sociálních sítích pořádně pustili. Ani jeden z ministrů si nebere servítky a s gustem se vyjadřují k reformě policie. Chovanec dokonce rázně zúčtoval i se státními zástupci, kteří připravovanou reorganizaci policie kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pravda vás osvobodí, pronesl kardinál Duka. A zkritizoval genocidu Arménů
Kardinál Dominik Duka se v otevřeném dopise obrátil hned na dva prezidenty – na Miloše Zemana a na hlavu Arménské republiky Serže Sarkisjana. Oslovil i český parlament. Ten pan kardinál žádá, aby i Česká republika uznala genocidu Arménů za první světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda odložila projednávání Akčního plánu pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích
Kabinet tento dokument předkládaný ministrem Dienstbierem z časových důvodů odložil a vrátí se k němu na některém z dalších zasedání. Na zasedání ministr Dienstbier představil vládě kandidáty na členy Rady vlády pro nestátní neziskové organizace a Rady vlády pro záležitosti romské menšiny a seznámil ji s dalšími čtyřmi dokumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman se z Makedonie vyjádřil ke Šlachtovi a koaliční krizi
REPORTÁŽ Účastí na podnikatelském fóru zakončuje prezident Miloš Zeman oficiální návštěvu Makedonie. Poté si hlava státu bez účasti novinářů prohlédne klášter svatého Nauma a zamíří do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Drsně při pátku: Mizerný policajt Šlachta. Pokus o státní převrat. Čeká nás peklo
Nejnovější vývoj okolo plánované kontroverzní reorganizace policejních složek na sociálních sítích okomentovali kromě jiných i bývalý pražský primátor Jan Koukal, publicista a někdejší poradce premiéra Mirka Topolánka Martin Schmarcz a advokátka Miroslava Hustáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Státní zástupci se prý přestanou s policisty párat. Olomoucký náměstek Komár nastínil, jak to teď bude fungovat
Státní zástupci v Olomouci hledají cestu, jak před dopady chystané reorganizace v policii uchrání ty nejcitlivější kauzy. V tuto chvíli jim prý jde především o případ Jany Nečasové-Nagyové a olomouckého hejtmana Jiřího Rozbořila. Náměstek Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Pavel Komár dokonce varoval, že po oslabení ÚOOZ mohou vydat závazný pokyn, podle kterého se v nejvyšších patrech policie nedozví už vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Nalijme si čistého vína. Po odchodu Roberta Šlachty je zde pár údajů a informací
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta odchází podle svého vyjádření do civilu. Obává se, že po sloučení jeho útvaru s protikorupční policií, bude ohroženo či dokonce znemožněno vyšetřování korupčních politických případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Rozlučková televizní show Roberta Šlachty. Jsem obyčejný občan, policii už nevěřím, vzkázal
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta splnil to, co oznámil již dříve, a rezignoval na svůj post. Je zajímavé, že jeho přání bylo bleskově vyhověno. Neodehrálo se tedy žádné přemlouvání a zklidňování situace, k čemuž vyzýval v tisku senátor František Bublan. Za patnáct minut po Šlachtově žádosti byl vydán patřičný rozkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Znásilňují nás, stěžují si plukovníci z ÚOOZ. Přečtěte si celý dopis, který k tomu napsali ministrovi
Server ParlamentníListy.cz má k dispozici dopis sedmnácti policejních plukovníků z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty, který koluje internetem. Pánové se v něm obrací na ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) a důrazně ho žádají, aby nepřistupoval na znásilňování policie. Nebrání se prý změnám, ale v tuto chvíli se cítí být znásilňováni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Radiožurnál: Reforma policie se dle analýzy nedotkne živých kauz
Chystané sloučení protikorupční policie a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) nebude mít podle výsledků analýzy vliv na vyšetřování živých kauz. Uvedl to Radiožurnál s odvoláním na zdroje z bezpečnostních složek. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) ve čtvrtek řekl, že pokud se reorganizace policie nedotkne živých kauz, nemá jediný důvod ji nepodepsat. Změny v policii se nelíbí vládnímu hnutí ANO, státním zástupcům ani šéfovi ÚOOZ Robertu Šlachtovi. Ten řekl, že kvůli tomu odejde do civilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Pozvánka na konzultace s českými zemědělskými diplomaty
Svaz průmyslu a dopravy ČR z pověření Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva zemědělství ČR zve na "Konzultace s českými ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří CzechTrade"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lidovec Gabal na síti roztrhal plány na slučování detektivů. Nikdo prý netuší, jak vlastně mají fungovat
Sociolog a poslanec Ivan Gabal se ostře pustil do plánu na vytvoření nového policejního úřadu, který by sloučil několik útvarů. Není k tomu důvod, nikdo neví, jak to dopadne, nikdo nevypracoval žádnou studii a nikdo neví, jak to vlastně má celé fungovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes končí návštěvu Makedonie
Prezident Miloš Zeman dnes zakončí návštěvu Makedonie. Posnídá se zástupkyní makedonského ministerstva vnitra a navštíví podnikatelské fórum. Lodí se poté přes ochridské jezero vydá do starobylého kláštera sv. Nauma a před odletem do Česka poobědvá s makedonským prezidentem Ďorgem Ivanovem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Víc krve je za kapitalismem než komunismem. Co výrok Albrightové o iráckých obětech. Proč dnes nemáte žádné politické vězně! U Jílkové se do sebe drsně pustili Skála, disident a historik
Kapitalismus selhal. Má navíc na rukou mnohem více krve než komunismus, co třeba oběti v Iráku? U Michaely Jílkové se pořádně rozjel komunistický místopředseda pro ideologii a propagandu Josef Skála. A narazil na tvrdého oponenta. Historik Petr Blažek nevynechal jedinou příležitost, aby poukázal na zločiny, ke kterým za vlády komunistů docházelo. Připomněl, že sám Skála schvaloval sovětskou okupaci ze srpna 1968, a díky lidem, jako byl on, končívali sedláci v uranových dolech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Veteráni pražské záchranky podpoří Legendy
O víkendu se koná v parku Psychiatrické nemocnice Bohnice autosalon LEGENDY, na kterém si bude možné prohlédnout i veterány vozového parku pražské záchranky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Obyvatelé Solnice se dočkají vytouženého obchvatu
Královéhradecký kraj připravuje investici, která zásadním způsobem zlepší kvalitu života v Solnici na Rychnovsku. Město se totiž potýká s velkou intenzitou dopravy. Včera bylo schváleno vypsání výběrového řízení na projektanta druhé etapy obchvatu. Projektová dokumentace může mít maximální hodnotu čtyři miliony korun bez DPH. Stavba samotná by mohla začít v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka navštíví centrálu dobrovolných hasičů
V úterý 14. června 2016 navštíví premiér Bohuslav Sobotka spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem sídlo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Že by šlápnul Šlachta Sobotkovi na kuří oko jménem OKD?
Je to samozřejmě zatím jen úvaha, ale nějak mi to do sebe zapadá čím dál tím více. Proč by se jinak tak urputně a hlavně potichu pracovalo na Šlachtově odstranění z funkce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Mikel (SaS): Socialistická logika. Sliby jedněm na úkor všech
V minulých dnech mě zaujal nápad jedné ze současných koaličních stran Zlínského kraje. Ta přišla se slibem, že po úspěšných volbách zruší koncesionářské poplatky pro seniory. Vzhledem k tomu, že svůj nápad již dále nerozvíjejí, pojďme to za ně udělat my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský obdržel Cenu Františka Palackého
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský ve středu 8. června 2016 převzal z rukou rektora Univerzity Palackého v Olomouci Jaroslava Millera Cenu Františka Palackého. Slavnostní akt se odehrál v Kapli Božího Těla v Uměleckém centru UP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Pro další rozvoj Smetanovy Litomyšle je nutné její stabilní financování
V rámci úvodních dní hudebního festivalu Smetanova Litomyšl se za přítomnosti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického uskutečnilo jednání podvýboru pro kulturu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Hlavním tématem jednání bylo zajištění stabilního financování nejen tohoto předního hudebního festivalu, ale živé kultury obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Průzkum, kdo jsou nejnadšenější Evropané. Až si ho budou číst v Bruselu, bude to jako kdyby polykali žábu
Evropané jsou čím dál tím více nespokojeni s Evropskou unií. Aspoň to vyplývá z průzkumu realizovaného společností Pew Research Center v deseti členských státech EU. Lidem nejvíce vadí přístup Bruselu k migrační a dluhové krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Elektrický kabel na hranice, drony do vzduchu. Ne my, muslimové jsou nenávistní a xenofobní. Šéf Úsvitu Lidinský a drsná debata v drsném kraji
REPORTÁŽ „Chtěl bych nejprve vyvrátit nelogičnost kritiky, která se na nás od některých lidí občas snáší. Jestliže chce někdo zabránit islamizaci České republiky nebo Evropy, nemůže být označován za rasistu, protože my nebojujeme proti žádné rase. Odmítáme také nálepku xenofobů, tedy osob, které se bojí neznámého. Všichni přece dnes velmi dobře víme, co dnes ti nejvěrnější a nejradikálnější muslimové páchají v Islámském státě, ale i jinde,“ uvedl svou besedu v Ostravě nazvanou Stop imigraci předseda hnutí Úsvit – Národní koalice Miroslav Lidinský, který přijel na severní Moravu i se svojí zástupkyní a poslankyní parlamentu ČR Olgou Havlovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ještě se to pokusím zvrátit, vyjádřil se Pavel Bělobrádek k probíhající krizi
Je to chyba, je to zbytečné a nebezpečné. Takto se vyjádřil předseda lidovců a místopředseda vlády Pavel Bělobrádek ke kauze Šlachta. Kritická slova padla jak na adresu ministra vnitra Milana Chovance a policejního prezidenta Tomáše Tuhého, tak na adresu ministra financí Andreje Babiše a Roberta Pelikána (oba hnutí ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Tiskové prohlášení Konsorcia ČVUT v Praze k Informačnímu systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací
Tiskové prohlášení Konsorcia ČVUT v Praze a InfoScience Praha s.r.o. k Informačnímu systému výzkumu, experimentálního vývoje a inovací:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Expertní tým ODS byl rozšířen o nové tváře
Expertní tým ODS, který se spolupodílí na formování programových priorit ODS, byl doplněn a rozšířen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ODS se druží s Moravany. Společně vysílají do Senátu historika Pernese
Strana Moravané chce uspět ve třech senátních obvodech a vedle regionálních témat je jejím hlavním motivem obnova zemského zřízení. V Brně kandiduje historik Jiří Pernes proti lidoveckému exhejtmanovi Stanislavu Juránkovi, další akademik Bohuslav Klíma proti senátorovi za ČSSD Janu Žaloudíkovi a v Hodoníně advokát Vítězslav Krabička proti Zdeňku Škromachovi. Pernes je přitom současně kandidátem ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Co z toho vypadne za sračky. Robert Šlachta jako poslanec ANO. Bouřlivá debata pokračuje
Rezignace šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachty nadzvedla mnoho lidí ze židle. Sociální sítě kauzou žijí naplno, stejně tak jako žalobci Vrchního státního zastupitelství. A Šlachta, nyní již jako řadový občan, nevěří vedení policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Smyčka kolem daňových podvodníků se utahuje
Evropský parlament dosáhl dvou dohod v boji proti daňovým únikům. Potvrdil tím znovu svou pověst bojovníka za daňovou spravedlnost a obhájce zájmů evropských občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Kačerov se stal první vesnickou památkovou zónou v Královéhradeckém kraji
Ministerstvo kultury prohlásilo za památkovou zónu nejzachovalejší část osady Kačerov v obci Zdobnice, první památkově chráněné vesnické sídlo v Orlických horách. Ve vsi se navzdory novodobým ztrátám dochoval jedinečný soubor převážně roubené lidové architektury charakteristické pro oblast Orlických hor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Informovaný a zkušený muž odhalil, jak to bylo se Šlachtou a jeho prací a o co teď jde
Nad reorganizací policie se rozepsali i na Vysoké škole CEVRO Institut. Konkrétně Jaroslav Salivar, ředitel jejího Centra bezpečnostních studií a někdejší první náměstek ministra vnitra. Jeho nejnovější text nese název „Pokusná policejní laboratoř a božský komplex“. V rámci reorganizace má totiž vzniknout jedna Národní centrála s jedním ředitelem, místo současného Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a Útvaru pro odhalování finanční kriminality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
ANO chce rozkývat koalici. Sobotka a Bělobrádek se pustili do partnera kvůli Šlachtovi
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) a vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se vyjádřili k turbulentní situaci v policii. Vedení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu opustil Robert Šlachta a dal jasně najevo, že jako řadový občan už policii rozhodně nevěří. Státní zástupci v Olomouci se chystají reorganizaci policie prověřit a mimo to se postarají o to, aby se informace o nejcitlivějších kauzách ani náhodou nedostaly ven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Poslední činoherní premiérou letošní sezóny Národního divadla bude Sen čarovné noci
Hermie si má vzít Demetria, ale miluje Lysandra. Naplánují společný útěk, ale řeknou o něm Heleně, která miluje Demetria, jehož přesvědčí, aby je pronásledovali. Do všeho se zaplete Oberon, jemuž Puk obstará kouzelný květ vyvolávající v lidech lásku…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Bohuslav Sobotka odletěl na návštěvu Moldavské republiky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka včera odletěl na oficiální návštěvu Moldavské republiky. V rámci celodenního pátečního programu se premiér setká k bilaterálnímu jednání s moldavským předsedou vlády Pavlem Filipem a prezidentem Nicolaem Timoftim. V rámci své cesty zahájí předseda vlády Bohuslav Sobotka podnikatelské fórum v Kišiněvě, navštíví projekt „Zlepšení akceschopnosti a odborné způsobilosti moldavských hasičů“ a prohlédne si Státní úložiště dat. Oficiální návštěvy Moldavska se zúčastní také ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum SANEP: Hnutí ANO zvyšuje náskok nad druhou ČSSD, SPD těsně pod pěti procenty
Aktuálně nejsilnější vedoucí hnutí ANO oproti minulému měsíci posílilo o jeden procentní bod a v červnu by mu dalo hlas v hypotetických sněmovních volbách 23,6% voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Nevycházím z údivu, co všechno psi dokáží
Necelé dva tisíce korun pro lučanský útulek Dášenka poputuje z výtěžku víkendové Voříškiády Open ve Svijanském Újezdě, která byla součástí 2. ročníku TURNOFF FREESTYLE WEEKEND 2016. Patronem Voříškiády byl jablonecký náměstek primátora Pavel Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Tak to už je opravdová válka. Olomoučtí žalobci si posvítí na Tuhého a spol., proč chtěli odstavit Šlachtu
Žalobci z Vrchního státního zastupitelství v Olomouci začali prověřovat, zda za reorganizací policie není tři roky starý plán na odstranění ředitele Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty. Píšou to servery novinky.cz a aktuálně.cz. Upozorňuje na to ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Úřad práce pomůže v Příbrami s hledáním práce i výběrem povolání
Téměř čtyři desítky vystavovatelů z řad zaměstnavatelů i škol z celého Středočeského kraje se sjedou do Příbrami, aby se představily na akci s názvem „Burza práce – veletrh pracovních příležitostí, prezentace středních škol, dalšího vzdělávání a trhu práce“. Pořádá ji Krajská pobočka ÚP ČR v Příbrami a proběhne ve středu 15. 6. 2016 v prostorách Úřadu práce ČR (Náměstí T. G. Masaryka 145) mezi 10.00 – 17.00 hodinou. Vstup pro návštěvníky je zdarma. Partnerem je Okresní hospodářská komora Příbram a Krajská hospodářská komora střední Čechy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
České dráhy se budou podílet na dopravě návštěvníků do Olympijského parku RIO-LIPNO
Olympijský park Rio-Lipno 2016 chystá pro návštěvníky spoustu překvapení. Očekává se, že na jih Čech si přijedou vyzkoušet letní sporty a fandit našim sportovcům desítky tisíc návštěvníků. Vlaková doprava bude pro značnou část z nich možností, jak se ke sportovištím dostat. Ve dnech 4. – 23. srpna se proto změní jízdní řád na tratích České Budějovice – Černý Kříž a Lipno nad Vltavou – Rybník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Vzájemné uznávání úředních dokumentů je příliš pomalé
Předkládání oficiálních dokumentů v zahraničí bude jednodušší, řeklo plénum Evropského parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Česká televize si chce tvrdě došlápnout na neplatící koncesionáře. Inspiruje se v Německu, tam se za to chodí i za mříže
V loňském roce Česká televize vybrala na poplatcích od občanů na 5,6 miliardy korun. Je však přesvědčena, že by mohla vybrat ještě mnohem víc, kdyby si došlápla na neplatiče koncesionářských poplatků. Některé neplatiče pohnala před soud. Jen se ukazuje, že vždy nejde o lidi, kteří by televizi opravdu sledovali „na černo“. V Německu se za neplacení koncesionářských poplatků ocitla jedna dáma dokonce za mřížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Děkuji vám za to, že dobrovolně dáváte to nejdražší, co člověk má...
Dva zlaté kříže I. třídy za neuvěřitelných 160 odběrů krve a další ocenění za 80 a 40 odběrů převzali v obřadní síni jablonecké radnice dobrovolní dárci krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Osud české demokracie závisí na Sobotkovi, vzkazuje Bohumil Pečinka. Jinak prý předá zemi oligarchům
Komentátor týdeníku Reflex Bohumil Pečinka sděluje premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že před ním stojí v podstatě nejdůležitější rozhodnutí jeho politického života. Buď uhájí standardní demokracii s politiky, kteří jsou občas omylní, nebo ustoupí koalici údajně neomylných bojovníků proti korupci v čele s oligarchou Andrejem Babišem (ANO). Závisí na tom prý další osud České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Prohlášení Rady vlády pro nestátní neziskové organizace
Na posledním zasedání Rady 12. května 2016 se členové Rady vlády pro nestátní neziskové organizace (jejímž předsedou je ministr pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiří Dienstbier) dohodli, že o jednom z usnesení budou hlasovat dodatečně per rollam. Tak také v minulých dnech učinili a prohlášení většinou svých hlasů přijali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): V Norsku se bude protestovat za přezkumy případů odebraných dětí
V sobotu 11. června, proběhne v Oslo dlouho dopředu připravovaná demonstrace proti praktikám norské sociální služby Barnevern.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal v Moldavsku o rozvojové pomoci i hospodářské spolupráci
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil ve dnech 9. a 10. června 2016 Moldavskou republiku. Jednal zde s předsedou vlády Pavlem Filipem, prezidentem Nicolaem Timoftim a předsedou parlamentu Andrianem Candu. Premiéra Sobotku doprovázel na pracovní cestě ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a také podnikatelská delegace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Česko-americká stipendia jsou líhní mladých vědců, program budeme dále podporovat
Česko-americká vzdělávací stipendia jsou líhní mladých vědců s mezinárodním rozhledem, Fulbrightův program, který tyto výměny organizuje, budeme dále podporovat. Na konferenci k 25. výročí Komise J. Williama Fulbrighta v České republice to dnes řekl místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek. Hlavním úkolem Komise je rozvoj česko-amerických vztahů, prostřednictvím vládních programů zprostředkovává vzdělávací, výzkumná a kulturní stipendia mezi oběma zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Celý svět stojí o Velkou Británii. Podnikatelé kašlou na socíka Junckera
Předseda Evropské komise Juncker pro francouzský deník Le Monde řekl, že pokud Velká Británie opustí EU, „nebude s ní zacházeno laskavě" a že "dezertéři nebudou vítáni s otevřenou náručí".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Strakova akademie slaví významná výročí unikátní fotografickou výstavou
Ve čtvrtek 9. června 2016 vedoucí Úřadu vlády Pavel Dvořák zahájil výstavu Osudy Strakovy akademie. Ta u příležitosti 240. výročí vzniku nadace hraběte Straky a 120. výročí postavení budovy Strakovy akademie mapuje prostřednictvím unikátních fotografií historický vývoj a příběhy tohoto reprezentativního objektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Chovanec hraje nebezpečnou hru, která může vyústit nejen v pád vlády, tvrdí bývalý šéfredaktor Respektu
Bývalý šéfredaktor týdeníku Respekt a komentátor Martin Fendrych se na webu Aktuálně.cz opřel do ministra vnitra Milana Chovance, který podle něj likviduje Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, aby měl zase „klid na práci“. Jakou hru však zúčastnění hrají a kdo ji hraje proti komu, to je jedna velká neznámá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Společnosti RETIA a KARBOX se podílejí na významném obranném projektu Severoatlantické aliance
Holding CZECHOSLOVAK GROUP sdružující výrobní podniky zabývající se speciální výrobou díky svým kapacitám i odporníkům dokáže nabízet komplexní produkty na světové úrovni. Příkladem je zásadní obranný projekt NATO s názvem Alliance Ground Surveillance (AGS), na kterém se podílejí RETIA a KARBOX z holdingu CZECHOSLOVAK GROUP i společnost TATRA TRUCKS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Celní správa: Evropský úřad boje proti podvodům OLAF zveřejnil výroční zprávu za loňský rok
Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) dosáhl v roce 2015 v boji proti podvodům v Evropě vynikajících výsledků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hovořili jsme s ministrem spravedlnosti: Padla slova o mafiánských časech i náladě ve vládě. Je prý hodně špatná
ROZHOVOR ParlamentníListy.cz přináší tři odpovědi ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k aktuální kauze reorganizace uvnitř policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Dienstbier: Pozice zaměstnance bude zlepšena zavedením sdíleného důkazního břemena
Ve čtvrtek 9. června 2016 proběhlo 11. zasedání Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí. Pod vedením jejího předsedy, ministra pro lidská práva rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera, pdopořila akční plán, vyhodnotila zkoušky spolehlivosti a jejich možné rozšíření a projednala alternativy právní úpravy ochrany oznamovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Žalobci podle ministra vnitra tlačili na špičky policie. Chtěli změnit rozhodnutí o reorganizaci
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) dostal od policejního prezidenta Tomáše Tuhého a jeho náměstka Zdeňka Laubeho informace o telefonátech z olomouckého vrchního státního zastupitelství. Služební záznamy obsahují obavu, že šlo o nátlak s cílem změnit rozhodovaní obou generálů ve věci připravované reorganizace policie. Podle Chovance by to bylo skandální. Informovalo o tom tiskové oddělení ministerstva vnitra. Žalobci ministrovo podezření odmítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Mile mě překvapil zájem dětí o tématiku školáků ve válečných letech
Za účasti hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a řady významných hostů proběhlo v Terezíně slavnostní předání cen vítězům literární a výtvarné soutěže Memoriál Hany Greenfieldové pro děti a mládež, kterou už dvě desítky let vyhlašuje Památník Terezín ve spolupráci se svými partnery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní pietního aktu v Lidicích
Kancelář Hradu informuje o programu prezidenta:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Žákyně z hamerské školy má zlaté české ručičky
Vítězství v soutěži Zlaté české ručičky 2016 s podtitulem Vyrob hračku a udělej radost dětem v dětských domovech, si odnesla studentka hamerské školy oboru krejčí Markéta Horáková. Její propracované textilní leporelo s názvem „Kam patří …?“ zaujalo odbornou i veřejnou porotu nejvíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Místo racionálních argumentů vládnou emoce a místo faktů se šíří spiklenecké teorie
Prohlášení vicepremiéra Bělobrádka k reorganizaci policie:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Jakkoliv máme s polským parlamentem velmi intenzivní vztahy, vždy je o čem mluvit
Jan Hamáček se setkal s maršálkem polského Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Přímo z místa: Naštvaný Andrej Babiš se právě dozvěděl, jak je to se Šlachtou a rozjel se před lidmi. Pak řekl, kdo řídí ČT a pálil do vlastních řad
REPORTÁŽ „Dneska řeším, jestli naše hnutí zůstane ve vládě, nebo nezůstane. Pan Chovanec se rozhodl ovládnout českou policii a destabilizovat nejelitnější policejní útvar. Před chvílí po rozhovoru pana Šlachty s policejním prezidentem Tuhým celé vedení tohoto útvaru požádalo o odchod ze služby. Náš ministr spravedlnosti uvažuje o demisi,“ načal dramaticky debatu v Liberci Andrej Babiš. V ní se navážel do ministra zdravotnictví: „Svůj resort neřídí, nejsou tam zavedené základní manažerské přístupy. Nechal si tam partu pana Šnajdra.“ Mluvilo se i o předražených nákupech přístrojů či nesmyslném požadavku na vysokoškolské vzdělání zdravotních sestřiček. Babiš kritizoval i vlastní řady. „Nalezlo k nám plno lidí, kteří nám udělali ostudu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Analytička Zlámalová má obavy ze Šlachtova odchodu: Generál Randák ukázal, co dovede zhrzený důstojník
Nad kontroverzním plánem na reorganizaci policie se na serveru Echo24 zamýšlí jeho analytička Lenka Zlámalová. Poukazuje na to, že plán na reorganizaci celostátních policejních útvarů pod Národní centrálu pro boj s organizovaným zločinem unikl do Babišových Lidových novin poté, co ho policejní prezidium představilo nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Chování ANO je v rozporu s respektováním principu nezávislosti policie
Podmínkou efektivního boje proti zločinu a korupci je funkční právní stát, v němž jsou respektovány zákony, kompetence a nezávislost policie i státního zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zeman nevěří, že kvůli Šlachtovi padne vláda: Strany občas vyhrožují odchodem, ale pak k němu nedojde
REPORTÁŽ Účastí na podnikatelském fóru zakončuje prezident Miloš Zeman oficiální návštěvu Makedonie. Poté si hlava státu bez účasti novinářů prohlédne klášter svatého Nauma a zamíří do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Cesty hrdelního práva přiblíží, kudy byli vedeni odsouzenci z tišnovské šatlavy k šibenici
Cesta hrdelního práva začne v Tišnově. Hejtman Hašek položil základní kámen k projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vznikne "evropský" vyšetřovací výbor ke kauze Panama Papers
Evropský parlament ve středu schválil zřízení vyšetřovacího výboru, který by se zabýval úniky v kauze Panama Papers týkající se finančního zabezpečení offshorových společností a jejich koncových příjemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Evropský parlament vyzval k zásahu proti společnostem vyhýbajícím se daňovým povinnostem
Evropský parlament ve svém usnesení, o kterém hlasoval ve středu poměrem hlasů 486 pro, 88 proti a 103 poslanců se zdrželo hlasování, uvítal návrh Evropské komise na směrnici k zamezení anti-daňového systému EU. Poslanci nicméně prosazují přísnější limity odpočtu úroků a efektivní daňové sazby ve výši 15% pro zahraniční příjmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Stipendia od roku 2010 přinesla patnáctiprocentní nárůst zajmu o vybrané obory
Zintenzivnění kontaktů mezi základními školami, středními odbornými školami a největšími průmyslovými podniky kraje a popularizace technického a odborného školství bylo hlavním cílem Fóra techniky a vzdělávání pro průmysl v Jihomoravském kraji, kterou organizovala Krajská hospodářská komora jižní Moravy za účasti Jihomoravského kraje v prostorách rektorátu VUT v Brně. Na fóru vystoupili mj. ministryně školství Kateřina Valachová a hejtman Michal Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Cestovní ruch má obrovský potenciál k rozvoji hospodářsky znevýhodněných regionů
Na Celostátní konferenci horských středisek České republiky, která se dnes koná ve Špindlerově Mlýně, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová ocenila práci podnikatelů provozujících horská střediska, nezastupitelnou činnost Horské služby a také zmínila nový dotační motivační projekt na podporu cestovního ruchu na roky 2016 .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek zamíří do Královéhradeckého kraje představit priority státní vědní politiky na roky 2016 - 2020
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek v pondělí 13. června navštíví Královéhradecký kraj, kde zástupcům firem, vědecké, akademické obce a médiím představí priority státní vědní politiky na roky 2016 - 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Úsvit-NK: Mediální zkratka, že Vitásková na našich debatách bude hovořit k emigraci, je účelová
Úsvit se vyjadřuje k debatám s šéfkou Energetického regulačního ústavu Alenou Vitáskovou:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist