Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2018
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.226x, což odpovídá cca 168.328-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bylo to nechutné! Ve volbách si podřežeme krky! Jurečka s Komárkem natvrdo
Před kamerami České televize se v Událostech, komentářích setkali první místopředseda lidovců Marian Jurečka a poslanec hnutí ANO Martin Komárek. Pánové na sobě nenechali nit suchou. Komárek ve studiu zesiloval hlas kvůli Miroslavu Kalouskovi (TOP09) a Marian Jurečka vykreslil jednu nechutnost Andreje Babiše. Své ke kauze Šlachta řekl i nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš nemá nic promyšleného, říká, co ho napadne. Expert se v ČT zamyslel nad vládní krizí
Hostem čtvrtečního Interview ČT24 byl politolog Stanislav Balík, který se obsáhle vyjádřil k současnému dění v koalici. Podle jeho názoru zde vidíme střet standardních politických stran s hráčem, který má výrazné mocenské ambice. To, co dnes ve vládě vidíme, bychom možná už neměli tolerovat. Stojí přitom za pozornost, že Andrej Babiš (ANO) prohrál svůj první velký politický boj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Nečas: Jaňulko, lásko, řeknul jsem jí to. Byly i slzy a nadávky, chvíli křik
Odposlechy rozhovorů mezi Janou Nečasovou (dříve Nagyovou) a bývalým premiérem Petrem Nečasem spatřily světlo světa. A to nyní při soudním líčení, kdy se řeší případ údajného zneužití vojenské tajné služby k odposlechu exmanželky Nečase Radky. Druhým zveřejněným odposlechem je také rozhovor mezi Nagyovou a její kamarádkou. Informaci přinesl server TN.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Západ jednotně proti Rusku? Už ne
Ruský prezident Vladimir Putin na návštěvě Řecka zopakoval, že otázka ukrajinského Krymu je uzavřena. Vlastní ho Rusko a už se na tom nic nezmění. Západ navíc varoval, že ruská armáda bude muset reagovat na pohyby amerických vojsk v Evropě. Řecký premiér Alexis Tsipras Putina podpořil, když volal po zrušení protiruských sankcí. Stojí za pozornost, že po zrušení sankcí volá už i předseda německé sociální demokracie a vicekancléř Sigmar Gabriel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Cvalín (KSČM): Vláda v této chvíli těžko může pracovat pro občany
Premiér Sobotka by si měl uvědomit, že vláda těžko může pracovat pro občany v situaci, když ve vládní koalici slýcháváme i hrubé osobní urážky, a to v důsledku reorganizace policie, kterou ministr vnitra podepsal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odborníci budou na konferenci hledat cesty, jak by se města měla vyrovnat s migrací
Odborníci na architekturu, urbanismus, městské plánování a krajinotvorbu budou v Praze dva dny hledat a nabízet inovativní řešení a cesty, jak se mohou města Evropy a Západu úspěšně a bezbolestně vyrovnat s přílivem nových obyvatel. V karlínském Foru dnes začíná mezinárodní konference reSITE 2016, na kterou přijíždí osm stovek expertů z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Bělohradský: Proč kandiduji za ČSSD a SZ
Projev profesora Václava Bělohradského na tiskové konferenci Sociální demokracie a Strany zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Pražští zastupitelé za ODS a TOP 09 zkritizovali akci komunistů proti NATO
Pražští opoziční zastupitelé za ODS a TOP 09 na dnešním zasedání kritizovali akci komunistů, která se před několika dny uskutečnila v zasedacím sále magistrátu. Šlo o program zaměřený proti NATO, byly porušeny evropské úmluvy, řekl předseda pražské ODS Filip Humplík. Vedení města by mělo zamezit konání podobných akcí na půdě úřadu. Komunisté argumenty odmítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Asociace nezávislých médií zve na předávání cen
Krameriova cena za nezávislou žurnalistiku zahajuje tradici, která si, jak už je z názvu patrné, klade za cíl vyzdvihnout nejzajímavější počiny na poli nezávislé žurnalistiky. Slavnostní předávání cen se uskuteční dnes ve Slovenském domě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Sobotka zahajuje cestu po Číně
Spolupráce v oblasti sportu, letectví a finančním sektoru budou tématy prvního dne návštěvy českého premiéra Bohuslava Sobotky v Číně. Předseda vlády v Pekingu navštíví fotbalový klub Kuo-an a čekají ho schůzky s představiteli Čínského úřadu pro civilní letectví (CAAC) a předsedou Komise pro bankovní regulaci Číny (CBRC).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Odpadlice od Andreje Babiše promluvila
ROZHOVOR „Nefungují tam demokratické principy, nekomunikuje se, nediskutuje se a nepředávají se informace,“ tvrdě kritizuje údajné praktiky v některých organizacích hnutí ANO předsedkyně nové strany PRO 2016 Radka Paulová, která z Babišova uskupení před nedávnem odešla. Dále tvrdí, že pozice na kandidátce ke krajským volbám se v jejím regionu měly rozdávat podle toho, jak kdo byl servilní ke krajské předsedkyni, která je sama lídrem této kandidátky. Radka Paulová také nechce v řadách svého čerstvě vytvořeného hnutí bývalé příslušníky Lidových milicí a estébáky…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Rusko může zničit náš způsob života. A nebojí se to případně udělat. Devadesát minut pro generála Pavla na ČT
Předseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel poskytl rozhovor České televizi. Vyjádřil se k největším světovým hrozbám – k Islámskému státu a Rusku. Podle vlastních slov by nechtěl srovnávat hrozby Islámského státu a Ruska. Hrozba Islámského státu je bezprostřednější, ale islamisté nás nemohou zničit. Rusko má potenciál ke zničení našeho způsobu života a už dalo najevo, že se nebojí tento potenciál využívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Zeman: Slabá koruna vede k lenosti, ke snižování produktivity práce a konkurenceschopnosti
Projev prezidenta republiky při zahájení Festivalu Exportu CZ 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Chystáte se na letní dovolenou? Nepodceňte zdravotní rizika
Blíží se období letních dovolených a většina lidí zvažuje, zda se vydá za exotikou, po Evropě, nebo dá přednost tuzemským destinacím. Podle odhadů Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO) dosáhne počet cestovatelů v letošním roce téměř 1,2 miliardy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Fakultní nemocnice Brno: Do Dětské nemocnice se bude dočasně vjíždět z Kunzovy ulice
Od pondělí 20. 6. 2016 dochází z důvodu postupujících prací na horkovodu a uzavření celé ulice Černopolní k úpravám vjezdů do areálu PDM Fakultní nemocnice Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Nepracujícím lidem se nevyplatí pracovat, díky dávkám mají vlastně více peněz než ti, kteří pracují. Senátor Zeman přináší konkrétní výpočty. A Dežo z mojí z fabriky...
ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman dokladuje na konkrétních údajích o dvou modelových rodinách, že lidem žijícím na dávkách od státu se nevyplatí pracovat. Jasným logickým řešením dle něj je, aby se pracujícím vyplatilo pracovat a aby se nepracujícím nevyplatilo nepracovat. Uvedl i příklad člověka, který pracovat chtěl, ale finančně se mu to nevyplatilo, a tak přestal pracovat. Současný sociální systém lidi nutí, aby se flákali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Odpůrce brexitu ztrhal Camerona: Tvoje zastrašovací kampaň byla k ničemu
Komentátor agentury Bloomberg Clive Crook kritizuje kampaň zastánců setrvání Velké Británie v Evropské unii. Tvrdí, že místo pozitivního pohledu se snažili voliče pouze zastrašit. Přesto doufá, že Velká Británie nakonec v EU zůstane.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš varuje: ANO bude proti rozpočtu, pokud schodek překročí 60 mld. Kč
Hnutí ANO bude hlasovat proti rozpočtu na příští rok, pokud schodek překročí 60 miliard korun, se kterým počítá dohoda koaličních stran. Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš to řekl v rozhovoru pro DVTV. Naznačil také, že rozpočet by mohl být jednou z příčin vypovězení koaliční smlouvy. Ve vládě ale hodlá zůstat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Sobotka se zapojil do tréninku čínských fotbalistů
Český premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes návštěvou fotbalového klubu Kuo-an zahájil cestu po Číně. Na stadionu v Pekingu se premiér zapojil i do tréninku fotbalistů. Po zbytek dne Sobotku a další členy české vlády čekají ekonomická jednání například o letecké dopravě nebo bankovnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Bulvár přistihl Karla Schwarzenberga se slečnou
S neznámou mladou atraktivní dámou zastihl deník Blesk čestného předsedu TOP 09 Karla Schwarzenberga. A jak uvádí, ze schůzky s ní odcházel velmi, velmi unaven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba: Ministr Chovanec a premiér Sobotka nejsou majiteli této země
Necelé čtyři měsíce do podzimních voleb, čas jako stvořený zrušit, neboli provést reorganizaci a začlenit Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) do nové instituce. Co na tom, že s náhlou reorganizací mimo Kalouska, Sobotky a Chovance nesouhlasí téměř nikdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Rozkládající se vláda: Konec důvěry. Sobotka v Číně. Lidovci někde uprostřed
Dnešní noviny komentují situaci ve vládě. Kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) totiž zažívá největší krizi od svého počátku. A to kvůli reorganizaci policie, při níž dojde ke sloučení dvou elitních útvarů. I přes nesouhlas hnutí ANO Andreje Babiše ji včera podepsal ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Dupač (BPP): Co bude, až nás Evropská unie odzbrojí?
ČR má miniaturní armádu, nikdo z občanů nedostává vojenský výcvik, až nám EU zabaví zbraně držené občany, bude konec veškeré sportovní střelbě a jakémukoli tréninku. Kam nás vede EU a uvidíme jestli i naše vláda? Do hořkého konce? ČR má miniaturní armádu, nikdo z občanů nedostává vojenský výcvik, až nám EU zabaví zbraně držené občany, bude konec veškeré sportovní střelbě a jakémukoli tréninku. Kam nás vede EU a uvidíme jestli i naše vláda? Do hořkého konce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér se první den v Číně věnoval strategickému nastavení spolupráce i konkrétním projektům
Předseda vlády Bohuslav Sobotka a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek společně v rámci prvního dne pracovní cesty jednali s ministrem Národní rozvojové a plánovací komise, administrátorem Čínského úřadu pro civilní letectví a představiteli čínských finančních institucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka poslal Babišovi vzkaz z Číny: O změně smlouvy můžeme jednat, ale na naše ministerstva nám sahat nebudete
ČSSD je spokojena se zněním koaliční smlouvy a nepožaduje žádné změny, řekl dnes novinářům předseda vlády Bohuslav Sobotka během návštěvy Číny. Pokud ji však budou koaliční partneři chtít doplnit či zpřesnit, je sociální demokracie připravena o tom jednat a případným změnám se nebrání. Nesmí se však týkat obsazení ministerstev, uvedl premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Evropský seminář o vysílání pracovníků
Diskuze o pravidlech pro vysílání pracovníků v celé Evropské unii neutichá a prostor pro debatu nad tímto tématem přinesl bruselský seminář pořádaný Swedish Society for Politics and Business ve spolupráci s Konfederací švédských podniků a podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Brabcovi se omluvím, až pomůže Praze s dostavbou okruhu
Pražští zastupitelé za ČSSD se jednoznačně postavili za svého kolegu, náměstka pražské primátorky pro dopravu Petra Dolínka, který se dostal do sporu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem o povolení ke stavbě části Pražského okruhu č. 511.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
NATO oficiálně plánuje expandovat do Černého moře. Protesty Ruska jsou mu prý jedno
NATO oficiálně plánuje rozšířit svou působnost až do Černého moře. To se však nelíbí Rusku, pro které je Černé moře strategickým územím a jakékoliv zásahy v něm bude považovat za otevřenou hrozbu. NATO však přes oficiální stížnosti hodlá svůj plán realizovat. Informuje Newsweek.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
ODS: Zákaz vjezdu kamionů do Prahy udělá z občanů Středočeského kraje rukojmí neschopných politiků
Pražský náměstek primátorky Petr Dolínek a středočeský hejtman Miloš Petera se sami usvědčili z vlastní nekompetentnosti. Jinak si totiž ani nelze vysvětlit jejich vzájemné prohlášení k plánované vyhlášce, která zakáže vjezd nákladních automobilů delších než 12 metrů do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
NSS: Záběry zlodějů pořízené kamerovým systémem má obchodník poskytnout policii a ne zveřejňovat
V této věci přezkoumávaly správní soudy na základě podané žaloby rozhodnutí Úřadu pro ochranu osobních údajů, kterým byla žalobci ekolo. cz s. r. o. uložena pokuta v celkové výši 5000,-Kč za dva správní delikty 1)neoznámení záměru zpracovávat osobní údaje prostřednictvím kamerového systému a dále 2) za zpracovávání osobních údajů v rozporu s účelem, k němuž byly shromážděny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
V Anglii postřelili poslankyni, bojující proti vystoupení z EU. „Británie především“, měl křičet útočník
Britská politička Jo Coxová je v kritickém stavu v nemocnici poté, co utrpěla střelné a bodné zranění. Jak k tomu přesně došlo, není známo, jelikož výpovědi svědků se liší, policie však nedaleko místa činu zatkla dvaapadesátiletého muže. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
SVS: Veterináři prověřili svou připravenost na výskyt nebezpečných nákaz v chovech
Státní veterinární správa (SVS) dnes ve spolupráci s veterinární službou Armády České republiky uskutečnila ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice cvičení „Nákaza 2016“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ANO: Jaká jsme zavedli opatření proti daňovým podvodům?
Občas se nás ptáte, co děláme proti podvodníkům na daních. Tady najdete stručný přehled všeho, co jsme dokázali a co prosazujeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Lístky na koncert AC/DC si od ÚZSVM koupilo 31 zájemců
Pražské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bylo pověřeno správou majetku zajištěného v trestním řízení, a to 50 kusů vstupenek na koncert skupiny AC/DC – ROCK OR BUST WORLD TOUR, který se konal dne 22. 5. 2016 na Letišti Letňany v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Množství imigrantů Evropu vymaže z mapy světa a Evropané budou cizinci ve vlastních zemích. Novodobí nájezdníci. Mrtvých jak při morové ráně
ROZHOVOR Senátor ČSSD Miloš Malý říká, že kvůli kriminalitě migrantů vzniká ještě větší pnutí mezi migranty a občany hostitelské země. Pokud jde o vládní iniciativu HateFree, tak prý dělá „nenávistníka“ z každého, kdo s ní nesouhlasí – je to jednodušší než diskutovat a argumentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Rakouské prezidentské volby jsou možná neplatné. Teď je ještě větší šance, že budou zrušeny
Rakouským Svobodným (FPÖ) nevyhovují výsledky voleb. Ani prezidentských, ani do zastupitelstva. A proto se je pokusili napadnout před Ústavním soudem. V případě voleb do druhého vídeňského obvodu se jim to podařilo, možná se jim to podaří i v případě voleb prezidentských, což by vedlo k jejich opakování. Informuje The Local.at.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Himl (SZ): Nemůžeme chtít nadprůměrnou kvalitu školství za podprůměrné platy
Kandidát Strany zelených do Senátu v obvodu Český Krumlov Pavel Himl podpořil odborářskou kampaň Konec levných učitelů. Odbory bojují za minimálně desetiprocentní zvýšení platů učitelů pro rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
ÚOKFK: Čtvrtmiliardové krácení DPH
Policisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, v uplynulých dnech obvinili v rámci případu s krycím názvem KARAS tři osoby z krácení DPH při obchodování s pohonnými hmotami se škodou cca 241 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Měli bychom přitvrdit sankce vůči Rusku, tvrdí bývalý belgický premiér. Rusku je to však jedno, je z něj zemědělská velmoc
Bývalý belgický premiér a europoslanec Guy Verhofstadt varuje na webu Project Syndicate před přílišnou snahou zavděčit se Vladimiru Putinovi. Naopak je totiž nutné sankce přitvrdit. Evropa by měla dokázat svůj strategický význam pro USA tak, že zavede ještě přísnější sankce. Jenže Rusko se jim umí přizpůsobit, a zatímco některé evropské státy kvůli sankcím tratí, z něj se stala obilná velmoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rakousko nechce úložiště jaderného odpadu u svých hranic. Na severu ČR by jim vyhovovalo víc
Rakouský ministr životního prostředí Andrä Rupprechter se bude chtít co nejdříve sejít s novým českým vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem. Na schůzce, která by se měla konat ve Vídni, se dnes shodl se svým protějškem Richardem Brabcem (ANO), řekl český ministr na tiskové konferenci. Ministři jednali také o aktuálních průzkumech pro budoucí hlubinné úložiště jaderného odpadu. Rupprechter poté ČTK řekl, že případné úložiště v blízkosti hranic by Rakousko znepokojilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Pravicová opozice viní ANO, že se snažilo o politizaci policie
Ve vládním sporu se hnutí ANO podle občanských demokratů pokusilo o politizaci policie. TOP 09 pokládá za jasné, že ANO vládní koalici neopustí, protože angažmá je pro jejího předsedu Andreje Babiše výhodné. Podle šéfa Starostů a nezávislých (STAN) Petra Gazdíka by vláda měla řešit důležitější věci. Místopředseda KSČM Jiří Dolejš označil vládní krizi kvůli policejní reformě za pitoreskní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Klinika rozšiřuje svůj program a vyráží do ulic. Přednášet se bude i na ÚZSVM
Autonomní centrum Klinika, které působí v obsazeném objektu v Jeseniově ulici na Žižkově, dočasně přesouvá svůj program do ulic. Dnes odpoledne chce mít přednášku, cvičení a program dětského klubu v sídle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Informovalo o tom na své facebookové stránce. Úřad je správcem budovy takzvané Kliniky, kterou squatteři od března obývají nelegálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Švýcarsko stahuje svou žádost o členství v EU
Švýcarsko podalo žádost o vstup do EU, respektive do tehdejšího Evropského společenství v roce 1992 a po čtyřiadvaceti letech již o členství v EU nestojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Karla Šlechtová se v Albánii setká s ministryní Eglantinou Gjermeni a ministryní Milvou Ekonomi
Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová navštíví ve dnech 16. – 19. června 2016 Albánii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Český rozhlas na festivalu Smetanova Litomyšl
Český rozhlas, hlavní mediální partner 58. ročníku mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl, obsáhne v průběhu jednoho dne – v neděli 19. června – dva velké koncertní přímé přenosy a navíc dva pořady o hudbě vysílané živě z Litomyšle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Politika není uzavřený svět
Zítra budu mluvit na jedné konferenci o tématu zapojení mladých lidí a žen do politiky. Když chodím do škol, vždycky se studentů ptám, jestli je politika zajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Temné zprávy ze Švédska. A poučení z nich
O tom, kde se rodí evropští islamisté, se rozepsal pro MF Dnes ředitel Výzkumného centra archeologie zla Štěpán Krbec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Rytmy brazilské samby roztančí Strakonice!
Desítky sportovních soutěží, ukázky oblíbených i exotických sportů, zábavné atrakce, vystoupení latinsko-americké kapely nebo speciální program dětí z dětského domova. Na to vše se mohou těšit návštěvníci, kteří zavítají v pátek 17. června do odpočinkové zóny u pivovaru ve Strakonicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Úhyn dvou losů způsobila řada chyb, odborníci připraví pro příště kuchařku
Úhyn losice s mládětem na okraji Brna způsobila podle odborníků celá řada chyb, které provázely zásah spojený s jejich odchytem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne, zda v kauze zneužití tajné služby připustí další důkazy
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes po jednodenní přestávce pokračuje v projednávání kauzy zneužití Vojenského zpravodajství. Soudkyně Helena Králová by měla rozhodnout o tom, zda přistoupí na některé návrhy na doplnění dokazování, či zda vyzve státní zástupce a obhájce k závěrečným řečem. Obžalovaní zpravodajci i Jana Nečasová (dříve Nagyová) odmítají vinu. Hrozí jim až pětileté vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Zwyrtek (Nezávislí): Žebříček popularity? Šlachtovi zlomil vaz Šlachta sám
Podepisuji slova advokáta Tomáše Sokola - plukovník Šlachta je policista, a musí respektovat služební hierarchii. Podpora ze strany ministra Babiše byla smrtícím polibkem. Průzkum popularity také.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Britští odpůrci EU připomněli české letce z druhé světové války
Britská protievropská krajně pravicová strana Britain First (Británie na prvním místě) použila fotografii československých pilotů, kteří bojovali s Brity za druhé světové války proti nacistům, aby vyzvala k hlasování pro odchod země z Evropské unie. Strana tak učinila před britským referendem o členství v Unii. Podle deníku The Independent to není dobrý argument od někoho, kdo jinak odmítá imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 22:34, zobrazit podobné
TOP 09: Neschopnost politiků umožnit dokončení Pražského okruhu nesmí odnést Středočeši
Dostavba Pražského okruhu je pro rozvoj a kvalitu života Prahy a Středočeského kraje životně důležitá. Jeho dokončení se nyní opět zkomplikovalo a vzdálilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 22:34, zobrazit podobné
ČSÚ: Pokles cen zemědělských výrobců pokračoval
Meziměsíčně klesly ceny zemědělských výrobců o 2,0 %. Vzrostly ceny průmyslových výrobců o 0,4 % a tržních služeb o 0,1 %, ceny stavebních prací se nezměnily. Meziročně byly ceny zemědělských výrobců nižší o 7,1 % a průmyslových výrobců o 4,8 %. Ceny stavebních prací byly vyšší o 1,0 % a tržních služeb o 0,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy vypustí do Brněnské přehrady generační ryby
V sobotu 25. 6. se Brněnská přehrada dočká nových přírůstků generačních ryb. Čtyři desítky štik a candátů se stanou novými obyvateli vodní nádrže. Slavnostní vypuštění ryb do přehrady bude součástí dětského dne a dne otevřených dveří Brněnské přehrady, který Povodí Moravy, s.p. uspořádá v rámci oslav 50. výročí od svého vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Oslavenec Václav Klaus: Vždycky jsem se opíral o normální lidi dole. A pak varoval před dnešním ohrožením demokracie „protikorupční revolucí“
Nejdůležitější politické období pro bývalého prezidenta Václava Klause byla první polistopadová léta, kdy se činila zásadní rozhodnutí. Řekl to v rozhovoru ČTK u příležitosti blížících se 75. narozenin. Za svou základní charakteristiku považuje, že se vždy opíral ve své politice o „normální lidi takzvaně dole“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Babišovo vydírání rozpočtovým provizoriem musí premiér ihned utnout
Vyjádření ministra financí Andreje Babiše o tom, že by mu nevadilo rozpočtové provizorium, neboť by to byl on, kdo by rozhodoval o výdajích a ostatní ministři by k němu museli chodit s čepicí v ruce, považuji za skandální, nabubřelé a papalášské.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Žádné panny na tebe nečekají, ty islámský idiote. Brutální výsměch "udatnému" teroristovi od hvězdy ČT
Slavný sportovní komentátor Jaromír Bosák je právě na fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii, odkud zprostředkovává fotbalové i jiné dění pro časopis Reflex. Popsal však i události kolem zrůdného útoku „islámského idiota“, který ubodal policistu a celý čin vysílal v přímém přenosu na Facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Velká show Andreje Babiše u Veselovského: Co je za tím
MEDIÁLNÍ HODNOCENÍ Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se od počátku tohoto týdne prezentoval samými silnými prohlášeními o odchodu z vlády či z vedoucí koalice. Nyní ale svá prohlášení zásadně zmírnil až na pouhou rekonstrukci koaliční smlouvy. Tím překvapil hlavně širokou veřejnost. Co by za tímto nenadálým krokem mohlo vězet, jsme se zeptali mediálních expertů Ireny Ryšánkové a Jiřího Mikeše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Dvě a půl hodiny "extrémní debaty" a vše bylo jinak. Proč ANO couvlo ve sporu o policii?
Rozhodlo překvapení, že Chovanec tlak ustál, a také to, že Babišovo hnutí zůstalo v boji proti reformě policie samo.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:36, zobrazit podobné
Vítězem války o policisty je ČSSD, myslí si experti. Babiš to ale nevzdá, střety budou pokračovat
Za vítěze koaličního sporu o reformu policie je podle politologů možné považovat ČSSD. Hnutí ANO si to ale pravděpodobně nenechá líbit a další střety budou následovat. Vyplývá to z vyjádření politologů, které ČTK oslovila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Čína startuje s novými linkami do Prahy, potvrdil ministr Ťok v Pekingu
Přesně za týden přistane v Praze první linka letecké společnosti China Eastern Airlines, která začne provozovat pravidelné lety mezi Prahou a Šanghají. O pár týdnů později se zároveň z dosud výjimečných charterových letů z Čcheng-tu do Prahy stane pravidelná linka. Po jednání se zástupcem Čínského úřadu pro civilní letectví v Pekingu to potvrdil český ministr dopravy Dan Ťok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Hospodářská komora ČR bude testovat zařízení pro EET. Dlouhý míří za provozovateli hospod a bufetů
Hospodářská komora ČR začne shromažďovat a sdílet znalosti o přípravě elektronizace tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Procházka (Svobodní): Jak vyléčit zdravotnictví ve Zlínském kraji
Fungující zdravotnictví a dostupná péče jsou pro každou stranu prioritou. Bohužel, většinou to končí jen proklamací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Dánové Syřanovi platí dávky na tři ženy a dvacet dětí. Na co Merkelová čeká, až skončíme na úrovni Somálska, ptá se zkušený analytik
ROZHOVOR Evropská unie podle názoru ředitele Centra bezpečnostních studií vysoké školy CEVRO Institut Jaroslava Salivara nechce řešit migrační krizi, a tak bude nakonec politická mapa přepsána zcela zásadně. Bývalý náměstek ministra vnitra tvrdí, že zrušení víz s Tureckem bude vzhledem k jeho nedemokratičnosti fatální chybou, stejně jako v případě Ukrajiny a Kosova, ale když už to Merkelová a Brusel slíbily, tak se nedá nic dělat. Možná až bude v Evropě bezpečno jako v Somálsku, změní názor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Devadesát procent nezletilých migrantů je bez dozoru rodičů. A další statistiky, které vyděsí
Dětský fond OSN (UNICEF) ve své včerejší zprávě konstatuje, že 90 % nezletilých migrantů, kteří v letošním roce dorazili přes Itálii na evropský kontinent, s sebou nemělo doprovod dospělého. Podle zjištění UNICEF se stávají dětští uprchlíci snadným terčem zneužívání a výhrůžek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 17:34, zobrazit podobné
Sobotka: ČSSD je ochotná jednat o změnách v koaliční smlouvě, nesmí se ale měnit ministři
Doplnění či zpřesnění koaliční smlouvy se prý ČSSD nebude bránit, pokud se nedotknou obsazení ministerstev.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Chcete v baráku uprchlíka? Zde jsou výsledky průzkumu mezi občany
Česká veřejnost je rozdělena v názoru na to, zda by usazení dvou nebo tří rodin uprchlíků z ciziny způsobilo vážné problémy v obci či městě, kde by natrvalo bydleli. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Havel: Pan Skála vypustil z láhve džina, kterého jsme před časem korektně uspali
Reakce hejtmana Karlovarského kraje Martina Havla na vyjádření PhDr. Josefa Skály CSc., místopředsedy ÚV KSČM v anketě Parlamentních listů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 16:35, zobrazit podobné
ERÚ podpořil zajištění energetické bezpečnosti pro občany ČR
V rámci desetiletých plánů rozvoje přenosové soustavy, které provozovatel přenosové soustavy společnost ČEPS, a.s., každý rok předkládá Ministerstvu průmyslu a obchodu a Energetickému regulačnímu úřadu, byly podpořeny investice do zásadních bezpečnostních prvků, tzv. PST transformátorů (Phase Shifting Transformers – transformátory s regulací fáze).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Bezpečnostní politika je odpovědností celé koalice
Prohlášení KDU-ČSL k reformě policejních útvarů s celorepublikovou působností
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
To je už fakt za čárou. To nenecháme jen tak. Ľuboš Blaha se postavil Bruselu
Slovenský poslanec Ľuboš Blaha (SMER-SD) se na svém facebookovém profilu opět rozepsal. Tentokrát jej rozlítily dle něj kontroverzní dohody TTIP a CETA o investičních a obchodních dohodách s USA a Kanadou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Na střeše nejdůležitější budovy Temelína probíhají klíčové kontroly
Jakoby se naráz zvedalo tisíc osobních automobilů. Takovou sílu je potřeba vyvinout při kontrole napětí lan, která vyztužují ochranou budovu kolem reaktoru (kontejnment) druhého bloku. Aktuálně důležitým ověřováním prochází nejdůležitější budova Temelína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropská unie hospodařila k dobru České republiky
Česká republika od Evropské unie zpětně dostane více než 370 milionů korun. Zasloužilo se o to unijní hospodaření v roce 2015, které skončilo značným přebytkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kotvrdovický Orel nakoupil plyn a elektřinu na komoditní burze, za ušetřené peníze může postavit dětské hřiště
Sportovní organizace Orel jednota Kotvrdovice (Jihomoravský kraj, okres Blansko) letos nakoupila energie na dva následující roky na Českomoravské komoditní burze Kladno. Kotvrdovický Orel vlastní „orlovnu“, tedy tělocvičnu, a důvodem nákupu bylo zajistit si levnější elektřinu a plyn pro její provoz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Brázdil (ANO): Při volání na tísňovou linku může pomoci každá lampa ve městě
Zastupitelé hnutí ANO v Olomouci budou na jednání zastupitelstva 27. 6. předkládat návrh na zpracování projektu využití veřejného osvětlení v Olomouci pro navigaci složek integrovaného záchranného systému (IZS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
To se mnohým nebude líbit: Nicolas Sarkozy hovořil v Rusku
„Přeji si, aby se prezident Putin zasloužil o zrušení sankcí z ruské strany a my, Evropané, bychom následovali jeho kroky. Máme již tak dostatek problémů, nemůžeme si dovolit takto strádat,“ prohlásil po schůzce s prezidentem Putinem bývalý prezident Francie Nicolas Sarkozy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Brexit a stav EU: Hovoří Jan Keller
ROZHOVOR Sympatie k Evropské unii se propadly v poslední době nejvíce v Německu a ve Francii. Jedná se o obecnější trend, který se čistě českými postoji vysvětlit nedá, říká europoslanec, pedagog a známý publicista Jan Keller. Vysvětluje si to tím, že Evropská unie nebyla řádně připravena na vstup deseti nových členů v roce 2004. Obrovsky tím prý vzrostla nestejnorodost ekonomik. Podle něj nebude ani žádnou „světovou“ tragédií vystoupení Velké Británie z EU. Protože Británie bude i nadále s Unií ekonomicky a vojensky úzce spolupracovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Potraviny z obchodů na charitu. Povinně. Senátoři v čele s Valentou se staví proti a zákon ženou k Ústavnímu soudu
Skupina pětadvaceti senátorů navrhuje u Ústavního soudu zrušení povinnosti bezplatně poskytovat potraviny charitativním a humanitárním organizacím. Tuto povinnost zavedla novela zákona o potravinách pro potravinářské podnikatele, kteří provozují obchody s prodejní plochu větší než 400 metrů čtverečních pro potraviny, které jsou ještě bezpečné, ale již nesplňují podmínky pro prodej v obchodě. Senátoři v této souvislosti mluví o nebezpečném precedentu, který se blíží praktikám totalitních režimů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ukrajincům dochází střelivo
Tajemník bezpečnosti a obrany Národní rady Ukrajiny Oleksandr Turčynov navštívil státní holding „Artem“, kde se uskutečnilo setkání vysoce postavených státníků a armádních generálů. Diskutovalo se o nutnosti započít vlastní výrobu munice na Ukrajině. Do projektu by se mělo zapojit kolem 800 ukrajinských podniků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Tisk: Spor o reorganizaci policie ukázal, že Babiš není politikem
Spor ve vládní koalici kvůli reorganizaci policie ukázal podle většiny komentářů dnešních deníků, že vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš není, jak sám říká, politikem. Sociální demokraté, potažmo ministr vnitra Milan Chovanec, který ve středu reorganizaci podepsal, udělil svým koaličním partnerům z ANO lekci v reál politice, píše tisk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Šok: Evropané se nebojí Ruska
Jen třetina Evropanů vnímá Rusko jako velkou hrozbu. Vyplývá to z průzkumu, který provedla americká organizace Pew. O jeho výsledcích informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Česko je patnáctou nejbohatší zemí EU
Česko je patnáctou nejbohatší zemí EU. Vyplývá to z porovnání hrubého domácího produktu na jednoho obyvatele, které pravidelně sestavuje statistický úřad Eurostat. Informuje server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek navštívil Pardubice
V pondělí navštívil Pardubice místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a místopředseda KDU-ČSL Ing. Jan Bartošek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Očekávám, že ministr Pelikán dostojí svému slibu a rezignuje
Prohlášení Marka Bendy k reorganizaci policie
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Rakousko: Nechala u sebe bydlet ilegálního imigranta z Afriky. Dopadlo to hodně smutně
Rakouský soud vynesl rozsudek trestu odnětí svobody na doživotí nad neúspěšným žadatelem z Gambie, který byl obviněn z vraždy americké au-pair Lauren Mann. Hlavním motivem byla podle soudu žárlivost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Němci vymýšlejí, co provést s Hitlerovou knihou. Takto to vypadá
S tím, jak se v minulém roce blížil termín vypršení duševního vlastnictví díla Adolfa Hitlera, se německá vláda ocitla před nelehkým rozhodnutím. Jak nyní naložit se spisy člověka, který byl strůjcem nejtemnějšího režimu v historii země? Rozhodnutí, které bylo nakonec přijato, mělo přesně opačný efekt, než si od něho Němci slibovali. Hitlerův Mein Kampf se znovu stal bestsellerem, uvádí britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ekonomka z prounijního think-tanku má jasno. Rakousko mohou zachránit jedině uprchlíci
Ekonomická expertka Dalia Marin z bruselského think-tanku Breugel vyjadřuje znepokojení nad politickým a ekonomickým vývojem v Rakousku. Poukazuje zejména na vysokou nezaměstnanost a nízký růst HDP. Zachránit Rakušany prý mohou jedině uprchlíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Šlachtův policista: Už nebudou žádné velké kauzy. Proto to ti pánové dělají
Útvar pro odhalování organizovaného zločinu pod vedením Roberta Šlachty záměrně porušoval předpisy. Nezanášel totiž z důvodu obav o vyzrazení kauzy do interního počítačového systému. Uvedl to server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka jednal v Číně o spolupráci v oblasti letectví
Předseda vlády Bohuslav Sobotka v rámci své cesty do Číny jednal ve čtvrtek 16. června 2016 o prohlubování spolupráce v oblasti letectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ústavní soud přezkoumá novelu o jídle pro potravinové banky
Povinnost velkých řetězců dávat část nevyužitého jídla do potravinových bank přezkoumá Ústavní soud (ÚS). Skupina 25 senátorů reprezentovaná Ivem Valentou podala návrh na zrušení části novely zákona o potravinách a tabákových výrobcích. Povinnost považují za zásah do vlastnických práv, vadí jim také desetimilionová pokuta, kterou zákon stanovuje. ČTK to dnes zjistila z přehledu plenárních věcí na webu soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Naprostá katastrofa. Donald Trump vykládal o Německu
„Podívejte se na to, co se děje v Německu. Naprostá katastrofa. Mám mnoho přátel, kteří žijí v Německu. Už dvacet let mi říkají, jak skvělá ta země je. Tito lidé ovšem v těchto dnes Německo opouštějí. Opravdu otřesné věci se v té zemi odehrávají,“ prohlásil Trump. Promluvil i o Belgii, která je podle jeho slov opravdu krásným "městem".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dostanu do držky, jste jak Moravec. Tajtrlík. Andrej Babiš předvedl neskutečnou show, lidé řvali smíchy
Mimořádně před publikem zpovídal včera večer moderátor internetové televize DVTV Martin Veselovský lídra hnutí ANO Andreje Babiše. První zajímavý moment nastal už v okamžiku, kdy Veselovský Babiše představoval: „Předseda hnutí ANO, ministr financí a vicepremiér české vlády Andrej Babiš.“ Ministr financí jej ale opravil: „Nejsem vicepremiér, jsem ministr financí. To je jen na papíře.“ „Vy jste rezignoval na ten post vicepremiéra?“ zajímalo Veselovského. „Já jsem ho nikdy nedělal. Iba jednou, když pan premiér nechtěl dělat tiskovku o OKD, tak jsem byl vicepremiér. Jinak jsem nedostal šanci,“ prohlásil Babiš a v sále se ozval tlumený smích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident republiky se zúčastní „CZECH TOP 100“
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve čtvrtek dne 16. června 2016 od 12.00 hodin na Pražském hradě akce „CZECH TOP 100“, která se koná při příležitosti vyhlášení žebříčku 100 nejvýznamnějších firem České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Velebný (ČSSD): Ministr Brabec připravuje skrytou daň na vodu
Deník Mladá Fronta včera informoval, že se chystá zdražení pitné vody. V některých regionech má cena vodného a stočného stoupnout až o třetinu. Zajímavé je, že deník obratně zamlčel, kdo zdražení pitné vody vlastně připravuje. Není přitom nic složitého si zjistit, že příslušnou novelu vodního zákona předkládá ministr životního prostředí za hnutí ANO Richard Brabec. Brabcem řízený resort ve vší tichosti připravuje skrytou daň na vodu, jejíž výnos z podstatné části spolkne Státní fond životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Lobbista Janoušek žádá obnovu svého trestního řízení
Odsouzený lobbista Roman Janoušek požádal pražský městský soud o obnovu svého trestního řízení, ve kterém byl uznán vinným z úmyslného sražení ženy autem. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Markéta Puci. Obnovené řízení by mohlo zvrátit pravomocný rozsudek, který Janouškovi uložil 4,5 roku vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Oni mají opravdu strach. Tereza Spencerová nahlédla na „soudruhy" z Bruselu
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Když posloucháte čím dál patetičtější lídry EU typu Junckera nebo Tuska, podle nichž bude brexit začátkem „konce západní civilizace", tak se zdá, že mají opravdu strach. Tak vidí stav Evropy před britským referendem o vystoupení z EU editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz připojila několik zásadních informací ze Sýrie či Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:34, zobrazit podobné
Karlovarský kraj získal prostředky na rekonstrukci Domova "SKALKA"
Karlovarský kraj obdrží od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR dotaci ve výši 50 milionů korun na druhou etapu přestavby objektu Domova pro seniory "SKALKA“ v Chebu. Úspěšnou žádostí se tak kraj více přiblížil k možnosti dokončení obnovy domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Policie nemůže sloužit jedné politické straně či osobě
Prohlášení k reorganizaci policie:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Energetické úspory, kotlíkové dotace nebo čistá mobilita. Jednali o nich ministr Brabec a rakouský ministr Rupprechter
Ministr Richard Brabec se setkal se svým rakouským protějškem, ministrem zemědělství, lesnictví, životního prostředí a vodního hospodářství Andrä Rupprechterem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 22:34, zobrazit podobné
Jurečka čelil rozohněné čtenářce: Kdo si může koupit bůček za 280 korun?
Proč neklesají ceny potravin v obchodech za situace, kdy ceny zemědělských produktů klesají? Proč prodávají zemědělci školám kilo jablek za 65 korun? Jaké nové přehrady se u nás po revoluci postavily? Na tyto i další otázky odpovídal v posledních hodinách na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zelení: Potřebujeme kvalitní hospicovou péči, nikoli legální eutanazii
Snaha o uzákonění eutanazie, se kterou nedávno přišla skupina poslanců v čele s Jiřím Zlatuškou (ANO), představuje podle Strany zelených velkou hrozbu pro důstojnou péči o lidi na konci života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Důl Michal z vlnité lepenky získal Cenu odborné poroty NPÚ v soutěži studentů středních škol
Důl Michal v Ostravě – Michálkovicích vytvořený z vlnité lepenky studentkou střední průmyslové školy stavební Havířov, získal v jubilejním 10. ročníku soutěže Stavby z vlnité lepenky speciální Cenu odborné poroty NPÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti předali Praze 10 000 Kč na vymáhání škod po Pavlu Bémovi
Zastupitelé Pirátů na dnešním jednání zastupitelstva předali primátorce Krnáčové symbolický šek na 10 000 Kč, kterými hodlají podpořit vymáhání škod, které způsobil bývalý primátor Pavel Bém Praze mimo jiné v kauze Opencard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V Británii zavraždili poslankyni. Bojovala proti vystoupení z EU
V severoanglickém městě Birstall postřelil a pobodal neznámý muž britskou labouristickou poslankyni - odpůrkyni odchodu Velké Británie z EU. Žena v nemocnici svým zraněním podlehla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR znovu otevírá veřejnosti zahradu Strakovy akademie
O víkendu 18. a 19. června 2016 otevírá podruhé v tomto roce zahrada Strakovy akademie své brány veřejnosti. Návštěvníci si mohou prohlédnout nejen rozlehlou zahradu, ale také fotografickou výstavu Osudy Strakovy akademie k výročí 240 let od založení nadace hraběte Jana Petra Straky a 120 let od dostavby budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 19:35, zobrazit podobné
V Chorvatsku padla vláda
zdroj: www.ceskenoviny.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:46, zobrazit podobné
Na pražském magistrátu má působit člověk, který je zodpovědný za rekordní schodek 58 milionů
Praha 11 v minulosti „vyhrála“ soutěž v nejhorším hospodaření městské části s mínusem 58 milionů korun. Byla tak daleko nejhorším hospodářem z celé Prahy. Odpovědnost za tento problém padá především na bývalého místostarostu Ladislava Kose (HPP11), který byl jakožto první zástupce starosty Jiřího Štylera od posledních voleb zodpovědný za finance této městské části. Na magistrátu naší metropole by měl působit díky nominaci Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Lasztoviczová (SaS): Nedostatek míst v domovech pro seniory by pomohla vyřešit síť terénních služeb
České domovy důchodců musely loni odmítnout téměř 64 tisíc žádostí o ubytování. Zlínský kraj má přitom nejvyšší procento neuspokojených žádostí o umístění do domů pro seniory. Jde o 5,8 procenta. V absolutních číslech to znamená přes 6 tisíc odmítnutých žádostí ročně. Na umístění do domova pro seniory se čeká i několik let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 18:34, zobrazit podobné
Mach (Svobodní): Nelze předat veškerou moc Babišovi, který ani nevyhrál volby
Je dobře, že ministr vnitra Chovanec podepsal reorganizaci policie a nebál se jít proti Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Názory veřejnosti na případné usídlení rodin uprchlíků v jejich obci či městě
V názoru na to, zda by usazení dvou nebo tří rodin uprchlíků z ciziny způsobilo vážné problémy v obci či městě, kde by natrvalo bydleli, je česká veřejnost rozdělena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 11:35, zobrazit podobné
České aerolinie a Alitalia zahájily obchodní spolupráci
České aerolinie a italský národní dopravce, společnost Alitalia, dnes zahájily obchodní spolupráci na bázi vzájemného sdílení kódů. Obě společnosti díky tomu mohou zákazníkům na českém a italském trhu nabídnout více než 40 přímých zpátečních spojů mezi oběma zeměmi a další návazné spoje v Itálii, ČR a na Slovensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zákon fakticky zavádí povinnost nucené účasti na charitě
Senátoři chtějí zrušit vyvlastňování potravin. Podali ústavní stížnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy plánuje investovat do chytrých technologií
Vláda na svém jednání schválila plán rozvoje inteligentních dopravních systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Šéf žalobců Zeman prověřuje postup svých podřízených z Olomouce. Kvůli pondělnímu výslechu Tuhého s Laubem
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se zabývá postupem olomouckých vrchních žalobců, kteří kvůli policejní reorganizaci vyslýchali policejního prezidenta Tomáše Tuhého a náměstka Zdeňka Laubeho, píše Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Milan Knížák: Michale Horáčku, neblbni. A pane Babiši...
ROZHOVOR Bývalý generální ředitel Národní galerie, výtvarník a hudebník Milan Knížák ocenil ministra vnitra Milana Chovance za to, „že se nenechal zviklat a restrukturalizaci policie podepsal“. „A je-li pravda, že to vše zaštítil premiér Sobotka, tak je to první čin, kterým se projevil jako státník, a já mu za to děkuji,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Knížák, protože Babišovu kritiku reformy policie považuje za snahu získat moc a majetek a neštítí se přitom žádných prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Hašek: Poučení z krizového vývoje? Pes, co štěká, nekouše
Platí, co jsem napsal v sobotu. Andrej Babiš a hnutí ANO z vlády neodejde...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist