Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 776x, což odpovídá cca 40.491-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pouštění do kalhot před cizáky. Martin Koller udeřil na téma obrany Evropy a sdělil, co je podle něj za válkou o policii
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Hnutí ANO si chce z policie vytvořit zásobárnu citlivých informací, myslí si bezpečnostní analytik Martin Koller v odpovědi na dotaz, co je dle něj za bitvou o reorganizaci policejních složek. Rovněž odsuzuje plán EU na darování miliard eur zemím, odkud přicházejí migranti. „Čím víc se bude platit, tím víc to přitáhne ilegálů,“ uvádí Koller pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Brexit: Osvoboďme se! Přečtěte si česky, co dnes na Brity vyskočilo z trafiky
Toto je naše poslední šance dostat se ven z toho nedemokratického bruselského stroje. Musíme toho využít! Před námi stojí nejdůležitější politické rozhodnutí našeho života. Britský deník The Sun nabádá občany Velké Británie, aby volili „vystoupit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Cehnice se staly jihočeskou Vesnicí roku 2016
Cehnice na Strakonicku se staly jihočeskou Vesnicí roku 2016. Tuto zprávu i s gratulací, jak se již stalo tradicí, zatelefonoval hejtman Jiří Zimola starostce obce Heleně Sosnové v úterý 14. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
To bude strašné. Brexit prý dopadne i na nás, bude nám hůř
Případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie by mělo na Českou republiku tři negativní dopady. Na svém facebookovém profilu se o tom rozepsal europoslanec Jan Zahradil (ODS). Ekonomické dopady, které by měl brexit na naši zemi, pak v rozhovoru se serverem Aktuálně.cz analyzoval ekonom Komerční banky Viktor Zeisel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Zůstaň, dostaneš pět tisíc. Šlachtův útvar po odchodu šéfa může personálně krvácet
Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta nemusí být jediným, který z útvaru odejde. Kromě něj odchází ještě jeho zástupce a je možné, že odejdou i další zkušení detektivové. Uvádí to dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Někdo prý musí policistům říct: Proboha, nechte toto. Pelikán věří, že to bude prezident
Pokud je prezident Zeman rozumný, podpoří hnutí ANO v boji o plukovníka Šlachtu. Tato slova pronesl v pondělních Událostech, komentářích ministr spravedlnosti Robert Pelikán nominovaný hnutím ANO. Senátor František Bublan zvolený za ČSSD oponoval, že policie jistou formu reorganizace potřebuje. Sám o ní před deseti lety uvažoval, když byl ministrem vnitra. I on však vidí v reorganizaci zásadní problém, který se týká státních zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tak co, pane Kalousku? Provedli jsme průzkum, zda můžete mít podíl na moci
Nynější rozpory ve vládní koalici ohledně reorganizace v policii mohou skončit i hlasováním o vyslovení nedůvěry (okleštěné) vládě. Obě rozhodující strany – ČSSD a hnutí ANO – se totiž v současné době předhánějí vůči sobě tvrdými prohlášeními. Zda by například mohla fungovat vláda sociálních demokratů s lidovci za nepřímé podpory TOP 09, jak naznačil její předseda Miroslav Kalousek, jsme se zeptali nezařazených poslanců, jejichž hlasy by mohly mít rozhodující váhu, ale dále i poslanců za Úsvit – Národní koalici a také zkušených členů ČSSD, již nemají daleko k Hradu a podobné krizové momenty v minulosti už zažili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jaká nálada panuje ve Šlachtově ÚOOZ? Podívejte se sami...
Širší vedení Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) se před dnešním jednáním Bezpečnostní rady státu setkalo s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a policejním prezidentem Tomášem Tuhým. Policisté v otevřeném dopise z minulého týdne ministra vyzvali, aby pozastavil plánovanou reorganizaci sboru. Dnes mu předali návrhy, jak by mohl změny řešit, a sdělili mu, co jim na přeměně policie vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
A šmitec. Dienstbier vám chce zakázat špatně mluvit o islámu
Vládní výbor pro média navrhuje zákaz a tresty za vysílání náboženských a etnických předsudků, upozorňuje server Česká justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Pojďte k nám, Ukrajinci, láká naše vláda. A nic
I přestože česká vláda dovolila zaměstnavatelům dovážet vysokoškoláky z Ukrajiny, skoro žádní sem nepřijíždí. Nikdo se totiž nehlásí. Uvedla to dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Populární zpěvák o uprchlících, Zemanovi a neziskovkách. To tu ještě nebylo...
Lou Fanánek Hagen, vlastním jménem František Moravec, poskytl rozhovor magazínu Reportér. Zhurta se opřel do neziskových organizací, ale ani za mák nešetřil proevropské politiky nebo politiky Konvičkova typu. Nesnese prý ani jednu skupinu. Nemá prostě koho volit. Posledními dobrými politiky prý v Česku byli Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman. Poslední jmenovaný muž je prý osobou na svém místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová: Nechci v žádném případě podceňovat obavy o bezpečnost obyvatel Chrastavy, kde se ruší výchovný ústav
Tisková zpráva k aktuální situaci v dětském domově a výchovném ústavu v Chrastavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Dolejš (ČSSD): Babišova reakce na reorganizaci policie je až podezřele hysterická
Reakce majitele Agrofertu a politického hnutí ANO A. Babiše je až podezřele hysterická. Vzhledem k jeho minulosti si zřejmě policii demokratického státu plete s totalitní StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Podpora designu se ocitla po boku „velkých“ sektorů
Příspěvek vicepremiéra Bělobrádka v publikaci Budoucnost designu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Matoušková (STAN): Migrační politika nesmí být zneužívána
Na pozvání STANu a europoslance Stanislava Polčáka se zúčastnily studijní cesty do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku naše kandidátky do krajských voleb v Pardubickém kraji starostky Michaela Matoušková (Řečany nad Labem) a Jaroslava Píšová (Chvojenec).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Tříhodinové jednání Bezpečnostní rady státu má výsledek: Reorganizace policie odložena
Policie odloží svou plánovanou reorganizaci ze začátku července na začátek srpna. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) reformu nepodepíše před středečním dohodovacím jednáním koalice, řekl novinářům po dnešním mimořádném jednání Bezpečnostní rady státu vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Sorry Jakube, ale to je blbost na entou, reaguje europoslanec Zdechovský na Jandovu analýzu
Think-tank Evropské hodnoty sepsal analýzu o propagandě šířené údajně i skrze server ParlamentníListy.cz. Na sociální síti Twitter se o této analýze rozproudila prudká debata. Zastánce EU by tato debata zřejmě ani trochu nepotěšila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš spustil v ČT opravdu nebezpečnou kanonádu: Já si můžu říkat, co chci! Takže...
Ministr financí Andrej Babiš (ANO) byl hostem úterního Interview ČT24 a svou půlhodinu před kamerami využil opravdu naplno. Odvolal se na to, že žijeme ve svobodné zemi, tudíž si může říkat, co chce a spustil ostrou palbu do ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD), premiéra Bohuslava Sobotky, ale i do lidovců. Nešetřil ani novináře. Chystá se prý zažalovat německý Der Spiegel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
To je hnus: VIDEA, která natáčel muslimský vrah z Francie při činu
Francouzský vrah policistů svůj hrůzný útok natáčel na video a živě ho přenášel skrze svůj profil na Facebooku. Video, na kterém je zachycena vražda francouzského policisty a jeho ženy, má dohromady 13 minut. Celé video se spolu s 15 fotografiemi objevilo na vrahově facebookovém profilu, dnes ráno bylo již správcem odstraněno, informuje britský deník Mirror.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: T-Mobile, zcizení zákaznických dat
Úřad pro ochranu osobních údajů se v návaznosti na médii sdělené informace o zcizení a prodeji zákaznických dat klientů společnosti T-Mobile bude touto kauzou zabývat v rámci svých dozorových kompetencí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
OKD prodává uhlí nad plán
Těžební společnosti OKD se v současnosti daří těžit a prodávat uhlí nad plánované limity. Tvrdí to její provozní ředitel Pavel Hadrava. Firma, která je od počátku května v insolvenci, podle něj od ledna prodala ze skládek 450 000 tun uhlí. Insolvenční návrh na sebe podala sama firma. Uvedla, že dluží nejméně 650 věřitelům přes 17 miliard Kč a závazky není schopna splácet, protože její majetek nedosahuje ani sedmi miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Je to tu: Kláru Samkovou předvolala policie kvůli výrokům o islámu. Víme více
Advokátka Klára Samková byla kvůli svým výrokům o islámu na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky předvolána na policii. Je podezřelá ze spáchání přečinu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pozor: I když Britové zvolí odchod z EU, může to nakonec dopadnout jinak. Kolují vážné zvěsti
„Skotové mají obecně lepší porozumění pro imigraci, jelikož mnoho z nich má osobní zkušenost s emigrací do jiných zemí. Osobně se domnívám, že imigrace je dobrá věc,“ uvedl bývalý předseda skotské vlády Alex Salmond. Také prohlásil, že by Velká Británie v případě brexitu mohla brzy čelit druhému skotskému referendu o odtržení od zbytku země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Další obce projevily zájem o spolupráci s Agenturou pro sociální začleňování
V neděli 12. června 2016 měly obce nebo svazky obcí poslední možnost zaslat své přihlášky do další vlny spolupráce s Odborem (Agenturou) pro sociální začleňování. O zapojení do takzvaného Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám projevily zájem celkem čtyři obce. Monitorovací výbor pro činnost Agentury zasedne k finálnímu potvrzení spolupráce dne 29. června 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Brexit: Do boje nasazena tato VIDEA. Šíří se jako lavina
Příznivci odchodu Velké Británie z EU se vezou na vítězné vlně a zdá se, že je již nemůže nic zastavit. Internetem se šíří jako lavina jejich video, průzkumy jim předpovídají jasné vítězství a podporu jim vyjádřil také člen legendární satirické skupiny Monty Python's Flying Circus John Cleese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Já už jsem znechucena. Miroslava Němcová důrazně vystupuje
ROZHOVOR I když bývalé předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavě Němcové připadají členové současné vlády jako banda nedospělých dětí, raději by v případě rozpadu vládní koalice umožnila pokračování menšinové vlády bez Andreje Babiše než dát možnost prezidentovi vytvořit další svoji vládu. Ve sporu ministra vnitra Milana Chovance a vicepremiéra Andreje Babiše stojí na straně ministra vnitra a vedení policie, protože policejní prezident má ve své kompetenci provádět reorganizaci policie. „A všechno, co je nad tím, je podle mne ukázka přetahované o moc a vliv těch, kteří tento nástroj v ruce nemají, myslím tím ministra financí Andreje Babiše a ministra spravedlnosti Roberta Pelikána,“ prohlásila poslankyně za ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Temné síly. Andrej Babiš opět naznačoval, jak je to s ČSSD
V dalším díle Babišovy kavárny na jeho facebookovém profilu hovořila moderátorka Pavla Charvátová s ministrem financí a lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem o ožehavém tématu současného politického dění – o chystané reorganizaci policie a vládní krizi. Babišovi Charvátová pokládala dotazy, které na sociální síti zanechali její uživatelé. Celkem jimi zaplnila 14 stran, takže měla z čeho vybírat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Daniel Kaiser se zastal ParlamentníchListů.cz proti Jakubovi Jandovi a jeho kamarádům
Nad tím, že včera vyšla další studie o kremelské propagandě na českém webu, se na serveru Echo24 zamýšlí publicista Daniel Kaiser.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní rada státu probere spornou reorganizaci policie. Šlachta pozvánku nedostal
Kvůli sporům o reorganizaci policie se dnes večer ve Strakově akademii sejde Bezpečnostní rada státu se špičkovými žalobci a vedením policie. Na programu mimořádné schůze bude podle mluvčího vlády informace policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO), který se staví proti změnám, podmínil svou účast tím, že premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pozve vedle dalších ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) a odstupujícího šéfa protimafiánského útvaru Roberta Šlachtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kauza zneužití Vojenského zpravodajství pokračuje u soudu odposlechy
U Obvodního soudu pro Prahu 1 dnes pokračuje hlavní líčení v kauze zneužití Vojenského zpravodajství. Na programu je čtení některých textových zpráv obžalovaných a také přepisů telefonických odposlechů. Obžalobě čelí někdejší šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) a jeho současná manželka Jana (dříve Nagyová) a trojice bývalých zpravodajců Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Politik, kterého Zeman posílal na Ukrajinu do první linie, se tvrdě pustil do prezidenta a hejtmana Haška
ROZHOVOR Jihomoravskému kraji vládne haškovská klika a hejtman Hašek je prodlouženou rukou Miloše Zemana, tvrdí lídr jihomoravské TOP 09 Jan Vitula. Jeho strana proto uzavřela spojenectví s brněnským hnutím Žít Brno a jdou společně do krajských voleb s cílem odstavit sociální demokracii od řízení kraje. Prezident Zeman je podle Vituly okouzlen režimy, kde se nevládne úplně demokraticky a způsob jejich vlády by se mu líbil i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
EU je vzorem pro Čínu i Afriku, prohlašuje Špidla. S Británií se to má takto
Ve Velké Británii to vře. Devět dnů před referendem o vystoupení z EU vyzval bulvární deník The Sun čtenáře, aby se osvobodili z područí EU. Jak ovlivní Česko případný odchod Velké Británie z EU? Nejen na tuto otázku odpovídal šéf poradců premiéra Bohuslava Sobotky Vladimír Špidla (oba ČSSD) v České televizi. Položil si otázku, zda jednotná Velká Británie vůbec přežije bez EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pamatujete si veterána, který vystrčil zadek na Američany? Kauza pokračuje
Martin Zapletal se jako řada dalších českých vojáků zúčastnil vojenských misí v Kosovu a v Iráku. Jako novodobý veterán se ovšem zapsal do povědomí veřejnosti především svým svérázným protestem proti vojenskému konvoji USA, jenž projížděl Českem. Veterán na členy konvoje vystrčil holý zadek a to ne jen jednou, ale hned třikrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Šéf Generace 21: Iráčané, kteří utekli z ČR do Německa a byli vráceni do své země, by se chtěli vrátit k nám
Ředitel Nadačního fondu Generace 21 Jan Talafant usedl do křesla pro hosta v úterní Kauze dne na Rádiu Impuls. Prozradil, že Nadační fond pracuje asi s 10 miliony korun, přičemž polovina přišla od českých občanů. Uprchlíci, kteří byli vráceni do Iráku, potom co jim nevyšel odchod z Česka do Německa, svého rozhodnutí velmi litují a rádi by se vrátili k nám, ale to už velmi pravděpodobně nepůjde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Národní dopravce představuje na Czech Raildays moderní vozy, pokřtí historický skvost Stříbrný šíp
Nová elektrická rychlíková jednotka nebo modernizované vozy Českých drah jsou k vidění od 14. do 16. června na veletrhu drážní techniky Czech Raildays v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Británii už mají i film Brexit
„My občané jsme lákáni, zastrašováni a tlačeni, abychom se vzdali svojí demokracie a svobody,“ zní v úvodu filmu Brexit, jenž byl zveřejněn na serveru Dotsub.com. „Tento film je výzvou k boji. Musíme bojovat za svoji nezávislost,“ zaznívá dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
A dost! Nebudeme trpět nucené svazky s nezletilými a polygamii, udeřil německý ministr
Německo a Rakousko se vypořádávají s problémy s migranty každý po svém. V Rakousku došlo k odsouzení muže, zodpovědného za znásilnění desetiletého chlapce. V Německu zase zakážou polygamní svazky. Zákony jsou totiž více než víra, tvrdí tamní ministr spravedlnosti Heiko Maas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Rozhovor s vlivným poslancem ČSSD, který asi nepotěší Sobotku, Dienstbiera a Pelikána...
ROZHOVOR Předseda ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Jeroným Tejc z ČSSD říká, že není důvod dělat z Ruska nepřítele připravujícího útok na Evropu. V současné migrační krizi a při hrozbě teroristických útoků bychom měli hledat spíše cesty spolupráce s Ruskem. Bezpečnostní situace v západní Evropě se zhoršila a kriminalita v souvislosti s příchodem uprchlíků se zvyšuje. Vadí mu návrhy ministra Pelikána, které mají kriminalizovat slovní výroky ve větší míře, než je tomu dnes. „Proti těm budu vystupovat a hlasovat, neboť další omezování svobody slova ve jménu politické korektnosti považuji za nepřípustné,“ vysvětlil Tejc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Specializační kurz VYP drží laťku stále hodně vysoko
Ve dnech 9. – 13. května 2016 se uskutečnil specializační kurz VYP – vyšetřování požárů. Výuka se letos přesunula do areálu Školního a výcvikového zařízení HZS ČR - středisko Frýdek-Místek. Terénní práce byly prováděny v Ostravě Vítkovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Muslimský starosta Londýna zakazuje plakáty s odhalenými ženami
Londýnský starosta Sadiq Khan se rozhodl pro pro mnohé radikální krok. Chce zakázat kontroverzní reklamy, které na lidi kladou nerealistická očekávání. Podle něj jsou nepřijatelné a vyvolávají na lidi zbytečný nátlak. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To si z nás děláte srandu! To si neumím představovat. Další dramatické vystoupení Andreje Babiše
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš předstoupil s ostatními členy předsednictva hnutí před média, a to po mimořádné schůzce, která se uskutečnila v souvislosti s krizí vládní koalice a reorganizací policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Známe plán Ištvana a spol. na záchranu Roberta Šlachty. A držíme v ruce dokument
To už je na docenta Chocholouška. ParlamentníListy.cz získaly tajný plán, jak chtějí žalobci z olomouckého Vrchního státního zastupitelství vrátit zpátky funkci rezignovavšímu řediteli Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robertu Šlachtovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Roman Cílek knižně: Pohled do zákulisí osudných let 1938-1939
Čas mezi koncem roku 1938 a jarem 1939, přesněji řečeno mezi vánoční smrtí a přednovoročním pohřbem Karla Čapka a příchodem prvního říšského protektora Konstantina von Neuratha dne 7. dubna 1939 měl nesporně vyhraněnou podobu. V podrobné a rozsáhlé knize Romana Cílka a Miloslava Moulise se setkáte s kombinací beletrie, literatury faktu a samozřejmě i bohatou, obrazovou dokumentací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Žalobce: Odposlechy dokazují motiv Nagyové k trestnému činu
Odposlechy v kauze zneužití Vojenského zpravodajství dokazují podle státního zástupce Rostislava Bajgera osobní motiv obžalované Jany Nečasové (dříve Nagyové) k trestnému činu. Její obhájce Eduard Bruna to odmítl. Obžaloba tvrdí, že Nagyová tlačila svého partnera, premiéra Petra Nečase (ODS), k okamžitému rozvodu. Proto prý nechala nezákonně sledovat jeho tehdejší manželku Radku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Abigail Schaeffer ke Škodově paláci: Kupní opce byla časovaná bomba a Praze zaručovala jedině další soudy. Toto právo nedávalo městu exkluzivitu v žádné podobě
ROZHOVOR Bezprostředně poté, co městská rada ve čtvrtek schválila dohodu o Škodově paláci, jsme se sešli s Abigail Schaeffer ze společnosti Copa Retail, abychom lépe pochopili smysl dohody a proč měla pro firmu cenu 860 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Mlátil svoji manželku, bral steroidy a měl rád Star Wars. I takový byl islámský vrah z USA
Britský deník Daily Mail přináší další podrobnosti o životě strůjce děsivého masakru v orlandském gay klubu Omaru Mateenovi. Z fotografií pořízených v jeho bytě vyplývá, že jej sdílel s matkou svého tříletého syna. Více o neradostném soužití s Mateenem prozrazuje i jeho první manželka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Slavné časy českého kabrioletu a kupé představí výstava Fakulty dopravní ČVUT
Fakulta dopravní Českého vysokého učení technického v Praze pořádá ve dnech 17. až 19. června 2016 unikátní interaktivní výstavu nazvanou Český kabriolet a kupé v průběhu století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Na Liberecku bude do Senátu za TOP 09 kandidovat přednosta chirurgického centra Hromádka
Přednosta chirurgického centra v Krajské nemocnici Liberec Peter Hromádka bude kandidovat za TOP 09 do Senátu na Liberecku. Senát je dnes jednou z posledních možností, kde se dá usměrňovat politika současné vládní koalice, proto chce TOP 09 voličům nabídnout kvalitní osobnost a profesionála, řekl dnes ČTK k nominaci předseda liberecké organizace František Gábor. Hromádka je už sedmým kandidátem na senátora, kterého strany na Liberecku zveřejnily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zvrácený pohled na realitu. K nám je prostě nevpouštět. Primář psychologie bez vytáček o muslimech ve světle masakru v USA
Psycholog Jiří Brančík v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje masakr v orlandském gay klubu, při kterém jeho strůjce Omar Mateen zavraždil více než pět desítek lidí a přibližně stejný počet zranil. Podle Brančíka se může Česká republika podobným teroristickým útokům vyhnout tím, že k nám nebudeme vpouštět „nikoho z rizikových zemí“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Číp (KSČM): Arménská genocida
Jak jistě mnozí z nás postřehli, je poslední dobou v médiích často užíván pojem arménská genocida. Jedná se o označení vyvraždění přibližně 1,5 milionu Arménů Turky v letech 1915 až 1918.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Historická fakta by se neměla využívat pro politické cíle
V sobotu 11. června jsem byl hostem pořadu Českého rozhlasu Názory a argumenty vysílaného na stanici ČR Plus. Tématem pořadu byla německá zahraniční politika ve vztahu především k Turecku a Rusku. Vztahy Německa s Tureckem jsou rozvířené kvůli rezoluci, jíž německý Spolkový sněm uznal, že začátkem minulého století se turecký stát dopustil genocidy na arménském národu. Moskva zase zareagovala nespokojeně na návrh německého ministerstva obrany zařadit Rusko do tzv. Bílé knihy Bundeswehru na třetí místo hlavních bezpečnostních hrozeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Prostředků v NZÚ je pro vlastníky rodinných i bytových domů dostatek
Reakce MŽP na dnešní informace ČTK k programu Nová zelená úsporám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Profesor z americké univerzity varuje, co může následovat po masakru v USA
Hostem Daniely Drtinové v DVTV byl profesor Bostonské univerzity Igor Lukeš. Podle něj může masakr v Orlandu na Floridě inspirovat k dalším podobným útokům. Je načase celou situaci změnit. Podobné události však mohou vynést na výsluní Donalda Trumpa, který se jich rád okamžitě chopí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Pithart nechce vyznamenání od Miloše Zemana. Štěcha to mrzí
Bývalý premiér, předseda Senátu a někdejší disident Petr Pithart odmítl nominaci na nejvyšší státní vyznamenání. S odvoláním na Pitharta to dnes večer uvedla Česká televize (ČT). Důvod komentovat nechtěl. Na seznam kandidátů, který před udílením dostane prezident Miloš Zeman, ho navrhl senátní podvýbor pro státní vyznamenání. Možnosti získat vyznamenání z rukou prezidenta Zemana se počátkem června vzdal také astrofyzik Jiří Grygar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Prokurátorská republika
Vrchní státní zástupci si předvolali na „výslech“ do Olomouce špičky české policie, aby jim zdůvodnily, jakou logikou se dobrali k restrukturalizaci české policie, kterou právě chtějí spustit. Zda to není tak, že k ní dostaly vnuknutí či přímo pokyn od kmotrů, kteří jsou přeci tak systematicky a skvěle pronásledováni útvarem ÚOOZ…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Mladá fronta Dnes opět lže
Dnešní článek (14. 6. 2016) pod titulkem Lékaři operují špinavými nástroji je další ze série zmanipulovaných textů, které Mladá fronta Dnes zveřejňuje na téma zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Desítky tisíc lidí v ulicích, stávkuje i Eiffelova věž. Ve Francii to opět vře
Francouzské odbory nesouhlasí s plánovanou reformou zákoníku práce, který by měl učinit nabírání a propouštění zaměstnanců jednodušší. V Paříži tak probíhají obrovské protesty, kterých se účastní desetitisíce nespokojených zaměstnanců. Zavřená je i Eiffelova věž. Informuje agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Prezentace sochy sv. Anežky České – daru papeži Františkovi
Zítra v 9:00 bude v Senátu slavnostně odhalena a prezentována socha sv. Anežky České, která bude v září tohoto roku předána jako dar našeho státu papeži Františkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Začalo jednání Bezpečnostní rady státu kvůli změnám v policii
Kvůli sporům o reorganizaci policie se mimořádně sešla Bezpečnostní rada státu. Plánované změny by na jednání, které začalo v 19:00 na Úřadu vlády, měl představit policejní prezident Tomáš Tuhý. Pozvání dostali vedle stálých členů Tuhý s náměstkem, ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a její olomoucký kolega Ivo Ištvan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
O chystané reformě policie se státní zástupci vůbec nedozvěděli. Tuhý se několik týdnů vyhýbal schůzce. Podezřelé, říká bývalá státní zástupkyně
ROZHOVOR Takovým stylem připravovaná reorganizace policejních útvarů rozhodně nepřispěje k efektivitě boje se zločinem, myslí si někdejší nejvyšší státní zástupkyně a ministryně spravedlnosti Marie Benešová. Podle ní bude mít spíše za následek odchod zkušených a poctivých policistů a vyvolání totální nedůvěry státních zástupců, kteří řídí přípravná jednání. „Netvrdím, že není potřeba provést reformu v rámci PČR a vnést pořádek do práce jednotlivých útvarů. Ale mělo by se jednat o změnu vydiskutovanou s těmi, kdo úzce participují na boji se zločinem,“ říká zkušená politička a právní expertka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková jde přednášet na akci Úsvitu. Chodí tam totiž více lidí
Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková bude dnes večer v Jihlavě vysvětlovat občanům změny cen elektřiny na akci, kterou pořádá strana Úsvit - Národní koalice a Blok proti islamizaci. Důvodem je, že akce těchto hnutí mají větší účast. Serveru IHNED.cz to řekl mluvčí ERÚ Vladimír Černý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Propuštěný šéf policie z Kolína nad Rýnem promluvil k silvestrovským sexuálním útokům imigrantů. Toto vzkázal obětem
K sexuálním útokům v Kolíně nad Rýnem došlo již před půl rokem, ale vyšetřování je stále v plném proudu. Zatím se podařilo obvinit a odsoudit jen zlomek ze stovek podezřelých migrantů. Slabou útěchou je pro oběti aspoň prosba za odpuštění od bývalého policejního náčelníka Wolfganga Alberse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš po jednání ANO: Z vlády odejít nechceme. Nevěřím, že Chovanec reorganizaci policie podepíše
Pokud Chovanec schválí reorganizaci policie, vstoupí do historie jako ministr, který zlikvidoval elitní protimafiánský útvar, tvrdí Babiš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Likvidace ekologických zátěží vázne. HK ČR a ČAOH vyzvaly stát k nápravě
Ani čtvrt století po privatizaci podniků v 90. letech minulého století stále nejsou odstraněny ekologické zátěže, u nichž se stát zaručil za jejich likvidaci, upozorňují Hospodářská komora ČR (HK ČR) a Česká asociace odpadového hospodářství (ČAOH). Proto dnes vyzvaly ministerstvo financí, aby významně zvýšilo objem peněz směřovaných do vyčištění kontaminovaných míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Vrchní unijní diplomat v Turecku právě rezignoval
Vztahy mezi Evropskou unií a Tureckem stále více chřadnou. Dalším průvodním jevem tohoto procesu je úterní rezignace vrchního zmocněnce EU pro Turecko Hansjoerga Habera, ze kterého se vyklubal otevřený kritik tureckého vedení za jeho přístup k dohodě mezi Tureckem a EU o zvládání migračního toku do Řecka. Informuje The Independent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jarolím: Policie ohrožuje ČSSD
Myslel si snad někdo, že si ČSSD za všechny ty roky, kdy byla u vlády, nesmočila?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Doktor Macek o vystoupení z EU a vraždícím muslimovi
Miroslav Macek se ve své pravidelné glose na webu Viditelný Macek tentokrát zabýval pamětí veřejnosti, současnou reorganizací policie, otřel se však i o útok na gay klub v Orlandu na Floridě. Jeho oku neunikly ani zprávy z Británie o průzkumech, které ukazují na vzestup podpory brexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Derner (KDU-ČSL): Profesní odbornost a profesní čest
Mnohých odvětví se postupně zmocňují lidé, jejichž profesní kvalifikace má s daným oborem pramálo společného. Obchodníci, manažeři, zlatokopové. Kde se točí peníze, tam je i jejich zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš poškozuje pověst České republiky v zahraničí. Podezření musí vysvětlit
Andrej Babiš musí důvěryhodně vysvětlit informace, které přinesl vlivný týdeník Der Spiegel ve svém aktuálním čísle, nebo rezignovat na svou funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš na jednání bezpečnostní rady přijde. Navzdory tomu, že Šlachta pozvání nedostal
Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš přijde na večerní zasedání Bezpečnostní rady státu, i když premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) nevyslyšel jeho přání, aby byl pozván i elitní detektiv Robert Šlachta. Pokládá to ale za chybu, právě Šlachta jako hlavní aktér sporu by podle něj měl říct, co se stalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Chci jednodušší daňový systém po vzoru nejlepší světové praxe
Ministerstvo financí představilo projekt MOJE daně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Zamysleli jsme se a poslanci ANO poslali dotaz: Co byste dělal, aby se neutopilo tolik uprchlíků? Následovala salva jeho slov…
ROZHOVOR V opačném případě je třeba takové osobě jednoznačně říci sbohem a uvedeného jedince bez pardonu vyhostit, sdělil na dotaz k migrantům poslanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
NKÚ: Výstavba D8 má 15 let zpoždění, stále chybí posledních 17 kilometrů dálnice
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na výstavbu dálnice D8 a prověřil, jak na její vybudování Ministerstvo dopravy (MD), Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) používaly v letech 2009 až 2016 státní peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Mzda za (ne)podnikatelskou sféru nebude zveřejňována
Od prvního čtvrtletí 2017 přestane ČSÚ zveřejňovat průměrné mzdy tříděné na podnikatelskou a nepodnikatelskou sféru. Tyto ukazatele byly vymezeny v návaznosti na dřívější metodiku ESA95. Se zavedením nového evropského manuálu ESA2010 se mění pravidla zařazování jednotek do sektorů, čímž se komplikuje vymezení podnikatelské a nepodnikatelské sféry. Tento fakt bude mít dopad i do české legislativy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
ČNB: Finanční trh ČR je odolnější, možným rizikem je rychlý růst úvěrů
Český finanční sektor meziročně posílil svoji vysokou odolnost. Rizikem jsou výrazně uvolněné standardy při poskytování hypotečních úvěrů, a proto Česká národní banka od října 2016 stávající pravidla zpřísní, jak vyplývá ze Zprávy o finanční stabilitě 2015/2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní zahájení Festivalu Exportu CZ 2016
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve středu dne 15. června 2016 od 12.00 hodin v Křižíkových pavilonech Výstaviště Praha Holešovice zahájení čtvrtého ročníku Festivalu Exportu CZ 2016. Prezident republiky zde vystoupí s projevem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09 posílá do Senátu za obvod Liberec lékaře Petera Hromádku
Kandidátem TOP 09 pro letošní senátní volby v obvodu 34 - Liberec je přednosta chirurgického centra Krajské nemocnice v Liberci MUDr. Peter Hromádka. Jeho kandidaturu schválil včera krajský výbor TOP 09 v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Předseda Evropské rady Donald Tusk a jeho moudra
Donald Tusk se svými velkohubými prohlášeními snaží ze všech sil vystrašit občany Velké Británie, kterým na dálku sděluje něco, čemu se drtivá většina musí jen pousmát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Votava (ČSSD): Rád bych, aby se ministr vrátil trochu na zem a více času věnoval řízení svého úřadu
Komentář Václava Votavy k situaci na ministerstvu financí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Zrušit, vypnout. USA prý zasáhly proti kremelské televizi
Spojené státy se zasloužily o ukončení vysílání ruského televizního kanálu Russia Today (RT) v Argentině. Podle předsedy komise pro mezinárodní otázky v ruské Radě federace Konstantina Kosačeva byly Spojené státy již delší dobu „znepokojeny popularitou RT na Západě“, a proto zatlačily na novou argentinskou vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Nantl (ODS): Nový zákon o propojení firem a výzkumníků není třeba
Potřebujeme jasná pravidla pro řízení a odpovědnost výzkumných institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Poznejte čínskou kulturu na nedělním festivalu v Náprstkově muzeu
Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v neděli 19. 6. 2016 bude konat festival oslavující čínskou kulturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Za ČSSD a zelené bude do Senátu na Praze 6 kandidovat filozof Bělohradský
Filozof a sociolog Václav Bělohradský bude společným kandidátem sociální demokracie a zelených do Senátu na Praze 6. Právě ve spojení těchto dvou politických stran přitom Bělohradský vidí “nejnadějnější směr vývoje demokratického reformismu”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Lesy ČR byly na lesnické výstavě v Rodingu partnerem Bavorských státních lesů
Největší evropská lesnická výstava KWF (Kuratorium für Waldarbeit und Forsttechnik) trvala od 9. do 12. června v bavorském Rodingu. S německými kolegy a náměstkem českého ministra zemědělství Patrikem Mlynářem ji slavnostně otevřel generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Národ postižený neléčitelnou debilitou. Na Hrad a do Parlamentu volí zločince. Nemá smysl tady za něco bojovat, rozjel se bývalý poslanec
Podnikatel, bývalý poslanec Věcí veřejných a současný místopředseda strany Republika Otto Chaloupka se na svém facebooku pořádně rozohnil nad současným vedením České republiky a cenzurou, kterou podle něj prosazuje. Nad národem, který si však takové politiky zvolil sám, je záhodno zlomit hůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
LOOK BELLA 2016: Přijď na casting a odstartuj svou kariéru
Přijď na casting a staň se modelkou! Módní show, profesionální focení, zkušení kadeřníci a vizážisté! Agentura PRESTIGE MODELS pořádá již XIII. ročník prestižní soutěže o nejzajímavější tvář LOOK BELLA 2016 a stále hledá mladé krásné dívky i chlapce do 25 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Divoká zvířata hynou kvůli neprostupné krajině
Losi, kteří zahynuli u Brna, nejsou v posledních letech jedinými velkými živočichy, kteří doplatili na budování nejrůznějších bariér v krajině, jako jsou silnice či rozšiřující se zástavba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nikdo nepodal relevantní vysvětlení, proč by k reorganizaci policie mělo dojít. Chceme vědět proč, zlobí se Ťok
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl ministr dopravy za hnutí ANO Dan Ťok. S Karolínou Koubovou mluvil o stavbě pražského okruhu, řeč však přišla i na současnou kauzu reorganizace policie a její možné následky pro vládní koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09: Dobrovolných dárců krve si vážíme, motivujme další vyššími odpočty z daní
Poslanci z klubu TOP 09 a Starostové dnes, v Mezinárodní den dárců krve, navrhli lepší ohodnocení dobrovolných dárců krve a kostní dřeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Babišova firma jde před soud kvůli kauze Česká pošta
Firma Agrotec, spadající pod koncern Agrofert, půjde před soud. Rozhodli o tom žalobci, kteří firmu spojují s kauzou manipulace zakázek České pošty. Mezi obviněnými je také jeden z Babišových manažerů. Informují Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Národ postižený neléčitelnou debilitou. Na Hrad a do Parlamentu volí zločincu. Nemá smysl tady za něco bojovat, rozjel se bývalý poslanec
Podnikatel, bývalý poslanec Věcí veřejných a současný místopředseda strany Republika Otto Chaloupka se na svém facebooku pořádně rozohnil nad současným vedením České republiky a cenzurou, kterou podle něj prosazuje. Nad národem, který si však takové politiky zvolil sám, je záhodno zlomit hůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Zrádce zrádců, Moravec, lži. PL pořídily výbušný rozhovor s Andrejem Babišem
ROZHOVOR „Brutální lži a útoky na moji osobu. Jak si notovali s panem Kalouskem, symbolem korupce v novodobé historii. To si nenechám líbit,“ říká zcela jasně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vicepremiér Andrej Babiš (ANO) v reakci na nedělní pořad ČT Otázky Václava Moravce, který se nesl ve znamení jeho ostré kritiky v souvislosti se stanovisky k reorganizaci policie. Babiš je naopak přesvědčen o tom, že právě ministr vnitra Milan Chovanec se snaží „občanům vymývat mozky“ a „dělá z veřejnosti i koalice hlupáky“. Situaci považuje za skandální. „Nevím, jestli to on dělá naschvál, abychom my odešli z vlády a aby to voliči ČSSD spočítali, a tím chce oslabit pana Sobotku. Sobotka by si měl možná uvědomit, že když pan Chovanec totálně ovládne policii, jaké to bude mít důsledky i pro něho,“ nastínil Babiš. Zároveň řekl i to, jakou má ministr Milan Chovanec přezdívku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Já a prezidentka? Díky, nechci. Spíš mě láká učení nebo neziskovky, říká Jourová
Dobrými kandidáty na prezidentský post by podle ní byli Martin Stropnický, Eliška Wágnerová či Dana Drábová.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Filozof Václav Bělohradský jde do senátních voleb
Filozof Václav Bělohradský bude na podzim usilovat o vstup do Senátu s podporou ČSSD a Strany zelených. "Ve spolupráci těchto dvou stran vidím budoucnost," řekl na tiskové konferenci, když ho uvedli předsedové stran - Bohuslav Sobotka a Matěj Stropnický. "Filozofové by neměli svět jen analyzovat, ale i měnit," vysvětlil nominaci Stropnický. Druhou společnou kandidátkou v Praze bude senátorka Ivana Cabrnochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Bělobrádek měl schůzku se Šlachtou: Znám jeho stanovisko, to je velmi cenné
Předseda KDU-ČSL, vicepremiér Pavel Bělobrádek se ještě před večerním jednáním Bezpečnostní rady státu, která má řešit spornou reorganizaci policie, sešel s detektivem Robertem Šlachtou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Potravinářství začíná reagovat na obrovský nevyužitý potenciál domácího trhu
O aktuální situaci v zemědělství a o problematice sucha hovořil ministr zemědělství Marian Jurečka při své páteční pracovní cestě na Novojičínsko a na Zlínsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
ČSSD: Dnes jednali starostové za ČSSD
Dnes se v Lidovém domě uskutečnila již pátá Valná hromada Klubu starostů a primátorů zvolených za ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ÚOKFK: Obvinění za „vyprání“ 354 milionů korun
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK) v rámci operace s krycím názvem Aladin obvinili minulý týden pětačtyřicetiletého muže z legalizace výnosů z trestné činnosti v celkové hodnotě 354 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Izraelská parodie, která dělá z vyšetřovatelů v FBI blbce. Zaznělo v ní i "Čech"
Internetem se šíří video ze serveru YouTube, které znázorňuje izraelskou parodii na vyšetřování islámského terorismu FBI.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Valachová jmenovala komisi pro výběr nového ředitele DDŠ Chrastava
Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dnes podepsala rozhodnutí o zrušení Výchovného ústavu Chrastava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Milovníky historie i turisty informuje nová webová stránka o Karlu IV. i o akcích k výročí jeho narození
Agentura Czechtourism, partner Národního památkového ústavu, spustila novou webovou stránku, která informuje o všem, co souvisí s Karlem IV. a oslavami výročí jeho narození.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
SPD: Žádáme stabilizaci policie, odmítáme ukvapené reorganizace
Usnesení předsednictva SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Bránil jsem ve Sněmovně zbraně a svobodu proti zástupci protektora z Bruselu
Atmosféra, která by se dala krájet. Na straně jedné zástupce Evropské komise Alain Alexis, na straně druhé všichni ostatní. Přesto to bylo marné. Dne 10. 6. 2016 udělala Rada ministrů EU první krok k odzbrojení občanů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Lukša: Policie musí zůstat nezávislou na politických stranách
Současná hysterie kolem reorganizace policie je nebezpečná. Ukazuje na to, jak vládní strany považují policii za součást jejich politického boje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Pat a Mat slaví spolu s božskou Marilyn. A Češi bojují o medaile. Na obrazovkách České televize
Olympijské hry, přenosy z cyklistické Tour de France či atletického mistrovství Evropy z Amsterodamu. Sportovní fanoušky čeká na obrazovkách České televize pestré sportovní léto. Ale vybere si i kulturní divák. Kromě výběru ze zlatého fondu televizní tvorby nabídnou programy České televize premiérové snímky v cyklu Americké nezávislé léto či adaptace světové literární klasiky, taktéž uváděné v televizní premiéře. Déčko oslaví čtyřicátiny Pata a Mata zařazením nových dílů populárního seriálu A je to!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Projekt určí, co dělat, aby byly řeky prostupnější
Naši říční síť dělí více než 6000 překážek, zejména jezů, které jsou vyšší než jeden metr. Pro ryby a další živočichy tvoří nepřekonatelnou bariéru, v řekách vznikají oddělené umělé úseky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr financí jednal se zástupci obcí o financování veřejného opatrovnictví
První místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš se dnes na Ministerstvu financí sešel s předsedou Svazu měst a obcí České republiky (SMO ČR) Františkem Luklem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Nigel Farage prý voličům lže. Německý týdeník Spiegel má jasno
Podle politického komentátora německého týdeníku Spiegel Christiana Teevse se šéf euroskeptické UKIP Nigel Farage mýlí, když se domnívá, že Velká Británie může po vystoupení z Evropské unie prosperovat stejně jako Švýcarsko nebo Norsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Zahraniční novináři poznávali Česko na kole
Na konci května uspořádala agentura CzechTourism ve spolupráci s Nadací Partnerství a Ústeckým krajem press trip pro 9 zahraničních novinářů. Téma bylo Labská stezka a pozvání přijali novináři z Polska, Rakouska, Německa, Nizozemí, Švédska a Dánska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Babišova předvolební kampaň, mýtus o Šlachtovi. To vše padlo z úst šéfreportéra Eura Hrbáčka
Reorganizaci policie se věnoval i včerejší pořad 90' ČT24. Hostem byl mimo jiné i šéfreportér časopisu Euro Jan Hrbáček. A jeho stanoviska vyrazily moderátorovi Jiřímu Václavkovi až dech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zase vraždil islamista. Oddělal policistu devíti bodnými ranami, zabarikádoval se v domě a zabil jeho ženu
Francií otřásla dvojnásobná vražda, jejímž pachatelem byl zřejmě islamista. Informoval o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Herman je pod vlivem zájmových skupin, říká lídr Soukromníků v Jihočeském kraji
ROZHOVOR Vrátil jsem se do rodného hnízda. V devadesátých letech jsem byl členem Strany podnikatelů. K SNK-ED mám nadále dobrý vztah. Živnostenský stav musí zaujímat jasná stanoviska. Památkový zákon musí zajistit nedotknutelnost majetku a míru státní regulace. Hermanovo vystoupení na sudetoněmeckém sjezdu mne nemile překvapilo. Děsivě působí schodek rozpočtu kraje 625 milionů korun. Neumíme vůči státu prosadit změnu dopravní situace. Ochránci přírody nesmí ochromovat život lidí na Šumavě. Jsem pro dostavbu Temelína. Migraci do ČR musí případně zabránit složky záchranného systému. Vládní koalice je účelová. Babiš a korporativní stát? Předčasná otázka. Žádný prezident není schopen spojit různé vrstvy národa. Budeme mít ve volbách pět až šest procent. To nám řekl PhDr. Jaromír Procházka, jednička Soukromníků do krajských voleb v Jihočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: S finanční podporou, která zlepší práci dobrovolných hasičů, počítá vláda i příští rok
Předseda vlády Bohuslav Sobotka navštívil v úterý 14. června 2016 sídlo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Mlácení a znásilňování dětí v ústavech přechází Barnevernet mlčením
Když dítě uhodí rodič v Norsku dítě, je to pro Barnevernet problém, ale když dítě zmlátí pracovníci Barnevernetu nebo sociálních zařízení, nic se nestane. Případy jsou často odloženy a nikdo není potrestán. Nevěříte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Lidinský (Úsvit): Masakr v gay klubu drásá Zelené zevnitř. I předseda Stropnický mlčí
Nechal jsem tomu pár dní, abych si mohl v klidu pročíst reakce stoupenců Strany zelených a jiných ortodoxních příznivců masové imigrace na masakr v Orlandu, kde sympatizant Islámského státu chladnokrevně postřílel v gay baru 50 lidí a dalších 53 zranil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Tomský pro PL: Rozpad EU považuji za jistý. Vsadil bych na tento výsledek britského referenda
ROZHOVOR „Budoucnost neznáme, ale rozpad EU považuji v nějakém delším časovém horizontu za jistý a odchod Británie by poločas o něco urychlil,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Alexander Tomský. A uvedl i svůj předpoklad výsledků klíčového referenda: “Vsadil bych na výsledek 52:48 pro setrvání. To ovšem říkám dnes, zítra může být všechno jinak. Týden je v politice dlouhá doba.“ Pokud by Británie zůstala členem osmadvacítky, domnívá se Tomský, že můžeme očekávat pouze kosmetické změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Praha 10 má strom Dudlíkovník, děti na něj mají věšet nepotřebný dudlík
Radnice desáté městské části zareagovala na žádost maminek, které ve facebookové skupině "Maminky z Prahy 10" požádaly o zřízení stromu Dudlíkovníku. Ten má sloužit jako motivace pro malé děti, aby co nejdříve odložily dudlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Piráti: Stát kašle na pravomocný rozsudek, dostal od soudu již třetí pokutu
Obvodní soud pro Prahu 1 udělil Úřadu pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví další pokutu ve výši 100 000 Kč za neplnění povinností vyplývající z pravomocného rozsudku Městského soudu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka: Na bezpečnostní radu jsem pozval ty, o které požádalo vnitro a spravedlnost
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) pozval na dnešní jednání Bezpečnostní rady státu takový okruh lidí, o který si požádali ministři vnitra a spravedlnosti, jichž se otázka reorganizace policie dotýká. Sporná reforma policie, která vyvolala koaliční roztržku, bude podle Sobotky jediným bodem dnešní bezpečnostní rady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM pravomocně uhájil státu čtvrt miliardy v restitučním sporu
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) zvítězil ve sporu o zaplacení peněžního plnění ve výši necelých 266,3 milionu korun za státem odňaté v katastrálním území Kunčice nad Ostravicí. Ve sporu vedeném u Obvodního soudu pro Prahu 3 vystupoval právní zástupce ÚZSVM jménem Státního pozemkového úřadu (SPÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Daňový systém je třeba zjednodušit hned, ne za 4 roky
Daňový systém je třeba zjednodušit co nejdříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist