Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 822x, což odpovídá cca 42.891-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Noviny: Inspekce prověří, zda Babiš neměl interní informace od Šlachty
Generální inspekce bezpečnostních sborů prověří, zda vicepremiér Andrej Babiš (ANO) neměl interní informace protimafiánské policie, napsalo dnes Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Norsko v šoku. Muslimové tam lidem předvedli svůj pohled na svět
Přistěhovalecká politika Norska není zdaleka tak liberální jako v sousedním Švédsku a žije zde také méně muslimů. Přesto i v této zemi řeší problémy s příslušníky muslimské komunity. Naposledy šlo o případ muslimského advokáta, který chtěl unést oběť znásilnění, aby nemohla svědčit proti jeho klientovi. Do centra pozornosti se také dostal jistý norský muslim pro veřejné schvalování kamenování a trestu smrti pro homosexuály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Vražda labouristické poslankyně
Velkou Británií týden před hlasováním o případném odchodu Británie z EU otřásla vražda labouristické poslankyně Jo Coxové, matky dvou malých dětí. Jejím pravděpodobným vrahem je 52letý radikální stoupenec odtržení Británie od EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Veverka (SaS): Horníci se do Zlína zřejmě nepohrnou
Trh práce ve Zlínském kraji je prý vyčerpaný, a tak zdejší podniky nabízejí volná pracovní místa horníkům z OKD. Nejde ale spíš jen o velké prázdné gesto? K tématu se vyjádřil František Veverka, kandidát koalice Svobodní a Soukromníci ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Premiéra Sobotku čekají v Číně další ekonomická jednání
Český premiér Bohuslav Sobotka třetím dnem pokračuje v pracovní cestě po Číně. Také dnešní program potvrzuje, že Sobotkova návštěva se nese především v obchodním duchu. Premiér se sejde se zástupci firmy Home Credit, která chce v Číně rozšířit svou činnost na distribuci kreditních karet. Odpoledne zavítá do jednoho z průmyslových center Číny, provincie Če-ťiang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Chceme chytré systémy, které zvyšují bezpečnost na silnici i železnici
Vláda na svém jednání tento týden schválila plán rozvoje inteligentních dopravních systémů. Počítá s pořízením moderních dopravních řídicích a informačních systémů, díky nimž budou řidiči dostávat rychleji než dosud zprávy o tom, co se před nimi na cestě děje. Nové technologie také zvýší bezpečnost železničních koridorů, přejezdů a dalších důležitých částí dopravní infrastruktury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Se Sobotkou tu skončí i demokracie, varuje komentátor Hvížďala
Premiér Bohuslav Sobotka ohrožuje ČSSD i republiku, tvrdí komentátor Karel Hvížďala v komentáři pro Český rozhlas Plus, jejž převzal NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Není vyloučeno, že kvůli suchu budou omezeny odběry vody občanům
V loňském roce zasáhlo Českou republiku extrémní sucho, z jehož následků se Česká republika ještě nestihla vzpamatovat. V důsledku vysokých teplot, nízkého úhrnu srážek a mírné zimy 2015/2016 je aktuální stav průtoků na některých vodních tocích i na 20 % běžných červnových hodnot. Celkem 36 % sledovaných vrtů a 48 % pramenů stále vykazuje silně až mimořádně podnormální hodnoty. Startovací pozice tak před letním obdobím není příznivá. Sucho postihuje nejenom přímo obyvatele v podobě úbytku vody ve studních nebo případnými omezeními využití pitné vody v domácnosti, ale je hrozbou i pro ekonomiku, zejména pro sektor zemědělství. Česká republika už v roce 2014 začala díky iniciativě ministra životního prostředí Richarda Brabce přijímat první opatření, která pomohou udržet vodu v krajině, zajistí zásoby pitné vody pro suchá období a připraví Českou republiku na případné krizové situace vzniklé nedostatkem vody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Policie začíná fungovat a politici dostali strach. Přečtěte si, co k policejní krizi sepsal Tomio Okamura
Předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura se na serveru ParlamentníListy.cz rozepsal ohledně současné situace okolo Policie ČR. Podle jeho názoru je cítit strach politických stran z dobře fungující policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek: Půjde NATO s dělem na vrabce?
Generální tajemník NATO Stoltenberg se vyjádřil, že na kybernetické útoky zvnějšku může NATO reagovat válečnými operacemi. Záleží prý na jejich rozsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Znehodnocování koruny nás nezachrání. Politici nesmí přeceňovat svůj vliv
Projev prezidenta republiky při „CZECH TOP 100“:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zkušený analytik Jan Schneider: Šlachta přesluhuje, měl být pryč už dávno. Klientelistické vazby, skandály politických stran...
„Samotná reorganizace policie je naprosto o ničem. Dělá se to jen z prachsprostého prospěchu. Asi od policie nedostávali tolik informací, kolik by si přáli,“ komentuje pro ParlamentníListy.cz slučování dvou policejních útvarů bezpečnostní analytik Jan Schneider. Krátký rozhovor s ním redakce vedla krátce poté, co od Asociace nezávislých médií (ANM) obdržel Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík zostra: Duka dělá církvi ostudu, je směšný. Zeman je největší nebezpečí, co tu bylo, a on mu ještě bude nadbíhat?
„Kardinál Duka a já představujeme dvě různá pojetí role církve ve společnosti a dva různé postoje k problémům současného světa,“ říká v obsáhlém rozhovoru pro dnešní Lidové noviny kněz Tomáš Halík, nositel prestižní Templetonovy ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Nekritické přijímání verze obhajoby. Nesouhlasíme. Ištvan hovoří o odvolání soudkyně, která rozhodla o Nečasové
Ke dnešnímu rozsudku nad Janou Nečasovou a zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem se vyjádřil v dnešních Událostech, komentářích České televize vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Nebude klid. Premiér David Cameron přece zradil vlastní stranu. Profesor Tomský o budoucnosti Británie
Politolog Alexandr Tomský se vyjádřil k současné situaci ve Velké Británii, kdy byla včera zavražděna labouristická poslankyně Jo Coxová. Žena, která prosazovala setrvání země v Evropské unii. O Brexitu se přitom bude hlasovat za šest dní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Právník Koudelka: Výsledky kauzy Nagyová jsou směšné a ubohé. Ze všeho zbyla jen červená knihovna. O olomouckých žalobcích mám špatné mínění dlouhodobě
Advokát a politik Zdeněk Koudelka (ČSSD) konstatuje, že na současném dění kolem reformy policie a ÚOOZ není nic překvapivého, protože změny v těchto složkách vždy přitahují pozornost těch, kdo na ně nemají vliv. Dosavadní výsledky Šlachtova útvaru v kauze Nagyová jsou podle Koudelky směšné a změny, jak je prosazuje ministr Chovanec, jsou správné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Děkan Ševčík před britským referendem: Budík evropští politici neslyšeli, je třeba je z kocoviny probrat zemětřesením
ROZHOVOR Možné vystoupení Velké Británie z Evropské unie by nebylo podle děkana Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické Miroslava Ševčíka pro nikoho žádnou katastrofou. A mělo by být budíčkem pro evropské politiky. „Podle mě eurokraty budil už několikrát. Politici asi měli kocovinu z mejdanu z předchozího dne a spali při jeho zvonění, a teď je může probrat takové menší zemětřesení v podobě brexitu. Místo toho, aby eurokraté prohlubovali pozitivní prvky spolupráce v rámci Evropské unie, tak naopak Evropskou unii pomalu směřují k orwellovštině a posilují prvky policejního a všedohlížejícího státu nad většinou činností občanů,“ konstatoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Petr Žantovský v úžasu: Co dokázala tento týden ČT splácat proti Rusku, tomu jednou nikdo nebude věřit
TÝDEN V MÉDIÍCH Počinem mediálního magnáta Roberta Murdocha, v jehož deníku The Sun se objevila výzva pro Brity k opuštění Evropské unie, začíná Petr Žantovský pravidelný přehled toho, co zajímavého se v uplynulém týdnu objevilo v médiích. Na podmínečném vyloučení ruských fotbalistů z probíhajícího šampionátu ho zaujalo, že žádný z českých moderátorů neupozornil, že politické zneužití je v přímém protikladu ke smyslu sportu jako takového. A na závěr přidává další z příkladů toho, jak Česká televize vědomě manipuluje a lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Co si to dovolujete, takto psát? Novinářka zveřejnila text kritizující olomoucké návladní, a za pár minut volal rozlícený Ivo Ištvan...
Roli novinářů v politickém souboji o reformu policie se na webu Echo24 věnuje jeho analytička Lenka Zlámalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Lysá nad Labem se vydává do slepé uličky
Odvolání dosavadního kvalitního starosty v Lysé nad Labem a zvolení nového ve mně vzbuzuje vážné obavy o další rozvoj významného středočeského města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Šenfeld (KSČM): Představu idylických obchůdků s potravinami převálcovaly hypermarkety
Pamětníci si jistě vzpomenou na začátek 90. let minulého století. Noviny byly plné článků popisujících návrat idylických dob, kdy obchodník v krámku na rohu vyhoví každému přání zákazníků, které důvěrně zná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Sociální demokracie si nechce rozhodit své dobré vztahy s Turky, kteří páchají genocidu
Již před delší dobou jsem na svém profilu na sociální síti veřejně uznal genocidu Arménů páchanou Turky během let 1915-1918, přestože ostatní politici v té době mlčeli – a většina mlčí i nyní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Zmlátili mladého lidovce. Prý kvůli tomu, že u Jílkové kritizoval reprodukční kliniky
Fyzickému útoku musel čelit místopředseda Mladých křesťanských demokratů Pavel Horáček. Když se vracel minulou sobotu z brigády, napadla ho skupinka lidí. Dostal několik ran do hlavy. Útok možná souvisel s politickými názory, které Horáček veřejně prezentoval. Upozornil na to web Mladých křesťanských demokratů, obšírněji o celé věci informoval web Echo24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Zástupci V4 jednali o územní dimenzi a integrovaných přístupech
Na Ministerstvu pro místní rozvoj se uskutečnila jedna z posledních akcí našeho končícího předsednictví v rámci Visegrádské 4. Vedle zástupců Slovenska, Polska a Maďarska, stálých členů aliance, se jí účastnili i odborníci z tzv. přidružených zemí – Rumunska, Chorvatska a Slovinska - a v neposlední řadě i zástupci Evropské komise (DR REGIO). Přizvána byla i některá města z tuzemska, město Záhřeb a Národní síť místních akčních skupin. Kulatý stůl se zaměřil na jedno ze silných témat regionální politiky - „Územní dimenzi a integrované přístupy k místnímu a regionálnímu rozvoji“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Němečtí vítači běženců přijeli besedovat do Prahy: Jsou pro společnost úžasným přínosem. Musíte posilovat krásu jejich komunity
Jak velká města mohou zvládnout migrační nápor? I to se řešilo na konferenci reSITE 2016 v Praze. Odborníci na migraci a architekturu se zde sešli i s lidmi, kteří uprchlíkům různými způsoby pomáhají. Informoval o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Republikáni chtějí prosadit hodně drsný zákon. V tomto světle i Donald Trump vypadá jako mírný hošík
Masakr v orlandském gay klubu vyvolal v táboře demokratů a republikánů rozdílné reakce. Demokraté chtějí opět ztížit přístup veřejnosti ke zbraním, republikáni by zase rádi zakázali vstup do země všem uprchlíkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 20:34, zobrazit podobné
Místopředsedkyně Jermanová se vdávala. A možná se prý vrhne na potomky
Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová (ANO) se vdala. Vzala si svého o 15 let mladšího partnera Jakuba Pokorného. Informoval o tom server Blesk.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Brněnský primátor z ANO převzal v Mnichově německou cenu. Za příspěvek ke smíření
Primátor Brna Petr Vokřál (ANO) dnes v Mnichově převzal Cenu Wenzela Jaksche. Dostal ji za svůj podíl na loňském Roku smíření, tedy sérii akcí, které připomněly 70. výročí konce druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Ministr Němeček: Zdravotní pojišťovny dnes naplňují transparenční novelu
„Všechny zdravotní pojišťovny dnes plní povinnost a zveřejňují na webu smlouvy s poskytovateli zdravotních služeb. Je ale dobré si připomenout, že většina zdravotních pojišťoven v čele s VZP, byla velmi vstřícná při zvyšování transparentnosti ve zdravotnictví. Na můj návrh pojišťovny zveřejnily většinu smluvních dokumentů ještě před tím, než jim tuto povinnost uložil zákon,“ uvedl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Zveřejněno bylo již více než půl milionu dokumentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Egyptský soud odsoudil exprezidenta Mursího k doživotí za špionáž
Trest doživotního vězení vynesl dnes soud v Káhiře nad bývalým egyptským prezidentem Muhammadem Mursím (64) v případu, který se týká špionáže pro Katar. V téže kauze soud potvrdil trest smrti pro šest údajných Mursího spolupracovníků, mezi nimiž jsou dva novináři arabské televize Al-Džazíra. Proti všem verdiktům je možné se odvolat, informovaly České noviny s odvoláním na agenturu AP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Rada vlády pro záležitosti romské menšiny schválila výroční zprávu za loňský rok
Tento týden v budově Úřadu vlády ČR pod vedením ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny. Zabývala se mimo jiné programy na podporu terénní práce a prevence sociálního vyloučení a komunitní práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 19:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Za vytunelované OKD může Sobotka. Měl by odstoupit
Trvám na vyplácení mezd zaměstnancům OKD a nesouhlasím se sanací dluhů soukromé firmy OKD prostředky ze státního rozpočtu bez deprivatizace (tedy zestátnění) podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Agentury CzechInvest a CzechTrade pořádaly seminář Design pro konkurenceschopnost
Poradily, jak získat podporu k propagaci firem v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Předseda vlády Sobotka podpořil další rozvoj česko-čínské regionální spolupráce
Třetí den své pracovní návštěvy Čínské lidové republiky věnoval předseda vlády podpoře regionální spolupráce a propagaci české kultury. Společně s ministryní práce a sociálních věcí Michaelou Marksovou se premiér Sobotka setkal s primátorem města Tianjin a stranickým tajemníkem provincie Zhejian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Rytíř pravdy Spurný? S redaktorem z Respektu je to prý trochu jinak
Advokát Aleš Rozehnal se na serveru SvobodnéFórum.cz pustil do redaktora Jaroslava Spurného z Respektu. Ten podle něj nejedná jako rytíř pravdy, ale jako prodloužená ruka žalobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je cítit strach politických stran z dobře fungující policie
Považuji současnou situaci okolo Policie ČR za pokus o personální a informační ovládnutí policie. V době předstírané demokracie je pro „zavedené strany“ nezbytné, aby byly jejich mocenské skupiny kryty nečinností policie při řešení závažných korupčních kauz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Opisovači z plzeňských práv titul zůstane. Soud definitivně odmítl stížnost školy
Nejvyšší správní soud nyní potvrdil verdikt krajského soudu nad bývalým šéfem plzeňských strážníků Luďkem Hosmanem. Ten, i přestože opsal kolegovu bakalářskou práci, o titul ze Západočeské univerzity v Plzni nepřijde. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babišovo ultimátum
Babiš se chová jako bohatá nevěsta. Tento šampion průzkumů veřejného mínění zatím sice žádné volby nevyhrál, ale v průzkumech veřejného mínění stále vede. Teď se ovšem odkopal parádním způsobem, a zejména neuvěřitelně zkompromitoval šéfa ÚOOZ Šlachtu, neboť dává až příliš okatě najevo svou osobní vazbu k němu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Přátelé z NATO, přestaňte vyhrožovat Rusku. Budete koukat, odkud tato slova zazněla
Německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier (SPD) se vyslovil proti vojenským hrozbám NATO vůči Rusku. Členské státy NATO by podle něj měly naopak zvážit výhody odzbrojení pro bezpečnost v Evropě. Informoval o tom server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Erdogan má problém, který ho reálně může stát funkci. Prý zfalšoval vysokoškolský diplom
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan možná nemá vysokoškolské vzdělání. To je ale pro vykonávání úřadu hlavy tureckého státu zákonná povinnost, upozorňuje německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Informoval o tom server Prvnizpravy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Herman promluvil o odsunu Němců: Byla to etnická čistka. Pro Beneše neexistuje pardon
Vyrovnávání se s početnými německými menšinami bylo jiné v zemích, které byly demokratické, a jiné v zemích, které se staly součástí sovětského impéria, říká v rozhovoru, který poskytl serveru Svobodné fórum, ministr kultury Daniel Herman. Kritizoval také Benešovy dekrety a vyjádřil se i k migrační krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Na dálnici D1 proběhne v úseku Velká Bíteš – Devět křížů změna vedení dopravy
Ředitelství silnic a dálnic provede během víkendu změnu vedení dopravy na modernizovaném úseku dálnice D1 Velká Bíteš – Devět křížů. Ve směru na Prahu bude doprava v sobotu i neděli vedena v jednom jízdním pruhu, v neděli pak bude stejný systém vedení dopravy i ve směru na Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Unijní právo musí platit pro všechny stejně
Francie opakuje chybu Německa. Bude i Francii hrozit právní postih ze strany Komise?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 11:34, zobrazit podobné
Na dálnici D1 proběhne v úseku Velká Bíteš – Devět křížů změna vedení dopravy, po většinu víkendu bude doprava svedena do jednoho jízdního pruhu
Ředitelství silnic a dálnic provede během víkendu změnu vedení dopravy na modernizovaném úseku dálnice D1 Velká Bíteš – Devět křížů. Ve směru na Prahu bude doprava v sobotu i neděli vedena v jednom jízdním pruhu, v neděli pak bude stejný systém vedení dopravy i ve směru na Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš v plné síle: Zrádce Chovanec, poprava Sobotky, atentát. Kmotři slaví. A pak prozradil, jak se pomstí ČSSD...
Policejní reforma byla provedena kvůli tomu, že Šlachta a jeho lidé nechtěli hlásit vedení policie, na jakých případech pracují, říká v obsáhlém rozhovoru, který poskytl dnešnímu Právu, ministr financí a lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Odmítl také spekulace, že končící šéf ÚOOZ Robert Šlachta by se stal po odchodu od policie jeho spolupracovníkem nebo zaměstnancem Agrofertu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Olomoučtí žalobci už chystají další kolo procesu s Nagyovou. Pro začátek budou tlačit na výměnu soudkyně
Žalobci pravděpodobně budou požadovat výměnu soudkyně Heleny Králové, která včera opět zprostila obžaloby Janu Nečasovou, dříve Nagyovou, v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Náměstek olomouckého vrchního státního zástupce Pavel Komár totiž Českému rozhlasu řekl, že žalobci zřejmě navrhnou výměnu soudkyně. Králová se dle jeho názoru neřídila závaznými pokyny odvolacího Městského soudu v Praze. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Co dříve stačilo na výuční list, za to dnes dostanete maturitu. Dítěti napíšete poznámku, jemu je to jedno, a rodiče si jdou stěžovat na vás. Hovoří ředitel, který proplesk žáka a teď se balí
ROZHOVOR Ředitel základní školy Miroslav Koranda dal před rokem pohlavek žákovi, který na jeho adresu pronesl drzou poznámku. Přestože měl na své straně většinu učitelů i rodičů žáků a zastala se ho i ministryně školství Kateřina Valachová, rezignoval ke konci tohoto školního roku se zdůvodněním, že už déle nemohl snášet tlak, který na něj byl vyvíjen. Nyní tvrdí, že během jeho pedagogické dráhy se děti ani tak nezměnily, i když vulgarita výrazně narostla. Problém však vidí v nevychovaných rodičích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Sportovci ve Zlínském kraji získali více než 3,5 milionu! Nadace SYNOT opět nadělovala
Uherskohradišťský Klub kultury v pátek večer doslova praskal ve švech. Sešly se tu stovky zástupců sportovních klubů, oddílů a jednot, kteří zde získali darovací smlouvy od Nadace SYNOT. Ta mezi téměř 300 žadatelů o sportovní grant letos rozdělila více, než 3,5 milionu korun. Původně avizovaný milion a půl tak navýšila více než dvojnásobně, aby mohla uspokojit téměř všechny žadatele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Vládní výbor pro zdravotně postižené občany podpořil novelu zákona o provozování rozhlasového a televizního vysílání
Tento týden se uskutečnilo v tomto roce druhé zasedání Vládního výboru pro zdravotně postižené občany (VVZPO), který je koordinačním, iniciativním a poradním orgánem vlády České republiky pro oblast podpory lidí se zdravotním postižením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 21:34, zobrazit podobné
Nenávistná genocidní ideologie. Něco tak děsivého tu nebylo od Hitlera. Skutečně alarmující rozbor islamismu od povolaného experta
ROZHOVOR Vražedné útoky vedené islámskými radikály během dvou dnů v americkém Orlandu a poblíž Paříže svědčí podle odborníka na náboženské zdroje násilí Šimona Krbce o tom, že bezpečnostní složky v tomto směru naprosto selhávají. Západní instituce by měly přestat zavírat oči před masovým násilím. Evropa potřebuje účinnou prevenci extremismu. Je to poprvé od druhé světové války, kdy na jejím území působí tak silně nenávistná a genocidní ideologie, která zde navíc vytváří organizační strukturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Pietní akt připomněl hrdinství parašutistů a oběti heydrichiády
Hrdinství sedmi československých parašutistů a památku obětí heydrichiády připomněl dnes dopoledne pietní akt v pravoslavném chrámu Cyrila a Metoděje v Praze. Vojáci, mezi nimiž byla i dvojice atentátníků na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, padli v chrámové kryptě přesně před 74 lety. Vzpomínkové akce a bohoslužby za zemřelé se zúčastnily desítky lidí. Věnce k pamětní desce položili veteráni, politici či armádní velitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Studenti mohou práci poslanců využít ve svém budoucím povolání
Osvědčení o absolvování stáže v Poslanecké sněmovně dnes obdrželo z rukou předsedy Sněmovny Jana Hamáčka 26 studentů. Program odborných stáží u jednotlivých poslankyň a poslanců organizuje každoročně Parlamentní institut.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Roční odklad změn v inkluzi navrhovaný KSČM u vlády asi narazí
Roční odklad zavedení nových pravidel společného vzdělávání ve školách, jak to navrhli poslanci KSČM, u vlády na středečním zasedání zřejmě narazí. Podle jejich novely školského zákona by se nový přístup k inkluzi nezačal uplatňovat od letošního září, ale až k začátku následujícího školního roku. Už nyní je navíc zřejmé, že zákonodárci nestihnou předlohu projednat včas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Extrémní pravice se rozmnožila, už to není jen pár duševně chorých. Britské listy po vraždě poslankyně Coxové burcují k odporu
Evropa se proměňuje způsobem, který je děsivý a stále brutálnější, uvádí se mimo jiné na serveru Politico.eu, a to v souvislosti s vraždou labouristické poslankyně Jo Coxové. Na článek upozornil server Britské listy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Patříme na západ, ne na východ
ODS připravila netradiční oslavu výročí 25 let odsunu sovětských vojsk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Přehledná publikace seznamuje nestátní neziskové organizace s možnostmi evropských dotací
Potřebujete se zorientovat v evropských dotacích? Jste nezisková organizace? Právě pro vás je určena nová brožura, kterou vydalo Ministerstvo pro místní rozvoj. Publikace s názvem Evropské fondy pro nestátní neziskové organizace je rozdělena prakticky podle typových aktivit, na které mohou neziskovky žádat prostředky z evropských zdrojů. Představuje tak ucelený přehled všech evropských programů vhodných pro financování projektů neziskových organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 16:34, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Povinnost darovat potraviny a ústavnost
Skupina 25 senátorů vedená moravským senátorem Ivo Valentou a zastoupená advokátem Zdeňkem Koudelkou navrhla 13. 6. 2016 Ústavnímu soudu zrušení povinnosti bezplatně poskytovat potraviny charitativním a humanitárním organizacím. Povinnost zavedla novela zákona o potravinách pro potravinářské podnikatele, kteří provozují obchody s prodejní plochu větší než 400 m čtverečných u potravin, které jsou bezpečné, ale nesplňují podmínky na prodej v obchodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Havel již před třiceti lety věděl, co říci k běžencům. Jeho slova připomíná knihovník Žantovský
„Co by Václav Havel řekl o migraci, řekl už před třiceti lety,“ uvedl v rozhovoru pro server Neovlivní.cz diplomat a ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský. Podle autora rozhovoru Davida Binara je Žantovský nesmírně pokorný a s pokorou mluví i o lidech a dění kolem sebe, v zemi a ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Města na severu Čech i v Německu znějí o víkendu hudbou
Oblíbený Mezinárodní hudební festival Česká Kamenice, který krajští zastupitelé schválili do vyhlášeného programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, pokračuje v letošním roce již svým 17. ročníkem. Milovníkům big bandu, dechových orchestrů a mažoretkových formací se od čtvrtka 16. do neděle 19. června představí umělci z celé České republiky i ze zahraničí na několika místech regionu i v německém příhraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 15:35, zobrazit podobné
První cestovní kancelář letos oznámila úpadek
Ministerstvo pro místní rozvoj bylo dne 13. června informováno od UNIQA pojišťovny, a.s. o úpadku cestovní kanceláře Diamond travel s.r.o. O úpadku rozhodl Městský soud v Praze dne 10. 6. 2016. Jedná se o první úpadek cestovní kanceláře v tomto roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ústavní soud: Kratší noční klid, který působí probdělé noci, musí lidé moci v daném roce předvídat
Vymezení výjimečných případů, kdy je doba nočního klidu stanovena dobou kratší než stanoví zákon, nelze vázat na konkrétního pořadatele akce, byť by jím byla obec samotná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: Na zvýšení kvality návazné péče poskytneme o 1,2 miliardy více. Zájem je ale velký
Ministerstvo pro místní rozvoj oznamuje, že vzhledem ke zvýšenému zájmu o čerpání finančních prostředků stanovených pro 31. výzvu IROP „Zvýšení kvality návazné péče" ukončuje příjem žádostí o podporu na pořízení a modernizace přístrojového vybavení, zdravotnických prostředků a technologií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Cílem nové soutěže je přiblížit význam parlamentarismu mladým lidem
Cena F. L. Riegra byla tento týden udělena prvním studentům, a to z rukou předsedy sněmovny J. Hamáčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj: První cestovní kancelář letos oznámila úpadek
Ministerstvo pro místní rozvoj bylo dne 13. června informováno od UNIQA pojišťovny, a.s. o úpadku cestovní kanceláře Diamond travel s.r.o. O úpadku rozhodl Městský soud v Praze dne 10. 6. 2016. Jedná se o první úpadek cestovní kanceláře v tomto roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 12:34, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: V rámci opravy dálnice D2 bude doprava v km 0,8 až -0,4 ve směru na Brno vedena pouze jedním jízdním pruhem
V rámci opravy dálnice D2 v km 0,400 až 3,200 (ve směru na Brno) dojde v sobotu 18. 6. ke změně vedení dopravy. Jedná se o dopravně nejsložitější etapu, kdy bude v km 0,8 až -0,4 pouze 1 pruh ve směru na Brno. Dojde také k uzavření výjezdu Bratislava (D2) › Praha (D1). Tato etapa potrvá týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Německá kancléřka v Pekingu
Když jsem v týdnu pročítal německé servery – konkrétně web časopisu Der Spiegel – k svému překvapení jsem zjistil, že kancléřka Merkelová právě odcestovala do Pekingu, spolu s šesti svými ministerskými kolegy z vlády, aby hovořila s představiteli Číny o dalším prohloubení spolupráce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Český lékař, který poznal Afriku: Západ by měl země nechat, ať si udělají pořádek samy. Podívejte na Egypt, jak tam armáda srovnala islamisty
ROZHOVOR O Izraeli a jeho vztahu k extremismu, o působení „bílého muže“ v Africe, ale také například o tom, proč se naši komunisté příliš nevyjadřují k tzv. arabskému jaru a migrantské krizi, mluví v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz bývalý vojenský lékař, nyní doktor plzeňské záchranky, Marcel Hájek. Studoval a pracoval v irácké Basře, operoval v Izraeli, Afghánistánu, Botswaně. Jako kandidát ODS vstupuje nyní do boje o senátorské křeslo na Plzeňsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy připravily zvláštní jízdy motorového vozu na pouť do Týna nad Vltavou
V sobotu 18. června vyjede na dnes již nevyužívanou trať z Číčenic do Týna nad Vltavou motorový vlak. České dráhy společně s Vltavotýnskou lokálkou připravily nostalgické jízdy pro veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Meziroční pokles cen zahraničního obchodu zrychlil
Indexy cen vývozu a dovozu - duben 2016: V dubnu 2016 vývozní a dovozní ceny meziměsíčně klesly shodně o 0,3 %, směnné relace dosáhly hodnoty 100,0 %. Meziročně se vývozní ceny snížily o 4,7 %, dovozní ceny o 7,1 %, směnné relace dosáhly hodnoty 102,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Zaorálek může přijít o hlavního stratéga. Kritizoval Havlovu škodlivou politiku, později slevil
Bývalý politický náměstek ministra zahraničí a nynější šéf jeho think-tanku Petr Drulák prý uvažuje o tom, že v úřadu politického tajemníka skončí. Informují o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Médiím nevěřte, radí čtenářům bývalý novinář Martin Komárek. A pak vysvětloval, že i muslimové mají svá práva...
Na kauzu údajného ovlivňování zpravodajství televize Prima či na kontroverzní výrok advokátky Kláry Samkové, v němž přirovnala islám k nacismu a komunismu, se ptali čtenáři poslance Martina Komárka (ANO) na jeho profilu na serveru ParlamentníListy.cz. Poslanec dnes na tyto otázky odpověděl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Křest nového Vectronu ČD Cargo jednou z hlavních událostí veletrhu Czech Raildays
První z řady nových interoperabilních lokomotiv Vectron na mezinárodním veletrhu železniční techniky Czech Raildays oficiálně představily a pokřtily společnosti ČD Cargo a Siemens.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Co dříve stačilo na výuční list, za to dnes dostanete maturitu. Dítěti napíšete poznámku, jemu je to jedno, a rodiče si jdou stěžovat na vás. Hovoří ředitel, který propleskl žáka a teď se balí
ROZHOVOR Ředitel základní školy Miroslav Koranda dal před rokem pohlavek žákovi, který na jeho adresu pronesl drzou poznámku. Přestože měl na své straně většinu učitelů i rodičů žáků a zastala se ho i ministryně školství Kateřina Valachová, rezignoval ke konci tohoto školního roku se zdůvodněním, že už déle nemohl snášet tlak, který na něj byl vyvíjen. Nyní tvrdí, že během jeho pedagogické dráhy se děti ani tak nezměnily, i když vulgarita výrazně narostla. Problém však vidí v nevychovaných rodičích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci na Sinaji se kvůli bezpečnosti přesunuli na jih
Čeští vojáci z letecké jednotky CASA byli koncem května na Sinaji přesunuti z bezpečnostních důvodů na jinou základnu. Situaci v okolí původního působiště ovlivňovaly teroristické skupiny, řekl dnes ČTK náčelník generálního štábu Josef Bečvář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
„Ištvan vyprávěl o tom, jak rozkryl chobotnici, a co z toho máme? Nic,“ rozčílil se poslanec Benda v ČT
Hosty dnešních Událostí, komentářů České televize byli mimo jiné také senátor František Bublan (ČSSD) a Marek Benda (ODS). Vyjadřovali se ke dnešnímu rozsudku nad Janou Nečasovou a zpravodajci Milanem Kovandou, Ondrejem Páleníkem a Janem Pohůnkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 06:34, zobrazit podobné
Klusáček (ČSNS): Chovancova amnestie
Po Klausově velké amnestii z roku 2013 přichází druhá amnestie v režii ČSSD a ministra Chovance. Jím vyhlášená reorganizace policie samozřejmě žádnou reorganizací není. Jedná se o zametení živých kauz pod koberec - malou amnestii roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.6.2016 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist